Kam v Rakousku? 20 tipů na nejkrásnější místa, co navštívit v Rakousku (+ mapa)

kam v rakousku / co navštívit a vidět v rakousku

Rakousko, s dechberoucí přírodou a bohatou historií, je jednou z nejlepších zemí k návštěvě v Evropě. Je tu tolik možností, co můžete dělat – od návštěvy rakouských jezer po procházky napříč vinicemi. Hledáte tipy, kam v Rakousku? Sepsali jsme nejkrásnější místa, co navštívit a vidět v Rakousku. 

Součástí článku je taky mapa, kde najdete vyznačené všechny zajímavosti, atrakce a památky, co si v Rakousku nenechat ujít. Mapu si můžete stáhnout a upravit dle potřeby pro snadnější naplánování cesty do Rakouska.

Co navštívit a vidět v Rakousku: Tipy na nejkrásnější místa a zajímavosti

1. Vídeň – kam v Rakousku

Od majestátních paláců a kostelů až po nádherně upravené parky – existuje spousta důvodů, proč patří Vídeň mezi nejkrásnější města v Evropě

Vídeň je navíc domovem celé řady kulturních zajímavostí a aktivit, včetně některých z nejznámějších světových uměleckých galerií, živé hudební a divadelní scény a mnoha mezinárodních festivalů. Jen za rok se tu koná přes 450 výročních plesů.

památky ve Vídni / co navštívit ve Vídni / palác Schönbrunn

Muzeum na každém kroku. Tak by se dalo popsat, kolik muzeí tady najdete. Od světoznámých muzeí umění, jako je Belvedere, Albertina a Uměleckohistorické muzeum, po interaktivní muzea zaměřená na přírodu, historii, vojenství nebo techniku.

Projděte si uličky historického centra s dominantní katedrálou svatého Štěpána, navštivte impozantní palác Schönbrunn a pokochejte se výhledem na město z nejstaršího ruského kola na světě. 

Více informací o Vídni: Inspirujte se nejkrásnějšími místy, co navštívit ve Vídni. Pro snadnější sestavení itineráře jsme sepsali popis trasy, co vidět ve Vídni za 3 dny. Zde jsou tipy, kam ve Vídni s dětmi

2. Vysoké Taury a Grossglocknerská vysokohorská silnice

Národní park Vysoké Taury je známý svou nedotčenou přírodou a impozantními štíty, včetně toho nejvyššího za celé Rakousko – Grossglockneru s výškou 3 798 metrů.

Díky vysokohorské silnici Grossglockner si můžete užít pohled na Vysoké Taury z pohodlí auta. Je to jeden z nejlepších zážitků v Rakousku. 

Vjezd na vysokohorskou silnici je placený, ale bohatě se vám odmění výhledy na všechny světové strany. Uvidíte místa, která jsou běžně nepřístupná. 

Grossglockner vysokohorská silnice Rakousko
Grossglocknerská vysokohorská silnice / Vysoké Taury

Grossglocknerská vysokohorská silnice je považována za jednu z nejznámějších a nejkrásnějších panoramatických silnic. Provede vás 48 km dlouhým úsekem s více než třemi desítkami zatáček, kde překonáte převýšení 1 748 metrů.

Ubytování Vysoké Taury 😴

vysoké taury ubytování
Das Alpenhaus Kaprun

4* hotel s polopenzí + Sommercard v ceně

vysoké taury ubytování
Hotel LukasMayr

3* hotel s možností polopenze za dobrou cenu

Nenechte si ujít odbočku k ledovci Pasterze, na který se vám naskytne nejlepší pohled z vyhlídky Kaiser-Franz-Josefs-Höhe. Volně tu pobíhají svišti, v okolí jsou krásné vodopády a tyrkysová jezera. 

Více informací: Sepsali jsme samostatný článek s tipy na výlety a turistické trasy ve Vysokých Taurách v Rakousku. Zde zjistíte aktuální informace o otevírací době a ceně za vjezd na vysokohorskou silnici Grossglockner.

Ledovec Pasterze a vrchol Grossglockner po levé straně
Ledovec Pasterze a vrchol Grossglockner po levé straně

3. Klášterní knihovna Admont

Knihovna Admont v Horním Rakousku není jen tak ledajakou knihovnou. Jedná se totiž o největší klášterní knihovnu na světě, která zároveň patří k těm nejkrásnějším. 

Interiér knihovny je dechberoucí, s vysokými stropy, bohatou výzdobou a freskami, které zdobí stropy. Tyto fresky, dílo barokního umělce Bartolomea Altomonte, zobrazují vzdělání a vědu jako prostředek k dosažení skutečného osvícení a duchovního poznání.

klášterní knihovna admont / kam v rakousku

Uvidíte tady více než 200 000 svazků, včetně mnoha vzácných a starých tisků, rukopisů a inkunábulí. 

Kromě knihovny je klášter Admont známý taky svými uměleckými sbírkami, včetně gotického umění, a krásnými zahradami, které jsou přístupné veřejnosti. 

Více informací: Pro aktuality a informace o vstupném se podívejte na oficiální stránky kláštera Admont.

klášter admont rakousko

4. Wolfgangsee

Když se řekne Rakousko, jsou to právě rakouská jezera, co se mnohým vybaví. A Wolfgangsee je jedním z nejkrásnějším, s tyrkysovou a průzračně čistou vodou jako od moře v Chorvatsku.

Výhled z Zwölferhornna Sankt Gilgen a Wolfgangsee
Výhled z Zwölferhorn na Sankt Gilgen a Wolfgangsee

Navíc leží nedaleko Salzburgu v Solné komoře a pro nás z České republiky je velmi snadno dostupné. 

Užijte si plavání v křišťálově čisté vodě nebo plavbu na lodi, vydejte se po jedné z mnoha turistických stezek a užijte si kouzlo tradičních vesniček Sankt Wolfgang, Sankt Gilgen a Strobl na břehu jezera. 

Ubytování Wolfgangsee 😴

Tato ubytování zahrnují SommerCard, se kterou získáte zdarma vstup na zubačku, trajekty po jezeře a atrakce v okolí. Kartu dostanou všichni ubytovaní v den příjezdu spolu s letáčkem, co vše karta zahrnuje.

ubytování wolfgangsee
Wolf & Schaf Apartments

Nově zařízené apartmány v St. Wolfgang

ubytování wolfgangsee
Hotel-Garni Schernthaner

Rodinný hotel v centru Sankt Gilgen

Nenechte si ujít zubačku na Schafberg, která patří k tomu nejlepšímu v okolí jezera. Není nejlevnější, ale ty výhledy stojí za každé euro. Během chvíle překonáte převýšení 1 200 metrů až na ozubený vrchol, ze kterého je nejen výhled na Wolfgangsee, ale taky jezera Attersee a Mondsee.

Více informací: Sepsali jsme podrobného průvodce, co dělat v okolí jezera Wolfgangsee

zubačka Schafberg, Wolfgangsee
Sankt Wolfgang / co navštívit u Wolfgangsee

5. Salzburg – kam v Rakousku

Salzburg je město hudby, historie a úžasné architektury. Navíc ho obklopují majestátní alpské štíty, které zaručují jedny z nejlepších výhledů v okolí. 

Navštivte ohromující zámek Mirabell a projděte si krásně upravené zahrady plné soch, fontán a barevných květin. Pro nejlepší výhled na město vystoupejte na Hohensalzburg, jednu z největších středověkých pevností v Evropě. 

salzburg rakousko

Při návštěvě Salzburgu nemůžete vynechat procházku historickým jádrem, které je díky svým barokním stavbám zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Je plné muzeí, kaváren a restaurací. 

Pokud jste milovníky Mozarta, nenechte si ujít jeho rodný dům Mozart Geburtshaus. 

salzburg rakousko

6. Hallstatt

Hallstatt je ikonické alpské městečko, které je zapsané na seznamu UNESCO. Zasazené na úpatí jezera mezi výraznými horami, s dominantním kostelíkem, který převyšuje okolní alpské domy z 16. století.

Leží v Solné komoře u jezera Hallstätter See, které můžete zčásti obejít a po cestě natrefit na dechberoucí vyhlídky na město. 

hallstatt kam v rakousku

Lanovkou (dá se jít i pěšky s výhledem na jezero) vyjedete k vyhlídce Skywalk “Welterbeblick” s mostem, odkud je fantastický výhled na Hallstatt a okolí.

Kousek od vyhlídky je pak Halštatský solný důl, kde se projedete vláčkem, svezete na dřevěných skluzavkách a prohlédnete různé projekce a videa.

Když budete v Hallstattu, nenechte si ujít vrchol Krippenstein, na který se dostanete nejsnadněji lanovkou. Tady můžete navštívit nádhernou ledovou jeskyni, užít si výhled z ikonické vyhlídky “Pět prstů” nebo se jen procházet po upravených stezkách s výhledy na okolní štíty.

Hallstatt je neuvěřitelně populární. V sezóně vyrazte brzy, ať zaparkujete a užijete si atmosféru bez davů lidí. Nebo se sem vydejte mimo sezónu, kdy okolní vrcholy z části zahalí mlha a vytvoří zasněnou kulisu. 

Více informací: Sepsali jsme podrobného průvodce, co dělat v pohoří Dachstein a okolí (Hallstatt, Krippenstein, Hoher Dachstein). 

Krippenstein / co navštívit v Dachsteinu / Dachstein výlety a trasy
Výhled z Dachstein-Krippenstein

Ubytování Dachstein 😴

ubytování dachstein rakousko
COOEE hotel

Moderní hotel u Gosau s možností polopenze

ubytování dachstein rakousko
Alpine Club

Apartmány ve Schladming, ideální pro rodiny

7. Zell am See – Kaprun

Zell am See a Kaprun jsou živá a rušná střediska, obklopená alpskými vrcholky, která mají perfektní výchozí pozici pro objevování okolí. A že je tady co objevovat!

Výhled ze Schmittenhöhe na Zeller See a Zell am See
Výhled ze Schmittenhöhe na Zeller See a Zell am See

Vydejte se za dobrodružstvím na rakouský ledovec Kitzsteinhorn, vysoko nad úroveň moře do výšky 3 202 metrů, kde si můžete zalyžovat po celý rok. Nebo užívat výhled z vyhlídky Summit World 3000, která nabízí dechberoucí pohled na panorama Alp. 

Projděte si soutěsku Sigmund Thun Klamm, která vede po dřevěných mostech a lávkách podél strmých skalních stěn, a nabízí výhled na divokou vodu, vodopády a hluboká jezírka. 

Sigmund Thun Klamm výlety v okolí Zell am See

Jedním z nejlepších výletů v okolí Zell am See – Kaprun jsou přehrady Wasserfallboden a Mooserboden v nadmořské výšce 1 672 – 2 036 metrů. Sem se dostanete místním autobusem a největší otevřenou nakloněnou lanovkou v Evropě. 

Více informací: Čtěte našeho podrobného průvodce pro Zell am See a okolí

mooserboden rakousko
Mooserboden, Rakousko

8. Graz

Od impozantní architektury a zelených parků až po živou kulturní scénu – vítejte  v Grazu, druhém největším městě v Rakousku. 

Graz je městem inovací, kde se mísí tradiční rakouská kultura s moderním životním stylem, což se odráží v jeho gastronomii, obchodech a kavárnách. Je to město, které si zamilují jak milovníci historie, tak ti, kteří hledají moderní a živou atmosféru.

graz rakousko

Při návštěvě Grazu si nenechte ujít výhled z Schlossberg, který se tyčí na skále nad starým městem. Kromě chůze se sem dostanete taky vláčkem nebo proskleným výtahem, dolů můžete sjet taky tunelem. 

Projděte si historické jádro, zapsané na seznamu UNESCO, jehož uličky lemují zachovalé středověké domy. 

graz rakousko

Mezi další zajímavosti v Grazu patří Kunsthaus, muzeum současného umění, které vás zaujme svou futuristickou architekturou už zvenčí. Na večer si nenechte ujít návštěvu uměle vybudovaného ostrůvku Murinsel s kavárnou, který je zajímavě osvětlený. 

Na kraji města se nachází bazilika Mariatrost. Pokud se vám líbí bazilika Panny Marie na Svatém Kopečku v Olomouci, tady se vám bude líbit taky – bohatě zdobená bazilika na kopci, odkud si užijete nádherné výhledy na okolí. 

kunsthaus graz rakousko
Kunsthaus ve Štýrském Hradci

9. Krimmelské vodopády

Kromě krásných památek a zajímavostí ukrývá Rakousko taky největší vodopády v Evropě – Krimmelské vodopády.

Tyto kaskádovité vodopády dosahují výšky 380 metrů a jsou rozdělené do tří úrovní. Všechny úrovně propojuje 4 km dlouhá zpevněná stezka s 11 zastávkami po cestě. Budete vodopádům tak blízko, že na vás nezůstane nit suchá.

vodopády Krimmler / co navštívit v okolí Zell am See

Čím výš půjdete, tím méně turistů na stezce potkáte. Dojdete až do údolí s restaurací, kde se můžete projít k alpským pastvinám kolem divoké říčky Krimmler Ache. Cesta je široká, upravená a vhodná i pro kočárky.

K vodopádům se dostanete po placené vysokohorské silnici Gerlos Strasse – už při cestě po silnici uvidíte vodopády v dáli.

Více informací: Čtěte o nejkrásnějších místech v rakouských Alpách.

vodopády Krimmler / co navštívit v okolí Zell am See

10. Zillertalské Alpy

Krimmelské vodopády leží na severu Zillertalských Alp, které jsou známé pro své zaledněné vrcholky, táhlá údolí, průzračná jezera a daleké výhledy.

Naším oblíbený místem v Zillertalských Alpách je Schlegeis Stausee, vysokohorská přehrada obklopená alpskými štíty a nedotčenou přírodou. 

schlegeis stausee

Můžete se volně procházet kolem přehrady nebo si udělat túru k jedné z turistických chat v okolí. Tou nejznámější je Olpererova chata, ke které vás čeká asi 1,5-2 hodinové stoupání. Kromě horské chaty s terasou je tu malý, visutý most, kde si všichni dělají tu ikonickou fotku přehrady. 

A pokud si chcete užít lyžování téměř po celý rok, vydejte se na nedaleký ledovec Hintertux

Více informací: Čtěte tipy na výlety a turistické trasy v Tyrolsku v Rakousku

hintertux zillertalské alpy rakousko

Ubytování Zillertalské Alpy 😴

ubytování tyrolsko
Thermal-Badhotel Kirchler

Oblíbený hotel s wellness a možností polopenze

ubytování tyrolsko
VAYA Zillertal

4* hotel s wellness a možností polopenze

11. Wörthersee

Wörthersee je jedno z nejoblíbenějších rekreačních jezer v Rakousku, které leží na jihu Rakouska v Korutanech. Tady si užijete živou atmosféru a teplou, azurově modrou vodou, která je ideální pro plavání, windsurfing, vodní lyžování a další vodní sporty. 

worthersee rakousko

Okolí Wörthersee je kopcovité, s ukrytými vyhlídkami v lesích a kilometry turistických stezek. Z některých míst, jako je rozhledna Pyramidenkogel, je výhled až na vysoké alpské štíty. 

Pokud máte rádi golf, v okolí jezera se nachází několik golfových hřišť. 

Při návštěvě jezera si nenechte ujít taky město Klagenfurt na východním konci jezera, s krásně zachovalým starým městem a parkem miniatur světových památek Minimundus. Je tu taky příjemná botanická zahrada. 

Více informací: Inspirujte se nejkrásnějšími místy, kam v Korutanech nebo si užijte dovolenou u jednoho z jezer v Korutanech. Zde je podrobný průvodce pro jezero Wörthersee.

worthersee kam v rakousku

12. Innsbruck – kam v Rakousku

Innsbruck, hlavní město spolkové země Tyrolsko v Rakousku, je známé svým spojením alpské přírody a historie. Leží doslova v srdci Alp, kde ho obklopují majestátní horské štíty. 

Projděte se starým městem, které ukrývá mnoho historických památek. Jednou z nejznámějších je Zlatá střecha, pozlacený balkon, z něhož císař Maximilián I. sledoval uliční ruch.

Nebo se nechte vyvézt lanovkou Hungerburgbahn z centra města přímo na horský masiv Nordkette, který je součástí alpského parku Karwendel, největšího parku v Rakousku. Výhledy jsou odtud dechberoucí. 

Innsbruck je rájem pro lyžaře a snowboardisty, s několika světově proslulými lyžařskými středisky v blízkém okolí, jako je Nordkette, Patscherkofel a Stubai Glacier.

13. Wachau

Wachau je malebný region v Dolním Rakousku, který se rozprostírá mezi městy Melk a Krems na řece Dunaj. Celá oblast je známá svou nádhernou krajinou, historickými památkami a vinařstvím. Právě to jsou důvody, proč byla oblast Wachau zapsaná v roce 2000 na seznam světového dědictví UNESCO.

wachau rakousko

Užijte si výhledy na vinice, které se rozkládají na svažitých březích Dunaje, navštivte malebné vesnice nebo ochutnejte zdejší vína, jako jsou Grüner Veltliner a Riesling. 

Region je ideální pro pěší turistiku, cyklistiku nebo plavbu lodí po Dunaji. Kromě toho ale ukrývá nádherné památky. Při návštěvě Wachau si nenechte ujít klášter Melk, impozantní barokní klášter s krásně upravenými zahradami a nádhernou knihovnou. 

klášter melk wachau rakousko

Projděte si taky vesničku Dürnstein, nad kterou se nachází ruiny hradu, kdy byl údajně vězněn anglický král Richard Lví srdce během třetí křížové výpravy. Navíc jsou odtud nádherné výhledy na údolí obklopené zalesněnými kopci. 

Pokud hledáte klidnější místo, vydejte se do benediktinského kláštera Göttweig, který doslova vykukuje nad hustými lesy.

wachau rakousko

14. Národní park Gesäuse

Národní park Gesäuse je součástí Ennstalerských Alp, které sice nepatří k nejvyšším, ale přesto jsou naprosto dechberoucí.

Park se rozprostírá na severu Rakouska mezi Admontem a Hieflau. Je pro něj typický bujný zelený les v kombinaci s drsnými vápencovými vrcholy. Na své si tu přijdou jak milovníci lezení, tak ti, kteří se rádi jen tak bloumají krásnou přírodou. 

Pohled na Hochtor, nejvyšší vrchol národního parku Gesäuse
Pohled na Hochtor, nejvyšší vrchol národního parku Gesäuse

Pokud máte rádi Vysoké Tatry, tady se vám bude líbit taky s tím rozdílem, že tu nejsou davy lidí. Turistických tras je méně a stezky jsou spíše středně náročné až náročné. Odmění se vám ale dokonalým klidem a dechberoucími výhledy. 

15. Hrad Hohenwerfen

Hrad Hohenwerfen je majestátní středověká pevnost, která se tyčí nad městečkem Werfen asi 40 kilometrů jižně od Salcburku.

Tento impozantní hrad, postavený ve 11. století, sloužil různým účelům, od obranné pevnosti po vězení a lovecký zámeček.

hohenwerfen hrad kam v rakousku

Hrad se nachází na strmém kopci, takže je snadno viditelný už z dálky a navíc se z něj pokocháte nádherným výhledem na okolní údolí Salzachtal a Alpy. K hradu se dostanete pěšky nebo lanovkou.

16. Achensee

Achensee je jedním z nejkrásnějších rakouských jezer, které nabídne vše pro perfektní dovolenou. Křišťálově čistá voda obklopená alpskými štíty a krásně upravené okolí vhodné pro procházky i jízdu na kole.  

Jezeru se přezdívá “tyrolské moře”, protože je se svojí délkou 9 kilometrů největším jezerem v Tyrolsku. 

achensee kam v rakousku

Pokud milujete pěší turistiku, tady si přijdete na své. Jezero svírají Rofanské hory a naproti horský masiv Karwendel. Čekají tu na vás stovky kilometrů značených a udržovaných turistických tras.

Více informací: Sepsali jsme samostatného průvodce pro jezero Achensee v Rakousku

achensee kam v rakousku

Ubytování Achensee 😴

ubytování achensee
Das Rotspitz hotel

Tradiční hotel s dobrým poměrem cena/kvalita

ubytování achensee
Travel Charme Fürstenhaus

4* hotel u břehu jezera s wellness

17. Eisriesenwelt

Pokud mluvíme o nejkrásnějších místech, kam v Rakousku, ledová jeskyně Eisriesenwelt nedaleko Salcburku nemůže chybět. Jedná se totiž o největší ledovou jeskyni na světě, jejíž návštěva vám doslova vezme dech. 

Celková délka jeskynního systému Eisriesenwelt je více než 40 kilometrů, ale turistické trasy jsou přístupné pouze v prvním kilometru, kde jsou ledové formace nejvýraznější a nejimpozantnější. 

ledová jeskyně werfen kam v rakousku

Přístup do jeskyně zahrnuje jízdu relativně strmou lanovkou a následný pěší výstup (cca 20 minut), při kterém si užijete nádherné výhledy do okolí. Prohlídka probíhá s průvodcem a trvá asi hodinu. V jeskyni je kolem nuly, tak si nezapomeňte přibalit teplé oblečení. 

Uvnitř vás čeká sestup 700 schodů a následně stejný počet na výstup. Návštěva jeskyně tak není vhodná pro osoby s pohybovým omezením nebo menší děti. 

V sezóně přijeďte co nejdříve. Je tu sice velké parkoviště, ale i tak se brzy plní. 

Více informací: Zde je odkaz na oficiální web, kde si můžete koupit vstupenky online (při rezervaci předem jsou levnější).

ledová jeskyně werfen kam v rakousku

18. Přehrada Kölnbrein – kam v Rakousku

Kölnbrein v Korutanech je nejvyšší přehradní hrází v Rakousku. Dosahuje výšky 200 metrů a koruna hráze je dlouhá přes 600 metrů. 

Kromě toho nabízí dechberoucí výhledy na okolní horskou krajinu. Je tu vyhlídková platforma, ze které můžete obdivovat nádrž i přilehlé Alpy. Kolem přehrady pak vedou turistické trasy různých obtížností. 

kölbrein korutany rakousko
maltatal malta hochalmstrasse

K přehradě Kölnbrein se dostanete po placené vysokohorské silnici Malta Hochalmstraße, která poskytuje dechberoucí výhledy sama o sobě.

19. Muzeum Swarovski Krista

llwelten

Swarovski Kristallwelten je jedinečné muzeum a zážitkový park umístěný v Wattens, nedaleko Innsbrucku v Tyrolsku. Muzeum otevřeli v roce 1995 k oslavě stého výročí založení společnosti Swarovski a od té doby se těší čím dál větší oblibě. 

Při vstupu do areálu vás přivítá obří hlava postavená ze zeleně, s fontánou, která představuje ‘strážce’ Kristallwelten. 

Muzeum se skládá z několika “Komor divů”, které navrhli různí umělci a designéři. Každá komora nabízí jedinečnou instalaci nebo umělecké dílo, které využívá krystaly Swarovski k vytvoření ohromujících vizuálních efektů.

Kromě vnitřních expozic nabízí Kristallwelten taky nádherně upravené zahrady, kde uvidíte další umělecká díla a křišťálové instalace. V areálu je taky obchod Swarovski, kavárna a hřiště pro děti. Pro více informací se podívejte na oficiální stránky.

20. Vysokohorská silnice Silvretta 

Vysokohorská silnice Silvretta vás provede napříč jednou z nejkrásnějších oblastí v rakouských Alpách – pohořím Silvretta, kterému dominují křišťálově čistá jezera, zelená údolí a alpské štíty přesahující 3 000 metrů. 

silvretta co vidět v rakousku

Silnice vede z Partenenu v Montafonu až do Galtür. Její délka je 22,3 km.

Jedním z lákadel Silvretta Hochalpenstrasse jsou jezera. V horském sedle Bielerhöhe Pass pojedete kolem Silvretta Stausee a směrem na obec Partenen pak Vermunt Stausee. 

silvretta co vidět v rakousku

Na opačné straně horské silnice Silvretta leží oblíbené jezero Kops Stausee. Na rozdíl od předchozích dvou jezer se sem dostanete pouze pěšky nebo na kole. 

Více informací: Zde je odkaz na oficiální stránky vysokohorské silnice Silvretta, kde se dozvíte aktuální informace o vstupném a otevírací době. 

silvretta co vidět v rakousku

Co navštívit a vidět v Rakousku – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na zajímavosti a památky, kam v Rakousku. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Rakousku. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Toto byly naše tipy na nejkrásnější místa a zajímavosti, kam v Rakousku. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Rakousku

VÍDEŇ: Podívejte se na tipy, co navštívit ve Vídni (včetně vstupného a otevírací doby) a itinerář, jak strávit 3 dny ve Vídni. V článku Vídeň s dětmi sdílíme tipy, jak si užít Vídeň celá rodina.

RAKOUSKÉ ALPY: Inspirujte se našimi tipy, co navštívit v rakouských Alpách (turistické trasy, výlety).

Nebo rovnou vyražte do Tyrolska či k jezeru Wolfgangsee. Dalším oblíbeným místem v rakouských Alpách je pohoří Dachstein nebo krásné jezero Achensee. Skvělou destinací pro dovolenou je taky Zell am See.

Pokud si chcete užít nádherné nedotčené přírody, podívejte se, co navštívit ve Vysokých Taurách.

Inspirujte se nejkrásnějšími místy, kam v Korutanech nebo si užijte dovolenou u jednoho z jezer v Korutanech. Zde je podrobný průvodce pro jezero Wörthersee.

Shrnutí: Kam v Rakousku

Co navštívit a vidět v Rakousku? 

Pro nádherné památky a vyhlášená muzea navštivte města Vídeň, Salcburk nebo Graz. Za nádhernou přírodou se vydejte do rakouských Alp – Zillertalské Alpy, Vysoké Taury, pohoří Dachstein, to jsou jen některé oblasti s nádhernou a nedotčenou přírodou. Nebo si užijte křišťálově čistou vodu rakouských jezer, jako je Wolfgangsee, Wörthersee a Achensee. 

Kam do přírody v Rakousku? 

Jestli je Rakousko něčím vyhlášené, je to právě zdejší příroda, která je naprosto dechberoucí. Můžete sem jezdit stále dokonale a stále budete mít co obdivovat. Od adrenalinových vyhlídek v okolí Krippenstein a Hoher Dachstein po osamělé stezky v národním parku Gesäuse. Díky vysokohorských silnicím Silvretta a Grossglockner se dostanete i do míst, která jsou běžně nepřístupná. 

Jaké jsou nejzajímavější atrakce a památky, co neminout v Rakousku? 

Swarovski Kristallwelten je jedinečné muzeum s křišťálovými instalacemi a vizuálními efekty, které se nachází v Tyrolsku nedaleko Innsbrucku. Nádhernými freskami a výzdobou se pokocháte v klášteře Admont, který ukrývá největší  klášterní knihovnu na světě. Barokní klášter Melk na vás dýchne svou duchovní atmosférou, bohatým zdobením a krásně upravenými zahradami, které jsou typické pro velkolepé paláce. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *