Kam v Korutanech? 25 tipů na nejkrásnější místa, výlety a turistiku v Korutanech (+ mapa)

korutany rakousko / kam v korutanech v rakousku - výlety a zajímavosti

Plánujete dovolenou a hledáte tipy, kam v Korutanech v Rakousku? Zde jsou nejkrásnější místa, výlety a zajímavosti, co navštívit a vidět v Korutanech.

Součástí článku je taky mapa, kterou si můžete stáhnout a upravit dle potřeby.

Kam v Korutanech? Nejlepší výlety, zajímavosti a turistické trasy

1. Malta Hochalmstrasse

Vysokohorská silnice Malta je jednou z nejkrásnějších panoramatických silnic v Korutanech v Rakousku. Odtud si užijete nádherné výhledy na údolí Maltatal, v němž jsou zaklíněné vysokohorské přehrady obklopené impozantními horami. 

Malta Hochalmstrasse je dlouhá přibližně 14,4 kilometrů. Silnice je v některých místech zúžená – tady jsou semafory, kde je vyznačený čas, kdy budete moct projet. V okolí semaforů jsou nádherné vodopády, které můžete navštívit během čekání.

Vysokohorská silnice Malta je zpoplatněná – 6 € za každou osobu nebo zdarma s Kärnten Card. Otevřeno je většinou od května do konce října – denně v čase 7:00-18:00. Zde najdete aktuální informace.

2. Vysokohorská přehrada Kölbrein

Malta Hochalpenstrasse končí u přehrady Kölbrein, nejvyšší přehrady v Rakousku. Projděte se po hrázi až na prosklenou vyhlídku, ze které budete mít perfektní výhled na spodní, menší přehradu. Nebo si naplánujte návštěvu hráze. 

kölbrein korutany rakousko

Celá přehrada se dá z pravé strany obejít – vede tudy příjemná, široká cesta, kterou dojdete asi za 2,5 hodiny k horské chatě Osnabrücker Hütte. Za tou se rozprostírá nádherné údolí s vodopádem. Dá se tu i přespat. Pokud si budete chtít cestu zkrátit, po cestě jsou další horské chaty.

maltatal malta hochalmstrasse

3. Wörthersee – kam v Korutanech

Wörthersee je jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších jezer v Rakousku. Zároveň se jedná o největší jezero v Korutanech, díky jeho délce 16,5 kilometrů a šířce až 1,5 kilometru.

worthersee rakousko
wörthersee jezera v korutanech rakousko

Vzhledem ke své poloze na jihu Korutan dosahuje v létě voda teploty až 25°C. Ideální pro plavání, windsurfing, vodní lyžování a další vodní sporty. Zároveň má Wörthersee perfektní polohu pro objevování okolí.

Navštivte letoviska Velden nebo Klagenfurt, vystoupejte na rozhlednu Pyramidenkogel a užijte si živou atmosféru elegantního jezera.

☞ Čtěte podrobného průvodce pro jezero Wörthersee.

Ubytování Wörthersee 😴

Tato ubytování zahrnují Wörthersee Plus Card, se kterou získáte vstup zdarma nebo slevu na atrakce v okolí. Kartu dostanou všichni ubytovaní v den příjezdu spolu s letáčkem, co vše karta zahrnuje. Karta platí od začátku dubna do začátku listopadu.

worthersee ubytování
Hotel Rösch

3* hotel s parkováním, wellness a restaurací

worthersee ubytování
Seepark Wörthersee Resort

4* resort s rozsáhlým wellness i restaurací

4. Pevnost Landskron a Affenberg

Vítejte na nejkrásnějším místě v Rakousku. Alespoň dle hlasování, kde se pevnost Landskron a Affenberg umístili na první příčce.

Landskron je impozantní pevnost s nádherným výhledem na Ossiacher See a okolí. Jednou z hlavních atrakcí pevnosti je sokolnická show, kde můžete vidět ukázky lovu s dravými ptáky.

pevnost landskon jezera v korutanech
pevnost landskon jezera v korutanech
Výhled z pevnosti Landskron

Jen kousek odtud se nachází Affenberg, jedna z největších zajímavostí v Korutanech. Affenberg znamená v překladu “Opičí hora”, kde můžete pozorovat více než 150 makaků japonských ve volné přírodě. Prohlídka probíhá s průvodcem, od kterého se dozvíte více zajímavostí.

affenberg korutany rakousko

5. Grossglocknerská vysokohorská silnice

Národní park Vysoké Taury je známý svou nedotčenou přírodou a impozantními štíty, včetně toho nejvyššího za celé Rakousko – Grossglockneru s výškou 3 798 metrů.

Díky vysokohorské silnici Grossglockner si můžete užít pohled na Vysoké Taury z pohodlí auta. Je to jeden z nejlepších zážitků v Rakousku. 

Vjezd na vysokohorskou silnici je placený, ale bohatě se vám odmění výhledy na všechny světové strany. Uvidíte místa, která jsou běžně nepřístupná. 

Grossglockner vysokohorská silnice Rakousko

Grossglocknerská vysokohorská silnice je považována za jednu z nejznámějších a nejkrásnějších panoramatických silnic. Provede vás 48 km dlouhým úsekem s více než třemi desítkami zatáček, kde překonáte převýšení 1 748 metrů.

Díky své délce se rozprostírá hned na dvou spolkových zemích v Rakousku – začnete v Salcbursku a skončíte v malebném městečku Heiligenblut v Korutanech. 

Nenechte si ujít odbočku k ledovci Pasterze, na který se vám naskytne nejlepší pohled z vyhlídky Kaiser-Franz-Josefs-Höhe. Volně tu pobíhají svišti, v okolí jsou krásné vodopády a tyrkysová jezera. 

Ledovec Pasterze a vrchol Grossglockner po levé straně
Ledovec Pasterze a vrchol Grossglockner po levé straně

Více informací: Sepsali jsme samostatný článek s tipy na výlety a turistické trasy ve Vysokých Taurách v Rakousku. Zde zjistíte aktuální informace o otevírací době a ceně za vjezd na vysokohorskou silnici Grossglockner.

Ubytování Vysoké Taury 😴

vysoké taury ubytování
Das Alpenhaus Kaprun

4* hotel s polopenzí + Sommercard v ceně

vysoké taury ubytování
Hotel LukasMayr

3* hotel s možností polopenze za dobrou cenu

6. Kreuzeckbahn – kam v Korutanech

Kreuzeckbahn je jednou z posledních ozubnicových železnic v Rakousku (další je u Wolfgangsee). Během několika minut vám dostane až k nejvyšším vrcholům pohoří Kreuzeck.

Tady můžete vyrazit po jedné z turistických tras (vhodné i pro děti) a ochutnat výbornou kuchyni v rustikálních dřevěných chatách Poldi’s Jausenstation. Nebo sjeďte na kole zpět dolů kolem malé přehrady s výhledem na hory.

Kreuzeckbahn je součástí Kärnten Card.

pohoří kreuzeck korutany v rakousku

7. Jungfernsprung

S výškou přesahující 130 metrů je Jungfernsprung jedním z nejvyšších vodopádů v Rakousku. Nachází se u města Heiligenblut, kde končí Grossglocknerská vysokohorská silnice.

Legenda vypráví o panně, která skočila z vysoké skály, aby unikla pronásledování nápadníkem. Během skoku jí zázračně zachránili andělé, kteří ji bezpečně spustili dolů. Od té doby nese vodopád název Jungfernsprung, což v němčině znamená “skok panny”.

Jungfernsprung korutany rakousko výlety

Vodopád se nachází jen pár minut od bezplatného parkoviště, kde je taky občerstvení. V okolí si můžete prohlédnout informační cedule, kde se dozvíte více o vodopádu a legendě.

8. Mölltalský ledovec

Mölltalský ledovec je jedním z nejpopulárnějších ledovcových lyžařských středisek v Rakousku, umístěný na pomezí Korutan a Salcburska. Kromě toho si odtud díky nadmořské výšce 3122 metrů užijete dechberoucí výhledy na jedny z nejvyšších alpských štítů.

Mölltalský ledovec

Kromě zimních sportů je oblast kolem Mölltalského ledovce taky oblíbeným místem pro turistiku a pro všechny, kteří si chtějí užít nádherné výhledy na alpskou krajinu. V okolí ledovce se nacházejí tyrkysově modrá jezera, která kontrastují s drsnými horami.

Nahoru se dostanete podzemní lanovkou Glacier Express, na kterou navazuje kabinová lanovka (nebo můžete jít pěšky). Více informací najdete na oficiálních stránkách. Lanovka je součástí Kärtner Card.

Mölltalský ledovec

9. Raggaschlucht

Raggaschlucht je jednou z nejkrásnějších soutěsek v Korutanech. Nachází se v blízkosti obce Flattach v národním parku Vysoké Taury

Soutěska, vyhloubená během tisíciletí působením vody, je známá svými divokými vodopády a úzkými kaňony, které si prohlédnete z dřevěných chodníků. Postupně stoupáte, dokud nedojdete k největšímu vodopádu.

Raggaschlucht výlety v korutanech

Celková délka je v jednom směru 800 metrů. Cesta je okružní – zpět se dostanete lesní cestou. Na návštěvu soutěsky si vyhraďte cca 1,5 hodiny. 

Vzhledem k tomu, že voda cáká všude kolem, jsou pevné boty nutností. Soutěska je otevřená od května do konce října. Otevírací doba se liší dle období. Vstupné je 9 € pro dospělého, 6 € pro děti ve věku 6-18 let. S Korutanskou kartou máte vstup zdarma. 

Pro podrobné informace se podívejte na oficiální stránky Raggaschlucht.

Raggaschlucht výlety v korutanech

10. Biosférický park Nockberge

Biosférický park Nockberge je jedním z největších parků zapsaných na seznamu UNESCO v Rakousku. 

Nockberge je dokonalou ukázkou východních Alp – se zaoblenými kopci, alpskými loukami, průzračnými horskými říčkami a lesy plnými borovic, smrků a modřínů. 

nockberge korutany rakousko

Oblastí vás provede 34 km dlouhá Nockalmstrasse, vysokohorská silnice mezi Innerkrems na severu a Ebene Reichenau na jihu. Panoramatická silnice má mírné stoupání a postupně se klikatí v 52 vlásenkových zatáčkách nahoru a dolů. 

nockberge korutany rakousko

Po cestě vás čekají četné bezplatné výstavy, dětská hřiště s maskotem Nockim a stále nové výhledy, například na největší borový les východních Alp. Okolí je doslova protkané turistickými stezkami, od nenáročných vhodných pro rodiny s dětmi po náročné celodenní túry. 

Nockalmstrasse je součástí Kärnten Card, popř. je silnice bez karty zpoplatněná 6 € za každou osobu. Silnice je otevřená od začátku května do konce října v čase 8:00-18:00. Zde najdete aktuální informace.

Ubytování Korutany 😴

ubytování korutany
Slow Travel Resort – Kirchleitn – Nockberge

Apartmány s bazénem a dětským hřištěm

korutany ubytování
Explorer Hotel Bad Kleinkirchheim – Nockberge

Moderní hotel s výbornou restaurací

11. Faaker See

A máme tady další krásné jezero v Korutanech. Faaker See patří k těm nejkrásnějším, s průzračně čistou vodou a obklopené impozantními horami.

faaker see korutany jezera

Faaker See je jedním z nejmenších korutanských jezer – díky tomu je tu v létě voda jako kafíčko a dosahuje až 27 stupňů Celsia. V okolí se nachází upravené soukromé i veřejné pláže, půjčovny vybavení pro vodní sporty a příjemné stezky vhodné pro nenáročné procházky.

faaker see korutany jezera

Pokud si chcete užít ten opravdu nejlepší výhled na jezero, vydejte se k Hochhinauf – Taborhöhe. Cesta je krátká, je tu lanový park různých obtížností, občerstvení a především vyhlídka na Faaker See. 

☞ Více informací: Inspirujte se nejkrásnějšími jezery v Korutanech.

12. Groppensteinschlucht

Groppensteinschlucht je 2,5 km dlouhá soutěska ve Vysokých Taurách. Vede po dřevěných chodnících kolem řeky, která tvoří v rokli divoké peřeje a bohaté vodopády. Soutěska je nenáročná a vhodná i pro menší děti a psi. Projdete jí za 1,5-2 hodiny.

Groppensteinschlucht kam v korutanech

Groppensteinschlucht je otevřená od května do konce října. Vstupné je 9 € pro dospělého a 6 € pro děti ve věku 6-18 let. Pokud chcete zažít něco extra, vydejte se na návštěvu soutěsky za tmy, kdy je krásně osvětlená. Zde najdete více informací o Groppensteinschlucht.

Groppensteinschlucht kam v korutanech

13. Horský masiv Dobrač 

Horský masiv Dobrač (Dobratsch) se nachází jihozápadně od Villachu. Pokud hledáte místo s nádhernými výhledy na korutanská jezera, Dobrač je ideální. Navíc je velmi snadno dostupný díky vysokohorské silnici Villacher Alpenstraße. 

dobratsch přírodní park korutany

Villacher Alpenstraße je dlouhá přibližně 16,5 kilometru a dostane vás až do výše 1 732 metrů, kde se nachází parkoviště. Od parkoviště pak můžete pokračovat až na vrchol Dobratsch s panoramatickou restaurací a terasou (cesta trvá cca 1,5 hod). A ty výhledy, ty určitě odtud stojí za to. Celé Korutany budete mít jako na dlani. 

Kolem vysokohorské silnice se nacházejí další parkoviště – například k alpské botanické zahradě nebo nové vyhlídce Rote Wand. Zde najdete více informací o Villacher Alpenstraße.

přírodní park dobratsch - turistika v korutanech

Oblast je známá taky svými termální prameny – na jejím úpatí se nachází termální lázně KärntenTherme, se spoustou vodních atrakcí a rozsáhlým wellness. 

14. Tscheppaschlucht

Soutěska Tscheppa je jednou z nejkrásnějších soutěsek v Korutanech. Voda tu burácí mezi strmými a rozeklanými skalami a vytváří úžasné kaskády a vodopády. 

Celou soutěsku si můžete projít po udržované, středně náročné stezce, kterou z části tvoří kovové a dřevěné mosty, žebříky a schody. Ta nejzajímavější část vás čeká v okolí Čertova mostu, odkud je nejlepší výhled na zdejší vodopády.

Skrz celou soutěsku projdete asi za 2 hodiny. Dojdete až k restauraci Deutscher Peter, odkud jezdí v sezóně autobus zpět na parkoviště, popř. se dá jít stejnou trasou zpět. 

Stezka je místy trochu strmá a po dešti kluzká, takže může být hůře schůdná pro malé děti a psy (i když mají vstup povolen). Vstupné je 10 € (včetně autobusu zpět na parkoviště), s Korutanskou kartou je vstup zdarma. Soutěska Tscheppa je otevřená od začátku května do konce října denně v čase 8:30-17:00.

Tscheppaschlucht korutany rakousko

Na začátku stezky se nachází placené parkoviště (4 € v roce 2023) – značení uvidíte kousek za vesnicí Unterloibl po pravé straně. Doporučuji před cestou zkontrolovat oficiální stránky pro bližší informace o jízdních řádech autobusů, které vás dovezou zpět na parkoviště.

15. Bodental

Návštěvu soutěsky Tscheppa můžete spojit s údolím Bodental. Sem se dostanete snadno – od parkoviště pro soutěsku pokračujte dál po silnici, kterou jste přijeli. Po pár minutách dojedete do vesničky, kde je po pravé straně menší neplacené parkoviště.

Odtud je to jen pár kroků k Mořskému oku (Meerauge), malému jezírku s nádherně modro-zelenou barvou a mimořádně průzračnou vodou. Jezírko je opravdu malé a snadno si ho prohlédnete z dřevěné lávky.

mořské okolo bodental

Od parkoviště pokračujte kolem hostince Bodenbauer Podnar, kam se můžete stavit na výbornou rakouskou kuchyni. Nebo se vydejte dál do Märchenwiese, v překladu “Pohádková louka”, která je odtud vzdálená jen 20 minut chůze.

Pokud cestujete s dětmi, údolí Bodental je perfektní výlet. Cesta je sjízdná i s kočárkem a na konci vás čeká opravdu pohádková louka obklopená masivními horami. 

Na své si přijdou ale i ti, co vyhledávají vysokohorské túry s nádherným výhledem, protože okolí je doslova protkané turistickými stezkami různých obtížností. 

bodental korutany rakousko

16. Millstätter See

Millstätter See je dlouhé, úzké jezero, které obklopují malebná městečka a zelené vrcholky východních Alp.

Kolem jezera najdete příjemné pláže a podél severního břehu upravenou cyklostezku. Pro více klidu se vydejte na jižní břeh, kam se dostanete taky lodí (popř. pěšky).

Millstätter See jezera v korutanech

Až si užijete koupání, vydejte se po Lammersdorfer Almstraße k Lammersdorfer Hütte, odkud vedou turistické stezky po okolí s nádherným výhledem na jezero. Jednou z nejoblíbenějších je Granattor, místo odkazující na granáty, které se v Korutanech vyskytují. Cesta je nenáročná a zabere vám něco přes hodinu.

Millstätter See jezera v korutanech

Nebo se nechte vyvézt lanovkou na vrchol Goldeck jižně od jezera, kde jsou taky skvělé možnosti k pěší turistice. Nahoru se dostanete taky po zpoplatněné vysokohorské silnici Goldeck Panoramastrasse. Silnice je otevřená od poloviny května do cca konce října. Vjezd je součástí Kärnten Card, bez karty 6 € na osobu.

17. Nassfeld-Pressegger See

Nassfeld-Pressegger See je nádherná oblast na rakousko-italských hranicích. V zimě se jedná o jedno z největších a nejoblíbenějších lyžařských středisek v Rakousku, které nabízí více než 100 kilometrů sjezdovek různých obtížností.

nassfeld korutany rakousko

Nudit se tu nebudete ani v létě, protože Nassfeld se v tuto dobu proměňuje v ráj pro milovníky outdoorových aktivit, včetně horské cyklistiky, pěší turistiky, lezení, golfu a mnoho dalšího. Je to ráj pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi.

Gartnerkofel nassfeld

Pokud si chcete užít nádherná panoramata, navštivte vrchol Gartnerkofel.

Zde najdete podrobné informace o Nassfeld-Pressegger See.

Ubytování Korutany 😴

ubytování korutany rakousko
Almhotel Kärnten – Nassfeld

4* hotel s All-Inclusive + karta se slevami

ubytování korutany rakousko
Appartements Spitzegel

Útulné apartmány v soukromí

18. Hrad Hochosterwitz

Hrad Hochosterwitz patří mezi nejznámější hrady v Rakousku. Tyčí se na vápencovém kopci ve výšce 160 metrů nad okolní krajinou, asi 20 km východně od Klagenfurtu. Vzhledem k jeho poloze je viditelný už z dálky.

Hrad má skvěle zachovalou středověkou architekturu, která sahá až do 9. století. Legenda říká, že hrad nikdy nebyl dobyt díky jeho strategické poloze a obranným mechanismům. K hradu budete procházet mnoha branami, kdy každá brána má své unikátní obranné prvky.

Hochosterwitz hrad korutany

Od parkoviště se můžete nechat vyvézt taky výtahem, ale přijdete pak o procházku obrannými branami. 

Hrad Hochosterwitz je otevřený od dubna do konce října. Otevírací doba se liší dle období. Podívejte se na oficiální stránky pro aktuální informace o vstupném a otevírací době. Bezplatné parkoviště se nachází na úpatí hradu.

19. Minimundus – kam v Korutanech

Minimundus je park miniatur, kde si můžete prohlédnout přes 160 miniatur slavných památek z celého světa – od Eiffelovy věže až po Taj Mahal. Ty jsou rozmístěné v krásném, upraveném parku ve městě Klagenfurt na břehu jezera Wörthersee. 

park minimundus klagenfurt korutany / korutanská jezera

Zde najdete aktuální informace o vstupném a otevírací době. Bezplatné parkoviště se nachází přímo u parku. Park Minimundus není součástí Kärnten Card. 

20. Pyramidenkogel

Věděli jste, že se v Korutanech nachází nejvyšší dřevěná rozhledna na světě? Tuto rozhlednu s názvem Pyramidenkogel najdete přímo nad jezerem Wörthersee. 

pyramidenkogel wörthersee

Pyramidenkogel stojí ve výšce 920 metrů a poskytuje nádherné výhledy na jezero Wörthersee i alpské štíty. Nahoru se dostanete výtahem nebo po schodech. Dolů můžete sjet skluzavkou (za příplatek). 

Rozhledna je navíc velmi snadno dostupná – až nahoru dojedete autem. Je tu taky restaurace a menší expozice zaměřená na stavbu rozhledny. Zde najdete aktuální informace o vstupném a otevírací době. Pyramidenkogel je součástí Kärnten Card. 

21. Weissensee

Weissenssee nemůže chybět v seznamu nejkrásnějších míst, co navštívit v Korutanech. Jedná se totiž o nejčistší jezero v celých Korutanech, kde si budete chvílemi připadat jako u Karibiku.

Weissensee jezera v korutanech

Jezero je klidné, v létě s příjemně teplou vodou a čistým prostředím, které je zařazené mezi udržitelné oblasti. Celá východní strana jezera je velmi klidná a protkaná lesními turistickými stezkami. Západní část jezera je živější – s hotely, restauracemi a plážemi.

Pokud plánujete dovolenou na kolech, Weissenssee je ideální – okolí je protkané cyklostezkami a traily pro horská kola.

Weissensee jezera v korutanech

22. Trojmezí Rakousko – Slovinsko – Itálie

Vydejte se na místo, kde se setkávají hranice Rakouska, Slovinska a Itálie. Dreiländereck se nachází nedaleko Arnoldstein.

Dreiländereck korutany

Nahoru se dostanete za čtvrt hodiny sedačkovou lanovkou, která je součástí Kärnten Card. Lanovka je v provozu od konce května do konce září. Zde najdete podrobné informace.

Od horní stanice se můžete vydat po jedné z turistických tras, od nenáročných po celodenní túry po hřebeni. Nebo relaxujte na terase horské chaty s výhledem na okolní hory.

Dreiländereck korutany

23. Vodopád Wildensteiner

Krásných vodopádů není nikdy dost. A Korutany jich mají hned několik. Vodopád Wildsteiner se nachází na jihu spolkové země a je snadno dostupný asi za 20 minut do kopce z parkoviště.

Vstup k vodopádu je zdarma – je tu vyhlídková plošina, takže už se bohužel nedostanete až k vodopádu. To ale nemění nic na tom, že vodopád určitě stojí za vidění, pokud budete v okolí. U parkoviště se nachází občerstvení i dětské hřiště.

24. Klopeiner See

Klopeiner See je korutanské jezero s nádherně tyrkysovou barvou, které obklopují zalesněné kopce Alp.

Má oválný tvar a v porovnání s jinými jezery v okolí je relativně malé – délka okolo 1,8 kilometru a šířka 800 metrů. Přesto poskytuje perfektní zázemí, možnost vodních sportů a koupání v čisté vodě. 

klopeiner see jezera v korutanech

V létě může teplota vody v Klopeiner See dosahovat až 29 stupňů Celsia, takže pokud hledáte teplé jezero, Klopeiner See je sázka na jistotu.

klopeiner see jezera v korutanech

Okolí jezera poskytuje ideální podmínky pro turistiku i cyklistiku. Nejlepší výhled na jezero se vám naskytne z vyhlídky na vrcholu Kitzelberg. Ta se nachází na západní straně jezera a je dobře dostupná po kamenité cestě asi za 45 minut z bezplatného parkoviště. 

Ubytování Korutany 😴

ubytování korutany rakousko
COOEE alpin Hotel Bad Kleinkirchheim 

Moderní ubytování s plným zázemím

penzion korutany
Gasthaus Luggwirt – Nockberge

Levné ubytování s výbornou kuchyní

25. Wolayersee – kam v Korutanech

Náš seznam “Kam v Korutanech” zakončíme jedním z nejkrásnějších horských jezer v celé oblasti. Wolayersee se nachází vysoko v horách na rakousko-italských hranicích a je dostupné po 3 hodinové túře od kaple Hubertuskapelle (ta stojí za vidění sama o sobě). Je tu malé parkoviště, tak je dobré přijet co nejdříve.

Wolayersee korutany turistika

Trasa k jezeru je středně náročná a ideální pro ty, co si chtějí užít pěknou celodenní túru s krásnými výhledy. Přímo u jezera se nachází horská chata, kde se můžete najíst i přespat.

Wolayersee korutany turistika

Kam v Korutanech – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na výlety, zajímavosti a nejlepší místa, kam v Korutanech v Rakousku. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Korutanech. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Jak ušetřit v Korutanech: Kärnten Card

Kärnten Card je hlavní turistická karta pro region Korutany. Za jednu cenu získáte zdarma vstupy nebo slevy na více jak 100 atrakcí v okolí. 

Zde jsou některé z atrakcí, které jsou součástí Kärnten Card: 

  • poplatky za vysokohorské silnice (Goldeck Panoramastrasse, Villacher Alpenstrasse, Malta Hochalmstrasse, Nockalmstrasse)
  • lanovky (Bad Kleinkirchheimer Bergbahnen, Panoramabahn Turracher Höhe, Hochgebirgsbahnen Ankogel, Panoramabahn Kreuzeck, Bergbahnen Gerlitzen Alpe, Bergbahn Dreiländereck, Goldeck Bergbahnen, Bergbahnen Heiligenblut – Schareck, Kabinenbahn Petzen, Katschberg, Mölltaler Gletscher)
  • rozhledna Pyramidenkogel 
  • soutěsky Groppensteinschlucht, Raggaschlucht, Tscheppaschlucht
  • vybrané bazény v Korutanech (neplatí pro veřejné pláže u korutanských jezer)
  • vybrané zoo a zvířecí parky v Korutanech

Po zakoupení karty si stáhnete aplikaci, ve které pak budete mít Kärnten Card uloženou. Ceny začínají na 57 € – liší se podle toho, na jak dlouho si kartu kupujete a zda jedete do Korutan v hlavní nebo vedlejší sezóně. Zde najdete více informací o Kärnten Card.

Toto byly naše tipy na nejkrásnější místa, zajímavosti a výlety, co vidět v Korutanech. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Rakousku

RAKOUSKO: Zde jsou nejkrásnější místa v Rakousku. Plánujete návštěvu rakouských jezer? Vytvořili jsme seznam nejkrásnějších jezer v Rakousku včetně praktických informací a mapy.

KORUTANY: Pokud hledáte tipy na dovolenou v Korutanech, tady jsou nejkrásnější jezera v Korutanech. Zde je podrobný průvodce pro jezero Wörthersee.

VÍDEŇ: Podívejte se na tipy, co navštívit ve Vídni (včetně vstupného a otevírací doby) a itinerář, jak strávit 3 dny ve Vídni. V článku Vídeň s dětmi sdílíme tipy, jak si užít Vídeň celá rodina.

RAKOUSKÉ ALPY: Inspirujte se našimi tipy, co navštívit v rakouských Alpách (turistické trasy, výlety).

Nebo rovnou vyražte do Tyrolska či k jezeru Wolfgangsee. Dalším oblíbeným místem v rakouských Alpách je pohoří Dachstein nebo oblíbené letovisko Zell am See.

Pokud si chcete užít nádherné nedotčené přírody, podívejte se, co navštívit ve Vysokých Taurách.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *