Letecky do Dubaje a jak se dostat z letiště do centra Dubaje (tipy a mapa)

letecky do dubaje / letenky do dubaje / letiště dubaj

Hledáte nejlepší způsoby, jak cestovat letecky do Dubaje ve Spojených arabských emirátech? Dubaj je světově proslulým centrem luxusu, inovací a nezapomenutelných zážitků, ať už cestujete za obchodem nebo turistikou. S naším podrobným průvodcem zjistíte vše, co potřebujete vědět, aby vaše cesta začala hladce a bez stresu – jak se dostat letecky do Dubaje, kde se nachází letiště v Dubaji a jak se dostat z letiště do centra Dubaje.

Letecky do Dubaje

Dubaj má skvělé letecké spojení s většinou velkých měst po celém světě včetně přímého spojení z Prahy.

V Dubaji se nachází tato letiště:

 • hlavní letiště Dubai International Airport (DXB)
 • menší letiště Al Maktoum International (DWC), které se postupně rozrůstá a v budoucnu by mělo být hlavním letištěm pro Dubaj

Ceny letenek se liší dle sezóny, s nejnižšími cenami obvykle mimo hlavní turistickou sezónu od dubna do září, vyjma ramadánu a hlavních svátků.

Letecky do Dubaje z Prahy

Do Dubaje se dostanete z Prahy přímými lety za cca 6 hodin. Denně máte na výběr několik letů od těchto aerolinek:

 • Emirates – Společnost Emirates, vlajkový přepravce SAE, poskytuje ze všech přepravců nekvalitnější služby a příruční i odbavené zavazadlo v základní ceně letenky.
 • Czech Airlines – České aerolinie nabízejí taky přímé lety z Prahy do Dubaje, Emirates konkurují výhodnější cenu. V základní ceně letenky máte pouze příruční zavazadlo.
 • Fly Dubai – FlyDubai, jako nízkonákladový přepravce, rozšiřuje možnosti cestování mezi Prahou a Dubajem. V základní ceně letenky máte malý batoh/kabelku a příruční zavazadlo.

Zde najdete všechny lety do Dubaje.

burj khalifa dubaj / kam v dubaji

Letiště v Dubaji

Máme objednané letenky a nyní je čas zorganizovat dopravu z letiště do centra Dubaje.

Dubaj má dvě hlavní mezinárodní letiště, která jsou dobře propojená s městskou hromadnou dopravou ve městě. To značně ulehčí přesuny k ubytování a do centra. 

Pokud letíte do Dubaje, pravděpodobně přistanete na jednom z těchto letišť:

 • Dubai International Airport (DXB) – pro Emirates, Fly Dubai, Czech Airlines (Smartwings)
 • Al Maktoum International Airport (DWC) – pro některé lety Czech Airlines

Obě letiště nabízí výborné značení a orientaci. Po příletu stačí sledovat ukazatele k metru (metro), autobusům (bus) nebo taxíkům. Zde najdete aktuální přílety, odlety a informace pro obě letiště.

Emirates a Fly Dubai operují z terminálu 3 na DXB, Czech Airlines (Smartwings) z terminálu 1. Czech Airlines zase v některé termíny odlétá a přilétá na letiště Al Maktoum. Raději ověřte aktuální terminál na svém palubním lístku, protože například Fly Dubai může někdy přilétat a odlétat z terminálu 2.

☞ Po příletu vás čeká imigrační kontrola, která může trvat různě dlouho v závislosti na aktuálním provozu. Pro ty, kteří chtějí proces urychlit, nabízí letiště službu Fast Track. Ta umožňuje rychlejší průchod imigrační kontrolou (informace jsou dostupné na webových stránkách letiště).

al fahidi dubaj

Doprava z letiště do centra Dubaje

 • Z Dubai International Airport (DXB): Nejpohodlnější možností je metro, které vás rychle dopraví do mnoha částí Dubaje. K dispozici jsou taky taxíky a soukromé transfery, které nabízí pohodlný přesun přímo do vašeho hotelu. 
 • Z Al Maktoum International Airport (DWC): Toto letiště se nachází dále od centra města, ale stále poskytuje řadu možností pro přesun do centra, včetně taxíků, soukromých transferů a autobusů. Metro zatím na toto letiště přímo nenavazuje, ale to by se mělo do budoucna změnit. 

Nyní si podrobně rozebereme, jak se z obou letišť dostat do centra Dubaje:

Jak se dostat z Dubai International Airport (DXB) do centra Dubaje?

Začneme s Dubai International Airport (DXB), který je hlavní vstupní bránou pro cestující do Dubaje. DXB se nachází jen 5 km východně od Dubaje. Je to největší letiště ve Spojených arabských emirátech a jedno z nejvytíženějších na světě.

Do centra Dubaje se z letiště DXB dostanete nejsnadněji metrem a taxíkem:

Metro z letiště DXB – Burj Khalifa/Dubai Mall – Palm Jumeirah

S metrem můžete být v centru Dubaje u stanice Burj Khalifa/Dubai Mall za přibližně 25 minut. Metro jezdí každých 5-10 minut od brzkého rána do půlnoci a jede napříč městem. Staví například ve čtvrti Deira, u Emirates Towers, Palm Jumeirah či Dubai Marina. Snadno se tak dostanete, kam potřebujete. 

Za metro zaplatíte pomocí karty Nol, kterou si koupíte přímo na letišti ve stanici metra. Jízdné se liší podle toho, kde vystoupíte. Dále v článku si o kartě Nol povíme víc – je totiž nezbytná pro platbu za dopravu v Dubaji.

metro v dubaji / jak se dostat z letiště do centra dubaje
Metro v Dubaji

Taxi

Taxíky staví přímo u letiště a poskytují pohodlný způsob, jak se dostat do jakékoli části města. Cesta taxíkem do centra trvá obvykle 15–20 minut v závislosti na dopravě a stojí v rozmezí 50 až 100 AED.

Oficiální taxi mají krémovou barvu s barevnou střechou. Pozor, ne všechny taxi umožňují platbu kartu. Obecně jsou ale taxi v Dubaji oproti jiným velkým městům na světě relativně levné.

☞ Inspirujte se nejlepšími místy, co navštívit v Dubaji.

taxi v dubaji / letecky do dubaje
Taxi v Dubaji

Kromě oficiálního taxi můžete využít taky soukromých transferů, Uberu nebo Careem.

V okolí letiště staví taky několik autobusových linek. Pro delší vzdálenosti se ale jízda autobusem nevyplatí, protože na cestě strávíte výrazně víc času než v případě metra. 

Hotely poblíž letiště DXB

dubai creek harbour / kam v dubaji

Jak se dostat z Al Maktoum International Airport (DWC) do centra Dubaje?

Pokračujeme s Al Maktoum International Airport (DWC), které se nachází 37 km jihozápadně od centra Dubaje. V budoucnu se očekává jeho rozšíření, aby se stalo hlavním mezinárodním letištěm v Dubaji.

Do centra Dubaje se dostanete taxíkem, soukromým transferem nebo autobusem:

Taxíky a soukromé transfery

Taxíky jsou snadno dostupné před terminálem letiště DWC a poskytují nejpohodlnější způsob, jak se dostat přímo do vašeho hotelu v Dubaji. Cesta taxíkem do centra Dubaje trvá přibližně 45 minut až hodinu v závislosti na dopravě, s cenou kolem 150-200 AED.

Další možností je soukromý transfer, který si můžete rezervovat předem online za pevnou cenu. Skvělá možnost pro rodiny a větší skupiny. 

taxi v dubaji / jak se dostat z letiště do centra dubaje

Autobusy

Z letiště DWC se dostanete do Dubaje autobusovou linkou F55, která je součástí veřejné dopravy v Dubaji. Autobus jezdí každých 25 minut přes den od brzkého rána do půlnoci a v noci je nahrazený noční linkou N55. V noci a brzy ráno jsou spoje méně časté – jednou až dvakrát za hodinu. Zastávka se nachází přímo před příletovou halou. 

Linka F55 končí na autobusovém nádraží Ibn Battuta, odkud se snadno dostanete po celém Dubaji. Cesta až na konečnou stanici trvá kolem 40 minut.

Nebo můžete vystoupit dříve – na zastávce Expo 2020, kde přesednete na červenou linku metra. Ta projíždí kolem hlavních atrakcí v Dubaji a poskytuje skvělé spojení napříč městem.

Pro dopravu autobusem z letiště potřebujete Nol kartu, kterou si koupíte přímo na letišti v automatu. Pomocí karty pak platíte za veškerou veřejnou dopravu v Dubaji. Autobus z letiště do Dubaje vyjde na 3 AED. 

Hotely poblíž letiště DWC

dubai frame / nejkrásnější místa v Dubaji

Jak platit za veřejnou dopravou v Dubaji

Pokud pojedete metrem nebo autobusem z letiště, potřebujete Nol Card. Ta funguje obdobně jako karty v jiných městech – například Oyster Card v Londýně.

☞ Při nástupu i výstupu přiložíte kartu ke čtečce a tím se vám odečte přesná částka, kterou jste projeli. Kartu můžete použít v metru, autobusech i tramvaji.

Kartu si koupíte jednoduše přímo na letišti ve stanici metra nebo poblíž autobusů.

Nol karta je v nabídce v několika verzích:

 • Red Nol Card – papírová verze karty za 2 AED, se kterou získáte možnost 10 samostatných jízd nebo 5 celodenních jízdenek
 • Silver Nol Card – nejoblíbenější verze Nol Card pro turisty, kteří cestují častěji. Karta je plastová a nabízí lepší ceny než Red Nol Card, oproti které se vyplatí nad třetí jízdu. Silver Nol Card stojí 25 AED, ale 19 AED máte automaticky přednabito jaké jízdné. Poté si můžete v případě potřeby Nol Card dobít v kterékoliv stanici metra v automatu.
 • Gold Nol Card funguje obdobně jako Silver Nol Card s tím rozdílem, že vás opravňuje cestovat ve vozech první třídy v metru a tramvaji. Ceny jsou dvakrát vyšší než v případě Silver Nol Card.
 • Blue Nol Card – verze pro časté cestovatelé (rezidenty a expaty)

☞ Více informací se dočtete v našem průvodci o dopravě v Dubaji.

The View at the Palm s výhledem na Palm Jumeirah / kam v Dubaji

Mapa Dubaje

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Dubaje. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Dubaji. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byl náš průvodce a tipy, jak se dostat letecky do Dubaje a následně z letiště do centra Dubaje. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Dubaji

DUBAJ: Inspirujte se nejkrásnějšími místy a plážemi, co navštívit v Dubaji. V dalším článku sdílíme zajímavosti a fakta o Dubaji. Hledáte ubytování? Zde je seznam nejlepších hotelů, kde se ubytovat v Dubaji (pro každý rozpočet).

Veškeré praktické informace a tipy jsme sepsali v průvodci cestováním do Dubaje. Tady najdete podrobného průvodce pro dopravu v Dubaji.

Vytvořili jsme samostatného průvodce pro návštěvu Burj Khalifa (vstupné, otevírací doba, jak se dostat, zajímavosti).

JAK UŠETŘIT V DUBAJI: Dubai Pass je jednou z možností, jak ušetřit v Dubaji za vstupné do památek a atrakcí.

dubai marina / co navštívit v dubaji

Nejčastější dotazy: Letecky do Dubaje

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *