14 tipů na výlety, co vidět u Wolfgangsee, Rakousko (2023)

Wolfgangsee Rakousko

Wolfgangsee v Rakousku, jezero s tyrkysovou vodou obklopené lesy a vysokými horami, se nachází v oblasti Solné komory nedaleko Salzburgu. Podívejte se s námi na nejlepší výlety a co vidět u Wolfgangsee.

Užijte si plavání v křišťálově čisté vodě nebo plavbu na lodi, vydejte se po jedné z mnoha turistických stezek a užijte si kouzlo tradičních vesniček Sankt Wolfgang, Sankt Gilgen a Strobl na břehu jezera. Je tolik skvělých věcí, co dělat u Wolfgangsee.

Tento průvodce přináší nejlepší tipy, jak si užít perfektní dovolenou u jezera – tipy na výlety a co navštívit v okolí Wolfgangsee, jaké jídlo ochutnat, koupání, kde se ubytovat a další užitečné informace.

UBYTOVÁNÍ WOLFGANGSEE 😴

Tato ubytování zahrnují SommerCard, se kterou získáte zdarma vstup na zubačku Schafberg, trajekty po Wolfgangsee, sáňkařskou dráhu ve Strobl a další atrakce v okolí.

Hotel Peter

Stylový hotel u promenády

Seehaus Familie Leifer

Plně vybavené apartmány

Hotel-Garni Schernthaner

Rodinný hotel

Wolfgangsee, Rakousko: výlety a co vidět

1. Zwölferhorn

Zwölferhorn je oblíbený vrchol u Wolfgangsee, odkud si užijete jedny z nejlepších výhledů na jezero. Za jasného počasí dohlédnete až na Dachstein. Pokud hledáte oblast, kde strávíte celý den, Zwölferhorn je ideální.

Výhled z Zwölferhornna Sankt Gilgen a Wolfgangsee
Výhled z Zwölferhornna Sankt Gilgen a Wolfgangsee

Nachází se tady řada turistických i cyklistických tras a horské chaty pro občerstvení. Zwölferhorn je taky oblíbeným místem pro paragliding – pokud vás paragliding láká, více se dozvíte zde.

Lanovka na Zwölferhorn

Nahoru se dostanete pěšky nebo lanovkou ze Sankt Gilgen. Aktuální ceny a otevírací dobu lanovky najdete na oficiálních stránkách. Lanovka je v provozu denně a to i v zimě.

Parkování se nachází přímo u dolní stanice lanovky – první čtyři hodiny je zdarma, poté je zpoplatněné (až 20 € na den). Pokud plánujete strávit na Zwölferhorn víc času a nejste ubytování v Sankt Gilgen, v blízkém okolí se nachází hned několik venkovních parkovišť s celodenní sazbou kolem 4,50 €. Uvidíte je už z hlavní silnice.

Od lanovky je to jen kousek na nejvyšší bod Zwölferhorn, kde je vyhlídka s křížem. V okolí se nachází několik dalších, snadno dostupných vyhlídek.

Výstup na Zwölferhorn, Wolfgangsee

 • Obtížnost: středně náročně
 • Vzdálenost: 4,4 km
 • Čas: 2-3 hodiny podle kondice a počasí
 • Převýšení: 950 m

Kromě lanovky můžete na vrchol Zwölferhorn vystoupat sami. Trasa začíná u dolní stanice lanovky, odkud se vydáte přes silnici po Hochreitstrasse, až dorazíte po chvíli k ukazatelům, které vás už navedou přímo na Zwölferhorn. Stezka z části kopíruje lanovku. Už po cestě se vám otevírají fantastické výhledy na Wolfgangsee.

Výhled ze Zwölferhorn a vrchol Schafberg přímo naproti
Výhled ze Zwölferhorn a vrchol Schafberg přímo naproti
Sankt Gilgen ze Zwölferhorn
Sankt Gilgen ze Zwölferhorn

Nahoře můžete vyrazit po dalších turistických stezkách, ze kterých se vám otevírají nové a nové výhledy. Jednou z nejkrásnějších stezek je okružní trasa kolem Pillsteinhöhe. Cesta je dlouhá 4 km a zvládnete jí i s kočárkem.

2. Zubačka na Schafberg

Zubačka na Schafberg je jedna z nejlepších věcí, co dělat v okolí Wolfgangsee. Dolní stanice Schafbergbahn se nachází v Sankt Wolfgang a jízda nahoru trvá 35 minut. Překonáte při ní převýšení téměř 1200 výškových metrů.

zubačka Schafberg, Wolfgangsee
zubačka Schafberg, Wolfgangsee

V sezóně tu bývá hodně lidí, je lepší objednat lístky předem a přijít hned na otevírací dobu, ať si užijete jízdu víc v klidu. Pro více informací o otevírací době a cenách se podívejte na oficiální stránky.

Po cestě vás čekají nádherné výhledy a nevšední zážitek, protože zubačka se v Alpách až tak často nevidí. Navíc zubačka na Schafberg je nejstrmější ozubnicovou železnicí v Rakousku.

zubačka Schafberg, Wolfgangsee

Pokud nejste ubytovaní v okolí a přijíždíte autem, můžete zaparkovat poblíž dolní stanice zubačky. V okolí jich je hned několik – P7 je nejblíž, ale je nejdražší (10 € na den), jen kousek dál se nachází P8 nebo P5 s cenou 4,50 € na den.

Zubačka staví po cestě na několika zastávkách. Horní stanice lanovky se nachází kousek pod vrcholem.

Tip: Pokud vystoupíte na předposlední zastávce u horské chaty Schafbergalm, čeká vás nahoru ještě hodinový výstup, který se vám ale už po cestě odmění nádhernými výhledy.

Schafberg / turistika u Wolfgangsee
Schafberg / turistika u Wolfgangsee

Samotný vrchol Schafberg je výrazný, zubatý a doslova trčí do krajiny. Výhledy jsou odtud jedny z nejkrásnějších na všechny strany – z jedné strany koukáte na Wolfgangsee a z druhé na jezera Attersee a Mondsee.

Na vrcholu se nachází hotel a menší chata s občerstvením.

Zubačka na Schafberg, Rakousko

Výstup na Schafberg

 • Obtížnost: středně náročně
 • Vzdálenost: 7-7,6 km
 • Čas: 3-4 hodiny podle kondice a počasí
 • Převýšení: 1200-1300 m

Na vrchol Schafberg (1782 m) můžete vyrazit taky po svých – cesta nahoru trvá asi 3-4 hodiny podle zvolené trasy, kondice a počasí. Druhou možností je vyjet nahoru zubačkou a sejít dolů po jedné ze stezek.

Trasy ve směru na vrchol Schafberg začínají opět v Sankt Wolfgang u nádraží – je tu několik rozcestníků, které vás nasměrují. Z velké části půjdete lesem, ale postupně se vám začnou rozevírat výhledy na Wolfgangsee.

Schafberg / turistika u Wolfgangsee
Schafberg / turistika u Wolfgangsee
Schafberg / turistika u Wolfgangsee
Schafberg / turistika u Wolfgangsee
Schafberg / turistika u Wolfgangsee

3. Plavba lodí

Vydejte se na vyhlídkovou plavbu lodí po jezeře Wolfgangsee. Linka jezdí mezi třemi hlavními městy – Sankt Gilgen, Sankt Wolfgang a Strobl a staví na několika dalších zastávkách. Ze Sankt Gilgen na západě až do Strobl na východě trvá plavba 1 h 15 minut.

Plavby po jezeře Wolfgangsee provozuje společnost Wolfgangsee Schifffahrt, která má dlouhou historii sahající až do roku 1873. Tato služba provozuje flotilu šesti lodí, od historických parníků, jako je Kaiser Franz Josef I, až po moderní, ekologické lodě, jako je MS Dachstein.

Sankt Wolfgang / co navštívit u Wolfgangsee
Sankt Wolfgang / co navštívit u Wolfgangsee

Během plavby se otevírají úchvatné výhledy na okolní krajinu Solné krajiny – od vysokých alpských vrcholů přes zelené lesy až po malebné vesničky na břehu jezera.

Aktuální ceník a jízdní řády zjistíte na oficiálních stránkách společnosti Wolfgangsee Schifffahrt.

4. Stezka kolem jezera

Kolem celého jezera Wolfgangsee se můžete projít nebo projet na kole. Stezka měří kolem 29 kilometrů a dá se stihnout za jeden den, pokud vyrazíte brzy ráno. Cesta je nenáročná, v určitých úsecích s lehkým převýšením.

Wolfgangsee, Rakousko
Wolfgangsee, Rakousko

Nejkrásnější část trasy vede od Sankt Gilgen přes Fürberg k Falkensteinské zdi, která je opředená různými mýty. Pokud přijíždíte autem, můžete zaparkovat tady na bezplatném parkovišti, kousek od začátku stezky.

Po cestě se nachází několik zajímavostí, lavičky, občerstvení a menší kostel u Falkensteinské zdi.

Wolfgangsee turistika

Až do Sankt Wolfgang je cesta dlouhá 3 hodiny. Tady můžete nasednout na loď a plout zpět do Sankt Gilgen. Pokud si budete chtít cestu zkrátit, loď staví taky ve Fürberg a Ried. Do Ried je to asi 2 hodiny cesty a po cestě vás čeká víc zajímavostí, než když půjdete jen do Fürberg.

Stezka je oblíbená taky v opačném směru, ze Sankt Wolfgang ke kostelu Falkenstein (cca 1 hodina).

5. Okružní trasa kolem Bürglsteinu

Nenáročná okružní trasa kolem Bürglsteinu se nachází u Strobl a vede z části podél jezera a z části lesem. Na jejím začátku se nachází bezplatné parkoviště. Trasa je dlouhá 4 km a zabere vám asi 1,5-2 hodiny. Ideální trasa pro rodiny s dětmi.

Okružní trasa kolem Bürglsteinu s výhledem na Strobl Wolfgangsee
Okružní trasa kolem Bürglsteinu s výhledem na Strobl

6. Výstup na Plombergstein

 • Obtížnost: nenáročné-středně náročná (je potřeba dobrá obuv a jistý krok)
 • Vzdálenost: 1,7 km
 • Čas: 1 hodiny podle kondice a počasí
 • Převýšení: 210 m

Odkud si užít jeden z nejkrásnějších pohledů na Sankt Gilgen? Odpovědí je Plombergstein, ke kterému vede cesta lesem.

Cesta začíná v centru Sankt Gilgen u radnice, kde uvidíte turistické značení. Trasa vede z velké části lesem, mezi skalami a jeskyněmi. Samotný vrchol Plombergstein dosahuje výšky 920 m, takže vás nečeká velké převýšení. Na druhou stranu může být vzhledem ke skalám a schodům na některých místech cesta hůř schůdná, zvlášť za mokra. Zvolte dobré boty a nezapomeňte si vodu, protože po cestě není občerstvení.

Přímo na vrchol si můžete vybrat mezi různými stezkami – pro nejsnadnější výstup zvolte nahoru červenou a pro sestup černou stezku.

7. Sankt Gilgen – Sankt Wolfgang – Strobl

Prozkoumejte půvabná městečka Sankt Gilgen, Sankt Wolfgang a Strobl, která lemují břehy jezera. Každé z nich je jedinečné.

Sankt Gilgen, Wolfgangsee
Sankt Gilgen, Wolfgangsee

Sankt Gilgen s krásnou promenádou je rodištěm Mozartovy matky. V Sankt Wolfgang najdete slavný poutní kostel svatého Wolfganga, který je známý svým nádherným oltářem vyřezaným Michaelem Pacherem na konci 15. století. Strobl nabízí krásnou promenádou s parkem, přírodní rezervace a klidné prostředí.

Sankt Wolfgang
Sankt Wolfgang

8. Schwarzensee

Schwarzensee je menší jezero ukryté v lesích nad Wolfgangsee. Až k jezeru se dostanete autem, je tu menší parkoviště s levným parkovným. Celé jezero pak můžete obejít po nenáročné hodinové trase, ideální výlet pro rodiny s menšími dětmi.

9. Postalm

Pokud milujete pěší turistiku, Postalm vám nesmí uniknout. Jedná se totiž o největší souvislou alpskou pastvinu v Rakousku a dokonce druhou největší náhorní plošinu v Evropě. Postalm je doslova protkaná turistickými stezkami, v zimě se mění na lyžařské středisko.

Kaple Postalm, Wolfgangsee
Kaple Postalm, Wolfgangsee

Napříč Postalm vedou čtyři základní okružní trasy R1-R4, zvlášť červeně značená R1 je nádherná. Na výběr jsou 2 parkoviště – parkoviště P3 zvolte, pokud plánujete kratší trasu R3 ke kapli Postalm.

Parkoviště P1 je výchozí pozici pro ostatní trasy, které jsou dlouhé cca 2,5-3,5 hodiny. Napříč trasami jsou rozeseté alpské pastviny, kde se můžete občerstvit a nakoupit lokální produkty.

Jak se dostat na náhorní plošinu Postalm?

Na náhorní plošinu Postalm se nejsnadněji dostanete po 12 km dlouhé soukromé silnici ze Strobl nebo z Abtenau. Silnice je placená a mýtná brána se nachází na jejím začátku.

Mýtné pro cestu ze Strobl do Postalm je v roce 2023 17 € a pro motorky 7 €. Více informací o Postalm najdete zde.

Druhou možností je autobus ze Strobl, který jezdí každé úterý a čtvrtek od 1. června do 31. října. Cena za zpáteční jízdenku je 14 €, s kartou Wolfgangsee Card pak 7 €, děti do 6 let zdarma.

10. Bad Ischl

Bad Ischl je lázeňské městečko vzdálené 15 minut jízdy od jezera Wolfgangsee. Je známé svými vazbami na rakouskou královskou rodinu.

Baf Ischl Rakousko

Navštivte Kaiservillu, letní sídlo císaře Františka Josefa, a termální lázně EurothermenResort, kde si můžete dopřát trochu odpočinku. A nezapomeňte se zastavit ve vyhlášené cukrárně Zauner a dát si něco dobrého na zub.

11. Hallstatt – co navštívit v okolí Wolfgangsee

Hallstatt je ikonické alpské městečko, které je zapsané na seznamu UNESCO. Zasazené na úpatí jezera mezi výraznými horami, s dominantním kostelíkem, který převyšuje okolní alpské domy.

Hallstatt leží jen 30 minut od Strobl. Městečko je extrémně oblíbené a hlavně v sezóně tu může být dost plno. Dorazte brzy ráno, protože parkoviště mohou být v sezóně obsazené už v dopoledních hodinách. V tomto případě můžete zaparkovat v Obertraun a lodí jet do Hallstatt, což je zážitek sám o sobě.

Když obejdete městečko podél jezera, natrefíte na krásné vyhlídky – nejlepší fotku Hallstattu pořídíte tady.

Lanovkou (dá se jít i pěšky s výhledem na jezero) vyjedete k vyhlídce Skywalk “Welterbeblick” s mostem, odkud je fantastický výhled na Hallstatt a okolí.

Kousek od vyhlídky je pak Halštatský solný důl, kde se projedete vláčkem, svezete na dřevěných skluzavkách a prohlédnete různé projekce a videa.

Veškeré informace o otevíracích dobách a ceně k lanovce a solnému dolu najdete tady.

Čtete více o Hallstatt a pohoří Dachstein v předchozím článku.

12. Dachstein-Krippenstein – vyhlídka 5 Fingers

Krippenstein je oblíbené středisko kousek od Hallstattu. Je tu toho tolik k vidění, že si na něj vyčleňte klidně celý den.

Krippenstein / co navštívit v Dachsteinu / Dachstein výlety a trasy
výhled z Dachstein-Krippenstein

Dostanete se sem od obce Obertraun, kde už uvidíte po cestě ukazatele. U dolní stanice lanovky je po levé straně velké neplacené parkoviště.

Lanovka Dachstein-Krippenstein se dělí na 3 části:

 1. část lanovky Dachstein-Krippenstein I jede k Obří ledové jeskyni a Mamutí jeskyni.
 2. část lanovky Dachstein-Krippenstein II vás vyveze na nejvyšší bod náhorní plošiny kousek pod vrchol Krippenstein, kde je taky vyhlídka 5 prstů (5 Fingers).
 3. část lanovky Dachstein-Krippenstein III klesá k horské chatě Gjaidalm.

Dachsteinská ledová jeskyně a Mamutí jeskyně

Dachsteinskou ledovou jeskyni (někdy taky Obří ledová jeskyně) a Mamutí jeskyni najdete v první mezistanici lanovky.

Vybrat si můžete jen jednu z nich nebo navštívit obě dvě – podle toho se pak bude lišit konečná cena. Obě jsou nádherné, ale o chlup lepší a taky navštěvovanější je Dachsteinská ledová jeskyně. Jsou tu působivé ledové tvary, které jsou na několika místech doplněné o světelné a hudební efekty.

Ke konci prohlídky se nachází lanový most nad 30 m hlubokou propastí.

Obří ledová jeskyně Dachstein

Mamutí jeskyně vás zase provede jeskynními chodbami uvnitř Krippensteinu. Jedná se o jednu z největších krasových jeskyní na světě a stále ještě nebyla plně prozkoumaná.

Vyhlídka 5 prstů

Vyhlídka 5 prstů (5 Fingers) se nachází asi půl hodinky od druhé stanice lanovky, která staví kousek od vrcholu Krippenstein (2108 m). K vyhlídce odbočíte doprava (se stanicí lanovky za zády) po široké a pohodlné cestě. Kolem vás se pasou ovce a kozy, ze kterých budou děti určitě nadšené.

Samotnou vyhlídku 5 Fingers tvoří 5 výběžků, kdy každý má cca 4 metry. V sezóně tu bývá plno a je proto nejlepší sem vyrazit první lanovkou, v pracovních dnech nebo mimo sezónu. Všechny vyhlídky jsou přístupné zdarma.

Po trase si můžete udělat odbočku ke kapličce a další vyhlídce s názvem Spirála světového dědictví (Welterbespirale), která je podle nás ještě zajímavější než samotná vyhlídka 5 prstů. Vzhledem k tomu, že je z hliníku a má tvar lodi, nemáte šanci jí přehlédnout.

Kolem Krippenstein si můžete udělat taky nenáročný 2-3 hodinový okruh Heilbronn. Ten končí u horské chaty Gjaidalm, kde se nachází třetí stanice lanovky na Krippenstein.

5 Fingers Dachstein Krippenstein / Spirála světového dědictví
Spirála světového dědictví

Čtete více o Krippenstein a pohoří Dachstein v předchozím článku.

13. Salcburk

Salcburk je město hudby, historie a úžasné architektury, vzdálené 50 minut jízdy od jezera Wolfgangsee. Jako Mozartovo rodiště je pro milovníky hudby návštěva Mozartova rodného domu (Mozart Geburtshaus) nutností.

Navštivte impozantní salcburskou pevnost, ohromující zámek a zahrady Mirabell a historické Staré město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Salzburg Rakousko / kam v okolí Wolfgangsee

14. Koupání u Wolfgangsee

Průměrná teplota vody Wolfgangsee je v létě 24 °C. Navíc je voda křišťálově čistá a doslova láká ke koupání. Kolem jezera se nachází několik menších, většinou travnatých pláží. V jejich blízkosti bývají taky parkoviště (často placená kolem 4-5 € na den) a toalety.

Na větších plážích si můžete půjčit taky loďku nebo šlapadlo a projet se po jezeře.

Wolfgangsee Rakouské Alpy koupání
Wolfgangsee Rakouské Alpy

Kde se ubytovat u jezera Wolfgangsee

Tato ubytování zahrnují SommerCard, se kterou získáte zdarma vstup na zubačku Schafberg, trajekty po Wolfgangsee, vstup do Postalm, sáňkařskou dráhu ve Strobl a další atrakce v okolí. Kartu dostanou všichni ubytovaní v den příjezdu spolu s letáčkem, co vše karta zahrnuje.

 • Hotel Peter: Stylový čtyřhvězdičkový hotel přímo u promenády v St. Wolfgang, parkování zdarma a výborná kuchyně.
 • Strandhotel Margaretha: Designový hotel přímo u jezera se soukromou pláží a parkováním zdarma.
 • Hotel-Garni Schernthaner: Rodinný hotel v centru Sankt Gilgen jen pár kroků od jezera
 • Seehaus Familie Leifer: Studia a apartmány s kuchyňským koutem, parkováním zdarma a výhledem na jezero v St. Wolfgang
 • B&B Schwarzes Rossl: Levné B&B kousek od jezera v St. Wolfgang

UBYTOVÁNÍ WOLFGANGSEE 😴

Tato ubytování zahrnují SommerCard, se kterou získáte zdarma vstup na zubačku Schafberg, trajekty po Wolfgangsee, sáňkařskou dráhu ve Strobl a další atrakce v okolí.

Hotel Peter

Stylový hotel u promenády

Seehaus Familie Leifer

Plně vybavené apartmány

Hotel-Garni Schernthaner

Rodinný hotel

Tipy na výlety a co vidět u jezera Wolfgangsee – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu jezera Wolfgangsee, Rakousko. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Wolfgangsee. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Doprava u Wolfgangsee

Kromě plavby lodí po Wolfgangsee (viz výše) funguje v okolí jezera autobusová doprava. Mezi hlavní autobusové linky patří linka 150 mezi Sankt Gilgen a Strobl a pak autobusová linka 546 mezi Sankt Wolfgang a Strobl.

Více informací k autobusům zjistíte zde:

Auto je další možnost, jak se pohodlně pohybovat po okolí jezera. Kolem jižního pobřeží vede mezi Sankt Gilgen a Strobl upravená regionální silnice 158, ze které budete mít krásné výhledy na jezero. V jejím okolí se nachází několik parkovišť s menšími plážemi a toaletami.

Ze Strobl se dostanete do Sankt Wolfgang za pár minut.

Sankt Wolfgang, Wolfgangsee
Sankt Wolfgang, Wolfgangsee

Co ochutnat u jezera Wolfgangsee, Rakousko?

Okolí Wolfgangsee je proslulé svou vydatnou a tradiční kuchyní, která je z velké části ovlivněna alpským prostředím a bohatstvím jezera. Zde jsou některá typická jídla, na která můžete při návštěvě Wolfgangsee narazit:

 • Sladkovodní ryby: Očekávejte pokrmy z ryb, jako jsou pstruh, štika a siven, často podávané na grilu nebo uzené. Oblíbenou úpravou je “Steckerlfisch” (grilovaná ryba na klacku).
 • Tafelspitz: Je to klasické rakouské jídlo, které se skládá z vařeného hovězího masa ve vývaru podávaného s jablečnou a křenovou omáčkou.
 • Vídeňský řízek: Tento obalovaný a na pánvi smažený telecí řízek je sice specialitou Vídně, ale je základním jídlem v celém Rakousku, včetně Wolfgangsee.
 • Kaiserschmarrn (trhanec): Sladký pokrm, který je v Rakousku velmi oblíbený. Jedná se o lehkou karamelizovanou palačinku, která je natrhaná na malé kousky, často smíchaná s rozinkami a posypaná moučkovým cukrem. Obvykle se podává se švestkovou nebo jablečnou omáčkou.
 • Leberknödelsuppe: Jde o vydatnou polévku, která obsahuje leberknödel, což je druh knedlíčku z chleba a jater. Je to tradiční rakouský pokrm a najdete ho v mnoha restauracích v okolí jezera Wolfgangsee.
 • Sýry a uzeniny: Vzhledem ke své vysokohorské poloze je oblast Wolfgangsee známá také nabídkou místních sýrů. Vedle toho si zde běžně pochutnávají na uzeninách, jako je speck (druh uzené nebo sušené šunky). Místní produkty si můžete nakoupit nejčastěji na alpských pastvinách.
Kaiserschmarrn, co ochutnat u Wolfgangsee
Kaiserschmarrn, co ochutnat u Wolfgangsee

Toto byl náš průvodce pro jezero Wolfgangsee a tipy na výlety a co navštívit v okolí. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Alpách

RAKOUSKÉ ALPY: Podívejte se na nejlepší oblasti, kam v rakouských Alpách včetně tipů na výlety a turistické trasy v okolí. Tipy na nejkrásnější místa rakouských Alp píšeme v samostatném článku.

Nebo rovnou vyražte do Tyrolska či národního parku Vysoké Taury. Dalším oblíbeným místem v rakouských Alpách je pohoří Dachstein nebo krásné jezero Achensee.

Zell am See je jednou z nejoblíbenějších oblastí, kde se ubytovat v rakouských Alpách. Zde je podrobný průvodce a co navštívit v okolí Zell am See.

NĚMECKÉ ALPY: Inspirujte se zajímavostmi a tipy na turistiku v německých Alpách.

DOLOMITY: Připravili jsme podrobného průvodce s tipy na nejlepší výlety a turistické trasy v Dolomitech.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *