Kam s dětmi v Amsterdamu: 16 tipů, co navštívit (+ mapa)

kam v amsterdamu s dětmi

Plánujete navštívit Amsterdam s dětmi? Tento průvodce vám pomůže s plánováním, kam s dětmi v Amsterdamu + další užitečné informace (doprava s dětmi, ubytování pro rodiny s dětmi v Amsterdamu a přehledná mapa s tipy).

16 tipů, kam s dětmi v Amsterdamu

Amsterdam je jedno z nejlepších měst, které můžete v Evropě navštívit s dětmi. Dovolenou si tady užije celá rodina s malými dětmi i dospívajícími. Navštivte zábavné atrakce, svěží holandské parky a malebnou krajinu v okolí větrných mlýnů. Níže najdete 16 tipů na výlety a aktivity, pokud plánujete navštívit Amsterdam s dětmi.

1. Procházky podél kanálů

Amsterdam kanály Jordaan

Už jste taky slyšeli, že Amsterdam jsou Benátky severu? V Amsterdamu je na 165 kanálů o délce 71 km a celkem 1700 mostů. To je 4x víc mostů než v Benátkách.

Procházet se kolem kanálů je zábavné a je to skvělá možnost, jak poznat Amsterdam s dětmi. Vidět, jak budovy “vystupují” přímo z vody, to je něco, co nedá spát nejednomu dítěti.

Procházky podél kanálů jsou taky skvělá možnost pro rodiče s malými dětmi v kočárku, protože trasy podél kanálů jsou nenáročné. Jsou tu lavičky a příjemný klid, pokud se nepohybujete v nejužším centru.

Při svých toulkách určitě nevynechejte čtvrt Jordaan, uličky Negen Straatjes nebo kanály poblíž mostu Magere Brug.

2. Plavba lodí

Z lodi můžete obdivovat Amsterdam zase z jiného úhlu. A je to zábava. Vybrat si můžete mezi různými plavbami.

Co třeba večerní plavba s pizzou, kterou ocení hlavně starší děti? Nebo plavba v uzavřené lodi, která je ideální pro podobné neposedy. Na výběr je i oblíbená plavba v otevřené lodi. Rezervujte plavbu lodí zde.

3. Královská ZOO ARTIS

Královská Zoo ARTIS sídlí v Amsterdamu už od 19. století. Je to krásné místo plné zeleně, barevných květin a nádherných prostor kolem dostatečně velkých výběhů pro zvířata.

Rozmanitost druhů zvířat je tady obrovská. Můžete si dát piknik v trávě, navštívit Motýlí dům nebo planetárium.

Vedle Zoo najdete muzeum Microbia, které vám představí svět mikrobů zábavnou a interaktivní formou. Skvělá a ojedinělá aktivita pro děti i dospělé.

Vstupné je vyšší, ale stojí to za to. Celý prostor je komplexní, dotažený do detailu a plný spousty aktivit.

Vstupné do zoo ARTIS je 25 € pro všechny nad 13 let a 21 € pro děti 3-12 let. Otevřeno je denně v čase 9:00-18:00. Rezervujte vstupenky kliknutím zde.

Adresa: Plantage Kerklaan 38-40

Nejlepší ubytování v Amsterdamu 😴

XO Hotels Blue Square

Elegantní hotel za dobrou cenu

Hotel Holiday Inn

Moderní hotel s výbornou dostupností

4. Amsterdam s dětmi na kole

amsterdam na kole

Amsterdam je jedno z nejpřátelštějších měst pro cyklisti. Aby ne, když tu žije přes 800 tisíc lidí a kol je tu dokonce přes 900 tisíc. Jízdní pruhy najdete všude a cyklisté mají taky svojí značku na semaforu.

Na druhou stranu mohou být místní obyvatelé při jízdě trochu neohleduplní, pokud se jim pletete do cesty a nevíte, kudy kam.

Přesto je kolo jednou z nejlepších možnosti, jak prozkoumat město a dostat se například do vzdálenějších čtvrtí města. A s dětmi je ta zábava o to větší.

Půjčovny kol jsou na každém kroku nebo vám kola půjčí i v hotelu. Pokud nechcete jet s dětmi do ulic, můžete vyrazit na kole napříč parkem Vondelpark.

5. Muzeum vědy NEMO

Výhled z NEMO

Muzeum vědy NEMO, to je 5 pater experimentů a zábavy. Vše je rozdělené do sekcí – lidské tělo, vesmír, energie, gravitace, voda a další části. V každém patře je nějaké občerstvení nebo restaurace.

Střešní terasa je perfektním zakončením návštěvy muzea. Je tady občerstvení, posezení, výhled na město a navíc expozice Energetika. Uvidíte větrné mlýny nebo například speciální sedadla pokrytá fólií se solárními články, které pohlcují energii. Kolik energie solární články vyrobily poznají děti podle LED světel v sedadle.

Když je hezky, spustí se na střeše vodní koryta, kde si můžou děti hrát s vodou a vy vlažit nohy. Střešní terasa je otevřená v čase 10:00-17:30 (při špatném počasí je uzavřená).

 • Plné vstupné do muzea NEMO je pro všechny nad 4 roky 17,50 €. Rezervace předem je povinná.
 • Muzeum je otevřené denně v čase 10:00-17:30.
 • Adresa: Oosterdok 2

6. Muzeum voskových figurín

Dam Square Amsterdam

Muzeum voskových figurín (Madame Tussauds Museum) je oblíbeným místem pro celé rodiny v řadě měst. A není tomu jinak ani v Amsterdamu, kde je na co se dívat.

Kluky zaujme Hulk a další postavy z Marvelovek a holky zpěvačka Beyonce nebo princ Harry a Meghan. Madame Tussauds Museum leží přímo na náměstí Dam. Čím je tohle náměstí zvláštní? V roce 1270 tady byl totiž založen Amsterdam. Dnes je to sídlo Královského paláce.

 • Plné vstupné pro všechny nad 16 let je 23 € a pro děti ve věku 3-15 let 19 €. V den návštěvy jsou vstupenky dražší – rezervujte alespoň den předem.
 • Otevřeno je denně v čase 10:00-18:00 (některé dny až 20:00 – upřesníte si při rezervaci).
 • Adresa: Dam 20

7. Národní námořní muzeum

Námořní muzeum Amsterdam

Národní námořní muzeum (Het Scheepvaartmuseum) najdete kousek od muzea vědy NEMO. Tady se zabavíte s dětmi klidně na 3-4 hodiny. Je tu toho tolik, co můžete dělat a objevovat.

Dozvíte se, jak se dříve mořeplavci připravovali na své cesty, prohlédnete rukopisy a historické mapy a další interaktivní výstavy. Některé jsou přímo uzpůsobené pro děti. Například výstava Příběh velryby vypráví více o historii lovení velryb a jak se z nich staly ohrožené druhy.

Nebo v replice lodi VOC Amsterdam si můžete zkusit ovládat kormidlo, lehnout do houpací sítě, vystřelit si z děla a pomocí virtuální reality se vrátit do 17. století.

 • Plné vstupné do Námořního muzea je 17,50 € a snížené pro děti 4-17 let pak 8,50 €.
 • Muzeum je otevřené denně v čase 10:00-17:00.
 • Adresa: Kattenburgerplein 1

8. Vondelpark

Vondelpark Amsterdam

Největší oáza zeleně v Amsterdamu. Tak by se dal popsat Vondelpark, kde místní rádi tráví svůj volný čas. Můžete si tu dát piknik v trávě, projet na kole, přivonět k růžím v zahradě, podívat na venkovní představení nebo si dát něco dobrého v jedné z restaurací a kaváren.

9. Westerpark

westerpark amsterdam

Westerpark je skvělý rodinný park na jihu Amsterdamu. Je tu velké jezero, dětská hřiště, kavárny, restaurace i zmrzlinárny.

Adresa: Haarlemmerweg 4

10. This is Holland

Jak dětem co nejvíce přiblížit Holandsko? Jednoduše tak, že okusí Holandsko na vlastní kůži díky simulaci v atrakci This is Holland.

Pomocí 5D letu se proletíte nad kanály a nejkrásnějšími místy v Amsterdamu, pokocháte se tulipánovými poli nebo uvidíte ikonické větrné mlýny z ptačí perspektivy. Budete si připadat, jako byste skutečně letěli ve vrtulníku.

Ještě před letem se zajímavou a zábavnou formou dozvíte víc o historii Nizozemí.

Vstupné pro všechny nad 13 let je 23 € a pro děti 4-12 let 19 €. Rezervace je povinná. This is Holland je otevřený denně v čase 10:00-18:00. Uvnitř se nesmí fotit. Kliknutím sem si zakoupíte vstupenky.

Adresa: Overhoeksplein 51

Damrak Amsterdam / co navštívit v Amsterdamu

11. Vyhlídka A´DAM

A´DAM Lookout je nejvyšší budova ve městě a na jejím vrcholu je otočné patro se spoustou zábavných aktivit.

Můžete si tu dát jídlo v restauraci, s něčím dobrým relaxovat na velkých polštářích, užívat si panoramatický pohled na město, projet se díky VR v horské dráze nad Amsterdamem nebo se zhoupnout na nejvýše položené houpačce v Evropě (houpačka i VR pro děti nad 1,20 m).

Už jízda nahoru výtahem stojí za to díky světelným a zvukovým efektům.

ADAM'LOOKOUT Amsterdam / co navštívit v Amsterdamu

Vstupné pro všechny nad 13 let začíná na 14,50 € (pro děti 4-12 let 8,50 €) při rezervaci online, na místě jsou lístky o 2 € dražší.

A’DAM Lookout je otevřená denně v čase 10:00-22:00. Díky své výšce si odtud užijete jedny z nejlepších výhledů na celý Amsterdam. Zde si můžete rezervovat vstupenky předem.

Adresa: Overhoeksplein 5

Nejlepší ubytování v Amsterdamu 😴

Hostel Via Amsterdam

Ubytování s živou a přátelskou atmosférou

Leonardo Hotel

4* hotel s nádherným výhledem na Amsterdam

12. Dům Anny Frankové

Dům Anny Frankové je jedním z nejvyhledávanějších míst v Amsterdamu. Návštěvu bych ale doporučila spíše pro starší děti, které už mají pochopení pro události spojené s válkou.

Muzeum Anny Frankové vypráví příběh mladé dívky Anne a její rodiny, kteří se schovávali 2 roky v zadní části budovy během okupace v roce 1942. Během této doby si Anne psala deník, kde zapisovala všechny své myšlenky. V roce 1944 je našli a odvezli do koncentračního tábora.

Přežil pouze otec, který v roce 1947 diář publikoval, aby ukázala světu jeden z nejvěrnějších obrazů holocaustu. Je to emočně silné a po děti poučné místo.

Jak navštívit Anne Frank Huis

Vstupné do muzea je 17 € pro dospělé, 7 € pro děti 9-17 let a 1 € pro děti do 8 let.

Otevřeno je denně v čase 9:00-22:00. Mimo sezónu je otevírací doba kratší – pondělí až čtvrtek 9:00-18:00 a pátek až sobota 9:00-20:00. Konkrétní čas zjistíte při rezervaci.

Upozornění: Vstupenky do muzea je nutné rezervovat předem a to co nejdříve. Lístky jdou do předprodeje každé úterý vždy na 6 týdnů dopředu. V sezóně od jara do podzimu je běžné, že jsou na celé období vyprodané.

Adresa: Westermarkt 20

13. Výstava Body Worlds

Ve výstavě Body Worlds se s dětmi dozvíte vše o fungování lidského těla a účincích štěstí. Výstava se skládá z 200 skutečných lidských těl, které zůstávají dokonalé díky plastinaci. Plastinace je technika, kterou se nahrazují tělesné tekutiny silikonovou pryží a těla jsou tak bez zápachu, suchá a vydrží déle než egyptské mumie.

Vidíte všechny kosti, svaly, žíly, nervy i orgány a jak tělo reaguje, když například hrajete na saxofon, skáčete, co dělá s vaším tělem kouření nebo proč žijí šťastní lidé déle. Skvělá a poučná výstava.

14. Tulipánová pole Keukenhof

Keukenhof

Tulipány jsou národní květinou Nizozemí. Každé jaro se od března do poloviny května otevírají návštěvníkům tulipánová pole, kde uvidíte na vlastní oči dlouhé lány plné barev a vůní.

Můžete se najíst na balíkách sena a na začátku si vyzvednout brožuru o tulipánech, kterou postupně děti vyplní a na konci dostanou dárek. Součástí je taky malá zoo s kozami, králíky a pávy, dětské hřiště a bludiště.

Keukenhof

Tulipánová pole Keukenhof najdete hodinu jihozápadně od Amsterdamu u městečka Lisse, nedaleko letiště Schiphol.

☞ Tulipánová pole jsou otevřená od cca března do poloviny května v čase 8:00-19:30. Rezervace předem je povinná.

Nejjednodušší možností, jak se dostat do Keukenhof, je auto nebo autobusem přímo z Amsterdamu.

Adresa: Stationsweg 166A, 2161 AM Lisse

15. Větrné mlýny Zaanse Schans

Větrné mlýny jsou symbolem Nizozemí. Skanzen větrných mlýnů ve vesničce Zaanse Schans leží severně od Amterdamu a je to ideální výlet pro rodiny s dětmi.

Oblast je volně přístupná, takže se tu můžete jen tak pocházet a kochat se okolím. Nebo nakoukněte do muzeí a atrakcí, která se tady nachází. Myslím, že nejen děti budou nadšené z muzea sušenek a čokolády, sýrárny, továrny dřeváků a dalších.

Do muzeí se už platí vstupné – můžete zaplatit na místě do jednotlivých muzeí nebo si koupit kartu Zaanse Schans Card, díky které se dostanete všude. Mlýny můžete navštívit z Amsterdamu taky v rámci výletu se zajištěnou dopravou.

 • Otevírací doba: Oblast je volně přístupná, muzea otevřená 10:00-17:00
 • Adresa: Kalverringdijk Schansend, Kraaienest, Zaandam,

16. Museumplein

Museumplein je oblast plná muzeí kousek od centra v Amsterdam – najdete tu Rijksmuseum, muzeum Van Gogha, muzeum Moco (skvělé pro větší děti, které si rádi fotí zajímavosti).

Rijskmuseum Museumplein Amsterdam

Kromě toho je Museumplein oblíbenou rekreační zónou pro místní, kteří tu rádi tráví čas. Uprostřed je velká fontána, dětské hřiště, občerstvení a dostatek míst, kde si můžete rozbalit piknik v trávě. Zdarma můžete navštívit taky menší zahradu u Rijksmuseum.

Moco museum Amsterdam

Kde se ubytovat v Amsterdamu s dětmi

XO Hotels Blue Square

Elegantní hotel za dobrou cenu

Hotel Holiday Inn

Moderní hotel s výbornou dostupností

Hostel Via Amsterdam

Ubytování s živou a přátelskou atmosférou

Leonardo Hotel

4* hotel s nádherným výhledem na Amsterdam

Amsterdam s dětmi: DOPRAVA

Letiště Schiphol je pro rodiny s dětmi přívětivé. Děti se tu zabaví několika prvky z vědeckého muzea NEMO, je tu zábavné hřiště a Airport Park, odkud můžete pozorovat s dětmi letadla.

Z letiště se do Amsterdamu dostanete nejsnadněji vlaky. Nádraží je přímo pod letištěm. Lístky si koupíte ve žlutomodrých automatech za 5,90 €, popř. online. Ceny platí pro všechny nad 12 let.

Pro děti ve věku 4-11 let je jízdné ve vlaku 2,50 € (cena platí na celý den, pokud byste se chystali s dětmi daný den vlakem ještě někam jinam). Děti do 3 let mají cestu zdarma, pokud sedí na klíně.

Amsterdam s dětmi: MHD

Děti do 3 let mají MHD v Amsterdamu zdarma. Pro děti 4-11 let jsou zvýhodněné denní vstupenky za 4 €, se kterými cestují neomezeně po 24 hodin v autobusech, tramvajích i v metru (neplatí pro vlaky z letiště). Kartu jen oskenujete při vstupu i výstupu.

Od 12 let už pro děti platí stejné vstupné jako pro dospělé. Dají se pořídit zvýhodněné vícedenní lístky. Platí v hodinách, ne ve dnech, tj. pokud máte lístek na 24 hodin a poprvé se svezete v 10 hodin ráno, bude vám lístek platit do dalšího dne do 10 h ráno.

Pokud plánujete využívat veřejnou dopravu jen zřídka, můžete si pořídit jednorázový lístek na 1 hodinu za 3,40 € (není snížená sazba pro děti).

Vstupenky si pořídíte na letišti (v trafikách AKO či v návštěvnickém centru I am Amsterdam) nebo pak na některém nádraží v Amsterdamu (v prodejnách dopravce GVB).

Atrakce This is Holland a vyhlídková plošina A´DAM Lookout leží v části Amsterdam-Noord. Sem se dostanete jednoduše bezplatným trajektem přes řeku IJ, který vyplouvá každých pár minut od nádraží Amsterdam Centraal (cesta trvá taky pár minut).

Sepsali jsme podrobného průvodce pro dopravu v Amsterdamu, stejně tak o letišti Schiphol v Amsterdamu.

Amsterdam Centraal trajekt
Nástupiště trajektů v Amsterdamu

Jak ušetřit v Amsterdamu s dětmi: I am Amsterdam Card

Amsterdam je jedno z těch měst, kde nemusíte zaplatit za vstupné ani korunu a dokonale nasajete místní atmosféru. Na druhou stranu má nádherná muzea a skvělé atrakce, které povýší návštěvu Amsterdamu o dalších několik stupňů.

I když poskytuje zvýhodněné vstupné pro děti, pro dospělé a starší děti nabízí taky možnost, jak ušetřit, pokud plánujete navštívit víc míst – kartu I am Amsterdam.

Výhody karty I am Amsterdam

 • Neomezené cestování po Amsterdamu (metro, autobusy, tramvaje, trajekty)
 • Vstup zdarma do více než 70 muzeí a atrakcí ve městě včetně Rijksmuseum, Van Gogh Museum, muzea vědy Nemo, královské zoo ARTIS, větrných mlýnů Zaanse Schans, muzea Moco, A´DAM Lookout nebo Rembrandtova domu.
 • Sleva do celé řady dalších míst v Amsterdamu, jako je Heineken Experience.
 • Zdarma hodinová plavba po kanálu
 • Zdarma zapůjčení kola na 24 hodin

Ceny za kartu začínají na 60 €. Zde najdete podrobné informace Po koupi vám přijdou do emailu obratem veškeré potřebné informace.

Další možností, jak ušetřit v Amsterdamu, je turistické karta Amsterdam Pass, která nabízí zase jiné výhody. Potřebné informace a srovnání karet najdete v mém samostatném článku.

Amsterdam s dětmi: MAPA

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Amsterdamu s dětmi. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Amsterdamu s dětmi . Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byly naše tipy na zajímavosti a atrakce, kam v Amsterdamu s dětmi. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Amsterdamu

AMSTERDAM ITINERÁŘ: Inspirujte se nejlepšími místy, kam v Amsterdamu. Naplánujte si svojí cestu pomocí našeho 3- denního itineráře pro Amsterdam. Máte méně času? Zde je itinerář pro 1 den v Amsterdamu.

Toto jsou nejlepší hotely v Amsterdamu pro každý rozpočet. Získejte informace o letišti Schiphol a jak se dostat z letiště do centra města. Zde je podrobný průvodce pro dopravu v Amsterdamu.

JAK UŠETŘIT V AMSTERDAMU: Amsterdam Pass je jednou z možností, jak ušetřit v Amsterdamu na vstupném do památek.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *