Plňme si své sny. Nejen o Vánocích :).

Vždycky tam byl. Někde v hloubi duše ukrytý. Plamínek vášně. Vášně k cestování. Výletování. Poznávání. 

Nebyly ale podmínky. A ani finance. A ano, vím, že se říká, že vymlouvat se na peníze se nemá. Protože to jde i bez nich. S tím souhlasím. Ale upřímně. V té době jsem živila z jednoho platu 2 osoby. Pošťáckého, takže o průměrné mzdě se mi mohlo zdát . (Za to o tom, kolik mi chybí ke splnění plánu prodaných známek, o tom se mi zdálo až moc často )

Zároveň jsem studovala dálkově. Žilo se od výplaty k výplatě, času bylo méně, než bych si představovala a tak nějak jsem cítila, že takhle to být nemá. Mrazilo mě, když jsem si uvědomila, že takhle by to bylo další roky….desetiletí…celý život. Bez peněz a vize, co dál se životem. Ale tak nějak jsem byla zaseklá na jednom místě. A ne a ne se hnout vstříc lepším zítřkům. Udělat ten první krok.

hdr

A pak jsem ho potkala. Mou druhou polovičku. Bylo to jako z romantického filmu. Téměř. Místo západu slunce blikající světla diskotéky. Místo hluboké debaty konverzace dvou už lehce alkoholově posilněných osob. Romantika, jak se na maloměsto patří.

A tím dnem se plamínky spojily a zahořely v jeden větší plamen. Dali jsme dvě a dvě nohy dohromady a začali poznávat svět spolu. Nejprve dovolenou u moře v Chorvatsku, kam jsme se dokodrcali autobusem po 18 hodinách. Pak jsme si koupili od tchána starou dobrou Felicii za 5 tisíc korun a dobrodružství začalo. Dnes již bez Felicie. Budiš jí zem vrakoviště lehká.

Možná jsme zatím neobjevili ty pro okolí nejzajímavější země světa, ale to nám nevadí. Postupně rozšiřujeme svou cestovatelskou komfortní zónu a učíme se novým věcem. Od roku 2019 již ve třech. A teď již cítím, že takhle je to správně. Takhle to být má.

0508-2019-0404556740524949157831-01_optimized
0508-2019-0438036740918429105167-01_optimized
0508-2019-0400738741301130725942-01_optimized

A proč jsem se rozhodla pro tyhle stránky? Důvodem je čas. Všichni ho dnes mají málo a určitě jsou zábavnější činnosti, než otevřít stý článek o ničem. 

Pokaždé, když se chystáme někam na cestu, hledám info o daném místě. Místo toho ale najdu spoustu článků jako přes kopírák. Jen s jinak poskládanými písmenky. Někdy ani to ne. Nebo když je u článku o Švýcarsku jako titulní fotka most Bastei ze Saského Švýcarska. Švýcarsko jako Švýcarsko, že :). Proto se snažím, aby všechny mé z cest načerpané informace byly užitečné, ověřené a co nejvíce obsáhlé. 

Navíc mě to k písmenkům vždy táhlo. To chce člověk zjistit po 5 letech večerního drcení na ekonomce :D. 

Snad se vám tu bude líbit :). Za každou zpětnou vazbu budu ráda. Za tu pozitivnější budu radši :).

 

Blanča a její chlapci 🙂

This Post Has 3 Comments

 1. Milá & spol.,
  moc pěkné fotky a užitečné informace. Byla jsem v loni V Římě na bleskovou návštěvu Vatikánu a rychlovku přes město. Byla jsem tak unešena krásou a atmosférou tohoto města, že jsem se rozhodla návštěvu letos zopakovat ale v klidu. Právě na tvých stránkách jsem našla konkrétní informace a doporučení.
  Budu tam s kamarádkou ,první týden v říjnu a nechceme se nechat honit nějakým Roma pasem či týdenní jízdenkou na metro atd….
  Rozhodly jsme se prostě absolvovat ty nezbytné fronty na vstupenky , příjde to i levnějí ….máš pro nás nějaký konkrétní tip ?? Jsme 69 a 60 leté kámošky, letíme z Prahy a ubytování máme zajištěné blízko Vatkánu ( 5 min,). Emilie

 2. Ahoj Blanko,
  jsem ráda, že jsem narazila na tvoje stránky o cestování. Chystám se s manželem do Tater, tak jsem se k nim dostala, jako tipy na výlety, ubytování, co vidět, co naopak vynechat. Děti už můžeme nechat doma a tak si rádi vyrazíme i sami, ale i s nimi je fajn cestování. Takže díky, že si můžu přečíst tvoje zkušenosti, doporučení, ráda využiji při plánování cest. Ať se ti daří a budu se těšit na další inspirace, Monika

  1. Ahoj Moni,

   to mě potěšilo, že naše zkušenosti pomohly při plánování cesty do Tater :). Určitě se vám bude s rodinou v Tatrách líbit.

   Moc děkuji za milou zprávu. Ať se daří i tobě a užijte si krásnou dovolenou, ať je na co vzpomínat :).

   Blanka