20 tipů na památky, co navštívit ve Veroně (2024) + mapa

Verona průvodce / co navštívit ve Veroně v Itálii

Verona. Město lásky, které leží na břehu řeky Adiže v severní Itálii, si vás naprosto podmaní svou úžasnou architekturou, malebnými kanály a bohatou kulturou. Podívejte se na našeho průvodce s tipy na zajímavosti a památky, co navštívit ve Veroně.

Dnes si ukážeme ta nejkrásnější místa a památky, co navštívit a vidět ve Veroně pro sestavení itineráře na 1 nebo 2 dny ve Veroně (Podívejte se na naší trasu pro jeden den ve Veroně). Přidáme taky tipy, jak si návštěvu Verony v Itálii užít (doprava, parkování, MHD, jídlo, ubytování, mapa).

Památky a zajímavosti, co navštívit ve Veroně

Projděte si úzké dlážděné uličky lemované barevnými domy s okenicemi, objevujte místa z příběhu Romea a Juliea nebo navštivte jeden z kostelů ve Veroně, které vás naprosto okouzlí svým zdobeným interiérem a dlouhou historií.

Tip: Rádi byste ušetřili na vstupném do památek? Verona Card je oficiální turistická karta Verony, se kterou získáte zdarma vstup do Arena di Verona, Castelvecchio, Casa di Giulietta, Torre dei Lamberti nebo čtyř hlavních kostelů ve Veroně. Součástí je taky neomezená doprava místními autobusy zdarma. Více se o Verona Card dočtete dále v tomto článku.

1. Bazilika San Zeno (Basilica di San Zeno Maggiore)

Pokud hledáte jedinečný a nezapomenutelný zážitek, pak je bazilika San Zeno Maggiore ve Veroně tím pravým místem. Tento starobylý kostel je díky své románské architektuře, bronzovým portálům a triptychu od Mantegny jedním z nejkrásnějších kostelů v celé Itálii.

Fasáda baziliky je postavená z tufu smetanové barvy, který ladí s růžovým mramorem. Má rozetové okno, kterému se přezdívá “kolo štěstí”. Po obou stranách baziliky stojí zvonice.

bazilika San Zeno Maggiore / památky ve Veroně

V bazilice San Zeno se v průběhu historie odehrálo několik významných událostí. Právě tady se zasnoubili Romeo a Julie. To je jeden z důvodů, proč se sem lidé sjíždějí. Chtějí vidět, kde tento romantický příběh zpečetili.

Uvnitř se nachází krypta, kde jsou uloženy pozůstatky svatého Zena, patrona Verony ze 4. století, na jehož počest byla bazilika postavená.

bazilika San Zeno Maggiore Verona / památky ve Veroně
bazilika San Zeno Maggiore krypta Verona
bazilika San Zeno Maggiore, krypta

Vstupné a otevírací doba bazilika San Zeno

Vstupné: Cena za vstup do baziliky San Zeno je 4 €. Děti do 18 let mají vstup zdarma v doprovodu dvou platících osob a děti do 11 let mají vstup zdarma vždy, stejně jako osoby se zdravotním postižením včetně doprovodu.

Součástí vstupenky je audioprůvodce v 5 jazycích (italština, angličtina, němčina, španělština, francouzština).

Druhou možností je vstupenka “Percorso delle quattro chiese” (v překladu Cesta čtyř kostelů) za 8 €, se kterou získáte vstup do všech 4 hlavních kostelů ve Veroně – bazilika San Zeno, katedrální komplex, bazilika Santa Anastasia a kostel San Fermo.

Otevírací doba: Bazilika San Zeno je otevřená denně a otevírací doba se liší dle období – od března do října pondělí až pátek 9:00-18:30, sobota 9:00-18:00 a neděle a svátky 13:30-18:30.

Od listopadu do února je otevřeno pondělí až pátek 10:00-17:00, sobota 9:30-18:00 a neděle a svátky 13:00-17:30.

Součástí Verona Card: Ano, vstup zdarma s Verona Card

Ubytování ve Veroně 😴

Hotel Milano

Ubytování v centru se střešní terasou

Euromotel Croce Bianca

Levné ubytování na kraji města s parkováním

2. Città Antica

Città Antica je bludiště dlážděných uliček a malebných náměstí lemovaných středověkou architekturou, impozantními paláci a stylovými obchody.

Projděte se romantickými uličkami Città Antica a objevujte okouzlující butiky a kavárny, stejně jako krásné zahrady a hrady. Zajděte na výbornou domácí kuchyni do trattorie nebo si dejte gelato a objevujte skrytá zákoutí starého města.

3. Piazza Bra

Náměstí Piazza Bra se nachází v historickém centru Verony. Nádherné náměstí pod širým nebem obklopené krásnou architekturou, restauracemi a kavárnami. Všichni spěchají na Piazza Bra, aby viděli klenutou fasádu amfiteátru Arena di Verona.

Piazza Bra Verona

Náměstí je rozlehlé s menším zeleným parkem uprostřed, kde se můžete zchladit před žárem italského sluníčka. Kromě římského amfiteátru ho obklopuje impozantní budova radnice Palazzo Barbieri, Palazzo della Gran Guardia, kde se konají výstavy, a Portoni della Brà, vstupní brána do nejstarší části města.

Portoni della Bra Verona
Portoni della Bra

4. Římský amfiteátr (Arena di Verona)

Římský amfiteátr byl postaven v 1. století našeho letopočtu (stejně jako Koloseum v Římě). Je třetím největším amfiteátrem na světě a zároveň tím nejzachovalejším.

Památky ve Veroně / Arena di Verona

V minulosti byla aréna využívána jako místo pro zápasy gladiátorů, hon na divoká a exotická zvířata a nejspíš taky pro mučednictví křesťanů. S příchodem křesťanství pak ztratila aréna svojí funkci a stala se na čas kamenolomem. V roce 1913 se tu poprvé konalo představení Verdiho Aidy a od té doby sem na letní představení zavítá 600 tisíc lidí ročně.

Pokud jste navštívili Koloseum v Římě, návštěva Arena di Verona vám možná bude připadat méně zajímavá (i když pokud milujete starověký Řím jako Péťa, budete nejspíš nadšení jako on).

To se ale nedá říct o představeních, která se tady pořádají. Arena di Verona je jedním z největších divadel pod širým nebem na světě a pojme až 22 000 lidí. Díky tomu je ideální pro pořádání velkých akcí, jako jsou opery, balety a koncerty. Podívejte se na program představení.

Akustika je vynikající a výhled z každého místa je nepřekonatelný, ať už se chystáte na klasické představení, nebo si chcete užít noční show.

Arena di Verona / co navštívit ve Veroně

Vstupné a otevírací doba Arena di Verona

Vstupné: Plné vstupné do Arena di Verona je 12 €, pro seniory nad 65 let 9 €, pro studenty 18-25 let 3 €. Děti do 18 let a ZTP s doprovodem mají vstup zdarma.

V sezóně si rezervujte vstupenky na prohlídku amfiteátru předem. Ušetříte si tím čekání ve frontě na spalujícím slunci a navíc budete mít jistotu, že je aréna otevřená veřejnosti pro prohlídky.

Pokud máte raději prohlídky s průvodcem, rezervujte si je na tomto odkazu.

Otevírací doba: Otevírací doba Arena di Verona pro prohlídky se liší podle období: říjen-květen je otevřeno od úterý do neděle v čase 9:00-19:00 a červen-září je otevřeno v pondělí v čase 9:00-19:00 (poslední vstup v 18:30) a od úterý do neděle v čase 9:00-17:00 (poslední vstup v 16:00). Pokladny zavírají hodinu před koncem otevírací doby.

Součástí Verona Card: Ano, prohlídka Arena di Verona je zdarma s kartou Verona Card

5. Arco dei Gavi

Římský oblouk Arco dei Gavi je vyrobený z bílého veronského kamene a dosahuje výšky téměř 13 metrů. Oblouk byl postavený už v 1. století na oslavu římského rodu Gaviů a původně býval součástí městských hradeb. Stál na začátku Via Postumia, římské silnice vedoucí do města.

Arco dei Gavi Verona

To se ale změnilo během vlády Napoleona, kdy francouzské vojsko oblouk zbořilo. Na začátku 20. století byl oblouk zrekonstruován do původní podoby a umístěn na malé náměstí Piazzetta Castelvecchio.

Večer je Arco dei Gavi krásně nasvícený.

6. Castelvecchio

Impozantní Castelvecchio je jedním z největších a nejznámějších hradů v Itálii. Byl postaven v letech 1354-1357 veronským panovníkem Cangrandem II. della Scala a je mistrovským dílem středověké architektury.

V hradním muzeu se nachází rozsáhlá sbírka antických artefaktů – včetně zbraní, soch, obrazů a knih – a také renesančního umění.

Castelvecchio Verona památky

Až si prohlédnete vnitřní prostory a sbírku, projděte se po jeho nádvořích a terasách s výhledem na město.

Castelvecchio Verona

Vstupné: Plné vstupné do muzea hradu Castelvecchio je 9 €, pro seniory nad 65 let 6 € a pro studenty 18-25 let 2 €. Od listopadu do března je první neděli v měsíci vstupné jen 1 €. Osoby se zdravotním postižením a děti do 18 let mají vstup zdarma.

Otevírací doba: Castelvecchio je otevřený od úterý do neděle v čase 10:00-18:00 (poslední vstup v 17:15).

Součástí Verona Card: Ano, vstup zdarma s Verona Card

7. Ponte Scaligero

Přes řeku Adiže se klene několik mostů. Ponte Scaligero je jedním z nejznámějších. Navazuje na Castelvecchio a byl postavený ve 14. století.

Pohled z Ponte Scaligero na Castelvecchio Verona
Pohled z Ponte Scaligero na Castelvecchio

Ponte Scaligero je charakteristický svými třemi oblouky, z nichž jeden má délku 49 metrů a ostatní dva jsou výrazně menší. Díky červeným cihlám s cimbuřím ho jednoznačně rozeznáte od ostatních mostů ve Veroně.

Ponte Scaligero Verona / památky ve Veroně
Pohled na Ponte Scaligero z Castelvecchio

Během druhé světové války byl Ponte Scaligero vyhozen do vzduchu německým vojskem a o několik let později věrně zrekonstruován za použití původních materiálů. Dnes byste ani nepoznali, že se nejedná o původní stavbu.

V polovině mostu se nachází po obou stranách schody, na které můžete vystoupat a užít si pohled na okolí z větší výšky.

8. Porta Borsari

Porta Borsari je další významnou římskou památkou ve Veroně. Pochází z 1. století, kdy byla součástí městských hradeb a sloužila jako hlavní vstupní brána do města. Dvoupatrová a klenutá Porta Borsari byla vyrobená z bílého kamene a je ve skvělém stavu.

Porta Borsari Verona

9. Julietin dům (Casa di Giulietta)

Ano, Casa di Giulietta je turistický. Občas je tu v sezóně tolik turistů, že se sotva hnete. Přesto musí být Casa di Giulietta na seznamu památek, co navštívit ve Veroně. Symbolické místo, které propůjčilo Veroně tvář města lásky.

Na nádvoří domu ze 14. století stojí bronzová socha Julie a nad ní slavný balkon, pod kterým dle příběhu Romeo vyznal Julii svou lásku. Tady se všichni fotí s rukou na bronzových ňadrech Julie. Pro štěstí. Nebo jen na fotku.

Casa di Giulietta Verona

Vstup na nádvoří je zdarma – vede z ulice Via Cappello. Po cestě na nádvoří budete procházet kolem dopisů, které tady píšou lidé. V budově se pak nachází zajímavé menší muzeum, které vypráví příběh Romea a Julie a proč se stala Verona městem lásky. Z muzea můžete taky vyjít na balkon.

Casa di giuliette Verona
Vzkazy se tu většinou lepí na žvýkačky.

Vstupné: Plné vstupné do Julietina domu je 12 €, pro osoby nad 65 let 9 € a pro studenty 18-25 let 3 €. Děti do 18 let a osoby se ZTP a doprovodem mají vstup zdarma. Nutná rezervace předem.

Otevírací doba: od úterý do neděle v čase 9:00-19:00 (poslední vstup v 18:30), v pondělí zavřeno

Součástí Verona Card: Ano, vstup zdarma s Verona Card – přesto nutná rezervace předem na základě pokynů, které dorazí do emailu.

Tip: Jen kousek od Casa di Giulietta se nachází Casa di Romeo. Dům je zevnitř nepřístupný, ale pokud milujete příběh Romea a Julie, Casa di Romeo vám pomůže jejich příběh ve Veroně dokreslit.

10. Piazza dei Signori

Pokud hledáte kousek středověké italské historie, určitě si nenechte ujít náměstí Piazza dei Signori ve Veroně. Toto krásné náměstí pochází z 12. století a je plné paláců, které vyprávějí o minulosti Verony. Kdysi bývalo centrem politického a hospodářského života.

Piazza dante Verona

Dnes je to rušné veřejné prostranství se sochou básníka Danteho v jeho středu. A proč tu má Dante svojí sochu, když pocházel z Florencie?

Dante totiž žil ve Veroně po 7 let, kdy ho vyhostili z Florencie. Byl považovaný za otce italštiny, protože zpřístupnil italštinu široké veřejnosti. Do té doby se psalo v latině, kterou si mohli přečíst jen ty nejvzdělanější. Dante šel proti proudu a své básně začal psát v italštině.

Socha Danteho na Piazza dei Signori

11. Scaligerovy hrobky (Arche Scaligare)

Jen pár kroků od náměstí Piazza dei Signori najdete na vyvýšenině za plotem Scaligerovy hrobky. Krásně zdobené, gotické hrobky tří nejvýznamnějších členů rodu Scaligerů, který žil ve Veroně kolem 13. století. V létě se můžete za drobný poplatek podívat až k hrobkám.

Scaligerovy hrobky Verona

12. Piazza delle Erbe

Rušné Piazza delle Erbe v centru města je známé svým květinovým trhem a veletrhem starožitností. Ústředním bodem je kašna se římskou sochou Madonna Verona. Kolem ní se nacházejí některé z nejkrásnějších památek ve Veroně: Palazzo Maffei, Case dei Mazzanti s freskami a Torre Lamberti.

Piazza delle Erbe
Piazza delle Erbe Verona

Celé náměstí lemuje spousta restaurací, barů a kaváren. Ale popravdě, většina z nich za moc nestojí. To se ale nedá říct o La Prosciutteria Verona přímo naproti kašně.

13. Torre dei Lamberti

Torre dei Lamberti je 82 metrů vysoká věž, nejvyšší ve Veroně, která vám poskytne ten nejlepší výhled na historické centrum města. Věž nechal postavit v roce 1172 rod Lamberti a od té doby se stala ikonickým symbolem Verony. Přezdívá se jí “věž lásky”.

Torre dei Lamberti Verona

Už jen cesta na vrchol Torre dei Lamberti stojí za to – můžete se svézt průhledným výtahem (do dvou třetin a pak vás čeká ještě několik schodů na vyhlídku) nebo zdolat všech 368 schodů. Jakmile se ocitnete na vrcholu, užijete si panoramatický výhled na Veronu a její okolí.

výhled z Torre dei Lamberti Verona
Výhled z Torre dei Lamberti

Vstupné: Plné vstupné je 6 € a snížené 4,5 € (senioři nad 60 let a děti 8-14 let). Součástí vstupenky je taky vstup do Galerie moderního umění. Kliknutím si zakoupíte vstupenky předem (a přeskočíte na místě frontu).

Otevírací doba: Torre dei Lamberti je otevřená od pondělí do pátku v čase 10:00-18:00 a v sobotu, v neděli a ve svátky v čase 11:00-19:00. Poslední vstup je vždy 45 minut před koncem otevírací doby.

Součástí Verona Card: Ano, vstup zdarma s Verona Card

14. Kostel San Fermo Maggiore (Chiesa di San Fermo Maggiore)

Kostel San Fermo Maggiore nebývá na vrcholu památek, co navštívit ve Veroně. To je ale velká škoda, protože se naprosto odlišuje od ostatních kostelů ve městě.

Kostel San Fermo Maggiore je jedinečný tím, že uvnitř skrývá 2 kostely – spodní/podzemní kostel v románském stylu s freskami a četnými oblouky, a horní gotický kostel s nádherně zdobeným dřevěným stropem. Kostel se nachází na východní straně městských hradeb a je jedním ze 4 hlavních kostelů ve Veroně.

kostel San Fermo Verona / co navštívit a vidět ve Veroně
Kostel San Fermo Maggiore – spodní kostel
kostel San Fermo Verona / co navštívit a vidět ve Veroně
Kostel San Fermo Maggiore – horní kostel

Vstupné a otevírací doba kostela San Fermo Maggiore

Vstupné: Cena za vstup do kostela San Fermo je 4 €. Děti do 18 let mají vstup zdarma v doprovodu dvou platících osob a děti do 11 let mají vstup zdarma vždy, stejně jako osoby se zdravotním postižením včetně doprovodu.

Součástí vstupenky je audioprůvodce v 5 jazycích (italština, angličtina, němčina, španělština, francouzština).

Otevírací doba: Kostel San Fermo je otevřený denně v následujících časech – pondělí až sobota 10:00-18:00 a v neděli a svátky 13:00-18:00.

Součástí Verona Card: Ano, vstup zdarma s Verona Card

15. Katedrála Verona (Complesso del Duomo)

Nádherná románsko-gotická katedrála z 12. století dominuje Piazza Duomo. Pruhovaný exteriér z růžového mramoru ladí s interiérem, kde můžete obdivovat mramorovou dlažbu, gotické klenby zdobené složitými vzory a oltář od Tiziana (po levé straně v první kapli).

Katedrála Santa Maria Matricolare Verona památky
Katedrála Santa Maria Matricolare Verona památky

Součástí komplexu katedrály je taky baptisterium San Giovanni in Fonte v zadní částí katedrály a kostel svaté Eleny s paleokřesťanskými pozůstatky.

Vstupné a otevírací doba Complesso del Duomo

Vstupné: Cena za vstup do katedrálního komplexu je 4 €. Děti do 18 let mají vstup zdarma v doprovodu dvou platících osob a děti do 11 let mají vstup zdarma vždy, stejně jako osoby se zdravotním postižením včetně doprovodu.

Součástí vstupenky je audioprůvodce v 5 jazycích (italština, angličtina, němčina, španělština, francouzština).

Otevírací doba: Katedrála je otevřená denně v následujících časech – pondělí až pátek 11:00-17:00, sobota 11:00-15:30 a v neděli a ve svátky 13:30-17:30.

Součástí Verona Card: Ano, vstup zdarma s Verona Card

Čtěte: Nejkrásnější místa, co navštívit v severní Itálii.

16. Bazilika Santa Anastasia (Basilica di Santa Anastasia)

Verona ukrývá řadu krásných kostelů a bazilik. Bazilika Santa Anastasia je tím nejslavnostnějším. Dominuje malému náměstí Piazza Santa Anastasia a doslova zastiňuje kostel po její pravici.

Bazilika Santa Anastasia je dokonalým příkladem veronské gotické architektury s renesančními prvky. Její fasáda nebyla nikdy dokončená. Uvnitř je nádherně zdobená freskami od Pisanella a Altichiera, mozaikami a sochami.

Bazilika Santa Anastasia Verona
Bazilika Santa Anastasia Verona

Tip: Kousek odtud se nachází La Bottega della Gina, kde si můžete dát výbornou domácí pastu.

Vstupné a otevírací doba baziliky Santa Anastasia

Vstupné: Cena za vstup do baziliky Santa Anastasia je 4 €. Děti do 18 let mají vstup zdarma v doprovodu dvou platících osob a děti do 11 let mají vstup zdarma vždy, stejně jako osoby se zdravotním postižením včetně doprovodu.

Součástí vstupenky je audioprůvodce v 5 jazycích (italština, angličtina, němčina, španělština, francouzština).

Otevírací doba: Bazilika Santa Anastasia je otevřená denně v následujících časech – pondělí až sobota 9:30-18:00 a v neděli a svátky 13:00-18:00.

Součástí Verona Card: Ano, vstup zdarma s Verona Card

17. Ponte Pietra

Starověký římský most Ponte Pietra (v překladu Kamenný most) překlenuje řeku Adiže a poskytuje nádherný výhled na panorama města. Most je jedním z nejstarších mostů v celé Itálii. Architektonický zázrak, který tu stojí už od roku 100 př. n. l. a stále se používá. Most je dlouhý 120 metrů a skládá se z 5 oblouků.

Ponte Pietra Verona

Během druhé světové války byly 4 oblouky mostu vyhozeny do vzduchu ustupujícím německým vojskem. O pár let později město nechalo most zrekonstruovat za použití původních materiálů.

Při návštěvě Ponte Pietra máte pocit, jak byste se přenesli do římských dob. Je to nádherný pohled, zejména při západu slunce, kdy se teplé světlo odráží od červených cihel mostu.

Přes Ponte Pietra se dostanete do rušné čtvrti Veroneta, která je plná středověké architektury, úzkých uliček a restaurací. Čtvrť je taky domovem pevnosti Castel San Pietro.

18. Castel San Pietro

Castel San Pietro je pevnost vysoko na kopci svatého Petra nad Veronou. Co z toho plyne? Výhledy na Veronu jsou odtud jedny z nejlepších.

Castel San Pietro na kopci San Pietro
Castel San Pietro na kopci San Pietro

Hrad byl postavený už ve 14. století jako součást obranného systému města. Dnes je veřejnosti nepřístupný, ale přesto si jeho návštěvu nenechte ujít, pokud chcete vidět celé historické centrum Verony.

Výhled z Castel San Pietro
Výhled z Castel San Pietro

Nahoru se dostanete pěšky nebo pozemní lanovkou (jízda 1,5 minuty), která se nachází kousek od Ponte Pietra.

Pokud půjdete pěšky, schody se nachází sevřené mezi domy hned naproti mostu. Nahoře budete za 10 minut.

Schody ke Castel San Pietro Verona
Schody ke Castel San Pietro

Raději byste jeli téměř 100 let starou lanovkou? Jakmile projdete Ponte Pietra, hledejte značení Funicolare di Castel San Pietro, po kterém se dáte doleva. Dojdete na menší nádvoří s restaurací, kde už uvidíte velký vstup k lanovce.

Lanovka ke Castel San Pietro

Jízdné: Zpáteční jízdné stojí 3 € (jednosměrná jízdenka 2 €). Snížené zpáteční jízdné 2 € platí pro děti do 10 let a seniory nad 65 let. Děti do 1 roku a ZTP s doprovodem mají lanovku zdarma.

Otevírací doba: Lanovka je otevřená denně a čas se liší podle období – od dubna do října je lanovka v provozu 10:00-21:00 a po zbytek roku v čase 10:00-17:00.

Čtěte náš itinerář, jak strávit jeden den ve Veroně (včetně mapy trasy).

19. Giardino Giusti

Verona je protkaná zelenými parky a zahradami. Giardino Giusti patří k těm nejkrásnějším a zároveň se jedná o jedinou zahradou v italském stylu ze 16. století ve Veroně. Tady rozjímal i Goethe a Mozart.

Giardino Giusti Verona

Vstupné: Plné vstupné je 12 € a snížené 9 € pro studenty a děti. Vstup zdarma je pro děti do 6 let a osoby se ZTP/P s doprovodem.

Otevírací doba: Otevřeno denně v čase 9:00-19:00 (poslední vstup v 18:00).

Součástí Verona Card: Ano, s Verona Card zaplatíte snížené vstupné 9 €

20. Římské divadlo a archeologické muzeum

Archeologické muzeum je povinnou zastávkou pro každého, kdo miluje římskou historii. Nachází se na úpatí kopce San Pietro. Zahrnuje velkolepé římské divadlo z 1. století, které bylo po staletí ztraceno pod budovami, které se stavěly na jeho ruinách.

Až v 19. století se zahájily archeologické vykopávky a dnes patří k nejlepším místům, co navštívit ve Veroně.

Římské divadlo a archeologické muzeum Verona

Vstupné: Plné vstupné stojí 9 €, pro osoby nad 65 let 6 € a pro studenty 18-25 let 2 €. Děti do 18 let a osoby se zdravotním postižením mají s doprovodem vstup zdarma.

Otevírací doba: Archeologické muzeum je otevřené od úterý do neděle v čase 10:00-18:00 (poslední vstup v 17:30).

Součástí Verona Card: Ano, vstup zdarma s Verona Card

Kde se ubytovat ve Veroně?

 • Hotel Milano: Fantastický hotel v historickém centru se střešní terasou a výhledem na město
 • Hotel Leopardi: 4* hotel s wellness, parkováním a v docházkové vzdálenosti do centra
 • Euromotel Croce Bianca: Levné, čisté ubytování na kraji centra s parkováním zdarma
 • Hotel Porta Palio: Příjemný hotel ve střední cenové relaci kousek od nádraží a centra

Ubytování ve Veroně 😴

Hotel Milano

Ubytování v centru se střešní terasou

Euromotel Croce Bianca

Levné ubytování na kraji města s parkováním

Jak ušetřit ve Veroně?

Verona Card je oficiální turistická karta Verony, se kterou získáte zdarma vstup většiny památek ve Veroně včetně:

 • Arena di Verona (prioritní vstup s přeskočením fronty)
 • Castelvecchio
 • Casa di Giulietta a Juliin balkon
 • Torre dei Lamberti
 • Bazilika San Zeno
 • Bazilika Santa Anastasia
 • Kostel San Fermo
 • Katedrální komplex
 • Museo Archeologico al Teatro Romano a další muzea ve Veroně
 • Kompletní výčet míst zahrnutých ve Verona Card najdete na tomto odkaze.

Součástí Verona Card je taky neomezená doprava místními autobusy zdarma (neplatí pro autobusy z letiště).

Verona Card má platností na 24 nebo 48 hodin od prvního použití (v autobuse nebo vstupem do památky).

Kolik stojí Verona Card

Cena za Verona Card se liší podle toho, na jak dlouhou dobu si jí kupujete. Na výběr je 24 nebo 48 hodin od prvního použití. Ceny jsou pak následující:

 • Verona Card na 24 hodin za 27 €
 • Verona Card na 48 hodin za 32 €

Jak funguje Verona Card?

Kupte si Verona Card na 24 nebo 48 hodin. Kartu si následně vyzvedněte s potvrzením ve Veroně – turistické informační centrum se nachází napravo od Arena di Verona.

Na Google mapách je to špatně značené – napravo od Arena di Verona uvidíte budovu radnice s velkými sloupy. Napravo od ní je pak trochu schovaný Palazzo Bra s cimbuřím, kde infocentrum sídlí. Otevřeno je denně – pondělí až sobota v čase 9:00-17:00 a v neděli 10:00-16:00.

Verona

Co ochutnat ve Veroně?

Gnocchi jsou jednou z nejoblíbenějších jídel ve Veroně. A podávají se na nejrůznější způsoby – s máslem a parmezánem, rajčatovou omáčkou a parmezánem, s rozpuštěnou gorgonzolou nebo na sladko s cukrem a skořicí.

Gnocchi jsou taky součástí Pastisada de caval, který se vaří ve Veroně už od 6. století. Toto jídlo je založené na pomalu vařeném koňském mase na víně se zeleninou a aromatickými bylinkami.

Oblíbené je taky rizoto z mletého masa nebo polenta, která se připravuje na více způsobů. Ze sladkého vyzkoušejte sfogliatelle nebo malé smažené dezerty fritole.

Fritole
Fritole

Kam na jídlo ve Veroně?

Verona je známá nejen krásnými památkami, ale taky výbornou kuchyní. A místní si na ní dávají hodně záležet, takže v málokteré restauraci šlápnete vedle. Ať už si zvolíte moderní restauraci nebo útulnou trattorii, vyberete si z široké nabídky tradičních jídel a dobrého vína.

Pokud si chcete pochutnat na poctivé kuchyni, kde se vaří z lokálních surovin a dodržují veronské kulinářské tradice, hledejte restaurace se znakem talíře a nápisem “Ristorante tipico di Verona”.

Jedna se nachází přímo na Piazza Bra u Arena di Verona – Emanuel Café, a útulná trattoria v úzké uličce – Tre Marchetti.

Osteria al Duca můžete navštívit při svých toulkách historickým centrem, stejně jako Ristorante Greppia, která je jednou ze nejlepších restaurací ve Veroně.

Co navštívit a vidět ve Veroně – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na památky a zajímavosti, co navštívit ve Veroně v Itálii. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Veroně. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Jak se dostat do Verony?

Verona je velmi dobře dostupná autem, vlakem i letecky. V jejím okolí se nachází několik mezinárodních letišť, kam létají pravidelné letecké spoje z řady evropských měst:

 • Aeroporto Valerio Catullo je nejbližším letištěm, které leží nedaleko Verony
 • Aeroporto di Venezia “Marco Polo” je letištěm pro Benátky, které leží 1,5 hodiny od Verony
 • Letiště v Milánu jsou vzdálená cca 2 hodiny

Hlavní vlakové nádraží Porta Nuova se nachází jižně od centra a je dosažitelné asi za 20 minut chůze od Arena di Verona.

Pokud byste chtěli vyrazit na výlet po okolí, vlaky jsou nejlepší možností, jak poznat více z Itálie. Vlakové spoje hledejte na webu italských železnic trenitalia.com. Naše doporučení na výlety v okolí Verony a dojezdové vzdálenosti:

Ubytování ve Veroně 😴

Hotel Porta Palio

3* hotel kousek od nádraží a centra

Hotel Leopardi

Moderní hotel s wellness a parkováním

Doprava ve Veroně

Doprava ve Veroně je snadná a pohodlná. Hlavním dopravním prostředkem jsou autobusy, jejichž rozsáhlá síť obsluhuje celé město. Pravidelné autobusové spoje jezdí do všech hlavních částí města a jeho předměstí a několik linek spojuje město s okolními městy.

Jízdenka s platností 60 minut stojí 1,50 € a celodenní jízdenka vyjde na 5 €. Jízdenky si můžete zakoupit v novinových stáncích, na nádražích nebo přímo v autobuse v automatech (pozor – nevrací zpět) nebo pak u řidiče za 2 € (u řidiče platí jízdenka jen na danou cestu).

Vždy si lístek označte a to i při přestupu. Nově si můžete jízdenku koupit taky přes aplikaci Ticket Bus Verona.

Oblíbeným způsobem dopravy ve Veroně je taky jízda na kole – po městě vede rozsáhlá síť vyhrazených cyklostezek a cyklotras. Po městě najdete taky několik stanovišť kol (převážně v centru a okolí). Doporučuji bikeverona.it, která nabízí nejvíc stanovišť.

Kde zaparkovat ve Veroně?

Historické centrum je oblastí ZTL, kde je omezený provoz pouze pro rezidenty. Zaparkovat můžete jižně od centra, kde se nachází několik parkovacích garáží.

Jak to tak bývá, parkovací garáže nejblíž centru jsou nejdražší (cena kolem 20 € za celodenní parkování). Na druhou stranu jste za 5 minut u Arena di Verona. Parkovací garáže na kraji centra:

Pokud vám nevadí 10-15 minut chůze od centra, doporučuji tato dvě parkoviště, která jsou za výhodnou cenu s dobrou dostupností:

 • Parcheggio Centro – parkovací garáž s dostatkem parkovacích míst; stačí přejít most a za pár minut jste v centru
 • Parcheggio Tribunale – venkovní parkoviště za dobrou cenu 10 minut od Arena di Verona

Nejbližším bezplatným parkovištěm je Parcheggio Porta Palio. Parkoviště je venkovní a není hlídané, takže bych ho doporučila jen pro denní parkování. Bazilika San Zeno je odtud asi 10 minut chůze a centrum pak cca 20 minut.

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byly naše tipy na památky a zajímavosti, co navštívit ve Veroně v Itálii. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Itálii

VERONA: Podívejte se na naší trasu, jak navštívit Veronu za jeden den. Součástí je taky mapa pro snadnější plánování itineráře.

SEVERNÍ ITÁLIE: Inspirujte se seznamem pro nejkrásnější místa, co navštívit v severní Itálii včetně mapy.

ITÁLIE: Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Itálii.

BENÁTKY: V článku Co navštívit v Benátkách přinášíme tipy na nejkrásnější místa a další užitečné tipy.

ŘÍM: Řím je jedno z nejoblíbenějších měst v Evropě. Zde je seznam toho nejlepší, co navštívit v Římě. Sestavte si svůj 3-denní itinerář Říma a podívejte se, jak ušetřit v Římě. Zjistěte vše o Vatikánských muzeích nebo Koloseu.

LOMBARDIE: Milán je hlavním městem Lombardie, které je známé pro svojí nádhernou katedrálou. Pro více tipů a praktických informací, kde se ubytovat v Miláně, čtěte našeho průvodce ubytováním v Miláně (ubytování podle rozpočtu, spojení s letištěm a k památkám, mapa).

Jen kousek od Milána leží Lago di Como, krásné alpské jezero. Nebo se podívejte na 15 tipů, co vidět v Bergamu.

Zde je víc než 30 tipů, co navštívit u Lago di Garda včetně dalších užitečných informací.

TOSKÁNSKO: Toskánsko je jednou z nejoblíbenějších částí Itálie. Při své návštěvě Toskánska nemůžete vynechat Florencii.

Pisa je dalším nádherným městem, které stojí za to vidět v Toskánsku.

Čtěte ještě více tipů o cestování v Itálii.

Shrnutí: Památky, co navštívit ve Veroně

Co navštívit a vidět ve Veroně?

Arena di Verona by měla být na seznamu každého, kdo plánuje vidět Veronu. Projděte se labyrintem úzkých uliček, které dohromady tvoří historické centrum zapsané na seznamu dědictví UNESCO. Navštivte Castelvecchio, Piazza delle Erbe, Piazza Dante nebo Julietin dům. Nenechte si ujít taky veronskou katedrálu nebo baziliku Santa Anastasia, která je nejzdobenějším kostelem ve Veroně. Mimo historické centrum leží bazilika San Zeno, kde se konal sňatek Romea a Julie.

Na jak dlouho navštívit Veronu?

Verona je velmi oblíbeným městem pro jednodenní výlet. Ta nejznámější místa projdete za jeden den (viz mapa trasy pro Veronu za jeden den), ale pokud chcete nasát atmosféru města v klidnějším tempu, doporučuji ve Veroně přespat. Verona taky představuje skvělou základnu pro výlety do okolí – Lago di Garda, Benátky nebo Padova.

Co ochutnat ve Veroně?

Veronská kuchyně je vyhlášená. V málokteré restauraci vás špatně pohostí. Vyzkoušejte gnocchi, které se tu připravují na několik způsobů. Oblíbené jsou taky pokrmy z polenty stejně jaké v sousední Lombardii. Typickým jídlem je Pastisada de caval z pomalu vařeného koňského masa a aromatických bylinek.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *