11 tipů na památky a co navštívit v Granadě (+ mapa) – průvodce

co navštívit v granadě

Plánujete, co vidět a jaké památky v Granadě navštívit? Podívejte se na našich 11 tipů na nejlepší místa, co navštívit v Granadě, Španělsko.

V článku najdete taky další užitečné informace: jaké je do památek vstupné, otevírací doba, jaká je doprava v Granadě, co ochutnat nebo kdy je nejlepší čas pro návštěvu.

Vraťte se v čase ve staré maurské čtvrti Albaicín, projděte se po nejznámější španělské architektuře a pokochejte se nádhernými výhledy na palác Alhambra.

Granada má taky neuvěřitelně živou kulturu s rušnými náměstími plnými lidí, kteří si vychutnávají tradiční tapas a flamenco.

granada co navštívit

Pokud milujete přírodu, máte spoustu příležitostí prozkoumat nedaleké hory, projet se lodí po řece nebo si jednoduše užít piknik v parku.

Pojďme se podívat na nejkrásnější místa a památky, co navštívit v Granadě.

Co navštívit a vidět v Granadě – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na památky a zajímavosti, co navštívit v Granadě ve Španělsku. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Granadě. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Památky a zajímavosti, co navštívit v Granadě

1. Alhambra a zahrady Generalife

Pevnost Alhambra je jednou z nejnavštěvovanějších památek v Evropě. Číslo jedna na seznamu památek, co navštívit v Granadě. Úžasná ukázka maurské architektury a uměleckého řemesla, kterou musí vidět každý, kdo se zajímá o historii nebo kulturu.

Pevnost je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Její komnaty, zahrady a nádvoří lákají každoročně statisíce návštěvníků.

Na fotkách níže můžete vidět paláce Nasrid, které jsou alespoň za nás tím nejlepším, co můžete v Alhambře vidět. Celý komplex je ale dechberoucí a rozmanitý, od mohutné pevnosti Alcazaba po zdobené Nasridské paláce.

Alhambra, postavená v letech 1238 až 1358 našeho letopočtu, byla původně koncipována jako palácový komplex muslimských vládců Granady.

Jak přeskočit fronty do Alhambry: Rezervujte si vstupenky předem – na místě se tvoří dlouhé fronty a vstupenky do paláců Nasrid mohou být vyprodané.

Odpočiňte si v zahradách Generalife, kde se nachází dostatek laviček ve stínu stromů mezi cypřiši. Ze všech stran se vám rozevřenou fantastické výhledy na Granadu obklopenou pohořím Sierra Nevada.

Celý komplex Alhambry je obrovský a snadno tu strávíte půl dne.

Alhambra Granada / co navštívit v Granadě

Vstupné a otevírací doba pevnosti Alhambra

Vstupné: Plné vstupné do Alhambry a zahrad Generalife stojí 19,09 € a snížené 12,73 € (senioři nad 65 let, mládež 12-17 let, studenti EU, ZTP s postižením nad 33 %). Děti do 11 let mají vstup zdarma.

Při rezervaci vstupenky si rezervujete konkrétní časový slot, který ale platí jen pro vstup do paláců Nasrid. Všechna ostatní místa tak můžete navštívit v kterýkoliv čas chcete v rámci otevírací doby.

Alhambra Granada / co navštívit v Granadě

Otevírací doba Alhambry se liší podle období:

 • 1. dubna až 14. října je otevřeno v čase 8:30-20:00
 • 15. října až 31. března je otevřeno v čase 8:30-18:00

Upozornění: Pokud plánujete kupovat vstupenky až na místě, počítejte s tím, že je počet vstupenek omezený. S velkou pravděpodobností budou vyprodané vstupenky zahrnující paláce Nasrid nebo budou vstupenky volné až za několik hodin.

Jak se sem dostat: Alhambra tvoří hlavní enklávu oblasti a je dobře viditelná z řady míst v Granadě. Nahoru se dostanete autobusy C30 a C32 nebo pěšky z centra města asi za 30 minut (počítejte s tím, že celá cesta vede do kopce). Kousek od pevnosti se nachází taky několik placených parkovišť.

Powered by GetYourGuide

Praktické tipy pro návštěvu Alhambry

 • Po vstupu do pevnosti vás čeká hodně chození, doporučuji pohodlné boty. Paláce Nasrid, palác Karla V. a Alcazaba se nacházejí po levé straně a zahrady Generalife po pravé straně. Vše je značené.
 • Na několika místech jsou kontrolní vstupy, kde pracovníci překontrolují vaší vstupenku a doklad totožnosti.
 • Vezměte si dostatek vody. V areálu se nachází občerstvení i restaurace, ale zvlášť v sezóně od jara do podzimu se můžou tvořit fronty. Součástí jsou taky toalety.
 • Nejlepší čas pro návštěvu je brzy ráno nebo naopak pozdě odpoledne, kdy odjedou turistické autobusy.
Alhambra Granada / co navštívit v Granadě

2. Historické centrum

Sestoupejte z Alhambry do starého města a užijte si procházku kolem otevřených náměstí lemovaných kavárnami a dlážděnými ulicemi, které schovávají ty nejlepší tapas bary ve městě.

Zastavte se na Plaza Isabel La Católica, kterému vévodí socha královny Isabely Kastilské s Kryštofem Kolumbem. Hned vedle se nachází restaurace Los Manueles, která tu funguje už více jak 100 let.

Naším tipem je Los Diamantes, jednoduše zařízený tapas bar s výborným jídlem.

Přes dlážděné ulice lemované obchody dojdete až na otevřené náměstí Plaza del Campillo se slavnou barokní kašnou Fuente de las Batallas.

granada co navštívit

3. Katedrála v Granadě

Renesanční katedrála v Granadě se nachází v srdci historického centra města a určitě musí být na seznamu, co navštívit v Granadě ve Španělsku.

Zprvu si jí ani nevšimnete. Procházíte se v uličkách a najednou se před vámi vyloupne nádherná a velkolepá stavba. Dokonale schovaná mezi okolní zástavbou.

granada katedrála / památky v Granadě, Španělsko

Katedrála tu stojí už od roku 1523. Její hlavní průčelí navrhl Alonso Cano a najdete na něm sochy od Duque Corneja, Risueña a Verdiguiera. Jediná věž ze dvou plánovaných byla dokončená jen z části, přesto dodává katedrále na velkoleposti.

Doporučuji si obejít celou katedrálu, abyste viděli nádherný vstup La Puerta del Perdón od Diegea de Siloé.

granada katedrála / památky v Granadě, Španělsko
 • Vstupné: Vstupné do katedrály je 6 € a snížené pro děti a studenty do 25 let 4,5 €. Děti do 12 let mají vstup zdarma.
 • Otevírací doba: Katedrála je otevřená denně – od pondělí do soboty v čase 10:00-18:15 a v neděli 15:00-18:15.
 • Jak se sem dostat: Katedrála se nachází v centru Granady a je snadno dostupná pěšky.

4. Královská kaple – co navštívit v Granadě

Návštěva Královské kaple v Granadě v Andalusii je jako návrat do španělské historie. Katoličtí panovníci Isabela a Fernando si toto místo vybrali jako místo svého posledního odpočinku, protože dobytí Granady považovali za vrcholný úspěch své vlády.

Uvnitř se nachází neuvěřitelná kovaná zástěna vytvořená Bartoloméem, která odděluje královská mauzolea od zbytku lodi.

Kromě toho se uvnitř sakristie nachází také muzeum plné obrazů z vlastní sbírky královny Isabely, spolu s její korunou a žezlem a mečem krále Fernanda.

 • Vstupné: Vstupné je 6 € a snížené 4,5 € pro mládež a studenty ve věku 13-25 let. Děti do 12 let mají vstup zdarma.
 • Otevírací doba: Královská kaple je otevřená od pondělí do soboty denně v čase 10:00-18:30 a v neděli 11:00-18:00.
 • Jak se sem dostat: Královská kaple se nachází v centru, hned vedle katedrály.

5. Alcaicería

Když se procházíte po historickém bazaru Alcaicería, vaše pohledy přitahují exotické předměty, jako je keramika fajalauza, dřevěné krabičky taracea a lampy z barevného skla.

Alcaicería je místo plné historie, které kdysi bývalo domovem Velkého bazaru v Granadě. Právě tady probíhal obchod s arabským hedvábím, kořením a dalším zbožím.

Do dnešní doby se dochovala pouze část z Calle Alcaiceria mezi katedrálou a Calle Reyes Catolicos. Je to turistické, ale na druhou stranu si tu můžete nakoupit krásné suvenýry. Jen dávejte pozor na kapsáře, stejně jako na jiných turistických místech.

Ubytování v Granadě 😴

ubytování granada španělsko
Hotel Urban Dream

4* hotel se skvělým poměrem ceny a kvality

ubytování granada španělsko
Oripando Hostel

Tradiční andaluské ubytování s bazénem

6. Albaicín

Vstupte starou arabskou bránou Puerta de Elvira a objevte Albaicín, památku UNESCO a nejkrásnější čtvrť v Granadě. Čtvrť se rozprostírá na kopci nad ohromujícím palácem Alhambra. Díky tomu se vám z řady míst se otevírají jedny z nejlepších výhledů na Alhambru.

El Albaicín Granada / co navštívit v Granadě

Projděte se bývalou maurskou citadelou z 11. století, která ukrývá kouzelná nádvoří a uličky lemované bílými domy s černým kováním, barevnými květinami a keramickými talíři.

Čtvrť je dokonalým labyrintem úzkých uliček, kde se můžete procházet celé hodiny.

Ve čtvrti se dochovali taky vnější cisterny na rituální mytí a několik minaretů, které byly přestavěny na zvonice.

Projděte si Calle Panaderos a Plaza Larga, které lemují obchůdky a restaurace. To nejlepší vás ale čeká v uzounkých křivolakých uličkách, kde můžete objevovat nová a nová zákoutí.

El Albaicín Granada / co navštívit v Granadě

7. Mirador de San Nicolás

Díky svému kopcovitému terénu nabízí Granada fantastické výhledy do všech stran. Na palác Alhambra, pohoří Sierra Nevada i údolí řek Darro a Genil.

Nejoblíbenější vyhlídkou je Mirador de San Nicolás, která se nachází pod stejnojmenným kostelem ve čtvrti Albaicín.

Na večer má neuvěřitelnou atmosféru s živou hudbou a místními i turisty, kteří přišli sledovat, jak zapadající slunce halí Alhambru do oranžovočervených odstínů.

Mirador de San Nicolás granada

Pokud hledáte vyhlídku o něco blíž centru, zajděte na Mirador Placeta de Carvajales. Naopak ještě výše dojdete k vyhlídce Mirador de San Cristóbal, která se nachází v nejvyšším bodu Albaicínu.

8. Klášter San Jerónimo

Klášter San Jerónimo (Monasterio de San Jerónimo) je nádherný komplex ze 16. století, kde na vás dýchne klid a historie, která se propsala do zdejších zdí.

Komplex má dva ambity, z nichž každý je postavený kolem zahrady, a dórský vchod s 36 půlkruhovými oblouky zdobí znaky a iniciály jeho zakladatelů spolu s erbem prvního biskupa Jeronýma Hernanda de Talavery.

Monasterio de San Jerónimo Granada

Druhý klášter je dnes sídlem mnišské komunity a kdysi byl sídlem portugalské císařovny Isabely a jejího manžela Karla I. Španělského.

Součástí areálu je taky kostel, kde jsou uloženy ostatky španělského generála Gonzala Fernándeze de Córdoba, známého jako “El Gran Capitán”, a jeho manželky Doñi Marii de Manrique.

granada co navštívit
 • Vstupné: Plné vstupné do klášterního areálu je 6 € a snížené vstupné 4,5 € (studenti 13-25 let). Děti do 12 let mají vstup zdarma.
 • Otevírací doba: Klášter je otevřený denně v časech 10:00-13:30 a 15:00-18:30.
 • Jak se sem dostat: Autobus č. 25 nebo 10 minut chůze severozápadně od katedrály.

Ubytování v Granadě 😴

ubytování granada
La Perla Granada Suites

Útulný penzion v centru, skvělá cena

ubytování granada
Veronica Centro

Levné, tradiční ubytování v centru

9. Sacromonte

Cikáni ze Sacromonte jsou zdrojem fascinace už po staletí, od dob Morisků až po romantiky 19. století a moderní dobrodruhy. Ještě v polovině 20. století byla Sacromonte chudinská čtvrť s prašnými cestami a malými domky vytesanými do svahů.

Postupem času se však tradiční obyvatelé odstěhovali (některé tu ale můžete potkat dodnes) a zaplavili je umělci a intelektuálové, kteří vydláždili cesty dlažebními kostkami a z někdejších jeskyní vytvořili ještě luxusnější obydlí.

Jeskyně v Sacromento Granada

Sacromonte je dnes mnohem víc než jen zajímavá čtvrť – je to živé kulturní centrum s kavárnami a obchůdky s řemeslnými výrobky podél ulic.

Na promenádě Vereda de Enmedio se nachází nádherná vyhlídka historických čtvrtí Alhambra a Albaicín. Za tradičním představením flamenco vyrazte na Camino del Sacromonte.

Dalším zajímavým místem v Sacromonte je opatství na vrcholu kopce s výhledem na Granadu a křížovou cestou se 14 zastaveními, nebo Museo Cuevas del Sacromonte (Národopisné muzeum), kde nakouknete, jak se dříve v Sacromonte žilo.

Více informací: Zde jsou nejkrásnější místa, co navštívit v Andalusii ve Španělsku (včetně mapy a praktických informací).

10. La Cartuja de Granada

Klášter Nanebevzetí Panny Marie – známý spíše jako La Cartuja de Granada – je skrytým klenotem Granady, který leží stranou hlavních turistických atrakcí. Pokud si chcete odpočinout od davů v Alhambře, toto místo je ideální.

La Cartuja de Granada / co navštívit v Granadě, španělsko

Klášter je nádherně zdobený. Fontány a čtyři velké pomerančovníky uprostřed centrální křížové chodby lemují po stranách tři menší kaple se sochami.

Vrcholem La Cartuja de Granada je barokní kostel. Architektura a umění se tu dokonale prolínají a vytvářejí jednu z nejkrásnějších barokních staveb ve Španělsku.

La Cartuja de Granada / co navštívit v Granadě, španělsko
 • Vstupné: Vstupné do klášterního komplexu je 6 € a snížené pro děti a studenty do 25 let 4,5 €. Děti do 12 let mají vstup zdarma.
 • Otevírací doba: Klášter je otevřený od neděle do pátku v čase 10:00-18:00 a v sobotu 10:00-12:45 a 15:00-18:00.
 • Jak se sem dostat: U kláštera se nachází zastávka autobusu (linky 8 nebo U3). Z centra se sem dostanete pěšky za 30 minut.
Powered by GetYourGuide

11. Mirador de San Miguel

Pro jeden z nejlepších výhledů na Alhambru i celou Granadu vystoupejte na vyhlídku Mirador de San Miguel. Narozdíl od vyhlídek v centru je tu daleko méně lidí (sami tu ale přesto rozhodně nebudete).

Především na západ slunce to tu nemá chybu. Po levé straně se vám rozevře pohled na pevnost Alhambra, po pravé uvidíte v celé kráse Granadu obklopenou horami, za kterými zapadá slunce.

Z centra města počítejte s procházkou kolem půl hodiny nebo se můžete svézt autobusem, který staví kousek odtud a ušetří vám stoupání do kopce na vyhlídku.

vyhlídka granada

Kde se ubytovat v Granadě?

Ubytování v Granadě 😴

ubytování granada španělsko
Hotel Urban Dream

4* hotel se skvělým poměrem ceny a kvality

ubytování granada španělsko
Oripando Hostel

Tradiční andaluské ubytování s bazénem

Co ochutnat v Granadě?

Kuchyně v Granadě je založená na tradičních pokrmech s výrazným arabským vlivem. V granadských pokrmech často najdete zeleninu jako fazole, artyčoky, lilek a olivový olej.

 • Gazpacho: Studená rajčatová polévka, ideální pro osvěžení během horkých letních dní.
 • Ajoblanco: Další studená polévka, tentokrát na bázi česneku, která je lahodnou volbou pro milovníky výraznějších chutí.
 • Šunka Travelez: Tradiční sušená šunka, která je skutečným gurmánským zážitkem.
 • Omeleta Sacromonte: Omeleta plná vajec, hovězího nebo jehněčího mozku s brzlíků, šunky, chorizo, červené papriky a hrášku.

Granada je známá svými tapas bary, kde si můžete vychutnat různé drobné pochoutky, často zdarma k drinku nebo pivu.

A co si dát jako sladkou tečku? Určitě churros, smažené pečivo, které se namáčí do husté čokolády.

Jak se dostat do Granady?

Letecky

Granada má své vlastní menší letiště, které slouží především pro vnitrostátní lety.

Nejlepší možností je letět do Málagy, která je od Granady vzdálená 1,5 hodiny vlakem. Do Málagy se dostanete přímými lety z řady evropských měst včetně Prahy, Norimberka nebo Vídně. Více informací najdete v našem průvodci Málagou.

Vlaky a autobusy

Vlakové spoje zajišťují španělské železnice Renfe. Jízdenky si můžete koupit online (a vychytat tak nejlepší cenu) nebo na nádraží. Dobře fungují taky autobusy ALSA, které propojují Granadu s řadou měst v blízkém i širším okolí. Rezervace jízdenek.

Hlavní vlakové nádraží se nachází 15-20 minut chůze od centra města. Autobusové nádraží leží na kraji Granady, asi 15 minut autobusem č. 33 nebo taxíkem z centra.

Mirador de San Nicolás granada

Půjčení auta

Půjčení auta je jednou z nejoblíbenějších možností, jak svým vlastním tempem poznat okolí Granady a Andalusii, která patří k nejkrásnějším oblastem ve Španělsku.

Pokud si plánujete půjčit auto, doporučuji si ho rezervovat s dostatečným předstihem – zajistíte si tak nejlepší cenu a výběr. Navíc Andalusie je velmi populární a na poslední chvílí může být nabídka hodně omezená.

K půjčení auta ve Španělsku potřebujete řidičský průkaz z domovské země (občané mimo EU pak potřebují mezinárodní řidičský průkaz), pas a kreditní kartu.

Více informací: Vše o půjčení a řízení auta ve Španělsku najdete v našem podrobném průvodci.

Parkování

V centru Granady a v některých přilehlých oblastech platí zákaz vjezdu pro nerezidenty. Jedinou možností je zaparkovat na kraji města nebo dál od centra a zbytek dojet městskou dopravou nebo taxi. Cena za parkování se v pakovacích garážích poblíž centra pohybuje kolem 20 € za celý den.

granada

Doprava v Granadě

Autobusy

Dopravu v Granadě zajišťují autobusy (a linka metra, kterou jako turista nejspíš nevyužijete). Pro pohyb po centru a jeho okolí vás budou zajímat především tyto trasy:

 • C30 Alhambra – centrum
 • C31 Albaicín – centrum
 • C32 Alhambra – Albaicín
 • C34 Sacromonte – centrum

K paláci Alhambra a do čtvrti Albaicín jezdí minibusy. Všechny 4 linky staví taky na několika místech v centru poblíž třídy Gran Vía. Spoje se dají najít snadno na Google Maps.

Obyčejná jízdenka stojí 1,40 € a děti do 4 let cestují zdarma. Jízdenku si koupíte přímo u řidiče (lístky se nedají koupit v novinových stáncích). Jedinou výjimkou je linka autobusů č. 4, která má na zastávkách automaty na lístky – v tomto případě si musíte koupit lístek v automatu a ne u řidiče.

Taxi

Veřejnou dopravu doplňují taxíky, které jsou v Granadě cenově dostupné a bezpečné. Na taxík můžete jednoduše mávnout na ulici – jsou bílé se zeleným pruhem a nahoře svítí zeleně, pokud jsou volné. V centru a na dalších místech v Granadě je dostatek stanovišť pro taxi.

Do Alhambry zaplatíte z centra kolem 8 € a do čtvrti Albaicín kolem 7 €.

Praktické informace před návštěvou Granady

 • Měna: Euro
 • Oficiální jazyk: Oficiálním jazykem v Granadě je španělština. Nedá se tu plně spoléhat na angličtinu (především tam, kam chodí víc místní než turisté nebo pokud budete ubytovaní v menším penzionu). Místní jsou ale přátelští a mají snahu se s vámi dorozumět, i když anglicky mluvit nebudou.
 • Ceny: Granada je jedním z nejlevnějších větších měst v Andalusii.
 • Základní španělské fráze:
  • Buenos días – Dobrý den
  • Buenas noches – Dobrý večer
  • Hola – neformální pozdrav
  • Gracias – Děkuji
  • Helados – Zmrzlina
  • Por favor – Prosím
 • Bezpečnost: Granada je bezpečné město, ale v turistických oblastech si hlídejte věci před kapsáři.
 • Siesta: Jižní evropské země jsou známé siestami mezi 13 a 16 h. To se ale týká spíše období mimo sezónu nebo restaurací a obchodů, kam chodí především místní.
Alhambra Granada / co navštívit v Granadě

Kdy navštívit Granadu?

Léta v Granadě jsou teplá, s průměrnými denními teplotami kolem 30 °C, nárazově i k 35 °C. Zároveň se jedná o hlavní sezónu, kdy míří do Granady nejvíc turistů.

Zimy jsou tu díky blízkému pohoří Sierra Nevada dlouhé a relativně chladné. Na druhou stranu je ve městě nejméně turistů a ceny jsou nižší než v hlavní sezóně.

Nejlepším obdobím pro návštěvu Granady je jaro. Zahrady Alhambry a Generalife nádherně kvetou, stejně jako květiny v barevných květináčích ve čtvrti Albaicín. Teploty jsou příjemné, ve městě je živo a dny začínají být dlouhé.

S postupujícím jarem ale výrazně narůstá počet turistů, tak pokud se chcete vyhnout davům, duben je nejlepší období pro návštěvu.

Druhým nejlepším obdobím je pak podzim, kdy jsou dny stále docela dlouhé a teploty příjemné pro prozkoumávání spletitých uliček Granady.

Ubytování v Granadě 😴

ubytování granada
La Perla Granada Suites

Útulný penzion v centru, skvělá cena

ubytování granada
Veronica Centro

Levné, tradiční ubytování v centru

granada

Toto byl náš průvodce s tipy, co navštívit v Granadě. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Španělsku

ŠPANĚLSKO: V našem seznamu o nejkrásnějších místech Španělska přinášíme tipy, co navštívit ve Španělsku.

V průvodci, jak na půjčení a řízení auta ve Španělsku sdílíme praktické tipy a užitečné odkazy, které se vám budou před cestou hodit.

MADRID: Inspirujte se našimi tipy, co vidět v Madridu.

BARCELONA: Barcelona je spolu s Madridem nejnavštěvovanějším městem ve Španělsku. Podívejte se na tipy, co navštívit v Barceloně (vstupné, otevírací doba, fotografie, mapa) nebo si naplánujte svojí cestu pomocí itineráře pro Barcelonu za 3 dny.

VALENCIE: Valencie je dalším krásným městem ve Španělsku. Vytvořili jsme kompletního průvodce pro návštěvu Valencie včetně tipů, co navštívit ve Valencii.

SEVILLA: Sevilla leží nedaleko Granady – tady jsou průvodce a tipy, co navštívit v Seville.

ANDALUSIE: Andalusie je jednou z nejkrásnějších oblastí ve Španělsku – v našem průvodci Andalusií jsme sepsali tipy na nejkrásnější místa, co vidět v Andalusii. Nejoblíbenějším přímořským střediskem Andalusie je Málaga.

☞ Čtěte ještě více tipů o cestování do Španělska.

Shrnutí pro průvodce a co navštívit v Granadě

Co navštívit a vidět v Granadě?

Granada je krásné historické město, které nabízí vše od úchvatné architektury až po rušný noční život a výborné restaurace. Tady je několik tipů, co nemůžete při své návštěvě Granady vynechat:

1. Alhambra – tento palácový komplex je islámská pevnost s nádhernými zahradami a fontánami a také s bohatě zdobenými interiéry. Je to nejoblíbenější atrakce, kterou musíte v Granadě vidět.

2. Mirador de San Nicolas – z této vyhlídky je nádherný výhled na město a jeho okolí, včetně pohoří Sierra Nevada.

3. Catedral de Granada – tato katedrála byla postavena v roce 1523 a nabízí působivé renesanční prvky a dekorace.

4. Albaicin – stará maurská čtvrť je plná křivolakých uliček, bíle omítnutých domů, dlážděných uliček a islámské architektury. Nachází se tady taky několik skvělých restaurací a kaváren.

Na jak dlouho navštívit Granadu?

Pokud si chcete Granadu jen prohlédnout, bude vám stačit jeden den. Pokud však chcete nasát místní atmosféru, projít si kouzelné uličky, ochutnat místní kuchyni a navštívit palác Alhambra se zahradami Generalife, vyhraďte si 2-3 dny.

Co dělat v Granadě?

Navštivte monumentální palácový komplex Alhambra, který je zapsaný na seznamu UNESCO, projděte se starou maurskou čtvrtí El Albaicín po dlážděných uličkách plných půvabných restaurací, barů a obchodů, nebo nakoukněte do jeskynních domů v Sacromonte.
Granadu obklopují nádherné přírodní rezervace. Národní park Sierras de Tejeda y Almijara nabízí fantastické výhledy, spoustu turistických tras a v zimě parádní lyžování.
Granada ve Španělsku je taky známá svou živou atmosférou. Pochutnejte si na tapas v jednom z barů nebo zajděte na tradiční show flamenco.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *