3 dny v Amsterdamu: Itinerář trasy, co vidět v Amsterdamu (+ mapa)

3 dny v Amsterdamu

Amsterdam mě očaroval svou atmosférou. Přátelskou, vřelou a klidnou. Cítíte se tu tak dobře, že nemáte chuť odjíždět. Romantické kanály, které obklopují domy jako vystřižené z pohádky o Perníkové chaloupce, vyhlášená muzea a výborné kavárny, na které se často stojí dlouhé fronty. Tento itinerář pro 3 dny v Amsterdamu přináší to nejlepší, co navštívit a vidět v Amsterdamu.

Dá se navštívit Amsterdam za 3 dny?

Ano, historické centrum Amsterdamu se dá projít i za jeden den, ale váš krokoměr bude lámat rekordy. Pokud chcete vidět víc než jen slavné kanály a podívat se dovnitř vyhlášených muzeí a atrakcí, musíte si vyhradit alespoň 3 dny. Všechno nestihnete, ale uvidíte toho hodně.

Navíc Amsterdam je nádherný v kterémkoliv roční období, takže se sem můžete kdykoliv vrátit.

Amsterdam za 3 dny – mapa trasy

Na mapě najdete vyznačenou trasu, co vidět a dělat v Amsterdamu za tři dny. Trasa je z velké části pěší a začíná v historickém centru města – ve čtvrti Jordaan, která je považovaná za nejkrásnější čtvrť Amsterdamu. V rámci itineráře můžete využít taky jízdu veřejnou dopravou (metro, tramvaj, autobus).

Třetí den nabízí několik variant – můžete se ještě více ponořit do atmosféry Amsterdamu nebo vyrazit na výlet po okolí. V článku si ukážeme, jak na to.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s trasou, co vidět v Amsterdamu za tři dny. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v itineráři pro tři dny v Amsterdamu v Nizozemí. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

CO NAVŠTÍVIT A VIDĚT V AMSTERDAMU ZA 3 DNY

TŘI DNY V AMSTERDAMU – ITINERÁŘ PRO 1. DEN

Čtvrť Jordaan

Návštěvu Amsterdamu začneme procházkou jedné z nejkrásnějších čtvrtí ve městě. S romantickými kanály, úzkými uličkami, které lemují útulné kavárny a příjemnou atmosférou, která se line celou čtvrtí. Takhle si já osobně představuju Amsterdam.

Amsterdam kanály Jordaan
Amsterdam kanály Jordaan

Jordaan se mi líbila tím, že i když sem zavítá denně spousta turistů, stále si čtvrť zachovává svou autentickou atmosféru. Není tak turistická jako Čtvrť červených luceren a nejužší centrum města.

Tady máte chuť se jen procházet, nasávat atmosféru a posedět na zahrádce před kavárnou. Dát si výborný brunch nebo holandskou palačinku.

Amsterdam za 3 dny kanály Jordaan

Čtěte: Nejlepší hotely v Amsterdamu

Dům Anny Frankové

Navštívit Dům Anny Frankové je v Amsterdamu téměř povinnost. Místo, které vás vtáhne do doby druhé světové války v té nejsurovější podobě.

Muzeum vám přiblíží život mladé židovské dívky Anne, která se během války po dva roky schovávala se svou rodinou v zadní části domu. Po odhalení je odvezli do koncentračního tábora. Přežil pouze otec, který zveřejnil Annin deník.

Pokud máte v Amsterdamu štěstí na krásné slunečné dny, doporučila bych přesunout návštěvu muzea do večerních hodin. Během itineráře pro první den se budeme pohybovat v blízkosti muzea, takže se sem můžete kdykoliv vrátit.

Praktické informace pro návštěvu Anne Frank Huis

Upozornění: Vstupenky do muzea je nutné rezervovat předem a to co nejdříve. Lístky jdou do předprodeje každé úterý vždy na 6 týdnů dopředu. V sezóně od jara do podzimu je běžné, že jsou na celé období vyprodané.

Vstupné do muzea je 17 € pro dospělé, 7 € pro děti 9-17 let a 1 € pro děti do 8 let. Otevřeno je denně v čase 9:00-22:00.

De 9 Straatjes

De 9 Straatjes znamená v překladu doslova “9 ulic”. A ne jen tak ledajakých. Jsou to uličky naprosto kouzelné, se spoustou vintage obchůdků, restaurací a sevřené mezi kanály Prinsengracht a Singel.

De 9 Straatjes Amsterdam

Celá tato oblast, kam patří ještě kanály Keizersgracht, Herengracht a Singelgracht, pochází už ze 17. století a je zapsaná na seznamu UNESCO.

De 9 Straatjes Amsterdam

Procházejte se kolem kanálů a zamiřte až k věži Munttoren, kde se propojuje kanál Singel a řeka Amstel. Ve věži se v minulosti razily mince a dnes je známá svou zvonkohrou, která zazní v celou hodinu.

Hned u věže se nachází známý plovoucí trh Bloemenmarkt. Tady si můžete nakoupit cibulky květin, semínka, živé květiny, sýr, dřeváky a další suvenýry, které jsou spjaté s Holandskem.

Upřímně musím říct, že na mě Bloemenmarkt působil hodně turisticky a postrádala jsem tady kouzlo, které mají jiná místa v Amsterdamu. Navíc byl v okolí dost bordel (ale to je problém na více místech v Amsterdamu, o kterých se ještě zmíním dále v článku).

Pokud podobná místa nevyhledáváte, doporučuji si udělat pouze krátkou přestávku a pokračovat dál.

Čtěte: Získejte informace o letišti Schiphol a jak se dostat z letiště do centra města.

Begijnhof

Begijnhof je doslova skrytý klenot Amsterdamu. Nádvoří, které je obklopené starými domy z 15. století, s kaplí a malým parkem uprostřed.

Begijnhof Amsterdam

Dříve zde žila náboženská ženská komunita a někteří tady stále bydlí. Vstup je zdarma, ale počet lidí je regulován – před vstupem sedí pracovník, který koriguje počet lidí uvnitř.

Begijnhof Amsterdam

Návštěva vám zabere pouze pár minutek, ale i tak načerpáte úžasný klid v jinak rušném centru Amsterdamu. Jsou tu závory, aby bylo zachováno soukromí místních obyvatel, ale přesto uvidíte dost.

Stroopwafels

Máte chuť na něco dobrého? Co zkusit místní specialitu – stroopwafels neboli skořicové vafle zapečené se sirupem?

Vyhledávané jsou Van Wonderen Stroopwafels, kde používají různé zdobení včetně bonbonů, jahod a čokolády. Na druhou stranu jsou opravdu dost drahé a v Amsterdamu najdete chuťově lepší.

Pokud si chcete opravdu pochutnat, zamiřte do Hans Egstorf. Menší pekárna na růžku, kterou poznáte už na dálku podle vůně a menší fronty (ubíhá ale rychle). Přímo v centru, jen 5 minut od Begijnhof.

Upřímně ale musím říct, že i když jsou stroopwafels v Amsterdamu klasika, ještě víc mi chutnaly čokoládové sušenky ve Van Stapele Koekmakerij.

De 9 Straatjes Amsterdam

Dam Square a Královský palác

Přesouváme se tam, kde to vše pro Amsterdam začalo. Na náměstí Dam v samém srdci města, které je od Begijnhof vzdálené jen pár minutek chůze.

Jedná se rozlehlé náměstí, kde byl u ústí řeky Amstel v roce 1270 Amsterdam založený. Tady postavili přehradu (v holandštině Dam) a tím vznikl název pro náměstí, ale taky název města spojením názvu řeky Amstel a přehrady Dam.

Dam Square Amsterdam

Dominantou náměstí je Královský palác, který je jedním ze 3 oficiálních paláců královské rodiny. Uprostřed náměstí se tyčí národní památník, zasvěcený obětem 2. světové války.

Krále tu sice nejspíš nepotkáte, protože sídlí v paláci v Haagu, ale nádherné dobové pokoje a rozlehlé malby stojí za vidění.

Nalevo od Královského paláce stojí oblíbené Madame Tussauds Museum s voskovými figurínami od Marvelovek po prince Harryho a Meghan.

Dam Square Amsterdam

Napravo pak stojí Nový kostel (Nieuwe Kerk), impozantní gotická stavba z 15. století, kde jsou už celá staletí oficiálně uvádění do úřadu králové a královny Nizozemí.

Nejlepší ubytování v Amsterdamu 😴

XO Hotels Blue Square

Elegantní hotel za dobrou cenu

Hotel Holiday Inn

Moderní hotel s výbornou dostupností

Damrak

Náměstí Dam je sevřené mezi 2 významné amsterdamské třídy – Nieuwezijds Voorburgwal s impozantní budovou nákupního centra Magna Plaza a Damrak, která vede k nádraží Amsterdam Centraal.

Magna Plaza Amsterdam

Tady u nádraží si můžete prohlédnout typické amsterdamské domy, které stojí na dřevěných kůlech. V průběhu let se kůly nerovnoměrně zkroutily a ponořily a daly tak domům jejich typický vzhled. Zároveň odtud vyplouvají výletní lodě.

Damrak Amsterdam

Tip: Potřebujete se doučit nebo osvěžit svojí cestovní angličtinu? EasyLingo je online aplikace na učení angličtiny, kterou používáme už několik měsíců. V rámci výuky si osvojíte psaní, čtení, mluvení i poslech. A stačí vám k tomu 20 minut denně. Na počítači nebo mobilu.

Čtvrť červených luceren

Amsterdam je známý svým liberálním vztahem k prostituci a marihuaně. A právě proto při své návštěvě nemůžeme vynechat Čtvrť červených luceren, která je pomyslným centrem “temnější” stránky města.

Red Light District Asmterdam

Navazuje na třídu Damrak a tvoří nejužší jádro města. S historickými budovami a kanály. Krásná čtvrť, která má ale na druhou stranu velmi turistický ráz. Mně osobně tu chyběla ta správná atmosféra a celkově mě jiné čtvrti ve městě nadchly mnohem víc.

Red Light District Asmterdam
Red Light District Asmterdam

Večer se rozsvítí červená světla u okenních nevěstinců, kde ženy nabízejí své služby (nesmí se fotit!). Je tu spousta restaurací, barů, sexshopy, coffeeshopy, Muzeum prostituce a taky majestátní Starý kostel (Oude Kerk).

Red Light District Asmterdam

Součástí Čtvrti červených luceren je taky menší Chinatown, kde najdete různé asijské restaurace. Pokud cestujete s rozpočtem, tady se najíte dobře a levně.

Chinatown Amsterdam

AMSTERDAM ZA 3 DNY – ITINERÁŘ PRO 2. DEN

Museumplein – Rijksmuseum

Další den začneme uměním. Byla by velká škoda navštívit Amsterdam a nenakouknout alespoň do jednoho muzea, které patří ke špičkám na světě. Muzejní čtvrť (Museumplein) jich má na výběr hned několik, takže tu klidně můžete strávit celý den.

Rijskmuseum Museumplein Amsterdam

Pokud byste si měli vybrat pouze jedno muzeum v Amsterdamu, mělo by to být Rijksmuseum. V nádherné budově ukrývá nejlepší sbírku umění holandských mistrů ze zlaté éry od Rembrandta po Vermeera.

Rijksmuseum ale není jen umění. Dozvíte se taky víc o historii Nizozemí a pokocháte historickými loděmi, sbírkou porcelánu nebo domečky pro panenky ze 17. století.

Rijskmuseum Museumplein Amsterdam
Rijskmuseum Museumplein Amsterdam

U muzea je menší zahrada plná květin s fontánou uprostřed (je přístupná zdarma). Před Rijksmuseum se pak rozevírá rozlehlá rekreační plocha s posezením, hřištěm pro děti a spoustou zeleně, kde místní za hezkého počasí posedávají v trávě.

Vstupné je vyšší, ale sbírka je opravdu rozlehlá a navíc se nachází v nádherných prostorách. Děti do 18 let mají vstup zdarma. V muzeu jsou toalety i občerstvení.

Jak přeskočit fronty do Rijksmuseum

☞ Muzeum patří k nejoblíbenějším místům v Amsterdamu. Rezervací vstupenek předem přeskočíte fronty na vstupenky. Na místě stačí ukázat vstupenku pracovníkovi. Poté proběhne rychlá kontrola a můžete jít do muzea.

Před vchodem se mohou tvořit fronty (šli jsme levým vchodem), ale ubíhají rychle a nečekáte víc než pár minut. Hned u vstupu si pracovník oskenujete kód z vaší vstupenky.

Pokud nebudete mít rezervaci předem, musíte si ještě uvnitř koupit vstupenku. Všimla jsem si, že byla otevřená pouze jedna kasa, takže se mohou tvořit fronty. My jsme ale měli vstupenky zakoupené předem, takže jsme rovnou přešli do muzea.

Rijksmusem je otevřené denně v čase 9:00-17:00.

Rijskmuseum Museumplein Amsterdam

Museumplein – Van Goghovo muzeum

Hned naproti Rijksmuseum najdete další vyhlášená muzea umění. Kousek odtud sídlí v moderní, částečně prosklené budově Van Goghovo muzeum s největší sbírkou malíře Van Gogha na světě včetně jeho osobní sbírky dopisů.

Van Gogh Museum Amsterdam

Rezervace do muzea Van Gogha je povinná. Vstupenky bývají vyprodané několik dní až týdnů předem a na místě je většinou neseženete.

Otevřeno je denně v čase 9:00-18:00 a mimo sezónu od listopadu 9:00-17:00 a o víkendu mimo sezónu 10:00-18:00.

Museumplein – Stedelijk a muzeum Moco

Za muzeem Van Gogha je muzeum Stedelijk zasvěcené modernímu umění a designu z celého světa. Poznáte ho bezpečně už z dálky – stavba je totiž ve tvaru vany.

Stedelijk museum amsterdam

Na druhé straně od muzea Van Gogha, blíže k Rijksmuseum, sídlí muzeum Moco. Tady si užijete díla od Dalího nebo street artových umělců Haringa a Banksyho.

Pokud nejste na umění, ale rádi byste nějaké muzeum navštívili, muzeum Moco bude ideální. Zajímavé a zábavné místo. Kliknutím sem získáte vstupenky.

Moco museum Amsterdam

Všechna muzea určitě stojí za vidění a záleží jen na tom, jaké umění preferujete.

Čtěte: Co navštívit v Amsterdamu

Plavba kanály

Jeden z nejlepších způsobů, jak poznat město, je plavba amsterdamskými kanály. Aby ne, když město je kanály doslova protkané – celkem se v Amsterdamu nachází 165 kanálů o celkové délce 71 km. Přes kanály vede víc jak 1700 mostů, což je 4x víc než v Benátkách.

Co z toho plyne? Procházky kolem kanálů a plavby napříč jsou jednou z nejlepších věcí, co dělat v Amsterdamu.

Pokud se pohybujete poblíž Museumplein, lodě vyplouvají od Hard Rock Café kousek od Rijksmuseum nebo od nedalekého muzea Heineken Experience. Cesta trvá většinu hodinku. Cena se nejčastěji pohybuje v rozmezí 16-21 € podle typu a délky plavby.

Můžete si vybrat mezi klasickou plavbou lodí, plavbou v otevřené lodi nebo večerní romantickou plavbou. Ceny začínají na 16 € za 1-1,5 hodinovou plavbu. Rezervujte si plavbu zde.

 

Čtvrť De Pijp

Po plavbě můžete pokračovat dál v návštěvě muzeí nebo se vydat do čtvrti De Pijp, která se nachází pár minut chůze od Museumplein.

De Pijp má zase jiný, svůj vlastní osobitý ráz. A spoustu možností, kam na jídlo.

Čtvrtí prochází největší trh v Amsterdamu – Albert Cuypmarkt. Je to ideální místo pro nákup suvenýrů a ochutnávku pouličního jídla. Trh je otevřený od pondělí do soboty v čase 9:00-17:00.

De Pijp Amsterdam

Kam na snídani nebo brunch v čtvrti De Pijp

Pokud nemáte v hotelu zařízené snídaně, začněte druhý den v De Pijp a až po snídani přejděte do Museumplein. Zde je několik tipů na podniky, kde si můžete dát výbornou snídani nebo klidně pozdní brunch:

  • Bakers & Roasters leží za rohem od Heineken Experience. Mají výborné koláče, palačinky, ale taky slané snídaně. Ceny jsou vyšší, ale jejich Kiwi Brekkie je výborné a porce jsou opravdu obrovské. Další pobočku mají poblíž Námořního muzea na Kadijskplein.
  • Coffee & Coconuts. je další skvělý podnik v Amsterdamu. Sem zajděte na výbornou kávu, francouzský toast nebo čerstvý salát či sendvič. Narozdíl od Bakers & Roasters mají delší otevírací dobu.
  • Milujete vajíčka? Pak vám nesmí uniknout Omelegg. Tady si můžete dát vajíčka na nejrůznější způsoby. Otevírají už v 7 ráno (v úterý je zavřeno). Další pobočku mají kousek od Amsterdam Centraal.
  • Na výborné palačinky zajděte do MOAK Pancakes. V Amsterdamu mají pobočku taky nedaleko čtvrti Jordaan a na Waterlooplein kousek za operou.

Tip: Rádi byste ušetřili na vstupném do muzeí a atrakcí? Podívejte se na naší recenzi Amsterdam Pass, turistické karty, která zahrnuje vstup do více než 30 míst v Amsterdamu.

Amsterdam za 3 dny

Heineken Experience

Máte ještě čas a hledáte něco typicky holandského? Zajděte do muzea Heneken Experience, které se nachází na kraji čtvrti De Pijp, jen kousek od Museumplein.

Tady se interaktivní formou dozvíte více o tom, jak se vyrábí pivo Heineken, vyzkoušíte si vyrobit vlastní etiketu a nemine vás ani ochutnávka. Je to zábava a zase něco jiného, co dělat v Amsterdamu.

Heineken Experience je otevřený od neděle do čtvrtka v čase 10:30-19:30 a od pátku do soboty v čase 10:30-21:00. Kliknutím sem si rezervujete vstupenky.

De 9 Straatjes a Magere Brug

Zbytek dne můžeme strávit dalším objevováním kouzelných amsterdamských kanálů. Po cestě se můžete zastavit na palačinku v De Carrousel Pannenkoeken. Leží jen kousek za Rijskmuseum směrem do centra. Je zvláštní tím, že se nachází v prostorách bývalého kolotoče Carrousel.

3 dny v Amsterdamu

Odtud se můžete vydat kolem kanálů Prinsengracht a Keizersgracht, které představují opačnou stranu De 9 Straatjes (z itineráře pro první den). Opačná strana je ale mnohem klidnější a ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout od ruchu centra. Podél kanálů dojdete až k řece Amstel k Magere Burg.

Amsterdam
Amsterdam plavba kanály

Magere Burg je oblíbený most pro pěší, který je večer krásně nasvícený. Odtud jste už za pár minut v centru města.

Magere Burg Amsterdam

AMSTERDAM ZA 3 DNY – ITINERÁŘ PRO 3. DEN

Na rozdíl od předchozích dvou dnů necháme třetí den v Amsterdamu více otevřený. Ve městě je toho stále dost, co stojí za vidění.

To ale platí taky pro okolí Amsterdamu, kde najdete barevná tulipánová pole, holandský venkov a tradiční větrné mlýny. Ukážeme si několik variant, abyste si mohli poslední den v Amsterdamu užít přesně podle svých představ.

1. varianta: Amsterdam

V první variantě si ukážeme, jak můžete strávit další celý den v Amsterdamu. Navštívíme dům, ve kterém tvořil Rembrandt, projdeme se krásnou botanickou zahradu, dozvíme více o zlaté éře námořnictví a prohlédneme Amsterdam z ptačí perspektivy.

Rembrandtův dům

Pokud milujete umění, začněte svůj den v centru města, kde se nachází Rembrandtův dům. Tady žil a tvořil známý nizozemský malíř 17. století.

Pár metrů odtud můžete zajít na výborné palačinky do MOAK Pancakes.

V okolí Rembrandtova domu se nachází hned několik zajímavostí a záleží, jaké máte preference. Můžete navštívit botanickou zahradu Hortus Botanicus, která je otevřená v čase 10:00-17:00 (plné vstupné je 13,50 €).

Kousek za ní se rozprostírá zoopark ARTIS, který vznikl v Amterdamu už v 19. století. Je to pěkná, menší ZOO. Součástí je taky muzeum Micropia, které vás interaktivní a zábavnou formou vtáhne do světa mikrobů.

Nejlepší ubytování v Amsterdamu 😴

Hostel Via Amsterdam

Ubytování s živou a přátelskou atmosférou

Leonardo Hotel

4* hotel s nádherným výhledem na Amsterdam

Národní námořní muzeum

Národní námořní muzeum je jedno z nejlepších muzeí, které můžete v Amsterdamu navštívit. V 17. století byla celá země námořní velmocí a v muzeu se dozvíte vše, co vás o námořnictví zajímá. Interaktivní formou, která bude bavit i rodiny s dětmi

Vedle muzea stojí replika lodi VOC Amsterdam. Můžete vstoupit na její palubu, zkusit si ovládat kormidlo, lehnout do houpací sítě, vystřelit z děla nebo se pomocí virtuální reality vrátit do 17. století.

Námořní muzeum Amsterdam

Nalevo od Námořního muzea nemůžete přehlédnout muzeum vědy NEMO. I když nebudete chtít navštívit muzeum zevnitř, můžete vystoupat zdarma na střechu a užít si pohled na přístav.

Výhled z NEMO

Projděte kolem muzea NEMO po pěší lávce, která vás zavede na moderní nábřeží. Vaší pozornost nejspíš upoutá čínská restaurace Sea Palace, která doslova pluje na vodě. Restaurace je známá výbornou čínskou kuchyní a roboty, kteří tu asistují personálu. Ceny jsou vyšší a je lepší udělat rezervaci předem.

Trajekt do Amsterdam Noord

Za pár minut dojdete podél nábřeží k Amsterdam Centraal. Projděte nádražím až k nábřeží, kde uvidíte stanoviště trajektů. Nasedněte na trajekt hned na prvním stanovišti, odkud vyplouvají trajekty do Amsterdam Noord (směr Buiksloterweg). Trajekty jsou zdarma a jezdí nepřetržitě sem a tam mezi Amsterdam Nood a Amsterdam Central. Cesta trvá jen cca 5 minut.

Amsterdam Noord je více místní část Amsterdamu, kde se nachází několik zajímavých míst. Už od Amsterdam Centraal uvidíte dvě zajímavé stavby – A’DAM Lookout a Eye Film Museum.

Amsterdam Centraal
Nábřeží u Amsterdam Centraal

Vyhlídka A´DAM Lookout

V horním patře A´DAM Lookout je otočná restaurace a vyhlídka s panoramatickým výhledem na Amsterdam. Navíc se tady můžete zhoupnout na nejvýše položené houpačce v Evropě přes okraj vyhlídkové plošiny.

Díky virtuální realitě si vyzkoušíte jízdu v horské dráze nad městem a světelné a zvukové efekty vás ohromí i ve výtahu, který vás během mžiku vyveze až nahoru.

ADAM'LOOKOUT Amsterdam

A’DAM Lookout je otevřená denně v čase 10:00-22:00. Díky své výšce si odtud užijete jedny z nejlepších výhledů na celý Amsterdam. Zde si můžete rezervovat vstupenky předem.

Tip: Navštivte A’DAM Lookout, This is Holland a další atrakce zdarma s kartou Amsterdam Pass.

This is Holland

Za A´DAM Lookout se nachází kruhová stavba, kde sídlí This is Holland. Tady nasajete to pravé Holandsko tou nejzábavnější formou.

Čeká vás 5D let nad kanály a nejkrásnějšími místy Amsterdamu a okolí. Proletíte se nad větrnými mlýny a tulipánovými poli, kde dokonce ucítíte vůni tulipánů. Budete si připadat, jako byste skutečně letěli vrtulníkem.

Ještě před letem se dozvíte více o historii Nizozemí. Opět zajímavou a zábavnou formou.

Pokud hledáte zábavnou atrakci v Amsterdamu, This is Holland to splňuje na jedničku.

This is Holland je otevřený denně v čase 10:00-18:00. Uvnitř se nesmí fotit. Kliknutím sem si zakoupíte vstupenky.

Nalevo od obou budov uvidíte architektonický skvost – Eye Film Museum, které je kulturním centrem a zároveň zahrnuje obrovskou sbírku zahraničních a domácích filmů včetně výstavy filmu.

Amsterdam Noord

Varianta 2: Tulipánová pole Keukenhof

Tulipány jsou národní květinou Nizozemí. Každé jaro se od března do poloviny května otevírají návštěvníkům tulipánová pole, kde uvidíte na vlastní oči dlouhé lány plné barev a vůní.

Doslova pastva pro oči, kterou si užijí všechny věkové kategorie. Pokud navštěvujete Amsterdam, určitě si sem udělejte výlet.

Keukenhof
Keukenhof

Je tu taky spousta aktivit pro děti, můžete se najíst na balících sena a jen si užívat holandskou pohodu.

☞ Tulipánová pole jsou otevřená od cca března do poloviny května v čase 8:00-19:30. Rezervace předem je povinná.

Tulipánová pole Keukenhof najdete hodinu jihozápadně od Amsterdamu u městečka Lisse. Můžete se sem vydat na vlastní pěst nebo zvolit jeden z výletů do Keukenhof se zajištěnou dopravou.

Varianta 3: Větrné mlýny Zaanse Schans

Větrné mlýny jsou symbolem Nizozemí. Skanzen větrných mlýnů ve vesničce Zaanse Schans leží severně od Amterdamu.

Můžete se tu jen tak volně procházet a kochat se. Kromě mlýnů se můžete zajít podívat do továrny sýrů, továrny dřeváků, muzea pekařství, muzea sušenek a čokolády Willyho Wonky, tkalcovského domu a dalších.

Tady se platí už vstupné – můžete zaplatit na místě za jednotlivá muzea nebo si koupit kartu Zaanse Schans Card, díky které se dostanete všude.

Jednou z možností, jak navštívit větrné mlýny Zaanse Schans, je výlet se zajištěnou dopravou.

Tip: Navštivte Keukenhof, větrné mlýny nebo Rotterdam zdarma s kartou Amsterdam Pass.

Varianta 4: Holandský venkov

Navštivte nádherná městečka Volendam, Edam nebo Marken a užijte si tradiční holandskou architekturu.

Volendam Amsterdam
Volendam Amsterdam

Navíc všechna jsou relativně snadno dostupná autobusem. Do Edam a Volendam můžete nasednout na Amsterdam Centraal. Nebo do všech 3 oblastí jezdí taky autobusy z autobusového nádraží v Amsterdam Noord, které se nachází na konečné stanici metra M52.

Tip: Pokud si plánujete půjčit auto v Amsterdamu, nejlepší zkušenost máme s Rentalcars.com. Mají nejširší nabídku vozů za dobré ceny. Pojištění a storno zdarma je samozřejmostí. Při rezervaci s předstihem si zajistíte nejlepší výběr a cenu.

Pokud byste rádi vytěžili ze třetího dne nejvíc, zvolte organizovaný výlet se zajištěnou dopravou. Díky tomu ušetříte čas a stihnete navštívit víc míst v okolí Amsterdamu. Podobné výlety jsou snadná možnost, jak vidět hodně za krátký čas (pokud nejste autem).

Ubytování v Amsterdamu

XO Hotels Blue Square

Elegantní hotel za dobrou cenu

Hotel Holiday Inn

Moderní hotel s výbornou dostupností

Hostel Via Amsterdam

Ubytování s živou a přátelskou atmosférou

Leonardo Hotel

4* hotel s nádherným výhledem na Amsterdam

Jak se dopravovat po Amsterdamu?

Nejjednodušší možností, jak se kromě chůze pohybovat po Amsterdamu, jsou tramvaje. Ty spojují všechna oblíbená místa v centru, jezdí často a jsou pohodlné. Tramvaje doplňují autobusy a metro, které propojuje centrum s okrajovými částmi města.

Do Amsterdam Noord se dostanete bezplatným trajektem, který operuje nepřetržitě po celý den.

Za dopravu po Amsterdamu můžete platit bezkontaktní kartou nebo čipovou kartou OV-chipkaart. Jednorázové jízdenky stojí 3,40 € a platí 60 minut s možností přestupu.

Vzhledem k tomu se nám více vyplatily celodenní jízdenky – cena se liší podle toho, na kolik dní, resp. hodin si jízdenku zakupujete. Jízdenka funguje jako čipová karta.

Ať už platíte jakkoliv, vždy musíte označit kartu při nástupu i výstupu v turniketech – nejen v metru, ale i v autobusech a tramvajích. V autobusech a tramvajích se turnikety nacházejí poblíž dveří.

plavba kanály Amsterdam

Jak se dostat z letiště do centra Amsterdamu?

Z letiště Schiphol do central Amsterdamu můžete využít vlaky NS a autobusy Connexion. V případě vlaku trvá cesta čtvrt hodiny, u autobusů cca 30 minut.

Jízdenky na vlak si můžete koupit u vlaků v automatech nebo pokladnách, v případě autobusů můžete koupit jízdenky u řidiče.

Nejjednodušší možností, jak se dopravovat po Amsterdamu, je celodenní jízdenka s dopravou na letiště, která zahrnuje spojení z letiště (vlak, autobus) a veřejnou dopravu v Amsterdamu. Získáte tak možnost neomezeně cestovat, aniž byste museli řešit nákup jízdenek na jednotlivé cesty. Stačí kartu přiložit k turniketu při nástupu a výstupu.

Jak si užít Amsterdam za 3 dny?

  • Prochoďte Amsterdam pěšky. Málokteré město má tolik krásných zákoutí a detailů.
  • Spousta míst se nachází v centru města a jsou snadno dostupná. Pro vzdálenější místa využijte metro, tramvaje nebo autobusy – doprava je bezpečná a spolehlivá.
  • Svezte se trajektem do Amsterdam Noord. Je to zdarma.
  • Nechoďte do centra kolem třídy Damrak brzy ráno, kdy je doslova zavalené odpadky a ještě není uklizeno. To se týká taky několika dalších oblastí v Amsterdamu, ale tady kolem Damrak a De Wallen to je nejhorší.
  • Zajděte na brunch. A dejte si výborné palačinky, vejce a další dobroty, které místní podniky nabízí. Jsou tak vyhlášené, že se často stojí na vstup fronty.
  • Pořiďte si turistickou kartu – na výběr je Amsterdam City Card nebo Amsterdam Pass. Více informací najdete v samostatném článku o Amsterdam Pass.

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Máte dotaz k našemu itineráři, co navštívit a vidět v Amsterdamu za tři dny? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Amsterdamu

AMSTERDAM: Naplánujte si svojí cestu pomocí našeho podrobného průvodce, co navštívit v Amsterdamu. Máte na Amsterdam málo času? Zde je itinerář pro 1 den v Amsterdamu.

V samostatném článku sdílíme tipy, co navštívit v Amsterdamu s dětmi.

Toto jsou nejlepší hotely v Amsterdamu pro každý rozpočet. Získejte informace o letišti Schiphol a jak se dostat z letiště do centra města. Zde je podrobný průvodce pro dopravu v Amsterdamu.

JAK UŠETŘIT V AMSTERDAMU: Amsterdam Pass je jednou z možností, jak ušetřit v Amsterdamu na vstupném do památek.

Shrnutí: Co navštívit a vidět v Amsterdamu za 3 dny

Na kolik dní navštívit Amsterdam? Jsou 3 dny dostačující?

Na prohlídku hlavních zajímavostí v Amsterdamu potřebujete cca 2-3 dny. Pokud jste si naplánovali 3 denní výlet do Amsterdamu, můžete třetí den využít pro výlet po okolí – navštívit tulipánová pole (pouze na jaře), větrné mlýny nebo holandský venkov.

Co navštívit a vidět v Amsterdamu za 3 dny?

Tři dny poskytují dostatek času k tomu, abyste navštívili všechny hlavní atrakce a pár skrytých klenotů k tomu. K místům, které musíte vidět, patří čtvrť Jordaan, De 9 Straatjes, Rijskmuseum a další muzea v okolí, náměstí Dam a Čtvrť červených luceren. V itineráři si ukážeme další místa, která rozhodně stojí za vidění.

Musím si rezervovat vstupenky předem?

Na některé atrakce se tvoří dlouhé fronty nebo je takřka nemožné získat vstupenku na místě – jedná se především o muzea Van Gogh a Rijskmuseum.

Jaké jsou nejlepší jednodenní výlety v okolí Amsterdamu?

Nizozemí ukrývá spoustu krásných míst. Udělejte si výlet na holandský venkov, navštivte větrné mlýny Zaanse Schans či tulipánová pole Keukenhof. Dalším krásným místem je město Haarlem, které leží jen kousek od Amsterdamu. Za 45 minut jste vlakem v Haagu nebo v Rotterdamu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *