10 tipů na nejlepší muzea v Římě + mapa (2024)

muzea v Římě

Řím láká návštěvníky svou historií, která tu sálá z každého koutu. A kde si jí nejlépe připomenout než v muzeích, která vás provedou historií od Etrusků, přes období antiky až po renesanční období a současnost? Podívejte se na 10 tipů na nejlepší muzea v Římě.

Která muzea v Římě stojí za návštěvu?

V Římě je 83 muzeí. Ano, 83. Obejít všechny zabere několik návštěv Říma.

Popravdě ale ne všechny za tu návštěvu stojí. Dnes si ukážeme ta muzea v Římě, která vás určitě nadchnou a budou bavit.

Od každého něco, ať si na své přijdou milovníci starověkého Říma (hlásíme se) a i ti, co vyhledávají současnější umělce z dob neoklasicismu nebo surrealismu.

JAK SE DOSTAT Z LETIŠTĚ DO CENTRA: Soukromý transfer z letiště je nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Říma. Nejoblíbenějším způsobem transferu jsou autobusy – na výběr je několik přepravců, z nichž jsou nejspolehlivější autobusy přepravce SIT Bus-Shuttle. Staví u Vatikánu a na nádraží Termini. Na místě jen ukážete jízdenku v mobilu. Výhodou je, že pokud nestihnete původní spoj, můžete jet bez problémů tím dalším. Třetí a nejrychlejší možností jsou vlaky Leonardo Express.

Vatikánská muzea a Sixtinská kaple

Vatikánská muzea jsou jedny z největších muzeí na světě s více než 20 000 vystavenými díly, která papežové po staletí nashromáždili. A to je jen zlomek. Většina umění a děl k vidění není.

Vatikánská muzea jsou 5. nejnavštěvovanějším muzeem umění na světě. Ohromí vás římskými sochami a mistrovskými díly renesančního umění.

muzea v Římě

Komplex Vatikánských muzeí sídlí v Palazzo Apostolico. Obrovský komplex s galeriemi, které jsou propojené několika kilometrovými chodbami. Návštěva vám zabere 2-3 hodiny času, ale počítejte s tím, že nemáte šanci si každé dílo pečlivěji prohlédnout.

Uniknout by vám ale neměla Galerie map s malovanými topografickými mapami Itálie (1. foto), Raphaelova freska Athénská škola v Rafaelských pokojích a Sixtinská kaple, kde uvidíte dvě významný díla od Michelangela (2. foto) – stropní desku zobrazující devět epizod z knihy Genesis a Poslední soud na západní zdi znázorňující, jak Bůh vynáší soud na dušemi mrtvých.

V úplném závěru Vatikánských muzeí se pak projdete točivým schodištěm (3. foto).

Galerie map ve Vatikánských muzeích
Sixtinská kaple ve Vatikánských muzeích
Sixtinská kaple ve Vatikánských muzeích
Vatikánská muzea nejlepší muzea v Římě

Ve Vatikánských muzeích bývá vždy plno. Nejlepšími časy pro návštěvu jsou úterý a čtvrtek odpoledne, kdy je tu turistů nejméně.

 • Kde leží? Viale Vaticano 51, Vatican City
 • Jak se tam dostanu? Metro – linka A → zastávka Cipro nebo Ottaviano
 • Jaká je otevírací doba? Pondělí až sobota 8:00-19:00 (poslední vstup v 17:00), v hlavní sezóně od dubna do konce října je otevírací doba v pátek, sobotu a vybrané dny prodloužená až do 20:00 (poslední vstup v 18:00), poslední neděle v měsíci 9:00-14:00 (poslední vstup 12:30)
 • Kolik je vstupné? Plné vstupné 20 €, snížené vstupné 8 € (děti 6-18 let a studenti 19 – 26 let), vstup zdarma poslední neděli v měsíci (rezervace není možná)
 • Rezervace: Ano; poplatek za rezervaci
 • Součástí Rome&Vatican Pass: Ano

Jak přeskočit fronty do Vatikánských muzeí a Sixtinské kaple: Frontu můžete přeskočit objednáním lístků do Vatikánských muzeí a Sixtinské kaple online. Na místě pak půjdete prostředním vstupem pro ty, co si rezervovali vstupenku předem.

Kapitolská muzea

Na malém, dokonale oválném náměstí Campidoglio najdete radnici a Kapitolská muzea, která jsou nejstarším veřejným muzeem na světě.

Muzea jsou umístěná ve dvou ze tří paláců, které jsou propojené podzemní chodbou (třetí budovou je římská radnice Palazzo Senatorio).

Kapitolská muzea / muzea v Římě
Kapitolská muzea / muzea v Římě

Svou návštěvu začnete v Palazzo dei Conservatori, kde se na nádvoří pokocháte mramorovými částmi těla, které patří k obří soše Konstantina z Forum Romanum. Nahoře si nenechte ujít bronzového Kapitolského vlka a ve druhém patře obrazovou galerii s díly od umělců Caravaggio, Titian a Rubens.

Kapitolská muzea vám odvyprávějí příběh Říma od starověku po renesanci. Vstupenka vás vyjde na 13 € a časově si vyhraďte 1-2 hodiny. Spolu s Vatikánskými muzei a galerií Borghese jsou Kapitolská muzea další místo, které musí navštívit všichni milovníci umění a historie.

Kapitolská muzea Řím nejlepší muzea v Římě
pozůstatky z obří sochy Konstantina z Forum Romanum v Palazzo dei Conservatori
Kapitolská muzea Řím nejlepší muzea v Římě
Kapitolský vlk
Kapitolská muzea Řím nejlepší muzea v Římě

Náměstí leží na kopci Kapitol a díky tomu jsou odtud nejlepší výhledy na starověký Řím – především na Forum Romanum a Koloseum v dáli. Starý Římané měli na Piazza svůj chrám, později Michelangelo náměstí přepracoval do současné podoby.

Uprostřed náměstí stojí jezdecká socha od císaře Marka Aurellia. Kopie. Originál najdete v Kapitolských muzeích.

 • Kde leží? Piazza del Campidoglio
 • Jak se tam dostanu? 1 km od stanice metra Colosseo (trasa B)
 • Jaká je otevírací doba? 9:30-19:30
 • Kolik je vstupné? Plné vstupné 13 €, snížené vstupné 11 €
 • Rezervace: Není povinná, ale můžete zarezervovat na www.museicapitolini.org
 • Součástí Roma Pass: Ano

Ubytování v Římě 😴

ubytování řím
Hotel Impero

Levné a čisté ubytování kousek od metra

ubytování řím
Hotel Borromeo

3* hotel se střešní terasou na kraji centra

Galerie Borghese

Galerii Borghese najdete v parku Vila Borghese, kterému se přezdívá Zelené plíce Říma. Je to místo, kde si odpočinete, projedete se na kole, pokocháte výhledem na Řím a dáte něco dobrého na zub.

A oněmíte úžasem nad uměním v galerii, která patří k nejlepším v Římě.

galerie Borghese Řím / nejlepší muzea v Římě

Ta ukrývá jednu z nejlepších sbírek umění na světě v oblasti sochařství, malby a architektury. Sbírku vytvořil kardinál Scipione Borghese v 17. století a dnes zůstává vystavená ve vile, kterou postavil, aby jí chránil. I proto se jí přezdívá Královna všech soukromých sbírek na světě.

galerie Borghese Řím / nejlepší muzea v Římě

A čím vás galerie Borghese dostane? Svými podlahovými mozaikami znázorňujícím gladiátory, starověkými sochami, egyptským uměním, renesančními malbami od Rafaela, Caravaggia a Tiziana nebo některými z nejslavnějších Berniniho soch.

galerie Borghese Řím / nejlepší muzea v Římě

Dovnitř vpouští jen omezené množství turistů, takže tu není plno, jako například ve Vatikánských muzeích.

Cena vstupenky je 13 € + 2 € za rezervaci. Stejně jako u řady dalších římských památek si musíte své místo do galerie Borghese zarezervovat. Máte 3 možnosti: telefonicky, emailem nebo přes webové stránky.

Upozornění: Galerie Borghese bývá vyprodaná dlouho dopředu. Na místě musíte být se vstupenkou minimálně půl hodiny předem. Mezitím se můžete procházet ve zdejších zahradách.

 • Kde leží? Piazzale del Museo Borghese 5
 • Jak se tam dostanu? Metro – linka A → zastávka Piazza di Spagna, bus – linky 5, 19, 52, 53, 63, 86, 88, 92, 95, 116, 204, 217, 231, 360, 490, 491, 495, 630, 910, 926
 • Jaká je otevírací doba? Úterý-neděle 9:00-19:00 (poslední vstup 17:00)
 • Kolik je vstupné? Plné vstupné 13 €, snížené vstupné 4 € (EU občané 18 – 25 let), poplatek za rezervaci 2 €
 • Rezervace: Ano (postup výše)
 • Vstup zdarma pro všechny první neděli v měsíci – rezervace předem nutná
 • Součástí Roma Pass: Ano

TIP: Chcete ušetřit na vstupném a dopravě po Římě nebo používat jednu kartu na vše? Podívejte se na turistické karty Roma Pass a Roma and Vatican Pass, se kterými máte vstupy do řady památek zdarma včetně městské dopravy a jízdy vyhlídkovým autobusem.

Národní římské muzeum

Národní římské muzeum je rozdělené do 4 hlavních sbírek, které najdete v různých palácích. Před návštěvou si koupíte jednu kombinovanou vstupenku, se kterou se dostanete na všechna místa. Na návštěvu všech míst máte 1 týden.

Kolik je vstupné do Národního římského muzea?

 • Kombinovaná vstupenka: Plné vstupné 12 €, snížené vstupné 8 € (EU občané 18 – 25 let), poplatek za rezervaci 2 €
 • Vstupenka na 1 místo: Plné vstupné 8 €, snížené vstupné 2 € (EU občané 18 – 25 let), poplatek za rezervaci 2 €
 • Vstup zdarma pro všechny první neděli v měsíci – rezervace předem není možná

Je nutná rezervace do Národního římského muzea?

V sezóně je lepší provést rezervaci online – oficiální stránky Národního římského muzea. Vstupenky se dají koupit i na místě, ale riskujete, že se ve vytíženějších časech nedostanete dovnitř. Mimo sezónu v týdnu nebo kdykoliv na večer by neměl být problém.

Národní římské muzeum: Palazzo Massimo alle Terme

Renesanční palác Palazzo Massimo je hlavním sídlem Národního římského muzea. Najdete tady rozsáhlou uměleckou sbírku starověkého umění. Přízemí a první patro jsou zasvěcené převážně sochařství.

To nejlepší vás ale čeká ve druhém patře. Nádherné mozaiky a fresky kvetoucí zahrady, které zdobí téměř celou místnost.

muzea v Římě
 • Kde leží? Largo di Villa Peretti, 2
 • Jak se tam dostanu? Metro – linka A  → stanice Repubblica nebo Termini, autobus C, H, 16, 36, 38, 40, 64, 86, 92, 92, 105, 157, 170, 175, 204, 217, 310, 360, 492, 590, 649, 714 a 910
 • Jaká je otevírací doba? Úterý-pátek 14:00-19:45, sobota-neděle 10:30-19:45 (poslední vstup v 19:00)
 • Kolik je vstupné? 12 € (8 € snížené pro občany EU 18-25 let) v rámci kombinované vstupenky, 8 € (2 € snížené pro občany EU 18-25 let) v rámci běžné vstupenky
 • Vstup zdarma pro všechny první neděli v měsíci – rezervace předem není možná
 • Rezervace: Není povinná
 • Součástí Roma Pass: Ano

Národní římské muzeum: Diokleciánovy lázně

Diokleciánovy lázně, historické sídlo Národního římského muzea, leží v těsně blízkosti Palazzo Massimo. Ve 4. století bývaly největším a nejokázalejším lázeňským komplexem ve starověkém Římě, které pojmulo až 3000 lidí najednou.

Dikleciánovy lázně nejlepší muzea v Římě

Hlavní část muzea se věnuje rozsáhlé sbírce starověkých římských nápisů a psaných textů. Nenechte si ujít ani kostel Santa Maria degli Angeli, který navrhl Michelangelo, ale rok poté zemřel a baziliku dokončil jeho žák Jacopo Lo Duca.

Venku se pak rozprostírá nádherný otevřený prostor Michelangelo Cloister neboli Michelangelův klášter, který je jedním z největších v Itálii.

 • Kde leží? Via del Circo Massimo
 • Jak se tam dostanu? Metro – linka A nebo B → stanice Termini, autobus C2, H, 36, 38, 40, 64, 86, 90, 92, 105, 170, 175, 217, 310, 360, 714 a 910
 • Jaká je otevírací doba? Úterý-pátek 14:00-19:45, sobota-neděle 10:30-19:45 (poslední vstup v 19:00)
 • Kolik je vstupné? 12 € (8 € snížené pro občany EU 18-25 let) v rámci kombinované vstupenky, 8 € (2 € snížené pro občany EU 18-25 let) v rámci běžné vstupenky
 • Vstup zdarma pro všechny první neděli v měsíci – rezervace předem není možná
 • Rezervace: Není povinná
 • Součástí Roma Pass: Ano

Národní římské muzeum: Palazzo Altemps

Palazzo Altemps je honosně zdobený palác z 15. století poblíž náměstí Piazza Navona. Pokocháte se tu těmi největšími díly antického sochařství, egyptskými sbírkami, slavnými freskami Pallavicini Rospigliosi a dalšími nálezy a sbírkami.

 • Kde leží? Piazza S. Apollinare, 46
 • Jak se tam dostanu? Autobus C3, 30, 70, 81, 87, 116, 130, 186, 492 a 628.
 • Jaká je otevírací doba? Úterý-pátek 14:00-19:45, sobota-neděle 10:30-19:45 (poslední vstup v 19:00)
 • Kolik je vstupné? 12 € (8 € snížené pro občany EU 18-25 let) v rámci kombinované vstupenky, 8 € (2 € snížené pro občany EU 18-25 let) v rámci běžné vstupenky
 • Vstup zdarma pro všechny první neděli v měsíci – rezervace předem není možná
 • Rezervace: Není povinná
 • Součástí Roma Pass: Ano

Národní římské muzeum: Crypta Balbi

Na místě Crypta Balbi se vrátíte do minulosti Říma díky zdejším výkopům, které odhalují, jak se místo využívalo od starověku přes středověk a renesanci až po novověk.

Uvidíte tu taky archeologický materiál z jiných vykopávek a historických sbírek jiných římských muzeí.

Crypta Balbi Řím
 • Kde leží? Via delle Botteghe Oscure, 31
 • Jak se tam dostanu? Autobus H, 30, 40, 46, 62, 63, 64, 70, 87, 119, 130, 186, 190, 271, 492, 571, 630, 780, 810 a 916
 • Jaká je otevírací doba? Úterý-pátek 14:00-19:45, sobota-neděle 10:30-19:45 (poslední vstup v 19:00)
 • Kolik je vstupné? 12 € (8 € snížené pro občany EU 18-25 let) v rámci kombinované vstupenky, 8 € (2 € snížené pro občany EU 18-25 let) v rámci běžné vstupenky
 • Vstup zdarma pro všechny první neděli v měsíci – rezervace předem není možná
 • Rezervace: Není povinná
 • Součástí Roma Pass: Ano

Ubytování v Římě 😴

ubytování řím
hu Roma Camping in Town

Klimatizované bungalovy s bazénem

ubytování řím
Hotel Hive

4* hotel s výbornou dostupností a bazénem

Trajanovo forum – Museo dei Fori Imperiali

Trajanovy trhy (Mercati di Traiano) na svazích kopce Quirinal byly dominantním středobodem Trajanova fóra ze začátku 2. století, které bylo poslední a nejokázalejší z císařských fór.

Původně se předpokládalo, že se jednalo o starobylé nákupní centrum, ale vědci teď věří, že byly navrženy pro umístění správných úřadů fóra.

muzea v Římě

Muzeum se zaměřuje na historii a architekturu císařských fór. Nejvíc vás dostane samotná budova. Obrovský třípodlažní půlkruh soustředěný v obrovské Velké síni, odkud jsou skvělé výhled na okolní fóra.

I když nejsou Trajanovy trhy tak známé jako Koloseum, za mě stojí určitě za vidění. Už kvůli tomu, jak zachovalé zůstaly po celá staletí.

Trajanovy trhy památky starověkého Říma
 • Kde leží? Via IV Novembre, 94
 • Jak se tam dostanu? Metro linka B → zastávka Colosseo nebo Cavour, bus – linky 40, 53, 60, 64, 70, 80, 85, 57, 117, 170, 175, 186, 271, 571, 810, H, N7, N8, N9, N15, N18 → zastávka Piazza Venezia
 • Jaká je otevírací doba? Denně 9:30 – 19:00
 • Kolik je vstupné? Plné vstupné 16 €, snížené vstupné 12 € (EU občané 18 – 24 let)
 • Rezervace: Ne
 • Součástí Roma Pass: Ano

Andělský hrad (Castel Sant´Angelo)

Kousek od Vatikánu, na pravém břehu řeky Tibery, najdete pevnost Andělský hrad, které se přezdívá Hadriánova hrobka. Patří k nejstarším památkám Říma. Postavil ho císař Hadrián v roce 139 n. l. jako své mauzoleum. Následně ho opevnilo a převzalo papežství, které používalo kostel jako své útočiště.

Řím bez cestovky / Řím na vlastní pěst / Řím průvodce

Název hradu je odvozený na základě vize anděla, kterou tady měl papež Řehoř v roce 590. Dnes je Andělský kost oblíbeným muzeem, kde se dozvíte více o dlouhé a bouřlivé historii a pokocháte honosnými papežskými byty.

Za vidění stojí taky sál Paolina s renesančními freskami a parádním výhledem z terasy.

nejlepší muzea v Římě / Andělský hrad
 • Kde leží? Lungo teverre Castello 50
 • Jak se tam dostanu? Bus – linky 23, 34, 49, 64, 87, 280, 492, 926, 990
 • Jaká je otevírací doba? Úterý-neděle 9:00-19:30 (prodejna vstupenek zavírá v 18:30)
 • Kolik je vstupné? Plné vstupné 16 €, snížené vstupné 3 € (EU občané 18 – 24 let); první neděli v měsíci vstup pro všechny zdarma (rezervace není potřeba)
 • Rezervace: O prázdninách a víkendech se doporučuje rezervovat předem (poplatek za rezervaci 1 €). Doporučuji rezervovat kdykoliv v sezóně od dubna do října – už v dubnu tu jsou fronty.
 • Součástí Roma Pass: Ano

Národní etruské muzeum Villa Giulia (Museo Nazionale Etrusco di Villa Giulia)

V krásné renesanční budově Villa Giulia na kraji parku Villa Borghese si na své přijdou všichni, co se zajímají o předřímské antické období. V Národním etruském muzeu najdete cennou sbírku etruských předmětů od zlatých šperků, keramiky, váz, bronzového zboží až po známý Sarkofág zasnoubeného ze 6. století.

Národní etruské muzeum v Římě, zdroj: Andrea Comisi
 • Kde leží? Piazzale di Villa Giulia, 9
 • Jak se tam dostanu? Metro A → zastávka Flaminio, tramvaj 2, 3 a 19
 • Jaká je otevírací doba? Úterý-neděle 9:00 – 20:00 (poslední vstup v 19:00)
 • Kolik je vstupné? Plné vstupné 10 €, snížené vstupné 2 € (EU občané 18 – 25 let)
 • Vstup zdarma pro všechny první neděli v měsíci – rezervace předem není možná
 • Rezervace: Ne
 • Součástí Roma Pass: Ano

Národní galerie starověkého umění (Galleria Nazionale d’Arte Antica)

muzea v Římě

Palazzo Barberini je impozantní barokní budova ze 17. století, ve které sídlí Národní galerie starověkého umění.

Za návrh fasády byl zodpovědný italský architekt Carl Maderna, který navrhl taky baziliku svatého Petra ve Vatikánu.

Na budově pracoval po Madernově smrti Bernini a jeho rival Borromini a oba přispěli tvorbou monumentálních schodišť.

Najdete tu přes 1400 uměleckých děl ze 13. – 18. století od Tiziana, El Greca, Caravaggia, Tintoretta nebo Rafaelův slavný obraz jeho milenky La fornarina.

muzea v Římě
 • Kde leží? Via delle Quattro Fontane, 13
 • Jak se tam dostanu? Metro A → zastávka Barberini, autobusy 52, 53, 56, 58, 58, 60, 61, 95, 116, 175, 492 a 590.
 • Jaká je otevírací doba? Úterý-neděle 10:00 – 18:00 (pokladna zavírá v 17:00)
 • Kolik je vstupné? Plné vstupné 12 €, snížené vstupné 2 € (EU občané 18 – 25 let), kombinovaná vstupenka s Palazzo Corsini
 • Vstup zdarma pro všechny první neděli v měsíci – rezervace předem není možná
 • Rezervace: Ne
 • Součástí Roma Pass: Ano

Národní galerie moderního a současného umění (Galleria Nazionale d’Arte Moderna)

Chcete si chvilku odpočinout od starodávných ruin a renesančních paláců? V Národním muzeu moderního a současného umění neboli GNAM se vám to určitě podaří.

Najdete tu největší italskou sbírku umění 19. – 20. století od neoklasicismu, impresionismu, futurismu až po surrealismus – sochy od italských mistrů Antonia Canova a Umberta Boccioniho a obrazy od Modiglianiho a Giorgia de Chirica. francouzští umělci Cézanne, Rodin, Degas, Monet a Vincent Van Gogh nebo rakouský světoznámý umělec Gustav Klimt.

 • Kde leží? Viale delle Belle Arti, 131
 • Jak se tam dostanu? Metro linka A → zastávka Flaminio, tramvaj 3 a 19, autobus 61, 89, 160, 490, 495 → zastávka Piazzale del Fiocco
 • Jaká je otevírací doba? Úterý-neděle 09:00-19:00 (poslední vstup 45 minut před)
 • Kolik je vstupné? Plné vstupné 10 €, snížené vstupné 2 € (EU občané 18 – 25 let), snížené vstupné 5 EUR, pokud jste navštívili MAXXI (viz níže)
 • Rezervace: Není povinná
 • Součástí Roma Pass: Ano

MAXXI – Národní muzeum umění 21. století

MAXXI neboli Museo Nazionale delle Arti del XXI Secolo je nejlepším římským uměním současného umění. Ve stálé sbírce má na 300 děl, ale za vidění stojí především dočasné výstavy, které muzeum pořádá. Obvykle zahrnují inovativní a avantgardní umělce z celého světa.

Budova, ve které muzeum sídlí, byla dříve vojenskou kasárnou. Poté prošla radikální proměnou irácké architektky Zahy Hadid a stala se významným architektonickým dílem. Muzeum leží ve čtvrti Flaminio.

 • Kde leží? Via Guido Reni 4
 • Jak se tam dostanu? Metro linka A → zastávka Flaminio, tramvaj 2, autobus 53, 168, 910
 • Jaká je otevírací doba? Úterý-neděle 11:00-19:00
 • Kolik je vstupné? Plné vstupné 12 €, snížené vstupné 9 € (EU občané 14 – 25 let)
 • Rezervace: Ne
 • Součástí Roma Pass: Ano, včetně přednostního vstupu

JAK SE DOSTAT Z LETIŠTĚ DO CENTRA: Soukromý transfer z letiště je nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Říma. Nejoblíbenějším způsobem transferu jsou autobusy – na výběr je několik přepravců, z nichž jsou nejspolehlivější autobusy přepravce SIT Bus-Shuttle. Staví u Vatikánu a na nádraží Termini. Na místě jen ukážete jízdenku v mobilu. Výhodou je, že pokud nestihnete původní spoj, můžete jet bez problémů tím dalším. Třetí a nejrychlejší možností jsou vlaky Leonardo Express.

Muzea v Římě – MAPA

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu muzeí, památek a atrakcí, co navštívit a vidět v Římě. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Římě. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Rezervace vstupenek

Powered by GetYourGuide

Kde se ubytovat v Římě?

Doporučuji ubytovat se poblíž nádraží Termini, kam přijedete z letiště Fiumincino nebo Ciampino. Je tu několik pěkných hotelů, v okolí řada dobrých restaurací, obchody s potravinami (Coop), dobré spojení metrem do celého Říma a pěšky jste za pár minut v centru.

Tipy na nejlepší ubytování v Římě:

 • Hotel Impero – levný hotel s výbornými snídaněmi a terasou na střeše; starší vybavení, ale čisté a útulné; v noci klid
 • Hotel Borromeo – 3* hotel s klimatizací a střešní terasou; pár minut od metra a v pěší vzdálenosti od historického centra
 • Hive hotel – 4* hotel s moderními a čistými pokoji; v nabídce pokoje i apartmány pro až 4 osoby; prostorná střešní terasa s posezením a restaurací
 • hu Roma Camping in Town  ubytování v klimatizovaných bungalovech nebo chatách, restaurace, občerstvení, parkování zdarma, vířivka, bazén, bar

Ubytování v Římě 😴

ubytování řím
Hotel Impero

Levné a čisté ubytování kousek od metra

ubytování řím
Hotel Borromeo

3* hotel se střešní terasou na kraji centra

Vytvořili jsme podrobného průvodce, kde se ubytovat v Římě (nejlepší čtvrti a ubytování podle rozpočtu, mapa a jak se dostat z ubytování k památkám nebo na letiště).

Toto byly naše tipy na nejlepší muzea v Římě. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Další informace o Římě

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA V ŘÍMĚ: V našem článku, co navštívit v Římě, najdete podrobný popis nejkrásnějších míst včetně informací o vstupném a otevírací době. Máme taky speciální průvodce pro památky starověkého Říma.

Vytvořili jsme podrobného průvodce Vatikánem, kde se dozvíte vše, co potřebujete před návštěvou vědět.

Čtěte průvodce pro Vatikánská muzea a Koloseum, abyste se na místě vyhnuli frontám. Co si nenechat ujít v Sixtinské kapli píšeme v samostatném článku.

ITINERÁŘ PRO ŘÍM: Inspirujte se naším itinerářem pro Řím za 1 den nebo Řím za 3 dny.

UBYTOVÁNÍ V ŘÍMĚ: Vytvořili jsme podrobného průvodce, kde se ubytovat v Římě (nejlepší čtvrti a ubytování podle rozpočtu, mapa a jak se dostat z ubytování k památkám nebo na letiště).

JAK SI UŽÍT ŘÍM: Tipy na nejlepší aktivity se dozvíte v článku, co dělat v Římě. Sdílíme taky několik tipů, jak ušetřit v Římě a víc jak 35 tipů pro cestování po Římě. V samostatném článku se dozvíte o všech možnostech, jak se dostat z letiště Fiumicino do centra Říma.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *