AMSTERDAM PASS: Jak ušetřit na vstupném v Amsterdamu?

karta Amsterdam Pass / jak ušetřit v Amsterdamu

Amsterdam Pass zahrnuje vstupné do nejoblíbenějších památek, muzeí a atrakcí v Amsterdamu. V tomto článku si ukážeme kompletní recenzi, jak ušetřit v Amsterdamu a zda je pro vás karta dobrou volbou.

Amsterdam patří mezi nejnavštěvovanější města v Evropě. Zároveň ale taky patří k těm nejdražším. Vstupné se do řady památek a atrakcí pohybuje kolem 20 €. Výši vstupného si můžete spočítat z článku o Amsterdamu.

Jedním ze způsobů, jak ušetřit v Amsterdamu, jsou turistické karty. Amsterdam má dvě základní a dnes si je blíže rozebereme:

Jak ušetřit na památkách v Amsterdamu: Amsterdam Pass

Amsterdam Pass je turistická karta, která byla navržená ve spolupráci s památkami, muzei a atrakcemi v Amsterdamu, a vy jste tak ušetřili na vstupném nebo si zjednodušili objevování a cestování po oblíbených amsterdamských místech.

Jaké jsou výhody Amsterdam Pass?

Zdarma vstup do 25+ muzeí, atrakcí, výletů a zábavných aktivit. V ceně je zahrnutý vstup do muzeí Rijksmuseum nebo muzeum Moco, Heineken Experience, 5D atrakce This is Holland, na vyhlídku A´DAM, výlet do Rotterdamu, Haagu a Delftu včetně plavby lodí, návštěvu větrných mlýnů Zaanse Schans nebo tulipánových polí Keukenhof (jen na jaře, kdy tulipány kvetou).

Vyhlídková plavba kanály kolem nejkrásnějších míst v Amsterdamu. Součástí plavby je taky audioprůvodce v 19 jazycích – k dispozici je například angličtina, němčina, španělština.

Bezplatné půjčení kola na celý den.

Platnost karty je 1, 2, 3 nebo 5 dní, takže si můžete zakoupit tolik dní, kolik potřebujete v závislosti na délce pobytu.

Na aktivaci karty máte 2 roky, takže pokud plánujete navštívit Amsterdam v nejbližších měsících, vyplatí se pořídit si kartu co nejdřív. Ceny vstupného do jednotlivých památek se průběžně zvyšují a tím se pak musí zvýšit i cena turistických karet (nejen v Amsterdamu).

Zdarma zrušení do 90 dní. Pokud si do 3 měsíců koupi rozmyslíte, bez udání důvodu vám vrátí peníze.

tulipánová pole Keukenhof

Jak funguje Amsterdam Pass?

Amsterdam Pass si zakoupíte na vybraný počet dní, takže si můžete sami rozvrhnout, jaké atrakce a kdy chcete navštívit. Karta je v nabídce na 1, 2, 3 nebo 5 dní.

Platí pro kalendářní dny, tj. musíte si předem rozmyslet, zda se vám vyplatí aktivovat si kartu pozdě odpoledne nebo to nechat raději až na ráno. Bez ohledu na to, zda si aktivujete kartu v 9:00 nebo v 16:00 odpoledne, bere se to jako 1 den.

Po zakoupení karty vám přijde email s potvrzením a odkazem ke stažení aplikace Go City. Stáhnete si aplikaci, zadáte číslo objednávky a jste připravení na cestu. Pokud máte radši papírovou verzi, vytisknete si kartu Amsterdam Pass z potvrzovacího emailu. Kartu si následně aktivujete snímnutím QR kódu v telefonu při vstupu do první atrakce (popř. oskenováním papírové verze).

Amsterdam Pass muzea, atrakce a výlety

Amsterdam Pass zahrnuje vstup do více než 25 míst, atrakcí a výletů v Amsterdamu a jeho okolí:

 • Rijskmuseum (23,50 €)
 • Heineken Experience (21 €)
 • Plavba kanály (19,50 €)
 • Tulipánová pole Keukenhof včetně dopravy a skip-the-line (39 €; jen na jaře, kdy tulipány kvetou)
 • Výlet do Rotterdamu, Haagu a Delftu včetně plavby lodí (105 €)
 • Půjčení kola na celý den (14,75 €)
 • A´DAM Lookout vyhlídka (14,50 €)
 • Museum Moco (19,95 €)
 • 5D atrakce This is Holland (23,01 €)
 • Hrad Muiderslot (15,50 €)
 • Větrné mlýny Zaanse Schans včetně dopravy (42,50 €)
 • Výlet do holandských vesniček Volendam, Edam a na větrné mlýny (65 €)
 • …a mnoho dalších (Kompletní seznam atrakcí najdete tady)
Amsterdam Pass / Volendam Nizozemí
Volendam

Upozornění: Na některé atrakce je potřeba provést rezervaci (z oblíbených se jedná například o tulipánová pole Keukenhof. Rezervovat musíte, i když kartu nemáte – více informací v článku).

Jaká je cena Amsterdam Pass?

Ceny za Amsterdam Pass se liší podle toho, na kolik dní si kartu zakupujete – v nabídce je 1, 2, 3 nebo 5 denní vstup.

Ceny jsou následující:

Vztahují se na kartu limity?

Ano, ale popravdě je nemáte šanci vyčerpat. Limity odpovídají částce vstupného, kterou byste běžně zaplatili bez karty. Jsou natolik vysoké, že i při pobíhání po památkách od rána do večera je nepřesáhnete.

 • 1 den: dospělý 310 max. kredit / dítě 210 max. kredit
 • 2 dny: dospělý 400 max. kredit / dítě 300 max. kredit
 • 3 dny: dospělý 500 max. kredit / dítě 360 max. kredit
 • 5 dnů: dospělý 645 max. kredit / dítě 435 max. kredit

Uvedeme si příklad pro lepší představu, jak limity fungují. Zakoupíte si Amsterdam Pass na 2 dny za částku 69 € a k dispozici máte 400 kreditů (viz výše). Rozhodnete se navštívit Rijskmuseum, muzeum Moco kousek odtud, projet se kanály a dozvědět se více z historie Holandska ve skvělé 5D simulaci This is Holland.

Další den vyrazit na výlet do holandských vesniček Volendam a Edam a podívat se na větrné mlýny. Celkem jste vyčerpali 143, 50 kreditů a ještě můžete navštívit v tyto 2 dny atrakce za 356,50 kreditů. Navíc jste ušetřili 84,50 € na vstupném.

Rotterdam

Kolik ušetřím s Amsterdam Pass?

Na reálném příkladu si ukážeme, zda se vám Amsterdam Pass vyplatí. Pro lepší prozkoumání Amsterdamu jsou ideální alespoň 3 dny. Itinerář by pak mohl vypadat nějak takto:

 1. den v Amsterdamu: plavba kanály 19,50 €, Rijskmuseum 23,5 €, Heineken Experience 21 €
 2. den v Amsterdamu: půjčení kola 14,75 €, vyhlídka A´DAM Lookout 14,50 €, 5D This is Holland 21 €, Muzeum Moco 19,50 €
 3. den: výlet na větrné mlýny Zaanse Schans včetně dopravy 42,50 €

Za 3 dny byste bez karty zaplatili celkem 176,25 €. Amsterdam Pass stojí na 3 dny 84 €, tj. v tomto případě byste ušetřili 92,25 €. .

Kartu si můžete koupit online přes oficiální stránky prodejce. Po koupi vám přijde obratem potvrzovací email s veškerými instrukcemi.

Alternativy: I am Amsterdam City Card

Další oblíbenou turistickou kartou je I am Amsterdam City Card, která nabízí:

 • Neomezené cestování po Amsterdamu (metro, autobusy, tramvaje, trajekty)
 • Vstup zdarma do více než 70 muzeí a atrakcí ve městě včetně Rijksmuseum, Van Gogh Museum, muzea vědy Nemo, královské zoo ARTIS, větrných mlýnů Zaanse Schans, muzea Moco, A´DAM Lookout nebo Rembrandtova domu.
 • Sleva do celé řady dalších míst v Amsterdamu, jako je Heineken Experience.
 • Zdarma hodinová plavba po kanálu
 • Zdarma zapůjčení kola na 24 hodin

Cena I am Amsterdam City Card

Kartu I Amsterdam City Card si koupíte jednoduše online. Po koupi vám přijdou do emailu obratem veškeré potřebné informace.

Kterou kartu zvolit?

Na první pohled by se mohlo zdát, že je karta I am Amsterdam City Card lepší volbou, protože zahrnuje téměř všechna místa v Amsterdamu, popř. poskytuje slevu na vstupné.

Záleží ale na tom, jak plánujete návštěvu města pojmout. Pokud chcete poznat město opravdu důkladně, navštívit spoustu míst, plavit se kanály a neomezeně využívat městskou dopravu, bude pro vás výhodnější I am Amsterdam City Card.

Amsterdam Pass zase zahrnuje víc zážitků a výletů, jako je 5D This is Holland, Heineken Experience, výlet do okolních měst (Volendam, Rotterdam, Haag) nebo tulipánová pole Keukenhof.

Její součástí není MHD, ale poskytuje zdarma plavbu lodí, půjčení kol či šlapadel a výlety do okolí zahrnují taky dopravu do a z místa. Navíc centrum Amsterdamu je dobře dostupné pěšky.

Více informací o Amsterdamu

AMSTERDAM ITINERÁŘ: Naplánujte si svojí cestu pomocí našeho 3- denního itineráře pro Amsterdam. V samostatném článku se dozvíte, co navštívit v Amsterdamu (podrobný přehled vstupného, otevírací doby, fotografií a mapy, doprava, ubytování, ceny a další tipy).

AMSTERDAM S DĚTMI: V samostatném článku sdílíme tipy, co navštívit v Amsterdamu s dětmi.

Shrnutí článku o Amsterdam Pass: Jak ušetřit v Amsterdamu

Jak funguje karta Amsterdam Pass?

Amsterdam Pass si koupíte jednoduše online a následně stáhnete přes aplikaci nebo vytisknete z potvrzovacího emailu. Při vstupu pak jen oskenujete kód z karty nebo QR kód z mobilu.

Jaká místa jsou zahrnutá v Amsterdam Pass?

Amsterdam Pass zahrnuje nejznámější místa v Amsterdamu, jako je Rijskmuseum, muzeum Moco nebo Heineken Experience. Vybrat si můžete taky z několika výletů v okolí, jako jsou holandské mlýny Zaanse Schans nebo tulipánová pole Keukenhof.

Jaká je cena za Amsterdam Pass?

Cena se liší dle toho, na kolik dní plánujete Amsterdam navštívit. Čtěte více o ceně za Amsterdam Pass.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *