33 tipů na památky a co navštívit v Paříži (2024) + mapa

památky v paříži / co navštívit v paříži

Plánujete, co vidět a jaké památky v Paříži navštívit? Podívejte se na našich 33 tipů na nejlepší místa, co navštívit v Paříži (Eiffelova věž, Vítězný oblouk, Louvre a spousta dalších). Ukážeme si známá i neznámá místa v Paříži, pokud byste chtěli vidět víc.

V článku najdete taky další užitečné informace: jaké je do památek vstupné, otevírací doba a jak se k památkám dostat, abyste si svůj itinerář pro Paříž mohli naplánovat snadno a rychle.

Poznámka: Ceny se snažíme držet aktuální – na začátku článku najdete datum poslední aktualizace.

Paříž, známá jako město světla a město lásky, je plná historie, kultury a elegance, které sálají z každého jejího koutu. Od romantické plavby po Seině, večeře na Eiffelově věži až po výhled z baziliky Sacré-Coeur, v Paříži to prostě umí.

Město si svým šarmem podmaní i naprostého neromantika – vím to z vlastní zkušenosti, jednoho mám doma. 🙂

paříž co navštívit montmartre

Co čtvrť, to jiná atmosféra. V Latinské čtvrti se můžete toulat středověkými uličkami a ochutnávat francouzskou kuchyni. Na Champs-Élysées vás okouzlí výlohy nejmódnějších domů a možná si domů přivezete kousek pařížské elegance.

Živost a umění nasajete ve čtvrti Montmartre, plné strmých dlážděných uliček, pouličních umělců a kouzelných restaurací. Ostrov Île de la Cité, nejstarší část Paříže, vás okouzlí katedrálou Notre Dame a kaplí Sainte-Chapelle s překrásnými vitrážemi.

My jsme tu byli mimo sezónu i v sezóně a do tohoto článku jsme sepsali naše zkušenosti a tipy, jak si návštěvu Paříže užít. Pojďte se s námi podívat na to nejlepší, co si nenechat v Paříži ujít.

co navštívit a vidět v paříži

Památky a co navštívit v Paříži

Co vidět v Paříži? Podívejte se na našich 33 tipů na nejkrásnější místa v Paříži od památek, muzeí až po svěží parky a zahrady.

1. Plavba po Seině

Plavba po Seině představuje ideální úvod k poznání Paříže. Spousta nejznámějších památek se totiž nachází přímo u břehů řeky Seina.

západ slunce paříž plavba lodí

Můžete začít od katedrály Notre Dame a odtud vidět po pravé straně Louvre, Place de la Concorde či hned naproti muzeum Orsay a Eiffelovu věž.

Nebo plavbou zakončete den. Pohled z řeky na nádherně nasvícenou Paříž stojí za to. Rezervujte plavbu po Seině zde.

2. Eiffelova věž – co navštívit v Paříži

Eiffelova věž nemůže chybět na žádném seznamu, co navštívit v Paříži. Dominanta města, která slouží jako perfektní orientační bod.

eiffelova věž paříž za 5 dní / kam v Paříži

Eiffelovu věž postavili v roce 1889 ke 100. výročí Velké francouzské revoluce. Se svými 324 metry byla nejvyšší budovou na světě po 4 desetiletí, dokud nepostavili budovu Chrysler Building v New Yorku.

Dnes si Eiffelovka zachovává prvenství mezi věžemi. Za jasného počasí si odtud užijete skvělý výhled na celé město i okolí.

eiffelova věž v noci

Eiffelova věž se skládá z 18 000 pevných železných částí, které spojuje na 2,5 milionů nýtů. Za svou existenci vystřídala už několik barevných kabátů, od červenohnědé přes žlutou a kaštanově hnědou až po speciální barvu Eiffel Tower Brown. Každých 7 let čeká Eiffelovu věž nový nátěr, na který padne přes 60 tun barvy.

Celkově jsme měli možnost vidět všechny tři podoby Eiffelovky – neosvětlenou, osvětlenou a blikající v noci. Pokud tedy nepočítám mini verze Eiffelovy věže od místních kupců. 🙂 Každá její podoba měla něco do sebe.

paříž za 5 dní itinerář / kam v paříži

Vstupné na Eiffelovu věž

Vstupné se liší podle toho, do jakého patra vystoupáte a zda jdete pěšky nebo jedete výtahem:

 • Výtahem do 2. patra: 18,80 € plné; 9,40 € pro mládež 12-24 let; 4,70 € pro děti 4-11 let a handicapované osoby
 • Výtahem do 3. patra: 29,40 € plné; 14,70 € pro mládež 12-24 let; 7,40 € pro děti 4-11 let a handicapované osoby
 • Po schodech do 2. patra: 11,80 € plné; 5,90 € pro mládež 12-24 let; 3 € pro děti 4-11 let a handicapované osoby
 • Po schodech do 2. patra a odtud výtahem do 3. patra: 22,40 € plné; 11,20 € pro mládež 12-24 let; 5,70 € pro děti 4-11 let a handicapované osoby

Děti do 4 let mají vstup zdarma, ale potřebují vstupenky pro vstup zdarma. U výtahu bývají delší fronty, než pokud půjdete pěšky.

Doporučuji rezervovat s dostatečným předstihem (můžete rezervovat až 2 měsíce předem). Ve večerní časy můžou být vstupenky vyprodané i týdny dopředu a v sezóně bývá vyprodáno i přes den. Vstupenky do Eiffelovy věže získáte zde.

Vstupenky stačí ukázat na místě v mobilu. Vyhraďte si na Eiffelovu věž víc času. Koupí vstupenky online šetříte čas ve frontě na lístky, ale stále vás čeká bezpečnostní kontrola a poté čekání u výtahu, pokud nepůjdete pěšky (především ve vytíženě časy a v hlavní sezóně od jara do podzimu).

Pokud jsou vstupenky na odkaze výše vyprodané, podívejte se zde, zda jsou vstupenky pro váš termín k dispozici.

eiffelova věž / co navštívit a vidět v Paříži

Otevírací doba Eiffelovy věže

Eiffelova věž je otevřená denně v čase 9:30-23:45 (poslední vstup ve 22:45). Konkrétní čas si zvolíte při rezervaci vstupenky.

Každý rok v lednu probíhají na Eiffelově věži údržbové práce, kdy nemůžete navštívit nejvyšší úroveň summit. Přístupné je pouze první a druhé patro.

Tip: Pro jeden z nejlepších výhledů na Eiffelovu věž navštivte most Bir-Hakeim, který se nachází jen pár minut chůze podél řeky.

most Bir-Hakeim eiffelova věž paříž za 5 dní itinerář

3. Náměstí Trocadéro

Náměstí Trocadéro je ikonické dlážděné náměstí, odkud si užijete ten nejlepší výhled na Eiffelovu věž. Nejvíc lidí tu je na západ slunce (viz foto níže).

Celá oblast je pro fotografování Eiffelovy věže jedna z nejlepších. My jsme tu byli taky brzy ráno mimo sezónu a už tak jsme měli možnost shlédnout žádost o ruku a ženy v nádherných róbách, které se tu nechaly fotit.

trocadéro paříž za 5 dní / kam v Paříži
Při západu slunce je na náměstí Trocadéro nejrušněji.

K Eiffelově věže pak stačí přejít most a ocitnete se přímo pod ní. Jen pozor na hustý provoz na mostě a v okolí.

Více informací: Zde je 5-denní itinerář, kam v Paříži (včetně mapy a praktických informací).

trocadéro paříž za 5 dní / kam v Paříži

4. Muzeum Louvre

Muzeum Louvre, se skleněnou pyramidou na nádvoří, je největším a nejnavštěvovanějším světovým muzeem umění. Z toho důvodu doporučuji přijít co nejdříve, abyste se vyhnuli davům a mohli si v klidu užít umělecká díla světového významu, včetně Mona Lisy, Venuše Mélské a mnoho dalších pokladů.

louvre paříž za 5 dní itinerář / kam v paříži

Louvre není jen muzeum, ale i architektonický skvost s bohatou historií. Procházka jeho chodbami je jako cesta časem, která vás zavede do různých epoch a kultur. Je to nádhera a doporučuji Louvre nevynechat, i když vás umění nezajímá.

Zajistěte si vstup do muzea Louvre předem, ať se vyhnete vyprodaným vstupenkám na místě.

louvre paříž

Praktické informace pro návštěvu Louvru

Muzeum je rozdělené do 3 křídel, která jsou tematicky zaměřená. V rámci jedné návštěvy nemáte šanci vše projít – je dobré si už před návštěvou stanovit, která místa chcete navštívit.

Na začátku si můžete vyzvednout v informacích mapu, která vám pomůže se v muzeu zorientovat (bude to potřeba, muzeum je obrovské). Nejvíc lidí je v Denonském křídle, kde si můžete prohlédnout obraz Mony Lisy (tady bývá nejvíc lidí).

louvre paříž

Vstup do muzea vede přímo přes prosklenou pyramidu, kde jsou ukazatelé. Poté vás čeká rychlá bezpečnostní kontrola, po které vejdete do hlavní haly. V muzeu nechybí občerstvení, toalety a skříňky k uložení věcí.

Vstupné do muzea Louvre

 • Plné vstupné: 22 €
 • Vstup zdarma: Vstup zdarma mají děti do 18 let, mládež do 26 let v Evropském hospodářském prostoru a osoby s průkazem ZTP nebo ZTP/P včetně doprovodu. Vstup zdarma pro všechny pak platí první pátek v měsíci po 18:00 (kromě července a srpna) a na svátek Bastily 14. 7.

Vstupenka do Louvru zahrnuje také vstup do muzea National Eugène-Delacroix.

Zajistěte si vstup do muzea Louvre předem, ať se vyhnete vyprodaným vstupenkám na místě.

louvre paříž za 5 dní itinerář / kam v paříži

Otevírací doba muzea Louvre

U Louvre je také k vidění Arc de Triomphe du Carrousel, který Napoleon nechal postavit na počest vítězství v bitvě u Slavkova u Brna. Hned vedle si můžete odpočinout v rozlehlých Tuilerijských zahradách.

tuilerijské zahrady louvre paříž

5. Zámek Versailles

Versailles, nacházející se jen kousek od Paříže, je ikonickým symbolem královské elegance a barokního umění. Tento majestátní zámek, původně lovecký zámeček Ludvíka XIII., se za vlády Ludvíka XIV. proměnil v honosné sídlo, které mělo ukázat moc a bohatství francouzské monarchie.

versailles kam v paříži

Versailles vás okouzlí svými nádhernými zahradami navrženými André Le Nôtre, které se rozkládají na ploše 815 hektarů. V zahradách najdete nespočet fontán, soch a pečlivě udržovaných záhonů. V srdci zámku se nachází slavný Zrcadlový sál s 357 zrcadly, který byl svědkem mnoha historických událostí včetně podpisu Versaillské smlouvy.

versailles kam v paříži

Interiéry zámku jsou bohatě zdobené a nabízejí pohled do života francouzských králů a jejich dvoru. Kromě hlavního zámku můžete navštívit také Trianonské panství a Hameau de la Reine, které sloužily jako soukromé útočiště Marie Antoinetty

Zajistěte si vstup do zámku Versailles rezervací vstupenek předem – vstupenky bývají často vyprodané předem a na místě se tak bez předchozí rezervace dovnitř nedostanete.

versailles zrcadlová místnost

Vstupné do zámku Versailles

Versailles nabízí několik typů vstupného, ze kterých si můžete vybrat přesně to, co chcete vidět a zažít. Ceny platí při koupi vstupenek online, na místě jsou lístky dražší.

Typy vstupenek:

 • Kompletní vstupenka (32 €): Platí pro celý komplex paláce, zahrad a parku.
 • Vstupenka do paláce (21 €): Platí pro vstup do paláce a parku (nikoliv zahrad).
 • Vstupenky do panství Trianon (12,50 €): Vstup do parku a panství Trianon.
 • Vstupenky na hudební fontány (10,50 €): Vstup do parku a zahrad v době představení hudebních fontán.
 • Vstupenky na hudební zahrady (10 €): Vstup do parku a zahrad v době představení hudebních zahrad.

Od 2. července do 31. října 2024 hrají hudební zahrady od úterý do pátku, v červnu od středy do pátku. O víkendech pak probíhá hudební fontánová show.

Za nás můžeme doporučit návštěvu celého paláce včetně zahrad – určitě stojí za to připlatit si za plný zážitek, když tu jste. Interiéry zámku jsou nádherné a v zahradách se můžete procházet celé hodiny.

zámek versailles v paříži

Kdo má do Versailles vstup zdarma?

Vstupné zdarma mají děti do 18 let a mladí z Evropské Unie do 26 let. Vstup zdarma je nutné rezervovat zde. Ve dnech, kdy hrají hudební fontány a probíhá fontánová show (jen v sezóně do konce října), mají vstup zdarma pouze děti do 5 let.

Otevírací doba zámku Versailles

Palác Versailles a Trianonské panství jsou otevřené denně kromě pondělí, zahrady a park denně včetně pondělí.

Konkrétní otevírací doba pak vypadá následovně:

 • Palác Versailles: Duben-říjen 9:00-18:30, listopad-březen 9:00-17:30
 • Trianonské panství: 12:00-18:30, od 2. července do 8. září je otevřeno už od 10:00
 • Versaillské zahrady: 8:00-20:30
 • Park: 7:00-20:30
 • Hudební zahrady: Středa až pátek do 28. června a úterý až pátek od 2. července do 30. října – vždy v čase 10:00-19:00
 • Hudební fontánová show: Víkendy v hlavní sezóně od 2. července do 30. října v čase 10:00-19:00, noční show každou sobotu do 24. září v čase 20:30-23:05

Více informací: Zde najdete našeho podrobného průvodce pro návštěvu Versailles.

versailles paříž

6. Disneyland Paris

Navštivte Disneyland Paris a nechte se unést do světa snů a pohádek.

Disneyland Paris, nacházející se pouhých 32 km východně od Paříže, je kouzelné království, které kombinuje klasické Disneyho pohádky s moderními atrakcemi a nezapomenutelnými zážitky.

disneyland paris

Disneyland Paris zahrnuje dva hlavní parky: Disneyland Park a Walt Disney Studios Park, kde můžete prozkoumat různá tematická území, od kouzelného hradu Šípkové Růženky až po adrenalinové jízdy inspirované Star Wars a Pixar filmy.

Park nabízí nejen vzrušující atrakce, ale také pestrou nabídku restaurací, obchodů a zábavných show. Každý den zde probíhají kouzelné průvody a večerní ohňostrojová představení, která přidávají návštěvě další vrstvu magie.

Více informací: Zde najdete našeho podrobného průvodce pro Disneyland Paris.

disneyland paris

Vstupné a otevírací doba Disneylandu Paris

Nejoblíbenějším typem vstupenky do Disneylandu jsou jednodenní vstupenky, které mají různé cenové úrovně podle toho, kdy Disneyland navštěvujete. Podrobný přehled cen a vstupenek najdete v našem průvodci Disneyland Paris.

V sezóně je Disneyland Park otevřený v čase 9:30-23:00 a Walt Disney Studios Park pak v čase 9:30-22:00. Mimo sezónu je Disneyland Park otevřený v týdnu v čase 9:30-21:00 a o víkendech 9:30-22:00. Walt Disney Studios Park má otevřeno v čase 9:30-19:00 a o víkendech 9:30-21:00.

Více informací: Zde najdete našeho podrobného průvodce pro Disneyland Paris.

7. Socha svobody

Ano, nezmýlila jsem se. Nejen New York má svou Sochu svobody. Ta pařížská sice není tak známá, ale pro Pařížany je o mnohem významnější.

Navíc má velkou spojitost se Sochou svobody v New Yorku. Jednalo se totiž o její pracovní verzi a sloužila jako replika pro vytvoření známější sochy v USA.

Socha svobody v Paříži / památky v Paříži

Socha svobody v Paříži byla darem v roce 1889 od americké komunity ke 100. výroční Velké francouzské revoluce. Socha zdůrazňovala pouto mezi Francií a Spojenými státy a potvrzovala oddanost obou národů k republikánskému ideálu, na kterém byly založeny.

11,5 metrů vysoká Socha svobody je přístupná zdarma na uměle vytvořeném ostrově Île aux Cygnes jižně od Eiffelovy věže, kam se dostanete přes most Pont de Grenelle. Druhou možností je most Pont de Bir-Hakeim, od kterého si projdete necelý kilometr dlouhý úzký ostrov, který tvoří pěší trasa s lavičkami a lemovaná stromy. Ideální místo pro odpočinek mimo ruch města.

Ubytování v Paříži 😴

paříž ubytování
Ibis Paris Tour Eiffel

Oblíbený hotel u centra a metra za dobrou cenu

paříž ubytování
hotelF1 Paris Porte de Châtillon

Levné, ale příjemné ubytování v Paříži

8. Palais Royal – co navštívit v Paříži

Palais Royal neboli Královský palác se nachází naproti Louvru. Je to ideální místo pro krátkou zastávku a procházku v zahradách. Když tu budete, všimněte si mnoha detailů. Například na židlích a lavičkách jsou citáte slavných osobností.

Nádvoří je známé svými černobílými sloupy, se kterými se tu všichni rádi fotí. V podloubí paláce jsou různé obchůdky, od parfumerie po občerstvení s palačinkami.

Palais Royal Paříž

9. Avenue des Champs-Élysées

Avenue des Champs-Élysées, nejznámější pařížský bulvár, byl v 17. století jen pustým mokřadem. Ten poté nechal upravit André Le Nôtre a o staletí později pařížský urbanista baron Haussman navrhl elegantní budovy lemující Champs-Élysées.

champs elysees paříž

Champs-Élysées se dělí na horní a spodní část. Spodní část u Place de la Concorde zahrnuje zahrady Jardins des Champs-Élysées a muzeum výtvarného umění Petit Palais.

Od muzea si zajděte na most Alexandra III. Je to Versailles mezi mosty – bohatě nazdobený se zlatými sochami.

petit palais paříž

Horní část Avenue des Champs-Élysées začíná u Vítězného oblouku a představuje Champs-Élysées, jak jí známe všichni. Spousta turistů, luxusní butiky, restaurace a hotely. Najde se tu ale taky několik dostupných obchodů a možností, kde se najíst za rozumnou cenu.

Na Champs-Élysées a v okolí můžete potkat lidi, kteří se z vás budou snažit vymámit pod nějakou záminkou peníze. Nám se to stalo hned dvakrát. Začne vám někdo z ničeho nic lichotit nebo chce podepsat petici? Zpozorněte a peněženky nechte hluboko v kapse.

pont alexandre iii. paříž

10. Place de la Concorde

Place de la Concorde je největším náměstím v Paříži, které obklopují některá významná místa v Paříži, jako jsou Tuilerijské zahrady nebo Avenue des Champs-Élysées.

Uprostřed náměstí stojí 3 200 let starý egyptský obelisk, který je nejstarší stavbou v Paříži. Byl sem převezený z chrámu v Luxoru v 19.století.

Place de la Concorde je taky známé v souvislosti s Velkou francouzskou revolucí, kdy tu pod gilotinou uťali hlavy králi Ludvíkovi XVI. a Marii Antoinettě.

Powered by GetYourGuide
Place de la Concorde / památky v Paříži

11. Vítězný oblouk (Arc de Triomphe)

Napoleonův Vítězný oblouk patří mezi nejznámější památky v Paříži. Začíná tady slavná Avenue des Champs-Élysées a každoročně končí cyklistický závod Tour de France.

51 m vysoký památník je zasvěcený vojákům, kteří bojovali v revolučních a napoleonských válkách. Názvy bitev a jména vojáků jsou vyryté na štítech oblouku.

Na úpatí památníku je hrob neznámého vojína symbolizující uznání všem neznámým vojákům, kteří padli v 1. světové válce. Každý večer v 18:30 se tu zapaluje věčný plamen.

arc de triomphe paříž za 5 dní itinerář / kam v paříži

Arc de Triomphe stojí uprostřed rušné křižovatky a dostanete se sem podzemní chodbou (i když většina lidí přebíhá rušnou křižovatku).

Na vrcholu památníku je vyhlídková plošina, ze které si užijete jeden z nejlepších výhledů na Paříž – Arc de Triomphe se nachází na Place Charles de Gaulle, odkud se rozbíhá dvanáct širokých, radiálně uspořádaných avenuí. Tento pohled je nejlépe vidět právě z vrcholu a poskytuje jedinečnou perspektivu na strukturované uspořádání města.

výhled u arc de triomphe paříž

Vstupné a otevírací doba pro Vítězný oblouk

Vstupné do Arc de Trimphe je 16 €. Vstupné zdarma mají děti do 18 let, občané EU do 26 let a osoby se ZTP. Kromě toho mají vstup zdarma všichni bez rozdílu věku první neděli v měsíci.

Otevřeno je denně 10:00-22:30 a v sezóně od dubna do konce září až do 23:00, v úterý je otevřeno vždy až od 11:00. Poslední vstup je 45 minut před koncem otevírací doby.

Získejte vstupenky kliknutím zde a na místě přeskočte frontu.

12. Muzeum Orsay

Muzeum Orsay je jedno z nejlepších muzeí v Paříži. Sídlí v bývalé budově nádraží Gare d´Orsay, která byla považována za mistrovské dílo průmyslové architektury. Stavba je nádherná zvenčí i zevnitř.

muzeum orsay paříž

Pokud máte rádi impresionistické umění, je muzeum Orsay přesně pro vás. Na několika patrech najdete sbírky od světových umělců 19. a 20. století – Degas, Renoir, Monet, Vincent van Gogh, Cézanne, Bonnard nebo Lautrec. To nejlepší se ukrývá až v nejvyšším 5. patře, včetně ikonických hodin.

Nejste milovníky umění a přesto byste rádi navštívili některé z muzeí v Paříži? Zkuste právě muzeum Orsay, kde se vám kromě Louvru bude líbit asi nejvíce.

muzeum orsay paříž

Vstupné a otevírací doba muzea Orsay

Vstupenka do muzea Orsay stojí 16 €. Děti, studenti do 26 let a ZTP s 1 doprovodem mají vstup zdarma. První neděli v měsíci je pak vstup zdarma pro všechny.

Muzeum je otevřené denně kromě pondělí v čase 9:30-18:00 a ve čtvrtek až do 21:45. V muzeu nechybí občerstvení, toalety a skříňky.

Vstupenky do muzea Orsay je určitě lepší rezervovat předem – rezervujete si konkrétní čas, ale přijít můžete i o něco dříve. Stačí ukázat vstupenky v mobilu a vevnitř projdete rychlou bezpečnostní kontrolou.

muzeum orsay paříž

13. Saint-Germain-des-Prés

Kde nasát tu pravou pařížskou atmosféru, kterou si představíte při pomyšlení na Paříž? Zajděte do čtvrti Saint-Germain-des-Prés, která je známá svými kavárnami, restauracemi a historickou atmosférou.

Navštivte Café de Flore nebo Les Deux Magots, dvě z nejznámějších kaváren, kde se scházeli intelektuálové a umělci jako Sartre, Beauvoir nebo Hemingway. Procházejte se úzkými uličkami a objevujte butiky, knihkupectví a umělecké galerie.

paříž co navštívit

14. Katedrála Notre Dame – co navštívit v Paříži

Katedrála Notre Dame stojí na troskách pohanského chrámu v nejstarší části Paříže, na ostrově Île de la Cité, kde kdysi vzniklo galské město Lutetia. I když je od roku 2019 po velkém požáru uzavřená, návštěva Paříže by bez ní nebyla kompletní. Očekává se, že katedrála bude znovu otevřena koncem roku 2024.

notre dame paříž / kam v paříži

Notre Dame je vrcholem gotické architektury. Tato impozantní středověká stavba, pro jejíž krov bylo použito 1 300 dubů starých 300–400 let, vás uchvátí svými vitrážemi a množstvím soch a chrličů. V jižní věži se nachází slavný zvon Emmanuel, vážící neuvěřitelných 13 000 kilogramů.

Po Francouzské revoluci katedrála chátrala, ale díky románu Victora Huga “Chrám Matky Boží v Paříži” se stala ikonou Francie a prošla rozsáhlou rekonstrukcí.

Až budete u katedrály, nenechte si ujít taky procházku kolem řeky Seiny. Kousek odtud se nachází směrem od centra příjemný park, kde se místní o víkendu schází, piknikují a tancují.

ile de la cité paříž

15. Kaple Sainte Chapelle

Jen 5 minut chůze od katedrály Notre Dame stojí kaple Sainte Chapelle, proslulá svými nádhernými vitrážovými okny. Na ploše 600 čtverečních metrů se nachází celkem 15 oken, která zobrazují více než 1 000 příběhů z Nového a Starého zákona. Tyto vitráže jsou skutečným mistrovským dílem, kde barvy a světlo symbolizují božství a nebeský Jeruzalém.

sainte chapelle paříž

Vstupné a otevírací doba Sainte Chapelle

Vstupné je 13 €. Vstup zdarma mají děti do 18 let, mládež EU do 25 let a osoby se zdravotním postižením.

Otevřeno je denně od 1. dubna do 30. září v čase 9:00-19:00 a po zbytek roku pak v čase 9:00-17:00.

Tip: Pokud si chcete užít ten nejlepší pohled na vitráže, naplánujte si návštěvu kaple ve slunečných dnech hned na 9:00 ráno. Do Sainte Chapelle bývají fronty a je lepší objednat vstupenky předem. Kliknutím sem si rezervujete vstupenky předem.

16. Pevnost Conciergerie

Hned vedle kaple leží pevnost Conciergerie z 10. století, která je pozůstatkem královského paláce. Ve 14. století byly některé budovy pevnosti přeměněné na vězení.

Během vlády Jakobínského teroru 1793-1795 se stal palác revolučním tribunálem a vězením i pro Marii Antoinettu nebo Madame du Barry.

pevnost Conciergerie Paříž / památky v Paříži

Dnes je Conciergerie součástí světového dědictví UNESCO.

Na rohu pevnosti jsou krásné hodiny, přímo naproti mostu Pont au Change. Skrytý klenot Île de la Cité, kolem kterého spousta lidí projde bez povšimnutí.

pevnost Conciergerie Paříž / památky v Paříži

Vstupné a otevírací doba pevnosti Conciergerie

Plné vstupné do pevnosti stojí 13 €. Rezidenti EU do 26 let, děti do 18 let a osoby se zdravotním postižením mají vstup zdarma. Rezervujte si vstupenky kliknutím zde – na výběr jsou vstupenky do pevnosti nebo zvýhodněné vstupenky do Conciergerie a Sainte Chapelle, která se nachází kousek odtud.

Otevřeno je denně 9:30-18:00 (poslední vstup v 17:30).

17. Panthéon

I když svým názvem mate, neoklasicistní Panthéon v Paříži nemá nic společného s Pantheonem v Římě. Jeho konkurenti jsou spíše bazilika svatého Petra ve Vatikánu nebo katedrála svatého Pavla v Londýně.

pantheon paříž

Panthéon je monumentální stavbou v Latinské čtvrti, která dominuje rozlehlému náměstí. Původně postavený jako kostel, se později stal pohřebištěm pro významné osobnosti. Nad sloupy na průčelí můžete spatřit nápis “Aux grands hommes la patrie reconnaisante”, což v překladu znamená “Velkým mužům vděčná vlast”.

Panthéon se tak stal místem posledního odpočinku pro osobnosti jako Voltaire, Victor Hugo, Alexandre Dumas a další. Vedle velkých mužů tady spočívají také významné ženy, včetně Marie Curie.

Za drobný poplatek můžete vystoupat do kopule a užít si nádherný výhled na Paříž.

Vstupné a otevírací doba Pantheonu

Vstupné do Pantheonu je 13 € a 3,50 € příplatek, pokud chcete navštívit taky vyhlídku v kopuli. Děti do 18 let a mládež EU do 26 let mají vstup zdarma.

Otevírací doba Pantheonu se liší podle období: 1. října – 31. března 10:00-18:00, 1. dubna – 30. září 10:00-18:30.Poslední vstup vždy 45 minut před koncem otevírací doby.

18. Lucemburské zahrady

Kde si můžete jen tak sednout na židli a odpočívat spolu s Pařížany? Lucemburské zahrady jsou k tomu ideálním místem. Místní si tu povídají, čtou nebo hrají šachy, a atmosféra je tu úžasná, zvlášť když máte štěstí na slunečný den jako my.

lucemburské zahrady paříž co navštívit

Na ploše 25 hektarů najdete osmiboký bazén s fontánou, kde můžete pouštět malé plachetnice, skleníky s exotickými orchidejemi, oranžérii, zahradu v anglickém stylu, kavárnu, dětské hřiště a samozřejmě Lucemburský palác, který je sídlem francouzského senátu.

Pokud cestujete do Paříže s dětmi, Lucemburské zahrady jsou skvělou zastávkou. Děti se zde mohou zabavit na nejstarším vintage kolotoči v Paříži, projet se na ponících nebo sledovat loutkové představení. Lucemburské zahrady nabízejí ideální místo pro odpočinek a zábavu pro celou rodinu.

lucemburské zahrady paříž co navštívit

19. Tour Montparnasse

Odkud zažijete jeden z nejkrásnějších výhledů na Eiffelovu věž a Paříž? Tour Montparnasse se nachází jen 15 minut chůze od Lucemburských zahrad a výhledy jsou odtud nádherné.

Výhled z Eiffelovy věže je klasika, ale z mrakodrapu Tour Montparnasse budete mít fantastický výhled na Paříž včetně Eiffelovy věže.

montparnasse paříž výhled na eiffelovu věž

Tour Montparnasse představuje 210 metrů vysoký mrakodrap ve stejnojmenné čtvrti. Na otevřenou vyhlídku vyjedete jedním z nejrychlejších výtahů v Evropě.

Nahoře můžete posedět v červených křesílkách a užít si panoramatický výhled na město. Celá vyhlídka je zabezpečená sklem – ve skle jsou otvory pro focení.

Vstupné a otevírací doba mrakodrapu Montparnasse

Vstupné na vyhlídku mrakodrapu Montparnasse je 21 €, snížené vstupné 16 € pro mladé nad 12 let a studenty a snížené vstupné 9,50 € pro děti 4-11 let a 10,50 € pro ZTP.

Od dubna do konce září je otevřeno v čase 9:30-23:30 a po zbytek roku v čase 9:30-22:30 a od pátku do soboty a ve svátky až do 23:00.

Rezervujte si výhled z Tour Montparnasse – na místě jsou vstupenky o několik eur dražší.

20. Opera Palais Garnier

Palais Garnier, postavený v barokním stylu, je symbolem Napoleonova císařského režimu a jednou z nejvýznamnějších staveb v Paříži. Fasáda opery je zdobena klasickými sloupy a osmi sochami, které představují alegorické postavy jako Poezie, Hudba, Idyla, Recitace, Píseň, Drama a Tanec. Lodžie zahrnuje busty slavných skladatelů, jako byli Rossini, Mozart a Beethoven.

opera garnier paříž

Interiér opery je dechberoucí! Sametová sedadla, pozlacené balkony a obrovské křišťálové lustry vytvářejí atmosféru luxusu a elegance. Na stropě se nachází slavná malba od Marca Chagalla, která dodává prostoru magický nádech.

Palais Garnier je domovem nejstaršího národního baletního souboru na světě, Ballet de l’Opéra de Paris.

Vstupné a otevírací doba Opéra Garnier

Máte 2 možnosti, jak si prohlédnout operu zevnitř:

21. Latinská čtvrť

Latinská čtvrť, nacházející se na levém břehu Seiny, je jednou z nejživějších a nejhistoričtějších oblastí Paříže. Tato čtvrť, pojmenovaná podle latiny, která se zde používala ve středověkých univerzitách, je domovem slavné Sorbonny a mnoha dalších významných vzdělávacích institucí.

Ulice Latinské čtvrti jsou lemované knihkupectvími, kavárnami a bistry, kde se mísí studenti, intelektuálové a turisté.

Tato čtvrť je plná úzkých středověkých uliček, které vedou k historickým památkám, jako je Pantheon, kde odpočívají významné osobnosti francouzské historie, a nádherné Lucemburské zahrady, ideální místo pro odpočinek a procházky.

paříž saint germain

22. Le Centre Pompidou

V historické části Paříže vám ultra moderní budova kulturního centra Le Centre Pompidou vyrazí dech. Její high-tech architektura je popisována jako “zevnitř ven”, protože zahrnuje architektonické detaily schodišť a výtahů.

Aby architekti maximalizovali vnitřní prostor, obrátili konstrukci naruby a odkryli kostru z pestrobarevných trubek, které jsou barevně odlišené: modré pro klimatizaci, zelené pro kapaliny, žluté pro elektrické kabely a červené pro výtahy, schodiště a hasicí přístroje.

le centre pompidou paříž

Součástí Le Centre Pompidou je Národní muzeum moderního umění, které obsahuje víc než 100 000 děl současného umění od roku 1905. Každý pokoj je rozdělen dle časového období nebo uměleckého hnutí, takže tu najdete pokoje zaměřené na surrealismus (Salvador Dalí, Max Ernst), konstruktivismus (Paul Klee, Piet Mondrian), pop art (Andy Warhol, Claes Oldenburg) a další.

Při návštěvě můžete vystoupat až na střechu a užít si skvělý výhled na Paříž.

le centre pompidou co navštívit v paříži

Vstupné a otevírací doba Le Centre Pompidou

Plné vstupné je 15 €. První neděli v měsíci je vstup zdarma pro všechny. Získejte vstupenky kliknutím zde a na místě přeskočte frontu.

Otevřeno je každý den kromě úterý v čase 11:00-21:00.

23. Montmartre – co navštívit v Paříži

Montmartre je nádherná čtvrť na kopci s klikatými a úzkými uličkami, pouličnímu umělci a skvělým jídlem. Pokud jste viděli Amélii z Montmartru, možná některá místa poznáte. Montmartre určitě musí být na seznamu, co navštívit v Paříži.

I když je plný turistů, má svojí nezaměnitelnou atmosféru. Doporučuji dorazit hned ráno, ať zdejší prostředí nasajete bez davů lidí.

Když tu budete, určitě si projděte začátek uličky Rue de l’Abreuvoir u růžového domu La Maison Rose. Sem prý chodívali umělci do kavárny.

Odtud pokračujte po Rue des Saules, až dojdete k dalšímu fotogenickému spotu – restauraci Le Consulat, za kterou vykukuje kopule baziliky Sacré Coeur.

montmartre paříž / kam v paříži

24. Bazilika Sacré-Coeur

Bazilika Sacré-Coeur, známá také jako bazilika Nejsvětějšího Srdce Paříže, je jedním z nejikoničtějších míst ve městě. Tyčí se na nejvyšším bodě Paříže ve čtvrti Montmartre, což v překladu znamená “Hora mučedníků”, a po Eiffelově věži je druhým nejvyšším bodem ve městě.

Svým románsko-byzantským vzhledem s mramorovou fasádou se vymyká tradičním středověkým gotickým kostelům v Paříži.

bazilika Sacré-Cœur paříž montmartre

Při stavbě baziliky Sacré-Coeur se architekti inspirovali bazilikou San Marco v Benátkách a Hagia Sophií v Istanbulu. Místní jí přezdívají “Šlehačkový dort” kvůli její bílé, zdobené fasádě. Uvnitř kostela najdete nádhernou zlatou mozaiku Krista, která je jedním z nejkrásnějších uměleckých děl v Paříži.

Pod bazilikou se rozprostírá dlouhé schodiště s výhledem, menším parkem a výhledem na Paříž.

bazilika sacré coeur montmartre paříž

Vstupné a otevírací doba baziliky Sacré-Coeur

Dovnitř můžete vstoupit zdarma. Výhled z kopule je zpoplatněný 8 € a pro děti do 15 let 5 €.

Bazilika je otevřená v čase 6:30-22:30, kopule pak mezi 10:30-20:00.

Bazilika Sacré-Coeur je velmi populární a už dopoledne se tu tvoří dlouhé fronty na vstup. Přijďte brzy ráno nebo naopak večer, abyste nemuseli čekat ve frontě.

25. Kabaret Moulin Rouge

Moulin Rouge se nachází ve čtvrti Pigalle, pod Montmartrem, kde kdysi stály větrné mlýny. Jeden z těchto mlýnů se stal domovem pro slavný kabaret Moulin Rouge, který byl otevřen v roce 1889.

V té době zde pracovaly kurtizány, které vynalezly svůdný tanec kankán. Tento tanec byl zpočátku považován za nestoudný, ale postupně si získal oblibu po celém světě.

moulin rouge co navštívit v paříži

Dnes je Moulin Rouge stále extrémně populární. Lístky na show bývají často vyprodané dopředu, takže je nutné rezervovat návštěvu s předstihem. Navštivte Moulin Rouge a zažijte atmosféru jednoho z nejslavnějších kabaretů na světě, který nadále okouzluje návštěvníky svými nádhernými představeními a bohatou historií.

26. Place des Vosges a Le Marais

Le Marais je čtvrť plná života, kde se mísí historie s moderním životem. Můžete zde objevovat úzké uličky, obdivovat architekturu, navštěvovat butiky, galerie a užívat si kavárny a restaurace.

Renesanční náměstí Place des Vosges, dokonale symetrické s jednotnými domy z červených cihel, kamennými detaily a šikmými modrými břidlicovými střechami, bylo prototypem obytných náměstí té doby. Sloužilo jako předloha pro další slavná pařížská náměstí, jako jsou Place Vendôme a Place de la Concorde.

Když tu budete, nenechte si ujít taky honosnou radnici Hôtel de Ville de Paris a zajděte na vyhlášený falafel do restaurace L´As du Fallafel.

place des vosges paříž

27. Canal Saint-Martin

Jen pár minut od Le Marais se nachází Canal Saint-Martin, jeden z nejmalebnějších koutů Paříže, který se táhne 4,5 kilometru od přístavu Arsenal až k Bassin de la Villette.

Kanál lemují stinné promenády, malebné mosty a kavárny, kde se Pařížané rádi zastavují na sklenku vína nebo kávu.

canal st. martin paříž

28. Invalidovna

Les Invalides, komplex budov nedaleko Eiffelovy věže, byl zasvěcen invalidním válečným veteránům, kteří byli dříve často odsouzeni k žebráctví.

Ludvík XIV. nechal na konci 17. století postavit tuto nemocnici a domov důchodců, kde se váleční veteráni mohli těšit na péči a útočiště. Les Invalides plní svou funkci dodnes.

Les Invalides je také místem, kde výtržníci získali děla a muškety, které později toho dne použili k útoku na Bastilu, čímž se rozpoutala Velká francouzská revoluce.

les invalides co navštívit v paříži

Co navštívit v Les Invalides

Válečná muzea: V rámci prohlídky Les Invalides můžete navštívit válečná muzea, která nabízí hluboký vhled do francouzské válečné historie. Nejznámějším z nich je Musée de l’Armée, kde se dozvíte více o francouzských vojenských dějinách.

Hrobka Napoleona Bonaparte: V kostele Les Invalides se nachází impozantní hrobka Napoleona Bonaparte, jednoho z nejvýznamnějších vojenských vůdců v historii.

Vstupné a otevírací doba Les Invalides

Vstupné do Les Invalides, potažmo Musée de l´Armée je 15 €. Vstup zdarma mají děti do 18 let a osoby se zdravotním postižením.

Musée de l´Armée je otevřené od dubna do října v čase 10:00-18:00 (první pátek v měsíci až do 22:00 za sníženou večerní sazbu 10 €) a od listopadu do března v čase 10:00-17:00.

Více informací: Zde je 3-denní itinerář, co vidět v Paříži (včetně mapy a praktických informací).

Ubytování v Paříži 😴

ubytování v paříži
Pullman Paris Tour Eiffel

4* hotel s výhledem na Eiffelovu věž

ubytování v paříži
citizenM hotel – skvělý poměr ceny a kvality

Moderní ubytování s výhledem + výborné snídaně

29. La Défense

La Défense představuje perfektní kontrast k historické Paříži. Je to místo, kde se setkávají moderní architektura, umění a obchod, a kde získáte jedinečný pohled na vývoj a budoucnost města.

la défense paříž

Jedná se o největší moderní obchodní čtvrť v Evropě, která se nachází západně od centra Paříže, za Vítězným obloukem. Toto futuristické místo je plné skleněných mrakodrapů, obchodních center a uměleckých instalací.

Nejvýraznější stavbou v La Défense je bezpochyby La Grande Arche, monumentální stavba z oceli a kamene.

la défense paříž

Tip: La Défense je zároveň výbornou lokalitou, kde se ubytovat, protože zdejší hotely nabízí skvělý poměr ceny a kvality. Navíc se nachází na konečné lince metra 1, kam se dostanete za pár minut z centra od Arc de Triomphe.

Dobrou zkušenost mám s hotelem CizitenM – moderní, menší pokoje s nádherným výhledem, výborné snídaně a velmi ochotný personál.

Pohled na čtvrť La Défense z hotelu CitizenM

30. Pařížské katakomby

Pařížské katakomby tvoří kontrast k romantické Paříži. Rozhodně nepatří mezi typické památky v Paříži. Můžete si je představit jako komplex tunelů pod pařížskými ulicemi, kde se nachází víc než 6 milionů koster Pařížanů z 18. století.

Místo bylo původně kostnicí, ale potom, co si všimli Pařížané popularity katakomb v Římě, přeměnili kostnici na katakomby. Prohlídka katakomb je dlouhá asi 2 km.

Pařížské katakomby nejsou vhodné pro osoby se sníženou pohyblivostí (je tu hodně schodů).

Vstupné a otevírací doba pařížských katakomb

Plné vstupné je do katakomb 29 €, snížené vstupné 23 € pro studenty a snížené vstupné 10 € pro děti 5-17 let. Rezervace je povinná – vstupenky se vypisují pouze na týden dopředu a bývají brzy vyprodané. Otevřeno je denně kromě pondělí v čase 9:45-20:30.

co navštívit v paříži

31. Nadace Louis Vuitton (Fondation Louis Vuitton)

Fondation Louis Vuitton, nacházející se v parku Bois de Boulogne, je relativně nová stavba z roku 2014. Tento architektonická skvost, který zvenčí připomíná obrovskou loď s vlajícími plachtami, se rychle stal jedním z nejoblíbenějších míst, co navštívit v Paříži.

Fondation Louis Vuitton

Stavbu tvoří 3 600 skleněných panelů a obsahuje více oceli než samotná Eiffelova věž. Z konstrukce vybíhají tři venkovní terasy, odkud se nabízí fantastický výhled na okolní park a moderní čtvrť La Défense.

Uvnitř Fondation Louis Vuitton najdete 11 galerií, které hostí stálou sbírku umění 20. a 21. století. Tyto galerie jsou doplněny dočasnými expozicemi, kulturními akcemi a hudebními vystoupeními, což činí z této nadace dynamické centrum moderního umění a kultury.

Fondation Louis Vuitton

Vstupné a otevírací doba Fondation Louis Vuitton

Plné vstupné je 16 € a snížené 10 € do 26 let a 5 € do 18 let. Otevřeno je od neděle do čtvrtka v čase 11:00-20:00, v pátek 11:00-21:00 a v sobotu 10:00-20:00. V úterý je zavřeno.

Muzeum je trochu z ruky – nejsnadněji se sem dostanete z Place Charles de Gaulle u Vítězného oblouku. Tady staví přes den každých cca 20 minut minibus, který vás doveze za pár minut až k muzeu. Pokud si koupíte vstupenku do muzea předem, máte autobus v ceně.

32. Velká mešita Paříže a Jardin des Plantes

Velká mešita v Paříži, otevřená v roce 1926, je jednou z nejstarších a největších mešit ve Francii. Mešita je známá svým nádherným minaretem, klidnými nádvořími a zahradami plnými exotických rostlin.

Vstupné do mešity je 3 €. Otevřeno je denně kromě pátku v čase 9:00-18:00.

velká mešita paříže

Na mešitu přiléhá Jardin des Plantes, rozlehlý park a botanická zahrada s tisíce druhů rostlin, skleníky s tropickými a subtropickými rostlinami, růžovou zahradou a alpináriem. Součástí zahrady je také přírodovědecké muzeum, které nabízí expozice o historii přírody a evoluci.

Jardin des Plantes paříž

33. Zámek Vincennes – co navštívit v Paříži

Vydejte se do zámku Vincennes, který se nachází na východním okraji Paříže. Tento středověký hrad je jednou z nejlépe dochovaných pevností v Evropě.

Prozkoumejte velkou věž (donjon), kapli a královské apartmány. Hrad má bohatou historii, která sahá až do 14. století, a nabízí perfektní pohled na středověkou architekturu a život.

zámek vincennes paříž

Po prohlídce zámku se projděte v přilehlém Bois de Vincennes, největším veřejném parku v Paříži. Můžete si přinést piknik a užít si oběd na trávníku nebo navštívit jednu z místních kaváren.

Na zámek navazují krásné zahrady s volně pobíhajícími pávi (po levé straně od vstupu do zámku). Na západním okraji parku můžete navštívit zoologickou zahradu.

Tip: Chcete si ulehčit cestování do Paříže? Zde si můžete rezervovat vstupenky na nejoblíbenější památky a atrakce v Paříži na jednom místě, včetně Louvru, Vítězného oblouku, Versailles nebo plavby po Seině. Na místě pak stačí ukázat vstupenky v mobilu.

Praktické informace pro návštěvu zámku Vincennes

Zde najdete aktuální informace o otevírací době a vstupném Château de Vincennes. Okolí zámku si můžete prohlédnout zdarma, platí se až za vstup do interiérů.

zámek vincennes paříž

Nejkrásnější místa, co si nenechat ujít v Paříži

 • Eiffelova věž a náměstí Trocadéro
 • Louvre a Tuilerijské zahrady
 • Vítězný oblouk a Champs-Élysées
 • Montmartre a bazilika Sacré-Coeur
 • Versailles
 • Latinská čtvrť a Lucemburské zahrady
 • Katedrála Notre-Dame a Île de la Cité

Kde se ubytovat v Paříži

Ubytování v Paříži 😴

paříž ubytování
Ibis Paris Tour Eiffel

Oblíbený hotel u centra a metra za dobrou cenu

paříž ubytování
hotelF1 Paris Porte de Châtillon

Levné, ale příjemné ubytování v Paříži

Památky, co navštívit v Paříži – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na nejkrásnější místa, co navštívit v Paříži. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Paříži. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Jak ušetřit za památky v Paříži 

Plánujete navštívit hodně památek a atrakcí v Paříži? Pořiďte si turistickou kartu Paris Pass, se kterou získáte po předem zvolený počet dní vstup do více než 60 míst v Paříži zdarma.

Nebo zvolte druhou turistickou kartu Paris Explorer Pass, kde si vybíráte počet atrakcí, které plánujete za zvýhodněnou cenu navštívit (Disneyland, Louvre, Eiffelova věž, pětichodový gurmánský oběd a další).

Třetí možností je Paris Museum Pass, která zahrnuje po předem zvolený počet dní vstup do většiny hlavních pařížských památek.

První neděli v měsíci je vstup do národních památek zdarma. Sem patří například Vítězný oblouk, muzeum Louvre nebo muzeum Orsay. Připravte se ale na dlouhé fronty.

Tipy, jak si užít Paříž

Hlídejte si věci. Hlavně u hlavních turistických atrakcí.

Pozor na podvody. Už několikrát se nám stalo, že se z nás někdo snažil vymámit peníze. V Paříži není zvykem, že by vás místní zastavili a chtěli si s vámi povídat, jako je tomu třeba v Americe nebo jiných zemích. Proto jakmile se to stane, buďte obezřetní.

Nejznámější památky navštivte ráno – Eiffelovu věž, Louvre nebo Versailles. I když se v současné době musí na řadu míst provádět rezervace předem, pořád vás čekají bezpečnostní kontroly.

Nenechte si ujít noční Paříž – nasvícená pyramida u Louvru, blyštivá Eiffelovka nebo zářící bazilika Sacré-Coeur. Je to nádherná podívaná.

Dejte si pravé francouzské palačinky Crêpes. Mají je téměř na každém rohu a jsou výborné.

Sedněte si do parku a jen relaxujte. Jako místní. V Lucemburských zahradách, u Palais Royal i v Tuilerijských zahradách je dostatek židlí, kde Pařížané sedávají, povídají si nebo čtou knížku.

Pitnou vodu si můžete načepovat z fontán s pitnou vodou neboli Fontaine Wallace. Většinou jsou zelené, litinové a krásné sami o sobě (viz foto níže).

Ochutnejte bagetu nebo croissant ve francouzské pekárně, kterým se říká Boulangerie. Po Paříži na ně natrefíte na každém rohu. Nebo vyzkoušejte makronky v cukrárně Ladurée přímo na Champs-Élysées.

Veřejné toalety najdete po celém centru Paříže. Jsou to malé kovové budky. Kromě toho je tu taky několik placených toalet.

PAŘÍŽ PITNÁ VODA FONTÁNY
Fontány s pitnou vodou

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Paříže

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

Toto byly naše tipy na nejkrásnější místa, co navštívit v Paříži. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Francii

PAŘÍŽ: Podívejte se na tipy, co navštívit v Paříži (včetně vstupného, otevírací doby a mapy). Naplánujte si svůj itinerář pro 3 dny v Paříži. Máte víc času? Zde je 5-denní itinerář, kam v Paříži.

Muzeum Louvre patří mezi to nejlepší, co navštívit v Paříži a to i pro ty, kteří jinak umění nevyhledávají. V dalším článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět před návštěvou Versailles.

Plánujete navštívit Disneyland? Čtěte podrobného průvodce Disneylandem.

Zde se dozvíte vše o dopravě v Paříži (letiště, MHD, metro, kolo) a další tipy o cenách, jídle a ubytování najdete v průvodci Paříží. Čtete naše tipy, jak levně navštívit Paříž. Karta Paris Pass je oblíbenou možností, jak ušetřit v Paříži – více o Paris Pass.

FRANCIE: Zde jsou nejkrásnější místa, co navštívit ve Francii. 

PROVENCE: Zde je podrobný průvodce pro Provence, jednu z nejkrásnějších oblastí ve Francii.

FAQ: Památky, co navštívit v Paříži

Jaké památky v Paříži navštívit?

Mezi nejkrásnější a nejznámější památky v Paříži patří Eiffelova věž, muzeum Louvre, Vítězný oblouk, bazilika Sacré-Coeur, katedrála Notre Dame nebo Svatá kaple. Paříž má spoustu nádherných míst, co stojí za to vidět. V článku najdete podrobný přehled nejkrásnějších míst, co navštívit v Paříži, pomocí kterého si můžete sestavit svůj itinerář.

Je potřeba rezervace předem na památky v Paříži?

U některých památek, atrakcí a muzeí v Paříži je lepší provést rezervaci předem, abyste se vyhnuli na místě frontám. Mezi tato místa patří například Eiffelova věž nebo muzeum Louvre. Povinná rezervace je pak do Disneylandu Paris nebo katakomb.

Jaká jsou nejlepší muzea v Paříži?

Paříž má skvělá muzea, která patří mezi nejlepší na světě. Každý si přijde na své. Obdivujte více jak 30 tisíc předmětů v muzeu Louvru, které je nejnavštěvovanějším muzeem na světě. Nebo zajděte do Musée d´Orsay, kde je vystavené impresionistické umění. Máte radši moderní umění? Pak se vám bude líbit v Le Centre Pompidou. A nejen umělecké sbírky, ale i samotné budovy stojí rozhodně za vidění.

3 názory na “33 tipů na památky a co navštívit v Paříži (2024) + mapa”

 1. Gabriela Brožová

  Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu ohledně cestování po Paříži.
  Přiletíme na Orly v pátek 17.11. kolem 12:00, odlet máme v pondělí 20.11 v 17:00. Budeme 2 dospělí+2 děti (13+17) bydlíme na Denferet Rochereau.
  Doporučila by jste nám jednotlivé jízdenky nebo nějakou kartu?
  Kdy nejlépe navštívit Louvre?

  Děkuji, Gábina

  1. Dobrý den Gábino,

   Louvre: Nejlépe ráno, kdy jsou fronty nejmenší. Vynechala bych ještě pondělí, protože to je zavřené Versailles a tím pádem tu může být víc lidí. Na druhou stranu tu už bude v listopadu o něco klidněji než v největší sezóně, ale turisté tu pořád budou.

   Doprava: Nevím, jak moc budete cestovat a zda se vám vyplatí například nějaká denní karta nebo koupit jízdenky zvlášť, tak to bude trochu obecné. 🙂 Paris Decouverte Pass je možné koupit pouze do čtvrtka a platil by jen do neděle, takže tuto možnost rovnou škrtám. Pokud se plánujete pohybovat především pěšky, budou vám stačit jízdenky t+. Ty ale platí z letiště pouze na tramvaj, ne Orlybus nebo Orlyval. Pokud si budete kupovat papírové jízdenky, stojí 2,10 € bez nároku na slevu.

   Pokud plánujete sem tam za den dopravu využívat + cesta na a z letiště, vyplatí se vám Navigo Easy. Je to plastová kartička, kterou koupíte v kiosku na autobusovém nádraží u terminálu 4. Je tu pracovník. Karta stojí 2 € a každý musí mít svojí. I děti, které už bohužel platí plné jízdné (slevy jsou jen do 10 let). Na tu kartu si pak nahráváte jízdenky.

   Pracovník se vás nejspíš zeptá, zda chcete kartu rovnou nahrát a čím. Podle toho, jak moc plánujete cestovat, si zvolíte, zda chcete třeba 10 jízd t+ za 16,90 € nebo Navigo Jour, která platí po celý den. Cena za Navigo Jour se liší podle toho, kolika zónami projíždíte – ubytování máte v zóně 1, letiště Orly je v zóně 4. S Navigo Jour můžete cestovat taky Orlybusem. V článku jsou vypsané ceny a více info o jednotlivých kartách.

   Na Navigo Easy si můžete libovolně nahrávat t+ tiket nebo jiný den Navigo Jour tak, jak potřebujete. Navigo Easy neplatí pro příměstské vlaky (př. do Versailles), jen pro vlaky v rámci zón 1-3 v Paříži.

   Porovnejte s itinerářem a kdyby bylo něco nejasné, dejte vědět. 🙂 Ta doprava se může zdát v Paříži na první pohled docela složitá.

 2. Předávám zkušenosti od Lenky a Lukyho pro cestující se ZTP nebo ZTP/P:

  Naše cestování s Lukášem (mladý muž s autismem, průkazem ZTP/P)
  V Paříži jsme byli 23. – 27. 8. 2023. Vstupenky jsme si na radu Blanky ze Smiling Way zakoupili on-line v dostatečném předstihu. Všude byl uznán průkaz osoby s handicapem syna. V Louvre nás poslali do řady s ostatními, což se mi zdálo zvláštní, tak jsem se šla zeptat slečny, která opodál stála a řešila s turisty jejich otázky. Tato nám sdělila, že nás měli poslat jinam a ke správnému vchodu nás doprovodila. Zde jsme dovnitř vešli zcela bez čekání. U Eiffelovi věže není žádný vstup pro osoby s handicapem, je potřeba to prostě vystát. Slevu na vstup zde získal syn, já jsme platila plný vstup.
  Samostatnou kapitolou byl výlet do Disneyland Paris, po projití první bezpečnostní kontroly jsme se pracovníků zeptali, kde lze zakoupit vstupenky pro osoby s handicapem a odeslali nás k příslušné pokladně. Zde byla řada cca 20 osob (s doprovodem) a 6 pokladen, kde řeší vstup pro tyto osoby. Vyřešení je časově náročnější, vstupenku prodají se slevou ihned, avšak poté vytvoří „PriorityCard“, kdy je potřeba zadat informace o míře podpory pro osobu s handicapem a také udělat foto na tuto kartu. Na základě této karty pak lze u všech atrakcí i v restauracích, občerstveních, kavárnách jít speciálním vchodem bez nutnosti čekat v řadě. Vzhledem k tomu, že na jednotlivé atrakce je čekání 20-30 minut, u fotokoutků (např. focení s Mickey Mousem) pak 50-70 minut, tak možnost jít bez čekání je velká pomoc a zajišťuje duševní pohodu a klid osoby s handicapem. Dobré je i to, že tato karta platí pro celou rodinu, či skupinku lidí, kteří jsou zde s osobou s handicapem.
  Naopak při cestování žádné úlevy získat nelze. Není zde možnost využít slevu na jízdné ani v MHD ani ve vlacích. Cestovali jsme s TGV do Reims, ani zde není možná sleva. Zážitek to však pro syna byl velký, moc si užil tento rychlovlak. Cestování v metru či vlacích RER není komfortní, dopravní prostředky jsou často zastaralé, bez klimatizace, s velmi stísněným prostorem. Je potřeba s tím počítat a být vybaveni vodou, my měli i vějíř na ovívání (teploty zde zrovna trhaly rokordy).
  Celkově musím říci, že jsem byla mile překvapena přístupem k lidem s handicapem a to i z ostatních zemí Evropy, nikoli jen z Francie. Toto rozhodně není běžné a moc nám to usnadnilo pobyt.
  Moc děkuji Blance, která s velkou ochotou a trpělivostí hledala vše, co jsme chtěli předem vyřešit. Zásobila nás informacemi, návody a zkušenostmi ostatních. Toto nám velmi pomohlo v připravování našeho pobytu ve Francii.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *