10 tipů, co navštívit a vidět v Granadě (2024) – průvodce a mapa

Granada Alhambra

Granada je historický skvost, kde se nachází světoznámý palác Alhambra a jeho nádherné zahrady. Ponořte se do jedinečné atmosféry Granady v Andalusii, ochutnejte vynikající místní jídlo a zjistěte, proč je Granada jedním z nejoblíbenějších španělských měst. Podívejte se na našeho průvodce s tipy na zajímavosti a památky, co navštívit v Granadě.

Dnes si ukážeme ta nejkrásnější místa a památky, co navštívit a vidět v Granadě ve Španělsku pro sestavení itineráře na 1 nebo 2 dny ve Granadě. Přidáme taky tipyjak si návštěvu Granady užít (doprava, parkování, MHD, jídlo, ubytování, mapa).

Památky a zajímavosti, co navštívit v Granadě

Vraťte se v čase ve staré maurské čtvrti Albaicín, projděte se po nejznámější španělské architektuře a pokochejte se nádhernými výhledy na palác Alhambra. Granada má taky neuvěřitelně živou kulturu s rušnými náměstími plnými lidí, kteří si vychutnávají tradiční tapas a flamenco.

Pokud milujete přírodu, máte spoustu příležitostí prozkoumat nedaleké hory, projet se lodí po řece nebo si jednoduše užít piknik v parku.

Pojďme se podívat na nejkrásnější místa a památky, co navštívit v Granadě:

Alhambra a zahrady Generalife

Pevnost Alhambra je jednou z nejnavštěvovanějších památek v Evropě. Číslo jedna na seznamu památek, co navštívit v Granadě. Úžasná ukázka maurské architektury a uměleckého řemesla, kterou musí vidět každý, kdo se zajímá o historii nebo kulturu.

Pevnost je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Její komnaty, zahrady a nádvoří lákají každoročně statisíce návštěvníků.

Alhambra Granada / co navštívit v Granadě

Alhambra, postavená v letech 1238 až 1358 n. l., byla původně koncipována jako palácový komplex muslimských vládců Granady. Její zdi tvoří cihlové věže s cimbuřím, které připomínají její vojenské kořeny stejně jako její krásu. Uvnitř se nachází řada paláců plných složitě zdobených stropů, oblouků, sloupů a balkonů.

Jak přeskočit fronty do Alhambry: Vstupenky do Alhambry bývají na místě beznadějně vyprodané – je lepší rezervovat vstupenky předem, pokud chcete mít jistotu, že se dostanete dovnitř.

Alhambra Granada

Zahrady Alhambry jsou proslulé svou krásou a představují klidnou oázu uprostřed starobylých hradeb. Je tu dostatek laviček, kde si můžete odpočinout pod stínem stromů mezi cypřiši a užít si nádherné výhledy na Granadu obklopenou pohořím Sierra Nevada.

Alhambra Granada

Vstupné a otevírací doba pevnosti Alhambra 2024

Vstupné: Plné vstupné do Alhambry a zahrad Generalife stojí 19,09 € a snížené 12,73 € (senioři nad 65 let, mládež 12-17 let, studenti EU, ZTP s postižením nad 33 %). Děti do 11 let mají vstup zdarma.

Při rezervaci vstupenky si rezervujete konkrétní časový slot, který ale platí jen pro vstup do paláců Nasrid. Všechna ostatní místa tak můžete navštívit v kterýkoliv čas chcete v rámci otevírací doby.

Pro lepší představu uvedu příklad: při rezervaci jste si vybrali čas 10:00. Do Alhambry můžete přijít klidně už v 8 hodin ráno, kdy otevírá a zatím navštívit jiná místa (zahrady Generalife, Alcazaba apod.). Na 10. hodinu pak přijdete ke vstupu do paláců Nasrid.

Pokud se nedostavíte v daném čase, vstup do Nasrid paláců vám propadne. Jakmile si paláce prohlédnete, můžete navštívit dál zbytek areálu bez ohledu na čas.

Alhambra Granada
Palác Karla V.

Otevírací doba: Otevírací doba Alhambry se liší podle období: 1. dubna až 14. října je otevřeno v čase 8:30-20:00 a od 15. října do 31. března je otevřeno v čase 8:30-18:00. Pokladny otevírají už v 8 hodin. Alhambra je otevřená 7 dní v týdnu.

Pokud plánujete kupovat vstupenky až na místě, především v sezóně (duben-září) přijďte brzy ráno (klidně na 6. hodinu ráno – sami tu nebudete) a počkejte ve frontě na lístky. Pokladny otevírají v 8 h, takže budete mít větší šanci, že na vás vstupenky zbydou a dostanete se dovnitř.

Jak se sem dostat: Alhambra tvoří hlavní enklávu oblasti a je dobře viditelná z řady míst v Granadě. Nahoru se dostanete autobusy C30 a C32, popř. pěšky z centra města asi za 30 minut (počítejte s tím, že celá cesta vede do kopce). Kousek od pevnosti se nachází taky několik placených parkovišť.

Praktické tipy pro návštěvu Alhambry

 • Po vstupu do pevnosti vás čeká hodně chození, doporučuji pohodlné boty. Paláce Nasrid, palác Karla V. a Alcazaba se nacházejí po levé straně a zahrady Generalife po pravé straně. Vše je značené.
 • Na několika místech jsou kontrolní vstupy, kde pracovníci překontrolují vaší vstupenku a doklad totožnosti.
 • Vezměte si dostatek vody. V areálu se nachází občerstvení i restaurace, ale zvlášť v sezóně (která je tady hodně dlouhá) se můžou tvořit fronty.
 • V pevnosti je o něco chladněji než dole ve městě. Příjemný bonus, pokud sem cestujete v létě, kdy v Andalusii stoupají teploty občas ke 35-40 °C.

Jak přeskočit fronty do paláce Alhambra

Alhambra je proslulá svými frontami. Udělejte maximum pro to, abyste se jim vyhnuli a neztráceli energii čekáním. Energie bude ještě potřeba – komplex je obrovský.

Jako první doporučuji rezervovat vstupenku předem. Věřte mi, že se vám oddychne, až na místě projděte kolem té dlouhé fronty a půjdete rovnou dovnitř.

To má další výhodu – máte jistotu, že se dostanete dovnitř. Počet vstupenek do Alhambry je omezený a díky tomu spousta lidí odchází s prázdnou nebo se dostane pouze do určitých částí paláce (a samozřejmě ne do těch nejlepších, jako jsou Nasridské paláce).

V sezóně bývá vyprodáno i týdny dopředu – rezervujte s dostatečným předstihem.

Pokud máte možnost navštívit Alhambru mimo sezónu nebo alespoň v pracovním týdnu, udělejte to.

Přes den je lepší čas později odpoledne, kdy odjedou turistické zájezdy. To má další výhodu – Alhambra je díky zapadajícímu sluníčku ještě krásnější.

Granadská katedrála

Přesouváme se dolů do centra města, které tvoří labyrint středověkých uliček, krásných budov a kouzelných náměstí. Granadská katedrála se nachází v srdci Granady a určitě musí být na seznamu, co navštívit v Granadě ve Španělsku.

Renesanční katedrála je schovaná mezi okolní zástavbou. Procházíte se uličkách a najednou se před vámi vyloupne nádherná a velkolepá stavba.

granada katedrála / památky v Granadě, Španělsko

Granadská katedrála byla postavená v roce 1523 a stojí v centru muslimské části Granady. Její hlavní průčelí navrhl Alonso Cano a najdete na něm sochy od Duque Corneja, Risueña a Verdiguiera. Jediná věž ze dvou plánovaných byla dokončená jen z části, přesto dodává katedrále na velkoleposti.

Doporučuji si obejít celou katedrálu, abyste viděli nádherný vstup La Puerta del Perdón od Diegea de Siloé.

granada katedrála / památky v Granadě, Španělsko

Vstupné: Vstupné do Granadské katedrály je 6 € a snížené pro děti a studenty do 25 let 4,5 €. Děti do 12 let mají vstup zdarma. Vstupenky si můžete zarezervovat online.

Otevírací doba: Katedrála je otevřená denně – od pondělí do soboty v čase 10:00-18:15 a v neděli 15:00-18:15.

Jak se sem dostat: Katedrála se nachází v centru Granady a je snadno dostupná pěšky.

Královská kaple

Návštěva královské kaple v Granadě v Andalusii je jako návrat do španělské historie. Katoličtí panovníci Isabela a Fernando si toto místo vybrali jako místo svého posledního odpočinku, protože dobytí Granady považovali za vrcholný úspěch své vlády.

Královská kaple po levé straně a katedrála po pravé straně

Gotická kaple byla navržena Enriquem Egasem a dokončena v roce 1521, severní fasádu navrhl García Pradas. Uvnitř se nachází neuvěřitelná kovaná zástěna vytvořená Bartoloméem, která odděluje královská mauzolea od zbytku lodi.

Kromě toho se uvnitř sakristie nachází také muzeum plné obrazů z vlastní sbírky královny Isabely, spolu s její korunou a žezlem a mečem krále Fernanda.

Vstupné: Vstupné je 6 € a snížené 4,5 € pro mládež a studenty ve věku 13-25 let. Děti do 12 let mají vstup zdarma. Vstupenky si můžete rezervovat online.

Otevírací doba: Královská kaple je otevřená od pondělí do soboty denně v čase 10:00-18:30 a v neděli 11:00-18:00.

Jak se sem dostat: Královská kaple navazuje na Granadskou katedrálu. Dostanete se sem taky autobusy 8, 21, 33, C31, C32 a C34.

Alcaicería

Alcaicería je fascinující místo s bohatou historií a kulturou, které bývalo domovem Velkého bazaru v Granadě. Kdysi tady probíhal čilý obchod s arabským hedvábím, kořením a dalším zbožím.

Do dnešní doby se dochovala pouze část z Calle Alcaiceria mezi katedrálou a Calle Reyes Catolicos. Když se procházíte po tomto historickém bazaru, vaše pohledy přitahují exotické předměty, jako je keramika fajalauza, dřevěné krabičky taracea a lampy z barevného skla.

Alcaicería granada

Upozornění: Navzdory přátelské atmosféře buďte obezřetní. Gitani (cikánské ženy) tu za peníze nabízejí věštby nebo čtení z dlaně. Pozor taky na kapsáře.

Nejlepší ubytování Granada 😴

ubytování granada
Hotel Urban Dream

4* hotel se skvělým poměrem ceny/kvality

ubytování granada
Oripando Hostel

Tradiční andaluské ubytování s bazénem

Sacromonte

Cikáni ze Sacromonte jsou zdrojem fascinace už po staletí, od dob Morisků až po romantiky 19. století a moderní dobrodruhy. Ještě v polovině 20. století byla Sacromonte chudinská čtvrť s prašnými cestami a malými domky vytesanými do svahů.

Postupem času se však tradiční obyvatelé odstěhovali (některé tu ale můžete potkat dodnes) a zaplavili je umělci a intelektuálové, kteří vydláždili cesty dlažebními kostkami a z někdejších jeskyní vytvořili ještě luxusnější obydlí.

Jeskyně v Sacromento Granada
Jeskyně v Sacromento

Sacromonte je dnes mnohem víc než jen zajímavá čtvrť – je to živé kulturní centrum s kavárnami a obchůdky s řemeslnými výrobky podél ulic. Na promenádě Vereda de Enmedio se nachází nádherná vyhlídka historických čtvrtí Alhambra a Albaicín. Za tradičním představením flamenco vyrazte na Camino del Sacromonte.

Sacromonte Granada

Dalším zajímavým místem v Sacromonte je opatství na vrcholu kopce s výhledem na Granadu a křížovou cestou se 14 zastaveními, nebo Museo Cuevas del Sacromonte (Národopisné muzeum), kde nakouknete, jak se dříve v Sacromonte žilo.

☞ Plánujete výlet po okolí Granady? Podívejte se na nejkrásnější místa, co navštívit v Andalusii ve Španělsku.

El Albaicín

Granadský El Albaicín je místem dramatické krásy a historického bohatství. Tak velké, že byla čtvrť zapsaná v roce 1994 na seznam památek UNESCO. Nachází se na kopci nad ohromujícím palácem Alhambra a z řady míst se otevírají jedny z nejlepších výhledů na Granadu.

Oblast poprvé založili v 11. století panovníci z rodu Ziridů, ale kromě několika úseků hradeb (včetně těch, které kdysi ohrazovaly čtvrť) a čtyř velkolepých bran – El Arco de las Pesas, Monaita a Elvíra – z ní dnes zbylo jen málo.

El Albaicín Granada / co navštívit v Granadě
El Albaicín Granada / co navštívit v Granadě

Ulice El Albaicínu jsou plné úžasných překvapení. Uvnitř kdysi maurské citadely z 11. století se nachází kouzelná nádvoří, bílé domy s černým kováním ozdobené květinami a keramickými talíři. Čtvrť je dokonalým labyrintem úzkých uliček, kde se můžete procházet celé hodiny.

El Albaicín Granada / co navštívit v Granadě

Ve čtvrti se dochovali taky vnější cisterny na rituální mytí a několik minaretů, které byly přestavěny na zvonice. Projděte si Calle Panaderos a Plaza Larga, které lemují obchůdky a restaurace. To nejlepší vás ale čeká v uzounkých křivolakých uličkách, kde můžete objevovat nová a nová zákoutí.

Mirador de San Nicolás

Díky svému kopcovitému terénu nabízí Granada fantastické výhledy do všech stran. Na palác Alhambra, pohoří Sierra Nevada i údolí řek Darro a Genil.

Nejoblíbenější vyhlídkou je Mirador de San Nicolás, která se nachází pod stejnojmenným kostelem ve čtvrti Albaicín.

Na večer má neuvěřitelnou atmosféru s živou hudbou a místními i turisty, kteří přišli sledovat, jak zapadající slunce halí Alhambru do oranžovočervených odstínů.

Mirador de San Nicolás granada

Pokud hledáte vyhlídku o něco blíž centru, zajděte na Mirador Placeta de Carvajales. Naopak ještě výše dojdete k vyhlídce Mirador de San Cristóbal, která se nachází v nejvyšším bodu Albaicínu.

Klášter San Jerónimo

Klášter San Jerónimo (Monasterio de San Jerónimo) je nádherný komplex plný historie a vznešenosti ze 16. století.

Komplex má dva ambity, z nichž každý je postavený kolem zahrady, a dórský vchod s 36 půlkruhovými oblouky zdobí znaky a iniciály jeho zakladatelů spolu s erbem prvního biskupa Jeronýma Hernanda de Talavery.

Druhý klášter je dnes sídlem mnišské komunity a kdysi byl sídlem portugalské císařovny Isabely a jejího manžela Karla I. Španělského.

Součástí areálu je taky kostel, kde jsou uloženy ostatky španělského generála Gonzala Fernándeze de Córdoba, známého jako “El Gran Capitán”, a jeho manželky Doñi Marii de Manrique.

Monasterio de San Jerónimo Granada

Vstupné: Plné vstupné do klášterního areálu je 6 € a snížené vstupné 4,5 € (studenti 13-25 let). Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Otevírací doba: Klášter je otevřený denně v časech 10:00-13:30 a 15:00-18:30.

Jak se sem dostat: Autobus č. 25 nebo 10 minut chůze severozápadně od katedrály.

La Cartuja de Granada

Klášter Nanebevzetí Panny Marie – známý spíše jako La Cartuja de Granada – je skrytým klenotem Granady, který leží stranou hlavních turistických atrakcí. Jedná se o neuvěřitelně zdobený kartuziánský klášter s jedinečnou atmosférou.

Už při vstupu do komplexu vás ohromí jeho krása. Fontány a čtyři velké pomerančovníky uprostřed centrální křížové chodby. Po obou stranách se nachází tři menší kaple se sochami.

Vrcholem La Cartuja de Granada je barokní kostel. Architektura a umění se tu dokonale prolínají a vytvářejí jednu z nejkrásnějších barokních staveb ve Španělsku.

La Cartuja de Granada / co navštívit v Granadě, španělsko
La Cartuja de Granada / co navštívit v Granadě, španělsko

Vstupné: Vstupné do klášterního komplexu je 6 € a snížené pro děti a studenty do 25 let 4,5 €. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Otevírací doba: Klášter je otevřený od neděle do pátku v čase 10:00-18:00 a v sobotu 10:00-12:45 a 15:00-18:00.

Jak se sem dostat: U kláštera se nachází zastávka autobusu (linky 8 nebo U3). Z centra se sem dostanete pěšky za 30 minut.

Co navštívit a vidět v Granadě – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na památky a zajímavosti, co navštívit v Granadě ve Španělsku. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Granadě. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Kde se ubytovat v Granadě?

 • Hotel Urban Dream Granada – moderní 4* hotel na kraji Granady s dobrou dostupností do centra a skvělým poměrem ceny a kvality
 • Oripando Hostel – kouzelné ubytování ve čtvrti Albaicín se smíšenými i soukromými pokoji pro páry a rodiny. Výborná cena, k dispozici kuchyň a bazén.
 • La Perla Granada Suites – útulný penzion s čistými pokoji a výbornou polohou, odkud pohodlně dojdete téměř ke všem památkám v Granadě
 • Veronica Centro – levný, čistý a příjemný penzion v centru města s tradičně zařízenými pokoji
ubytování granada
Hotel Urban Dream

4* hotel se skvělým poměrem ceny/kvality

ubytování granada
Oripando Hostel

Tradiční andaluské ubytování s bazénem

Co ochutnat v Granadě?

Granada je plná rozmanitých chutí a vůní. Zdejší kuchyně je založená na tradičních pokrmech s arabským vlivem. V mnoha pokrmech se používá zelenina, jako jsou fazole, artyčoky a lilek, a důležitou součástí granadského vaření je taky olivový olej.

Pokud máte chuť na něco lehčího, vyzkoušejte Gazpacho, studenou rajčatovou polévku, která je pro letní Granadu jako stvořená. Nebo Ajoblanco, druh studené česnekové polévky.

Ochutnejte tradiční šunku Travelez nebo slavnou omeletu Sacromonte. Mezi další místní pochoutky, které můžete ochutnat, patří tapas, které se často dává zdarma k drinku nebo pivu. V Granadě najdete uličky, které jsou přímo vyhlášené svými tapas bary – v centru to jsou například Calle Navas, Elvira nebo Calle Calderería Nueva.

A co si dát jako sladkou tečku? Určitě churros, smažené pečivo, které namáčíte do husté čokolády.

Jak se dostat do Granady?

Letecky

Granada má své vlastní menší letiště, které slouží především pro vnitrostátní lety. Nejlepší možností je letět do Málagy, která je od Granady vzdálená 1,5 hodiny vlakem. Do Málagy směřují přímé lety z řady evropských měst včetně Prahy, Norimberka nebo Vídně.

Z Prahy trvá přímý let do Málagy 3 hodiny a 20 minut. Na výběr jsou tyto aerolinky:

 • Czech Airlines – Tradiční česká aerolinka, která létá po celý rok. V ceně letenky poskytuje taky příruční zavazadlo do 8 kg.
 • Eurowings – Německá nízkonákladová společnost, která létá především v sezóně a nabízí jiné časy než České aerolonie. V ceně základní letenky máte malé zavazadlo o maximální velikosti 40 x 30 x 25 cm – parametry splňuje například CabinZero (28 l).

Pokud vám nevyhovuje termín, zde můžete vyhledat lety s přestupem.

Vlaky a autobusy

Vlakové spoje hledejte na webu španělských železnic Renfe. Jízdenky si můžete koupit online (a vychytat tak nejlepší cenu) nebo na nádraží. Dobře fungují taky autobusy ALSA, které propojují Granadu s řadou měst v blízkém i širším okolí.

Hlavní vlakové nádraží se nachází 15-20 minut od centra města. Autobusové nádraží leží na kraji Granady, asi 15 minut autobusem č. 33 nebo taxíkem z centra.

Půjčení auta

Půjčení auta je další možností, jak se pohodlně dostat do Granady a navštívit další krásná místa v Andalusii.

Doporučuji porovnat nabídky autopůjčoven a získat tak nejlepší služby za nejnižší cenu. Jen pozor na to, že se ceny mezi jednotlivými autopůjčovnami mohou lišit. Z naší zkušenosti nabízí nejlepší ceny a nejširší nabídku Rentalcars.com.

K půjčení auta ve Španělsku potřebujete řidičský průkaz z domovské země (občané mimo EU pak potřebují mezinárodní řidičský průkaz), pas a kreditní kartu.

☞ V průvodci, jak na půjčení a řízení auta ve Španělsku sdílíme praktické tipy a užitečné odkazy, které se vám budou před cestou hodit.

Parkování

V centru Granady a v některých přilehlých oblastech platí zákaz vjezdu pro nerezidenty. Jedinou možností je zaparkovat opodál a zbytek dojet městskou dopravou nebo taxi. Cena za parkování se v pakovacích garážích poblíž centra pohybuje kolem 20 € za celý den.

Doprava v Granadě

Autobusy

Dopravu v Granadě zajišťují autobusy (a linka metra, kterou jako turista nejspíš nevyužijete). Pro pohyb po centru a jeho okolí vás budou zajímat především tyto trasy:

 • C30 Alhambra – centrum
 • C31 Albaicín – centrum
 • C32 Alhambra – Albaicín
 • C34 Sacromonte – centrum

K paláci Alhambra a do čtvrti Albaicín jezdí minibusy. Všechny 4 linky staví taky na několika místech v centru poblíž třídy Gran Vía. Spoje se dají najít snadno na Google Maps.

Obyčejná jízdenka stojí 1,40 € a děti do 4 let cestují zdarma. Jízdenku si koupíte přímo u řidiče (lístky se nedají koupit v novinových stáncích). Jedinou výjimkou je linka autobusů č. 4, která má na zastávkách automaty na lístky – v tomto případě si musíte koupit lístek v automatu a ne u řidiče.

Taxi

Veřejnou dopravu doplňují taxíky, které jsou v Granadě cenově dostupné a bezpečné. Na taxík můžete jednoduše mávnout na ulici – jsou bílé se zeleným pruhem a nahoře svítí zeleně, pokud jsou volné. V centru a na dalších místech v Granadě je dostatek stanovišť pro taxi.

Do Alhambry zaplatíte z centra kolem 8 € a do čtvrti Albaicín kolem 7 €.

granada / co navštívit v granadě

Praktické informace před návštěvou Granady

 • Měna: Euro
 • Oficiální jazyk: Oficiálním jazykem v Granadě je španělština. Nedá se tu plně spoléhat na angličtinu (především tam, kam chodí víc místní než turisté nebo pokud budete ubytovaní v menším penzionu). Místní jsou ale přátelští a mají snahu se s vámi dorozumět, i když anglicky mluvit nebudou.
 • Ceny: Granada je jedním z nejlevnějších větších měst v Andalusii.
 • Neformálním pozdravem je ve Španělsku hola. Základní španělské fráze:
  • Buenos días – Dobrý den
  • Buenas noches – Dobrý večer
  • Gracias – Děkuji
  • Helados – Zmrzlina
  • Por favor – Prosím
 • Bezpečnost: Granada je bezpečné město, ale v turistických oblastech si hlídejte věci před kapsáři.
 • Siesta: Jižní evropské země jsou známé siestami mezi 13 a 16 h. To se ale týká spíše období mimo sezónu nebo restaurací a obchodů, kam chodí především místní.

Kdy navštívit Granadu?

Léta v Granadě jsou teplá s průměrnými denními teplotami kolem 30 °C, nárazově i k 35 °C. Léta jsou zároveň hlavní sezónou, kdy je v Granadě nejvíc turistů.

Zimy jsou tu díky blízkému pohoří Sierra Nevada dlouhé a relativně chladné. Na druhou stranu je ve městě nejméně turistů a ceny jsou nižší než v hlavní sezóně.

Nejlepším obdobím pro návštěvu Granady je jaro. Zahrady Alhambry a Generalife nádherně kvetou, stejně jako květiny v barevných květináčích ve čtvrti Albaicín. Teploty jsou příjemné, ve městě je živo a dny začínají být dlouhé.

Druhým nejlepším obdobím je pak podzim, kdy jsou dny stále docela dlouhé a teploty příjemné pro prozkoumávání spletitých uliček Granady ve Španělsku.

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byl náš průvodce s tipy, co navštívit v Granadě. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Španělsku

ŠPANĚLSKO: V našem seznamu o nejkrásnějších místech Španělska přinášíme tipy, co navštívit ve Španělsku.

V průvodci, jak na půjčení a řízení auta ve Španělsku sdílíme praktické tipy a užitečné odkazy, které se vám budou před cestou hodit.

MADRID: Inspirujte se našimi tipy, co vidět v Madridu.

BARCELONA: Barcelona je spolu s Madridem nejnavštěvovanějším městem ve Španělsku. Podívejte se na tipy, co navštívit v Barceloně (vstupné, otevírací doba, fotografie, mapa) nebo si naplánujte svojí cestu pomocí itineráře pro Barcelonu za 3 dny.

VALENCIE: Valencie je dalším krásným městem ve Španělsku. Vytvořili jsme kompletního průvodce pro návštěvu Valencie včetně tipů, co navštívit ve Valencii.

SEVILLA: Sevilla leží nedaleko Granady – tady jsou průvodce a tipy, co navštívit v Seville.

ANDALUSIE: Andalusie je jednou z nejkrásnějších oblastí ve Španělsku – v našem průvodci Andalusií jsme sepsali tipy na nejkrásnější místa, co vidět v Andalusii. Nejoblíbenějším přímořským střediskem Andalusie je Málaga.

☞ Čtěte ještě více tipů o cestování do Španělska.

Shrnutí pro průvodce a co navštívit v Granadě

Co navštívit a vidět v Granadě?

Granada je krásné historické město, které nabízí vše od úchvatné architektury až po rušný noční život a úžasné restaurace. Tady je několik tipů, co nemůžete při své návštěvě Granady vynechat:

1. Alhambra – tento palácový komplex je islámská pevnost s nádhernými zahradami a fontánami a také s nádhernými interiéry. Je to nejoblíbenější atrakce, kterou musíte v Granadě vidět.

2. Mirador de San Nicolas – z této vyhlídky je nádherný výhled na město a jeho okolí, včetně úžasného pohoří Sierra Nevada.

3. Catedral de Granada – tato úchvatná katedrála byla postavena v roce 1523 a nabízí působivé renesanční prvky a dekorace.

4. Albaicin – stará maurská čtvrť je plná křivolakých uliček, bíle omítnutých domů, dlážděných uliček a islámské architektury. Nachází se tady taky několik skvělých restaurací a kaváren.

Na jak dlouho navštívit Granadu?

Pokud si chcete Granadu jen rychle prohlédnout, bude vám stačit jeden den. Pokud však chcete prozkoumat město ve větší míře, projít si kouzelné uličky, ochutnat místní kuchyni a navštívit palác Alhambra se zahradami Generalife, vyhraďte si 2-3 dny.

Co dělat v Granadě?

Navštivte monumentální palácový komplex Alhambra, který je zapsaný na seznamu UNESCO, projděte se starou maurskou čtvrtí El Albaicín po dlážděných uličkách plných půvabných restaurací, barů a obchodů, nebo nakoukněte do jeskynních domů v Sacromonte.
Granadu obklopují nádherné přírodní rezervace. Národní park Sierras de Tejeda y Almijara nabízí fantastické výhledy, spoustu turistických tras a v zimě parádní lyžování.
Granada ve Španělsku je taky známá svou živou atmosférou. Pochutnejte si na tapas v jednom z barů nebo zajděte na tradiční show flamenco.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *