Kam v Dubaji: 35 tipů na památky a co navštívit v Dubaji (2024) + mapa

kam v dubaji

Plánujete navštívit Dubaj a přemýšlíte, jaké památky v Dubaji vidět? Podívejte se na našich 35 tipů na památky, atrakce a co dělat v Dubaji. Součástí podrobného přehledu, co navštívit v Dubaji, jsou taky praktické informace – vstupné, ceny, otevírací doba a interaktivní mapa, kterou si můžete stáhnout do mobilu.

Dubaj 

Dubaji se přezdívá “City of Gold”. Málokdo by tipoval, že město vzniklo jako malá rybářská vesnice v 18. století. Dnes se jedná s 3,4 miliony obyvatel o nejlidnatější město Spojených arabských emirátů (dál SAE). Město, kde se snoubí modernost a tradice.

Dubaj je hlavní město emirátu Dubaj, který je jedním ze 7 emirátů ve SAE. Emiráty jsou státy ovládané arabským emírem a dohromady tvoří jeden celek.

Dubaj / co navštívit v Dubaji / zajímavosti

Dubaj se rozprostírá kolem Perského zálivu na východě Arabského poloostrova. Leží v nadmořské výšce 16 m těsně nad hladinou moře.

Dubaj je městem mnoha nej. Téměř všechny památky a zajímavá místa, co stojí za to navštívit v Dubaji, jsou něčím výjimečné. Například největší zahrada nebo krytý lyžařský areál přímo v poušti.

Dubaj: 40 tipů na památky a zajímavá místa, co vidět v Dubaji

1. Burdž Chalífa (Burj Khalifa) – nejvyšší budova světa

Burdž Chalífa v Downtown Dubai je s výškou 829,8 metrů nejvyšší budovou světa. Díky tomu je pro většinu lidí první na seznamu, co vidět v Dubaji.

Kromě nejvyšší budovy světa je stavba nositelem mnoha dalších rekordů od nejvyšší volně stojící konstrukce po nejvýše položenou restauraci světa.

Jak ušetřit za vstup do Burj Khalifa: Fronty na Burj Khalifa jsou dlouhé a na místě jsou vstupenky dražší. Rezervací předem přeskočíte frontu na lístky a zároveň ušetříte.

Design věže Burj Khalifa je založený na pouštní květině Hymenocallis. Stejně tak Burj Park, který se nachází v bezprostřední blízkosti mrakodrapu. Budova má 57 výtahů a zajímavostí je, že jsou vyrobené v ČR.

Za dobré viditelnosti uvidíte až 80 km daleko na břehy Íránu, který leží na druhé straně Perského zálivu. Výtah je jedním z nejrychlejších na světě – do 124. patra, kde se nachází hlavní vyhlídková plošina, vás vyveze za minutu. Za doprovodu hudby a videoprojekce.

kam v Dubaji / Burj Khalifa

Vyhlídka a vstupenky na Burj Khalifa

Na výběr máte několik druhů vstupenek:

Vstupenky do 124. a 125 patra s názvem At the Top

S nejoblíbenějším typem vstupenky At the Top získáte přístup na vyhlídky ve 124. a 125. patře ve výšce 452 metrů.

Z vyhlídky ve 124. patře se po točitých schodech dostanete na vyhlídku ve 125. patře. Spousta návštěvníků zůstává ve 124. patře a sem nahoru nedojde, takže je tu míň lidí.

Tip: Pokud chcete ušetřit peníze i čas ve frontě, rezervujte si vstupenky předem. Na místě je pak stačí jen ukázat v mobilu.

Nahoře můžete zůstat, jak dlouho chcete. Pokud si naplánujete prohlídku před západem slunce, užijete si pohled na město přes den i za tmy. Na druhou stranu tyto časy bývají nejoblíbenější.

burj Khalifa At the Top výhled
výhled z Burj Khalifa
Vstupenky na vyhlídku At the Top SKY ve 148. patře a vstup do salonku

Ještě výše položenou vyhlídkou je pak úroveň Sky ve 148. patře, odkud uvidíte Dubaj z výšky 555 metrů. V rámci této vstupenky získáte automaticky vstup na vyhlídky ve 124. a 125. patře (+ navíc menší občerstvení v salonku v podobě kávu a datle).

Vstupenky do luxusního salonku

Posledním typem vstupenky do Burj Khalifa je vstupenka do salonků ve 152. až 154. patře, se kterou získáte luxusní výhled s minimem turistů. Součástí je taky venkovní terasa, odkud si užijete ty nejlepší výhledy na město.

burj khalifa výhled

Vstupné, otevírací doba a jak se dostat do Burj Khalifa

Tip: Před vstupem do Burj Khalifa vás čeká fronta na lístky. Pokud chcete ušetřit peníze i čas ve frontě, rezervujte si vstupenky předem. Na místě je pak stačí jen ukázat v mobilu.

Výše vstupného se liší podle toho, na jaký čas si vstup do Burj Khalifa rezervujete. Nejdražší vstupenky jsou na západ slunce, kdy bývají taky nejrychleji vyprodané. Vstupenka do 124. a 125. patra vyjde na 179 AED (na západ slunce 259 AED) pro všechny nad 9 let, pro děti 4-8 let pak 145 AED.

Vstupenky na úroveň Sky ve 148. patře vyjdou na 399 AED a na venkovní terasu do 152.-154. patra (včetně vstupu do salonku) pak na 769 AED.

 • Otevírací doba: 7:00-23:00 – konkrétní čas si zvolíte při rezervaci.
 • Jak se sem dostat: červená linka metra – stanice Burj Khalifa/ Dubai Mall a odtud asi 500 m dlouhou klimatizovanou chodbou do OC Dubai Mall, přes který je vstup do Burj Khalifa
 • Více o Burj Khalifa se dočtete v samostatném článku.
Dubaj / co navštívit v Dubaji / zajímavosti / Burj Khalifa

2. Dubai Mall – obrovské nákupní centrum v Dubaji

Napravo od Burj Khalifa se nachází největší nákupní centrum v Dubaji – Dubai Mall, které je podle celkové rozlohy druhým největším nákupním centrem na světě. Je tady přes 1300 obchodů a 300 restaurací a kaváren. Nachází se tu běžné řetězce i luxusní butiky.

Dubai Mall projde denně přes 200 tisíc návštěvníků. Dubai Mall ale není jen o nákupech. Najdete tu taky spoustu aktivit, od kluziště po obrovské akvárium. Nebo se můžete pokochat stěnou s vodopády Waterfall Wall, která má 24 metrů a zdobí jí sklolaminátové plastiky postav padajících do vody.

dubai mall / kam v dubaji

Před Dubai Mall se nachází velké stříbrné srdce, ve kterém se odráží okolní mrakodrapy nebo nápis I love Dubai (podobně jako v Amsterdamu). K oběma atrakcím se dostanete východem od Waterfall Wall. Pokud plánujete návštěvu Burj Khalifa, vstup vede právě přes Dubai Mall.

Naproti Dubai Mall se nachází Souk Al Bahar, nákupní centrum s dalšími obchody a restauracemi. Pokud půjdete kousek za Souk Al Bahar, pokocháte se jedním z nejlepších výhledů na Burj Khalifa (viz foto níže).

burj khalifa dubaj / kam v dubaji

Otevírací doba a jak se dostat do Dubai Mall

Otevírací doba: 10:00-24:00

Jak se sem dostat: červená linka metra – stanice Burj Khalifa/ Dubai Mall a odtud asi 500 m dlouhou klimatizovanou chodbou do OC Dubai Mall

3. Dubai Aquarium & Underwater Zoo

Dubai Aquarium & Underwater Zoo je vodní akvárium přímo v nákupním centru Dubai Mall, kde zažijete, jaký podmořský svět Dubaj ukrývá.

Část máte možnost vidět zdarma v 1. a 2. patře. Hlavní zážitek se ale nachází až uvnitř. V akvarijním tunelu o objemu 10 milionů litrů a délce 48 metrů uvidíte na 33 tisíc ryb a vodních živočichů a více než 400 žraloků a rejnoků.

Můžete si vybrat taky z balíčků, kdy se setkáte přímo s vydrami, krokodýlem nebo tučňáky. Součástí vstupenky je podmořská ZOO, kde uvidíte noční mořská zvířata, která žijí ve SAE.

dubai aquarium

Vstupné a otevírací doba Dubai Aquarium & Underwater Zoo

Vstupné do Dubajského akvária se liší podle toho, co vše chcete zažít. Základní vstupenka stojí 150 AED. Rozšířená vstupenka doplněná o projížďku lodí se skleněnou podlahou, virtuální realitou a pohled do zákulisí vyjde na 199 AED.

☞ Plánujete navštívit taky Burj Khalifa? Kupte si kombinovanou vstupenku do akvária a Burj Khalifa za 264 AED. Samotná vstupenka do Burj Khalifa vyjde minimálně na 179 AED, takže při koupi kombinované vstupenky výrazně ušetříte.

Otevírací doba: 10:00-23:00, o víkendu 10:00-00:00 (poslední vstup vždy 45 minut před)

Jak se sem dostat: červená linka metra – stanice Burj Khalifa/ Dubai Mall a odtud asi 500 m dlouhou klimatizovanou chodbou do OC Dubai Mall

Nejlepší ubytování v Dubaji 😴

Hotel Atana

Skvělý poměr ceny, kvality a dostupnosti

Wyndham Dubai Deira

Levný 4* hotel kousek od metra

4. Dubajská fontána (Dubai Fountain)

V Dubaji se nachází jedny z největších fontán na světě – Dubajská fontána se rozprostírá na uměle vytvořeném jezeře Lake Burj přímo na úpatí nejvyšší budovy světa Burj Khalifa. Když se spustí představení, je to ohromující zážitek s Burj Khalifa v pozadí.

A teď pár čísel, která nás lépe dostanou do obrazu, jak obrovská fontána je. Dubajská fontána se rozprostírá na ploše 12 hektarů, na délku má 275 metrů a na výšku 150 metrů. Světelnou show zajišťuje 6 600 světel a 50 barevných projektorů.

Dubai Fountain postavila stejná společnost jako světoznámou fontánu před hotelem Bellagio v Las Vegas. Stavba vyšla na 217 milionů USD.

Dubai Fountain

Představení Dubajské fontány probíhá každou půl hodinu od 18 do 23 hodin a trvá necelých 5 minut. K tomu si užijete hudbu, od světových hitů po arabskou hudbu. Mezitím každou čtvrt hodinu probíhá světelná show na Burj Khalifa. Přes den se můžete podívat na představení (ne s barevnými efekty) v časech 13:00 a 13:30 a v pátek 13:30 a 14:00.

Představení má různé programy, takže i když tady strávíte víc času, zažijete rozdílné světelné a hudební show. Dubajská fontána je přístupná zdarma, ale připravte se na davy (především v pátek a o víkendu).

Nejlepší je přijít hned po představení, vybrat si to nejlepší místo a počkat do dalšího představení. Dá se obejít velká část jezera a vybrat si, odkud chcete show sledovat. Dobrý výhled je taky od mostu (za drobný poplatek) nebo z jedné z restaurací v Souk Al Bahar (přímo naproti Burj Khalifa).

Vstupné, otevírací doba a jak se dostat k Dubajské fontáně

Vstupné: zdarma

Otevírací doba: denní představení 13:00 a 13:30 (pátek 13:30 a 14:00), večerní představení v čase 18:00-23:00 – každou půl hodinu v celou nebo půl

Jak se sem dostat: Dubajská fontána se nachází na úpatí mrakodrapu Burj Khalifa a vedle nákupního centra Dubai Mall

Vstupenky na nejoblíbenější atrakce v Dubaji, kde se tvoří dlouhé fronty:

 

5. Observatoř Sky Views (Sky Views Observatory)

Dubaj / co navštívit v Dubaji / zajímavosti / Sky Views

Přes silnici od Burj Khalifa se nachází další mrakodrap pojmenovaný Sky Views se skvělým výhledem na Dubaj – především nejvyšší budovu světa Burj Khalifa odtud budete mít jako na dlani.

Sky Views poznáte už z dálky – jedná se totiž o dvojčata, která jsou nahoře propojená nebeským mostem. Je to jedno z nejlepších vyhlídkových míst, kam v Dubaji vyrazit.

Vyhlídková plošina Sky Views se nachází ve výšce 219,5 metrů. Její součástí je 25 metrová prosklená podlaha, díky které dokonale vidíte, co je pod vámi. Pokud byste rádi ještě víc adrenalinu, můžete sjet skleněným tobogánem z 53. do 52. patra kolem vnější části věže – ten je taky v ceně vstupenky.

Nebo se projděte po vnější římse na vrcholu mrakodrapu, na které si musíte zakoupit speciální vstupenku. Potřebné vybavení dostanete na místě. Je to asi ta nejvíc adrenalinová aktivita, kterou můžete v Dubaji udělat.

Tip: Vyhlídku Sky Views si můžete rezervovat za zvýhodněnou cenu spolu s Burj Khalifa. Oba mrakodrapy jsou od sebe vzdálené pár minut chůze.

Vstupné a otevírací doba Sky Views

Vstupné: 80 AED – lepší zarezervovat na ráno nebo později večer, kdy je tu méně lidí. Vstupenky získáte zde.

Otevírací doba: 10:00-22:00, v pondělí až 22:30

Jak se sem dostat: Sky Views Observatory se nachází hned vedle stanice metra Burj Khalifa/ Dubai Mall (červená linka)

6. Dubai Creek a Al Fahidi

Dubai Creek byste si určitě neměli nechat ujít, pokud přemýšlíte, co vidět v Dubaji. Jedná se o přírodní zátoku mořské vody, která je na předběžném seznamu UNESCO. Rozděluje město na části Bur Dubai a Deira. V části Bur Dubai se rozprostírá staré město a všechna známá místa od Burj Khalifa po Dubai Marina.

Kolem zátoky se rozprostírá staré město Dubaje – Al Fahidi, které se říká taky Al Bastakiya.

Nachází se tady pevnost Al Fahidi – nejstarší stavba v Dubaji, Velká mešita, umělecké galerie s pouličním uměním, obchůdky s místními produkty, skvělé kavárny a restaurace s tradiční kuchyní.

al fahidi dubaj

Al Fahidi Historical tvoří labyrint úzkých křivolakých uliček mezi nízkými historickými domy, které vás vezmou v čase zpět do staré Dubaje, kdy byla ještě rybářskou vesnicí. Domy jsou z teaku, kamene a santalového dřeva.

al fahidi dubaj / kam v dubaji

Pokud sem dorazíte brzy ráno, užijete si staré město bez davů turistů. Většina obchodů otevírá kolem 10 hodiny. Doporučuju zajít na datlový koláč do Arabian Tea House.

Jak se sem dostat: zelená linka metra – stanice Sharaf DG nebo několik zastávek autobusů poblíž

7. Promenáda Al Seef

Pokračováním Al Fahidi Historical je promenáda Al Seef, kde se mísí stará a nová architektura. Je tu spousta obchodů a restaurací.

al seef / old town dubai
Výhled z promenády Al Seef na banku Emirates NBD (bronzová stavba uprostřed) a tradiční abra

Jednou z nejlepších aktivit u Dubai Creek je plavba historickou dřevěnou lodí, které se říká Abra. Slouží jako vodní taxi a stojí cca 1 dirham. Přímo na promenádě Al Seef je pak přístaviště, odkud se můžete svézt na druhou stranu do Deiry. Cesta trvá jen pár minut, ale stojí to za to.

Abra propojuje obě strany Dubajské zátoky – Bur Dubai a Deira. V Deira můžete zajít na trhy, o kterých ještě bude řeč.

dubai creek / co vidět v dubaji

8. Dubai Creek Harbour

Dubai Creek Harbour není to samé co Dubai Creek. Dubai Creek Harbour je moderní a nově postavená čtvrť s restauracemi a pouličním uměním, odkud můžete pozorovat západy slunce.

Jsou tu úžasné stavby kolem promenády, ze které budete mít krásný výhled na panorama moderního Dubaje s Burj Khalifa uprostřed. Pokud si chcete pořídit krásné fotografie Dubaje, je to jedno z nejlepších míst.

dubai creek harbour / kam v dubaji

Líbit se tady bude i rodinám s dětmi, protože jsou tu obrovské sochy plameňáků, nápis I love UAE, strom s obrovskými květy, dětské hřiště, večer nasvícený maják a spousta dalších zajímavostí.

Dubai Creek Harbour ještě není tak známý, ale určitě patří mezi zajímavá místa, co navštívit v Dubaji.

Jak se sem dostat: Dubai Creek Harbour je přístupný trajektem CR9

9. Pouštní safari v Dubajské poušti

Dubaj je postavený v Dubajské poušti, což je občas trochu k neuvěření, když procházíte městem plným zeleně a květin. Dubajská poušť je jen jiný název pro oficiální Arabskou poušť, která je 5. největší pouští na světě a zaujímá téměř celý Arabský poloostrov.

Vydejte se na safari do Dubajské poušti, kde zažijete jízdu v jeepu po písečných dunách, malování henou, focení, krmení velbloudů nebo večerní grilování. Vyzvednou vás v hotelu a zase přivezou. Je to perfektní aktivita i pro rodiny s dětmi.

dubai safari / dubai desert

10. Dubai Frame – největší rám na světě

Dubai Frame patří mezi další zajímavosti v Dubaji. S výškou 150 m a šířkou 96 m se jedná o největší rám na světě na kraji parku Zabeel.

Jeho architekt Fernando Donis byl s Dubai Frame vybrán vládou Dunaje jako vítěz prestižní designové soutěže Thyssenkrupp Elevator 2009, kterou vyhrál. Přesto architekt tvrdí, že mu bylo odepřeno duševní vlastnictví a uznání za design.

Ať je pravda kdekoliv, faktem zůstává, že Dubai Frame patří mezi nejkrásnější místa, co vidět v Dubaji.

dubai frame / nejkrásnější místa v Dubaji

Dubai Frame je vyrobený ze skla, oceli, železobetonu a hliníku a na vnější fasádě má logo Expo 2020. Uvnitř se nachází galerie, která se skládá ze 3 částí – minulosti Dubaje, současnosti a vize, kam se bude město ubírat v budoucnosti.

Poté se dostanete na vyhlídkovou plošinu, odkud uvidíte na moderní i starou Dubaj. Podlaha vyhlídky je ze skla a krásně vidíte pod vás. Není to až takový adrenalin jako ve Sky Views, ale i tak to není nic pro slabé povahy.

Z Dubai Frame je výhled na obě strany – starý i moderní Dubaj

Otevírací doba a vstupné na Dubai Frame

Plné vstupné na Dubai Frame je 53 AED a snížené vstupné 24 AED pro děti 3-12 let. Vyhněte se frontám na místě rezervací vstupenek předem – při rezervaci si volíte den (nikoliv hodinu), takže můžete přijít kdykoliv a rovnou jít ke vstupu.

Otevřeno je denně v čase 9:00-21:00.

Jak se sem dostat: červená linka metra MAX (dříve Al Jafiliya)

☞ Zde najdete podrobný popis, jak letecky do Dubaje a jak se dostat z letiště do centra. Praktické tipy pro cestování po městě jsme sepsali v průvodci dopravou v Dubaji.

11. Global Village – celý svět na jednom místě

Global Village zahrnuje 26 pavilonů a spojuje kulturu více než 80 zemí celého světa na jednom místě. Rozkládá se na ploše 1 600 tisíc m2. Ročně do Global Village zavítá na 6 milionů návštěvníků.

Každý pavilon je věnovaný určité oblasti a odráží regionální atmosféru země pomocí umění, řemesel, národních potravin, kulturní zábavy a původních produktů. Probíhají tady folklórní vystoupení, která vás vtáhnou do dění.

nejkrásnější místa v Dubaji / Global Village

Součástí Global Village je taky zábavný park Carneval s více než 170 atrakcemi a zážitky. Na své si přijdete, ať máte rádi adrenalinové jízdy nebo vědomostní hry. Za každou atrakci se platí zvlášť. Obvykle se v zábavných parcích platí jedna cena u vstupu a pak si užíváte neomezené jízdy (př. Disneyland v Paříži), ale pokud plánujete jen pár jízd, vyjde výhodněji platit za každou jízdu zvlášť.

Co ještě navštívit v Global Village?

Malé děti si užijí zábavu ve speciální části Peter Rabbit™ Adventure Zone. Nebo je tu atrakce Ripley´s Believe It or Not!, kterou si můžete představit jako kouzelné místo s těmi nejpodivnějšími artefakty a pozoruhodnými příběhy, interaktivními prvky a 4D divadlem, kde ucítíte každý náraz, pád nebo otočení.

Global Village už překonala 25 Guinessových rekordů. Například největší podvodní síťová obrazovka o velikosti 5013,4 m2 a 223 000 pixelech, nejvyšší počet současně mávajících národností (celkem 65) nebo největší piknikový stůl s rozměry 2 995 m na 5 501 m.

Záleží, co vše chcete vidět, ale počítejte s tím, že v Global Village strávíte minimálně půl dne.

Nejsnadněji se sem dostanete taxíkem od Dubai Mall nebo Mall of the Emirates (cesta půl hodiny). Nedaleko Global Village najdete zábavný park IMG Worlds of Adventure a Dubai Miracle Garden, o kterých si ještě řekneme víc.

global village dubaj

Vstupné, otevírací doba a jak se dostat do Global Village

Vstupné do Global Village se liší podle toho, co vše chcete navštívit. Za vstup do areálu se platí poplatek (při rezervaci předem je sleva) a poté se platí zvlášť za každou atrakci. Děti do 3 let mají vstup zdarma.

Otevírací doba: Global Village je otevřený od října do dubna – pondělí až čtvrtek v čase 16:00-00:00 a pátek až neděle v čase 16:00-01:00. Úterý je vyhrazené speciálně pro ženy a rodiny s dětmi.

Jak se dostat do Global Village: Global Village leží na kraji Dubaje – nejsnadněji se sem dostanete taxi, Uberem nebo pomocí aplikace Careem. V sezóně taky jezdí autobusy z hlavních bodů v Dubaji – linka 102 ze stanice Rashidiya, linka 103 ze stanice Union, linka 104 ze stanice Al Ghubaiba a linka 106 ze stanice Mall of the Emirates.

12. Největší ruské kolo Ain Dubai

A máme tady další nej. Tentokrát se jedná o největší ruské kolo na světě Ain Dubai, které měří 250 m. Jen pro představu – Ain Dubai je dvakrát větší než London Eye v Londýně a o 82 metrů vyšší než předchozí rekordman High Roller v Las Vegas.

Ain Dubai se nachází na umělém ostrově Bluewaters Island, který leží 500 metrů od pláže Jumeirah. Má 48 luxusních a klimatizovaných kabinek, které pojmou na 1 750 lidí. Jízda trvá něco přes půl hodiny.

ain dubai dubaj

Večer je ruské kolo krásně nasvícené. V okolí ruského kola a na ostrově Bluewaters je spousta restaurací i malých stánků s občerstvením.

Vstupné: Momentálně v rekonstrukci (zima 2024).

Jak se sem dostat: na ostrov Bluewaters vede most pro pěší od JBR Beach v Jumeirah; červená linka metra – stanice DMCC, tramvaj T1

Jak ušetřit za vstup na atrakce: Plánujete navštívit v Dubaji více placených atrakcí? Podívejte se, zda vám nepřinesou úsporu turistické karty Dubai Pass a Dubai Explorer Pass. Ty zahrnují vstup do Burj Khalifa, Dubai Miracle Garden, výlet do Abu Dhabí, Muzeum budoucnosti, pouštní safari, ale taky zábavné a vodní parky v Dubaji.

13. Muzeum budoucnosti (Museum of the Future)

Muzeum budoucnosti je jednou z největších zajímavostí, kam v Dubaji. Už samotná budova ve tvaru torusu vás okamžitě zaujme na první pohled.

future museum dubaj

Cílem Muzea budoucnosti je spojit lidi všech věkových kategorií, aby se podíleli na utváření společné budoucnosti a viděli svět novýma očima. Muzeum je skvělým místem i pro rodiny, protože vytvořili sekci přímo pro děti s názvem Future Heroes.

future museum dubaj
 • Vstupné: Plné vstupné pro všechny nad 4 roky – 149 AED, děti do 3 let zdarma.
 • Otevírací doba: 9:30-21:00 (poslední vstup hodinu před)
 • Jak se sem dostat: červená linka metra – stanice Emirates Towers; muzeum stojí přímo před ikonickými mrakodrapy Jumeirah Emirates Towers

☞ Muzeum budoucnosti je extrémně populární a vstupenky jsou vyprodané týdny dopředu – rezervujte si svůj časový slot předem.

14. Ostrov Palm Jumeirah ve tvaru palmového listu

Palm Jumeirah představuje uměle vytvořené souostroví, které dohromady tvoří dokonalý palmový list. Je dokonce k vidění z vesmíru (nebo z letadla, tak bedlivě pozorujte před přistáním).

Palm Jumeirah Dubai

Právě datlová palma je totiž národní květinou SAE. Expedia zvolila Palm Jumeirah v roce 2015 jedním z architektonických divů světa. Když tudy procházíte, nemá to popravdě tu atmosféru. Palm Jumeirah je místo, které je potřeba vidět z výšky – za chvíli si povíme odkud.

Palm Jumeirah je jen jednou částí z developerského projektu, který zahrnuje 3 umělé ostrovy:

 • Palm Jumeirah
 • Deira Island
 • Palm Jebel Ali

Zatímco Deira Island a Palm Jebel Ali ještě nejsou dokončené, Palm Jumeirah už je hotový (i když se tady pořád staví další a další projekty). Palm Jumeirah je domovem desítek tisíc lidí a oblíbená volnočasová a rekreační oblast, kde je spousta luxusních hotelů včetně známého hotelu Atlantis, The Palm.

Najdete tu i jiné atrakce a zajímavosti, které stojí za to navštívit v Dubaji (ještě si o nich povíme víc). Z Palmových ostrovů je Palm Jumeirah nejmenší a jeho stavba stála 1,5 mld. USD.

atlantis dubai

Jak se dostat na Palm Jumeirah?

Palm Jumeirah je dobře dostupný taxi nebo můžete využít jednokolejku monorail, která obsluhuje jenom ostrov Palm Jumeirah. Stanice se nachází na Palm Jumeirah Monorail nebo OC Nakheel Mall. Lístky si můžete koupit online nebo na místě.

Na nádraží Palm Jumeirah Monorail se dostanete autobusem č. 8, tramvají nebo červenou linkou metra (stanice Al Khail a odtud 20 minut pěšky). Na Palm Jumeirah se dají taky půjčit kola nebo tu jezdí zdarma kyvadlový autobus.

monorail dubai
Monorail

15. Promenáda The Pointe

The Pointe představuje promenádu na Palm Jumeirah. Jedná se o novou čtvrť se spoustou restaurací a obchodů, farmářskými trhy a akcemi. Nachází se přímo naproti hotelu Atlantis, na který je odtud skvělý výhled. A ještě lepší výhled je odtud na Palmovou fontánu, která konkuruje známější Dubajské fontáně.

Palm Fountain Dubai / dubaj

Palmová fontána se skládá ze 2 obřích plovoucích plošin, které pokrývají 14 tisíc m2 mořské vody. Je obrovská a díky svým rozměrům zapsaná v Guinessově knize rekordů pro největší fontánu na světě. Při show dosahuje fontána až do výšky 105 m a předvádí světelnou a hudební show pomocí 3000 LED diod.

Představení probíhají ve všední dny od 18:00-23:00 každých 30 minut a o víkendu 18:00-00:00. Na The Pointe se dostanete zdarma kyvadlovými autobusy, které obsluhují oblast na Palm Jumeirah a blízké okolí. Využít můžete i taxíky jako kdekoliv jinde v Dubaji.

16. Aquaventure Waterpark – největší vodní park

Aquaventure Waterpark představuje největší vodní zábavný park na Blízkém východě. Nachází se v letovisku Atlantis, The Pam na Palm Jumeirah.

Užijete si tady zábavu na více než 105 skluzavkách, atrakcích a zážitcích. Každý si tu najde to své – děti i dospělí. Jsou tu lanové skluzavky, tobogány i dětská brouzdaliště. Můžete relaxovat na písečně pláži přímo u moře nebo se občerstvit v jedné z restaurací.

Aquaventure Waterpark

Nejlepší je přijít brzy ráno a vydat se na nejoblíbenější atrakce, protože později se tvoří fronty (především v sezóně a od pátku do neděle). Největší adrenalin zažijete na atrakci Skok víry, kde z několikametrové výšky projíždíte téměř svisle tobogánem skrz lagunu plnou žraloků.

Fronty bývají i na lístky, tak je lepší objednat vstupenky předem. Vstupné do parku je zdarma po hosty hotelu nebo pro narozeninové oslavence s jedním doprovodem.

Při vstupu si řekněte o aqua ponožky, které dostanete zdarma. Země je horká, takže se budou určitě hodit.

Vstupné a otevírací doba Atlantis Aquaventure

Vstupenky se dají zakoupit zvlášť do aquaparku nebo v kombinaci s The Lost Chambers Aquarium (viz další tip, co vidět v Dubaji).

Vstupné: 249-299 AED na celý den; 279-349 AED v kombinaci s The Lost Chambers Aquarium; děti do výšky 1,2m zdarma. Vstupenky získáte zde.

Otevírací doba: 9:15-18:00

Jak se sem dostat: Na Palm Jumeirah nejezdí autobusy, metro ani tramvaj. Jednou z možností je taxi, které je v Dubaji levné a navíc je regulované městem. Další variantou je 5,4 km dlouhá jednokolejka Palm Monorail, která propojuje celý ostrov Palm Jumeiraj

17. The Lost Chambers Aquarium

The Lost Chambers Aquarium je další atrakcí v hotelu Atlantis na Palm Jumeirah. Nachází se na druhé straně od aquaparku.

Spolu s akváriem v Dubai Mall se jedná o 2 největší akvária v Dubaji. Tohle je o chlup větší a taky lepší (i když obě jsou velkolepá), ale na druhou stranu je zase o něco hůř dostupné.

The Lost Chambers Aquarium dubaj

The Lost Chambers Aquarium má objem 11 tisíc litrů a žije tady na 65 tisíc živočichů včetně žraloků a rejnoků. Celé téma akvária je založené na potápějící se Atlantidě. Jako první splnili standardy asociací AZA a WAZA, čímž se zavazují poskytovat to nejlepší prostředí pro vodní živočichy. Pokud si stáhnete aplikaci Ocean Tales a oskenujete rybu nebo vodního tvora v akváriu, dozvíte se o nich víc informací.

Vstupenky se dají zakoupit zvlášť do akvária nebo v kombinaci s aquaparkem Aquaventure (viz předchozí tip, co navštívit v Dubaji).

 • Vstupné: Plné vstupné pro všechny nad 8 let 115 AED, děti 3-7 let 90 AED, děti do 3 let zdarma. Vstupenky získáte zde.
 • Otevírací doba: 10:00-21:00
 • Jak se sem dostat: Taxi k hotelu Atlantis nebo jednokolejka z Palm Jumeirah Monorail nebo OC Nakheel Mall

18. The View at the Palm s výhledem na Palm Jumeirah

Z The View at the Palm se vám naskytne nejlepší výhled na Palm Jumeirah. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 240 m – v 52. patře mrakodrapu Palm Tower, který je nejvyšší na Palm Jumeirah. Výtahem se dostanete nahoru za 45 sekund. V 51. patře je restaurace a v dalších patrech hotel.

The View at the Palm je skvělá a levnější alternativa k Burj Khalifa. Sice není nejvyšší ve městě, ale především večer jsou odtud výhledy na Palmový ostrov dechberoucí. Palm Jumeirah je totiž místo, které má to největší kouzlo právě z výšky.

The View at the Palm s výhledem na Palm Jumeirah / kam v Dubaji

V 50. patře se nachází nekonečný bazén AURA Skypool Dubai s 360° výhledem, který je nejvýše položeným nekonečným bazénem na světě. Ceny začínají na 275 AED.

Vstupné a otevírací doba The View at the Palm

Vstupné: Plné vstupné 100 AED v časech 9:00-16:00 a po 19:30 (děti 4-12 let 69 AED). Zvýšené vstupné 158 AED v čase 16:30-19:00 (děti 4-12 let 111 AED). Děti do 4 let mají vstupné zdarma.

Pro přeskočení fronty na místě rezervujte vstupenky předem.

Otevírací doba: 9:00-20:30

Jak se sem dostat: taxi k Nakheel Mall, jednokolejkou Monorail nebo kyvadlovým autobusem. Vstup vede přes nákupní centrum Nakheel Mall

19. Dubai Marina

Dubai Marina je promenáda kousek od Palm Jumeriah, která je dokonalým obrazem toho, jak si všichni Dubaj představujeme. Ultramoderní, plná mrakodrapů, drahých hotelů a luxusních jachet.

Kolem uměle vybudovaného kanálu se můžete procházet nebo si půjčit kolo. Je tu až na 8 km stezek, kde nechybí vodní prvky a dětská hřiště.

dubai marina / co navštívit v dubaji

Přímo po umělém kanálu se dá projet lodí. Součástí Dubai Marina jsou taky veřejné pláže, plovoucí vodní park nebo vodní svět pro menší děti. Je tu spousta restaurací a barů, takže nejlepší atmosféru má Dubai Marina právě večer. Vše se nádherně nasvítí včetně ruského kola Ain Dubai, které je přímo naproti na umělém ostrově Bluewaters.

Mezi všemi těmi mrakodrapy se doslova vyjímá mešita Al Rahim Mosque. Součástí Dubai Marina je taky nákupní centrum Dubai Marina Mall.

dubai marina / co navštívit v dubaji

Jak se dostat do Dubai Marina

Do Dubai Marina se dostanete červenou linkou metra – stanice Sobha Realty nebo DMCC. Obě stanice jsou napojené na tramvaj, která jezdí přímo po Dubai Marina až k Palm Jumeirah.

Využít můžete taky vodní autobus, který jezdí každých 15 minut v čase 10:00-22:00.

20. Mešita Jumeirah (Jumeirah Mosque)

Mešita Jumeirah patří mezi nejkrásnější místa v Dubaji, co určitě nesmí chybět v itineráři. Byla postavená v 70. letech minulého století na místě původní mešity, ale při pohledu na ní byste tipovali, že je mnohem starší.

Exteriér mešity Jumeirah tvoří růžový pískovec a mramor. Je zdobený a zakončený 3 kopulemi, které ohraničují 2 minarety.

mešita jumeirah / kam v Dubaji

Vnitřní stěny zdobí ornament a arabské písmo a podlaha je pokrytá velkým kusovým kobercem, který je vyšívaný složitými květinovými vzory.

Jako jedna z mála mešit v Dubaji poskytuje mešita Jumeirah veřejné prohlídky turistům. Jejím cílem je odstranit bariéry mezi lidmi různých národností a zvyšovat povědomí o místní kultuře. Součástí prohlídky je taky ochutnávka emirátského občerstvení Fuala a káva/čaj.

Upozornění: Pro vstup do mešity se vyžaduje skromné oblečení – zakryté nohy a ruce a ženy šátek přes vlasy.

 • Vstupné: 40 AED
 • Otevírací doba: prohlídky denně kromě pátku v 10:00 a ve 14:00; na registraci se musíte dostavit cca 30 minut před
 • Jak se sem dostat: taxi nebo autobusy 8, 9, 88, C10

Nejlepší ubytování v Dubaji 😴

Hotel Leva

Ubytování v centru u Burj Khalifa a stanice metra

Hotel Rove

Skvělý hotel u pláže a s transferem zdarma do centra

21. City Walk a Green Planet

City Walk je nákupní centrum s promenádou, které se nachází v srdci Dubaje mezi Jumeirah a Downtown Dubai. Ideální místo pro večerní procházku nebo nákupy, kde je taky hodně aktivit pro děti.

Otevřeno je denně 10:00-00:00 a restaurace až do 1 hodiny ráno.

Hned vedle se nachází The Green Planet, obří skleník s tropickým deštným pralesem, kde máte příležitost vidět víc než 3 000 zvířat a rostlin. Tady si můžete sáhnout na hada, krmit lenochoda nebo pokochat umělými vodopády.

green planet dubaj

Vyjedete výtahem nahoru, odkud sestupujete až do přízemí a potom ještě o patro níž, kde jsou noční zvířata. I samotná budova The Green Planet stojí za vidění.

 • Vstupné: 155 AED, snížené vstupné 135 AED pro děti 2-10 let – vstupenky jsou online levnější; Vstupenky získáte zde
 • Otevírací doba: 10:00-18:00
 • Jak se sem dostat: červená linka metra – stanice Burj Khalifa/Dubai Mall a odtud 20 minut pěšky nebo autobusy 7, 14, 28, 81

22. Dubai Miracle Garden – největší zahrada na světě

V Dubaji se nachází největší zahrada na světě o rozloze 72 000 m2. Ano, v Dubaji, která leží přímo v poušti. I když to zní neuvěřitelně, v Dubai Miracle Garden budete mít pocit, že jste se ocitli na tom nejbarevnějším a nejzelenějším místě na světě.

Dubai Miracle Garden

Všude květiny (převážně petúnie neb slunečnicová pole), které jsou upravené do nejrůznějších instalací. Je tu 150 milionů květin. Jen na model letadla Emirates A380 bylo použito 500 tisíci živých rostlin.

V Dubai Miracle Garden si projdete šmoulí vesnici, deštníkový tunel nebo tunel z květin ve tvaru srdce.

Nejméně lidí je v Dubai Miracle Garden hned po otevření. Návštěva vám zabere cca hodinu, takže kousek odtud můžete navštívit Global Village, kde staví autobus 105 nebo si sem můžete vzít taxi.

Dubai Miracle Garden

Vstupné: 95 AED, děti 3-12 let 80 AED; Vstupenky získáte zde.

Otevírací doba: od konce září do konce dubna je otevřeno v čase pondělí až pátek 9:00-21:00, sobota až neděle 9:00-23:00

Jak se sem dostat: od Mall of the Emirates, kam se dostanete červenou linkou metra nasednete na autobus 105 z nástupiště 5, který vás doveze až k Dubai Miracle Garden

23. Celoroční lyžování ve Ski Dubai

Zněla vám největší zahrada na světě Dubai Miracle Garden neuvěřitelně? Co teprve největší krytý lyžařský areál na světě Ski Dubai, který se nachází v nákupním centru Mall of the Emirates. Tady si zalyžujete po celý rok a nic moc k tomu nepotřebujete, protože vám na místě vše půjčí (pocitově jsou tu -4 °C, takže se budou půjčené vrstvy navíc hodit). 

Sjíždět můžete 85 metrů vysokou horu a vybrat si z 5 sjezdovek různých obtížností (včetně černé). Vedle toho se pak nachází Snow Park se sáňkovacími dráhami, ledovou skluzavkou, lezeckými věžemi, ledovou jeskyní a obřími sněhovými koulemi. Můžete si tady taky rezervovat setkání s tučňáky.

V Mall of the Emirates si zároveň můžete dobře nakoupit, protože se jedná o druhé největší nákupní centrum ve městě.

 • Vstupné: Plné vstupné začíná na 220 AED. Vstupenky získáte zde.
 • Otevírací doba: pondělí až čtvrtek 10:00-23:00, pátek až neděle 10:00-24:00
 • Jak se sem dostat: červená linka metra – stanice Mall of the Emirates

24. Ibn Battuta Mall – nejkrásnější nákupní centrum

Ibn Battuta Mall je nákupní centrum u hlavní třídy Sheikh Zaed Road, kde se můžete jen tak procházet a kochat se. Nákupní centrum je totiž tematicky rozdělené podle oblastí (například Persie, Čína).

Vzniklo podle nejznámějšího arabského cestovatele Ibn Battúta ze 14. století, který ve své knize The Rihlah zdokumentoval víc než 120 tisíc kilometrů svých cest po všech muslimských zemí, Číně a Sumatře.

Battuta Mall dubaj
 • Otevírací doba: Otevřeno je denně v čase 10:00-22:00, v pátek a sobotu 10:00-24:00
 • Jak se sem dostat: červená linka metra – stanice Ibn Battuta

25. Tradiční trhy Souk

Souk jsou trhy, které jsou s historií a tradicí Dubaje neodmyslitelně spjaté. Ve městě je hned několik oblíbených trhů, kdy každý je zaměřený na něco jiného. Mezi nejoblíbenější trhy patří:

 • Dubai Spice Souk – trh s kořením, oleji, kadidly a bylinkami
 • Dubai Gold Souk – trh se zlatem, šperky a perlami
 • Oba trhy se nacházejí v části Deira na druhé straně zátoky.
souk dubaj
Dubai Spice Soak

Modernější obdobou tradičních trhů je Souk Al Bahar naproti Burj Khalifa, který tvoří obchůdky s arabským oblečením i butiky s moderní módou, ale taky parfumérie, prodejny s tradičními koberci, klenotnictví a restaurace.

Souk jsou naprosto bezpečné, ale přesto je lepší se držet několika pravidel:

 • Smlouvejte. Místní s tím počítají a je to zábavná součást obchodu.
 • Prodejci jsou většinou Pákistánci a mluví anglicky.
 • Pohybujte se po hlavní trase a nechoďte do uliček, kde vás můžou místní lákat do svých bytů, aby vám prodali něco dalšího.
 • Připravte se na to, že se jedná o docela intenzivní zážitek. Je tu živá atmosféra a každý vás bude oslovovat. Pokud si vše radši prohlédnete v klidu, stačí slušně odmítnout.
 • Pro ženy: Zakryjte si kolena a ramena, ať nevzbuzujete u místních mužů velkou pozornost.

26. Rekreační oblast Madinat Jumeirah

Madinat Jumeirah si můžete představit jako rekreační oblast na ploše 40 hektarů, která byla inspirovaná starověkou Arábií. Nachází se mezi hotely, ale je přístupná i veřejnosti.

Celou oblastí prochází umělý kanál, uprostřed kterého je Souk Madinat Jumeirah a více než 40 restaurací a barů.

Madinat Jumeirah dubaj

27. Vodní park Wild Wadi

Hned vedle Madinat Jumeirah se nachází venkovní vodní park Wild Wadi. Je to místo se spoustou skluzavek, vodních atrakcí a aktivit, kde se zabavíte klidně na celý den.

 • Vstupné: 295 AED, pro děti do 1,1 m 245 AED. Vstupenky si můžete rezervovat zde.
 • Otevírací doba: 10:00-18:00
 • Jak se sem dostat: červená linka metra k Mall of the Emirates a tady autobus č. 81 až k parku Wild Wadi
co navštívit a vidět v dubaji

Dubaj – nejlepší pláže

Spousta pláží v Dubaji je soukromá a patří k určitému hotelu. To ale neznamená, že je nemůžete za poplatek navštívit, i když nejste v hotelu ubytovaní. Přesto je tu ale dostatek veřejných pláží, které jsou udržované a nabízí skvělé služby. Toto je náš seznam pro nejlepší pláže v Dubaji:

Pláž La Mer

Pláž La Mer je oblíbená hlavně mezi místními a podle nás je to jedna z nejlepších pláží v Dubaji. Panuje tady ta správná atmosféra. Pláž je veřejná, ale za poplatek se dají půjčit lehátka a slunečníky. V okolí jsou obchody a stylové restaurace a kavárny.

la mer beach dubai

Veřejná pláž Jumeirah

Pláž Jumeirah má dobrý přístup do vody a jemný bílý písek. Je dostatečně velká a nebývá přeplněná. Jsou tu veřejné toalety a několik restaurací a občerstvení.

Na pláž se dostanete autobusem nebo taxi. Nejbližší stanice metra je Equiti Metro Station 2 (červená linka), kde můžete nasednout na autobus, který jede přímo k pláži Jumeirah.

dubaj nejlepší pláže
Hotel Marsa Al Arab u Jumeirah Beach

Z veřejné pláže Jumeirah býval ten nejlepší výhled na 7* hotel Burj Al Arab. To už ale neplatí, protože před ním nově stojí hotel Marsa Al Arab, který výhled blokuje. Přesto ale výhledy stojí za to.

hotel burj al arab
Hotel Burj Al Arab

Kite pláž

Kite pláž je dlouhá pláž s bílým pískem a krásně čistou vodou. Na pláži Kite můžete provozovat kitesurfing nebo jiné vodní sporty, ale oblíbená je taky u rodin s dětmi, protože je tu dětské hřiště. Kolem pláže vede promenáda se změkčeným povrchem, který je ideální pro běh.

dubaj nejlepší pláže / kite beach dubai

Veřejná pláž JBR

Pláž JBR se nachází v Dubai Marina a je extrémně oblíbená. Už kolem poledne je tu občas těžké najít volné místo, takže je lepší přijít co nejdříve. Mimo to má ale pláž krásně bílý písek a křišťálově čistou vodu. Kolem jsou restaurace a různé atrakce. Pláž JBR je dlouhá 1,7 km. Z pláže budete mít skvělý výhled na umělý ostrov Blue Water s ruským kolem Ain Dubai.

jbr bech dubai

Na pláž se dá dostat červenou linkou metra – stanice Sobha Realty a odtud asi čtvrt hodiny chůze. Přímo Dubai Marina má svojí vlastní tramvajovou linku, která vás spojí se všemi důležitými body v rámci Dubai Marina až k Palm Jumeirah. Tramvaj je součástí dubajské MHD.

Jak se chránit při cestování: Cestovní pojištění zahrnuje nejen léčebné výlohy, ale pokryje taky situace, jako je zrušení cesty, ztráta zavazadel nebo pojištění odpovědnosti za škodu, takže se komplexně postará o Vaší bezpečnost na cestách. Získejte cestovní pojištění s 50% slevou.

Pláž Sufouh

Je vůbec možné najít relativně nedotčenou pláž v Dubaji? Ano, pláž Sufouh je toho důkazem. Nejsou tu žádné služby navíc (ani toalety), ale pokud si chcete užít trochu klidu na málo navštěvované pláži, je to ideální místo. Z pláže budete mít výhled na hotel Burj Al Arab po pravé straně.

Dostanete se sem tramvají od Palm Jumeirah. V blízkosti je právě souostroví Palm Jumeirah nebo pak Dubai Marina.

Pláž Al Mamzar

Pláž Al Mamzar se nachází v části Deira. Je rozlehlá, s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Skvělá volba taky pro rodiny s menšími dětmi. U pláže se nachází park s několika menšími plážemi, piknikovými oblastmi a hřišti. Pokud hledáte místo, kde strávit celý den, pláž Al Mamzar a okolí je ideální.

pláž al mamzar dubaj

Kde se ubytovat v Dubaji?

 • Hotel Atana – příjemný 4* hotel za skvělou cenu a s dobrou dostupností do centra, k Dubai Marina i na pláž
 • Hotel Rove – stylový hotel za výbornou cenu přímo u pláže a s transferem zdarma do centra
 • Hotel Leva – moderní ubytování v centru města (vč. kuchyňského koutu) a pár kroků od Burj Khalifa a stanice metra
 • Royal Central Hotel and Resort The Palm – luxusní 5* hotel přímo u pláže na Palm Jumeirah za bezkonkurenční cenu vzhledem k poloze a službám
 • Wyndham Dubai Deira – levné ubytování ve 4* hotelu ve čtvrti Deira a jen pár kroků od metra
Hotel Atana

Skvělý poměr ceny, kvality a dostupnosti

Wyndham Dubai Deira

Levný 4* hotel kousek od metra

Hotel Leva

Ubytování v centru u Burj Khalifa a stanice metra

Hotel Rove

Skvělý hotel u pláže a s transferem zdarma do centra

Jak ušetřit v Dubaji?

Dubaj si hýčká nálepku luxusní a nákupní destinace. Pokud si jí chcete užít se vším všudy, může se tady dovolená dost prodražit. Přikládám několik tipů, díky kterým můžete ušetřit nejen na vstupném:

 • Obecně se v Dubaji doporučuje kupovat vstupenky předem. Nejen, že jsou někdy výrazně levnější, ale navíc nemusíte čekat fronty na lístky.
 • Vstupenky na vyhlídku v Burj Khalifa jsou při západu slunce mezi 16:00-18:00 dražší o 73 AED. Navštivte Burj Khalifa během dne nebo naopak večer, kdy se město nádherně nasvítí.
 • Díky kombinované vstupence do Burj Khalifa a akvária v Dubai Mall výrazně ošetříte.
 • Nádherné výhledy zažijete taky z vyhlídky Sky Views s proskleným nebeským chodníkem ve výšce 219,5 metrů a vstupenka je zároveň o polovinu levnější než na Burj Khalifa.
 • Pořiďte si Dubai Pass nebo Dubai Explorer Pass, díky kterým získáte za jednu cenu přístup k více než 45 atrakcím ve městě. Více informací najdete v samostatném článku.
 • Platba v tradiční lodi abra je skvělým a levným zážitkem, který vás vyjde jen na cca 1 dirham.
 • Veřejné pláže jsou v Dubaji čisté s dokonale bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Pláže jako Kite nebo JBR navíc poskytují skvělé služby, díky kterým si budete připadat jako na soukromé pláži.

Co navštívit a vidět v Dubaji: MAPA

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Dubaje. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Dubaji. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byly naše tipy, co navštívit a vidět v Dubaji. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Dubaji

DUBAJ: Praktické informace a tipy najdete v našem průvodci Dubajem. V dalším článku sdílíme zajímavosti a fakta o Dubaji.

Vytvořili jsme samostatného průvodce pro návštěvu Burj Khalifa (vstupné, otevírací doba, jak se dostat, zajímavosti).

Zde najdete podrobný popis, jak letecky do Dubaje a jak se dostat z letiště do centra. Praktické tipy pro cestování po městě jsme sepsali v průvodci dopravou v Dubaji.

JAK UŠETŘIT V DUBAJI: Dubai Pass je jednou z možností, jak ušetřit v Dubaji za vstupné do památek a atrakcí.

Shrnutí článku – Co navštívit v Dubaji

4 názory na “Kam v Dubaji: 35 tipů na památky a co navštívit v Dubaji (2024) + mapa”

 1. Dobrý den, neskutečně přehledná práce a krásný tipy. 🙂 Moc děkuji. Chtěla jsem se optat, zda netušíte, jestli je možné objednat koupání na Aura Skypool Dubai? Můžou tam jen hosté hotelu, nebo je to otevřené veřejnosti? Odlétáme 13.11.2023 a vypadá to nádherně. Moc děkuji Lenka F.

  1. Dobrý den Leni,

   moc děkuji, to ráda slyším. 🙂
   Ano, Aura Skypool Dubai nevlastní přilehlý hotel, je to samostatná společnost, takže je běžně přístupný veřejnosti. Některé zážitky (jako návštěva brzy ráno) mohou být předem vyprodané, tak je lepší rezervovat s předstihem. Bude to nádhera – přeji co nejlepší počasí. 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *