26 nejkrásnější míst, co navštívit na Azorských ostrovech (+ mapa)

azorské ostrovy co navštívit / nejkrásnější místa na azorech

Hledáte nejkrásnější místa, co navštívit na Azorských ostrovech? Zde jsou naše tipy na výlety, trasy a zajímavosti, co si nenechat na Azorech ujít.

Obsah
 1. Praktické informace pro návštěvu Azorských ostrovů
 2. Co navštívit na Azorských ostrovech – mapa
 3. NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORSKÝCH OSTROVECH
 4. SÃO MIGUEL – ZELENÝ OSTROV
 5. NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORSKÝCH OSTROVECH
 6. TERCEIRA – FIALOVÝ OSTROV
 7. NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORECH
 8. FAIAL – MODRÝ OSTROV
 9. NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORECH
 10. FLORES – RŮŽOVÝ OSTROV
 11. NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORSKÝCH OSTROVECH
 12. GRACIOSA – BÍLÝ OSTROV
 13. NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORSKÝCH OSTROVECH
 14. PICO – ŠEDÝ OSTROV
 15. NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORSKÝCH OSTROVECH
 16. SÃO JORGE – HNĚDÝ OSTROV
 17. NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORSKÝCH OSTROVECH
 18. SANTA MARIA – ŽLUTÝ OSTROV
 19. NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORSKÝCH OSTROVECH
 20. CORVO – ČERNÝ OSTROV
 21. Azorské ostrovy: Charakteristika a jedinečné rysy
 22. Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Azorských ostrovů
 23. Více informací o Portugalsku

Praktické informace pro návštěvu Azorských ostrovů

Doprava

Azorské ostrovy tvoří celkem 9 ostrovů, které jsou barevně odlišené. Mezi ostrovy se můžete pohybovat letecky nebo trajektem. Lety mezi ostrovy trvají v rozmezí 30-60 minut a cenově se pohybují kolem 45-90 EUR (dle sezóny).

Na kratší vzdálenosti můžete využít trajekty (například mezi Faial-Pico nebo Flores-Corvo). Na mapě se to možná nezdá, ale některé ostrovy jsou od sebe relativně vzdálené a lety mezi ostrovy jsou tak mnohem rychlejší a levnější. Navíc letiště jsou malá, často vnitrostátní, takže se dlouho na cestě nezdržíte.

Hlavním letištěm pro Azorské ostrovy je Ponta Delgada na ostrově Sao Miguel. Sem se dostanete po celý rok přímým letem z vybraných letišť v Evropě, nejčastěji z Lisabonu a Porta (ale taky z Barcelony, Prahy, Amsterdamu apod.)

☞ Podívejte se na všechny lety zde.

Poço do Bacalhau vodopád ostrov flores

Ubytování

Jakmile máte letenky, je dobré rezervovat ubytování. S dostatečným předstihem, klidně 2 i více měsíců předem, pokud si chcete vybrat to nejlepší ubytování za dobrou cenu.

Čím odlehlejší ostrov, tím je nabídka ubytování menší.

Rezervujte si ubytování na Azorech.

Jak se dopravovat na Azorech

Veřejná doprava

Veřejnou dopravou na ostrovech zajišťují autobusy. Na ostrovech Terceira a Sao Miguel představují dobrou varianta, jak se pohybovat po ostrově. Autobusy jezdí několikrát denně, jen se nimi nedostanete všude a někdy budete muset nejspíš využít i taxi.

Problém je na menších ostrovech, jako je Flores, Faial, Corvo apod., kde jezdí autobusy velmi sporadicky (často jen jednou denně).

Miradouro da Ponta do Sossego

Auto

Nejpohodlnějším způsobem dopravy je auto, které si můžete půjčit hned na letišti. Na čím déle si auto půjčujete, tím méně zaplatíte – například na 5 dní se dá sehnat půjčené auto už od 100 EUR (bez pojištění).

Stejně jako po ubytování, i po půjčení auta je velká poptávka – opět doporučuji rezervovat s dostatečným předstihem, protože na poslední chvíli jsou ceny vyšší.

Discovercars.com je výborná platforma pro půjčení auta na místě. Nabízí skvělý výběr od mezinárodních i lokálních autopůjčoven, kvalitní podporu, dobré ceny a zrušení zdarma.

A teď už se pojďme podívat na ta nejkrásnější místa, co navštívit na Azorských ostrovech. Místa jsme rozdělili pro snadnější orientaci dle jednotlivých ostrovů a vložili odkazy na podrobnější průvodce, které jsme o ostrovech napsali.

Co navštívit na Azorských ostrovech – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na zajímavosti a nejkrásnější místa, co navštívit na Azorských ostrovech . Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňujeme v cestovním průvodci pro Azory. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORSKÝCH OSTROVECH

Níže najdete nejkrásnější místa, co si nenechat ujít na Azorských ostrovech. Jednotlivá místa jsme rozdělili dle ostrovů, abyste si mohli udělat přehled o tom, co a kde leží.

Ke každému ostrovu jsme taky uvedli krátký popis, čím je ostrov jedinečný. Cílem bylo usnadnit vám rozhodování, který z Azorských ostrovů navštívit.

praia dos moinhos

SÃO MIGUEL – ZELENÝ OSTROV

Vítejte na São Miguel, největším a nejzelenějším ostrově v Azorech, který je známý svou svěží krajinou, dramatickými útesy a klidnými modrými lagunami.

São Miguel je velmi snadno dostupný – hlavní letiště Ponta Delgada se nachází právě tady. Dostanete se sem po celý rok z řady evropských měst. Zároveň poskytuje nejlepší zázemí – dostatek obchodů s potravinami, restaurací a dobře fungující veřejnou dopravu.

Ostrov je velmi rozmanitý a najdete tu ze všech ostrovů nejvíce míst, která stojí za vidění. Pokud jedete do Azor poprvé a plánujete vidět pouze jeden ostrov, měl by to být právě São Miguel.

Ubytování São Miguel, Azory 😴

ubytování sao miguel azory
MS Vila Nova

3* hotel, bazén, restaurace, bohaté snídaně

ubytování sao miguel
Casa do Vereador

Útulný penzion s domácí atmosférou

Miradouro da Ponta da Madrugada

1. Sete Cidades

Sete Cidades, doslova “Sedm měst”, je jedním z nejúchvatnějších přírodních divů na Azorských ostrovech.

Představte si velkolepou kalderu o průměru přibližně 5 kilometrů, která ukrývá dvě nádherná jezera – Lagoa Verde (Zelené jezero) a Lagoa Azul (Modré jezero).

Kráter obklopuje hustá zeleň, nádherné vyhlídky a turistické stezky, díky kterým můžete prozkoumat celé Sete Cidades.

Vydejte se na vyhlídkovou jízdu jeepem po okolí Sete Cidades.

Miradouro da Vista do Rei sete cidades
Co si nenechat ujít v okolí Sete Cidades:
 • Miradouro da Vista do Rei – nenáročná vyhlídka s tím nejlepším výhledem na obě jezera, která je snadno dostupná autem.
 • Z Miradouro da Boca do Inferno se vám rozevřené pohled na celou oblast Sete Cidades. Trasa k vyhlídce je krátká a nenáročná.
 • Okružní trasa kolem Sete Cidades – vydejte se na okruh kolem jezer, který vede přímo po kaldeře. Fantastické výhledy zaručeny! Stezka je dlouhá přibližně 5-6 hodin.
Miradouro da Boca do Inferno sete cidades sao miguel azory

2. Pargue Terra Nostra

Parque Terra Nostra je jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na Azorech. Pečlivě udržované cesty vás provedou svěží krajinou, od klidných jezírek po živé květinové záhony.

Prohlédněte si rozmanité rostlinné druhy na ploše 12,5 hektarů, včetně endemických azorských rostlin, exotických květin a starých stromů.

Parque Terra Nostra

Pokud máte chuť na více relaxace, na začátku parku Terra Nostra se nachází velký termální bazén s železitou vodou, kde se můžete vykoupat.

Vstup do parku je sice placený, ale snadno tady strávíte několik hodin.

Parque Terra Nostra

3. Poça da Dona Beija

Azorské ostrovy jsou známé svými termálními bazény. Poça da Dona Beija jsou nejspíš ty nejkrásnější termální lázně na São Miguel.

Poça da Dona Beija sao miguel co vidět azorské ostrovy

Termální prameny jsou navržené tak, aby dokonale splynuly s okolní přírodou – kamenné cestičky, dřevěné paluby a živé tropické rostliny tady vytvářejí klidnou a příjemnou atmosféru.

Rezervujte si místo předem na oficiálních stránkách. Lázně jsou velmi oblíbené a každý časový slot pouští jen omezený počet lidí. Uvnitř můžete být 1,5 hodiny.

Poça da Dona Beija sao miguel co vidět azorské ostrovy

Tip: Pokud si plánujete půjčit auto, doporučuji si ho rezervovat s dostatečným předstihem – zajistíte si tak nejlepší cenu a výběr. Navíc Azory jsou velmi populární a na poslední chvílí bývá nabídka hodně omezená.

4. Lagoa do Fogo

Lagoa do Fogo, známé také jako “Jezero ohně”, je kráterové jezero uprostřed São Miguel. Cesta k jezeru je trošku náročnější, ale odmění vás úžasnými výhledy a možností vidět původní flóru a faunu.

Výhledy z Miradouro da Barrosa a Miradouro da Lagoa do Fogo vás doslova ohromí. Navíc jsou velmi snadno dostupné, takže se můžete pokochat výhledy téměř bez práce.

Sestoupejte po strmých schodech až k břehu jezera, kde se rozprostírá písečná pláž. Ideální místo pro piknik, kde můžete rozjímat celé hodiny v téměř nedotčené přírodě.

lagoa do fogo

5. Ponta da Ferraria

Ponta da Ferraria jsou termální prameny na západním pobřeží ostrova São Miguel, které se tu střetávají se studenými vodami Atlantského oceánu. Díky tomu je zdejší voda příjemně teplá a relaxační (s odlivem je ještě teplejší).

Celý výběžek je jedním z nejkrásnějších míst, co navštívit na Azorských ostrovech. I když se tu neplánujete vykoupat, procházka s výhledem na tmavou sopečnou krajinu stojí za to.

Ponta da Ferraria
Ponta da Ferraria

6. Ponta Delgada

Ponta Delgada, hlavní město São Miguel, je kulturním a historickým centrem ostrova. Projděte se po kouzelných ulicích a objevte historické stavby, jako je Igreja Matriz de São Sebastião, které vás okouzlí svou architekturou.

Navštivte Portas da Cidade, ikonické městské brány, a zastavte se na místních trzích, kde si můžete koupit čerstvé místní produkty. Nenechte si ujít taky výhled z pevnosti São Brás, kde se dozvíte více o vojenské historii ostrova.

ponta delgada
Co si nenechat ujít v Ponta Delgada
 • Jardim António Borges – kouzelná botanická zahrada, kde si odpočinete od ruchu města mezi exotickými stromy a rostlinami. Nádherné místo, přístupné zcela zdarma.
 • Gruta do Carvão – sopečná jeskyně na kraji města, kde se dozvíte více o geotermální aktivitě na ostrově. Na výběr je krátká prohlídka a dobrodružnější dlouhá prohlídka.
 • Plantação de Ananás dos Açores – seznamte se s procesem pěstování azorského ananasu, který se pěstuje ve sklenících tradičními metodami. Prohlídka je přístupná zcela zdarma a po návštěvě můžete ochutnat tradiční výrobky z ananasu.
Plantação de Ananás dos Açores ponta delgada

7. Lagoa das Furnas

Lagoa das Furnas je sopečné jezero na kraji městečka Furnas, které je známé svými horkými prameny a geotermálními vývěry.

Pokud budete mít štěstí, uvidíte tradiční způsob vaření známý jako “Cozido das Furnas”, kdy místní restaurace zakopou hrnce s gulášem do horké sopečné půdy. Guláš se tu poté několik hodin pomalu vaří.

lagoa das furnas caldeiras

Nejlepší výhledy na jezero Furnas se vám naskytne z Miradouro do Pico do Ferro, která se nachází přímo u silnice nad jezerem.

Více informací: Sepsali jsme podrobného cestovního průvodce pro ostrov Sao Miguel (včetně mapy, užitečných informací a nejlepších míst a turistických tras, co si nenechat na ostrově ujít).

lagoa das furnas Miradouro do Pico do Ferro

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORSKÝCH OSTROVECH

TERCEIRA – FIALOVÝ OSTROV

Ostrov Terceira, třetí největší ostrov Azorských ostrovů, vás zaujme svou divokou krajinou, bohatou historií a živou kulturou. A pestrobarevnými kostelíky, které se nacházejí snad v každé vesničce.

Ostrov je kompaktní a snadno ho prozkoumáte během týdne. Díky své poloze uprostřed Azor je Terceira ideálním výchozím bodem pro objevování dalších ostrovů, jako jsou São Jorge, Pico a Faial. Letecky se odtud dostanete za hodinku taky na ostrov Flores, nejexotičtější a nejvzdálenější ostrov Azorských ostrovů.

Ubytování Terceira, Azory 😴

ubytování terceira azory
Hotel Teresinha

3* hotel s bazénem a zahradou, výborné snídaně

ubytování terceira azory
ZIGZAG hostel

Moderní ubytování v Praia da Vitória, skvělá cena

Miradouro do Cabeço das Pedras Negras faial azory

8. Angra do Heroísmo

Angra do Heroísmo, město zapsané na seznamu UNESCO, je historické srdce Terceiry. A nejspíš to nejkrásnější město na celých Azorech.

Projděte se jeho úzkými ulicemi lemovanými koloniálními budovami a navštivte Sé Catedral, nádhernou katedrálu z 16. století.

Angra do Heroísmo

Nezapomeňte navštívit Jardim Duque da Terceira, krásnou zahradu, kde můžete relaxovat uprostřed zeleně a historických památek.

Nejlepší pohled na město se vám rozevře z vrcholu Monte Brasil, který je doslova propletený turistickými stezkami.

monte brasil

9. Algar do Carvão

Vstupte do nitra sopky! Algar do Carvão je jedním z mála míst na světě, kde můžete prozkoumat sopečný kráter zevnitř.

Tato jeskyně je plná úchvatných stalaktitů a stalagmitů tvořených vulkanickými minerály. Díky krátké procházce uvnitř jeskyně se dozvíte, co se ukrývá pod povrchem Terceiry.

Algar do Carvão terceira azory co vidět

10. Serra do Cume

Serra do Cume je jedním z nejkrásnějších vyhlídkových míst na Terceiře. Z této vyhlídky budete mít panoramatický výhled na zelené pastviny a mozaiku polí. Ty tvoří jedinečný vzor, připomínající patchwork.

Je to krásné místo, které poskytuje zase zcela jiné výhledy, než je na Azorech zvykem. Zvlášť na západ slunce to tu nemá chybu.

☞ Vydejte se na adrenalinovou jízdu v terénním voze UTV 4×4 s lokálním průvodcem a poznejte skryté klenoty Terceiry.

Serra do Cume

11. Rocha do Chambre

Azorské ostrovy jsou protkané turistickými trasami. A některé vás provedou pořádnou džunglí.

Na ostrově Terceira patří mezi nejlepší trasy Mistérios Negros (PRC01TER) a Rocha do Chambre (PRC6TER), které jsou neuvěřitelně rozmanité a chvílemi se při nich docela zapotíte.

Užijte si dobrodružnou procházku rezervací Rocha do Chambre o délce téměř 9 km, která je plná fantastických výhledů, dramatických skalních útvarů a bohaté vegetace.

Více informací: Sepsali jsme podrobného cestovního průvodce pro ostrov Terceira (včetně mapy, užitečných informací a nejlepších míst a turistických tras, co si nenechat na ostrově ujít).

Rocha do Chambre terceira turistické trasy azory

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORECH

FAIAL – MODRÝ OSTROV

Ostrov Faial vás okamžitě uchvátí svou neuvěřitelnou krásou, divokou přírodou a autentickou atmosférou. Přezdívku Modrý ostrov nese díky modrým hortenziím, které pokrývají celý ostrov a vytvářejí tak dojem rozkvetlé zahrady uprostřed oceánu.

Faial je známý svým přístavem Horta, který je oblíbenou zastávkou pro jachtaře z celého světa a přináší tak na ostrov kosmopolitní atmosféru.

Ubytování Faial, Azory 😴

ubytování faial azory
Azoris Faial Garden Hotel

Nádherný výhled, nekonečný bazén, wellness, restaurace

ubytování faial azory
Casa da Baía

Útulné ubytování v centru, snídaně + dobrá cena

Morro de Castelo Branco faial azory co vidět

12. Horta

Horta je hlavní město ostrova Faial. Plná života, s přístavem a marinou, kolem kterých se můžete procházet po upravené promenádě. Na mole uvidíte taky kresby námořníků, které tu po návštěvě zanechávají.

Pro nejlepší výhled navštivte Monte da Guia, odkud se vám naskytne výhled na město i na záliv.

monte da guia faial azory

13. Capelinhos Volcano

Capelinhos je vulkanický komplex na západním pobřeží, který vznikl během erupce v roce 1957. Díky okolní krajině budete mít pocit, že jste se ocitli na měsíci.

Capelinhos ostrov faial azory

V okolí je několik vyhlídek, ze kterých si prohlédnete vulkán blíže.

Můžete navštívit taky Vulkanologické centrum, kde se dozvíte více o sopečné činnosti a historii tohoto místa. Součástí vstupenky je taky návštěva a výhled z majáku.

ostrov faial azory

14. Caldeira

Caldeira do Faial je obrovský sopečný kráter s průměrem asi 2 km a hloubkou 400 metrů, který je jedním z nejpůsobivějších přírodních úkazů na ostrově. Kratér je obklopený bujnou vegetací, včetně hortenzií a faya, stálozeleného keře, po kterém je ostrov pojmenovaný.

Caldeira do Cabeço Gordo faial

Celý kráter můžete obejít po nenáročné 7 kilometrové trase, ze které se pokocháte panoramatickými výhledy na kráter i okolní krajinu.

Více informací: Sepsali jsme podrobného cestovního průvodce pro ostrov Faial (včetně mapy, užitečných informací a nejlepších míst a turistických tras, co si nenechat na ostrově ujít).

Caldeira do Cabeço Gordo faial

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORECH

FLORES – RŮŽOVÝ OSTROV

Ostrov Flores, jeden z nejmenších a nejkrásnějších ostrovů Azor, vás doslova vezme za srdce svou úžasnou zelení. Pokud milujete přírodu, tohle místo je pro vás jako stvořené.

Navíc je to skvělé místo pro únik od ruchu moderního života, protože leží v odlehlé části Atlantského oceánu.

Veřejná doprava tu moc nefunguje, ale můžete si půjčit auto a prozkoumat každý kout ostrova. Celý ostrov je malý a snadno ho prozkoumáte během několika dní.

Ubytování Flores, Azory 😴

flores azory ubytování
Aldeia da Cuada

Nádherné ubytování, výborná kuchyně, bazén

flores azory ubytování
Casas da Quinta

Stylový apartmán s terasou v Santa Cruz das Flores

co vidět na ostrově Flores, Azory

15. Poço da Ribeira do Ferreiro

Poço da Ribeira do Ferreiro, někdy nazývaný “Alagoa das Sete Lagoas”, je jedno z nejkrásnějších míst na Flores.

Vodopády padající do jezera obklopeného bujnou zelení vytvářejí scénu jako z pohádky. Můžete tu jen sedět, rozjímat nebo si udělat piknik na břehu jezera.

ostrov Flores Azorské ostrovy - Cascata da Ribeira do Ferreiro
ostrov Flores Azorské ostrovy - Cascata da Ribeira do Ferreiro

16. Fajã Grande

Fajã Grande je malebná vesnice nacházející se na západním pobřeží ostrova Flores, čím se stává nejzápadněji obydleným místem v Evropě.

Vesnice je známá svými dechberoucími přírodními scenériemi, včetně krásných vodopádů, zelených údolí a dramatického pobřeží s černými lávovými plážemi.

Fajã Grande flores azory

Oblast kolem Fajã Grande je protkaná řadou turistických stezek, které vás zavedou k vodopádům, k vyhlídkám i kolem pobřeží. Konkrétní tipy na trasy jsme vypsali v samostatném průvodci o ostrově Flores, Azory.

17. Lagoa Negra a Lagoa Comprida

V centrální části ostrova Flores se rozprostírá přírodní rezervace, která ukrývá nádherná jezera v kaldeře vyhaslé sopky – po levé straně Lagoa Negra sytě zelené barvy a po pravé straně Lagoa Comprida s tmavě modrou barvou.

Lagoa Negra a Lagoa Comprida ostrov flores

V okolí se nachází další jezera – všechna můžete obejít v rámci jedné okružní trasy. Stezka je nenáročná a zabere vám asi 2 hodinky.

Více informací: Sepsali jsme podrobného cestovního průvodce pro ostrov Flores (včetně mapy, užitečných informací a nejlepších míst a turistických tras, co si nenechat na ostrově ujít).

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORSKÝCH OSTROVECH

GRACIOSA – BÍLÝ OSTROV

Ostrov Graciosa, jeden z nejklidnějších ostrovů Azor, je ideálním místem pro ty, kdo hledají únik od každodenního shonu. Své jméno získal díky půvabným bílým domkům a poklidné atmosféře, která zde panuje.

Graciosa je známá pro své jedinečné geotermální jevy, přírodní termální prameny a fascinující lávové jeskyně. Při procházkách po ostrově vás zaujmou nejenom malebné vesničky, ale také nádherné vinice a zemědělská krajina.

Ostrov je malý, takže ho snadno prozkoumáte během několika dní. Veřejná doprava je tu hodně omezená, auto vám tak poskytne větší svobodu.

graciosa azory co navštívit

18. Furna do Enxofre

Furna do Enxofre je unikátní vulkanická jeskyně s moderním návštěvnickým centrem. Sestoupíte-li po schodišti se 183 schody, ocitnete se v ohromující jeskyni měřící 194 metrů na délku a 50 metrů na výšku ve své střední části. Jeskyně má klenutý strop, který je největší sopečnou klenbou v Evropě a je pokrytý malými stalaktity.

V nejhlubší části jeskyně se nachází laguna hluboká asi 11 metrů, obklopená fumarolovým polem s bahnitou vodou a suchými plynnými emanacemi ze země.

graciosa azory co navštívit

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORSKÝCH OSTROVECH

PICO – ŠEDÝ OSTROV

Pico, pojmenovaný podle nejvyšší hory Portugalska, je ostrov známý svou vulkanickou krajinou a vinnými plantážemi.

Ostrov sice patří k největším na Azorech, ale zdaleka není tak zelený jako jiné ostrovy (i když zelený je stále dost). Z toho důvodu nese název Šedý ostrov.

Na ostrov Pico se dostanete kromě letů taky trajektem z ostrova Faial – trajekty jezdí celoročně několikrát denně a plavba trvá jen půl hodiny.

19. Ponta do Pico

Ponta do Pico, s výškou 2 351 metrů nejvyšší hora Portugalska, je výzvou pro každého nadšence turistiky. Výstup na vrchol trvá asi 3-4 hodiny a před výstupem se musíte zaregistrovat a zaplatit poplatek.

ponta do pico

20. Madalena

Madalena, hlavní město ostrova Pico, je výchozím bodem pro objevování slavných vinných plantáží a lávových polí. Navštivte Vinařské muzeum, kde se dozvíte o výrobě vína na ostrově, a prozkoumejte okolní vinice, které nabízejí úchvatné scenérie.

Další zajímavým místem je Gruta das Torres, největší lávová jeskyně v Portugalsku, která nabízí prohlídky skrz její působivé podzemní chodby.

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORSKÝCH OSTROVECH

SÃO JORGE – HNĚDÝ OSTROV

Ostrov São Jorge vás okouzlí svou dramatickou krajinou a autentickou atmosférou.

Při návštěvě ostrova ochutnejte výborný sýr Queijo São Jorge, který se tu vyrábí podle tradičních receptur. Nebo se vydejte po jedné z turistických stezek, protože ty patří mezi nejlepší na celých Azorech.

21. Fajãs

Tento dlouhý a úzký ostrov je známý svými strmými útesy a jedinečnými fajãs – plochými oblastmi vzniklými sesuvy půdy nebo lávovými proudy, které vytvářejí úrodné plošiny podél pobřeží.

Jednou z nejznámějších fajãs je Fajã dos Cubres, na kterou je nejlepší pohled z Miradouro Fajã dos Cubres.

Miradouro Fajã dos Cubres sao jorge azory

22. Pico da Esperança

Pico da Esperança je s výškou 1 053 metrů nejvyšším vrcholem na São Jorge. Pokud budete mít štěstí na jasný den, výhledy odtud jsou dechberoucí.

Jste na hřebeni, ze kterého máte výhled nejen na celý ostrov, ale taky na okolní Azorské ostrovy, včetně Faial, Graciosa, Terceira a především Pico, jak vystupuje impozantně zpoza mraků.

sao jorge azory

Jdete po pohodlné stezce, s minimálním převýšením, za to s jedním z nejkrásnějších výhledů na Azorech. Nejlepší doba pro návštěvu je brzy ráno, kdy máte větší šanci, že tu nebude mlha.

sao jorge azory nejkrásnější místa

23. Přírodní bazény Simão Dias

Přírodní bazény Simão Dias s nádherně tyrkysovou vodou obklopují až 10 metrů vysoké čedičové sloupy, které působí jako monumentální hradba. Můžete se tu vykoupat nebo projít podél pobřeží. Místo je velmi snadno dostupné z Norte Grande.

Pokud jste na ostrově São Jorge, tohle místo si nemůžete nechat ujít. Přírodní bazény jsou pro Azory typické a tyto patří k těm nejkrásnějším.

Přírodní bazény Simão Dias

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORSKÝCH OSTROVECH

SANTA MARIA – ŽLUTÝ OSTROV

Ostrov Santa Maria, nejjižnější z Azorských ostrovů, vás okouzlí svým teplým podnebím a nádhernými plážemi. Tento malý, ale rozmanitý ostrov je ideální pro ty, kdo hledají slunce, moře a klidnou atmosféru. Právě díky tomu si ostrov vysloužil pojmenování “Žlutý ostrov”.

santa maria azory

24. Praia Formosa

Praia Formosa je nejkrásnější písečná pláž na Azorech, s jemným béžovým pískem a čistou modrou vodou. Je ideální pro relaxaci, plavání a různé vodní sporty. Okolí pláže nabízí skvělé možnosti pro pikniky a procházky podél pobřeží.

25. Ponta do Castelo

Na jihovýchodním pobřeží se nachází Ponta do Castelo, místo, které bylo kdysi pozorovací stanicí velryb. Stále tu stojí krásně zachovalý maják, odkud si užijete výhledy na dramatické útesy, jejichž svahy pokrývají vinice.

Ponta do Castelo santa maria azory

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA, CO NAVŠTÍVIT NA AZORSKÝCH OSTROVECH

CORVO – ČERNÝ OSTROV

Na ostrově Corvo žije přibližně 430 obyvatel. Tento nejmenší a nejsevernější ostrov Azorského souostroví je známý svou poklidnou atmosférou a nedotčenou přírodou.

Vila do Corvo, jediná vesnice na ostrově, nabízí malebné uličky a tradiční domky, které přispívají k autentickému kouzlu tohoto místa.

Ostrov má své vlastní vnitrostátní letiště nebo se sem dostanete za 40 minut trajektem z ostrova Flores.

vila do corvo azory

26. Caldeirão

Caldeirão je hlavní atrakcí ostrova Corvo, obrovský sopečný kráter s jezery a malými ostrůvky uvnitř. Výstup na okraj kráteru je snadný a poskytuje úžasné výhledy na celý ostrov a okolní oceán.

Azorské ostrovy: Charakteristika a jedinečné rysy

Stále se nemůžete rozhodnout, který z ostrovů navštívit? Sepsali jsme stručné srovnání, co je pro jednotlivé ostrovy typické a čím se odlišují od ostatních:

São Miguel (Zelený ostrov)

 • Jedinečnost: Největší a nejrozmanitější ostrov Azor.
 • Typické: Bohatá příroda s krátery, jezery a termálními prameny, nejrozvinutější turistický ruch.
 • Více informací: Zde je náš cestovní průvodce pro São Miguel, Azory (včetně mapy, užitečných informací a nejlepších míst a turistických tras, co si nenechat na ostrově ujít).
sao miguel azory co navštívit

Terceira (Fialový ostrov)

 • Jedinečnost: Bohatá historie a kulturní dědictví.
 • Typické: Koloniální architektura, významné historické památky a rušné kulturní akce, včetně tradičních býčích zápasů.
 • Více informací: Sepsali jsme podrobného průvodce pro ostrov Terceira včetně mapy.

Faial (Modrý ostrov)

 • Jedinečnost: Populární destinace pro jachtaře a významná vulkanická aktivita.
 • Typické: Živá marina v Hortě, historie spojená s transatlantickými plavbami, kontrastní vulkanická krajina.
 • Více informací: Sepsali jsme podrobného průvodce pro ostrov Faial včetně mapy.
faial azory nejkrásnější místa

Pico (Černý ostrov)

 • Jedinečnost: Nejvyšší hora Portugalska a tradiční vinařství.
 • Typické: Dramatické sopečné krajiny, rozsáhlé vinné plantáže zapsané na seznamu UNESCO.

Santa Maria (Žlutý ostrov)

 • Jedinečnost: Nejjižnější a nejslunnější ostrov.
 • Typické: Teplejší klima, písečné pláže, historické spojení s Kryštofem Kolumbem.

São Jorge (Hnědý ostrov)

 • Jedinečnost: Strmé útesy a úrodné fajãs.
 • Typické: Úzký, dlouhý tvar ostrova, tradiční výroba sýra Queijo São Jorge, unikátní ekosystémy fajãs.

Corvo (Černý ostrov)

 • Jedinečnost: Nejmenší a nejsevernější ostrov.
 • Typické: Nejmenší populace, klidná a nedotčená příroda, velký sopečný kráter Caldeirão.

Graciosa (Bílý ostrov)

 • Jedinečnost: Klidná atmosféra a unikátní lávové jeskyně.
 • Typické: Bílá barva domků, přírodní termální prameny, méně rozvinutý turistický ruch, ideální pro relaxaci.

Flores (Růžový ostrov)

 • Jedinečnost: Nejzápadnější ostrov, velmi odlehlý.
 • Typické: Bohatá zeleň, četné vodopády, součást světového dědictví UNESCO.
 • Více informací: Sepsali jsme podrobného průvodce pro ostrov Flores včetně mapy.
Rocha dos Bordões

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Azorských ostrovů

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše, od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

Discovercars.com je výborná platforma pro půjčení auta na místě. Nabízí skvělý výběr od mezinárodních i lokálních autopůjčoven, kvalitní podporu, dobré ceny a zrušení zdarma.

Toto bylo naše tipy na turistické trasy a nejkrásnější místa, co navštívit na Azorských ostrovech. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Portugalsku

AZORY: Ostrov Sao Miguel poskytuje nejlepší zázemí a je neuvěřitelně rozmanitý – zde jsou nejkrásnější trasy a co vidět na ostrově Sao Miguel, Azory (včetně praktických informací a mapy).

Zde je podrobný průvodce pro ostrov Flores v Azorských ostrovech. Dalším krásným a klidným ostrovem je Faial – podívejte se na cestovního průvodce pro Faial, Azory.

Terceira je živější než Faial či Flores, ale zároveň poskytuje větší klid než São Miguel – cestovní průvodce pro Terceiru, Azory.

PORTUGALSKO: Inspirujte se nejkrásnějšími místy, co navštívit v Portugalsku. Zde ja náš podrobný průvodce pro Algarve v Portugalsku, včetně nejkrásnějších míst, stezek a pláží (+ mapa).

LISABON: Podívejte se na naše tipy na nejkrásnější místa, co navštívit v Lisabonu. V podrobné recenzi se dozvíte, jak ušetřit s Lisabonskou kartou.

PORTO: V tomto článku se dočtete o nejlepších místech, co navštívit v Portu (včetně mapy a praktických informací).

SINTRA: Pokud plánujete jednodenní výlet do Sintry, získejte naše tipy, jak se dostat do Sintry z Lisabonu. V dalším článku sdílíme tipy, co navštívit v Sintře a jak si užít návštěvu paláce Pena.

1 názor na “26 nejkrásnější míst, co navštívit na Azorských ostrovech (+ mapa)”

 1. Pingback: Ostrov São Miguel vás přivítá | Svět cestovatele

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *