18 tipů, jak si užít Vídeň s dětmi

kam ve Vídni s dětmi/ Vídeň s dětmi

Plánujete navštívit Vídeň s dětmi? Mrkněte na 18 tipů, kam ve Vídni s dětmi a co navštívit, abyste si výlet do Vídně užili celá rodina.

Vídeň je město plné velkolepých paláců, muzeí a kaváren. Dáte si tu výborný štrúdl, pokocháte výhledem z nejvyšší stavby Rakouska a taky strávíte perfektní čas se svými dětmi. Jen to chce běžný program upravit, protože většina dětí by asi nebyla nadšená z celodenního chození po památkách a umění, kterými je Vídeň prošpikovaná. Naštěstí je ve Vídni spousta míst, které budou bavit děti i rodiče a dnes si ukážeme ty nejlepší z nich.

18 tipů, kam ve Vídni s dětmi

Přírodopisné muzeum

Přírodopisné muzeum je jedno z nejlepších muzeí ve Vídni pro děti. Mladší i starší ratolesti si tu přijdou na své. Muzeum je rozprostřené do více pater a částí, kdy každá je věnovaná jinému tématu. Bavit bude milovníky ptáků, motýlů nebo ty, které zajímá geologie, historie světa a živých věcí.

Děti si zblízka prohlédnou lední medvědy, lachtany nebo žirafy. Vyzkoušíte si, jak probíhá výbuch sopky nebo jak byste vypadali v prehistorické době. Vrcholem je pro většinu dětí Dinosaal s kostrami a pohybujícím se dinosaurem, kde děti jen fascinovaně koukají.

Objednat vstupenky online.

Za výhledem do katedrály svatého Štěpána

Děti milují výhledy. A skvělé výhledy zažijete z katedrály svatého Štěpána. Impozantní gotické a románské stavby ze 13. století, která dominuje většině vídeňských fotografií. Katedrála zaujme svou vícebarevnou taškovou střechou. Ta především na slunci krásně vyzní. Vstup do katedrály je zdarma, ale za výhled do jedné z věží si už připlatíte. Lepší výhled na Vídeň i střechu je z Jižní (vyšší) věže.

Vídeň s dětmi

Kočičí kavárna

Na něco dobrého si můžete zaskočit do kočičí kavárny Cafe Neko kousek od katedrály sv. Štěpána. Děti budou určitě z chlupatých mazlíčků nadšené.

Haus der Musik

Haus der Musik neboli Dům hudby najdete pár minut od kočičí kavárny. Interaktivní, poučné a zábavné muzeum o hudbě se 4 patry exponátů nejznámějších rakouských skladatelů od Mozarta přes Schuberta, Strausse až po Schoenberga. Děti budou nadšené ze zvukové galerie, hudebních schodů nebo až si vyzkouší vést vlastní orchestr.

Přeskočit frontu a koupit vstupenky do Haus der Musik.

Španělská jezdecká škola

Součástí komplexu Hofburg je Španělská jezdecká škola, která patří mezi čtyři nejprestižnější jezdecké školy na světě. V rámci vstupenky se dostanete na ranní trénink legendárních lipicánských hřebců. Ještě lepší zážitek je samotná show, kde koně předvádí tance a nejrůznější skoky. Bývá často vyprodáno docela dlouho dopředu, tak určitě nezapomeňte rezervovat několik týdnů předem (dá se případně zrušit 24 hodin předem zdarma).

Vídeň s dětmi

Motýlí dům

Kousek od Španělské jezdecké školy, v komplexu paláce Hofburg, vybudovali před pár lety Motýlí dům. Je to taková oáza klidu uprostřed Vídně. Při troše štěstí vám přistanou krásní velcí motýli přímo na rukou.

Time Travel Vienna

Jak poznat dějiny Vídně hravou formou? Zajděte do Time Travel Vienna. Pomocí cestování časem zažijete, jak žila vídeňská šlechta, budete se ukrývat před bombami během druhé světové války nebo poznáte komické myšlenky Mozarta. Vrátíte se zpět v čase díky 5D kinu, virtuální realitě, animovaným modelům a speciálním efektům.

Přeskočit frontu a koupit vstupenky do Time Travel Vienna.

Muzeum vojenské historie

Muzeum vojenské historie leží 15 minut od paláce Belvedere. Potěší především kluky svojí sbírkou od středověku až po současnost – staré vojenské domy, uniformy, výzbroj, vyznamenání, tankový park (od jara do podzimu) nebo obrovské protiletadlové dělo. To vše v nádherných interiérech.

Park Prater

Prater je obrovský park, který byl zařazený mezi deset nejkrásnějších městských parků na světě. Jeho součástí je Wurstelprater, dlouhý areál pouťových atrakcí, horských drah, arkád a míst s občerstvením. Tou nejznámější atrakcí je Obří kolo (Riesenrad), ze kterého zažijete skvělý výhled na Vídeň. Lístek si můžete objednat jednoduše předem.

Park je volně přístupný. Nekupujete si samostatnou vstupenku, která by vás umožnila vstup do všech atrakcí. Každá atrakce je zpoplatněná zvlášť a většinou se pohybuje od 5 € a výš. Některé atrakce jsou otevřené celoročně, jiné jen od jara do podzimu. I kdyby jste neplánovali návštěvu zábavného parku, můžete si v Prateru odpočinout nebo dát piknik.

Madame Tussauds museum

Naproti Obřímu kolu stojí muzeum Madame Tussauds neboli Muzeum voskových figurín. Muzeum voskových figurín je vždycky záruka zábavy. Tady se zabaví celá rodina. Některé sochy představují důležité osobnosti Rakouska, ale uvidíte tu řadu světoznámých jmen, jako je Audrey Hepburn, Johny Depp, Daniel Craig, Lady Gaga a další.

Přeskočit frontu a zarezervovat vstupenku předem.

Hned vedle je Čokoládové muzeum. Další skvělá zastávka, ale za nás spíše pro starší děti.

Haus des Meeres

Haus des Meeres je obrovské akvárium a terárium umístěné ve staré neprůstřelné věži. Najdete tu krásný víceúrovňový tropický dům s volně se pobíhajícími ptáky a opicemi. A taky spoustu krokodýlů, hadů a žraloků. Nebojte, ty tu už volně nepobíhají ?. Občerstvit se můžete ve střešní restauraci a užít si panoramatický výhled na Vídeň.

Muzeum iluzí

Velká zábava pro celé rodiny. Optické klamy na plakátech a ve vitrínách, místnosti, kde jsou děti dvakrát větší než jejich rodiče. Nebo nechat naservírovat tatínkovu hlavu na talíř? Tady jde díky iluzi zažít vše. Vstupenky se dají rezervovat předem.

Technické muzeum

Zajímá děti věda, fyzikální zákony a technika? Zajděte omrknout Technické muzeum, které je umístěné v krásné historické budově. Interaktivní a vtipnou formou tady vysvětlují vše z historie technologií a lidské činnosti. Děti si vyzkouší, jak fungují fyzikální pokusy, prohlédnete parní stroje, letadla a další zajímavosti.

Vídeň s dětmi

Pro opravdu malé děti je tu sekce “mini” a “miniXplore”,, kterou tvoří velké hrací plochy, kde se děti zabaví v nejrůznějších kreativních prostředích. Pro starší děti je pak určená výstava “v pohybu”, díky které se dozví více o světě mobility pomocí 30 interaktivních výukových stanic.

Přeskočit frontu a rezervovat vstupenky do Technického muzea předem.

Dětské muzeum v zámku Schönbrunn

Kindermuseum Schloss Schönbrunn umožňuje dětem přiblížit, jak se žilo za Habsburků v 18. století. Děti si vyzkouší dobové kostýmy, pohrají s hračkami z dřívější doby, zapózují v trůnu apod. V muzeu se děti dozví vše jednoduchou formou, kterou oceníme i my dospělí. A hlavně je to opravdu zábava.

Z muzea můžete zamířit do zahrad paláce Schönbrunn, kde je parádní bludiště s nejrůznějšími hracími prvky nebo se projet vláčkem, ať si nohy trochu odpočinou. Nachodíte tady dost, takže s menšími dětmi určitě berte kočárek nebo nosítko.

Vídeň s dětmi

ZOO Schönbrunn

Nejstarší ZOO na světě tady nemůže chybět. Místo, kde máte možnost vidět pandy obrovské. A ty uvidíte jinak až v Číně. ZOO v zámku Schönbrunn je v hledáčku většiny rodičů, kteří plánují Vídeň s dětmi. A není se čemu divit. ZOO byla pětkrát po sobě vyhlášená nejlepší ZOO v Evropě. Nenechte si ujít dům deštného pralesa, který napodobuje klima v pralesích a volně tu poletují ptáci a netopýři nebo akvárium s podvodním tunelem a velkým displejem z korálových útesů.

Přeskočit frontu a rezervovat vstupenky předem.

Dunajská věž a Donau park

Dunajská věž je se svými 252 metry nejvyšší stavbou v Rakousku. Co z toho vyplývá? Výhledy na Vídeň jsou odtud parádní. Nahoře jsou dvě patra – v jednom je restaurace a v druhém kavárna. Obě patra se otáčejí na svých osách každých 26 minut. Vstupenku můžete zarezervovat online.

Celý park ale stojí za návštěvu. Hlavně s dětmi. Najdete tu velké dětské hřiště s několika skluzavkami, které v pohodě uvezou i rodiče :). Taky tu jezdí barevná lokomotiva, která už sice něco zažila, ale i tak jízda stojí rozhodně za to. Okruh je dlouhý něco přes 3 km a trvá necelých 20 minut. Vystoupit nebo nastoupit můžete na 3 místech.

Hundertwasser House

Hundertwaser House je bytový dům, který navrhl umělec Friedensreich Hundertwasser. Je barevný, zábavný, jedinečný a na jeho střeše porostlý více než 200 stromy. To z něj dělá perfektní zastávku pro celé rodiny. Kousek od něj je Hundertwasser Village. Bývalá továrna, kterou umělec předělal ve stejném stylu jako bytový dům. Je tu pár obchůdků se suvenýry a kavárny.

Vánoční trhy

Nejlepší období pro návštěvu Vídně? Rozhodně Vánoce. Vídeň je proslulá svými trhy. Každoročně se jich tu koná 13. Nejznámější je Vídeňský vánoční svět na Rathausplatz s velkým kluzištěm a nádhernou radnicí v pozadí. Stánky s ruční prací, voňavé rakouské pokrmy a teplý svařák lákají každoročně masy místních i turistů.

Kam ve Vídni s dětmi – MAPA

Kde se ubytovat ve Vídni s dětmi?

Perfektním hotelem pro rodiny s dětmi je hotel Jufa. Jen 5 minut od stanice Enkplatz (linka metra U3), odkud jste přímo v centru za čtvrt hodinky. Vybrat si můžete mezi rodinnými pokoji i apartmá pro až 5 osob. Děti si můžou pohrát v dětském koutku. V docházkové vzdálenosti je řada kaváren, parků i restaurací. A ta cena je bezkonkurenční.

Druhým tipem je hotel Admiral, který leží hned za Muzejní čtvrtí a kousek od Přírodovědeckého muzea, paláce Hofburg a dalších oblíbených míst ve Vídni. Pokoje jsou prostorné s malou ledničkou. Blízko je to taky ke známému trhu Naschmarkt, kam můžete zajít na něco dobrého.

Jak ušetřit ve Vídni s dětmi?

Nejlepší možností, jak ušetřit při návštěvě Vídně, je karta Vienna City Card. Je to oficiální vídeňská karta, která nabízí neomezené cestování po Vídni a slevu na více než 200 míst. Na kartě výrazně ušetří i rodiny s dětmi. Jedno dítě do 15. narozenin má totiž nárok na bezplatné cestování s každou zakoupenou kartou.

Pokud jedete ve čtyřech – 2 děti a 2 dospělí, stačí vám 2 karty a děti cestují zdarma na vaše karty. Pro děti navíc platí snížené vstupné do řady památek (někde dokonce zdarma), takže nepotřebují slevovou kartu Vienna City Card. Dospělí pak ušetří na vstupném právě díky kartě.

Kartu si můžete koupit na 24 hodin, 48 hodin nebo 72 hodin. Dle toho se pak liší i cena. Vienna City Card zahrnuje téměř všechny památky a zajímavá místa ve Vídni. Slevy se nejčastěji pohybují v rozmezí 10-30 %. Níže najdete slevy na ty nejnavštěvovanější místa ve Vídni s dětmi – jak velká je sleva v procentech a kolik v eurech ušetříte:

 • Dunajská věž (úspora 2,90 €/20 %)
 • Haus der Musik (úspora 4 €/29 %)
 • Muzeum vojenské historie (úspora 2 €/29 %)
 • Zámek Schönbrunn (úspora 4 €/15 %)
 • Kindermuseum Schönbrunn (úspora 4,5 €/17 %)
 • ZOO Schönbrunn (úspora 3,5 €/16 %)
 • Hundertwasserhaus museum (úspora 3,3 €/30 %)
 • Přírodovědecké muzeum (úspora 2 €/17 %)
 • Madame Tussauds Museum (úspora 7,2 €/30 %)
 • Španělská jezdecká škola (úspora 2 €/13 %)
 • …a mnoho dalších (Kompletní seznam míst najdete tady)

O kartě jsem psala podrobný článek, kde na názorném příkladu uvidíte, zda se vyplatí i vám.

Cena karty se liší dle doby, na kterou si jí zakupujete:

Dopravu zdarma mají taky všechny děti ve věku do 6 let a ty starší do 15 let o hlavních prázdninách, svátcích a v neděli.


Toto bylo našich 18 tipů, kam ve Vídni s dětmi. Jaké jsou ty vaše? Kam zamíříte?

Šťastnou cestu a ať se ve Vídni líbí ?!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *