Vítáme Vás na našem blogu!

Jsme čtyřčlenná rodina ze západních Čech, kterou baví objevovat, poznávat a nasávat atmosféru nových míst. 

Ani jeden nepocházíme z rodiny, kde by se cestovalo. Vlastně jsme si ještě před lety mysleli, že cestování je privilegium, kterému se jen tak někomu nedostane.

Dnes už víme, že jsme se nemohli mýlit více. 

Naše dobrodružství začalo asi před 14 lety, kdy jsme si od tchána koupili za 5 tisíc korun starou dobrou Felicii. Vyrazili jsme tam, kam nám Felicie dovolila – do Českého ráje, Českého Švýcarska nebo Krkonoš

Po pár letech jsme Felici vyměnili. Budiž jí zem vrakoviště lehká.

A vyrazili za hranice. V té době jsem pracovala na poště a u toho dálkově studovala na univerzitě. Naše platy v Karlovarském kraji nepatřili k nejvyšším, takže jsme často cestovali nalehko a jen s pár drobnými v kapse. 

Objednávali jsme si to nejlevnější ubytování. V nejlepším případě nás čekala jen plíseň na zdech, v těch horších jsme pročekali hodiny ve dvoře, než dorazí majitel z Airbnb a pustí nás dovnitř. Nebo jsme si rovnou ustlali na letišti (a byli jsme dost překvapení, kolik lidí si na tom letišti ustlalo s námi). 

Při naší dovolené v Benátsku jsme se denně dělili o jeden malý balíček těstovin na oběd, abychom si pak mohli zaběhnout na zmrzlinu.

A i když mělo levné cestování rozhodně něco do sebe, dnes už cestujeme jinak. Taky kvůli našim klukům (2 a 4 roky). Plánujeme dopředu a hledáme možnosti s nejlepším poměrem ceny a kvality. Už se nechceme stresovat na místě, a proto cestujeme s ověřenými společnostmi. A to je to, co bychom rádi předávali na tomto blogu. 

Pomohli svými zkušenostmi a tipy, jak si naplánovat perfektní dovolenou. 

Objevte s námi Londýn, Paříž, Řím, Lisabon, ale taky Dubaj nebo New York. Projděte se po kopcích rakouských Alp či Dolomit. Nebo si užijte vinice Toskánska a levandulová pole Provence. Inspirujte se a vyberte si svojí dovolenou tady

Razíme totiž ten názor, že není potřeba letět přes půl světa, abychom objevili krásná místa.

Zakládáme si na tom, že žádný z článků na tomto webu není sponzorovaný. Všechny výdaje si hradíme sami, aby byly naše názory objektivní a nezkreslené.

Děkujeme, že cestujete s námi. Děkujeme za jakoukoliv zpětnou vazbu v komentářích nebo na emailu. Moc si toho vážíme!

Blanka, Péťa a děti

39 názorů na “O NÁS”

 1. Dobrý den, ahoj,
  Vaše stránky mi velmi pomohli při mé cestě do NY. V podstatě můj celý itinerář jsem si sestavil s velkou podobností tomu Vašemu a jen pár drobností doplnil nebo upravil v závislosti na počasí. Děkuji Vám za vše co děláte, protože nám ostatním vaší snahou velmi pomáháte. Četl jsem mnoho stránek týkajících se NY, ale ta Vaše je bezkonkurenčně nejlepší…a to Vám klidně podepíšu:).
  děkuji moc a při plánování mých dalších cest, se nechám opět inspirovat vámi.
  Lukáš N.

  1. Lukáši, moc děkujeme za zpětnou vazbu. Podobné zprávy nás vždy potěší a jsme rádi, že náš itinerář pomohl při plánování dál.

   Budeme se těšit příště. 🙂

 2. Blanko, Váš blog je nesmírně inspirující a já se nesmírně těším, až s malým vyrazím. Díky že to děláte. Děláte to skvěle.
  Přeji krásné další cesty a díky!
  Líba

  1. Líbo, moc děkuji za krásný komentář! Opravdu mě potěšil.

   Ať se daří nejen na cestách a pozdravujte malého. 🙂

   Blanka

 3. Dobrý den,
  zrovna plánujeme návštěvu Londýna v létě jako dárek k 10. narozeninám naší dcery, která miluje Harryho Pottera.
  Hlavní cíl výletu je tedy jasný:-)
  Díky vašim článkům o Londýně jsem si udělala ucelenou představu o tom, jak to tam funguje a co všechno je potřeba zařídit předem.
  Ještě jednou díky moc za vaše tipy a rady.

  1. Dobrý den Alo,

   my taky moc děkujeme za zpětnou vazbu. Ať se výlet do Londýna vydaří a dcera si dárek k narozeninám užije. 🙂

 4. Zdravím.
  Plánuji na příští rok dovču pro 4 člennou rodinku v Dolomitech. A jsem strašně ráda, že jsem narazila na Vaše stránky. Skvěle inspirativní. Chceme Dolomity zkusit poprvé. Rádi bychom cyklo, nějaký ten trek. Vždy mám problém , abychom nešli ale ferraty – ty úplně nechci a vy my to krásně vypisujete i dokonce obtížnost tras. Děkuji ( mimochodem i my jsme z Karlovarského kraje :-)) )
  Jana

  1. Zdravím Jani,

   a moc děkujeme za milý komentář :). V Dolomitech je krásně, určitě se vám tam bude líbit. Kdyby bylo něco nejasného, dejte vědět a mrkneme spolu na to.

   Ať se dovolená vydaří :),

   Blanka

  2. Dobrý den, Jano, my jsme letos podnikli výlet do Dolomit též poprvé a podstatnou část jsem čerpala zde, ještě jsme na druhou dovolenou jeli na Slovensko, takže určitě Vám plánování podle Smilingway doporučuji. Blance a Péťovi posílám opravdu vřelý pozdrav a poděkování za tenhle skvělý blog, je to úplně super, je tu všechno. Přeji Vám krásné dny, hodně zdraví a spoustu cestovatelských zážitků. Mějte se fajn, hezký zbytek léta a díky!!!! Hela s rodinou z Klatov.

   1. Dobrý den, Helo,

    moc děkujeme za krásný komentář, který nás velmi potěšil :).

    Přejeme jen to nejlepší a ať se daří nejen na cestách!

    Blanka a Péťa

 5. Ahoj Peťo a Blanko,
  náhodou jsem narazil na váš web při plánování eurovíkendu s manželkou v Římě. A musím Vám moc poděkovat za kompletní informace a odkazy, které jsme plně využili a právě díky vám se nám podařilo vše skvěle naplánovat a všechny návštěvy absolvovat prakticky bez front, což nás velmi mile překvapilo. Váš web nám výborně poradil a vše maximálně usnadnil, moc si toho vážíme.
  DĚKUJEME 🙂

 6. Stránku jsem našla náhodou při hledání inspirace na poznávání Londýna a jsem nadšená!!! Tolik typů a míst, kam by člověk měl zavítat a k tomu praktické rady, jak na Londýn :)) Miluji plánování a vaše stránka mi usnadní pochopení Londýna :)) Díky za tuto stránku.

 7. Ahoj,
  moc se mi líbí, jak do článků přidáváš mapy. Jako někdo, kdo mapy moc rád, toto dokážu ocenit – nemusím si ty informace pak “složitě” přeťukávat a dané destinace následně hledat.

  1. Ahoj Jirko,

   mám to stejně jako ty, takže ráda slyším, že mapy pomáhají :).

   Moc děkuji a přeji spoustu nezapomenutelných cest.

   Blanka

 8. Náhodou jsem objevila vaše stránky a jsem nadšená. Díky za ně. Už se těším, až je důkladně prozkoumám.
  S manželem taky moc rádi cestujeme, a nejraději na místa, kde jsme jen my a příroda. Já fotím jak šílená a po návratu píšeme info o výletu.
  Přeji další krásné cestovní zážitky, ať máme na co koukat a číst 🙂

  1. To mě tak těší Zdeni. Moc děkuji za krásnou zprávu! A úplně souhlasíme – v přírodě je vždycky nejlíp :).

   My taky přejeme spoustu cestovatelských zážitků, ať máte na co vzpomínat :).

 9. Našel jsem vás náhodou, ale jedním slovem : Úžasné ! Druhým slovem : Skvělé ! A mohl bych pokračovat, ale nebudu. Zhruba polovinu toho co popisujete jsme už dříve navštívili, ale našli jsme tu další inspirace !! Krušné hory a Slavkovský les též máme rádi. Takže velký a upřímný dík, je to skvěle zpracováno.

 10. Ahoj Blanko,
  jsme čtyři důchodci, kteří každý rok na deset dní někam vyrazí. Na pinterestu jsem narazil na Tvoje tipy na výlety a hned nám bylo jasné, kde máme pole neorané. Tvé tipy pro karlovarský kraj rozhodly, že to bude právě ten, který poctíme návštěvou. (srpen 2020). Pravda, všechno jsme nestihli(přeci jen už nejsme tak fyzicky zdatní), nicméně hodně jsme toho viděli a musím konstatovat, že se tam zase chceme letos vrátit.
  Jste krásná rodina a přeji Vám mnoho dalších cestovatelských misí, ale hlavně zdraví a
  ať se Vám všechny nepříjemnosti vyhýbají.
  S pozdravem J.Němec

  1. Ahoj,

   moc děkuji za krásnou zprávu. Těší mě, že můj článek napomohl k pěkné dovolené a ještě k tomu v našem kraji :).

   Děkujeme za přání a i my přejeme jen to dobré od zdraví až po nové zážitky Tobě i tvým přátelům :).

 11. Wow, co je tohle za blog? Zatím jsem ho jenom zběžně “proklikala”, ale první dojem je naprosto super, přijde mi, že je tady všechno! Určitě si to tady projdu víc, protože zrovna hledám inspiraci na dovolenou v Čechách a tady je fakt z čeho vybírat. Musela jsem to sem napsat i přesto, že jsem stránky zatím pořádně neviděla, protože na mě fakt moc dobře zapůsobily. 🙂 Krásná práce, Blani, děkuji za všechno Tvé úsilí! Hanka

  1. Hani moc děkuji za milá slova :). Přesně tohle mi dělá největší radost, pokud tu někdo načerpá inspiraci. Ještě mám na čem pracovat, což teď půjde krapet pomaleji s novorozencem a batoletem, ale občas si určitě od plínek ráda odskočím k psaní článku :). Ještě jednou děkuji a přeji pěkné výletění a cestování. Blanča

 12. Vymýšlím výlet pro rodinu na Karlovarsko. Díky za tipy. Ještě víc si vážím snahy udělat jiným radost, pomoci jim A zadarmo. Ještě jednou děkuji.

 13. Ahoj Blani,..
  při čtení sekce ” o mně” jsem se trochu s Tebou zrcadlila.. měla jsem to obdobně.. jeden plat ne závratný, živit dva /já a syn/ a touha někam vyrazit. Poprvé s cestovkou na Gran Canaria /no pěkný, ale peněz škoda/. Tak jsem se obrnila trpělivostí a nadhledem a další rok vyrazily naší starou Octávečkou se stanem k rakouským jezerům. A ejhle, cestování úplně v pohodě, krásný výlety, snídaně v trávě a to úplně nejvíc, když mi syn řekl, že to byla ta nejhezčí dovolená. Takže další rok bylo v plánu Slovinsko a s tím spojené i drobné adrenalinové kousky jako zipp-line, canoying/ syn měl 12 let, tak se musím přizpůsobit jeho pubertálním nápadům 🙂
  Letos bych chtěla do Dolomitů.. při procházení nápadů, tipů a tras jsem objevila Vaše stránky a musím uznat, jsou SUPER. Moc děkuji, určitě využijeme Vašich poznatků, tipů a tras.
  Přeji mnoho úspěšně nacestovaných kilometrů a nových tras, Maruška

  1. Ahoj Maruško,

   moc děkuji za krásný komentář, to mi vždy udělá radost :).

   Na pubertální nápady si my ještě chvíli počkáme, synovi je rok, ale jeho touha po poznání je momentálně rozhodně větší než ta naše :).

   Ať se dovolená v Dolomitech vydaří a nejen syn zažije další nezapomenutelnou dovolenou :).

   Blanča

 14. Milá & spol.,
  moc pěkné fotky a užitečné informace. Byla jsem v loni V Římě na bleskovou návštěvu Vatikánu a rychlovku přes město. Byla jsem tak unešena krásou a atmosférou tohoto města, že jsem se rozhodla návštěvu letos zopakovat ale v klidu. Právě na tvých stránkách jsem našla konkrétní informace a doporučení.
  Budu tam s kamarádkou ,první týden v říjnu a nechceme se nechat honit nějakým Roma pasem či týdenní jízdenkou na metro atd….
  Rozhodly jsme se prostě absolvovat ty nezbytné fronty na vstupenky , příjde to i levnějí ….máš pro nás nějaký konkrétní tip ?? Jsme 69 a 60 leté kámošky, letíme z Prahy a ubytování máme zajištěné blízko Vatkánu ( 5 min,). Emilie

 15. Monika Brožová

  Ahoj Blanko,
  jsem ráda, že jsem narazila na tvoje stránky o cestování. Chystám se s manželem do Tater, tak jsem se k nim dostala, jako tipy na výlety, ubytování, co vidět, co naopak vynechat. Děti už můžeme nechat doma a tak si rádi vyrazíme i sami, ale i s nimi je fajn cestování. Takže díky, že si můžu přečíst tvoje zkušenosti, doporučení, ráda využiji při plánování cest. Ať se ti daří a budu se těšit na další inspirace, Monika

  1. Ahoj Moni,

   to mě potěšilo, že naše zkušenosti pomohly při plánování cesty do Tater :). Určitě se vám bude s rodinou v Tatrách líbit.

   Moc děkuji za milou zprávu. Ať se daří i tobě a užijte si krásnou dovolenou, ať je na co vzpomínat :).

   Blanka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *