Koloseum v Římě pro rok 2024: vstup, vstupenky, zajímavosti, naše zkušenosti

Koloseum Řím

Jaká je pro Koloseum v Římě otevírací doba, vstupné nebo jak probíhá vstup? Tento průvodce vychází z vlastních zkušeností a oficiálních zdrojů pro rok 2024.

Koloseum. Toužíme ho vidět všichni. My ho toužili vidět tak moc, že jsme sem při první návštěvě běželi ještě s batohy na zádech. A byli jsme ohromení. I podruhé.

Koloseum je jedno z těch míst, které velká očekávání dokonce předčí. Pokud nepočítám ty odpadky okolo a spoustu pouličních prodejců se selfie tyčemi.

Vstupné, otevírací dobu a další užitečné informace pro Koloseum v Římě aktualizujeme několikrát ročně. Poslední aktualizace je vždy uvedena na začátku článku.

Koloseum v Římě vstup
Koloseum Řím

Koloseum – základní informace

Vstupné do Kolosea

Plné vstupné do Kolosea je 16 € a snížené vstupné 2 € pro občany EU 18-25 let. Vstup zdarma mají všichni do 18 let a ti, co si zakoupili Roma Pass a chtějí využít vstupu zdarma. Ke vstupnému je potřeba připočíst poplatek za rezervaci.

Vstupenky si můžete rezervovat zde – vyberete si konkrétní čas vstupu do Kolosea. Součástí vstupenky do Kolosea je taky Forum Romanum a Palatinův pahorek, které můžete navštívit kdykoliv během 24 hodin.

Upozornění: Děti do 18 let a ZTP s doprovodem mají vstup zdarma a nově pro ně neplatí od května 2023 povinnost rezervovat si vstupenky online. Svojí vstupenku si vyzvednou v pokladně uvnitř Kolosea.

Od 15. května 2023 si můžete nově koupit vstupenky i na místě – počet vstupenek je omezený a funguje na principu, kdo dřív přijde.

Vstupenky s přeskočením fronty na nejoblíbenější památky v Římě:

Co dělat, pokud jsou vstupenky do Kolosea vyprodané?

Naprosto běžná věc v Římě – vstupenky do Kolosea a dalších míst mohou být vyprodané týdny dopředu. Zkontrolujte aktuální dostupnost tady.

Pokud není k dispozici volný termín a chcete mít jistotu, že se dovnitř dostanete, další možností je prohlídka s průvodcem. Čím dál oblíbenější možnost, jak navštívit Koloseum, protože průvodce vám pomůže se rychle zorientovat. Zde najdete všechny možnosti, jak navštívit Koloseum.

Vstupenky do Kolosea si pak můžete vytisknout nebo je jednoduše oskenovat z mobilu při vstupu. V případě potřeby se dají vstupenky stornovat 24 hodin předem. U Kolosea půjdete vstupem vyhrazeným pro jednotlivce – je to fronta vpravo (vlevo je pak pro prohlídky s průvodcem).

Jak ušetřit při návštěvě Kolosea v Římě

Roma Pass je oficiální turistická karta v Římě a velmi oblíbená varianta, jak ušetřit v Římě za vstup do památek a za dopravu.

Karta zahrnuje vstup zdarma do 2 vybraných míst (doporučuji zvolit místa s nejvyšším vstupným – Koloseum, galerie Borghese, Kapitolská muzea apod.) a slevy na vstupném do většiny dalších míst v Římě. Součástí Roma Pass není Vatikán.

Součástí je taky neomezená doprava v Římě, která zahrnuje metro i autobusy.

Pokud vás Roma Pass zaujala, přečtěte si naše zkušenosti v předchozím článku o Roma Pass (článek se otevře v novém okně).

Koloseum zajímavosti

Koloseum je symbolem Říma s jeho 2000 let dlouhou historií. V roce 2018 ho navštívilo na 7,7 milionů lidí a stal se tak 5. nejnavštěvovanější památkou na světě.

Je to největší amfiteátr, který lidé postavili. Přežil zemětřesení, požáry, války a nepokoje. Byl místem, kde se odehrávaly gladiátorské boje nebo boje se zvířaty. Koloseum bylo dokonce zaplaveno pro inscenaci námořních bitev.

Koloseum v Římě vstup

Zajímavostí je, že Koloseum nebylo vždy Koloseum. V roce 80 n. l. ho nechal postavil Vespasianus, který byl zakladatel Flaviánské dynastie. Díky tomu dostal amfiteátr název Flaviánský amfiteátr.

ad stavbou zůstává i v dnešní době rozum stát. Koloseum v Římě je dokonalý příklad starověkého inženýrství – má očíslované vstupní oblouky a sezení ve třech příkrých vrstvách, kdy v nejvyšší části seděly děti a ženy.

Koloseum pojmulo až 80 tisíc diváků, kterým poskytovala stín plátěná markýza. Pod arénou vznikla síť podzemních chodeb (hypogeum), která sloužila jako podzemní vchod pro gladiátory a ohrada pro zvířata.

JAK SE DOSTAT Z LETIŠTĚ DO CENTRA: Soukromý transfer z letiště je nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Říma. Nejoblíbenějším způsobem transferu jsou autobusy – na výběr je několik přepravců, z nichž jsou nejspolehlivější autobusy přepravce SIT Bus-Shuttle. Staví u Vatikánu a na nádraží Termini. Na místě jen ukážete jízdenku v mobilu. Výhodou je, že pokud nestihnete původní spoj, můžete jet bez problémů tím dalším. Třetí a nejrychlejší možností jsou vlaky Leonardo Express.

Koloseum Řím

Více než 500 let byl Flaviánský amfiteátr centrem zábavy Římanů. Vystavovali tady exotická zvířata, konaly se tady zápasy gladiátorů nebo popravy vězňů.

Až ve středověku se název amfiteátru změnil na Koloseum. Důvod byl jednoduchý. Poblíž amfiteátru stála socha římského císaře Nera a Koloseum mělo odkazovat na kolosální velikost této sochy.

Možná vás udiví, kolik z Kolosea chybí. Z části to způsobilo nepoužívání a zemětřesení.

Druhý důvod je ale zajímavější a překvapivější vzhledem k tomu, jak je stavba Kolosea v dnešní době cenná. Zdejší mramor byl totiž využívaný ke stavbě jiných staveb, například Vatikánu.

Tip: Pokud vám zbyde čas, zajděte si ke Koloseu pozdě večer. Byli jsme překvapení, jak málo lidí tu bylo. Koloseum je večer nádherně nasvícené a vyzařuje zase jinou atmosféru než ve dne.

Koloseum v noci

Palatinův pahorek a Forum Romanum

Palatinův pahorek a Forum Romanum najdete hned naproti Koloseu. Všechna 3 místa můžete navštívit v rámci jedné vstupenky.

Palatinův pahorek

Palatinův pahorek je mýtické rodiště Říma. Tady dle legendy v roce 753 před naším letopočtem. Romulus založil město. Později tu vzniklo sídlo císařského paláce, bohatých patrijů a generálů celebrit.

Slovo palác je odvozené od latinského názvu pro kopec neboli palatium.

Palatinův pahorek, jak ho vidíme dnes, tvoří převážně ruiny z rozlehlého paláce císaře Domitiana. Na severovýchodě se vám naskytne z balkonu skvělý výhled na Forum Romanum.

Palatinův pahorek Řím
Palatinův pahorek Řím
Palatinův pahorek Řím
výhled z Palatinova pahorku na Forum Romanum

Forum Romanum

Forum Romanum představuje rozsáhlé ruiny mezi Palatinovým pahorkem a Koloseem. Dříve se jednalo o střed veřejného dění v Římě.

Ruiny tvoří areál velkých chrámů, soudů, úřadů a veřejných náměstí, z nichž několik budov se dodnes uchovalo ve skvělém stavu. Pokocháte se původním sídlem římského senátu, Titovým obloukem, pevností Knox, sloupy Saturnova chrámu nebo Caesarovým chrámem, kde byl Caesar po jeho vraždě v roce 44 před naším letopočtem spálen.

Forum Romanum a Palatinův pahorek určitě stojí za návštěvu.

Forum Romanum Řím
Forum Romanum Řím
Forum Romanum Řím
Forum Romanum Řím

Kde leží Koloseum v Římě?

Koloseum tvoří dominantu malého náměstí Piazza del Colosseo v centru Říma. Forum Romanum s Palatinovým pahorkem najdete hned naproti. Mezi nimi se tyčí Konstantinův oblouk, který postavili v roce 315 jako památku na počest vítězství Konstantina I. Velikého v bitvě u Milvianského mostu.

Ke Koloseu dojdete z centra po Via dei Fori Imperiali
Ke Koloseu dojdete z centra po Via dei Fori Imperiali

Jak se dostat ke Koloseu v Římě?

Koloseum je velmi dobře dostupné z hlavního nádraží Termini. Pěšky jste tu do 20 minut. Pokud půjdete přes park Parco del Colle Oppio, užijete si Koloseum z jiného pohledu a bez lidí

Koloseum v Římě
Pohled z parku na Koloseum

V parku jsou navíc další pozůstatky antického období Říma. Je tu taky hodně pozůstatků v podobě odpadků, ale na to si brzy v Římě zvyknete. Řím má do uhlazeného Dubaje hodně daleko.

 • Metro linka B – zastávka Colosseo
 • Autobus – linky 75, 81, 175, 204, 673
 • Tramvaj – linka 3

Lístek na MHD koupíte v trafikách, novinových stáncích nebo automatech. Vyjde vás na 1,50 € (platnost 100 minut, popřípadě si můžete rovnou koupit balíček po 10 lístkách za 15 €). Další variantou je koupit celodenní vstupenky s neomezeným cestováním po Římě:

 • 7 € – všechny spoje MHD s platností 24 hodin
 • 12,50 € – všechny spoje MHD s platností 48 hodin
 • 18 € – všechny spoje MHD s platností 72 hodin

Pozn.: Platí vždy od první validace.

Vstup

U Kolosea musíte být alespoň 15 minut předem. Bývá tu shon. Mísí se tu jednotlivci a různé skupiny s průvodci, takže je lepší vyhradit si pár minut, než se zorientujete. Navíc vás ještě před vstupem čeká bezpečnostní kontrola.

Dovnitř vás pustí v čas, který jste si zvolili v rezervaci. To neplatí pro Forum Romanum a Palatinův pahorek, kam můžete jít před nebo až po návštěvě Kolosea – sem si konkrétní čas nerezervujete.

Koloseum má celkem 2 hlavní vstupy. Vy půjdete vstupem pro jednotlivce vpravo – vše je značené. Do Forum Romanum a Palatinova pahorku se pak dostanete kousek za Konstantinovým obloukem vpravo – Via di San Gregorio 30.

vstup do Kolosea, Řím

Před vstupem si připravte vstupenku (vytištěnou nebo v mobilu), kterou naskenujete před vstupem. Zároveň vás čeká bezpečnostní kontrola. S sebou si můžete vzít menší batoh/kabelku a plastovou láhev na vodu.

Co si nesmíte vzít do Kolosea:

 • Velké batohy a kufry
 • Stativy (selfie tyče tolerují)
 • Tmavé a skleněné láhve
 • Alkohol
 • Sprej

Na návštěvu Kolosea si vyhraďte zhruba hodinku až dvě. Na přilehlé Forum Romanum a Palatinův pahorek 2-3 hodiny. Dost se nachodíte, takže nezapomeňte na pohodlnou a pevnou obuv i v létě. Ale to platí pro celý Řím, pro který jsou typické nerovné dlážděné chodníky.

Koloseum Řím vstup

Otevírací doba

Otevírací doba Kolosea v Římě se liší dle období. Aktuální otevírací dobu uvidíte při rezervaci vstupenky online – rezervace předem je povinná. Poslední vstup do Kolosea je vždy hodinu před. Zavřeno je 1.1. a 25.12.

Otevírací doba Kolosea:

 • 2. ledna – 28. února 9:00-15:30
 • 1. března – 25. března 9:00-17:30
 • 26. března – 31. srpna 9:00-19:15
 • 1. září – 30. září 9:00-19:00
 • 1. října – 28. října 9:00-18:30
 • 29. října – 31. prosince 9:00-16:30

Vstupné a lístky

Vstupenky do Kolosea je lepší rezervovat předem. Od 15. května 2023 si můžete nově koupit vstupenky i na místě – počet vstupenek je omezený a funguje na principu, kdo dřív přijde. Pokud chcete mít jistotu, že se dovnitř dostanete, musíte rezervovat vstupenku předem.

Vstupenka pro Koloseum zahrnuje taky vstup do Forum Romanum a na Palatinův pahorek. Do každé památky máte vstup jen jednou. Forum Romanum a Palatinův pahorek tvoří jeden archeologický park s jedním vstupem.

Můžete si vybrat mezi 2 typy vstupenek. Podle toho se pak odvíjí výše vstupného.

Standardní vstupenka zahrnuje přístup do I. a II. úrovně Kolosea. Ceny vstupného pak jsou následující:

 • Plné vstupné 16 € + 2 € za online rezervaci
 • Snížené vstupné pro občany EU 18-25 let včetně 2 € + 2 € za online rezervaci
 • Vstupné zdarma pro mladší 18 let a ZTP s doprovodem – nově od května 2023 není potřeba rezervace předem a vstupenky si vyzvednete na pokladně uvnitř Kolosea
 • Vstupné zdarma s Roma Pass + 2 € za online rezervaci

Poznámka ke snížené ceně pro občany EU 18-25 let včetně: Při vstupu do Kolosea pouze prokážete svůj věk OP. Nemusíte být studentem a nepotřebujete ISIC kartu. Osobně jsem tuto informaci ověřovala přímo u pracovníků Kolosea.

Už v rámci standardní vstupenky vidíte dostatek a většině turistů to stačí. Pokud chcete vidět ještě víc, podívejte se po rozšířené vstupence Full Experience. S tou získáte vstup do arény a podzemí. Ceny vstupného pak vypadají takto:

 • Plné vstupné 22 € + 2 € za online rezervaci
 • Snížené vstupné pro občany EU 18-25 let 2 € + 2 € za online rezervaci
 • Vstupné zdarma pro mladší 18 let
 • Vstupné pro držitele Roma Pass – součástí Roma Pass je pouze standardní vstupenka, ne rozšířená.

Rezervace vstupenek pro Koloseum

Rezervace vstupenek do Kolosea si můžete vytisknout nebo jednoduše oskenovat z mobilu při vstupu. U Kolosea půjdete vstupem vyhrazeným pro jednotlivce.

Pokud dáváte přednost prohlídce s průvodcem, na výběr jich je hned několik.

Koloseum Řím

Kdy navštívit Koloseum?

Doporučuju vyrazit do Říma v zimě – od druhého týdne v lednu do konce února (kolem Valentýna se počet turistů o něco zvýší). Ceny letenek i ubytování jsou nejnižší a turistů je v celém Římě nejméně. Atmosféru Věčného města si tak vychutnáte daleko víc v klidu.

Teploty v Římě málokdy klesnou pod bod mrazu. Navíc je tu často slunečno a v zimě si tu pak užijete teplot jako u nás na podzim.

Chcete teplejší počasí, ale menší davy? Zaleťte si do Říma od poloviny října do listopadu nebo od poloviny března do začátku května.

Na jaře jen pozor na Velikonoce, kdy se Koloseum na Velký pátek zavírá dřív kvůli průvodu. Ve Velikonoční neděli a pondělí je sice otevřené, ale jsou zavřená Vatikánská muzea, takže do Kolosea zamíří mnohem víc turistů.

Konstantinův oblouk u Kolosea
Konstantinův oblouk

Nedoporučuji návštěvu Říma o prázdninách. Hlavně v srpnu, kdy stoupají teploty v Římě opravdu vysoko. I samotní Italové v tomto období jezdí k moři nebo do hor. Navíc v Koloseu není moc míst, kde se před žhnoucím sluníčkem schováte.

Pokud plánujete návštěvu Kolosea v létě, nezapomeňte si opalovací krém s SPF, klobouk a šátek, kterým si můžete zakrýt ramena, až půjdete do Vatikánu. Vybírejte lehké, vzdušné oblečení z přírodních materiálů (například lnu, který parádně větrá).

Pokud to půjde, naplánujte si návštěvu na brzy ráno nebo naopak k večeru, kdy není takové teplo.

Pitnou vodu si můžete načepovat přímo u stanice metra, u východu z Kolosea nebo na několika dalších místech včetně Forum Romanum a Palanitova pahorku. V areálu najdete taky veřejné toalety a lavičky k odpočinku.

Co se týká nejlepší denní doby pro návštěvu Kolosea, nejméně turistů je tu brzy ráno a pak hodinku až dvě před uzavřením Kolosea. Nejlépe uprostřed pracovního týdne.

Koloseum v Římě vstupné, zajímavosti

Jak ušetřit na vstupném?

Momentálně existují 3 způsoby, jak ušetřit na vstupném do Kolosea:

Vstup zdarma první neděli v měsíci, kdy je ale potřeba počítat s dlouhými frontami.

Navštivte Řím na jaře (většinou polovina března), kdy tu probíhá Týden kultury. Památky jsou přístupné zdarma včetně prostor, které běžně k vidění nebývají. Na druhou stranu spousta turistů chce ušetřit, takže je tu plno.

V Římě se dá ušetřit díky turistickým kartám Roma Pass. S těmi získáte vstupné zdarma do nejznámějších památek, jako je Koloseum, Andělský hrad nebo Kapitolská muzea a snížené vstupné na spoustu dalších míst. Součástí karty je taky neomezené cestování po Římě a využívání informačních bodů, kam si můžete zajít nabýt telefon nebo na toaletu.

Roma Pass je v nabídce ve 3 variantách:

 • Roma Pass na 2 dny (33 €) – zdarma získáte vstup do první navštívené památky a snížené vstupné do všech dalších památek, které během 48 hodin navštívíte. K tomu můžete neomezeně cestovat po Římě po celou dobu platnosti karty.
 • Roma Pass na 3 dny (53 €) – za jednu cenu dostanete zdarma vstup do 2 památek, které navštívíte jako první (například Koloseum a Kapitolská muzea) a snížené vstupné do všech dalších památek, které během 78 hodin navštívíte. K tomu navíc neomezená doprava po Římě.
 • Roma Pass v kombinaci s Omnia Card (129 €) – získáváte všechny výhody Roma Pass na 3 dny a k tomu vstup do Vatikánských muzeí a Sixtinské kaple a jízdu vyhlídkovým autobusem po 3 dny, který vás proveze kolem nejlepších atrakcí v Římě (kdykoliv můžete dle potřeby vystoupit a zase nastoupit na další spoj).

Více informací se dozvíte v předchozím článku o turistické kartě Roma Pass.

Koloseum v Římě zajímavosti

Kde se ubytovat v okolí Kolosea?

 • Hotel Impero – levný hotel s výbornými snídaněmi a terasou na střeše; starší vybavení, ale čisté a útulné; v noci klid
 • Hotel Borromeo – 3* hotel s klimatizací a střešní terasou; pár minut od metra a v pěší vzdálenosti od historického centra
 • The Hive hotel – 4* hotel s moderními a čistými pokoji; v nabídce pokoje i apartmány pro až 4 osoby; prostorná střešní terasa s posezením a restaurací
 • hu Roma Camping in Town  ubytování v klimatizovaných bungalovech nebo chatách, restaurace, občerstvení, parkování zdarma, vířivka, bazén, bar

Ubytování v Římě 😴

ubytování řím
Hotel Impero

Levné a čisté ubytování kousek od metra

ubytování řím
Hotel Borromeo

3* hotel se střešní terasou na kraji centra

Kde se najíst?

Po prohlídce Kolosea vám zaručeně vyhládne. Chodíte, kocháte se a 2-3 hodiny jsou najednou za vámi. Problém je, že areál Kolosea a Forum Romanum je natolik rozlehlý, že tu v bezprostřední blízkosti nejsou žádné restaurace. Ale pár tipů na dobré jídlo nedaleko Kolosea tu mám:

 • Li Rioni a Santiquattro, kde si dáte skvělou pizzu a další italské pokrmy. Otevřeno mají kromě úterý denně od 19:00.
 • V Hostaria I Clementini si pochutnáte na pravé římské kuchyni. Otevřeno mají na oběd i večeři.
 • Pizzería di Sforza Piero je ideální místo, pokud si chcete vzít jen plátek pizzy do ruky. Otevřeno mají po celý den.

Všechny restaurací leží jen pár minut od Kolosea směrem ke Caracallovým lázním.

Restaurace nejblíž u Kolosea a nejvíc na očích bývají hodně turistické. S přemrštěnými cenami, které ale většinou neodpovídají tomu, co dostanete na talíř. Jakmile na vás někdo volá a láká vás dovnitř, restauraci se vyhněte.

Zkuste zabrousit trochu víc za roh nebo jiným směrem, kde jedí místní. Pochutnáte si víc za méně peněz a ještě podpoříte místní restauratéry. Asi 20-25 minut západně od Kolosea se za řekou rozprostírá čtvrť Trastevere. Jestli se někde v Římě výborně vaří, tak je to určitě tady. Jedna skvělá trattorie vedle druhé.

Co navštívit v okolí?

V okolí Kolosea se nachází řada míst, které rozhodně taky stojí za návštěvu. Za sebe můžu doporučit Caracallovy lázně (první fotografie níže), které nechal postavit Markus Aurelius v letech 212-216 a byly jedním z největších a nejzajímavějších termálních komplexů ve starověku.

Na druhé fotografii pak vidíte Trajanovy trhy (druhá fotografie), první římské nákupní centrum, které mělo 6 pater a 150 různých obchodů a bytů.

Caracallovy lázně
Trajanovy trhy

Jedním z nejlepších muzeí umění jsou pak Kapitolská muzea, kde se pokocháte sbírkou soch, obrazů a dalších předmětů úzce spjatých s historií Říma. Spolu s Vatikánskými muzei a galerií Borghese jsou Kapitolská muzea další místo, které musí navštívit všichni milovníci umění.

A taky zdejší náměstí, které má dokonale oválný tvar a bylo navrženo Michelangelem. Navíc je odtud skvělý výhled na Forum Romanum a Koloseum za ním.

Rezervace vstupenek pro Koloseum

Vstupenky do Kolosea je lepší rezervovat předem. Nově si můžete od 15. května 2023 koupit vstupenky taky na místě – počet vstupenek je ale omezený a funguje na principu, kdo dřív přijde.

Upozornění: Děti do 18 let a ZTP s doprovodem mají vstup zdarma a svojí vstupenku si vyzvednou v pokladně uvnitř Kolosea.

 

Toto byl náš průvodce pro Koloseum v Římě. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Další informace o Římě

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA V ŘÍMĚ: V našem článku, co navštívit v Římě, najdete podrobný popis nejkrásnějších míst včetně informací o vstupném a otevírací době. Máme taky speciální průvodce pro památky starověkého Říma nebo nejlepší muzea v Římě.

Vytvořili jsme podrobného průvodce Vatikánem, kde se dozvíte vše, co potřebujete před návštěvou vědět.

Čtěte průvodce pro Vatikánská muzea, abyste se na místě vyhnuli frontám. V dalším článku si můžete prohlédnout 25 fotografií interiérů Vatikánských muzeí. Co si nenechat ujít v Sixtinské kapli píšeme v samostatném článku.

ITINERÁŘ PRO ŘÍM: Inspirujte se naším itinerářem pro Řím za 3 dny. Máte jen jeden den? Itinerář pro Řím za 1 den vám pomůže naplánovat perfektní výlet.

UBYTOVÁNÍ V ŘÍMĚ: Vytvořili jsme podrobného průvodce, kde se ubytovat v Římě (nejlepší čtvrti a ubytování podle rozpočtu, mapa a jak se dostat z ubytování k památkám nebo na letiště).

JAK SI UŽÍT ŘÍM: Tipy na nejlepší aktivity se dozvíte v článku, co dělat v Římě. Sdílíme taky několik tipů, jak ušetřit v Římě a víc jak 35 tipů pro cestování po Římě. V samostatném článku se dozvíte o všech možnostech, jak se dostat z letiště Fiumicino do centra Říma.

Shrnutí – Koloseum v Římě

Kde leží Koloseum v Římě?

Koloseum se nachází na jižním okraji historického centra v Římě. Je snadno dostupné pěšky z centra, nádraží Termini i městskou dopravou (metro staví přímo na kraji Kolosea).

Je nutná rezervace do Kolosea?

Nově není od 15. května 2023 rezervace do Kolosea povinná. Počet vstupenek na místě je ale omezený a bez předchozí rezervace nemáte jistotu, že se dovnitř dostanete.

Jak rezervovat vstupenky do Kolosea v Římě?

Vstupenky do Kolosea si můžete zarezervovat na tomto odkaze. Díky tomu přeskočíte na místě frontu. Vstupenku si pak můžete vytisknout nebo je jednoduše oskenovat z mobilu při vstupu. U Kolosea půjdete vstupem vyhrazeným pro jednotlivce.

Kolik je vstupné do Kolosea?

Plné vstupné do Kolosea je 16 € a snížené vstupné pro občany EU 18-25 let 2 €. Vstup zdarma mají mladší 18 let. Ceny platí pro nákup na místě, za online rezervaci je vždy poplatek. S Roma Pass můžete získat také vstupné zdarma. Více informací se dozvíte v článku.

53 názorů na “Koloseum v Římě pro rok 2024: vstup, vstupenky, zajímavosti, naše zkušenosti”

 1. Dobrý den, měl bych na Vás dotaz. Vstupenka na Koloseum, Forum a Palantin platí na 2 dny. Platí tak i vstupenka zakoupená 1.neděli v měsíci,která má být zdarma?
  Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den,

   popravdě si tady nejsem úplně jistá, protože my jsme vstupenky kupovali. Vstup zdarma by měl platit pouze v neděli pro všechna zahrnutá místa. Raději jsem poslala dotaz do Kolosea, ale zatím bez odezvy. Pokud by mi dali vědět, připíšu informaci do komentáře.

 2. Dobrý den, rádi bychom si zde zakoupili vstupenky do Kolosea bez průvodce. V nabídce se mi nabízí na 30.6. pouze 2 volené vstupenky od 14 hod. Máme dvě děti. Vím, že děti do 18ti let neplatí a vstupenky si mají vyzvednout na pokladně. Co pro to musím udělat předem? Stačí mi jen mít 2 vstupenky pro dospělé a děti a na pokladně prokázat věk dětí a to stačí?Nebude problém, že budu mít pouze dvě vstupenky pro nás dospělé? Děkuji Lenka

  1. Dobrý den Leni,

   ano, je to přesně tak, jak píšete. Jinak se to už ani udělat nedá od té doby, co to před rokem změnili – vstupenky dětem nebo když má například někdo průkaz ZTP, se musí koupit až na místě. Je jedno, zda vy vstupenky máte nebo ne. Přes kontrolu vás pustí všechny, za kontrolou jsou pak v Koloseu pokladny, kde získáte vstupenky zdarma pro děti.

 3. Hana Kratochvílová

  Dobrý den,
  obracím se na Vás s dotazem, jak je to s výměnou vstupenky do Kolosea v případě již koupené vstupenky. Jsem náhradník v zájezdu, všude se nám podařilo změnit původní osobu za mne, ale u vstupenek do Kolosea se to již nepodařilo. Paní, která měla jet, náhle onemocněla. Vymění mi vstupenku na místě nebo mám raději koupit novou? Za rychlou odpověď děkuji.

  1. Dobrý den Hani,

   změnu jména je možné provést jednou, ale maximálně do půlnoci 7. dne před dnem, na který máte vstupenku zakoupenou. Správně by měl být v emailu odkaz (červené tlačítko), které Vám umožní změnu provést. Ne vždy to tak ale v praxi bývá, proto pokud zbývá více jak týden, poslala bych email na jejich podporu – [email protected] nebo se jich zeptala na Facebooku, kde jsou aktivní. Když jsem s nimi komunikovala dříve, odpovídali přes email rychle, ale nyní mají nový email, tak zatím nemám zkušenost.

 4. Dobrý den,
  chtěl bych se jen ujistit, zda skutečně platí, že od května už není potřeba ani rezervace pro děti do 18 let? Na nových stránkách colosseo.it to u vstupenek FULL EXPERIENCE nabízí jen Full price, Reduced fare pro 18-25 from the European Community a Guide Pass.

  Děkuji za odpověď

   1. Ještě jednou děkuji za odpověď a za tyto vaše úžasné stránky a rady. Ještě jsem se zapomněl zeptat, zda lze uplatnit Roma Pass sleva na ty FULL EXPERIENCE vstupenky. Myslím, že asi ne, že?

    1. Vůbec není zač a děkujeme. Bohužel to není možné – součástí Roma Pass je jen standardní vstupenka.

   2. Dobry vecer, mozna asi opakujici se dotaz, ale chceme jit s manzelkoua dvema detmi(13let) do Kolesea.Koupim vstupenky on-line dva dospely a zajimaji me deti jak to probiha, jestli s nimi musim vystat frontu na vstupenku zdarma nebo dostanou vstupenku u vchodu kde se preskakuje fronta.Pripadne byla by platna vstupenka 18-25 let pro dite mladsi?
    Dekuji za vase informace, intirinar super dobry 🙂

    1. Dobrý den,

     u Kolosea půjdete ke vstupu vyhrazeném pro jednotlivce – tady ukážete pracovníkovi potvrzení rezervace pro sebe a manželku a projdete rychlou bezpečnostní kontrolou. Děti automaticky pustí s vámi – uvnitř jsou pokladny, kde vám pro děti vydají vstupenky zdarma (nedají se objednat online). Automaticky získají vstup s vámi ve stejný čas.

     Jakmile přijdete ke Koloseu, za pár minut se zorientujete. Většinou tu stojí dav lidí, kteří neplánují jíž dovnitř a jen fotí. Pokud půjdete blíž, uvidíte turnikety s pracovníky Kolosea a ukazatele. V závislosti na denní době se může tvořit fronta u bezpečnostní kontroly, ale ubíhá rychle. Je lepší přijít trochu s předstihem, zvlášť v sezóně, protože lidí v okolí Kolosea je hodně, ale spousta z nich nejde dovnitř.

     Ať se výlet do Říma vydaří pro celou rodinu. 🙂

 5. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat kde udělat online rezervaci pro studenty? Všude to po chtělo zaplatit plnou cenu.
  Děkuji za odpověď

 6. Dobrý den Blanko,
  včera jsme se s dcerou vrátili z Říma, nezapomenutelný zážitek, dokonale jsme si to užili. Chtěla bych Vám tímto poděkovat za Vaše rady a i díky Vašim stránkám se nám vše vydařilo. Roma Pass – výtečná věc.
  Martina

 7. Dobrý den,
  narazila jsem na Vaše stránky, při plánování dovolené v Římě. Máte vše skvělé popsané a vysvětlené. Jen jsem se chtěla zeptat chystáme se s dětmi 14 a 17 let do Říma začátkem února 2024. Na některých uvedených stránkách s rezervací jsem našla už termíny na únor do Kolosea, ale zarazilo mě, že tam jde zadat i děti u kterých je nižší cena. Máme si udělat rezervaci jenom my dospělí a s dětmi potom zajít do pokladny, nemůže se stát, že by se tam bez rezervace nedostali? Děkuji za Váš čas a skvělé stránky.

  1. Dobrý den Soni,

   nevím, o jaké weby se jedná, ale osobně bych na těchto webech rezervace předem neprováděla. Vstupenky se vypisují měsíc předem, tj. není možné rezervovat více jak měsíc dopředu.

   Děti rezervaci nepotřebují, resp. ani pro ně nově několik měsíců udělat nejde. Vy si můžete rezervovat místa předem (jen bych zvolila ověřené prodejce, jako je například Tiqets).

   Rezervaci ale půjde udělat až měsíc předem. Poté spolu s rezervací přijdete ke vstupu do Kolosea (je to značené),kde projdete rychlou bezpečnostní kontrolou. Tady ukážete vstupenky pro sebe a manžela a děti budou automaticky vpuštěné s vámi (je dobré si přichystat doklady totožnosti pro ověření). Uvnitř se pak nachází pokladny, kde si vstupenky pro děti vyzvednete. Ty pokladny tu byly speciálně zřízené právě pro děti nebo ZTP.

   Do Kolosea chodí s dětmi spousta rodičů a vždy to proběhne bez problémů :).

 8. Dobrý den,
  máme rezervovaný online Roma Pass 72 hodin a chceme využít zdarma vstup do Kolosea. Na odkazu coopculture.it jsem najela na vstupenky ROMA PASS WITH SCHEDULED ENTRANCE TIME TO THE COLOSSEUM, našla požadované datum a čas a dala pouze rezervaci za dvě osoby (jelikož Roma Pass máme objednaný jinde) a zaplatila. Musím mít ještě nějakou vstupenku nebo stačí toto? Dočetla jsem se také, že pro držitele Roma Passu je zvlášť vchod. Prosím o upřesnění, jelikož moc nechápu, jak to vlastně funguje.
  Děkuji. Martina.

  1. Dobrý den Martino,

   ano, máte to správně. U vstupu pak ukážete potvrzení rezervace a Roma Pass. Půjdete vstupem vyhrazeným pro jednotlivce – je to značené. Tady vás čeká bezpečnostní kontrola, která ale probíhá rychle.

   1. Dobrý den Blanko,
    děkuji za Vaši odpověď. Ještě se chci zeptat, součástí tohoto vstupu zdarma je i Forum Romanum a Palatinův Pahorek. Můžeme tedy po návštěvě Kolosea pokračovat v prohlídce těchto památek bez rezervace? A ještě jeden dotaz: Roma Pass jsem si zatím rezervovala na odkazu http://www.getyourguide.com, jelikož stránky Romapass.it nefungovaly. Nyní již funkční, kde je tedy lepší dle Vaší zkušenosti karty koupit? Dostala jsem jako dárek a jedu jen s dcerou, tak mám obavu jak s těmi kartami, tak se vstupy.
    Velice Vám děkuji. Martina

    1. Pěkný den,

     přesně tak, po návštěvě Kolosea můžete přejít rovnou do Forum Romanum a Palatinova pahorku. Obě místa leží přímo naproti Koloseu a mají společný vstup. Tady není potřeba rezervace předem. Na návštěvu všech míst máte 24 hodin.

     Většinou rezervujeme přes GYG nebo Tiqets, protože je to jednodušší a stránky fungují vždy, což se o jiných webech říct nedá. Princip je totožný – s potvrzením rezervace si můžete Roma Pass vyzvednout hned na letišti.

     Ať se výlet do Říma vydaří :).

     1. Dobrý večer,
      velice děkuji za odpověď a snad to s dcerou zvládneme:)
      Přeji klidný večer.
      Martina.

 9. Dobrý den,
  chci se zeptat, mám zakoupený Roma Pass, chci si pouze zarezervovat vstup do Kolosea, využít 2 vstupy zdarma, ale nabízí mi to pouze koupi vstupenky ne rezervaci. Jak mám postupovat, abych si vstup pouze zarezervovala?
  Děkuji za informaci a za sdílené informace, které poskytujete.
  Díky
  J. Mikulková

 10. Ahoj Blanko, chci se prosím tě zeptat. Když si koupím Roma pass, mám vstup v Koloseu pouze do těch 2 pater, nebo se dostanu i do areny a do podzemí?
  Děkuji Zuzka

 11. Dobrý den, včera jsem si koupila vstupenky do kolosea zároven s roma pas 72 h.pro 2 osoby a pro dite jen rezervaci za 2 eura.
  Na email prišla rezervace vstupenek,ale v pdf jen ta rezervace pro dítě. Tu jsem vytiskla.
  jak a čím se prokážu potom u vstupu.?

  1. Dobrý den,

   Roma Pass a vstupenky jste si rezervovali na jednom místě? Pak nejspíš nebude možné vyzvednout Roma Pass na letišti, ale to jste asi četli, že? Z toho důvodu doporučuji jiný odkaz na Roma Pass a nemám zkušenost s koupí Roma Pass touto cestou, tak bohužel nemohu přesně potvrdit, co vše vám má dorazit, ale pokusím se. Obdrželi jste tedy rezervaci vstupenek na Koloseum a zároveň i rezervaci pro vyzvednutí Roma Pass? Prokážete se Roma Pass, ale musíte ho vyzvednout na smluveném místě, který byste měli mít v emailu.

 12. Dobrý den, děkuji za Váš blog, je velmi užitečný a díky němu se nám lépe orientuje v plánování cesty do Říma. Vím, že to tu již zaznělo, ale raději se musím zeptat. Plánujeme cestu do Říma 18-22.6, 2 dosp. + 2x 13 let děti. Mám zájem koupit vstupy do Kolosea. Můj dotaz je:
  1) Mohu si koupit přednostní vstupenku pro nás dospělé a děti neplatím a jdu rovnou ke vstupu kontroly?
  2) Nebo u přednostní vstupenky musím platit i za děti?
  3) Když si zakoupím Roma Pass + si zarezervuji Koloseum. Jde o přednostní vstupenku nebo jdu do klasické fronty?
  Co mi prosím doporučíte pro rychlejší vstup s dětmi? Stačí nám vstup bez průvodce. Manžel ani děti mi totiž nebudou stát tu šílenou frontu, která tam většinou je :-).
  Moc děkuji! Opravdu s celým procesem zápasím jako rodiče níže :-).

  1. Dobrý den Veroniko,

   předně moc děkuji :). A hned se vrhnu na dotazy:
   1. Dětem už vstupenku předem kupovat nemusíte. Uvnitř Kolosea půjdete k pokladnám, kde vám vstupenky pro děti dají. Platí to nově od května.

   2. Nepotřebujete přednostní vstupenku, je jen potřeba rezervovat online klasickou vstupenku pro vás s manželem. Když přijdete ke Koloseu, uvidíte dvě fronty – ta vlevo je pro prohlídky s průvodcem, ta vpravo pro jednotlivce (pokud by byla náhodou nějaká změna, bude to značené, kam kdo má jít). Jiná fronta tu pro přednostní vstupy už není.
   Půjdete doprava do fronty, kde stojí pracovník. Tady ukážete své rezervace s manželem. Pustí vás až 15 minut před zvoleným časem, ale je lepší tam být dříve a zatím si třeba prohlédnout Koloseum zvenku a trošku se zorientovat. Bude tam plno lidí, ale spousta lidí vůbec dovnitř nejde. Pracovník vás pustí dovnitř a automaticky i s dětmi, kterým vyzvednete vstupenku uvnitř na pokladně.

   Fronta může být (ale nemusí, protože je limitovaný počet vstupenek na každý čas), ale nebude to fronta, jako bývá u Vatikánských muzeí nebo baziliky sv. Petra. Navíc to jde rychle, protože pracovník jen zkontroluje vstupenky, udělá kontrolu a jdete dál.
   Dříve tu bývaly větší fronty, protože se stálo taky na lístky, ale s povinnou rezervací předem odpadly fronty na lístky.

   3. S Roma Pass získáte standardní vstupenku. Ať si koupíte jakoukoliv vstupenku, vždy půjdete frontou vpravo. Roma Pass slouží pro úsporu, neposkytuje podobné úlevy.

   4. Rezervujte hned na ráno nebo naopak v podvečer, kdy tu je méně lidí. Navíc bude příjemnější počasí.

   Vstupenky se vypisují měsíc dopředu – rezervujte hned, ať si můžete vybrat termín, protože jsou hned pryč (i teď jsou už do 17.6. vyprodané). Pro děti jsou vstupenky na pokladnách v neomezeném množství.

   Pokud by vás ještě něco napadlo, dejte vědět :).

 13. Dobrý den,

  letíme do Říma 2.6., budeme tam po obědě. Odlétáme v pondělí 5.6. večer. Jen se nám nedaří rezervovat vstupenky jak na Koloseum, tak ani do galerie Borghese na sobotu 3.6. Měli jsme v plánu využít Roma pass. Zajímavé však je, že na zítřek se rezervace provést dá. Tak nevím. Děkuji za radu, jak situaci řešit.
  Děkuji Jana

  1. Dobrý den Jani,

   vstupenky jsou už bohužel na oba dny vyprodané jak pro galerii Borghese, tak pro Koloseum.

   2. 6. probíhá v Římě svátek Festa della Repubblica s průvodem, takže tu bude ještě víc lidí než obvykle. 2.6. je do Kolosea vstup zdarma, tak jedině zkusit návštěvu hned v den příletu – s Roma Pass půjdete k pokladně u Arc de Tito, kde dostanete volné vstupenky, ale nejspíš tu budou dlouhé fronty. Nebo to můžete zkusit 4. 6., kdy je do Kolosea vstup zdarma, ale opět tu budou dlouhé fronty. Ve dnech, kdy je vstup zdarma, není možné rezervovat vstupenky předem.

   Další možností je prohlídka s průvodcem, ale už je to taky hodně probrané.

 14. Klára Janoušková

  Dobrý den,
  chystáme se do Říma poslední týden v červnu. Když si zobrazím Váš odkaz na vstupenky do Kolosea, tak od června do konce roku není žádný volný termín. Je to z důvodu, že jsou už všechny termíny plné, nebo zatím není možná rezervace více jak měsíc dopředu?

  Děkuji za odkověď,
  Klára

 15. Veronika Novackova

  Dobry den, chystáme se navštívit Řím 16.-19.5.2023, dve dospělé a dve deti, chceme navštívit Koloseum a Andelsky hrad (mimo jiné hlavne tyto dve) Roma Pass se dá koupit on-line ale nenasla jsem když chci koupit vstupenku kde tam dat ze mame Roma Pass… prosim kde koupit Roma Pass a jestli pro všechny a na kterém odkaze provest rezervaci?? Cely den hledám a docela je to mazec… dekuji Novackova

  1. Dobrý den Veroniko,

   četla jste tento článek? – https://smilingway.cz/uzitecne-tipy-jak-usetrit-na-vstupnem-a-doprave-v-rime/
   Mám na něj pozitivní zpětné reakce, že se podle něj daří dobře rezervovat. Je tam odkaz, kde můžete koupit Roma Pass. Jakmile budete mít Roma Pass, ve stejném článku je odstavec s názvem Kam je potřeba provést rezervaci, i když mám Roma Pass? V něm najdete přesný návod s odkazy, jak rezervovat do Kolosea a Andělského hradu. Koloseum je zatím ve vašem termínu k dispozici s Roma Pass.

   Pokud by bylo něco nejasného, dejte vědět a dáme to spolu dohromady :).

 16. Dobrý den, máme rezervované vstupenky na konkrétní čas s Roma pass, takže jsme zatím platili jen 2 eura. Můj dotaz tedy zní, kde přesně ukážeme Roma pass a dostaneme vstupenky? A druhý dotaz, máme vstupenky na 24 hodin, můžeme teda večer navštívit Colosseum a druhý den zbytek? Bude nás tlačit čas, tak ať nehledáme 🙂 Děkuji

  1. Dobrý den,

   už stačí jen vyzvednout Roma Pass (třeba na letišti) a máte pro návštěvu Kolosea vše připravené :).
   Když přijdete ke Koloseu, uvidíte před ním 2 vchody, kde budou stát pracovníci. Levým vchodem jdou skupiny, pravým vchodem jednotlivci. Je to označené a určitě se po chvíli zorientujete. Přijdete ke vchodu, kde ukážete, že máte zakoupené vstupenky + ukážete Roma Pass, aby pracovník potvrdil, že máte nárok na snížené vstupné. Už nikde žádné vstupenky nevyzvedáváte a můžete jít dovnitř. Uvnitř sice jsou pokladny, ale ty slouží pro vyzvednutí vstupenek pro děti a ZTP, kteří si nově nebudou rezervovat vstupenky online.

   Ano, můžete. Od času vstupu do Kolosea vám poběží 24 hodin.

   Doporučuji jít s davem a určitě vše hned najdete. Teď se pár metrů od Kolosea opravuje, takže je to tam trochu chaotické a provoz usměrňují policisté, ale i tak vás to nezdrží víc než 2 minutky.

 17. Som drzitel invalidneho preukazu ….ako sa mam dostat k vstupenkam do Kolosea a na Forum? ( 2 dospeli z toho 1 invalid a dieta 13 rokov) dakujem….stranka je VYBORNAAAA☺

  1. Dobrý den Oto,

   to moc ráda slyším a děkuji :).

   Kdy plánujete návštěvu? V květnu nebo ještě v dubnu?
   Pokud v květnu, nemusíte rezervovat předem nic, protože budou v platnosti nové podmínky – přikládám výňatek:
   …každý návštěvník, který má dle zákona nárok na volné vstupenky, ať už jednotlivci nebo část skupin s průvodcem, si bude moci volnou vstupenku vyzvednout na pokladnách umístěných uvnitř Koloseum a na pokladně v Largo della Salara Vecchia, kde budou zřízeny vyhrazené pokladny.

   Všichni máte právo na volný vstup – viz:
   osoby se zdravotním postižením a jeden rodinný příslušník nebo pomocník zdravotně sociální asistenční služby
   občané mladší 18 let ze zemí Evropské unie a zemí mimo EU

   Pokud tedy navštívíte Koloseum v květnu, před Koloseem uvidíte dva vstupy – ten vpravo je pro jednotlivce. Tady stojí pracovník, u kterého se prokážete, že máte nárok na volný vstup. Uvnitř pak dostanete na pokladně vstupenky, které budou od té chvíle platit 24 hodin a které pak ukážete taky při vstupu do Forum Romanum (leží hned naproti Koloseu).

 18. Dobrý den, mám dotaz….v květnu je zavírací doba v 19.15…je to zavírací doba Kolosea nebo celého areálu vč. Pahorků a Forum Romanum?.. (mají lístky už jen na 3,50 nebo 5.25, tak abychom to stihli), moc děkuji, Váš web je supeeer

  1. Dobrý den,

   poslední vstup do celého archeologického parku je v 18:15. Při rezervaci si volíte čas pouze pro Koloseum, tj. Forum Romanum a Palatinův pahorek můžete navštívit ten den kdykoliv předtím nebo klidně další den. Vstupenka na všechna 3 místa platí 24 hodin od prvního vstupu do archeologického parku, tj. od prvního vstupu do Kolosea nebo od prvního vstupu do Forum Romanum s Palatinovým pahorkem.

   A moc děkuji :).

 19. Dobrý den, pro vstup do Kolosea 1. neděli v měsíci (4.6.2023) je potřeba na webu udělat bezplatnou rezervaci za 0 eur? V případě skupiny 2 dospělí a 2 děti pro každého extra nebo jedna rezervace? Předem díky Jana

  1. Dobrý den Jani,

   volné neděle fungují tak, že kdo dřív přijde, ten se dovnitř dostane – limit je 3 tisíce lidí na den a to se v případě Kolosea rychle zaplní. V tyto dny jsou fronty v Římě ještě delší, takže je nejlepší přijít půl hodiny před otevírací dobou. Vstupenky vám vydají v infopointu u Kolosea. Rezervace předem v tento den možná není.

 20. Silvia Dovrtělová

  Dobrý den,
  chystáme se do Říma 20. 4. Váš blog je úžasný, hodně nám pomáhá při plánování trasy. Chtěla bych se zeptat na využití Roma Pass. Možná jsem nezachytila správně informaci k následné slevě na vstupném. Jsme v situaci, že lístky a rezervace do Kolosea pro 5 osob jsou vyprodané. Už s tím zápasíme 2 týdny. Lístky, které se v menším množství ještě snad dají koupit neakceptují Roma pass, nedá se udělat rezervace bez zaplacení vstupného. Pochopila jsem, že si napřed musíte objednat Roma pass a potom některý (který?) prodejce to akceptuje a udělá rezervaci.
  Pokud lístky do Kolosea mít nebudeme, dá se Palatinum a Forum Rom. projít aspoň částečně? Do kolika hodin večer?

  Děkuji za odpověď.
  Silva

  1. Dobrý den Silvio,

   rezervujte hned tady, dokud jsou volné termíny na váš termín.

   Držím palce, ať se zadaří. Budu ráda za zpětnou vazbu, že to teď funguje :).

   Děkuji.

   Blanka

 21. Vlaďka Václavková

  Dobrý den,
  budeme s dětmi v Římě poslední dubnový víkend. Snažili jsme se kiupit si lístky do Colosea na sobotu nebo neděli, ale už jsou asi všechny prodané. Můžete mi prosím pomoci zjistit, jetli jsou ještě nějaké lístky volné, třeba i s průvodcem? Děkuji mockrát a přeji krásné Velikonoce. Václavková

  1. Dobrý den Vlaďko,

   volné vstupenky do Kolosea jsou zatím tady (přikládám odkaz bez průvodce, ale vybrat si můžete taky prohlídku s průvodcem).

   Ať se v Římě líbí celé rodině :).

   Blanka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *