32 tipů na výlety a co navštívit u Lago di Garda (2024) + mapa

Lago di Garda Itálie

Vítejte u Lago di Garda v Itálii, alpského jezera s křišťálově čistou vodou, které lemují kouzelná městečka a impozantní alpské vrcholy. Podívejte se s námi na nejlepší výlety a co navštívit u Lago di Garda.

Užijte si plavání v křišťálově čisté vodě nebo plavbu na trajektu, vydejte se po jedné z mnoha turistických nebo cyklistických stezek a nasajte kouzlo barevných městeček s malými přístavy, kde můžete rozjímat a pozorovat okolní cvrkot. Je tolik skvělých věcí, co dělat u Lago di Garda.

Pojďte se s námi podívat na nejkrásnější výlety a města, které můžete u Gardského jezera navštívit.

Tento průvodce přináší nejlepší tipy, jak si užít perfektní dovolenou u Lago di Garda – tipy na výlety a co vidět v okolí, kde se ubytovat a další užitečné informace včetně mapy.

Gardské jezero, Itálie

Lago di Garda, známé taky jako Gardské jezero, se nachází v severní Itálii, mezi Benátkami a Milánem. Jezero spadá do tří regionů – Lombardie na západě, Benátsko na východě a Tridentsko-Horní Adiže se severu jezera.

Lago di Garda je největší italské jezero s délkou 51,6 kilometrů a šířkou 16,7 kilometrů. Má rozlohu přes 370 čtverečních kilometrů.

Jezero má charakteristický ledovcový původ, který je patrný na jeho dlouhém a úzkém tvaru, který se rozšiřuje na jihu. V oblasti jezera bylo objeveno mnoho archeologických nálezů, které dokazují, že bylo osídleno už v pravěku. Během římské éry byla tato oblast oblíbeným rekreačním místem stejně jako dnes.

Jezero je obklopené mnoha krásnými městy a vesnicemi, jako jsou Sirmione, Desenzano del Garda, Peschiera del Garda na jižním konci, Riva del Garda na severním konci a mnoho dalšími mezi nimi. Na severu ho lemují hory, zatímco na jihu je více rovinaté.

Ubytování Lago di Garda 😴

ubytování lago di garda
Hotel Leonardo da Vinci

All-inclusive resort s bazénem a soukromou pláží

ubytování v soukromí lago di garda
Residence Centro Vela

Moderní apartmány s restaurací a zázemím

Lago di Garda, Itálie: výlety a co vidět

1. Sirmione

Začneme na úplném jihu Lago di Garda, kde se nachází Sirmione, nejoblíbenější městečko u jezera, které určitě musí být na seznamu, co navštívit u Lago di Garda. V létě je tu přeplněno, takže abyste si návštěvu maximálně užili, je lepší přijet mimo sezónu nebo brzy ráno.

Pohled na výběžek Sirmione z hradu Scaligero / co navštívit u Lago di Garda
Pohled na výběžek Sirmione z hradu Scaligero / co navštívit u Lago di Garda

Sirmione je malé město obklopené olivovými háji a květinovými zahradami, které se táhne do Lago di Garda na úzkém výběžku.

Tou největší zajímavostí je hrad Scaligero, impozantní středověký hrad, který dominuje přístavu Sirmione. Hrad postavila rodina della Scala ve 13. století pro svou obranu. Z věží a pevnostních zdí si užijete nádherný výhled na jezero Garda a okolní krajinu.

Na konci poloostrova leží pozůstatky římské vily, které jsou známé jako Grotte di Catullo. Vila se datuje do období mezi koncem 1. století před naším letopočtem a začátkem 1. století našeho letopočtu, takže je největší a nejlépe zachovalou římskou vilou v severní Itálii.

Grotte di Catullo

V lázních Aquaria Thermal Spa si můžete odpočinout v léčebných termálních pramenech. Na konci výběžku se pak rozprostírá pláž Jamaica, kde si budete připadat jako u moře. Je to jedna z nejkrásnějších pláží u Lago di Garda, se zázemím a navíc dostatečně prostorná, abyste si našli trochu soukromí. Jen pozor na to, že vstup vede přes velké ploché kameny, které mohou být kluzké.

Další oblíbenou aktivitou v okolí Sirmione je plavba menší lodí, se kterou se dostanete taky do nejrůznějších zákoutí na poloostrově – vybrat si můžete mezi denní plavbou nebo plavbou při západu slunce se sklenkou vína.

2. Gardaland

Gardaland je jedním z největších a nejpopulárnějších zábavních parků v Itálii. Nachází se na jihovýchodním břehu jezera Garda, asi 30 minut od Sirmione.

Užijte si dobrodružství na více než 30 atrakcích, včetně horských drah, vodních atrakcí a tematických jízd, kde si na své přijdou všechny věkové kategorie.

Gardaland Lago di Garda

Mezi nejoblíbenější atrakce patří horská dráha Raptor, tematická jízda Oblivion nebo Legoland s vodními atrakcemi a bazény. Menší děti si užijí Peppa Pig Land nebo pohádková představení. Prohlédněte si víc než 5000 mořských živočichů v SEA Life Aquarium, které je součástí zábavného parku Gardaland.

Gardaland Lago di Garda

Jaké je vstupné a otevírací doba do parku Gardaland

Plné vstupné do parku Gardaland je 49 € na jeden den a 44 € pro děti, popř. 61 € plné vstupné na 2 dny a 55 € vstupné pro děti na 2 dny. S jednou vstupenkou získáte neomezené množství jízd, Legoland a SEA Life akvárium.

Gardaland je otevřený denně v čase 10:00-23:00 (mimo sezónu 10:00-17:00, o víkendu až 18:00). SEA Life má zkrácenou otevírací dobu do 18:00.

Tip: Gardaland je nejpopulárnější atrakcí v okolí a fronty tu jsou dlouhé. Pokud si rezervujete vstupenky předem, na místě stačí ukázat vstupenky v mobilu.

3. Lonato

Lonato je malé městečko jihozápadně od Lago di Garda, které je známé především pro svou pevnost Rocca di Lonato s fantastickými výhledy do okolí.

Projděte si taky malé historické jádro s kamennou věží, impozantní katedrálou a uličkami, které lemují barevné domy.

Lonato Lago di Garda

4. Desenzano del Garda

Desenzano del Garda je město ležící na jižním břehu jezera Garda v Itálii. Mezi jeho nejvýznamnější památky patří Villa Romana di Desenzano del Garda, starověká římská vila, která je domovem některých z nejlépe zachovaných římských mozaik v zemi, a středověký hrad Castello di Desenzano del Garda, ze kterého si užijete panoramatický pohled na okolní krajinu.

Desenzano del Garda Lago di Garda

Desenzano je taky významným dopravním uzlem, s pravidelnými trajekty do ostatních měst a obcí kolem jezera. Pokud hledáte místo s kompletním zázemím, živým nočním životem, výbornými restauracemi a dobrou dostupností, Desenzano del Garda je jedou z nejlepších možností v okolí Lago di Garda.

5. Parco Giardino Sigurtà

Pokud se nacházíte na jihu Lago di Garda, nenechte si ujít Parco Giardino Sigurtà, jeden z nejkrásnějších zahradnických parků v Itálii.

Tento park se rozprostírá na ploše 60 hektarů, kde můžete objevovat vodopády, stromořadí, rozsáhlé louky plné tisíců květin a dokonce i bludiště.

zahrady Sigurtà Itálie

Tulipanomania patří mezi největší výstavy tulipánů v jižní Evropě nebo se pokochejte rozlehlým rozáriem či vodní zahradou s obrovskými lekníny.

Kromě toho tu můžete spatřit jeleny nebo navštívit zvířecí farmu, pokud cestujete s dětmi.

Pokud vás lákají tulipánová pole v Nizozemí, tady se vám bude líbit. Zahrady dokonce vyhrály World Tulip Award 2019.

Rezervujte si vstupenky zde a na místě ukažte vstupenky v mobilu. Otevřeno je denně v čase 9:00-19:00.

6. Parco Cavour

Parco Cavour je vodní zábavní park, který se nachází 20 minut jižně od Lago di Garda. Tady si užijete širokou škálu vodních atrakcí, včetně obřích skluzavek, vlnových bazénů, řeky pro rafting a bazénů s písečnými plážemi. Mezi nejoblíbenější atrakce patří tobogán “Toboga” a skluzavka “Iceberg”.

Rezervujte si vstupenky na nejoblíbenější atrakce u Lago di Garda, kde se tvoří fronty:

 

7. Rocca di Manerba

Rocca di Manerba je impozantní skalnatý útes, který se tyčí nad západním břehem jezera Garda. Na vrcholu útesu najdete ruiny starověkého hradu, odkud jsou fantastické výhledy na jezero a okolní krajinu.

Rocca di Manerba

Parkoviště se nachází 5 minut od Rocca di Manerba, ale leží v zóně ZTL. Z toho důvodu je lepší zaparkovat víc ve městě a dojít pěšky (15 minut).

Rocca di Manerba

Jen kousek od útesu se na druhé straně Lido di Manerba nachází malý přístav Porto Torchio, odkud se dostanete na ostrůvek Isola dei Conigli. Ten je zvláštní tím, že pokud je málo vody, dá se sem asi za 10 minut dojít pěšky.

8. Isola del Garda

Isola del Garda je největší ostrov na jezeře Garda, který je sídlem majestátní vily z 19. století s rozlehlými a okázalými zahradami. Procházka po těchto zahradách je jako cesta do jiné doby, s výhledem na jezero a okolní hory na každém kroku.

Vila a její zahrady jsou otevřené pro veřejnost a dostanete se sem trajekty z několika okolních měst – více informací o návštěvě najdete na oficiálních stránkách.

9. Vittoriale degli Italiani

Vittoriale degli Italiani je fascinující historický komplex ve městě Gardone Riviera na západním břehu jezera Garda, který patří k nejkrásnějším památkám, co navštívit u Lago di Garda.

Toto místo, které je někdy označováno jako “italský vítězný památník”, bylo domovem slavného italského spisovatele a válečného hrdiny Gabriele d’Annunzio.

Komplex zahrnuje rozsáhlý park s promyšleně navrženými zahradami, několik budov plných uměleckých a historických pokladů, amfiteátr inspirovaný antickým Řeckem a dokonce i válečnou loď zabudovanou do kopce.

Vittoriale degli Italiani Lago di Garda

Můžete se procházet po stezkách, které nabízí nádherný výhled na jezero Garda a okolní krajinu. Na návštěvu si vyhraďte několik hodin, je toho tu k vidění opravdu hodně. Více informací o vstupném a otevírací době najdete na oficiálních stránkách.

10. Parco dell’Alto Garda Bresciano

Parco dell’Alto Garda Bresciano je rozsáhlý přírodní park, který se rozprostírá na západním břehu jezera Garda, od horských vrcholů až k břehům jezera. Pokud milujete pěší turistiku, tady si přijdete na své díky kilometrům turistických stezek, které vás provedou zelenými lesy, vodopády až po skalnaté hřebeny s nádhernými výhledy na jezero.

 Parco dell'Alto Garda Bresciano Lago di Garda

Podél pobřeží jsou rozeseté ve skalách malebné vesničky, které díky své poloze nabízejí nádherné výhledy na červené střechy domů v kontrastu se sytě modrou barvou jezera. Tady můžete navštívit zahrady plné citronovníku (zdarma nebo za drobný poplatek) – například v Garganu nebo Tignale, kde se vyrábějí lokální produkty z citronu.

Citronová zahrada v Tinale, Lago di Garda
Citronová zahrada v Tinale, Lago di Garda

Santuario di Montecastello je jedním z nejkrásnějších míst, co navštívit na západním břehu Lago di Garda. Svatyně na vyvýšenině, odkud se pokocháte nádhernými výhledy. Autem se dá dojet až ke kostelu. Pro jeden z nejlepších výhledů na jezero pokračujte stezkou za kostelem (nutná pevná obuv – kamenitý a strmý terén), odkud budete mít jezero v popředí s kostelem jako na dlani.

Santuario di Montecastello Lago di Garda
Santuario di Montecastello / co vidět u Lago di Garda

11. Tremosine sul Garda

Tremosine sul Garda je malebné horské městečko, které lemuje chráněná příroda Parco dell’Alto Garda Bresciano. Je složené z několika malých vesnic, které jsou rozeseté ve skalách a nabízí nádherný výhled na okolí, ať se vydáte kterýmkoliv směrem. Jeden z nejlepších výhledů zažijete z vyhlídkové terasy Terazza del Brivido, kde je taky stejnojmenná restaurace (výborně tu vaří).

Tremosine sul Garda Lago di Garda

Tremosino je známé taky pro své sýry, olivový olej a červené víno, které se pěstuje na vinicích rozesetých na zdejších svazích.

Tremosine sul Garda Lago di Garda

Kolem městečka vede Strada della Forra, jedna z nejkrásnějších panoramatických silnic v Itálii. Je dlouhá jen pár kilometrů, ale provede vás úzkými uličkami a skrz tunely, které byly vytesané do místních skal. Strada della Forra je přístupná zdarma.

Strada della Forra, Lago di Garda
Strada della Forra, Lago di Garda

12. Monte Bestone

V okolí Lago di Garda je nespočet turistických tras a vyhlídek, odkud se pokocháte výhledem na Lago di Garda zaklíněné mezi zelenými horami. Jeden z nejlepších výhledů si užijete z vrcholu Monte Bestone.

Monte Bestone Lago di Garda

Na vrchol vede několik značených stezek. Nejkratší začíná u hotelu Le Balze v Tremosine sul Garda, kde je několik neplacených parkovacích míst. Odtud vás čeká půl hodinový výstup na vrchol, pro který je lepší zvolit pevnou obuv, ale jinak to zvládnou bez problémů i větší děti. Nebo si můžete vybrat půldenní trasu z Limone sul Garda.

13. Limone sul Garda

A když jsem se zmínila o Limone sul Garda, hned s ním budeme pokračovat. Limone sul Garda dělá čest svému jménu – citrony jsou všude, kam se podíváte.

Limone sul Garda

Původní rybářská vesnice se v posledních letech přeměnila na oblíbenou turistickou destinaci, která si ale stále zachovává své autentické kouzlo. Vykoupejte se na upravených plážích, projděte po promenádě, kterou lemují palmy, ochutnejte místní citrusový likér nebo se procházejte v uličkách s tradičními italskými domy.

Vydejte se k místnímu kostelu, odkud je krásný výhled na městečko. Zvlášť večer, kdy je městečko nasvícené a kontrastuje s tmavými skálami a hlubokými vodami.

Další zajímavostí je Limonaia del Castel, zahrady plné citrusových plodů, kde se dozvíte více o pěstování a výrobě, užijete si výhled na staré město a nasajete vůně čerstvých citrusů.

Limone sul Garda

Z Limone vede taky 2 kilometrová stezka směrem na sever, která se doslova vznáší nad jezerem, protože byla vybudovaná přímo na skalách. Perfektní místo k nenáročné procházce nebo jízdě na kole (cyklostezka není průjezdná a na konci se musíte otočit).

Limone sul Garda
Cyklostezka u Limone sul Garda

Kde se ubytovat v Limone sul Garda: Hotel Leonardo Da Vinci je all-inclusive resort s bazény, wellness, zahradou, soukromou pláží a vybavením pro vodní sporty.

14. Punta Larici

Punta Larici je asi tou nejznámější vyhlídkou v okolí Lago di Garda. Výhledy odtud jsou doslova dechberoucí.

Punta Larici Lago di Garda

Vyhlídka se nachází na půli cesty mezi Limone a Pregasina. Túra začíná na bezplatném parkovišti u kostela v Pregasina, které se ale brzy plní (už v 7 hodin ráno může být v sezóně téměř plné). Odtud se vydáte po značené stezce 422B.

Na rozcestí si pak můžete zvolit stezku 422A, která vede přímo podél útesů (nevhodné pro ty, co trpí strachem z výšek nebo nemají zkušenost s podobným terénem) nebo dál pokračovat po 422B. Obě stezky vás zavedou na vrchol asi za 1,5 hodiny s převýšením 500 výškových metrů.

15. Riva del Garda

Riva del Garda nemůže chybět na seznamu s nejkrásnějšími místy, co navštívit u Lago di Garda. Okouzlující město na severním konci Gardského jezera, kde se potkává historie, kultura a příroda jako stvořená pro cyklistiku, pěší turistiku, jachting a windsurfing.

Riva del Garda / co vidět u Lago di Garda

Projděte se malebnými uličkami starého města se středověkými věžemi a krásným přístavem, navštivte hrad Rocca, kde dnes sídlí muzeum malířství a archeologie nebo pozorujte okolní svět v jedné z kaváren na Piazza III Novembre. Riva del Garda má upravené pláže s promenádou, ze které se rozevírají krásné výhledy na okolí.

Riva del Garda / co vidět u Lago di Garda

Riva del Garda je taky známá pro své místní speciality, včetně olivového oleje a vína.

Ten nejlepší výhled na Riva del Garda zažijete od kaple svatého Barbary (Chiesetta di Santa Barbara). Výtahem vyjedete k Benátské baště (popř. 25 minut pěšky do kopce po zpevněné cestě), kde se nachází taky stejnojmenná restaurace. Už odtud je výhled úžasný.

Riva del Garda

Když ale vystoupáte ještě o 2 kilometry a pár set výškových metrů výš až ke kapli, výhled je ještě lepší. Od Benátské bašty je to asi hodina strmého stoupání, které ale zvládnou i děti, jen to chce pevnou obuv a vodu s sebou.

Ubytování Riva del Garda 😴

ubytování riva del garda
Hotel Oasi Wellness & Spa

4* hotel s wellness + kousek od jezera

ubytování v soukromí lago di garda
Residence Centro Vela

Moderní apartmány s restaurací a zázemím

16. Sentiero del Ponale

Sentiero del Ponale je jednou z nejkrásnějších stezek u jezera Garda. Tato historická stezka se vine podél skalnatých útesů nad jezerem a byla původně vybudována jako silnice spojující Riva del Garda a údolí Ledro. Nyní je oblíbenou trasou pro pěší turistiku a horskou cyklistiku.

Sentiero del Ponale Lago di Garda

Cesta se klikatí skrze tunely vytesané do skály a podél strmých srázů, takže poskytuje adrenalinový zážitek a nezapomenutelné výhledy. Na cestě narazíte na starou celnici z dob Rakousko-Uherské monarchie a několik vyhlídkových míst, kde můžete zastavit a obdivovat pohled na modré vody jezera a horské vrcholky v dálce.

Sentiero del Ponale Lago di Garda

17. Arco

Arco je kouzelné městečko nedaleko Riva del Garda se zachovalým starým městem, které tvoří úzké uličky s restauracemi, bary a obchůdky. Město je obklopené horskou krajinu, která je oblíbená mezi horolezci. Dokonce se tu každý rok koná mezinárodní festival horolezectví “Rock Master”.

Tou největší zajímavostí je středověký hrad na vrcholu kopce, ze kterého jsou fantastické výhledy na město pod ním a jezero v dáli.

Arco Lago di Garda

18. Canale di Tenno

Canale di Tenno je jednou z nejkrásnějších a nejlépe zachovalých středověkých vesniček v Itálii. Nachází se jen několik kilometrů od jezera Garda, obklopená olivovými háji a vinicemi.

Tato malebná vesnice je známá svými úzkými kamennými uličkami, které se vinou kolem tradičních kamenných domů. Dýchne na vás jedinečnou atmosférou, která připomíná dávné časy.

19. Parco Grotta Cascata Varone

Parco Grotta Cascata Varone je nádherný přírodní park známý svou impozantní vodopádovou jeskyní. Vodopád Varone tady padá z výšky 100 metrů a je zasazený do jeskyně, kterou můžete prozkoumávat z blízka díky stezce a vyhlídkovým mostům.

Aktuální informace o vstupném a otevírací době najdete na oficiálních stránkách.

20. Stezka Busatte-Tempesta

Stezka Busatte-Tempesta (Sentiero Panoramico Busatte-Tempesta) je další panoramatickou stezkou v okolí Gardského jezera. Vede podél severovýchodního pobřeží a je snadno dostupná.

Stezka Busatte-Tempesta lago di garda

Výchozím bodem je parkoviště u zážitkového parku Busatte (Parco delle Busatte) v Torbola, kam se dostanete taky autobusem z Riva del Garda. Odtud pokračujete po značené trase směrem na jih do Tempesta. Cesta vede po úbočí hory s výhledem na jezero a zahrnuje tři velká ocelová schodiště, která jsou zavěšená na skalách (celkem vás čeká kolem 400 schodů).

Trasa je okružní a zabere cca 3 hodiny (10 km). Můžete si jí zkrátit a v Tempesta se vrátit zpět autobusem do Tombola. Stezka je hodně oblíbená, tak je lepší v sezóně přijít brzy ráno, ať nečekáte na schodištích s davem.

21. Malcesine

Malcesine je oblíbené městečko na východním břehu Lago di Garda. Už Johann Wolfgang von Goethe věděl, že v Malcesine je dobře, když tu kdysi strávil část své cesty po Itálii.

Mlsecine / co navštívit u Lago di garda

Toulejte se v úzkých uličkách, které vás zavedou k nábřeží a do přístavu nebo navštivte hrad Castello Scaligero di Malcesine tyčící se na skalnatém ostrohu nad starým městem. Hrad v současnosti slouží jako muzeum a vyhlídková věž, odkud jsou krásné výhledy na jezero a město.

Malcesine je zároveň vstupní branou k Monte Baldo, horskému masivu, který je doslova protkaný turistickými stezkami a vyhlídkami. V Malcesine můžete nasednout na lanovku, která vám během pár minut pomůže překonat několik set výškových metrů (můžete jít i pěšky, ale počítejte s celodenní túrou). Aktuální informace o otevírací době a ceníku lanovky na Monte Baldo najdete na oficiálních stránkách.

Výhled z Monte Baldo / co vidět u Lago di Garda
Výhled z Monte Baldo / co vidět u Lago di Garda

Od Monte Baldo můžete sejít po jedné z turistických stezek zpět do Malcesine nebo pokračovat po hřebeni přes Rifugio Telegrafo. Možností pro pěší turistiku je tu mnoho.

Punta Telegrafo, Lago di Garda
Punta Telegrafo, Lago di Garda

22. Cassone di Malcesine

Jen pár kilometrů od Malcesine leží Cassone di Malcesine, malebná vesnice, která je ideální pro ty, co hledají klid u jezera Garda.

Vesnice je známá svojí rekordně krátkou řekou Aril, která je díky své délce 175 metrů považována za jednu z nejkratších řek na světě. Řeka prochází starým městem a v blízkosti se nachází taky menší přístav s promenádou.

23. Campo di Brenzone

Campo di Brenzone vás naprosto okouzlí svých původním středověkým vzhledem. Díky tradičním kamenným domům a úzkým uličkám získáte skutečný pohled na italský vesnický život. Vesnice je téměř neobydlená a skládá se jen z několika domů, kdy některé jsou navíc podepřené kůly.

Kostel v Campo di Brenzone / co navštívit u Lago di Garda
Kostel v Campo di Brenzone / co navštívit u Lago di Garda

Cesta sem je krátká a strmá, ale pokud máte rádi podobná místa s nezaměnitelnou atmosférou, za krátký výstup to stojí. Zvlášť místní kostelík, o který se místní starají.

Kde se ubytovat na východním břehu Lago di Garda: Hotel Caribe je útulný tříhvězdičkový hotel přímo u jezera Garda s venkovním bazénem a kompletním zázemím, který je vhodný pro rodiny i páry.

24. Torri del Benaco

Torri del Benaco je okouzlující, upravené městečko, které na vás dýchne živou atmosférou. Navštivte hrad Scaliger ze 14. století a projděte si malebný přístav s barevnými rybářskými loděmi a promenádou plnou kaváren a restaurací, kde můžete pozorovat okolní cvrkot.

Přístav v Torri del Benaco / co navštívit u Lago di Garda
Přístav v Torri del Benaco / co navštívit u Lago di Garda

25. Garda

Město Garda je jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších turistických letovisek na jezeře Garda.

Historické centrum Gardy tvoří labyrint úzkých malebných uliček, barevných domů, obchodů a restaurací, kde můžete ochutnat místní speciality. Pobřeží lemuje dlouhá promenáda s lavičkami, odkud můžete pozorovat západy slunce.

Přímo z centra Gardy můžete dojít po značené stezce na vyhlídku La Rocca di Garda, odkud je nádherný výhled na Gardu a Bardolino na druhé straně. Cesta není náročná a zabere vám cca 30-60 minut podle toho, odkud půjdete.

Vyhlídka La Rocca di Garda / co vidět u Lago di Garda
Vyhlídka La Rocca di Garda / co vidět u Lago di Garda

26. Bardolino

Jižně od Garda leží Bardolino, městečko známé pro své vynikající víno a nádherné okolí, které je ceněné po celém světě. Město samo o sobě je plné historických budov, včetně románského kostela San Severo a starobylých městských hradeb. Bardolino je taky domovem několika vinařských sklepů, kde můžete ochutnat a zakoupit místní vína.

Kromě toho se můžete projít po krásné promenádě, která je obklopená kavárnami a restauracemi s výhledem na jezero.

Čtěte: Nejkrásnější místa, co navštívit v severní Itálii.

27. Parco Natura Viva

Parco Natura Viva je rozsáhlý zoologický park a ochranná rezervace nacházející se nedaleko jezera Garda. Park je rozdělený do dvou hlavních oblastí: Safari Park, který projíždíte vlastním autem a sledujete volně se pohybující zvířata, jako jsou lvi, nosorožci a žirafy, a navazující Fauna Park, který zahrnuje klasickou zoo s více než 200 druhy zvířat z celého světa a taky několik tematických oblastí zaměřených na specifické ekosystémy, jako je tropický les nebo australská poušť.

Zoo je rozlehlá a klidně tu strávíte celý den. Zde najdete aktuální informace o vstupném a otevírací době. Rezervujte si vstupenky zde a na místě ukažte vstupenky v mobilu.

Safari Park
Fauna Park

28. Movieland Park

Movieland Park je zábavný park na jihovýchodě Lago di Garda, který je zcela věnovaný světu filmů a televize. Užijte si představení, vzrušující jízdy a tematické oblasti, které připomínají ikonické filmové scény.

Mezi nejoblíbenější atrakce patří akční show inspirovaná filmem Rambo, rychlé jízdy ve stylu filmu “Fast & Furious” a dobrodružná jízda ze světa “Jurassic Park”.

Vedle se nachází vodní park s různými skluzavkami, atrakcemi a bazény.

29. Peschiera del Garda

Peschiera del Garda se nachází jen kousek od zábavného parku Gardaland. Jedná se o oblíbené letovisko, které poskytuje kompletní zázemí pro dovolenou u Lago di Garda – krásné pláže a možnosti koupání, upravená promenáda, velký přístav a historické staré město plné restaurací a krásných výhledů.

Peschiera del Garda Lago di Garda

Peschiera del Garda je taky skvělým výchozím bodem pro výlety na jihu Lago di Garda – kousek je to do Gardalandu, Movielandu, Sirmione, Verony a dalších míst.

30. Verona – výlety v okolí Lago di Garda

Navštívit Lago di Garda a nechat si ujít Veronu, jedno z nejkrásnějších italských měst, by byla velká škoda.

Ponte Pietra, Verona / výlety v okolí Lago di Garda
Ponte Pietra, Verona

Verona má vše, co od italského města očekáváte – bohatou historii, nádherné památky, živou atmosféru, výbornou kuchyni a klikaté uličky, kde se neustále ztrácíte. Centrum Verony je kompaktní a dá se snadno projít za 1 den, takže je ideální pro jednodenní výlet od Gardského jezera.

Podívejte se na nejkrásnější místa, co navštívit ve Veroně nebo se inspirujte mapou trasy a itinerářem pro 1 den ve Veroně.

31. Benátky – výlety v okolí Lago di Garda

Monumentální baziliky a honosné paláce, které ukrývají dechberoucí umělecké sbírky, romantické kanály, po kterých se svezete gondolou nebo je přejdete po jednom z ikonických mostů, a spousta uliček, kde se můžete jen tak toulat. Vítejte v Benátkách!

bazilika svatého Marka v Benátkách

Benátky jsou jedinečné. Mají svou specifickou atmosféru, kterou nikde jinde nenasajete. Začněte svou návštěvu v srdci Benátek – na Piazza Marco s nádherným Dóžecím palácem a bazilikou svatého Marka.

Pokud byste měli v Benátkách navštívit jenom dvě místa, měla by to být právě tato. Bazilika svatého Marka se zdobeným zlatým interiérem a honosná budova Dóžecího paláce, která je považovaná za mistrovské dílo benátské architektury.

Dóžecí palác Benátky / Co navštívit v Benátkách

Vystoupejte na zvonici pro nádherný výhled na město nebo se projeďte tradiční gondolou a užijte si zase jiný pohled na Benátky.

Podívejte se na nejkrásnější místa, co navštívit v Benátkách a další užitečné tipy v předchozím článku. Pokud jedete autem, budou se vám hodit informace o parkování v Benátkách.

32. Santuario Madonna della Corona

Svatyně Madonna della Corona má naprosto jedinečnou polohu na okraji strmé skály s fantastickým výhledem. Svatyně byla postavená v 16. století jako místo klidu pro benediktinské mnichy.

Místo můžete navštívit zdarma. Zde najdete aktuální informace o otevírací době.

Santuario Madonna della Corona

Kde se ubytovat u Lago di Garda

Doporučuji si zvolit ubytování u Lago di Garda strategicky, aby se v okolí nacházely všechny zajímavosti, které plánujete navštívit. Přejet z Riva del Garda na severu do Sirmione na jih totiž trvá hodinu a půl. Navíc bývá v letní sezóně u Lago di Garda problém s parkováním, takže můžete využít veřejnou dopravu nebo trajekty v místě ubytování.

Riva del Garda

Riva del Garda leží na severu Lago di Garda a poskytuje perfektní zázemí pro dovolenou. Je tu dostatek restaurací, obchůdků, krásná promenáda a spousta možností, kam na výlet v okolí – jeskyně s vodopádem Varone, Benátská věž, stezky na obou břehách jezera, upravená travnatá pláž a přístav, odkud se dostanete například do Limone.

 • Hotel Oasi Wellness & Spa: Čtyřhvězdičkový hotel s bazénem, wellness a velkou zahradou s výhledem
 • Residence Centro Vela: Moderní apartmány s kuchyňským koutem, snídaní v ceně, zahradou, restaurací a skvělým poměrem ceny a kvality
 • SunLake Hotel: Příjemný hotel ve střední cenové relaci s venkovním bazénem a možností polopenze

Ubytování Riva del Garda 😴

ubytování riva del garda
Hotel Oasi Wellness & Spa

4* hotel s wellness + kousek od jezera

ubytování v soukromí lago di garda
Residence Centro Vela

Moderní apartmány s restaurací a zázemím

Západní břeh Lago di Garda

Západní pobřeží je o něco klidnější a nabízí uvolněnější atmosféru než východní pobřeží.

 • Hotel Leonardo Da Vinci: All-inclusive resort s bazény, wellness, zahradou, soukromou pláží a vybavením pro vodní sporty v krásném letovisku Limone sul Garda
 • Hotel Astra: Rodinný, menší hotel v Tignale zasazený na kopci s nádherným výhledem, venkovním bazénem a velkou zahradou
 • Hotel Belvedere: Moderní hotel s venkovním bazénem v Manerba del Garda
 • Garnì Hotel: Levný hotel v živém centru Tignale

Ubytování v Sirmione a na jihu Lago di Garda

 • Alevic Hotel Sirmione: Luxusní hotel se střešním bazénem a výhledem na jezero pár minut od historického centra Sirmione
 • Hotel Riel: Útulný tříhvězdičkový hotel nedaleko Sirmione s venkovním bazénem a kousek od pláže
 • Hotel Porto Azzurro: Příjemný hotel s venkovním bazénem v klidné části Sirmione

Ubytování Sirmione a okolí 😴

ubytování sirmione lago di garda
Hotel Porto Azzurro

Útulný a moderní hotel s bazénem

ubytování sirmione lago di garda
Hotel Riel

3* hotel s bazénem + kousek od pláže

Východní břeh Lago di Garda

Východní břeh jezera Garda je obecně rušnější a poskytuje více turistického vybavení než západní pobřeží.

 • Hotel Caribe: Útulný tříhvězdičkový hotel přímo u jezera Garda s venkovním bazénem a kompletním zázemím, vhodné i pro rodiny
 • Hotel Lago Di Garda: Krásný hotel v historickém centru Malcesine
 • Villa Benvenuto: Ubytování v soukromí v kompletně vybavených apartmánech s kuchyňským koutem a s výhledem na jezero

Výlety lodí a trajekty po Lago di Garda

Skvělou možností, jak se pohybovat mezi jednotlivými místy v okolí Lago di Garda, jsou trajekty.

Ty poskytují pravidelné spoje mezi různými městy a vesnicemi jezera, včetně Sirmione, Desenzano, Salò, Gardone Riviera, Toscolano-Maderno, Gargnano, Torri del Benaco, Bardolino, Garda, Lazise a Peschiera del Garda. Trajektové služby obvykle zahrnují jak rychlé hydrofoily, tak tradiční trajekty.

lago di garda trajekty

Trajekty jsou obvykle dostupné po celý rok, ale frekvence a trasy se mění v závislosti na ročním období. V letní sezóně je v provozu více trajektů a spoje jsou časté.

Ceny jízdenek se liší v závislosti na délce trasy a typu trajektu, ale obecně jsou dostupné a můžete si je koupit přímo v přístavišti.

Podívejte se na oficiální stránky trajektové přepravy u Lago di Garda pro více informací o ceníku a jízdních řádech.

Lago di Garda koupání

Lago di Garda je obklopené plážemi, některé jsou malé a skalnaté, zatímco jiné jsou velké a oblázkové/travnaté. Voda v jezeře je většinou čistá a relativně teplá, zejména v letních měsících. Kromě přírodního koupání se v okolí jezera nachází hned několik vodních parků s tobogany a dalšími vodními atrakcemi.

Teplota vody v jezeře Lago di Garda se mění podle ročního období. V letních měsících (červenec a srpen) se teplota vody pohybuje v rozmezí 24 až 26 stupňů Celsia. V zimě (prosinec až únor) teplota vody klesá, obvykle na 6 až 10 stupňů Celsia.

Nejlepším obdobím pro koupání v Lago di Garda je tak od června do září, kdy je počasí slunečné a teplé.

Lago di Garda koupání

Kdy navštívit Lago di Garda

Počasí u Lago di Garda se mění v závislosti na ročním období. Jezero se nachází na severu Itálie, kde je klima mírné a vlhké.

Jaro (březen-květen) : Jaro je obecně mírné, s průměrnými teplotami kolem 15-20°C. Může být občas deštivé, ale obecně je to skvělé období pro objevování krásných pobřežních městeček a turistiku.

Léto (červen-srpen) : Léto je obvykle teplé a slunečné, s průměrnými teplotami dosahujícími až 30°C. Červenec a srpen jsou nejteplejší měsíce, ale zároveň nejrušnější.

Podzim (září-listopad) : Začátek podzimu může být stále skvělým obdobím pro koupání v jezeře. Teploty postupně klesají na příjemných 15-25°C, které jsou ideální pro turistiku, cyklistiku nebo objevování okolí.

Zima (prosinec-únor) : Zimy jsou obecně mírné až chladné, s průměrnými teplotami kolem 5-10°C. Sníh je v nižších polohách vzácný.

Tipy na výlety a co vidět u Lago di Garda – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Lago di Garda, Itálie. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Lago di Garda. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byl náš průvodce pro Gardské jezero v Itálii a tipy na výlety, co navštívit u Lago di Garda. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o severní Itálii

SEVERNÍ ITÁLIE: Inspirujte se seznamem pro nejkrásnější místa, co navštívit v severní Itálii včetně mapy.

LOMBARDIE: Zde jsou nejkrásnější místa v Lombardii včetně mapy a fotografií. Milán je hlavním městem Lombardie, které je známé pro svojí nádhernou katedrálou.

Jen kousek od Milána leží Lago di Como, krásné alpské jezero. Nebo se podívejte na 15 tipů, co vidět v Bergamu.

VERONA: Podívejte se na naší trasu, jak navštívit Veronu za jeden den. Součástí je taky mapa pro snadnější plánování itineráře.

BENÁTKY: V článku Co navštívit v Benátkách přinášíme tipy na nejkrásnější místa a další užitečné tipy.

DOLOMITY: Připravili jsme podrobného průvodce s tipy na nejlepší výlety a turistické trasy v Dolomitech.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *