Sevilla: 16 tipů, co navštívit a vidět v Seville (2024) – průvodce a mapa

Sevilla / co navštívit v Seville

Sevilla ve Španělsku je úžasné město plné historie a kultury Andalusie. Od starobylých maurských paláců po velkolepé gotické katedrály, křivolaké uličky jsou lemované tapas bary a kavárnami, kde můžete ochutnat nejlepší španělskou kuchyni a zároveň si vychutnat místní atmosféru. Podívejte se na našeho průvodce s tipy na zajímavosti a památky, co navštívit v Seville.

Dnes si ukážeme ta nejkrásnější místa a památky, co navštívit a vidět v Seville ve Španělsku pro sestavení itineráře na 1 nebo 2 dny v Seville. Přidáme taky tipyjak si návštěvu Sevilly užít (doprava, parkování, MHD, jídlo, ubytování, mapa).

Památky a zajímavosti, co navštívit v Seville

Sevilla poskytuje spoustu důvodů, proč je jedním z nejoblíbenějších španělských měst pro cestovatele. Okouzlí vás svým půvabem a krásou díky své úžasné architektuře, živé kultuře a vynikajícímu jídlu. Od věže Giralda po neuvěřitelný palác Alcázar – každý si tu najde své důvody, proč Sevillu navštívit.

Pojďme se podívat na nejkrásnější místa a památky, co navštívit v Seville:

1. Sevillský Alcázar

Královský palác Alcázar je jedním z nejstarších používaných paláců na světě. Jeho zdi a nádvoří tu stojí už od konce 11. století. Po staletí byl domovem královské rodiny a je svědkem dlouhé historie, která se v Seville psala po staletí. Od Almohadů, kteří královský palác postavili jako první, až po současnost.

Real Alcázar Sevilla / památky v Seville

V paláci se nachází architektonické zázraky, jako jsou jemně opracované mudéjarské stropy a složité dlaždice, ale také svěží zahrady plné pomerančovníků a myrtovníků.

Alcázar Sevilla
Real Alcázar Sevilla / památky v Seville

Real Alcázar, který byl v roce 1987 zapsán na seznam světového kulturního dědictví, je neuvěřitelnou památkou v Seville, kde dodnes stále sídlí španělská královská rodina.

real alcázar sevilla / nejkrásnější místa v seville

Vstupné a otevírací doba Real Alcázar

Vstupné: Vstupné do Real Alcázar je 13,50 € a snížené 6 € (senioři nad 65 let a studenti EU 14-30 let). ZTP. a děti do 13 let mají vstup zdarma, ale potřebují vstupenku. Rezervujte vstupenky kliknutím zde.

Otevírací doba: Otevírací doba do Real Alcázar se liší podle období – od 1. dubna do 28. října je otevřeno 9:30-20:00 (poslední vstup v 19:00) a od 29. října do 31. března je otevřeno 9:30-18:00 (poslední vstup v 17:00).

Na prohlídku si vyčleňte cca 2-3 hodiny.

Jak přeskočit fronty do Real Alcázar: Fronty do Real Alcázar jsou především v sezóně opravdu dlouhé a často vedou přes celé náměstí Plaza del Triunfo, kde se nachází vstup do Real Alcázar. Nejjednodušší možností, jak přeskočit frontu na lístky, je nákup vstupenek předem online.

2. Sevillská katedrála

Katedrála Panny Marie Sevillské je živoucí a úchvatná památka, která patří k nekrásnějším památkám v Seville i celé Andalusii. Gotické mistrovské dílo postavené v letech 1402-1507 bylo navržené tak, aby svou velikostí překonalo Hagia Sophia, která byla v té době největší katedrálou po více než 1000 let.

nejkrásnější památky Sevilla / katedrála Sevilla
nejkrásnější památky Sevilla / katedrála Sevilla

Dnes je katedrála v Seville 3. největší katedrálou v Evropě (po bazilice svatého Petra v Římě a katedrále svatého Pavla v Londýně). Má velkolepý interiér s dlouhou lodí, kaplemi a působivou hrobkou Kryštofa Kolumba. Katedrála je další památkou v Seville zapsanou na seznam dědictví UNESCO.

nejkrásnější památky Sevilla / katedrála Sevilla

Vstupné a otevírací doba katedrály v Seville

Vstupné: Vstupné do katedrály v Seville je 13 € a snížené 7 € (senioři nad 65 let a studenti ve věku 14-25 let). Vstup zdarma mají děti do 13 let a ZTP s postižením nad 65 % včetně doprovodu.

Otevírací doba: Otevírací doba katedrály a zvonice je od pondělí do soboty 11:00-18:00 a v neděli 14:30-19:00. Na prohlídku si vyčleňte cca 75 minut.

Jak přeskočit fronty do Sevillské katedrály: Vzhledem ke kratší otevírací době se tvoří na vstup do katedrály fronty. Rezervací vstupenek předem se dovnitř dostanete bez čekání – půjdete vstupem po pravé straně katedrály, nalevo od zvonice. Součástí vstupenky do katedrály je taky zvonice La Giralda a kostel El Salvador (o obou místech si napíšeme za chvíli více).

Když budete u katedrály, zajděte se podívat na Plaza del Cabildo. Krásné, trochu ukryté náměstí s podloubím.

plaza del cabildo sevilla

3. La Giralda

La Giralda je 104 metrů vysoká zvonice a minaret, který musí být na seznamu, co navštívit v Seville. Původně byla součástí velké městské mešity Almohadů, než byla v 16. století přestavěna na křesťanskou zvonici v renesančním stylu.

Dnes je ikonickým symbolem Sevilly díky své výrazné architektuře a nádhernému výhledu z vrcholu věže a právem si vysloužila zápis na seznam dědictví UNESCO.

nejkrásnější památky Sevilla / katedrála Sevilla a La Giralda

La Giralda inspirovala architekty z celého světa včetně těch, kteří jsou zodpovědní za vytvoření replik, jako je The Ferry Building v San Franciscu nebo Wrigley Building v Chicagu.

La Giralda stojí hned vedle katedrály. Vstupné je součástí vstupného do katedrály. Otevírací doba se shoduje s otevírací dobou katedrály.

Nejlepší ubytování v Seville 😴

ubytování sevilla
Hotel Don Paco

3* hotel v centru se střešním bazénem

ubytování sevilla
Catalonia Santa Justa

Stylový hotel s bazénem a výbornou polohou

4. Plaza de España

Plaza de España je nejznámější náměstí v Seville, které navrhl Aníbal González pro Iberoamerickou výstavu v roce 1929.

Jeho jedinečný kruhový tvar se dvěma vysokými věžemi po stranách poznají všichni fanoušci Star Wars, protože se objevilo v jedné z epizod.

Plaza de España / co navštívit v Seville
Španělské náměstí Sevilla

Na náměstí se nachází 52 laviček s mozaikami, které představují všechny španělské provincie. Uprostřed stojí velká fontána s kruhovým kanálem a zdobenými lávkami. Po kanále se dokonce můžete projet na loďce.

Celé náměstí je doslova vyšperkované díky azulejos, keramickým dlaždicím typickým pro andaluskou architekturu.

Plaza de España / co navštívit v Seville
Plaza de España / co navštívit v Seville
Plaza de España Sevilla / co vidět v Seville

5. Torre del Oro

Torre del Oro je strážní věž, která stojí na břehu řeky Guadalquivir už od roku 1221, kdy jí postavili Almohadé na obranu před nepřátelskými loděmi. V překladu Zlatá věž byla symbolem zlatého věku Sevilly a ve středověku sloužila jako vězení. Dnes tu sídlí Námořní muzeum.

Torre del oro Sevilla
Torre del oro Sevilla
Promenáda kolem Torre del Oro při západu slunce

Vstupné: Vstupné do Torre del Oro je 3 € a snížené 1,50 € (studenti, děti 6-14 let, senioři nad 65 let). Každé pondělí je vstupné zdarma pro všechny.

Otevírací doba: Torre del Oro je otevřená denně v čase 9:30-18:45 a o víkendu 10:30-18:45.

Vstupenky na nejoblíbenější památky v Seville

 

6. Metropol Parasol

Při procházení klikatých uliček Sevilly narazíte na architektonický zázrak – Metropol Parasol. Tato budova, která se tyčí vysoko do nebe, je známá jako “houby Sevilly” (Las Setas de Sevilla). Navrhl ji německý architekt Jürgen Mayer v roce 2011.

Metropol Parasol najdete na náměstí Plaza de la Encarnación. Jedná se o největší dřevěnou stavbou na světě (150 x 70 metrů a 26 metrů na výšku).

Metropol Parasol / co navštívit v Seville
Metropol Parasol / co navštívit v Seville
Metropol Parasol / co navštívit v Seville

To, co mělo být původně parkovištěm, se místo toho proměnilo v mistrovské dílo díky Mayerově vizi, která zahrnovala začlenění pozůstatků z doby římské kolonie do jeho návrhu.

Toto je jedno z nejlepších míst, co vidět v Seville. Nemluvě o úchvatném výhledu na Sevillu ze speciálního chodníku a terasy (“El Mirador”).

Metropol Parasol Sevilla
Metropol Parasol / co navštívit v Seville
Metropol Parasol Sevilla

Vstupné a otevírací doba Metropol Parasol

Vstupné: Plné vstupné stojí 15 €, snížené 12 € pro studenty EU 15-25 let a 10 € na osobu pro rodiny s dětmi. Děti do 5 let mají vstup zdarma. Vstupenky získáte kliknutím sem.

Otevírací doba: Metropol Parasol je otevřené od dubna do října v čase 9:30-00:30 a po zbytek roku do 00:00. Poslední vstup je vždy 30 minut před koncem otevírací doby.

7. Parque de María Luisa

Park María Luisa byl kdysi součástí zahrad paláce San Telmo, ale v roce 1893 byl darován městu s cílem vytvořit velký veřejný park. A vzniklo z toho nádherné místo plné zeleně, barevných květin, fontán, altánků, vodopádů, soch a zákoutí, kde se můžete schovat s knihou a užívat si dokonalou oázu klidu.

Park Maria Luisa Sevilla / co navštívit v Seville
Park Maria Luisa Sevilla

Park je ideálním místem během horkých letních dnů, kdy poskytuje úlevu díky stinným cestám, které lemují středomořské stromy. Od jara to tu krásně květe, ale za návštěvu stojí park kdykoliv v průběhu roku.

Park Maria Luisa Sevilla
Národopisné muzeum na jižním okraji parku Sevilla
Národopisné muzeum na jižním okraji parku

8. Santa Cruz

Santa Cruz, bývalá židovská čtvrť Sevilly, je kouzelné místo, kde se zastavil čas. Při procházce úzkými dlážděnými uličkami kolem bílých domů s barevnými vchody získáte pocit, že jste se vrátili v čase.

Od poledne až do večera to tu žije díky tapas barům, restauracím a obchůdkům. Pokud zabloudíte dál, najdete kouzelné uličky, které budete mít téměř pro sebe.

Santa Cruz Sevilla / nejkrásnější místa v Seville

9. Býčí aréna Real Maestranza

Plaza de Toros de Sevilla je jednou z nejznámějších arén pro býčí zápasy ve Španělsku, která tu stojí už od 18. století. Je to místo, kde se koná Feria de Abril, největší festival býčích zápasů na světě.

Real Maestranza Seville

Uvnitř se můžete podívat na rozsáhlou výstavu artefaktů, které dokumentují historii býčích zápasů v celém Španělsku.

Real Maestranza Seville

Vstupné: Plné vstupné do býčí arény je 10 €, snížené 6 € (senioři nad 65 let, studenti 12-25 let) a snížené 3,50 € pro děti 7-11 let. Děti do 6 let včetně mají vstup zdarma. Vstupenky můžete koupit zde.

Otevírací doba: Otevřeno je denně v čase 9:30-19:30. Ve dnech, kdy se koná akce, je otevírací doba zkrácená do 15:30. Poslední vstup je vždy 30 minut předem.

Nejlepší ubytování v Seville 😴

sevilla ubytování
Silken Al-Andalus Palace

Moderní hotel na předměstí Sevilly

sevilla ubytování
Vincci La Rabida

4* hotel v centru v andaluském stylu

10. Tržnice Triana

Mercado de Triana je domovem čerstvého a rozmanitého sortimentu ovoce, zeleniny, masa, bylinek a ryb, pro který si místní obyvatelé chodí každé ráno. Celým rušným tržištěm se linou úžasné vůně, které vás naprosto pohltí.

Trh Triana Sevilla

Stejně poutavá je historie tržiště: od jeho vzniku v roce 1171 během arabské éry, přes jeho využití jako sídla inkvizice v roce 1481 až po jeho rekonstrukci pro světovou výstavu Expo v Seville (1992).

Pokud dostanete chuť na něco dobrého nebo budete chtít nakoupit suvenýry, Mercado de Triana je skvělé místo pro návštěvu.

Trh Triana Sevilla
Trh Triana Sevilla

Otevírací doba: Mercado de Triana je otevřený denně kromě neděle v čase 9:00-15:00.

11. Čtvrť Triana

Sevillská čtvrť Triana je úchvatná a jedinečná oblast, která hrála v historii města významnou roli. Nachází se na opačné straně řeky Guadalquivir a je proslulá svou živou kulturou a autentičností.

Dlážděné ulice jsou lemované barevnými dlaždicemi a keramikou Azulejos a skvělá atmosféra se line celou oblastí.

Triana Sevilla / co vidět v seville
Capilla de los Marineros
Capilla de los Marineros

Dlouho tady žili nejchudší obyvatelé Sevilly a je považována za centrum flamenca a býčích zápasů. Čtvrť Triana je doslova protkaná četnými kavárnami a restauracemi. Pokud hledáte výbornou domácí kuchyni za nižší ceny, určitě sem zamiřte.

Doporučuji si projít především ulice blíže k řece, které jsou barevné, hravé a zábavné (nalevo i napravo od mostu). Dál od řeky už čtvrť Triana tvoří především klidnější zóna s klasickými bytovými domy.

Cestou přes most Puente Isabel II. z centra do čtvrti Triana budete procházet kolem Capilla del Carmen
Cestou přes most Puente Isabel II. z centra do čtvrti Triana budete procházet kolem Capilla del Carmen
Triana sevilla / co navštívit v Seville

12. Casa de Pilatos

Casa de Pilatos je nádherný palác v mudéjarském stylu z 16. století, který se nachází na náměstí Plaza de Pilatos. Palác byl inspirovaný domem Piláta Pontského během jeho pouti do Jeruzaléma.

Po Real Alcázar je to jeden z nejkrásnějších paláců v Seville, který se od doby své výstavby dochoval v neuvěřitelně dobrém stavu.

casa de pilatos sevilla

Palác je úžasnou kombinací architektonických stylů, včetně gotiky, mudéjarské a italské renesance. Na jeho velkolepém nádvoří se nachází 24 bust římských císařů a řeckých bohů, mramorové sloupy, stropní malby, mudéjarské dlaždice a zahrada v italském stylu.

Casa de Pilatos Sevilla

Vstupné: Plné vstupné stojí 10 € a snížené 5 €. Děti do 11 let mají vstup zdarma. Vstupenky získáte kliknutím sem.

Otevírací doba: Otevřeno je denně v čase 9:00-18:00.

13. Kolegiátní kostel Božského Spasitele

Kolegiátní kostel Božského Spasitele (Iglesia Colegial del Divino Salvador) je druhým největším kostelem v Seville po katedrále. Nachází se na náměstí Plaza del Salvador v centru města.

Vznik kostela se datuje už do 9. století, kdy byl známý jako Ibn Adabba, Velká mešita muslimské Sevilly. Po dobytí Sevilly křesťany zůstalo zachováno jeho honosné postavení a kostel získal status kolegiáty.

Salvadorský kostel je proslulý pozlaceným dřevem, úžasným hlavním oltářem a množstvím fresek. Před kostelem to žije díky tapas barům a restauracím.

Vstupné: Vstupné do kostela El Salvador je součástí vstupenky do katedrály. Pokud neplánujete návštěvu katedrály, samotné vstupné do kostela je 7 €.

Otevírací doba: Kostel El Salvador je otevřený od pondělí do soboty v čase 10:15-18:00 a v neděli v čase 14:30-19:30. Poslední vstup je vždy 30 minut před koncem otevírací doby.

14. Palacio de las Dueñas

Palác las Dueñas je perfektním příkladem skrytého klenotu v Seville. Tento palác pochází z konce 15. století a je směsicí gotické, maurské a renesanční architektury, což z něj dělá jeden z nejunikátnějších a nejkrásnějších paláců ve městě.

Palác las Dueñas obývali některé významné osobnosti, například básník Antonio Machado, královna Viktoria nebo Jackie Kennedy.

Vstupné: Plné vstupné je 12 € a snížené 10 € (děti 7-12 let, studenti 13-25 let a senioři nad 65 let). Vstupenky získáte kliknutím sem.

Otevírací doba: Palacio de las Dueñas je otevřený denně v čase 10:00-18:00.

15. Řeka Guadalquivir

Řeka Guadalquivir protéká napříč celou Sevillou ze severu na jih. Je jednou z největších řek ve Španělsku, která byla kdysi jediným spojením mezi Středozemním mořem a Atlantským oceánem.

Můžete se procházet po promenádě kolem řeky, relaxovat v jednom z parků, které řeku obklopují, nebo vyrazit na plavbu lodí.

16. Flamenco Show

Flamenco má v Seville už po staletí silnou kulturní tradici a jeho vliv je patrný dodnes. Flamenco v Seville nabízí celou řadu představení od tradiční kytarové hudby a tance až po modernější formy. V mnoha flamencových představeních se spolu s vystoupením zpívá a tleská.

Vystoupení flamenco na Španělském náměstí v Seville
Vystoupení flamenco na Španělském náměstí

Kromě těchto prvků se v některých představeních objevují i další nástroje, například tamburíny a kastaněty. Můžete se připojit k zábavě a užít si zážitek plný vášně, energie a radosti.

Flamenco show je jeden z nejlepších způsobů, jak poznat místní kulturu a neuvěřitelnou andaluskou atmosféru. Ta nejlepší představení se odehrávají v Casa de la Memoria. Vstupenky je dobré rezervovat předem, protože flamenco je jednou z nejpopulárnějších aktivit v Seville.

Co navštívit a vidět v Seville – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na památky a zajímavosti, co navštívit v Seville ve Španělsku. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Seville. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Kde se ubytovat v Seville?

 • Catalonia Santa Justa – nádherný hotel s venkovním bazénem a terasou kousek od centra i nádraží
 • Vincci La Rabida – 4* hotel v centru zařízený v tradičním andaluském stylu s výhledem na Sevillskou katedráu
 • Hotel Don Paco – příjemný 3* hotel v centru 5 minut od Metropol Parasol se střešním bazénem a fantastickým výhledem
 • Silken Al-Andalus Palace – moderní hotel na předměstí Sevilly s bazénem a dobrou dostupností do centra
 • Casual de las Letras – levný a útulný hotel 10 minut chůze od katedrály
ubytování sevilla
Hotel Don Paco

3* hotel v centru se střešním bazénem

ubytování sevilla
Catalonia Santa Justa

Stylový hotel s bazénem a výbornou polohou

sevilla ubytování
Silken Al-Andalus Palace

Moderní hotel na předměstí Sevilly

sevilla ubytování
Vincci La Rabida

4* hotel v centru v andaluském stylu

Co ochutnat v Seville?

Sevilla je už od starověku centrem kulturní výměny. V její kuchyni najdete kulinářské vlivy z celého Španělska a Evropy, ale i Afriky a Blízkého východu.

Tradiční iberská šunka na snídani Sevilla
Tradiční iberská šunka na snídani

Místní milují ryby na všechny způsoby. A nejdete je téměř na každém jídelním lístků v nejrůznějších formách – doporučuji vyzkoušet smažené ryby freidurías.

Velmi oblíbené jsou v Seville také tapas – od tradičních abacerías až po moderní kuchyni, které vám umožní ochutnat místní pochoutky za nízké ceny. Navíc tapas v Seville jsou prý ty nejlepší.

Další typickou svačinou nebo lehkou večeří je sendvič bocadillo de tortilla. Ten se skládá z tlustého plátku španělské bramborové omelety, která je vložená mezi dva plátky španělské bagety (barra de pan).

Španělská bramborová omeleta / co ochutnat v Seville
Španělská bramborová omeleta / co ochutnat v Seville

Tip: Pokud hledáte příjemnou restauraci v centru, kam chodí taky místní, vyzkoušejte Los Coloniales. Mají dobrý výběr za příjemné ceny. Skvělý výběr andaluských restaurací a tapas barů najdete taky ve čtvrti Triana.

Jak se dostat do Sevilly

Sevilla je jedním z nejnavštěvovanějších měst ve Španělsku. Díky tomu má výborné spojení s ostatními městy ve Španělsku i v Evropě. Snadno se sem dostanete autem, vlakem a letecky.

Letecky

Sevilla má své vlastní letiště, které není velké – slouží především pro vnitrostátní lety, ale má spojení i s některými evropskými městy. Pro většinu evropských měst jsou lepší variantou lety do Málagy, odkud je Sevilla snadno dostupná vlakem nebo autem.

Z Prahy se nejsnadněji dostanete do Sevilly přes Málagu, kam létají především Czech Airlines a v sezóně taky Eurowings.

Z Prahy trvá přímý let do Málagy 3 hodiny a 20 minut. Na výběr jsou tyto aerolinky:

 • Czech Airlines – Tradiční česká aerolinka, která poskytujte v ceně letenky taky příruční zavazadlo do 8 kg.
 • Eurowings – Německá nízkonákladová společnost, která má v ceně základní letenky máte malé zavazadlo o maximální velikosti 40 x 30 x 25 cm – parametry splňuje například CabinZero (28 l).

Pokud vám nevyhovuje termín, zde můžete vyhledat lety s přestupem.

Pokud přilétáte na letiště do Sevilly, do centra města se dostanete přímými shuttle busy EA za 35 minut (cena jízdenky 4 € nebo zpáteční za 6 €). Podrobnosti najdete na stránkách letiště Sevilla tady.

Vlaky a autobusy

Z Málagy se dostanete do Sevilly přímým vlakem za 2 hodiny. Hlavní nádraží Sevilla Santa Justa se nachází cca 20 minut od centra.

Vlakové spoje hledejte na webu španělských železnic Renfe. Jízdenky si můžete koupit online (a vychytat tak nejlepší cenu) nebo na nádraží.

Dobře fungují taky autobusy ALSA, s kterými jste v Seville z Málagy za necelé 3 hodiny. Autobusové nádraží Estación de Autobuses leží na kraji centra, asi 15 minut chůze od katedrály.

Pokud raději vyhledáváte vše pohromadě, doporučuji Omio.com, kde najdete autobusové a vlakové spoje na jednom místě. Je to přehledné a můžete tak porovnat všechny možnosti.

Půjčení auta

Půjčení auta je jednou z nejoblíbenějších možností, jak svým vlastním tempem poznat okolí Sevilly a Andalusii, která patří k nejkrásnějším oblastem ve Španělsku.

Doporučuji porovnat nabídky autopůjčoven a získat tak nejlepší služby za nejnižší cenu. Jen pozor na to, že se ceny mezi jednotlivými autopůjčovnami mohou lišit. Z naší zkušenosti nabízí nejlepší ceny a nejširší nabídku Rentalcars.com.

K půjčení auta ve Španělsku potřebujete řidičský průkaz z domovské země (občané mimo EU pak potřebují mezinárodní řidičský průkaz), pas a kreditní kartu.

☞ V průvodci, jak na půjčení a řízení auta ve Španělsku sdílíme praktické tipy a užitečné odkazy, které se vám budou před cestou hodit.

Parkování

Pokud se chystáte do Sevilly autem, vyhraďte si na parkování dostatek času. Parkování v centru Sevilly je velmi omezené díky dopravním zácpám a úzkým ulicím, kde je snadné se ztratit. Navíc město se snaží vjezd aut do centra města co nejvíce eliminovat.

Z toho důvodu je k dispozici několik bezplatných parkovišť na předměstí Sevilly, odkud se snadno dostanete do centra města veřejnou dopravou nebo taxíkem. Bezplatné parkoviště se nachází u stadionů Olímpico nebo Benito Villamarín nebo u veřejného parku Parque de los Principes. Zdarma se dá zaparkovat taky na ulicích na předměstích a odtud dojet městským autobusem.

Pro ty, kteří chtějí najít parkování v centru města, je k dispozici několik parkovacích garáží, které nabízejí denní nebo hodinové sazby. Své vlastní parkovací garáže mívají taky hotely.

Pokud plánujete parkovat na ulici, dávejte pozor na barevné značení. Bílé pruhy znamenají parkování zdarma (v centru téměř nemožné), modré pruhy značí placené parkování, zelené pruhy jsou pro rezidenty a v případě žlutých pruhů platí zákaz parkování. Pro vyhledání parkování doporučuji Parkopedia. Funguje skvěle.

Doprava v Seville

Sevilla má rozsáhlou síť veřejné dopravy včetně tramvají, metra a autobusů. Historická tramvajová linka 4 je známá svými ikonickými oranžovo-krémovými tramvajemi, které spojují severní část Sevilly s centrem města.

Na druhou stranu je Sevilla snadno dostupná pěšky. Pokud budete ubytovaní v centru nebo v okolních čtvrtích, veřejnou dopravu využijete nejspíš málokdy.

Tramvaje v Seville
Tramvaje v Seville

Metro

Moderní systém metra se skládá ze dvou linek: linka 1 vede ze San Bernardo do Ciudad Expo, zatímco linka 2 vede podél břehů řeky Guadalquivir v okružní trase kolem historického centra města.

Jednorázový lístek vyjde v rozmezí 1,35-1,80 € podle toho, kolikrát přestupujete. Lístek platí celkem 1,5 hodiny a koupíte ho ve stanicích metra. Nebo můžete zvolit denní jízdenku za 4,50 €. Více informací o metru v Seville najdete tady.

Autobusy a tramvaje

Autobusová síť nabízí časté spojení mezi různými částmi města a okolními městy a vesnicemi. Mnoho autobusových linek nabízí taky noční dopravu.

Jednorázové jízdenky na autobus stojí 1,40 € a koupíte si jí přímo u řidiče. Jízdenky na tramvaje jsou k dispozici na zastávkách v automatech.

Další možností jsou celodenní karty, se kterými získáte neomezenou dopravu pro autobusy a tramvaje. K dispozici je karta na 1 den za 5 € nebo na 3 dny za 10 € (+ záloha 1,50 € za kartu). Pokud plánujete jezdit častěji, můžete si pořídit plastovou kartičku (+ záloha 1,50 €), kterou si přednabíjíte. Získáte tak výhodnější ceny za dopravu v autobusech a tramvajích. Více informací najdete tady.

Dvoupatrové vyhlídkové autobusy

Příjemnou možností, jak se pohybovat po městě, jsou dvoupatrové vyhlídkové autobusy. Projíždějí kolem hlavních bodů v Seville a kdykoliv můžete nastoupit a zase vystoupit. Jezdí často a v pravidelných intervalech.

Taxi

Veřejnou dopravu doplňují taxíky, které jsou v Seville cenově dostupné. Taxíky najdete na vyhrazených stáních na letišti či u nádraží nebo na ně můžete jednoduše mávnout.

Oficiální taxíky jsou bílé se žlutým pruhem na boku. Pokud jsou volné, svítí zeleně. Taxi si můžete přivolat taky pomocí aplikace – dobře funguje Pidetaxi.

Startovací sazba za taxi se pohybuje od 1,40 €. Cena za 1 km je pak 0,97 €. Konkrétní cena pak závisí na zóně a čase. Jen pozor na to, že ne všechny taxíky přijímají platební kartou. Raději si vezměte hotovost a dostatek drobných.

Kolo

Teplé a slunečné počasí, plochý terén a stovky kilometrů cyklostezek dělají ze Sevilly perfektní město pro jízdu na kole. Sevilla je k cyklistům extrémně přátelská a v centru města a jeho okolí je dostatek stanovišť, kde si kolo můžete vyzvednout. Na výběr je několik cenových tarifů, které se trefí do potřeb téměř každého.

Plaza de América Sevilla
Plaza de América

Praktické informace před návštěvou Sevilly

 • Měna: Euro
 • Oficiální jazyk: Oficiálním jazykem v Seville je španělština. Nedá se tu plně spoléhat na angličtinu (především tam, kam chodí víc místní než turisté nebo pokud budete ubytovaní v menším penzionu). Místní jsou ale přátelští a mají snahu se s vámi dorozumět, i když anglicky mluvit nebudou.
 • Neformálním pozdravem je ve Španělsku hola. Základní španělské fráze:
  • Buenos días – Dobrý den
  • Buenas noches – Dobrý večer
  • Gracias – Děkuji
  • Helados – Zmrzlina
  • Por favor – Prosím
 • Bezpečnost: Sevilla je bezpečné město pro turisty. Má nízkou míru kriminality a policie je takřka všude. Většina místních obyvatel je navíc přátelská a vstřícná, takže vám rádi pomohou, pokud bude potřeba. Přesto je vždy důležité dbát při cestování na opatrnost – zejména pokud cestujete sami. Nejlepší je zdržovat se v noci v dobře osvětlených, obydlených oblastech a vyhnout se tomu, abyste u sebe měli větší množství hotovosti nebo drahé šperky.
 • Siesta: Jižní evropské země jsou známé siestami mezi 13 a 16 h. To se ale týká spíše období mimo sezónu nebo restaurací a obchodů, kam chodí především místní.

Kdy navštívit Sevillu?

Nejlepší doba pro návštěvu španělské Sevilly je od dubna do října. Podnebí v Seville je teplé a slunečné, takže je ideální pro venkovní aktivity a poznávání památek. Dny jsou dlouhé a většina festivalů se koná v letních měsících. Sevilla je známá svými pestrými festivaly, jako jsou Feria de Abril a La Semana Santa, a tyto oslavy přitahují velké davy lidí z celého světa.

Myslete na to, že v červenci a srpnu dosahují teploty kolem 35 °C. Během siest v srpnu se navíc místní často odebírají k moři, takže některé lokálnější restaurace a obchůdky bývají zavřené. Na druhou stranu můžou být ceny za ubytování v tomto období nižší (ano, opravdu nižší).

Pokud hledáte méně turistů, zvažte návštěvu Sevilly v období od listopadu do března. Navíc panují příjemné teploty mezi 10-20 °C, které jsou pro prozkoumávání Sevilly ideální.

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byl náš průvodce s tipy, co navštívit v Seville. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Španělsku

ANDALUSIE: Sevilla leží v oblasti Andalusie, která je jednou z nejkrásnějších oblastí ve Španělsku – v našem průvodci Andalusií jsme sepsali tipy na nejkrásnější místa, co vidět v Andalusii. Nejoblíbenějším přímořským střediskem Andalusie je Málaga.

GRANADA: Granada je historický skvost nedaleko Sevilly, kde se nachází světoznámý palác Alhambra. Čtěte našeho průvodce s tipy na zajímavosti a památky, co navštívit v Granadě.

VALENCIE: Valencie je dalším krásným městem ve Španělsku. Vytvořili jsme kompletního průvodce pro návštěvu Valencie včetně tipů, co navštívit ve Valencii.

MADRID: Inspirujte se našimi tipy, co vidět v Madridu.

BARCELONA: Barcelona je spolu s Madridem nejnavštěvovanějším městem ve Španělsku. Podívejte se na tipy, co navštívit v Barceloně (vstupné, otevírací doba, fotografie, mapa) nebo si naplánujte svojí cestu pomocí itineráře pro Barcelonu za 3 dny.

ŠPANĚLSKO: V našem seznamu o nejkrásnějších místech Španělska přinášíme tipy, co navštívit ve Španělsku.

V průvodci, jak na půjčení a řízení auta ve Španělsku sdílíme praktické tipy a užitečné odkazy, které se vám budou před cestou hodit.

Čtěte ještě více tipů o cestování do Španělska.

Shrnutí pro průvodce a co navštívit v Seville

Co navštívit a vidět v Seville?

Sevilla je krásné město. Už jen procházet se v jejích uličkách je doslova radost. Od židovské čtvrti Santa Cruz po autentickou čtvrť Triana. Přesto existuje několik míst, která určitě musíte při návštěvě Sevilly vidět – Real Alcázar, Sevillská katedrála se zvonicí, Španělské náměstí, Metropol Parasol a Torre del Oro jsou na vrcholu tohoto seznamu.

Na jak dlouho navštívit Sevillu?

Za 2-3 dny si projdete historické jádro, přilehlé čtvrti a navštívíte ty nejkrásnější památky ve Španělsku. Jenom na návštěvu Real Alcázar budete potřebovat 2-3 hodiny, než si projdete jeho nádvoří a zahrady. Sevillská katedrála je jednou z největších v Evropě a je tak potřeba si na ní vyhradit víc času.

Co ochutnat v Seville?

Sevilla má výborné tapas – na tapas bar natrefíte téměř na každém rohu. Kromě toho si místní libují v rybách na všechny způsoby – pokud vám nevadí smažené, zkuste freidurías. Další typickou svačinou nebo lehkou večeří je sendvič bocadillo de tortilla. Ten se skládá z tlustého plátku španělské bramborové omelety, která je vložená mezi dva plátky španělské bagety (barra de pan).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *