PARIS PASS: Jak ušetřit na památkách a dopravě v Paříži? (2024)

jak ušetřit v paříži paris pass

Paris Pass zahrnuje vstupné do desítek nejlepších památek, muzeí a atrakcí v Paříži. V tomto článku si ukážeme kompletní recenzi, jak ušetřit v Paříži a zda je pro vás dobrou volbou Paris Pass, Paris Explorer Pass nebo Paris Museum Pass.

Paříž je elegantní a romantické město, které dostane i absolutního neromantika. Bohužel je taky dost nemilosrdná k našemu bankovnímu kontu. Vstupenky se běžně pohybují mezi 15-25 eury, takže pokud plánujete navštívit víc muzeí a památek (které rozhodně stojí za návštěvu), necháte tu majlant.

Představu o výši vstupného si můžete udělat z předchozího článku Přehled vstupného na památky v Paříži a do Disneylandu.

Paříž je 6. nejnavštěvovanější město na světě a každý cestovatel by si jí neměl nechat alespoň jednou za život ujít. Vidět Louvre nebo Eiffelovu věž naživo je prostě zážitek.

Jedním ze způsobů, jak ušetřit v Paříži, jsou turistické karty. Paříž jich má k dispozici hned několik a dnes si je blíže rozebereme.

Poznámka: Informace se snažíme udržet co nejaktuálnější. Datum poslední kontroly je uvedený vždy na začátku článku. Přesto doporučujeme před koupí pro jistotu zkontrolovat, že jsou zahrnuté všechny atrakce, které plánujete navštívit.

Jak ušetřit na památkách v Paříži? Pořiďte si turistickou kartu.

Paris Pass a Paris Explorer Pass jsou turistické karty, které byly navrženy ve spolupráci s památkami, muzei a atrakcemi v Paříži, a vy jste tak ušetřili na vstupném nebo si zjednodušili objevování a cestování po oblíbených pařížských místech.

Paris Pass nebo Paris Explorer Pass?

Paris Pass je v nabídce ve dvou verzích, aby si každý mohl vybrat dle svého rozpočtu a potřeby:

 • Paris Pass (nebo Paris All-Inclusive Pass) je založena na tom, že si zakupujte dobu, po kterou budete zvýhodněnou kartu využívat – na výběr jsou 2, 3, 4 nebo 6 dní.
 • U Paris Explorer Pass si vybíráte, kolik atrakcí chcete navštívit – 3, 4, 5, 6 nebo 7 atrakcí z celkového objemu 40+ atrakcí. Na navštívení vybraných památek máte 60 dní od aktivace, takže nejste limitovaní časem.

Obě karty si teď podrobněji rozebereme.

bazilika sacre coeur montmartre paříž

PARIS PASS (PARIS ALL-INCLUSIVE PASS)

Paris All-Inclusive Pass je bezkontaktní karta, se kterou získáte zdarma vstup do více než 60 památek, muzeí nebo atrakcí v Paříži.

Jaké jsou výhody Go Paris Pass?

Zdarma vstup do více než 60 památek, muzeí a zážitků. V ceně je zahrnutá komentovaná prohlídka Eiffelovy věže, kde se dozvíte vše o tom, jak Gustav Eiffel nad stavbou věže přemýšlel a jaká byla její historie. Součástí je taky vstup do muzea Louvre nebo Orsay, paláce Versailles, Vítězného oblouku a dalších známých památek.

S kartou máte taky možnost prohlédnout si Paříž z jiného úhlu díky plavbě po Seině nebo se pokochat Paříži z mrakodrapu Montparnasse.

trocadéro paříž za 5 dní / kam v Paříži

Součástí Paris Pass je taky oblíbená karta Paris Museum Pass, se kterou máte vstup do téměř všech muzeí a památek v Paříži. Další výhodou je, že s touhle kartou často rovnou přeskočíte frontu, takže nemusíte čekat. (Pozn.: V současné době někde vyžadují rezervaci, například v Louvru – informace vám přijde do emailu).

Paris Museum Pass zahrnuje standardní památky, jako je Vítězný oblouk, Louvre, muzeum Orsay, Pantheon, Sainte Chapelle, nejrůznější muzea apod.

Samotná Paris Pass je orientovaná víc zážitkově. Patří sem komentovaná prohlídka Eiffelovy věže, výhled z mrakodrapu Montparnasse, plavba po Seině, park Astérix, různé prohlídky a ochutnávky.

západ slunce paříž plavba lodí

Ve zkratce: Zakoupením Paris Pass získáte 2 karty v digitální podobě. Jejich použití je snadné a postup vám dorazí do emailu.

Na aktivaci Paris Pass máte 2 roky, takže pokud plánujete Paříž navštívit, je lepší si koupit kartu co nejdřív. Známe to všichni, jak se ceny vstupného do památek a muzeí každoročně navyšují. Na to pak reaguje i Paris Pass, který se úměrně k tomu taky musí navýšit.

Bezplatná jednodenní jízda vyhlídkovým autobusem po historickém centru Paříže. Ten zastavuje na 9 zastávkách u hlavních atrakcí ve městě. Nechybí Eiffelovka, Louvre, Notre Dame, muzeum Orsay, Grand Palais a další. Kdykoliv můžete vystoupit a až se místem pokocháte, nastoupíte dalším spojem. Autobusy jezdí každých 40 minut mezi 10:00-17:00, takže dlouho čekat nebudete. Součástí jízdy je i zvukový průvodce v 9 jazycích.

Zdarma zrušení do 90 dní. Pokud si do 3 měsíců koupi rozmyslíte, bez udání důvodu vám vrátí peníze.

Interaktivní průvodce ke stažení jako aplikace do telefonu. Odkaz vám dorazí po zakoupení do emailu. Součástí průvodce jsou mapy, informace o památkách a informace, které se při cestování po Paříži hodí.

louvre paříž za 5 dní itinerář / kam v paříži

Jak funguje Paris Pass?

Stejně jako u většiny ostatních turistických karet si zakoupíte Paris Pass na stanovený počet dní, takže si můžete sami rozvrhnout, jaké atrakce a kdy chcete navštívit. 

Paris Pass je v nabídce na 2, 3, 4 nebo 6 dníPlatí pro kalendářní dny, takže si musíte předem rozmyslet, zda se vám vyplatí aktivovat kartu pozdě odpoledne nebo to nechat raději až na ráno. Bez ohledu na to, zda si aktivujete kartu v 10:00 nebo v 15:00 odpoledne, bere se to jako 1 den.

Kartu pak jen ukážete na místech (snímnete kód), která chcete navštívit a můžete dovnitř.

Paris All-Inclusive Pass v sobě zahrnuje zároveň kartu Paris Museum Pass, se kterou máte možnost navštívit téměř všechna pařížská muzea a ty nejznámější památky, jako je například palác Versailles, Louvre a Vítězný oblouk. Po zakoupení vám dorazí do emailu informace, jak si karty stáhnete do aplikace.

Jaké památky a muzea jsou zahrnuté v Paris Pass?

Paris Pass zahrnuje vstup do více než 60 míst v Paříži včetně:

 • Muzeum Louvre (23 €)
 • Ochutnávka vín v podzemí Louvru (36 €)
 • Aquarium de Paris (27,50 €)
 • Eiffelova věž s průvodcem (39 €)
 • Vítězný oblouk (16 €)
 • Napoleonova hrobka a Musee de l’Armee (15 €)
 • Park Astérix (62 €)
 • Jízda vyhlídkovým autobusem (45 €)
 • Výhled z Tour Montparnasse (20 €)
 • Muzeum Orsay (16 €)
 • Plavba po Seině (18 €)
 • Centrum Pompidou (17 €)
 • Sainte-Chapelle (11,50 €)
 • …a mnoho dalších (Kompletní seznam atrakcí najdete tady)
 • Upozornění: Zahrnuté atrakce se mohou měnit. Snažíme se udržovat seznam co nejaktuálnější, ale přesto raději ověřte předem, že jsou atrakce v ceně.

Přecházíme k tomu nejdůležitějšímu…

Jaká je cena Paris Pass?

Ceny za Paris Pass se liší dle toho, na kolik dní si kartu zakupujete – v nabídce je 2, 3, 4 nebo 6 denní vstup.

Tip: Velmi často probíhají slevy, díky kterým pořídíte kartu výhodněji.

Ceny bez slevy jsou následující:

Jak si kartu Paris Pass vyzvednout?

Přehledné pokyny vám dorazí do emailu, ale uvedu postup, ať víte, jak to bude probíhat:

 • Kartu Paris Pass si stáhnete prostřednictvím aplikace Go City do svého mobilu nebo si vytisknete její papírovou kopii. Doporučuju kombinaci obojího, pokud se například vybije telefon.
 • Do emailu vám dorazí taky odkaz ke stažení Paris Museum Pass se všemi potřebnými informacemi.
louvre paříž

Kolik ušetřím s Paris Pass?

Kolik ušetříte s Paris Pass závisí na tom, kolik památek a atrakcí plánujete navštívit. Cena karty se může zdát na první pohled vysoká, ale když plánujete navštívit více míst, může vám ušetřit pěknou částku. Zvlášť, pokud je to vaše první návštěva Paříže a chcete vidět a zažít více míst.

Na uvedeném odkaze najdete výčet všech míst, které karta zahrnuje včetně ceny vstupného. Snadno si tak můžete spočítat, jakou úsporu by vám karta přinesla.

PARIS EXPLORER PASS

Paris Explorer Pass je bezkontaktní karta, se kterou získáte zdarma vstup do více než 45 památek, muzeí nebo atrakcí v Paříži. Karta je orientovaná zážitkově a na aktivity, které normálně v Paříži nezažijete. Hned si povíme víc.

Jaké jsou výhody Go Paris Explorer Pass?

Zdarma vstup na 3, 4, 5, 6 nebo 7 atrakcí z celkového objemu 40+ atrakcí a zážitků v Paříži. Paris Explorer Pass zahrnuje jednodenní vstup do parku Asterix, komentovanou prohlídku Eiffelovy věže, Aquarium de Paris, výhled z mrakodrapu Montparnasse nebo plavbu po Seině.

Víc než památky tady najdete zajímavosti a atrakce, díky kterým se dostanete na místa, kam byste se běžně nedostali. Ochutnáte vína v historických královských sklepích Les Caves du Louvre, vyzkoušíte si výrobu vlastních makaronek ve známé galerii Lafayette nebo vyrazíte do zábavného parku Astérix.

Upozornění: Disneyland již není zahrnutý v Paris Explorer Pass.

montparnasse paříž výhled na eiffelovu věž

Bezplatná jednodenní jízda vyhlídkovým autobusem po historickém centru Paříže, kdy se snadno dostanete k hlavním bodům ve městě a ušetříte na pařížském MHD. Kdykoliv můžete nastoupit a zase nastoupit. Autobusy jezdí každých 20 minut.

Karta se aktivuje vstupem do první památky a platí následujících 60 dní, takže nejste limitovaní časem.

Zdarma zrušení do 90 dní, takže do 3 měsíců vám bez udání důvodu vrátí peníze.

Na aktivaci Paris Explorer Pass máte 2 roky, takže si můžete užít Paříž klidně za 2 roky za současné ceny.

Interaktivní průvodce ke stažení jako aplikace do telefonu. Součástí jsou veškeré potřebné informace o památkách a mapy města.

eiffelova věž v noci

Jak funguje Paris Explorer Pass?

Vyberete si, jaké atrakce chcete navštívit a dle toho si zvolíte kartu Paris Explorer Pass. Na výběr máte ze 3, 4, 5, 6 nebo 7 atrakcí z balíčku více než 40+ atrakcí, prohlídek a zajímavostí ve městě. Paris Pass i Paris Explorer Pass je možné objednat pouze online. To je výhoda, protože máte kartu během mžiku zaplacenou s potvrzením v emailu.

Poté si stáhnete aplikaci Go City spolu s kartou Paris Explorer Pass. Můžete si vytisknout i její papírovou kopii. Nikam už chodit nemusíte.

Kartu Paris Explorer Pass si aktivujete předložením u brány první atrakce. Oskenujete a hurá dovnitř.

louvre paříž za 5 dní itinerář / kam v paříži

Jaké atrakce jsou zahrnuté v Paris Explorer Pass?

Paris Explorer Pass umožňuje výběr z více než 20 míst v Paříži včetně:

 • Vstupenka do Louvru včetně komentované prohlídky předem se zajímavostmi z historie Louvru (41 €)
 • Prohlídka Eiffelovy věže s průvodcem (46 €)
 • Park Astérix (59 €)
 • Jízda vyhlídkovým autobusem (45 €).
 • Pětichodový gurmánský oběd se šampaňským (60,50 €)
 • Ochutnávka vína v královských sklepích v Les Caves du Louvre (36 €)
 • Výhled z Montparnasse (21 €)
 • Pařížské akvárium (26 €)
 • Plavba po Seině (18 €)
 • Muzeum voskových figurín (26 €)
 • …a mnoho dalších (Kompletní seznam atrakcí najdete tady)
 • Upozornění: Zahrnuté atrakce se mohou měnit. Snažíme se udržovat seznam co nejaktuálnější, ale přesto raději ověřte předem, že jsou atrakce v ceně.

Jaká je cena Paris Explorer Pass?

Ceny za Paris Explorer Pass se liší dle toho, kolik atrakcí si zvolíte – v nabídce je 3, 4, 5, 6 nebo 7 atrakcí, na jejichž návštěvu máte 60 dní.

Tip: Velmi často probíhají slevy, díky kterým pořídíte kartu výhodněji.

Ceny bez slev jsou následující:

Kolik ušetřím s Paris Explorer Pass?

Paris Explorer Pass je orientovaná zážitkově. Vybrat si můžete z aktivit, které jsou pro Paříž a Francii typické a získáte díky nim skvělý zážitek a vhled do zdejší kultury.

Karta se vám vyplatí o to víc, pokud plánujete návštěvu parku Asterix a podobných dražších atrakcí, kde se ceny vstupenek pohybují nad 50 €.

Karta Paris Explorer Pass se vám na druhou stranu nevyplatí, pokud plánujete navštívit především oblíbené památky a muzea v Paříži.

Komu se turistická karta vyplatí?

Nejste student ani dítě – řada památek nabízí vstupné zdarma pro děti do 18 let a někdy dokonce do 25 let. Je dobré si předem zkontrolovat, jak na tom jsou památky a muzea, která plánujete navštívit.

Jste v Paříži poprvé a plánujete navštívit víc památek a atrakcí.

Alternativa k Paris Pass a Paris Museum Pass

Nevyužijete všechny výhody Paris Pass a karta by vám pak nepřinesla žádnou úsporu? Zkuste samostatnou kartu Paris Museum Pass. S tou máte vstup do více než 60 nejznámějších památek a muzeí v Paříži včetně Louvru, Vítězného oblouku nebo muzea Orsay. Karta se dá zakoupit na 2, 4 nebo 6 dní. Paris Museum Pass si můžete koupit online.

paříž

SHRNUTÍ: Kterou kartu si vybrat?

Plánujete navštívit slavná pařížská muzea a památky? Pak zvolte Paris Pass, která má v ceně víc než 60 památek a muzeí, jako je Louvre, muzeum Orsay, Eiffelova věž, Napoleonova hrobka, Vítězný oblouk a další.

Rádi byste zkusili něco nového, co je pro Paříž typické? Výrobu čokolády nebo makaronek, ochutnávku francouzských vín nebo sýrů, ale taky výhled z mrakodrapu Montpartnasse nebo komentovanou prohlídku Eiffelovy věže zažijete s Paris Explorer Pass.

Kam si rezervovat vstupenku předem?

Nepřinesla by vám žádná z turistických karet úsporu? Níže najdete místa v Paříži, kam je lepší si zarezervovat vstupenku předem:

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Paříže

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

Toto byla recenze a srovnání turistických karet Paris Pass a Paris Explorer Pass. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Související články o Paříži a Francii

PAŘÍŽ ITINERÁŘ: Podívejte se na víc než 30 tipů, co navštívit v Paříži (včetně informací o vstupném, jak přeskočit fronty a otevírací doby). Abychom vám usnadnili plánování, vytvořili jsme itinerář pro 3 dny v Paříži. Kompletní přehled vstupného na památky získáte z článku přehled vstupného a otevírací doby na památky v Paříži.

ZAJÍMAVOSTI V PAŘÍŽI: Pokud jste milovníky umění, máme připraveného podrobného průvodce muzeem Louvre (co vidět, ceny, vstup apod.). V dalším článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět před návštěvou Versailes.

Plánujete navštívit Disneyland? Čtěte podrobného průvodce Disneylandem.

PAŘÍŽ PRŮVODCE: V samostatném článku se dozvíte vše o dopravě v Paříži (letiště, MHD, metro, kolo). O ubytování, cenách, jídle a bezpečnosti čtěte v průvodci Paříží.

JAK UŠETŘIT V PAŘÍŽI: Čtete naše tipy, jak levně navštívit Paříž. Paris Pass je oblíbenou možností, jak ušetřit v Paříži – více o Paris Pass.

PROVENCE: Co takhle objevit další nádherná místa ve Francii? Provence je jedním z nich. V průvodci Provence se dozvíte vše, co před svojí cestou potřebujete vědět.

FAQ: Recenze Paris Pass a Paris Explorer Pass

Jak funguje Paris Pass?

Pařížskou kartu si zakoupíte na oficiálních stránkách prodejce. U památky pak jen oskenujete kód z karty v mobilu.

Kde koupit Go Paris Pass?

Paris Pass si koupíte online na oficiálních stránkách prodejce. Pak si jí stáhnete do mobilu prostřednictvím aplikace GO City nebo vytisknete papírovou kopii.

Jaká je cena Go Paris Pass?

Cena se liší dle toho, jaký typ karty zvolíte.

Vyplatí se Paris Pass?

To záleží na tom, jak plánujete návštěvu Paříže pojmout. Paris Pass umožňuje poznat Paříž zase z jiného úhlu, než bývá obvykle zvykem. V článku si uvedeme příklady, kdy se karta vyplatí, popř. jaké jsou její alternativy.

42 názorů na “PARIS PASS: Jak ušetřit na památkách a dopravě v Paříži? (2024)”

 1. Dobrý den, Blanko,
  velice děkuji za Vaše články a tipy, je to opravdu velmi užitečné.
  Pojedeme na podzim s dětmi a rádi bychom navštívili klasické památky jakou Eiffelovku, Louvre, Musee d Orsay a Rodin, Montmartre a k tomu také Disneyland.
  Pokud nechci komentované prohlídky, předpokládám, že nejlepší je museum pass a vstupenka na Eiffelovku a Disney samostatně + jednorázové lístky na metro? Bydlet budeme poblíž Louvru.
  Myslíte, že je reálné za jeden den naštívít Disneyland i Disney studios?Mám již teenagery.
  A druhý dotaz- vyplatí se zajet také do Fondation Louis Vuitton? Nikde na Vašem webu jsem o tom nečetl..
  Moc děkuji

  Martin

  1. Dobrý den Martine,

   máte pravdu, udělala bych to podobně – Paris Museum Pass a jednorázové jízdenky, pokud bydlíte v centru a nebudete dopravu až tolik využívat.

   Oba parky stihnete, ale spíš záleží na tom, kolik toho z nich uvidíte a kolik atrakcí stihnete s ohledem na fronty. Ty parky sice leží kousek od sebe, ale v reálu je to pak docela kus. Na druhou stranu ve Walt Disney jsou taky pěkné atrakce pro větší děti.

   Osobně bych to udělala tak, že bych ráno a dopoledne navštívila Disneyland Park a odpoledne se pak přesunula do Walt Disney a večer třeba zpět na ohňostroj. Přijde mi, že ve Walt Disney je o něco méně lidí, tak by to v tomto pořadí mohlo fungovat lépe.

   Ohledně Fondation Louis Vuitton spíš asi záleží na tom, kolik volného času máte. Je to malinko z ruky. Na druhou stranu je odtud pěkný výhled na čtvrť La Defense i Eiffelovku a ta budova sama o sobě určitě stojí za vidění.

   Přeji krásnou dovolenou celé rodině :).

   Blanka

 2. Dobrý den, Blanko. Máme k Vám dotaz.. před 2 hodinami jsme se dostavily ke vstupu na Eiffelovu věž, měli jsme zakoupeny lístek přes explorer pass. Pan u vstupu nás odmítl pustit, u důvodu, ze zakoupeny lístek není vstupenkou na Eiffelovku.. prý máme kontaktovat společnost, přes kterou jsme explorer pass kupovali.. jsme docela bezradni, máme koupené lístky i na Louvre, aquarium…. Můžete nám poradit, jak všechny lístky zrušit ? Jaký je prosím postup? Je možné explorer pass ještě zrušit? Děkuji Lea

  1. Dobrý den,

   S Paris Explorer Pass spolupracuje ověřená a oblíbená společnost ExperienceFirst, která dělá prohlídky po celém světě včetně prohlídky Eiffelovy věže – lze dohledat spoustu velmi kladných hodnocení na Google, Tripadvisor a dalších společnostech.

   Z vašeho dotazu jsem pochopila, že jste si vše dobře rezervovali, ale nečekali jste na průvodce, jak bylo uvedeno ve článku i při rezervaci. Součástí Paris Explorer Pass je prohlídka Eiffelovy věže s průvodcem, tj. při rezervaci jste si domlouvali čas, kde se setkáte s dalšími účastníky s průvodcem. Tyto informace vám dorazily taky do emailu.

   To samé platí i pro muzeum Louvre, kde prohlídka probíhá taky s průvodcem – informace o setkání dorazili po provedení rezervace do emailu.

   Co se týká akvária, tady jste si rezervovali klasicky vstupenku přes tento odkaz: https://www.aquariumdeparis.com/paris-pass-visit-booking/
   Návštěva akvária neprobíhá s průvodcem, takže tady jen ukážete rezervaci a kartu Paris Explorer Pass.

 3. Ahoj Blanka ,
  Mám zakúpený All inclusive pass no rezervácia na Eifelovku cez Experience First nezahŕňa preskočenie radu treba si počkať a vystáť radu kým sprievodca kúpi vstupenky .Dá sa spraviť rezervácia vstupu s preskočením radu aj cez inú stránku ? spoločnosť?
  Ďakujem za radu

 4. Dobrý den, Blanko,
  prosím o radu, mám zakoupení Explorer pass, a přes rezervační odkaz zarezervované vstupy na 4 atrakce. Prosím, poraďte, kde najdu vstupenky na jíž zarezervované vstupy, na mejl mi nic nepřišlo.
  Předem děkuji za odpověď. Lea

   1. Dobrý den, Blanko.
    Reaguji na Vaši radu. Prošla jsem v aplikaci Go City všechny záložky, bohužel vstupenky jsem nikde nenašla. V aplikaci mám nahraný QR kód zakoupeného Explorer Passu. Rezervace na atrakce jsem prováděla přes web exp1.com. Ale ani na mejl mi nic nepřišlo, i přesto, že při každé rezervaci se objevilo sdělení, že rezervace byla úspěšná.
    Předem Vám děkuji za odpověď. LEA

     1. Dobrý den, Blanko,
      chci Vám moc poděkovat za Vaši pomoc. Vstupenky na mejl došly. Jste skvělá. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den. LEA

 5. Dobrý den, Blanko, rády bychom s dcerou, které bude 14 let do Paříže. Vyplatí se koupit Paris Pass i pro ní, když prý většina památek je do 26 (18) let zdarma, prosím? A pokud bych ho měla jen já, tak já se prokazuji QR kodem a ona může jen projít? Anebo se rezervují i časy pro ní, i když bude zdarma? Děkuji moc za odpověď

  1. Dobrý den Karlo,

   to záleží spíš na tom, jaká místa máte v plánu navštívit. Paris Pass zahrnuje spíš atrakce a zajímavosti, které nejsou pro děti zdarma. Když si ho zakupujete na 4 nebo 6 dní, je pak součástí taky Paris Museum Pass, který zahrnuje muzea, kam má dcerka vstup zdarma. Pokud máte v plánu především muzea, je pak lepší jen Paris Museum Pass, který se ani v dětské verzi nedělá.

   Ano, přesně tak – prokážete se QR kódem + některé prohlídky je nutné rezervovat předem (informace přijdou taky do emailu nebo jsou v aplikace Go City u každé atrakce).
   U muzea Louvre je lepší rezervovat i s Paris Museum Pass a taky pro dceru, i když má vstup zdarma.

   U každé atrakce je to většinou individuální a hodně záleží na tom, co přesně máte v plánu navštívit. Kdyžtak dejte vědět, jak místa máte v itineráři a podívám se na to :).

 6. Dobrý den, Blanko.
  Máme zakoupené Explorer passy a chtěli jsme si rezervovat vstupenky na Eiffelovku, Louvre atd.. Prosíme, jaký je postup rezervací na konkrétní časy památek, kam zadat číslo Explorer Passu? Při výběru památky je znovu vyžadováno číslo platební karty, ačkoliv je Explorer Pass již zakoupen. Předem děkujeme za radu.
  Renata
  [email protected]

 7. Dobrý den Blanko, moc děkuji za krásné a velmi přínosné články. Se synem letíme do Paříže na konci měsíce srpna. U některých památek jsem četla, že zde uvádíte vstup pro osoby s handicapem a doprovod zdarma. Syn (19let) má v ČR vystavený průkaz ZTP/P, tedy průkaz pro osobu těžce zdravotně postiženou vyžadující průvodce. Lze tímto průkazem potvrdit u vstupů jeho zdravotní postižení? Nebo mám raději zakoupit vstupenky pro sebe a synovi zajistit vstupenku zdarma tam, kde mohou osoby do 25 let bez vstupného? Pokud máme vstupenky zakoupeny online na konkrétní den a čas máme i tak počítat s frontou a dojít na dané místo s předstihem? Děkuji moc a přeji mnoho pěkných cest. Lenka

  1. Dobrý den Lenko,

   předně moc děkuji, jsem ráda, že články pomáhají při plánování.

   Co se týká dotazu:
   Eiffelova věž – objednejte určitě online tady. Syn má nárok na snížené vstupné – na místě předložíte potvrzení. Rezervací online přeskočíte frontu na lístky. Pokud pojedete výtahem, mlže být ještě fronta tady, ale určitě to není nic proti frontě na lístky. Objednat lze 60 dní dopředu.
   Doporučuji taky vybrat časy ráno nebo později odpoledne, ať ta není tolik lidí – přehledně to mají vyznačené tady.
   Louvre – rezervujte tady 2 vstupenky zdarma (na vstup zdarma má nárok syn i vy jako doprovod). Na místě zase jen ukážete potvrzení – u hlavního vstupu jsou oddělené vstupy, abyste šli vyhrazeným vstupem pro ty, co mají rezervaci předem.

   Jaká místa ještě plánujete?

   Obecně bych rezervovala všude, kde to jde. Poté stačí přijít na čas (nemusíte předem). Někde si ale čas ani nerezervujete, to pak můžete přijít kdykoliv během dne a na místě přeskočíte frontu na lístky (pokud bude).

   Z mé zkušenosti taky můžete dostat přednost, pokud má syn pohybové omezení. Už několikrát jsem si toho všimla, ale to většinou záleží na pracovnících a lidech, kteří stojí ve frontě. Naštěstí mi obecně přijde, že všude rádi pomohou, pokud je potřeba. Sice se povídá o Francouzích všelico, ale my jsme měli jenom dobré zkušenosti.

   Pokud jsem na něco zapomněla odpovědět, dejte mi vědět. Napište, jak máte v plánu jít a popř. zjistím, jaké jsou podmínky.

 8. Ahoj Blanko,

  moc děkuji za přínosné články, je to tolik informací, že začínám mít trochu zmatek. Jedeme v květnu s dcerou do Paříze, chtěla vidět Eiffelovku a Disneyland. Máme 3 dny, pokud nepočítám příletový a odletový. Vyplatí se nám nějaká karta v případě techto dvou atrakcí? Chtěli jsme 2 dny na oba parky, i když nevím, jestli jsou filmová studia vhodná pro 8 leté dítě. Případně bychom mohli dát Disneland a Asterix park a Eiffelovku, možná akvárium, spíše dětské atrakce. Máme zakoupit i nějakou tu kartu na MHD?
  Moc děkuji za rady Petra

  1. Ahoj Petro,

   v tomto případě bych doporučila Paris Explorer Pass, kde si můžeš vybrat počet atrakcí. Zahrnutý je Disneyland na 1 den, Asterix park i Eiffelova věž (s průvodcem).

   Ceny pro Disneyland se hodně mění, takže já bych to udělala následovně – zkontrolovala bych, za kolik se prodávají vstupenky na Disneyland v den, kdy chcete jet a podle toho pak propočítala, zda se karta vyplatí. Ceny do Disneylandu uvidíš na tomto odkaze. Ve Walt Disney jsou taky pěkné atrakce pro děti, ale Disneyland Park je klasika, zvlášť pro 8 letou holčičku :).

   Co se týká MHD, to opravdu záleží na tom, jak moc budete po Paříži cestovat. Asterix park i Disneyland leží mimo Paříž, takže sem pojedete vlakem. Existuje tzv. Paris Visite Pass, se kterou získáš neomezenou možnost cestovat po Paříži – cena se liší podle zón. Jestli neplánujete moc jezdit (Eiffelovka a většina atrakcí se nachází v centru a dají se projít pěšky), je lepší pak koupit jednorázové jízdenky za €1.90 (dají se využít i pro lanovku na Montmartre – tam se bude určitě dceři líbit :). Více o dopravě jsem psala zde: https://smilingway.cz/pariz-doprava/.

   Plánuji samostatný článek pro Paříž s dětmi, ale bohužel jsem se k němu ještě nedostala. Uložím si tvůj email a až bude během několika týdnů hotový, poslala bych ti link na email.

   Pokud bys měla ještě dotazy, klidně piš na [email protected].

   Blanka

 9. Dobrý den.
  Děkuji za cenné informace. Prosím, jak ale mám rezervovat vstup do památek, když si zakoupím Explorer pass? Vždy to po mně vyžaduje platbu vstupenek, např. do Disneylandu. Nevím, jak jen rezervovat vstup a tam si kartu aktivovat. Děkuji.

 10. Dobrý den,
  chystáme se 23.10. do Paříže 2 dospělí a dvě děti 17 a 14 let . Ubytování máme v zóně MHD č. 2. Pro cestování metrem přemýšlím o koupi Paris Visite kartě na 3 dny, ale nedaří se mi zjistit na jaké další památky a atrakce poskytuje slevu a v jaké výši. Vyplatí se nám koupit ještě některou z dalších turistických karet, např Paris Pass nebo Paris Explorer Pass? Chceme navštívit hlavně Eiffelovku, Louvre, Vítězný oblouk, Arc Grande + La Defense, večerní plavbu po Seině, Montmartre a Sacra Coer, Notre Dame, mrakodrap Montparnasse a jeden celý den počítáme na Versailles, tam bychom mohli koupit zvlášť lístek na vlak RER C. Muzeum nám stačí Louvre, popř. Orsay. Děkuji za radu

  1. Dobrý den,

   některé atrakce jsou nově zahrnuté až ve 4 denním Paris Pass, takže s tímto itinerářem bych Paris Pass osobně nepořizovala a vstupenky pořídila zvlášť.

   Co se týká Paris Visite Pass, při její koupi si můžete vzít leták, který je k dispozici i na tomto odkaze: https://www.ratp.fr/en/titres-et-tarifs/paris-visite-travel-pass
   Když leták rozkliknete, je tam víc informací o Paris Visite Pass.

   Přeji krásnou dovolenou v Paříži :).

   Blanka

 11. Dobrý den,
  plánuji jet v srpnu autobusem na 5-6 dní s 18- letým synem do Paříže. Určitě bychom chtěli navštívit Versailles, Louvre, Effilovku, a jiné. Hlavně se jen tak volně toulat po Paříži bez organizování CK. Ubytování budeme řešit také sami (Booking, apod.) Jaké nám, prosím, doporučíte výhodné lístky na vstupy a městskou dopravu? Uvítám i ostatní doporučení ohledně pobytu v Paříži celkově. Děkuji.

  1. Dobrý den,

   typy jízdenek se budou odvíjet spíš podle programu, kam a kdy budete cestovat, do jakých zón apod. Někdy možná nevyužijete dopravu vůbec a někdy naopak pojedete až mimo Paříž do Versailles. V tom případě by se vám vyplatila jízdenka Mobilis. Všechny naše zkušenosti jsem sepsala do několika článků, tak vás asi odkážu na tyto články, protože je v nich spousta užitečných tipů, které by se mi sem ani nevešly 🙂 – https://smilingway.cz/tag/pariz/.

   Přeji krásnou dovolenou v Paříži :),

   Blanka

 12. Ahoj,
  chci se možná trochu tupě zeptat 🙂 Budu cestovat já jedna dospělá s 2 dětmi, 9 a 12 let do Paříže na konci července od 25. do 29. 7. Ráda bych pokryla “must see” jako Eiffelovku, Louvre, Disneyland, ale třeba i Asterix park. Když nepočítám 25. a 29. zůstanou nám tři dny. Mám dvě otázky, první je, jestli toho neplánuju moc 🙂 děti vydrží hodně… ale přece… poletíme takhle někam prvně. Druhá, koukala jsem na Paris Explorer Pass a nevím, kterou variantu vybrat. Disneyland by nám stačil jeden klasický park. Skutečně už tam nejsou žádné další poplatky? Bude možné na tuto kartu navštívit všechna zmíněná místa, pokud se mi je podaří zarezervovat bez dalších nákladů?
  Moc děkuju za skvělé stránky a návody!

  1. Ahoj,

   myslím, že program za 3 dny zvládnout jde. Eiffelovka leží kousek od Louvru, takže se dají obě místa navštívit v 1 den, další den Disneyland a třetí den Asterix park, pokud ještě budou děti chtít :). Možná bych si nechala na 3. den to, co “oželí”, pokud by se jim už nechtělo a raději by se jen tak toulali a dali třeba jen piknik u Eiffelovky :).
   V Paris Explorer Pass nejsou žádné další poplatky (pokud se nepočítá doprava na dané místo). U Asterix parku se nemusí provádět rezervace předem, ale prohlídky Louvru, Eiffelovy věže a Disneylandu ano. Informace přijdou do emailu. Louvre a Eiffelova věž jsou s průvodcem. S dětmi mi to u Louvru přijde jako velká výhoda, protože vypíchne jen to nejdůležitější. Je tam toho tolik, že se v tom člověk občas až ztratí :).

   Děkuji a rádo se stalo. Kdyby něco, klidně se ptej. Ať se výlet do Paříže s dětmi vydaří :).

   Blanka

 13. Dobry den, koupila jsem pass na strance The Paris Pass. Mam ale jenom 50strankovy dokument kde je QR kod. Nevim ale jak ho ulozit do telefonu. Nebudu prece scanovat kod z emailu z dokumentu??‍♀️
  Diky

  1. Dobrý den,

   do emailu vám měl přijít průvodce, kde je vše popsané detailně pro každou atrakci. Vstupenku si můžete vytisknout nebo stáhnout do mobilu a pak v Paříži vyzvednete kartu Paris Museum Pass. Vše je podrobně popsané v průvodci v emailu podle míst, která chcete navštívit.

 14. Zdravím,
  Paris Pass nebo Paris Museum Pass…stále tápu v rozdílu. Chystáme se vyrazit na čtyřdenní dámskou jízdu (2 dospělé a jedna dospívající 15let). Nejmladší z nás by toho chtěla vidět samozřejmě co nejvíc :). Zajímá mě především to, pokud si některý z těchto pasů vyberu (prosím o radu, KTERÝ) a budu chtít např. Eiffelovku, Louvre, Versailles – rezervaci provedu s tímto pasem? Někde v rezervaci se uvádí např. číslo tohoto pasu? A musím stát frontu nebo mám přednostní vstup?
  Karta na MHD…vyplatí se?
  Mnohokrát děkuji za odpověď.
  PS Úžasné stránky plné rad a informací!!!
  Michala

  1. Dobrý den Michalo,

   Pokud máte v plánu navštívit především památky a muzea a chcete jich navštívit víc, sáhla bych po Paris Museum Pass. Je to oficiální pařížská karta, která zahrnuje téměř všechny památky. Není tam zahrnutá Eiffelova věž, ale ta není nikde (v Paris Pass je pak v rámci komentované prohlídky). Na většinu míst rezervaci dělat nemusíte. Na místě jen ukážete Paris Museum Pass. Rezervaci musíte udělat do Louvru a Versailles, ať Paris Museum Pass máte nebo ne – přikládám postup:
   Louvre: na tomto odkaze zvolíte 3. možnost Paris Museum Passs holders, kde pak vyberete konkrétní čas. To samé pro 15 letou slečnu, ale ta bude mít vstup zdarma i bez Paris Museum Pass, takže tady vyberete 1. možnost Individual tickets for the Museum.
   Versailles: Na tomto odkaze zvolíte Palace Ticket, zvolíte datum a vyberete počet osob se vstupným zdarma (pokud budete mít Paris Museum Pass, budete 3, protože mládež do 18 let má vstup zdarma).
   Na místě už pak nestojíte frontu na lístky. Jinde fronty většinou nebývají.

   Ať se v Paříží líbí :).

   Blanka

   PS: Moc děkuji :).

   1. Dobrý den, mám dotaz ohledně Paris Explorer Pass. Mám vybrané – autobus Hop…., Disneyland, Eifelovku a Louvre. Musím si nejdříve koupit pass a potom rezervovat nebo můžu nejdříve rezervovat? A jak? Všude je lístek s cenou. Budu kupovat dětské i dospělé. Nevím jak rezervovat aniž bych musela zaplatit. Děkuji za odpověď. Vlasta

   1. Dobrý den,
    nabídka těchto tour pass je velmi zajímavá. Co se týče návštěvy Eiffelovky, našla jsem možnost rezervace pouze komentované prohlídky do 2 patra, na summit se tedy vstup v rámci passu nevztahuje? Děkuji za odpověď.

   1. Ahoj, ve verzi Explorer je součástí komentovaná prohlídka Louvru s průvodcem. Louvre bez průvodce je pak v Paris Pass nebo Paris Museum Pass.

    Ať se v Paříži líbí :).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *