PAŘÍŽ ZA 3 DNY: tipy, kam v Paříži vyrazit a jak si jí užít!

Paříž za 3 dny

Plánujete navštívit Paříž za 3 dny? Podívejte se na našeho průvodce nejkrásnějšími místy, která musíte v Paříži navštívit. 

Paříž je jedno z těch míst, kterým předchází jejich pověst. Ale právem. My byli z Paříže nadšení a vy budete určitě taky. Už při odjezdu budete plánovat další návštěvu, protože všechno za jeden výlet do Paříže nemáte šanci stihnout.

Paříž je město muzeí. Paříž je město nádherných výhledů. Paříž je město výborného jídla. Nádherné a elegantní budovy střídají ultramoderní stavby. Úzké, klikaté a dlážděné uličky přecházejí v široké avenue lemované luxusními butiky.

Je to místo kontrastů. Je to místo, kde si každý najde to své, čím se pro něj Paříž stane nezapomenutelnou návštěvou.

Dá se navštívit Paříž za 3 dny?

Ano, Paříž se dá navštívit i za 1 den, ale musíte počítat s tím, že se nepodíváte všude. Za 3 dny toho ale stihnete dost. Minimálně ta nejkrásnější místa v Paříži a pár třešinek k tomu.

Itinerář je vytvořený tak, aby se jednotlivá místa nacházela poblíž sebe a nemuseli jste zbytečně přejíždět a ztrácet čas v metru.

Paříž za 3 dny: Louvre a katedrála Notre-Dame

Itinerář na 1. den v Paříži:

 • Muzeum Louvre
 • Královský palác
 • Muzeum Le Centre Pompidou
 • Pevnost Conciergerie
 • Kaple Sainte Chapelle
 • Katedrála Notre-Dame

Muzeum Louvre

První den začínáme u muzea Louvru. Dokud jsme čerství na sbírku 35 tisíc předmětů. A dokud je v muzeu nejméně lidí.

muzeum Louvre vstupné

Louvre je nejnavštěvovanější muzeum na světě, kde se pokocháte takovými díly, jako je Mona Lisa, Venus de Milo, Nike Samothrace nebo Velká sfinga z Tanisu. Za jeden den celý Louvre nestihnete. Je toho tu k vidění tolik – od středověkých základů pevnosti, přes římské a řecké starožitnosti, Napoleonské byty až po italské a francouzské obrazy. Před návštěvou vám pomůže můj průvodce muzeem Louvre, kde se dozvíte vše potřebné.

Brány Louvru se otevírají každý den kromě úterý od 9:00. Rezervace předem není povinná, ale fronty tu jsou celoročně. My jsme si pořizovali vstupenky předem. Na místě je pak vyhrazené stání přímo pro rezervace, kde jen ukážete vstupenku v mobilu.

Po návštěvě Louvru to chce menší odpočinek v Tuilerijských zahradách, které najdete hned za obloukem Arc du Triomphe du Carrousel. Občerstvit se můžete v podzemní nákupním centrum Carrousel du Louvre, kam se dostanete z ulice Rue de Rivoli. Hned naproti stojí Palais Royal. Palác ze 17. století, který zaujme svými pruhovanými sloupy na nádvoří.

Grand Palais Paříž vstupenky / Paříž za 3 dny
Palais Royal leží kousek od Louvru

Le Centre Pompidou

Odtud je to jen kousek k Národnímu muzeu moderního umění Le Centre Pompidou. To vás zaujme už zvenčí svou odhalenou kostrou bláznivě barevných trubek.

Najdete tu díla od Matisse, Picassa, ale i současnějších umělců, jako je Andy Warhol. Vedle muzea uvidíte Stravinského fontánu, která je složená ze 16 pohybujících soch.

Paříž za 3 dny

Île de la Cité

Kolem Stravinského fontány pokračujete do nejstarší obydlené částí Paříže Île de la Cité. Procházíte kolem nádherné věže Saint-Jacques a už máte ostrov na dohled spolu s pevností Conciergerie. Ta byla zároveň věznicí během francouzské revoluce. Zastavte se na rohu pevnosti, kde jsou krásné, ale hodně přehlížené hodiny.

pevnost Conciergerie Paříž / Paříž za 3 dny

Kousek za ní najdete gotickou kapli Sainte Chapelle. Myslím, že fotografie níže vás dostatečně přesvědčí, že ta nádherná vitrážová okna chcete vidět i naživo ?.

Pokud chcete ušetřit čas, rezervujte si vstupenky do Sainte Chapelle online. Bývají tu fronty, protože je to opravdu nádherná památka. Kaple je otevřená denně v čase 9:00-17:00.

Sainte Chapelle Paříž vstupné / Paříž za 3 dny

Od kaple je to 5 minut ke světoznámé katedrále Notre-Dame. Že jdete správně poznáte podle narůstajícího počtu lidí.

Katedrála Notre Dame je sice v současné době kvůli požáru v roce 2019 uzavřená, ale přesto si jí nenechte ujít aspoň zvenčí. Z boku je zahalená lešením a přímo ke katedrále se taky nedostanete, ale je to tak krásná stavba, že by měla být na každém itineráři Paříže.

katedrála Notre Dame / Paříž za 3 dny

Není čas na něco dobrého? Vyrazte na kafe nebo jídlo do fotogenické restaurace Au Vieux Paris d’Arcole – od Notre Dame doleva a pak první odbočka vpravo. Že jste v cíli poznáte podle fialových stolečků.

Od katedrály můžete pokračovat po levém břehu Seiny. Tady je hned několik míst, kde se vám bude hodně líbit. Prvním z nich je anglické knihkupectví Shakespeare & Company. Spousta krásných knih a nezaměnitelná atmosféra, kde si můžete dát i kafe a něco na zub. Pokud hledáte podobné a tak trochu skryté místo, kousek odtud je další anglické knihkupectví The Abbey Bookshop.

Nebo zajděte do jedné z roztomilých kaváren, kterých je tu hned několik. Když se vydáte po pravé straně parku, hned za ním v rohu stojí cukrárna Odette. Určitě vás zaujme na první pohled.

Už je na večer a nejlepší čas vzít to podél nábřeží Seiny. Jen tak se procházet a pokud máte chuť, můžete navštívit impresionistické muzeum Orsay, které budete míjet.

Muzeum Orsay je otevřené denně kromě pondělí v čase 9:00-18:00 a ve čtvrtek až do 21:45. Sídlí v bývalé nádražní budově, která je nádherná zvenku i zvenčí.

Můžete vystoupat až nahoru a užít si výhled na Louvre a Seinu. Vstupenky do muzea Orsay je lepší koupit předem. Bývají tu fronty.

Musée d´Orsay vstupné a vstupenky
Muzeum Orsay

Nebo vyrazte na plavbu lodí po Seině. Nejlepší doba zažít pořádnou romantiku v Paříži.

Paříž za 3 dny: Eiffelova věž – Montmartre

Itinerář na 2. den v Paříži:

 • Eiffelova věž
 • Invalidovna a Musée de l´Armée
 • Musée de l´Orsay
 • Place de la Concorde – Opera
 • Montmartre a bazilika Sacré-Coeur
 • Vítězný oblouk a avenue des Champs-Élysées

Náměstí Trocadéro, žádost o ruku a Eiffelova věž jako na dlani

Druhý den začneme u Eiffelovy věže. Hned ráno. Dokud ani francouzský kohout nezakokrhá. Později je to tu totiž hlava na hlavě. 

Výchozím bodem bude náměstí Trocadéro. To je známé tím, že je z něho nádherný výhled na Eiffelovu věž. Dominuje mu palác Challiot, který tu postavili pro Světovou výstavu v roce 1937. Víte, co je zajímavé? Aby tento palác postavili, svrhli palác Trocadéro, který tu stál před ním a byl vybudovaný taky pro účely Světové výstavy (v roce 1878).

V paláci Challiot sídlí Námořní muzeum neboli Musée de la Marine a taky Muzeum člověka neboli Musée de l´Homme. Obě muzea jsou skvělá a určitě stojí za vidění.

Paříž za 3 dny

Z náměstí postupně sestupujete k terase, odkud máte výhled nejen na Eiffelovku, ale i na zahrady Jardins du Trocadéro. Je to jedno z nejromantičtějších míst v Paříži.

Už v 8 ráno se tu nechalo fotit několik žen v krásných šatech a proběhla tu jedna žádost o ruku. Ta romantická atmosféra v Paříži strhne i absolutní neromantiky.

Paříž za 3 dny

Eiffelova věž a stovky jejích maket

Kolem zahrad sejdete směrem k Seině a pokračujete přes most přímo k Eiffelově věži. Je to úžasný zážitek. Asi všichni čekáme, že je obrovská. Na živo se ten pocit ještě umocňuje. Něco jako Koloseum v Římě, které taky dokáže vyrazit dech.

Eiffelova věž vstupné

Tady můžete vystoupat přímo na věž. Můžete si vybrat mezi úrovní ve 2. patře nebo až na vrchol s názvem Summit. Do 2. patra se dostanete pěšky nebo výtahem (podle toho se liší cena na výtah může být fronta). Na úroveň Summit jede jen výtah. Eiffelova věž otevírá v 9:30.

V itineráři si ukážeme i další místa, odkud budete mít Paříž jako na dlani.

Paříž za 3 dny
výhled od Eiffelovy věže směrem k náměstí Trocadéro

Jestli umíte anglicky, můžete vyrazit na komentovanou prohlídku Eiffelovy věže. Dozvíte se spoustu zajímavostí o tom, jak Gustav Eiffel o stavbě při jejím návrhu přemýšlel nebo nakouknete do jeho tajného bytu, kam zval takové osobnosti, jako byl Thomas Edison.

Celkově jsme za náš pobyt měli možnost vidět všechny tři podoby Eiffelovy věže – neosvětlenou, osvětlenou a blikající v noci. Každá měla něco do sebe.

Eiffelova věž v noci

Invalidovna a Národní vojenské muzeum

Pokračujeme k Invalidovně, která je jen kousek odtud. A slavnému muzeu Musée de l´Armée. Francouzskému národní vojenskému muzeu. Pro milovníky historie povinná zastávka. Invalidovna je nádherná budova, která vás zaujme už zvenčí. A oslní svou zlatou věží kostela, ve kterém se ukrývá hrobka Napoleona Bonaparte.

Les Invalides Paříž vstupné a vstupenky

Od Musée de l´Armée je to jen kousek k muzeu Orsay. Pokud jste tu nebyli předchozí den, můžete sem zajít teď. Vyčleňte si zhruba 1-2 hodinky. Pokud chcete ušetřit čas, rezervujte si lístky do muzea Orsay online.

Pokračujeme po honosném mostě Alexandra III. Přes Seinu vede řada mostů a tenhle patří určitě k těm nejkrásnějším. A pokud sem zajdete večer, je to nádherná podívaná.

Procházíme kolem muzeí Grand Palais a Petit Palais (Petit Palais je zdarma přístupné muzeum výtvarného umění s nádherným interiérem) a pokračujete dál na náměstí Place de la Concorde, které už máte na dohled. Na Place da la Concorde se třikrát rozhlédněte, než přejdete. Je tady šrumec. Zvlášť ráno, když Francouzi pospíchají do práce.

Náměstí dominuje egyptský obelisk, který je nejstarší stavbou v Paříži. Hned vedle Place de la Concorde začínají Tuilerijské zahrady a muzeum Louvre.

Pokračujeme kolem kostela La Madeleine ke slavné budově Opery.

PAříž za 3 dny
Kostel La Madeleine otevírá v 9:30 a vstup je zdarma

U Madeleine nepotkáte téměř ani živáčka. Všichni jsou u Opery v Paříži neboli Palais Garnier. Pokud vám vyjde čas, nakoukněte dovnitř. Je to stejná nádhera jako zvenku. Nákupem vstupenek online ušetříte na místě čas.

Paříž za 3 dny
Palais Garnier

Od Opery pokračujete kolem známého elegantního bulváru Bd Haussmann a galerii Lafayette. Pokud si chcete odvézt z Paříže něco pěkného, tady máte šanci. A i kdyby jste utrácet nechtěli, nakoukněte dovnitř. Stojí to za to.

Montmartre

Dojdete až ke stanici metra Trinité – d’Estienne d’Orves, kde nasednete na linku metra 12 a pokračujete na Montmartre. Záleží, v kolik jste vyrazili a jak se protáhly nákupy, ale i s návštěvou památek by teď mělo být později odpoledne.

Zbytek dne můžete strávit poznávám jedné z nejživějších částí Paříže – Montmartre.

Vystupte na stanici Abbesses. Pár metrů nad metrem je malý parčík se zdí, kde je napsáno slovo Miluji Tě ve všech jazycích. K bazilice se dostanete po schodišti La Butte Montmartre nebo lanovkou (platí stejný lístek jako na MHD).

Montmartre Paříž

My jsme zvolili první možnost a pochopili, proč Montmartre znamená v překladu Hora mučedníků. Co se dá dělat, někde jsme ten řízek vypotit museli :). 

Paříž za 3 dny
Rue de l’Abreuvoir

Strmými a dlážděnými uličkami přes náměstíčko Place du Tertre přicházíte k bazilice Sacré-Coeur. Nádherné stavbě, která působí jako z cukru. Je na večer a pokud nejsou dny dlouhé, budete mít štěstí vidět jí krásně nasvícenou. I Paříž, kterou odtud budete mít jako na dlani.

bazilika Sacré Coeur vstupné

Od baziliky jdete zpět do centra historické Paříže. Asi 15 minut odtud stojí slavný Moulin Rouge. Už je tma a červené nasvícení doslova bije do očí.

Moulin Rouge funguje dodnes a je extrémně populární. Lístky na show bývají vyprodané dny i týdny dopředu, takže je určitě potřeba rezervovat návštěvu show s předstihem.

Tady nasednete na metro (linka 2) a necháte se svézt k Napoleonově Vítěznému oblouku (Arc de Triomphe). Právě u něj začíná slavná Avenue des Champs Élysées. Pokud chcete ušetřit čas, můžete si rezervovat vstupenku na Vítězný oblouk online. Je odtud skvělý výhled.

Arc de Triomphe s vyhlídkovou plošinou je otevřený až do 22:30.

Jestli chcete vidět noční Eiffelovku, je teď nejlepší čas. Doporučuju vyrazit přes avenue Montaigne, kde se to hemží luxusními butiky, jako je Prada, Giorgio Armani, Dior. Dojdete k řece, odkud už máte věž na dohled.

Paříž za 3 dny: Versailles a Latinská čtvrť

Poslední část necháme trochu otevřenou. Záleží, kolik jste toho dny předtím navštívili a do kolika muzeí zašli. Pokud máte ještě nějaké muzeum v plánu, můžete sem zajít dnes. Nebo si vyhraďte půl dne na Versailles.

Itinerář na 3. den v Paříži:

 • Palác Versailles
 • Latinská čtvrť – Pantheon a Lucemburské zahrady
 • Čtvrť La Défense a památník La Grande Arche

Versailles

Rádi byste viděli jednu z nejoblíbenějších památek na světě? Vyrazte do Versailles na 9 h ráno, kdy se palác otevírá (zahrady otevírají už v 8 h). Hned ráno se sem sjíždí zájezdové autobusy a kolem oběda je tu často už dost těsno. S otevírací dobou máte šanci na klidnější návštěvu Versailles.

Versailles Paříž vstupné a vstupenky

Na palác si vyhraďte minimálně 3 hodiny včetně zahrad. Spolu s cestou počítejte, že se vrátíte v odpoledních hodinách.

Od jara do konce října hrají téměř každý den hudební zahrady. O víkendech pak probíhá hudební fontánová show. Pokud si chcete prohlédnout celý Versailles, bude se vás týkat vstupenka za 28,50 €. Za 21,50 € je možné získat vstupenku jenom ve středu, kdy hudební zahrady nehrají.

Vstupenky za 19,50 € platí pro návštěvu paláce, zahrad a parku ve dnech, kdy nehraje fontánová show a hudební zahrady, tj. od listopadu do jara. Neplatí pro návštěvu Trianonského panství a dalších míst.

Ceny platí při objednání online. Na místě jsou lístky dražší.

Versailles Paříž vstupenky
Nejkrásnějším sálem ve Versailles je Zrcadlový sál

Do Versailles se dostanete napřímo vlakem RER C – nastoupit můžete například nedaleko Eiffelovky u mostu Pont de l’Alma – všechny zastávky na trase Paříž – Versailles. Vlak jezdí každých 30 minut a ve Versailles jste za 40 minut. Ze zastávky je to 10 minut k paláci.

Více o Versailles se dozvíte v samostatném článku.

Pantheon, Lucemburské zahrady a mrakodrap Montparnasse

Latinská čtvrť je známou studentskou čtvrtí (sídlí tu univerzita Sorbonne) a zároveň patří k nejstarším částem Paříž. Skvěle se tu najíte a bude vás bavit svými křivolakými uličkami s malými náměstími, které lemují kavárny.

Její dominantou je neoklasicistní Pantheon. Nádherná, monumentální stavba uprostřed rozlehlého náměstí. Původně ho postavili jako kostel, ale později se stal pohřebiště pro známé osobnosti, jako je Victor Hugo, Marie Curie nebo Voltaire.

Pantheon Paříž vstupenky / Pantheon Paříž vstupné

Odtud je to jen kousek do Lucemburských zahrad, kde si spolu s Francouzi můžete sednout na jednu ze židlí nebo laviček a jen tak relaxovat. Po tolika prochozených kilometrech napříč Paříží to přijde vhod.

Čtvrť hodiny chůze od zahrad je vzdálený mrakodrap Montparnasse. Perfektní zakončení dne s nádherným výhledem na Eiffelovu věž a celou Paříž.

Vstupné na vyhlídku stojí 17 €. Otevřeno je denně 11:00-22:30. Vstupenky získáte zde.

výhled z mrakodrapu Montparnasse

Čtvrt hodinky na druhou stranu směrem k řece pak leží jedna z nejvíc ikonických čtvrtí Paříže – St. Germain. Tady se nejen skvěle najíte, ale taky můžete obdivovat nádherné budovy a nasávat pařížskou atmosférou.

Čtvrť La Défense

Druhým tipem, jak strávit odpoledne nebo večer, je ultra moderní čtvrť La Défense. Metrem se dostanete až k památníku La Grande Arche z oceli a kamene. Je to architektonicky zajímavá budova, odkud máte nádherný výhled na Paříž a zároveň se můžete pokochat současnou fotografií. Otevřeno je každý den až do 18:30.

Paříž za 3 dny

Pokud jste první den nestihli Montmartre, můžete navečer vyrazit sem. Za nás je to jedno z nejkrásnějších míst, které určitě musí být na seznamu, co navštívit v Paříži za 3 dny.

KDE SE UBYTOVAT V PAŘÍŽI

LUXUSNÍ HOTELY

Pullman Paris Tour Eiffel má jede z nejlepších výhledů na Eiffelovu věž. Součástí je taky hotelová restaurace, kde se podávají kalifornské speciality s francouzským vlivem. Pokoje jsou čisté, moderní a zařízené v přírodních tónech. Využít můžete taky úschovnu zavazadel a nepřetržitě otevřenou recepci.

Jardins Eiffel leží v centru Paříže, jen 200 metrů od Invalidovny. V docházkové vzdálenosti máte Eiffelovu věž, muzeum Orsay, Louvre, Seinu a další místa. Ideální poloha k procházkám. Pokoje jsou útulné včetně klimatizace a balkonu. Některé mají navíc výhled na Eiffelovu věž. Recepce 24/7 a úschovna zavazadel v ceně.

Hotel Pullman Paris Tour Eiffel má nádherný výhled na Eiffelovu věž

STŘEDNÍ TŘÍDA

Hotel de Paris Montmartre leží v živé čtvrti Montmartre plné dlážděných uliček, restaurací a výhledů. Pokoje jsou elegantní a čisté včetně vlastní koupelny. Stanice metra se nachází jen 2 minuty od hotelu. Stejně tak i kabaret Moulin Rouge a bazilika Sacré Coeur, které jsou odtud v docházkové vzdálenosti. Recepce je otevřená nepřetržitě.

Ibis Styles Paris Massena Olympiades je moderní a svěží hotel jihovýchodně do centra. V docházkové vzdálenosti je vše potřebné – zastávky metra, autobusů i tramvaje, obchody a restaurace. Recepce je otevřená 24/7 a v případě potřeby si tu můžete uschovat zavazadla.

kde se ubytovat v Paříži
Hotel de Paris Montmartre v krásné a živé čtvrti Montmartre

LEVNÉ HOTELY

HotelF1 Paris Porte de Châtillon je velmi levný hotel ve 14. obvodě, který je ideální pro ty, co přilétají na letiště Orly. Zastávka metra a tramvaje je jen pár minut od hotelu. Ráno se podává snídaně a v případě potřeby si můžete přes ulici nakoupit v supermarketu Monoprix. Recepce je otevřená 24 hodin denně.

ibis Budget Paris Nord 18ème najdete v 18. obvodě na kraji Paříže, takže je vhodný pro cestující z letiště Charles de Gaulle. Stanice metra a tramvaje je jen pár minut od hotelu, stejně jako obchody a restaurace. Pokoje jsou malé, ale dostačující a s vlastní koupelnou. Recepce je otevřená 24/7.

Tipy, jak si užít Paříž za 3 dny

Hlídejte si věci před kapsáři. Hlavně u hlavních turistických atrakcí.

Pozor na podvody. Během naší návštěvy se nám dvakrát stalo, že se z nás někdo snažil vymámit peníze. A ani jednou to nebyli lidé, do kterých byste to na první pohled řekli. Pokud vás někdo na ulici z ničeho nic zastaví a chce si s vámi povídat, buďte obezřetní.

Nejznámější památky navštivte ráno nebo naopak pozdě odpoledne, kdy největší davy odejdou – Eiffelovu věž, Louvre, Vítězný oblouk nebo už zmíněné Versailles.

Nenechte si ujít noční Paříž – každé město získá v noci úplně jinou atmosféru. A v Paříži tomu není jinak. Můžete se nechat vyvézt na vyhlídku mrakodrapu Montparnasse a užít si nádherný výhled na večerní město.

Paříž vstupné a vstupenky
Výhled z mrakodrapu Montparnasse

Dejte si pravé francouzské palačinky Crêpes. Mají je téměř na každém rohu a jsou výborné. Nebo croissant ve francouzské pekárně neboli Boulangerii. Co takhle makronky v cukrárně Ladurée přímo na Champs-Élysées?

Sedněte si do parku a jen relaxujte. Jako místní. V Lucemburských zahradách, u Palais Royal i v Tuilerijských zahradách je dostatek židlí, kde Pařížané sedávají, povídají si nebo čtou knížku.

Pitnou vodu si můžete načepovat z fontán s pitnou vodou neboli Fontaine Wallace. Většinou jsou zelené, litinové a krásné sami o sobě.

Veřejné toalety najdete po celém centru Paříže. Jsou to malé kovové budky. Kromě toho je tu taky několik placených toalet.

PAŘÍŽ PITNÁ VODA FONTÁNY
Fontány s pitnou vodou

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Paříže

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

Toto byl nás itinerář a přehled, co navštívit v Paříži za 3 dny. Pomohl vám článek? Máte dotaz? Zanechte komentář nebo sdílejte. Šťastnou cestu!

Více informací o Paříži a Francii

PAŘÍŽ ITINERÁŘ: Podívejte se na tipy, co navštívit v Paříži. Kompletní přehled vstupného na památky získáte z článku přehled vstupného a otevírací doby na památky v Paříži.

ZAJÍMAVOSTI V PAŘÍŽI: Pokud jste milovníky umění, máme připraveného podrobného průvodce muzeem Louvre (co vidět, ceny, vstup apod.). V dalším článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět před návštěvou Versailes.

Plánujete navštívit Disneyland? Čtěte podrobného průvodce Disneylandem.

PAŘÍŽ PRŮVODCE: V samostatném článku se dozvíte vše o dopravě v Paříži (letiště, MHD, metro, kolo). O ubytování, cenách, jídle a bezpečnosti čtěte v průvodci Paříží.

JAK UŠETŘIT V PAŘÍŽI: Čtete naše tipy, jak levně navštívit Paříž. Paris Pass je oblíbenou možností, jak ušetřit v Paříži – více o Paris Pass.

PROVENCE: Co takhle objevit další nádherná místa ve Francii? Provence je jedním z nich. V průvodci Provence se dozvíte vše, co před svojí cestou potřebujete vědět.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *