Kam na Mallorce: 30 tipů, co navštívit a vidět na Mallorce (2024) – průvodce a mapa

Mallorka / co navštívit na Mallorce

Plánujete dovolenou a hledáte tipy, co navštívit na Mallorce? Pojďte se s námi podívat na nejkrásnější místa, zajímavosti a památky, co vidět na Mallorce. Od panoramatických silnic, tradičních vesniček po odlehlé zátoky s tyrkysovou vodou.

V tomto průvodce sdílíme taky praktické informace o dopravě, jak se dostat na Mallorku, co ochutnat, jídlo, ubytování, ceny a tipy, jak si užít dovolenou na Mallorce podle svých představ.

Mallorca

Mallorca (nebo taky Majorca) je největším z Baleárských ostrovů ve Španělsku a je oblíbenou prázdninovou destinací, která každoročně láká miliony návštěvníků pro své krásné pláže, rozmanitou krajinu a bohatou historii a kulturu.

Je tolik skvělých aktivit, co dělat a co navštívit na Mallorce. Jedna dovolená nestačí.

Užijte si odpočinek na krásných plážích, potápění či vodní sporty. Nebo se vydejte po jedné z turistických stezek, od nenáročných po náročnější trasy.

A co vyrazit po stopách dřívější historie, která je ovlivněná římskými, maurskými a křesťanskými vlivy? Den můžete zakončit v tradiční restauraci, kde vás pohostí lokální kuchyní. Nebo v baru se živou atmosférou.

pohled na pobřeží Mallorky

Co navštívit a vidět na Mallorce?

Mallorca je doslova protkaná dechberoucími místy, které stojí za to navštívit. Tento seznam je jen úvod k tomu, co tady můžete vidět a zažít.

Stačí nasednout do auta nebo na kolo a vyrazit, protože ať už se vydáte po západním nebo východním pobřeží Mallorky, budete nadšení.

Pojďme se podívat na zajímavosti a památky, co navštívit na Mallorce, ať můžete začít plánovat svojí perfektní dovolenou na Mallorce.

Palma de Mallorca – nejkrásnější místa na Mallorce

Pokud se bavíme o nejkrásnějších místech, co vidět na Mallorce, Palma de Mallorca nemůže chybět.

Palma de Mallorca je hlavní město Baleárských ostrovů, souostroví ve Středozemním moři, které patří Španělsku. Nachází se na jihozápadním pobřeží a je známá svými krásnými plážemi, historickou architekturou a živou kulturou.

Palma de Mallorca patří mezi nejlepší místa, co vidět na Mallorce

Navštivte impozantní katedrálu La Seu v centru města, projděte si historické jádro plné úzkých uliček, kouzelných kaváren a místních obchůdků s tradičním zbožím. Nebo si odpočiňte na pláži se zlatým pískem a křišťálově čistou vodou.

Fronty do katedrály La Seu jsou dlouhé – rezervujte si bez příplatku vstupenku předem. Na místě jen ukážete vstupenku v mobilu.

V Palma de Mallorca se taky nachází jedno z nejkrásnějších akvárií v Evropě.

zahrady S'Hort del Rei u paláce Almudaina v Palma de Mallorca

Palma de Mallorca je zároveň skvělou základnou pro nejkrásnější výlety na Mallorce. Půjčte si auto a vyrazte po scénické cestě Ma-10 (doporučuji, spousta nádherných míst – více o cestě níže) či nasedněte na historický vlak do Sóller.

Jednou z nejlepších aktivit v Palma de Mallorca je plavba lodí kolem nádherného pobřeží:

Čtěte našeho podrobného průvodce pro Palma de Mallorca.

Far de Cap Blanc

Far de Cap Blanc je maják na dramatickém útesu na jihozápadním okraji Mallorky. Stojí tu už od 19. století, kdy hrál klíčovou roli při navádění lodí a zajišťování jejich bezpečnostni podél zrádných útesů.

Samotný maják má klasický design s bílou válcovou věž a lucernou na vrcholu. V jeho okolí se nachází několik turistických tras různých obtížností, odkud jsou fantastické výhledy na pobřeží Mallorky, které ovívá Středozemní moře.

Far de Cap Blanc s výhledem na Středozemní moře patří mezi nejkrásnější místa, co navštívit na Mallorce

Nejlepším obdobím pro návštěvu je při západu slunce. Pokud hledáte, co vidět na Mallorce bez davů turistů, doporučuji maják Cap Blanc zapsat do itineráře.

Caló d’en Monjo

Na Mallorce je spousta krásných zátok a Caló d’en Monjo je jednou z těch nejkrásnějších. Jedná se o malou odlehlou zátoku obklopenou skalnatými útesy s tyrkysovou vodou.

zátoka Caló d'en Monjo na Mallorce ve Španělsku

K zátoce se dá dojít pěšky po jedné z turistických tras, které vedou z okolních městeček, popř. můžete zaparkovat nedaleko odtud mezi stromy.

V zátoce je taky menší nudistická pláž a v okolí spousta vyhlídek, odkud si užijete pohled na skalnaté útesy.

Serra de Tramuntana

Serra de Tramuntana udává ráz celé severozápadní straně ostrova Mallorca. Jedinečné pohoří, které je díky svému kulturnímu a přírodnímu rázu zapsané na seznamu UNESCO. Dechberoucí krajina, rozeklané útesy, hluboká údolí a malebné vesničky dostanou každému, kdo sem zavítá.

Serra de Tramuntana je pohoří na Mallorce

Serra de Tramuntana měří přes 90 kilometrů a jeho součástí je nejvyšší vrchol ostrova Puig Major, který měří 1 445 metrů. Můžete vyrazit po jedné z mnoha turistických nebo cyklistických tras, navštívit kouzelné vesnice s kamennými domy nebo si užít výhledy na Středozemní moře ze skalnatých útesů.

Nejoblíbenější stezkou je GR221, která vede napříč celým pohořím.

☞ Vyhledávanou základnou pro ubytování poblíž Serra de Tramuntana je klášter Santuari de Lluc. Leží na stezce GR221 a v okolí se nachází spousta turistických stezek.

Ma-10

Ma-10 je regionální silnice, která vede podél západního pobřeží Mallorky. Na délce 138 kilometrů si užijete nádherné výhledy, horskou krajinu pohoří Serra de Tramuntana a kouzelné vesničky, jako je Valldemossa, Deià, Sóller a Fornalutx (více o nich za chvíli).

Na trase se nachází řada vyhlídek včetně Mirador d’en Ricardo Roca a Mirador de s’Entreforc, pozůstatky věže Torre del Verger, přehrady Gorg Blau a Cúber, krásné pláže a odlehlé zátoky.

Mirador d'en Ricardo Roca na Ma-10 Mallorca
Mirador d’en Ricardo Roca
Přehrada Cúber je dobře viditelná už od silnice Ma-10
Přehrada Cúber je dobře viditelná už od silnice Ma-10

Můžete si projet trasu až do Pollença, kde končí a tady navázat na poloostrov Formentor. Nebo zastavte po cestě a vydejte se po jedné ze stezek, které ukrývají nádhernou přírodu a další vyhlídky.

Auto je nejlepší možností, jak prozkoumat ostrov na vlastní pěst. Vzhledem k tomu, jak je Mallorca oblíbená, rezervujte si auto s dostatečným předstihem. Zajistíte si tak největší výběr za nejlepší ceny.

Valldemossa – co navštívit na Mallorce

Valldemossa je jednou z nejkouzelnějších vesnic na Mallorce, která se ukrývá mezi vrcholky pohoří Tramuntana. Můžete se procházet úzkými uličkami, které lemují kamenné domy se zelenými okenicemi nebo vystoupat na jednu z vyhlídek, odkud je nádherný výhled na Valldemossa.

Valldemossa patří mezí nejkrásnější místa na Mallorce

Pokud milujete pěší turistiku, doporučuji vyrazit po jedné z turistických stezek, které vesnici obklopují. Když vystoupáte dostatečně nahoru, užijete si výhled až na moře.

Camí de s’Arxiduc (Arcivévodská stezka) patří mezi nejkrásnější stezky na Mallorce. Zabere vám asi půl dne a potřebujete k ní dobré boty a jistou nohu. Trasa je okružní a vede až na vrchol po panoramatickém hřebeni. Trasu je potřeba rezervovat předem.

Pokud si plánujete na Mallorce půjčit auto, doporučuji jet z Valldemossa do Port de Valldemossa, malé rybářské vesničky. Cesta je hodně klikatá a úzká, protože budete sjíždět z hor až k pobřeží, ale stojí to za to. Z toho důvodu doporučuji půjčit si menší auto.

Cesta z Valldemossa do Port de Valldemossa
Cesta z Valldemossa do Port de Valldemossa

Výhledy jsou po cestě fantastické, na zelené vrcholky pohoří i sytě modré moře. Samotná vesnička je opravdu maličká, ale je tu menší pláž, kde se můžete vykoupat nebo si zajít do restaurace na mořské plody.

Nejlepší ubytování Mallorca 😴

palma de mallorca španělsko ubytování
Hotel Las Arenas

Útulný 4* hotel s bazénem přímo u pláže

palma de mallorca španělsko ubytování
Hotel Marbel

3* hotel s bazénem s dobrou dostupností na letiště

Deià

Jen kousek od Valldemossa leží na severozápadním pobřeží Mallorky další malebná vesnice – Deià. S tradičními kamennými domy, autentickou atmosférou a klikatými dlážděnými uličkami, které doslova svádí k prozkoumání.

Vesnice Deià na Mallorce

Deià má pro každého něco, protože leží na půli cesty mezi pohořím Serra de Tramuntana a Středozemním mořem. Dostane vás svou bujnou vegetací, nádherným pobřežím a terasovitou krajinou, která je doslova protkaná nenáročnými i náročnějšími trasami.

Když tu budete, nenechte si ujít nádhernou kamennou pláž Cala Deià. Nachází se nedaleko od vesnice a vede sem krátká procházka. Pláž je obklopená útesy a křišťálově čistou vodou.

Cala Deià na Mallorce
Cala Deià

Jardins d’Alfàbia

Jardins d’Alfàbia je dalším krásným místem, co navštívit na Mallorce. Historické zahrady ze 13. století, do kterých se propsalo hned několik stylů – od arabského, středověkého až po renesanční. Zahrady jsou jako oáza s rozmanitými rostlinami, jezírky, fontánami a potůčky.

Součástí zahrad je taky zámek v tradičním mallorckém stylu. Můžete nakouknout dovnitř a prohlédnout si starožitný nábytek, umělecká díla a historické artefakty.

Jardins d'Alfàbia Mallorca, Španělsko

Sóller

Sóller, typické španělsko město s okouzlující architekturou, kde se můžete procházet uličkami a nasávat uvolněnou atmosféru v útulných kavárnách.

Úzká a dlážděná ulička v Soller na Mallorce

V samotném centru města stojí kostel svatého Bartoloměje s krásnou gotickou fasádou. Kousek odtud vyjíždí historická tramvaj do přístavu Port de Sóller. Je to jedna z nejoblíbenějších atrakcí na celé Mallorce a určitě stojí za to.

Cesta trvá necelou půl hodinu a stojí pro jednoho 8 € (v roce 2023). Port de Sóller je krásné přístavní městečko s plážemi, restauracemi a dalšími výhledy, kterých není na Mallorce nikdy dost.

Historické tramvaj ze Sóller do Port de Sóller patří k nejoblíbenějším aktivitám, co dělat na Mallorce
Historické tramvaj ze Sóller do Port de Sóller
Historické tramvaj v Port de Sóller
Historická tramvaj v Port de Sóller

Ale to není vše. Druhým směrem totiž jede ze Sóller Oranžový expres (nebo taky Tren de Soller), historický vlak do Palma de Mallorca. Vlak vyjíždí pětkrát denně a cesta trvá kolem hodiny skrz citronové, olivové a pomerančové háje.

Dokonce staví na pět minut na vyhlídce Mirador del Pujol de’n Banya, která se nachází nad Sóller a je odtud fantastický výhled na celé město a okolí.

Port d’Andratx

Port d’Andratx je pobřežní město na jihozápadě Mallorky, které obklopují kopce a hory. Můžete se procházet po promenádě v přístavu obklopeném palmami nebo si užít odpočinek v krásných zátokách Cala Llamp a Cala d’Egos.

Na obrázku je pobřežní město Port d'Andratx na Mallorce - pohled z přístavu na Port d'Andratx

Port d’Andratx není kouzelné jako Valldemossa a Deià (i když taky stojí za vidění), ale poskytuje skvělé zázemí, dostatek služeb, restaurací, barů a možností, jak trávit volný čas.

La Trapa

Toto místo nejspíš nenajdete v každém průvodci s tipy na nejkrásnější místa, co navštívit na Mallorce. Je to skrytý klenot, který určitě stojí za prozkoumání.

La Trapa je přírodní a historická lokalita v obci Andratx na západním pobřeží ostrova Mallorca. Jedná se o bývalý klášter postavený v 19. století, který je nyní opuštěný a v troskách. Do španělské občanské války tu žila skupina mnichů.

Na obrázku je bývalý klášter La Trapa na Mallorce ve Španělsku.

Klášter se nachází v odlehlé oblasti na okraji strmého útesu. Navíc s fantastickým výhledem na Středozemní moře a protilehlý ostrov Sa Dragonera. Dnes je chráněnou lokalitou, kterou si můžete projít po jedné ze stezek. Celý okruh vám zabere cca 2-2,5 hodiny. Nezapomeňte si turistické boty, protože terén je nerovný.

Protilehlý ostrov Sa Dragonera je přírodní rezervací, kam se dostanete pouze lodí z mola v Sant Elm. Více informací najdete na oficiálních stránkách.

výhled od bývalého kláštera La Trapa na Mallorce

Fornalutx a Biniaraix

Fornalutx a Biniaraix jsou dvě půvabné vesnice, které se rozprostírají na vrcholcích pohoří Serra de Tramuntana. S tradiční architekturou, malebnými kamennými domy a barevnými květináči, které zdobí balkony. Procházka v uličkách obou vesnic je jako návrat v čase a zabere vám jen pár hodin.

Vesnice Formalutx, Mallorca
Fornalutx

V Biniaraix začíná oblíbená turistická trasa Barranc de Biniaraix – pokud máte celý den, dojdete po ní až k jezeru Cúber.

Tip: Ve Fornalutx doporučuji restauraci Ca N’Antuna, kde vaří typickou mallorckou kuchyni za příjemné ceny. Navíc je odtud nádherný výhled na okolní hory.

Sa Calobra a Torrent de Pareis – co navštívit na Mallorce

Chcete zažít něco unikátního a nevadí vám hodně lidí? Pak si nenechte ujít Sa Calobra a Torrent de Pareis, jedny z nejkrásnějších míst, co navštívit na Mallorce. Navíc tvoří ideální kombo pro jednodenní výlet.

Sa Calobra - nejkrásnější místa, co navštívit na Mallorce
Sa Calobra – nejkrásnější místa, co navštívit na Mallorce

Sa Calobra je malá vesnice ležící v nádherné přírodní zátoce, která je obklopena skalnatými útesy a křišťálově čistou tyrkysovou vodou. To, co všechny láká, je nádherná pláž, ke které vede úzká a klikatá silnice s fantastickým výhledem na hory a Středozemní moře. Je tu taky přístaviště, ze kterého vyplouvají lodě.

Silnice Nudo de Corbata vedoucí k Sa Calobra Mallorca
Silnice Nudo de Corbata vedoucí k Sa Calobra
Sa Calobra - pohled na skály a útesy

Ze zátoky dojdete k Torrent de Pareis, dramatickému kaňonu, který je považovaný za jeden z nejpozoruhodnějších přírodních divů Mallorky.

Kaňon je tvořen dvěma horskými masivy a protíná ho potok, který kaňonem protéká. Úzké stěny kaňonu jsou místy vysoké až 200 metrů. Trasa Torrent de Pareis není vhodná pro děti ani ty, co se bojí výšek. Část roku je taky zaplavená a nepřístupná. Podrobný popis trasy najdete tady.

Son Marroig

Son Marroig je historické sídlo na severozápadním pobřeží Mallorky, nedaleko města Deià.

V minulosti byl Son Marroig sídlem arcivévody Ludvíka Salvátora Rakouského, významného cestovatele, spisovatele a mecenáše umění 19. století. Arcivévoda byl okouzlený krásou Mallorky a strávil mnoho času studiem a dokumentováním kultury a přírody ostrova.

Uvnitř se nachází malé muzeum s jeho sbírkou umění, map a artefaktů, které souvisejí s Mallorkou.

Son Marroig se rozprostírá na útesu s výhledem na Středozemní moře, dramatické útesy a zelené hory.

Výhled ze Son Marroig na Mallorce na útesy a moře

Pokud se vydáte po upravené stezce dolů, dojdete asi za 35 minut na konec poloostrova ke skalnatým útesům Sa Foradada s lokální restaurací. Krásné místo s ještě krásnějšími výhledy.

Výhled ze Son Marroig na Mallorce na poloostrov Sa Foradada

Pollença

Přesouváme se na sever Mallorky, kde se nachází další tradiční město – Pollença. Ta je skvělou základnou pro objevování poloostrova Formentor a pohoří Serra de Tramuntana.

Historické jádro se rozprostírá kolem náměstí Plaça Major de Pollença, od kterého vybíhají úzké uličky s místními restauracemi a obchůdky.

Ulice v Pollença, Mallorca

Přímo z městečka můžete dojít ke kapličce El Calvari, ke které vedou široké, pozvolné schody lemované cypřiši (téměř 350 schodů, ale v létě poskytují stromy trochu stínu). Napravo od kaple je pak vyhlídka, odkud budete mít celé město a okolní krajinu jako na dlani.

Schody ke kapli El Calvari, Pollença
Schody ke kapli El Calvari, Pollença

Na kraji města se nachází starý římský most nebo na druhou stranu svatyně Santuari de la Mare de Déu del Puig, kam dojdete asi za hodinu pěšky do kopce, odkud si užijete perfektní výhledy.

Cap Formentor – nejkrásnější místa na Mallorce

Cap Formentor je co by kamenem dohodil od Pollença. Nádherný poloostrov v nejsevernějším cípu Mallorky, který patří mezi nejkrásnější místa, co vidět na Mallorce. Připravte si foťáky, protože tady je rozhodně nedáte z ruky.

A dokonce ani nemusíte vystoupit z auta, abyste si užili nádherné výhledy rozevřené do Středozemního moře. Udržovaná silnice vede podél celého poloostrova a tu a tam z ní vybíhají vyhlídky.

Pohled na poloostrov Cap Formentor, Mallorca

Ale byla by velká škoda z auta vůbec nevystoupit a neužít si další místa, která patří mezi nejkrásnější na Mallorce.

Na Cap Formentor se nacházejí jedny z nejkrásnějších pláží na Mallorce, například Cala Figuera, Cala Murta a nejznámější Playa de Formentor. S křišťálově čistou vodu a bílým měkkým pískem, které lemují stíny borovic.

Záliv Cala Figuera na poloostrově Cap Formentor
Záliv Cala Figuera na poloostrově Cap Formentor

Nejznámější památkou na Cap Formentor je Talaia d’Albercutx, obranná věž z 16.-17. století, kterou tu vybudovali s nárůstem pirátství ve Středozemním moři. Nachází se v nadmořské výšce 380 metrů, jednom z nejvyšších míst na poloostrově, odkud je skvělý rozhled do všech stran.

U odbočky na věž si udělejte zastávku u nejkrásnější vyhlídky na poloostrově Formentor – Mirador Es Colomer.

Mirador Es Colomer na poloostrově Car Formentor, Mallorca patří mezi nejkrásnější místa na Mallorce
Mirador Es Colomer

A pokud milujete pěší turistiku, na Cap Formentor si taky přijdete na své. Doporučuji nenáročnou procházku údolím Camí Boquer z městečka Port de Pollenca. Je to asi hodinová trasa ke krásné pláži Cala Boquer.

Auto je nejlepší možností, jak prozkoumat ostrov na vlastní pěst. Vzhledem k tomu, jak je Mallorca oblíbená, rezervujte si auto s dostatečným předstihem – zajistíte si tak největší výběr za nejlepší ceny.

Port d’Alcúdia – co navštívit na Mallorce, Španělsko

Port d’Alcúdia je pobřežní město v severní části ostrova Mallorca ve Španělsku. Je známé svými 11 km dlouhými plážemi, křišťálově čistou vodou a fantastickými přírodními scenériemi.

Pokud hledáte místo pro šnorchlování, windsurfing nebo jízdu na kajaku, tady si přijdete na své. A dokonce můžete pozorovat i delfíny.

Až si užijete vodních radovánek, vyrazte do uliček starého města Port d’Alcúdia, navštivte obchůdky a restaurace s lokální kuchyní nebo se vydejte na výlet lodí.

Staré město v Port d'Alcúdia, Mallorca Španělsko
Staré město v Port d'Alcúdia, Mallorca Španělsko

Cuevas de Artà

Cuevas de Artà je přírodní jeskynní systém na severovýchodě Mallorky. Jeskyně se nacházejí nedaleko města Capdepera. Patří mezi nejkrásnější přírodní zajímavosti, co vidět na Mallorce.

Cuevas de Artà Mallorca / co navštívit na Mallorce

Zátoky d’Artà vznikly před miliony let a jsou známé svými stalaktity, stalagmity a dalšími unikátními skalními útvary.

Prohlídka probíhá s průvodcem a trvá přibližně hodinu. Více informací se dočtete na oficiálních stránkách.

Cuevas del Drach

Jen o kousek níž se nachází ještě známější jeskyně – Cuevas del Drach (známé taky jako Dračí jeskyně). Jeskyně tvoří labyrint podzemních komor a jezer, které jsou dlouhé asi 2,4 km.

Cuevas del Drach Mallorca

Prohlídka probíhá na lodi po jednom z jezer s průvodcem. Vrcholem je koncert klasické hudby, který má v prostorách jeskyně úžasnou akustiku.

Více informací o Dračí jeskyni se dočtete na oficiálních stránkách.

Přírodní park Mondragó

Představte si písčité pláže, skalnaté útesy a bujné mokřady plné stěhovavých ptáků a získáte přírodní park Mondragó. Nádhernou oblast na jihovýchodě Mallorky, kde se v zátokách ukrývají jedny z nejkrásnějších pláží Mallorky včetně pláží Caló del Moro, Cala Mondragó a S’Amarador.

Celým přírodním parkem vede podél pobřeží stezka lemovaná borovicemi a s výhledem na tyrkysové moře.

přírodní park Mondragó

Es Pontàs

Es Pontàs leží jen pár kroků od přírodního parku Mondragó. Impozantní skalní útvar, který rozhodně stojí za krátkou procházku od nedalekého parkoviště (zdarma). Odtud pak můžete pokračovat dál po stezce kolem zálivu.

Skalní útvar Es Pontàs u přírodního parku Mondragó na Mallorce

Botanicactus

Botanicactus je jedinečná botanická zahrada v Ses Salines na Mallorce ve Španělsku. Zahrada se rozkládá na ploše 150 000 metrů čtverečních, kde roste více než 12 000 druhů rostlin, především kaktusy a sukulenty z celého světa. Okolí je protkané pěšími cestami, které lemují kromě rostlin taky jezírka a vodopády.

Botanicactus Mallorca

Co navštívit na Mallorce: nejkrásnější pláže Mallorky

Mallorca je známá svými nádhernými plážemi s křišťálově čistou vodou a bílým pískem. Mezi nejkrásnější pláže na Mallorce patří:

 • Playa de Muro – pláž na severu ostrova, která se táhne v délce několika kilometrů a nabízí jemný písek a mělké vody; ideální pro rodiny s dětmi.
 • Cala Mesquida – tato pláž na severovýchodním pobřeží je známá svou přírodní krásou a křišťálově čistou vodou, což z ní dělá oblíbené místo pro koupání a šnorchlování.
 • Es Trenc – pláž na jižním pobřeží ostrova s dlouhým úsekem bílého písku a tyrkysovou vodou
 • Caló del Moro – menší písečná pláž na jihu Mallorky v zátoce s pozvolným vstupem do vody. Z druhé strany skalnatých útesů se nachází další krásná pláž Cala Mondragó.
 • Cala Deià – tato malá kamenná pláž se nachází na západním pobřeží ostrova, je obklopena malebnými útesy a nabízí nádherný výhled na Středozemní moře.
 • Playa de Cala Pi v úzké skalnaté zátoce na jihu Mallorky
 • pláže na poloostrově Cap Formentor
 • Všechny tipy najdete v mapě na konci článku.
Playa de Muro - nejkrásnější pláže na Mallorce
Playa de Muro – nejkrásnější pláže na Mallorce
Es Trenc - nejkrásnější plíže Mallorky
Es Trenc – nejkrásnější pláže Mallorky

Kde se ubytovat na Mallorce?

Je tolik možností, kde se ubytovat na Mallorce, že z toho jde hlava kolem. Níže najdete několik našich tipů:

Palma de Mallorca: Palma je hlavním městem Mallorky a nabízí celou řadu ubytovacích kapacit, od luxusních hotelů až po cenově výhodné hostely. Je skvělou základnou pro poznávání ostrova a najdete tu spoustu restaurací, barů a obchodů. Čtěte více o Palma de Mallorca v předchozím článku.

Sóller: Okouzlující město na západním pobřeží Mallorky, které je známé svou úžasnou architekturou, úzkými uličkami a krásnou přírodou. Je to skvělé místo pro pobyt, pokud chcete být blízko hor a moře nebo pokud potřebujete místo na přespání při roadtripu po Mallorce.

Port de Pollença: Pobřežní město v severní části ostrova na kraji úžasného poloostrova Formentor. Nabízí různá ubytování, od luxusních hotelů až po apartmány. Je to skvělé místo pro pobyt, pokud chcete být blízko pláže, užívat si vodních sportů nebo klidně vyrazit za turistikou.

Alcúdia: Alcúdia je historické město nacházející se na severovýchodě Mallorky. Má krásné staré město a dlouhou písečnou pláž, takže je oblíbeným místem pro rodiny s dětmi.

Santuari de Lluc: Oblíbená základna, pokud se plánujete na Mallorce věnovat turistice. Leží na stezce GR221 a v okolí se nachází spousta dalších turistických stezek.

Nejlepší ubytování Mallorca 😴

palma de mallorca španělsko ubytování
Hotel Las Arenas

Útulný 4* hotel s bazénem přímo u pláže

palma de mallorca španělsko ubytování

3* hotel s bazénem s dobrou dostupností

Co navštívit a vidět na Mallorce: mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na nejkrásnější místa a zajímavosti, co navštívit na Mallorce ve Španělsku. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci Mallorky. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Letenky na Mallorku ve Španělsku

Z Prahy trvá přímý let do Palma de Mallorca 2 hodiny a 30 minut. Na výběr jsou tyto aerolinky:

 • Czech Airlines – Tradiční česká aerolinka, která létá téměř po celý rok (v zimní sezóně je nabídka letů omezená). V ceně letenky poskytuje taky příruční zavazadlo do 8 kg.
 • Eurowings – Německá nízkonákladová společnost, která létá v sezóně a nabízí jiné časy než České aerolonie. V ceně základní letenky máte malé zavazadlo o maximální velikosti 40 x 30 x 25 cm – parametry splňuje například CabinZero (28 l).

Pokud vám nevyhovuje termín, zde můžete vyhledat lety s přestupem.

Jak se dopravovat po Mallorce, Španělsko?

Půjčení auta na Mallorce

Pronájem auta je jedním z nejpohodlnějších způsobů, jak prozkoumat Mallorku vlastním tempem. Na letišti a po celém ostrově je k dispozici řada půjčoven aut, kde si auto můžete vyzvednout.

Doporučuji si půjčit menší model, kterým se dostanete i po úzkých a strmých silnicích, které jsou na ostrově obvyklé. Navíc mohou být na řadě míst parkoviště brzy plná a s menším autem se snadno vměstnáte na poslední volné místo.

Rezervujte s dostatečným předstihem, zvlášť v sezóně. Největší nabídku najdete na Rentalcars.com, kde jsou zahrnutá v ceně veškerá pojištění, takže vás na místě nečeká žádné nepříjemné překvapení.

K půjčení potřebujete platný řidičský průkaz (v případě EU stačí řidičský průkaz z rodné země), kreditní kartu a věk nad 21 let.

Na Mallorce nejsou od roku 2023 žádné zpoplatněné úseky dálnic ani tunely. Pro aktuální ceny pohonných hmot se podívejte zde.

☞ Více informací o půjčení auta ve Španělsku čtěte v našem průvodci “Jak na půjčení a řízení auta ve Španělsku“.

Veřejná doprava

Mallorca má systém veřejné dopravy, který zahrnuje autobusy a vlaky. Hlavní autobusová společnost TIB (Transport de les Illes Balears) provozuje linky spojující hlavní města a turistické destinace.

Existuje tady taky vlaková doprava provozovaná společností SFM (Serveis Ferroviaris de Mallorca), která spojuje Palmu s dalšími městy, jako je Inca a Manacor.

Pro vyhledání aktuálních jízdních řádů doporučuji kouknout na oficiální stránky TIB a SFM (viz odkazy výše), popř. velmi dobře poslouží taky Google mapy, kde zadáte odjezd a kam máte v plánu jet.

Za jízdné můžete zaplatit na místě u řidiče (v případě autobusů, ale je to dražší) nebo si v případě vlaků můžete koupit jízdenky v automatech a pokladnách na nádraží.

Nejjednodušší možností je platit bezkontaktní platební kartou, kterou jen přiložíte k validátoru při nástupu a výstupu, aby se vám odečetla přesně ta částka, kterou jste projeli. Pokud jste byli v Londýně nebo například Římě, funguje to naprosto totožně, jen tady přikládáte při výstupu taky u autobusů.

Navíc vychází platba kartou levněji než koupě lístků u řidiče. Ceny se liší podle toho, kolik tarifních zón projedete.

Mallorca / co navštívit na Mallorce - pohled na záliv

Taxi

Taxíky jsou k dispozici ve větších městech a turistických oblastech. Doporučuji dohodnout se na ceně jízdného před zahájením cesty a ujistit se, že taxík používá taxametr. Můžete také využít aplikace pro spolujízdu, jako je Uber nebo Cabify (pouze v některých oblastech Mallorky).

Jízda na kole

Mallorca má skvělé cyklistické trasy, a proto je taky oblíbenou destinací profesionálních i rekreačních cyklistů. Půjčte si kolo v půjčovně kol (nebo v hotelu, pokud půjčení kol nabízí) a prozkoumejte ostrov na dvou kolech.

Půjčovna skútrů

Další možností, jak prozkoumat Mallorku, je půjčení skútru nebo mopedu. Skvělá volba na krátké vzdálenosti. Poptejte nejbližší půjčovnu skútrů ve svém hotelu nebo ubytování na Mallorce.

Výlety lodí

Mallorca má nádherná pobřeží, která nejlépe prozkoumáte z lodě. Nebo navštivte nedaleké ostrovy, jako je Cabrera.

Co ochutnat na Mallorce?

Přemýšlíte, jaké tradiční jídlo na Mallorce ochutnat? Podívejte se na několik našich tipů:

 • Pa amb oli: Je to oblíbené mallorské jídlo, které v překladu znamená chleba s olejem. Skládá se z chleba potřeného česnekem, rajčaty, olivovým olejem a solí. Často se podává s uzeninami, sýrem nebo zeleninou.
 • Sobrassada: Jedná se o uzeninu z vepřového masa a papriky. Má měkkou strukturu a sladkou a uzenou chuť. Můžete si jí namazat na chléb nebo se používá jako příloha na pizzu.
 • Arros brut: Je to tradiční mallorský pokrm z rýže, který je ochucený šafránem, vepřovým masem a zeleninou. Často se podává s omáčkou alioli.
 • Tumbet: Vegetariánský pokrm připravovaný z vrstev lilku, brambor a červené papriky, přelitý rajčatovou omáčkou a sýrem.
 • Ensaimada: Sladké pečivo z mouky, cukru, vajec a sádla. Většinou se sype moučkovým cukrem a podává se s horkou čokoládou nebo kávou.
 • Frito mallorquín: Masový pokrm podobný smaženému masu. Připravuje se z vepřového masa, brambor, červené papriky a cibule a často se dochucuje česnekem a paprikou.
 • Caldereta de llagosta: Je to dušený humr, který je ochucený česnekem, rajčaty a šafránem. Je to oblíbený pokrm v pobřežních městech, který se většinou podává s chlebem.
Pa amb oli – co ochutnat na Mallorce

To jsou jen některé z jídel, které můžete na Mallorce ochutnat. Nezapomeňte taky ochutnat místní vína a lihoviny, například bylinný likér Hierbas de Mallorca nebo sladké dezertní víno Moscatel.

A poslední rada, která se týká jídla a kuchyně na Mallorce: Čím méně na očích restaurace bude a čím více bude uvnitř místních, tím více si pochutnáte na tradičním mallorckém jídle. Navíc často za mnohem přijatelnější ceny.

Jaké jsou ceny na Mallorce?

Mallorca je oblíbenou turistickou destinací. Z toho plyne, že ceny tu jsou vyšší. To platí především pro Palma de Mallorca a další přímořská letoviska. Za jídlo v levné restauraci zaplatíte kolem 12 €, za dva v restauraci střední třídy v rozmezí 40-75 €.

Níže najdete ceny základních potravin v Palma de Mallorca:

 • Mléko 1 l – 0,96 €
 • Chléb 500 g – 3 €
 • Rýže 1 kg – 1,67 €
 • Vejce 12 ks – 2,57 €
 • Sýr 1 kg – 11,43 €
 • Kuřecí prsa 1 kg – 6,76 €
 • Banány 1 kg – 2,27 €
 • Rajčata 1 kg – 2,21 €
 • Brambory 1 kg – 1,21 €
 • Voda 1 l – 0,75 €

Kdy navštívit a jaké je počasí na Mallorce?

Jaro (březen až květen): Na jaře na Mallorce panuje příjemné počasí s rostoucími teplotami a slunečním svitem. V březnu může být ještě trochu chladno, ale v květnu se denní teploty obvykle pohybují mezi 18 °C a 23 °C. Srážky jsou relativně nízké a ostrov začíná kvést květinami.

Léto (červen až srpen): Léto je nejoblíbenějším obdobím pro návštěvu Mallorky, protože počasí je slunečné, horké a suché. Denní teploty se obvykle pohybují v rozmezí 25 °C až 30 °C, občas se objevují vlny veder, které přinášejí teploty vyšší než 30 °C. Vlhkost vzduchu může být vysoká, ale pobřežní vánek pomáhá udržovat příjemné podmínky.

Podzim (září až listopad): Na podzim se na Mallorce střídají teplé a chladnější teploty. V září je obvykle ještě teplo s teplotami kolem 25°C, zatímco v listopadu teploty klesají na 15°C až 18°C. V tomto období se zvyšuje množství srážek, přičemž nejvlhčími měsíci jsou říjen a listopad.

Zima (prosinec až únor): Zimy na Mallorce jsou mírné, denní teploty se pohybují od 10°C do 15°C. Noční teploty mohou klesnout na přibližně 4°C až 8°C. V zimních měsících častěji prší, ale stále si tu užijete dostatek slunečných dnů.

Počasí se může taky lišit podle toho, v jaké části Mallorky se pohybujete. Horské oblasti bývají chladnější a vlhčí než pobřežní oblasti, zatímco jižní a východní části ostrova jsou obecně teplejší a sušší.

Jak si užít dovolenou na Mallorce?

 • Jelikož je na Mallorce tolik věcí k vidění a dělání, je dobré si předem naplánovat trasu. Mezi místa, která musíte navštívit, patří Palma de Mallorca, staré město Alcudia, Cap de Formentor, pohoří Serra de Tramuntana a Dračí jeskyně. Ještě více tipů najdete níže v článku.
 • Naučte se několik základních španělských frází, které vám pomohou komunikovat s místními obyvateli, protože v méně turistických oblastech se ne vždy domluvíte anglicky.
 • Neformálním pozdravem je ve Španělsku hola. Základní španělské fráze:
  • Buenos días – Dobrý den
  • Buenas noches – Dobrý večer
  • Gracias – Děkuji
  • Helados – Zmrzlina
  • Por favor – Prosím
 • V mallorské kuchyni se mísí španělské a středomořské chutě. Nenechte si ujít ochutnávku pokrmů jako ensaimada, sobrasada a tumbet.
 • Půjčení auta je nejpohodlnějším způsobem, jak si ostrov prohlédnout vlastním tempem. Veřejná doprava je k dispozici, ale v některých oblastech může být omezená.
 • Dbejte na místní zvyky a tradice, zejména při návštěvě náboženských památek.

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byl náš průvodce a tipy, co navštívit a vidět na Mallorce ve Španělsku. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Španělsku

MALLORCA: Čtěte našeho podrobného průvodce pro Palma de Mallorca.

ŠPANĚLSKO: V našem seznamu o nejkrásnějších místech Španělska přinášíme tipy, co navštívit ve Španělsku.

MADRID: Inspirujte se našimi tipy, co vidět v Madridu.

BARCELONA: Barcelona je spolu s Madridem nejnavštěvovanějším městem ve Španělsku. Podívejte se na tipy, co navštívit v Barceloně (vstupné, otevírací doba, fotografie, mapa) nebo si naplánujte svojí cestu pomocí itineráře pro Barcelonu za 3 dny.

VALENCIE: Valencie je dalším krásným městem ve Španělsku. Vytvořili jsme kompletního průvodce pro návštěvu Valencie včetně tipů, co navštívit ve Valencii.

ANDALUSIE: Andalusie je jednou z nejkrásnějších oblastí ve Španělsku – v našem průvodci Andalusií jsme sepsali tipy na nejkrásnější místa, co vidět v Andalusii. Nejoblíbenějším přímořským střediskem Andalusie je Málaga.

Granada je historický skvost, kde se nachází světoznámý palác Alhambra. Čtěte našeho průvodce s tipy na zajímavosti a památky, co navštívit v Granadě. Sevilla je jedním z nejkrásnějších měst ve Španělsku – tady jsou průvodce a tipy, co navštívit v Seville.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *