16 užitečných tipů, jak levně navštívit Paříž

paříž levně

Výlet do Paříž může vyjít pěkně draho. Dnes mám pro vás 17 tipů, jak levně navštívit Paříž a jak ušetřit v Paříži, abyste nemuseli platit víc, než je nutné pro pohodovou dovolenou.

16 tipů, jak levně navštívit Paříž

Konkrétní tipy a triky od letenek, ubytování až po návštěvy památek zdarma, díky kterým se dozvíte, jak ušetřit v Paříži:

1. Levné letenky

Zpáteční letenky do Paříže začínají s nízkonákladovými leteckými společnostmi na 130 €. Za tuto cenu seženete letenky z Prahy, Berlína nebo Vídně.

Dle údajů Skyscanner bývají letenky nejlevnější 2 měsíce před plánovanou cestou. Snažte se být flexibilní a nelpět na konkrétním datu. Rozdíly v cenách letenek mezi jednotlivými dny jsou vysoké. Za jeden den letíte za 70 € a další den klidně za 200 €.

Obecně jsou levnější letenky uprostřed týdne (úterý až čtvrtek) a naopak dražší s blížícím se víkendem nebo během víkendu, o svátcích a prázdninách.

paříž montmartre

2. Ubytování mimo centrum

HotelF1 Paris Porte de Châtillon je velmi levný hotel ve 14. obvodě, který je ideální pro ty, co přilétají na letiště Orly. Zastávka metra a tramvaje je jen pár minut od hotelu. Ráno se podává snídaně a v případě potřeby si můžete přes ulici nakoupit v supermarketu Monoprix. Recepce je otevřená 24 hodin denně.

ibis Budget Paris Nord 18ème najdete v 18. obvodě na kraji Paříže, takže je vhodný pro cestující z letiště Charles de Gaulle. Stanice metra a tramvaje je jen pár minut od hotelu, stejně jako obchody a restaurace. Pokoje jsou malé, ale dostačující a s vlastní koupelnou. Recepce je otevřená 24/7.

citizenM hotel je stylové a nové ubytování v moderní čtvrti La Défense. Z pokojů ve vyšších patrech si užijete perfektní výhled. Hotel nabízí skvělý poměr ceny a kvality, výborné snídaně a personál je neuvěřitelně vstřícný.

levné ubytování v paříži
Pohled na čtvrť La Défense z hotelu CitizenM

3. Paris Navigo Decouverte Pass

Paříž je relativně rozlehlá a využívání metra a městské dopravy se tak nevyhnete.

Paris Navigo Decouverte Pass je cestování karta, se kterou získáte možnost neomezeného cestování po celé Paříži v zónách 1-5 (tj. včetně Versailles, Disneylandu, letiště CDG, letiště Orly kromě Orlyval). Platí pro metro, vlaky, autobusy, tramvaje i lanovky.

Jednorázově zaplatíte vyšší částku, ale ta se vám často brzy vrátí (zvlášť, pokud přilétáte na letiště Orly a Charles de Gaulle).

Cena za Paris Navigo Decouverte Pass je 30,75 € a 5 € nevratný poplatek za kartu. Dětské sazby jsou stejné jako pro dospělého. Potřebujete fotku fotku o výšce 3 cm x šířce 2,5 cm, která se připevní na papírovou kartu.

montmartre paříž / kam v paříži

Důležité: Karta má platnost od pondělí do neděle. Do předprodeje jde od pátku předchozího týdne a koupit si jí můžete do čtvrteční půlnoci týdne, na který jí plánujete používat.

Kartu si můžete zakoupit téměř ve všech stanicích metra, na nádraží i na letišti (pokud bude vyprodaná, můžete zkusit jiné okénko nebo nádraží). Pro přílety na letiště CDG je nejjednodušší koupit kartu v pokladnách vlaků SNCF.

Další možností jsou denní karty Navigo, kde si volíte počet zón, ve kterých plánujete cestovat. Více informací zde.

☞ Více informací: Čtěte více v našem průvodci dopravou v Paříži.

paříž saint germain

4. Muzea zdarma

První neděli v měsíci máte možnost navštívit celou řadu muzeí v Paříži zdarma, včetně muzea Orsay, Picassova musea nebo například Válečného muzea v Invalidovně. Nevýhodou jsou dlouhé čekací doby, tak je dobré přijít chvíli před otevírací dobou.

Vstup zdarma po celý rok mají studenti do 26 let.

louvre paříž za 5 dní itinerář / kam v paříži

5. Paris Museum Pass

Pokud plánujete navštívit hodně památek a muzeí, pořiďte si Paris Museum Pass. Jedná se o oficiální turistickou kartu, se kterou získáte vstup zdarma do více než 60 památek v Paříži včetně Louvru, Vítězného oblouku, muzea Orsay nebo Pantheonu. Karta se dá zakoupit na 2, 4 nebo 6 dní. 

Paris Museum Pass si můžete koupit jednoduše online a následně stáhnout do mobilu.

6. Paris Pass

Plánujete toho navštívit ještě víc? Například využít vyhlídkový autobus nebo se projet na Seině? Zkuste turistickou kartu Paris Pass, o které se dozvíte více v mém průvodci Paris Pass.

7. Restaurace v bočních uličkách

Nejezte v restauracích v centru. Z naší zkušenosti cena jídla neodpovídá kvalitě. Mimo turistické části Paříže se najíte levněji a často i lépe. Restaurace jsou povinné vystavovat své menu před vchodem, takže si můžete předem udělat obrázek, zda má cenu vůbec chodit dovnitř.

Francouzská kuchyně je skvělá, ale je tu taky spousta výborných mezinárodních restaurací.

8. Pařížské trhy

Pařížské trhy jsou skvělá možnost, jak načerpat zdejší atmosféru. Potkáte se tu s Francouzi, kteří si sem přišli nakoupit nebo si dát něco dobrého k jídlu. Mezi oblíbené trhy patří:

Trhy jsem opět vyznačila i do mapy na konci článku pro snadnější plánování cesty do Paříže.

Více informací: Inspirujte se tipy na nejlepší místa, co navštívit v Paříži (včetně vstupného a mapy).

9. Akční vstupenky do Disneylandu

Vstupenky do Disneylandu Paris objednejte v dostatečném předstihu – rezervace online je povinná a zároveň máte šanci vychytat akční ceny. V případě Disneylandu to jsou obrovské rozdíly.

Více informací: Zde najdete našeho podrobného průvodce pro Disneyland Paris.

disneyland paris

10. Žádné poplatky za výběr z bankomatu

Před cestou do Paříže zkontrolujete, jak je na tom s poplatky vaše banka. Některé banky si občas účtují vyšší poplatky nebo nemají tak výhodné kurzy při směně peněz.

11. Piknik v trávě

Sestavte si svoje menu a najezte se v trávě. Teplá bageta nebo croissant z místního pekařství a k tomu francouzský sýr nebo salám. Pod Eiffelovou věží. Nebo na trávě před bazilikou Sacré-Coeur s parádním výhledem na Paříž. Zkusit musíte i francouzské palačinky, které se tu dělají na sladko i na slano, či francouzské sendviče panninis.

lucemburské zahrady paříž

12. Paříž jako na dlani

Výhled z Eiffelovy věže je jedinečný. I když si myslím, že stojí za každé euro, existují v Paříži místa, odkud si taky užijete nádherný výhled. Levněji nebo dokonce zcela zdarma.

 • Vítězný oblouk s výhledem na všech 12 tříd, které se paprskovitě rozbíhají od památníku – včetně té nejznámější Avenue des Champs Élysées.
 • Památník La Grande Arche s muzeem fotografie v moderní a architektonicky zajímavé části Paříže La Défense.
 • Bazilika Sacré-Coeur na vrcholu Montmartre, kde můžete přes den posedět v trávě a večer si užít pohled na nádherně nasvícenou Paříž (zdarma). Za menší poplatek můžete vystoupat do kopule.
 • Mrakodrap Montparnasse, který nabízí jeden z nejlepších pohledů na Paříž včetně Eiffelovy věže.
 • Galerie Lafayette se střešní terasou, která je přístupná zdarma od pondělí do soboty v čase 10:00-20:00 a v neděli a o svátcích v čase 11:00-20:00.
 • Plavba po Seině vám ukáže Paříž z úplně jiného úhlu, který rozhodně stojí za to. Spousta památek se totiž nachází přímo u břehů Seiny – Eiffelova věž, muzea Louvre, Orsay nebo Petit Palais, katedrála Notre Dame či pevnost Conciergerie.
montparnasse paříž výhled na eiffelovu věž

13. Památky zdarma

Plno památek je v Paříži přístupných zdarma. Pokochejte se například třemi kopulemi v neoklasicistním kostelu La Madeleine, prohlédněte si zlatou mozaiku Krista uvnitř baziliky Sacré-Coeur nebo si zajděte do muzea umění Petit Palais na Avenue des Champs Élysées.

bazilika Sacré-Cœur paříž montmartre

15. Zahrady a parky

V Paříži je spousta udržovaných zahrad a parků, kde můžete jen tak s ostatními Pařížany sedět, číst nebo si povídat. Tady je pár našich tipů:

 • Lucemburské zahrady s Lucemburským palácem v Latinské čtvrti
 • Tuilerijské zahrady u muzea Louvre
 • Zahrady Královského paláce kousek od Louvru s pruhovanými patníky
 • Park Champs de Mars pod Eiffelovou věží
 • Zahrady Trocadéro na druhou stranu od Eiffelovky přes řeku Seina
 • Ostrov Île aux Cygnes se Sochou svobody v Paříži
 • Parc des Buttes Chaumont s visutým mostem od Gustava Eiffela a vyhlídkou na Montmartre
 • Parc de la Villette s moderní a zajímavou architekturou, vodním kanálem a spoustou zeleně
tuilerijské zahrady louvre paříž

16. Pařížské hřbitovy

Možná vám to zní zvláštně, ale pařížské hřbitovy tu určitě mají své zastoupení. Jsou jako umělecká díla, kde je pochovaná řada známých osobností.

Tím nejznámějším hřbitovem je hřbitov Père-Lachaise, kde odpočívá Edith Piaf, Frédéric Chopin, Jim Morrison či Oscar Wilde. Dalším je Cimetière du Montparnasse nedaleko Lucemburských zahrad nebo Cimetière de Montmartre ve stejnojmenné čtvrti.

paříž montmartre

17. Městská muzea zdarma

Městská muzea mají v Paříži vstup zdarma po celý rok. Patří sem například:

 • Petit Palais (Muzeum výtvarného umění od starověku do 19. století)
 • Musée Cernuschi (Muzeum asijského umění)
 • Musée d’Art Moderne de Paris (Muzeum moderního umění)
 • Musée de la Vie Romantique (Muzeum romantického života)
 • Musée Curie se zaměřením na Marii Curie v domě, kde žila
 • Musée Bourdelle s díly umělce Antoina Bourdella

Mapa Paříže

Mapa Paříže s tipy na památky, muzea, zajímavá místa, ubytování a další užitečné informaci, díky které si snadno naplánujete svojí cestu do Paříže.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Paříže. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Paříži. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Pokud máte dotaz k článku, jak levně navštívit Paříž, ptejte se v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Paříži

PAŘÍŽ: Podívejte se na tipy, co navštívit v Paříži (včetně vstupného, otevírací doby a mapy). Naplánujte si svůj itinerář pro 3 dny v Paříži. Máte více času? Zde je itinerář pro 5 dní v Paříži (včetně mapy a praktických informací).

Muzeum Louvre patří mezi to nejlepší, co navštívit v Paříži a to i pro ty, kteří jinak umění nevyhledávají. V dalším článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět před návštěvou Versailles.

Plánujete navštívit Disneyland? Čtěte podrobného průvodce Disneylandem.

Zde se dozvíte vše o dopravě v Paříži (letiště, MHD, metro, kolo) a další tipy o cenách, jídle a ubytování najdete v průvodci Paříží. Karta Paris Pass je oblíbenou možností, jak ušetřit v Paříži – více o Paris Pass.

PROVENCE: Zde je podrobný průvodce pro Provence, jednu z nejkrásnějších oblastí ve Francii.

2 názory na “16 užitečných tipů, jak levně navštívit Paříž”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *