O NÁS

Vždycky tam byl. Někde v hloubi duše ukrytý. Plamínek vášně. Vášně k cestování. Výletování. Poznávání. 

Nebyly ale podmínky. Ani finance. Alespoň jsem si to myslela.

Ve skutečnosti chyběla odvaha. Odvaha vykročit ze své komfortní zóny.

Pracovala jsem na poště, k tomu dálkově studovala univerzitu, ale přesto tomu něco pořád chybělo.

A pak se to najednou změnilo. Potkala jsem mou druhou polovičku.

Bylo to jako z romantického filmu. Téměř.

Místo západu slunce blikající světla diskotéky. Místo hluboké debaty konverzace dvou lehce alkoholově posilněných osob.

Romantika, jak se na maloměsto patří. Tím dnem se plamínky spojily a zahořely v jeden větší plamen. Dali jsme dvě a dvě nohy dohromady a začali poznávat svět spolu.

Nejprve dovolenou u moře v Chorvatsku, kam jsme se dokodrcali autobusem po 18 hodinách.

Pak jsme si koupili od tchána starou dobrou Felicii za 5 tisíc korun a dobrodružství začalo.

Dnes již bez Felicie. Budíš jí zem vrakoviště lehká.

Od roku 2019 již ve třech (a od roku 2020 už ve čtyřech). Rockové koncerty a diskotéky jsme vyměnili za naše kluky, se kterými je to občas taky pořádná diskotéka :).

Naším cílem je pomoct Vám při plánování cesty.

Najdete tu podrobné cestovatelské průvodce a itineráře doplněné o praktické informace a zkušenosti. Především z České republiky, okolních států a Evropy.

Objevte s námi Londýn, Paříž, Řím, Lisabon, ale taky Dubaj nebo New York.

Projděte se po kopcích rakouských Alp či Dolomit. Nebo si užijte vinice Toskánska a levandulová pole Provence.

Razíme totiž ten názor, že není potřeba letět přes půl světa, abychom objevili krásná místa.

Žádný z článků na tomto webu není sponzorovaný. Všechny výdaje si hradíme sami, aby byly naše názory objektivní a nezkreslené.

Děkujeme, že cestujete s námi.

Blanka, Péťa a naše radosti Domík a Kubík

27 názorů na “O NÁS”

 1. Ahoj Peťo a Blanko,
  náhodou jsem narazil na váš web při plánování eurovíkendu s manželkou v Římě. A musím Vám moc poděkovat za kompletní informace a odkazy, které jsme plně využili a právě díky vám se nám podařilo vše skvěle naplánovat a všechny návštěvy absolvovat prakticky bez front, což nás velmi mile překvapilo. Váš web nám výborně poradil a vše maximálně usnadnil, moc si toho vážíme.
  DĚKUJEME 🙂

 2. Stránku jsem našla náhodou při hledání inspirace na poznávání Londýna a jsem nadšená!!! Tolik typů a míst, kam by člověk měl zavítat a k tomu praktické rady, jak na Londýn :)) Miluji plánování a vaše stránka mi usnadní pochopení Londýna :)) Díky za tuto stránku.

 3. Ahoj,
  moc se mi líbí, jak do článků přidáváš mapy. Jako někdo, kdo mapy moc rád, toto dokážu ocenit – nemusím si ty informace pak “složitě” přeťukávat a dané destinace následně hledat.

  1. Ahoj Jirko,

   mám to stejně jako ty, takže ráda slyším, že mapy pomáhají :).

   Moc děkuji a přeji spoustu nezapomenutelných cest.

   Blanka

 4. Náhodou jsem objevila vaše stránky a jsem nadšená. Díky za ně. Už se těším, až je důkladně prozkoumám.
  S manželem taky moc rádi cestujeme, a nejraději na místa, kde jsme jen my a příroda. Já fotím jak šílená a po návratu píšeme info o výletu.
  Přeji další krásné cestovní zážitky, ať máme na co koukat a číst 🙂

  1. To mě tak těší Zdeni. Moc děkuji za krásnou zprávu! A úplně souhlasíme – v přírodě je vždycky nejlíp :).

   My taky přejeme spoustu cestovatelských zážitků, ať máte na co vzpomínat :).

 5. Našel jsem vás náhodou, ale jedním slovem : Úžasné ! Druhým slovem : Skvělé ! A mohl bych pokračovat, ale nebudu. Zhruba polovinu toho co popisujete jsme už dříve navštívili, ale našli jsme tu další inspirace !! Krušné hory a Slavkovský les též máme rádi. Takže velký a upřímný dík, je to skvěle zpracováno.

 6. Ahoj Blanko,
  jsme čtyři důchodci, kteří každý rok na deset dní někam vyrazí. Na pinterestu jsem narazil na Tvoje tipy na výlety a hned nám bylo jasné, kde máme pole neorané. Tvé tipy pro karlovarský kraj rozhodly, že to bude právě ten, který poctíme návštěvou. (srpen 2020). Pravda, všechno jsme nestihli(přeci jen už nejsme tak fyzicky zdatní), nicméně hodně jsme toho viděli a musím konstatovat, že se tam zase chceme letos vrátit.
  Jste krásná rodina a přeji Vám mnoho dalších cestovatelských misí, ale hlavně zdraví a
  ať se Vám všechny nepříjemnosti vyhýbají.
  S pozdravem J.Němec

  1. Ahoj,

   moc děkuji za krásnou zprávu. Těší mě, že můj článek napomohl k pěkné dovolené a ještě k tomu v našem kraji :).

   Děkujeme za přání a i my přejeme jen to dobré od zdraví až po nové zážitky Tobě i tvým přátelům :).

 7. Wow, co je tohle za blog? Zatím jsem ho jenom zběžně “proklikala”, ale první dojem je naprosto super, přijde mi, že je tady všechno! Určitě si to tady projdu víc, protože zrovna hledám inspiraci na dovolenou v Čechách a tady je fakt z čeho vybírat. Musela jsem to sem napsat i přesto, že jsem stránky zatím pořádně neviděla, protože na mě fakt moc dobře zapůsobily. 🙂 Krásná práce, Blani, děkuji za všechno Tvé úsilí! Hanka

  1. Hani moc děkuji za milá slova :). Přesně tohle mi dělá největší radost, pokud tu někdo načerpá inspiraci. Ještě mám na čem pracovat, což teď půjde krapet pomaleji s novorozencem a batoletem, ale občas si určitě od plínek ráda odskočím k psaní článku :). Ještě jednou děkuji a přeji pěkné výletění a cestování. Blanča

 8. Vymýšlím výlet pro rodinu na Karlovarsko. Díky za tipy. Ještě víc si vážím snahy udělat jiným radost, pomoci jim A zadarmo. Ještě jednou děkuji.

 9. Ahoj Blani,..
  při čtení sekce ” o mně” jsem se trochu s Tebou zrcadlila.. měla jsem to obdobně.. jeden plat ne závratný, živit dva /já a syn/ a touha někam vyrazit. Poprvé s cestovkou na Gran Canaria /no pěkný, ale peněz škoda/. Tak jsem se obrnila trpělivostí a nadhledem a další rok vyrazily naší starou Octávečkou se stanem k rakouským jezerům. A ejhle, cestování úplně v pohodě, krásný výlety, snídaně v trávě a to úplně nejvíc, když mi syn řekl, že to byla ta nejhezčí dovolená. Takže další rok bylo v plánu Slovinsko a s tím spojené i drobné adrenalinové kousky jako zipp-line, canoying/ syn měl 12 let, tak se musím přizpůsobit jeho pubertálním nápadům 🙂
  Letos bych chtěla do Dolomitů.. při procházení nápadů, tipů a tras jsem objevila Vaše stránky a musím uznat, jsou SUPER. Moc děkuji, určitě využijeme Vašich poznatků, tipů a tras.
  Přeji mnoho úspěšně nacestovaných kilometrů a nových tras, Maruška

  1. Ahoj Maruško,

   moc děkuji za krásný komentář, to mi vždy udělá radost :).

   Na pubertální nápady si my ještě chvíli počkáme, synovi je rok, ale jeho touha po poznání je momentálně rozhodně větší než ta naše :).

   Ať se dovolená v Dolomitech vydaří a nejen syn zažije další nezapomenutelnou dovolenou :).

   Blanča

 10. Milá & spol.,
  moc pěkné fotky a užitečné informace. Byla jsem v loni V Římě na bleskovou návštěvu Vatikánu a rychlovku přes město. Byla jsem tak unešena krásou a atmosférou tohoto města, že jsem se rozhodla návštěvu letos zopakovat ale v klidu. Právě na tvých stránkách jsem našla konkrétní informace a doporučení.
  Budu tam s kamarádkou ,první týden v říjnu a nechceme se nechat honit nějakým Roma pasem či týdenní jízdenkou na metro atd….
  Rozhodly jsme se prostě absolvovat ty nezbytné fronty na vstupenky , příjde to i levnějí ….máš pro nás nějaký konkrétní tip ?? Jsme 69 a 60 leté kámošky, letíme z Prahy a ubytování máme zajištěné blízko Vatkánu ( 5 min,). Emilie

 11. Monika Brožová

  Ahoj Blanko,
  jsem ráda, že jsem narazila na tvoje stránky o cestování. Chystám se s manželem do Tater, tak jsem se k nim dostala, jako tipy na výlety, ubytování, co vidět, co naopak vynechat. Děti už můžeme nechat doma a tak si rádi vyrazíme i sami, ale i s nimi je fajn cestování. Takže díky, že si můžu přečíst tvoje zkušenosti, doporučení, ráda využiji při plánování cest. Ať se ti daří a budu se těšit na další inspirace, Monika

  1. Ahoj Moni,

   to mě potěšilo, že naše zkušenosti pomohly při plánování cesty do Tater :). Určitě se vám bude s rodinou v Tatrách líbit.

   Moc děkuji za milou zprávu. Ať se daří i tobě a užijte si krásnou dovolenou, ať je na co vzpomínat :).

   Blanka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *