Barcelona bez cestovky (2024) – průvodce: ceny, doprava, ubytování a další užitečné tipy

barcelona bez cestovky

Plánujete dovolenou v Barceloně bez cestovky? Zde je průvodce a naše tipy pro Barcelonu, kde se dozvíte odpovědi na nejčastější dotazy k cestování do Barcelony.

Barcelona je hlavní město autonomní oblasti Katalánsko a se svými 1,7 miliony obyvatel druhé největší město ve Španělsku. Je známá pro originální architekturu, slunečné počasí, dobrý přístup k moři, skvělé jídlo a věhlasný fotbalový klub FC Barcelona.

V tomto průvodci se podíváme na vše potřebné, pokud plánujete navštívit Barcelonu bez cestovky – kde rezervovat letenky, jak se dopravovat po městě, jaké jsou ceny, bezpečnost v Barceloně a další užitečné tipy.

Pohled na Plaça d'Espanya z Arenas de Barcelona - Benátské věže a za nimi Montjuïc

Průvodce pro Barcelonu bez cestovky

port olímpic barcleona

Barcelona bez cestovky: letenky, letiště, MHD, metro

Casa Vicens Barcelona památky vstupné / co navštívit v Barceloně

Průvodce pro Barcelonu: ubytování, ceny, zajímavosti

Sagrada Familia / památky, co navštívit v Barceloně

Je Barcelona drahá (ceny v Barceloně)?

Barcelona patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím v Evropě. V souvislosti s tím rostou i ceny, takže obecně platí, že Barcelona patří k dražším městům. Konečná částka ale záleží na tom, jak cestujete, na vašich preferencích a v jakou dobu jí navštěvujete.

Ceny se mohou zvýšit během hlavní turistické sezóny (od pozdního jara do začátku podzimu) a v době hlavních svátků.

Zde jsou přibližné náklady, jaké můžete očekávat v Barceloně:

 • Pouliční a rychlé občerstvení: Rychlá jídla, jako jsou sendviče nebo tapas, stojí přibližně 5 až 10 eur.
 • Restaurace střední třídy: Jídlo ve slušné restauraci vyjde kolem 12 až 25 eur na osobu.
 • Luxusní restaurace: V luxusních restauracích počítejte s částkou 30 až 60 eur na osobu, zejména v turisticky frekventovaných oblastech.
 • Taxi: Základní sazba 2,5 €, poté přibližně 1-1,5 € za kilometr.
 • Půjčovny kol: Denní půjčovné se pohybuje od 10 do 15 eur.
 • Potraviny: V případě vlastního stravování počítejte s výdaji kolem 20 až 50 eur za týden.
 • Voda (1,5 l) – 1,77 €
 • Chleba (500 g) – 1,43 €
 • Sýr (1 kg) – 12,80 €
 • Kuřecí prsa (1 kg) – 7,81 €
 • Brambor (1 kg) – 1,52 €
 • Rajčata (1 kg) – 2,36 €
 • Banány (1 kg) – 1,76 €
co navštívit v barceloně

Co ochutnat v Barceloně?

 • Paella – ačkoli pochází z Valencie, je paella v Barceloně základním jídlem. Je to rýžový pokrm, který se obvykle připravuje z mořských plodů nebo ze směsi mořských plodů a masa.
 • Fideuà – podobně jako paella, ale místo rýže se připravuje z krátkých nudlí. Často se připravuje s mořskými plody a podává se s aioli (česnekovou pastou).
 • Tapas – malé pokrmy vhodné ke sdílení. Oblíbené jsou například patatas bravas (pikantní brambory), gambas al ajillo (česnekové krevety) a chorizo al vino (chorizo ve víně).
 • Pan con Tomate (chléb s rajčaty) – jednoduchá, ale chutná katalánská klasika, která se skládá z chleba potřeného rajčaty a pokapaného olivovým olejem a solí.
 • Escalivada – pokrm z pečených lilků a paprik, často podávaný s ančovičkami nebo tuňákem.
 • Suquet de Peix – tradiční katalánský rybí guláš, který se připravuje z brambor, česneku, rajčat a různých druhů ryb a korýšů.
 • Ančovičky z L’Escala – často se podávají v salátech nebo jako tapa.
 • Botifarra – druh katalánské klobásy, která se často podává grilovaná s bílými fazolemi.
 • Churros s čokoládou – oblíbená svačina nebo snídaně, churros jsou dlouhé smažené tyčinky z těsta podávané s hustou horkou čokoládou.
 • Cava – proslulé katalánské šumivé víno, ideální jako aperitiv nebo jako doplněk k jídlu.
 • Vermut – víno s olivami a plátkem pomeranče.
 • Orxata (Horchata) – osvěžující nápoj z tygřích ořechů, cukru a vody, ideální pro horké letní dny.
Churros

Co dělat večer v Barceloně?

Vyrazte do víru velkoměsta, kdy Barcelona po odpolední siestě ožívá. Večer je perfektní čas pro setkání s přáteli u večeře, která se tady podává až mezi 21-23 hodinou. Některé restaurace tak mají pozdě odpoledne a na večer zavřeno. Znovu otevírají mezi 18:00-20:00, takže raději zkontrolujte předem otevírací dobu. V turistických oblastech bývá otevřeno po celou dobu.

Večerní procházku kolem moře si nenecháme ujít nikdy. A to nejen v Barceloně. Navíc na plážích Barcelony to žije i večer. V písku posedávají místní i turisté, hrají volejbal a sledují západ slunce. Nábřeží je ale kouzelné taky brzy ráno, kdy vychází slunce nad horizontem. Místní tu cvičí v písku jógu, běhají nebo jen posedávají na lavičkách.

barceloneta

Projděte se kolem památek, které jsou večer nádherně nasvícené. Taková Sagrada Familia nebo Casa Batlló mají večer své kouzlo. Některá místa můžete navštívit taky v rámci večerní prohlídky s večeří. Pozdní prohlídky nabízí například Casa Milà – La Pedrera. Večer se taky konají oblíbené flamenco show nebo světelná a zvuková show Magické fontány na úpatí kopce Montjüic (Magická fontána je od roku 2023 mimo provoz).

Vyrazte za těmi nejlepšími výhledy na město. A odkud sledovat ty nejlepší výhledy na večerní Barcelonu? Montjuic je jedním z nejsnadněji dostupných míst. Nebo vystoupejte na Bunkers del Carmel. Jedná se o bývalé bunkry, které se využívaly během španělské občanské války. Jsou oblíbené mezi mladými Katalánci i turisty, kteří se tu na večer shlukují, popíjejí nebo si užívají piknik.

Bunkers del Carmel Barcelona

Mapa Barcelony

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Barcelony. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci pro město Barcelona. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byly naše tipy a zkušenosti, jak navštívit Barcelonu bez cestovky a na vlastní pěst. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Barceloně

BARCELONA ITINERÁŘ: Naplánujte si svojí cestu pomocí našeho 3- denního itineráře pro Barcelonu. Podívejte se na popis a mapu trasy, jak strávit 4 dny v Barceloně. V samostatném článku se dozvíte, co navštívit v Barceloně. V dalším článku sdílíme tipy, co navštívit v Barceloně s dětmi.

Připravili jsme taky samostatný článek, jak navštívit Sagrada Familia (zajímavosti, jak se vyhnout frontám, vstupné atd.)

BARCELONA PRŮVODCE: Zde je podrobný průvodce dopravou v Barceloně. Kde se ubytovat jsme sepsali v tipech na nejlepší ubytování v Barceloně (nejlepší oblasti a hotely). V dalším článku sdílíme tipy, jak ušetřit v Barceloně.

Zde jsou možnosti, jak se dostat z letiště Barcelona – El Prat do centra.

ŠPANĚLSKO: V našem seznamu o nejkrásnějších místech Španělska přinášíme tipy, co navštívit ve Španělsku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *