PAŘÍŽ DOPRAVA 2024 (letenky, letiště, MHD, metro, kolo) + MAPA

Paříž doprava

Paříž je po Londýně druhé nejoblíbenější město v Evropě. Téměř každý z nás chce město světel a romantiky navštívit. Jak tady funguje doprava, jak se dostat z letiště do centra Paříže nebo jak funguje MHD a metro v Paříži? Vše si povíme v dnešním článku.

Doprava do Paříže

Paříž má velmi dobré spojení se zbytkem Evropy a hustou síť vlakových a autobusových spojů. Zároveň se sem dostanete přímými lety z většiny velkých evropských měst.

Autobusem a vlakem do Paříže

Cesta autobusem nepatří mezi nejoblíbenější možnosti, jak se dostat do Paříže. To je důvod, proč je počet autobusových spojů z evropských měst omezený.

Paříž má přímé autobusové spojení například s Prahou, Mnichovem, Salzburgem nebo Amsterdamem.

Podobné platí i pro vlaky. Přímé spojení má Paříž například s Frankfurtem nad Mohanem (4 h; ceny od 90 €).

doprava v paříži

Letecky do Paříže

Paříž má velmi dobré přímé letecky spojení s řadou evropských měst včetně Prahy, Berlína, Vídně, Krakova nebo Amsterdamu. Zpáteční letenky u nízkonákladových leteckých společností začínají na 130 €. Občas se objeví akce, kdy seženete letenky ještě levněji.

Letiště v Paříži

Pokud poletíte do Paříže, přiletíte na jedno z následujících letišť:

 • Letiště Beauvais (BVA)
 • Letiště Charles de Gaulle (CDG)
 • Letiště Orly (ORY)

Letiště Beauvais je od Paříže nejvzdálenější. Přilétají sem především nízkonákladové letecké společnosti, jako je Ryanair a Wizz Air. I když jsou ceny letenek na letiště Beauvais lákavé, je potřeba k nim připočítat cestu do Paříže.

Jak se dostat z letiště do centra Paříže si ukážeme teď.

letiště charles de gaulle paříž
Letiště Charles de Gaulle v Paříži

Jak se dostat z letiště Orly do centra Paříže?

Letiště Orly se nachází 13 km jižním směrem od Paříže. Do centra Paříže se dostanete hned několika způsoby.

Tramvaj T7

Tím nejlevnějším způsobem je tramvaj T7, kde vás vyjde lístek jen na 2,15 €. Na tramvaj se dostanete z terminálu Sud (terminál 4). Vystoupíte na stanici Villejuif-Louis Aragon, odkud přeskočíte na metro 7 (další lístek za 2,15 €) a odtud už jedete rovnou do centra. Doba jízdy je 40 minut. Tramvaj je v provozu každých 8-15 minut od 5:30 do 00:30. Je součástí Paris Navigo Decouverte Pass.

jak se dostat z letiště orly do centra paříže

Orlybus

Druhou, o něco snadnější, ale taky dražší možností, je přímý autobus Orlybus za 11,50 € (s Navigo Easy za 10,30 €), který vás zaveze za 30 minut na Place Denfert-Rochereau k Pařížským katakombám. Odtud se už snadno dostanete, kam potřebujete.

Pokud plánujte nasednout na metro do centra, musíte si zakoupit další jízdenku za 2,15 €.

Orlybus je součástí Paris Navigo Decouverte Pass. Staví před terminálem 4 a před terminálem 2 (u terminálu 2 nastoupíte, pokud přilétáte na terminál 1, 2 nebo 3). Orlybus jezdí v čase 5:30-00:30.

Orlyval

Další možností je speciální linka metra Orlyval, která vás během pár minut doveze za 14,50 € do stanice RER B Antony, kde nasednete na vlak. Cena platí pro kombinovanou jízdenku Orlyval a vlak z RER B do centra (nemusíte si kupovat novou jízdenku). Linka Orlyval je v provozu od 6:00 do 23:30. Není součástí Paris Navigo Decouverte Pass.

orlyval jak se dostat do paříže z letiště orly

Linka metra 14

Od 24. června 2024 dojde k prodloužení linky metra 14 až na letiště Orly. Cena jízdného bude 11,50 € a doba jízdy cca 15-30 minut podle toho, odkud pojedete. Na mapě najdete stanice, kterými bude linka projíždět – tečkované části budou v provozu až v průběhu roku 2025.

Více informací: Na oficiálních stránkách letiště najdete více informací, jak se dostat do Paříže. Na tomto odkaze si můžete zadat, odkud a kam jedete a ukáže se vám podrobný popis trasy včetně ceny.

jak se dostat do paříže z letiště orly

Jak se dostat z letiště Charles de Gaulle do centra Paříže?

Letiště Charles de Gaulle najdete severovýchodním směrem, cca 23 km od centra. Jedná se o druhé největší letiště v Evropě.

RER B

Nejjednodušší možností, jak se dostat z letiště Charles de Gaulle do centra Paříže, jsou vlaky RER B. Jednosměrná cesta vás vyjde na 11,80 € a v centru jste za 25-45 minut podle toho, kam jedete. Vlak jezdí přes den s frekvencí 10-15 minut.

RER B staví na letišti CDG ve dvou stanicích – Aéroport Charles de Gaulle 1 pro terminály 1 a 3 a Aéroport Charles de Gaulle 2 pro terminály 2A, 2C, 2D, 2E, 2F, 2G.

jak se dostat z letiště Charles de Gaulle do Paříže

RoissyBus

Oblíbené jsou taky nízkopodlažní autobusy RoissyBus za jízdné 16,60 €, které jedou bez zastávky po cestě až do stanice Opéra v centru města. Jízdenku si můžete koupit v automatech na letišti.

jak se dostat z letiště CGD do Paříže

Autobusy 350 a 351

Poslední možností jsou linky autobusů č. 350 a 351, kde vyjde jízdné jen na 2,15 €. Tyto autobusy staví po cestě a jezdí každých 30 minut. Jízdenku si můžete koupit na letišti v automatech.

Na cestu z letiště nemůžete využít jízdenku t+ ticket.

Více informací: Na oficiálních stránkách letiště najdete více informací, jak se dostat do Paříže. Na tomto odkaze si můžete zadat, odkud a kam jedete a ukáže se vám podrobný popis trasy včetně ceny.

letiště charles de gaulle v paříži
Značení na letišti Charles de Gaulle v Paříži

Jak se dostat z letiště Beauvais do centra Paříže?

Na letišti Beauvais operuje především nízkonákladová letecká společnost Ryanair. Letiště se nachází 83 km od Paříže severozápadním směrem.

Jednosměrná cesta přímým autobusem vás vyjde na 16,90 €. Autobusem pojedete cca 90 minut a vystoupíte u Porte Maillot, kde už máte téměř na dohled Arc de Triomphe.

Více informací: Na oficiálních stránkách letiště Beauvais najdete podrobné informace a možnost objednat vstupenky předem.

letiště beauvais jak se dostat do centra Paříže

Autem do Paříže

Paříž má velmi dobré silniční spojení s velkými evropskými městy. Jaká je vzdálenost do Paříže z vybraných míst v Evropě?

 • Praha – 10 h 35 min; 1 030 km
 • Brno – 12 h 10 min; 1 235 km
 • Berlín – 11 h 10 min; 1 060 km
 • Mnichov – 9 h; 840 km
 • Vídeň – 12 h 40 min; 1 240 km

Jaké jsou rychlostní limity ve Francii? V obcích se jezdí 50 km/h, mimo obce 90 km/h, na dálnicích 130 km/h a za deštivého počasí 110 km/h. Na okruzích kolem Paříže je jízda omezená na 70 km/h. Nezapomeňte si zelenou kartu a nikdy nejezděte v pruzích pro autobusy.

Poplatky při cestě autem do Paříže

Ve Francii jsou dálnice zpoplatněné mýtným. Cenu za mýtné si můžete spočítat na tomto odkaze.

Ceny benzínu a nafty se v jednotlivých zemích liší. Aktuální ceny pohonných hmot najdete na tomto odkaze.

Parkování v Paříži

Parkování na ulicích v Paříži je většinou placené od pondělí do soboty v časech 9:00-20:00. V neděli a v noci je parkování zdarma. Stejně tak zaparkujete zdarma i o některých svátcích ve vybraných ulicích – parkovací automaty jsou pak značeny žlutou nálepkou. Neplacená parkovací místa najdete v blízkosti Bois de Vincennes a Bois de Boulogne.

Platí 2 tarifní zóny – v centru a mimo centrum. Za hodinu parkování v centru zaplatíte kolem 4-5 € a na okraji města kolem 2-3 €.

Jak zaplatíte za parkování? Máte 3 možnosti:

Parkovací lístek pak umístíte viditelně za čelní sklo. Parkování na ulici je většinou omezené na 2 hodiny.

Druhou možností parkování v Paříži jsou podzemní garáže, které jsou otevřené nepřetržitě. Garáže označené bílým “P” na modrém pozadí jsou určené i pro motocykly. Bezpečnost tady zajišťují strážci a kamery.

Ubytování v Paříži 😴

paříž ubytování
Ibis Paris Tour Eiffel

Oblíbený hotel u centra a metra za dobrou cenu

paříž ubytování
hotelF1 Paris Porte de Châtillon

Levné, ale příjemné ubytování v Paříži

champs elysees paříž

Za parkování v podzemní garáži v centru zaplatíte asi 4-5 € na hodinu a na okraji Paříže v průměru kolem 20 € za 24 hodin.

Upozornění: Centrum Paříže je součástí nízkoemisní zóny ULEZ. Abyste mohli do zóny vjet autem, musíte si zakoupit nálepku Crit’Air. Více informací se dozvíte zde.

Pokud neplánujete jet autem až do centra Paříže, zaparkujte na kraji Paříže – je tu několik vyhrazených parkovišť Park and Ride, která jsou dobře napojená na veřejnou dopravu v Paříži.

Aplikace pro parkování v Paříži

Nejjednodušší možností, jak zaplatit za parkování v Paříži, jsou parkovací aplikace. Zadáte místo, kde se nacházíte (například Eiffelova věž) a aplikace vám ukáže parkoviště v okruhu daného místa včetně počtu volných míst a ceny za parkování. Parkovací místo si zároveň můžete zarezervovat.

Veřejná doprava a metro v Paříži

Pomocí veřejné dopravy v Paříži se dostanete kamkoliv. Svezete se metrem, tramvajemi, autobusy, ale taky vlaky RER, které vás zavezou do vzdálenějších částí Paříže i mimo Paříž (například do Disneylandu). Pro lepší orientaci přikládám mapu dopravy v Paříži: Mapa veřejné dopravy v Paříži.

Metro v Paříži

Nejoblíbenějším způsobem dopravy v Paříži je metro. Ve městě je 13 linek, které obsluhují 303 stanic. Každá linka se liší barvou a číslem a je vyznačená na nástupištích a stanicích. Zde najdete mapu metra v Paříži.

Pro průchod turnikety přiložíte ke čtečce svou kartu Navigo Easy nebo projedete papírovou jízdenku (níže jí vložíte a nahoře vám vyjede). Některé čtečky umožňují pouze načtení karty Navigo Easy.

paříž metro

Autobusy

Autobusy jezdí v centru i v okrajových částech města. Jsou ideální volbou pro kratší vzdálenosti. Nástup probíhá přes přední dveře, kde jsou dva turnikety – první slouží pro načtení karty Navigo Easy a druhý pro označení papírové jízdenky (pokud máte).

Příměstské vlaky RER

Příměstské vlaky RER fungují v centru Paříže a spojí vás i se vzdálenějšími oblastmi, jako je letiště CDG, Versailles nebo Disneyland. Na RER snadno přestoupíte taky ve vybraných stanicích metra – stačí sledovat ukazatele.

Pro průchod turnikety přiložíte ke čtečce svou kartu Navigo Easy nebo projedete papírovou jízdenku (níže jí vložíte a nahoře vám vyjede). Některé čtečky umožňují pouze načtení karty Navigo Easy.

nádraží la défense paříž
Nádraží La Défense v Paříži

Tramvaje

Tramvaje obsluhují především okrajové oblasti Paříže. Stejně jako u autobusů, i tady musíte označit svou kartu Navigo Easy nebo papírovou jízdenku při nástupu.

Tip: Na tomto odkaze si můžete zadat odkud a kam jedete a ukáže se vám podrobný popis trasy včetně ceny.

Kolik stojí veřejná doprava a metro v Paříži?

Systém jízdenek je v Paříži docela komplikovaný. Na výběr je několik typů jízdenek a cestovních karet, kdy některé jsou určené pouze pro rezidenty a jiné můžete využít taky jako turista.

Teď si jednotlivé jízdenky a cestovní karty představíme, abyste si mohli udělat představu, která varianta je pro vás nejvhodnější.

1. Navigo Easy

Navigo Easy je plastová karta, pomocí které můžete jednoduše cestovat po Paříži. Samotná karta je na začátku prázdná a musíte si jí nabít pomocí t+ ticket nebo denními jízdenkami (více informací si povíme za chvíli).

Navigo Easy koupíte ve stanicích metra, v automatech, na nádraží, na letišti v turistických informacích nebo přidružených obchodech. Stačí si vybrat kartu v automatu nebo říct, že chcete Navigo Easy – pracovník se vás pak zeptá, jakými vstupenkami budete chtít kartu přednabít.

Karta stojí 2 € a platí 10 let. Není personalizovaná, takže jí může používat kdokoliv. Podmínkou je, že jí může souběžně používat pouze jeden člověk.

Karta sama o sobě je prázdná – musíte na ní nahrát jednu z těchto jízdenek:

 • t+ ticket (místní říkají taky “metro ticket”) nebo karnet 10 lístků za zvýhodněnou cenu
 • Navigo Day Pass (Navigo Jour) pro neomezené cestování po vybraný den
 • Jízdenky na letištní autobusy Orlybus nebo Roissybus

Jízdenky můžete nahrát přes svůj telefon pomocí aplikace nebo pomocí automatu, který je v každé stanici metra, RER nebo na letišti. V automatu si můžete navolit jazyk a poté vybrat typ vstupenku – je to celkem intuitivní.

automaty na jízdenky paříž
Automaty na nákup jízdenek a dobíjení karet Navigo

2. Jízdenka t+ ticket

Jízdenka t+ ticket v minulosti představovala klasickou papírovou jízdenku. Magnetický proužek na jízdence ale často vedl k problémům, tak se jí město rozhodlo stáhnout a nahradit elektronickou verzí.

Pro elektrickou jízdenku t+ budete potřebovat plastovou kartičku Navigo Easy, o které najdete více informací výše.

Papírová jízdenka stále v prodeji je – můžete si jí koupit v automatu na jízdenky, který najdete běžně ve stanicích metra nebo na letišti. Pokud budete mít problém s magnetickým proužkem (turniket vám nepovolí vstup), obraťte se na pracovníka vedle turniketů. Vždy tu někdo je a jízdenku vám vymění.

Při koupi jízdenky se vás automat zeptá, zda kupujete t+ ticket s kartou Navigo Easy nebo bez karty. Pokud jste si pořídili kartu Navigo Easy, vložíte jí napravo nahoru do fialové čtečky, přes kterou se jízdenka/jízdenky na Navigo Easy nahrají.

Jízdenku t+ tiket zakoupíte za 2,15 € nebo si můžete koupit zvýhodněný balíček 10 kusů za 17,35 € (s Navigo Easy). Ještě lepší ceny dosáhnete u dětí 4-10 let – s Navigo Easy zaplatí děti za balíček 10 jízdenek pouze 8,65 €. Do 4 let jezdí děti zdarma a od 10 let pak platí plné jízdné.

Upozornění: t+ tiket neplatí pro speciální linky autobusů a příměstské vlaky RER z letiště.

eiffelova věž paříž

Kde lístek t+ tiket platí?

T+ ticket platí pro metro, vlaky, autobusy, tramvaje i lanovku, mezi kterými můžete v rámci jedné vstupenky přestupovat následujícím způsobem:

 • Metro/metro po dobu 2 hodin od označení lístku
 • Metro/RER nebo RER/metro po dobu 2 hodin od označení lístku.
 • Autobusy/autobus po dobu 90 minut od označení lístku
 • Autobus/tramvaj nebo tramvaj/tramvaj po dobu 90 minut od označení lístku
 • Lanovka na vršek Montmartre
Lanovka k Sacré Coeur na Montmartre / Paříž doprava
Lanovka k bazilice Sacré-Coeur | veřejná doprava v Paříži

3. Navigo Day Pass (Navigo Jour)

Navigo Jour jsou klasické denní jízdenky, které vám umožňují neomezeně cestovat v předem vybraných zónách. Navigo Jour funguje pouze ve spojení s plastovou kartou Navigo Easy, kterou si musíte koupit jako první za 2 € a následně na ní Navigo Jour nahrát.

V automatu si zvolíte typ jízdenky Navigo Jour a položíte Navigo Easy na fialovou čtečku, aby se na ní jízdenka Navigo Jour nahrála.

Platí pro metro, vlaky, autobusy, tramvaje i lanovky.

Ceny pro Navigo Jour jsou následující:

 • 8,65 € pro pohyb v jedné zóně – zóny 1-2, 2-3, 3-4, 4-5
 • 11,60 € pro pohyb ve 2 zónách – zóny 1-3, 2-4, 3-5
 • 20,60 € pro pohyb ve všech zónách 1-5
eiffelova věž

4. Paris Navigo Decouverte Pass

Paris Navigo Decouverte Pass je cestování karta, se kterou získáte možnost neomezeného cestování po celé Paříži v zónách 1-5 (tj. včetně Versailles, Disneylandu, letiště CDG, letiště Orly kromě Orlyval). Platí pro metro, vlaky, autobusy, tramvaje i lanovky.

Navigo Decouverte Pass funguje podobně jako Navigo Easy:

 • Navigo Easy je plastová karta za 2 €, na kterou si nahrajete jízdenky t+ ticket nebo karnet 10 jízdenek, popř. denní jízdenky Navigo Jour.
 • Navigo Decouverte Pass je papírová karta za 5 €, na kterou si nahrajete denní jízdenku Navigo Jour nebo týdenní jízdenku Navigo Week, která vychází cenově velmi dobře.
Pohled na čtvrť La Défense z hotelu CitizenM
Co potřebujete ke kartě Navigo Decouverte Pass?

Cena za Paris Navigo Decouverte Pass je 5 € (nevratný poplatek za kartu). Dětské sazby jsou stejné jako pro dospělého. Potřebujete fotku o výšce 3 cm x šířce 2,5 cm, která se připevní na papírovou kartu. Nad fotku pak napíšete své jméno. Karta je platná 10 let.

Jakmile máte Navigo Decouverte Pass, můžete si na ní nahrát Navigo Pass podle toho, na jak dlouho v Paříži budete. Navigo Decouverte Pass má magnetický proužek, který přiložíte k fialové čtečce automatu a nahrajete požadovaný Navigo Pass – na výběr je denní Navigo Jour (viz předchozí bod), týdenní a měsíční.

Nejlepší variantou je týdenní Navigo Pass, který vyjdete na 30,75 € (bez rozdílu věku) a umožňuje vám neomezeně cestovat v zónách 1-5.

Důležité: Týdenní karta má platnost od pondělí do neděle. Do předprodeje jde od pátku předchozího týdne a koupit si jí můžete do čtvrteční půlnoci týdne, na který jí plánujete používat.

Kartu si můžete zakoupit téměř ve všech stanicích metra, na nádraží i na letišti (pokud bude vyprodaná, můžete zkusit jiné okénko nebo nádraží). Pro přílety na letiště CDG je nejjednodušší koupit kartu v pokladnách vlaků SNCF.

Více informací: Naplánujte si svou cestu pomocí našeho itineráře pro 3 dny v Paříži.

versailles zrcadlová místnost

5. Paris Visite Pass

Rádi byste v Paříži využívali metro a veřejnou dopravu neomezeně? Pak by pro vás mohla být ideální Paris Visite Pass. Pro většinu turistů tato karta výhodná nebude, na druhou stranu máte jednu kartu a můžete bez starostí cestovat v předem vybraných zónách.

Paris Visite Pass zahrnuje metro, tramvaje, autobusy, RER a vlaky obsluhující Ile-de-France region, lanovku na Montmartre a Orlyval (zvláštní linka metra spojující letiště Orly a stanici metra Antony na lince RER 2). Cena se liší dle toho, kam všude plánujete cestovat.

Pro zóny 1-3 jsou ceny následující:

 • 1 den – 13,95 €
 • 2 dny – 22,65 €
 • 3 dny – 30,90 €
 • 5 dnů – 44,45 €

Pro zóny 1-5 jsou ceny vyšší:

 • 1 den – 29,25 €
 • 2 dny – 44,45 €
 • 3 dny – 62,30 €
 • 5 dnů – 76,25 €

Pozn.: Dětské ceny jsou poloviční.

Jak poznáte, který tarif budete potřebovat? Plánujete návštěvu Disneylandu, Versailles nebo se budete dopravovat z letiště Orly nebo Charles de Gauelle? Pak potřebujete tarif pro zóny 1-5. Pod zóny 1-3 spadá centrální Paříž a čtvrtě v její blízkosti.

versailles kam v paříži
Kde koupit Paris Visite Pass?

Paris Visite Pass zakoupíte například v prodejních automatech na kterékoliv stanici metra, ve stanici RER (včetně letišť), v turistických informacích na letišti, popř. online. Po zakoupení si na kartu napíšete své celé jméno a termín, odkdy dokdy bude karta platná.

Paris Visite Pass je malá, papírová jízdenka s magnetickým proužkem. Pokud by se objevil problém s magnetickým proužkem a čtečka by vám nechtěla Paris Visite Pass načíst, jděte k okénku ve stanicích metra. Jsou tu pracovníci, kteří vám kartu na počkání vymění.

Ubytování v Paříži 😴

ubytování v paříži
Pullman Paris Tour Eiffel

4* hotel s výhledem na Eiffelovu věž

ubytování v paříži
citizenM hotel – skvělý poměr ceny a kvality

Moderní ubytování s výhledem + výborné snídaně

Jaké slevy získáte s Paris Visite Pass?

S Paris Visite Pass získáte výhody v celkové hodnotě 100 €.

Více informací: Zde najdete podrobný přehled všech typů jízdenek, které můžete využít pro cestování v Paříži a okolí.

značení dopravy v Paříži

Plavba po Seině

Plavba po Seině představuje ideální úvod k poznání Paříže a velmi oblíbenou aktivitu ve městě. Spousta těch nejznámějších památek se totiž nachází přímo u břehu.

Můžete začít od katedrály Notre Dame a odtud vidět po pravé straně Louvre, Place de la Concorde či hned naproti muzeum Orsay a Eiffelovu věž.

Nebo plavbou zakončete den. Pohled z řeky na nádherně nasvícenou Paříž stojí za to. Rezervujte plavbu po Seině zde.

plavba po Seině

Půjčení kola v Paříži

Co si udělat Tour de Paris a projet si Paříž na kole? Doporučuji stáhnout si aplikaci Vélib, pomocí které vidíte, kde všude jsou stanoviště s koly. Zároveň vám aplikace ukazuje, kolik volných míst na daném stanovišti je.

Skvělou vychytávkou je mechanismus Park +, díky kterému můžete připojit kolo pomocí kabelu se zámkem mezi 2 zaparkovaná kola. Odpadá tak starost, kdy je nejbližší stanoviště plné a vy už potřebujete vrátit kolo.

Kolik stojí půjčení kola v Paříži

Za půjčení kola zaplatíte 3 € a prvních 45 minut máte zdarma. Poté stojí půjčení kola 1 € na každou půl hodinu a 2 € na každou půl hodinu pro elektrokola. Více o tarifech zde.

půjčení kola v Paříži

Mapa Paříže

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Paříže. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Paříži. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Paříže

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

Pokud máte dotaz k dopravě a metru v Paříži, ptejte se v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Paříži

PAŘÍŽ: Podívejte se na tipy, co navštívit v Paříži (včetně vstupného, otevírací doby a mapy). Naplánujte si svůj itinerář pro 3 dny v Paříži.

Muzeum Louvre patří mezi to nejlepší, co navštívit v Paříži a to i pro ty, kteří jinak umění nevyhledávají. V dalším článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět před návštěvou Versailles.

Plánujete navštívit Disneyland? Čtěte podrobného průvodce Disneylandem.

V průvodci Paříži se dozvíte vše o cenách, jídle a ubytování. Čtete naše tipy, jak levně navštívit Paříž. Karta Paris Pass je oblíbenou možností, jak ušetřit v Paříži – více o Paris Pass.

PROVENCE: Zde je podrobný průvodce pro Provence, jednu z nejkrásnějších oblastí ve Francii.

Shrnutí: Doprava a metro v Paříži

Jak se dostat do Paříže?

Paříž má velmi dobré spojení se zbytkem Evropy. Letecky se sem dostanete z většiny velkých evropských i mimoevropských měst. Francie má zároveň hustou silniční i železniční síť.

Jak se dostat z letiště do centra Paříže?

V okolí Paříže se nachází 3 letiště. Na každém operují jiné letecké společnosti. V článku si všechny letiště postupně rozebereme včetně informací, jak se dostat z letiště do centra Paříže.

Jak cestovat po Paříži?

Paříž má kvalitní a hustou síť městské hromadné dopravy, takže se díky zdejšímu metru, tramvajím, autobusům a příměstským vlakům dostanete prakticky kamkoliv. Město je zároveň rozdělené do několika zón. Podle toho se pak liší konečná cena, kterou za zdejší dopravu zaplatíte. V článku si povíme více o sazbách a která jízdenka je pro vás ta pravá.

44 názorů na “PAŘÍŽ DOPRAVA 2024 (letenky, letiště, MHD, metro, kolo) + MAPA”

 1. Zdravím,
  měla bych dotaz ohledně dopravy. Přiletíme na letiště Orly ve čtvrtek dopoledne a pojedeme do centra Hotel Moulin Plazza. Máme v plánu Versailles a Eifelovku, jinak budeme asi chodit pěšky. Vyplatí se nám karta Navigo (ta na všechny zóny) ? Přílet čtvrtek dopoledne, odlet v neděli ráno 7.00 z Orly. Vím, že se prodává na aktuální týden do čtvrtka a bude platná do neděle. Bude karta platná ihned ve čvrtek ?
  Odlet máme v 6.55 z Orly, nad ránem toho moc nejezdí, když pojedeme z centra autobusem v 4.06, budeme na letišti kolem 6 ráno, je reálné vše stihnout ? Nevím jak je letiště velké a přehledné.
  Děkuji moc Lucie.

  1. Dobrý den Luci,

   hledali jste spoje přes ratp.fr? Dá se tam zvolit i anglická verze a krásně to spočítá včetně cen a mapy. Noční autobus staví kousek od terminálu 4. Odtud pak můžete dojít k terminálu 1 (letíte s Vueling, že?) nebo dojet letištním autobusem (zdarma). Letiště je rozdělené do několika terminálů, takže jednotlivé terminály už jsou menší a přehledné.

   Spíš záleží, jak rychle bude probíhat bezpečnostní kontrola. Pokud půjde dobře, tak problém nebude, protože ty přesuny nejsou dlouhé v rámci jednoho terminálu.

   Co se týká karty Navigo Decouverte: cesta v neděli na letiště 4,20 € (nevím, jak pojedete z letiště do Paříže), Versailles 8,10 € (tam i zpět), po Paříži jednotlivé cesty 2,10 €…Pokud budete zbytek chodit pěšky, tak se vám karta spíš nevyplatí (záleží, jak pojedete z toho letiště do centra). Jinak karta platí ihned.

    1. Jedeme do Paříže a koupili jsme si Paris Navigo Decouverte přes aplikaci v mobilu. Koupili no, vlastně je to zdarma. Musíte projít několika kroky a stáhnout asi 3 aplikace, které spolu souvisí. Ale máte zároveň i aktuální situaci atd. Jinak hodláme koupit týdenní Navigo až před odletem a lze to také v aplikaci za stejnou cenu jako přímo na místě. Takže nemusíte
     vyhledávat prodejní místa.
     Aplikace názvy:
     Bonjour RATP
     IDF Mobilités
     My navigo tickets
     Samo to navádí, takže stačí začít první aplikací a ono vás to provede. Nezapomeňte si vyplnit profil, kvůli identifikaci. Lze pak nabít jakoukoliv jízdenku.

   1. Dobrý den,
    ještě se zeptám jestli náhodou nevíte o nějaké, audio průvodci v ČJ např. Versailles.
    Děkuji moc.
    Lucie

    1. Zdravím,

     bohužel ne, audio průvodce nebývá v češtině ani jiném podobném jazyce. Na výběr je hodně jazyků, ale ta čeština ne – kromě francouzštiny angličtina, němčina, španělština, portugalština a pak taky hodně asijské jazyky.

   2. Zdravím,
    přiletím na CDG dne 18.12.2023 cca ve 12,15 hod.
    Na ratp.fr jsem zjistila, že RER B má výluku.
    Chtěla jsem se dostat na Place d Italie.
    Nepochopila jsem náhradní autobus, kde do něj nastoupím,
    zda před letištěm ? Prosím o vysvětlení. Děkuji Vám za odpověď.
    Venu

    1. Dobrý den,

     aktuální informace najdete zde: https://www.rerb-leblog.fr/travaux/
     S výlukou na letišti nemám zkušenost. Řídila bych se podle informací na nádraží, popř. se zeptala pracovníků, který tady určitě budou, aby informovali. RER informují pořád na svých sociálních sítích, takže myslím, že to budou mít podchycené :). Náhradní autobusy budou jezdit každou chvíli.

 2. Dobrý den,
  chystáme se do Paříže (Orly) 2 dospělí a 2 děti 7 a 9 roků. Přiletíme v neděli odpoledne. Do hotelu využiju asi jízdenky t+ z terminálu 4 busem 183. Druhý den chceme Disneyland a další den centrum Paříže. Hotel máme v Choisy-le-Roi. Jak cestovat nejlevněji a bez starostí?
  Do Disney a zpět jsem našel, že lze koupit zpáteční lístek Billet Origine-Destination (půjde o kombinaci RER-Metro-RER), podle aplikace by to mělo být cca 10eur/osoba. Nevím, ale kde koupit a co se stane když nastoupíme třeba na špatný směr metra nebo vlaku?
  Druhý den bych nejraději koupil něco celodenního. V aplikaci je “Forfait Navigo Jour” pro zóny 1-5 za 20eur. Lze v aplikaci koupit tuto jízdenku pro nás všechny tedy čtyřikrát nebo musí mít každý vlastní tel. s aplikací? Předpokládám, že když koupím několik t+ jízdenek, mohu pípnout 4x jízdu pro všechny pasažéry jedním telefonem?
  Případně je v aplikaci možnost i “forfait navigo semaine” week za 30eur, půjde zakoupit bez plastové karty jen s fotkou v profilu aplikace? Cenově za 2 dny 30 eur/osoba by se mohlo také vyplatit (škoda že platí až od pondělí a ne od neděle). Když nainstaluju appku IDF Mobilités i dětem, půjde koupit mojí platební kartou? Moc děkuju předem za radu a vysvětlení!

  1. Dobrý den,

   pro dopravu v Paříži platí 1 telefon – 1 cestují.

   Lístky na Disneyland si můžete koupit na nádraží v automatu, popř. v pokladně. Do Disneylandu určitě nepojedete sami, takže stačí jít s davem. Pojedete směr nádraží Marne-la-Vallée Chessy linkou RER A. Od nádraží je to k oběma parkům jen kousíček.

   Ve vašem případě mi přijde nejlepší jedna z těchto možností:

   1. Pořídit si plastovou kartu Navigo Easy za 2 € na osobu a na tu si nahrát požadované jízdenky – můžete si nahrát t+ ticket nebo Navigo Jour pro 1 den (podle počtu zón). Navigo Easy se dají koupit v každém okénku RATP na nádraží, letišti nebo trafice. Jakmile máte Navigo Easy, přes automat (popř. aplikaci, ale přes automat mi to přišlo rychlejší) si pak na kartu Navigo Easy vložíte požadovanou jízdenku. Více o kartě píše v článku. Výhodou je, že děti pak získají slevu na t+ tiket a vy také, pokud nakoupíte karnet po 10 ks.

   2. Druhá možnost je snadnější: Na první den zakoupíte t+ ticket v automatu – systém se vás zeptá, zda máte nebo nemáte Navigo Easy. Když jí nemáte, vyjede vám papírové jízdenky za 2,10 €, které pak označíte v turniketech.
   Od pondělí do středy pak můžete využít kartu Navigo Decoouverte (více info v článku), která se dá koupit v okénku hned na letišti a stojí 5 € na osobu. Na tu si pak přes automat vložíte týdenní Navigo Weekly (Navigo Semaine) za 30 € – cena je stejná pro všechny, bez slev pro děti. S touto kartou pak můžete cestovat neomezeně i do Disneylandu. Platí ale vždy od pondělí do neděle, tak jí nemůžete využít na nedělní přílet.

   Je tu možnost i vše zařídit vyloženě přes aplikaci, aniž byste museli zakupovat například Navigo Easy. S touto možností ale nemáme zkušenost a navíc je tu podpora jen určitých mobilů. Navíc každý pak musí mít svůj mobil a každý musí podporovat tuto možnost.

 3. Dobrý den, psala jsem si s panem, který je v Paříži a říkal, že kartu Navigo na týden lze koupit pouze od neděle do úterý. Já spolecne s kamarádkami priletime na Orly až ve středu a tudíž bychom si tuto kartu koupit nemohli. Jak to tedy prosím je? Děkuji ☺️

 4. Dobrý den, můžete mi poradit, kolikrát můžu na 1 jízdenku t+ přestupovat? Je to limitováno časem? Můžu během té doby opustit metro (vyjít ven) a zase se vrátit?
  Děkuji

  1. Dobrý den,

   v Paříži je to podobné jako v jiných městech: přestupovat můžete v metru kolikrát potřebujete, ale cesta nesmí být zpáteční a nesmíte opustit turnikety. Jízdenka t+ platí 90 minut.

 5. Dobrý den, Blanko,
  chtěla bych se zeptat, co byste doporučovala 4 členné rodině (já, manžel, děti 10 a 12 let) na cestování po Paříži? Budeme v Paříži v srpnu od pondělí cca 16h, kdy přiletíme na Orly do pátku do 10h. Budeme bydlet blízko metra Porte d´Orléans a jeden den se chystáme do Disneylandu. Netuším, jaké jízdenky zakoupit a jak se nejlépe dostat z letiště Orly do místa ubytování. Předem moc děkuji za pomoc.

  1. Dobrý den Michaelo,

   osobně bych koupila Paris Navigo Decouverte Pass pro 1-5 zón – v článku je o něm celá sekce, tak se zkuste podívat a kdyby bylo něco nejasné, dejte vědět :).

   S touto kartou se dostanete z letiště Orly do centra, všude po centru i do Disneylandu. Nevím, jak často plánujete dopravu využívat, ale jen do Disneylandu vás vyjde zpáteční lístek pro jednoho kolem 15 €. Bydlíte dál od centra, tak nejspíš plánujete dopravu využívat častěji, že? V tomto případě bych po něm určitě sáhla. Ušetříte a navíc nemusíte nic řešit – vždy jen přiložíte kartu k turniketu v metru/vlaku nebo malému fialovému turniketu v autobuse.

   Karta platí pro Orlybus (jen autobus, ne vlak) z letiště Orly. Ten staví na 2 zastávkách – první je Montsouris Tombe-Issore, která je jen pár kroků od vašeho ubytování.

   Kartu si můžete koupit v okénku u autobusů Orlybus u terminálu 4. Potřebujete pasové fotky pro všechny a propisku, abyste vyplnili údaje.

   1. Děkuji moc, Blanko. Kouknu na to. Tušíte, zda musí být vyloženě pasové fotografie, nebo stačí prostě jakákoliv fotografie toho formátu, kde bude zřetelně čitelný obličej osoby zblízka? Ptám se, protože např. na dětskou papírovou legitimaci po Praze stačí to, co jsem popsala, tak jen zda nemáte zkušenost? Moc děkuji za informace.

    1. Myslím, že by to mělo stačit, když fotografie slouží jen pro ověření podoby. Přinejhorším se nachází na letišti taky fotobudky, kde si můžete fotku udělat během pár sekund, pokud by bylo potřeba. Nejsem si jistá, zda je fotobudka na každém terminálu, ale myslím, že ano.

 6. Romana Bláhová

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, kde koupím lístky a kolik stojí na nádraží Gare Monparnasse do Versailes /pokladna nebo nějaký automat /
  Mají studenti nějaký výhodnější tarif?
  Děkuji za odpověď

  1. Dobrý den,

   přímo na nádraží můžete koupit lístek v pokladně nebo v automatu, ale nádraží je obrovské, tak doporučuji přijít s předstihem, ať se zorientujete – hledejte linku N, která jede do Versailles-Chantiers. Cena vstupenky 4,05 €, bohužel bez nároku na slevu.

   Více o Versailles zde: https://smilingway.cz/versailles/

 7. Dobry den,

  chtela bych se zeptat, zda-li byste mi mohla poradit, jak se nejsnadneji dostat z CDG letiste na Austelitz (bydlime tam odtud kousek u Seiny v botelu).

  Dekuji velmi za Vasi odpoved!

  D.

  1. Dobrý den Deniso,

   nejsnadněji určitě vlakem RER B, na který můžete nasednout hned na letišti. Vystoupíte asi za půl hodinu na zastávce Saint-Michel Notre-Dame v centru Paříže, kde přesednete na vlak RER C a další zastávku na Austerlitz vystoupíte (nebo se dá dojít taky pěšky za 20 minut podél Seiny – po levé straně uvidíte Notre Dame).

 8. Dobrý den Blanko, mohu se prosím zeptat, zda stále platí možnost koupit zvýhodněný balíček lístků na metro – 10 kusů? Někdo mi říkal, že toto zvýhodnění již není možné zakoupit a musí se kupovat lístky po jednom kusu. Moc děkuji, Andrea

 9. Dobrý den, prosím můžete poradit, jak cestovat z letiště ChDG do hotelu Ibis Massena Olympiades ? Stačí koupit ty lístky za 2,1 Eur ? Jaká tam je platnost ? Četla jsem 2 h, může se s tím přestoupit ? A při koupi 1 denní jízdenky mobilis jsem četla, že platí od 12-12 což vůbec nevyhovuje, je to tak ? Dá se tedy pohybovat normálně na jízdenky ? Děkuji moc

  1. Dobrý den Evi,

   jízdenka Mobilis platí v kalendářních dnech a navíc si volíte, kolik zón projíždíte – letiště CDG leží v zóně 5. Dá se koupit přímo v automatu.

   Jízdenky tiket t+ se nedají použít na dopravu na letiště, protože letiště už leží mimo Paříž. Z letiště se dostanete vlakem RER B nebo ve vašem případě autobusem 351.
   Vlak RER B vyjde na 11,45 €. Vystoupíte ve stanici Chatelet Les Halles, kde přesednete na metro č. 14 do stanice Olympiades. Odtud je to ještě pár minut pěšky k hotelu. Cesta celkem kolem hodiny.

   Autobusy 350 a 351 jsou sice výrazně levnější, ale zase jedou kolem 2 hodin až k vašemu hotelu, protože hotel se nachází dál od letiště CDG a centra.

   Podrobný přehled najdete taky tady: https://www.ratp.fr/en/titres-et-tarifs/airport-tickets.
   Tady si pak můžete zadat odkud kam jedete a vyjede vám přesný popis trasy včetně ceny.

  2. Dobrý fen, Blanko. Ještě jeden dotaz, jsk se nejlépe dostat z Porte d´Orléans fo Disneylandu? Ukazuje mi to asi 4 přestupy, tak jestli nemáte zkušenost, jak co nejjednoduššeji tam popř.v noci zpět. Moc děkuji. Michaela

   1. Dobrý den,

    z Porte d’Orléans se jen potřebujete dostat do centra Paříže, kde přestoupíte na vlak. Nasednete u hotelu na metro 4 a vystoupíte ve stanici Les Halles u obchodního centra, kde zároveň projíždí taky vlak RER A do Disneylandu. Vystoupíte na nádraží Marne-la-Vallée-Chessy, které je jen 2 minuty od Disneylandu – z nádraží půjdete s davem, nelze to minout :).

    Stejným způsobem, jen v opačném směru, pak pojedete z Disneylandu. Počítám, že pojedete kolem konce otevírací doby, že? To ještě spoje jezdí bez problémů.

     1. Kdyžtak dejte vědět, pokud by se vám cesta nezobrazovala. Metrem 4 se dostanete do centra, kde stačí přestoupit na RER A.

     2. Tak se zdá, že je zde nějaká výluka. Musíme nejprve na RER E a teprve potom úplně v jiných místech na RER A. Tak to bude v pohodě, trochu mě děsí zpáteční cesta, když je show až ve 23h 😕

 10. Dobrý den,
  ráda bych se zeptala ohledně karty Navigo week. Podle informací lze vždy zakoupit od pátečního rána na následující týden. Na jejich webu jsem nemohla najít, jak ji získat “dopředu”, kromě sjednání na místě nebo když už vlastníte kartu, lze objednat online. My přijedeme do Francie 24.5. (středa), ale je nějaká možnost (nemáme kartu sjednanou), jak ji získat před příletem?
  Moc děkuji za radu a tipy!
  Hezký den
  Dáška

  1. Dobrý den Dáško,

   doručení domů je možné jen pro místní obyvatele. Vy si ale můžete Navigo Pass jednoduše koupit na vlakovém nádraží hned na letišti (na přepážce i v automatech SNCF) nebo v automatech v metru. Vyjedete vám papírová jízdenka, která platí automaticky na celý týden.

   Ať se v Paříži líbí,

   Blanka

 11. Dobrý den paní Blanko,
  nezlobte se prosím na mě, že Vás otravuji o svátcích.
  Zjistila jsem, že jsem se přecenila a věc podcenila.
  Do Paříže odlétáme 12.4.2023 ráno a ubytování máme v hotelu The Remix. Vzhledem k tomu, co se teď v Paříži děje a i kvůli dětem, jsme se s manželem rozhodli, že se z letiště na letiště přesuneme taxíkem, který máme již též přes Booking zarezervovaný.
  Od taxi Heycar nám přišla informace:
  Jděte na místo setkání k terminálu:
  Terminál 2A: Gate 6D (Departure Level)
  Terminál 2B: Gate 7D(Departure Level)
  Terminál 2C: Door 14D(Departure Level)
  Terminál 2D: Terminal 2B and Gate 7D(Departure Level)
  2E: Door 5A(Arrival Floor) and come out on the left
  2F: Take the elevator to the 2nd floor, go out from door 12D on the departure floor
  Mohla bych Vás poprosit o radu, na jaký terminál máme vlastně přijít?

  Můžete mi prosím ještě poradit, jakou hromadnou dopravou se nejlépe dostaneme:
  1. z hotelu The Remix do Versailles
  2. z hotelu The Remix do Disneylandu
  3. z hotelu The Remix na stadion PSG (stadion Princů)

  Moc Vám děkuji a ještě jednou se omlouvám.

  Přeji Vám krásné svátky velikonoční.
  Markéta Spiegel Kadlečková

  1. Dobrý den Markéto,

   úplně chápu, děti ještě spí, tak se na to hned podíváme :).

   Taxi – podle toho, kam přiletíte, tak budete sledovat značení výše. Taxíky mají několik stanovišť na letišti CDG a staví u východů tam, kde si vyzvedáváte zavazadla, tj. pokud například přiletíte na terminál 2A, půjdete východem 6, pokud na terminál 2D, půjdete východem 7D apod.

   Městská doprava: u Versailles a Disneylandu bych využila vlaky, protože se nacházejí za Paříži. Stadion je v Paříži, tak sem se nejrychleji dostanete metrem. Existuje spousta možností, jak se dostat. Níže uvedu ty nejrychlejší možností s nejméně přestupy, když cestujete s dětmi.

   1. z hotelu The Remix do Versailles – do Versailles odjíždí několik vlaků z různých míst v Paříži – z vašeho hotelu je nejsnadněji dostupné nádraží u mrakodrapu Montparnasse. Sem se dostanete metrem 7 (stanice u vašeho hotelu, odkud pojedete na nádraží Gare de l’Est) a tady přesednete do metro 4 a vystoupíte ve stanici Saint-Placide. Odkud uvidíte v dáli mrakodrap Montparnasse, ke kterému půjdete. Za ním se nachází velká prosklená budova nádraží Tour Montparnasse, kde se linkou N dostanete do Versailles. Celkem trvá cesta asi hodinu.

   2. z hotelu The Remix do Disneylandu – nasednete zase na metro 7 (opět směr Villejuif-Louis Aragon) a vystupte ve stanici Opéra. Tady se dáte ulicí po levé straně Opera pořád rovně a asi za 3 minuty dojdete ke stanici vlaků Auber (po pravé straně). Tady nasednete na vlak RER A, který vás zaveze až do Disneylandu. Cesta celkem cca hodinu a čtvrt.

   3. z hotelu The Remix na stadion PSG (stadion Princů) – zastávka metra 7 před hotelem ke galerii La Fayette (stanice Chaussée d’Antin — La Fayette) a tady přesednout na metro 9 do stanice Porte de Saint Cloud (poklidnější část Paříže, odkud půjdete ještě pár minut pěšky ke stadionu). Cesta celkem necelou hodinu.

   Pokud jsou zrovna stávky, tak se soustřeďují především na Place de la Concorde – to je rušné náměstí v centru města, které se dá ale obejít. Nachází se mezi Champs-Élysées a Tuilerijskými zahradami. Aktuálně v Paříži nevyhlásili žádný stupeň nebezpečí pro turisty, ale pro jistotu bych sledovala taky email, pokud by například zase došlo k nějakým změnám v otevírací době Eiffelovy věže a Louvre (pokud je máte v plánu).

   Děkuji za přání a i Vám krásné svátky.

   Blanka

 12. Dobrý den, jedu 2.5. s dcerou do Paříže, budeme ubytované v okrsku 10.obvodu-Republiqe,rády bychom do Versailles vlakem RER, poradťe prosím, kde nastoupit, moc děkuji Jiřina

  1. Dobrý den Jiřino,

   budete ubytované poblíž nádraží Gare de Paris-Nord? Nejjednodušší a nejrychlejší možností je nasednout na metro 4 a vystoupit kousek od mrakodrapu Montparnasse – zastávka Saint-Placide. Jakmile vystoupíte z metra, vyjdete na rušnou ulici, kde uvidíte asi 5 minut chůze mrakodrap Montparnasse. Vydáte se k němu a kousek za ním uvidíte po levé straně velkou prosklenou budovu nádraží Montparnasse, odkud vyjíždějí přímé vlaky do Versailles. Z nádraží je to už jen čtvrt hodiny vlakem N do Versailles – vystoupíte ve stanici Versailles Chantiers a odtud cca 15-20 minut pěšky, než dojdete k zámku. Více možností najdete tady: https://smilingway.cz/versailles/

   Kdyby cokoliv, dejte vědět :).

   Přeji pěkný pobyt v Paříži,

   Blanka

 13. Dobrý den, paní Blanko, stačí prosím pro cestu z CDG do centra (rue Cambronne) jízdenka pro RER, když budu přestupovat na Metro? Děkuji Vám za odpověď, případně za další rady a tipy. S pozdravem, Milan H.

  1. Dobrý den Milane,

   ano, doporučuji si stáhnout aplikaci Bonjour RATP, kde uvidíte přehledně veškeré spoje včetně cen. Můžete tam zadat odkud kam jedete a aplikace vám ukáže spojení včetně ceny + rovnou si můžete jízdenku objednat.

   Přeji krásnou dovolenou v Paříži,

   Blanka

 14. Dobry den, resim jak se dostat v noci na zastavku porte mailot na shutlle bus na letiste BVC, s odjezdem v 4.30 metro jezdi od 5.30 a nevim jak moc jsou spolehlive autobusy nebo kolik stoji cca 10 km taxik dekuji za odpoved

  1. Dobrý den Jaroslavo,

   základní sazba za taxi je 7,30 € (v ceně jsou cca 4 km jízdy) a pak 1,38 € za kilometr (noční sazba). Nevím, kde budete ubytovaná, ale částku za taxi si můžete spočítat tady – https://www.taxi-calculator.com/taxi-fare-paris/208.
   Co se týká nočních autobusů, tak v Paříži je doprava obecně spolehlivá. Přikládám mapu nočních autobusů – https://www.ratp.fr/en/plans-lignes/plan-des-noctilien. Cena jízdenky je 2,10 € a není přestupní (pokud budete mít Paris Visite Pass, je doprava v ceně). Tady je pak možné vyhledat odjezdy nočních autobusů – https://www.ratp.fr/en/horaires

   Ať se v Paříži líbí :).

   Blanka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *