Vídeňská karta Vienna City Card | Recenze a cena (2024)

Vienna City Card

Vienna City Card je vídeňská karta, která zahrnuje neomezené cestování po Vídni a slevy do většiny vídeňských památek, muzeí a atrakcí. V tomto článku si ukážeme kompletní recenzi, jak ušetřit ve Vídni a zda je pro vás vídeňská turistická karta dobrou volbou. 

Vídeň mnozí označují jako nejživější město na světě. Je to město bezpečné, elegantní, plné historie a zajímavých míst. Návštěva ve Vídni se ale může pěkně prodražit. Vstupné do řady míst se pohybuje kolem 15 € a to už dokáže udělat v peněžence pěkný vítr.

Vídeňská karta Vienna City Card je jedním ze způsobů, jak ušetřit ve Vídni. V této recenzi si jí podrobně rozebereme včetně výhod, ceny a zda stojí za koupi.

Co je Vienna City Card?

Vienna City Card je oficiální turistická karta, kterou navrhli ve spolupráci s památkami, muzei, restauracemi a obchody tak, aby jste při návštěvě Vídně ušetřili na dopravě a vstupném do více jak 200 míst.

Jaké jsou výhody Vienna City Card? 

Doprava zdarma neomezeně po dobu platnosti karty. Můžete cestovat kdekoliv na území Vídně tramvají, autobusem, vlakem nebo metrem. Karta je ideální pro všechny, co plánují cestovat mimo historické centrum Innere Stadt – například k zámku Schönbrunn, ZOO, Prater, Dunajské věži nebo k paláci Belvedere.

Můžete cestovat zdarma 24 hodin, 42 hodin nebo 72 hodin. Čas se počítá v hodinách od první aktivace karty. Nepatří sem cesta na letiště a okružní trasa Ringstrasse.

Slevy do více jak 200 památek, muzeí, obchodů, výletů nebo restaurací. Výčet těch nejhlavnějších míst a kolik ušetříte si ukážeme o kousek níž. Slevy se nejčastěji pohybují v rozmezí 10-30 %. A co víc – slevy platí 7 dní od aktivace karty, takže pokud plánujete strávit ve Vídni například 4 dny, první 3 dny si můžete naplánovat vzdálenější místa a ten čtvrtý si užít centrální Vídeň, kde všude pohodlně dojdete pěšky.

Vienna City Card využijí i rodiny s dětmi. Jedno dítě do 15. narozenin má nárok na bezplatné cestování s každou zakoupenou kartou. Pokud jedete ve čtyřech – 2 děti a 2 dospělí, stačí vám 2 karty a děti cestují zdarma na vaše karty. Pro děti navíc platí snížené vstupné do řady památek (někde dokonce zdarma), takže nepotřebují slevovou kartu Vienna City Card.

Po zakoupení karty si stáhnete aplikaci, kam stačí zadat kód pro aktivaci – odkaz pro stažení aplikce vám dorazí do emailu včetně kódu. V ní najdete vše potřebné pro cestování dopravou a výčet veškerých slev ve Vídni. Aplikace funguje i off-line. Nikam nemusíte, kartu máte jednoduše v mobilu.

památky ve Vídni / vienna city card

Jak funguje vídeňská karta? 

Zakoupíte si vídeňskou kartu na vybraný počet hodin – Vienna City Card je v nabídce na 24 hodin, 42 hodin nebo 72 hodin. Koupí se karta neaktivuje – na aktivaci máte 6 měsíců od koupě.

Po koupi vám dorazí do emailu potvrzení rezervace, kde budete mít odkaz ke stažení aplikace ivie – Wien City Guide. Aplikaci si stáhnete jednoduše z Google Play nebo Apple App Store.

Po stažení zadáte do aplikace 13-místní kód, který vám dorazil spolu s potvrzením rezervace do emailu: zvolíte menu v levém horní rohu, kliknete na Moje karta a v části Moje karty zadáte kód.

Odteď můžete neomezeně cestovat vídeňskou dopravou po vybraný počet hodin. Zároveň získáváte na více než 200 místech slevu po dobu 7 dní od aktivace karty. Stačí ukázat kartu při koupi vstupenky nebo při platbě v restauraci či v obchodě.

Čtěte: Vienna Pass a Vienna Flexi Pass jsou další oblíbené možnosti, jak ušetřit ve Vídni.

Jaké památky a atrakce jsou zahrnuté ve Vienna City Card? 

Vienna City Card zahrnuje téměř všechny památky a zajímavá místa ve Vídni. Ušetříte téměř všude, ale někde jsou slevy nízké, tak záleží, co máte v plánu navštívit.

Níže najdete slevy na oblíbená místa ve Vídni včetně slevy v procentech:

 • Dunajská věž 20 %
 • Obří ruské kolo Prater 8 %
 • Haus der Musik 25 %
 • Muzeum vojenské historie 29 %
 • Zámek Schönbrunn 6 %
 • Dětské muzeum Schönbrunn 12 %
 • ZOO Schönbrunn 15 %
 • Schönbrunn bludiště 20 %
 • Palmenhaus 13 %
 • Glorieta vyhlídková terasa Schönbrunn 20 %
 • Karlskirche včetně vyhlídky 21 %
 • Kunst Haus muzeum 30 %
 • Uměleckohistorické museum 5 %
 • Přírodovědecké muzeum 25 %
 • Leopoldovo muzeum 16 %
 • Technické muzeum 20 %
 • Albertina 10 %
 • Kapucínská krypta 18 %
 • Mozarthaus 18 %
 • Rakouská národní knihovna 15 %
 • Madame Tussauds Museum 30 %
 • Španělská jezdecká škola 11 %
 • Císařská klenotnice Hofburg 7 %
 • Dolní Belvedere 14 %
 • Horní Belvedere 9 %
 • Muzeum Sisi 6 %
 • …a mnoho dalších (kompletní seznam míst najdete v aplikaci)

Kromě památek, muzeí a atrakcí jsou ve Vienna City Card zahrnuté taky některé restaurace, obchody nebo dokonce koncerty v opeře, v Karlskirche nebo ve vídeňském koncertním domě. Seznam míst najdete opět v aplikaci ivie – Wien City Guide.

Rakouská národní knihovna je taky zahrnutá ve Vienna City Card.

Jaká je cena Vienna City Card? 

Ceny za Vienna City Card se liší dle toho, na kolik hodin si kartu zakupujete:

 • 24 h – 17 €
 • 48 h – 25 €
 • 72 h – 29 €

Vyplatí se vídeňská karta? 

Vienna City Card se vyplatí těm, kteří plánují využívat veřejnou dopravu a navštívit více památek, atrakcí a muzeí. Uvedeme si názorný příklad pro představu, zda se karta vyplatí i vám. Pro lepší prozkoumání Vídně jsou ideální 3 dny (itinerář pro Vídeň na 3 dny).

Pohodový itinerář by pak mohl vypadat nějak takto (slevy jsou vyznačené jen u míst, kde se platí vstupné a zároveň jsou tato místa součástí Vienna City Card):

 • 1. den: Katedrála sv. Štěpána, Ankeruhr, Kapucínská krypta (sleva 1,50 €), Vídeňská opera, Karlskirche (sleva 2 €), palác Belvedere (sleva 1,50-3 €), Muzeum vojenské historie (sleva 2 €)
 • 2. den: Hofburg palác (sleva 1-2 €), Rakouská národní knihovna (sleva 1,50 €), Španělská jezdecká škola (sleva 2 €), návštěva jednoho z muzeí – Albertina, Uměleckohistorické muzeum nebo Přírodovědecké muzeum (sleva 1-4 € podle vybraného muzea), parlament, radnice, Votivní kostel
 • 3. den: Palác Schönbrunn (záleží, co vše si vyberete – sleva až 6 €), ZOO Schönbrunn (sleva 4 €), Kunst Haus muzeum (sleva 3 €), Obří kolo (sleva 1 €), Donaucity a Dunajská věž (sleva 4 €)

Itinerář výše pokrývá většinu hlavních památek a atrakcí ve Vídni. Konečná úspora závisí na tom, kolik míst z itineráře byste navštívili uvnitř – celkem se tak bude úspora pohybovat v rozmezí 25-36 €. Jízdenka na dopravu ve Vídni po 72 hodin vyjde samostatně na 17,10 €.

Bez karty by tak v tomto případě vyšla návštěva Vídně na 42,10-53,10 €. Vienna City Card stojí na 3 dny 29 €.

Alternativy k Vienna City Card

Ke kartě Vienna City Card existují další alternativy. Za zmínku stojí především Vienna Pass a Vienna Flexi Pass. O obou jsem psala podrobný článek, kde se dozvíte vše potřebné, ale uvedu tady hlavní rozdíly.

Vienna Pass je ideální karta pro všechny, kteří plánují navštívit více památek a muzeí ve Vídni. Zaplatíte jednu částku a pak můžete s Vienna Pass obejít tolik památek, kolik jen chcete po předem vybraný počet dní.

S kartou Vienna Flexi Pass si zakupujete počet atrakcí, které chcete ve Vídni navštívit. Karta vám platí 60 dní, takže nejste limitovaní časem.

Obě karty zahrnují vstup zdarma do paláce Schönbrunn, všechna muzea ve Vídni (Albertina, Uměleckohistorické muzeum, Belvedér, Sisi a další), Dunajskou věž, Španělskou jezdeckou školu, plavby po Dunaji nebo Obří kolo v parku Prater. Více informací najdete v naší podrobné recenzi.

Kam si rezervovat ve Vídni vstupenky předem?

Nevyplatí se vám Vienna City Card? Na některá místa je lepší rezervovat vstupenku předem, abyste se vyhnuli dlouhým frontám. Patří mezi ně:

Palác Schönbrunn – rozlehlý a impozantní palác toho nabízí tolik, že tu v klidu strávíte celý den. Dlouho si postojíte i ve frontách, proto je lepší rezervovat místo předem.

Španělská jezdecká škola je velmi oblíbenou aktivitou ve Vídni, proto se rezervací vstupenky předem vyhnete frontám.

Zúčastnit se koncertu vážné hudby – je to úžasný zážitek i pro ty, co klasickou hudbu nevyhledávají. Vstupenky se rychle vyprodávají, takže pokud si chcete poslechnout Mozarta v Golden Hall nebo Vivaldiho v Karlskirche, rezervujte si místo předem.

 

Toto byl recenze karty Vienna City Card. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Vídni

CO VIDĚT VE VÍDNI: Podívejte se na 40 tipů na zajímavosti a památky ve Vídni (včetně informací o vstupném a otevírací době) nebo jak vytvořit itinerář pro 3 dny ve Vídni. V článku Vídeň s dětmi sdílíme tipy, jak si užít Vídeň celá rodina.

UBYTOVÁNÍ VE VÍDNI: V průvodci, kde se ubytovat ve Vídni najdete tipy na nejlepší čtvrti a ubytování ve Vídni včetně praktických informací.

RAKOUSKÉ ALPY: Inspirujte se tipy, co navštívit v rakouských Alpách (turistické trasy, výlety).

Tyrolsko je jednou z nejoblíbenějších částí rakouských Alp, stejně jako pohoří Dachstein. Pokud si chcete užít nádherné nedotčené přírody národního parku Vysoké Taury, podívejte se, co navštívit ve Vysokých Taurách.

Čtěte ještě více inspirace pro cestování po Evropě.

3 názory na “Vídeňská karta Vienna City Card | Recenze a cena (2024)”

 1. Pingback: Víkend ve Vídni: to nejzajímavější z Vídně za 3 dny - Cestujme společně

 2. Prosím lze kupovat dopředu online vstupenky a zároveň uplatnil slevu na Vienna City Card? Nikde se mi u online nákupu taková možnost nenabízí. Díky.

  1. Dobrý den, záleží na místě. V Belvederu to možné je, ale například u paláce Schönbrunn nebo muzea Albertina se musí koupit vstupenky až na místě. Ve Vídni nebývají dlouhé fronty jako třeba v Římě nebo Barceloně, tak by tu neměly být dlouhé fronty.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *