Paříž za 3 dny

PAŘÍŽ ZA 3 DNY: tipy, kam v Paříži vyrazit a jak si jí užít!

Plánujete navštívit Paříž za 3 dny? Mrkněte na průvodce nejkrásnějšími místy, která musíte v Paříži navštívit. 

Aktualizováno 8.6.2022

Paříž je jedno z těch míst, kterým předchází jejich pověst. Ale právem. My byli z Paříže nadšení a vy budete určitě taky. A už při odjezdu budete plánovat další návštěvu, protože všechno za jeden výlet do Paříže nemáte šanci stihnout.

Paříž je město muzeí. Paříž je město nádherných výhledů. Paříž je město výborného jídla. Nádherné a elegantní budovy střídají ultramoderní stavby. Úzké, klikaté a dlážděné uličky přecházejí v široké avenue lemované luxusními butiky.

Je to místo kontrastů. Je to místo, kde si každý najde to své, čím se pro něj Paříž stane nezapomenutelnou návštěvou.

Dá se navštívit Paříž za 3 dny?

Ano, dá se navštívit i za den, ale musíte počítat s tím, že se nepodíváte všude. Za 3 dny toho ale stihnete dost. Minimálně to nejhlavnější z Paříže a pár třešinek k tomu.

Paříž za 3 dny: Louvre a katedrála Notre-Dame

Itinerář na 1. den v Paříži:

 • Muzeum Louvre
 • Královský palác
 • Muzeum Le Centre Pompidou
 • Pevnost Conciergerie
 • Kaple Sainte Chapelle
 • Katedrála Notre-Dame

Muzeum Louvre

První den začínáme u muzea Louvru. Dokud jsme čerství na sbírku 35 tisíc předmětů. A dokud je v muzeu nejméně lidí.

louvre v paříži

Louvre je nejnavštěvovanější muzeum na světě, kde se pokocháte takovými díly, jako je Mona Lisa, Venus de Milo, Nike Samothrace nebo Velká sfinga z Tanisu. Za jeden den celý Louvre nestihnete. Je toho tu k vidění tolik od středověkých základů pevnosti, přes římské a řecké starožitnosti, Napoleonské byty až po italské a francouzské obrazy. Před návštěvou vám pomůže můj průvodce muzeem Louvre, kde se dozvíte vše potřebné.

Po návštěvě Louvru to chce menší odpočinek v Tuilerijských zahradách, které najdete hned za obloukem Arc du Triomphe du Carrousel. Občerstvit se můžete v podzemní nákupním centrum Carrousel du Louvre, kam se dostanete z ulice Rue de Rivoli. Hned naproti stojí Palais Royal. Palác ze 17. století, který zaujme svými pruhovanými sloupy na nádvoří.

Přeskočit frontu a rezervovat vstupenky do Louvru online.

Le Centre Pompidou

Odtud je to jen kousek k Národnímu muzeu moderního umění Le Centre Pompidou. To vás zaujme už zvenčí svou odhalenou kostrou bláznivě barevných trubek. Najdete tu díla od Matisse, Picassa, ale i současnějších umělců, jako je Andy Warhol. I prostor kolem muzea představuje skvělou podívanou. Například Stravinského fontána složená ze 16 soch, které se pohybují a stříkají vodu. Pokud chcete ušetřit čas, můžete si rezervovat vstupenky online.

Île de la Cité

Kolem Stravinského fontány pokračujete do nejstarší obydlené částí Paříže Île de la Cité. Procházíte kolem nádherné věže Saint-Jacques a už máte ostrov na dohled spolu s pevností Conciergerie. Ta byla zároveň věznicí během francouzské revoluce. Kousek za ní najdete gotickou kapli Sainte Chapelle. Myslím, že fotky vás dostatečně přesvědčí, že ta nádherná vitrážová okna chcete vidět i naživo 🙂.

Pokud chcete ušetřit čas, rezervujte si vstupenky do Sainte Chapelle online. Druhou možností je zvýhodněná vstupenka do Sainte Chapelle a pevnosti Conciergerie.

Od kaple je to 5 minut ke světoznámé katedrále Notre-Dame. Že jdete správně poznáte podle narůstajícího počtu lidí. A holubů. S těmi se tu fotí řada turistů. Ale něco vám povím – pařížští holubi jsou úplně stejní jako ti čeští. Katedrála je sice v současné době kvůli požáru v roce 2019 uzavřená, ale přesto si jí nenechte ujít aspoň zvenčí. To je tak krásná stavba, že se vůbec nedivím, že jí stavěli téměř 200 let.

Není čas na něco dobrého? Vyrazte na kafe nebo jídlo do fotogenické Au Vieux Paris d’Arcole – od Notre Dame doleva a první odbočka vpravo. Že jste v cíli poznáte podle fialových stolečků.

Od katedrály můžete pokračovat po levém břehu Seiny. Tady je hned několik míst, kde se vám bude hodně líbit. Prvním z nich je anglické knihkupectví Shakespeare & Company. Spousta krásných knih a nezaměnitelná atmosféra. Stojí za krátkou zastávku. Nebo zaplujte do jedné z roztomilých kaváren, kterých je tu hned několik. Když se vydáte po pravé straně parku, hned za ním v rohu stojí cukrárna Odette. Určitě vás zaujme na první pohled.

Už je na večer a nejlepší čas vzít to podél nábřeží Seiny. Jen tak se procházet a pokud máte chuť, navštívit impresionistické muzeum Orsay, které budete míjet. Nebo vyrazte na plavbu lodí po Seině. Nejlepší doba zažít pořádnou romantiku v Paříži.

Paříž za 3 dny: Eiffelova věž – Montmartre

Itinerář na 2. den v Paříži:

 • Eiffelova věž
 • Invalidovna a Musée de l´Armée
 • Musée de l´Orsay
 • Place de la Concorde – Opera
 • Montmartre a bazilika Sacré-Coeur
 • Vítězný oblouk a avenue des Champs-Élysées

Náměstí Trocadéro, žádost o ruku a Eiffelova věž jako na dlani

Druhý den začneme u Eiffelovy věže. Hned ráno. Dokud ani francouzský kohout nezakokrhá. Později je to tu totiž hlava na hlavě. 

Výchozím bodem bude náměstí Trocadéro. To je známé tím, že je z něho nádherný výhled na Eiffelovu věž. Dominuje mu palác Challiot, který tu postavili pro Světovou výstavu v roce 1937. Víte, co je zajímavé? Aby tento palác postavili, svrhli palác Trocadéro, který tu stál před ním a byl vybudovaný taky pro účely Světové výstavy (v roce 1878).

V paláci Challiot sídlí Námořní muzeum neboli Musée de la Marine a taky Muzeum člověka neboli Musée de l´Homme. Obě muzea jsou skvělá a určitě stojí za vidění.

Paříž za 3 dny

Z náměstí postupně sestupujete k terase, odkud máte výhled nejen na Eiffelovku, ale i na zahrady Jardins du Trocadéro. Je to jedno z nejromantičtějších míst v Paříži. Už v 8 ráno jsme měli možnost pokochat se několika ženami v krásných šatech, které se tu nechaly vyfotit před Eiffelovkou, aby to pak hodily na instagram jako denní momentku 😀. A shlédnout jednu žádost o ruku. Ne mojí. Můj Péťa je totiž jiný romantik. Na co by mě žádal o ruku pod Eiffelovkou, když mě může požádat po vítězství Čechů nad Švédy v mistrovství světa v hokeji pár let zpátky 😃.

Paříž za 3 dny

Eiffelova věž a stovky jejích maket

Kolem zahrad sejdete směrem k Seině a pokračujete přes most přímo k Eiffelovce. Je to úžasný zážitek. Asi všichni čekáme, že je obrovská. Na živo se ten pocit ještě umocňuje. Něco jako Koloseum v Římě, které taky dokáže vyrazit dech.

Tady můžete vystoupat přímo na věž. Pokud vám jde jen o výhled a nechce se vám stát bezpečnostní kontrola, dám vám v článku dál pár tipů, kam vyrazit za Paříží z ptačí perspektivy.

Jestli umíte anglicky, můžete vyrazit na komentovanou prohlídku Eiffelovy věže. Dozvíte se spoustu zajímavostí o tom, jak Gustav Eiffel o stavbě při jejím návrhu přemýšlel nebo nakouknete do jeho tajného bytu, kam zval takové osobnosti, jako byl Thomas Edison. Je to dražší, ale s Paris Pass jí máte v ceně, tak by byla škoda to nevyužít.

Paříž za 3 dny
výhled od Eiffelovy věže směrem k náměstí Trocadéro

Celkově jsme za náš pobyt měli možnost vidět všechny tři podoby Eiffelovky – neosvětlenou, osvětlenou a blikající v noci. Pokud tedy nepočítám dalších milion podob Eiffelovky od místních kupců, které měli rozložené na zemi v dostupné vzdálenosti všude kolem. Každá její podoba měla něco do sebe. Skvosty od kupců nepočítám 😀.

Invalidovna a Národní vojenské muzeum

Pokračujeme k Invalidovně, která je jen kousek odtud. A slavnému muzeu Musée de l´Armée. Francouzskému národní vojenskému muzeu. Pro milovníky historie povinná zastávka. Invalidovna je nádherná budova, která vás zaujme už zvenčí. A oslní svou zlatou věží.

Od Musée de l´Armée je to jen kousek k muzeu Orsay. Pokud jste tu nebyli předchozí den, můžete sem zajít teď. Vyčleňte si zhruba 1-2 hodinky. Pokud chcete ušetřit čas, rezervujte si lístky do muzea Orsay online.

Pokračujeme po honosném mostě Alexandra III. Přes Seinu vede řada mostů a tenhle patří určitě k těm nejkrásnějším. A pokud sem zajdete večer, je to nádherná podívaná.

Pokocháte se budovami muzeí Grand Palais a Petit Palais (Petit Palais je zdarma přístupné muzeum výtvarného umění s nádherným interiérem) a pokračujete dál na náměstí Place de la Concorde, které už máte na dohled. Na Place da la Concorde se třikrát rozhlédněte, než přejdete. Je tady šrumec. Zvlášť ráno, když Francouzi pospíchají do práce.

Náměstí dominuje egyptský obelisk, který je nejstarší stavbou v Paříži. Hned vedle Place de la Concorde začínají Tuilerijské zahrady a muzeum Louvre. Pokračujeme kolem kostela La Madeleine ke slavné budově Opery. U Madeleine nepotkáte téměř ani živáčka, protože jsou všichni u Opery. Ale stojí to za to. Další honosná budova, o které není v Paříži nouzi. Pokud vám vyjde čas, nakoukněte dovnitř. Je to stejná nádhera jako zvenku. Nákupem vstupenek online ušetříte na místě čas.

Od Opery pokračujete kolem známého elegantního bulváru Bd Haussmann a galerii Lafayette. Pokud si chcete odvézt z Paříže něco pěkného, tady máte šanci. A i kdyby jste utrácet nechtěli, nakoukněte dovnitř. Stojí to za to.

Montmartre

Dojdete až ke stanici metra Trinité – d’Estienne d’Orves, kde nasednete na linku metra 12 a pokračujete na Montmartre. Záleží, v kolik jste vyrazili a jak se protáhly nákupy, ale i s návštěvou památek by teď mělo být cca později odpoledne. Zbytek dne můžete strávit poznávám jedné z nejživějších částí Paříže – Montmartre.

Vystupte na stanici Abbesses. Pár metrů nad metrem je malý parčík se zdí, kde je napsáno slovo Miluji Tě ve všech jazycích. K bazilice se dostanete po schodišti La Butte Montmartre nebo lanovkou (platí stejný lístek jako na MHD). My jsme zvolili první možnost a pochopili, proč Montmartre znamená v překladu Hora mučedníků. Co se dá dělat, někde jsme ten řízek vypotit museli 😀. 

Strmými a dlážděnými uličkami přes náměstíčko Place du Tertre přicházíte k bazilice Sacré-Coeur. Nádherné stavbě, která působí jako z cukru. Je na večer a pokud nejsou dny dlouhé, budete mít štěstí vidět jí krásně nasvícenou. I Paříž, kterou odtud budete mít jako na dlani.

Od baziliky jdete zpět do centra historické Paříže. Asi 15 minut odtud stojí slavný Moulin Rouge. Už je tma a červené nasvícení doslova bije do očí. Přes den za světla to nemá tu atmosféru jako teď večer. Tady nasednete na metro (linka 2) a necháte se svézt k Napoleonově Vítěznému oblouku (Arc de Triomphe). Právě u něj začíná slavná Avenue des Champs Élysées. Pokud chcete ušetřit čas, můžete si rezervovat vstupenku na Vítězný oblouk online. Je odtud skvělý výhled.

Jestli chcete vidět noční Eiffelovku, je teď nejlepší čas. Doporučuju vyrazit přes avenue Montaigne, kde se to hemží luxusními butiky, jako je Prada, Giorgio Armani, Dior. Dojdete k řece, odkud už máte věž na dohled.

Paříž za 3 dny: Versailles a Latinská čtvrť

Poslední část necháme trochu otevřenou. Záleží, kolik jste toho dny předtím navštívili a do kolika muzeí zašli. Pokud máte ještě nějaké muzeum v plánu, můžete sem zajít dnes. Nebo si vyhraďte půl dne na Versailles.

Itinerář na 3. den v Paříži:

 • Palác Versailles
 • Latinská čtvrť – Pantheon a Lucemburské zahrady
 • Čtvrť La Défense a památník La Grande Arche

Versailles

Rádi byste viděli jednu z nejoblíbenějších památek na světě? Vyrazte sem na otevírací dobu. Hned ráno se sem sjíždí zájezdové autobusy a kolem oběda je tu často už dost těsno. S otevírací dobou máte šanci na komornější návštěvu Versailles. Na palác si vyhraďte minimálně 3 hodiny včetně zahrad. Spolu s cestou počítejte, že se vrátíte v odpoledních hodinách.

Vstupenky do Versailles si musíte rezervovat předem online.

Paříž za 3 dny

Do Versailles se dostanete napřímo vlakem RER C – nastoupit můžete například nedaleko Eiffelovky u mostu Pont de l’Alma – všechny zastávky na trase Paříž – Versailles. Vlak jezdí každých 30 minut a ve Versailles jste za 40 minut. Ze zastávky je to 10 minut k paláci.

Více o Versailles se dozvíte v samostatném článku.

Pantheon, Lucemburské zahrady a mrakodrap Montparnasse

Latinská čtvrť je známou studentskou čtvrtí (sídlí tu univerzita Sorbonne) a zároveň patří k nejstarším částem Paříž. Skvěle se tu najíte a bude vás bavit svými křivolakými uličkami s malými náměstími, které lemují kavárny. Její dominantou je neoklasicistní Pantheon. Nádherná, monumentální stavba uprostřed rozlehlého náměstí. Původně ho postavili jako kostel, ale později se stal pohřebiště pro známé osobnosti, jako je Victor Hugo, Marie Curie nebo Voltaire. Vstupenky si můžete rezervovat předem a jen stáhnout do mobilu. Odtud je to jen kousek do Lucemburských zahrad, kde si spolu s Francouzi můžete sednout na jednu ze židlí nebo laviček a jen tak relaxovat. Po tolika prochozených kilometrech napříč Paříží to přijde vhod.

Čtvrť hodiny chůze od zahrad je vzdálený mrakodrap Montparnasse. Nejsou tu davy a výhledy jsou parádní na Eiffelovku i celou Paříž. Nahoře si můžete dát kafe nebo vínko. Vstupenky si můžete rezervovat jednoduše předem.

výhled z mrakodrapu Montparnasse

Čtvrt hodinky na druhou stranu směrem k řece pak leží jedna z nejvíc ikonických čtvrtí Paříže – St. Germain. Tady se nejen skvěle najíte, ale taky můžete obdivovat nádherné budovy a nasávat pařížskou atmosférou.

Čtvrť La Défense

Druhým tipem, jak strávit odpoledne nebo večer, je ultra moderní čtvrť La Défense. Metrem se dostanete až k památníku La Grande Arche z oceli a kamene. Je to architektonicky zajímavá budova, odkud máte nádherný výhled na Paříž a zároveň se můžete pokochat současnou fotografií. Otevřeno je každý den až do 18:30. Vstupenky si můžete koupit jednoduše online.

Pokud jste první den nestihli Montmartre, můžete navečer vyrazit sem. Budete nadšení úzkými dlážděnými uličkami, pouličnímu umělci a pocukrovanou bazilikou Sacré-Coeur.

Tipy, jak si užít Paříž za 3 dny

 • Nejznámější památky navštivte ráno – Eiffelova věž, Louvre, Vítězný oblouk, Versailles. I když se v současné době musí na řadu míst provádět rezervace předem, pořád vás čekají bezpečnostní kontroly. Čím míň lidí, tím rychleji budete uvnitř.
 • Nenechte si ujít noční Paříž – nasvícená pyramida u Louvru, blyštivá Eiffelovka nebo zářící bazilika Sacré-Coeur. Je to nádherná podívaná.
 • Vyhněte se víkendům, kdy sem zavítá ještě více turistů.
 • Navštivte Paříž mimo sezónu – na jaře a na podzim tu panují příjemné teploty a turistů je znatelně méně. Vůbec nejlepším čase je zima, kdy jsou letenky a ubytování nejlevnější.
 • Uplatněte nárok na vstup zdarma – většina památek je dětem a mládeži do 26 let přístupná zdarma. Využijte toho.
 • Pořiďte si Paris Pass – Je vám víc než 26 let? I tady existuje možnost, jak ušetřit na vstupném do památek. S Paris Pass máte v ceně vstup do více než 60 památek a muzeí nebo například plavbu po Seině.
 • Dejte si pravé francouzské palačinky Crêpes. Mají je téměř na každém rohu. Jsou výborné.

Kam si rezervovat vstupenku předem?

Na některých místech vystojíte ve frontě na lístky pěkný důlek. Níže najdete místa v Paříži, kam je lepší si zarezervovat vstupenku předem:


Co plánujete navštívit v Paříži za 3 dny?

Šťastnou cestu 🙋‍♀️🙋‍♂️!

Související články o Paříži a Francii

Scroll to Top