45 tipů na nejkrásnější místa, kam na dovolenou v Evropě

kam na dovolenou v Evropě

Hledáte tipy, kam na dovolenou v Evropě? Tento článek zahrnuje nejkrásnější místa Evropy rozdělené podle jednotlivých států. Získáte tak nekonečnou inspiraci, co navštívit v Evropě, ať už jedete autem, s dětmi nebo plánujete únik na víkend či k moři.

Obsah článku:

  • Jaká jsou nejkrásnější místa v Evropě? 
  • Jaká jsou nejkrásnější místa daného státu a proč byste měli navštívit právě tuto zemi?
  • Nekonečný zdroj inspirace, kam na dovolenou po Evropě

Nejkrásnější místa, kam na dovolenou v Evropě

Inspirujte se tímto seznamem na nejkrásnější místa Evropy a začněte se připravovat na své cestování po Evropě.

Zahrnula jsem místa, která jsme navštívili a naprosto nás okouzlila. A přidala seznam míst, která jsou naším cestovatelským snem a věřím, že budou i vaším.

Pojďte se s námi podívat, co navštívit a vidět v Evropě a začněte plánovat svou vysněnou dovolenou:

Albánie

Albánie, to jsou hory a moře. Velmi oblíbeným přímořským střediskem je Sarando nebo Ksamilské ostrovy na jihu Albánie průzračně čistou vodou a nádhernou přírodou v okolí.

kam na dovolenou v Evropě / Ksamilské ostrovy
Ksamilské ostrovy

Z pohoří jsou nejvýznamnější Albánské Alpy neboli Prokletije (Prokleté hory), o které se Albánie dělí s Kosovem. Jejich součástí je národní park Valbona. Oblíbeným vnitrostátním městem je Berat, kterému Albánci přezdívají Město tisíců oken.

Andorra

Stát Andorra najdete mezi Španělskem a Francií. Hlavním lákadlem je nádherná krajina pohoří Pyreneje.

Kam na dovolenou v Evropě

Belgie

Belgie ukrývá jedny z nejkrásnějších měst v Evropě – Brusel, Antverpy, Bruggy nebo Gent, všechna vás naprosto okouzlí.

Bělorusko

Nedotčená příroda Běloruska je rovinatá, plná bažin a jezer a řek s průzračnou vodou. Až třetinu oblasti pokrývají husté lesy, kde máte možnost narazit na evropskou raritu – stáda zubra, největších evropských savců.

kam na dovolenou v Evropě

Celé Bělorusko je silně ovlivněno tradicí a folklórem. Při návštěvě určitě nevynechejte hlavní město Minsk. Pokochat se můžete taky Mirským zámkem u města Mir nebo historickým městem Brest.

Bosna a Hercegovina

Každý horal, který přemýšlí, kam na dovolenou v Evropě, by měl popřemýšlet o Bosně a Hercegovině. Krajina je tady výrazně hornatá a o výhledy nebudete mít nouzi. Navštívit můžete jeden z posledních pralesů v Evropě – národní park Sutjeska u hranic s Černou horou.

kam na dovolenou v Evropě

Oblíbeným turistickým cílem je město Mostar s jeho ikonickým mostem.

kam na dovolenou v Evropě

Bulharsko

Velká část Bulharska je hornatá. Nejznámějšími pohořími je Stara planina v centrální části Bulharska a na jihozápadě pohoří Rila, pohoří Pirin a pohoří Rodopy, které přesahuje až do Řecka.

kam na dovolenou v Evropě
pohoří Rila

Většině lidí si při Bulharsku vybaví pláže u Černého moře. Především známá přímořská letoviska Zlaté písky, Primorsko, Varna apod. Na severozápadě najdete skalnatou oblast s pevností Belogradchik.

Černá hora

Milujete kulisu dramatického pohoří za plážemi v Chorvatsku? Tak to se vám bude líbit i v Černé hoře, kde si ale na rozdíl od Chorvatska užijete víc klidu.

Milovníci turistiky by si zase neměli nechat ujít národní park Durmitor.

kam na dovolenou v Evropě

Dánsko

Dánsko se skládá ze stovek ostrovů, které jsou navzájem propojené mosty. Ty jsou sami o sobě architektonickými zajímavostmi.

Velmi často aerolinky vypisují pěkné akce na letenky do Kodaně, která určitě stojí za vidění. Především její ikonické nábřeží Nyhavn. Přímo v hlavním městě se nachází jeden z nejstarších zábavných parků Tivoli.

Jestli jste spíš na přírodu, určitě vás zaujme ostrov Møn, který je národní rezervací. Mimo jiné se tu pokocháte křídovými útesy Møns Klint. Na západním pobřeží mezi městy Skagen a Frederikshavn se rozprostírá oblast Råbjerg Mile, pro kterou jsou typické pohyblivé písečné duny.

A co teprve nádherné zelené koberce, vodopády a skalní útvary na Faerských ostrovech, které vyrazí dech asi každému a právě patří mezi nejhezčí místa v Evropě.

Estonsko

Estonsko je jednou z dalších zemí s nedotčenou a krásnou přírodou. Typické jsou pro něj mokřady, bažiny, spousta zeleně a četné národní parky.

I hlavní město Tallinn je jedním z “nejpřírodnějších” měst na světě. Tallinn najdete přímo u Baltského moře. Trajektem můžete přejet pohodlně přes Finský záliv na výlet do nedalekých Helsinek.

Návštěvu Tallinnu můžete spojit s výletem do největšího národního parku Lahemaa, který leží nedaleko u Baltského moře.

Chorvatsko

Osobně nechápu řeči některých lidí, že jedou “jen” do Chorvatska. Chorvatsko je nádherná země. Není tolik míst s tak krásně průzračným mořem, které lemuje vysoké pohoří. My jsme takto vyráželi už v 5 ráno na výšlap a odpoledne strávili u vody.

Pláž Nugal, Makarská riviéra, Chorvatsko
Pláž Nugal, Makarská riviéra, Chorvatsko

Pokud dojedete až na jižní cíp Chorvatska, nenechte si ujít Dubrovník s jeho masivním pevnostním opevněním. Při cestě domů si můžete udělat zajížďku do národního parku Plitvická jezera.

Dubrovník, Chorvatsko
Dubrovník, Chorvatsko

Čtěte taky: Inspirujte se tipy, kam do Chorvatska s tipy na nejlepší destinace. Split je historické město s krásnými plážemi a kompletním zázemím. Podívejte se na průvodce Splitem.

Makarská riviéra má jedny z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku a je tu tolik skvělých věcí, co dělat na Makarské.

Finsko

Pro Finsko jsou typická jezera, husté lesy, psí spřežení a polární záře. 29 % plochy Finska zaujímá oblast známá jako Laponsko.

Laponsko je část severu rozprostírající se na území 4 států – Norsko, Švédsko, Finsko a Rusko. Klima je tady drsné a hustota osídlení nízká. Příroda je ale nádherná.

Za zmínku stojí i Helsinky, které nepůsobí jako typické uspěchané hlavní město. Naopak je to relativně klidné místo, které má ale co nabídnout.

Inspirujte se tipy na nejlepší věci, co dělat v Helsinkách. Před návštěvou se vám bude hodit kompletní průvodce pro Helsinky.

Francie a Monako

Monako najdete na jihu francouzských hranic s Itálií. Je malé, ale luxus tady sálá z každého koutu.

Monako můžete spojit s návštěvou francouzského pobřeží. Tady navštívíte přímořská letoviska, jako je Nice nebo Saint Tropez. Bezprostředně na pobřeží navazuje oblast Provence, která sahá až k francouzským Alpám.

Kromě francouzských Alp, Paříže a dalších známých měst (Lyon, Bordeaux apod.) stojí za vidění oblast Normandie. Především pobřeží u Étretat s nádhernými skalními útvary.

Více inspirace pro dovolenou ve Francii:

  • PAŘÍŽ ITINERÁŘ: Podívejte se na tipy, co navštívit v Paříži. Abychom vám usnadnili plánování, vytvořili jsme itinerář pro 3 dny v Paříži.
  • ZAJÍMAVOSTI V PAŘÍŽI: Pokud jste milovníky umění, máme připraveného podrobného průvodce muzeem Louvre (co vidět, ceny, vstup apod.). V dalším článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět před návštěvou Versailes.
  • Plánujete navštívit Disneyland? Čtěte podrobného průvodce Disneylandem.
  • PROVENCE: Co takhle objevit další nádherná místa ve Francii? Provence je jedním z nich. V průvodci Provence se dozvíte vše, co před svojí cestou potřebujete vědět.

Irsko

Irsku se přezdívá díky jeho sytě zelené krajině Smaragdový ostrov. Přírodu doplňuje řada hradů a působivé útesy. Jedním z těchto míst jsou například Moherské útesy.

kam na dovolenou v Evropě

Nejen příroda vás bude v Irsku bavit. Třeba Dublin s jeho typickými hospůdkami nebo Cobh na jihu Irska stojí určitě za vidění.

Čtete taky: Připravili jsme podrobného průvodce s tipy, co navštívit v Irsku. Dublin je jedním z nejkrásnějších měst v Irsku – zde je seznam věcí, co dělat v Dublinu a tipy na jednodenní výlety z Dublinu.

Island

Island je sen pro všechny milovníky přírody. Najdete tu vše – gejzíry, vodopády, lávová pole, hory, travnaté koberce, útesy, kaňony a další přírodní úkazy.

Island se dá velmi snadno objet po Ring road (silnice č. 1). Z této silnice taky uvidíte řadu přírodních úkazů. Stačí jen jet a kde se vám líbí, zastavit a kochat se. Jednu z odboček tvoří kaňon nedaleko hlavního města Reykjavík – Thingvellir, kde se střetává americká a evropská tektonická deska.

Na Islandu najdete celou řadu vodopádů. Jedním z nejznámějších je vodopád Seljalandsfoss. Vodopád je dobře přístupný a dá se celý obejít.

Severně od Reykjavíku se tyčí hora Kirkjufell. A není to ledajaká hora. Posuďte sami. Abyste viděli duhové hory Landmannalaugar, budete muset sjet z hlavní silnice a vybavit se terénním autem. Stojí to ale za to.

Lávová pole Eldhraun vás zase dostanou záplavou mechové zeleně. Jedním z nejkrásnějších míst je taky národní park Vatnajökull, kam patří i ledovcová laguna Jökulsárlón a Diamond beach na jihovýchodě Islandu.

Najdete jí přímo u hlavní silnice a určitě jí nepřehlédnete. Na vlastní oči uvidíte odlamující se kry z ledovce. Jen kousek od ní, západním směrem, se nachází ledopád Skaftafellsjökull.

Itálie a Vatikán

Itálie toho nabízí mnohem víc než Řím a koupání u moře. Hned na severu objevíte dle mnohých nejkrásnější pohoří na světě – Dolomity, které jsou taky zapsané na seznamu památek UNESCO.

kam na dovolenou v Evropě / Dolomity

Dalším místem je Toskánsko, oblast nekonečných vinic. Vinice doplňuje krásná architektura v italských městech, jako je Florencie, Siena nebo Pisa.

Val d'Orcia, Toskánsko
Val d’Orcia, Toskánsko
Florencie, Toskánsko
Florencie, Toskánsko

A do třetice národní park Cinque Terre, který najdete na severozápadě Itálie.

Cinque Terre / nejkrásnější místa Evropy
Cinque Terre / nejkrásnější místa Evropy

Přímo v srdci Říma najdete Vatikán. Nejmenší stát na světě. Sídlo papeže. Vatikán vás ohromí svou architekturou, kvůli které sem jezdí miliony turistů z celého světa.

Svatopetrské náměstí ve Vatikánu
Svatopetrské náměstí ve Vatikánu

Více inspirace pro dovolenou v Itálii:

Kosovo

Kosovo je rájem pro ty, kteří vyhledávají hory. Na jihu u hranic s Makedonií najdete pohoří Šar Planina, které se táhne v délce 80 km. Na západě pak stojí za návštěvu pohoří Prokletije.

Pokud jste spíš na architekturu, nemělo by vám uniknout město Prizren.

Lichtenštejnsko

Lichtenštejnsko je sice malinká země, ale i tak stojí za návštěvu. Už kvůli krásné alpské krajině. Pokochat se můžete taky hradem v hlavním městě Vaduz nebo hradem Gutenberg.

Litva

Co vidět v Litvě? Především jejich jezera, kterých je tu přes 3000. Proto se Litvě přezdívá Země tisíce jezer. A aby těch vodních ploch nebylo málo, ukrojila i pro sebe Litva taky kousek Baltského moře.

Kromě hlavního města Vilnius si můžete udělat výlet do nedalekého historického kulturního parku Trakai se stejnojmenným hradem, kde půjčují šlapadla.

Lotyšsko

Lotyšsko je poslední z Pobaltských zemí. I tady je ráz krajiny rovinatý, jen mírně kopcovitý, plný jezer, řek, pláží a zeleně. Ideální pro cyklisty. Hlavní město Riga přezdívají Paříží východu. Nedaleko odtud si můžete zajet do národních parků Gauja nebo Kemeri.

Lucembursko

Lucembursko je země hradů. Na tak malý stát jich tu najdete relativně dost. A ne jen tak ledajakých. Mezi nejkrásnější patří hrad Vianden a hrad Bourscheid.

Při návštěvě byste neměli vynechat ani hlavní město Lucemburk, jehož staré město je zapsané na seznamu UNESCO.

kam na dovolenou v Evropě
Bourscheid

Maďarsko

Když se řekne Maďarsko, většina z nás si asi vybaví 2 největší lákadla – termální prameny a největší jezero ve střední Evropě Balaton. A k tomu nádhernou Budapešť s cukrovou Rybářskou baštou, honosným parlamentem a stylovými kavárnami.

Inspirujte se tipy, co navštívit v Budapešti. Před návštěvou se vám bude hodit náš průvodce Budapeští.

Malta

Malta je zemí azurového moře, skalnatých výběžků a písečných pláží. Z celého ostrova je cítit bohatá historie, se kterou je ostrov spjatý. Hlavní město Valletta v sobě zahrnuje vše, co je pro Maltu typické. Určitě byste ho při návštěvě ostrova neměli vynechat.

Stejně tak ostrov Comino, kde si můžete prohlédnout skalní útvar Azurové okno. Za návštěvu stojí taky další ostrov Gozo.

Malta je hustě osídlený ostrov, ale přesto se tady dá najít spousta odlehlých zákoutí, kde budete mít pláž téměř pro sebe.

Moldavsko

Moldavsko je velmi chudá země, kterou charakterizuje rovinatá stepní krajina. Díky tomu se výhledy do širokého okolí zdají nekonečné. Pokud chcete zažít opravdu nedotčenou krajinou jednoho z nejméně navštěvovaných států v Evropě, vyrazte sem.

Hlavní město Kišiněv je pěkné, i když vás asi neuchvátí jako jiná evropská města.

kam na dovolenou v Evropě

Je těžké určit několik míst, která stojí za návštěvu. Když se vydáváte do Moldavska, nejde vám prvoplánovaně o přírodní úkazy nebo architektonické skvosty.

Chcete zažít tu zvláštní atmosféru tady. Klid a ticho mísící se s pozůstatky socialismu, neuvěřitelně milí lidé a noční obloha plná hvězd, jakou jen tak někde neuvidíte.

Nizozemí

Amsterdam a jeho okolí je pastva pro oči. Rovinatá krajina, široké pláně květinových luk a k tomu pomyslná třešinka – větrné mlýny. Tohle dostane i zapřisáhlé odpůrce romantiky.

Více inspirace pro dovolenou v Nizozemí:

Německo

Německo je podceňované. Když přemýšlíme, kam na dovolenou v Evropě vyrazit, Německo nebývá často první volbou. A přitom je tu tolik krásných míst.

Za zmínku stojí například Bavorský les, který najdete na druhé straně naší Šumavy. Na jihu se pak rozprostírají německé Alpy. Určitě si nenechte ujít oblast národního parku Berchtesgaden se známým Orlím hnízdem a jezery Königssee a Obersee.

Jezero Obersee

Když se řekne dovolená u moře, asi si většina z nás představí v Evropě státy, jako jsou Chorvatsko, Itálie nebo Španělsko.

Přemýšleli jste ale někdy nad Německem? Koupání u Baltského moře? Například v přímořském letovisku Binz je v létě voda jako kafíčko. Dalším letoviskem s krásnou promenádou je Sellin. Výhodou je, že na rozdíl od jihu Evropy je tady méně turistů.

Sellin

Obě městečka leží na největším německém ostrově Rügen. Hlavním tahounem tohoto ostrova jsou ale bílé útesy v národním parku Jasmund.

bílé útesy v národním parku Jasmund

Více inspirace pro dovolenou v Německu:

Norsko

Norsko je můj sen. Ty jejich pobřežní baráčky, fjordy a dokonale zelená krajina je něco, co se mi zcela vrylo do paměti. Jednou z vyhledávaných oblastí v Norsku je pobřežní město Stavanger. V okolí je řada turistických tras, které vás provedou přírodou kolem fjordů. Nejoblíbenější z nich je skalní útvar Preikestolen.

Stavanger

Jen o kousek výš leží známé městečko Bergen. I tady je okolní krajina plná dechberoucích míst. Známý je skalní útvar Trolltunga neboli Jazyk.

Pokud ale mluvím o Norsku, mám na mysli především jednu oblast na severu – Lofoty. To je místo, kde zahlédnete i polární záři. 

Polsko

Polská krajina je převážně rovinatá. Přesto se tady najdou místa, ze kterých budou milovníci hor nadšení. Například polská část Vysokých Tater, která je stejně krásná jako ta slovenská.

Na úplném severu vás u Baltského moře čekají přímořská letoviska se širokými plážemi, která nejsou masivně posetá turisty.

Další oblastí na severu, která by určitě neměla uniknout vašemu hledáčku, je národní park Slowinski. U městečka Leba jsou nádherné písčité duny, kterým se přezdívá Polská Sahara.

kam na dovolenou v Evropě

Portugalsko

Skvělé letecké spojení je od nás do Porta a hlavního města Lisabonu. Obě města jsou nádherná.

Lisabon

Další oblastí je region Algarve na jihu Portugalska. Jestli chcete mít jistotu, že vám bude svítit během dovolené sluníčko – vydejte se sem. Jedná se o nejslunnější oblast, kde to šajní až 300 dní v roce.

Více inspirace pro dovolenou v Portugalsku:

Rakousko

Rakousko, to jsou kromě Vídně Alpy a jezera. Najdete tu jedny z nejvyšších vodopádů v Evropě – Krimmelské vodopády.

Za návštěvu stojí národní park Vysoké Taury (Hohe Tauern), který můžete projet skrz Grossglocknerskou vysokohorskou silnici. Je to parádní zážitek klidně na celý den.

Oblíbená je taky oblast kolem horského masivu Dachstein s ikonickou vyhlídkou a městečkem Hallstatt.

Více inspirace pro dovolenou v Rakousku:

Rumunsko

Velkou část Rumunska tvoří hluboké lesy a opuštěné Karpaty. I proto se mu přezdívá Nepál Evropy. Na rozdíl od jiných pohoří v Evropě, Rumunsko není postiženo masovou turistikou.

Za návštěvu stojí oblast Transylvánie na severozápadě. Ta zahrnuje snad všechny přírodní krásy – hory, jezera, přírodní parky, skály, soutěsky, ale taky kláštery. Vede tudy vysokohorská silnice Transfagarasan.

V Bukurešti se můžete pokochat druhou největší administrativní budovou na světě – parlamentem.

Parlament v Bukurešti

Řecko

Řecko, to je architektura, moře, skalnatá pobřeží, krásná letoviska a spousta ostrovů.

Acropolis, Řecko
Acropolis, Řecko
Santorini, Řecko
Santorini, Řecko

Inspirujte se tipy, kam do Řecka k moři nebo se podívejte na našeho kompletního průvodce pro Santorini.

San Marino

San Marino je malý vnitrozemní stát v Itálii. Jen kousek odtud se nachází známé italské středisko Rimini, proto je San Marino ideální pro jednodenní výlet, až vás nebude bavit opalování u moře.

Celé hlavní město San Marino je na seznamu památek UNESCO. Jeho dominantou je hora Monte Titano, ze které budete mít nádherný výhled na Itálii.

kam na dovolenou v Evropě

Severní Makedonie

Severní Makedonie je země rozličných pohoří. Najdete tu pohoří břidlicová, sopečná, karpatská nebo vápencová. Velmi oblíbeným pohořím je Šar Planina, o které se Makedonie dělí s Kosovem a částečně Albánií.

Makedonie nemá moře. Má však jezero Ohrid se stejnojmenným městem na jeho březích. Krásné je i makedonské hlavní město Skopje.

Slovensko

Když se řekne Slovensko, vybaví se mi Vysoké Tatry. Ale na Slovensku najdete i jiná krásná pohoří. Některá dokonce ještě blíž k nám. Nízké Tatry jižně od Vysokých Tater a Velkou a Malou Fatru západně. Další krásnou oblastí je NP Slovenský ráj, kde si užijete jeskyně, soutěsky, rokle, vodopády.

Více inspirace pro dovolenou na Slovensku:

Slovinsko

Hned na kraji Slovinska leží Triglavský národní park, kterým protéká nádherně tyrkysová a průzračná řeka Soča. Park se táhne až k jezerům Bled a Bohinj, které je skvělou základnou pro výlety do okolí.

Jen kousek dál najdete na severu náhorní plošinu Velika Planina. Největší osadu pastýřů v Evropě. Čeká vás sice náročnější výšlap, ale stojí to zato. Tady se zastavil čas.

NP Triglav

Srbsko

V Srbsku najdete jak hory, tak nížiny s vinnými oblastmi. Jedním z pohoří je Suva Planina na jihovýchodě Srbska.

Krásné přírody si užijete i v národním parku Djerdap kolem řeky Dunaje. Tady se můžete pokochat kaňonem s názvem Železná vrata, který se táhne v délce 9 km.

Španělsko

Kromě hlavního města Madrid je Španělsko známé taky svým jižním pobřežím a městy tady – Barcelona, Valencie, Marbella a další.

Vědecký park ve Valencii, Španělsko
Vědecký park ve Valencii

Dech vám určitě vyrazí polopouštní oblast Bardenas Reales v provincii Navarre. Na celém světě uvidíte podobný úkaz jen v Utahu v USA a na Novém Zélandu. A pak tady.

Ve vnitrozemí se nachází město Granada hned s několika památkami UNESCO. To patří do regionu Andalusie, včetně pohoří Sierra Nevada a nádherných měst Sevilla a Ronda.

Na severu se rozprostírá vápencové pohoří Picos de Europa a na hranicích s Francií rozsáhlé Pyreneje.

Mijas, Andalusie, Španělsko
Mijas, Andalusie, Španělsko

Více inspirace pro dovolenou ve Španělsku:

Švédsko

Chcete zažít polární záři na vlastní oči? Pak vyrazte za polární kruh do Laponska. Součástí Laponska je ve Švédsku hned několik národních parků, z nichž část spadá do dědictví UNESCO. Laponskem můžete vyrazit na trek skrz tzv. Královskou cestu neboli Kungsleden.

Kungsleden

Hlavnímu městu Stockholm se přezdívá Benátky severu. Město vás bude bavit svou gotickou architekturou, hipsterskými kavárnami a spoustou zeleně.

kam na dovolenou v Evropě

Největším ostrovem Švédska a zároveň největším ostrovem v Baltském moři je Gotland, kde uvidíte mimo jiné zajímavé skalní útvary přímo na pláži.

Gotland

Inspirujte se tipy na nejlepší věci, co dělat ve Stockholmu. Před návštěvou se vám bude hodit náš kompletní průvodce Stockholmem.

Švýcarsko

Když se řekne Švýcarsko, okamžitě se mi vybaví nádherný kus Alp se sytě modrými jezery, v nichž se odráží okolní vrcholy a skály. Třeba Matterhorn, který je tou nejznámější a nejikoničtější švýcarskou horou.

Nedotčenou částí Alp mezi Švýcarskou a Itálii se můžete projet červenými vlakem Bernini, který je nejvýše položenou železnicí v Evropě.

Ukrajina

Ukrajina je státem, kde si na své přijdou vyznavači hor v Zakarpatské oblasti i milovníci moře a pláží u Černého moře. Typické jsou rozlehlé stepní pláně. Z měst stojí mimo jiné za návštěvu hlavní město Kyjev, Lvov a Oděsa.

Velká Británie

Je to už pár let, co jsme projeli Velkou Británii křížem krážem. Od Londýna, Stonehenge, přes Wales až po Skotsko, kde jsme strávili nejvíc času. Pod stanem, neustále zmoklí a zmrzlí, ale lapajíc po dechu, jak je Skotsko krásné.

kam na dovolenou v Evropě

Skotskou přírodu symbolizuje surovost, travnaté pláně, jezera a vrcholky hor, které vůbec nejsou tak vysoké, jak se zdají. Pokud chcete zažít i trochu kultury, navštivte centrum Skotska – město Edinburgh a jeho majestátní hrad na kopci.

Největším národním parkem v Anglii je Lake District. Oblast plná zeleně a vrcholků, ze kterých budete mít krásný rozhled do okolí.

Na jihovýchodě Velké Británie byste si určitě neměli nechat ujít křídové útesy Seven Sisters v národním parku South Downs nedaleko pobřežního města Brighton, které taky stojí za návštěvu. 

křídové útesy Seven Sisters

Více inspirace pro dovolenou ve Velké Británii:

Načerpali jste inspiraci, kam na dovolenou v Evropě? Jaká jsou podle vás nejkrásnější místa Evropy?Šťastnou cestu!

Inspirujte se nejkrásnějšími městy v Evropě nebo se podívejte na ještě více inspirace pro vaše cesty.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *