PAŘÍŽ ZA 3 DNY: tipy, co v Paříži vidět a jak si jí užít!

Paříž za 3 dny

Plánujete navštívit Paříž za 3 dny? Podívejte se na našeho průvodce nejkrásnějšími místy, která musíte v Paříži navštívit. 

Paříž je jedno z těch míst, kterým předchází jejich pověst. Ale právem. My byli z Paříže nadšení a vy budete určitě taky. Už při odjezdu budete plánovat další návštěvu, protože všechno za jeden výlet do Paříže nemáte šanci stihnout.

Paříž je město muzeí. Paříž je město nádherných výhledů. Paříž je město výborného jídla. Nádherné a elegantní budovy střídají ultramoderní stavby. Úzké, klikaté a dlážděné uličky přecházejí v široké avenue lemované luxusními butiky.

Je to místo kontrastů. Je to místo, kde si každý najde to své, čím se pro něj Paříž stane nezapomenutelnou návštěvou.

Dá se navštívit Paříž za 3 dny?

Ano, Paříž se dá navštívit i za 1 den, ale musíte počítat s tím, že se nepodíváte všude. Za 3 dny toho ale stihnete dost. Minimálně ta nejkrásnější místa v Paříži a pár bonusů k tomu.

Itinerář je vytvořený tak, aby se jednotlivá místa nacházela poblíž sebe a nemuseli jste zbytečně přejíždět a ztrácet čas v metru.

3 dny v Paříži – mapa

Níže najdete podrobnou mapu s trasami pro jednotlivé dny a vyznačenými zajímavostmi v okolí. Jednotlivé dny na sebe nenavazují a dají se upravit podle vlastních preferencí.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu itineráře pro Paříž za 3 dny. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Paříži. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Paříž za 3 dny: Louvre a katedrála Notre-Dame

Itinerář na 1. den v Paříži:

 • Muzeum Louvre
 • Královský palác
 • Muzeum Le Centre Pompidou
 • Pevnost Conciergerie
 • Kaple Sainte Chapelle
 • Katedrála Notre-Dame

Muzeum Louvre

První den začínáme u muzea Louvru. Dokud máme energii na sbírku 35 tisíc předmětů. A dokud je v muzeu nejméně lidí.

muzeum Louvre vstupné

Louvre je nejnavštěvovanější muzeum na světě, kde se pokocháte takovými díly, jako je Mona Lisa, Venus de Milo, Nike Samothrace nebo Velká sfinga z Tanisu. Za jeden den celý Louvre nestihnete. Je toho tu k vidění tolik – od středověkých základů pevnosti, přes římské a řecké starožitnosti, Napoleonské byty až po italské a francouzské obrazy. Před návštěvou vám pomůže náš průvodce muzeem Louvre, kde se dozvíte vše potřebné.

Louvre Paris / 3 dny v Paříži
Louvre Paris / 3 dny v Paříži

Jak navštívit muzeum Louvre v Paříži

Vstupné: Plné vstupné do muzea Louvre je 15 €. Děti a mládež do 18 let mají vstup zdarma, stejně jako studenti do 26 let a osoby se zdravotním postižením. Vstupné zdarma mají všichni bez rozdílu věku první neděli v měsíci.

Otevírací doba: Muzeum je otevřené každý den kromě úterý v následujících časech – pondělí, středa, čtvrtek a víkend 9:00-18:00, pátek 9:00-21:45. Mimo sezónu je otevírací doba kratší – denně 9:00-18:00.

Jak přeskočit fronty do muzea Louvre

Vstupenky jsme si zakupovali předem, protože i v únoru byly na řadě míst v Paříži dlouhé fronty. Šli jsme přes pyramidu, kde je vyhrazený vstup pro ty, co mají rezervaci předem. Vedle se pak nachází vstup pro ty, co rezervaci nemají a musejí čekat ve frontě.

Tuilerijské zahrady

Po návštěvě Louvru to chce menší odpočinek v Tuilerijských zahradách, které najdete hned za obloukem Arc du Triomphe du Carrousel. Občerstvit se můžete v podzemní nákupním centrum Carrousel du Louvre, kam se dostanete z ulice Rue de Rivoli. Hned naproti stojí Palais Royal. Palác ze 17. století, který zaujme svými pruhovanými sloupy na nádvoří.

Tuilerijské zahrady Paříž
Grand Palais Paříž vstupenky / Paříž za 3 dny
Palais Royal leží kousek od Louvru

Rezervujte předem a přeskočte fronty u nejoblíbenějších památek v Paříži:

Le Centre Pompidou

Odtud je to jen kousek k Národnímu muzeu moderního umění Le Centre Pompidou. To vás zaujme už zvenčí svou odhalenou kostrou bláznivě barevných trubek.

Najdete tu díla od Matisse, Picassa, ale i současnějších umělců, jako je Andy Warhol. Vedle muzea uvidíte Stravinského fontánu, která je složená ze 16 pohybujících soch.

Paříž za 3 dny
 • Vstupné do Le Centre Pompidou: Plné vstupné je 15 €. První neděli v měsíci je vstup zdarma pro všechny. Získejte vstupenky kliknutím zde a na místě přeskočte frontu.
 • Otevírací doba: Otevřeno je každý den kromě úterý v čase 11:00-21:00.

Île de la Cité

Pevnost Conciergerie

Kolem Stravinského fontány pokračujete do nejstarší obydlené částí Paříže Île de la Cité. Procházíte kolem nádherné věže Saint-Jacques a už máte ostrov na dohled spolu s pevností Conciergerie. Ta byla zároveň věznicí během francouzské revoluce. Zastavte se na rohu pevnosti, kde jsou krásné, ale hodně přehlížené hodiny.

pevnost Conciergerie Paříž / Paříž za 3 dny

Sainte Chapelle

Kousek za ní najdete gotickou kapli Sainte Chapelle, která patří k nejkrásnějším památkám v Paříži. Myslím, že fotografie níže vás dostatečně přesvědčí, že ta nádherná vitrážová okna chcete vidět i naživo.

Sainte Chapelle Paříž vstupné / Paříž za 3 dny
 • Vstupné do Sainte Chapelle: Vstupné je 11,50 €. Vstup zdarma mají děti do 18 let, mládež EU do 25 let a osoby se zdravotním postižením.
 • Otevírací doba Sainte Chapelle: Otevřeno je denně od 1. dubna do 30. září v čase 9:00-19:00 a po zbytek roku pak v čase 9:00-17:00.

Tip: Pokud si chcete užít ten nejlepší pohled na vitráže, naplánujte si návštěvu kaple ve slunečných dnech hned na 9 h ráno, kdy otevírají. Do Sainte Chapelle bývají fronty a je lepší objednat vstupenky předem. Kliknutím sem si rezervujete vstupenky předem.

Katedrála Notre-Dame

Od kaple je to 5 minut ke světoznámé katedrále Notre-Dame. Že jdete správně poznáte podle narůstajícího počtu lidí.

Katedrála Notre Dame je sice v současné době kvůli požáru v roce 2019 uzavřená, ale přesto si jí nenechte ujít aspoň zvenčí (dokončení oprav se plánuje na rok 2024). Z boku je zahalená lešením a přímo ke katedrále se taky nedostanete, ale je to tak krásná stavba, že by měla být na každém itineráři Paříže.

katedrála Notre Dame / Paříž za 3 dny

Není čas na něco dobrého? Vyrazte na kafe nebo jídlo do fotogenické restaurace Au Vieux Paris d’Arcole – od Notre Dame doleva a pak první odbočka vpravo. Že jste v cíli poznáte podle fialových stolečků.

Od katedrály můžete pokračovat po levém břehu Seiny. Tady je hned několik míst, kde se vám bude hodně líbit. Prvním z nich je anglické knihkupectví Shakespeare & Company. Spousta krásných knih a nezaměnitelná atmosféra, kde si můžete dát i kafe a něco na zub. Pokud hledáte podobné a tak trochu skryté místo, kousek odtud je další anglické knihkupectví The Abbey Bookshop.

Nebo zajděte do jedné z roztomilých kaváren, kterých je tu hned několik. Když se vydáte po pravé straně parku, hned za ním v rohu stojí cukrárna Odette. Určitě vás zaujme na první pohled.

Už je na večer a nejlepší čas vzít to podél nábřeží Seiny. Jen tak se procházet a pokud máte chuť, můžete navštívit impresionistické muzeum Orsay, které budete míjet.

Muzeum Orsay

Paříž má jedny z nejlepších muzeí na světě a muzeum Orsay je absolutní špička. Naše oblíbené muzeum, které bude bavit i ty, co neholdují umění. Sídlí v nádherné budově bývalého nádraží. Dokonce můžete vystoupat i nahoru pro skvělý výhled na řeku Seina a Louvre za ní.

Pokud jste tento den byly v Louvru, můžete si muzeum Orsay přesunout na jiný den (ještě si o něm povíme za chvíli).

Musée d´Orsay vstupné a vstupenky
Muzeum Orsay
muzeum Orsay Paříž
 • Vstupné do muzea Orsay: Vstupenka do muzea Orsay stojí 16 €. Děti, studenti do 26 let a ZTP s 1 doprovodem mají vstup zdarma. První neděli v měsíci je pak vstup zdarma pro všechny. Získejte vstupenky kliknutím zde.
 • Otevírací doba muzea Orsay: Muzeum je otevřené denně kromě pondělí v čase 9:30-18:00 a ve čtvrtek až do 21:45.
Jak přeskočit fronty do muzea Orsay

Pařížská muzea jsou obecně velmi oblíbená a tvoří se tu dlouhé fronty. Spolu s muzeem Louvre je muzeum Orsay nejoblíbenější. Přeskočte frontu rezervací vstupenek předem. Na místě stačí ukázat vstupenku v mobilu nebo si jí můžete vytisknout.

Plavba po Seině

Už se stmívá a plavba lodí po Seině představuje ideální zakončení dne. Nejlepší doba zažít pořádnou romantiku v Paříži. S výhledem na všechny nádherné památky, které lemují Seinu. Rezervujte si plavbu po Seině zde.

Pokud není plavba po Seině pro vás, můžete pokračovat podél břehu řeky Seina. Za půl hodiny dojdete k Eiffelově věži, která už bude takto večer krásně nasvícená. A další den našeho itineráře začne právě tady.

Paříž za 3 dny: Eiffelova věž – Montmartre

Itinerář na 2. den v Paříži:

 • Eiffelova věž
 • Invalidovna a Musée de l´Armée
 • Musée de l´Orsay
 • Place de la Concorde – Opera
 • Montmartre a bazilika Sacré-Coeur
 • Vítězný oblouk a Avenue des Champs-Élysées

Náměstí Trocadéro, žádost o ruku a Eiffelova věž jako na dlani

Druhý den začneme u Eiffelovy věže. Hned ráno. Dokud ani francouzský kohout nezakokrhá. Později je to tu totiž hlava na hlavě. 

Výchozím bodem bude náměstí Trocadéro. To je známé tím, že je z něho nádherný výhled na Eiffelovu věž. Dominuje mu palác Challiot, který tu postavili pro Světovou výstavu v roce 1937. Víte, co je zajímavé? Aby tento palác postavili, svrhli palác Trocadéro, který tu stál před ním a byl vybudovaný taky pro účely Světové výstavy (v roce 1878).

V paláci Challiot sídlí Námořní muzeum neboli Musée de la Marine a taky Muzeum člověka neboli Musée de l´Homme. Obě muzea jsou skvělá a určitě stojí za vidění, pokud máte dostatek času.

Paříž za 3 dny

Z náměstí postupně sestupujete k terase, odkud máte výhled nejen na Eiffelovku, ale i na zahrady Jardins du Trocadéro. Je to jedno z nejromantičtějších míst v Paříži.

Už v 8 ráno se tu nechalo fotit několik žen v krásných šatech a proběhla tu jedna žádost o ruku. Ta romantická atmosféra v Paříži strhne i absolutní neromantiky.

Paříž za 3 dny

Eiffelova věž a stovky jejích maket

Kolem zahrad sejdete směrem k Seině a pokračujete přes most přímo k Eiffelově věži. Je to úžasný zážitek. Asi všichni čekáme, že je obrovská. Na živo se ten pocit ještě umocňuje. Něco jako Koloseum v Římě, které taky dokáže vyrazit dech.

Eiffelova věž vstupné
Paříž za 3 dny
výhled od Eiffelovy věže směrem k náměstí Trocadéro

Měli jsme možnost vidět všechny tři podoby Eiffelovy věže – neosvětlenou, osvětlenou a blikající v noci. Každá měla něco do sebe.

Eiffelova věž v noci

Jak navštívit Eiffelovu věž

Vstupné: Plné vstupné do Eiffelovy věže se pohybuje v rozmezí 11,30-28,30 € podle toho, zda půjdete pěšky nebo výtahem a zda pojedete do druhého patra nebo až na úplný vrchol. Konkrétní cenu zjistíte při rezervaci.

Rezervace není povinná, ale vzhledem k dlouhým frontám na místě jí doporučujeme. Zvlášť, pokud plánujete návštěvu Eiffelovy věže brzy ráno nebo naopak večer.

Jestli umíte anglicky, můžete vyrazit na komentovanou prohlídku Eiffelovy věže. Dozvíte se spoustu zajímavostí o tom, jak Gustav Eiffel o stavbě při jejím návrhu přemýšlel nebo nakouknete do jeho tajného bytu, kam zval takové osobnosti, jako byl Thomas Edison.

Otevírací doba: Eiffelova věž je otevřená denně v čase 9:30-23:45 (poslední vstup ve 22:45).

TIP: Vyhraďte si na Eiffelovu věž víc času. Koupí vstupenky online šetříte čas ve frontě na lístky, ale stále vás čeká bezpečnostní kontrola a poté čekání u výtahu, pokud nepůjdete pěšky.

Invalidovna a Národní vojenské muzeum

Pokračujeme k Invalidovně, která je jen kousek odtud. A slavnému muzeu Musée de l´Armée. Francouzskému národní vojenskému muzeu. Pro milovníky historie povinná zastávka. Invalidovna je nádherná budova, která vás zaujme už zvenčí. A oslní svou zlatou věží kostela, ve kterém se ukrývá hrobka Napoleona Bonaparte.

invalidovna paříž

Od Musée de l´Armée je to jen kousek k muzeu Orsay. Pokud jste tu nebyli předchozí den, můžete sem zajít teď. Vyčleňte si zhruba 1,5-2 hodinky. Pokud chcete ušetřit čas čekáním ve frontě, rezervujte si vstupenky do muzea Orsay online.

Orsay Paříž

Pokračujeme po honosném mostě Alexandra III. Přes Seinu vede řada mostů a tenhle patří určitě k těm nejkrásnějším. A pokud sem zajdete večer, je to nádherná podívaná.

Přeskočte frontu rezervací vstupenek na oblíbené atrakce v Paříži předem:

Place de la Concorde a Palais Garnier

Procházíme kolem muzeí Grand Palais a Petit Palais (Petit Palais je zdarma přístupné muzeum výtvarného umění s nádherným interiérem) a pokračujete dál na náměstí Place de la Concorde, které už máte na dohled. Na Place da la Concorde se třikrát rozhlédněte, než přejdete. Je tady šrumec. Zvlášť ráno, když Francouzi pospíchají do práce.

Náměstí dominuje egyptský obelisk, který je nejstarší stavbou v Paříži. Hned vedle Place de la Concorde začínají Tuilerijské zahrady a muzeum Louvre.

Pokračujeme kolem kostela La Madeleine ke slavné budově Opery.

PAříž za 3 dny
Kostel La Madeleine otevírá v 9:30 a vstup je zdarma

U Madeleine nepotkáte téměř ani živáčka. Všichni jsou u Opery v Paříži neboli Palais Garnier. Pokud vám vyjde čas, nakoukněte dovnitř. Je to stejná nádhera jako zvenku. Prohlídka probíhá bez průvodce nebo můžete zajít na večerní představení.

Paříž za 3 dny
Palais Garnier

Od Opery pokračujete kolem známého elegantního bulváru Bd Haussmann a galerii Lafayette. Pokud si chcete odvézt z Paříže něco pěkného, tady máte šanci. A i kdyby jste utrácet nechtěli, nakoukněte dovnitř. Stojí to za to.

Montmartre

Dojdete až ke stanici metra Trinité – d’Estienne d’Orves, kde nasednete na linku metra 12 a pokračujete na Montmartre. Záleží, v kolik jste vyrazili a jak se protáhly nákupy, ale i s návštěvou památek by teď mělo být později odpoledne.

Zbytek dne můžete strávit poznávám jedné z nejživějších částí Paříže – Montmartre.

Vystupte na stanici Abbesses. Pár metrů nad metrem je malý parčík se zdí, kde je napsáno slovo Miluji Tě ve všech jazycích. K bazilice se dostanete po schodišti La Butte Montmartre nebo lanovkou (platí stejný lístek jako na MHD).

Montmartre Paříž

My jsme zvolili první možnost a pochopili, proč Montmartre znamená v překladu Hora mučedníků. Co se dá dělat, někde jsme ten řízek vypotit museli :). 

Paříž za 3 dny
Rue de l’Abreuvoir

Strmými a dlážděnými uličkami přes náměstíčko Place du Tertre přicházíte k bazilice Sacré-Coeur. Nádherné stavbě, která působí jako z cukru. Je na večer a pokud nejsou dny dlouhé, budete mít štěstí vidět jí krásně nasvícenou. I Paříž, kterou odtud budete mít jako na dlani. Ještě lepší výhled se vám pak naskytne z kopule baziliky.

bazilika sacré coeur
 • Vstupné do baziliky Sacré-Coeur: Dovnitř baziliky můžete vstoupit zdarma. Výhled z kopule je zpoplatněný 7 €.
 • Otevírací doba baziliky Sacré-Coeur: Bazilika je otevřená v čase 6:00-22:30, kopule pak mezi 10:30-20:30.

Od baziliky jdete zpět do centra historické Paříže. Asi 15 minut odtud stojí slavný Moulin Rouge. Už je tma a červené nasvícení doslova bije do očí.

Moulin Rouge funguje dodnes a je extrémně populární. Lístky na show bývají vyprodané dny i týdny dopředu, takže je určitě potřeba rezervovat návštěvu show s předstihem.

Tady nasednete na metro (linka 2) a necháte se svézt k Napoleonově Vítěznému oblouku (Arc de Triomphe). Právě u něj začíná slavná Avenue des Champs Élysées.

Vítězný oblouk

Vítězný oblouk si určitě nemůžete při své návštěvě Paříže nechat ujít. Nádherná památka plná historie, kterou si přiblížíte na jeho stěnách nebo uvnitř. Vystoupejte až nahoru pro jeden z nejlepších výhledů na Paříž – přímo od Vítězného oblouku se paprskovitě rozbíhá 8 tříd včetně Champs Élysées.

Arc de Triomphe s vyhlídkovou plošinou je otevřený až do 22:30.

My jsme navštívili Vítězný oblouk za světla i za tmy, kdy je okolí nádherně nasvícené. Obojí má něco do sebe.

Výhled z Arc de Triomphe
Výhled z Arc de Triomphe

Jak navštívit Arc de Triomphe

Vstupné: Vstupné do Arc de Trimphe je 13 €. Vstupné zdarma mají děti do 18 let, občané EU do 26 let a osoby se ZTP. Kromě toho mají vstup zdarma všichni bez rozdílu věku první neděli v měsíci. Získejte vstupenky kliknutím zde.

Otevírací doba: Otevřeno je denně 10:00-22:30 a v sezóně od dubna do konce září až do 23:00. Poslední vstup je 45 minut před koncem otevírací doby.

Jak přeskočit fronty do Arc de Triomphe

Naše první návštěva probíhala v únoru a překvapilo nás, kolik lidí tu bylo i v podvečerních hodinách. Přeskočte frontu rezervací vstupenek předem – na místě stačí ukázat vstupenky v mobilu nebo si je můžete vytisknout. Cena je stejná jako při koupi na místě a na návštěvu máte celý den (nerezervujete si konkrétní čas).

Jestli chcete vidět noční Eiffelovku, je teď nejlepší čas. Doporučuju vyrazit přes Avenue Montaigne, kde se to hemží luxusními butiky, jako je Prada, Giorgio Armani, Dior. Dojdete k řece, odkud už máte věž na dohled.

Paříž za 3 dny: Versailles a Latinská čtvrť

Poslední část necháme trochu otevřenou. Záleží, kolik jste toho dny předtím navštívili a do kolika muzeí zašli. Pokud máte ještě nějaké muzeum v plánu, můžete sem zajít dnes. Nebo si vyhraďte půl dne na Versailles.

Itinerář na 3. den v Paříži:

 • Palác Versailles
 • Latinská čtvrť – Pantheon a Lucemburské zahrady
 • Čtvrť La Défense a památník La Grande Arche

Versailles

Rádi byste viděli jednu z nejoblíbenějších památek na světě? Zámek Versailles je nádherná, zdobená stavba se zahradami, které berou dech. Můžete se tu procházet celý den a stále budete mít co objevovat.

Vyrazte do Versailles na 9 h ráno, kdy se palác otevírá (zahrady otevírají už v 8 h). Hned ráno se sem sjíždí zájezdové autobusy a kolem oběda je tu často už dost těsno. S otevírací dobou máte šanci na klidnější návštěvu Versailles.

Versailles Paříž vstupné a vstupenky

Jak navštívit Versailles

Na palác si vyhraďte minimálně 3 hodiny včetně zahrad. Spolu s cestou počítejte, že se vrátíte v odpoledních hodinách.

Od jara do konce října hrají téměř každý den hudební zahrady. O víkendech pak probíhá hudební fontánová show.

Kolik je vstupné do Versailles

Pokud si chcete prohlédnout celé Versailles, bude se vás týkat vstupenka za 28,50 €. Za tuto cenu navštívíte palác, hudební zahrady (nebo o víkendu fontánovou show), park i Trianonské panství.

Za 21,50 € je možné získat vstupenku jen v době mimo sezónu, kdy hudební zahrady nebo fontány nehrají.

Vstupenky za 19,50 € platí pro návštěvu paláce, zahrad a parku ve dnech, kdy nehraje fontánová show a hudební zahrady, tj. od listopadu do jara. V sezóně tato vstupenky platí pouze pro návštěvu paláce. Vstupenka nezahrnuje návštěvu Trianonského panství a dalších míst.

Poznámka: Ceny platí při objednání online. Na místě jsou lístky dražší.

Jak přeskočit fronty do paláce Versailles

Zámek Versailles garantuje vstup pouze těm, kteří si rezervují vstup předem. Přesto se na místě tvoří obrovské fronty, které se vinou kolem celého náměstí. Přeskočte frontu rezervací vstupenek předem. Na místě stačí ukázat vstupenku v mobilu nebo si jí můžete vytisknout, pokud chcete.

Versailles Paříž vstupenky
Nejkrásnějším sálem ve Versailles je Zrcadlový sál
Jak se dostat do Versailles

Do Versailles se dostanete na přímo vlakem RER C – nastoupit můžete například nedaleko Eiffelovy věže u mostu Pont de l’Alma – všechny zastávky na trase Paříž – Versailles. Vlak jezdí každých 30 minut a ve Versailles jste za 40 minut. Ze zastávky je to 10 minut k paláci.

Více o dopravě v Paříži (včetně Versailles) se dozvíte v našem průvodci dopravou v Paříži.

Jaká je otevírací doba paláce Versailles

Palác Versailles a Trianonské opatství jsou otevřené každý den kromě pondělí. Zahrady a park jsou otevřené bez výjimky denně. Konkrétní otevírací doba zámku Versailles pak vypadá takto:

 • Palác Versailles duben-říjen 9:00-18:30 (poslední vstup 18:00), listopad-březen 9:00-17:30 (poslední vstup 17:00)
 • Trianonské panství 12:00-18:30 (poslední vstup 18:00)
 • Versaillské zahrady 8:00-20:30 (poslední vstup 19:00)
 • Park 7:00-20:30 (poslední vstup 19:45)
 • Hudební zahrady hrají v časech 10:00-19:00 každé úterý, čtvrtek a pátek až do 30. října
 • Představení hudebních fontán probíhá v časech 10:00-19:00 o víkendech a navíc 14. července a 15. srpna až do 30. října
 • Noční fontánová show hraje v čase 20:30-23:05 do 24. září každou sobotu a navíc 14. července a 15. srpna

Čtěte v samostatném článku, jak navštívit palác Versailles.

Pantheon, Lucemburské zahrady a mrakodrap Montparnasse

Latinská čtvrť je známou studentskou čtvrtí (sídlí tu univerzita Sorbonne) a zároveň patří k nejstarším částem Paříž. Skvěle se tu najíte a bude vás bavit svými křivolakými uličkami s malými náměstími, které lemují kavárny.

Její dominantou je neoklasicistní Pantheon. Nádherná, monumentální stavba uprostřed rozlehlého náměstí. Původně ho postavili jako kostel, ale později se stal pohřebiště pro známé osobnosti, jako je Victor Hugo, Marie Curie nebo Voltaire.

Pantheon Paříž vstupenky / Pantheon Paříž vstupné

Odtud je to jen kousek do Lucemburských zahrad, kde si spolu s Francouzi můžete sednout na jednu ze židlí nebo laviček a jen tak relaxovat. Po tolika prochozených kilometrech napříč Paříží to přijde vhod.

Mrakodrap Montparnasse

Čtvrť hodiny chůze od zahrad je vzdálený mrakodrap Montparnasse. Perfektní zakončení dne s nádherným výhledem na Eiffelovu věž a celou Paříž.

Tohle je podle mě nejlepší výhled na Paříž. Výhled z Eiffelovy věže je dechberoucí, ale z mrakodrapu Montparnasse získáte pohled na ikonické panorama včetně Eiffelovy věže.

výhled z mrakodrapu Montparnasse

Pokud přijdete na večer, počkejte až do večerních hodin, kdy se Paříž nádherně nasvítí. Nahoře můžete být jak dlouho chcete.

 • Vstupné na vyhlídku mrakodrapu Montparnasse: Vstupné na vyhlídku mrakodrapu Montparnasse je 21 €, snížené vstupné 16 € pro mladé nad 12 let a studenty a snížené vstupné 9,50 € pro děti 4-11 let a 10,50 € pro ZTP. Rezervujte si vstupenky kliknutím zde.
 • Otevírací doba: Od dubna do konce září je otevřeno v čase 9:30-23:30 a po zbytek roku v čase 9:30-22:30 a od pátku do soboty a ve svátky až do 23:00.

Čtvrt hodinky na druhou stranu směrem k řece pak leží jedna z nejvíc ikonických čtvrtí Paříže – St. Germain. Tady se nejen skvěle najíte, ale taky můžete obdivovat nádherné budovy a nasávat pařížskou atmosférou.

Čtvrť La Défense

Druhým tipem, jak strávit odpoledne nebo večer, je ultra moderní čtvrť La Défense. Metrem se dostanete až k památníku La Grande Arche z oceli a kamene. Je to architektonicky zajímavá budova, odkud máte nádherný výhled na Paříž a zároveň se můžete pokochat současnou fotografií. Otevřeno je každý den až do 18:30.

Paříž za 3 dny

Pokud jste první den nestihli Montmartre, můžete navečer vyrazit sem. Za nás je to jedno z nejkrásnějších míst, které určitě musí být na seznamu, co navštívit v Paříži za 3 dny.

Paříž za 3 dny – alternativa: Disneyland Paris

Ať je nám 10 nebo 50 let, všichni máme v sobě kousek dítěte, které doslova zaplesá při návštěvě Disneylandu. Disneyland je z Paříže snadno dostupný (vlak RER A jezdí přímo z centra a staví na řadě zastávek), takže by byla velká škoda neužít si nezaměnitelnou atmosféru postaviček z Disney pohádek.

Hrad Šípkové Růženky v Disneyland Park

Disneyland Paris se dělí na 2 parky – Disneyland Park a Walt Disney Studios Park. Oba parky jsou obrovské a pokud máte pouze jeden den, doporučuji si zvolit pro návštěvu pouze jeden park.

Oblíbenější je Disneyland Park, který je původní a zaměřený na typické Disneyho postavičky. Později přistavěli Walt Disney Studios Park, který má taky řadu skvělých atrakcí a mimo jiné vás vezme do zákulisí Disney filmů.

Čtěte v samostatném průvodci více informací o Disneylandu.

Horská dráha Big Thinder Mountain v Disneyland Park

Jak navštívit Disneyland Paris

Vstupné: Vstupné do Disneylandu se liší podle toho, kolik parků plánujete navštívit (zda jen jeden park nebo oba parky) a kdy sem jedete. V sezóně od jara do podzimu a o víkendech či svátcích jsou ceny nejvyšší. Konkrétní cenu se dozvíte při rezervaci.

Rezervace vstupenek do Disneylandu Paris je povinná. Doporučuji rezervovat alespoň den předem – pokud byste si lístky rezervovali až v den návštěvy, jsou výrazně dražší.

Otevírací doba: Disneyland Park je otevřený od pondělí do pátku v čase 9:30-21:00 a o víkendech 9:30-22:00. Walt Disney Studios Park je pak otevřený v čase 9:30-19:00 a o víkendech 9:30-21:00.

Jak se dostat do Disneylandu: Do Disneyland Paris se dostanete vlakem RER A – z nádraží Gare de Lyon (cena 7,60 € za jednosměrnou jízdu) nebo jiné zastávky ve městě, kudy RER A projíždí. Vlak staví na nádraží Marne-la-Vallée-Chessy přímo u Disneylandu.

Přeskočte fronty rezervací vstupenek na oblíbené atrakce v Paříži předem:

 

KDE SE UBYTOVAT V PAŘÍŽI

LUXUSNÍ HOTELY

Pullman Paris Tour Eiffel má jede z nejlepších výhledů na Eiffelovu věž. Součástí je taky hotelová restaurace, kde se podávají kalifornské speciality s francouzským vlivem. Pokoje jsou čisté, moderní a zařízené v přírodních tónech. Využít můžete taky úschovnu zavazadel a nepřetržitě otevřenou recepci.

Jardins Eiffel leží v centru Paříže, jen 200 metrů od Invalidovny. V docházkové vzdálenosti máte Eiffelovu věž, muzeum Orsay, Louvre, Seinu a další místa. Ideální poloha k procházkám. Pokoje jsou útulné včetně klimatizace a balkonu. Některé mají navíc výhled na Eiffelovu věž. Recepce 24/7 a úschovna zavazadel v ceně.

Hotel Pullman Paris Tour Eiffel má nádherný výhled na Eiffelovu věž

STŘEDNÍ TŘÍDA

Hotel de Paris Montmartre leží v živé čtvrti Montmartre plné dlážděných uliček, restaurací a výhledů. Pokoje jsou elegantní a čisté včetně vlastní koupelny. Stanice metra se nachází jen 2 minuty od hotelu. Stejně tak i kabaret Moulin Rouge a bazilika Sacré Coeur, které jsou odtud v docházkové vzdálenosti. Recepce je otevřená nepřetržitě.

Ibis Styles Paris Massena Olympiades je moderní a svěží hotel jihovýchodně do centra. V docházkové vzdálenosti je vše potřebné – zastávky metra, autobusů i tramvaje, obchody a restaurace. Recepce je otevřená 24/7 a v případě potřeby si tu můžete uschovat zavazadla.

kde se ubytovat v Paříži
Hotel de Paris Montmartre v krásné a živé čtvrti Montmartre

LEVNÉ HOTELY

HotelF1 Paris Porte de Châtillon je velmi levný hotel ve 14. obvodě, který je ideální pro ty, co přilétají na letiště Orly. Zastávka metra a tramvaje je jen pár minut od hotelu. Ráno se podává snídaně a v případě potřeby si můžete přes ulici nakoupit v supermarketu Monoprix. Recepce je otevřená 24 hodin denně.

ibis Budget Paris Nord 18ème najdete v 18. obvodě na kraji Paříže, takže je vhodný pro cestující z letiště Charles de Gaulle. Stanice metra a tramvaje je jen pár minut od hotelu, stejně jako obchody a restaurace. Pokoje jsou malé, ale dostačující a s vlastní koupelnou. Recepce je otevřená 24/7.

Tipy, jak si užít Paříž za 3 dny

Hlídejte si věci před kapsáři. Hlavně u hlavních turistických atrakcí.

Pozor na podvody. Během naší návštěvy se nám dvakrát stalo, že se z nás někdo snažil vymámit peníze. A ani jednou to nebyli lidé, do kterých byste to na první pohled řekli. Pokud vás někdo na ulici z ničeho nic zastaví a chce si s vámi povídat, buďte obezřetní.

Nejznámější památky navštivte ráno nebo naopak pozdě odpoledne, kdy největší davy odejdou – Eiffelovu věž, Louvre, Vítězný oblouk nebo už zmíněné Versailles.

Nenechte si ujít noční Paříž – každé město získá v noci úplně jinou atmosféru. A v Paříži tomu není jinak. Můžete se nechat vyvézt na vyhlídku mrakodrapu Montparnasse a užít si nádherný výhled na večerní město.

Paříž vstupné a vstupenky
Výhled z mrakodrapu Montparnasse

Dejte si pravé francouzské palačinky Crêpes. Mají je téměř na každém rohu a jsou výborné. Nebo croissant ve francouzské pekárně neboli Boulangerii. Co takhle makronky v cukrárně Ladurée přímo na Champs-Élysées?

Sedněte si do parku a jen relaxujte. Jako místní. V Lucemburských zahradách, u Palais Royal i v Tuilerijských zahradách je dostatek židlí, kde Pařížané sedávají, povídají si nebo čtou knížku.

Pitnou vodu si můžete načepovat z fontán s pitnou vodou neboli Fontaine Wallace. Většinou jsou zelené, litinové a krásné sami o sobě.

Veřejné toalety najdete po celém centru Paříže. Jsou to malé kovové budky. Kromě toho je tu taky několik placených toalet.

PAŘÍŽ PITNÁ VODA FONTÁNY
Fontány s pitnou vodou

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Paříže

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

Toto byl nás itinerář a přehled, co navštívit v Paříži za 3 dny. Pomohl vám článek? Máte dotaz? Zanechte komentář nebo sdílejte. Šťastnou cestu!

Více informací o Paříži a Francii

PAŘÍŽ ITINERÁŘ: Podívejte se na tipy, co navštívit v Paříži. Kompletní přehled vstupného na památky získáte z článku přehled vstupného a otevírací doby na památky v Paříži.

ZAJÍMAVOSTI V PAŘÍŽI: Pokud jste milovníky umění, máme připraveného podrobného průvodce muzeem Louvre (co vidět, ceny, vstup apod.). V dalším článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět před návštěvou Versailes.

Plánujete navštívit Disneyland? Čtěte podrobného průvodce Disneylandem.

PAŘÍŽ PRŮVODCE: V samostatném článku se dozvíte vše o dopravě v Paříži (letiště, MHD, metro, kolo). O ubytování, cenách, jídle a bezpečnosti čtěte v průvodci Paříží.

JAK UŠETŘIT V PAŘÍŽI: Čtete naše tipy, jak levně navštívit Paříž. Paris Pass je oblíbenou možností, jak ušetřit v Paříži – více o Paris Pass.

PROVENCE: Co takhle objevit další nádherná místa ve Francii? Provence je jedním z nich. V průvodci Provence se dozvíte vše, co před svojí cestou potřebujete vědět.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *