Vysoké Taury, Rakousko: 19 tipů na výlety a turistické trasy (+ mapa)

Vysoké Taury Rakousko

Vysoké Taury, Rakousko – představte si impozantní vrcholy sahající k oblakům, jezera čistá jako křišťál, květinové louky rozprostírající se pod modrým nebem a bujné alpské pastviny, kde se zvířata spokojeně pasou. Chystáte se na výlet do Alp a hledáte tipy na výlety a turistiku? Zde je seznam 19 výletů a turistických tras ve Vysokých Taurách.

Vysoké Taury, Rakousko zajímavosti

Vysoké Taury (Hohe Tauern) se svou rozlohou 1856 m2 představují největší národní park v Alpách a zároveň první národní park v Rakousku. Tvoří pomyslnou páteř rakouských Alp, na pomezí tří rakouských zemí – Salcbursko, Tyrolsko a Korutany.

Oblast je domovem neuvěřitelných 266 vrcholů, které se pyšní nadmořskou výškou přes 3000 metrů. Mezi ně patří i Grossglockner, nejvyšší hora Rakouska, která se tyčí do 3798 metrů nad mořem.

Vysoké Taury jsou rovněž domovem pro 15 000 až 20 000 druhů zvířat, 4000 druhů hub a 3 500 druhů rostlin, což svědčí o neuvěřitelné biodiverzitě tohoto regionu. Oblast je útočištěm taky pro zvířata, která byla na počátku 19. století v Evropě téměř vyhynulá.

Ubytování Vysoké Taury 😴

Tato ubytování zahrnují SommerCard, se kterou získáte zdarma vstup na lanovky, veřejnou dopravu a atrakce v okolí Zell am See-Kaprun. Karta platí od 15. května do 31. října.

ubytování zell am see
Elements Resort Zell am See

Moderní apartmány s bazénem a restaurací

ubytování zell am see
Hotel Latini Zell am See

4* hotel s restaurací, wellness a bazénem

Poznámka: Čas a vzdálenost jsou počítané ve směru tam, pokud není uvedeno jinak.

Vysoké Taury, Rakousko: tipy na výlety a turistické trasy

1. Ledovec Kitzsteinhorn

Ledovec Kitzsteinhorn (3202 m) patří mezi nejoblíbenější místa v Rakousku, kde si užijete celoroční lyžování. Kromě toho poskytuje spoustu dalších příležitostí, co tu můžete dělat – prohlédněte si Alpy z vyhlídky Summit World 3000, vyrazte po jedné z turistických stezek nebo si půjčte horské kolo a projeďte zdejší stezky.

Více informací o ledovci Kitzsteinhorn najdete zde.

Kitzsteinhorn, rakouské Alpy
Kitzsteinhorn, rakouské Alpy

Jak se dostat na Kitzsteinhorn, Vysoké Taury

Dolní stanice lanovky na Kitzsteinhorn se nachází za městečkem Kaprun. Sem můžete jet regionálním autobusem č. 660, který vyjíždí ze Zell am See, Kaprun a staví taky u dolní stanice lanovky (dál jede k přehradám Kaprun – viz další bod). Pokud jedete autem, jsou tu velká bezplatná parkoviště.

2. Přehrady Wasserfallboden a Mooserboden

Při pohledu na Wasserfallboden (1672 m) a Mooserboden (2036 m), vysokohorské přehrady v Kaprunu, jsem se do Alp poprvé zamilovala.

Wasserfallboden, Rakousko
Wasserfallboden, Rakousko

U přehrady Mooserboden se v návštěvnickém centru dozvíte více o výrobě elektřiny a můžete taky nakouknout do zákulisí výroby vodní energie při prohlídce přehradní hráze. S dětmi si nenechte ujít Stromiho dětskou naučnou stezku, kde se děti dozví víc o vztahu přírody a techniky.

Okolím se vinou dechberoucí turistické stezky a taky si můžete vyzkoušet MOBO 107, nejvyšší ferratu na přehradní stěně. Občerstvit se můžete v jedné z horských chat.

Mooserboden, Rakousko
Mooserboden, Rakousko

Jak se dostat k přehradě Mooserboden, Kaprun

Výchozím bodem je pokladna Kesselfall, kam se dostanete autobusem nebo autem. Pokud zvolíte autobus, regionální linka č. 660 jezdí ze Zell am See přes Kaprun až k pokladně na konečné stanici (stejná linka vás zaveze taky ke Kitzsteinhorn). Pokud pojedete autem, zaparkujete tady v parkovací garáži (zdarma).

Lanovka

Od pokladny pak jezdí transferové autobusy, které vás dovezou až k přehradě Mooserboden. Nemají striktní řád, protože jezdí na otočku. Část trasy vede taky pozemní lanovkou, která je největší otevřenou nakloněnou lanovkou v Evropě. Od lanovky se dostanete autobusem skrz tunely až k horní nádrži.

Celá trasa od pokladny až k přehradě je součástí jedné ceny, tj. součástí jedné vstupenky je autobus od pokladny – lanovka- autobus k nádrži.

Na tomto odkaze najdete aktuální informace k přehradě Mooserboden (ceny lístků, otevírací doba, lanovka, aktuality).

Přehrady jsou otevřené od začátku června do poloviny října.

Túra k přehradám Kaprun

Druhou možností je jít pěšky – startovní pozice je opět v Kesselfall, odkud sledujete červenou turistickou značku, která vede kolem nádrží. Cesta nahoru trvá 4-5 hodin podle kondice a počasí. Překonáte při ní převýšení cca 1100 výškových metrů.

Turistické trasy začínají taky u Mooserboden. Brzy ráno vyjíždí od Kesselfall speciální autobusová linka, kam si ale musíte objednat místo předem – více info zde.

Nejlepší ubytování v okolí Zell am See a Kaprun: Elements Resort Zell am See (Zell am See), AvenidA Mountain Lodges (Kaprun), Das Alpenhaus Kaprun (Kaprun)

Kaprun přehrady

3. Grossglocknerská vysokohorská silnice a ledovec Pasterze

Hledáte výlet na celý den, kde se budete od rána do večera kochat nádhernou přírodou a neskutečnými výhledy? Vyrazte na Grossglocknerskou vysokohorskou silnici, kde mimo jiné uvidíte nejdelší ledovec Pasterze v národním parku Vysoké Taury přímo pod vrcholem Grossglockner.

Kolem vás budou pobíhat svišti a vy si užijete výhled na nejvyšší vrcholky rakouských Alp. Tady máte jedinečnou šanci navštívit místa, která jsou běžně nepřístupná.

Grossglockner vysokohorská silnice Rakousko
Grossglocknerská vysokohorská silnice / Vysoké Taury

Grossglocknerská vysokohorská silnice patří mezi ty nejznámější a nejkrásnější panoramatické silnice.

Silnice je dlouhá 48 km a provede vás oblastí národního parku mezi obcemi Fusch an der Grossglocknerstrasse na severu a Heiligenblut na jihu.

Na cestě napočítáte na 36 zatáček a překonáte převýšení 1 748 metrů. Obvyklé stoupání dosahuje 12 %. Stoupání ale není tak výrazné, aby ho nezvládla většina aut. Navíc vás čeká po cestě řada odpočívadel.

Na tuto vysokohorskou silnici si troufne i řada cyklistů, takže je potřeba být při cestě obezřetný. 

Ledovec Pasterze a vrchol Grossglockner po levé straně
Ledovec Pasterze a vrchol Grossglockner po levé straně

Kousek před jižním kopcem vede odbočka vpravo, po které dojedete k vyhlídce Kaiser-Franz-Josefs-Höche. Tady vás čekají průzračně modrá jezera, ledovec Pasterze, vodopády a boží výhled na Grossglockner.

Grossglocknerská vysokohorská silnice je otevřená od května do začátku listopadu. Prochází tudy mnoho dálkových turistických tras, jako je Glocknerrunde, Venediger High Trail nebo Alpe Adria.

Zde zjistíte aktuální informace o otevírací době a ceně za vjezd na vysokohorskou silnici Grossglockner.

Tip: Hotel LukasMayr v Bruck an der Großglocknerstraße má strategickou polohu pro Grossglocknerskou vysokohorskou silnici, soutěsku Kitzlochklamm, přehrady v Kaprun nebo ledovec Kitzsteinhorn.

4. Jezera Grünsee, Weißsee a Tauernmoossee

Nedaleko elektrárny Enzingerboden u městečka Uttendorf najdete nádherné alpské přehrady Grünsee, Tauernmoossee a především Weißsee.

Okolí přehrad je protkané turistickými stezkami, k Tauernmoosossee se dostanete i na kole. Kromě turistiky si tu taky skvěle zalyžujete na ledovci Weißsee.

Weißsee Rakouské Alpy
Weißsee, rakouské Alpy
Weißsee, rakouské Alpy
Weißsee, rakouské Alpy

Jak se dostat k Weißsee

Elektrárna Enzingerboden je výchozí pozicí, protože se tu nachází dolní stanice lanovky k Weißsee se zastávkou u jezera Grünsee. Pokud přijíždíte autem, zaparkujte na velkém bezplatném parkovišti. Druhou možností je přijet autobusem č. 672 z Uttendorf, který staví přímo u dolní stanice lanovky.

Lanovka k Weißsee

Moderní lanovkou vyjedete od parkoviště přes jezero Grünsee až k Weißsee, které je ze všech tří přehrad nejvýše položená. Více informací o lanovce na Weißsee najdete na oficiálních stránkách. Tady se nachází taky horský hotel, kde se můžete občerstvit.

Trasa k Weißsee, Rakousko
 • Náročnost: středně náročná
 • Čas: 2-3 hodiny
 • Vzdálenost: 6 km
 • Převýšení: 800 m
 • Výchozí pozice: Parkoviště u elektrárny Enzingerboden

Pokud plánujete jít pěšky, počítejte cca 2-3 hodiny s převýšením 800 metrů až k jezeru Weißsee. Sledujte stezku 715, která vás zavede až k horní nádrži – první část trasy je strmější, ale v druhé části se vám za výstup odmění krásnými výhledy.

Po cestě si můžete udělat odbočku k přehradě Tauernmoossee, která je taky nádherná. S odbočkou připočítejte navíc půl hodinu až hodinu. Nebo se tu zastavte při cestě dolů.

Okolí Weißsee je protkané turistickými trasami – nenáročné stezky i náročnější túry, kde si každý přijde na své.

Tauernmoossee, Vysoké Taury
Tauernmoossee, Vysoké Taury

5. Osada Jagdhausalmen – nejkrásnější místa Vysokých Taur

 • Náročnost: nenáročná
 • Čas: 2-2,5 hodiny
 • Vzdálenost: 6,5 km
 • Převýšení: 288 m
 • Výchozí pozice: bezplatné parkoviště u Alpengasthaus Oberhaus, kam se dostanete po zpoplatněné horské silnici za 8 €

Na konci údolí Defereggental ve východním Tyrolsku leží nejstarší horská osada v Rakousku – Jagdhausalmen. Tu tvoří 15 kamenných chat a 1 kaple, které jsou rozeseté v malebné krajině a v mžiku vás přenesou do oblasti Tibetu.

Dříve chaty využívali osadníci jako letní útočiště a zdejší pastviny pro svůj dobytek. Dnes se chaty využívají ke skladování, ale zároveň se tady můžete taky občerstvit.

Jagdhausalmen Vysoké Taury Rakousko

K osadě se dostanete z parkoviště u Alpengasthaus Oberhaus, odkud vyrazíte po stezce 111 kolem říčky Schwarzach (ta je zároveň cyklostezkou).

Od osady můžete pokračovat až k horské chatě Arventalm (45 minut navíc od osady) nebo až k jezeru Klammlsee – Lago di Gola (od horské chaty Arventalm 30 minut).

Celá stezka od parkoviště přes osadu až k jezeru je nenáročná bez výrazného převýšení.

Ubytování Vysoké Taury 😴

vysoké taury ubytování
Das Alpenhaus Kaprun

4* hotel s polopenzí a Sommercard v ceně

vysoké taury ubytování
Hotel LukasMayr

3* hotel s možností polopenze za dobrou cenu

6. Údolí Gschlösstal a ledovec Schlatenkees

 • Náročnost: nenáročná
 • Výchozí pozice: parkoviště u Matreier Tauerhaus

Chcete vidět to nejlepší z národního parku Vysoké Taury? Vyrazte do údolí Gschlösstal k ledovci Schlatenkees na západě Vysokých Taur. Až údolí navštívíte, pochopíte, proč nese přezdívku “královské údolí východních Alp”.

Nádherné údolí s tradičními dřevěnými domy, obklopené majestátními vrcholy včetně Großvenediger, nejvyššího vrcholu pohoří Venediger. Dominantou je ledovec Schlatenkees, který se vine mezi vrcholy až do údolí. Bohužel se vlivem globálního oteplování ledovec neustále zmenšuje.

Údolí Gschlösstal a ledovec Schlatenkees
Údolí Gschlösstal a ledovec Schlatenkees

V okolí údolí a ledovce se nachází několik nenáročných i náročnějších turistických tras. Nejoblíbenější je okružní trasa kolem ledovce Gletscherlehrweg Innergschlöss, kterou projedete za 4-4,5 hodiny.

Údolí Gschlösstal a ledovec Schlatenkees

Jak se dostat do údolí Gschlösstal a k ledovci Schlatenkees

Výchozím bodem je placené parkoviště u penzionu Matreier Tauerhaus (parkování stojí max. 9 € na 24 hodin). Pokud chcete jet veřejnou dopravou, nasedněte na autobus č. 955 v Matrei in Osttirol, odkud je to jen pár minut na zastávku Matrei in Osttirol Tauernhaus (cena 5,20 € v roce 2023). Aktuální spoje zjistíte zde.

Z parkoviště se můžete vydat pěšky nebo taxíkem. Pokud půjdete pěšky, počítejte cca 1,5 hodiny do Innergschlöss, startovního bodu pro poznávání údolí. Nebo zvolte taxi, které obsluhuje oblast mezi parkovištěm a Innergschlöss až k Venedigerhaus. Taxi jezdí každých 20 minut mezi 8:40-17:00 a stojí 6 € na osobu.

Tip: Rustikální penzion Landgasthof Steiner v Matrei in Osttirol má skvělou polohu pro poznávání západní části Vysokých Taur (vodopády Umbaltal, Daberklamm, osada Jagdhausalm, ledovec Schlatenkees).

7. Soutěska Dabakklamm a Dorfer See

 • Náročnost: nenáročné, ideální pro všechny věkové kategorie
 • Čas: 1-2,5 hodiny podle cíle a kondice
 • Výchozí bod: horský hotel Tauernwirt u Kals am Grossglockner

Soutěska Dabakklamm se nachází v údolí Dorfertal severně od obce Kals am Grossglockner. Provede vás nádhernou přírodou kolem horského potoka Kalserbach, který je kolébkou Vysokých Taur. Cesta soutěskou není náročná a bez problémů jí zvládnou i děti. Soutěska je otevřená od začátku června do poloviny října.

Dorfertal Vysoké Taury turistika

Za soutěskou se můžete občerstvit v alpské pastvině Berger Alm. Sem dojdete asi za hodinu. Nebo můžete pokračovat ještě dál až k horské chatě Kalser Tauernhaus a odtud k jezeru Dorfer See, které je zasazené mezi mohutné vrcholy (trasa je pak dlouhá od parkoviště celkem asi 2,5 hodiny).

Až k chatě Kalser Tauernhaus je cesta nenáročná s pozvolným stoupáním. Od chaty k jezeru vás už pak čeká větší převýšení a náročnější terén, ale větší děti to bez problémů zvládnou.

Jak se dostat do údolí Dorfertal

Do údolí Dorfertal se dostanete autem nebo autobusem. Pokud jedete autem, zaparkujte tady – je tu bezplatná parkovací plocha, která se ale může v sezóně brzy zaplnit. Od parkoviště se vydáte k horskému hotelu, který je odtud asi 5 minut a uvidíte ho už z parkoviště. Tady se nachází vstup do údolí a k soutěsce.

Druhou možností je regionální autobus č. 952 z Kals am Großglockner – za pár minut vystupte na zastávce Kals am Großglockner Taurer. Zde najdete aktuální jízdní řády.

☞ Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Rakousku.

8. Naučná stezka Umbalfälle

Naučná stezka Umbalfälle vás provede kolem skupiny vodopádů na říčce Isel, které můžete obdivovat z několika vyhlídkových plošin. Řeka je napájená ledovcem Umbalkees. Nejlepším obdobím pro návštěvu je od poloviny května, kdy je po zimě nejvíc vody.

 • Náročnost od Ströden: nenáročná, celkem 6 km a 2,5 hodiny
 • Výchozí bod: placené parkoviště Ströden (8 € v roce 2023)

9. Bad Gastein

Bad Gastein je pěkné lázeňské město, které má strategickou polohu pro poznávání Vysokých Taur. Jeho dominantou je vodopád Gasteiner, 341 metrů vysoký vodopád, který se valí přes útesy lesem přímo v centru města. Nejlepší výhled na vodopád se vám naskytne z kamenného mostu Wasserfallbrücke a stezky Wasserfallweg.

10. Centrum národního parku v Mittersill

Centrum národního parku v Mittersill představuje úžasné interaktivní muzeum Nationalparkzentrum, kde se dozvíte vše o národním parku Vysoké Taury. Naučnou a zároveň zábavnou formou podané, takže se zabaví celé rodiny.

Součástí je 3D kino, ve kterém se dozvíte více o historii vzniku Alp, a 360° panoramatický svět, kde zažijete národní park z různých perspektiv (v džungli, trhlině, proudu vody a dalších místech).

centrum národního parku Mittersill

11. Jezera Kreuzsee a Wangenitzsee

Na jihu Vysokých Taur, v pohoří Schober nedaleko Lienzu, leží dvě nádherná jezera Wangenitzsee a Kreuzsee. Jezera leží hned vedle sebe a jsou obklopená majestátními horami přesahujícími 3000 metrů. Občerstvit se můžete ve zdejší horské chatě.

Wangenitzsee Vysoké Taury

Nejkratší trasa začíná na bezplatném parkovišti Seichenbrunn, odkud vede značená trasa přes pole Gaimberger a horské sedlo Untere Seescharte až k chatě Wangenitzseehütte. Výstup vám zabere 2,5-3 hodiny. Trasa je středně náročná. V okolí se pak nachází spousta dalších stezek různých obtížností.

Wangenitzsee Vysoké Taury

12. Krimmlské vodopády – výlety ve Vysokých Taurách

Krimmlské vodopády jsou 380 metrů vysoké vodopády, kde na vás nezůstane nit suchá. Vodopády jsou rozdělené do tří kaskád, které propojuje zpevněná cesta o délce 4 km. Po cestě vás čeká 11 zastávek, odkud máte vodopády téměř na dosah. Čím výš půjdete, tím méně turistů u vodopádů bude.

Krimmlské vodopády vysoké Taury Rakousko

Ke Krimmlským vodopádům vede odbočka z placené panoramatické cesty Gerlos Strasse. Ta je sjízdná celoročně (v zimě nezapomeňte potřebnou výbavu na gumy) a vyjde vás na 12 € (motorky 8,50 €) v roce 2024.

U Krimmelských vodopádů se pak nachází obrovské parkoviště, infocentrum a stánky podél cesty k vodopádům. Na tomto odkazu najdete aktuální otevírací dobu a vstupné.

Ubytování Vysoké Taury 😴

vysoké taury ubytování
AvenidA Mountain Lodges

Stylové apartmány v Kaprun + Sommercard v ceně

vysoké taury rakousko ubytování
Residence AlpenHeart

Levný hotel v Bad Gastein s českým personálem

13. Soutěska Sigmund Thun Klamm

Soutěska Sigmund Thun Klamm se nachází kousek za Kaprun. Zaparkovat můžete na velkém bezplatném parkovišti nebo sem jezdí autobus 660 přímo z Kaprun a Zell am See.

Soutěska byla vytvořena během tisíců let díky vodě z tajících ledovců, která si v průběhu času vyhloubila cestu skrz skály. Voda z ledovce dnes protéká soutěskou a vytváří řadu impozantních vodopádů, rychlých toků a hlubokých jezírek.

Cesta skrz Sigmund-Thun-Klamm je asi 320 metrů dlouhá a vede po dřevěných lávkách a mostech podél strmých skalních stěn.

Aktuální informace o otevírací době a ceně najdete na oficiálních stránkách.

☞ Zell am See je jednou z nejoblíbenějších oblastí, kde se ubytovat v rakouských Alpách. Zde je podrobný průvodce a co navštívit v okolí Zell am See.

14. Údolí Seebachtal

Údolí Seebachtal se nachází u Mallnitz na východě Vysokých Taur. Tohle je místo, kde si užijete nenáročné i náročně turistické trasy. Bezplatné parkování se nachází v Seebachtal Alm. Odtud se můžete vydat údolím k jezeru Stappitzer See, kde je cesta nenáročná, rovinatá a ideální pro rodiny s malými dětmi.

Nebo nasedněte na lanovku a nechte se vyvézt až pod vrchol Ankogel, na který pak dojdete po hřebenové trase s fantastickými výhledy do okolí.

Není tu moc lidí a lanovka jezdí jen dvakrát za hodinu, takže pokud hledáte klidnější lokalitu, tady si přijdete na své. Pro aktuální informace o ceně a otevírací době lanovky se podívejte zde.

Ankogel, Vysoké Taury, Rakousko
Ankogel, Vysoké Taury, Rakousko

15. Malta Hochalmstrasse a přehrada Kölnbreinsperre

Malta Hochalmstrasse patří k nejkrásnějším vysokohorským silnicím v Korutanech. Je dlouhá 14,4 km a zaveze vás až k Kölnbreinsperre, nejvýše položené přehradě v Rakousku ve výšce 1902 metrů.

Zde najdete aktuální informace o otevírací době a ceně za Malta Hochalmstrasse.

Kölnbreinsperre vysoké taury

Kolem přehrady vede nenáročná široká stezka, po které můžete dojít až k horské chatě Osnabrücker Hütte v údolí za přehradou. Cesta je k chatě dlouhá asi 1,5-2 hodiny.

☞ Inspirujte se nejkrásnějšími jezery v Rakousku.

16. Údolí Rauristal

Údolí Rauristal je další krásné údolí ve Vysokých Taurách, které se nachází u městečka Rauris. Ze Zell am See jste tady za půl hodinky, přesto místo ožívá především v zimě a v létě je tu klidněji než na jiných místech ve Vysokých Taurách.

Údolí Rauristal, Vysoké Taury

Nechte se vyvézt lanovkou Hochalmbahnen, užijte si rýžování zlata, pohled na orly nebo si vyšlápněte hřebenovou trasu s nádhernými výhledy na údolí Rauristal. Více informací o otevírací době a ceně lanovky najdete zde.

17. Stubnerkogel

Stubnerkogel (2246 m) je jedním z nejoblíbenějších vrcholů ve Vysokých Taurách a to v létě i v zimě. Nachází se poblíž města Bad Gastein a až na vrchol vede pohodlná lanovka. Více informací o lanovce zjistíte zde.

Největší atrakcí na Strubnerkogel je visutý most, po němž se dostanete k vyhlídkové plošině Glocknerblick, ze které je nádherný výhled na Grossglockner, nejvyšší vrchol Rakouska.

Visutý most na Stubnerkogel
Visutý most na Stubnerkogel
Vyhlídka Glocknerblick Vysoké Taury
Vyhlídka Glocknerblick

18. Soutěska Kitzlochklamm

Soutěska Kitzlochklamm patří k těm nejkrásnějším soutěskám v rakouských Alpách. Vede kolem říčky Rauriser Ache a při cestě si užijete pohled na křišťálově čistou vodu z mostů, tunelů a vyhlídek. Na začátku trasy dostanete helmu, cesta je vhodná i pro děti.

Trasa začíná na bezplatném parkovišti u vstupu do soutěsky. Soutěsku Kitzlochklamm je otevřená do druhé poloviny května do konce října. Aktuální informace o otevírací době a ceně zjistíte zde.

19. Sportgastein

Sportgastein je lyžařské středisko nedaleko Bad Gastein, které se v létě mění na perfektní místo pro pěší turistiku. Nachází se tady řada nenáročných stezek vhodných i pro děti nebo s kočárkem, stejně tak náročné celodenní trasy.

Údolí Sportgastein, Vysoké Taury, Rakousko
Údolí Sportgastein, Vysoké Taury, Rakousko

Do Sportgastein se dostanete po vysokohorské silnici Gasteiner Alpenstraße, kde je potřeba zaplatit mýtné, ale určitě to za to stojí. Více informací ke Gasteiner Alpenstraße najdete zde.

V okolí je několik salaší, kde se můžete občerstvit a nakoupit místní produkty. Vydejte se do údolí plné zeleně, které je obklopené alpskými štíty nebo vystoupejte k jezerům Bockhartsee (1,5 hodiny až k hornímu jezeru).

Vysoké Taury ubytování

 • Elements Resort Zell am See: Čtyřhvězdičkový resort s plně vybavenými apartmány, venkovním bazénem, restaurací, fitness a zajištěným parkováním zdarma
 • AvenidA Mountain Lodges: Stylový aparthotel v Kaprun s kompletním zázemím pro pohodovou dovolenou
 • Das Alpenhaus Kaprun: Moderní hotel v centru Kaprun s wellness, bazénem a polopenzí v ceně
 • Hotel LukasMayr: Příjemný tříhvězdičkový hotel v Bruck an der Großglocknerstraße s možností polopenze
 • Residence AlpenHeart: Levný hotel v Bad Gastein s česky mluvícím personálem
 • Landgasthof Steiner: Rustikální penzion v Matrei in Osttirol s možností polopenze

Ubytování Vysoké Taury 😴

vysoké taury ubytování
Das Alpenhaus Kaprun

4* hotel s polopenzí + Sommercard v ceně

vysoké taury ubytování
Hotel LukasMayr

3* hotel s možností polopenze za dobrou cenu

Vysoké Taury turistika

Oblast národního parku je protkaná více jak 40 000 kilometry turistických tras. Nejrůznějších obtížností, kde si na své přijdou začáteční turisté i ti zdatní, kteří jsou ve vysokohorském terénu jako doma. Celý národní park můžete projít po trase Tauernhöhenweg, která se dá rozdělit do několika etap.

Turistika ve Vysokých Taurách je velmi bezpečná. I v polovině léta tady můžete narazit na sněhová pole. Poptejte se v horských chatách, kde ví nejlíp, jaká situace v horách panuje.

Při troše štěstí narazíte při svých toulkách na koně, krávy, ovce, kozy, sviště, orly skalní a vzácné vousaté supy, kteří tu jsou doma. S rozpětím křídel 2,9 m patří k největším vzdušným ptákům na světě a je největším dravým ptákem v Evropě.

Vysoké Taury, Rakousko – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu pro Vysoké Taury v Rakousku. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Doprava v Rakousku

Rakouské dálnice jsou placené a vyjdou pro auta na 11,50 € na 10 dní. Rakouskou dálniční známku si můžete koupit tady.

Některé úseky dálnic a tunely jsou zpoplatněné úsekovým mýtným. Při cestě z Prahy se může jednat o dálnici A9 Pyhrn – tunel Bosruck za cenu 17 € jednosměrně. Zaplatit můžete na odkazu výše, kde si koupíte taky dálniční známku.

Záleží ale na konkrétní trase, protože pokud pojedete směrem na Salzburg, tunelu Bocruck se vyhnete. Zde je mapa zpoplatněních úseků v Rakousku.

zpoplatněné úseky rakousko

Maximální rychlost na rakouských dálnicích je 130 km/h, na silnicích 100 km/h a v obci jako u nás 50 km/h. Často ale bývají rychlostní omezení.

Kdy navštívit Vysoké Taury

Nejlepším obdobím pro návštěvu Vysokých Taur je červen – září.

Většina horských chat ve vyšších nadmořských výškách se otevírá až v průběhu června. Na řadě míst jetě můžete narazit na sněhová pole.

V nižších nadmořských výškách jsou některé chaty a alpské pastviny otevřené už od května. V červnu a červenci bývají v odpoledních a večerních hodinách častější bouřky. Na druhou stranu jsou v červenci Alpy nádherně rozkvetlé.

Nejlepšími měsíci pro pěší turistiku jsou srpen a září. Pokud je teplo, můžete do Vysokých Taur vyrazit i v říjnu. Národní park v tuto dobu doslova hýří barvami.

Toto byl náš průvodce pro národní park Vysoké Taury (Hohe Tauern) v rakouských Alpách a tipy na výlety a turistické trasy, co navštívit v okolí. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Alpách

RAKOUSKÉ ALPY: Podívejte se na nejlepší oblasti, kam v rakouských Alpách včetně tipů na výlety a turistické trasy v okolí. Tipy na nejkrásnější místa rakouských Alp píšeme v samostatném článku.

Nebo rovnou vyražte do Tyrolska či k jezeru Wolfgangsee. Dalším oblíbeným místem v rakouských Alpách je pohoří Dachstein nebo krásné jezero Achensee.

Zell am See je jednou z nejoblíbenějších oblastí, kde se ubytovat v rakouských Alpách. Zde je podrobný průvodce a co navštívit v okolí Zell am See.

Inspirujte se nejkrásnějšími místy, kam v Korutanech nebo si užijte dovolenou u jednoho z jezer v Korutanech. Zde je podrobný průvodce pro jezero Wörthersee.

RAKOUSKO: Zde jsou nejkrásnější místa v Rakousku. Plánujete návštěvu rakouských jezer? Podívejte se na nejkrásnější jezera v Rakousku.

NĚMECKÉ ALPY: Inspirujte se zajímavostmi a tipy na turistiku v německých Alpách.

DOLOMITY: Připravili jsme podrobného průvodce s tipy na nejlepší výlety a turistické trasy v Dolomitech.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *