DUBAJ: 40 tipů na památky a co navštívit 2023 (vstupné, ceny, mapa)

Dubai / co navštívit v Dubaji

Plánujete navštívit Dubaj a přemýšlíte, jaké památky v Dubaji vidět? Podívejte se na našich 40 tipů na památky, atrakce a co dělat v Dubaji. Součástí podrobného přehledu, co navštívit v Dubaji, jsou taky praktické informace – vstupné, ceny, otevírací doba a interaktivní mapa, kterou si můžete stáhnout do mobilu.

Obsah
 1. Dubaj 
 2. Dubaj: 40 tipů na památky a zajímavá místa, co vidět v Dubaji
 3. Dubaj – nejlepší pláže
 4. Jak ušetřit v Dubaji?
 5. Co navštívit a vidět v Dubaji: MAPA
 6. Více informací o Dubaji
 7. Shrnutí článku Co navštívit v Dubaji

Dubaj 

Dubaji se přezdívá City of Gold. Málokdo by tipoval, že město vzniklo jako malá rybářská vesnice v 18. století. Dnes se jedná s 3,4 miliony obyvatel o nejlidnatější město Spojených Arabských Emirátů (dál SAE). Město, kde se snoubí modernost a tradice.

Dubaj je hlavní město emirátu Dubaj, který je jedním ze 7 emirátů ve SAE. Emiráty jsou státy ovládané arabským emírem a dohromady tvoří jeden celek.

Dubaj / co navštívit v Dubaji / zajímavosti / Emirates Towers
Emirates Towers

Dubaj se rozprostírá kolem Perského zálivu na východě Arabského poloostrova. Leží v nadmořské výšce 16 m těsně nad hladinou moře.

Dubaj je městem mnoha nej. Téměř všechny památky a zajímavá místa, co stojí za to navštívit v Dubaji, jsou něčím výjimečné. Například největší zahrada nebo krytý lyžařský areál přímo v poušti. Pravidelně se umísťuje na předních příčkách nejnavštěvovanějších měst na světě.

V roce 2019 mu patřila 4. příčka po Bangkoku, Paříži a Londýně. Celkem sem zavítalo 16 milionů zahraničních turistů.

Město je neuvěřitelně kosmopolitní – žije tu přes 200 různých národností, z nichž většinu tvoří Indové, Pákistánci a potkáte tu taky hodně britských expatů.

Vstupenky na nejoblíbenější atrakce v Dubaji, kde se tvoří dlouhé fronty:

Dubaj: 40 tipů na památky a zajímavá místa, co vidět v Dubaji

Burdž Chalífa (Burj Khalifa) – nejvyšší budova světa

Dubaj si většina z nás představí jako město mrakodrapů. A tím největším symbolem moderního rozmachu města je od roku 2010 mrakodrap Burdž Chalífa (Burj Khalifa), který najdete v části Downtown Dubai. S výškou 829,8 metrů nese titul nejvyšší budovy světa.

Všichni chtějí Burdž Chalífa vidět, takže se tu tvoří fronty. Burj Khalifa by určitě měla být jako první na seznamu, co vidět v Dubaji, protože patří mezi nejkrásnější místa.

Kromě nejvyšší budovy světa je stavba nositelem mnoha dalších rekordů od nejvyšší volně stojící konstrukce po nejvýše položenou restauraci světa.

Dubaj / co navštívit v Dubaji / zajímavosti / Burj Khalifa / nejvyšší budova světa

Design věže Burj Khalifa je založený na pouštní květině Hymenocallis. Stejně tak Burj Park, který se nachází v bezprostřední blízkosti mrakodrapu. Budova má 57 výtahů a zajímavostí je, že jsou vyrobené v ČR. Je tu na 154 pater + 18 pater sloužících k údržbě a 2 patra pro podzemní parkoviště. Burj Khalifa je natolik rozlehlá, že její úklid zabere 36 osobám 3-4 měsíce.

Za dobré viditelnosti uvidíte až 80 km daleko na břehy Íránu, který leží na druhé straně Perského zálivu. Výtah je jedním z nejrychlejších na světě – do 124. patra, kde se nachází hlavní vyhlídková plošina, vás vyveze za minutu. Za doprovodu hudby a videoprojekce.

Dubaj / co navštívit v Dubaji / zajímavosti / Burj Khalifa

Vyhlídka a vstupenky na Burj Khalifa

Burj Khalifa nabízí několik typů vstupenek dle vyhlídky, kterou si zvolíte. Nejoblíbenější vyhlídka s názvem At the Top se nachází ve výšce 452 metrů ve 124. patře a má venkovní vyhlídkovou plošinu.

Součástí vyhlídky je taky elektronický dalekohled a rozšířená realita, díky které uvidíte v reálném čase, jak vypadá výhled v různých denních dobách nebo za odlišných povětrnostních podmínek. Můžete si taky udělat fotku s ručně malovanými obřími křídly nebo se nechat vyfotit od profesionála (pozor, ceny jsou nadsazené).

TIP: Vstupenky na úroveň At the Top stojí online 174 AED. Je lepší rezervovat vstupenky předem, protože jsou na místě výrazně dražší.

Z vyhlídky ve 124. patře se po točitých schodech dostanete na vyhlídku ve 125. patře. Spousta návštěvníků zůstává ve 124. patře a sem nahoru nedojde, takže je tu míň lidí.

Burj Khalifa At the Top

Ještě výše položenou vyhlídkou je pak úroveň Sky ve 148. patře, odkud uvidíte Dubaj z výšky 555 metrů, a salonek ve 152.-154. patře. U obou získáte přednostní vstup a u vstupenky do 148. patra máte automaticky v ceně i vyhlídky ve 124. a 125. patře (+ navíc kávu a datle). Součástí vstupenky do salonku (lounge) je občerstvení.

burj Khalifa At the Top výhled
výhled z Burj Khalifa

Vstupné, otevírací doba a jak se dostat do Burdž Chalífa

Před vstupem do Burdž Chalífa vás čeká fronta na lístky. Při rezervaci předem jsou vstupenky výrazně levnější. Ušetříte dost času a zároveň si tak zajistíte, že se dovnitř dostanete na vybraný čas.

Největší nápor turistů je tu před západem slunce mezi 16:00-18:00, kdy jsou taky vstupenky nejdražší (249AED). Brzy ráno a později večer je tu klidněji. Po frontě na lístky vás ještě čeká bezpečnostní kontrola.

 • Více informací o Burj Khalifa se dočtete v mém samostatném článku.
 • Vstupné: 124.-125. patro za 174 AED (249 AED před západem slunce); 124., 125. a 148. patro za 543 AED a 152.-154. patro do lounge za 759 AED; na místě vstupenky dražší a dlouhé fronty. Vstupenky získáte zde
 • Otevírací doba: 9:00-23:00
 • Jak se sem dostat: červená linka metra – stanice Burj Khalifa/ Dubai Mall a odtud asi 500 m dlouhou klimatizovanou chodbou do OC Dubai Mall, přes který je vstup do Burdž Chalífa; MAPA

Nejoblíbenější vstupenky do Burj Khalifa:

 

Dubai Mall – obrovské nákupní centrum v Dubaji

Navštívit Dubaj a nenakouknout alespoň do jednoho nákupního centra by byl hřích. Napravo od Burj Khalifa se nachází největší nákupní centrum v Dubaji – Dubai Mall, které je podle celkové rozlohy druhým největším nákupním centrem na světě. Je tu přes 1300 obchodů a 300 restaurací a kaváren. Nachází se tu běžné řetězce i luxusní butiky.

Dubai Mall

Dubai Mall je místo, kde si u vstupu vezměte mapu (i když je vše perfektně značené). Každý rok tudy projde přes 80 milionů návštěvníků, tj. přes 200 tisíc návštěvníků denně. Aby toho nebylo málo, chystá Dubai největší nákupní centrum s příznačným názvem Mall of the World, které má mít rozlohu 48 milionů m2.

Dubai Mall ale není jen o nákupech. Najdete tu taky spoustu aktivit od brusliště po obrovské akvárium s 33 tisíci rybami a vodními živočichy, takže tu můžete klidně strávit celý den. Nebo se můžete pokochat stěnou s vodopády Waterfall Wall, která má 24 metrů a zdobí jí sklolaminátové plastiky postav padajících do vody.

Dubai Mall

Před Dubai Mall nechybí ani takové atrakce, jako je velké stříbrné srdce, ve kterém se odráží okolní mrakodrapy nebo nápis I love Dubai (podobně jako v Amsterdamu). K oběma atrakcím se dostanete východem od Waterfall Wall. Pokud plánujete návštěvu Burj Khalifa, vstup vede právě přes Dubai Mall.

Dubaj / co navštívit v Dubaji / zajímavosti / Burj Khalifa

Otevírací doba a jak se dostat do Dubai Mall

 • Vstupné: zdarma
 • Otevírací doba: NE-ČT 10:00-24:00, PÁ-SO 10:00-01:00
 • Jak se sem dostat: červená linka metra – stanice Burj Khalifa/ Dubai Mall a odtud asi 500 m dlouhou klimatizovanou chodbou do OC Dubai Mall; MAPA

Dubai Aquarium & Underwater Zoo

Dubai Aquarium & Underwater Zoo je vodní akvárium přímo v nákupním centru Dubai Mall, kde zažijete, jaký podmořský svět Dubaj ukrývá. Část máte možnost vidět zdarma v 1. a 2. patře. Hlavní zážitek se ale nachází až uvnitř. V akvarijním tunelu o objemu 10 milionů litrů a délce 48 metrů uvidíte na 33 tisíc ryb a vodních živočichů a více než 400 žraloků a rejnoků.

Můžete si vybrat taky z balíčků, kdy se setkáte přímo s vydrami, krokodýlem nebo tučňáky. Součástí vstupenky je podmořská ZOO, kde uvidíte noční mořská zvířata, která žijí ve SAE.

Vstupné do Dubajského akvária se liší podle toho, co vše chcete zažít. Základní vstupenka stojí 120 AED. Rozšířená vstupenka doplněná o projížďku lodí se skleněnou podlahou, virtuální realitou a pohled do zákulisí vyjde na 199 AED.

Nejoblíbenější je pak kombinovaná vstupenka do akvária a Burj Khalifa za 235 AED. Samotná vstupenka do Burj Khalifa vyjde minimálně na 164 AED, takže se určitě vyplatí ta kombinovaná, pokud plánujete navštívit obě místa.

 • Vstupné: 120-199 AED v závislosti na tom, co vše chcete vidět a zažít (viz předchozí odstavec); děti do 2 let zdarma. Vstupenky získáte zde
 • Otevírací doba: 10:00-22:00, o víkendu 10:00-00:00 (poslední vstup 45 minut před)
 • Jak se sem dostat: červená linka metra – stanice Burj Khalifa/ Dubai Mall a odtud asi 500 m dlouhou klimatizovanou chodbou do OC Dubai Mall; MAPA

Dubajská fontána (Dubai Fountain)

Dubai Fountain

Dubaj má taky jedny z největších fontán na světě – Dubajská fontána se rozprostírá na uměle vytvořeném jezeře Lake Burj přímo na úpatí nejvyšší budovy světa Burj Khalifa. Když se spustí představení, je to ohromující zážitek s Burj Khalifa v pozadí.

A teď pár čísel, která nás lépe dostanou do obrazu, jak obrovská fontána je. Dubajská fontána se rozprostírá na ploše 12 hektarů, na délku má 275 metrů a na výšku 150 metrů. Světelnou show zajišťuje 6 600 světel a 50 barevných projektorů.

Dubai Fountain postavila stejná společnost jako světoznámou fontánu před hotelem Bellagio v Las Vegas. Stavba vyšla na 217 milionů USD.

Dubaj / co navštívit v Dubaji / zajímavosti / Dubai Fountain

Představení Dubajské fontány probíhá každou půl hodinu od 18 do 23 hodin a trvá necelých 5 minut. Doprovází ho nejrůznější hudba od klasické po arabskou a světové hity. Mezitím každou čtvrt hodinu probíhá světelná show na Burj Khalifa. Přes den se můžete podívat na představení (ne s barevnými efekty) v časech 13:00 a 13:30 a v pátek 13:30 a 14:00.

Představení má různé programy, takže i když tady strávíte víc času, zažijete rozdílné světelné a hudební show. Dubajská fontána je přístupná zdarma, ale připravte se na davy. Především v pátek a o víkendu.

Nejlepší je přijít hned po představení, vybrat si to nejlepší místo a počkat do dalšího představení. Dá se obejít velká část jezera a vybrat si, odkud chcete show sledovat. Dobrý výhled je taky od mostu (za drobný poplatek) nebo z jedné z restaurací v Souk Al Bahar (přímo naproti Burj Khalifa).

Dubaj / co navštívit v Dubaji / zajímavosti / DUbai Fountain

Vstupné, otevírací doba a jak se dostat k Dubajské fontáně

 • Vstupné: zdarma
 • Otevírací doba: denní představení 13:00 a 13:30 (PÁ 13:30 a 14:00), večerní představení v čase 18:00-23:00 – každou půl hodinu v celou nebo půl
 • Jak se sem dostat: Dubajská fontána se nachází na úpatí mrakodrapu Burj Khalifa a vedle nákupního centra Dubai Mall; MAPA

Vstupenky na nejoblíbenější atrakce v Dubaji, kde se tvoří dlouhé fronty:

Observatoř Sky Views (Sky Views Observatory)

Dubaj / co navštívit v Dubaji / zajímavosti / Sky Views

Přes silnici od Burj Khalifa se nachází další mrakodrap pojmenovaný Sky Views se skvělým výhledem na Dubaj – především nejvyšší budovu světa Burj Khalifa odtud budete mít jako na dlani.

Sky Views poznáte už z dálky – jedná se totiž o dvojčata, která jsou nahoře propojená nebeským mostem. Je to jedno z nejlepších vyhlídkových míst, kam v Dubaji vyrazit.

Vyhlídková plošina Sky Views se nachází ve výšce 219,5 metrů. Její součástí je 25 metrová prosklená podlaha, díky které dokonale vidíte, co je pod vámi. Pokud byste rádi ještě víc adrenalinu, můžete sjet skleněným tobogánem z 53. do 52. patra kolem vnější části věže (v ceně vstupenky).

Nebo se projděte po vnější římse na vrcholu mrakodrapu, na které si musíte zakoupit speciální vstupenku. Potřebné vybavení dostanete na místě. Je to asi ta nejvíc adrenalinová aktivita, kterou můžete v Dubaji udělat.

TIP: Vyhlídku Sky Views si můžete rezervovat za zvýhodněnou cenu spolu s vyhlídkou At the Top v nejvyšší budově světa Burj Khalifa. Oba mrakodrapy jsou od sebe vzdálené pár minut chůze.

 • Vstupné: 80 AED; lepší zarezervovat na ráno nebo později večer, kdy je tu méně lidí; Vstupenky získáte zde
 • Otevírací doba: 10:00-22:00, v pondělí až 22:30
 • Jak se sem dostat: Sky Views Observatory se nachází hned vedle stanice metra Burj Khalifa/ Dubai Mall (červená linka); MAPA

Andělská křídla Wings of Mexico Statue

Chcete si udělat neobvyklou fotku s nejvyšší budovou světa za zády? Wings of Mexico Statue je k tomu ideální. Jedná se o kovovou sochu andělských křídel od mexického umělce Jorge Marina, která stojí kousek od Burj Khalifa před hlavním vstupem do Burj Plaza.

Občas bývá fronta na fotku, proto je lepší přijít v pracovní dny v průběhu dne. V noci je zlatě nasvícená. Socha Wings of Mexico Statue je přístupná 24/7 zdarma.

Dubai Creek – zátoka ve starém městě

Dubai Creek byste si určitě neměli nechat ujít, pokud přemýšlíte, co vidět v Dubaji. Jedná se o přírodní zátoku mořské vody, která je na předběžném seznamu UNESCO. Rozděluje město na části Bur Dubai a Deira. V části Bur Dubai se rozprostírá staré město a všechna známá místa od Burj Khalifa po Dubai Marina.

Můžete se projít po promenádě kolem zátoky a kochat se tradičními domy. Uvidíte tady například Heritage Village, kde uvidíte jednu z mála zbývajících částí historické Dubaje.

Historická část Al Fahidi (Al Fahidi Historical)

old DUbai

Al Fahidi Historical je historická část starého Dubaje ve čtvrti Al Fahidi u Dubajské zátoky. Někdy se jí říká taky Al Bastakiya. Nachází se tady pevnost Al Fahidi, Velká mešita, umělecké galerie s pouličním uměním, obchůdky s místními produkty, skvělé kavárny a restaurace s tradiční kuchyní.

Al Fahidi Historical tvoří labyrint úzkých křivolakých uliček mezi nízkými historickými domy, které vás vezmou v čase zpět do staré Dubaje, kdy byla ještě rybářskou vesnicí. Domy jsou z teaku, kamene a santalového dřeva.

Old Dubai

Pokud sem dorazíte brzy ráno, můžete autentickou atmosféru načerpat co nejlépe bez turistů. Osobně mám tyhle ranní časy nejradši. Většina obchodů otevírá kolem 10 hodiny. Doporučuju zajít na datlový koláč do Arabian Tea House.

 • Vstupné: zdarma
 • Otevírací doba: 24/7
 • Jak se sem dostat: zelená linka metra – stanice Sharaf DG nebo několik zastávek autobusů poblíž; MAPA

Pevnost Al Fahidi – nejstarší budova v Dubaji

Al Fahidi / Dubai museum

Pevnost Al Fahidi byla postavená v roce 1787 a je tak nejstarší stavbou v Dubaji. Sídlí tady Dubajské muzeum, kde se na ploše 4 000 m2 dozvíte víc o historii, kultuře a způsobu života emirátu Dubaj – jak například probíhal obchod s perlami, pěstování datlí nebo uvidíte tradiční rekonstrukci v Emirátech. Je to skvělé muzeum i pro rodiny s dětmi.

 • Vstupné: 3 AED, není potřeba rezervovat předem
 • Otevírací doba: momentálně probíhá rekonstrukce, ale brzy se má zase otevírat – zatím není známý datum
 • Jak se sem dostat: zelená linka metra – stanice Sharaf DG nebo několik zastávek autobusů poblíž; MAPA

Velká mešita

V historické části Al Fahidi jsem zmínila Velkou mešitu, se kterou teď budeme pokračovat. Pokud vás fascinují stejně jako mě podobné stavby, určitě by měla být Velká mešita na vašem seznamu, co vidět v Dubaji.

Velká mešita se nachází hned za pevností Al Fahidi. Představuje centrum dubajského a náboženského života. Byla postavená v roce 1960 a následně přestavěná v roce 1998 do dnešní podoby. Má pískové, jednoduché zdi, které obzvláštňují dřevěná okna s vitrážemi. Nad hlavním průčelím je velký koránský nápis.

Čím ale zaujme jako první, je 70 m vysoký minaret, který připomíná maják a tyčí se nad okolními domy. Dovnitř mešity se vejde až 1200 věřících.

Nemuslimové mohou Velkou mešitu navštívit od neděle do čtvrtka v čase 9:00-11:30. Prohlídky jsou bezplatné. Pro vstup do mešity se musíte skromně obléct – zakrýt nohy a ruce a ženy navíc šátek přes vlasy.

Promenáda Al Seef

Pokračováním Al Fahidi Historical je promenáda Al Seef, kde se mísí stará a nová architektura a je tu spousta obchodů a restaurací.

Dubaj / co navštívit v Dubaji / zajímavosti
Výhled z promenády Al Seef na banku Emirates NBD (bronzová stavba uprostřed) a tradiční abra

Jednou z nejlepších aktivit u Dubai Creek je plavba historickou dřevěnou lodí, které se říká Abra. Slouží jako vodní taxi a stojí jen cca 1 dirham. Přímo na promenádě Al Seef je pak přístaviště, odkud se můžete svézt na druhou stranu do Deiry. Cesta trvá jen pár minut, ale stojí to za to.

Abra propojuje obě strany Dubajské zátoky – Bur Dubai a Deira. V Deira můžete zajít na trhy, o kterých ještě bude řeč.

Dubaj / co navštívit v Dubaji / zajímavosti
Abra na Burj Lake před Burj Khalifa

Abra funguje i na jiných místech v Dubaji – například na Burj Lake, kdy se můžete projet při představení Dunajské fontány. Tady ale vyjde plavba výrazně dráž.

Dubaj / co navštívit v Dubaji / zajímavosti
Mešita Al Farooq cestou k promenádě Al Seef

Dubai Creek Harbour

Dubai Creek Harbour není to samé co Dubai Creek. Dubai Creek Harbour je moderní a nově postavená čtvrť s restauracemi a pouličním uměním, odkud můžete pozorovat západy slunce.

Jsou tu úžasné stavby kolem promenády, ze které budete mít krásný výhled na panorama moderního Dubaje s Burj Khalifa uprostřed. Pokud si chcete pořídit krásné fotografie Dubaje, je to jedno z nejlepších míst.

Líbit se tady bude i rodinám s dětmi, protože jsou tu obrovské sochy plameňáků, nápis I love UAE, strom s obrovskými květy, dětské hřiště, večer nasvícený maják a spousta dalších detailů.

Dubai Creek Harbour ještě není tak známý, ale určitě patří mezi zajímavá místa, co navštívit v Dubaji.

 • Jak se sem dostat: Dubai Creek Harbour je přístupný trajektem CR9; MAPA

Tradiční trhy Souk

Souk jsou trhy, které jsou s historií a tradicí Dubaje neodmyslitelně spjaté. Ve městě je hned několik oblíbených trhů, kdy každý je zaměřený na něco jiného. Můžete zajít na trh s kořením, oleji, kadidly a bylinkami Dubai Spice Souk nebo trh se zlatem, šperky a perlami Dubai Gold Souk. Oba trhy se nacházejí v části Deira na druhé straně zátoky.

Dubai Spice Soak
Dubai Spice Soak

Modernější obdobou tradičních trhů je Souk Al Bahar naproti Burj Khalifa, který tvoří obchůdky s arabským oblečením i butiky s moderní módou, ale taky parfumérie, prodejny s tradičními koberci, klenotnictví a restaurace.

Souk jsou naprosto bezpečné, ale přesto je lepší se držet několika pravidel:

 • Smlouvejte. Místní s tím počítají a je to zábavná součást obchodu.
 • Prodejci jsou většinou Pákistánci a mluví anglicky.
 • Pohybujte se po hlavní trase a nechoďte do uliček, kde vás můžou místní lákat do svých bytů, aby vám prodali něco dalšího.
 • Připravte se na to, že se jedná o docela intenzivní zážitek. Je tu živá atmosféra a každý vás bude oslovovat. Pokud si vše radši prohlédnete v klidu, stačí slušně odmítnout.
 • Pro ženy: Zakryjte si kolena a ramena, ať nevzbuzujete u místních mužů velkou pozornost.

Pouštní safari v Dubajské poušti

Dubaj je postavený v Dubajské poušti, což je občas trochu k neuvěření, když procházíte městem plným zeleně a květin. Dubajská poušť je jen jiný název pro oficiální Arabskou poušť, která je 5. největší pouští na světě a zaujímá téměř celý Arabský poloostrov.

TIP: Do Dubajské poušti se pořádají safari a ceny jsou docela příznivé vzhledem k tomu, co vše tu zažijete – krmení velbloudů, jízdu v jeepu po písečných dunách, malování henou, focení nebo večerní grilování. Vyzvednou vás v hotelu a zase přivezou. Je to perfektní aktivita i pro rodiny s dětmi.

dubai safari / dubai desert

Tady najdete oblíbené a ověřené pouštní safari. Jednotlivé výlety mají podobnou nabídku a podle toho, co si zvolíte, se pak liší cena. V základní ceně máte vyzvednutí a odvoz (vyzvednou vás kdekoliv potřebujete), grilování/bufet, nápoje nebo jízdu na velbloudech. Můžete si připlatit za projížďku čtyřkolkou po dunách a další aktivity.

Dubai Frame – největší rám na světě

dubai frame / nejkrásnější místa v Dubaji

Dubai Frame patří mezi další zajímavosti v Dubaji. S výškou 150 m a šířkou 96 m se jedná o největší rám na světě na kraji parku Zabeel. Jeho architekt Fernando Donis byl s Dubai Frame vybrán vládou Dunaje jako vítěz prestižní designové soutěže Thyssenkrupp Elevator 2009, kterou vyhrál. Přesto architekt tvrdí, že mu bylo odepřeno duševní vlastnictví a uznání za design.

Ať je pravda kdekoliv, faktem zůstává, že Dubai Frame patří mezi nejkrásnější místa, co vidět v Dubaji.

Z Dubai Frame je výhled na obě strany – starý i moderní Dubaj

Dubai Frame je vyrobený ze skla, oceli, železobetonu a hliníku a na vnější fasádě má logo Expo 2020. Uvnitř se nachází galerie, která se skládá ze 3 částí – minulosti Dubaje, současnosti a vize, kam se bude město ubírat v budoucnosti.

Poté se dostanete na vyhlídkovou plošinu, odkud uvidíte na moderní i starou Dubaj. Podlaha vyhlídky je ze skla a krásně vidíte pod vás. Není to až takový adrenalin jako ve Sky Views, ale i tak to není nic pro slabé povahy.

 • Vstupné: 50 AED, děti 3-12 let 20 AED, do 3 let zdarma; Vstupenky získáte zde
 • Otevírací doba: 9:00-21:00
 • Jak se sem dostat: červená linka metra MAX (dříve Al Jafiliya); MAPA

Zabeel park

nejkrásnější místa v Dubaji

Park Zabeel je jedním z nejhezčích a nejoblíbenějších parků v Dubaji. Většina turistů sem směřuje kvůli Dubajskému rámu (Dubai Frame – viz předchozí tip), ale i samotný park stojí za procházku. Jsou tu lavičky, restaurace, můžete si půjčit kola nebo udělat piknik.

 • Vstupné: Vstupné sem je 5 AED pro všechny nad 2 roky – platí se pomocí karty NOL, kterou si budete kupovat na dubajské MHD.
 • Otevírací doba: NE-ST 8:00-22:00, ČT-SO 8:00-23:00 (během ramadánu až od 12 h)
 • Jak se sem dostat: červená linka metra MAX (dříve Al Jafiliya); MAPA

Dubai Garden Glow

V druhé části Zabeel Parku se nachází Dubai Garden Glow. Především pro rodiny s dětmi je to perfektní místo, kde se zabavíte na celé hodiny. Park je tematicky rozdělený do 3 hlavních zón. Tou hlavní je Garden Glow, zahrada s 10 miliony LED světel, ze kterých byly ručně vyrobené různé tvary a postavičky. Je to jako v pohádce.

Dubai Garden Glow Dubaj s dětmi / co navštívit v Dubaji

Další částí je Dinopark, kde je víc jak 120 dinosaurů z období trias, jura a křída. Dinosauři navíc vydávají zvuky. Třetí částí je Magic Park plný optických klamů a uměleckých iluzí. Navíc je v parku dostatek možností, kde se najíte nebo si odpočinete.

 • Vstupné: 65 AED (Garden Glow a Dinopark)
 • Otevírací doba: NE-PÁ 17:00-23:00, SO a svátky 17:00-00:00
 • Jak se sem dostat: červená linka metra MAX (dříve Al Jafiliya) – odtud půl hodiny pěšky nebo autobusem či taxi; MAPA

Deira Clocktower

nejkrásnější místa v Dubaji

Hodinová věž Deira Clocktower je významné místo, protože její stavba symbolizovala začátek moderní éry Dubaje. Přímo pod věží je fontána a kolem dokola kruhový objezd. Večer je místo pěkně nasvícené. Věž se nachází za Dubajskou zátokou v části Deira a kolem je několik krásných mešit.

Global Village – celý svět na jednom místě

Doslova. Global Village zahrnuje 26 pavilonů a spojuje kulturu více než 80 zemí celého světa na jednom místě. Rozkládá se na ploše 1 600 tisíc m2. Ročně do Global Village zavírá na 6 milionů návštěvníků.

nejkrásnější místa v Dubaji / Global Village

Každý pavilon je věnovaný určité oblasti a odráží regionální atmosféru země pomocí umění, řemesel, národních potravin, kulturní zábavy a původních produktů. Probíhají tady folklórní vystoupení, která vás vtáhnou do dění.

Součástí Global Village je taky zábavný park Carneval s více než 170 atrakcemi a zážitky. Na své si přijdete, ať máte rádi adrenalinové jízdy nebo vědomostní hry. Za každou atrakci se platí zvlášť. Obvykle se v zábavných parcích platí jedna cena u vstupu a pak si užíváte neomezené jízdy (př. Disneyland v Paříži), ale pokud plánujete jen pár jízd, vyjde výhodněji platit za každou jízdu zvlášť.

Co ještě navštívit v Global Village?

Malé děti si užijí zábavu ve speciální části Peter Rabbit™ Adventure Zone. Nebo je tu atrakce Ripley´s Believe It or Not!, kterou si můžete představit jako kouzelné místo s těmi nejpodivnějšími artefakty a pozoruhodnými příběhy, interaktivními prvky a 4D divadlem, kde ucítíte každý náraz, pád nebo otočení.

Global Village už překonala 25 Guinessových rekordů. Například největší podvodní síťová obrazovka o velikosti 5013,4 m2 a 223 000 pixelech, nejvyšší počet současně mávajících národností (celkem 65) nebo největší piknikový stůl s rozměry 2 995 m na 5 501 m.

Záleží, co vše chcete vidět, ale počítejte s tím, že v Global Village strávíte minimálně půl dne. Nejsnadněji se sem dostanete taxíkem od Dubai Mall nebo Mall of the Emirates (cesta půl hodiny). Nedaleko Global Village najdete zábavný park IMG Worlds of Adventure a Dubai Miracle Garden, o kterých si ještě řekneme víc.

Vstupné, otevírací doba a jak se dostat do Global Village

 • Vstupné do Global Village: za vstup do areálu je vstupné 20 AED (online 15 AED), děti do 3 let zdarma; za atrakce v zábavném parku se pak platí zvlášť; KOUPIT VSTUPENKY
 • Otevírací doba: Od října do dubna PO-ČT 16:00-00:00 a PÁ-NE 16:00-01:00; úterý je vyhrazené speciální pro ženy a rodiny s dětmi; v létě je Global Village zavřený
 • Jak se dostat do Global Village: MAPA; Global Village leží na kraji Dubaje, kam nevede místní MHD. Nejsnadněji se sem dostanete taxi, Uberem nebo pomocí aplikace Careem. V sezóně taky jezdí autobusy z hlavních bodů v Dubaji – linka 102 ze stanice Rashidiya, linka 103 ze stanice Union, linka 104 ze stanice Al Ghubaiba a linka 106 ze stanice Mall of the Emirates.

Největší ruské kolo Ain Dubai

A máme tady další nej. Tentokrát se jedná o největší ruské kolo na světě Ain Dubai, které měří 250 m. Jen pro představu – Ain Dubai je dvakrát větší než London Eye v Londýně a o 82 metrů vyšší než předchozí rekordman High Roller v Las Vegas.

Ain Dubai se nachází na umělém ostrově Bluewaters Island, který leží 500 metrů od pláže Jumeirah. Má 48 luxusních a klimatizovaných kabinek, které pojmou na 1 750 lidí. Jízda trvá něco přes půl hodiny.

Večer je ruské kolo krásně nasvícené. V okolí ruského kola a na ostrově Bluewaters je spousta restaurací i malých stánků s občerstvením.

 • Vstupné: Momentálně přes léto v rekonstrukci, ale je plánované znovuotevření na první čtvrtletí roku 2023.
 • Jak se sem dostat: na ostrov Bluewaters vede most pro pěší od JBR Beach v Jumeirah; červená linka metra – stanice DMCC, tramvaj T1; MAPA

IMG Worlds of Adventure

IMG Worlds of Adventure je druhý největší krytý zábavný park na světě o rozloze 140 tisíc m2. Pokud byste chtěli navštívit ten největší, není to problém. Nachází se totiž ve 2 hodiny vzdáleném Abú Dhabí – Warner Bros World Abu Dhabi s rozlohou 150 tis. m2.

Park IMG Worlds of Adventure je tematicky rozdělený do několika zón s více jak 150 jízdami. Na své si přijdou milovníci Marvelovek nebo ti, co se rádi bojí ve Strašidelném hradu. Je tu taky speciální zóna určená pro malé děti. Výhodou je, že se tu netvoří dlouhé fronty na oblíbené atrakce, jak bývá zvykem u nejnavštěvovanějších zábavných parků (př. Disneyland). Je tu taky dostatek možností, kde se občerstvit.

Samotný park se nachází za městem nedaleko Global Village a Dubai Miracle Garden, takže můžete místa spojit do jedné návštěvy.

 • Vstupné: 335 AED; Vstupenky získáte zde
 • Otevírací doba: PO-ČT 10:00-22:00, PÁ-NE 10:00-23:00
 • Jak se sem dostat: IMG Worlds of Adventure není napojený na dubajskou veřejnou dopravu, dostanete se sem jedině taxíkem – nejvýhodněji vyjde taxi od Dubai Mall nebo Mall of the Emirates, protože z obou míst je park vzdálený jen 30 minut; MAPA

Muzeum budoucnosti (Museum of the Future)

Museum of the Future se nachází nedaleko Burj Khalifa. I když pojem nedaleko je v Dubaji hodně relativní – Muzeum budoucnosti leží 2 zastávky metrem a něco přes půl hodiny pěšky. Už samotná budova ve tvaru torusu je považována za mistrovské architektonické dílo.

Cílem Muzea budoucnosti je spojit lidi všech věkových kategorií, aby se podíleli na utváření společné budoucnosti a viděli svět novýma očima. Muzeum je skvělým místem i pro rodiny, protože vytvořili sekci přímo pro děti s názvem Future Heroes.

Muzeum se otevřelo teprve nedávno, takže je stále velmi populární a je lepší objednat vstupenky s předstihem.

 • Vstupné: 145 AED, děti do 3 let zdarma. Vstupenky získáte zde
 • Otevírací doba: 10:00-18:00 (poslední vstup hodinu před)
 • Jak se sem dostat: červená linka metra – stanice Emirates Towers; muzeum stojí přímo před ikonickými mrakodrapy Jumeirah Emirates Towers; MAPA

Rekreační oblast Madinat Jumeirah

Madinat Jumeirah Dubaj

Madinat Jumeirah si můžete představit jako rekreační oblast na ploše 40 hektarů, která byla inspirovaná starověkou Arábií. Nachází se mezi hotely, ale je přístupná i veřejnosti. Celou oblastí prochází umělý kanál, uprostřed kterého je Souk Madinat Jumeirah a více než 40 restaurací a barů.

Vodní park Wild Wadi

Wild Wadi Dubai

Hned vedle Madinat Jumeirah se nachází venkovní vodní park Wild Wadi. Je to místo se spoustou skluzavek, vodních atrakcí a aktivit, kde se zabavíte klidně na celý den.

 • Vstupné: 259 AED, pro děti do 1,1 m 199 AED. Vstupenky získáte zde
 • Otevírací doba: 10:00-18:00
 • Jak se sem dostat: červená linka metra k Mall of the Emirates a tady autobus č. 81 až k parku Wild Wadi; MAPA

Ostrov Palm Jumeirah ve tvaru palmového listu

Palm Jumeirah představuje uměle vytvořené souostroví, které dohromady tvoří dokonalý palmový list. Je dokonce k vidění z vesmíru (nebo z letadla, tak bedlivě pozorujte před přistáním).

Palm Jumeirah Dubai

Právě datlová palma je totiž národní květinou SAE. Expedia zvolila Palm Jumeirah v roce 2015 jedním z architektonických divů světa. Když tudy procházíte, nemá to popravdě tu atmosféru. Palm Jumeirah je místo, které je potřeba vidět z výšky – za chvíli si povíme odkud.

Palm Jumeirah je jen jednou částí z developerského projektu, který zahrnuje 3 umělé ostrovy:

 • Palm Jumeirah
 • Deira Island
 • Palm Jebel Ali

Zatímco Deira Island a Palm Jebel Ali ještě nejsou dokončené, Palm Jumeirah už je hotový (i když se tady pořád staví další a další projekty). Palm Jumeirah je domovem desítek tisíc lidí a oblíbená volnočasová a rekreační oblast, kde je spousta luxusních hotelů včetně známého hotelu Atlantis, The Palm.

Najdete tu i jiné atrakce a zajímavosti, které stojí za to navštívit v Dubaji (ještě si o nich povíme víc). Z Palmových ostrovů je Palm Jumeirah nejmenší a jeho stavba stála 1,5 mld. USD.

atlantis dubai

Jak se dostat na Palm Jumeirah?

Palm Jumeirah je dobře dostupný taxi nebo můžete využít jednokolejku monorail, která obsluhuje jenom ostrov Palm Jumeirah. Stanice se nachází na Palm Jumeirah Monorail nebo OC Nakheel Mall. Lístky si můžete koupit online nebo na místě.

Na nádraží Palm Jumeirah Monorail se dostanete autobusem č. 8 nebo nebo červenou linkou metra (stanice Al Khail a odtud 20 minut pěšky). Na Palm Jumeirah se dají taky půjčit kola nebo tu jezdí zdarma kyvadlový autobus.

monorail dubai

Promenáda The Pointe

The Pointe představuje promenádu na Palm Jumeirah. Jedná se o novou čtvrť se spoustou restaurací a obchodů, farmářskými trhy a akcemi. Nachází se přímo naproti hotelu Atlantis, na který je skvělý výhled. A ještě lepší výhled je odtud na Palmovou fontánu, která konkuruje známější Dubajské fontáně.

Palm Fountain Dubai / dubaj

Palmová fontána se skládá ze 2 obřích plovoucích plošin, které pokrývají 14 tisíc m2 mořské vody. Co z toho plyne? Je obrovská a díky svým rozměrům zapsaná v Guinessově knize rekordů pro největší fontánu na světě. Při show dosahuje fontána až do výšky 105 m a předvádí světelnou a hudební show pomocí 3000 LED diod.

Představení probíhají ve všední dny od 18:00-23:00 každých 30 minut a o víkendu 18:00-00:00. Na The Pointe se dostanete zdarma kyvadlovými autobusy, které obsluhují oblast na Palm Jumeirah a blízké okolí. Využít můžete i taxíky jako kdekoliv jinde v Dubaji.

Aquaventure Waterpark – největší vodní park

Aquaventure Waterpark představuje největší vodní zábavný park na Blízkém východě. Nachází se v letovisku Atlantis, The Pam na Palm Jumeirah. Užijete si tady zábavu na více než 105 skluzavkách, atrakcích a zážitcích. Každý si tu najde to své – děti i dospělí. Jsou tu lanové skluzavky, tobogány i dětská brouzdaliště. Můžete relaxovat na písečně pláži přímo u moře nebo se občerstvit v jedné z restaurací.

dubaj

Nejlepší je přijít brzy ráno a vydat se na nejoblíbenější atrakce, protože později se můžou tvořit fronty (především v sezóně a od pátku do neděle). Největší adrenalin zažijete na atrakci Skok víry, kde z několikametrové výšky projíždíte téměř svisle tobogánem skrz lagunu plnou žraloků.

Fronty bývají i na lístky, tak je lepší objednat vstupenky předem. Vstupné do parku je zdarma po hosty hotelu nebo pro narozeninové oslavence s jedním doprovodem. Při vstupu si řekněte o aqua ponožky, které dostanete zdarma. Země je hodně horká, takže se budou určitě hodit.

Vstupenky se dají zakoupit zvlášť do aquaparku nebo v kombinaci s The Lost Chambers Aquarium (viz další tip, co vidět v Dubaji).

 • Vstupné: 249-299 AED na celý den; 279-349 AED v kombinaci s The Lost Chambers Aquarium; děti do výšky 1,2m zdarma. Vstupenky získáte zde
 • Otevírací doba: 9:45-18:30
 • Jak se sem dostat: Na Palm Jumeirah nejezdí autobusy, metro ani tramvaj. Jednou z možností je taxi, které je v Dubaji levné a navíc je regulované městem. Další variantou je 5,4 km dlouhá jednokolejka Palm Monorail, která propojuje celý ostrov Palm Jumeiraj; MAPA

The Lost Chambers Aquarium

The Lost Chambers Aquarium je další atrakce v hotelu Atlantis na Palm Jumeirah. Nachází se na druhé straně od aquaparku. Spolu s akváriem v Dubai Mall se jedná o 2 největší akvária v Dubaji. Tohle je o chlup větší a taky lepší (i když obě jsou velkolepá), ale na druhou stranu je zase o něco hůř dostupné.

Dubaj

The Lost Chambers Aquarium má objem 11 tisíc litrů a žije tady na 65 tisíc živočichů včetně žraloků a rejnoků. Celé téma akvária je založené na potápějící se Atlantidě. Jako první splnili standardy asociací AZA a WAZA, čímž se zavazují poskytovat to nejlepší prostředí pro vodní živočichy. Pokud si stáhnete aplikaci Ocean Tales a oskenujete rybu nebo vodního tvora v akváriu, dozvíte se o nich víc informací.

Vstupenky se dají zakoupit zvlášť do akvária nebo v kombinaci s aquaparkem Aquaventure (viz předchozí tip, co navštívit v Dubaji).

 • Vstupné: 110 AED, děti 3-7 let 90 AED, děti do 3 let zdarma. Vstupenky získáte zde
 • Otevírací doba: 10:00-21:00
 • Jak se sem dostat: Taxi k hotelu Atlantis nebo jednokolejka z Palm Jumeirah Monorail nebo OC Nakheel Mall; MAPA

The View at the Palm s výhledem na Palm Jumeirah

Z The View at the Palm se vám naskytne nejlepší výhled na Palm Jumeirah. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 240 m v 52. patře mrakodrapu Palm Tower, který je nejvyšší na Palm Jumeirah. Výtahem se do 52. patra dostanete za 45 sekund. V 51. patře je restaurace a v dalších patrech hotel.

The View at the Palm je skvělá a levnější alternativa k Burj Khalifa. Sice není nejvyšší ve městě, ale především večer jsou odtud výhledy na Palmový ostrov dechberoucí. Palm Jumeirah je totiž místo, které má to největší kouzlo právě z výšky.

V 50. patře se nachází nekonečný bazén AURA Skypool Dubai s 360° výhledem, který je nejvýše položeným nekonečným bazénem na světě. Ceny začínají na 225 AED.

 • Vstupné: v časech 9:00-16:00 a po 19:30 – 100 AED (děti 4-12 let 69 AED); v čase 16:30-19:00 158 AED (děti 4-12 let 111 AED); děti do 4 let mají vstupné zdarma. Vstupenky získáte zde
 • Otevírací doba: PO-ČT 9:00-22:00, PÁ-NE 9:00-00:00; poslední vstup hodinu před koncem otevírací doby
 • Jak se sem dostat: taxi k Nakheel Mall, jednokolejkou Monorail nebo kyvadlovým autobusem; MAPA
 • Vstup vede přes nákupní centrum Nakheel Mall

Dubai Marina

Dubai Marina je promenáda kousek od Palm Jumeriah, která je dokonalým obrazem toho, jak si všichni Dubaj představujeme. Ultramoderní, plná mrakodrapů, drahých hotelů a luxusních jachet. Kolem uměle vybudovaného kanálu se můžete procházet nebo si půjčit kolo. Je tu až na 8 km stezek, kde nechybí vodní prvky a dětská hřiště.

Dubai Marina Dubai

Přímo po umělém kanálu se dá projet lodí. Součástí Dubai Marina jsou taky veřejné pláže, plovoucí vodní park nebo vodní svět pro menší děti. Je tu spousta restaurací a barů, takže nejlepší atmosféru má Dubai Marina právě večer. Vše se nádherně nasvítí včetně ruského kola Ain Dubai, které je přímo naproti na umělém ostrově Bluewaters.

Mezi všemi těmi mrakodrapy se doslova vyjímá mešita Al Rahim Mosque. Součástí Dubai Marina je taky nákupní centrum Dubai Marina Mall.

Dubai Marina Dubai

Dubai Marina si můžete prohlédnout z luxusní jachty, která vás proveze i kolem dalších míst v Dubaji včetně ruského kola, 7* hotelu Burj Al Arab nebo pláže Jumeirah. Na výběr jsou 2 časy – ráno včetně snídaně a večer při západu slunce s grilováním. Druhou možností je projet se po umělém kanále na lodi (součástí je i večeře a živá hudba).

Dubai Marina Dubai

Jak se dostat do Dubai Marina

Do Dubai Marina se dostanete červenou linkou metra – stanice Sobha Realty nebo DMCC. Obě stanice jsou napojené na tramvaj, která jezdí přímo po Dubai Marina až k Palm Jumeirah. Díky tramvaji poznáte celou oblast a pak můžete vystoupit, kde chcete.

Využít můžete taky vodní autobus, který jezdí každých 15 minut v čase 10:00-22:00. Nebo se projet po kanále lodí a dát si k tomu rovnou večeři.

Mešita Jumeirah (Jumeirah Mosque)

Mešita Jumeirah patří mezi nejkrásnější místa v Dubaji, co určitě nesmí chybět v itineráři. Byla postavená až v 70. letech minulého století na místě původní mešity, ale při pohledu na ní byste tipovali, že je mnohem starší.

Exteriér mešity Jumeirah je tvořený z růžového pískovce a mramoru. Je zdobený a zakončený 3 kopulemi, které ohraničují 2 minarety.

Vnitřní stěny zdobí ornament a arabské písmo a podlaha je pokrytá velkým kusovým kobercem, který je vyšívaný složitými květinovými vzory.

Jako jedna z mála mešit v Dubaji poskytuje mešita Jumeirah veřejné prohlídky turistům. Jejím cílem je odstranit bariéry mezi lidmi různých národností a zvyšovat povědomí o místní kultuře. Součástí prohlídky je taky ochutnávka emirátského občerstvení Fuala a káva/čaj.

Upozornění: Pro vstup do mešity se vyžaduje skromné oblečení – zakryté nohy a ruce a ženy šátek přes vlasy.

 • Vstupné: 35 AED
 • Otevírací doba: prohlídky denně kromě pátku v 10:00 a ve 14:00; na registraci se musíte dostavit cca 30 minut před
 • Jak se sem dostat: taxi nebo autobusy 8, 9, 88, C10; MAPA

Etihad muzeum

Etihad Museum Dubai

Etihad muzeum se nachází jen čtvrt hodinky chůze od mešity Jumeirah. Sídlí ve futuristické budově a i samotné muzeum je moderní. A co se tady dozvíte? Etihad muzeum vám povypráví víc o historii a sjednocení Spojených Arabských Emirátů.

Pomáhá návštěvníkům lépe porozumět filozofii národa a kdo stojí za dynamickým rozvojem SAE. Prohlídka je zábavná a interaktivní.

 • Vstupné: 25 AED, děti a mládež 5-24 let 10 AED
 • Otevírací doba: 10:00-20:00 (poslední vstup 19:00)
 • Jak se sem dostat: taxi nebo autobusy 8, 9, 12, C10; MAPA

City Walk a Green Planet

City Walk je nákupní centrum s promenádou, které se nachází v srdci Dubaje mezi Jumeirah a Downtown Dubai. Ideální místo pro večerní procházku nebo nákupy, kde je taky hodně aktivit pro děti. Otevřeno je denně 10:00-00:00 a restaurace až do 1 hodiny ráno.

The Green Planet

Hned vedle se nachází The Green Planet, obří skleník s tropickým deštným pralesem, kde máte příležitost vidět víc než 3 000 zvířat a rostlin. Tady si můžete sáhnout na hada, krmit lenochoda nebo pokochat umělými vodopády.

Vyjedete výtahem nahoru, odkud sestupujete až do přízemí a potom ještě o patro níž, kde jsou noční zvířata. I samotná budova The Green Planet stojí za vidění.

 • Vstupné: 125 AED – vstupenky jsou online levnější; Vstupenky získáte zde
 • Otevírací doba: 10:00-18:00
 • Jak se sem dostat: červená linka metra – stanice Burj Khalifa/Dubai Mall a odtud 20 minut pěšky nebo autobusy 7, 14, 28, 81; MAPA

Dubai Miracle Garden – největší zahrada na světě

Dubai Miracle Garden

V Dubaji se nachází největší zahrada na světě o rozloze 72 000 m2. Ano, v Dubaji, která leží přímo v poušti. I když to zní neuvěřitelně, v Dubai Miracle Garden budete mít pocit, že jste se ocitli na tom nejbarevnějším a nejzelenějším místě.

Všude květiny (převážně petúnie neb slunečnicová pole), které jsou upravené do nejrůznějších instalací. Je tu 150 milionů květin. Jen na model letadla Emirates A380 bylo použito 500 tisíci živých rostlin.

V Dubai Miracle Garden si projdete šmoulí vesnici, deštníkový tunel nebo tunel z květin ve tvaru srdce.

Dubai Miracle Garden

Nejméně lidí je v Dubai Miracle Garden hned po otevření. Návštěva vám zabere cca hodinu, takže kousek odtud můžete navštívit Global Village, kde staví autobus 105 nebo si sem můžete vzít taxi.

 • Vstupné: 55 AED, děti 3-12 let 40 AED; Vstupenky získáte zde
 • Otevírací doba: od poloviny května do listopadu je Dubai Miracle Garden uzavřená
 • Jak se sem dostat: od Mall of the Emirates, kam se dostanete červenou linkou metra nasednete na autobus 105 z nástupiště 5, který vás doveze až k Dubai Miracle Garden; MAPA

Celoroční lyžování ve Ski Dubai

Zněla vám největší zahrada na světě Dubai Miracle Garden neuvěřitelně? Co teprve největší krytý lyžařský areál na světě Ski Dubai, který se nachází v nákupním centru Mall of the Emirates. Tady si zalyžujete po celý rok a nic moc k tomu nepotřebujete, protože vám na místě vše půjčí (pocitově jsou tu -4 °C, takže se budou půjčené vrstvy navíc hodit). 

Sjíždět můžete 85 metrů vysokou horu a vybrat si z 5 sjezdovek různých obtížností (včetně černé). Vedle toho se pak nachází Snow Park se sáňkovacími dráhami, ledovou skluzavkou, lezeckými věžemi, ledovou jeskyní a obřími sněhovými koulemi. Můžete si tady taky rezervovat setkání s tučňáky.

V Mall of the Emirates si zároveň můžete dobře nakoupit, protože se jedná o druhé největší nákupní centrum ve městě.

 • Vstupné: 195-295 AED; Vstupenky získáte zde
 • Otevírací doba: 10:00-23:00, PÁ-NE 10:00-24:00
 • Jak se sem dostat: červená linka metra – stanice Mall of the Emirates; MAPA

Ibn Battuta Mall – nejkrásnější nákupní centrum

Ibn Battuta Mall je nákupní centrum u hlavní třídy Sheikh Zaed Road, kde se můžete jen tak procházet a kochat se. Nákupní centrum je totiž tematicky rozdělené podle oblastí (například Persie, Čína).

Vzniklo podle nejznámějšího arabského cestovatele Ibn Battúta ze 14. století, který ve své knize The Rihlah zdokumentoval víc než 120 tisíc kilometrů svých cest po všech muslimských zemí, Číně a Sumatře.

 • Otevírací doba: 10:00-22:00, PÁ-SO 10:00-24:00
 • Jak se sem dostat: červená linka metra – stanice Ibn Battuta; MAPA

Dubaj – nejlepší pláže

Spousta pláží v Dubaji je soukromá a patří k určitému hotelu. To ale neznamená, že je nemůžete za poplatek navštívit, i když nejste v hotelu ubytovaní. Přesto je tu ale dostatek veřejných pláží, které jsou udržované a nabízí skvělé služby. Toto je náš seznam pro nejlepší pláže v Dubaji:

Pláž La Mer

Pláž La Mer je oblíbená hlavně mezi místními a podle nás je to jedna z nejlepších pláží v Dubaji. Panuje tady ta správná atmosféra. Pláž je veřejná, ale za poplatek se dají půjčit lehátka a slunečníky. V okolí jsou obchody a stylové restaurace a kavárny.

Dubaj nejlepší pláže

Nachází se tady Laguna Waterpark, který je levnější alternativou pro parky Aquaventure a Wild Wadi. Za 145 AED máte v ceně nejen přístup do parku, ale i jídlo a pití (cena platí při objednání online).

Veřejná pláž Jumeirah

Pláž Jumeirah má dobrý přístup do vody a jemný bílý písek. Je dostatečně velká a nebývá přeplněná. Jsou tu veřejné toalety a několik restaurací a občerstvení. Na pláž se dostanete autobusem nebo taxi. Nejbližší stanice metra je Equiti Metro Station 2 (červená linka), kde můžete nasednout na autobus, který jede přímo k pláži Jumeirah.

Z veřejné pláže Jumeirah býval ten nejlepší výhled na 7* hotel Burj Al Arab. To už ale neplatí, protože před ním staví nový hotel Marsa Al Arab, který výhled blokuje. Podle návrhů to ale vypadá, že i nový hotel bude stát za to.

Dubaj nejlepší pláže
7* hotel Burj Al Arab

Kite pláž

Kite pláž je dlouhá pláž s bílým pískem a krásně čistou vodou. Na pláži Kite můžete provozovat kitesurfing nebo jiné vodní sporty, ale oblíbená je taky u rodin s dětmi, protože je tu dětské hřiště. Kolem pláže vede promenáda se změkčeným povrchem, který je ideální pro běh.

Dubaj nejlepší pláže

Veřejná pláž JBR

Pláž JBR se nachází v Dubai Marina a je extrémně oblíbená. Už kolem poledne je tu občas těžké najít volné místo, takže je lepší přijít co nejdříve. Mimo to má ale pláž krásně bílý písek a křišťálově čistou vodu. Kolem jsou restaurace a různé atrakce. Pláž JBR je dlouhá 1,7 km. Z pláže budete mít skvělý výhled na umělý ostrov Blue Water s ruským kolem Ain Dubai.

Na pláž se dá dostat červenou linkou metra – stanice Sobha Realty a odtud asi čtvrt hodiny chůze. Přímo Dubai Marina má svojí vlastní tramvajovou linku, která vás spojí se všemi důležitými body v rámci Dubai Marina až k Palm Jumeirah. Tramvaj je součástí dubajské MHD.

Pláž Sufouh

Je vůbec možné najít relativně nedotčenou pláž v Dubaji? Ano, pláž Sufouh je toho důkazem. Nejsou tu žádné služby navíc (ani toalety), ale pokud si chcete užít trochu klidu na málo navštěvované pláži, je to ideální místo. Z pláže budete mít výhled na hotel Burj Al Arab po pravé straně.

Dostanete se sem tramvají od Palm Jumeirah. V blízkosti je právě souostroví Palm Jumeirah nebo pak Dubai Marina.

Jak ušetřit v Dubaji?

Dubaj si hýčká nálepku luxusní a nákupní destinace. Pokud si jí chcete užít se vším všudy, může se tady dovolená dost prodražit. Přikládám několik tipů, díky kterým můžete ušetřit nejen na vstupném:

 • Obecně se v Dubaji doporučuje kupovat vstupenky předem. Nejen, že jsou někdy výrazně levnější, ale navíc nemusíte čekat fronty na lístky. Na místě jen ukážete vstupenku v mobilu. V případě potřeby se dají vstupenky zrušit do 24 hodin předem.
 • Vstupenky na vyhlídku v Burj Khalifa jsou při západu slunce mezi 16:00-18:00 dražší o 73 AED. Navštivte Burj Khalifa předtím nebo naopak večer, kdy se město nádherně nasvítí.
 • Díky kombinované vstupence do Burj Khalifa a akvária v Dubai Mall ušetříte téměř 50 AED.
 • Nádherné výhledy zažijete taky z vyhlídky Sky Views s proskleným nebeským chodníkem ve výšce 219,5 metrů a vstupenka je sem o polovinu levnější než na Burj Khalifa. Nebo se dá koupit zvýhodněná vstupenka na obě místa.
 • Pořiďte si Dubai Pass nebo Dubai Explorer Pass, díky kterým získáte za jednu cenu přístup k více než 45 atrakcím ve městě. Více v samostatném článku.
 • Platba v tradiční lodi abra je skvělým a levným zážitkem, který vás vyjde jen na cca 1 dirham.
 • Veřejné pláže jsou v Dubaji čisté s dokonale bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Pláže jako Kite nebo JBR navíc poskytují různorodé služby, díky kterým si skoro ani nevzpomenete, že nejste na soukromé pláži.

Co navštívit a vidět v Dubaji: MAPA

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Dubaje. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Dubaji. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Více informací o Dubaji

DUBAJ: Vytvořili jsme samostatného průvodce pro návštěvu Burj Khalifa (vstupné, otevírací doba, jak se dostat, zajímavosti).

Praktické informace a tipy najdete v našem průvodci Dubajem. V dalším článku sdílíme zajímavosti a fakta o Dubaji.

JAK UŠETŘIT V DUBAJI: Dubai Pass je jednou z možností, jak ušetřit v Dubaji za vstupné do památek a atrakcí.

Pokud máte dotaz k tomu, co navštívit a vidět v Dubaji, dejte nám vědět v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Shrnutí článku Co navštívit v Dubaji

Jaká jsou nejkrásnější místa v Dubaji?

Dubaj má spoustu památek a atrakcí, která patří mezi nejzajímavější a nejkrásnější místa na světě. Můžete se vydat na vyhlídku do nejvyšší budovy světa Burj Khalifa, navštívit historickou část Dubaje v Dubajské zátoce nebo si užít ultramoderní promenádu kolem vodního kanálu Dubai Marina.

Jaké je vstupné a otevírací doba u míst, která stojí za to navštívit v Dubaji?

Aktuální přehled vstupného a otevírací doby najdete zvlášť u každé památky a atrakce včetně dalších praktických informací.

Odkud si užít ty nejlepší výhledy na Dubaj?

Kromě nejvyšší budovy světa Burj Khalifa zažijete nádherné výhledy ve Sky Views Observatory, z vyhlídky View at the Palm nebo nejvyššího rámu na světě Dubai Frame. Podrobný popis míst včetně fotografií najdete v článku.

4 názory na “DUBAJ: 40 tipů na památky a co navštívit 2023 (vstupné, ceny, mapa)”

 1. Dobrý den, neskutečně přehledná práce a krásný tipy. 🙂 Moc děkuji. Chtěla jsem se optat, zda netušíte, jestli je možné objednat koupání na Aura Skypool Dubai? Můžou tam jen hosté hotelu, nebo je to otevřené veřejnosti? Odlétáme 13.11.2023 a vypadá to nádherně. Moc děkuji Lenka F.

  1. Dobrý den Leni,

   moc děkuji, to ráda slyším. 🙂
   Ano, Aura Skypool Dubai nevlastní přilehlý hotel, je to samostatná společnost, takže je běžně přístupný veřejnosti. Některé zážitky (jako návštěva brzy ráno) mohou být předem vyprodané, tak je lepší rezervovat s předstihem. Bude to nádhera – přeji co nejlepší počasí. 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *