Dachstein: 10 tipů na výlety a turistiku, co vidět v okolí Dachsteinu, Rakousko (+ mapa)

Dachstein Rakousko

Dachstein je majestátní horský masiv v severních vápencových Alpách v Rakousku. Pro svou jedinečnou krasovou krajinu, bohatou biologickou rozmanitost a historický význam je zapsaný na seznamu UNESCO. Jeho zaledněné vrcholy nabízejí nádherné výhledy na okolní alpskou krajinu a je známý rozsáhlou sítí turistických tras. Zde je 10 tipů na výlety a turistiku, co vidět v okolí Dachsteinu, Rakousko.

Dachstein, Rakousko

Pohoří Dachstein je dramatické pohoří v severních vápencových Alpách v Rakousku. Je to ta oblast Alp, kde si klidu až tak neužijete. Místa jsou turisticky velmi oblíbená, ale i tady se dají najít turistické trasy, kde budete téměř sami.

Nejvyšším vrcholem Dachsteinu je Hoher Dachstein s výškou 2995 m, pod kterým se rozprostírá Halštatský ledovec. Pohoří je známé taky pro své ledové a vápencové jeskyně, kterých je tu víc než 240.

Solná komora (Salzkammergut) kolem Hallstattu v severní části Dachsteinu je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO pro solná ložiska a s tím spojenou těžbu soli, která tu probíhala už od doby bronzové.

Výlety a turistika, co vidět v okolí Dachsteinu

1. Hallstatt

Kde se ubytovat v Hallstatt: Dormio Hotel Obertraun (resort s kompletním zázemím), Seehotel am Hallstättersee (2* penzion u břehu jezera), Pension Bergfried (3* penzion v centru Hallstatt)

Hallstatt je ikonické alpské městečko, kde necelý jeden tisíc obyvatel. Leží v Solné komoře u jezera Hallstätter See a je obklopené vrcholky pohoří Dachstein. Celá oblast je zapsaná na seznamu UNESCO.

Hlavně v sezóně je to v Hallstattu hlava na hlavě. Pokud si ho chcete užít víc pro sebe, vydejte se sem mimo sezónu nebo alespoň brzy ráno nebo naopak na večer, kdy největší masa turistů odjede. Parkoviště můžou být v hlavní sezóně už v dopoledních hodinách plně obsazená.

V tomto případě můžete parkovat v Obertraun a lodí jet do Hallstattu, což je zážitek samo o sobě (cesta trvá asi 25 minut).

Když obejdete městečko podél jezera, natrefíte na krásné vyhlídky – nejlepší fotku Hallstattu pořídíte tady.

Lanovkou (dá se jít i pěšky) vyjedete k vyhlídce Skywalk “Welterbeblick” s mostem, odkud je nádherný výhled na Hallstatt a okolí.

Kousek od vyhlídky je pak Halštatský solný důl. Jeho prohlídka vám zabere asi hodinu a půl. Je to skvělé muzeum pro děti i dospělé, které vás provede historií zdejšího solného dolu – projedete se vláčkem, svezete na dřevěných skluzavkách nebo prohlédnete různé projekce a videa.

Veškeré informace o otevíracích dobách a ceně k lanovce a solnému dolu najdete tady.

2. Dachstein-Krippenstein – vyhlídka 5 Fingers

Kde se ubytovat poblíž Dachstein-Krippenstein: Lodge am Krippenstein (stylový hotel na vrcholu Krippenstein), Dormio Hotel Obertraun (resort s kompletním zázemím), Seehotel am Hallstättersee (2* penzion u břehu jezera)

Krippenstein je oblíbené středisko kousek od Hallstattu. Je tu toho tolik k vidění, že si na něj vyčleňte klidně celý den nebo si ho rozdělejte do víc dní, pokud plánujete túry po okolí.

Krippenstein / co navštívit v Dachsteinu / Dachstein výlety a trasy
Výhled z Dachstein-Krippenstein

Dostanete se sem od obce Obertraun, kde už uvidíte po cestě ukazatele. U dolní stanice lanovky je po levé straně velké neplacené parkoviště. Dá se sem dojet taky autobusem z Obertraun a nedalekého Hallstattu – vystoupíte přímo u lanovky. V letní sezóně je lanovka otevřená už od 8:40.

Lanovka Dachstein-Krippenstein se dělí na 3 části:

 1. část lanovky Dachstein-Krippenstein I jede k Obří ledové jeskyni a Mamutí jeskyni.
 2. část lanovky Dachstein-Krippenstein II vás vyveze na nejvyšší bod náhorní plošiny kousek pod vrchol Krippenstein, kde je taky vyhlídka 5 prstů (5 Fingers).
 3. část lanovky Dachstein-Krippenstein III klesá k horské chatě Gjaidalm.

Dachsteinská ledová jeskyně a Mamutí jeskyně

Dachsteinskou ledovou jeskyni (někdy taky Obří ledová jeskyně) a Mamutí jeskyni najdete v první mezistanici lanovky.

Vybrat si můžete jen jednu z nich nebo navštívit obě dvě – podle toho se pak bude lišit konečná cena. Obě jsou nádherné, ale o chlup lepší a taky navštěvovanější je Dachsteinská ledová jeskyně. Aby ne, když patří k nejrozsáhlejším ledovým jeskyním v Evropě.

Jsou tu působivé ledové tvary, které jsou na několika místech doplněné o světelné a hudební efekty. Ke konci prohlídky se nachází lanový most nad 30 m hlubokou propastí.

Obří ledová jeskyně Dachstein

K ledové jeskyni vás od lanovky čeká ještě 15 minutového stoupání. Mamutí jeskyně vás zase provede jeskynními chodbami uvnitř Krippensteinu. Jedná se o jednu z největších krasových jeskyní na světě a stále ještě nebyla plně prozkoumaná.

Prohlídky do obou jeskyní probíhají s průvodcem. I když jste si koupili lístek v dolní stanici lanovky, musíte se před vstupem do jeskyně zaregistrovat na prohlídku. Po registraci dostanete číslo na konkrétní prohlídku s časem. Čekací doba se liší podle počtu návštěvníků.

Před jeskyněmi je relaxační zóna, kde si můžete sednout na lavičku, pro děti je tu hřiště a restaurace k občerstvení. V obou jeskyních je teplota jen slabě nad nulou, tak si nezapomeňte přibalit teplé vrstvy navíc.

Vyhlídka 5 prstů

Vyhlídka 5 prstů (5 Fingers) se nachází asi půl hodinky od druhé stanice lanovky, která staví kousek od vrcholu Krippenstein (2108 m). K vyhlídce odbočíte doprava (se stanicí lanovky za zády) po široké a pohodlné cestě. Kolem vás se pasou ovce a kozy, je to příjemná procházka i pro rodiny s dětmi.

Po trase si můžete udělat odbočku ke kapličce a další vyhlídce s názvem Spirála světového dědictví (Welterbespirale), která je podle nás ještě zajímavější než samotná vyhlídka 5 prstů. Vzhledem k tomu, že je z hliníku a má tvar lodi, nemáte šanci jí přehlédnout.

Z vyhlídky je skvělý výhled na Hallstatt a Hallstatské jezero (stejně jako z celé náhorní plošiny) a je tu několik informačních stanovišť, které ukazují, jak daleko je například Praha, Machu Picchu nebo sopka na Kamčatce. Můžete si tady odpočinout na obrovském dřevěném lehátku.

5 Fingers Dachstein Krippenstein / Spirála světového dědictví
Spirála světového dědictví

Samotnou vyhlídku 5 Fingers tvoří 5 výběžků, kdy každý má cca 4 metry. V sezóně tu bývá plno a je proto nejlepší sem vyrazit první lanovkou, v pracovních dnech nebo mimo sezónu. Všechny vyhlídky jsou přístupné zdarma. Jedinými placenými atrakce na Krippenstein jsou Obří ledová a Mamutí jeskyně.

Pokud vás netíží čas, doporučuju se vrátit zpět ke stanici lanovky (tady se můžete občerstvit v jedné ze 2 restaurací) a pokračovat na druhou stranu po okruhu Heilbronn. Je to nenáročná asi 2,5-3 hodinová trasa kolem náhorní plošiny, kterou zvládnou i děti.

Po cestě je vyhlídka ve tvaru žraloka. Přímo do jeho tlamy se dá vlézt a podívat se na okolí přes jeho zuby.

Zdroj: Dachstein.salzkammergut.at

Celkově je to moc pěkná trasa, kterou zakončíte u třetí stanice lanovky kousek od horské chaty Gjaidalm, kde skvěle vaří. Od horské chaty se pak můžete nechat vyvézt lanovkou zpět ke druhé stanici lanovky a ušetřit si tak 300 výškových metrů (pěšky je to asi hodinka).

Dá se jít i v opačném směru, kdy nejprve sjedete k horské chatě Gjaidalm a poté jdete po okruhu zpět ke druhé stanici lanovky, ale čeká vás větší stoupání.

Praktické informace před návštěvou Dachstein-Krippenstein
 • Pokud si rezervujete lístky předem, nemusíte stát na místě frontu na lístky u dolní stanice lanovky. V nabídce jsou i zvýhodněné vstupenky pro rodiny, se kterými se dá výrazně ušetřit.
 • Doporučuju naplánovat návštěvu na ráno, kdy je počasí v horách nejstabilnější a větší šance na krásné výhledy.
 • K lanovce se dostanete taky autobusem z Obertraun nebo Hallstattu (cca půl hodiny). Na Krippenstein se dá vyrazit taky pěšky – počítejte s celodenní túrou.
 • Lanovka je v letní sezóně v provozu od začátku května do začátku listopadu. Startuje v 8:40 ráno a vyjíždí každou čtvrt hodinu. Otevírá se postupně – na začátku května je v provozu první úsek k jeskyním, od poloviny května jede do druhého úseku a od začátku června je v provozu kompletně včetně třetího úseku.
 • Při návštěvě jedné nebo obou z jeskyň se u vstupu zaregistrujete na konkrétní čas – už nic neplatíte. Samotná prohlídka každé z jeskyně trvá 50 minut.
 • V nabídce jsou taky zvýhodněné vstupenky na 4 lanovky v okolí, popř. zvýhodněné rodinné balíčky.

Aktuální otevírací dobu a cenu za lanovku na Krippenstein zjistíte na oficiálních stránkách.

Ubytování Dachstein 😴

ubytování dachstein rakousko
COOEE hotel

Moderní hotel u Gosau s možností polopenze

ubytování dachstein rakousko
Alpine Club

Apartmány ve Schladming, ideální pro rodiny

3. Vyhlídka Skywalk – visutý most – Ledový palác

Kde se ubytovat poblíž Skywalk: Pension Hofweyer (Ramsau am Dachstein), Tauernblick (Schladming)

Vyhlídka Skywalk, visutý most, vyhlídka Treppe ins Nichts a ledový palác patří mezi nejznámější výlety, co navštívit v Dachstein a okolí.

Skywalk Dachstein / Dachstein výlety
Vyhlídka Treppe ins Nichts

Mezi Filzmoos a Ramsau am Dachstein odbočíte z hlavní silnice na horskou panoramatickou silnici k ledovci Dachstein (od Filzmoos doleva). Projedete mýtnou bránou, kde si vezmete lístek, ale zatím nic neplatíte (lístek si dobře uschovejte a vezměte si ho s sebou nahoru).

Silnice vás doveze až k bezplatnému parkovišti u dolní stanice gondoly. Parkoviště se v létě i v zimě brzy plní.

Lanovkou se necháte vyvézt do horní stanice lanovky (cesta nahoru trvá pár minut). Na vrchu lanovky je otevřený prostor, kam můžete taky nastoupit (viz foto níže). Není to noc pro slabé povahy, ale zážitek z jízdy je odtud ještě lepší.

U horní stanice lanovky se nachází bezplatná vyhlídka Skywalk, ze které budete mít krásný výhled do okolí.

Skywalk Dachstein / Dachstein výlety lanovka Skywalk

Od horní stanice lanovky pak můžete pokračovat ke třem dalším atrakcím, které jsou už placené. Jako první je 100 metrů dlouhý visutý most (Hängebrücke), který je ve výšce 2687 m nejvyšším visutým mostem v Rakousku.

Není to nic pro slabé povahy, protože se trochu kýve. Přesto je most naprosto bezpečný – visutý most v Dachstein odolá větru až 250 km/h a unese zatížení až 750 kg/m2. Je vyrobený z 63 tun oceli.

Dachstein visutý most

Jakmile přejdete most, pokračujete podél skal k vyhlídce Schody nikam (Treppe ins Nichts). Často se tu tvoří menší fronta na výhled a fotku. Tady se nachází taky vstup do ledového paláce, kde jsou ledové chodbičky s vyřezávanými postavami a kopulí a uvidíte tady stavby, jako je například Eiffelova věž.

Praktické informace před cestou na vyhlídku Skywalk

 • K lanovce na ledovec Dachstein vede placená horská silnice, kde se platí mýtné 20 € (automobil pro až 9 osob, motorka za 6 €), ale hned si povíme, jak za mýtné neplatit. U mýtné brány si vyzvednete lístek, který si pak před sestupem v horní stanici lanovky v pokladně ověříte a tím budete mít mýtné zdarma.
 • K lanovce se dostanete taky autobusy – aktuální jízdní řády najdete tady – k lanovce pod ledovec Dachstein vede autobusová linka 960, konečná stanice u dolní stanice lanovky je Dachstein Türlwandhütte.
 • Lanovku je potřeba od května do září rezervovat předem, nejlépe aspoň 2 dny. Nahoru můžete za poplatek vyrazit i se psem, ale musíte si na místě dokoupit náhubek. Pejskové nesmí na visutý most a další atrakce.

4. Hoher Dachstein

Hoher Dachstein je se svými 2995 m nejvyšším vrcholem masivu Dachstein. Dostanete se sem od horní stanice lanovky na ledovec Dachstein (viz předchozí tip na výlet).

Cesta vede přes ledovec a následně po via ferratta vystoupáte až na vrchol Hoher Tauern. Z vrcholu pak můžete sestoupit k moderní chatě Seethalerhütte a občerstvit se tady.

Hoher Dachstein
výhled z horní stanice – v popředí visutý most a nad ním Hoher Dachstein a pod ním chata Seethalerhütte

Hledáte nenáročnou trasu? Začněte u horní stanice lanovky a pokračujete přes ledovec rovnou k chatě Seethalerhütte. Cesta trvá asi 40 minut.

Nebo byste naopak radši něco na celý den? Od horní stanice lanovky půjdete přes ledovec až k horské chatě Simonyhütte (4:50 h; náročná trasa). Další variantou je vyrazit na Hoher Dachstein přes jezera Gosausee v rámci dvoudenního výstupu přes chatu Adamekhütte.

5. Chata Dachstein-Südwandhütte

Chata Dachstein-Südwandhütte je dobrým výchozím bodem pro další túry různých obtížností. Začínáme u spodní stanice lanovky na masiv Dachstein (viz výše). Sem se dostanete po placené silnici (20 €) nebo autobusem z okolních středisek.

K chatě Dachstein-Südwandhütte vede nenáročná 40 minutová cesta s pozvolným stoupáním, kterou zvládnou i děti. Od chaty si můžete udělat krátkou odbočku na vyhlídku s lavičkou – půjdete od chaty po hřebínku směrem dolů.

Z vyhlídky je nádherný výhled na Schladmingské Taury, kam v tomto průvodci taky najdete pár tipů na výlety a trasy v okolí Dachsteinu.

Vrátíte se stejnou cestou k chatě a můžete pokračovat dál. Například náročnou a jištěnou trasou na Dachstein nebo zvolit lehčí okruh. S dětmi je ideální okruh Fünf-Hütten-Weg, který vede přes horské chaty na úpatí masivu Dachstein.

Ubytování Dachstein 😴

Tato ubytování zahrnují Sommercard, se kterou získáte zdarma vstup na lanovky a slevy na atrakce v okolí Schladmingu.

dachstein rakousko ubytování
JUFA hotel Schladming

3* hotel s možností polopenze a wellness

dachstein ubytování
TUI Blue Schladming

Moderní hotel s kompletním zázemím

6. Vrchol Stoderzinken

Dachstein turistické trasy

Stoderzinken (2048 m) je snadno dostupný vrchol s nádherným výhledem, který byste při jeho nadmořské výšce ani nečekali. Kousek pod vrcholem se nachází dřevěná kaplička Friedenskircherl ve skále, kde si můžete zazvonit zvonem pro štěstí a nechat tu pár drobných na její údržbu.

Dachstein turistické trasy

Do Stoder vede placená alpská silnice Stoderzinken z Gröbming – cena je 20 € (pro motorky 10 €). Zaparkujete na parkovišti a vyrazíte do kopce k prvnímu rozcestníku.

Doporučuju jako první vyrazit ke kapličce Friedenskircherl po modře značené trase č. 646 – je to asi 20 minut cesty podél skal.

Od kaple se pak vrátíte kousek zpět k památníku Petera Roseggera, kde začnete stoupat podél modřínů až na vrchol (25 minut od památníku). Odtud pak můžete pokračovat k Brünner Hütte, odkud se větví další trasy.

 • Náročnost (na vrchol Stoderzinken): 1 hodina; převýšení ↑ 326 m ↓ 130 m; mapa trasy

7. Vodopády Riesachfälle a jezero Riesachsee

Vodopády Riesachfälle jsou nejvyšší vodopády ve Štýrsku (nejvyšším je 70 m vysoký Großer Riesachfall), nad kterými se nachází jezero Riesachsee.

Auto zaparkujete v Seeleiten (jezdí sem taky autobusy) na konci údolí říčky Untertalbach (v roce 2021 stálo parkoviště 9 €) a vyrazíte po oranžové trase Alpinsteig Höll. Jdete podél říčky Reisachbach, kde vás čekají vodopády, vyhlídky, kovové žebříky, lávky a visutý most.

Chce to tady jistou nohu a pořádné boty. Trasu zvládnou i větší děti, pokud mají zkušenost s náročnějším terénem a nebojí se výšek.

Asi za hodinu dorazíte k jezeru Riesachsee s chatou Gföller Alm na jeho úpatí. Jezero se dá obejít po pohodlné cestě až na druhou stranu k chatě Kaltenbachalm a odtud klidně pokračovat dál do hor.

Dachstein jezera

Pokud máte malé děti, jste kočárkem nebo se necítíte na náročný výstup, můžete dojít k jezeru Riesachsee z levé strany po upravené cestě 777, kterou pak sestupujete zpět dolů.

 • Náročnost k jezeru Riesachsee: 1:15 h; převýšení ↑ 284 m ↓ 21 m; mapa trasy

8. Soutěska Silberkarklamm

Kde se ubytovat poblíž Silberkarklamm: Pension Hofweyer (Ramsau am Dachstein), Tauernblick (Schladming)

Soutěska Silberkarklamm se nachází nedaleko Ramsau am Dachstein. Soutěska se vine podél horského potoka Silberkarbach a je zaklíněná mezi okolními horami. Díky tomu jsou tu krásné vodopády a taky 3 ferraty.

Trasa je krátká a vede převážně po dřevěných chodnících nebo kamenité cestě do kopce. Zvládnou jí i děti. Cesta vám zabere cca hodinku a dá se prodloužit až k nedaleké chatě Silberkarhütte.

Odtud můžete pokračovat klidně dál přes horskou chatu Stangalm a ještě výš k jezeru Silberkarsee. Výstup k jezeru není náročný co do techniky, ale je dobré mít zkušenost s vysokohorským terénem a fyzičku, protože vás čeká stoupání víc jak 1100 výškových metrů.

 • Náročnost (soutěska Silberkarklamm): 1 hodina; vhodné i pro děti (ne pro kočárky)
 • Náročnost (jezero Silberkarsee včetně soutěsky): 4:45 h; převýšení ↑↓ 1106 m; mapa trasy
 • Parkování: kousek od vstupu do soutěsky jsou 2 parkovací plochy – vpravo je neplacené parkoviště s dostatkem míst a vlevo je pak soukromá placená plocha

☞ Zde jsou nejkrásnější místa v Rakousku.

9. Jezera Gosauseen

Kde se ubytovat v Gosau: COOEE Hotel (moderní hotel s možností polopenze), Gasthof Gosausee (penzion u jezera Gosausee)

Jezera Gosauseen tvoří 3 jezera – Vorderer Gosausee, Gosaulacke a Hinterer Gosausee, která jsou zasazená do okolních vrcholků uprostřed přírody. Dostanete se sem od městečka Gosau na severu Dachsteinu.

jezero Gosausee Dachstein

Přímo u spodního a taky největšího jezera Vorderer Gosausee je bezplatné parkoviště, kde silnice končí. V sezóně nebo za hezkého počasí může být brzy plné, ale trochu dál od jezera jsou další možnosti, kde nechat auto.

Trasa začíná u největšího jezera Vorderer Gosausee, kam se dostanete za závorou kolem penzionu. Je vhodná pro děti i kočárky. Po cestě je taky jedna lehčí ferrata s visícím žebříkem. Nebo se tu dají půjčit loďky.

Od spodního jezera můžete pokračovat k menšímu jezeru Gosaulacke a pak k hornímu jezeru Hinterer Gosausee, kde vás dobře pohostí v Holzmeister Alm. Trasa napříč jezery tam a zpět vám zabere asi půl dne (s dětmi klidně na celý den).

jezero Gosausee Dachstein

Od horního jezera se pak větví další trasy různých obtížností. Čím dál od Vorderer Gosausee půjdete, tím méně lidí tu bude (nejvíc lidí je u spodního jezera, které je velmi snadno dostupné).

 • Náročnost (okružní trasa kolem Vorderer Gosausee): 1,5 hod; vhodné i pro kočárky; mapa trasy
 • Náročnost (okružní trasa přes všechna jezera): 4:40 h; převýšení ↑↓ 503 m; mapa trasy

Pokud si chcete užít nádherný výhled na jezero Gosausee a Dachstein, vyjeďte lanovkou od parkoviště. Cesta nahoru trvá asi 4 minuty a výhledy jsou nádherné.

jezero Gosausee Dachstein lanovka

Nahoře jsou pak horské chaty a turistické stezky různých obtížností. Mezi ty náročnější patří jištěná trasa (dá se obejít i po nejištěné trase) na Großer Donnerkogel.

jezero Gosausee Dachstein

Pokud jedete k jezerům Gosausee s dětmi, pár minut před jezery je zábavný park Urzeitewald.

10. Jezero Spiegelsee

Spiegelsee znamená v překladu Zrcadlové jezero, protože se v jeho hladině dokonale zrcadlí protilehlý masiv Dachsteinu. K tomu je ale potřeba klidná hladina, které jde přes den v letní sezóně docílit málokdy, protože tu bývá dost plno.

Nejlepší čas pro návštěvu je proto mimo hlavní sezónu nebo brzy ráno či večer, kdy je tu o něco méně lidí.

jezero Spiegelsee Dachstein

Jezero Spiegelsee je snadno dostupné a vhodné taky pro rodiny s dětmi. Lanovkou (nebo autem po zpoplatněné silnici – dospělí 6 € a děti 3 €) vyjedete ke Gasselhöhe Hütte u jezera Reiteralmsee ve středisku Reiteralm, odkud vás pak čeká asi 45 minutový výstup do kopce.

Cesta vede k dalším menším jezírkům s krátkými odbočkami, kde je daleko míň turistů. Zpět od jezera se pak dostanete stejnou trasou nebo to můžete vzít přes hřebenovku, o které si teď povíme víc.

 • Náročnost (k jezeru Spiegelsee): 0:45 hod; převýšení ↑ 208 ↓ 84; mapa trasy

☞ Plánujete návštěvu rakouských jezer? Podívejte se na nejkrásnější jezera v Rakousku.

11. Hřebenovka přes vrchol Rippetegg

Od jezera Spiegelsee můžete pokračovat dál vzhůru na hřeben, který se vine po vaší pravé straně. Hřeben se dá celý projít zpět až k chatě Gasselhöhe Hütte. Je to nádherná hřebenová trasa, která ale není vhodná pro menší děti.

 • Náročnost (okružní trasa přes hřebenovku): 2:50 hod; převýšení ↑ 497 ↓ 497; mapa trasy

Kde se ubytovat v Dachstein?

 • Seehotel am Hallstättersee: Hotel kousek od Hallstattu se skvělým poměrem ceny a kvality
 • Dormio Hotel Obertraun: Plně vybavený resort v Obertraun kousek od Hallstatt (bazén, dětské hřiště, zahrada, parkování zdarma, restaurace).
 • Lodge am Krippenstein: Horský hotel na vrcholu Krippenstein s fantastickým výhledem
 • COOEE Hotel: Fantastický hotel v Gosau s možností polopenze, bohaté zázemí, parkování zdarma.
 • Alpine Club: Plně vybavené apartmány ve Schladming se skvělým poměrem ceny a kvality, dětským i tenisovým hřištěm

Ubytování Dachstein 😴

ubytování dachstein rakousko
COOEE hotel

Moderní hotel u Gosau s možností polopenze

ubytování dachstein rakousko
Alpine Club

Apartmány ve Schladming, ideální pro rodiny

Jak ušetřit v oblasti Dachstein-Schladming

Následující ubytování zahrnují slevovou kartu Dachstein-Schladming Sommercard, kterou získáte automaticky při svém příjezdu. Karta je platná od 17. května do 3. listopadu 2024 pro všechny, kteří se ubytují v partnerských ubytováních alespoň na jeden den. Platí od 13:00 v den příjezdu, během pobytu včetně celého dne odjezdu.

S kartou můžete cestovat zdarma místními i regionálními autobusy, využívat lanovky (Planai, Hochwurzen, Reiteralm a dokonce zahrnuje taky lanovku na ledovec Dachstein při pobytu alespoň na 2 dny) + součástí jsou další slevy na atrakce v okolí. Karta nezahrnuje lanovky v okolí Hallstat a Krippenstein.

Partnerská ubytování s Dachstein-Schladming Sommercard:

 • TUI Blue Schladming: Útulný, moderní hotel s parkováním zdarma a skvělým poměrem ceny a kvality
 • JUFA hotel Schladming: Příjemný tříhvězdičkový hotel v centru Schladming, s wellness a bohatou snídaní

Ubytování Dachstein 😴

Tato ubytování zahrnují Sommercard, se kterou získáte zdarma vstup na lanovky a slevy na atrakce v okolí Schladmingu.

dachstein rakousko ubytování
JUFA hotel Schladming

3* hotel s možností polopenze a wellness

dachstein ubytování
TUI Blue Schladming

Moderní hotel s kompletním zázemím

Dachstein – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu na výlety a turistické trasy v Dachstein, Rakousko. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci, co vidět v okolí Dachsteinu. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Doprava v Rakousku

Rakouské dálnice jsou placené a vyjdou pro auta na 11,50 € na 10 dní. K dispozici jsou i další varianty. Rakouskou dálniční známku si můžete koupit tady.

Některé úseky dálnic a tunely jsou zpoplatněné úsekovým mýtným. Při cestě z Prahy se jedná o dálnici A9 Pyhrn – tunel Bosruck za cenu 17 € jednosměrně. Zaplatit můžete na odkazu výše, kde si koupíte taky dálniční známku. Zde je mapa zpoplatněních úseků v Rakousku.

zpoplatněné úseky rakousko

Záleží ale, kam přesně v Dachsteinu jedete, protože směrem na Hallstatt zpoplatněných úsekem projíždět nebudete, popř. se to dá objet po regionální silnici.

Maximální rychlost na rakouských dálnicích je 130 km/h, na silnicích 100 km/h a v obci jako u nás 50 km/h. Často ale bývají rychlostní omezení.

Kdy navštívit Dachstein, Rakousko?

Nejlepším obdobím pro turistiku je červen – září (dle počasí i říjen).

Záleží, jaké aktivity v oblasti plánujete. Pokud se chystáte na vysokohorské túry, v červnu byste na řadě míst mohli ještě narazit na sněhová pole. Právě proto se většina horských chat otevírá koncem června. V nižších nadmořských výškách jsou některé chaty a alpské pastviny otevřené už od května.

V červnu a červenci bývají v odpoledních a večerních hodinách častější bouřky. Na druhou stranu jsou v červenci Alpy nádherně rozkvetlé.

Nejstabilnější počasí je v srpnu a září. Pokud je teplo, můžete do Dachsteinu vyrazit i v říjnu. Příroda bude nádherně zbarvená a pokocháte se dalekými výhledy.

Toto byl náš průvodce pro pohoří Dachstein v rakouských Alpách a tipy na výlety a turistiku, co vidět v okolí Dachsteinu. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Alpách

RAKOUSKÉ ALPY: Podívejte se na nejlepší oblasti, kam v rakouských Alpách včetně tipů na výlety a turistické trasy v okolí. Tipy na nejkrásnější místa rakouských Alp píšeme v samostatném článku.

Nebo rovnou vyražte do Tyrolska či národního parku Vysoké Taury. Dalším oblíbeným místem v rakouských Alpách jsou jezera Wolfgangsee nebo jezero Achensee.

Zell am See je jednou z nejoblíbenějších oblastí, kde se ubytovat v rakouských Alpách. Zde je podrobný průvodce a co navštívit v okolí Zell am See.

Wolfgangsee patří k nejkrásnějším rakouským jezerům s možností koupání a spoustou aktivit v okolí.

Inspirujte se nejkrásnějšími místy, kam v Korutanech nebo si užijte dovolenou u jednoho z jezer v Korutanech. Zde je podrobný průvodce pro jezero Wörthersee.

RAKOUSKO: Zde jsou nejkrásnější místa v Rakousku. Plánujete návštěvu rakouských jezer? Podívejte se na nejkrásnější jezera v Rakousku.

NĚMECKÉ ALPY: Inspirujte se zajímavostmi a tipy na turistiku v německých Alpách.

DOLOMITY: Připravili jsme podrobného průvodce s tipy na nejlepší výlety a turistické trasy v Dolomitech.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *