Vídeňská karta Vienna City Card | Recenze a cena (2023)

vídeňská karta Vienna City Card

Vienna City Card je vídeňská karta, která zahrnuje neomezené cestování po Vídni a slevy do většiny vídeňských památek, muzeí a atrakcí. V tomto článku si ukážeme kompletní recenzi, jak ušetřit ve Vídni a zda je pro vás vídeňská turistická karta dobrou volbou. 

Vídeň mnozí označují jako nejživější město na světě. Je to město bezpečné, elegantní, plné historie a zajímavých míst. Návštěva ve Vídni se ale může pěkně prodražit. Vstupné do řady míst se pohybuje kolem 15 € a to už dokáže udělat v peněžence pěknou díru.

Vídeňská karta Vienna City Card je jedním ze způsobů, jak ušetřit ve Vídni. A v tomhle článku se jí podíváme blíž na zoubek.

Co je Vienna City Card?

Vienna City Card je turistická karta, kterou navrhli tak, aby jste při návštěvě Vídně ušetřili na dopravě a vstupném do více jak 200 míst. Je to nejběžnější vídeňská karta, se kterou se při cestování po Vídni setkáte.

Jaké jsou výhody Vienna City Card? 

Doprava zdarma neomezeně po dobu platnosti karty. Můžete cestovat kdekoliv tramvají, autobusem, vlakem nebo metrem. Karta je ideální pro všechny, co plánují cestovat mimo historické centrum Innere Stadt – například k zámku Schönbrunn, ZOO, Prater, Dunajské věži nebo Belvedere.

Můžete cestovat zdarma 24 hodin, 42 hodin nebo 72 hodin. Čas se počítá v hodinách od první aktivace karty. Nepatří sem cesta na letiště a okružní trasa Ringstrasse.

Slevy do více jak 200 památek, muzeí, obchodů, výletů nebo restaurací. Výčet těch nejhlavnějších míst a kolik ušetříte si ukážeme o kousek níž. Slevy se nejčastěji pohybují v rozmezí 10-30 %. A co víc – slevy platí 7 dní od aktivace karty, takže pokud plánujete strávit ve Vídni například 4 dny, první 3 dny si můžete naplánovat vzdálenější místa a ten čtvrtý si užít centrální Vídeň, kde všude pohodlně dojdete pěšky.

Vienna City Card využijí i rodiny s dětmi. Jedno dítě do 15. narozenin má nárok na bezplatné cestování s každou zakoupenou kartou. Pokud jedete ve čtyřech – 2 děti a 2 dospělí, stačí vám 2 karty a děti cestují zdarma na vaše karty. Pro děti navíc platí snížené vstupné do řady památek (někde dokonce zdarma), takže nepotřebují slevovou kartu Vienna City Card.

Po zakoupení karty si stáhnete z odkazu aplikaci. V ní najdete vše potřebné pro cestování dopravou a výčet veškerých slev ve Vídni. Aplikace funguje i off-line. Nikam nemusíte, kartu máte jednoduše v mobilu.

památky ve Vídni / vienna city card

Jak funguje vídeňská karta? 

Zakoupíte si vídeňskou kartu na stanovený počet hodin, takže si sami můžete rozvrhnout, jaké atrakce a kdy chcete navštívit. Vienna City Card je v nabídce na 24 hodin, 42 hodin nebo 72 hodin. Platí na hodiny, které se začnou odečítat od první aktivace karty ve veřejné dopravě.

Pokud si zvolíte kartu v online verzi, stáhnete si mobilní aplikaci z odkazu, který vám po zakoupení přijde v potvrzovacím emailu. Kartu si aktivujete jednoduše na tomto odkaze na základě čísla objednávky a příjmení. Odteď můžete neomezeně cestovat vídeňskou dopravou po stanovený počet hodin. Zároveň získáváte na více než 200 místech slevu po dobu 7 dní od aktivace karty. Stačí ukázat kartu při koupi vstupenky nebo při platbě v restauraci či obchodě.

Jaké památky a atrakce jsou zahrnuté ve Vienna City Card? 

Vienna City Card zahrnuje téměř všechny památky a zajímavá místa ve Vídni. Ušetříte téměř všude. Slevy se nejčastěji pohybují v rozmezí 10-30 %.

Níže najdete slevy na ty nejnavštěvovanější místa ve Vídni – jak velká je sleva v procentech a kolik v eurech ušetříte:

 • Dunajská věž (úspora 2,90 €/20 %)
 • Haus der Musik (úspora 4 €/29 %)
 • Muzeum vojenské historie (úspora 2 €/29 %)
 • Zámek Schönbrunn (úspora 4 €/15 %)
 • Karlskirche včetně vyhlídky (úspora 3 €/38 %)
 • Kindermuseum Schönbrunn (úspora 4,5 €/17 %)
 • ZOO Schönbrunn (úspora 3,5 €/16 %)
 • Hundertwasserhaus museum (úspora 3,3 €/30 %)
 • Uměleckohistorické museum (úspora 1 €/6 %)
 • Přírodovědecké muzeum (úspora 2 €/17 %)
 • Albertina (úspora 3 €/25 %)
 • Rakouská národní knihovna (úspora 1 €/13 %)
 • Madame Tussauds Museum (úspora 7,2 €/30 %)
 • Španělská jezdecká škola (úspora 2 €/13 %)
 • Císařská klenotnice (úspora 1 €/7 %)
 • Belvedere 21 (úspora 2 €/25 %)
 • Dolní Belvedere (úspora 2 €/14 %)
 • Horní Belvedere (úspora 1 €/9 %)
 • Muzeum Sisi (úspora 1 €/7 %)
 • …a mnoho dalších (Kompletní seznam míst najdete tady)

Kromě památek, muzeí a atrakcí jsou ve Vienna City Card zahrnuté taky některé restaurace, obchody nebo dokonce koncerty v opeře, Karlskirche nebo vídeňském koncertním domě. Seznam míst najdete na odkaze o kousek výš.

Jaká je cena Vienna City Card? 

Ceny za Vienna City Card se liší dle toho, na kolik hodin si kartu zakupujete – v nabídce je 24h, 48h nebo 72h.

Vyplatí se vídeňská karta? 

Vídeňská karty se vyplatí všem, kteří plánují využívat veřejnou dopravu a navštívit několik památek. Uvedeme si názorný příklad. Pro lepší prozkoumání Vídně jsou ideální 3 dny (itinerář pro Vídeň na 3 dny). Pohodový itinerář by pak mohl vypadat nějak takto:

 1. den: Dunajská věž (úspora 2,90 €), Haus der Musik (úspora 4 €), Hundertwasserhaus museum (úspora 3,3 €), Karlskirche včetně vyhlídky (úspora 3 €)
 2. den: ZOO Schönbrunn (úspora 3,5 €), zámek Schönbrunn (úspora 4 €), výhled z Gloriette (úspora 1 €), Palmenhaus (úspora 1 €)
 3. den: Albertina (úspora 3 €), Přírodovědecké muzeum (úspora 2 €), Císařská klenotnice (úspora 1 €), Španělská jezdecká škola (úspora 2 €)
 • Úspora celkem za 3 dny – 30,7 €
 • Úspora celkem za MHD ve Vídni 17,10 €
 • Cena Vienna City Card je na 3 dny 29 €, tj. na tomto příkladu byste uspořili 18,8 €


Na 3 dny vyjde Vienna City Card na 29 €. Z příkladu vidíte, že stačí navštívit jen pár památek denně a ušetříte celkem 30,7 €. Vrátí se vám nejen cena karty, ale navíc můžete neomezeně cestovat po Vídni (lístek na vídeňskou MHD běžně stojí 17,10 €). Je to ale příklad od příkladu, takže předem propočtěte a uvidíte, zda se karta vyplatí i vám.

Alternativy k Vienna City Card

Ke kartě Vienna City Card existují další alternativy. Za zmínku stojí Vienna Pass a Vienna Explorer Pass. O obou jsem psala podrobný článek, kde se dozvíte vše potřebné, ale uvedu tady hlavní rozdíly.

Vienna Pass je ideální karta pro všechny, co plánují navštívit hodně památek a muzeí ve Vídni. Zaplatíte jednu částku a pak můžete s Vienna Pass obejít kolik památek jen chcete po předem vybraný počet dní.

S kartou Vienna Explorer Pass si zakupujete počet atrakcí, které chcete ve Vídni navštívit. Karta vám platí 60 dní, takže nejste limitovaní časem. Vienna Explorer Pass je skvělá pro všechny, co chtějí poznat jinou stránku Vídně. Zajít si na koncert nebo si například zatančit waltz.

Kam si rezervovat ve Vídni vstupenky předem?

Nevyplatí se vám Vienna City Card? Na některá místa je lepší rezervovat vstupenku předem, abyste se vyhnuli dlouhým frontám. Patří mezi ně:

Palác Schönbrunn – rozlehlý a impozantní palác toho nabízí tolik, že tu v klidu strávíte celý den. Dlouho si postojíte i ve frontách, proto je lepší rezervovat místo předem.

Španělská jezdecká škola je velmi oblíbenou aktivitou ve Vídni, proto se rezervací vstupenky předem vyhnete frontám. Rezervaci můžete do 24 hodin předem zdarma a jednoduše zrušit.

Zúčastnit se koncertu vážné hudby – je to úžasný zážitek i pro ty, co klasickou hudbu nevyhledávají. Vstupenky se rychle vyprodávají, takže pokud si chcete poslechnout Mozarta v Golden Hall nebo Vivaldiho v Karlskirche, rezervujte si místo předem. I tady můžete stornovat zdarma 24 hodin předem.

2 názory na “Vídeňská karta Vienna City Card | Recenze a cena (2023)”

 1. Prosím lze kupovat dopředu online vstupenky a zároveň uplatnil slevu na Vienna City Card? Nikde se mi u online nákupu taková možnost nenabízí. Díky.

  1. Dobrý den, záleží na místě. V Belvederu to možné je, ale například u paláce Schönbrunn nebo muzea Albertina se musí koupit vstupenky až na místě. Ve Vídni nebývají dlouhé fronty jako třeba v Římě nebo Barceloně, tak by tu neměly být dlouhé fronty.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *