Ahoj, 

děkuji, že jsi zavítal/ a na mé stránky a zároveň tě tu vítám :). 

S kým máš tu čest? Relativně normální holkou (to relativně je dost důležité :), jejímž cílem je prožít každý den naplno. S úsměvem a dobrou náladou. Klidně u nás v kotlině. Nebo v sousedních luhách a hájích. Prostě tam, kde je dobře. Asi proto SmilingWay :). 

A co bych řekla o sobě? 

Nejsem vegan. A cukrfree je u nás doma sprosté slovo. Ale není prostě nic lepšího než chleba s máslem, vajíčkem a špetka soli na to nebo kostička (čti 4 kostičky :)) čokolády po obědě. Nebo 300 gramová Milka jako odměna za porod :D.

Mám ráda humor. A klidně ironickej. A lidi, kteří si ze sebe umí udělat srandu. Což je dobře pro mého Péťu, protože on je největší ironik pod sluncem. Ne každá by to s ním ustála :D. 

hdr

K písmenkům mě to vždycky táhlo…čísla, to není pro mě. Přesně to chce člověk zjistit po 5 letech studia ekonomické fakulty, kdy po večerech po práci chodil po kuchyni sem a tam  a bifloval na sobotní zkoušku :). 

Ale jak se říká “Lepší pozdě, než li později” (zároveň jeden z mých nejoblíbenějších filmů – pokud neznáte, doporučuju:)).

Jsem akční člověk a trajdání mě naplňuje. Dříve jsem takovou možnost cestovat neměla. Ani má polovička. Asi proto jsme se potkali, abychom dali dvě a dvě nohy dohromady a mohli poznávat svět spolu. A teď už ve třech. Ono tomu to přebalování na zadní sedačce auta hned dodá jinou šťávu :). Někdy bohužel doslova :D. 

0508-2019-0404556740524949157831-01_optimized
0508-2019-0438036740918429105167-01_optimized
0508-2019-0400738741301130725942-01_optimized

Žádné deníky z dlouhých cest tu ale nečekejte. Proč? Máme kočku. A osmáky. Prostě takovou menší ZOO. A když už jsme si k sobě jednou našli cestu (shodou samaritánských náhod), zodpovídáme si za to, že s námi budou ti nejspokojenější chlupáči. Tlapku na to. O co jsou ale naše cesty kratší, o to jsou akčnější. 

A proč jsem se rozhodla pro tyhle stránky? Důvodem je čas. Všichni ho dnes mají málo a určitě jsou zábavnější činnosti, než otevřít stý článek o ničem. Pokaždé, když se chystáme někam na cestu, hledám info o daném místě. Místo toho ale najdu spoustu článků jako přes kopírák. Jen s jinak poskládanými písmenky. Někdy ani to ne. Nebo když je u článku o Švýcarsku jako titulní fotka most Bastei ze Saského Švýcarska. Švýcarsko jako Švýcarsko, že :). Proto se snažím, aby všechny mé z cest načerpané informace byly užitečné, ověřené a co nejvíce obsáhlé. 

Snad se vám tu bude líbit :). Za každou zpětnou vazbu budu ráda. Za tu pozitivnější budu radši :).

 

Blanča a její chlapci 🙂

This Post Has 3 Comments

 1. Milá & spol.,
  moc pěkné fotky a užitečné informace. Byla jsem v loni V Římě na bleskovou návštěvu Vatikánu a rychlovku přes město. Byla jsem tak unešena krásou a atmosférou tohoto města, že jsem se rozhodla návštěvu letos zopakovat ale v klidu. Právě na tvých stránkách jsem našla konkrétní informace a doporučení.
  Budu tam s kamarádkou ,první týden v říjnu a nechceme se nechat honit nějakým Roma pasem či týdenní jízdenkou na metro atd….
  Rozhodly jsme se prostě absolvovat ty nezbytné fronty na vstupenky , příjde to i levnějí ….máš pro nás nějaký konkrétní tip ?? Jsme 69 a 60 leté kámošky, letíme z Prahy a ubytování máme zajištěné blízko Vatkánu ( 5 min,). Emilie

 2. Ahoj Blanko,
  jsem ráda, že jsem narazila na tvoje stránky o cestování. Chystám se s manželem do Tater, tak jsem se k nim dostala, jako tipy na výlety, ubytování, co vidět, co naopak vynechat. Děti už můžeme nechat doma a tak si rádi vyrazíme i sami, ale i s nimi je fajn cestování. Takže díky, že si můžu přečíst tvoje zkušenosti, doporučení, ráda využiji při plánování cest. Ať se ti daří a budu se těšit na další inspirace, Monika

  1. Ahoj Moni,

   to mě potěšilo, že naše zkušenosti pomohly při plánování cesty do Tater :). Určitě se vám bude s rodinou v Tatrách líbit.

   Moc děkuji za milou zprávu. Ať se daří i tobě a užijte si krásnou dovolenou, ať je na co vzpomínat :).

   Blanka