Neapol: 30 tipů na památky a co navštívit v Neapoli (2024)

Neapol památky / co navštívit v Neapoli

Plánujete navštívit Neapol a přemýšlíte, kam v Neapoli vyrazit a co navštívit? Podívejte se na našich 30 tipů na památky a co dělat v Neapoli, přehled vstupného a otevírací doby a kde koupit vstupenky na památky v Neapoli.

Obsah článku:

Neapol

Milujete historii, nádhernou přírodu a skvělé jídlo? Pak budete milovat i Neapol.

Když jsem doma poprvé nadnesla, že bych chtěla navštívit Neapol, Péťa mi ze srandy odvětil, že tam nejede, že je to přece samá mafie a kdesi cosi. Přesně takovou pověst Neapol má. Pověst nebezpečného města, díky které Neapol zavrhuje řada turistů.

Skutečnost je ale taková, že Neapol je vlastně pro turisty docela bezpečné město. Je to neobjevený klenot, a kdyby nebylo její pověsti, troufám si říct, že by se potýkali s masovou turistikou.

Neapol

Neapol je s téměř jedním milionem obyvatel třetím největším městem v Itálii (po Římě a Miláně). Zároveň je ale jedno z nejchudších a pro turisty cenově dostupných.

Neapol je srdcem Kampánie a tvoří vstupní bránu na jih Itálie. Každá čtvrť má vlastní atmosféru a je malou vesnicí sama o sobě.

Co navštívit a dělat v Neapoli? 30 tipů na památky a zajímavosti

1. Historické centrum 

Historické centrum se rozprostírá podél Spaccanapoli. To si můžete představit jako dlouhý pruh několika propletených ulic. V překladu znamená Neapolský rozdělovač. Najdete tu živé pouliční trhy, cukrárny, pizzerie, kostely a památky.

Centro Storico Neapol / co navštívit v Neapoli

Neapol je jedním z nejstarších měst na světě, takže vás zdejší centrum vrátí v čase. S graffity na budovách tvoří dokonalý kontrast historie a 21. století.

Během svých toulek po starých ulicích Neapoli můžete zabrousit i do Španělské čtvrti. Právě tady se točí všechny filmy v Neapoli.

Quartieri Spagnoli Neapol / co vidět v Neapoli
Quartieri Spagnoli

2. Piazza del Plebiscito 

Hlavní náměstí, které obklopuje Královský palác a Královská bazilika San Francesco di Paola. Piazza del Plebiscito je ideální startovní bod pro objevování Neapoli.

co navštívit v Neapoli / Piazza del Plebiscito 

Zaujme vás svou velkolepostí, otevřeným prostorem a nádechem Napoleonské doby. Piazza del Plebiscito je jedním z nejkrásnějších míst v Neapoli, které nemůžete při návštěvě vynechat.

co navštívit v Neapoli / Piazza del Plebiscito 

Pokud jste byly v Římě na Svatopetrském náměstí, možná vám ho svými sloupy lemujícími baziliku bude lehce připomínat. Když tu budete, nakoukněte do baziliky. Nádhera.

3. Královský palác (Palazzo Reale) 

Palazzo Reale je další ústřední stavbou na Piazza del Plebiscito. Přední fasádu tvoří symetrická řada tmavých rámů, hnědá omítka, mnoho oken a ve spodní části 12 soch minulých králů Neapole od Rogera Sicilského po Fridricha II., císaře Svaté říše římské.

Palazzo Reale Neapol / památky v Neapoli

Palác díky tomu působí impozantním dojmem. Stejně jako okázalé a bohatě zdobené interiéry s velkolepým schodištěm.

Palazzo Reale Neapol / památky v Neapoli
 • Cena: Plné vstupné do Palazzo Reale činí 10 € a snížené 2 € (studenti ES 18-25 let).
 • Vstupenky: Kliknutím sem si zakoupíte vstupenky.
 • Otevírací doba: Královský palác je otevřený denně v čase 9:00-20:00.

4. Archeologické muzeum v Neapoli (Museo Archeologico Nazionale di Napoli)

V Archeologickém muzeu v Neapoli toho uvidíte opravdu hodně. Řecké a římské artefakty z Neapoli, Pompejí a Herculaneum. Sochy, mozaiky a dokonce i odlitky těl nalezených v Pompejích.

Jsou tu stále i dočasné výstavy s celou řadou soch vzrušených mužských genitálií. Ty se kdysi používaly k pobavení hostů na večeři v italských domácnostech. Během římské éry byly symbolem štěstí.

Neapolské archeologické muzeum patří k nejvýznamnějším muzeím svého druhu na světě. Pokud nestihnete návštěvu Pompejí nebo Herculaneum, zastavte se tady a vraťte se v čase do starověké Neapoli.

 • Cena: Vstupné je do Archeologického muzea 18 € a snížené 2 €. Vstupenky můžete zakoupit online.
 • Otevírací doba: Otevřeno je kromě úterý denně 9:00-19:30.

5. Neapolská katedrála – Duomo

Neapol je známá svými kostely, bazilikami a katedrálami. Právě proto se jí přezdívá město 700 kopulí. Tu nejznámější kopuli má Duomo neboli Neapolská katedrála.

Původně gotická katedrála ze 13. století byla v historii několikrát zrestaurována, a proto nese prvky hned několika stylů od gotiky, přes renesanci až po baroko.

Duomo Neapol / Neapolská katedrála

Při její návštěvě si nenechte ujít kapli San Gennaro, která je zasvěcená patronu měst San Gennaro. Kaple má jemně zdobený oltář a 2 nádobky obsahující krev svatých. Na počest patrona se v Dómu koná každoročně festival San Gennaro.

kaple San Gennaro Neapol památky
 • Cena: Vstup do katedrály je zdarma; můžete si přikoupit audioprůvodce za 4 €.
 • Otevírací doba: Katedrála je otevřená pondělí-sobota 9:30-13:00 a 14:30-18:00 a v neděli a svátky 9:00-13:00 a 16:30-18:00.

6. Divadlo San Carlo – Teatro San Carlo

Teatro San Carlo je nejstarší operní dům na světě, který vás dostane svým pozlaceným interiérem s modrým čalouněním a třpytivými lustry. Můžete zajít na jedno z představení (součástí je i překlad), ale souvislosti pochopíte dobře i z vystoupení samotného. Druhou možností, jak si prohlédnout operní dům, je prohlídka s průvodcem.

Neapol památky / teatro San Carlo

Podívejte se na kompletní nabídku ubytování v Neapoli.

7. Castel Nuovo

Středověký hrad Castel Nuovo z roku 1282 je jedním z nejvýraznějších neapolských hradů. Poznáte ho podle 5 vroubkovaných věží a vítězného oblouku, který přidali dodatečně.

Uvnitř sídlí galerie umění s italskými obrazy z 13.-19. století. Kromě umění si z hradu užijete výhled na Neapol a pobřeží.

castel nuovo Neapol
 • Vstupné: Vstupné je 10 € na prohlídku s průvodcem (při levnější prohlídce za 6 € neuvidíte téměř nic). Nutná rezervace předem.
 • Otevírací doba: Castel Nuovo je otevřený denně kromě neděle v čase 8:30-17:00.

8. Kaple Sansevero (Cappella Sansevero)

Cappella Sansevero z roku 1590 je známá především pro svou sochu Krista zahaleného v rouchu. Kromě toho vás ale dostane svým velkolepým interiérem s freskou na stropě a obrovským množstvím uměleckých děl včetně několika dalších slavných soch.

Vstupné do kaple Sansevero je 8 € (snížené 10-25 let 5 €). Otevřeno je 9:00-19:00. V úterý je zavřeno.

9. Neapolská promenáda

3 kilometry dlouhá promenáda mezi čtvrtěmi Santa Lucia a Mergellina, která vybízí k procházkám při západu slunce s výhledem na Vesuv a ostrov Capri. Promenádu lemují kavárny a restaurace.

Neapol promenáda
Neapol promenáda

Na jejím západě leží Castel dell´Ovo, o kterém si hned povíme víc.

10. Castel dell´Ovo

Středověký hrad Castel dell´Ovo je nejstarším hradem v Neapoli a taky jedním z nejznámějších. Zaujímá celou plochu ostrůvku Megaride, který je nyní propojený pevninou. Opevnění, na kterém hrad stojí, je nejstarším stojícím opevněním v Neapoli.

castel ovo neapol památky

Název hradu pochází dle legendy o římském básníkovi Virgilovi, který měl ve středověku pověst velkého čaroděje a proroka. Údajně vložil do základů hradu magické vejce na podporu opevnění. Kdyby se vejce rozbilo, hrad by byl zničen a Neapol by zasáhla řada katastrof.

Castel dell´Ovo je otevřený od pondělí do soboty v čase 9:00-19:00 a v neděli pak 9:00-13:00. Vstup je zdarma, ale musíte provést rezervaci předem.

11. Galerie Umberto I. (Galleria Umberto I)

Galleria Umberto I je dokonalý kontrast ke zbytku Neapole. Ohromující a elegantní nákupní centrum z 19. století, které jako by z oka vypadlo známé galerii v Miláně.

Galleria Umberto I Neapol / zajímavosti v Neapoli

Galerii zdobí sochy a nástěnné malby, na které dopadá přirozené světlo díky obrovskému prosklenému stropu s kopulí. Zajděte na sfogliatella do oblíbené cukrárny Mary. Budete se oblizovat až za ušima.

12. Betlémy – Presepi

Neapol je známá svými dřevěnými, ručně vyřezávanými betlémy, kterým se říká presepi. Řemeslníci po staletí vyrábějí figurky a tradice se dědí po generace. Sbírka čítá nejen biblické postavy a zvířata, ale taky místní celebrity, filmové hvězdy nebo italské politiky.

Via San Gregorio Armeno Neapol / co vidět v Neapoli
Via San Gregorio Armeno

Betlémy najdete v ulici Via San Gregorio Armeno, které se přezdívá Vánoční ulička. Právě před Vánoci se to tu totiž zaplní Neapolci, kteří si chtějí doplnit svojí sbírku o novou figurku.

Kousek odtud se nachází kostel a klášter San Gregorio Armeno, o který se starají jeptišky z celého světa. Dokonalá oáza klidu uprostřed rušného centra s malou zahradou plnou citrusovníků. Poplatek za vstup je jen 4 €. Nakoukněte taky do rokokového kostela (odlišný vstup).

kostel San Gregorio Armeno Neapol / co navštívit v Neapoli
kostel San Gregorio Armeno

13. Klášter San Martino – Certosa e Museo di San Martino

Klášter San Martino s barokní výzdobou a ambity se rozprostírá na kopci ve čtvrti Vomero. Nahoru se dostanete lanovkou z Piazza Augusteo. Kousek odtud je autobusoá zastávka a metro asi 15 minut chůzí.

Výhled na Neapolský záliv je odtud jeden z nejlepších a nejoblíbenějších v Neapoli.

Neapol památky

Když už jsme mluvili o těch betlémech, právě tady najdete největší městskou presepi z 18. století, která čítá na 160 postav a 80 zvířat.

Vedle kláštera stojí třetí z neapolských hradů – Castel Sant´Elmo z 12. století, který byl přestavěný z původního zámku.

14. Neapolské podzemí

Neapol je známá svým podzemím, které je jedním z top míst v Neapoli. Málokde na světě uvidíte a zažijete něco podobného jako tady.

Neapol podzemí

Nepolské podzemí tvoří tunely, jeskyně, katakomby, hrobky a bohaté stopy historie. Je to jako cestování do minulosti až 2400 let. Máte několik možností, jak podzemí prozkoumat.

Neapolské podzemí se nachází 40 metrů pod zemí a ukrývá takové klenoty, jako je řecko-římský akvadukt, protiletecké kryty z 2. světové války nebo zahrady Hopegeum, kde se pěstuje zelenina.

Vchod je z malého náměstí Piazza San Gaetano 68 – hned u baziliky San Lorenzo. Anglické prohlídky probíhají každé dvě hodiny v čase 10:00-18:00.

Katakomby San Gennaro (Catacomba di San Gennaro)

Součástí podzemí jsou katakomby San Gennaro (Catacomba di San Gennaro) na severu města, kde byl v 5. století pohřbený patron města San Gennaro. Můžete si je představit jako síť tunelů a chodeb, které lemují hroby a krypty.

Neapol katakomby San Gennaro

Spodní patro obsahuje ve dvou úrovní více než 3000 hrobů a je slabě osvětleno, aby si zachovalo svůj strašidelný pocit z podzemí. V nejvyšší úrovni je vystaveno mnoho fresek a uměleckých děl.

Zde rezervujete vstupenky do katakomb San Gennaro.

Bourbonský tunel (Galleria Borbonica)

Dalším místem, které je v podzemí zpřístupněné veřejnosti, je Bourbonský tunel (Galleria Borbonica). Jedná se o tunelový systém z roku 1853, který propojoval královský palác s kasárnami u moře.

Mistrovské dílo architekta Errico Alvina, které sloužilo pro bezpečný úprk Ferdinanda II. z Bourbonu v případě nepokojů. Během 2. světové války sloužil jako protiletecký kryt a později jako záchytné místo pro auta a motorky.

Bourbon tunnel Neapol památky

Vstupné na standardní prohlídku do Bourbonského tunelu je 11 € nad 14 let, 7 € pro děti 11-13 let a pod 10 let zdarma.

Když si připlatíte pár euro, můžete si Bourbonský tunel projít v rámci dobrodružné prohlídky, která vám ukáže zase jiný pohled na tunel. Vstup do tunelu je z Vico del Grottone.

Vstupenky do Bourbonského tunelu si můžete koupit předem.

15. Flaviánský amfiteatr (Amfiteatro Flavio di Pozzuoli)

Uchvátilo vás Koloseum v Římě? Pak vás uchvátí i amfiteátr u Neapole. Navrhl ho totiž stejný architekt a je třetím největším amfiteátrem v Itálii.

Jeho rozměry jsou 149 na 116 metrů a svého času pojmulo na 40 000 diváků, kteří sem chodili sledovat gladiátorské zápasy a další zábavu té doby.

Neapol amfiteatro flavio

Amfiteátr se nachází kousek od Neapoli, ale dostanete se sem pohodlně metrem (linka 2, stanice Pozzuoli – Solfatara) nebo vlakem ze stanice Cumana (výstupní stanice Pozzuoli – Porto). Vstupné do Amfiteatro Flavio di Pozzuoli je jen 4 € (snížené 2 €). Otevírací doba se liší dle období.

16. Neapolská pizza

Nebyla by to návštěva Neapoli, kdyby jste neochutnali neapolskou pizzu. Ta pravá, skutečně neapolská, ale musí splňovat přísné standardy AVPN (Associazione Verace Pizza Napoletana). Jak poznáte, že pizzerie splňuje certifikaci? Podle nápisu Vera Pizza Napoletana.

Neapol pizza

Tou největší klasikou mezi pizzami je margherita s bazalkou, rajčaty a mozzarellou. Proč právě tyto barvy? Symbolizují totiž italskou vlajku. A ještě jeden zajímavý fakt – místní pijí k pizze většinou pivo.

Nejlepší pizzerie v Neapoli:

Poslední zmíněnou pizzerii možná poznáváte z filmu s Julií Robert Jíst, meditovat, milovat. Ve všech pizzeriích se připravte na fronty, které ale za to vystání stojí.

18. Sopka Vesuv

Jedna z nejvyšších aktivních sopek na světě se tyčí přímo nad Neapolí. Vesuv je známá především výbuchem v roce 79 n. l., kdy svým sopečným popelem a kamením vyhladila nedaleké Pompeje, Herculaneum a další starověká města.

Neapol Vesuv / co navštívit v Neapoli

Vesuv je stále aktivní. Výška sopky je 1300 metrů, ale mění se její výška i tvar díky podzemním procesům. Od roku 1995 je oblast kolem sopky Vesuv taky přírodním parkem a památkou UNESCO.

Vesuv co navštívit v Neapoli
Vesuv co navštívit v Neapoli

Na sopku vede strměji do kopce udržovaná trasa. Cesta vám zabere jen cca 30 minut. Můžete nakouknout jak do kráteru sopky, tak ven na Neapolský záliv. K sopce Vesuv se dostanete autobusy EAV přímo z Neapoli.

Nebo si vyberte z nabídky oblíbených jednodenních výletů, které zahrnují dopravu i vstupné na Vesuv.

 

17. Smažené pochoutky

Neapolčané razí pravidlo Všechno, co je smažené, je dobré – dokonce i podrážky od bot. Pouliční jídlo je plné smažených pochutin a některé z nich stojí určitě za vyzkoušení.

Například cuoppo, malý papírový kornout plný místních smažených pochoutek. Nebo panzerotti, bramborové krokety plněné masem.

Raritou je smažená pizza, kterou si zaručeně nedáte nikde jinde na světě. Smažená pizza tu byla dokonce dřív než tradiční pečená pizza, jak jí všichni známe. Základ tu ale pořád tvoří především pizza, pasta a noky.

cuoppo

19. Pompeje

Pompeje. Město duchů. Rozlehlé a velkolepé. Obraz toho, jak se dříve žilo. Se zachovalými domy, veřejnými lázněmi, chrámy, amfiteátrem a dokonce i nevěstincem. 2

Pompeje jsou jedno z nejtragičtějších archeologických nalezišť na světě, kde zemřelo přes 2000 lidí.

co navštívit v Neapoli / Pompeje Neapol
co navštívit v Neapoli / Pompeje Neapol

Většinu mozaik, soch a artefaktů najdete v Archeologickém muzeu v Neapoli. Přesto je tu toho k vidění tolik, že si vyhraďte na návštěvu Pompejí dostatek času. Pokud umíte anglicky, zvolte výklad s průvodcem, díky kterému pochopíte všechny souvislosti. K dispozici jsou taky poutavé prohlídky s archeologem.

 • Cena: 24 €
 • Vstupenky: Kliknutím sem si zakoupíte vstupenky předem.
 • Otevírací doba: Otevřeno je denně v čase 9:00-17:00 (listopad-březen; poslední vstup 15:30) a od dubna do října až do 19:00 (poslední vstup 17:30).

Podívejte se na nejoblíbenější prohlídky Pompejí:

20. Herculaneum

Další starověké město s tragickou historií, které lehlo popelem po výbuchu sopky Vesuv v roce 79 n. Herculaneum bývalo v minulosti rybářskou vesnicí, kterou obývalo na 4000 obyvatel.

Je tu méně turistů než v Pompejích a řada staveb je lépe zachovalá včetně nádherných fresek. Na druhou stranu je menší a méně okázalé.

Herculaneum Itálie Neapol

Vstupné do archeologického parku Herculaneum je 18 €. Vstupenky můžete koupit online a jednoduše si je stáhnout do mobilu. Otevřeno je denně v čase 8:30-17:00 od listopadu do března a 8:30-19:30 od dubna do října.

21. Neapolské dezerty

Neapolští obyvatelé milují sladké a bohaté dezerty. Mezi ty nej patří Baba, sladké pečivo namočené v rumu a sirupu a Sfogliatella, která trochu připomíná tvrdší rohlík a je v nabídce v několika příchutích. Sice popis možná nezní lákavě, ale je to opravdu mňamka.

22. Katedrála Gesú Nuovo

Katedrála Gesú Nuovo byla postavena v roce 1470 princem ze Salerna. Odzbrojí vás svými interiérem. Zlaté a azurově modré stropní desky s výjevy ze života Krista a Panny Marie.

V boční kapli se nachází urna s ostatky sv. Josefa Moscatiho, lékaře, který svůj život zasvětil pomoc chudým.

Katedrála Gesú Nuovo je otevřená denně v časech 9:00-12:30 a 17:00-19:15, v neděli 8:30-13:30 a 16:30-19:30. Vstup je zdarma.

23. Santa Chiara

Přesouváme se o pár kroků dál od katedrály Gesú Nuovo. K nádhernému komplexu náboženských budov Santa Chiara. Místo nabité historií, které ukrývá ve zdejším kostele hrobky králů, královen, světců a vojáků. Za kostelem se rozprostírá nádherný majolikový klášter s mozaikami a zahradami.

Plné vstupné činí 6 € (snížené pro studenty do 30 let 4,50 € a děti do 18 let 3,50 €). Otevřeno je denně. Od pondělí do soboty v čase 9:30-17:30 a v NE 10:00-14:30. Bazilika je otevřená PO-SO 8:00-12:45 a 16:30-20:00, v NE 9:00-12:45 a 16:30-20:00.

24. Villa Floridiana

Ideální místo pro procházky v krásných a udržovaných zahradách s výhledy na Neapolský záliv. Panství postavil v roce 1816 král Ferdinand I. jako dar své druhé manželce. Dnes tu sídlí Národní muzeum keramiky se sbírkou více jak 6000 předmětů.

Villa Floridiana Neapol památky

Otevírací doba se liší dle období. Od dubna do října je otevřeno 8:30-18:30 a po zbytek roku 8:30-17:15. Vstupné je 4 € plné a 2 € snížené.

25. Kostel San Domenico Maggiore (Chiesa di San Domenico Maggiore)

Neapolský lid byl a stále je velmi silně věřící. Proto po městě natrefíte na celou řadu kostelů, kterými je Neapol proslulá. V centru starého města stojí kostel San Domenico Maggiore z roku 1324, založený bratry Dominikány.

Neapol památky

Nenechte se ošálit nenápadným vzhledem kostela a zajděte se podívat dovnitř. Okázalý interiér vám vyrazí dech. Pozlacený obložený strop, okázalá výzdoba, renesanční umělecká díla, sochy a hlavní oltář, který je mistrovským dílem.

Neapol památky

Kostel San Domenico Maggiore je otevřený denně v čase 10:00-18:00. Dovnitř vás vpustí zdarma.

26. Muzeum Capodimonte (Museo di Capodimonte)

Museo di Capodimonte by nemělo uniknout žádnému milovníkovi klasického umění. Pokocháte se tu díly od největších velikánů, jako byl Raphael, Botticelli, Caravaggio nebo Andy Warhol. Pokud máte radši moderní umění, bude se vám líbit v muzeu MADRE poblíž Duomo.

Museo di Capodimonte Neapol

Vstupné do muzea je 14 €, pro mládež 18-25 let 8 € a pod 18 let zdarma. V neděli je plošné vstupné jen 6 €. Otevřeno je kromě středy denně 8:30-19:30 pro přízemí a 9:30-19:30 pro první a druhé patro.

27. Stanice metra Toledo

Ano, stanice metra tady určitě stojí za vidění stejně jako ve Stockholmu. Jedná se o stanici Toledo, kde si budete připadat jako v akváriu.

28. Mostra d´Oltremare

Doslova Město ve městě představující skupinu budov, náměstí a ulic, které byly postaveny pro výstavní účely. Zajímavostí je, že hlavní náměstí uvnitř je navrženo v proporcích slavného náměstí Piazza San Marco v Benátkách. Náměstí dominuje fontána Esedra.

Na konci Mostra d´Oltremare vás zaujme stavba Zlatá kostka, která je pokrytá mozaikou zasazenou do zlaté omítky. Její vnitřek slouží nejen k výstavním účelům, ale taky k vystavení několika originálních děl.

29. Hřbitov Fontanelle – dočasně uzavřeno 

Hřbitov Fontanelle je starý lom, který v 17. století přeměnili na podzemní hřbitov pro 250 tisíc lidí, kteří v Neapoli zemřeli na mor.

Je to místo, kde zamrazí, ale zároveň se dozvíte spoustu zajímavostí a kuriozit. Například o místních, kteří svými kapesníky leštili náhodné lebky, aby mohla být duše vypuštěna do nebes, a výměnou za to získali ochranu.

Hřbitov je otevřený denně 10:00-17:00. Vstupné do hřbitova je zdarma.

30. Ostrov Capri

Zbyl vám v Neapoli čas na jednodenní výlet? Na ostrov Capri se dostanete z Neapoli za cca hodinku. Trajekt Neapol-Capri odplouvá z Molo Beverello nebo Calata Porta di Massa několikrát denně. Lístek vás vyjde v jednom směru kolem 20 € (některé časy dokonce jen za 15 €).

ostrov Capri

A proč na ostrov vyrazit? Dle mnohých je to jedno z nejkrásnějších míst ve Středozemí. Elegantní a luxusní ostrov s bělostnými uličkami, který kontrastuje se zdejší drsnou a jedinečnou krajinou, skalními útvary, kopci posetými citrónovými háji a průzračně azurovou vodou.

ostrov Capri

Přikládám pár míst pro inspiraci:

 • Fénické schody
 • Stezka Sentiero dei Fortini Borbonici
 • Jeskyně Grotta Verde
 • Vyhlídka Belvedere Tragara
 • Skalní útvar Arco Naturale
 • Jeskyně Blue Grotta
 • Lanovka na nejvyšší vrchol ostrova – Monte Solaro

Výlet na ostrov Capri rezervujete zde.

31. Pobřeží Amalfi

Amalfské pobřeží je neuvěřitelně krásná a jedinečná oblast Itálie. Až natolik, že je celé pobřeží zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Dramatické pobřeží s rozlehlými útesy, křišťálově čistá modrá voda a malebná městečka na vrcholcích kopců proslavily pobřeží Amalfi po celém světě.

Můžete se procházet kouzelnými uličkami, zdolat některou z horských stezek s fantastickými výhledy nebo se vydat na plavbu lodí.

Amalfi / co navštívit v Neapoli

Z Neapole se na Amalfi Coast dostanete autobusem nebo si můžete pronajmout auto. Myslete jen na tom, že silnice jsou tady klikaté a úzké a musíte jezdit velmi opatrně.

Rezervujte si výlet na pobřeží Amalfi:

Památky v Neapoli: praktické informace

 • Většina kostelů má vstup zdarma. Využijte toho a nakoukněte dovnitř. Někdy zvenku působí nenápadně a interiérem vás pak doslova omráčí.
 • Pompeje navštivte brzy ráno nebo pak naopak odpoledne. Vyhněte se dopoledni, kdy do Pompejí přijíždí zájezdové autobusy.
 • Pokud chcete navštívit Pompeje, ale odrazují vás davy, zamiřte do Herculaneum. Je k Neapoli o kousek blíž, a i když je menší, má nádherné fresky a velmi dobře zachovalé stavby.
 • Rádi byste prozkoumali Neapol z jiného úhlu a k tomu se dozvěděli něco zajímavého? Zkuste jízdu ve vyhlídkovém autobusu.
co vidět a navštívit v Neapoli
Pohled z Via Pedamentina San Martino

Kde se ubytovat v Neapoli?

Neapol je cenově dostupnější pro většinu turistů než například Madrid nebo Stockholm. Dokonce i v centru seženete ubytování za příznivé ceny se snídaní a zrušením rezervace zdarma.

 • Hotel Ideal: Butikový hotel s perfektní centrální polohou přímo naproti vlakovému nádraží, odkud se pohodlně dostanete na letiště, na Vesuv i do Pompejí.
 • B&B Le Petit Palais: Toto ubytování se nachází kousek pod klášterem San Martino s tím nejkrásnějším výhledem na Neapol s Vesuvem v pozadí.
 • Hotel Nuovo Rebecchino: Tříhvězdičkový hotel s dobrou centrální polohou na Corso Garibaldi (kousek k nádraží a dobré spojení po Neapoli).
 • B&B Re Diego: Ubytování ve čtyřhvězdičkovém B&B na Piazza Giuseppe Garibaldi (kousek od nádraží a autobusové zastávky, kde staví autobus z letiště).
 • Bed&Boarding: Hotel jen 100 m od letiště, který je ideální pro ty, co přilétají pozdě v noci nebo odlétají brzy ráno. Ubytování v kapslových pokojích – ideální pro přespání.

Podívejte se na kompletní nabídku ubytování v Neapoli.

Neapol: mapa památek, restaurací a ubytování

Propojte si památky, restaurace a ubytování v Neapoli a naplánujte si svou cestu a itinerář v Neapoli během pár minut.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Neapoli. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Neapoli. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Toto byl náš průvodce a tipy na památky a zajímavosti, co navštívit v Neapoli. Pokud máte dotaz, dejte vědět v komentáři níže.

Nezapomeňte si před svou cestou sjednat cestovní pojištění. Šťastnou cestu!

Více informací o Itálii

ITÁLIE: Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Itálii.

ŘÍM: Řím je jedno z nejoblíbenějších měst v Evropě. Zde je seznam toho nejlepší, co navštívit v Římě. Sestavte si svůj 3-denní itinerář Říma a podívejte se, jak ušetřit v Římě. Zjistěte vše o Vatikánských muzeích nebo Koloseu.

BENÁTKY: V článku Co navštívit v Benátkách přinášíme tipy na nejkrásnější místa a další užitečné tipy.

TOSKÁNSKO: Toskánsko je jednou z nejoblíbenějších částí Itálie. Při své návštěvě Toskánska nemůžete vynechat Florencii. Sestavte si svůj itinerář ze seznamu, co navštívit ve Florencii.

Pisa je dalším nádherným městem, které stojí za to vidět v Toskánsku.

LOMBARDIE: Milán je hlavním městem Lombardie, které je známé pro svojí nádhernou katedrálou. Jen kousek od Milána leží Lago di Como, krásné alpské jezero.

DOLOMITY: Jedno z nejkrásnějších pohoří na světě najdete na severu Itálie. Co navštívit v Dolomitech najdete v samostatném článku. V průvodci Dolomity sdílíme užitečné tipy, jak naplánovat svojí cestu do Dolomit.

Čtěte ještě více tipů o cestování v Itálii.

2 názory na “Neapol: 30 tipů na památky a co navštívit v Neapoli (2024)”

 1. Moc děkuji za tipy! Chystám se příští týden a tento článek mi hodně pomohl v organizaci 🙂
  Jen se chci zeptat na objednávkový systém v restauraci L´Antica Pizzeria da Michele, to je před vstupem nějaký kiosek na objednání? Díky za radu 🙂
  nadšená cestovatelka Týna

  1. To jsme moc rádi a děkujeme Týnko. 🙂

   Co se týká pizzérie, tak snad si to dobře pamatuji: Pizzu je možné vzít s sebou, to se pak číslo nepřiřazuje a rovnou se jde do fronty pro ty, kteří si berou pizzu ven. Pro ty, kteří si chtějí sníst pizzu vevnitř, je u dveří pracovník, který přiřadí číslo se jménem, které se pak sdělí obsluze při převzetí pizzy. Čísla na usazení dovnitř jsou pak zobrazená na tabuli u dveří venku. Jsou tu tedy 2 fronty – jedna na usazení dovnitř s číslem a druhé na pizzu s sebou, kde se číslo nebere. Nejlepší doba je dopoledne po otevření, kdy tu bude nejmíň lidí. Na druhou stranu v Neapoli je dobrá pizza téměř všude. 🙂

   Ať se výlet vydaří!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *