20 tipů, co navštívit a vidět v Palma de Mallorca (2024) – mapa a tipy

Co navštívit a vidět v Palma de Mallorca

Plánujete dovolenou a hledáte tipy, co navštívit v Palma de Mallorca? Podívejte se na naše tipy na památky a zajímavosti, co vidět v Palma de Mallorca + praktické informace, jak se dostat z letiště do centra, doprava, co ochutnat, kam na jídlo a ubytování v Palma de Mallorca.

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca je hlavním městem Baleárských ostrovů ve Španělsku. Najdete jí na jihozápadě největšího z Baleárských ostrovů – Mallorca.

Palma de Mallorca je dokonalou směsicí historie, kultury, živé atmosféry, nádherných pláží a přírodních krás.

V tomto obsáhlém průvodci jsme pokryli vše, co potřebujete před dovolenou v Palma de Mallorca vědět včetně památek a zajímavostí, které stojí za to v Palmě de Mallorca navštívit.

Co navštívit a vidět v Palma de Mallorca?

1. La Seu, katedrála Panny Marie v Palmě

Návštěva Palmy de Mallorca by nebyla úplná bez prohlídky La Seu, ikonické katedrály, která se tyčí na kopci s výhledem na moře. Bezpečně jí rozpoznáte už z dálky – díky zlatohnědé barvě, délce 121 metrů a šířce 55 metrů je nepřehlédnutelná.

katedrála Le Seu Palma de Mallorca
katedrála Le Seu Palma de Mallorca

Stavbu katedrály La Seu zahájil v roce 1229 král Jakub I. na počest Panně Marie poté, co vyvázli s posádkou na moři z bouře. Stavba trvala víc než 400 let, takže se na ní mísí směs gotických, renesančních a barokních prvků.

Uvnitř je naprosto úchvatná – s vysokými klenutými stropy, složitými vitrážemi a slavným kovaným svícnem, který navrhl architekt Antoni Gaudí (známý především pro svá díla v Barceloně včetně Sagrada Familia).

katedrála Le Seu Palma de Mallorca interiér

Vstupné a otevírací doba katedrály La Seu

Plné vstupné do katedrály La Seu v Palmě je 10 € pro všechny nad 8 let, snížené pro seniory nad 65 let 8 € a zdarma pro děti do 8 let.

Otevírací doba se liší podle období: od dubna do října je otevřeno od pondělí do pátku v čase 10:00-17:15 a v sobotu 10:00-14:15 a od listopadu do března je otevřeno od pondělí do soboty v čase 10:00-15:15. V neděli je vždy zavřeno.

Fronty do katedrály La Seu jsou dlouhé – rezervujte si bez příplatku vstupenku předem. Na místě jen ukážete vstupenku v mobilu.

2. Parque del Mar

Parque del Mar se rozprostírá přímo pod ikonickou katedrálou La Seu. Malebný nábřežní park s jezerem se slanou vodou, uprostřed kterého stříká fontána. Můžete si sednout na lavičku pod jednu z palem nebo si udělat piknik v trávě s výhledem na katedrálu nebo moře na druhou stranu.

Parque del Mar s výhledem na katedrálu Le Seu v Palma de Mallorca

V hlavní sezóně se tu konají různé venkovní akce včetně kina pod širým nebem, uměleckých výstav a koncertů.

3. Palau de l’Almudaina

V sousedství La Seu se nachází palác Almudaina (Palau Reial de l’Almudaina), královský palác, který byl kdysi sídlem mallorských králů.

Palau Reial de l'Almudaina v Palma de Mallorca
Palau Reial de l'Almudaina v Palma de Mallorca

Palác původně postavili v 10. století jako arabskou pevnost, později ho rozšířili a křesťanští panovníci poté přeměnili na královské sídlo.

Dnes Almudaina slouží jako muzeum královské minulosti Mallorky, kde si můžete prohlédnout krásná nádvoří, honosné sály a nádhernou sbírku gobelínů a uměleckých děl.

Vstupné a otevírací doba paláce Almudaina

Vstupné do paláce Almudaina je 7 €, snížené vstupné 4 € (děti 5-16 let, studenti do 25 let a senioři nad 65 let) a děti do 5 let mají vstup zdarma. Ve středu a v neděli je v čase 15:00-19:00 vstup zdarma.

Palác je otevřený od úterý do neděle v čase 10:00-19:00 (poslední vstup v 18:00), mimo sezónu od října do března v čase 10:00-18:00 (poslední vstup v 17:00).

4. Zahrady S’Hort del Rei

Nádherné zahrady S’Hort del Rei přiléhají ke královskému paláci La Almudaina. Oáza klidu uprostřed rušného města. Projděte se upravenými trávníky s fontánami, stromy obsypanými mandarinkami a barevnými květinami. Ideální místo pro schování se před sluncem v teplých dnech.

zahrady S'Hort del Rei u paláce Almudaina v Palma de Mallorca

5. Muzeum moderního a současného umění Es Baluard

Milujete umění? Pak si nenechte ujít Muzeum moderního a současného umění Es Baluard. Muzeum se nachází v historické baště Sant Pere a zahrnuje sbírku umění 20. a 21. století od místních i zahraničních umělců včetně Picassa, Miró nebo Tàpiese.

Informace o aktuální otevírací době a vstupném najdete na oficiálních stránkách muzea.

Nejlepší ubytování Palma de Mallorca 😴

palma de mallorca španělsko ubytování
Hotel Las Arenas

Útulný 4* hotel s bazénem přímo u pláže

palma de mallorca španělsko ubytování
Hotel Marbel

3* hotel s bazénem s dobrou dostupností

6. Náměstí Plaza Mayor

Plaza Mayor je srdcem historického centra Palmy de Mallorca. Živé náměstí obklopené barevnými budovami s restauracemi, bary a obchody.

pohled na náměstí Plaza Major ve starém městě v Palma de Mallorca

V létě se tu denně koná řemeslný trh, kde si můžete koupit ručně vyráběné výrobky od lokálních řemeslníků. Po zbytek roku můžete zajít na trh většinou v pondělí, úterý, pátek a sobotu.

7. Passeig des Born

Živý bulvár s obchody, kavárnami a restauracemi, tak přesně takhle si můžete představit Passeig del Born. Se stromy lemovanou promenádou, kde můžete posedět na jedné z laviček nebo na venkovní zahrádce u kavárny při sledování okolního světa.

Z Passeig del Born vybíhají menší uličky, kde najdete další obchůdky, od luxusních butiků po skromné lokální obchody.

8. Banys Àrabs

Arabské lázně Banys Àrabs jsou jako návrat v čase do období maurské nadvlády v 10. století. S podkovitými oblouky a zdobenými kamennými prvky. Lázně obklopují krásné zahrady, kde se můžete procházet mezi stromy a květinami.

Arabské lázně Banys Àrabs v Palma de Mallorca

Pro aktuální informace o otevírací době a vstupném se podívejte na oficiální stránky.

Plánujete projet Mallorku po vlastní ose? Rentalcars.com je největší půjčovnou aut na světě, kde najdete nejširší nabídku vozidel za nejlepší ceny. Součástí jsou veškerá pojištění, takže vás na místě nečeká žádné nepříjemné překvapení.

9. Mercat de l’Olivar

Mercat de l’Olivar je živý krytý trh v centru města, který je pastvou pro chuťové pohárky. Tady si můžete nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, lokální sýry a uzeniny, pečivo, maso z místních zdrojů a mořské plody, které se denně loví ve Středozemním moři.

Nebo si vyberte ze specialit, kde můžete ochutnat pravé mallorské pokrmy a tapas.

10. Náměstí Sant Francesc

Náměstí Sant Francesc se nachází v centru starého města Palmy. Okouzlující a klidné místo obklopené krásnými budovami z 18. století a zastíněné velkými listnatými stromy.

Ústředním bodem náměstí je ohromující bazilika Sant Francesc, gotický kostel ze 13. století, s působivou fasádou a křížovými chodbami.

Náměstí Sant Francesc Palma de Mallorca

Tip: Nedaleko odtud leží skvělá veganská restaurace Temple Natura Café, kde si pochutnají i nevegani. Navíc má kouzelné zákoutí se zahrádkou.

11. Llotja de Palma

Llotja de Palma je bývalá budova burzy z 15. století, která v té době sloužila jako centrum námořního obchodu a místo setkávání obchodníků a kupců.

Llotja de Palma

Llotja de Palma je krásným příkladem gotické architektury s velkým centrálním sálem a klenutým stropem podepřeným řadou sloupů. Exteriér stavby zdobí složité řezby a sochy, včetně sochy krále Jaumeho I., který Mallorku dobyl v roce 1229. Dnes je zapsaná na seznamu UNESCO.

Památka je otevřená pouze v období konání výstav.

12. Staré město

Projděte se uličkami starého města Centro, kde je tak snadné se ztratit…a objevit klidná náměstí a kouzelná zákoutí.

Palma de Mallorca staré město
Palma de Mallorca staré město
Palma de Mallorca staré město

Až vám po všem tom chození vyhládne, navštivte jednu z restaurací, kaváren nebo tapas barů, kde můžete vyzkoušet místní kuchyni. Většinou vaří opravdu dobře. Tady jsou naše tipy:

 • Kavárna Ca’n Joan de s’Aigo, kam se stojí fronty už brzy ráno. S výbornou čokoládou a dezerty v autentických prostorách.
 • Tapas bar Moltabarra se skvělou uvolněnou atmosférou, výborným tapas a navíc za příjemné ceny.
 • Bar España je další tapas bar s výbornými pochoutkami. Je lepší rezervovat místo předem. Najdete ho kousek od Plaza Major.
 • V La Cuadra del Maño vám připraví maso, klobásky a zeleninu přímo na grilu.
 • Casa Julio je autentická restaurace v centru města, kterou najdete trochu schovanou v menší uličce.
kam na jídlo Palma de Mallorca

13. Hrad Bellver

Jednou z nejunikátnějších památek Palmy de Mallorca je hrad Bellver (Castell de Bellver), kruhová pevnost ze 14. století, která se tyčí na vrcholu kopce uprostřed lesů.

Castell de Bellver patří mezi nejkrásnější památky, co navštívit v Palma de Mallorca - na obrázku je vidět hradit na kopci mezi stromy

Na hradě dnes sídlí Muzeum historie města s expozicemi od římských počátků až po současnou kulturu v Palmě. Navíc si z hradu užijete nádherný výhled do okolí.

Castell de Bellver - co navštívit v Palma de Mallorca

Castell de Bellver se nachází mimo centrum Palmy. Dostanete se sem snadno turistickým autobusem č. 50 (zastávka Castell de Bellver). Druhou možností jsou městské autobusy EMT (linky 4, 20, 46), které staví na zastávce El Tereno asi 15-20 minut chůze od hradu.

Vstupné a otevírací doba hradu Bellver

Vstupné do hradu Bellver je 4 € a snížené vstupné 2 € (senioři, studenti, děti 14-18 let). Děti do 14 let mají vstup zdarma, stejně jako všichni bez rozdílu věku každou neděli.

Otevírací doba se liší podle období: Od dubna do září je otevřeno od úterý do soboty v čase 10:00-19:00 a v neděli (+ svátky) v čase 10:00-15:00. Od října do března je otevírací doba od úterý do soboty o hodinu zkrácená, tj. 10:00-18:00 a v neděli a ve svátky je otevřeno v čase 10:00-15:00. Pondělí je zavřeno po celý rok.

14. Pláže v Palma de Mallorca

Asi většina z nás si při pomyšlení na Palma de Mallorca jako první vybaví krásné pláže. Se zlatavým pískem a křišťálově čistou vodou.

Playa de Palma je oblíbený úsek pláže, který se táhne v délce několika kilometrů podél pobřeží města. Nechybí zázemí, restaurace a možnost vodních sportů.

Pláže v Palma de Mallorca

Na druhé straně se pak nachází zátoka Cala Major, obklopená skalnatými útesy. Rušná, ale čistá pláž se slunečníky a dostatkem restaurací v okolí.

Pláže v Palma de Mallorca

15. Akvárium v Palmě

Akvárium v Palmě (Palma Aquarium) je skvělou atrakcí pro rodiny s dětmi a milovníky mořských živočichů. Prvotřídní mořský park, ve kterém se nachází více než 8 000 živočichů ze 700 různých druhů.

Prozkoumejte různá mořská stanoviště, včetně nádrže se žraloky a úžasné expozice medúz. Můžete si taky vyzkoušet řadu interaktivních zážitků, jako jsou dotykové bazény a prohlídky zákulisí.

Akvárium leží jen kousek od letiště v Palma de Mallorca a je snadno dostupné z centra města autobusem (linka 35). V letní sezóně tu bývá dost lidí a na některých místech můžete stát fronty.

Vstupné a otevírací doba akvária v Palmě

Vstupné do akvária v Palmě je pro všechny nad 12 let 28,50 € a pro děti 3-12 let 18 €. Rezervujte vstupenky kliknutím zde.

Otevřeno je 365 dní v čase 9:30-18:30.

16. Pueblo Español

Vstupte do světa Pueblo Español, architektonického muzea pod širým nebem, které vás provede po různých španělských regionech a architektonických stylech.

Pueblo Espanol Palma

Putujte klikatými uličkami, kde se na malém prostoru přenesete do světa Andalusie, Katalánska, Kastilie a dalších regionů Španělska. Pokud jste navštívili a líbilo se vám Pueblo Español v Barceloně, toto se vám bude líbit taky.

V Pueblo Español se konají nejrůznější kulturní akce, výstavy a workshopy.

17. Výlety lodí

Díky plavbě na lodi získáte jedinečný způsob, jak prozkoumat nádherné pobřeží Mallorky, skryté zátoky a křišťálově čisté vody.

Plavby katamaránem jsou oblíbenou možností, jak strávit pohodový den na moři. Prostorné a stabilní lodě, kde se můžete opalovat na palubě, koupat se a šnorchlovat v odlehlých zátokách a vychutnávat si lokální jídlo.

18. Přístav

Projděte se na nábřeží podél přístavu v Palmě, odkud vyplouvají lodě do Valencie i Barcelony. Při západu slunce to nemá chybu.

19. Pozorování delfínů

Nebo vás láká pozorovat delfíny v jejich přirozeném prostředí? Lodě vyplouvají z Alcudia třikrát denně, takže si můžete vybrat čas, který vám nejvíce vyhovuje.

Do Alcudia na severu Mallorky se dostanete za 50 minut autobusem 302 z nádraží Estació Intermodal na Plaça d’Espanya v Palmě. Autobusy jezdí po celý den každých 30 minut do večerních hodin.

Lístek vás vyjde na 5,40 € (v roce 2024), pokud zaplatíte bezkontaktní kartou (stačí pouze oskenovat při nástupu a výstupu na validátorech u dveří). Můžete si koupit lístek přímo u řidiče, ale je to mnohem dražší (9 € v roce 2024).

20. Historický vlak do Sóller

Trasu mezi Palma de Mallorca a půvabným městečkem Sóller obsluhuje historický vlak Oranžový express (nebo taky Tren de Soller).

Vlak vyjíždí pětkrát denně a cesta trvá kolem hodiny skrz citronové, olivové a pomerančové háje Sierra Norte de Mallorca. Zastávka se nachází kousek od rušného náměstí Plaça d’Espanya.

Historický vlak do Sóller

Vlak dokonce staví na pět minut na vyhlídce Mirador del Pujol de’n Banya, která se nachází nad Sóller a je odtud fantastický výhled na celé město a okolí.

Je to jedna z nejoblíbenějších aktivit, co dělat v Palma de Mallorca.

Více informací o jízdě historickým vlakem najdete na oficiálních stránkách. Jízdenky si koupíte na nádraží.

Kde se ubytovat v Palma de Mallorca?

 • Hotel Las Arenas: Jeden z nejlepších čtyřhvězdičkových hotelů v Palma de Mallorca s fantastickým výhledem a venkovním bazénem. Skvělá poloha k letišti i do centra.
 • Hotel Samos: Moderní a plně vybavený hotel Samos kousek od pláže Magaluf.
 • Hotel Marbel: Útulný a prakticky vybavený hotel ve střední cenové relaci s venkovním bazénem. Kousek od letiště.
palma de mallorca španělsko ubytování
Hotel Las Arenas

Útulný 4* hotel s bazénem přímo u pláže

palma de mallorca španělsko ubytování

3* hotel s bazénem s dobrou dostupností

Co navštívit a vidět v Palma de Mallorca: mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na památky a zajímavosti, co navštívit v Palma de Mallorca ve Španělsku. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Co ochutnat v Palma de Mallorca?

Kuchyně v Palma de Mallorca odráží rozmanitou historii ostrova a středomořské vlivy.

Tradiční jídla v Palma de Mallorca a na Mallorce

 • Ensaimada: Ensaimada je typické mallorské pečivo, sladký chléb ve tvaru spirály, který se vyrábí z mouky, cukru, vajec a sádla. Ensaimada se často podává k snídani nebo jako dezert a najdete ji v místních pekárnách a kavárnách po celé Palmě.
 • Sobrassada: Tato tradiční mallorská klobása se vyrábí z mletého vepřového masa, papriky a různého koření. Sobrassada má roztíratelnou konzistenci a díky použití papriky má výraznou červenou barvu. Může se podávat samotná nebo namazaná na chlebu a často se používá jako přísada do místních pokrmů, jako jsou tapas nebo dušená jídla.
 • Tumbet: Tumbet je vegetariánský pokrm, který se skládá z vrstev tenkých plátků brambor, lilku a paprik, které se pečou v omáčce z rajčat a česneku.
 • Frito Mallorquin: Pikantní, rustikální pokrm z vnitřností (obvykle vepřového nebo jehněčího masa) dušených s cibulí, česnekem, bramborami a červenou paprikou.
 • Coca de Trampó: Coca de trampó je mallorská obdoba pizzy – tenký křupavý chléb s osmaženou cibulí, paprikou a rajčaty.
 • Pa amb Oli: Z chleba, zralých rajčat, olivového oleje a soli se připravuje rustikální pokrm, který je základem mallorské kuchyně. Chléb se potře česnekem a rajčaty, pokape olivovým olejem a posype solí. Můžete si ho dát samotný nebo s uzenou šunkou, sýrem či sobrassadou.
 • Sopas Mallorquinas: Z chleba nakrájeného na tenké plátky, zeleniny a vývaru se připravuje tradiční mallorská polévka sopas mallorquinas. Chléb nasákne vývar a vznikne tak vydatný pokrm, do kterého se běžně přidává taky zelí, rajčata, cibule a papriky.
 • Mandlové dezerty: Mandloně jsou na Mallorce hojně rozšířené a jejich ořechy se používají v tradičních dezertech. Gató d’Ametlla je vlhký mandlový koláč, který se často podává s mandlovou zmrzlinou, zatímco Cremat d’Ametlla je bohatý mandlový dezert.
 • Tapas: Stejně jako zbytek Španělska, i v Palma de Mallorca si můžete pochutnat na tradičních tapas, jako jsou patatas bravas, croquetas a olivy.
Pa amb oli – co ochutnat na Mallorce

Co si dát k pití?

Na ostrově se nachází řada vinic a vinařství. Během své návštěvy určitě ochutnejte některé z místních vín, včetně bílých vín z hroznů Premsal Blanc a Chardonnay a červených vín z hroznů Manto Negro, Callet a Syrah.

Letenky na Palma de Mallorca, Španělsko

Z Prahy trvá přímý let do Palma de Mallorca 2 hodiny a 30 minut. Na výběr jsou tyto aerolinky:

 • Czech Airlines – Tradiční česká aerolinka, která létá téměř po celý rok (v zimní sezóně je nabídka letů omezená). V ceně letenky poskytuje taky příruční zavazadlo do 8 kg.
 • Eurowings – Německá nízkonákladová společnost, která létá v sezóně a nabízí jiné časy než České aerolonie. V ceně základní letenky máte malé zavazadlo o maximální velikosti 40 x 30 x 25 cm – parametry splňuje například CabinZero (28 l).

Pokud vám nevyhovuje termín, zde můžete vyhledat lety s přestupem.

Jak se dostat z letiště Palma de Mallorca do centra města?

Letiště Palma de Mallorca (Aeroport de Palma), známé také jako letiště Son Sant Joan, se nachází přibližně 8 km východně od centra města.

Z letiště se do centra města dostanete autobusy EMT – linkou A1, která spojuje letiště s přístavem a staví hned na několika zastávkách ve městě. Podívejte se na trasu linky A1.

Autobusy jezdí přibližně každých 15-20 minut a cesta do centra města trvá necelých 20 minut. Jízdenky si zakoupíte u řidiče a stojí 5 € (děti do 5 let cestují zdarma). Připravte si drobná eura, není možné platit kartou.

Druhou linkou je A2 do Can Pastilla, Playa de Palma a s’Arenal (v létě navíc přímá linka A51 do S’Arsenal). Cesta autobusem trvá 45 minut (20 minut v případě A51) a cena je opět 5 €. Podívejte se na trasu linky A2.

Kromě linky A1 a A2 odtud vyjíždějí taky další linky do jiných částí Mallorky.

Zastávku autobusů najdete přímo před příletovou halou.

Půjčení auta v Palma de Mallorca

S pronajatým vozem můžete snadno prozkoumat město i vyrazit za hranice Palmy a objevovat nádherné pláže, malebné vesničky a krásnou přírodu ostrova vlastním tempem.

V Palma de Mallorca je k dispozici řada půjčoven aut, včetně mezinárodních společností, jako jsou Avis, Hertz, Europcar a Sixt, i místních provozovatelů. Půjčovny aut najdete na letišti Palma de Mallorca, v centru města a na různých dalších místech ostrova.

Rezervujte s dostatečným předstihem, zvlášť v sezóně, abyste si zajistili dostupnost a nejlepší ceny. Největší nabídku najdete na Rentalcars.com, kde jsou zahrnutá v ceně veškerá pojištění, takže vás na místě nečeká žádné nepříjemné překvapení.

Cesta do centra města je poměrně snadná a trvá přibližně 15-20 minut po dálnici Ma-19. Na Mallorce nejsou žádné zpoplatněné úseky dálnic ani tunely. Pro aktuální ceny pohonných hmot se podívejte zde.

Více informací o půjčení auta ve Španělsku čtěte v našem průvodci “Jak na půjčení a řízení auta ve Španělsku“.

MHD a doprava v Palma de Mallorca

Veřejná doprava v Palma de Mallorca je efektivní, pohodlná a cenově dostupná. Systém veřejné dopravy se skládá z autobusů, metra a meziměstských vlaků. Hlavní dopravní spojnice pro celé město je Plaça d’Espanya, odkud vyjíždí metro, vlaky a nachází se tu taky autobusové nádraží.

Autobusy

Městská dopravní společnost EMT (Empresa Municipal de Transports) provozuje rozsáhlou síť autobusových linek, které pokrývají město a jeho okolí. Autobusy EMT jezdí spolehlivě a často, většina hlavních linek je v provozu od časného rána do pozdního večera.

Jízdenky si zakoupíte u řidiče autobusu nebo v automatech umístěných na některých zastávkách. Cena za nepřestupní jízdenku je 2 € (děti do 5 let cestují zdarma) a 3 € za jízdenku do přístavu.

Městské autobusy doplňují turistické autobusy, se kterými se dostanete po všech hlavních zajímavostech v Palma de Mallorca. Zaplatíte si celodenní jízdenku, která vám umožňuje kdykoliv nastoupit a zase vystoupit, kolikrát potřebujete.

Metro

Palma de Mallorca má malý systém metra nazvaný Serveis Ferroviaris de Mallorca (SFM), který se skládá ze dvou linek: M1 a M2.

Linka M1 spojuje centrum města (Plaça d’Espanya) se Son Sardina, zatímco linka M2 vede z Plaça d’Espanya do města Marratxí, tj. jako turista nejspíš metro moc nevyužijete. Jízdenky se dají koupit v automatech.

Meziměstské vlaky

SFM provozuje také meziměstské vlakové linky, které spojují Palmu de Mallorca s různými městy na ostrově, jako jsou Inca, Sa Pobla a Manacor. Vlaky jsou skvělá možnost, jak prozkoumat ostrov i mimo Palmu. Jízdenky si koupíte na vlakových nádražích.

☞ Více o dopravě v okolí Palmy de Mallorca najdete v našem průvodci pro Mallorku.

Půjčení kola

V Palmě de Mallorca funguje sdílení kol BiciPalma. Po městě najdete dostatek stanic, kde si můžete kolo vyzvednout. Zaregistrujete se online a poté si kolo vyzvednete pomocí aplikace BiciPalma.

Kolik stojí pobyt a dovolená v Palma de Mallorca?

Cena jednodenního pobytu v Palma de Mallorca se může výrazně lišit v závislosti na stylu cestování, ročním období, preferencích ubytování a aktivitách. Zde je hrubý odhad denních výdajů pro tři různé cestovní styly:

 • Levné cestování: 50-100 € na den
 • Cestování střední třídy: 100-200 € na den
 • Luxusní cestování: 200 € a více za den
Palma de Mallorca / pohled na uličky ve starém městě

Kdy navštívit a jaké je počasí na Palma de Mallorca?

Palma de Mallorca je perfektní destinace pro celoroční dovolenou. Záleží, jak plánujete dovolenou na Mallorce pojmout.

Jaro (březen až květen): Jaro je skvělé období pro návštěvu Palmy de Mallorca, protože počasí je mírné a příjemné, s průměrnými teplotami od 15 °C do 22 °C. Vše krásně květe a davy turistů nejsou tak husté jako v letních měsících. Jaro je ideální pro pěší turistiku, cyklistiku a prohlídku památek.

Léto (červen až srpen): Léto je hlavní turistickou sezónou v Palma de Mallorca se slunečným a horkým počasím s průměrnými teplotami mezi 25 °C a 30 °C. Ideální období pro koupání a vodní sporty. Připravte se ale na přeplněné pláže, vyšší ceny ubytování a nutnost rezervovat si některé atrakce a restaurace předem.

Podzim (září až listopad): Podzim je dalším skvělým obdobím, protože počasí zůstává teplé a příjemné, s průměrnými teplotami od 20 °C do 25 °C. Davy turistů začínají řídnout. Toto období je ideální pro venkovní aktivity a ochutnávky vína, protože na mnoha vinicích na Mallorce se v tomto období koná vinobraní.

Zima (prosinec až únor): Zima v Palma de Mallorca se vyznačuje nižšími teplotami od 10 °C do 15 °C a občasným deštěm. Není sice ideální pro plážové aktivity, ale může být skvělou dobou pro poznávání památek a muzeí ve městě bez davů turistů. Kromě toho jsou v tomto období ceny ubytování a letenek obvykle nižší, takže zima představuje perfektní období pro ty, co cestují s rozpočtem.

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byl náš průvodce a tipy, co navštívit a vidět v Palma de Mallorca ve Španělsku. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Mallorce a Španělsku

MALLORCA: Mallorca patří k nejkrásnějším ostrovům ve Španělsku, kde je tolik dechberoucích míst, co navštívit na Mallorce.

ŠPANĚLSKO: V našem seznamu o nejkrásnějších místech Španělska přinášíme tipy, co navštívit ve Španělsku.

MADRID: Inspirujte se našimi tipy, co vidět v Madridu.

BARCELONA: Barcelona je spolu s Madridem nejnavštěvovanějším městem ve Španělsku. Podívejte se na tipy, co navštívit v Barceloně (vstupné, otevírací doba, fotografie, mapa) nebo si naplánujte svojí cestu pomocí itineráře pro Barcelonu za 3 dny.

VALENCIE: Valencie je dalším krásným městem ve Španělsku. Vytvořili jsme kompletního průvodce pro návštěvu Valencie včetně tipů, co navštívit ve Valencii.

ANDALUSIE: Andalusie je jednou z nejkrásnějších oblastí ve Španělsku – v našem průvodci Andalusií jsme sepsali tipy na nejkrásnější místa, co vidět v Andalusii.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *