11 tipů na trasy a co vidět na ostrově Faial, Azory (+ mapa) – průvodce

azorské ostrovy faial

Plánujete cestu na ostrov Faial v Azorských ostrovech? Tento podrobný průvodce vám ukáže, co vidět na ostrově Faial, Azory, a nabídne praktické tipy, jak si návštěvu Modrého ostrova maximálně užít.

Najdete zde informace o dopravě, letišti, trajektech, obchodech a mnoho dalšího + mapa ke stažení zdarma. Ponořte se do jedinečné přírodní krásy Azorských ostrovů a objevte všechny skryté poklady, které ostrov Faial nabízí.

Základní informace o ostrově Faial, Azory

Ostrov Faial, pátý největší ostrov Azorských ostrovů, vás okamžitě uchvátí svou neuvěřitelnou krásou, divokou přírodou a autentickou atmosférou.

Modré hortenzie zde kvetou od května do září, pokrývají ostrov nádhernými květy a vytvářejí tak dojem rozkvetlé zahrady uprostřed oceánu.

Faial je známý svým přístavem Horta, který je oblíbenou zastávkou pro jachtaře z celého světa a přináší tak na ostrov kosmopolitní atmosféru.

faial azory co vidět

Ať už obdivujete sopečné krátery, jako je Caldeira, nebo si užíváte pohled na dramatické útesy a křišťálově čisté vody Atlantského oceánu, Faial má vše, co si může přírodní nadšenec přát.

Celý ostrov je kompaktní a snadno ho prozkoumáte během několika dní. Ostrov je navíc součástí centrálního seskupení Azor, což usnadňuje objevování dalších ostrovů, jako je Terceira, Pico, São Jorge a Graciosa. Přímým letem se odtud dostanete taky na nejexotičtější ostrov v Azorech – ostrov Flores.

Ostrov Faial, Azorské ostrovy – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na turistické trasy a zajímavosti, co vidět na ostrově Faial, Azorské ostrovy. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňujeme v cestovním průvodci pro Faial, Azory. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Nejkrásnější trasy a co vidět na ostrově Faial, Azory

1. Caldeira do Cabeço Gordo

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 2 hodiny
 • Délka: 6,8 km
 • Výchozí pozice: bezplatné parkoviště u vstupu do Caldeira

Caldeira do Faial je obrovský sopečný kráter s průměrem asi 2 km a hloubkou 400 metrů, který je jedním z nejpůsobivějších přírodních úkazů na ostrově.

Ze stezky kolem okraje kráteru si užijete nádherné výhledy na vnitřní stranu kaldery i na celý ostrov.

Caldeira do Cabeço Gordo faial

Kratér je obklopený bujnou vegetací, včetně hortenzií a faya, stálezeleného keře, po kterém je ostrov pojmenovaný.

Kaldera je často zahalená v mlze. Procházka kolem kaldery je nenáročná a při jasném počasí se vám odmění dechberoucími výhledy.

Caldeira do Cabeço Gordo faial
Caldeira do Cabeço Gordo faial

2. Capelinhos

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: na prohlídku si vyčleňte cca 1,5-2 hodiny
 • Délka: procházka k vyhlídkám po okolí je dlouhá asi 1,5 km
 • Výchozí pozice: bezplatné parkoviště u majáku

Capelinhos je vulkanický komplex na západním pobřeží, který vznikl během erupce v roce 1957. Díky okolní krajině budete mít pocit, že jste se ocitli na měsíci.

V okolí je několik vyhlídek, ze kterých si můžete vulkán prohlédnout blíže. Jen pozor, docela tu fouká vítr a víří písek.

Capelinhos ostrov faial azory

Můžete navštívit taky Vulkanologické centrum, kde se dozvíte více o sopečné činnosti a historii tohoto místa. Součástí vstupenky je taky návštěva a výhled z majáku. Samotné vyhlídky jsou přístupné zdarma.

ostrov faial azory
Capelinhos ostrov faial azory

3. Horta

Horta je hlavní město ostrova Faial. Plná života, s přístavem a marinou, kolem kterých se můžete procházet po upravené promenádě. Na mole uvidíte taky kresby námořníků, které tu po návštěvě zanechávají.

Město nabízí kompletní zázemí – několik obchodů, restaurace, pláž, trajekty na okolní ostrovy a snadný přístup k zajímavostem v okolí.

Když tu budete, nenechte si ujít v přístavu návštěvu vyhlášené hospody Peter’s Cafe Sport, místa setkávání pro jachtaře a námořníky, kteří cestují přes Atlantský oceán. Stěny baru zdobí vlajky a suvenýry, které zanechali návštěvníci z celého světa.

Miradouro de Nossa Senhora da Conceição

Nejlepší pohled na Hortu se vám naskytne na jedné z vyhlídek, které se nacházejí na kraji města – Miradouro de Nossa Senhora da Conceição nebo Miradouro da Nossa Senhora do Pilar. Přímo u vyhlídek můžete zaparkovat nebo sem dojdete asi za hodinu z centra.

horta faial azory

4. Praia de Porto Pim

Pláž Porto Pim je pláž ve městě Horta. Menší pláž s černým pískem, kde nejsou tak velké vlny a přístup do vody je snadný. Najdete tu toalety, sprchy, restaurace.

horta faial pláž
horta faial pláž

5. Monte da Guia

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 1,5 hodiny
 • Délka: cca 1 km v jednom směru
 • Výchozí pozice: bezplatná parkoviště u pláže Porto Pim (je jich tu několik)

A odkud se pokochat nejlepším výhledem na pláž v zálivu? Vydejte se na vrchol Monte da Guia po panoramatické stezce, která vede přímo od pláže až na vrchol Gaia. Stezka je nenáročná a ty výhledy, zvlášť při západu slunce, určitě stojí za to.

Snadno se sem dostanete taky z centra přes promenádu nebo autem.

Ubytování Faial, Azory 😴

ubytování faial azory
Azoris Faial Garden Hotel

Nádherný výhled, nekonečný bazén, wellness, restaurace

ubytování faial azory
Casa da Baía

Útulné ubytování v centru, snídaně + dobrá cena

monte da guia faial azory

6. Morro de Castelo Branco

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 30 minut až 1 hodina podle toho, odkud vycházíte
 • Délka: 100 m až 3 km podle toho, odkud vycházíte
 • Výchozí pozice: bezplatné parkoviště se nachází u vyhlídky (vede sem štěrkovitá cesta) nebo můžete zaparkovat kousek odtud v Lombega a vydat se po nenáročné stezce okolím.

Morro de Castelo Branco je výrazný skalní útvar a jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst na ostrově Faial. Okolí si můžete projít po upravené stezce, odkud se vám naskytnou další výhledy na chráněné pobřeží.

Morro de Castelo Branco faial azory co vidět

7. Cesta podél pobřeží

Upravená silnice vede kolem pobřeží ostrova Faial a nabízí krásné výhledy na oceán. Nachází se tu několik vyhlídek, kde můžete zastavit a pokochat se (i když na ostrově Flores jsou ty výhledy ještě lepší).

faial vyhlídky / faial azory co vidět

Miradouro do Cabeço das Pedras Negras

Náročnost: nenáročné, až k vyhlídce se dá dojet autem

Miradouro do Cabeço das Pedras Negras se nachází krátkou odbočku z hlavní silnice u vesnice Ribeirinha. Stačí projet pár zatáček a naskytne se vám jeden z nejlepších výhledů na ostrově.

Pokud budete mít štěstí na jasné počasí, přímo před vámi se rozevře výhled na horu Pico, která dramaticky vystupuje zpoza mraků.

Miradouro do Cabeço das Pedras Negras faial azory

Miradouro da Ribeira das Cabras

Náročnost: nenáročné, až k vyhlídce se dá dojet autem

Krásné výhledy si užijete taky ze západního pobřeží, kde se nachází vyhlídka Miradouro da Ribeira das Cabras. Bezplatně zaparkovat můžete pár metrů u silnice pod vyhlídkou.

Miradouro da Ribeira das Cabras faial azory

8. Turistické trasy na ostrově Faial

Ostrov Faial je ráj pro milovníky pěší turistiky. Na letišti dostanete letáčky, kde jsou stezky vyznačené. Zde jsou naše tipy na turistické trasy na ostrově Faial:

Ribeirinha (PRC09FAI)

Délka: 8,3 km
Trasa: Okruh začíná a končí v Ribeirinha
Zajímavosti: Stezka prochází zříceninami kostela São Mateus, přístavem Boca da Ribeira a majákem Ribeirinha, které byly poškozeny zemětřesením v roce 1998. Trasa nabízí výhledy na dramatické útesy a prochází vyhlídkou Pedras Negras.

Trilho da Levada (PR3FAI)

Délka: 7,6 km
Trasa: Z Cabeço dos Trinta do Cedros
Zajímavosti: Tato stezka sleduje historický vodní kanál, který byl vybudován pro zásobování vodou pro hydroelektrickou energii. Cesta vede přes endemickou vegetaci a poskytuje pohledy na vulkanické útvary.

levada faial

9. Koupání na ostrově Faial

Na ostrov Faial se nejezdí kvůli nekonečným písčitým plážím, ale přesto zde najdete několik skvělých míst ke koupání. Pláže jsou často s jemným černým pískem a voda je krásně čistá a osvěžující.

 • Praia do Porto Pim – pláž v hlavním městě Horta, poblíž restaurace, kavárny
 • Přírodní bazény Varadouro – přírodní bazény jsou rozdělené do několika částí, takže se tu dá najít soukromí nebo mělký bazén pro děti, sprcha, toalety, občerstvení
 • Praia da Fajã – písčitá pláž na západním břehu, ale často se silnými vlnami, posezení, toalety
 • Praia do Almoxarife – oblíbené místo pro místní i turisty na východním pobřeží, s výhledem na ostrov Pico, toalety, kavárna
 • Bazény Castelo Branco – dva uměle vybudované bazény s mořskou vodou, toalety, sprchy (studená voda)

Ubytování Faial, Azory 😴

ubytování faial azory
Monte da Guia

Levné, moderní ubytování u pláže, sdílená kuchyně

ubytování faial azory
Faial Marina Apartments 1

Vybavené apartmány, gril, terasa, skvělá poloha

10. Plavby za delfíny a velrybami

Okolí ostrova Faial je ideální pro pozorování velryb a delfínů. Můžete se vydat na lodní výlet z přístavu Horta a sledovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Některé společnosti nabízejí plavby s odbornými průvodci, kteří vás seznámí s místní faunou a flórou.

faial delfíny a velryby plavba

11. Výlet na ostrovy v okolí

Ostrov Faial leží v centrální části Azor, spolu s ostrovy Pico, São Jorge, Graciosa a Terceira.

Ostrovy Pico a São Jorge leží nejblíže, takže pokud chcete prozkoumat více z Azor, vydejte se na plavbu trajektem.

Pico

Trajekty z Horta jezdí pravidelně několikrát denně a cesta trvá necelou půl hodinu do přístavního města Madalena (cenově kolem 4 €).

Hlavní atrakcí na ostrově je vyhaslá sopka Pico, na kterou vás čeká asi 3 hodinový výstup. Před výstupem se musíte zaregistrovat a zaplatit poplatek.

pico azory

V Pico se nacházejí taky vinice zapsané na seznamu UNESCO. Můžete navštívit místní muzeum nebo si sednout se sklenkou vína. Ostrov sice patří k největším na Azorech, ale zdaleka není tak zelený jako jiné ostrovy (i když zelený je stále dost). Z toho důvodu nese název Šedý ostrov.

pico azory

São Jorge

Trajekty z Horta jezdí pravidelně několikrát týdně a cesta trvá přibližně 2 hodiny do přístavního města Velas (cenově kolem 16 €).

São Jorge azory

Hlavní atrakcí na ostrově São Jorge jsou jeho strmé útesy a turistické stezky. Nejznámější je stezka Fajã da Caldeira de Santo Cristo, která vede k nádherné laguně.

Ostrov je také proslulý svými sýry, které můžete ochutnat v místních sýrárnách. Vyváží se dokonce i na pevninu Portugalska.

São Jorge

Jak se dostat na ostrov Faial, Azory

Na ostrov Faial se dostanete letecky nebo trajektem z okolních ostrovů. Nyní si obě možnosti blíže představíme.

Letecky

Na ostrov Faial se dostanete letecky po celý rok, což je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob dopravy.

Z následujících letišť létají pravidelně přímé lety na ostrova Faial:

 • Lisabon
 • Ponta Delgada (São Miguel)
 • Santa Cruz (Flores)
 • Lajes (Terceira)
 • Vila do Corvo (Corvo)

Letiště v Ponta Delgada a Lisabonu mají navíc spojení s mnoha evropskými letišti, takže se sem dostanete relativně snadno a často za velmi dobré ceny.

Do Ponta Delgada se dokonce dostanete i přímým letem se Smartwings z Prahy (doba letu cca 5h 30 min).

Zde najdete všechny lety na Azorské ostrovy.

faial horta letiště

Lety na Azorské ostrovy provozuje společnost SATA Air Açores (Azores Airlines). Celoročně jsou v nabídce také lety mezi jednotlivými ostrovy – z Faial tak můžete pohodlně přeletět do Ponta Delgada, Terceira nebo Flores.

Doba letu na Faial z okolních ostrovů je kolem 30 minut až 1 hodiny a cenově počítejte za jednosměrnou letenku kolem 45-75 EUR. Ceny jsou u Azorských aerolinek většinou fixní a mění se jen lehce podle sezónnosti.

Můžete si naplánovat lety tak, abyste na přestupním ostrově strávili nějaký čas a viděli tak více z Azorských ostrovů.

Letiště Horta

Letiště Horta na ostrově Faial je mezinárodní, menší letiště, které je pro potřeby ostrova naprosto dostačující. Pro více informace se podívejte na oficiální stránky.

Jak se dostat z letiště Horta (HOR)

Letiště v hlavním městě Horta leží 9,5 km od centra města. Mátě několik možností, jak se dostat do centra:

 • Taxi: Taxíky mají stanoviště přímo u letiště. Cesta do centra města Horta trvá přibližně 10-15 minut a stojí kolem 15 EUR.
 • Autopůjčovna: Na letišti jsou k dispozici autopůjčovny, což je skvělá možnost pro ty, kteří plánují prozkoumávat celý ostrov.
 • Autobusy: Kolem letiště jezdí taky místní autobusy, kterými se dostanete po celém ostrově. Nevýhodou je, že jezdí velmi sporadicky.
Azory

Autem na ostrově Faial, Azory

Auto je nejlepší možnost, jak prozkoumat ostrov. Veřejná doprava na Faial funguje, ale auto vám poskytne daleko větší svobodu a flexibilitu.

Ostrov Faial není velký – na většinu míst na ostrově se autem dostanete asi za 20-30 minut jízdy.

Hlavní silnice jsou dobře udržované a asfaltové. Některé vedlejší silnice mohou být úzké, klikaté a ne vždy v perfektním stavu. Buďte opatrní zejména za deště.

Čerpací stanice najdete v Hortě, Castelo Branco na jihu a Salão na východě ostrova. Parkování je zdarma.

Rychlostní limity

 • V obcích: 50 km/h
 • Mimo obce: 90 km/h
 • Na venkovských cestách: 30-40 km/h, v závislosti na stavu a šířce cesty

Dopravní předpisy

 • Povinné vybavení: Bezpečnostní pásy jsou povinné pro všechny cestující.
 • Alkohol: Maximální povolená hladina alkoholu v krvi je 0,5 ‰.
 • Mobilní telefony: Používání mobilních telefonů za jízdy je zakázáno, pokud nepoužíváte hands-free.
Capelinhos azory

Půjčení auta

Hlavní autopůjčovny na ostrově Faial:

 • Ilha Verde Rent-a-Car
 • Autatlantis Rent-a-Car
 • My Volcanic Wheels Rent-a-Car
 • Autoturística Faialense Rent-a-Car

Některé autopůjčovny na ostrově Faial přijímají platby kreditní i debetní kartou (karta musí být na vás, pokud je rezervace na vaše jméno) – informace najdete vždy v podmínkách pronájmu u konkrétního vozu.

U ubytování a pronájmu na Azorech platí, že je určitě lepší vše rezervovat s dostatečným předstihem.

Rezervujte si auto za nejlepší cenu.

Ponechte si na kartě dostatečnou hotovost pro zálohu, která vám bude po zapůjčení na kartě zablokovaná a uvolněná hned po vrácení vozu. Je to běžná praxe i v jiných zemích. Podrobné informace o záloze najdete v sekci podmínek pronájmu přímo u vozidla.

Praktické tipy

 • Kontrola: Při převzetí si auto důkladně prohlédněte a nafoťte.
 • Navigace: Zvažte půjčení GPS navigace nebo si stáhněte offline mapy.
 • Pojištění: Ujistěte se, že máte dostatečné pojištění – při rezervaci máte možnost zvolit, zda pojištění požadujete či nikoliv.
 • Vratná palivová politika: Většina půjčoven vyžaduje vrácení vozu s plnou nádrží.

☞ Zde najdete kompletní nabídku autopůjčoven na ostrově Faial.

azory

Veřejná doprava na ostrově Faial, Azory

Autobusy

Veřejnou dopravu na ostrově Faial zajišťují autobusy, které propojují hlavní města a vesnice. Jízdní řády můžete najít online nebo přímo na letišti v Hortě, kde jsou k dispozici informační brožury. Pro vyhledání spojů můžete také použít Google Maps.

Obecně jezdí autobusy na ostrově Faial minimálně, jen pár spojů přes den. Auto je tak určitě nejlepší varianta, jak prozkoumat ostrov.

Jízdenky se kupují přímo u řidiče. Tarify se pohybují kolem 1,5-3 EUR v závislosti na vzdálenosti.

Taxi

Kromě autobusů můžete využít taky taxi, které je dostupné ve většině měst a vesnic. Kontakty na místní taxi služby dostanete na letišti.

Cena za taxi se pohybuje kolem 10-15 EUR na kratší vzdálenosti a kolem 20-30 EUR do vzdálenějších míst na ostrově.

horta azory

Trajekty na ostrově Faial

Přístav Horta: Hlavní přístav na ostrově Faial se nachází ve městě Horta. Tento přístav slouží jako výchozí bod pro trajektovou dopravu na další Azorské ostrovy, jako jsou Pico, Terceira, Graciosa a São Jorge. Trajekty jsou v provozu po celý rok, přístav je moderní včetně toalet a pokladny.

Trajekty provozuje společnost Atlânticoline.

Zde jsou základní informace o trajektech:

Pico

 • Přístav: Madalena
 • Doba plavby: cca 30 minut
 • Cena: kolem 4 €
 • Frekvence: několikrát denně po celý rok

São Jorge

 • Přístav: Velas
 • Doba plavby: 2 hodiny
 • Cena: kolem 16 €
 • Frekvence: dvakrát denně po celý rok

Terceira

 • Přístav: Angra do Heroísmo
 • Doba plavby: 6 hodin
 • Cena: kolem 30 €
 • Frekvence: sezónní, několikrát týdně

Graciosa

 • Přístav: Vila da Praia
 • Doba plavby: 5 hodin
 • Cena: kolem 30 €
 • Frekvence: sezónní, několikrát týdně
horta azory

Kde se ubytovat na ostrově Faial, Azory

Ubytování na ostrově Faial je dobré rezervovat s větším předstihem – minimálně 2 měsíce předem. Nabídka je omezená a během hlavní turistické sezóny bývá vše rychle vybookované.

Pokud hledáte živější atmosféru a zázemí, zvolte ubytování v Hortě. Je tu několik supermarketů a obchodů s větším výběrem, restaurace, bary, bankomaty, přístav i botanická zahrada.

Dobré zázemí (obchod, bankomat, restaurace) poskytuje taky Cedros a Praia do Norte, které jsou ale daleko klidnější než Horta.

Ubytování Faial, Azory 😴

ubytování faial azory
Azoris Faial Garden Hotel

Nádherný výhled, nekonečný bazén, wellness, restaurace

ubytování faial azory
Casa da Baía

Útulné ubytování v centru, snídaně + dobrá cena

Kempy na Faial, Azory

Na Faial najdete několik kempů, které můžete využít při svých toulkách po ostrově zcela zdarma nebo za menší poplatek. Kempy níže jsme vyznačili taky v mapě na začátku článku.

 • Kemp Horta (jihovýchod) – za drobný poplatek, šatny, toalety, teplá voda, elektřina, u písčité pláže, restaurace, dětské hřiště
 • Kemp Varadouro (jihozápad) – zpoplatněný, ale je tu vše, včetně mýdla v koupelně a dřeva na oheň, studená i teplá voda, toalety, elektřina, občerstvení
 • Kemp v Salão (severovýchod) – kemp zdarma přímo u vody, kde se dá vykoupat, sprchy (studená voda), toalety, posezení, dětské hřiště
 • Kemp Castelo Branco (jih) – kemp zdarma přímo u vody, sprchy (studená voda), toalety, elektřina

Kempy jsou na Azorských ostrovech obecně zdarma nebo za malý poplatek.

co vidět azory

Obchody a restaurace na ostrově Faial, Azory

Na ostrově Faial najdete několik větších supermarketů a menších obchodů s potravinami, kde si můžete zakoupit vše potřebné pro svůj pobyt. Výběr potravin je tady poměrně široký, včetně čerstvého ovoce, zeleniny a ryb.

Ve městě Horta se nachází dva větší supermarkety – Continente Modelo a Rufrimar, kde je výběr největší a zároveň mají nejdelší otevírací dobu bez přestávek.

Menší obchody s potravinami najdete i v jiných částech ostrova, většinou v každé vesnici. Tady je často zavřeno na siestu mezi 13:00-15:00, tak raději zkontrolujte otevírací dobu předem.

Otevřeno je většinou i v neděli, jen otevírací doba může být zkrácená.

Co se týká restaurací, kaváren, barů, ve městě Horta je nabídka největší. Každá vesnice na ostrově pak má alespoň jednu restauraci, kam můžete zajít na jídlo.

Některé restaurace mají otevřeno na oběd a poté znovu na večeři.

Bankomaty jsou dostupné ve většině měst a vesnic, takže není problém ani s výběrem hotovosti.

Kdy navštívit ostrov Faial, Azory

Počasí na ostrově Faial

Počasí na Faial je mírné po celý rok díky oceánskému klimatu. Teploty se pohybují v rozmezí 10-25 °C, přičemž nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen.

Dešťové přeháňky mohou přijít kdykoliv a běžně se tu střídají všechna roční období během dne, takže je dobré mít vždy po ruce lehkou nepromokavou bundu.

Jaro (březen až květen)

Na jaře se začínají objevovat první květy a ostrov se proměňuje v nádhernou květinovou zahradu. Hlavní atrakcí jsou modré hortenzie, které kvetou od května do konce srpna/září a dodávají krajině pohádkový vzhled. Teploty se pohybují kolem příjemných 15-20 °C a turistů je relativně málo.

Léto (červen až srpen)

Léto je nejteplejším obdobím roku na Faialu, s teplotami dosahujícími 20-25 °C. Díky mírnému klimatu a osvěžujícímu mořskému vánku je léto skvělým časem pro návštěvu. Turistů je více, ale stále se jedná o klidnější destinaci ve srovnání s jinými oblíbenými místy.

Podzim (září až listopad)

Podzim je ideální pro ty, kteří chtějí zažít ostrov v klidnějším tempu. Teploty se pohybují kolem 17-22 °C a turistů je méně. I na podzim můžete stále vidět kvetoucí hortenzie, i když jejich hlavní sezóna již skončila.

Zima (prosinec až únor)

Zima je nejklidnějším obdobím na Faialu. Teploty zřídka klesají pod 10 °C, ale bývá deštivěji. Pokud hledáte únik před zimním chladem a nevadí vám občasný déšť, zima na Faialu je skvělým obdobím pro klidnou dovolenou.

Ubytování Faial, Azory 😴

ubytování faial azory
Monte da Guia

Levné, moderní ubytování u pláže, sdílená kuchyně

ubytování faial azory
Faial Marina Apartments 1

Vybavené apartmány, gril, terasa, skvělá poloha

co vidět azory

Toto bylo naše tipy na výlety a turistické trasy, co vidět na ostrově Faial na Azorských ostrovech. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Portugalsku

AZORY: Zde jsou nejkrásnější místa, co navštívit na Azorských ostrovech. Ostrov Sao Miguel poskytuje nejlepší zázemí a je neuvěřitelně rozmanitý – zde jsou nejkrásnější trasy a co vidět na ostrově Sao Miguel, Azory (včetně praktických informací a mapy).

Zde je podrobný průvodce pro ostrov Flores v Azorských ostrovech – nejexotičtější ostrov na Azorech.

Terceira je živější než Faial či Flores, ale zároveň poskytuje větší klid než São Miguel – cestovní průvodce pro Terceiru, Azory.

PORTUGALSKO: Inspirujte se nejkrásnějšími místy, co navštívit v Portugalsku. Zde ja náš podrobný průvodce pro Algarve v Portugalsku, včetně nejkrásnějších míst, stezek a pláží (+ mapa).

LISABON: Podívejte se na naše tipy na nejkrásnější místa, co navštívit v Lisabonu. V podrobné recenzi se dozvíte, jak ušetřit s Lisabonskou kartou.

PORTO: V tomto článku se dočtete o nejlepších místech, co navštívit v Portu (včetně mapy a praktických informací).

SINTRA: Pokud plánujete jednodenní výlet do Sintry, získejte naše tipy, jak se dostat do Sintry z Lisabonu. V dalším článku sdílíme tipy, co navštívit v Sintře a jak si užít návštěvu paláce Pena.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *