O NÁS

Plňme si své sny. Nejen o Vánocích.

Vždycky tam byl. Někde v hloubi duše ukrytý. Plamínek vášně 🔥. Vášně k cestování. Výletování. Poznávání. 

Nebyly ale podmínky. A ani finance.

A ano, vím, že se říká, že vymlouvat se na peníze se nemá. Protože to jde i bez nich. S tím souhlasím.

Ale upřímně. V té době jsem živila z jednoho platu 2 osoby. Pošťáckého, takže o průměrné mzdě se mi mohlo zdát :D. (Za to o tom, kolik mi chybí ke splnění plánu prodaných známek, o tom se mi zdálo až moc často :D)

Zároveň jsem studovala dálkově.

Žilo se od výplaty k výplatě, času bylo méně, než bych si představovala a tak nějak jsem cítila, že takhle to být nemá. Mrazilo mě, když jsem si uvědomila, že takhle by to bylo další roky….desetiletí…celý život. Bez peněz a vize, co dál se životem.

Ale tak nějak jsem byla zaseklá na jednom místě. A ne a ne se hnout vstříc lepším zítřkům. Udělat ten první krok.

hdr

A pak jsem ho potkala. Mou druhou polovičku. Bylo to jako z romantického filmu.

Téměř.

Místo západu slunce blikající světla diskotéky. Místo hluboké debaty konverzace dvou už lehce alkoholově posilněných osob. Romantika, jak se na maloměsto patří. A tím dnem se plamínky spojily a zahořely v jeden větší plamen. Dali jsme dvě a dvě nohy dohromady a začali poznávat svět spolu.

Nejprve dovolenou u moře v Chorvatsku, kam jsme se dokodrcali autobusem po 18 hodinách. Pak jsme si koupili od tchána starou dobrou Felicii za 5 tisíc korun a dobrodružství začalo. Dnes již bez Felicie. Budíš jí zem vrakoviště lehká.

Možná jsme zatím neobjevili ty pro okolí nejzajímavější země světa, ale to nám nevadí. Postupně rozšiřujeme svou cestovatelskou komfortní zónu a učíme se novým věcem.

Od roku 2019 již ve třech (a od roku 2020 už ve čtyřech :D). A teď již cítím, že takhle je to správně. Takhle to být má.

A proč jsem se rozhodla pro tyhle stránky? Důvodem je čas. Všichni ho dnes máme málo a určitě jsou zábavnější činnosti, než otevřít stý článek o ničem. 

Pokaždé, když se chystáme někam na cestu, hledám info o daném místě. Místo toho ale najdu spoustu článků jako přes kopírák. Jen s jinak poskládanými písmenky. Někdy ani to ne. Zastaralé, nekvalitní informace a bohužel často ani ne tak úplně pravdivé. Jako když je u článku o Švýcarsku jako titulní fotka most Bastei ze Saského Švýcarska. Švýcarsko jako Švýcarsko, že :).

Proto se snažím, aby všechny mé články byly užitečné a ověřené. Navíc mě to k písmenkům vždy táhlo. To chce člověk zjistit po 5 letech večerního drcení na ekonomce :D. 

Snad se vám tu bude líbit. Za každou zpětnou vazbu budu ráda. Za tu pozitivnější budu radši :).

Blanča a její chlapci 🙂

21 názorů na “O NÁS”

 1. Náhodou jsem objevila vaše stránky a jsem nadšená. Díky za ně. Už se těším, až je důkladně prozkoumám.
  S manželem taky moc rádi cestujeme, a nejraději na místa, kde jsme jen my a příroda. Já fotím jak šílená a po návratu píšeme info o výletu.
  Přeji další krásné cestovní zážitky, ať máme na co koukat a číst 🙂

  1. To mě tak těší Zdeni. Moc děkuji za krásnou zprávu! A úplně souhlasíme – v přírodě je vždycky nejlíp :).

   My taky přejeme spoustu cestovatelských zážitků, ať máte na co vzpomínat :).

 2. Našel jsem vás náhodou, ale jedním slovem : Úžasné ! Druhým slovem : Skvělé ! A mohl bych pokračovat, ale nebudu. Zhruba polovinu toho co popisujete jsme už dříve navštívili, ale našli jsme tu další inspirace !! Krušné hory a Slavkovský les též máme rádi. Takže velký a upřímný dík, je to skvěle zpracováno.

 3. Ahoj Blanko,
  jsme čtyři důchodci, kteří každý rok na deset dní někam vyrazí. Na pinterestu jsem narazil na Tvoje tipy na výlety a hned nám bylo jasné, kde máme pole neorané. Tvé tipy pro karlovarský kraj rozhodly, že to bude právě ten, který poctíme návštěvou. (srpen 2020). Pravda, všechno jsme nestihli(přeci jen už nejsme tak fyzicky zdatní), nicméně hodně jsme toho viděli a musím konstatovat, že se tam zase chceme letos vrátit.
  Jste krásná rodina a přeji Vám mnoho dalších cestovatelských misí, ale hlavně zdraví a
  ať se Vám všechny nepříjemnosti vyhýbají.
  S pozdravem J.Němec

  1. Ahoj,

   moc děkuji za krásnou zprávu. Těší mě, že můj článek napomohl k pěkné dovolené a ještě k tomu v našem kraji :).

   Děkujeme za přání a i my přejeme jen to dobré od zdraví až po nové zážitky Tobě i tvým přátelům :).

 4. Wow, co je tohle za blog? Zatím jsem ho jenom zběžně “proklikala”, ale první dojem je naprosto super, přijde mi, že je tady všechno! Určitě si to tady projdu víc, protože zrovna hledám inspiraci na dovolenou v Čechách a tady je fakt z čeho vybírat. Musela jsem to sem napsat i přesto, že jsem stránky zatím pořádně neviděla, protože na mě fakt moc dobře zapůsobily. 🙂 Krásná práce, Blani, děkuji za všechno Tvé úsilí! Hanka

  1. Hani moc děkuji za milá slova :). Přesně tohle mi dělá největší radost, pokud tu někdo načerpá inspiraci. Ještě mám na čem pracovat, což teď půjde krapet pomaleji s novorozencem a batoletem, ale občas si určitě od plínek ráda odskočím k psaní článku :). Ještě jednou děkuji a přeji pěkné výletění a cestování. Blanča

 5. Vymýšlím výlet pro rodinu na Karlovarsko. Díky za tipy. Ještě víc si vážím snahy udělat jiným radost, pomoci jim A zadarmo. Ještě jednou děkuji.

 6. Ahoj Blani,..
  při čtení sekce ” o mně” jsem se trochu s Tebou zrcadlila.. měla jsem to obdobně.. jeden plat ne závratný, živit dva /já a syn/ a touha někam vyrazit. Poprvé s cestovkou na Gran Canaria /no pěkný, ale peněz škoda/. Tak jsem se obrnila trpělivostí a nadhledem a další rok vyrazily naší starou Octávečkou se stanem k rakouským jezerům. A ejhle, cestování úplně v pohodě, krásný výlety, snídaně v trávě a to úplně nejvíc, když mi syn řekl, že to byla ta nejhezčí dovolená. Takže další rok bylo v plánu Slovinsko a s tím spojené i drobné adrenalinové kousky jako zipp-line, canoying/ syn měl 12 let, tak se musím přizpůsobit jeho pubertálním nápadům 🙂
  Letos bych chtěla do Dolomitů.. při procházení nápadů, tipů a tras jsem objevila Vaše stránky a musím uznat, jsou SUPER. Moc děkuji, určitě využijeme Vašich poznatků, tipů a tras.
  Přeji mnoho úspěšně nacestovaných kilometrů a nových tras, Maruška

  1. Ahoj Maruško,

   moc děkuji za krásný komentář, to mi vždy udělá radost :).

   Na pubertální nápady si my ještě chvíli počkáme, synovi je rok, ale jeho touha po poznání je momentálně rozhodně větší než ta naše :).

   Ať se dovolená v Dolomitech vydaří a nejen syn zažije další nezapomenutelnou dovolenou :).

   Blanča

 7. Emilie Krullová

  Milá & spol.,
  moc pěkné fotky a užitečné informace. Byla jsem v loni V Římě na bleskovou návštěvu Vatikánu a rychlovku přes město. Byla jsem tak unešena krásou a atmosférou tohoto města, že jsem se rozhodla návštěvu letos zopakovat ale v klidu. Právě na tvých stránkách jsem našla konkrétní informace a doporučení.
  Budu tam s kamarádkou ,první týden v říjnu a nechceme se nechat honit nějakým Roma pasem či týdenní jízdenkou na metro atd….
  Rozhodly jsme se prostě absolvovat ty nezbytné fronty na vstupenky , příjde to i levnějí ….máš pro nás nějaký konkrétní tip ?? Jsme 69 a 60 leté kámošky, letíme z Prahy a ubytování máme zajištěné blízko Vatkánu ( 5 min,). Emilie

 8. Monika Brožová

  Ahoj Blanko,
  jsem ráda, že jsem narazila na tvoje stránky o cestování. Chystám se s manželem do Tater, tak jsem se k nim dostala, jako tipy na výlety, ubytování, co vidět, co naopak vynechat. Děti už můžeme nechat doma a tak si rádi vyrazíme i sami, ale i s nimi je fajn cestování. Takže díky, že si můžu přečíst tvoje zkušenosti, doporučení, ráda využiji při plánování cest. Ať se ti daří a budu se těšit na další inspirace, Monika

  1. Ahoj Moni,

   to mě potěšilo, že naše zkušenosti pomohly při plánování cesty do Tater :). Určitě se vám bude s rodinou v Tatrách líbit.

   Moc děkuji za milou zprávu. Ať se daří i tobě a užijte si krásnou dovolenou, ať je na co vzpomínat :).

   Blanka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top