Sintra, Portugalsko: výlety a zajímavosti, co vidět v Sintře (+ mapa)

Sintra Portugalsko

Plánujete si udělat výlet do Sintry v okolí Lisabonu? Sintra je pohádkové městečko jen 30 kilometrů východně od Lisabonu a jeden z nejlepších tipů na jednodenní výlet.

Je tu tolik zajímavostí a krásných míst, co musíte při své návštěvě vidět. Podívejte se na naše tipy na krásné paláce a hrady v Sintře, co stojí za to navštívit.

Sintra v Portugalsku

Sintra je malé město 30 km západním směrem od Lisabonu, které je plné zeleně, skalnatých vrcholků, spletitých a úzkých uliček a nádherných staveb.

Anglický básník Lord Byron jí nazval slavným rájem a Robert Southey nejpožehnanějším místem na celé obyvatelné zemi.

To vše jsou důvody, proč je celá oblast zapsaná na seznamu UNESCO.

Sintra Portugalsko

Pokud plánujete cestu do Lisabonu, byla by velká škoda nenavštívit Sintru. Málokde na světě uvidíte hrady, paláce a zahrady, které vás doslova přenesou do Disneyho pohádek.

Možná vás Sintra a okolí uchvátí natolik, že se tu rozhodnete strávit 2 dny a udělat si výlet na další místa v okolí Lisabonu. Stojí to za to.

Sintra Portugalsko
historické centrum Sintry s Národním palácem Sintra

Každý palác a hrad v Sintře je totiž zcela odlišný. Má své nezaměnitelné kouzlo a atmosféru. Všechny ale za jeden den nestihnete. Minimálně ne tak, abyste si je dostatečně užili a v klidu prošli.

Sintra je totiž dost kopcovité město, kde neustále stoupáte a klesáte. Každý palác a hrad má rozlehlé zahrady, které jsou jedinečné, odlišné a rozhodně stojí za prohlídku stejně jako interiéry staveb.

Tím se dostáváme k otázce:

Jak dlouho zůstat v Sintře?

Pokud jste limitovaní časem, vyberte si v Sintře 2-3 památky, které navštívíte zevnitř. Doporučuji vyrazit brzy ráno, protože památky zavírají relativně brzy a už kolem 10 h se tu tvoří v sezóně fronty.

Máte dostatek času? Přespěte tu. První den můžete navštívit 2-3 památky, na další den si nechat další místa a udělat si výlet na nádherné útesy s majákem Cabo da Roca.

Z Cabo da Roca se pak můžete vrátit přes Sintru zpět do Lisabonu nebo to vzít přes plážové městečko Cascais (cca 20 minut autobusem z Cabo da Roca).

Cabo da Roca Portugalsko
Cabo da Roca

Cascais není velké a má několik krásných pláží a slavnou otevřenou jeskyní Boca do Inferno. Z Cascais se dostanete přímým vlakem do Lisabonu za půl hodiny.

Cascais Portugalsko
Cascais

Všechna místa jsou nádherná a byla by škoda je nezařadit na itinerář, co vidět v Lisabonu a okolí.

A teď už k samotnému městečku Sintra a k tipům, co tady vidět. U každého místa najdete taky informace o vstupném, otevírací době a další tipů, jak se vyhnout zdejším frontám (a fronty tu jsou opravdu hodně dlouhé).

Památky, zajímavosti a co vidět v Sintra

1. Národní palác Pena (Palácio Nacional da Pena)

Národní palác Pena Sintra Portugalsko

Národní palác Pena je přesně to místo, za kterým se sem sjíždějí turisté z celého světa. Je barevný, pohádkový a naprosto odporuje všem pravidlům.

A to je přesně to, co na něm všechny láká. Sytě žlutočervené odstíny vás doslova ozáří, stejně jako neskutečné výhledy, kterých je tu požehnaně.

Například z Nádvoří oblouků uvidíte na krajinu Sierra da Sintra a Atlantský oceán. Národní palác Pena právem patří mezi 7 divů Portugalska (sem se řadí taky klášter Jeronimytů a Belémská věž v Lisabonu).

Národní palác Pena Sintra Portugalsko

Palác Pena stojí obklopený zelení a lesy na vrcholu skály v Sierra da Sintra. Za dobré viditelnosti ho uvidíte až z Lisabonu. V rámci prohlídky můžete navštívit nejen palác, ale taky 200 hektarový park.

Park je protkaný cestičkami a zajímavostmi včetně jezírek, vodopádů, exotických rostlin nebo farmy s koňmi. Nachází se tady taky nejvýznamnější arboretum v Portugalsku. Stromy byly přivezené z celého světa.

Upozornění: Uvnitř paláce Pena se nesmí fotit.

Národní palác Pena Sintra Portugalsko

Jaké je vstupné do paláce Pena?

Vstupné do paláce Pena se liší podle toho, co máte v plánu navštívit:

 • Vstupné do paláce i parku: plné vstupné pro 18-64 let 20 €, snížené vstupné pro děti 6-17 let a seniory nad 65 let 18 €, do 6 let zdarma
 • Vstupné do parku bez paláce: plné vstupné pro 18-64 let 10 €, snížené vstupné pro děti 6-17 let a seniory nad 65 let 9 €, do 6 let zdarma

Upozornění: Při rezervaci vstupenky si volíte konkrétní čas, který musíte dodržet, jinak vám vstupenka propadne.

☞ S Lisabonskou kartou získáte slevu 10 %. Další slevu 5 % dostanete v rámci kombinované vstupenky s Maurským hradem, který odtud leží jen 10 minut chůze (popř. jednu zastávku autobusem 434). Čtěte našeho podrobného průvodce Lisabonskou kartu.

Jaká je otevírací doba paláce Pena?

Národní palác Pena je otevřený denně v čase 9:30-18:30 (poslední vstup v 18:00). Park je otevřený o něco déle – 9:00-19:00 (poslední vstup 18:00).

Na prohlídku paláce a parku Pena si vyhraďte alespoň 2 hodiny. Jednu hodinu vám zabere samotný palác. Pokud plánujete projít důkladněji taky přilehlý park, počítejte s 3-4 hodinami.

Národní palác Pena Sintra Portugalsko

Jak se dostat do paláce Pena?

Palác Pena leží přímo na vrcholu kopce a není od nádraží snadno dostupný. Máte několik možností, jak se nahoru dostat:

 • Pěšky jste nahoře za cca 1,15 hod po jedné ze značených stezek.
 • Autobusem č. 434, na který nasednete hned u nádraží (napravo, jakmile vyjdete z nádraží). Lístky si koupíte přímo u zastávky u přepravce Scotturb (určitě to nepřehlédnete) nebo u řidiče. Jedna jízda vyjde na 4,55 € nebo pak okružní za 8,40 €. První autobus vyjíždí v 9:15.
 • Tuk tuk je další variantou, jak se dostat do paláce Pena. Je sice dražší (5-7 € na osobu), ale jízda je zábavnější.
 • Taxi nebo Uber jsou o něco dražší než autobus, ale na druhou stranu jsou nejspolehlivější. U autobusů se totiž ne vždy můžete spolehnout, že přijedou na čas. Navíc začínají jezdit až po 9 hodině, takže pokud chcete být u paláce co nejdřív, zvolte taxi nebo Uber. Nasednout můžete přímo u nádraží Sintra.
 • Pokud jedete vlastním autem, zaparkujte v okolí nádraží, kde je několik placených parkovišť. Centrum Sintry je vyhrazené pouze pro rezidenty.
Národní palác Pena Sintra Portugalsko
Park kolem paláce Pena je protkaný kilometry cestiček

Jak přeskočit fronty do paláce Pena?

Dlouhé fronty jsou něco, co spoustě lidí dokáže prohlídku paláce pokazit. Je obvyklé, že čekáte i 2 hodiny ve frontě. Čekáte na lístky, čekáte na vstup do areálu paláce a do třetice čekáte taky na prohlídku paláce.

Nejlepší možností je rezervace vstupenky předem – na místě rovnou přejdete ke vstupu, kde ukážete vstupenku v mobilu. Vstupenky se rezervují na čas – tento čas platí pro vstup do interiérů paláce, takže si musíte vzít časovou rezervu alespoň 30 minut, než projdete od brány k paláci.

Nejlepším obdobím pro návštěvu je od října do dubna. Naopak nejdelší fronty jsou v červenci a srpnu nebo o víkendech. Pokud sem jedete v sezóně, nejlepší možností je vzít taxi nebo Uber a dorazit sem na 9 h ráno, kdy se otevírá park. Od vstupu je to ještě 15 minut k paláci, který otevírá v 9:30. Budete mezi prvními a bez lidí si prohlédnete palác zvenku.

☞ Více informací o vstupenkách, vstupu a jak se dostat k paláci Pena (včetně dalších fotografie) najdete v samostatném článku o paláci Pena.

2. Maurský hrad (Castelo dos Mouros)

Maurský hrad Sintra Portugalsko

Maurský hrad nebo taky hrad Maurů se nachází jen 10 minut chůze od paláce Pena. Na hrad Maurů uvidíte už z nádražní budovy, jakmile vystoupíte z vlaku.

Maurský hrad už vlastně není ani hrad. Spíše se jedná o zříceninu bývalé pevnosti, která na vás ale dýchne pořádnou dávkou historie. Můžete si ho představit jako rozsáhlé hradby s věžemi. Trochu připomíná menší verzi Velké čínské zdi.

Maurský hrad Sintra Portugalsko

Hrad tu nechali postavit už v 10. století Maurové, takže je jedním z nejstarších hradů v Portugalsku. Tou dobou se jednalo o islámskou čtvrť. Ve zdejším muzeu si můžete prohlédnout několik artefaktů z té doby.

Ve středověku pak sloužil jako pohřebiště Křesťanů. Ano, i kostry a pozůstatky pohřebiště tu uvidíte. Kromě toho se tu taky skladovaly potraviny – otvory pro skladování jsou k vidění ve skalách. Poté hrad dlouho chátral, dokud ho nenechal zrekonstruovat v 19. století Ferdinand II.

Z Maurského hradu si užijete nádherné výhledy na okolí. Na pohoří, nivu, pobřeží Atlantského oceánu i palác Sintra na protějším vrchu.

Upozornění: Při chůzi po hradbách Maurského hradu dbejte zvýšené opatrnosti. Nedoporučuji návštěvu Maurského hradu s malými dětmi nebo pokud se bojíte výšek. Není tu zábradlí ani jiné jistící prvky a schody jsou strmé. Nezapomeňte si taky pořádné boty, něco navrch (bývá tu větrno) a dostatek vody.

Maurský hrad Sintra Portugalsko

Jaké je vstupné do Maurského hradu?

Plné vstupné je pro osoby 18-64 let 12 €, snížené vstupné činí pro děti 6-17 let a seniory nad 65 let 9 €. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Vstupenky získáte zde.

Jaká je otevírací doba Maurského hradu?

Hrad Maurů je otevřený denně v čase 9:30-18:30 (poslední vstup v 18:00). Na prohlídku hradu Maurů si vyčleňte cca 1-1,5 hodiny.

Jak se dostat k Maurskému hradu?

Možnosti jsou od Maurského hradu stejné jako v případě paláce Pena. Můžete sem dojít pěšky za cca hodinu, nasednout na autobus 434 (vystoupíte na 2. zastávce) nebo se svézt tuk tukem či taxi.

Nejspíš bude ale Maurský hrad vaší druhou zastávkou po paláci Pena. Od něj je velmi snadno dostupný – jen 10 minut chůze podle ukazatelů.

Od hradu pak můžete sjet autobusem 434, tuk tukem nebo taxi (nahoře jich čeká dost) nebo sejít postupně z kopce (cca 30 minut do centra Sintry).

3. Národní palác Sintra (Palácio Nacional de Sintra)

Národní palác Sintra Portugalsko

Měli jsme tu nejbarevnější hrad na světě, zmenšenou verzi Velké čínské zdi a teď si ukážeme palác s obrovskými bílými komíny, které na světě nemají obdoby. (A ještě prozradím, že se nás čeká studna vedoucí do pekel a palác z Arabského poloostrova.)

Národní palác Sintra Portugalsko

Řeč je o Národním paláci Sintra, který je nejstarším dochovaným královským palácem v Portugalsku. Královská šlechta tu sídlila od 15. do 19. století.

Palác se rozprostírá na vzdušném náměstí Praça da República. Zvenku působí v porovnání s jinými paláci v Sintře trochu nenápadně. Teda až na obrovské, 33 m vysoké bílé komíny, které jsou naprosto unikátní.

Uvnitř je možná nejokázalejší ze všech míst v Sintře. Za vidění stojí především místnost s erby a azulejos, které vyobrazují historické scény nebo Labutí pokoj, který má na stropě vymalovaných 27 labutí.

Při prohlídce se dozvíte víc o portugalské královské rodině a užijete výhled z balkonu na Sintru.

Národní palác Sintra Portugalsko

Jaké je vstupné do Národního paláce Sintra?

Plné vstupné je pro osoby 18-64 let 13 €, snížené vstupné činí pro děti 6-17 let a seniory nad 65 let 10 €. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Zdarma jsou přístupné taky zahrady. Vstupenky získáte zde.

Jaké je otevírací doba Národního paláce Sintra? 

Národní palác Sintra je otevřený denně v čase 9:30-18:30 (poslední vstup v 18:00).

Jak se dostat k Národnímu paláci Sintra?

Národní palác Sintra leží přímo uprostřed Sintry, jen 10 minut chůze od nádraží nebo jednu zastávku autobusy 434 a 435. Právě díky jeho snadné dostupnosti se mu přezdívá “Městský palác”.

Jak přeskočit fronty do Národního paláce Sintra?

Národní palác Sintra je jednou z nejoblíbenějších památek v okolí. Fronty se tu tvoří, ale nebývají tak časté a dlouhé jako u paláce Pena. Pokud se ale nechcete na místě zdržovat, můžete si zakoupit vstupenky předem.

Díky tomu nemusíte řešit, zda máte dostatek hotovosti, pokud by nefungovaly platby kartou (to není v Sintře výjimkou). Lístky si jen stáhnete do mobilu a nasnímáte QR kód při vstupu. Vstupenka je platná pro celý den – záleží na vás, v kolik do paláce dorazíte.

4. Palác Quinta da Regaleira (Quinta da Regaleira)

Quinta da Regaleira Sintra Portugalsko
Quinta da Regaleira Sintra Portugalsko

Jen 15 minut chůze leží od Národního paláce Sintra palác Quinta da Regaleira, přezdívaný taky jako palác milionáře Monteira. Další z top míst, co vidět v Sintře.

Připadali jste si v paláci Pena jako v pohádce? Tak v Quinta da Regaleira se do pohádky opět vrátíte. V prospektech paláce se o paláci píše jako o imaginárním vesmíru symbolismu a metafory.

A je to tak. Symboly se táhnou napříč celým palácem a parkem. Dokonale vystihují temnou historii paláce za prvního majitele Monteira, která byla spojená se zednáři, alchymií a templářskými rytíři.

Quinta da Regaleira Sintra Portugalsko

Palác byl postavený ve 20. století ve stylu romantismu a má gotickou fasádu. V rámci prohlídky uvidíte první patro, které má krásné malby.

Co si nenechat ujít při prohlídce Quinta da Regaleira? Určitě Studny zasvěcení neboli Initiation Well. Ty si můžete představit jako obráceně věže se spirálovitými schodištěm, které se využívaly pro iniciační rituály. Na dně uvidíte templářský osmiúhelník.

Quinta da Regaleira Sintra Portugalsko

Věž si můžete projít po úzkém schodišti, kterým se dostanete až do podzemní chodby s labyrintem, která je možná ještě zajímavější než studna. Je osvětlené jen LED diodami pro zachování té správné atmosféry.

Ke studnám zasvěcení směřuje většina návštěvníků a během poledne tu může být dost plno. Nedoporučovala bych ani návštěvu na večer, protože může být dole “ve studně” dost tma.

Kromě toho jsou zahrady plné jezírek, vodopádů, fontán, věží, oblouků, kašen a posezení.

Quinta da Regaleira Sintra Portugalsko

Jaké je vstupné do paláce Quinta da Regaleira?

Plné vstupné je pro osoby 18-64 let 12 €, snížené vstupné činí pro děti 6-17 let a seniory 65-79 let 7 €. Děti do 6 let a senioři nad 80 let mají vstup zdarma. Vstupenky získáte zde.

Jaká je otevírací doba paláce Quinta da Regaleira?

Palác Quinta da Regaleira je otevřený denně od 10:00. Zavírací doba se liší podle období – v hlavní sezóně od dubna do září je otevřeno do 19:30 a mimo sezónu říjen-březen se zavírá v 18:30. Poslední vstup je vždy v 17:30. Na prohlídku si vyhraďte 2-3 hodiny.

Jak se dostat ke Quinta da Regaleira?

K paláci Quinta da Regaleira dojdete z centra za 10 minut. Další možností je autobus 435, který staví na nádraží a v centru.

Jak přeskočit fronty do Quinta da Regaleira?

Quinta da Regaleira je další oblíbené místo v Sintře, kde se můžou tvořit fronty. Pořád jsou ale menší než v paláci Pena. Jednou z možností, jak se frontám vyhnout, je dorazit brzy ráno nebo naopak později odpoledne. Nejlépe v týdnu.

Nejlepším obdobím pro návštěvu je pak od podzimu do jara. Největší davy turistů sem proudí v létě. Doporučuju taky koupit vstupenky předem, ať se vyhnete stání ve frontě na lístky.

5. Palác Monserrate (Palácio de Monserrate)

Palác Monserrate Sintra Portugalsko

Palác Monserrate je tak trochu skrytý klenot Sintry. Leží asi 3,5 km od centra a díky tomu se zavítá daleko míň lidí. A to je velká škoda. Na druhou stranu představuje oázu klidu od turistické a přeplněné Sintry.

Palác Monserrate si můžete představit jako zdobený růžový dort s nádhernou zahradou a jeden z nejlepších příkladů romantismu. Byl postavený v 19. století jako letní sídlo pro britského obchodníka Sira Francise Cooka.

Palác Monserrate Sintra Portugalsko

Zahrady jsou plné exotických rostlin, jezer a vodopádů a jsou tematicky rozdělené (Japonská zahrada, Mexická zahrada apod.). Můžete si sednout na vrch kopce přímo pod palác a kochat se okolními lesy. Součástí prohlídky paláce je taky zřícenina kaple, celá zasazená do okolní zeleně.

Palác Monserrate Sintra Portugalsko

Jaké je vstupné do paláce Monserrate?

Plné vstupné je pro osoby 18-64 let 12 €, snížené vstupné činí pro děti 6-17 let a seniory nad 65 let 10 €. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Vstupenky získáte zde.

Jaká je otevírací doba paláce Monserrate?

Palác Monserrate je otevřený denně v čase 9:30-18:30 (poslední vstup v 18:00). Park je otevřený mezi 9:00-19:00 (poslední vstup 18:00). Palác je spíše menší, ale zahrady jsou krásné a rozlehlé, takže si na palác Monserrate vyčleňte klidně 2 a více hodin.

Jak se dostat do paláce Monserrate?

Palác Monserrate leží 3,5 km od centra města. Dostanete se sem autem (parkoviště je přímo u paláce) nebo pak autobusem 435, který staví u nádraží, v centru nebo u paláce Quinta da Regaleira.

Nejlepší výlety do Sintry z Lisabonu

Nejzápadnější bod Evropy Cabo da Roca

Rádi byste si udělali jednodenní výlet do Sintry a okolí? V rámci organizovaného výletu s přátelským průvodcem navštívíte palác Pena, nádherné útesy Cabo da Roca a přímořské městečko Cascais.

Jednoduchá a zábavná možnost, jak si užít okolí Lisabonu. Klimatizovaný vůz vás vyzvedne ráno přímo u hotelu a večer zase odveze. Nemusíte řešit dopravu ani vstupenku do paláce.

Nejoblíbenější výlety v okolí Lisabonu:

 

Kde se najíst v Sintra, Portugalsko?

Sintra je plná turistů a díky tomu je tu dostatek možností, kam zajít na jídlo. Jak to ale v turistických oblastech bývá, ne všechny restaurace za to stojí. Zde je pár tipů, kde se dobře najíte:

Poblíž vlakového nádraží se dobře najíte v Incomum nebo skočte na výborný sendvič přes ulici do Café Saudade. Pokud hledáte dobrou restauraci v centru (a nevadí vám, že je vegetariánská), kousek od Národního paláce Sintra leží restaurace A Praca. Je trochu schovaná v boční uličce vedle Přírodovědného muzea.

Jaké portugalské speciality vyzkoušet? V každé portugalské restauraci budou mít něco z tresky. Například treskový koláč neboli smažené krokety z tresky s rajčatovou rýží.

Pokud vám zbyde čas, udělejte si zastávku v cukrárně Casa Piriquita na tradiční travesseiros neboli mandlové polštářky. Jedná se o sladké pečivo z listového těsta s krémem z mandlí a žloutků. Je to tajná receptura místní cukrárny, takže se prodává jen tady.

nádraží Rossio Lisabon Portugalsko
travesseiros

Další místní specialitou, kterou koupíte kdekoliv ve městě, jsou queijadas. Queijadas jsou malé sýrové dortíky, které se prodávají ve dvou verzích – jedna je s mandlemi a druhá varianta se vyrábí čistě ze sýra. Pokud nejste milovníci sýra, zkuste mandlovou verzi.

Oblíbené jsou taky panáky místního vína za 1 € nebo likér z třešní Ginja (dostanete štamprlátko na stojáka).

queijadas

Jak se dostat do Sintry?

Vlak je nejoblíbenější možností, jak se dostat z Lisabonu do Sintry. Vlakové spoje odjíždějí z nádraží Rossio v centru Lisabonu nebo z nádraží Oriente, které je jen 3 zastávky od letiště. Lístek stojí 2,40 €.

Nádraží Rossio

Vlaky jezdí z nádraží Rossio a Oriente v pravidelných intervalech 15-20 minut v týdnu a každých 30 minut o víkendu. První vlak vyjíždí už v 5:41 z nádraží Rossio (obdobně platí i pro nádraží Oriente). Zpět do Lisabonu jede poslední vlak v týdnu po půlnoci a o víkendu až v 1 h ráno.

Abyste mohli využít dopravu v Lisabonu a okolí, potřebujete kartu Viva Viagem. Tu si můžete pořídit hned na letišti nebo na kterémkoliv nádraží ve městě za poplatek 0,50 €. Kartu si pak nabijete. Před odjezdem a po příjezdu vždy přiložíte kartu k turniketu.

TIP: Pokud máte Lisabonskou kartu, vlak do Sintry je zdarma. Stačí jen přiložit kartu k turniketu při odjezdu a následně i po příjezdu do Sintry. Nemusíte si kupovat kartu Viva Viagem. Lisabonská karta platí taky pro vlak do Cascais, které je dalším oblíbeným výletem z Lisabonu. Více se o Lisabonské kartě dočtete v naší podrobné recenzi.

Do Sintry jezdí taky autobusy, ale lístky jsou dražší a cesta není kratší.

Plánujete navštívit Sintru autem? V okolí nádraží je několik placených parkovišť, kde můžete auto nechat. V historickém centru města mohou parkovat pouze rezidenti. Pro bližší informace o parkovištích se podívejte na oficiální informace města, kde jsou vyznačené parkovací plochy.

Auto si můžete půjčit přes Rentalcars, kde najdete nejširší nabídku vozidel včetně pojištění a možnosti zrušení zdarma. Pokud plánujete návštěvu Portugalska v sezóně od jara do podzimu, je dobré rezervovat s větším časovým předstihem.

Jak se dopravovat po Sintře?

Sintra je sice malé město, ale hodně kopcovité. Pro turisty jsou tu speciální linky 434 a 435 od přepravce Scotturb. Obě staví napravo od nádraží a lístky si můžete koupit u řidiče (popř. v automatu a v infocentru Scotturb naproti nádraží). Je lepší mít u sebe hotovost.

Autobusová linka 434 staví v centru, u Maurského hradu a paláce Pena. První autobus vyjíždí v 9:15 a jezdí až do večera čtyřikrát denně (v zimě méně často). Lístek jen k paláci Pena vyjde na 4,55 € nebo pak na celou okružní trasu za 8,40 €.

Autobusová linka 435 zastavuje v centru, u paláce Quinta da Regaleira a paláce Monserrate. Lístek si koupíte u řidiče a na celou trasu vyjde na 6 €. Můžete vystoupit a pak zase nastoupit a jet se stejným lístkem na další zastávku.

Kromě autobusů můžete využít taky taxi, Uber nebo tuk tuky, které staví hned před nádražím. Cena je o něco vyšší, ale získáte víc komfortu a nemusíte stát frontu na autobus.

☞ Čtěte více informací dopravě do Sintry a ve městě v samostatném článku.

Kde se ubytovat v Sintře?

Oblast poblíž nádraží je ideální pro prozkoumání Sintry i spojení s Lisabonem a okolím (Cascais, Cabo da Roca). Klidná čtvrť 5 minut od autobusu k paláci Pena nebo paláci Monserrate a v docházkové vzdálenosti do historického centra Sintry. Poblíž je taky dostatek restaurací a obchody s potravinami.

Chalet Saudade sídlí v historické budově a má nádhernou zahradu s jezírky a fontánou. Jen kousek od Chalet Saudade leží B&B Lanui Guest House. Levné, ale útulné ubytování se zahradou a výbornou snídaní v ceně.

Tipy na nejlepší místa, co vidět v Sintře: MAPA

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Sintry. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o městu Sintra. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Poté se vám uloží mezi Google mapy a můžete si jí kdykoliv načíst v mobilu nebo počítači. Pro větší verzi mapy klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Tipy a praktické informace před návštěvou Sintry

 • Vezměte si dostatek vody. Procházíte pohořím Sierra da Sintra a čeká vás značné stoupání a klesání. I když pojedete místním autobusem nebo taxi, stoupání se na některých místech nevyhnete. Po cestě jsou sice obchody a automaty s vodou a občerstvením, ale v sezóně se před nimi můžou tvořit fronty.
 • Obujte si pohodlné boty. Žádné žabky, chce to pořádné tenisky.
 • Kupte si vstupenky předem. Nejen, že ušetříte čas ve frontách, ale navíc nemusíte řešit hotovost. Na místě jsou sice automaty pro platby kartou, ale ne vždy fungují. Osobně u sebe navíc neradi nosíme větší hotovost. Zvlášť v turistických oblastech, kde si musíme hlídat věci před kapsáři.
 • V Sintře je cca o 5 stupňů Celsia chladněji než v Lisabonu. Vezměte si vrstvu navíc. Na Maurském hradě může být taky dost větrno a pocitová teplota je pak ještě o chlup nižší.
 • I když tu je chladněji než v Lisabonu, počasí je obecně středomořské a teploty mohou vystoupat vysoko. V horkých dnech tak hrozí nebezpečí požárů a některé parky mohou být z bezpečnostních důvodů uzavřené.
 • Vyrazte brzy ráno a nejprve navštivte palác Pena a další oblíbená místa, ať se vyhnete největším davům.
 • Ušetřete si stoupání a nasedněte na autobus 434 k paláci Pena (popř. taxi, Uber nebo tuk tuk). Nejen, že ušetříte čas, ale navíc vám zbyde víc sil na prozkoumání krásných parků a zahrad.

Více informací o Portugalsku

LISABON: Podívejte se na naše tipy na nejkrásnější místa, co navštívit v Lisabonu. V podrobné recenzi se dozvíte, jak ušetřit s Lisabonskou kartou.

SINTRA: Pokud plánujete jednodenní výlet do Sintry, získejte naše tipy, jak se dostat do Sintry z Lisabonu. V dalším článku sdílíme tipy pro návštěvu paláce Pena.

Toto byly nejkrásnější místa, co navštívit a vidět v Sintře v Portugalsku. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Nejčastější otázky k návštěvě Sintry

Stojí Sintra v Portugalsku za vidění?

Určitě ano. Sintra je město jako žádné jiné. Obklopená vrcholy Sierra da Sintra, s pohádkovými paláci a nádhernými výhledy na hory a Atlantský oceán. Navíc je z Lisabonu velmi snadno dostupná vlakem za necelou hodinu.

Jaké památky navštívit a co dělat v Sintře?

Barevný palác Pena je jedním ze 7 divů Portugalska a každoročně láká davy turistů. Jen kousek od něj leží zřícenina Maurského hradu, ze které jsou ty nejkrásnější výhledy do okolí. 10 minut od centra Sintry najdete palác Quinta da Regaleira se studnami zasvěcení a uprostřed Sintry Národní palác Sintra, který je asi nejokázalejší ze všech zdejších paláců. Pár kilometrů stojí na vrcholku kopce, v obklopení exotických zahrad, růžový palác Monserrate.

Jak dlouho zůstat v Sintře?

Většina turistů míří do Sintry na 1 den. Pokud chcete město lépe poznat, je lepší si vyčlenit 2 dny. Můžete si udělat taky výlet k nedalekým útesům Cabo da Roca nebo do přímořského městečka Cascais.

4 názory na “Sintra, Portugalsko: výlety a zajímavosti, co vidět v Sintře (+ mapa)”

 1. Dobrý den, stojí Sintra za návštěvu, i kdybychom nešly dovnitř paláců a hradů? A najdu v některém článku, jak se ze Sintry dostat na Cabo da Roca? Nebo je lepší Cabo spojit s výletem do Cascais?

  Děkuji za vaše výborné články.

  1. Dobrý den Míšo,

   to je těžká otázka :). Sintra je krásné město, má úzké uličky, které se svažují do kopce, ale to má i Lisabon. Co jí dělá speciální jsou právě ty paláce a výhled od nich. V centru se můžete projít kolem Národního paláce Sintra s bílým komíny, ale ostatní paláce jsou víc z ruky. Pokud nechcete dovnitř a přesto byste chtěli Sintru navštívit, navštívila bych osobně alespoň Maurský hrad, odkud jsou nádherné výhledy a navíc uvidíte na protějším kopci i palác Pena.

   Co se týká Cabo da Roca, tak podrobnější informace zatím nemám, protože taky v poslední době proběhly nějaké změny. Přikládám odkaz na 2 linky, které tam nyní jezdí – obě jsou okružní a cena je 2,60 € v jednom směru.
   Sintra – Cabo da Roca
   Cascais-Cabo da Roca – Sintra

   Když sjedete na odkaze níž, uvidíte mapu, kde autobusy staví. Ze Sintry jezdí autobusy častěji.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *