VYSOKÉ TAURY V RAKOUSKÝCH ALPÁCH

Vysoké Taury, to je nedotčená příroda, hluboká údolí, impozantní vrcholy, divoké řeky, křišťálově čistá jezera, květinové louky a bujné alpské pastviny. Mrkněte na našich 20 tipů na výlety a turistické trasy, kde vás ta turistika v Alpách bude hodně bavit. 

Proč navštívit Vysoké Taury?

Vysoké Taury (Hohe Tauern) se svou rozlohou 1856 m2 představují největší národní park v Alpách a zároveň první národní park v Rakousku. Rozkládají se 100 km od východu na západ a 40 km od severu na jih. Tvoří pomyslnou páteř rakouských Alp, na pomezí tří rakouských zemí – Salcbursko, Tyrolsko a Korutany. Dělí se na vnitřní a vnější zónu. Jádrová zóna má rozlohu 1213 km2 a je pod přísnou ochranou.

Vysoké Taury v číslech:

 • 266 vrcholů s nadmořskou výškou nad 3000 m včetně nejvyšší hory Rakouska – Grossglockner (3798 m)
 • 342 ledovců o celkové rozloze 130 km2
 • 279 potoků a řek včetně 57 ledovcových toků
 • 26 významných vodopádů (a nespočet těch menších)
 • více než 4000 km cest
 • 12 horských chat
 • 15 000 – 20 000 druhů zvířat
 • 4 000 druhů hub
 • 3 500 druhů rostlin

V NP Vysoké Taury najdete více než třetinu všech druhů rostlin v Rakousku. Dokonce i zvířata, která byla na počátku 19. století téměř v celé Evropě vyhynutá, jsou tady v bezpečí.

Kdy navštívit Vysoké Taury?

Nejlepším obdobím pro návštěvu národního parku je červen – září. Záleží, jaké aktivity v oblasti plánujete. Pokud se chystáte na vysokohorské túry, v červnu byste na řadě míst mohli ještě narazit na sněhová pole. Právě proto se většina horských chat otevírá koncem června. V nižších nadmořských výškách jsou některé chaty a alpské pastviny otevřené už od května. V červnu a červenci bývají v odpoledních a večerních hodinách častější bouřky. Na druhou stranu jsou v červenci Alpy nádherně rozkvetlé.

Nejlepšími měsíci pro pěší turistiku jsou srpen a září. Pokud je teplo, můžete do Vysokých Taur vyrazit i v říjnu. Příroda bude nádherně zbarvená a pokocháte se dalekými výhledy.

Cesta autem do NP Vysoké Taury

Velkou výhodou rakouských Alp je jejich dostupnost. Z Prahy i Brna jste ve Vysokých Taurách za 6,5 hodiny.

Trasa k horám se bude odvíjet dle toho, zda vyjíždíte z Čech nebo Moravy a Slezska: z Prahy a Čech vás to bude směrovat přes německý Mnichov. Moraváci a Slezané pak pojedou přes Vídeň.

Maximální rychlost na dálnicích je 130 km/h, na silnicích 100 km/h a v obci jako u nás 50 km/h.

Jaké poplatky vás čekají po cestě?

Benzín nebo nafta vás v Rakousku vyjde jen nepatrně dráž. Pokud vás ale čeká část cesty přes Německo, snažte se co nejvíce natankovat v ČR a pak až v Rakousku. V Německu co ušetříte na dálniční známce (neplatí se), to vrazíte do pohonných hmot.

Aktuální ceny benzínu/nafty >>

Kolik přibližně zaplatíte za cestu si můžete spočítat v téhle jednoduché kalkulačce.

Dálniční známka pro Rakousko vás vyjde na 9,5 EUR na 10 dní (motorky 5,5 EUR).

Turistika v NP Vysoké Taury

Oblast národního parku je protkaná více jak 40 000 kilometry turistických tras. Nejrůznějších obtížností, kde si na své přijdou začáteční turisté i ti zdatní, kteří jsou ve vysokohorském terénu jako doma. Celý národní park můžete projít po trase Tauernhöhenweg, která se dá rozdělit do několika etap.

Turistika ve Vysokých Taurách je velmi bezpečná. Chce to jen dobré vybavení. Pokud plánujete vyrazit do obtížnějších tras (červené a černé turistické trasy), vezměte si s sebou dobrou fyzičku a jistou nohu. Doma naopak nechte strach z výšek. Nezapomeňte turistické hole, boty s pořádným vzorkem nebo nesmeky (do obtížnějších terénů boty typu B/C, popř. mačky). I v polovině léta tady můžete narazit na sněhová pole. Vždy se ptejte v horských chatách, kde ví nejlíp, jaká situace dál v horách panuje.

Při troše štěstí narazíte při svých toulkách na koně, krávy, ovce, kozy, sviště, orly skalní a vzácné vousaté supy, kteří tu jsou doma. S rozpětím křídel 2,9 m patří k největším vzdušným ptákům na světě a je největším dravým ptákem v Evropě.

Co navštívit v NP Vysoké Taury

Ledovec Kitzsteinhorn

Určitě si nenechte ujít lyžovačku (my bereme sáně 😃) na ledovci Kitzsteinhorn, který je vzhledem k jeho nadmořské výšce 3203 m zárukou celoroční sněhové nadílky. Přímo na jeho vrcholu se nachází skleněná panoramatická vyhlídka, ze které budete mít Vysoké Taury jako na dlani.

❄ Více o lyžování na ledovci Kitzeinhorn

Přehrady Wasserfallboden a Mooserboden

Vysokohorské přehrady Wasserfallboden (1672 m) a Mooserboden (2036 m) vzbudily mou lásku k Alpám. Živě si pamatuju, jak jsem je před několika lety viděla a zamilovala se na první pohled. Stejně jako do mého drahého 😃.

Přehrady najdete v malebném údolí Kapruner Tal. Auto necháte u chaty Kesselfall Alpenhaus. Odtud je to už na vás, na kolik se cítíte. Buď po svých nebo se můžete nechat vyvézt speciální autobusovou linkou.

Za mě: Jděte po svých. Přece jen z autobusu nenasajete tu atmosféru okolí a s takovými výhledy opravdu platí, že cesta je cíl.

⏩ Mrknout na aktuální informace (ceny lístků, otevírací doba, lanovka, aktuality)

Grossglocknerská vysokohorská silnice a ledovec Pasterze

Grossglocknerská vysokohorská silnice je místo, kde v klidu strávíte celý den. Nádherná příroda, nejdelší ledovec v NP Vysoké Taury rozprostírající se pod majestátním vrcholem Grossglockner a výhledy. Spousta výhledů. A svišti. Spousta svišťů 😀.

Grossglocknerská vysokohorská silnice patří mezi ty nejznámější a nejkrásnější panoramatické silnice.

Silnice je dlouhá 48 km a provede vás oblastí národního parku mezi obcemi Fusch an der Grossglocknerstrasse na severu a Heiligenblut na jihu.

Na cestě napočítáte na 36 zatáček a překonáte převýšení 1 748 metrůObvyklé stoupání dosahuje 12 %. Na tuto vysokohorskou silnici si troufne i řada cyklistůStoupání není tak výrazné, aby ho nezvládla většina aut. Navíc vás čeká po cestě řada odpočívadel.

Kousek před jižním kopcem vede odbočka vpravo, po které dojedete k vyhlídce Kaiser-Franz-Josefs-Höche. Tady vás čekají průzračně modrá jezera, ledovec Pasterze, vodopády a boží výhled na Grossglockner.

Grossglocknerská vysokohorská silnice je otevřená od května do října. Prochází tudy mnoho dálkových turistických tras, jako je Glocknerrunde, Venediger High Trail nebo Alpe Adria.

⏩ Aktuální informace (ceny lístků, otevírací doba, aktuality)

⏩ Všechny potřebné informace najdete i v mém předchozím článku.

Jezera Grünsee, Weißsee a Tauernmoossee

Nedaleko elektrárny Enzingerboden najdete nádherná alpská jezera Grünsee, Weißsee a Tauernmoossee.

Dostanete se sem právě od elektrárny (nedaleko městečka Uttendorf), kde je u dolní stanice lanovky vedoucí k jezeru Grünsee hned několik parkovacích ploch (přesto je ale lepší vyrazit co nejdříve).

Lanovkou se necháte vyvézt k prvnímu z jezer – Grünsee (můžete i pěšky, ale je to peklo 😀). Od jezera pak vede další lanovka k jezeru Weißsee.

V okolí je nespočet turistických tras (různých obtížností). A dokonce se tady můžete nechat ubytovat v oblíbeném horském hotelu RudolfshütteDokonalá romantika a boží výhledy od rána do večera.

❄ Více o lyžování na ledovci Weißsee

Jedna z tras vede k níže položené nádrži Tauernmoossee. Dostanete se sem i od elektrárny po svých nebo na kolech.

Osada Jagdhausalmen

Na konci údolí Defereggental ve východním Tyrolsku leží nejstarší horská osada v Rakousku – Jagdhausalmen. 15 kamenných chat a 1 kaple v idylické krajině mezi skalami a svěžími loukami, které připomínají Tibet. Dříve chaty využívali osadnící jako letní útočiště a zdejší pastviny pro svůj dobytek. Dnes se chaty využívají ke skladování.

 • Náročnost: nenáročná, celkem 12,5 km a 4 hodiny, převýšení 324 m
 • Výchozí bod: parkoviště u Alpengasthof Oberhaus nebo veřejnou dopravou
 • Jídlo: horské chaty na začátku i na konci trasy přes léto až do poloviny října

NP Innergschlöss

Chcete vidět to nejlepší z NP Vysoké Taury? Vyrazte do údolí Gschlösstal a národního parku Innergschlöss. Čeká vás ledovcová stezka přímo do centra “věčného ledu” v základní zóně národního parku. Zažijete nádherný výhled na mohutné ledovce obklopující vrchol Großvenediger, což je nejvyšší vrchol pohoří Venediger ve východní části parku a zároveň jeden z nejvyšších vrcholů Vysokých Taur. Na jaře to tu navíc nádherně kvete.

Zdroj: Tesla Delacroix
 • Náročnost: nenáročná, celkem 9,3 km a 5 hodin, převýšení 244 m
 • Výchozí bod: parkoviště Matreier Tauerhaus nebo veřejnou dopravou

Chata Kalser Tauernhaus

Nenáročná trasa údolím Dorfertal soutěsky Dabaklamen, která začíná severně od obce Karls am Grossglockner. Provede vás nádhernou přírodou kolem řeky Kalserbach, která je kolébkou národního parku. Vrcholem trasy je velkolepá vyhlídková plošina uprostřed soutěsky. Od chaty můžete kolem vodopádu pokračovat dál k jezeru Dorfer See (od chaty je už k jezeru větší převýšení a obtížnější trasa, ale zdatnější turista to v pohodě zvládne). Jezero je napájené z ledovce a zrcadlí se v něm okolní mohutné vrcholy.

Ideálním obdobím pro návštěvu soutěsky je polovina června – září.

 • Náročnost až k chatě Kalser Tauernhaus: nenáročná, celkem 18,6 km a 6 hodin, převýšení 530 m
 • Výchozí bod: parkoviště u hotelu Tauernwirt v Kals am Grossglockner nebo veřejnou dopravou

Naučná stezka Umbalfälle

Naučná stezka Umbalfälle vás provede kolem skupiny vodopádů na říčce Isel, které můžete obdivovat z několika vyhlídkových plošin. Řeka je napájená ledovcem Umbalkees. Nejlepším obdobím pro návštěvu je od poloviny května, kdy je po zimě nejvíc vody.

 • Náročnost od Gasthof Islizter: nenáročná, vhodná i pro děti od cca 6 let, celkem 11,4 km a 4 hodiny
 • Náročnost od Ströden: nenáročná, celkem 6 km a 2,5 hodiny
 • Výchozí bod: parkoviště u mostu poblíž Gasthof Islitzer nebo parkoviště Ströden (Prägraten)

Vodopád Gasteiner

Vodopád Gasteiner je 341 metrů vysoký vodopád, který se valí přes útesy lesem přímo v městečku Bad Gastein. Nejlepší výhled na vodopád se vám naskytne z kamenného mostu Wasserfallbrücke a stezky Wasserfallweg.

Zdroj: Gastein.com

Kostel Wallfahrtskirche St Vinzenz v Heiligenblut

Poutní kostel St Vinzenz z 15. století má uvnitř svatostánek, který údajně obsahuje malou lahvičku Kristovy krve. Tu tady dle legendy objevil světec, který tady byl před více než tisíci lety pohřbený v lavině. Právě odtud pochází název města Heiligenblut neboli “svatá krev”.

Centrum národního parku v Mittersill

Úžasné interaktivní muzeum Nationalparkzentrum, kde se dozvíte vše o národním parku Vysoké Taury. Naučnou a zároveň zábavnou formou podané, takže to bude určitě bavit i děti. Určitě si nenechte ujít 3D kino představující historii vzniku Alp a 360° panoramatický svět, kde zažijete národní park z různých perspektiv (v džungli, trhlině, proudu vody a dalších místech).

Dům národního parku v Matrei

Další interaktivní muzeum, které vás vtáhne do zdejší přírody a historie zase jinou formou. S čím se potýkají zvířata, která žijí vysoko v horách? Jaký je život v okolí ledovců mezi vrcholy Großglockner a Großvenediger? Vše zábavnou a zajímavou formou podané.

Jezera Kreuzsee a Wangenitzsee

Na jihu Vysokých Taur, v pohoří Schober, leží dvě nádherná jezera Wangenitzsee a Kreuzsee. Jen kousek od sebe. Navíc se tu můžete občerstvit v horské chatě Wangenitzseehütte.

Nejkratší trasa začíná na parkovišti Seichenbrunn, odkud vede značená trasa přes pole Gaimberger a horské sedlo Untere Seescharte až k chatě Wangenitzseehütte. Výstup vám zabere 2,5-3 hodiny. Trasa je středně náročná.

Vysoké Taury, co navštívit
Zdroj: Wangenitzseehütte

Údolí Rauristal

Na konci údolí Rauristal si na své přijdou všichni milovnící vysokohorské turistiky. Najdete tady totiž malou osadu Kolm-Saigurn, která je skvělým výchozím bodem hned pro několik vrcholů, horských chat a nádherných vodopádů. Vybrat si můžete z nenáročných tras vhodných i s dětmi až po ty obtížné vysokohorské. Na parkoviště do osady se dostanete po placené silnici Mautstraße Kolm Saigurn, která v roce 2021 vyšla na 9 €.

I kdyby jste neplánovali pokořit jeden z vrcholů, určitě si zajděte k nádherným vodopádům, které uvidíte už při příjezdu. Trasa sem je nenáročná.

Vysoké Taury co navštívit výlety

Soutěska Kitzlochklamm

Soutěska Kitzlochklamm patří k těm nejkrásnějším v rakouských Alpách. Vede kolem říčky Rauriser Ache. Křišťálově čistou vodou zaklíněnou mezi skalami se můžete pokochat z mostů a tunelů.

Trasa začíná na placeném parkovišti v Taxenbachu. Soutěsku si můžete projít od května do října.

Přehrady Unterer Bockhartsee a Oberer Bockhartsee

Přehrady najdete jen kousek od oblíbeného lyžařského střediska v horském průsmyku Naßfeld, kde je dostatek parkovacích míst a horských chat pro občerstvení. Ke spodní přehradě se dostanete asi za hodinku. Stejně tak následně k té horní. Odtud můžete pokračovat dál k vrcholu Bockhart (2260 m).

Radši byste něco nenáročného? Klidně i s dětmi? Vyrazte na druhou stranu od přehrad po stezce Rupertiweg, která vede kolem říčky Naßfelder Ache a několika horských chat.

Kde se ubytovat v NP Vysoké Taury

Přímo v srdci Vysokých Taur v Matrei in Osttirol leží rustikální penzion Landgasthof Steiner. Je za skvělou cenu a určitě se tady budete cítit jako doma.

Ubytování přímo s výhledem na Krimmelské vodopády v obležení alpské přírody? To je moderní, ale útulný hotel Alpengasthof Filzstein se vstřícnými majiteli.

Na severu Vysokých Taur kousek od Zell am See leží butikový hotel Scharler’s Boutique, kde si užijete parádní wellness.

Mezi městy Heiligenblut a Lienz leží vesnička Großkirchheim s penzionem Sagritzerwirt. Je to pár minut k Grossglocknerské vysokohorské silnici nebo k vodopádům Gartl Waterfall a Jungfernsprung. Na prozkoumávání východní části Vysokých Taur je ideální lázeňské městečko Bad Gastein a okolí. Skvělý je penzion Stubnerhof s českou obsluhou v údolí kousek za městem.

Další možností je ubytovat se v horské chatě. Takhle vysoko v horách je to nezapomenutelný zážitek. Informace o horských chatách najdete v aplikacích s mapami. Rezervace se provádí telefonicky, emailem nebo přímo na webu dané chaty.

Co navštívit v NP Vysoké Taury: mapa výletů, turistických tras a ubytování

Jak se vybavit na pěší turistiku ve Vysokých Taurách?

Před každou túrou si položíme několik otázek: 

 • Jaká je předpověď počasí? Nehrozí bouřky? 
 • Jak je trasa dlouhá a náročná? 
 • Je po cestě pitná voda? Studánky nebo horské chaty, kde se můžeme zároveň najíst? 
 • Jaké oblečení a boty budeme potřebovat? 

Náš seznam na turistiku v Alpách

Batoh

Zainvestovat do dobrého turistického batohu se vám vyplatí. Především záda vám poděkují. Když ne hned, tak o pár let později určitě. 

Na denní turistiku vybírejte batohy s objemem 20-35 l, kam vměstnáte vše potřebné. Správný batoh by měl mít polstrovaná záda, bederní pás, který pomůže zatížit boky a ulevit ramenům, a hrudní popruh zabraňující posouvání batohu při chůzi. 

Dlouhodobě mezi špičky patří značky Osprey a Deuter. Pokud hledáte něco levnějšího a jste ochotní trochu slevit z požadavků, zkuste batohy od Decathlonu.

Obuv

Sáhněte po lehkých/nízkých turistických botách, pokud vás čeká nenáročná nebo středně náročná túra. Na podobné túry si můžete vybrat i barefoot nebo běžecké boty. Mám zkušenost, že se dobře přizpůsobí terénu, protože jsou měkčí a lépe cítíte povrch. Pokud jste na podobné boty zvyklí, bude se vám v nich chodit příjemněji, než v tvrdších turistických botách. Vyšší botu typu B/C se silnou podrážkou zvolte do náročných, horolezeckých terénů. 

Noste turistické ponožky. Zdá se to jako drobnost, ale dokážou pomoct od puchýřů. Je lepší zvolit o něco menší.

Oblečení

Vždy předem mrkněte na předpověď, ať aspoň přibližně víte, na co se připravit. Potřebujete rychleschnoucí základní vrstvu, která je lehká a dobře odvádí pot. Na to přijde hřejivá střední vrstva. Mikina nebo vesta z fleece, který zároveň dobře schne. Pro případ deště přibalte pláštěnku nebo lehkou nepromokavou bundu. Péřová bunda je taky skvělá volba, protože je lehká a dobře sbalitelná. 

Na delší túry si přibalte triko navíc. Přijde vhod, až vystoupáte několik set výškových metrů. Ve zpoceném oblečení byste se mohli při sestupu rychle nachladit.

V létě nezapomeňte na kšiltovku nebo klobouček a v chladnějším počasí rukavice a čepici (nebo do vyšších nadmořských výšek, kde vás může zastihnout sníh i v létě). 

Trekingové hole

Trekingové hole pomáhají snížit tlak na kolena, poskytují větší sílu a pomáhají udržovat rovnováhu. Ve vyšších nadmořských výškách Alp i v létě najdete zledovatělá nebo sněhová pole, kde jsou turistické hole k nezaplacení. Hole by měly být nastavitelné, takž když je držíte pohodlně a špičky holí se dotýkají země, vaše lokty jsou ohnuté pod úhlem 90 stupňů. Do kopce si je pak můžete o něco zkrátit a z kopce nebo ve sněhu naopak o trochu prodloužit.

Ke špičce patří turistické hole od americké značky Black Diamond. Na běžnou nenáročnou turistiku si postačíte i s levnějšími, ale kvalitními modely turistických holí.

Nesmeky

Pokud plánujete vyrazit do vyšších poloh nebo jedete za turistikou zkraje jara, mohou se na řadě míst vyskytovat zledovatělé plochy, na které se vám budou hodit nesmeky. Skvělé jsou řemínkové, které pokryjí celou podrážku. Na řadu míst vám ale bohatě postačí pořádný vzorek na botách. Nesmeky využijete i v zimě na našich horách.

Voda 

Voda je jednou z nejdůležitějších položek. Zvlášť v horách, kde neustále stoupáte, klesáte, potíte se. Dehydratace přijde raz dva. Mně navíc při větších změnách nadmořské výšky zalehávají uši a na to pár loků vody obratem pomůže.

Nám se osvědčila Zdravá láhev, která neobsahuje ftaláty, změkčovadla a jiné toxické látky a je extra odolná proti plísním.

Skvělou možností je láhev s filtrem. Dolít si pak můžete prakticky kdekoliv – třeba v lesním potoce. Nebo kapky pro dezinfekci vody. Stojí kolem 250 Kč a vydrží na 60 l vody. Jen kápnete a zahubíte všechny bakterie.

Jídlo

Výdej energie při horské turistice je obrovský. Pořádná svačina je základ. Pokud chcete mít batoh co nejlehčí, berte energetické tyčinky, oříšky a čokoládu. Výhodou Alp je dostupnost horských chat, kde se můžete při cestě pořádně najíst. Většinou vaří opravdu výborná domácí jídla.

Ochrana proti sluníčku a hmyzu

Bez pořádných slunečních brýlí by to ve vysokohorských oblastech nešlo. Chrání před ultrafialovým zářením, které na očích může napáchat pořádné krátkodobé i dlouhodobé nepříjemnosti. Vybírejte sluneční brýle s nejvyšší ochranou 400 a slunečním filtrem S3 (na ledovec S4). Skvělou vychytávkou jsou sluneční brýle s polarizačním filtrem, díky kterému své oči méně namáháte – hory z vápence a dolomitu odrážejí světlo jako sníh, takže vaše oči dostávají bez polarizace dost zabrat.

Z opalovacích krémů saháme po fyzikálních opalovacích krémech, které škodlivé paprsky odrážejí a nepronikají do kůže na rozdíl od běžnějších chemických opalovacích krémů. Dobrou zkušenost máme s opalováky od Alphanovy

Přírodní variantu volíme i v případě repelentu. Je stejně účinný a neobsahuje škodlivý pesticid DEET.   

Papírová mapa

Není nad papírovou mapu, která vás nikdy nenechá ve štychu. S kompasem je to dokonalé kombo, které pomůže, když se ztratíte. Spoléhat se jenom na telefon v horském terénu často nestačí. 

Malá lékárnička

Bezpečnost je vždy na prvním místě. Malá lékárnička skoro nic neváží, ale pomůže při puchýřích a drobných poraněních. Pokud trpíváte na křeče, přibalte si hořčík.

Další tipy najdete v těchto článcích:


Praktické informace před cestou do Vysokých Taur

Průvodce nejen rakouskými Alpami

Nevím, jak to máte vy, ale já radši koukám do papírové mapy než do navigace v telefonu. Holt stará škola 😃.  Google mapy jsou skvělé (na turistické mapy jedině mapy od Seznamu), ale občas nás už zavedly na taková místa, o kterých ani místní neměli tušení 😃.

🗺 Mapa v měřítku 1:500 000 pro celé Alpy

Před cestou máme pro sichr klasickou automapu:

🗺 Mapa v měřítku 1:400 000 nejen pro Alpy, ale i pro Čechy, Slovensko a další státy, které se můžou hodit (pro nás Čechy třeba Chorvatsko 😃).

Výběry z bankomatu

Za nás doporučujeme nebrat s sebou velkou hotovost. Za směnu zbytečně zaplatíte víc než při výběru z bankomatu na místě.  My to tak dříve dělali a pěkně na tom prodělávali 😃.

Ne všechny banky ale mají příznivé ceny za výběry z bankomatu v zahraničí, tak se raději koukněte na jejich ceník před cestou. Velmi dobře vychází mBank, Equa Bank a Air Bank.

Nebo mrkněte na platební kartu Revolut, která vychází v cizině nejlíp co do poplatků za výběry a výše kurzů.

Více o Revolut najdete v článku, jak levně nebo zdarma cestovat po světě.

Dobře vychází i účet od mBank – běžný účet, který ale v cizině nabízí navíc zvýhodněné kurzy a nulové poplatky.

Cestovní pojištění s 50 % slevou

Bez cestovka nevytáhneme paty z ČR 😃. Pojištění od AXA má jedno z nejlepších krytí a zároveň je taky jedno z nejlevnějších, což kvitujeme všemi deseti.

S tímhle odkazem ho budete mít za 50 %.  


Načerpali jste inspiraci, kam ve Vysokých Taurách a co navštívit? Do jaké části Vysokých Taur se chystáte a kam vás nohy zavanou 🙂?

Šťastnou cestu 🚗💚.

Další inspirace na cestování po rakouských Alpách:

Znáte někoho, kdo hledá inspiraci? Udělejte mi radost a pošlete článek do světa :).
5 1 vote
Líbil se vám článek?
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to Top