Kde se ubytovat v Římě 2024: Nejlepší ubytování & mapa

Kde se ubytovat v Římě / nejlepší ubytování a hotely v Římě / Řím ubytování

Pokud se rozhodujete, kde se ubytovat v Římě, máte na výběr spoustu možností. Moderní hotely, útulné penziony nebo B&B s rodinnou atmosférou. Výběr ubytování v Římě tak může být docela oříšek.

Abychom vám rozhodování usnadnili, vytvořili jsme podrobného průvodce s nejlepšími hotely a ubytováním v Římě.

Ukážeme si základní rozložení Říma, abyste si mohli udělat přehled, kde leží Koloseum, Vatikánská muzea, fontána di Trevi nebo Pantheon.

Kde se ubytovat v Římě – tipy

Než si povíme blíže k ubytování v Římě, představíme si město samotné, abyste si mohli udělat základní přehled o Římě a vybrat si tak nejlepší hotel pro svůj pobyt.

Řím je hlavním městem Itálie. Nádherné historické město se světoznámými památkami, spletitými uličkami a výbornou kuchyní.

Žije tady téměř 2,9 milionů obyvatel. A mnohdy velmi hlučných obyvatel. V Římě to totiž dost žije, lidé se tu baví, skútry neustále troubí a často je kolem vás pořádný zmatek. A taky nepořádek.

JAK SE DOSTAT Z LETIŠTĚ DO CENTRA: Soukromý transfer z letiště je nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Říma. Nejoblíbenějším způsobem transferu jsou autobusy – na výběr je několik přepravců, z nichž jsou nejspolehlivější autobusy přepravce SIT Bus-Shuttle. Staví u Vatikánu a na nádraží Termini. Na místě jen ukážete jízdenku v mobilu. Výhodou je, že pokud nestihnete původní spoj, můžete jet bez problémů tím dalším. Třetí a nejrychlejší možností jsou vlaky Leonardo Express.

Praktické tipy před výběrem ubytování v Římě

Hlavní historické jádro se rozprostírá podél třídy Via del Corso. Odtud se linou úzké dlážděné uličky, kde se neustále ztrácíte a objevujete nová a nová zákoutí, náměstí nebo památky.

Historické centrum ukrývá místa, jako je fontána di Trevi, Pantheon, Piazza Navona, Piazza Venezia a na úplném jihu Koloseum s Forum Romanum. Severozápadně se za řekou Tibera nachází Andělský hrad a Vatikán.

Historické centrum není velké a dá se projít pěšky. Za jeden den to ale ztěží stihnete, pokud chcete navštívit některá místa zevnitř nebo pořádně nasát zdejší atmosféru. Naplánujte si svojí návštěvu pomocí našeho itineráře pro Řím.

Letiště a hlavní nádraží v Římě

Řím má 2 hlavní letiště – Ciampino jihovýchodním směrem a Fiumicino jihozápadním směrem. Z obou letišť jezdí pravidelné autobusové a vlakové spoje do centra Říma. Podrobný popis, jak se dostat z letiště Fiumicino, najdete v samostatném článku.

Hlavní nádraží Roma Termini
Hlavní nádraží Roma Termini

Všechny autobusy a vlaky pak staví na hlavním nádraží Roma Termini, které leží asi 20 minut východně od historického centra. Zároveň se tady kříží 2 linky metra a několik autobusových a tramvajových linek.

Z nádraží Termini se dostanete do dalších italských měst – například za hodinu a půl do Florencie nebo za hodinu do Neapole, popř. si můžete zajet k moři, které je odtud vzdálené půl hodiny.

Jak se dopravovat po Římě

Oblast Říma obsluhuje metro, autobusy a tramvaje od společnosti atac. Jako turisty vás bude zajímat především linka metra A a linka metra B.

Linka A jezdí kolem Španělských schodů (kousek od fontány di Trevi a Pantheonu), Villa Borghese, Andělského hradu a Vatikánu.

Linkou metra B se dostanete do starého Říma – Koloseum, Forum Romanum, Caracallovy lázně.

Obě linky metra projíždějí krajem historického centra. Samotné centrum a přilehlé čtvrti (Trastevere, Borgo apod.) pak obsluhují autobusy nebo tramvaje.

Cena jednorázové jízdenky s platností 100 minut je 1,50 €. Celodenní jízdenka stojí 7 € a s platností 48 hodin pak 12,50 €. Nově od roku 2023 nemusíte kupovat jízdenky, ale stačí přiložit k turniketu vaší bezkontaktní platební kartu. Nebo využijte neomezené dopravy a vstupů zdarma s turistickou kartou Roma Pass.

Čtěte více o dopravě v Římě a další užitečné tipy.

Pobytová taxa na ubytování v Římě

K ceně ubytování je potřeba připočíst pobytovou taxu. Tu platíte nejčastěji při odhlašování z hotelu, ale někdy jí po vás mohou chtít už při přihlašování. Platit můžete hotově nebo kartou.

Pobytové taxi se liší podle typu ubytování – následující ceny platí pro 1 den:

 • 5* hotely – 7 €
 • 4* hotely – 6 €
 • 3* hotely – 4 €
 • 1* a 2* hotely – 3 €
 • Penziony, B&B, apartmány, rezorty, prázdninové domy, hostely – 3,5 €
 • Kempy a ubytovny – 2 €

Pobytová taxa se platí prvních 10 dní, tj. od 11. dne pobytu už neplatíte. Na děti do 10 let se pobytová taxa nevztahuje.

Užitečné tipy při výběru ubytování v Římě

 • Klimatizace – pokud jedete do Říma v sezóně, zvolte hotel nebo penzion s klimatizací. Letní horka jsou často opravdu úmorná a za klimatizaci na pokoji budete vděční. Všechna ubytování níže klimatizaci zahrnují.
 • V zimě naopak kontrolujte, zda má ubytování ústřední topení (a nikoliv jen přídavné).
 • V srpnu probíhají v Itálii siesty a některé menší obchody a restaurace mohou být zavřené.
 • Hlavní sezóna probíhá od května do září. V tomto období jsou ceny ubytování nejvyšší. Stejně tak poblíž svátků (Velikonoce, Vánoce apod.). V listopadu a od ledna do března jsou naopak ceny nejnižší.
 • Řím je jedním z nejoblíbenějších měst v Evropě. Z toho důvodu je lepší rezervovat ubytování s předstihem. Obecně jsou ceny nejvýhodnější cca 3 měsíce předem. Nebo můžete počkat na last minute nabídky, kdy se hotely snaží zaplnit volné kapacity.
 • To neplatí pro levné hotely poblíž centra, které bývají často rychle zarezervované. V tomto případě neotálejte a rezervujte co nejdříve. V případě potřeby většina ubytování nabízí možnost zrušení rezervace zdarma.
 • Úschovna zavazadel a 24h recepce – řada hotelů v Římě nabízí možnost úschovny zavazadel a nepřetržitě otevřené recepce, pokud přiletíte brzy ráno nebo naopak pozdě večer. Svá zavazadla si tak můžete odložit na hotel i po svém odhlášení do doby svého odletu a to většinou zcela zdarma. To samé platí, pokud přiletíte dřív, než bude váš pokoj volný.

Kde se ubytovat v Římě

Čtvrť Esquilino – ubytování poblíž nádraží Termini

Ubytování poblíž hlavního nádraží Roma Termini představuje největší výhodu pro ty, co odlétají nebo přilétají pozdě v noci nebo brzy ráno, kdy ještě nejezdí metro. V noci sice jezdí noční autobusy, ale obecně nejsou autobusy v Římě nejspolehlivější dopravou. Zároveň nejezdí autobusy tak často.

Pokud se ubytujete v docházkové vzdálenosti od nádraží, nemusíte se spoléhat na městskou dopravu a jen pohodlně dojdete na nádraží, které má výborné spojení s oběma letišti (vlakem i autobusy).

Bazilika Santa Maria Maggiore je nejkrásnějším místem ve čtvrti Esquilino
Bazilika Santa Maria Maggiore je nejkrásnějším místem ve čtvrti Esquilino

Čtvrť je ideální taky pro ty, co hledají levné ubytování a nevadí jim, že oblast kolem Termini rozhodně nepatří k těm nejkrásnějším v Římě (i přesto, že se tady nachází bazilika Santa Maria Maggiore).

Ve čtvrti Esquilino najdete velký výběr hotelů a restaurací. Můžete si nakoupit v obrovské tržnici Nuovo Mercato Esquilino, kde mají vše od lokálních po exotické produkty.

V docházkové vzdálenosti nebo jen pár zastávek metrem se nachází nejoblíbenější památky v Římě.

VYŠŠÍ TŘÍDA: The Hive hotel: Trendy hotel s moderními a čistými pokoji; v nabídce pokoje i apartmány pro až 4 osoby; prostorná střešní terasa s posezením a restaurací

The Hive Hotel / Kde se ubytovat v Římě

STŘEDNÍ TŘÍDA: La Reggia dei Principi: Příjemný penzion s milým personálem. Pokoje jsou zařízené v tradičním stylu s koupelnou, klimatizací a snídaněmi.

STŘEDNÍ TŘÍDA: Hotel California: 2-4 lůžkové pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací; v docházkové vzdálenosti od hlavního nádraží i historického centra

LEVNÉ: Hotel Impero: Levný hotel s výbornými snídaněmi a terasou na střeše; starší vybavení, ale čisté a útulné; v noci klid

Hotel Impero má nádhernou terasu a útulné pokoje s vlastní koupelnou

LEVNÉ: Ritmo Blues B&B: Jednoduché, ale čisté pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací, rychlovarnou konvicí a snídaní. Milý a nápomocný majitel.

Monti – příjemná čtvrť se strategickou polohou

Čtvrť Monti se rozprostírá mezi čtvrtí Esquilino a starým Římem. Díky tomu má výborné napojení k nádraží Termini (jedna zastávka metrem nebo cca 10 minut pěšky). Zároveň je to jen pár kroků ke Koloseu, Trajanovým trhům či Forum Romanum.

Kde se ubytovat v Římě / nejlepší ubytování a hotely v Římě / Řím ubytování
Via Cavour ve čtvrti Monti

Široké třídy střídají úzké, klikaté uličky plné hipsterské atmosféry, barů, restaurací a vintage obchodů. Čtvrtí prochází hlavní třída Via Cavour.

LUXUSNÍ: FH55 Grand Hotel Palatino: Tento hotel se nachází kousek od Kolosea a poskytuje skvělý výhled na Via Cavour. Nabízí útulné a pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a bohatou snídaní. Součástí hotelu je taky restaurace a bar. Recepce 24/7, úschovna zavazadel.

FH55 Grand Hotel Palatino / Kde se ubytovat v Římě poblíž Kolosea

STŘEDNÍ TŘÍDA: Hotel Borromeo: Útulné dobové pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací (pro 2-4 osoby); pár minut od metra a v pěší vzdálenosti od historického centra; krásná střešní terasa s posezením a lehátky

Hotel Borromeo / Kde se ubytovat v Římě

LEVNÉ: Hotel Labelle: 2* hotel přímo na Via Cavour, odkud jste za 5 minut u Kolosea. Pokoje jsou zařízené v tradičním stylu s vlastní koupelnou, klimatizací a snídaní.

Historické centrum – nejlepší ubytování uprostřed dění

Historické centrum v Římě je prostě nádherné. Obrovská koncentrace památek a zajímavostí nahuštěných na malém prostoru. Úzké dlážděné uličky, které je radost procházet. Kousek to budete mít k Pantheonu, k fontáně di Trevi, na Piazza Navona, ke Koloseu. V docházkové vzdálenosti leží taky Vatikán nebo Andělský hrad.

Kde se ubytovat v Římě / nejlepší ubytování a hotely v Římě / Řím ubytování
Fontána di Trevi

V historickém centrum se nachází spousta restaurací a vše máte při ruce – na nádraží Termini je to cca 20-30 minut chůze podle toho, kde přesně bydlíte.

Samotným centrem neprojíždí metro, ale můžete využít autobusy, které vás zavezou na nádraží nebo kam potřebujete.

Nejbližší stanice metra jsou u Kolosea (linka B) nebo u Španělských schodů (linka A).

VYŠŠÍ TŘÍDA: Navona Queen Rooftop: 4* hotel nedaleko Piazza Navona s rodinnou atmosférou a úžasnou střešní terasou, kde se podávají snídaně. Vatikán, Pantheon, Koloseum a další památky jsou v dobře dostupné, popř. zastávka autobusu je před hotelem.

Navona Queen Rooftop

VYŠŠÍ TŘÍDA: Hotel 87 eighty-seven: Designový hotel kousek od fontány di Trevi a Španělských schodů. Nádraží Termini v docházkové vzdálenosti. K dispozici střešní terasa s barem, vířivkou a výhledem, wellness, výborné snídaně.

STŘEDNÍ TŘÍDA: Trevi Beau Boutique Hotel: Stylový butikový hotel pár kroků od fontány di Trevi a v docházkové vzdálenosti od všech památek v Římě. Výborné snídaně, skvělá atmosféra a v přízemí 3 restaurace s toskánskou, italskou a římskou kuchyní.

Trevi Beau Boutique Hotel

STŘEDNÍ TŘÍDA: L’antica Locanda Dell’Orso: Oblíbený penzion s 2-3 lůžkovými pokoji nedaleko náměstí Piazza Navona. Skvělý poměr ceny a kvality vzhledem k poloze.

LEVNÉ: Minerva Monks Inn: Tento penzion je dobrou volbou, pokud hledáte levné ubytování v centru města. Jedná se o rodinný penzion kousek od Pantheonu s jednoduše, ale čistě zařízenými pokoji a snídaní v ceně.

Trastevere – čtvrť s nejlepší kuchyní a atmosférou v Římě

Čtvrť Trastevere je naší oblíbenou oblastí v Římě, která se nachází na druhém břehu Tibery. Takhle si představuju Řím – místní atmosféra a ubytování v útulných penzionech.

Trastevere je jako stvořená pro toulání se v úzkých uličkách, které lemují barevné domy s okenicemi a šňůrami s prádlem. A výborné restaurace. Jestli se někde dobře najíte, tak je to právě ve čtvrti Trastevere.

Kde se ubytovat v Římě / nejlepší ubytování a hotely v Římě / Řím ubytování

Historické centrum se nachází v docházkové vzdálenosti na druhé straně řeky – u Kolosea, na Piazza Venezia nebo u Pantheonu jste pěšky za 15-20 minut. Dá se jet taky autobusem nebo tramvají.

Z letiště Fiumicino se do Trastevere dostanete regionálním vlakem FL1, který projíždí Trastevere až na nádraží Termini. Více informací o cestě z letiště do Říma najdete v samostatném článku.

VYŠŠÍ TŘÍDA: Etruska Luxury Trastevere: Penzion s rodinnou atmosférou, který nabízí moderní a prostorné ubytování s klimatizací, kávovarem, vlastní koupelnou i úschovou zavazadel.

Etruska Luxury Trastevere / Kde se ubytovat v Římě

VYŠŠÍ TŘÍDA: Nikis Collection Trastevere: Nově zařízené a vzdušné apartmány s kuchyňským koutem, vířivkou a veškerým vybavením pro pohodovou dovolenou. Vhodné pro páry i rodiny.

STŘEDNÍ TŘÍDA: Magenta Classic Manara 4: Penzion se skvělou místní atmosférou a nápomocným hostitelem. Pokoje jsou zařízené v tradičním stylu s klimatizací a vlastní koupelnou. Živá oblast plná restaurací a barů.

Magenta Classic Manara 4 / Kde se ubytovat v Římě

Borgo – kouzelná čtvrť kousek od Vatikánu

Borgo je další čtvrtí se strategickou polohou. Nachází se totiž mezi Vatikánem a Andělským hradem a ke Svatopetrskému náměstí je to doslova pár minut chůze. Stačí přejít řeku Tiberu a jste v historickém centru kousek od Piazza Navona a Pantheonu.

Čtvrtí prochází hlavní třída Via della Conciliazione (propojuje Andělský hrad s bazilikou svatého Petra) a kouzelná ulice Borgo Po, kde najdete několik výborných restaurací s lokální kuchyní.

Pohled na čtvrť Borgo a baziliku sv. Petra z Andělského hradu
Pohled na čtvrť Borgo a baziliku svatého Petra z Andělského hradu

Zastávka metra je jen pár minut chůze. Stejně tak autobusy. Čtvrť Borgo má taky výborné spojení s letištěm. Zastávka přímého autobusu SIT Bus-Shuttle na letiště Fiumicino se totiž nachází kousek odtud (na Google mapách stačí zadat via Crescenzio 2 nebo se podívejte na náš článek).

VYŠŠÍ TŘÍDA: Domus Alberico: Moderní, čistý a útulný penzion v klidné části, kde budete mít dostatek soukromí a zároveň v blízkosti restaurace, obchody, Svatopetrské náměstí i historické centrum Říma. Pokoje zahrnují vlastní koupelnu, bohatou snídani a klimatizaci. K dispozici sdílená kuchyň, úschovna zavazadel a terasa.

LUXUSNÍ: Trianon Borgo Pio Aparthotel: Ubytování v moderních apartmánech (pro páry i větší skupiny) s vlastním kuchyňským koutem a plným komfortem 4* hotelu (bohaté snídaně, fitness, prádelna, recepce 24/7, úschovna zavazadel). Fantastický výhled z terasy.

Trianon Borgo Pio Aparthotel

STŘEDNÍ TŘÍDA: Hotel S. Anna: Menší, útulný hotel v historické budově. Pohodlné pokoje s vlastní koupelnou, rychlovarnou konvicí a pestrými snídaněmi. Milý personál, úschova zavazadel.

Prati – elegantní a klidná čtvrť poblíž Vatikánu

Prati sousedí se čtvrtí Borgo. Na rozdíl od Borgo je Prati klidnější a má široké ulice, které lemují elegantní secesní domy. Čtvrtí prochází hlavní nákupní ulice Via Cola di Rienzo.

Kde se ubytovat v Římě / nejlepší ubytování a hotely v Římě / Řím ubytování
Via cola di Rienzo vede skrz čtvrť Prati a propojuje Piazza del Popolo a Vatikán

V docházkové vzdálenosti se nachází Andělský hrad, Vatikán nebo východně přes řeku Piazza del Popolo a Vila Borghese. Pohodovou procházkou se dá dojít taky do centra, popř. svézt pár zastávek metrem či autobusem.

Prati má výborné spojení na letiště. Stejně jako v případě čtvrti Borgo to budete mít pár kroků na zastávku Via Crescenzio 2, odkud jezdí autobus SIT Bus-Shuttle na letiště Fiumicino. Autobus jezdí pravidelně a často až do pozdních hodin.

LUXUSNÍ: Orazio Palace Hotel: Velmi moderní a designový hotel s fantastickou střešní terasou a barem. Dalším plusem jsou výborné snídaně, ochotný personál a klidná lokalita poblíž centra.

Střešní terasa v Orazio Palace Hotel / Ubytování v Římě

STŘEDNÍ TŘÍDA: Hotel Arcangelo: Elegantní 3* hotel se střešní zahradou a výhledem na baziliku svatého Petra. K dispozici bar, parkování zdarma a dobré snídaně.

Hotel Arcangelo / Ubytování v Římě

LEVNÉ: A Roma San Pietro Best Bed: Menší penzion mezi čtvrtěmi Borgo a Prati, jen kousek od Vatikánu a Andělského hradu. Pokoje jsou pohodlné s vlastní koupelnou, snídaní a klimatizací. Vstřícný majitel.

Ubytování v Římě s bazénem

VYŠŠÍ TŘÍDA: Mercure Roma Centro Colosseo: 4* hotel jen 100 m od Kolosea a se střešní terasou s výhledem a venkovním bazénem (v provozu květen-září). Menší, ale moderní a prakticky řešené pokoje s klimatizací, vlastní koupelnou a snídaněmi.

Mercure Roma Centro Colosseo / Ubytování v Římě s bazénem

VYŠŠÍ TŘÍDA: A.Roma Lifestyle Hotel: Příjemný wellness hotel zasazený do krásného prostředí. Hotel leží na jihozápadním okraji Říma a má dobrou dostupnost na obě letiště (možnost transferu na letiště) i do centra (autobusy, tramvaj). Bohaté snídaně, restaurace s otevřeným konceptem kuchyně, parkování zdarma a venkovní i krytý bazén.

A.Roma Lifestyle Hotel / Ubytování v Římě s bazénem

STŘEDNÍ TŘÍDA: Hotel Piccolo Borgo: Tento hotel je ideální pro ty, co přilétají na letiště Ciampino. Autobus 520 staví kousek od hotelu a zaveze vás přímo na letiště (hotel zajišťuje dopravu na letiště i k nejbližší stanici metra do centra). Ubytování je čisté, klimatizované a nabízí venkovní bazén (v sezóně), výbornou restauraci a snídaně.

LEVNÉ: hu Roma Camping in Town: Prázdninový areál s kompletním zázemím – ubytování v klimatizovaných bungalovech nebo chatách, restaurace, občerstvení, parkování zdarma, vířivka, bazén, bar. Autobus staví u areálu a zaveze vás za pár minut k nejbližší stanici metra, odkud se dostanete ke všem památkám v Římě.

Ubytování v Římě na mapě

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu, kde se ubytovat v Římě. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o ubytování v Římě. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Říma

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

Pokud si plánujete půjčit auto v okolí Říma, nejlepší zkušenost máme s Rentalcars.com, která má nejširší nabídku vozů za dobré ceny. Pojištění a storno zdarma je samozřejmostí. Rezervujte s předstihem, ať si zajistíte nejlepší výběr a cenu.

Itálie má skvělé vlakové spojení. Pro vyhledání těch nejlepších vlakových spojů používáme italského přepravce Trenitalia.it.

Pokud máte dotaz k výběru ubytování v Římě, dejte nám vědět v komentáři níže. Veškeré dotazy rádi zodpovíme. Šťastnou cestu!

Více informací o Římě

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA V ŘÍMĚ: V našem článku, co navštívit v Římě, najdete podrobný popis nejkrásnějších míst včetně informací o vstupném a otevírací době. Máme taky speciální průvodce pro památky starověkého Říma nebo nejlepší muzea v Římě.

Vytvořili jsme podrobného průvodce Vatikánem, kde se dozvíte vše, co potřebujete před návštěvou vědět.

Čtěte průvodce pro Vatikánská muzea a Koloseum, abyste se na místě vyhnuli frontám. Co si nenechat ujít v Sixtinské kapli píšeme v samostatném článku.

ITINERÁŘ PRO ŘÍM: Inspirujte se naším itinerářem pro Řím za 3 dny. Máte jen jeden den? Pak se vám bude hodit itinerář pro Řím za jeden den.

JAK SI UŽÍT ŘÍM: Všechny tipy pro perfektní dovolenou v Římě jsme sepsali v samostatném článku. Tipy na nejlepší aktivity se dozvíte v článku, co dělat v Římě. Sdílíme taky několik tipů, jak ušetřit v Římě. V samostatném článku se dozvíte o všech možnostech, jak se dostat z letiště Fiumicino do centra Říma.

Čtěte ještě více tipů o cestování v Itálii.

Shrnutí: Kde se ubytovat v Římě

Kde se ubytovat v Římě?

Každá čtvrť v Římě je specifická a poskytuje jiný zážitek. Výběr hotelu v Římě tak bude záviset na tom, co od ubytování očekáváte. Historické centrum je plné spletitých dlážděných uliček a nádherných památek včetně Pantheonu, fontány di Trevi a Kolosea na jižním okraji. Čtvrtě Trastevere a Borgo jsou plné barev, restaurací a živé atmosféry. Elegantní čtvrť Prati je klidná a přesto poblíž centra. Strategickou polohu zaujímají čtvrtě Monti a Esquilino.

Jaké nejlepší ubytování v Římě doporučujete?

Hotel Impero leží poblíž nádraží Termini a v docházkové vzdálenosti do centra. Má střešní terasu s výhledem a skvělý poměr cena/kvalita. Výbornou volbou jsou taky hotel Borromeo a FH55 Grand Hotel Palatino kousek od Kolosea. Trevi Beau Boutique Hotel se nachází doslova pár kroků od fontány di Trevi a poskytuje útulné a stylové ubytování. Plný servis si užijete v Trianon Borgo Pio Aparthotel, který leží kousek od Vatikánu.

Jaké jsou nejlepší hotely s výhledem na Řím?

V Římě existuje řada hotelů, které poskytují výhled ze střešní terasy. A takový pohled se v Římě nikdy neomrzí. Jeden z nejkrásnějších výhledů zažijete z Navona Queen Rooftop v historickém centru nebo z The Hive hotel, který má prostornou terasy s posezením a restaurací. Fantastické výhledy si užijete taky z Trianon Borgo Pio Aparthotel nebo Orazio Palace Hotel, oba hotely kousek od Vatikánu a Andělského hradu.

Kde hledat levné ubytování v Římě?

Pokud cestujete s rozpočtem a hledáte levné ubytování v Římě, podívejte se na čtvrť Esquilino. Ta se rozprostírá kolem centrálního nádraží Roma Termini. Do centra se dá dojít za 20 minut příjemnou procházkou a v okolí je dostatek restaurací a obchodů. Skvělou volbou je hotel Impero nebo Ritmo Blues B&B. Jen 5 minut od Kolosea se nachází hotel Labelle. V samotném centru je potřeba počítat s přirážkou. Skvělý poměr ceny a kvality získáte v Minerva Monks Inn. Kousek od Vatikánu leží A Roma San Pietro Best Bed, kde se o vás postará milý majitel.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *