17 tipů na výlety, co navštívit v Zell am See, Rakousko (+ mapa)

Zell am See Rakousko Alpy

Zell am See je živé a rušné středisko, které leží na břehu jezera Zeller See, obklopené zelenými vrcholky a se spoustou možností, co dělat v okolí. Zde je průvodce a seznam 17 tipů na výlety, co navštívit v Zell am See, Rakousko.

Vysoké Taury a okolí Zell am See jsme poprvé navštívili už před několika lety a později se sem zase vrátili. Je to místo, které vás doslova očaruje svou nedotčenou přírodou, přátelskými místními a nekonečnými možnostmi.

V tomto článku si ukážeme nejlepší tipy, kam na výlet a jaké zajímavosti si nenechat ujít u Zell am See v létě. Přidáme taky tip, jak výrazně ušetřit na lanovkách a atrakcích v okolí Zell am See.

Pro snadnější plánování dovolené v Zell am See si můžete stáhnout mapu na konci toho článku, kde jsou zanesené všechny tipy, co navštívit v okolí.

Ubytování Zell am See 😴

Tato ubytování zahrnují SommerCard, se kterou získáte zdarma vstup na lanovky, veřejnou dopravu a atrakce v okolí (více info dál v článku). Kartu dostanou všichni ubytovaní automaticky při svém příjezdu. Platí od 15. května do 31. října.

ubytování zell am see
Elements Resort Zell am See

Moderní apartmány s bazénem a restaurací

ubytování zell am see
Hotel Latini

4* hotel s restaurací, wellness a bazénem

Tipy na výlety, co navštívit v Zell am See a okolí

Poznámka: Čas a vzdálenost jsou počítané ve směru tam, pokud není uvedeno jinak.

1. Koupání Zell am See

Zell am See se rozprostírá kolem jezera Zeller See, které má v letních měsících ideální teplotu ke koupání (až 26 stupňů Celsia). V okolí jezera se nachází několik travnatých pláží s občerstvením, kabinkami a dalším zázemím.

Zell am See Rakousko / zeller see

Na východním břehu jezera leží pláž Strandbad Thumersbach, kde je před jezerem venkovní bazén. Venkovní bazén má taky Strandbad Zell am See kousek od centra, kde je taky tobogán a dobré zázemí pro rodiny s dětmi.

Nejoblíbenější pláže najdete v mapě na konci toho článku.

Zell am See Rakousko / zeller see

2. Elizabeth park a fontána v Zell am See

Elizabeth park je hlavním městským parkem v Zell am See, který se rozprostírá kolem západního břehu jezera. Má upravenou promenádu, lavičky, spoustu květin a každou hodinu hraje fontána, která je večer krásně nasvícená.

Zell am See Rakousko / zeller see fontána

3. Plavba lodí po jezeře

Plavba lodí po jezeře Zeller See je jednou z nejoblíbenějších aktivit v okolí Zell am See. Okružní trasa trvá 45 minut. Lodě vyplouvají v sezóně několikrát denně z promenády v centru a staví na několika zastávkách kolem jezera. Na tomto odkazu najdete aktuální ceny a jízdní řády.

Zell am See Rakousko / zeller see plavba lodí

Pokud dáváte přednost vlastnímu tempu a soukromí, můžete si pronajmout menší loďku, motorovou loď nebo kánoi a prozkoumat jezero na vlastní pěst.

Zell am See Rakousko / zeller see
Zell am See Rakousko / zeller see

4. Vrchol Schmittenhöhe

 • Vzdálenost ze Zell am See: 5 minut autem nebo autobusem

Schmittenhöhe (1965 m) je oblíbený vrchol u Zell am See, odkud si užijete jedny z nejkrásnějších výhledů na město i jezero. Je tu několik vyhlídek, dřevěná kaplička a horské chaty k občerstvení.

Okolí Schmittenhöhe nabízí nespočet aktivit – bez problémů tu strávíte celý den. S dětmi můžete navštívit Schmidolinův svět zkušeností – vědomostní zábavný park, jsou tu dětská hřiště nebo můžete vyrazit na e-motokros.

Výhled ze Schmittenhöhe na Zeller See a Zell am See
Výhled ze Schmittenhöhe na Zeller See a Zell am See

Z vrcholu se můžete vydat dál po hřebeni napříč horskou krajinou – stezka se jmenuje Pinzgau a je středně náročná. Užijete si z ní nádherné výhledy na nejvyšší štíty v rakouských Alpách. Stezka je dlouhá 6 hodin a zpět pak můžete jet místním autobusem ze Saalbachu.

Nebo sestoupejte zpět do Zell am See přes jezírko Speicher See. Je to pohodová procházka na 2-2,5 hodiny do centra.

Výhled ze Schmittenhöhe na Zeller See a Zell am See
Výhled ze Schmittenhöhe na Zeller See a Zell am See

Jak se dostat na Schmittenhöhe, Zell am See

Nahoru se dostanete moderní lanovkou Schmittenhöhebahn. Dolní stanice se nachází jen 5 minut autem z centra Zell am See. Tady pak můžete zaparkovat na bezplatném parkovišti. Druhou možností je jet autobusem č. 71, který propojuje centrum Zell am See a dolní stanici na Schmittenhöhe.

Kromě lanovky Schmittenhöhebahn okolí vrcholu Schmittenhöhe obsluhují další lanovky. Například areitXpress, kterou využijete s dětmi k zábavnému parku Schmidolinovu světu zkušeností, nebo cityXpress ke Speicher See.

Zde najdete interaktivní mapu Schmittenhöhe, ceny lanovek, otevírací dobu a další užitečné tipy.

☞ Čtěte více inspirace, kam na dovolenou v rakouských Alpách.

5. Enzianhütte a vrchol Ronachkopf

 • Vzdálenost od Zell am See: 5 minut autem

Na východní straně jezera můžete podniknout nenáročný výlet k horské chatě Enzianhütte. Až k vrcholu se dostanete po úzké asfaltové silnici, kde můžete zdarma nechat auto přímo u chaty. Místo je oblíbené taky mezi cyklisty.

V Enzianhütte vaří výborně tradiční kuchyni. Od chaty pak můžete pokračovat nenáročnou procházkou do zdejších lesů, odkud se vám naskytnou krásné výhledy na jezero. Cesta je sjízdná i s kočárkem a celý výlet je ideální pro rodiny s dětmi, které hledají nenáročnou trasu s pěknými výhledy.

6. Berggasthof Mitterberg

 • Vzdálenost od Zell am See: 5 minut autem

Jen nedaleko od vrcholu Ronachkopf se nachází restaurace Berggasthof Mitterberg, kde si můžete sednout na terasu a kochat se při výborném jídle fantastickým výhledem na jezero.

Zell am See vyhlídka
Zell am See vyhlídka

Dostanete se sem nenáročnou procházkou do kopce po úzké asfaltce přímo ze Zell am See nebo můžete vyjet autem až sem (parkování za 3 €) a odtud pokračovat dál do přírody.

U restaurace je dřevěná kaplička, pro děti je tu dětské hřiště.

7. Ledovec Kitzsteinhorn

 • Vzdálenost ze Zell am See: 15 minut autem nebo 30 minut autobusem (linka č. 660)

Vydejte se za dobrodružstvím na rakouský ledovec Kitzsteinhorn, vysoko nad úroveň moře do výšky 3202 metrů. Tento ledovec je jedním z nejlepších míst v Rakousku pro milovníky lyžování… a co je na tom nejlepší? Můžete zde lyžovat po celý rok.

Kitzsteinhorn Zell am See

Ale Kitzsteinhorn není jen o lyžování. Máte k dispozici širokou škálu dalších aktivit, které můžete vyzkoušet. Obdivujte dechberoucí panorama Alp z vyhlídky Summit World 3000, vydávejte se na turistické trasy nebo si půjčte horské kolo a vyzkoušejte zdejší stezky. Pokud vás ledovec Kitzsteinhorn zaujal, podívejte se zde pro více informací.

Kitzsteinhorn Zell am See výlety

Jak se dostanete na Kitzsteinhorn, Vysoké Taury

Dolní stanice lanovky na Kitzsteinhorn leží za městem Kaprun. Pokud cestujete veřejnou dopravou, můžete nastoupit na regionální autobus č. 660, který odjíždí ze Zell am See, Kaprunu a zastavuje i u dolní stanice lanovky. A pokud máte chuť na trochu další dobrodružství, autobus pokračuje dále k přehradám Kaprun. Pro ty, kteří raději cestují autem, je tu spousta bezplatných parkovacích míst.

8. Soutěska Sigmund Thun Klamm

 • Vzdálenost od Zell am See: 10 minut autem nebo 25 minut autobusem (linka č. 660)

Jen krůček od Kaprunu najdete fascinující soutěsku Sigmund Thun Klamm. Své auto můžete zaparkovat na prostorném bezplatném parkovišti, nebo sem můžete snadno dojet autobusem č. 660, který jezdí přímo z Kaprunu a Zell am See.

Sigmund Thun Klamm výlety v okolí Zell am See

Soutěska, kterou během tisíců let vytvořila voda z tajících ledovců, představuje cestu časem. Ledovcová voda pomalu, ale vytrvale prořezávala skálu a vytvořila soutěsku s vodopády, hlubokými jezírky a rychlým tokem.

Cesta soutěskou Sigmund-Thun-Klamm je dlouhá asi 320 metrů a vede po dřevěných mostech a lávkách podél strmých skalních stěn.

Pro nejnovější informace o otevíracích dobách a cenách navštivte oficiální webové stránky.

Ubytování Zell am See 😴

Tato ubytování zahrnují SommerCard, se kterou získáte zdarma vstup na lanovky, veřejnou dopravu a atrakce v okolí (více info dál v článku). Kartu dostanou všichni ubytovaní automaticky při svém příjezdu. Platí od 15. května do 31. října.

ubytování zell am see
The House Zell am See

4* apartmány v klidné lokalitě

zell am see ubytování
Alpenhotel Tauernstüberl

Útulný hotel s možností polopenze

9. Přehrady Kaprun – Wasserfallboden a Mooserboden

 • Vzdálenost autem od Zell am See: 20 minut autem nebo 35 minut autobusem (linka č. 660)

Když jsem poprvé spatřila vysokohorské přehrady Wasserfallboden a Mooserboden ve výškách 1672 metrů a 2036 metrů, okamžitě jsem se do Alp zamilovala.

přehrady Kaprun / výlety v okolí Zell am See
Přehrada Wasserfallboden / výlety v okolí Zell am See

Mooserboden je mnohem více než jen přehrada. V návštěvnickém centru se dozvíte více o výrobě elektřiny a budete mít příležitost nahlédnout do zákulisí výroby vodní energie při prohlídce přehradní hráze.

Pokud cestujete s dětmi, nenechte si ujít Stromiho dětskou naučnou stezku, kde se děti dozví více o vztahu přírody a techniky.

Okolí nabízí dechberoucí turistické stezky, a pokud hledáte ještě něco víc, vyzkoušejte MOBO 107, nejvyšší ferratu na přehradní stěně. Po celodenním dobrodružství se můžete občerstvit v jedné z horských chat.

přehrada Kaprun Mooserboden
Přehrada Mooserboden

Jak se dostat k přehradě Mooserboden v Kaprunu

Výchozím bodem je pokladna Kesselfall, kam se dostanete autobusem nebo autem. Regionální linka č. 660 jezdí ze Zell am See přes Kaprun až k pokladně na konečné stanici. Pokud si zvolíte jízdu autem, můžete zaparkovat v parkovací garáži, která je zdarma.

Od pokladny pak jezdí transferové autobusy kolem přehrady Wasserfallboden až k přehradě Mooserboden. Vystoupíte na největší otevřené nakloněné lanovce v Evropě, a pak pokračujete autobusem skrz tunely až k horní nádrži. Vše je součástí jedné ceny, takže vstupenka zahrnuje autobus od pokladny, lanovku i autobus k nádrži.

Aktuální informace o přehradě Mooserboden, včetně cen lístků a otevírací doby, najdete na tomto odkazu. Přehrady jsou otevřené od začátku června do poloviny října.

Pokud máte chuť na pěší túru, cesta z Kesselfallu nahoru trvá 4-5 hodin a překonáte při ní převýšení cca 1100 výškových metrů. V sezóně vyjíždí brzy ráno speciální autobusová linka, pokud plánujete dělší pěší túru v okolí přehrad. Místo je potřeba rezervovat předem.

přehrady Kaprun / co navštívit v Zell am See

10. Soutěska Kitzlochklamm

 • Vzdálenost od Zell am See: 15 minut autem

Vydejte se do jedné z nejkrásnějších soutěsek rakouských Alp – soutěsky Kitzlochklamm. Tato malebná soutěska se vine kolem horské říčky Rauriser Ache a nabízí fantastické výhledy na křišťálově čistou vodu z různých mostů, tunelů a vyhlídek.

soutěska Kitzlochklamm / kam v okolí Zell am See

Na začátku vašeho dobrodružství obdržíte bezpečnostní helmu. Cesta je vhodná i pro děti. Bezplatné parkoviště se nachází u vstupu do soutěsky.

Soutěska Kitzlochklamm je otevřená od konce května do konce října. Pro nejpřesnější informace o otevírací době a cenách navštivte oficiální webové stránky.

☞ Zde jsou nejkrásnější místa v Rakousku.

11. Grossglocknerská vysokohorská silnice

 • Vzdálenost od Zell am See: 15 minut autem

Hlavním cílem dalšího výletu je Grossglocknerská vysokohorská silnici, která vás provede nádhernou přírodou národního parku Vysoké Taury a otevře výhled na Pasterze, nejdelší ledovec v oblasti ležící pod vrcholem Grossglockner. Tady máte šanci navštívit místa, která jsou pro většinu z nás běžně nepřístupná.

Grossglockner vysokohorská silnice Rakousko

Grossglocknerská vysokohorská silnice je považována za jednu z nejznámějších a nejkrásnějších panoramatických silnic. Ta vás přivádí na 48 km dlouhý úsek, který vás provede oblastí národního parku mezi obcemi Fusch an der Grossglocknerstrasse na severu a Heiligenblut na jihu. Kromě toho se můžete těšit na více než tři desítky zatáček a překonání převýšení 1 748 metrů.

Grossglockner a ledovec Pasterze
Grossglockner a ledovec Pasterze

Kousek před jižním koncem odbočte doprava směrem k vyhlídce Kaiser-Franz-Josefs-Höhe. Tady vás čekají azurově modrá jezera, ledovec Pasterze, vodopády, fantastický výhled na Grossglockner a zvídaví svišti.

Grossglocknerská vysokohorská silnice je otevřená od května do začátku listopadu. Vedou tudy taky mnohé dálkové turistické trasy, jako je Glocknerrunde, Venediger High Trail nebo Alpe Adria.

Zde zjistíte aktuální informace o otevírací době a ceně za vjezd na vysokohorskou silnici Grossglockner.

12. Údolí Rauristal

 • Vzdálenost od Zell am See: 25 minut autem

Představte si městečko Rauris, kde se nacházíte uprostřed zelených horských pastvin a lesů. Ze Zell am See je to jen půlhodinová cesta, a přesto získáte pocit, že jste vstoupili do jiného světa. Místo ožívá především v zimě, kdy je oblíbenou destinací pro lyžaře a snowboardisty. V létě je tu klid, ticho, jste daleko od davů.

Rauristal / co navštívit v okolí Zell am See

Můžete se jen procházet údolím a užívat si zdejší panorama a pohled na krávy, jak se spokojeně pasou. Nebo se nechte vyvézt lanovkou Hochalmbahnen, odkud si užijete fantastické výhledy a vyzkoušíte rýžování zlata. Je to aktivita, která je zábavná nejen pro děti, ale i pro dospělé a dá vám příležitost si připomenout, jaké to bylo v dobách, kdy lidé v těchto horách opravdu hledali zlato.

Od horní stanice lanovky se můžete vydat po hřebenové trase, ze které se vám otevře ještě více výhledů na údolí Rauristal.

Více informací o otevírací době a ceně lanovky najdete zde.

13. Přehrady Weißsee a Tauernmoossee

 • Vzdálenost od Zell am See: 30 minut autem

Jen kousíček od elektrárny Enzingerboden, nedaleko městečka Uttendorf, se nachází nádherné alpské přehrady Tauernmoossee a Weißsee.

Weißsee Rakouské Alpy
Přehrada Weißsee, rakouské Alpy

Pro milovníky outdoorových aktivit je tohle místo doslova ráj, protože okolí přehrad je protkané sítí turistických stezek a k jezeru Tauernmoossee se dokonce dostanete i na kole. Navíc na ledovci Weißsee si můžete zalyžovat po velkou část roku.

Jak se dostat k Weißsee

Výchozím bodem je elektrárna Enzingerboden, kde zaparkujete na velkém bezplatném parkovišti a nasednete na lanovku, která vás doveze až k Weißsee. Můžete vystoupit v mezistanici u menšího jezera Grünsee poté, co jste lanovkou překonali největší převýšení a odtud pokračovat k přehradě Weißsee dechberoucím horským terénem. Nebo jeďte až nahoru a užijte si procházku kolem Weißsee.

Podrobnější informace o lanovce na Weißsee najdete na oficiálních webových stránkách. Na vrcholu vás čeká horský hotel, kde si můžete odpočinout a občerstvit se.

Tauernmoossee Rakousko
Přehrada Tauernmoossee, Vysoké Taury

Turistická trasa k Weißsee, Rakousko

 • Obtížnost: střední
 • Čas: 2-3 hodiny
 • Vzdálenost: 6 km
 • Převýšení: 800 m
 • Výchozí bod: Parkoviště u elektrárny Enzingerboden

Pokud máte chuť na delší túru, vydejte se k přehradě Weißsee z parkoviště. Připravte se na 2-3 hodiny výšlapu s převýšením 800 metrů. Sledujte turistickou stezku 715, která vás zavede k horní přehradě. První část trasy je sice strmější, ale druhá část vám odmění krásnými výhledy.

V polovině trasy si můžete udělat odbočku k přehradě Tauernmoossee, což přidá na trase přibližně půl hodiny až hodinu. Nebo se zastavte u Tauernmoossee při cestě zpět dolů.

V okolí Weißsee se nachází další turistické trasy, nenáročné i náročnější trasy pro zkušené turisty.

☞ Plánujete návštěvu rakouských jezer? Podívejte se na nejkrásnější jezera v Rakousku.

14. Údolí Felbertal

 • Vzdálenost od Zell am See: 30 minut autem

Údolí Felbertal se nachází nedaleko Mittersill, jen 30 minut autem od Zell am See. Ideální místo, pokud hledáte něco nenáročného nebo vyrážíte na dovolenou do Zell am See s dětmi.

údolí felber zell am see vysoké taury

Na začátku údolí leží neplacené parkoviště. Jen 5 minut od parkoviště se nachází menší soutěska Schösswendklamm, která je nenáročná a za 30 minut jí celou projdete.

Z parkoviště pak můžete jít pěšky k jezeru Hintersee, které odtud leží asi hodinu cesty. Oblíbenější možností je přejet autem k parkovišti, které se nachází přímo u jezera (parkovné cca 3 €).

Jezero Hintersee obklopují alpské štíty, z nichž padají dlouhé vodopády do údolí. Stezka kolem jezera je široká, štěrkovitá a nenáročná. Lemují jí naučné cedule a u jezera je několik laviček a horské chaty, kde se můžete občerstvit.

údolí felber zell am see vysoké taury

15. Krimmlské vodopády

 • Vzdálenost od Zell am See: 50 minut autem nebo 1,5 hodiny autobusem

Už když budete sjíždět po Gerlos Strasse, uvidíte v dáli impozantní Krimmlské vodopády, největší vodopády v Evropě.

vodopády Krimmler / co navštívit v okolí Zell am See

Tyto kaskádovité vodopády dosahují výšky 380 metrů a jsou rozdělené do tří úrovní. Všechny úrovně propojuje 4 km dlouhá zpevněná stezka s 11 zastávkami po cestě. Budete vodopádům tak blízko, že na vás nezůstane nit suchá.

Čím výš půjdete, tím méně turistů na stezce potkáte. Dojdete až do údolí, kde se můžete projít k alpským pastvinám kolem divoké říčky Krimmler Ache. Cesta je široká, upravená a vhodná i pro kočárky.

Jak se dostat k vodopádům Krimmler

Vodopády Krimmler leží kousek od obce Krimml u panoramatické silnice Gerlos Strasse. Ta je otevřená celoročně a stojí 12 € (motorky 8,50 €) v roce 2024.

Jakmile sem dorazíte, uvidíte velké parkoviště, informační centrum a stánky podél cesty k vodopádům. Parkoviště je placené, stejně tak vstup k vodopádům. Na tomto odkazu najdete aktuální otevírací dobu a vstupné.

Ze Zell am See jezdí až k vodopádům několikrát denně autobus č. 670. Cesta trvá 1,5 hodiny. Vystoupíte na zastávce Krimml Wasserfälle.

vodopády Krimmler / co navštívit v okolí Zell am See

16. Údolí Gschlösstal a ledovec Schlatenkees

 • Vzdálenost od Zell am See: 45 minut autem směrem na Matrei in Osttirol

Tento tip na výlet se nachází o něco dál od Zell am See, ale jakmile sem přijdete, pochopíte, proč je oblast známá jako “královské údolí východních Alp”.

Údolí Gschlösstal – představte si údolí, které je poseté tradičními dřevěnými chatami, a je obklopené majestátními vrcholy včetně Großvenediger, nejvyššího vrcholu skupiny Venediger. Dominantou oblasti je ledovec Schlatenkees, který se táhne mezi vrcholy až do údolí, i když bohužel stále mizí kvůli globálnímu oteplování.

V okolí se nachází krásné pěší trasy, snadné i náročné, takže si každý najde něco pro sebe. Za 4-4,5 hodiny můžete obejít ledovec po okružní trase Gletscherlehrweg Innergschlöss.

Jak se dostat do údolí Gschlösstal

Výchozí bod je placené parkoviště u penzionu Matreier Tauerhaus (parkování za maximálně 9 € za 24 hodin).

Z parkoviště můžete pokračovat pěšky nebo taxíkem. Pěšky to trvá cca 1,5 hodiny do Innergschlöss, který je startovním bodem pro prozkoumávání údolí. Alternativně můžete využít služeb místního taxi, které vás pohodlně dopraví z parkoviště do Innergschlöss až k Venedigerhaus. Taxi jezdí v sezóně každých 20 minut mezi 8:40 a 17:00 a cena je 6 € na osobu.

17. Bad Gastein a vrchol Stubnerkogel

 • Vzdálenost od Zell am See: 40 minut autem

Bad Gastein je lázeňské město na východě Vysokých Taur. Jeho dominantou je vodopád Gasteiner, 341 metrů vysoký vodopád, který se valí přes útesy lesem přímo v centru města.

Z Bad Gastein se můžete vydat na vrchol Stubnerkogel (2246 m). Až na jeho vrchol vede pohodlná lanovka. Více informací o lanovce zjistíte zde.

Největší atrakcí na Strubnerkogel je visutý most, po němž se dostanete k vyhlídkové plošině Glocknerblick, ze které je nádherný výhled na Grossglockner, nejvyšší vrchol Rakouska.

Visutý most na Stubnerkogel
Visutý most na Stubnerkogel
Vyhlídka Glocknerblick Vysoké Taury
Vyhlídka Glocknerblick

Kde se ubytovat v Zell am See?

Doporučení: Pokud plánujete využívat lanovky a jiné placené atrakce, poohlédněte se po hotelu nebo penzionu, které nabízejí v ceně ubytování letní kartu Zell am See – Kaprun (karta platí v období 15. 5.-31. 10.).

Získáte tak obrovskou výhodu, díky které ušetříte značnou částku. Kartu není možné koupit zvlášť, je zdarma a slouží výhradně pro hosty, kteří přespí v oblasti Zell am See – Kaprun minimálně na jeden den.

S kartou získáte zdarma vstup na většinu atrakcí v okolí včetně ledovce Kitzsteinhorn, vysokohorské silnice Grossglockner, soutěsky Sigmund Thun, Krimmlských vodopádů, lanovky na Schmittenhöhe, vstupu do venkovního bazénu v Zell am See, plavby lodí, místních autobusů nebo vysokohorské nádrže Kaprun.

Všechna ubytování níže zahrnují Zell am See – Kaprun SommerCard, kterou získáte automaticky při svém příjezdu. Součástí je taky parkování zdarma přímo u hotelu nebo v pozemní garáži.

Ubytování Zell am See 😴

Tato ubytování zahrnují SommerCard, se kterou získáte zdarma vstup na lanovky, veřejnou dopravu a atrakce v okolí. Kartu dostanou všichni ubytovaní automaticky při svém příjezdu. Platí od 15. května do 31. října.

ubytování zell am see
The House Zell am See

4* apartmány v klidné lokalitě

zell am see ubytování
Alpenhotel Tauernstüberl

Útulný hotel s možností polopenze

Zell am See, Rakousko – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu pro Zell am See v Rakousku. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Zell am See. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Doprava v Zell am See

Rakouské dálnice jsou placené a vyjdou pro auta na 11,50 € na 10 dní. Rakouskou dálniční známku si můžete koupit tady.

Některé úseky dálnic a tunely jsou zpoplatněné úsekovým mýtným. Při cestě z Prahy se může jednat o dálnici A9 Pyhrn – tunel Bosruck za cenu 17 € jednosměrně. Zaplatit můžete na odkazu výše, kde si koupíte taky dálniční známku.

Záleží ale na konkrétní trase, protože pokud pojedete směrem na Salzburg, tunelu Bocruck se vyhnete. Zde je mapa zpoplatněních úseků v Rakousku.

zpoplatněné úseky rakousko

Maximální rychlost na rakouských dálnicích je 130 km/h, na silnicích 100 km/h a v obci jako u nás 50 km/h. Často ale bývají rychlostní omezení.

Toto byl náš průvodce pro Zell am See v rakouských Alpách a tipy na výlety a turistické trasy, co navštívit v okolí. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Alpách

RAKOUSKÉ ALPY: Podívejte se na nejlepší oblasti, kam v rakouských Alpách včetně tipů na výlety a turistické trasy v okolí. Tipy na nejkrásnější místa rakouských Alp píšeme v samostatném článku, stejně tak Co navštívit ve Vysokých Taurách.

Nebo rovnou vyražte do Tyrolska či k jezeru Wolfgangsee. Dalším oblíbeným místem v rakouských Alpách je pohoří Dachstein nebo krásné jezero Achensee.

Inspirujte se nejkrásnějšími místy, kam v Korutanech nebo si užijte dovolenou u jednoho z jezer v Korutanech. Zde je podrobný průvodce pro jezero Wörthersee.

RAKOUSKO: Zde jsou nejkrásnější místa v Rakousku. Plánujete návštěvu rakouských jezer? Podívejte se na nejkrásnější jezera v Rakousku.

NĚMECKÉ ALPY: Inspirujte se zajímavostmi a tipy na turistiku v německých Alpách.

DOLOMITY: Připravili jsme podrobného průvodce s tipy na nejlepší výlety a turistické trasy v Dolomitech.

2 názory na “17 tipů na výlety, co navštívit v Zell am See, Rakousko (+ mapa)”

  1. Pěkný den,

   ano, platí. K ubytování dostanete automaticky kartu pro bezplatné využívání veřejné dopravy – cílem je co nejvíce omezit auta a naopak je nahradit veřejnou dopravou.

   Ať se dovolená vydaří :).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *