Jak navštívit Burj Khalifa v Dubaji (2024) – praktické tipy pro nejvyšší budovu světa

burj khalifa dubaj průvodce a tipy

Burj Khalifa v Dubaji navštíví ročně přes 6 milionů návštěvníků – každý chce vidět při návštěvě Dubaje nejvyšší budovu světa. Tento průvodce zahrnuje praktické informace a tipy pro návštěvu Burj Khalifa (vstup, vstupenky, zajímavosti, otevírací doba, jak se dostat a další).

Rychlý přehled pro Burj Khalifa v Dubaji

burj khalifa v dubaji

Zajímavosti o Burj Khalifa

Dubaj si většina z nás představí jako město mrakodrapů. A tím největším symbolem moderního rozmachu města je od roku 2010 mrakodrap Burdž Chalífa, který nese titul nejvyšší budovy světa. Výška Burj Khalifa je 829,8 metrů – dostat stavbu na jednu fotku tak není jen tak.

Nejvyšší budova světa a další rekordy

Stavba začala v roce 2004 a už v roce 2009 byla dokončená, aby se ve 2010 otevřela veřejnosti. A od té doby se tu tvoří fronty, protože všichni chtějí při návštěvě Dubaje vidět nejvyšší budovu světa.

V současné době se ale staví konkurent Burj Khalifa – Jeddah Tower ve městě Jeddah v Saudské Arábii má dosahovat výšky přes 1000 metrů a po dokončení se tak stane nejvyšší budovou světa. Práce byly ale po delší dobu přerušeny. Nyní by se mělo opět stavět, ale termín dostavby zatím není známý.

Zajímavostí je, že architekt Adrian Smith je stejný pro současnou i budoucí nejvyšší stavbu na světě.

Kromě nejvyšší budovy světa je Burdž Chalífa nositelem mnoha dalších rekordů, jako je nejvyšší volně stojící konstrukce, největší mrakodrap, nejvýše položená restaurace na světě apod.

Dubaj / co navštívit v Dubaji / zajímavosti / Burj Khalifa

Design a stavba Burj Khalifa

Design věže je založený na pouštní květině Hymenocallis. Stejně tak Burj Park, který se nachází v bezprostřední blízkosti mrakodrapu. Primární konstrukci tvoří železobeton a část konstrukční oceli dokonce pochází z Paláce republiky ve východním Berlíně.

Počet pater a výtah

Budova má 57 výtahů a zajímavostí je, že jsou vyrobené v ČR. Je tu na 154 pater + 18 pater sloužících k údržbě a 2 patra pro podzemní parkoviště.

Stavba je natolik rozlehlá, že její úklid zabere 36 osobám 3-4 měsíce. Původně měla sloužit jako obytný dům.

Dnes má následující uspořádání:

 • v prvních patrech sídlí hotel Armani
 • 20-108 patro je věnované rezidenčním bytům, které byly dle developera Emaar prodané do 8 hodin od uvedení na trh
 • ve 43. a 76. patře se nachází bazény
 • zbylá patra zaplňují většinou kanceláře a apartmány
 • ve 122. patře se nachází luxusní restaurace Atmosphere
 • ve 124.-125. patře jsou vyhlídky At the Top (jedna je s venkovním vyhlídkovou terasou)
 • ve 148. patře se nachází vyhlídka na úrovni Sky
 • 154. patro je přístupné v rámci dražšího balíčku do lounge včetně výhledu

Za dobré viditelnosti uvidíte až 80 km daleko na břehy Íránu, který leží na druhé straně Perského zálivu. Výtah je jedním z nejrychlejších na světě – do 124. patra, kde se nachází hlavní vyhlídková plošina, vás vyveze za minutu. Za doprovodu hudby a videoprojekce.

Mrakodrap nese název po zesnulém prezidentovi SAE – Khalifa bin Zyed Al Nahyan, který zemřel v květnu 2022.

Na úpatí Burj Khalifa se rozprostírá podél Burj Lake dokonale upravený Burj Park. Původně měl sloužit pro speciální příležitosti, ale je zpřístupněný veřejnosti.

Jak ušetřit za vstup do Burj Khalifa: Fronty na Burj Khalifa jsou dlouhé a na místě jsou vstupenky dražší. Rezervací předem přeskočíte frontu na lístky a zároveň ušetříte.

Downtown Dubai

Burdž Chalífa je součástí obrovského víceúčelového komplexu Downtown Dubai, který je projektem developerské společnosti Emaar Properties a má přispět k novému rozvoji oblasti. Patří sem taky Dubai Mall a Dubajská fontána, o kterých bude řeč za chvíli.

Hodnota Downtown Dubai dosahuje 20 mld dolarů a oblast se rozprostírá na ploše 2 km2.

Vyhlídka a vstupenky na Burj Khalifa

Na výběr máte několik druhů vstupenek:

Vstupenky do 124. a 125 patra s názvem At the Top

S nejoblíbenějším typem vstupenky At the Top získáte přístup na vyhlídky ve 124. a 125. patře ve výšce 452 metrů.

Z vyhlídky ve 124. patře se po točitých schodech dostanete na vyhlídku ve 125. patře. Spousta návštěvníků zůstává ve 124. patře a sem nahoru nedojde, takže je tu míň lidí.

Jak ušetřit za vstup do Burj Khalifa: Fronty na Burj Khalifa jsou dlouhé a na místě jsou vstupenky dražší. Rezervací předem přeskočíte frontu na lístky a zároveň ušetříte.

Nahoře můžete zůstat, jak dlouho chcete. Pokud si naplánujete prohlídku před západem slunce, užijete si pohled na město přes den i za tmy. Na druhou stranu tyto časy bývají nejoblíbenější.

burj Khalifa At the Top výhled
výhled z Burj Khalifa
Vstupenky na vyhlídku At the Top SKY ve 148. patře a vstup do salonku

Ještě výše položenou vyhlídkou je pak úroveň Sky ve 148. patře, odkud uvidíte Dubaj z výšky 555 metrů. V rámci této vstupenky získáte automaticky vstup na vyhlídky ve 124. a 125. patře (+ navíc menší občerstvení v salonku v podobě kávu a datle).

Vstupenky do luxusního salonku

Posledním typem vstupenky do Burj Khalifa je vstupenka do salonků ve 152. až 154. patře, se kterou získáte luxusní výhled s minimem turistů. Součástí je taky venkovní terasa, odkud si užijete ty nejlepší výhledy na město.

burj khalifa výhled

Vstupné a otevírací doba Burj Khalifa

Před vstupem do Burj Khalifa vás čeká fronta na lístky. Pokud si rezervujete vstupenky předem, tuto frontu přeskočíte a zároveň ušetříte, protože na místě jsou vstupenky dražší.

Výše vstupného se liší podle toho, na jaký čas si vstup do Burj Khalifa rezervujete. Nejdražší vstupenky jsou na západ slunce, kdy bývají taky nejrychleji vyprodané. Vstupenka do 124. a 125. patra vyjde na 179 AED (na západ slunce 259 AED) pro všechny nad 9 let, pro děti 4-8 let pak 145 AED.

Vstupenky na úroveň Sky ve 148. patře vyjdou na 399 AED a na venkovní terasu do 152.-154. patra (včetně vstupu do salonku) pak na 769 AED.

Burj Khalifa je otevřená denně v čase 7:00-23:00. Konkrétní čas si volíte při rezervaci.

Jak se dostat do Burj Khalifa?

Kolem Burj Khalifa projíždí červená linka metra, kde vystoupíte na stanici Burj Khalifa/ Dubai Mall. Odtud se dostanete asi 500 metrů dlouhou chodbou až do Dubai Mall, kde se nachází vstup k vyhlídkám.

Pokud sem pojedete taxíkem, řekněte, že chcete vystoupit u Dubai Mall. Řidič vás doveze přímo k hlavnímu vchodu nákupního centra.

Vstup

Jakmile vstoupíte do Dubai Mall, uvidíte značení ke vstupu do Burj Khalifa. Nemusíte se bát, že byste se ztratili – vše je v Dubaji perfektně značené v arabštině i angličtině.

Jako první vás čeká fronta na lístky (pokud si neobjednáte vstupenky předem a v závislosti na denní době). Před vstupem nahoru procházíte bezpečnostní kontrolou, která je podobná té letištní.

Dejte si časovou rezervu, protože se mohou tvořit fronty u výtahu – především od dopoledne do západu slunce.

Cesta výtahem trvá minutu a cestou sem uvidíte fotografie ze stavby a jak navrhovali design mrakodrapu. Když už jste nahoře, můžete tu být, jak dlouho chcete.

dubai mall / kam v dubaji
Waterfall Wall v Dubai Mall

Burj Khalifa na západ slunce

Pokud chcete přijít na západ slunce, dorazte minimálně 90 minut předem, ať se dostanete nahoru včas a máte šanci najít volné místo.

Ty nejlepší místa s výhledem bývají hned obsazená a spousta lidí tu čeká na západ slunce i několik hodin.

To platí především pro hlavní sezónu, pátky, soboty a neděle, kdy je tu nejvíc lidí. Od 18 hodin pak začíná světelná a zvuková show Dubajské fontány.

kam v Dubaji / Burj Khalifa

Jak přeskočit fronty do Burj Khalifa?

V Dubaji na podobných atrakcích platí – kde to jde, kupte si vstupenky předem. Online vycházejí levněji a navíc přeskočíte fronty na lístky.

To platí taky pro Burj Khalifa, kde se může tvořit fronta hned na třech místech – u prodeje vstupenek, na bezpečnostní kontrole a u výtahu.

☞ Pokud si rezervujete vstupenky předem, přeskočíte alespoň frontu na lístky a zároveň ušetříte, protože na místě jsou vstupenky dražší.

A kdy navštívit Burj Khalifa, abyste se vyhnuli největším davům?

Méně lidí bývá v týdnu od pondělí do čtvrtka a ráno nebo naopak později večer po setmění. Zvláštní vstup pak budete mít při koupit vstupenky na vyhlídku Sky nebo do salonku. V obou případech se vyhnete frontám na vyhlídky ve 124.-125. patře, kam směřuje nejvíc návštěvníků.

burj khalifa dubaj / kam v dubaji
Pohled na Burj Khalifa vedle trhu Souk Al Bahar

Co navštívit v okolí Burj Khalifa?

Akvárium v Dubai Mall

Kromě už zmíněného nákupního centra Dubai Mall můžete navštívit oblíbené akvárium a podmořský svět, kde je k vidění na 33 tisíc vodních živočichů a ryb včetně žraloků a rejnoků. Nachází se přímo v Dubai Mall a vede napříč několika patry.

☞ Plánujete navštívit taky Burj Khalifa? Kupte si kombinovanou vstupenku do akvária a Burj Khalifa za 264 AED. Samotná vstupenka do Burj Khalifa vyjde minimálně na 179 AED, takže při koupi kombinované vstupenky výrazně ušetříte.

dubai aquarium

Dubajská fontána

Na úpatí Burj Khalifa se rozprostírá Burj Lake, kde se odehrává show Dubajské fontány. Ta probíhá mezi 18:00-23:00 každou půl hodinu a trvá do 5 minut. Přes den uvidíte show v časech 13:00 a 13:30 a v pátek 13:30 a 14:00. Show můžete sledovat přímo od zábradlí a z přilehlého parku.

Dubai Fountain

Sky Views – levnější alternativa pro Burj Khalifa

Necelých 10 minut směrem k zastávce metra stojí mrakodrap Sky Views. Vydáte se po levé straně Burj Khalifa parkem, kterým se dostanete až za mrakodrap, kde jsou krásné vodotrysky kolem kruhového objezdu.

Přejdete hlavní silnici, po pravé straně budete mít budovy Emaar a za pár minut už vidíte mrakodrap Sky Views po pravé straně.

Poznáte ho na první pohled, protože se jedná o dvojčata, která mají několik pater propojených tzv. nebeským chodníkem. A právě tímto chodníkem s prosklenou podlahou ve výšce 219,5 metrů se můžete projít.

Tip: Vyhlídku Sky Views si můžete rezervovat za zvýhodněnou cenu spolu s Burj Khalifa.

Dubaj / co navštívit v Dubaji / zajímavosti / Sky Views

Wings of Mexico a Green Planet

Chcete si udělat hezkou fotku s křídly a nejvyšší budovou světa za zády? Vydejte se k hlavnímu vchodu Burj Plaza, kde je socha Wings of Mexico (přesně na druhou stranu, než když byste šli ke Sky Views).

Posledním tipem v okolí je půl hodiny chůze vzdálený obří skleník s tropickým deštným pralesem The Green Planet. Tady si můžete sáhnout na hada, krmit lenochoda nebo pokochat umělými vodopády.

Jak ušetřit v Dubaji?

Dubaj si hýčká nálepku luxusní a nákupní destinace. Pokud si jí chcete užít se vším všudy, může se tady dovolená dost prodražit. Přikládám několik tipů, díky kterým můžete ušetřit nejen na vstupném:

 • Obecně se v Dubaji doporučuje kupovat vstupenky předem. Nejen, že jsou někdy výrazně levnější, ale navíc nemusíte čekat fronty na lístky.
 • Vstupenky na vyhlídku v Burj Khalifa jsou při západu slunce mezi 16:00-18:00 dražší o 73 AED. Navštivte Burj Khalifa během dne nebo naopak večer, kdy se město nádherně nasvítí.
 • Díky kombinované vstupence do Burj Khalifa a akvária v Dubai Mall výrazně ošetříte.
 • Nádherné výhledy zažijete taky z vyhlídky Sky Views s proskleným nebeským chodníkem ve výšce 219,5 metrů a vstupenka je zároveň o polovinu levnější než na Burj Khalifa.
 • Pořiďte si Dubai Pass nebo Dubai Explorer Pass, díky kterým získáte za jednu cenu přístup k více než 45 atrakcím ve městě. Více informací najdete v samostatném článku.
 • Platba v tradiční lodi abra je skvělým a levným zážitkem, který vás vyjde jen na cca 1 dirham.
 • Veřejné pláže jsou v Dubaji čisté s dokonale bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Pláže jako Kite nebo JBR navíc poskytují skvělé služby, díky kterým si budete připadat jako na soukromé pláži.
co navštívit a vidět v dubaji

Mapa Dubaje

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Dubaje. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Dubaji. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Toto byl náš průvodce a tipy, jak navštívit Burj Khalifa v Dubaji. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Dubaji

DUBAJ: Inspirujte se nejkrásnějšími místy, co navštívit v Dubaji (včetně informací o vstupném, otevírací době a mapy). Praktické informace a tipy najdete v našem průvodci Dubajem. V dalším článku sdílíme zajímavosti a fakta o Dubaji.

Zde najdete podrobný popis, jak letecky do Dubaje a jak se dostat z letiště do centra. Praktické tipy pro cestování po městě jsme sepsali v průvodci dopravou v Dubaji.

JAK UŠETŘIT V DUBAJI: Dubai Pass je jednou z možností, jak ušetřit v Dubaji za vstupné do památek a atrakcí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *