Burj Khalifa 2023: nejvyšší budova světa (ceny, vstup, vstupné)

Burj Khalifa v Dubaji navštíví ročně přes 6 milionů návštěvníků. Každý chce vidět při návštěvě Dubaje nejvyšší budovu světa. V tomto průvodci si povíme bližší informace – vstup a vstupenky, jaká je otevírací doba, jak se sem dostat, co navštívit v okolí a další užitečné tipy.

Burj Khalifa Dubaj

Zajímavosti o Burj Khalifa

Dubaj si většina z nás představí jako město mrakodrapů. A tím největším symbolem moderního rozmachu města je od roku 2010 mrakodrap Burdž Chalífa, který nese titul nejvyšší budovy světa. Výška Burj Khalifa je 829,8 metrů a dostat ho celý na jednu fotku není jen tak.

Stavba začala v roce 2004 a už v roce 2009 byla dokončená, aby se ve 2010 otevřela veřejnosti. A od té doby se tu tvoří fronty, protože všichni chtějí při návštěvě Dubaje vidět nejvyšší budovu světa.

Za malou chvíli si povíme, jak fronty přeskočit a ještě ušetřit.

Burj Khalifa Dubaj

Budoucí nejvyšší budova světa

Se svou výškou předběhl mrakodrap i One World Trade Center v New Yorku a další, především asijské velikány. Alespoň prozatím, protože v roce 2013 začala stavba budoucí nejvyšší budovy světa Jeddah Tower ve městě Jeddah v Saudské Arábii.

Kvůli pandemii byly práce pozastavené, ale jakmile budou dokončené, měla by být stavba vyšší než 1000 metrů.

Zajímavostí je, že architekt Adrian Smith je stejný pro současnou i budoucí nejvyšší stavbu na světě.

Kromě nejvyšší budovy světa je Burdž Chalífa nositelem mnoha dalších rekordů:

 • nejvyšší volně stojící konstrukce
 • největší mrakodrap
 • nejvýše položená restaurace světa
 • …a další
Burj Khalifa stavba

Design a stavba Burj Khalifa

Design věže je založený na pouštní květině Hymenocallis. Stejně tak Burj Park, který se nachází v bezprostřední blízkosti mrakodrapu. Primární konstrukci tvoří železobeton a část konstrukční oceli dokonce pochází z Paláce republiky ve východním Berlíně.

Počet pater a výtah

Budova má 57 výtahů a zajímavostí je, že jsou vyrobené v ČR. Je tu na 154 pater + 18 pater sloužících k údržbě a 2 patra pro podzemní parkoviště. Stavba je natolik rozlehlá, že její úklid zabere 36 osobám 3-4 měsíce. Původně měla sloužit jako obytný dům. Dnes má následující uspořádání:

 • v prvních patrech sídlí hotel Armani
 • 20-108 patro je věnované rezidenčním bytům, které byly dle developera Emaar prodané do 8 hodin od uvedení na trh
 • ve 43. a 76. patře se nachází bazény
 • zbylá patra zaplňují většinou kanceláře a apartmány
 • ve 122. patře se nachází luxusní restaurace Atmosphere
 • ve 124.-125. patře jsou vyhlídky At the Top (jedna je s venkovním vyhlídkovou terasou)
 • ve 148. patře se nachází vyhlídka na úrovni Sky
 • 154. patro je přístupné v rámci dražšího balíčku do lounge včetně výhledu

Za dobré viditelnosti uvidíte až 80 km daleko na břehy Íránu, který leží na druhé straně Perského zálivu. Výtah je jedním z nejrychlejších na světě – do 124. patra, kde se nachází hlavní vyhlídková plošina, vás vyveze za minutu. Za doprovodu hudby a videoprojekce.

Mrakodrap nese název po zesnulém prezidentovi SAE – Khalifa bin Zyed Al Nahyan, který zemřel v květnu 2022.

Na úpatí Burj Khalifa se rozprostírá podél Burj Lake dokonale upravený Burj Park. Původně měl sloužit pro speciální příležitosti, ale je zpřístupněný veřejnosti. Dříve se tu nesmělo fotit profesionálním foťákem, jen mobilem.

Downtown Dubai

Burdž Chalífa je součástí obrovského víceúčelového komplexu Downtown Dubai, který je projektem developerské společnosti Emaar Properties a má přispět k novému rozvoji oblasti. Patří sem taky Dubai Mall a Dubajská fontána, o kterých bude hned řeč. Hodnota Downtown Dubai dosahuje 20 mld dolarů a oblast se rozprostírá na ploše 2 km2.

Vyhlídky a vstupenky na Burj Khalifa

Burj Khalifa nabízí několik typů vstupenek dle typu vyhlídky, kterou si zvolíte. Nejoblíbenější vyhlídka s názvem At the Top se nachází ve výšce 452 metrů ve 124. patře a má venkovní vyhlídkovou plošinu.

Součástí vyhlídky je taky elektronický dalekohled a rozšířená realita, díky které si můžete v reálném čase prohlížet, jak vypadá výhled v různých denních dobách nebo za různých povětrnostních podmínek.

Můžete si taky udělat fotku s ručně malovanými obřími křídly nebo se nechat vyfotit od profesionálního fotografa, ale počítejte s vysokou přirážkou.

TIP: Vstupenky na úroveň At the Top stojí online 174 AED. Je lepší rezervovat vstupenky předem, protože jsou na místě výrazně dražší.

Burj Khalifa Dubaj výhled a vyhlídka

Z vyhlídky ve 124. patře se po točitých schodech dostanete na vyhlídku ve 125. patře. Spousta návštěvníků zůstává ve 124. patře a sem nahoru nedojde, takže je tu míň lidí.

Burj Khalifa Dubaj výhled a vyhlídka

Ještě výše položenou vyhlídkou je pak úroveň Sky ve 148. patře ve výšce 555 metrů a salonek ve 152.-154. patře. U obou získáte přednostní vstup. Součástí vstupenky do salonku (lounge) je taky občerstvení.

Většina návštěvníků volí vyhlídku ve 124.-125. patře, takže se tu můžou tvořit fronty (a to i cestou dolu). Největší nápor je před západem slunce. V tuhle dobu jsou taky vstupenky nejdražší (249 AED).

Od 18 hodin můžete zažít z vyhlídky Burj Khalifa světelnou show Dubajské fontány. Je to zase úplně jiný zážitek, než když se díváte kousek od fontány. Show probíhá každou půl hodinu, takže pak máte ještě dostatek příležitostí podívat se na fontánu ze země.

Burj Khalifa Dubaj výhled a vyhlídka
Výhled na Dubajskou fontánu

Burj Khalifa vstupné a cena

Vstupné a cena do Burj Khalifa se liší podle vyhlídky a času. Níže uvedené ceny platí při koupi lístků předem (na místě jsou dražší):

 • Vyhlídka At the Top ve 124.-125. patře za 174 AED (37,60 €)
 • Vyhlídka At the Top ve 124.-125. patře v čase 16:00-18:00 za 249 AED (63 €)
 • Vyhlídka Sky ve 148. patře s přeskočením fronty (+ vyhlídky ve 124.-125. patře a menší občerstvení) za 553 AED (140 €)
 • Lounge s přeskočením fronty a občerstvením za 769 AED (194 €)

Vstupenky do Burj Khalifa získáte zde.

Burj Khalifa otevírací doba

Burj Khalifa je otevřený denně v čase 9:00-23:00.

Jak se dostat do Burdž Chalífa?

K Burj Khalifa jede červená linka metra, kde vystoupíte na stanici Burj Khalifa/ Dubai Mall. Odtud se dostanete asi 500 metrů dlouhou chodbou až do Dubai Mall, kde se nachází vstup k vyhlídkám.

Pokud sem pojedete taxíkem, řekněte, že chcete vystoupit u Dubai Mall. Řidič vás doveze přímo k hlavnímu vchodu nákupního centra.

Dubai Mall / kam na nákupy v Dubaji
Vstup vede přes Dubai Mall

Vstup

Jakmile vstoupíte do Dubai Mall, už uvidíte značení ke vstupu do Burj Khalifa. Nemusíte se bát, vše je v Dubaji perfektně značené v arabštině i angličtině.

Jako první vás čeká fronta na lístky (pokud si neobjednáte vstupenky předem a v závislosti na denní době). Před vstupem nahoru procházíte bezpečnostní kontrolou, která je podobná té letištní.

Někdy se můžou tvořit fronty u výtahu, kde vás navíc můžou přeskočit ti, co mají skip-the-line vstupenku (součástí vstupenky na vyhlídku Sky nebo do lounge – viz výše). U výtahu čekáte především ve vytížené časy pozdě odpoledne nebo o víkendech.

Cesta výtahem trvá minutu a cestou sem uvidíte fotografie ze stavby a jak byl navržen design mrakodrapu. Nebo si je můžete prohlédnout při cestě zpět. Když už jste nahoře, můžete tu být, jak dlouho chcete.

Burj Khalifa na západ slunce

Pokud chcete přijít na západ slunce, dorazte minimálně 90 minut předem, ať se dostanete nahoru včas a máte šanci najít volné místo. Ty nejlepší místa s výhledem bývají hned obsazená a spousta lidí tu čeká na západ slunce i několik hodin. To platí především pro hlavní sezónu, pátky, soboty a neděle, kdy je tu nejvíc lidí. Od 18 hodin pak začíná světelná a zvuková show Dubajské fontány.

Burj Khalifa Dubaj v noci

Jak přeskočit fronty do Burj Khalifa?

Nejjednodušší možností, jak přeskočit fronty do Burj Khalifa, je koupit si vstupenky předem, které pak na místě jen ukážete v mobilu.

Navíc díky tomu ušetříte za vstupné a v případě potřeby se dají lístky zrušit 24 hodin předem zdarma.

Kde to jde, kupujte v Dubaji lístky vždy předem – jsou tady k tomu víc naklonění, takže bývají levnější a nemusíte stát fronty.

Méně lidí pak bývá v týdnu od pondělí do čtvrtka a ráno nebo naopak později večer po setmění. Zvláštní vstup pak budete mít při koupit vstupenky na vyhlídku Sky nebo do salonku. V obou případech se vyhnete frontám na vyhlídky ve 124.-125. patře, kam směřuje nejvíc návštěvníků.

Burj Khalifa Dubaj v noci

Co navštívit v okolí Burj Khalifa?

Kromě už zmíněného nákupního centra Dubai Mall můžete navštívit oblíbené akvárium a podmořský svět, kde je k vidění na 33 tisíc vodních živočichů a ryb včetně žraloků a rejnoků. Nachází se přímo v Dubai Mall a vede napříč několika patry. Pokud plánujete návštěvu obou míst, můžete ušetřit s kombinovanou vstupenkou, která zahrnuje vstup do Burj Khalifa na vyhlídku At the Top a vstup do akvária.

Na úpatí Burj Khalifa se rozprostírá Burj Lake, kde se odehrává show Dubajské fontány. Ta probíhá mezi 18:00-23:00 každou půl hodinu a trvá do 5 minut. Přes den uvidíte show v časech 13:00 a 13:30 a v pátek 13:30 a 14:00. Show můžete sledovat přímo od zábradlí a z přilehlého parku.

Necelých 10 minut směrem k zastávce metra stojí mrakodrap Sky Views. Vydáte se po levé straně Burdž Chalífa parkem, kterým se dostanete až za mrakodrap, kde jsou krásné vodotrysky kolem kruhového objezdu.

Přejdete hlavní silnici, po pravé straně budete mít budovy Emaar a za pár minut už vidíte mrakodrap Sky Views po pravé straně. Poznáte ho na první pohled, protože se jedná o dvojčata, která mají několik pater propojených tzv. nebeským chodníkem.

A právě tímto chodníkem s prosklenou podlahou ve výšce 219,5 metrů se můžete projít. Na obě místa platí zvýhodněná vstupenka.

Mrakodrap Sky Views s vyhlídkou a proskleným tunelem

Chcete si udělat hezkou fotku s křídly a nejvyšší budovou světa za zády? Vydejte se k hlavnímu vchodu Burj Plaza, kde je socha Wings of Mexico (přesně na druhou stranu, než když byste šli ke Sky Views).

Posledním tipem v okolí je půl hodiny chůze vzdálený obří skleník s tropickým deštným pralesem The Green Planet. Tady si můžete sáhnout na hada, krmit lenochoda nebo pokochat umělými vodopády.

Jak ušetřit v Dubaji?

 • Obecně se v Dubaji doporučuje kupovat vstupenky předem. Nejen, že jsou někdy výrazně levnější, ale navíc nemusíte čekat fronty na lístky. Na místě jen ukážete vstupenku v mobilu. V případě potřeby se dají vstupenky zrušit do 24 hodin předem.
 • Vstupenky na vyhlídku v Burj Khalifa jsou při západu slunce mezi 16:00-18:00 dražší o 75 AED. Navštivte Burj Khalifa předtím nebo naopak večer, kdy se město nádherně nasvítí.
 • Díky kombinované vstupence do Burj Khalifa a akvária v Dubai Mall ušetříte téměř 50 AED.
 • Nádherné výhledy zažijete taky z vyhlídky Sky Views s proskleným nebeským chodníkem ve výšce 219,5 metrů a vstupenka je sem o polovinu levnější než na Burj Khalifa. Nebo se dá koupit zvýhodněná vstupenka na obě místa.
 • Pořiďte si Dubai Pass nebo Dubai Explorer Pass, díky kterým získáte za jednu cenu přístup k více než 45 atrakcím ve městě. Více v samostatném článku.
 • Platba v tradiční lodi abra je skvělým a levným zážitkem, který vás vyjde jen na cca 1 dirham.
 • Veřejné pláže jsou v Dubaji čisté s dokonale bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Pláže jako Kite nebo JBR navíc poskytují různorodé služby, díky kterým si skoro ani nevzpomenete, že nejste na soukromé pláži.

Mapa Dubaje

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Dubaje. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Dubaji. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Více informací o Dubaji

DUBAJ NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA: Inspirujte se 40 tipy, co navštívit v Dubaji (včetně informací o vstupném, otevírací době a mapy).

DUBAJ PRŮVODCE: Praktické informace a tipy najdete v našem průvodci Dubajem. V dalším článku sdílíme zajímavosti a fakta o Dubaji.

JAK UŠETŘIT V DUBAJI: Dubai Pass je jednou z možností, jak ušetřit v Dubaji za vstupné do památek a atrakcí.

Pokud máte nějaký dotaz k Burj Khalifa v Dubaji, dejte nám vědět v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Nejčastější dotazy k Burdž Chalífa

Jaká je cena a vstupné do Burdž Chalífa?

Základní vstupné do Burj Khalifa na vyhlídky ve 124.-125. patře začíná na 174 AED (37,60 €).

Jaká je výška Burj Khalifa?

Burj Khalifa měří 829,8 metrů. Má 154 pater + 18 pater sloužících k údržbě a 2 podzemní patra pro parkování.

Jaká je otevírací doba Burj Khalifa?

Nejvyšší mrakodrap světa je otevřený denně v čase 9:00-23:00.

V jakém patře se nachází vyhlídka v Burj Khalifa?

Burj Khalifa má základní vyhlídku ve výšce 452 m s názvem At the Top (124.-125. patro) a vyhlídku Sky ve 148. patře a nadmořské výšce 555 metrů. Třetí možností je zakoupit si přístup do salonku ve 152.-154. patře.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *