Madrid: 29 tipů na památky a co dělat a navštívit v Madridu

Plánujete navštívit Madrid ve Španělsku a přemýšlíte, kam v Madridu vyrazit a co navštívit? Podívejte se na našich 29 tipů na památky a co dělat v Madridu, přehled vstupného a otevírací doby a kde koupit vstupenky na památky v Madridu.

Aktualizováno 14. 7. 2022

Obsah článku:

Madrid: město, kde to žije

Madrid je se svými 3,3 miliony obyvatel největším a taky hlavním městem Španělska a pátým největším evropským městem.

Další statistiky říkají, že je Madrid po Barceloně druhým nejnavštěvovanějším městem ve Španělsku. Turisté láká svými světoznámými muzei, nádhernou architekturou a skvělým jídlem.

Madrid

Madrid je živé a energické město, kde to podobně jako v Barceloně žije až do rána. Pokud vyrazíte na večeři v 19 hodin, nejspíš budete v restauraci téměř sami, popř. s dalšími turisty. Místní totiž večeří mezi 21-22 hodinou a bary otevírají běžně po půlnoci.

Co navštívit a dělat v Madridu? 29 tipů na památky a zajímavosti

1. Muzeum Prado (Museo del Prado)

Baví vás umění muzea Louvre nebo byste ho rádi navštívili? Pak si nesmíte nechat ujít muzeum Prado. Jedno z nejvýznamnějších muzeí umění na světě s téměř 11 000 díly od maleb, fotografií, soch, dekorativních předmětů až po mince a medaile.

muzeum Prado Madrid

Právě tady se pokocháte tou nejlepší sbírkou evropských mistrů od španělských umělců (Francesco de Goya, Diego Velásquez a další) nebo italskými díly z období renesance (Rafaelo). První patro je zasvěcené takovým umělcům, jako byl Rubens, Velázquez, Tiziano, Murillo, El Greco. V druhém patře uvidíte krásné ambity a dočasné výstavy.

Muzeum Prado je jedno z předních světových muzeí umění, takže se připravte na davy. Otevřeno je denně. Od pondělí do soboty v časech 10:00-20:00 a v neděli a o svátcích 10:00-19:00. Muzeum má vyhrazené časy 18:00-20:00 od pondělí do soboty a 17:00-19:00 v neděli, kdy se dovnitř dostanete zdarma. Nevýhodou je, že je tu ještě víc narváno než obvykle.

Vstupné do muzea Prado je 19,50 €. Fronty do muzea Prado bývají dlouhé (viz foto níže). Pokud chcete přeskočit frontu, je lepší rezervovat vstupenky předem.

2. Park Retiro

Zelené srdce Madridu. Park Retro je nejoblíbenější madridský park, který leží jen kousek od muzea Prado. Je to ideální odpočinkové místo po vyčerpání z množství umění, které jste měli možnost vidět v muzeu Prado.

park Retiro Madrid

300 akrový park dříve sloužil výhradně pro královskou rodinu, ale později ho zpřístupnili veřejnosti. Můžete se tu jen tak procházet, plavit loďkou po jezeře El Estanque a o víkendu si prohlédnout umění od pouličních umělců. Nebo zajděte k pomníku obětem teroristických bombových útoků v Madridu. Jedním z nejvyhledávanějších míst v parku El Retiro je skleněný palác Palacio de Cristal. Ten byl postavený dle skleněného paláce v Londýně. Dnes jsou tu vystavená díla z Muzea královny Sofie.

3. Puerta de Alcalá

Puerta de Alcalá je madridský vítězný oblouk z 18. století, který vznikl ještě dříve než Arc de Trimphe ve Francii nebo Braniborská brána v Berlíně. Jedná se o první oblouk, který se v Evropě postavil po pádu Římské říše. Oblouk dominuje náměstí Plaza dela Independecia a je jednou ze vstupních bran do parku Retiro.

Madrid památky

Kolem Puerta de Alcalá dříve vedla cesta do města Alcalá de Henares, po které byl oblouk pojmenovaný.

4. Puerta del Sol

Puerta del Sol je centrální náměstí v Madridu, kde původně stála jedna z východních bran. Ta byla ozdobená sluncem, odkud nese náměstí název – v překladu Sluneční brána.

Na náměstí Puerta del Sol najdete hned několik významných bodů pro Madriďany. Přes hlavním vchodem budovy pošty Casa de Correos leží kamenná deska označující kilometr 0. Od toho místa se počítají všechny vzdálenosti v Madridu. I budova samotná stojí za povšimnutí. Zná jí totiž každý Madriďan, protože hodiny v její horní části slouží k televiznímu odpočítávání na Silvestra. Na nový rok je tradicí, že místní s každým zazvoněním na náměstí sní kuličku hroznového vína pro štěstí (celkem 12).

Madrid Puerta del Sol

Přímo na náměstí taky stojí socha medvěda u jahodníku (El Oso y El Madrońo), který je symbolem Madridu od středověku a představuje madridský erb.

Madrid Puerta del Sol

5. Královský palác v Madridu (Palacio Real de Madrid)

Palacio Real je největším královským palácem v západní Evropě a jedním z největších na světě. Je dokonce okázalejší než Versailles v Paříži nebo Schönbrunn ve Vídni.

Francouzsko-italský barokně-neoklasicistní palác, která vás ohromí svými italskými freskami, francouzskou tapisérií, španělským porcelánem, lustry, stříbrem, sbírkou hodinek, děl od Goyi, Caravaggia i Velázquéze a pozlaceným interiérem. Každý sál je majestátní, bohatě zdobený a jedinečný.

Kromě nádherného interiéru ukrývá Královský palác největší sbírku hudebních nástrojů Stradivarius na světě. Přes nádvoří leží zbrojnice se zbraněmi patřícími různým španělským králům (jedna z nejlepších sbírek na světě). Součástí prohlídky je taky královská lékárna se stovkami lahviček od léků, zdobenými skříňkami a věrnou rekonstrukcí laboratoře.

Palacio Real je oficiálním sídlem královské rodiny. Ta ale ve skutečnosti žije v Palacio de la Zarzuela. Královský palác se tak využívá pro oficiální ceremonie a královské funkce. Někdy se mu říká taky Palacio de Oriente díky náměstí Plaza de Oriente, které leží přímo před ním.

Budova paláce stojí na místě maurského pevnostního paláce Alcázar, který v roce 1734 vyhořel. Kolem se rozprostírá park Campo del Moro a zahrady Sabatini, ze kterých je nádherný pohled na palác.

Střídání stráží probíhá ve středu a v sobotu v čase mezi 11:00-14:00. Případné změny najdete na oficiálních stránkách.

Palác je otevřený 10:00-19:00 a v neděli do 16:00 a zahrady celý týden 10:00-18:00. Vstupné do Královského paláce v Madridu je 13 € a snížené 7 € pro děti 5-16 let.

Doporučuju dorazit brzy. Je to jedna z nejkrásnějších památek v Madridu a fronty dovnitř bývají dlouhé (viz foto výše). Určitě si zarezervujte lístek předem, protože bývá vyprodáno i několik dní předem.

6. Královská botanická zahrada

Ráj, kde si dokonale odpočinete. Královská botanická zahrada leží jižně od muzea Prado. Zahrady zdobí víc než 5 000 druhů rostlin včetně exotických dřevin. Ty jsou rozdělené do 4 teras. Uprostřed se tyčí socha krále Carlose III., který se postaral o přesunutí zahrady z břehu řeky Manzanares.

V botanické zahradě je spousta laviček, kde můžete jen tak posedět. Je to ideální místo i pro rodiny s dětmi.

7. Muzeum Thyssen-Bornemisza (Museo Nacional Thyssen-Bornemisza)

Madrid je proslulý svým uměním. Dalším muzeem světové úrovně je muzeum Thyssen-Bornemisza. Svůj název nese po baronu Thyssen-Bornemisza de Kászon, kterému dříve budova patřila. Muzeum se liší tím, že přináší širokou škálu uměleckých stylů, které tu spatříte. Najdete tu jak anglickou a německou školu umělců (Hans Holbein, Hans Baldung Grien, Albrecht Dürer), tak velkou sbírku amerického abstraktního expresionismu a řadu impresionistických a post expresionistických děl (Monet, Renoir, Degas). To doplňují renesanční mistři (Tintoretto, Veronese, Rembrandt).

Vstupné činí 13 € a snížené 9 €. Otevírací doba je 10:00-19:00.

8. Muzeum Královny Sofie (Museo Reina Sofía)

Museo Reina Sofía je nejlepší madridská galerie současného umění, kde původně sídlila veřejná nemocnice. Muzeum uzavírá spolu s muzeem Prado a muzeem Thyssen-Bornemisza tzv. Zlatý trojúhelník umění. Každé muzeum obsahuje něco jiného a navzájem se doplňují.

Museum Reina Sofía zahrnuje různé styly od kubismu, surrealismu a dalších uměleckých směrů 20. století včetně sochařství. Specializuje se především na španělské umělce (Picasso, Dalí, Miró), ale najdete tu taky další umělce mimo Španělsko (Braque, Kandinski). Tím nejslavnějším dílem je Picassovo Guernica, monumentální plátno, kde se Picasso inspiroval Hitlerovým bombardováním města Guernica.

Vstupenky do muzea Reina Sofía seženete za 12 € (snížené za polovinu). Kromě úterý je otevřeno každý den v čase 10:00-21:00 (od 19:00 je vstup zdarma) a v neděli jen do 14:30 (zdarma vstup po 12:30).

Přeskočit frontu a rezervovat vstupenky do muzea Reina Sofía online.

9. Gran Vía

Symbolická a pravděpodobně nejznámější ulice v Madridu, kterou lemují budovy v Art Deco. Gran Vía je centrem nakupování, zábavy, kultury a nočního života až do ranních hodin. Spojuje čtvrti Salamanca a Arqüelles.

Gran Vía Madrid

10. Plaza de España

Plaza de España se rozprostírá na samém závěru ulice Gran Vía. Jedná se s rozlohou 36 900 m2 o jedno z největších náměstí ve Španělsku. Lemují ho restaurace, obchody, divadla, kina a spousta laviček. Náměstí dominuje budova Torre de Madrid, která byla dříve nejvyšší betonovou stavbou ve městě.

Madrid památky Plaza de España

11. Zajděte na tapas do La Latina

Typické jídlo v Madridu? Určitě tapas. Tou nejlepší oblastí na jídlo je La Latina. Živá čtvrť s úzkými, klikatými uličkami, která se pyšní největší koncentrací tapas barů. Oblíbeným zvykem místních je tapeo, okruh napříč tapas bary, kde místní jedí, popíjejí a stýkají se s přáteli.

12. El Rastro

Pokud plánujete návštěvu Madridu na neděli, nenechte si ujít největší evropský bleší trh El Rastro s 3500 stánky. Tady najdete všechno od starožitností pře nábytek až po oblečení. Trh se rozprostírá na několika blocích jižně od stanice La Latina. Je to živé, zábavné a plné místních i turistů. Hrají tu kapely a má to skvělou atmosféru.

El Rastro madrid

Trh se koná v neděli v čase 8:00-15:00. Už 250 let. Rozprostírá se v ulicích podél hlavní tepny trhu Ribera de Curtidores.

13. Plaza Mayor

Plaza Mayor je hlavní madridské náměstí, které slouží výhradně pro pěší. Dlážděné náměstí bylo dříve tržištěm, jevištěm býčích zápasů, královských průvodů a taky popravištěm místních kacířů. Je zcela obklopené třípatrovými obytnými budovami. Dovnitř se dostanete jedním z 9 vchodů.

Plaza Mayor Madrid

Dnes je to místo, kde můžete nasávat atmosféru města. Jen si sednout do kavárny a sledovat okolí a barokní architekturu se sochou Felipa III. na koni uprostřed náměstí.

14. Trh San Miquel (Mercado de San Miquel)

Od náměstí Plaza Mayor pokračujte na západ. Kousek odtud totiž leží nejznámější trh v Madridu – Mercado de San Miquel. V nádherné secesní budově. Je tu narváno, ale stojí to za to. Právě tady vám totiž naservírují nejrůznější tapas dobroty, mořské plody, papírové kornouty plné masa a další pochoutky. Trh otevírá v 10 hodin. Vyrazte sem co nejdřív, ať se vyhnete davům. Je lepší si s sebou vzít hotovost.

Madrid trh mercado de san miquel

Trhy jsou pro Madrid typické. Najdete jich tu hned několik a všude se skvěle najíte. Nemusíte vůbec do restaurace. Na trzích ochutnáte nejrůznější dobroty z různých koutů světa.

Mezi další oblíbené trhy v Madridu patří:

 • Mercado San Antón
 • Mercado de San Ildefonso
 • Mercado de San Fernando
 • Mercado de la Cebada

První dva trhy leží severně od centra, další dva jižně od centra.

Potraviny místní nejčastěji nakupují na rozlehlém trhu Mercado de Maravillas, ale ten leží dál od centra.

15. Chrám Debod (Templo de Debod)

Kousek Egypta v Madridu. Přesně tak by se dal popsat Templo de Debod z 2. století př. n. l. A jak se sem dostal? Chrám věnovala Madridu v roce 1968 samotná egyptská vláda jako vyjádření poděkování za pomoc při záchraně klíčových egyptských památek, které byly ohrožené stoupající vodou Asuánské přehrady.

Madrid památky Templo de Debod

Templo de Debod najdete v parku Parque del Oeste. Dovnitř chrámu se sice nedostanete, ale i tak stojí za vidění. Zajděte sem na večer, kdy zapadající sluníčko odráží ve zdejších bazénech celý chrám.

16. Plaza du Colón

Plaza du Colón patří mezi další z důležitých madridských náměstí, kde se konají vánoční trhy a jiné akce v průběhu roku. Plaza du Colón tvoří otevřený prostor, kterému dominují věže Colón postavené shora dolů a pokryté panely růžového skla a zakončeny zelenou konstrukcí.

Dalšími zajímavostmi jsou Kolumbův pomník z bílého mramoru na 17 metrovém podstavci, španělská vlajka o šířce 12 m a výšce 14 m a zahrada objevů s památník objevení Ameriky, který představují betonové konstrukce pokryté reliéfy a nápisy. Přímo u náměstí sídlí Národní archeologické muzeum.

17. Katedrála Panny Marie Almudenské (Catedral de Santa María la Real de la Almudena)

Katedrála Almudena architekta Francisco de Cubase je další španělskou katedrálou, jejíž výstavba trvala víc než století. Tou první je Gaudího katedrála Sagrada Familia v Barceloně, u které byla výstavba zahájená v roce 1882 a měla by být dostavěná v roce 2026. Stavební práce na katedrále Almudena započaly o rok později a slavnostně byly dokončeny v roce 1993. Katedrála Panny Marie Almudenské patří k největším katedrálám na světě a je nejvýznamnější církevní stavbou v Madridu. Patří jí taky jedno prvenství – 15.6.1993 byla vysvěcená papežem Janem Pavlem II. a stala se tak první katedrálou vysvěcenou mimo Řím.

Zajímavostí je, že katedrály tvoří pomyslné srdce u většiny historických evropských měst. Například Duomo v Miláně, Duomo v Neapoli nebo bazilika svatého Marka v Benátkách. Katedrála Almudena leží na pomyslném okraji historického centra. To ale nic nemění na tom, že je to jedno z nejkrásnějších míst v Madridu.

Možná není ta okázala jako katedrála Notre Dame v Paříži, ale její hravý strop plný živých barev, oltářní obraz z 15. století a obrovské varhany s 5000 píšťalami vás dostanou úplně stejně. Součástí katedrály je taky muzeum s předměty o historii madridské diecéze a výhled ze střechy na Královský palác, který sousedí s katedrálou.

Katedrála Panny Marie Almudenské je otevřená kromě neděle denně 10:00-21:00 od července do srpna a 10:00-20:00 po zbytek roku. Vstupné je 1 €.

18. Flamenco show

Jaký tanec si spojíte s Madridem? Nejspíš to bude flamenco, že? Flamenco má přitom původ v Andalusii, Murcii a Exremaduře, ale přesto je s Madridem neodmyslitelně spjaté. Představení probíhá zpravidla hodinu a je zvykem, že si u toho dáte u svíček tapas (nebo jinou španělské jídlo) a sangrii. Jedním z oblíbených míst je Las Carboneras kousek od Plaza Mayor. Rezervace je nutná předem. Součástí vstupenky je vystoupení, jídlo a drink.

Další oblíbené flamenco show v Madridu:

19. Národní archeologické muzeum

Žádné jiné místo vás neseznámí s historií Španělska a Pyrenejského poloostrova tak dobře jako Národní archeologické muzeum v Madridu. Zabrouzdáte dokonce do období starověkého Řecka a Říma, Egypta a Mezopotámie. Nenechte si ujít slavnou bustu iberské ženy z 5. století – La Dama de Elche nebo prehistorické jeskynní malby v Altamire.

Muzeum je skvěle organizované a zajímavé. Sídlí v krásné neoklasicistní budově a pravidelně pořádá rodinné aktivity. Dvakrát měsíčně se tu konají workshopy pro děti od 9 let, kde se seznámí s archeologií.

Otevřeno je od úterý do soboty v čase 9:30-20:00 a v neděli a svátky 9:30-15:00. Vstupné je jen 3 € (snížené 1,50 €) a v sobotu po 14 hodině a v neděli dopoledne zdarma.

20. Palác Cibeles (Palacio de Cibeles)

Palacio de Cibeles je jednou z nejkrásnějších staveb v Madridu. Palác postavený v roce 1919 sloužil dříve jako sídlo pošty. Dnes tu sídlí městská rada. V 8. patře je restaurace s vyhlídkou na rušné náměstí Plaza de Cibeles přímo před budovou. Vyhlídka je přístupná kromě pondělí každý den 10:30-14:00 a 16:00-19:30. Lístek vás vyjde na 3 € a 0,5 € pro děti pod 12 let.

Náměstí Plaza de Cibeles dominuje slavná fontána, která představuje bohyni Kybelu, jak sedí na kočáru tažená lvy. Fotbalový klub Real Madrid a další národní fotbalové a basketbalové kluby tady slaví své triumfy.

21. Churros a horká čokoláda

Španělskou horkou čokoládu si musíte dát, pokud jedete do Madridu v chladnějších měsících. Je tak hustá, že na ní někdy potřebujete lžičku. Do čokolády si namáčíte sladké, smažené pečivo churros.

churros

Skvělou čokoládu si dáte v San Ginés Chocolatéria, která tu podává churros s čokoládou už od 19. století. Leží severně od Plaza Mayor. O něco klidněji si pochutnáte v Chocolateria 1902. V zimních měsících je po Madridu rozesetá spousta stánků s čokoládou.

22. Námořní muzeum v Madridu

Španělsko bylo v minulosti jednou z námořních velmocí. Už to napovídá, že toho bude v Námořním muzeu hodně k vidění. Historické mapy a kresby, zbraně, navigace a další předměty spojené s námořnictvem. Skvělé místo i pro děti.

Námořní muzeum je otevřené kromě pondělí denně 10:00-19:00 (v srpnu 10:00-15:00). Vstup je zdarma, ale příspěvek 3 € na údržbu muzea je vítaný.

23. Mrakodrap Circulo Bellas Artes (Circulo de Bellas Artes)

Mrakodrap Circulo Bellas Artes ve stylu Art Deco z 20. let 20. století je známý svou střešní vyhlídkou v 7. patře. Na vyhlídku se dostanete výtahem a užijete si odtud nádherný výhled na Gran Vía. Je tu i bar s restaurací.

Circulo de Bellas Artes Madrid památky

Circulo de Bellas Artes je jedním z nejvýznamnějších soukromých kulturních center s více než 1200 uměleckými díly včetně obrazů, soch, rytin a nábytku a více než 300 knihami a historickými dokumenty. Pořádají se tu výstavy, konference, workshopy, koncerty a další aktivity pro podporu kultury a umění.

Otevírací doba je PO-ČT 12:00-01:00, PÁ-SO 10:00-02:00 a NE 10:00-01:00. Vstupné na střešní vyhlídku je 5 €.

24. Stadion Santiago Bernabéu

Ať už jste fanoušky Realu Madrid, Barcelony nebo AC Milan, navštívit stadion Santiago Bernabéu je téměř povinnost. Jeden z největších světových stadionů, který pojme až 80 000 lidí. Domov Realu Madrid, který je nejúspěšnějším evropským fotbalovým týmem s 11 evropskými poháry.

Madrid stadion Santiago Bernabéu

Největším zážitkem je návštěva zápasu, ale pokud neseženete lístky, můžete stadion omrknout s audioprůvodcem. V rámci prohlídky uvidíte prezidentský box, tiskovou místnost, hráčský tunel, šatny, hřiště nebo výstavu trofejí.

Vstupné je 15 €. Vstupenky se dají pořídit online.

25. Muzeum Sorolla (Museo Sorolla)

Joaquín Sorolla byl významný španělský malíř 19.-20. století, pro něhož byly typické středomořské mořské scenérie. Právě budova muzea Sorolla byla dříve umělcovým ateliérem a dnes je sídlem jeho mnoha obrazů a kreseb. Kromě umění se pokochejte taky zdejší krásnou zahradou.

Madrid památky museo sorolla

Otevírací doba museo Sorolla: ÚT-SO 9:30-20:00 a NE a svátky 10:00-15:00. Plné vstupné je 3 € a snížené 1,5 €.

26. CaixaForum

Budova CaixaForum z 21. století je bezesporu jednou z nejpozoruhodnějších současných památek v Madridu. Cihlová stavba zakončená vrcholkem z rezavého železa, ke které přiléhají vertikální zahrady. 3-4 krát do roka se tu konají přehlídky současného umění, fotografie a multimédií světové úrovně. Leží kousek od muzea Prado. Otevřeno je denně 10:00-20:00.

27. Plaza de Toros de las Ventas

V Plaza de Toros zažijete vystoupení nejlepších matadorů Španělska. Zdejší aréna Las Ventas je největší v zemi. Býčí zápasy tu probíhají nejčastěji v neděli od března do poloviny října a během festivalu San Isidro v květnu a začátku června skoro denně.

Pokud nechcete na býčí zápas, můžete si prohlédnout arénu včetně muzea v rámci prohlídky. Otevřeno je denně 10:00-18:00.

28. Královská bazilika svatého Františka Velikého (Real Basílica de San Francisco el Grande)

Královská bazilika svatého Františka Velikého leží jihozápadně od centra. Zaujme vás svým monumentálním exteriérem v neoklasicistním stylu. To hlavní ale ukrývá uvnitř – velká kopulí, kterou vyzdobil freskami slavný španělský malíř Francisco Goya.

Real Basílica de San Francisco el Grande Madrid

Vstupné do baziliky svatého Františka Velikého činí 5 € (snížené 3 €). V sobotu můžete dovnitř nakouknout zdarma. Otevírací doba se liší dle období. Kostel je otevřený denně 8:00-10:30 a v neděli 10:00-13:30 a 18:30-20:00. Muzeum má delší otevírací dobu – ÚT-SO 10:30-12:30 a 16:00-18:00 (v létě 17:00-19:00). Pokladn se zavírají půl hodiny předem.

29. Foro de Moncloa

Odkud mít Madrid jako na dlani? Z Foro de Moncloa se vám to poštěstí. Jedná se o 110 metrů vysokou bývalou vysílací věž na severozápadě města, která je nejvyšší vyhlídkou ve městě. Nahoru se dostanete jedním ze dvou panoramatických výtahů po straně věže. Ty vás vyvezou do výšky 92 m na vyhlídku, která vypadá jako létající talíř.

Madrid vyhlídky foro de moncloa

Skrz obrovská skleněná okna budete mít výhled na celou řadu madridských památek a dokonce i vrcholky pohoří Sierra de Guadarrama severně od Madridu.

Otevřeno je denně kromě pondělí 9:30-20:00. Vstupné je 4 € a snížené 2 € (1 € pro děti mladší 7 let).

Památky v Madridu: praktické informace

 • Muzea ze Zlatého trojúhelníku umění a Královský palác navštivte co nejdříve ráno, kdy tu nejsou tak velké davy.
 • Do Královského paláce si zarezervujte lístek online. Bývá vyprodáno i několik dní dopředu.
 • Abyste se vyhnuli frontám, zarezervujte si online vstupenky do muzea Prado.
 • Řada památek a muzeí nabízí časy, kdy se dovnitř dostanete zcela zdarma. Informace najdete výš u jednotlivých míst.
 • Užijte si Madrid z jiné perspektivy díky vyhlídkovému autobusu, který vás proveze kolem těch nejkrásnějších památek v Madridu. Nebo zkuste jízdu tuk tukem.

Vstupenky na památky v Madridu

Jak ušetřit v Madridu? 

 • Madrid Art Walk Pass – na jednu kartu získáte za zvýhodněnou cenu vstup do muzea Prado, muzea Reina Sofía a muzea Thyssen-Bornemisza.
 • Najezte se na trzích, kterých je v Madridu požehnaně. Ochutnáte tu španělské speciality i nakoupíte potraviny, pokud si chcete ukuchtit sami.
 • Místo večeře zajděte na oběd, který vás vyjde o mnohem levněji.

Kde se ubytovat v Madridu?

 • Penzion Jemasaca leží jen 10 minut od Plaza de España a kousek od Královského paláce nebo Puerta del Sol. 2-4 lůžkové pokoje jsou jednoduše zařízené s vlastní koupelnou za velmi výhodnou cenu vzhledem k poloze penzionu.
Hotel II Castillas Madrid leží v centru všech památek
 • Hotel II Castillas Madrid má skvělou výchozí polohu v centru hlavních památek v Madridu – 15-20 minut je to na Plaza Mayor, muzea Prado, Královského paláce, katedrále, parku Retiro a dalších míst. Pokoje jsou jednoduše a čistě zařízené s vlastní koupelnou a bohatými snídaněmi.
 • Penzion Rincón de Gran Vía najdete přímo na ikonické madridské ulici Gran Vía. Některé pokoje sem mají výhled. Pokoje jsou 1-4 lůžkové v přírodních tónech a s vlastní koupelnou. Penzion leží v docházkové vzdálenosti od známých míst.
Penzion Rincón na známé ulici Gran Vía
 • Hotel Vértice Roomspace leží na kraji Madridu a díky tomu nabízí velmi levné ubytování. Je to ideální volba, pokud jedete například autem. Za čtvrt hodiny se odtud dostanete vlakem přímo do centra. Pokoje jsou až 4-lůžkové s vlastní koupelnou a některé mají navíc menší kuchyňský kout.

Madrid: mapa památek, ubytování a kde se najíst

Propojte si památky, ubytování a kam na jídlo v Madridu a naplánujte si svou cestu a itinerář během pár minut.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Madridu. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Madridu. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.


Šťastnou cestu ?‍♂️?‍♀️!

Více průvodců