11 tipů na trasy a co vidět na ostrově Flores, Azory (+ mapa) – průvodce

flores azorské ostrovy

Plánujete cestu na ostrov Flores v Azorských ostrovech? Tento podrobný průvodce vám ukáže, co vidět na ostrově Flores, Azory, a nabídne praktické tipy, jak si návštěvu Růžového ostrova maximálně užít.

Najdete zde informace o dopravě, letišti, trajektech, obchodech a mnoho dalšího + mapa ke stažení zdarma. Ponořte se do jedinečné přírodní krásy Azorských ostrovů a objevte všechny skryté poklady, které ostrov Flores nabízí.

Základní informace o ostrově Flores, Azory

Ostrov Flores, jeden z nejmenších a nejkrásnějších ostrovů Azor, vás doslova vezme za srdce svou úžasnou zelení. Pokud milujete přírodu, tohle místo je pro vás jako stvořené.

Hortenzie tu kvetou od května do září a pokrývají ostrov růžovými a modrými květy, takže se cítíte jako v květinové zahradě. Flores je součástí světového dědictví UNESCO, což jen potvrzuje jeho jedinečnost.

ostrov Flores Azorské ostrovy

Ať už obdivujete vysoké vodopády, křišťálově čistá jezera nebo dramatické sopečné krátery, na Flores najdete všechno. Navíc je to skvělé místo pro únik od ruchu moderního života, protože leží v odlehlé části Atlantského oceánu.

Celý ostrov je malý a snadno ho prozkoumáte během několika dní. Oproti jiným destinacím si zachoval autentický ráz a místní jsou velmi přátelští.

Ostrov Flores, Azorské ostrovy – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na turistické trasy a zajímavosti, co vidět na ostrově Flores, Azorské ostrovy. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňujeme v cestovním průvodci pro Flores, Azory. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Nejkrásnější trasy a co vidět na ostrově Flores, Azory

1. Cascata da Ribeira do Ferreiro

 • Náročnost: nenáročné, stezka je kamenitá a za mokra kluzká, tak si vezměte dobré boty
 • Čas: 20 minut
 • Délka: 700 m
 • Výchozí pozice: bezplatné parkoviště u silnice mezi Fajã Grande a Fajãzinha
 • Mapa trasy ke Cascata da Ribeira do Ferreiro

Začneme hned tím nejlepším, co ostrov Flores nabízí. Tohle místo zaručeně patří mezi nejkrásnější místa na Azorských ostrovech. Navíc je tak snadno dostupné, že by byl hřích ho při návštěvě ostrova Flores vynechat.

ostrov Flores Azorské ostrovy - Cascata da Ribeira do Ferreiro

Cascata da Ribeira do Ferreiro, známá jako Poço da Alagoinha, je jedním z nejkrásnějších a nejimpozantnějších vodopádů na ostrově Flores. Nachází se v údolí, kde ho obklopuje bujná vegetace a zelené kopce.

ostrov Flores Azorské ostrovy - Cascata da Ribeira do Ferreiro

Vodopád tvoří několik pramenů, které padají ze strmých skal do tichého jezírka. Je to nádherný pohled.

Můžete vyrazit taky přímo z Fajã Grande, odkud je cesta dlouhá 1,5 hodiny. Z Fajãzinha počítejte po značené stezce necelou hodinu chůze.

ostrov Flores Azorské ostrovy - Cascata da Ribeira do Ferreiro

2. Fajã Grande

Fajã Grande je malebná vesnice nacházející se na západním pobřeží ostrova Flores, čím se stává nejzápadněji obydleným místem v Evropě.

Vesnice je známá svými dechberoucími přírodními scenériemi, včetně krásných vodopádů, zelených údolí a dramatického pobřeží s černými lávovými plážemi.

Fajã Grande flores azory

Je tu upravená pláž, kde se můžete vykoupat i potápět. Poblíž je dostatek parkovacích míst, občerstvení a posezení.

Oblast kolem Fajã Grande je protkaná řadou turistických stezek, které vás zavedou k vodopádům, k vyhlídkám i kolem pobřeží. V článku si ukážeme hned několik tras a výletů, které odtud můžete podniknout.

Ubytování Flores, Azory 😴

flores azory ubytování
Aldeia da Cuada

Nádherné ubytování, výborná kuchyně, bazén

flores azory ubytování
Casas da Quinta

Stylový apartmán s terasou v Santa Cruz das Flores

3. Vodopád Poço do Bacalhau

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 15 minut
 • Délka: 800 m
 • Výchozí pozice: bezplatné parkoviště u pláže ve Fajã Grande – už odtud máte vodopád na dohled
 • Mapa trasy k Poço do Bacalhau
Poço do Bacalhau vodopád ostrov flores

Poço do Bacalhau je impozantní vodopád, který padá z výšky přibližně 90 metrů do přírodního bazénu. Je to krátká, nenáročná trasa, která ale nabídne scenérie jako z Islandu. Nezapomeňte si plavky, protože přímo pod vodopádem se můžete vykoupat.

Miradouro da Fajã do Conde flores azory

4. Lagoa Negra a Lagoa Comprida

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 10 minut na výhled nebo 2 hodiny při okružní trase kolem jezer
 • Délka: 2 km k nejvzdálenějšímu jezeru
 • Výchozí pozice: bezplatné parkoviště pod jezery
 • Mapa trasy k Poço do Bacalhau

Přesouváme se do centrální části ostrova Flores, kde se rozprostírá přírodní rezervace, která ukrývá nádherná jezera v kaldeře vyhaslé sopky.

Lagoa Negra a Lagoa Comprida ostrov flores

Když pojedete od Santa Cruz na východní pobřeží směr Fajãzinha, za necelou čtvrt hodinu budete kolem těchto jezer projíždět (je to jen krátká odbočka z hlavní cesty). Přímo u jezer se nachází bezplatné parkování a začíná tady značená stezka.

Po levé straně leží Lagoa Negra, které má sytě zelenou barvu. Po pravé straně je Lagoa Comprida tmavě modré barvy, které můžete zprava obejít po značené stezce až k dalším kráterových jezerům v okolí.

Lagoa Negra a Lagoa Comprida ostrov flores

Celá procházka zabere asi 2 hodiny a je nenáročná. A pokud vám vyjde počasí a nebude hustá mlha, pokocháte se nádhernými výhledy.

Skrz přírodní rezervaci se dá taky projet po zpevněné a udržované cestě. Jsou tu plochy k zaparkování.

Jezera jsou taky dobře dostupná z Fajã Grande, odkud vás čeká asi 2,5 hodina trasa po značené stezce PR3FLO. Jak to bývá na ostrově Flores zvykem, po cestě není žádné občerstvení, tak si přibalte dostatek vody a jídla.

Lagoa Negra a Lagoa Comprida ostrov flores

Morro Alto

Kousek za jezery je odbočka k Morro Alto, s výškou 914 metrů k nejvyššímu vrcholu na ostrově Flores. Vede sem nezpevněná cesta, která je za deště špatně sjízdná.

Za krásného počasí si odtud ale užijete další krásné výhledy na ostrov Flores.

Celá oblast přírodní rezervace je známá svými hortenziemi, které kvetou od května do září.

co vidět na ostrově Flores, Azory

5. Cesta podél pobřeží

Vydejte se autem podél pobřeží a užijte si fantastické výhledy na oceán. Silnice přímo lemuje celou východní a částečně západní stranu a nachází se tu několik vyhlídek, kde můžete zastavit a pokochat se výhledy.

Miradouro dos Caimbros

Náročnost: nenáročné, až k vyhlídce se dá dojet autem

Miradouro dos Caimbros je jednou z nejkrásnějších vyhlídek na této trase. Nachází se jen pár minut autem od Santa Cruz das Flores. Zastavit můžete přímo u vyhlídky a pokochat se výhledem na dramatické útesy padající do rozbouřených vod Atlantiku.

miradouro dos caimbros

Pokud se podíváte doleva, přímo dole u útesů je menší kamenitá pláž. Sem se dostanete snadno – jeďte od vyhlídky dál, až po chvilce uvidíte odbočku ke kempu směrem doprava. Na konci cesty u kempu zaparkujete a sejdete asi 10 minut přes kemp k pláži. Jsou tu taky toalety a přístřešky s posezením.

Miradouro dos Cedros

Náročnost: nenáročné, vyhlídka se nachází přímo u silnice

Přesouváme se o kousek dál směrem na sever, kde se nachází na útesech další vyhlídka – u vesnice Cedros, kterou vidíte z předchozí vyhlídky Miradouro dos Caimbros.

cedros ostrov flores

Miradouro da Fajã do Conde

Nebo se vydejte směrem na jih k Lajes. Kousek za městem Santa Cruz se nachází vyhlídka s názvem Miradouro da Fajã do Conde. Opět snadno dostupná přímo od silnice.

Miradouro da Fajã do Conde flores azory

Rocha dos Bordões

Náročnost: nenáročné, vyhlídka se nachází přímo u silnice

Rocha dos Bordões je impozantní formace, skládající se z obrovských, vertikálně uspořádaných čedičových sloupů, které vznikly v důsledku sopečné činnosti.

Nejlepší výhled se vám naskytne z vyhlídky Miradouro da Rocha dos Bordões, která se nachází přímo u silnice.

Rocha dos Bordões

Miradouro do Portal

Náročnost: nenáročné, vyhlídka se nachází přímo u silnice

Miradouro do Portal je upravená kamenná vyhlídka, ze které se vám rozevře pohled na vesnici Fajãzinha ukotvenou mezi útesy na západní straně ostrova.

6. Ponta Delgada

Ponta Delgada je malebná vesnice na severním pobřeží ostrova, kde nasajete dokonalý klid a místní atmosféru.

Poblíž se nachází maják Farol de Albarnaz, který je sice pro veřejnost uzavřený, ale přesto jsou odtud nádherné výhledy na útesy a ostrov Corvo. Až k majáku se dá dojet autem nebo sem dojdete z vesnice za necelou hodinu.

ponta delgada ostrov flores azory

7. Stezka Fajã Grande – Ponta Delgada (PR1FLO)

 • Náročnost: středně náročné, místy strmé a nejištěné úseky
 • Čas: 3,5-4 hodiny v jednom směru
 • Délka: 9 km, převýšení 600 m
 • Výchozí pozice: bezplatné parkoviště v osadě Ponta da Fajã, která se nachází za vesnicí Fajã Grande
 • Mapa trasy Fajã Grande – Ponta Delgada

Stezka Fajã Grande – Ponta Delgada, známá taky jako PR1FLO, je jednou z nejkrásnějších a nejznámějších turistických tras na ostrově Flores, Azory.

flores azory turistické trasy

Tato trasa spojuje vesnici Fajã Grande na západním pobřeží s vesnicí Ponta Delgada na severním pobřeží. Stezka vede přes dramatické pobřeží, zelené údolí, vodopády a divoké útesy, takže se po cestě rozhodně nudit nebudete.

flores azory turistické trasy

Cesta je středně náročná – především první 2 kilometry jsou opravdu strmé a náročné na výstup. Vzhledem k terénu je lepší zvolit cestu z Fajã Grande. Po výstupu už budete jen mírně klesat do Ponta Delgada. Tady si můžete vzít taxi zpět do Fajã Grande nebo jet autobusem.

Pokud chcete jít okružní trasu, u rozcestníku asi po 2,5 kilometrech se dejte doprava po cestě, která vás provede přes přírodní rezervaci a zpět do Fajã Grande.

 • Náročnost: středně náročné, místy strmé a nejištěné úseky
 • Čas: celý okruh 7-8 hodin
 • Délka: 16 km, převýšení 1 150 m
 • Výchozí pozice: bezplatné parkoviště v osadě Ponta da Fajã, která se nachází za vesnicí Fajã Grande
 • Mapa okružní trasy Fajã Grande
flores azory turistické trasy

8. Stezka Lajedo – Fajã Grande (PR2FLO)

 • Náročnost: středně náročné, místy strmé a nejištěné úseky
 • Čas: 4,5 – 5 hodin v jednom směru
 • Délka: 12 km, převýšení 500 m
 • Výchozí pozice: bezplatné parkování v Lajedo nebo se sem dá jet autobusem (zkontrolujte předem jízdní řády – více informací o autobusech najdete níže v článku)
 • Mapa trasy Lajedo – Fajã Grande

Směrem na jih vede stezka Lajedo-Fajã Grande, další krásná túra, při které si užijete procházku pořádnou exotikou. Tahle stezka vám ukáže, proč je ostrov Flores považovaný za nejzelenější a nejexotičtější ostrov v Azorech.

flores azory turistické trasy

Na rozdíl od předchozí stezky vás tady nečeká výrazně převýšení se strmými úseky. Postupně mírně stoupáte a zase klesáte až do Fajã Grande.

Pokud máte méně času, můžete dojít do vesnic Mosteiro nebo Fajãzinha a odtud se vrátit autobusem zpět.

flores azory turistické trasy

9. Koupání na ostrově Flores

Na ostrov Flores se nelétá kvůli písčitým, nekonečným plážím. Pláže na ostrově jsou kamenité, s horším přístupem do vody a bez zázemí. Přesto se i tady najít místa, kam se můžete zajít vykoupat. Jen počítejte s tím, že voda tu je studená.

Upravenou betonovou pláž najdete ve Fajã Grande, na ní navazuje kamenitá pláž. Oblíbené jsou taky přírodní bazénky v Santa Cruz, kde je sice voda bouřlivější, ale za to nádherně čistá a osvěžující.

santa cruz das flores koupání azory

V Santa Cruz jsou další možnosti, kde se vykoupat – stačí jít podél pobřeží na sever a za pár minut je najdete. Na jihu ostrova se nachází malá, kamenitá pláž Fajã de Lopo Vaz.

Naše tipy na pláže jsme vyznačili taky v mapě na začátku článku. Všechny jsou zdarma volně přístupné.

santa cruz flores azory koupání
santa cruz flores azory koupání

10. Aldeia da Cuada

Aldeia da Cuada je malebná vesnička, která vás okouzlí svou autentickou atmosférou a výhledem na oceán. Nachází se na půli cesty mezi Fajãzinha a Fajã Grande na západním břehu ostrova, takže má perfektní polohu pro poznávání ostrova.

Aldeia da Cuada byla původně opuštěná vesnice, kterou znovu oživila pečlivá rekonstrukce kamenných domů. Každý dům byl zrekonstruován s ohledem na původní architekturu a přeměněn na komfortní chatu. Pokud si chcete užít pobyt v tradiční azorské vesnici, toto místo je ideální.

Aldeia da Cuada

11. Corvo

Ostrov Corvo, nejmenší a nejsevernější z Azorských ostrovů, je známý především pro kráter Caldeirão, který nabízí dechberoucí výhled na sopečnou kalderu s dvěma jezery. Celý kráter obejdete asi za 2,5 hodiny po značené stezce.

Corvo je z Flores dobře dostupné – především v letní sezóně, kdy vyplouvají až 2 trajekty denně. V přístavu ve Vila do Corvo stojí taxíky, které vás zavezou pod kráter (10 € v roce 2023). Ušetříte si tím značnou část cesty a získáte více času na prozkoumání okolí kaldery.

Trajekty na ostrov Corvo

 • Trasa: Lajes das Flores – Vila do Corvo (Corvo)
 • Společnost: Atlânticoline
 • Sezónnost: Spoje jsou k dispozici v letní sezóně – z Flores na Corvo do poloviny září, z Corvo na Flores do začátku listopadu
 • Frekvence: Během letní sezóny vyplouvají trajekty 2 denně kromě středy, na podzim pak několikrát týdně.
 • Cena: Jednosměrná jízdenka stojí 10 € (v roce 2024).
 • Doba plavby: Plavba trvá 40 minut.
 • V obou přístavech není pokladna – Rezervace trajektu

Plavba za delfíny a velrybami

Okolí ostrovů Flores a Corvo jsou ideální pro pozorování velryb a delfínů. Tato plavba zahrnuje obojí – výlety kolem kaldery na ostrově Corvo a možnost zahlédnout velryby a delfíny v jejích přirozeném prostředí. Navíc jste na člunu, tak je máte téměř na dosah.

flores azory pozorování velryb a delfínů

Jak se dostat na ostrov Flores, Azory

Letecky

V roce 2024 se na ostrov Flores dostanete pouze letecky a to po celý rok. Momentálně nefungují trajekty z přístavu Horta na ostrově Faial, jak to bývalo v minulosti.

Na letiště Santa Cruz ve Flores se dostanete z následujících letišť v Azorech:

 • Ponta Delgada (São Miguel)
 • Horta (Faial)
 • Lajes (Terceira)

Všechna tato letiště mají spojení s jinými evropskými letišti, nejčastěji s Lisabonem, ale taky s Portem, Barcelonou nebo Amsterdamem. Nejvíce letů najdete do Ponta Delgada, kam se dá dokonce dostat i přímým letem se Smartwings z Prahy (doba letu cca 5h 30 m).

Zde najdete všechny lety na Azorské ostrovy.

flores azory co vidět

Lety na Azorské ostrovy provozuje společnost SATA Air Açores (Azores Airlines). Celoročně jsou pak v nabídce lety mezi jednotlivými ostrovy.

Doba letu na Flores z okolních ostrovů je kolem 1 hodiny a cenově počítejte za jednosměrnou letenku kolem 65-95 EUR.

Můžete si naplánovat lety tak, abyste na přestupním ostrově strávili nějaký čas a viděli tak více z Azorských ostrovů.

ostrov Flores Azorské ostrovy letiště santa cruz

Jak se dostat z letiště Santa Cruz das Flores (FLW)

 • Taxi: Taxislužby jsou k dispozici přímo u letiště. Cesta do centra Santa Cruz das Flores trvá přibližně 5-10 minut a stojí kolem 5-10 EUR.
 • Autopůjčovna: Na letišti jsou k dispozici autopůjčovny, což je skvělá možnost pro ty, kteří plánují prozkoumávat celý ostrov.
 • Pěšky: Pokud jste ubytovaní v Santa Cruz das Flores, centrum se nachází necelý kilometr chůze od letiště.
 • Zde jsou oficiální stránky letiště Flores.

Ubytování Flores, Azory 😴

flores azory ubytování
INATEL Flores

Udržitelný hotel v Santa Cruz, výborné jídlo, bazén

flores azory ubytování
Villas do Mar

Útulné apartmány u pláže ve Fajã Grande

Autem na ostrově Flores, Azory

Auto je nejlepší možnost, jak prozkoumat ostrov. Veřejná doprava na Flores funguje spíše sporadicky a trvá, než se přemístíte z jednoho místa na druhé. Auto vám tak poskytne daleko větší svobodu.

Ostrov Flores není velký – na většinu míst na ostrově se autem dostanete asi za 20-30 minut jízdy.

Hlavní silnice jsou dobře udržované a asfaltové. Některé vedlejší silnice mohou být úzké, klikaté a ne vždy v perfektním stavu (někdy jsou taky nezpevněné). Buďte opatrní zejména za deště, kdy mohou být kluzké.

Čerpací stanice najdete v Santa Cruz a Lejas. Parkování je zdarma.

flores azory

Rychlostní limity

 • V obcích: 50 km/h
 • Mimo obce: 90 km/h
 • Na venkovských cestách: 30-40 km/h, v závislosti na stavu a šířce cesty

Dopravní předpisy

 • Povinné vybavení: Bezpečnostní pásy jsou povinné pro všechny cestující.
 • Alkohol: Maximální povolená hladina alkoholu v krvi je 0,5 ‰.
 • Mobilní telefony: Používání mobilních telefonů za jízdy je zakázáno, pokud nepoužíváte hands-free.
flores azory

Půjčení auta

Hlavní půjčovny na ostrově Flores:

 • Ilha Verde Rent-a-Car
 • Autatlantis Rent-a-Car

Některé autopůjčovny na ostrově São Miguel přijímají platby kreditní i debetní kartou (karta musí být na vás, pokud je rezervace na vaše jméno) – informace najdete vždy v podmínkách pronájmu u konkrétního vozu.

U ubytování a pronájmu na Azorech platí, že je určitě lepší vše rezervovat s dostatečným předstihem.

Rezervujte si auto za nejlepší cenu.

floers azory půjčení auta

Ponechte si na kartě dostatečnou hotovost pro zálohu, která vám bude po zapůjčení na kartě zablokovaná a uvolněná hned po vrácení vozu. Je to běžná praxe i v jiných zemích. Podrobné informace o záloze najdete v sekci podmínek pronájmu přímo u vozidla.

Při převzetí si auto důkladně prohlédněte a nafoťte. Auta z půjčoven na ostrově Flores bývají často poškozená, protože silnice tu jsou úzké. Z toho důvodu je taky lepší rezervovat auto s předstihem, pokud chcete mít auto v lepším stavu.

Praktické tipy

 • Navigace: Zvažte půjčení GPS navigace nebo si stáhněte offline mapy.
 • Pojištění: Ujistěte se, že máte dostatečné pojištění – při rezervaci máte možnost zvolit, zda pojištění požadujete či nikoliv.
 • Vratná palivová politika: Většina půjčoven vyžaduje vrácení vozu s plnou nádrží.

Rezervujte si auto za nejlepší cenu.

ostrov Flores Azorské ostrovy

Veřejná doprava na ostrově Flores, Azory

Autobusy

Veřejnou dopravu zajišťují autobusy. Ty propojují všechna města a vesnice na ostrově, ale počítejte s tím, že často jezdí jen jednou nebo dvakrát denně. Zde najdete jízdní řády. Po příletu dostanete přímo na letišti jízdní řády. Pro vyhledání spojů můžete použít taky Google mapy.

Jízdenky se kupují přímo u řidiče. Na tarify se můžete podívat na tomto odkaze – cenově vychází kolem 1,5-4 EUR podle toho, kam na ostrově jedete.

Taxi

Kromě autobusů můžete využít taky taxi – kontakty dostanete opět na letišti. Cenově se pohybují kolem 15-20 EUR na bližší místa, kolem 30 EUR do vzdálenějších vesnic.

Trajekty na ostrově Flores

Přístav Lajes das Flores: Hlavní přístav na ostrově Flores se nachází v městě Lajes das Flores. Tento přístav slouží jako výchozí bod pro trajektovou dopravu na další ostrovy – v roce 2024 nejsou žádné trajekty do přístavu Horta (přístav Faial).

Trajektem se dostanete pouze na ostrov Corvo. Více o trajektu na ostrov Corvo najdete výše.

Jak se dostat do přístavu Lajes das Flores

Taxi: Taxíky jsou dostupné v Santa Cruz das Flores i dalších městech. Cesta do přístavu z centra Santa Cruz das Flores trvá přibližně 20 minut a stojí kolem 15-20 EUR.

Autobus: Místní autobusová doprava je hodně omezená. Ze Santa Cruz jezdí autobusy cca dvakrát denně (linka FL1A) a cesta trvá kolem 50 minut. Do přístavu se dostanete taky z Fajã Grande (spoje FL2), ale tady jsou spoje ještě omezenější – cca jednou denně a cesta trvá hodinu. Dá se jet taky s přestupem v Santa Cruz, kdy pak počítejte s cestou kolem 1,5-2 hodin.

Autopůjčovna: V Santa Cruz das Flores jsou k dispozici autopůjčovny. Rezervujte s předstihem, ať si zajistíte volné auto.

ostrov Flores Azorské ostrovy - Cascata da Ribeira do Ferreiro

Kde se ubytovat na ostrově Flores, Azory

Ubytování na ostrově Flores je dobré rezervovat s větším předstihem. Nabídka je omezená a během hlavní turistické sezóny bývá vše rychle vybookované.

Pokud hledáte živější atmosféru a zázemí, zvolte ubytování v Santa Cruz das Flores, Fajã Grande nebo Lajes. Ve všech těchto městech najdete minimálně 2 obchody s větším výběrem potravin, několik restaurací a bankomat.

Ponta Delgada nebo Fazenda jsou klidnější, je tu menší obchod, bankomat, restaurace.

 • Aldeia da Cuada – nádherné ubytování na západním pobřeží, výborná kuchyně, bazén
 • Casas da Quinta – stylový apartmán s terasou v Santa Cruz das Flores
 • INATEL Flores – udržitelný hotel v Santa Cruz, výborné jídlo, bazén
 • Villas do Mar – útulné apartmány u pláže ve Fajã Grande

Ubytování Flores, Azory 😴

flores azory ubytování
Aldeia da Cuada

Nádherné ubytování, výborná kuchyně, bazén

flores azory ubytování
Casas da Quinta

Stylový apartmán s terasou v Santa Cruz das Flores

Kempy na Flores, Azory

Na Flores najdete několik kempů, které můžete využít při svých toulkách po ostrově zcela zdarma. Zmíněné kempy jsme vyznačili taky v mapě na začátku článku.

 • Kemp Santa Cruz (východ) – asi nejlepší kemp na celém ostrově, studená i teplá voda, toalety, elektřina, kousek od obchodu i baru a hned vedle přírodních bazénů, kde se můžete vykoupat
 • Kemp v Cedros (východ) – přístřešek s posezením, studená voda, toalety, elektřina, jako bonus nádherný výhled na útesy
 • Kemp v Lajes (jih) – přístřešek, studená i teplá voda, toalety, elektřina
 • Kemp ve Fajã Grande (západ) – studená i teplá voda, toalety, elektřina, s kempem sousedí občerstvení, které je otevřené od rána až do pozdního večera
 • Kemp v Ponda Delgada (sever) – přístřešek, studená voda, toalety, elektřina

Kempy jsou na Azorských ostrovech obecně zdarma nebo za malý poplatek.

flores azory co vidět

Obchody a restaurace na ostrově Flores, Azory

Na ostrově Flores se nachází několik menších supermarketů a obchodů s potravinami, kde je možná výběr trochu omezenější, ale pořád překvapivě velký. Určitě tu nebudete mít problém s nakoupením základních potravin i nějakých dobrot na cestu.

Supermarkety se nachází ve větších městech, jako je Santa Cruz, Fajã Grande a Lajes. Menší obchody pak najdete taky v Ponta Delgada nebo Fazenda.

flores azory turistické trasy

Větší obchody mívají otevřeno taky pár hodin v neděli, menší obchody jsou v neděli zavřené. Otevírací doba se většinou pohybuje v rozmezí 9:00-19:00, ale trochu se to liší obchod od obchodu.

To platí taky pro restaurace. V Santa Cruz, Lajes nebo Fajã Grande je atmosféra živější a restaurací je tu na výběr hned několik. Občerstvení se ale nachází taky ve vesnicích v okolí, jako je Ponta Delgada, Fazenda, Lomba apod.

Restaurace mají většinou otevřeno na oběd a poté znovu na večeři. Některé otevírají jen na večeře nebo v turističtějších oblastech mají otevřeno celý den.

Bankomaty jsou ve většině měst a vesnic.

fajazinha flores azory

Kdy navštívit ostrov Flores, Azory

Počasí na ostrově Flores

Počasí na Flores je mírné po celý rok díky oceánskému klimatu. Teploty se pohybují v rozmezí 10-25 °C, přičemž nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen.

Dešťové přeháňky mohou přijít kdykoliv a běžně se tu vystřídají všechny roční období během dne, takže je dobré mít vždy po ruce lehkou nepromokavou bundu.

Jaro (březen až květen)

Na jaře začíná na ostrově Flores kvést nespočet druhů květin, odkud taky pramení název ostrova. Hlavní atrakcí jsou hortenzie, které kvetou od května do konce srpna/září a doslova proměňují ostrov v pestrou květinovou zahradu. Teploty se pohybují kolem příjemných 15-20 °C a turistů je relativně málo.

flores azory co vidět

Léto (červen až srpen)

Léto je nejteplejším obdobím roku na ostrově Flores, s teplotami dosahujícími 20-25 °C. Díky mírnému klimatu a osvěžujícímu mořskému vánku je léto skvělým časem pro návštěvu. Turistů je tu více, ale stále se jedná o málo navštěvovanou oblast v porovnání s jinými destinacemi.

Podzim (září až listopad)

Podzim je ideální pro ty, kteří chtějí zažít ostrov v klidnějším tempu. Teploty se pohybují kolem 17-22 °C a turistů je méně. I na podzim můžete stále vidět kvetoucí hortenzie, i když jejich hlavní sezóna již skončila.

Zima (prosinec až únor)

Zima je nejklidnějším obdobím na ostrově Flores. Teploty zřídka klesají pod 10 °C, ale bývá deštivěji. Pokud hledáte únik před zimním chladem a nevadí vám občasný déšť, zima na Flores je skvělý obdobím.

flores azory co vidět

Toto bylo naše tipy na výlety a turistické trasy, co vidět na ostrově Flores na Azorských ostrovech. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Portugalsku

AZORY: Zde jsou nejkrásnější místa, co navštívit na Azorských ostrovech. Ostrov Sao Miguel poskytuje nejlepší zázemí a je neuvěřitelně rozmanitý – zde jsou nejkrásnější trasy a co vidět na ostrově Sao Miguel, Azory (včetně praktických informací a mapy).

Zde je podrobný průvodce pro ostrov Terceira v Azorech. Dalším krásným ostrovem je Faial – podívejte se na cestovního průvodce pro Faial, Azory.

PORTUGALSKO: Inspirujte se nejkrásnějšími místy, co navštívit v Portugalsku. Zde ja náš podrobný průvodce pro Algarve v Portugalsku, včetně nejkrásnějších míst, stezek a pláží (+ mapa).

LISABON: Podívejte se na naše tipy na nejkrásnější místa, co navštívit v Lisabonu. V podrobné recenzi se dozvíte, jak ušetřit s Lisabonskou kartou.

PORTO: V tomto článku se dočtete o nejlepších místech, co navštívit v Portu (včetně mapy a praktických informací).

SINTRA: Pokud plánujete jednodenní výlet do Sintry, získejte naše tipy, jak se dostat do Sintry z Lisabonu. V dalším článku sdílíme tipy, co navštívit v Sintře a jak si užít návštěvu paláce Pena.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *