Dolomity, Itálie: Průvodce pro perfektní dovolenou v Dolomitech

Dolomity průvodce

Kompletní turistický průvodce s tipy pro Dolomity, Itálie, kde najdete vše, co ke své cestě a dovolené v Dolomitech potřebujete:

Dolomity, Itálie průvodce / Tre Cime

Proč navštívit Dolomity?

Nenáročné trasy, kam vyrazíte i s dětmi, ale taky vysokohorské celodenní túry, u kterých si užijete fantastické výhledy. Tak přesně to jsou Dolomity.

Dolomity představují dokonalý kontrast ostrých štítů z vápence a malebných vesniček obklopených lány zelených luk. Každý si tu najdete to své – turista, cyklista, horolezec, rodiny s dětmi nebo motorkáři, kteří si chtějí užít jízdu napříč ikonickými průsmyky.

Pohoří je nejslunnější oblastí v celých Alpách. Vitamín D ze sluníčka tu můžete čerpat až 8 dní z 10.

Dolomity by neměly uniknout ani těm, co se blíže zajímají o válečnou historii, protože tu najdete významné stopy napříč celým pohořím – vrchol Lagazuoi s válečnými tunely, střelecké zákopy na Monte Piano nebo muzeum na vrcholu Marmolada.

Dolomity

Dolomity jsou vápencové pohoří na severovýchodě italských Alp o rozloze 142 000 m2. Najdete tu 18 třítisícovek. Nejvyšším vrcholem je Marmolada (3343 m).

Marmolada Dolomity Itálie
Nejvyšší vrchol Dolomit – Marmolada

Mnozí považují Dolomity za nejkrásnější pohoří díky jejich výraznému rázu krajiny. Velkolepé vrcholy a věže v kontrastu s horizontálními povrchy, jako jsou římsy, trhliny a náhorní plošiny. Díky vápenci světle zbarvené skály v kombinaci s rozsáhlými zelenými loukami a lesy. Některé skalní útvary tvoří dokonalé panorama, některé vystupují z krajiny náhle a výrazně.

Přesně tyhle kontrasty a kombinace jsou dokonalým obrazem dolomitské krajiny. Tak ojedinělé, že jsou od roku 2009 zapsané na Seznamu UNESCO.

Cinque Torri Dolomity, Itálie
Cinque Torri

Jako první přišel s názvem Dolomity francouzský mineralog Déodet Gratet de Dolomieu v 18. století, který popsal minerál dolomit (dolomitický vápenec), ze kterého jsou hory tvořené. Díky jeho světlé barvě se Dolomitům přezdívá “Bledé hory”.

Pro jejich vzhled se traduje o Dolomitech mnoho mýtů a legend. Jednou z nich je legenda o tom, že hory získaly svou barvu poté, co se měsíční princezna zamilovala do prince hor. Když se měsíční princezně stýskalo po domově, nechal princ hor pokrýt hory měsíčním hedvábím, aby byl její stesk menší.

Dolomity enrosadira
Enrosadira ve Val di Funes

V Dolomitech máte možnost zažít přírodní úkaz Enrosadira, kdy se barví vrcholky hor do různých odstínů od světle růžové, ohnivě červené až po fialovou. Enrosadira pochází z latinského názvu rosadüra, které v překladu znamená zrůžovění.

Inspirujte se tipy na nejkrásnější místa, co navštívit v Dolomitech (odkaz se otevře v novém okně).

Mapa Dolomit

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete mapu s místy, co navštívit v Dolomitech. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Dolomitech. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Jak se dostat do Dolomit?

Dolomity jsou snadno dostupné autem i letecky. Teď si obě možnosti blíže rozebereme:

Dolomity autem

Auto je nejlepší varianta, jak navštívit Dolomity. Dolomity mají výbornou síť kvalitních silnic, díky kterým se dostanete takřka všude.

Nebo můžete nechat auto u ubytování (řada hotelů a penzionů nabízí možnost parkování zdarma) a svézt se místními autobusy nebo lanovkami. Veřejná doprava je pohodlná a efektivní – autobusy se dostanete k Tre Cime, Lago di Braies, na horské průsmyky a další krásná místa v Dolomitech.

Passo Giau /jak se dostat do Dolomit - Dolomity autem
Horský průsmyk Passo Giau

Poplatky při cestě autem do Dolomit v roce 2024

Dolomity se rozprostírají na severovýchodě Itálie při hranicích s Rakouskem. Většina z nás tak pojede do Dolomity přes Innsbruck. V konečném důsledku záleží, kde přesně máte ubytování, ale toto jsou poplatky, kterým se pravděpodobně nevyhnete:

 • Dálniční známka pro Rakousko za 11,50 € na 10 dní a pro motorky za 4,60 €
 • Platba 11 € za projetí Brennerského průsmyku mezi Innsbruckem a rakousko-italskými hranicemi
 • Mýtné v Itálii vyjde na cca 8-9 € na 100 km. Můžete platit v hotovosti nebo kartou. Každá platební brána má v horní části znázorněno symbolem, jak můžete zaplatit. Přibližné částky za mýtné – Cortina d’Ampezzo a Arabba 1,70 € a Ortisei 2,80 €.

Dálnice se dá pohodlně objet po státní silnici SS12, která kopíruje dálnici A22. Musíte ale počítat s tím, že pojedete déle a vzhledem k výši mýtného se to ani nevyplatí.

Užitečné odkazy při cestě autem do Dolomit

Dálniční známku pro Rakousko a platbu za Brennerský průsmyk je možné koupit online na jednom místě. Mýtné si můžete spočítat tady.

Ceny benzínu a nafty se v jednotlivých zemích liší. Aktuální ceny pohonných hmot najdete na tomto odkaze.

Na tomto odkaze pak najdete aktuální informace k dopravě v Itálii (mýtné, uzavírky apod.). Dostatečné informací vám poskytnou taky Google mapy.

Letecky do Dolomit

Vydat se letecky do Dolomit je méně častá varianta, ale ne všichni máme k dispozici auto. Navíc se v okolí Dolomit nachází několik letišť, odkud se následně dostanete veřejnou dopravou nebo si můžete na místě půjčit auto.

Nejbližším letištěm pro Dolomity jsou Benátky. Jen pozor na to, že Benátky mají letiště dvě – Treviso a Marco Polo. Letiště Marco Polo je hned u Benátek a letiště Treviso je severně od Benátek, blíže k Dolomitům.

Dalším letištěm poblíž je taky letiště u Verony, ale sem nelétá tolik společností (můžete využít lety z Londýna, Paříže).

Tip: Přímo na letišti v Benátkách si můžete rezervovat auto. Doporučuji rezervovat s větším předstihem, pokud si chcete zajistit nejlepší výběr za nejlepší ceny. Rezervaci je možné v případě potřeby zdarma zrušit (vždy ale překontroluje informace u konkrétního modelu).

Do Dolomit dojedete autem z letiště za 1-2 hodiny podle toho, kde budete ubytovaní. Vlakové spoje hledejte na webu italských železnic trenitalia.com nebo můžete nasednout na přímý autobus do Cortina d’Ampezzo.

Výhled z lanovky na Marmoladu / Dolomity dovolená
Výhled z lanovky na Marmoladu

Kdy jet do Dolomit?

Počasí v Dolomitech se obecně vyznačuje chladnými zimami a mírnými léty s výraznými teplotními výkyvy mezi dnem a nocí. Podívejte se na přehled počasí v Dolomitech v průběhu roku:

Na jaře (od konce dubna do začátku června): Jaro je krásným obdobím pro návštěvu Dolomit, protože začíná tát sníh a louky se začínají zelenat. Počasí může být nepředvídatelné, občas prší a ve vyšších polohách se drží sníh. Spousta horských chat je zavřená (dříve otevírají ty v nižších polohách). Denní teploty se mohou pohybovat od 10 °C do 20 °C.

Léto (konec června až srpen): Léto je nejoblíbenějším obdobím pro návštěvu Dolomit. Počasí je obvykle teplé a slunečné, teploty se přes den pohybují od 20°C do 30°C. Je to ideální doba pro pěší turistiku, horolezectví a cyklistiku, ale také nejrušnější období z hlediska davů turistů.

Podzim (září až říjen): Podzim je dalším skvělým obdobím pro návštěvu Dolomit, s živými podzimními barvami a nižšími teplotami. Počasí může být poměrně proměnlivé, denní teploty se pohybují od 10 °C do 20 °C. Je to skvělé období pro venkovní aktivity bez letních davů.

Zima (od listopadu do začátku dubna): Zima v Dolomitech je známá vynikajícími podmínkami pro lyžování a snowboarding. Počasí může být velmi chladné, s teplotami často pod bodem mrazu a silným sněžením ve vyšších polohách. Lyžařská střediska jsou obvykle v provozu od prosince do dubna.

Léto je ideální pro pěší turistiku, horolezectví a cyklistiku, zatímco zima je ideální pro lyžování a snowboarding. Jaro a podzim nabízejí mírnější teploty a méně lidí, takže jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají víc klidu.

Cortina d'Ampezzo
Cortina d’Ampezzo

Ceny v Dolomitech

Níže najdete ceny základních potravin v Bolzanu, které je nejbližším velkým městem u Dolomit:

 • Mléko 1 l – 1,32 €
 • Chléb 500 g – 2,85 €
 • Rýže 1 kg – 2,35 €
 • Vejce 12 ks – 3,11 €
 • Sýr 1 kg – 16,88 €
 • Kuřecí prsa 1 kg – 10,51 €
 • Banány 1 kg – 1,69 €
 • Rajčata 1 kg – 2,49 €
 • Brambory 1 kg – 1,93 €
 • Voda 1 l – 0,52 €

Kolik stojí dovolená v Dolomitech?

Ceny v Dolomitech se mohou lišit v závislosti na ročním období a lokalitě. Mimo sezónu mohou být ceny nižší, stejně tak v méně navštěvovaných oblastech:

Ubytování:

 • Levné hotely a penziony: 50-100 € za noc
 • Hotely střední třídy: 100 až 200 eur za noc
 • Luxusní hotely a resorty: 200 € a více za noc

Jídlo:

 • Levné jídlo (např. pizza, sendviče nebo těstoviny v restauraci): 15-20 EUR
 • Stravování v restauracích střední třídy: 20-40 EUR na osobu
 • Restaurace vyšší třídy: 50 EUR a více na osobu

Doprava:

Jízdenky na autobus: 2-5 € za jednu jízdu
Jízdenky na regionální vlak: 5-15 €, v závislosti na vzdálenosti
Lanovky a vleky: 20-50 € za celodenní jízdenku, v závislosti na sezóně a oblasti

Dolomity ubytování

Dolomity jsou rozlehlé a za jednu návštěvu je nemáte šanci celé projet. Doporučuju vybrat si konkrétní oblast a odtud pak poznávat nejbližší okolí.

Dolomity jsou v posledních letech čím dál populárnější a hotely s nejlepším poměrem ceny a kvality bývají brzy zcela rezervované. Ubytování je z toho důvodu dobré vybírat s předstihem.

1. Ubytování v Dolomitech: Arabba

Pokud se přece jen chcete ubytovat na jednom místě a odtud podnikat výlety na obě strany Dolomit, Arabba má ideální strategickou pozici v srdci Dolomit.

 • Chalet Barbara: Nádherné, útulné ubytování v alpském stylu s výbornými službami, wellness a parkováním zdarma.
 • Hotel Portavescovo: Příjemný tříhvězdičkový hotel v centru Arabby s bazénem, saunou a parkováním zdarma. Možnost polopenze.
 • Apparthotel Sellaronda: Levné ubytování v kompletně zařízených apartmánech pro páry i větší rodiny a skupiny. Parkování zdarma, dětské hřiště.

Ubytování v Dolomitech 😴

dolomity ubytování
Aparthotel Sellaronda

Vybavené apartmány za skvělou cenu

dolomity ubytování
Hotel Portavescovo

3* hotel s bazénem a možností polopenze

2. Ubytování v Dolomitech: Cortina d’Ampezzo

Cortina d’Ampezzo je pomyslným centrem východní části Dolomit. Kousek od Cortina d’Ampezzo můžete navštívit Tre Cime, Passo Falzarego, Passo Giau, Lago Sorapis, Tofana di Mezzo a další.

 • Hotel de Len: Moderní a stylový hotel s nádherným výhledem na Cortina d’Ampezza, s vynikající kuchyní a wellness.
 • B&B Hotel Passo Tre Croci: Moderní tříhvězdičkový hotel se strategickou polohou přímo na Passo Tre Croci. Strategická poloha pro turistické trasy v okolí (Lago di Sorapis, okolí Monte Cristallo).
 • Hotel Piccolo Pocol: Příjemný hotel ve střední cenové relaci nad Cortina d’Ampezzo, kousek od Passo Giau a Passo Falzarego. Dobrá volba pro páry i rodiny s dětmi.
 • Hotel Serena: Útulný hotel se skvělým poměrem ceny a kvality, restaurací a parkováním zdarma přímo u hotelu.

Ubytování v Dolomitech 😴

ubytování dolomity
B&B Hotel Passo Tre Croci

Oblíbený hotel s výbornou dostupností

ubytování dolomity
Hotel Serena

3* hotel se skvělým poměrem ceny a kvality

3. Ubytování ve Val Gardena, Dolomity

Val Gardena představuje skvělou základnu pro poznávání západní části Dolomit. V okolí Val Gardena můžete podniknout spoustu výletů a turistických tras v Dolomitech – Sassolungo, Passo Pordoi, Marmolada, Sciliar a další.

 • Garni Aritz: Příjemný hotel nedaleko Val Gardena se skvělým poměrem ceny a kvality. Výborné zázemí včetně vlastního parkovacího místa, posilovny, baru a restaurace. K dispozici pokoje i větší apartmány.
 • Smart Hotel Saslong: Moderní a minimalistický hotel v Santa Cristina s výbornou restaurací, kompletním zázemím a parkováním zdarma.
 • Apartments Boè: Levné ubytování v kompletně vybavených apartmánech, které poskytují vše pro příjemnou dovolenou, včetně krytého parkování a polohy v centru Santa Cristina. Vhodné i pro větší skupiny.
 • La Cort: Stylové ubytování výhradně pro dospělé – se střešním wellness, nekonečným bazénem s výhledem a útulnou kavárnou.

Ubytování v Dolomitech 😴

dolomity ubytování
Garni Aritz

Oblíbený hotel ve Val Gardena za skvělou cenu

dolomity ubytování
Apartments Boè

Levné a plně vybavené apartmány

Jídlo v Dolomitech

Kuchyně v Dolomitech spojuje vlivy italské, rakouské a ladinské kulinářské tradice. Jídla jsou vydatná a zaměřují se na místní suroviny, jako je sýr, máslo, špek, šunka a knedlíky.

Přikládáme tipy na tradiční jídla, co ochutnat v Dolomitech:

 • Knödel (Canederli): Tyto houskové knedlíky, které se připravují ze starého chleba, mléka, vajec a různých dalších ingrediencí, jako je sýr, slanina nebo špenát, se podávají ve vývaru nebo s rozpuštěným máslem a strouhaným sýrem.
 • Schlutzkrapfen (Mezzelune): Těstovinové knedlíčky ve tvaru půlměsíce se podobně jako ravioli plní přísadami, jako je špenát a ricotta nebo bramborová směs, a podávají se s rozpuštěným máslem a strouhaným sýrem.
 • Polenta: Základní potravina z kukuřičné mouky, která se vaří na hustou krémovou kaši a může se podávat s různými přílohami, jako je sýr, houby nebo maso.
 • Guláš: Vydatné dušené maso, často z hovězího nebo zvěřiny, které se pomalu vaří s cibulí, rajčaty a paprikou a podává se s polentou nebo chlebem.
 • Štrůdl: Oblíbený dezert, který se skládá z tenkých vrstev těsta plněných jablky, rozinkami a skořicí nebo jinými ovocnými náplněmi, jako jsou třešně nebo meruňky. Podává se teplý, často s moučkovým cukrem nebo se šlehačkou či vanilkovou omáčkou.
 • Kaiserschmarrn: Nadýchaný pokrm z drcených palačinek, často podávaný s moučkovým cukrem a ovocnou zavařeninou, například jablečnou nebo švestkovou.
 • Z polévek (it. Primo Piatto) jsou typické silné vývary s knedlíčky nebo špekem (it. In Brodo) a kroupová polévka (it. Zuppa d’ Orzo).

Tradiční kuchyni v Dolomitech můžete vyzkoušet v horských chatách rifugios nebo na farmách agriturismos.

Kaiserschmarrn - co ochutnat v Dolomitech
Kaiserschmarrn

K pití můžete zkusit bombardino, což je kombinace alkoholického nápoje ADVOCAAT (alternativou je vaječný likér) a brandy, vše navrch zakončené šlehačkou. Výbornou mají taky horkou čokoládu z alpského mléka nebo italské víno.

Koupání v Dolomitech

Která jezera v Dolomitech jsou vhodná ke koupání? Podívejte se na naše tipy, kde se vykoupat v Dolomitech:

 • Lago di Fié (Völser Weiher) – malé jezero u Seiser Alm v nadmořské výšce 1050 m, kde si můžete půjčit loďky, najdete tu dětské hřiště, občerstvení nebo se tu jen natáhnete a budete relaxovat s výhledem na horský masiv Sciliar. Přímo u jezera se můžete ubytovat v hotelu Waldsee.
 • Lago di Issengo (Issinger Weiher) – jezero sice najdete v nadmořské výšce 1000 m, ale přesto dosahuje teplota vody v letních měsících příjemných teplot. Ideální období ke koupání je období červen – polovina září. Přímo u jezera se můžete ubytovat v hotelu Weiher Green Lake.
 • Lago Grande di Monticolo (Großer Montiggler See) – jezero leží v přírodní rezervaci v nadmořské výšce 550 m. V okolí je restaurace, hotely, bazén a hřiště pro plážový volejbal. Kousek od jezera je o něco menší Lago Piccolo di Monticolo (Kleiner Montiggler See), které je taky vhodné ke koupání.
 • Lago di Caldaro (Kalterer See) – asi nejoblíbenější jezero v této oblasti, které najdete na úpatí Dolomit uprostřed vinic a ovocných sadů. Zároveň se jedná o nejteplejší jezero v Alpách – v letních měsících dosahuje teplota vody příjemných 28 °C. Je to typické letní středisko, kde najdete vše.
 • Lago di Costalovara (Wolfsgrubnersee) – jezero, které má i přes svou nadmořskou výšku 1200 m v létě příjemnou teplotu vody kolem 23 °C. Ideálním měsíci ke koupání jsou začátek června až konec srpna.
 • Přírodní koupaliště Toblach Dobbiaco – přírodní koupaliště najdete přímo v oblasti Toblach / Dobbiaco. Plusem je skvělý výhled na hory Val di Landro. Vybrat si můžete z klasického bazénu a dětského bazénku. Koupaliště je plně vybavené – šatny, toalety, bar, malé fotbalové hřiště, hřiště s houpačkami a pískovištěm, fitness dráha atd.
 • Lago del Colle (Göllersee) – posledním tipem je trochu odstrčené jezírko, které má ale během letních měsíců příjemnou teplotu vody. Můžete se tady smočit po procházce z vesničky Aldein. Cesta vám potrvá 15 – 45 minut dle toho, jakou trasu zvolíte. Od jezera můžete pokračovat dál k vyhlídce z Rotwand.
Lago di Caldaro / kde se vykoupat v Dolomitech
Lago di Caldaro / kde se vykoupat v Dolomitech

Co navštívit v Dolomitech?

Mezi top místa v Dolomitech patří ikonické štíty Tre Cime, kam se dostanete po placené vysokohorské silnici. Kolem vede nenáročná stezka, po které můžete štíty celé obejít.

Tre Cime / co navštívit v Dolomitech

Většina turistů směřuje taky k jezeru Lago di Braies nedaleko Tre Cime. Nádherné alpské jezero zasazené mezi vápencovými vrcholy, které se potýká s masovou turistikou. Doporučuju sem vyrazit brzy ráno nebo později večer, abyste se vyhnuli nejhorším davům.

Dalšími krásnými jezery je Lago di Carezza přímo u silnice nebo Lago di Sorapis, kde vás čeká náročnější výstup, ale taky ta nejmléčnější barva jezera, jakou jste kdy viděli.

Lago di Sorapis patří mezi nejkrásnější jezera v Dolomitech

Projeďte se napříč horskými průsmyky a užijte si krajinu Dolomit, kterou odtud budete mít na dosah ruky. Navíc odtud můžete vyrazit po jedné z turistických tras v Dolomitech, užít si výhled z lanovky nebo vyzkoušet tradiční kuchyni v horských chatách rifugios.

Horský průsmyk Passo Pordoi
Horský průsmyk Passo Pordoi

Napsali jsme podrobného průvodce s tipy na výlety a turistické trasy v Dolomitech (Seceda, Val di Funes, Alpe di Siusi a spousta dalších) včetně mapy a užitečných informací.

Dolomity s dětmi (nenáročné trasy v Dolomitech)

Dolomity jsou plné nenáročných turistických tras, kam můžou vyrazit rodiny s dětmi. Některé trasy jsou dokonce sjízdné s terénním kočárkem.

1. Okruh kolem Tre Cime di Lavaredo

Okruh přes chatu Dreizinnenhütte je dlouhý 10 km a časově vám zabere 4 hodiny, ale o trochu větší aktivní děti ho bez problémů zvládnou. S kočárkem se dostanete až do sedla Forcella Lavaredo, které je od parkoviště vzdálené cca hodinu.

Cesta je panoramatická už od začátku po široké štěrkovité stezce, takže i když nedojdete s dětmi daleko, nebudete o výhledy ochuzení.

Podívejte se na veškeré informace o Tre Cime v našem předchozím článku.

2. Horská sedla

Horská sedla jsou skvělá varianta, jak vidět hodně a nemuset při tom zdolávat náročné túry. Pro návštěvu s dětmi ideální.

Pohled na Cinque Torri v Dolomitech
K Cinque Torri vede pohodlná lanovka a poté nenáročné stezky, ideální pro rodiny s dětmi.

V každém sedle najdete občerstvení a většinou taky lanovku na jeden ze skalních masivů. Vybrat si můžete i z řady turistických tras nebo se jen procházet po alpských loukách.

Pro několik horských průsmyků v Dolomitech jsme sepsali podrobné průvodce:

3. Jezera v Dolomitech

Jezera v Dolomitech jsou často snadno dostupná. Lago di Braies můžete navštívit s dětmi jakéhokoliv věku. Kolem jezera vede 1,5-2 hodinový okruh. Západní břeh je strmý a vhodný pro větší děti. Naopak východní břeh vede po široké cestě, kterou zvládnete i s kočárkem.

Velmi dobře dostupné je taky jezero Karersee nebo Toblachersee. Od parkoviště je to jen pár kroků. Mezi další vhodné kandidáty patří například Lago di Misurina a Lago d´Antorno.

4. Turistická trasa Alta via 1

Alta via 1 je horská trasa o délce 150 km vedoucí od Lago di Braies (východní břeh) až k městu Belluno. Cesta je vyznačená modrým trojúhelníkem s jedničkou uvnitř. Až na ferratu Marmol (vrchol Monte Schiara) se jedná o velmi přístupnou trasu, kterou zvládnou i větší děti.

lago di braies dolomity

Toto byly naše tipy a průvodce pro Dolomity, Itálie. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Co plánujete navštívit v Dolomitech? Šťastnou cestu!

Více informací o Dolomitech

DOLOMITY: Připravili jsme podrobného průvodce s tipy na nejlepší výlety a turistické trasy v Dolomitech.

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA V DOLOMITECH: Passo Pordoi je naším oblíbeným průsmykem v Dolomitech. Tipy na turistické trasy v okolí Sassolungo najdete v článku o Passo Sella.

Dalším krásným průsmykem je Passo Giau. Žádná návštěva Dolomit se neobejde bez Tre Cime a ikonického jezera Lago di Braies. V samostatných průvodcích najdete vše, co potřebujete vědět před jejich návštěvou.

RAKOUSKÉ ALPY: Co navštívit v rakouských Alpách píšeme v samostatném článku. Nebo rovnou vyražte do Tyrolska či národního parku Vysoké Taury. Dalším oblíbeným místem v rakouských Alpách je pohoří Dachstein nebo krásné jezero Achensee.

2 názory na “Dolomity, Itálie: Průvodce pro perfektní dovolenou v Dolomitech”

 1. Děkuji za parádní tipy na výlety! Právě jsme v Dolomitech, tak jsem hledala, co ještě podniknout a našla Váš článek. Akorát bych u Laga di Braies dodala, že Vás tam pustí autem jen do 10.hodin dopoledne, poté dopravu odklánějí cca 6 km před jezerem.

  1. Ahoj Štěpánko,

   to jsem moc ráda, že naše tipy pomohly :).

   Máš pravdu. K jezeru až do 16 h nepustí další auta – upravila jsem to tehdy jen v článku o Lago di Braies a už ne v tomto průvodci. Jdu to hned napravit :).

   Děkuji za doplnění a přeji krásnou dovolenou v Dolomitech :).

   Blanka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *