jak ušetřit v Paříži / Paris Pass

PARIS PASS: Jak ušetřit na památkách a dopravě v Paříži? (2022)

Go Paris Pass zahrnuje vstupné do desítek nejlepších památek, muzeí a atrakcí v Paříži. V tomto článku si ukážeme kompletní recenzi, jak ušetřit v Paříži a zda je pro vás Paris Pass dobrou volbou. 

Paříž je elegantní a romantické město, které dostane i absolutního neromantika. Bohužel je taky dost nemilosrdná k našemu bankovnímu kontu. Vstupenky se běžně pohybují mezi 15-20 eury, takže pokud plánujete navštívit víc muzeí a památek (které rozhodně stojí za návštěvu), necháte tu majlant.

Představu o výši vstupného si můžete udělat z mého předchozího článku Přehled vstupného na památky v Paříži a do Disneylandu.

Paříž je 6. nejnavštěvovanější město na světě a každý cestovatel by si jí neměl nechat alespoň jednou za život ujít. Vidět Louvre nebo Eiffelovu věž naživo je prostě zážitek.

Jedním ze způsobů, jak ušetřit v Paříži, je turistická karta Paris Pass. A v tomhle článku se jí podíváme blíž na zoubek.

Jak ušetřit na památkách v Paříži? Pořiďte si turistickou kartu.

Paris Pass a Paris Explorer Pass jsou turistické karty, které byly navrženy ve spolupráci s památkami, muzei a atrakcemi v Paříži, a vy jste tak ušetřili na vstupném nebo si zjednodušili objevování a cestování po oblíbených pařížských místech.

Paris Pass nebo Paris Explorer Pass?

GO Paris Pass je v nabídce ve dvou verzích, aby si každý mohl vybrat dle svého rozpočtu a potřeby:

 • Paris All-Inclusive Pass (nebo jen Paris Pass) je založena na tom, že si zakupujte dobu, po kterou budete zvýhodněnou kartu využívat – na výběr jsou 2, 3, 4 nebo 6 dní.
 • U Paris Explorer Pass si vybíráte, kolik atrakcí chcete navštívit – 2, 3, 5 nebo 7 atrakcí z celkového objemu více jak 20 atrakcí. Na navštívení vybraných památek máte 30 dní od aktivace, takže nejste limitovaní časem.

Obě karty si teď podrobněji rozebereme. Každou zvlášť, ať přehledně vidíte, zda by se vám některá z karet vyplatila, popř. která.

PARIS PASS (PARIS ALL-INCLUSIVE PASS)

Paris All-Inclusive Pass je šikovná bezkontaktní karta, se kterou získáte zdarma vstup do více než 60 památek, muzeí nebo atrakcí v Paříži.

Jaké jsou výhody Go Paris Pass?

Zdarma vstup do více než 60 památek, muzeí a zážitků. V ceně je zahrnutá komentovaná prohlídka Eiffelovy věže, kde se dozvíte vše o tom, jak Gustav Eiffel nad stavbou věže přemýšlel a jaká byla její historie. Součástí je taky vstup do muzea Louvre nebo Orsay, paláce Versailles a dalších známých památek. S kartou máte taky možnost prohlédnout si Paříž z jiného úhlu díky plavbě po Seině nebo se pokochat Paříži z mrakodrapu Montparnasse nebo památníku Grande Arche.

Součástí Paris Pass je i oblíbená karta Paris Museum Pass, se kterou máte vstup do téměř všech muzeí a památek v Paříži. Další výhodou je, že s touhle kartou rovnou přeskočíte frontu, takže nemusíte čekat. (Pozn.: V současné době někde vyžadují rezervaci – informace vám přijde do emailu nebo se mrkněte na stránky daného muzea.)

Paris Pass a Paris Museum Pass platí souběžně stejnou domu. Výjimkou je jen 3 denní Paris Pass, kde máte v ceně 2 denní Paris Museum Pass. Zjednodušeně řečeno: 2 dny si naplánujte na památky a muzea, která jsou zahrnutá v Paris Museum Pass a ten třetí den místa, která jsou v Paris Pass.

Na aktivaci Paris Pass máte 2 roky, takže pokud plánujete Paříž navštívit, je lepší si koupit kartu co nejdřív. Známe to všichni, jak se ceny vstupného do památek a muzeí každoročně navyšují. Vím o tom z první ruky, kdy pravidelně aktualizuju ceny vstupného na památky v několika evropských městech. Na to pak reaguje i Paris Pass, který se úměrně k tomu taky musí navýšit.

Bezplatná jednodenní jízda vyhlídkovým autobusem po historickém centru Paříže. Ten zastavuje na 9 zastávkách u hlavních atrakcí ve městě. Nechybí Eiffelovka, Louvre, Notre Dame, muzeum Orsay, Grand Palais a další. Kdykoliv můžete vystoupit a až se místem pokocháte, nastoupíte dalším spojem. Autobusy jezdí každých 15-20 minut mezi 10:00-18:00, takže dlouho čekat nebudete. Součástí jízdy je i zvukový průvodce v 9 jazycích. (Momentálně je možná jízda vyhlídkovým autobusem pouze o víkendech.)

Zdarma zrušení do 90 dní. Pokud si do 3 měsíců koupi rozmyslíte, bez udání důvodu vám vrátí peníze.

Interaktivní průvodce ke stažení jako aplikace do telefonu. Odkaz vám dorazí po zakoupení do emailu. Součástí průvodce jsou mapy, informace o památkách a informace, které se při cestování po Paříži hodí.

Jak funguje Paris Pass?

Stejně jako u většiny ostatních turistických karet si zakoupíte Paris Pass na stanovený počet dní, takže si můžete sami rozvrhnout, jaké atrakce a kdy chcete navštívit. Paris Pass je v nabídce na 2, 3, 4 nebo 6 dní. Platí pro kalendářní dny, takže si musíte předem rozmyslet, zda se vám vyplatí aktivovat kartu pozdě odpoledne nebo to nechat raději až na ráno. Bez ohledu na to, zda si aktivujete kartu v 10:00 nebo v 15:00 odpoledne, bere se to jako 1 den.

Kartu pak jen ukážete na místech (snímnete kód), která chcete navštívit a můžete dovnitř.

Paris All-Inclusive Pass v sobě zahrnuje zároveň kartu Paris Museum Pass, se kterou máte možnost navštívit téměř všechna pařížská muzea a další památky, jako je například palác Versailles. Budete mít 2 karty. Jednu v telefonu (odkaz vám přijde do emailu, popř. si jí můžete vytisknout) a druhou si musíte vyzvednout v Paříži. Je to z toho důvodu, že Paris Museum Pass je dodatečná výhoda, kterou nenavrhl prodejce Paris Pass a obě karty fungují na bázi spolupráce. Bonusem Paris Museum Pass je, že nemusíte čekat ve frontě.

Jaké památky a muzea jsou zahrnuté v Paris Pass?

Paris Pass zahrnuje vstup do více než 60 míst v Paříži včetně:

 • Prohlídka Eiffelovy věže s průvodcem (34 €)
 • Muzeum Louvre (17 €)
 • Vítězný oblouk (13 €)
 • Napoleonova hrobka a Musee de l’Armee (14 €)
 • Park Astérix (53 €)
 • Jízda vyhlídkovým autobusem (39 €)
 • Palác ve Versailles (18 €)
 • Výhled z Montparnasse (15 €)
 • Muzeum Orsay (14 €)
 • Plavba po Seině (17 €)
 • Centrum Pompidou (14 €)
 • Sainte-Chapelle (10 €)
 • Výhled z Grande Arche (15 €)
 • …a mnoho dalších (Kompletní seznam atrakcí najdete tady)

Přecházíme k tomu nejdůležitějšímu…

Jaká je cena Paris Pass?

Ceny za Paris Pass se liší dle toho, na kolik dní si kartu zakupujete – v nabídce je 2, 3, 4 nebo 6 denní vstup.

Ceny jsou následující:

Jak si kartu Paris Pass vyzvednout?

Přehledné pokyny vám dorazí do emailu, ale uvedu postup, ať víte, jak to bude probíhat:

 • Kartu Paris Pass si stáhnete prostřednictvím aplikace Go City do svého mobilu nebo si vytisknete její papírovou kopii. Za nás můžeme doporučit kombinaci obojího, pokud se například vybije telefon.
 • Kartu Paris Museum Pass si pak vyzvednete v Paříži na adrese informačního centra Big Bus – 11 Avenue de l’Opéra, 75009 Paříž denně v čase 10:00-17:00 (zastávka metra Pyramides). Je to jen 5 minut od Louvre, takže pokud máte Louvre na svém seznamu, můžete pak začít tady. Určitě to nepřehlédnete. Vyzvednutím se zároveň Paris Pass aktivuje, tak doporučuju vyzvednout co nejdříve.

PARIS EXPLORER PASS

Paris Explorer Pass je bezkontaktní karta, se kterou získáte zdarma vstup do více než 20 památek, muzeí nebo atrakcí v Paříži.

Jaké jsou výhody Go Paris Explorer Pass?

Zdarma vstup na 2, 3, 5 nebo 7 atrakcí z celkového objemu 20 atrakcí a zážitků v Paříži. I Paris Explorer Pass zahrnuje komentovanou prohlídku Eiffelovy věže, výhled z mrakodrapu Montparnasse nebo památníku Grande Arche. Víc než památky tady najdete zajímavosti a atrakce, díky kterým se dostanete na místa, kam byste se běžně nedostali. Ochutnáte vína v historických královských sklepích Les Caves du Louvre, vyzkoušíte si výrobu vlastních makaronek ve známé galerii Lafayette nebo vyrazíte do zábavného parku Astérix.

Bezplatná jednodenní jízda vyhlídkovým autobusem po historickém centru Paříže, kdy se snadno dostanete k hlavním bodům ve městě a ušetříte na pařížském MHD. Kdykoliv můžete nastoupit a zase nastoupit. Autobusy jezdí každých 20 minut.

Karta se aktivuje vstupem do první památky a platí následujících 30 dní, takže nejste limitovaní časem.

Zdarma zrušení do 90 dní, takže do 3 měsíců vám bez udání důvodu vrátí peníze.

Na aktivaci Paris Explorer Pass máte 2 roky, takže si můžete užít Paříž klidně za 2 roky za současné ceny (které se každoročně díky inflaci navyšují).

Interaktivní průvodce ke stažení jako aplikace do telefonu. Součástí jsou veškeré potřebné informace o památkách a mapy města.

Jak funguje Paris Explorer Pass?

Vyberete si, jaké atrakce chcete navštívit a dle toho si zvolíte kartu Paris Explorer Pass. Na výběr máte ze 2, 3, 5 nebo 7 atrakcí z balíčku více než 20 atrakcí, prohlídek a zajímavostí ve městě. Paris Pass i Paris Explorer Pass je možné objednat pouze online. To je výhoda, protože máte kartu během mžiku zaplacenou s potvrzením v emailu. Poté si stáhnete aplikaci Go City spolu s kartou Paris Explorer Pass. Můžete si vytisknout i její papírovou kopii. Nikam nemusíte.

Kartu Paris Explorer Pass si aktivujete předložením u brány první atrakce. Oskenujete a hurá dovnitř.

Jaké atrakce jsou zahrnuté v Paris Explorer Pass?

Paris Explorer Pass umožňuje výběr z více než 20 míst v Paříži včetně:

 • Prohlídka Eiffelovy věže s průvodcem (34 €)
 • Park Astérix (53 €)
 • Jízda vyhlídkovým autobusem (39 €)
 • Ochutnávka vína v královských sklepích v Les Caves du Louvre (35 €)
 • Výhled z Montparnasse (15 €)
 • Pařížské akvárium (24,50 €)
 • Plavba po Seině (17 €)
 • Muzeum voskových figurín (24,50 €)
 • Výhled z Grande Arche (15 €)
 • …a mnoho dalších (Kompletní seznam atrakcí najdete tady)

Jaká je cena Paris Explorer Pass?

Ceny za Paris Explorer Pass se liší dle toho, kolik atrakcí si zvolíte – v nabídce je 2, 3, 5 nebo 7 atrakcí, na jejichž návštěvu máte 30 dní.

Ceny jsou následující:

Kolik ušetřím s turistickou kartou?

Na reálném příkladu si ukážeme, zda se vám turistická karta vyplatí. Pro lepší prozkoumání Paříže jsou ideální 3 dny. Itinerář by pak mohl vypadat nějak takto:

 • Muzeum Louvre (17 €)
 • Napoleonova hrobka a Musee de l’Armee (14 €)
 • Jízda vyhlídkovým autobusem (39 €)
 • Výhled z Montparnasse (15 €)
 • Muzeum Orsay (14 €)
 • Plavba po Seině (17 €)
 • Centrum Pompidou (14 €)
 • Sainte-Chapelle (10 €)
 • Výhled z Grande Arche (15 €)
 • Ochutnávka vína v královských sklepích v Les Caves du Louvre (35 €)


Na 3 dny vyjde Paris Pass na 129 €. Bez karty zaplatíte za atrakce 190 €, tj. v tomhle případě byste ušetřili 61 €. Jeden celý den navíc ušetříte za MHD v Paříži díky vyhlídkovému autobusu, který vám zastaví u hlavních turistických bodů a zase vás tam vyzvedne. Je to ale příklad od příkladu, takže předem propočtěte a uvidíte, zda se karta vyplatí i vám.

Komu se karta vyplatí?

Nejste student ani dítě – řada památek nabízí vstupné zdarma pro děti do 18 let a někdy dokonce do 25 let. Je dobré si předem zkontrolovat, jak na tom jsou památky a muzea, která plánujete navštívit.

Jste v Paříži poprvé a plánujete navštívit víc památek – pokud je vaším cílem především nasávat zdejší atmosféru, procházet se kolem Seiny a navštívit jen minimum památek, karta vám úsporu nepřinese.

SHRNUTÍ: Kterou kartu si vybrat?

Plánujete navštívit slavná pařížská muzea? Pak určitě sáhněte po Paris Pass, která má v ceně víc než 60 památek a muzeí, jako je Louvre, muzeum Orsay, Napoleonova hrobka, Vítězný oblouk a další. Rádi byste zkusili něco nového, co je pro Paříž typické? Výrobu čokolády nebo makaronek, ochutnávku francouzských vín nebo sýrů, ale taky výhled z mrakodrapu Montpartnasse nebo komentovanou prohlídku Eiffelovy věže zažijete s Paris Explorer Pass.

Alternativa k Paris Pass a Paris Museum Pass

Nevyužijete všechny výhody Paris Pass a karta by vám pak nepřinesla žádnou úsporu? Zkuste samostatnou kartu Paris Museum Pass. S tou máte vstup do více než 60 nejznámějších památek a muzeí v Paříži včetně Louvru, Vítězného oblouku nebo muzea Orsay. Karta se dá zakoupit na 2, 4 nebo 6 dní. Paris Museum Pass si koupíte online a pak vyzvednete v Paříži kousek od Louvru. Adresa včetně dalších informací vám dorazí do emailu.

Kam si rezervovat vstupenku předem?

Nepřinesla by vám žádná z turistických karet úsporu? Na některých místech je lepší provést rezervaci online, jinak vystojíte ve frontě na lístky pěkný důlek. Níže najdete místa v Paříži, kam je lepší si zarezervovat vstupenku předem:

Související články o Paříži

Často kladené dotazy:

Jak funguje Paris Pass?

Pařížskou kartu si zakoupíte na oficiálních stránkách prodejce. U památky pak jen oskenujete kód z karty v mobilu.

Kde koupit Go Paris Pass?

Paris Pass si koupíte online na oficiálních stránkách prodejce. Pak si jí stáhnete do mobilu prostřednictvím aplikace GO City nebo vytisknete papírovou kopii.

Jaká je cena Go Paris Pass pro rok 2021?

Cena se liší dle toho, jaký typ karty zvolíte.

Vyplatí se Paris Pass?

V případě, že plánujete navštívit více památek, pomůže vám karta ušetřit až desítky euro. Názorný příklad najdete v článku.

5 názorů na “PARIS PASS: Jak ušetřit na památkách a dopravě v Paříži? (2022)”

  1. Jiří Procházka

   Ahoj, chtel jsem se zeptat. Ten pass Paris explorer se vztahuje i na vstupenku do Louveru? Dekuji za odpoved. 🙂

   1. Ahoj, ve verzi Explorer je součástí komentovaná prohlídka Louvru s průvodcem. Louvre bez průvodce je pak v Paris Pass nebo Paris Museum Pass.

    Ať se v Paříži líbí :).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top