5 dní v Paříži: Itinerář trasy, kam v Paříži (+ mapa)

kam v paříži

Paříž, město světel a lásky, je jedním z nejnavštěvovanějších měst na světě. S bohatou historií, úchvatnou architekturou a světově proslulou kulturou je snem téměř každého. V tomto itineráři pro 5 dní v Paříži přinášíme ty nejkrásnější památky a zajímavosti, kam v Paříži.

Itinerář jsme vytvořili tak, aby pokryl všechny oblíbené památky v Paříži, vyhlášená muzea, krásné parky a oblíbené čtvrti, které patří k tomu nejlepšímu v Paříži. V itineráři najdete taky další tipy, co navštívit v okolí, abyste si mohli naplánovat výlet do Paříže podle svých představ.

Obsah
 1. Jak si užít Paříž za 5 dní?
 2. Paříž za 5 dní – mapa trasy
 3. KAM V PAŘÍŽI ZA 5 DNÍ
 4. PĚT DNÍ V PAŘÍŽI – ITINERÁŘ PRO 1. DEN
 5. KAM V PAŘÍŽI ZA 5 DNÍ
 6. PĚT DNÍ V PAŘÍŽI – ITINERÁŘ PRO 2. DEN
 7. KAM V PAŘÍŽI ZA 5 DNÍ
 8. PĚT DNÍ V PAŘÍŽI – ITINERÁŘ PRO 3. DEN
 9. KAM V PAŘÍŽI ZA 5 DNÍ
 10. PĚT DNÍ V PAŘÍŽI – ITINERÁŘ PRO 4. DEN
 11. KAM V PAŘÍŽI ZA 5 DNÍ
 12. PĚT DNÍ V PAŘÍŽI – ITINERÁŘ PRO 5. DEN
 13. Ubytování v Paříži
 14. Jak se dopravovat po Paříži
 15. Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Paříže
 16. Více informací o Francii

Jak si užít Paříž za 5 dní?

Choďte pěšky

Centrum Paříže se dá z velké části prochodit pěšky. Díky tomu lépe nasajete atmosféru města, která je v Paříži nezaměnitelná.

Některá zajímavá místa se nacházejí mimo centrum nebo město samotné – Montmartre nebo palác Versailles, takže se použití veřejné dopravy nevyhnete.

Veřejná doprava v Paříži je spolehlivá a cenově dostupná. Snadno se dostanete z letiště do centra, z města do Versailles a takřka do každého koutu Paříže.

☞ Více se o fungování dopravy v Paříži dočtete v samostatném článku (odkaz se otevře v novém okně).

Ubytujte se poblíž centra

Najděte si ubytování s dobrou dostupností a nejlépe poblíž metra/RER, abyste na cestě netrávili zbytečně hodně času.

Zde je několik našich tipů na čisté a příjemné ubytování se skvělou dostupností do centra:

Ubytování v Paříži 😴

paříž ubytování
Ibis Paris Tour Eiffel

Oblíbený hotel u centra a metra za dobrou cenu

paříž ubytování
hotelF1 Paris Porte de Châtillon

Levné, ale příjemné ubytování v Paříži

Rezervujte si vstupenky

Rezervujte si vstupenky na ta nejnavštěvovanější místa předem. Na místě jen ukážete mobil se vstupenkou a přeskočíte frontu.

Někde je navíc rezervace povinná nebo jsou některé časy vyprodané předem – například Eiffelova věž, Louvre nebo muzea Orsay či Orangerie. U každého místa v článku najdete informaci, zda je rezervace předem nutná.

kam v paříži

Paříž za 5 dní – mapa trasy

Na mapě najdete vyznačenou trasu, kam v Paříži za 5 dní. Trasa se dá prochodit z velké části pěšky, takže kromě návštěvy památek a zajímavostí zažijete i tu pravou místní atmosféru.

Začínáme u Eiffelovy věže, bez které by se neobešel žádný itinerář Paříže. Postupně navštívíme více památek, muzeí a atrakcí, krásné a navzájem zcela odlišné čtvrti i rozlehlé zahrady.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s trasou, co vidět v Paříži za pět dní. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v itineráři pro pět dní v Paříži, Francie. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

KAM V PAŘÍŽI ZA 5 DNÍ

PĚT DNÍ V PAŘÍŽI – ITINERÁŘ PRO 1. DEN

 • Trocadéro a Eiffelova věž
 • Rue Cler a okolí Invalidovny
 • Most Alexandre III. a náměstí Concorde
 • Champs-Élysées a Vítězný oblouk

Ráno: Trocadéro a Eiffelova věž

Trocadéro

Naše dobrodružství začíná hned ráno na historickém náměstí Trocadéro, pojmenovaném na počest bitvy u Trocadéra v roce 1823, kdy francouzská armáda dobyla španělskou pevnost.

Díky své vyvýšené poloze a otevřenému prostoru získáte z náměstí perfektní výhled na Eiffelovu věž, zejména při východu a západu slunce. Tady se fotí ty ikonické fotky Eiffelovy věže. Při naší první návštěvě jsme tady byli dokonce svědky žádosti o ruku.

trocadéro paříž za 5 dní / kam v Paříži

Přijďte sem časně, abyste se vyhnuli davům a užili si klidnou atmosféru. Posaďte se na schody a vychutnejte si francouzskou snídani z místní pekárny – croissant a silnou kávu…s výhledem na vycházející slunce přímo za Eiffelovou věží.

trocadéro paříž za 5 dní / kam v Paříži
Při západu slunce je na náměstí Trocadéro nejrušněji.

Pod náměstím se rozprostírají krásné zahrady, s fontánami, sochami a upravenými zelenými plochami. Vydejte se skrz zahrady k Eiffelově věži, která se odtud nachází jen pár minut chůze za řekou Seina.

Eiffelova věž – kam v Paříži

Eiffelova věž není jen památkou – je to dominanta Paříže, kterou musíte vidět na vlastní oči, abyste plně pochopili její majestátnost a význam.

Věž byla postavená pro světovou výstavu v roce 1889, která se konala u příležitosti 100. výročí Francouzské revoluce.

eiffelova věž paříž za 5 dní / kam v Paříži

Navrhl ji inženýr Gustave Eiffel a v té době se se svojí výškou 324 metrů stala symbolem inovace a technického pokroku. Přesto byla ze začátku místními přijímání s hořkostí a vzbuzovala kontroverzi.

Za Eiffelovou věží se rozprostírá park Champ de Mars, oblíbený fotospot a místo pro piknik a odpočinek nejen turistů.

Praktické informace pro návštěvu Eiffelovy věže

Eiffelova věž nabízí několik úrovní, které můžete navštívit:

 • První patro: Zde najdete výstavy o historii věže a restauraci s výhledem.
 • Druhé patro: Toto patro je známé pro své restaurace a úchvatné výhledy na Paříž.
 • Vrchol (Třetí patro): Nejvyšší úroveň poskytuje panoramatický výhled na město a je přístupná výtahem. Na vrcholu najdete taky kancelář Gustave Eiffela.

Můžete si zakoupit vstupenky do 2. patra nebo až na vrchol do 3. patra (1. patro je součástí obou vstupenek). Vstupné se liší taky dle toho, zda zvolíte do 2. patra cestu výtahem nebo pěšky (ze 2. do 3. patra už vede jen výtah).

Nejlepší čas pro návštěvu věže je brzy ráno, pokud nechcete čekat dlouhé fronty na vstup a u výtahu.

Rezervujte si místo předem, ať se vyhnete vyprodaným vstupenkám. Na místě pak stačí vyhledat vstup pro ty, co mají rezervaci, ukázat vstupenku v mobilu a projít krátkou bezpečnostní kontrolou.

Pokud jsou vstupenky na odkaze výše vyprodané, podívejte se zde, zda jsou vstupenky k dispozici pro váš termín.

montmartre kam v paříži

Dopoledne: Procházka k mostu Bir-Hakeim nebo Passerelle Debilly

Chcete si pořídit krásné fotografie Eiffelovy věže? Vydejte se podél Seiny k mostu Bir-Hakeim, který nabízí úchvatný pohled na Eiffelovu věž nad Seinou (viz foto níže).

Alternativou je Passerelle Debilly, pěší most s romantickým výhledem, který se nachází blíže k centru (na druhou stranu je tu více lidí).

most Bir-Hakeim eiffelova věž paříž za 5 dní itinerář

Poledne: Rue Cler a okolí Invalidovny

Po návštěvě Eiffelovy věže si dopřejte procházku po Rue Cler, jedné z nejmalebnějších ulic Paříže. Tato ulice je plná kaváren, malých obchodů a stánků s čerstvými produkty. Je to skvělé místo pro oběd, kde si můžete vychutnat typickou francouzskou kuchyni.

Rue Cler je srdcem čtvrti Gros-Caillou, půvabné čtvrti v 7. pařížském obvodu, která se nachází mezi Eiffelovou věží a Invalidovnou. Tady nasajete dokonalý klid, pokud si chcete odpočinout od davů u Eiffelovy věže.

paříž za 5 dní itinerář / kam v paříži

Můžete se procházet klidnou, rezidenční čtvrtí, která vás zavede až k Invalidovně, bývalé nemocnici a dnes domovu pro válečné veterány. Je to nádherná stavba se zlatou věží, která ukrývá zajímavé muzeum o válečné historii a hrobku Napoleona Bonaparte.

paříž za 5 dní itinerář / kam v paříži les invalides

Odpoledne: Most Alexandre III. a náměstí Concorde

Zeptejte se místních, jaký most v Paříži je nejkrásnější a většina vám odvětí most Alexandre III. Most je bohatě zdobený se zlatými a sochařskými detaily. Spojuje Invalidovnu s Grand Palais a Petit Palais.

Z mostu se vydáme na náměstí Concorde, které je známé svou monumentální fontánou a obeliskem.

Pokračujeme po slavném bulváru Champs-Élysées, obklopeném alejí stromů, kde můžete nakupovat v luxusních buticích nebo si dopřát něco dobrého v jedné z mnoha kaváren.

paříž za 5 dní itinerář / kam v paříži champs elysees

Vítězný oblouk – kam v Paříži

Champs-Élysées končí u Vítězného oblouku (Arc de Triomphe), majestátní brány, která symbolizuje vítězství a sílu. Toto místo určitě nesmí chybět v itineráři, kam v Paříži.

arc de triomphe paříž za 5 dní itinerář / kam v paříži

Pokud si chcete užít panoramatický výhled na město, nenechte si ujít výstup na Vítězný oblouk. I když se nejedná o nejvyšší budovu v Paříži, výhledy odtud jsou jedny z nejlepších – Arc de Triomphe se nachází na Place Charles de Gaulle, odkud se rozbíhá dvanáct širokých, radiálně uspořádaných avenuí.

Tento pohled je nejlépe vidět právě z vrcholu a poskytuje jedinečnou perspektivu na strukturované uspořádání města.

Rezervujte si výhled z Vítězného oblouku a na místě přeskočte frontu.

výhled u arc de triomphe paříž

Večer: Plavba po Seině

Den zakončíme romantickou plavbou po Seině. Z paluby lodě uvidíte osvětlené památky, včetně Eiffelovy věže, Notre-Dame a Musée d’Orsay. Plavba nabízí jedinečný pohled na město a je perfektním způsobem, jak zakončit první den v našem 5 denním itineráři, kam v Paříži.

západ slunce paříž plavba lodí

KAM V PAŘÍŽI ZA 5 DNÍ

PĚT DNÍ V PAŘÍŽI – ITINERÁŘ PRO 2. DEN

 • Louvre a Tuilerijské zahrady
 • Katedrála Notre-Dame
 • Latinská Čtvrť

Ráno: Návštěva Louvru a Odpočinek v Tuilerijských Zahradách

Louvre

Náš druhý den v Paříži začínáme brzkou návštěvou slavného Louvru, s ikonickou skleněnou pyramidou na jeho nádvoří. Doporučuji přijít co nejdříve, abyste se vyhnuli davům a mohli si v klidu užít umělecká díla světového významu, včetně Mona Lisy, Venuše Mélské a mnoha dalších pokladů.

louvre paříž za 5 dní itinerář / kam v paříži

Louvre není jen muzeum, ale i architektonický skvost s bohatou historií. Procházka jeho chodbami je jako cesta časem, která vás zavede do různých epoch a kultur. Je to nádhera a doporučuji Louvre nevynechat, i když vás umění nezajímá.

Zajistěte si vstup do muzea Louvre předem, ať se vyhnete vyprodaným vstupenkám na místě.

louvre paříž
Praktické informace pro návštěvu Louvru

Muzeum je rozdělené do 3 křídel, která jsou tematicky zaměřená. V rámci jedné návštěvy nemáte šanci vše projít – je dobré si už před návštěvou stanovit, která místa chcete navštívit.

Na začátku si můžete vyzvednout v informacích mapu, která vám pomůže se v muzeu zorientovat (bude to potřeba, muzeum je obrovské). Nejvíc lidí je v Denonském křídle, kde si můžete prohlédnout obraz Mony Lisy (tady bývá nejvíc lidí).

louvre paříž za 5 dní itinerář / kam v paříži

Vstup do muzea vede přímo přes prosklenou pyramidu, kde jsou ukazatelé. Poté vás čeká rychlá bezpečnostní kontrola, po které vejdete do hlavní haly. V muzeu nechybí občerstvení, toalety a skříňky k uložení věcí.

Více informací: Sepsali jsme podrobného průvodce pro návštěvu muzea Louvre v Paříži.

louvre paříž

Tuilerijské zahrady

Po návštěvě v Louvru se vydejte kolem Arc de Triomphe du Carrousel a odpočiňte si v Tuilerijských zahradách, které se nacházejí přímo vedle muzea. Jsou tu jezírka lemovaná lavičkami, popř. můžete relaxovat přímo na trávě mezi květinovými záhony.

tuilerijské zahrady louvre paříž

Odpoledne: Notre-Dame

Po poledni se vydáme k majestátní katedrále Notre-Dame – od muzea Louvre pokračujeme kolem řeky Seina a po pár minutách dojdeme přes kamenný most Pont Neuf až na ostrov Île de la Cité.

Île de la Cité je v Paříži jedinečné místo, protože se jedná o historické jádro Paříže. Navíc se tu nachází hned několik významných památek.

Jednou z nich je Sainte Chapelle, královská kaple ze 13. století, která je známá především svými ohromujícími vitrážemi. Ty pokrývají více než 600 m² a zobrazují biblické příběhy od stvoření světa až po Kristovo zmrtvýchvstání.

sainte chapelle paříž

Katedrála Notre -Dame

Jen pár minut od Sainte Chapelle se majestátně tyčí Notre-Dame, gotická katedrála a jedna z dominant Paříže.

Katedrála před pár lety z části vyhořela, takže nyní prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Předpokládaný termín otevření se plánuje na konec roku 2024.

Powered by GetYourGuide
notre dame paříž / kam v paříži

Odpoledne a večer: Latinská čtvrť

Následně zamíříme do Latinské čtvrti (Quartier Latin), která patří k našim nejoblíbenějším čtvrtím v Paříži. Místo s pulzující atmosférou, historickými památkami a dlážděnými uličkami.

Můžete se vydat podél řeky, kterou lemuje menší park, kde to především o víkendu žije. Místní tu tančí, piknikují a kochají se výhledem na řeku.

Velká mešita Paříže a Rue Mouffetard

Naše první zastávka bude Velká mešita Paříže (Grande Mosquée de Paris), která je perfektním příkladem islámské architektury a nabízí klidnou zahradu, kde si můžete odpočinout. Vstupné je jen 3 €.

velká mešita paříže

Nachází se hned vedle botanické zahrady Jardin des Plantes, kterou si můžete projít zcela zdarma.

Rue Mouffetard a blízké okolí jsou skvělá volba, kam zajít v Latinské čtvrti na jídlo.

Jardin des Plantes paříž

Pantheon – kam v Paříži

Pokračujeme k Pantheonu, kde jsou pohřbené významné francouzské osobnosti, jako je Voltaire, Rousseau a Marie Curie. Budova samotná je nepřehlédnutelná díky svému neoklasicistnímu designu. Můžete vystoupat až nahoru pro krásné výhledy na město.

pantheon paříž

Lucemburské zahrady

Na závěr dne se projdeme Lucemburskými zahradami (Jardin du Luxembourg), které se rozprostírají kolem Lucemburského paláce, sídla francouzského Senátu. Místní tu relaxují, hrají karty nebo šachy a děti pouští loďky po jezírku.

lucemburské zahrady paříž

KAM V PAŘÍŽI ZA 5 DNÍ

PĚT DNÍ V PAŘÍŽI – ITINERÁŘ PRO 3. DEN

 • Montmartre a bazilika Sacré-Cœur
 • Muzeum Orsay, Orangerie nebo Centre Pompidou
 • Jídlo ve čtvrti Saint-Germain
 • Moderní čtvrť La Défense

Ráno: Procházka po Montmartre

Třetí den v Paříži začneme ve čtvrti Montmartre, která je známá svým bohémským duchem a uměleckou historií. Vydejte se k bazilice Sacré-Cœur, nádherné stavbě vysoko na kopci, která působí jako z cukru. Navíc je odtud nádherný výhled na město.

bazilika Sacré-Cœur paříž montmartre

Procházka k bazilice vás zavede přes malebné uličky plné kaváren, galerií a uměleckých stánků. Navštivte Place du Tertre, kde místní umělci vystavují a prodávají svá díla, a nasajte atmosféru této jedinečné čtvrti.

Pokračujeme k Moulin Rouge, slavnému kabaretu, který je synonymem pro pařížský noční život.

V mapě na začátku článku jsem vyznačila další místa a skryté uličky, která stojí na Montmartre za vidění.

montmartre paříž
Praktické informace pro návštěvu Montmartre

Čtvrť je krásná, a právě proto se už dopoledne zaplní turisty. Jenže zdejší uličky jsou úzké a vy se doslova prodíráte davem. Z toho důvodu doporučuji přijít hned ráno, abyste se největším davům vyhnuli.

Navíc bazilika je otevřená od brzkého rána a vy se tak dostanete dovnitř bez dlouhé fronty, která se později vine kolem baziliky.

Čtvrť není rozlehlá a snadno jí projdete za 2-3 hodiny.

montmartre paříž / kam v paříži

Odpoledne: Muzeum Orsay, Orangerie nebo Centre Pompidou

Po prohlídce Montmartre nasedněte na metro a vystupte u jednoho ze slavných pařížských muzeí. Muzeí umění není totiž v Paříži nikdy dost. Navíc jedno je lepší než druhé.

Muzeum Orsay – kam v Paříži

Naproti Louvru, na druhé straně Seiny, se nachází bývalé nádraží, kde sídlí muzeum Orsay. Pokud bych si měla vybrat pouze jedno muzeum umění (kromě Louvru), bylo by to muzeum Orsay.

muzeum orsay paříž

Právě tady najdete jednu z nejvýznamnějších sbírek impresionistického a postimpresionistického umění na světě, která jsou zasazená do impozantních prostor. Pokud vás zajímají především mistrovská díla od Moneta nebo Van Gogha, vystoupejte (nebo vyjeďte výtahem) do 5. patra. Tady se nachází taky ikonické hodiny s výhledem na město.

muzeum orsay paříž
Praktické informace pro návštěvu muzea Orsay

Vstupenky do muzea Orsay je určitě lepší rezervovat předem – rezervujete si konkrétní čas, ale přijít můžete i o něco dříve. Stačí ukázat vstupenky v mobilu a vevnitř projdete rychlou bezpečnostní kontrolou. V muzeu nechybí občerstvení, toalety a skříňky.

muzeum orsay paříž

Muzeum Orangerie

Žádný milovník Moneta si nemůže nechat ujít muzeum Orangerie, které leží na rohu Tuilerijských zahrad. Muzeum je menší a komornější než muzeum Orsay, ale ukrývá monumentální obraz Monetových leknínů.

Především v sezóně je nutné rezervovat předem – zvlášť, pokud plánujete vidět stálou sbírku včele s Monetem. Málokdy seženete vstupenky na tentýž den a vyprodáno bývá na ranní a dopolední termíny až týden dopředu.

Více informací: Inspirujte se tipy na nejlepší místa, co navštívit v Paříži (včetně vstupného a mapy).

Centre Pompidou

Další skvělou volbou je Centre Pompidou, moderní umělecké centrum známé svou průkopnickou architekturou s vnějšími eskalátory a barevnými trubkami. Nabízí širokou škálu moderního a současného umění a skvělý výhled na Paříž z horního patra.

Stejně jako u ostatních muzeí je lepší rezervovat vstupenky předem.

le centre pompidou paříž

Odpoledne: Jídlo ve čtvrti Saint-Germain

Po návštěvě muzeí si dopřejte oběd ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, která je známá svými kavárnami, restauracemi a historickou atmosférou.

Navštivte Café de Flore nebo Les Deux Magots, dvě z nejznámějších kaváren, kde se scházeli intelektuálové a umělci jako Sartre, Beauvoir nebo Hemingway. Procházejte se úzkými uličkami a objevujte butiky, knihkupectví a umělecké galerie.

paříž saint germain

Večer: Moderní čtvrť La Défense

Přesuňte se do La Défense, moderní čtvrti plné mrakodrapů a moderní architektury. Právě večer, se zapadajícím sluncem opírajícím se do zdejší prosklené architektury, má čtvrť tu nejlepší atmosféru.

la défense paříž

Projděte se po Esplanade de La Défense a sedněte si na schody pod Grande Arche, monumentální oblouk, který je moderní interpretací Arc de Triomphe.

Celá čtvrť je skvělým kontrastem k historickému centru Paříže. Jsou tu zelené plochy, široká pěší zóna a obrovské nákupní centrum.

la défense paříž
la défense paříž

Tip: La Défense je zároveň výbornou lokalitou, kde se ubytovat, protože zdejší hotely nabízí skvělý poměr ceny a kvality. Navíc se nachází na konečné lince metra 1, kam se dostanete za pár minut z centra od Arc de Triomphe.

Dobrou zkušenost mám s hotelem CizitenM – moderní, menší pokoje s nádherným výhledem, výborné snídaně a velmi ochotný personál.

Pohled na čtvrť La Défense z hotelu CitizenM

KAM V PAŘÍŽI ZA 5 DNÍ

PĚT DNÍ V PAŘÍŽI – ITINERÁŘ PRO 4. DEN

 • Versailles
 • Le Marais
 • Opéra Garnier a galerie Lafayette Haussmann

Ráno: Výlet do Versailles

Začněte svůj čtvrtý den brzkou cestou do Versailles, jednoho z největších a nejluxusnějších palácových komplexů na světě. Už zvenku palác Versailles doslova září díky svým zlatým detailům. Jakmile vejdete dovnitř, zůstanete doslova ohromení, jak je palác uvnitř opulentní a zdobený.

versailles kam v paříži
versailles zrcadlová místnost

Nejznámější místností je Zrcadlová síň (Galerie des Glaces), ale k vidění je tu toho daleko více. Na prohlídku interiérů si vyčleňte alespoň hodinu.

Po prohlídce zámku se projděte nádhernými zahradami, které navrhl André Le Nôtre. Zahrady jsou plné fontán, soch a geometricky upravených záhonů. Můžete si taky půjčit loďku a projet se po Velkém kanálu (Grand Canal). V parku, který se rozprostírá pod zahradami, jsou taky k půjčení kola.

versailles kam v paříži

Pokud máte dostatek času a chuti, navštivte menší paláce Malý a Velký Trianon a vesničku Hameau de la Reine, kde Marie Antoinetta unikala z formálního dvorského života.

Zajistěte si vstup do zámku Versailles rezervací vstupenek předem – vstupenky bývají často vyprodané předem a na místě se tak bez předchozí rezervace dovnitř nedostanete.

versailles paříž
Praktické informace pro návštěvu paláce Versailles

Doporučuji do Versailles vyrazit co nejdříve, abyste se vyhnuli největším davům. Zahrady se otevírají v 8:00 (park ještě o hodinu dříve) a palác v 9:00. Pro klidnější atmosféru je nejlepším časem pro návštěvu hned v 9:00 ráno – vstupenky si určitě rezervujte předem, ať neriskujete, že budou na místě vyprodané.

V sezóně se začíná tvořit fronta už půl hodiny předem. Vevnitř pak projdete rychlou bezpečnostní kontrolou. Neberte si velké batohy nebo zavazadla – nejsou tu skříňky pro uložení.

versailles paříž

Záleží, co vše chcete vidět, ale na běžnou prohlídku zahrad a paláce si vyčleňte alespoň 3 hodiny. Snadno tu ale můžete strávit celý den.

Více informací: Zde najdete našeho podrobného průvodce pro návštěvu Versailles.

versailles kam v paříži

Odpoledne: Návrat do Paříže

Pokud neplánujete strávit ve Versailles celý den, zde je několik možností, jak strávit zbytek dne v uvolněném tempu.

Možnost 1: Procházka po čtvrti Le Marais

Čtvrť Le Marais je známá svou bohatou historií, živou atmosférou a množstvím malých butiků, kaváren a muzeí. Vystupte na zastávce metra u honosné radnice Hôtel de Ville de Paris a zajděte na výborný falafel do L’As du Fallafel (přesnou polohu najdete v mapě na začátku článku).

Pokud půjdete dalších pár minut, dojdete na Place des Vosges, nejstarší náměstí v Paříži, které obklopují arkádové budovy s parkem uprostřed.

place des vosges paříž

Možnost 2: Návštěva Opery Garnier a nakupování v Galeries Lafayette Haussmann

Druhou možností je prohlídka Opéra Garnier, jednoho z nejkrásnějších operních domů na světě. A uvnitř je ještě krásnější!

Nebo se vydejte na nákupy do Galeries Lafayette Haussmann, slavného obchodního domu, s luxusními značkami a výhledem ze střešní terasy.

opera garnier paříž

KAM V PAŘÍŽI ZA 5 DNÍ

PĚT DNÍ V PAŘÍŽI – ITINERÁŘ PRO 5. DEN

I přesto, že máme na Paříž 5 dní, je velmi těžké obsáhnout vše. Z toho důvodu necháme poslední den v Paříži více otevřený a ukážeme si tři itineráře, jak můžete den strávit.

Možnost 1: Den v Disneylandu

Začněte svůj den brzy ráno a vydejte se na výlet do Disneylandu Paris, který se nachází přibližně 32 km východně od města. Z centra Paříže se sem snadno dostanete vlakem RER A, který vás doveze přímo k branám parku.

Tip: Rezervace vstupenek do Disneylandu Paris je povinná. Doporučuji rezervovat alespoň den předem – pokud byste si lístky rezervovali až v den návštěvy, jsou výrazně dražší.

Disneyland Paris se dělí do dvou parků: Disneyland Park a Walt Disney Studios Park. Doporučuji zakoupit vstupenku pouze do jednoho z parků, protože každý z parků je obrovský a za jeden den je velmi těžké navštívit oba parky.

disneyland paris

V Disneyland Park se přenesete do říše pohádek, s ikonickým hradem Šípkové Růženky a postavičkami, jako je Mickey, Minnie nebo kačer Donald. Zároveň si užijete taky jízdu na atrakcích, včetně Pirates of the Caribbean nebo Big Thunder Mountain.

Ve Walt Disney Studios Park navštívíte filmové ateliéry, zažijete akční představení nebo si vyzkoušíte adrenalinové jízdy jako Ratatouille: The Adventure nebo The Twilight Zone Tower of Terror.

Pokud nevíte, který z parků si vybrat, doporučuji Disneyland Park.

Více informací: Zde najdete našeho podrobného průvodce pro Disneyland Paris.

disneyland paris

Možnost 2: Fondation Louis Vuitton a večerní Eiffelova věž

Ráno: Návštěva Fondation Louis Vuitton

Začněte svůj den návštěvou Fondation Louis Vuitton, moderního uměleckého muzea navrženého slavným architektem Frankem Gehrym. Muzeum se nachází v Bois de Boulogne, jednom z největších městských parků v Paříži.

Fondation Louis Vuitton

Samotná budova je uměleckým dílem a nabízí nádherné výhledy na okolní park. Muzeum je trochu z ruky – nejsnadněji se sem dostanete z Place Charles de Gaulle u Vítězného oblouku. Tady staví přes den každých cca 20 minut minibus, který vás doveze za pár minut až k muzeu. Pokud si koupíte vstupenku do muzea předem, máte autobus v ceně.

Fondation Louis Vuitton

Cestujete s dětmi? V Bois de Boulogne můžete navštívit taky Jardin d’Acclimatation, menší zábavný park s atrakcemi.

Bois de Boulogne nabízí klidná zákoutí pro piknik, projížďky na loďkách nebo jednoduše odpočinek v přírodě po několika dnech strávených v rušném centru.

Ubytování v Paříži 😴

ubytování v paříži
Pullman Paris Tour Eiffel

4* hotel s výhledem na Eiffelovu věž

ubytování v paříži
citizenM hotel – skvělý poměr ceny a kvality

Moderní ubytování s výhledem + výborné snídaně

Večer: Eiffelova věž

Zakončete svůj den návštěvou Eiffelovy věže, kdy je večer krásně nasvícená. Každou hodinu po setmění se navíc věž rozzáří blikajícími světly.

eiffelova věž v noci

Možnost 3: Zámek Vincennes a Bois de Vincennes

Ráno a odpoledne: Zámek Vincennes a Bois de Vincennes

Vydejte se do zámku Vincennes, který se nachází na východním okraji Paříže. Tento středověký hrad je jednou z nejlépe dochovaných pevností v Evropě.

Prozkoumejte velkou věž (donjon), kapli a královské apartmány. Hrad má bohatou historii, která sahá až do 14. století, a nabízí perfektní pohled na středověkou architekturu a život.

zámek vincennes paříž

Po prohlídce zámku se projděte v přilehlém Bois de Vincennes, největším veřejném parku v Paříži. Můžete si přinést piknik a užít si oběd na trávníku nebo navštívit jednu z místních kaváren.

Na zámek navazují krásné zahrady s volně pobíhajícími pávi (po levé straně od vstupu do zámku). Na západním okraji parku můžete navštívit zoologickou zahradu.

Tip: Chcete si ulehčit cestování do Paříže? Zde si můžete rezervovat vstupenky na nejoblíbenější památky a atrakce v Paříži na jednom místě, včetně Louvru, Vítězného oblouku, Versailles nebo plavby po Seině. Na místě pak stačí ukázat vstupenky v mobilu.

Praktické informace pro návštěvu zámku Vincennes

Zámek Vincennes se nachází na konečné stanici žluté linky metra 1 (Château de Vincennes). Zde najdete aktuální informace o otevírací době a vstupném Château de Vincennes. Okolí zámku si můžete prohlédnout zdarma, platí se až za vstup do interiérů.

zámek vincennes paříž

Večer: Výhled na Eiffelovku z Montparnasse

Zakončete svůj den ve čtvrti Montparnasse, jejíž dominantou je Tour Montparnasse, s výškou 210 metrů nejvyšší mrakodrap v Paříži.

Výhled z Eiffelovy věže je klasika, ale z mrakodrapu Tour Montparnasse budete mít fantastický výhled na Paříž včetně Eiffelovy věže. Zvlášť večer je to nádhera!

Rezervujte si výhled z Tour Montparnasse.

montparnasse paříž výhled na eiffelovu věž

Až na vyhlídkovou plošinu se dostanete výtahem. Nahoře jsou křesílka k posezení a mapa s vyznačenými místy, co kde z vyhlídky uvidíte. Celá vyhlídka je zabezpečená sklem – ve skle jsou otvory pro focení. Tour Montparnasse je otevřený až do pozdních večerních hodin.

Ubytování v Paříži

Ubytování v Paříži 😴

paříž ubytování
Ibis Paris Tour Eiffel

Oblíbený hotel u centra a metra za dobrou cenu

paříž ubytování
hotelF1 Paris Porte de Châtillon

Levné, ale příjemné ubytování v Paříži

Jak se dopravovat po Paříži

Doprava v Paříži je pohodlná, efektivní a cenově dostupná. Její páteří je metro, které je nejpoužívanějším a nejrychlejším způsobem dopravy po Paříži. Systém má 16 linek a více než 300 stanic.

Oblíbeným způsobem dopravy je taky RER, síť příměstských vlaků, která propojuje Paříž s okolními oblastmi a je ideální pro delší vzdálenosti nebo cesty do okolí města, jako je Versailles nebo Disneyland. RER ale využijete taky ve městě a na vlak můžete snadno přestoupit na většině stanic metra.

Autobusová síť pokrývá celé město a je vhodná pro kratší vzdálenosti a prohlídku města. Na okrajích Paříže využijete tramvaje.

canal st. martin paříž

Jak platit za dopravu v Paříži

Nejjednodušší možností je karta Navigo, kterou si můžete pořídit v automatu nebo hned na letišti v turistických informacích. Kartu Navigo si následně přednabijete podle toho, jak často plánujete dopravu v Paříži využívat – můžete si vložit jednorázové jízdenky t+ ticket (přestupní jízdenky), karnet 10 jízdenek za zvýhodněnou cenu nebo denní jízdenky pro neomezené cestování po Paříži (cena se liší dle počtu zón, ve kterých budete cestovat).

Další možností jsou papírové jízdenky t+ ticket nebo Paris Visite Pass pro neomezené cestování po předem vybraný počet dní a počet zón.

Kromě veřejné dopravy můžete využít taxi a Uber. Paříž má taky rozvinutý systém sdílených kol (Vélib’).

☞ Více informací: Sepsali jsme samostatného průvodce pro dopravu v Paříži.

paříž montmartre

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Paříže

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše, od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

paříž montmartre

Toto byl náš 5-denní itinerář, kam v Paříži. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Francii

PAŘÍŽ: Podívejte se na tipy, co navštívit v Paříži (včetně vstupného, otevírací doby a mapy). Naplánujte si svůj itinerář pro 3 dny v Paříži.

Muzeum Louvre patří mezi to nejlepší, co navštívit v Paříži a to i pro ty, kteří jinak umění nevyhledávají. V dalším článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět před návštěvou Versailles.

Plánujete navštívit Disneyland? Čtěte podrobného průvodce Disneylandem.

Zde se dozvíte vše o dopravě v Paříži (letiště, MHD, metro, kolo) a další tipy o cenách, jídle a ubytování najdete v průvodci Paříží. Čtete naše tipy, jak levně navštívit Paříž. Karta Paris Pass je oblíbenou možností, jak ušetřit v Paříži – více o Paris Pass.

FRANCIE: Zde jsou nejkrásnější místa, co navštívit ve Francii. 

PROVENCE: Zde je podrobný průvodce pro Provence, jednu z nejkrásnějších oblastí ve Francii.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *