33 tipů na památky, co navštívit v Barceloně (2024) + vstupné a mapa

co navštívit v barceloně

Plánujete, co vidět a jaké památky v Barceloně navštívit? Podívejte se na našich 33 tipů na nejlepší místa, co navštívit v Barceloně (Sagrada Familia, park Güell, Casa Batlló a spousta dalších).

V článku najdete taky další užitečné informace, jaké je do památek vstupné a otevírací doba a jak se k památkám dostat, abyste si svůj itinerář pro Barcelonu mohli naplánovat snadno a rychle. Součástí je taky mapa, kde jsou vyznačené nejkrásnější památky a zajímavosti v Barceloně.

Vstupné, otevírací dobu a další užitečné informace pro památky v Barceloně aktualizujeme několikrát ročně. Poslední aktualizace je vždy uvedena na začátku článku.

Barcelona

Barcelona, druhé největší město Španělska, se nachází na východním pobřeží země. Je známá svým bohatým dědictvím, které se odráží v architektuře, umění a kultuře města. Je domovem mnoha památek světového dědictví UNESCO, včetně několika budov navržených slavným architektem Antoni Gaudí, jako je Sagrada Familia, park Güell a Casa Milà.

Barcelona je jediné město ve Španělsku, které hostilo letní olympijské hry, konkrétně v roce 1992. Ty měly obrovský dopad na město, které v té době podstoupilo rozsáhlou urbanistickou obnovu.

Lidé tu jsou přátelští a atmosféra sousedská a živá, i když bohužel ne všichni místní jsou z turistů nadšení. Město je podobně jako Madrid vzhůru do ranních hodin.

Rychlý průvodce pro Barcelonu

Kde je povinná nebo doporučená rezervace: Sagrada Familia (povinná rezervace), park Güell (bývá vyprodáno předem), Casa Batlló

Jak ušetřit za vstup do památek: Barcelona Pass umožňuje vstup zdarma do více než 35 míst v Barceloně. Alternativou je Barcelona Essentials Pass, která zahrnuje neomezenou dopravu zdarma a vstup do 2 nejoblíbenějších atrakcí v Barceloně – Sagrada Familia a park Güell.

Kde se ubytovat: Hotel Acta Voraport (hotel s bazénem za skvělou cenu u moře), Motel One Barcelona-Ciutadella (výborný poměr ceny a kvality), Hotel Ronda House (levné ubytování v centru)

Jak se dopravovat po městě: Při pohybu po městě nejčastěji využijete metro a autobusy. Nejlepší způsob platby za dopravu je T-Casual, popř. karta HolaBCN, která umožňuje neomezené cestování po Barceloně včetně metra z letiště.

co navštívit v barceloně

Nejlepší místa, co vidět v Barceloně – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu muzeí, památek a atrakcí, co navštívit a vidět v Barceloně. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci, kam v Barceloně. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Památky, zajímavosti a co navštívit v Barceloně

V posledních letech se Barcelona potýká s nadměrnou turistikou. Na památky se stojí obrovské fronty a v sezóně se musíte obrnit trpělivostí před davy lidí, kteří chtějí vidět toto nádherné a živé město.

Dnes si ukážeme všechny potřebné informace o vstupném, otevírací době a praktické tipy, jak se vyhnout frontám u památek v Barceloně.

1. Bazilika Sagrada Familia, Barcelona

Pokud se zeptáte lidí, kam v Barceloně, většina vám odpoví – Sagrada Familia. Po stadionu Camp Nou je to nejnavštěvovanější stavba v Barceloně. Španělé a fotbal, to nejde jen tak trumfnout. 🙂

fasáda narození páně bazilika sagrada familia barcelona / Sagrada Familia / památky, co navštívit v Barceloně

Sagrada Familia je mistrovské dílo katalánského architekta Gaudího, které se staví díky darům a příspěvkům široké veřejnosti.

Gaudí pracoval na tomto projektu téměř 40 let, a přesto byla stavba v době jeho smrti v roce 1926 stále nedokončená. Stavba začala v roce 1882 a dodnes pokračuje – předpokládaný termín dokončení je v roce 2026, přesně sto let od Gaudího smrti (vzhledem k pandemii se nevylučuje změna termínu).

☞ Upozornění: Vstupenky do Sagrada Familia si musíte zakoupit online – na výběr je vstupenka do baziliky nebo návštěva baziliky s přístupem do věže. Vstupenky si poté stáhnete do mobilu nebo si je můžete vytisknout. Při vstupu pak jen nasnímáte QR kód ze vstupenky a po bezpečnostní kontrole můžete vstoupit dovnitř.

Sagrada Familia / památky, co navštívit v Barceloně

Sagrada Familia je známá svým neobvyklým designem, který kombinuje prvky gotické a katalánské modernistické architektury, a zařazuje mnoho symbolických prvků vytvořených s ohledem na přírodu a křesťanství. Budova byla v roce 2005 zařazená na seznam světového dědictví UNESCO.

Sagrada Familia / památky, co navštívit v Barceloně

Na její návštěvu si vyčleňte dost času, protože je z každého koutu zcela jiná a chvíli trvá, než si prohlédnete všechny detaily. Jakmile vkročíte dovnitř, ocitnete se v lesním království. Doporučuji si naplánovat návštěvu na slunečný den, kdy se slunce opírá o barevné vitráže a vytváří dokonalou hru barev. Navíc můžete vystoupat do jedné z věží a užít si pohled na Barcelonu.

Pokud byste v Barceloně měli navštívit pouze jednu památku, měla by to být určitě Sagrada Familia.

Jak se dostat k bazilice Sagrada Familia: Linky metra L2 a L5 staví kousek od baziliky ve stanici Sagrada Familia.

Jaká je otevírací doba Sagrada Familia:

Otevírací doba se liší podle období – konkrétní čas si zvolíte při rezervaci, která je povinná:

 • od dubna do září je otevřeno od pondělí do pátku v čase 9:00-20:00, v sobotu 9:00-18:00 a v neděli 10:30-20:00
 • v březnu a říjnu je otevřeno od pondělí do pátku v čase 9:00-19:00, v sobotu 9:00-18:00 a v neděli 10:30-19:00
 • od listopadu do února je otevřeno od pondělí do soboty v čase 9:00-18:00 a v neděli 10:30-18:00
sagrada familia barcelona

Kolik je vstupné do Sagrada Familia:

Vstupné do Sagrada Familia v Barceloně se liší podle toho, zde plánujete navštívit “pouze” kostel nebo kostel i jednu s věží. Vstupné se pak liší následovně:

 • pouze kostel: dospělí 26 €, děti, studenti a mladí do 30 let 24 €, senioři nad 65 let 21 €, zdarma děti do 11 let, ZTP a jejich doprovod
 • kostel a jedna z věží: dospělí 36 €, děti, studenti a mladí do 30 let 34 €, senioři nad 65 let 28 €, doprovod pro ZTP 10 €, zdarma děti do 11 let a ZTP

☞ Upozornění: Vstupenky do Sagrada Familia si musíte zakoupit online – na výběr je vstupenka do baziliky nebo návštěva baziliky s přístupem do věže. Vstupenky si poté stáhnete do mobilu nebo si je můžete vytisknout. Při vstupu pak jen nasnímáte QR kód ze vstupenky a po bezpečnostní kontrole můžete vstoupit dovnitř.

2. Casa Milà – La Pedrera

Casa Milà, známá taky jako “La Pedrera” (Kamenolom), je další z významných děl Antoni Gaudího a jednou z nejcharakterističtějších staveb v Barceloně. Budova je známá svou vlnící se fasádou inspirovanou horou Montserrat a střešní terasou, kde se nacházejí surrealistické komínové věže.

casa mila la pedrera / co navštívit v barceloně

Gaudí navrhl Casa Milà bez jakýchkoli rovných čar, což z ní dělá skvělý příklad Gaudího přirozeného stylu, inspirovaného přírodou. Stejně jedinečný je taky interiér budovy, s křivolakými dveřmi, stěnami a nábytkem navrženými Gaudím. Casa Milà byla v roce 1984 zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.

casa mila la pedrera / co navštívit v barceloně

Jak se dostat ke Casa Milà: Casa Milà se nachází asi 15 minut pěšky od La Rambla či Sagrada Familia. Nebo můžete zvolit metro L3 a L5 a vystoupit ve stanici Diagonal.

Jaké je otevírací doba:

 • v sezóně 9:00-20:30, noční prohlídka 20:30-23:00
 • mimo sezónu 9:00-18:30, noční prohlídka 20:40-22:00
 • poslední vstup půl hodiny před koncem otevírací doby

Kolik je vstupné do Casa Milà:

 • Plné vstupné je 27 € na místě a 25 € při rezervaci online
 • Snížené vstupné je 15 € pro děti 7-12 let na místě a 12,50 € při rezervaci online
 • Snížené vstupné je 21,50 € pro studenty a seniory nad 65 let na místě a 19 € při rezervaci online
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Vstupenky: Rezervujte si vstupenky zde a ušetřete.

Vstupenky na nejoblíbenější památky v Barceloně:

Powered by GetYourGuide

3. Casa Batlló, Barcelona

Na konci 19. století byl Gaudí najatý, aby oživil nudný bytový dům. A vzniklo z toho vrcholné architektonické dílo Casa Batlló s fasádou zvlněného vzhledu, mozaikovým sklem, keramickými deskami, kamenným sloupy ve tvaru kostí a střechou symbolizující drakova záda.

Okenní otvory působí jako očnice a balkony jako vyčnívající čelisti. Keramické dlaždice mění barvu podle úhlu pohledu a světla.

Casa Batllo Barcelona památky vstupné / co navštívit v Barceloně

To je ale jen malá ochutnávka toho, co uvidíte vevnitř díky 10D, která kombinuje umělou inteligenci, rozšířenou realitu a strojové učení. Interiér je jedinečný a plný organických tvarů a nádherných barevných detailů, které odrážejí Gaudího lásku k přírodě.

Casa Batlló je na seznamu UNESCO od roku 2005.

Jak se dostat ke Casa Batlló: Casa Batlló se nachází jen kousek od Casa Milà a je dobře dostupná pěšky z centra města – pokud půjdete od Katalánského náměstí, dojdete sem za pár minut a za dalších pár minut přes ulici ke Casa Milà. Stanice metra Passeig de Gràcia (linky metra L2, L3 a L4) se nachází jen kousek od vstupu.

Jaké je otevírací doba Casa Batlló:

 • v sezóně 9:00-20:15
 • mimo sezónu 9:00-18:30

Kolik je vstupné do Casa Batlló:

 • Plné vstupné je 35 € při rezervaci online a 39 € na místě
 • Snížené vstupné 29 € pro děti 12-17 let a studenty a 33 € na místě
 • Snížené vstupné 32 € pro seniory nad 65 let a 36 € na místě
 • Děti do 11 let mají vstup zdarma
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Vstupenky: Vstupenky jsou při koupi předem výrazně levnější – rezervujte si vstupenky zde.

Doporučuji určitě koupit vstupenku dopředu, protože ušetříte a zároveň se dostanete dovnitř hned. Když půjdete ráno, uvnitř si můžete dům prohlédnout jen s pár dalšími. Dopoledne se nahrnou davy lidí a na střeše už pak může být trochu přeplněno. Konkrétní čas si zvolíte při rezervaci.

4. Poble Espanyol

Poble Espanyol je architektonické muzeum a skanzen, který představuje typickou španělskou vesnici o 117 budovách. Vytvořili ho pro mezinárodní výstavu v Barceloně v roce 1929. Cílem bylo postavit ideální model Iberské vesnice. Poble Espanyol se ale stalo natolik populární, že ho zpřístupnili veřejnosti.

 Poble Espanyol Barcelona / co navštívit v Barceloně
Vzor vesnice v Andalusii ve Španělsku

Můžete se tu procházet v uličkách a v mžiku se přesunout do jednotlivých regionů napříč Španělskem. Od románských kostelů po malebné bílé uličky Andalusie, tady zažijete průřez krásnou španělskou architekturou.

Jsou tu různé obchůdky, řemeslné díly, občerstvení, restaurace, muzea a v průběhu roku se tady pořádají různé akce a festivaly. Nejméně lidí je dopoledne a naopak to tu žije do pozdních nočních hodin.

 • Jak se dostat do Poble Espanyol: Poble Espanyol se nachází na úpatí kopce Montjuïc, asi 10 minut chůze od Španělského náměstí (linky metra L1 a L3). Přímo ke vchodu se dostanete taky autobusem (linka 150 jede od Španělského náměstí).
 • Jaká je otevírací doba: Poble Espanyol je otevřený v pondělí v čase 10:00-20:00 a od úterý do neděle v čase 10:00-00:00.
 • Kolik je vstupné do Poble Espanyol: Plné vstupné je 13,50 € pro všechny nad 13 let – na místě jsou vstupenky dražší.
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Vstupenky: Rezervujte si vstupenky zde.

5. Park Güell – co navštívit v Barceloně

Na severním okraji Barcelony najdete jedno z nejznámějších a nejambicióznějších Gaudího děl – Park Güell. Ten byl původně postavený pro rodinu Güellových jako jejich domov a nemovitostní komplex pro několik dalších rodin.

Nikdy ale nebyl dokončený a skončil fiaskem, protože se barcelonská elita nechtěla stěhovat z centra Barcelony. V roce 1922 se tak park Güell otevřel veřejnosti.

park Güell Barcelona

Park se stal v posledních letech natolik oblíbený, že je vstup od roku 2013 do nejoblíbenějších částí parku zpoplatněný. Jakmile se pokocháte zpoplatněnou částí, můžete si projít v klidu zbytek parku včetně slavné sochy ještěra u vchodu.

park Güell Barcelona / co navštívit v Barceloně

Jak se dostat do parku Güell: Park Güell se nachází mimo centrum – z centra počítejte alespoň 30 minut na cestu do parku. Nasedněte na linku metra L3 – vystoupit můžete ve stanici metra Lesseps (odkud jdete ze začátku rovně a pak do kopce) nebo ve stanici metra Vallcarca (ze začátku jdete pěšky a pak po eskalátoru) – v obou případech cesta od metra trvá asi 15 minut.

Jaká je otevírací doba parku Güell: v sezóně 9:30-19:30, po zbytek roku 9:30-17:30

Kolik je vstupné do parku Güell:

 • Plné vstupné je 10 € pro všechny nad 13 let
 • Snížené vstupné je 7 € pro děti 7-12 let a seniory nad 65 let
 • Děti do 6 let mají vstup zdarma
 • Součástí Barcelona Pass: ano

Rezervujte vstupenky do parku Güell předem, ať máte jistotu, že se dostanete dovnitř. Na místě je počet lístků omezený, takže se někteří dovnitř nedostanou. Nejlepší časy jsou brzy ráno nebo naopak později odpoledne, kdy je tu nejméně lidí a vy se nebudete prodírat davy lidí. Při rezervaci si volíte konkrétní čas, na který se musíte dostavit (máte rezervu půl hodiny).

6. Palau de la Música Catalana

Palau de la Música Catalana je jedním z nejkrásnějších koncertních sálů ve Španělsku, který byl postavený na začátku 20. století podle návrhu architekta Lluís Domènech i Montanera.

Palau de la Música Catalana Barcelona
Palau de la Música / co navštívit v Barceloně

Palau de la Música je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO pro svůj jedinečný design a architektonickou hodnotu. Jeho fasáda je zdobená množstvím detailů, včetně soch, mozaik a barevného skla.

Interiér je stejně impozantní jako exteriér, s nádherným koncertním sálem pro více než 2000 lidí. Středobodem sálu je ohromující vitrážový strop ve tvaru květu.

Více informací: Podívejte se na popis a mapu trasy, jak strávit 4 dny v Barceloně.

Palau de la Música Catalana barcelona

Jak se dostat: Palau de la Música Catalana se nachází v centru města, na půli cesty mezi Vítězným obloukem a Katalánským náměstím a jen pár minut od barcelonské katedrály.

Jaká je otevírací doba: Palau de la Música Catalana funguje jako koncertní sál, takže je otevírací doba pro prohlídky omezená v čase 9:00-15:30.

Kolik je vstupné do Palau de la Música Catalana: Plné vstupné stojí 18 €. Rezervujte vstupenky s audioprůvodcem zde. Druhou možností je prohlídka s průvodcem, kterou si užijí i ti, kteří dávají přednost prohlídkám bez průvodce. S průvodcem se totiž dostanete do míst, kam je běžně vstup zakázán.

7. Stadion Camp Nou

Cam Nou stadion Barcelona

Měli jsme tu něco pro děti a teď si na své přijdou pánové, pokud nejsou zarytí fanoušci Realu Madrid. 🙂 V Barceloně se nachází největší stadion v Evropě, který pojme až 100 tisíc lidí. Máte dvě možnosti, jak se sem dostat:

 • Zajděte na fotbalové utkání – v předprodeji se dají sehnat lístky na méně známé i známější rivaly, jako je už zmíněný Real Madrid. Měla jsem možnost navštívit utkání s Villarreal a stálo to za to, takže atmosféra v případě větších rivalů musí být nejen pro fanouška jedinečná.
 • Prohlídněte si stadion v rámci prohlídky – dostanete se do míst, kde sedí televizní a rozhlasové stanice, omrknete zákulisí včetně šaten, tiskové místnosti, tunelů hráčů apod. Součástí jsou multimediální a interaktivní výstavy.
 • Vstupné na prohlídku a do muzea: na místě dospělí 31,5 €; online: dospělí 28 €, děti 4 – 10 let a senioři nad 71 let 21 €; lepší rezervovat předem – levnější vstupenky
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Otevírací doba: 2. 5.-16. 10. 9:30-19:00, 1. 11-19. 12. 10:00-18:00 (v neděli 10:00-15:00), 20. 12.-9. 1. 10:00-19:00, 10. 1.-1. 5. 10:00-18:00 (v neděli 10:00-15:00)
 • Jak se dostat ke stadionu Camp Nou: stanice metra Palau Reial nebo Les Corts (linka L3), popř. stanice metra Collblanc nebo Badal (linka L5)

8. Casa Vicens – památky v Barceloně

Casa Vicens je jedno z prvních důležitých děl Antoni Gaudího a je považována za jedno z prvních stavebních děl, které odstartovalo hnutí Art Nouveau ve Španělsku.

Casa Vicens Barcelona památky vstupné / co navštívit v Barceloně

Casa Vicens je zvláštní svým užitím barevné keramiky, železa a cihel v dekorativní a strukturální úloze. Středozemní a orientální vlivy uvidíte v celém domě, včetně geometrických tvarů a květinových motivů. Interiér domu je stejně výstřední jako exteriér, plný dekorativních detailů, které odrážejí Gaudího lásku k přírodě.

Casa Vicens zařadili v roce 2005 na seznam UNESCO a v roce 2017 otevřeli pro veřejnost. Od té doby popularita neustále roste, i když stále patří k méně navštěvovaným památkám Gaudího v Barceloně.

Výhodou je taky cena v porovnání s Casa Batlló (která je ale kompenzovaná 10D zážitkem). Pokud tedy hledáte levnější alternativu, přidejte si Casa Vicens na seznam, co navštívit v Barceloně.

Casa Vicens Barcelona památky vstupné / co navštívit v Barceloně

Jak se dostat do Casa Vicens: Casa Vicens se nachází na půli cesty mezi parkem Güell a Casa Milà. Nejsnadněji se sem dostanete metrem linkou L3 – stanice Fontana, odkud půjdete 5 minut do kopce, kde pak odbočíte doleva.

Jaká je otevírací doba:

 • duben-říjen denně 10:00-20:00
 • listopad-březen v pondělí 10:00-15:00 a od úterý do neděle 10:00-19:00

Kolik je vstupné do Casa Vicens:

 • Plné vstupné je 18 € při rezervaci online
 • Snížené vstupné 16 € pro studenty nad 12 let a seniory nad 65 let při rezervaci online
 • Děti do 11 let mají vstup zdarma
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Vstupenky: Při rezervaci předem jsou vstupenky levnější – rezervujte vstupenky do Casa Vicens.

Ubytování v Barceloně 😴

ubytování barcelona
Hotel Acta Voraport

Ubytování s bazénem kousek od pláže

ubytování barcelona
Motel One Barcelona

Skvělý poměr ceny a kvality v centru města

9. La Barceloneta

Barcelona je jedním z mála velkých měst v Evropě s přístupem k moři, které má dlouhé úseky pláží. Barcelona ale dříve nebývala plážovým městem. K vodě jste se museli vydat na sever nebo jih od města. To se změnilo až po Olympijských hrách, kdy se nábřeží zrekonstruovalo a olympijskou vesnici postavili podél dnešní Barcelonety a Mariny.

La Barceloneta bývala kdysi rybářskou vesnicí a Marina je nová zástavba. Obě oblasti mají skvělý přístup k moři.

la barceloneta barcelona / barcelona pláže
la barceloneta

10. Port Olímpic

Port Olímpic bylo naše oblíbené místo v Barceloně. Moderní přístav postavený pro olympijské hry v roce 1992, který představuje perfektní kontrast ke starým uličkám v Barri Gotic. Přístav je zaklíněný mezi plážemi Barceloneta a Nova Icària a večer se mění na živou pobřežní promenádu.

park olympic barcelona

Port Olímpic je proslulý svou moderní architekturou, včetně pozoruhodných dvou věží a ikonické sochy “Peix d’Or” od Franka Gehryho, která připomíná třpytivou rybu a stala se dominantou oblasti.

Přes den je to ideální místo pro nenáročné procházky a opalování na nedalekých plážích. Večer si užijte výborné jídlo a živou atmosféru moderního přístavu.

☞ Čtěte podrobného průvodce, co navštívit v Barceloně (vstupné, otevírací doba, jak se dostat).

park olympic

11. Casa Amatller

Podívejte se nalevo od Casa Batlló a uvidíte Casa Amatller, další nádherný modernistický dům v centru Barcelony.

casa amatller barcelona

Casa Amatller postavili podle návrhu architekta Josefa Puiga, který se inspiroval domy v Nizozemsku. Dům byl navržený pro čokoládového průmyslníka Antoniho Amatllera, takže si v rámci prohlídky můžete pochutnat taky na výborné čokoládě Amatller.

Casa Amatller Barcelona

Jak se dostat ke Casa Amatller: Stavba je snadno dostupná pěšky od Katalánského náměstí nebo metrem do stanice Passeig de Gràcia (linky L2, L3 a L4).

Jaká je otevírací doba: Casa Amatller je otevřená denně v čase 10:00-20:00.

Kolik je vstupné do Casa Amatller:

 • Plné vstupné je 17 €
 • Snížené vstupné je 10 € pro mladé do 30 let
 • Snížené vstupné je 15 € pro seniory nad 65 let
 • Děti do 7 let mají vstup zdarma
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Vstupenky: Rezervujte vstupenky do Casa Amatller.

12. Akvárium Barcelona

Akvárium Barcelona (L’Aquàrium de Barcelona) je jedním z největších akvárií v Evropě a je domovem více než 11 000 mořských živočichů a 450 druhů. Nachází se v přístavu Port Vell a je oblíbenou turistickou atrakcí pro všechny věkové skupiny. Ideální místo, co dělat v Barceloně, když prší.

akvárium Barcelona / co navštívit v Barceloně

Projděte se 80 metrů dlouhým podvodním tunelem, kde můžete obdivovat obří rejnoky, žraloky a mnoho dalších mořských živočichů. Kromě toho uvidíte mnoho tematických nádrží, včetně akvária se Středozemním mořem nebo Tropické akvárium.

Jak se dostat do akvária Barcelona: Akvárium leží v Port Vell jen pár minut od La Rambla v centru města. Pokud pojedete metrem, nejbližší stanice jsou Drassanes (linka L3) a Barceloneta (linka L4).

Jaká je otevírací doba:

 • v sezóně 10:00-20:00
 • mimo sezónu 10:00-19:00

Kolik je vstupné do akvária v Barceloně:

 • Plné vstupné 25 € pro všechny nad 11 let
 • Snížené vstupné 18 € pro děti 5-10 let
 • Snížené vstupné 10 € pro děti 3-4 roky
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Vstupenky: Akvárium v Barceloně patří mezi nejoblíbenější atrakce v Barceloně a tvoří se tu fronty – rezervujte si vstupenku předem.

13. Recinte Modernista de Sant Pau

Recinte Modernista de Sant Pau je bývalou veřejnou nemocnicí, která v Barceloně fungovala až do roku 2009. Patří mezi nejkrásnější památky, co navštívit v Barceloně. Extravagantní modernistický komplex s ornamentálními prvky, s kováním, mozaikami, vitrážemi a sochami, jehož pavilony zakončují zlaté kopule.

Recinte Modernista de Sant Pau Barcelona památky

Nemocnice de la Santa Creu i Sant Pau je mistrovským dílem Lluíse Domènecha i Montaner a stala se jednou z prvních památek UNESCO. Nemocnici financoval obchodník, který po své smrti v závěti uvedl, aby byl jeho majetek použit pro vybudování větší nemocnice na počest svatého Pavla.

Ta měla nahradit stárnoucí nemocnici Svatého kříže v centru Barcelony. Sant Pau fungovala jako zdravotnická instituce od roku 1902 až do roku 2009. Budovy poté prošly rozsáhlou rekonstrukcí a dnes je můžete navštívit samostatně nebo s průvodcem.

Recinte Modernista de Sant Pau Barcelona památky / co navštívit v Barceloně

Nemocnice Sant Pau leží jen kousek od baziliky Sagrada Familia. Překvapilo nás, že je trochu přehlížená na úkor Gaudího staveb, protože se jedná o nádherný komplex, který by byl v jiných městech hlavní atrakcí.

Recinte Modernista de Sant Pau Barcelona památky

Jak se dostat do Recinte Modernista de Sant Pau: Nemocnice Sant Pau leží jen 10 minut chůze od Sagrada Familia – od baziliky se vydáte kolem jezírka přímo naproti vstupu pěší třídou, která vás zavede až ke vchodu Sant Pau. V okolí staví taky několik linek metra – nejbližší je stanice Sant Pau: Dos de Maig (linka L5).

Jaká je otevírací doba:

 • duben-říjen 10:00-18:30
 • listopad-březen 10:00-17:00

Kolik je vstupné do Recinte Modernista de Sant Pau:

 • Plné vstupné je 16 € pro všechny ve věku 30-64 let
 • Snížené vstupné 11,20 € pro mladé 12-29 let, seniory nad 65 let, ZTP s postižením pod 65 %
 • Vstup zdarma pro děti do 11 let a ZTP s postižením nad 65 %
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Vstupenky: Rezervujte si vstupenky do nemocnice Sant Pau.

14. Fundació Joan Miró

Ve Fundació Joan Miró na vás čeká nejlepší sbírka katalánského abstraktního umělce Joana Miró. Sídlí v bílé modernistické budově a kromě barevné sbírky nabízí i skvělý výhled na Barcelonu (Fundació Joan Miró najdete na kopci Montjüic). Určitě si nenechte při své návštěvě ujít tapisérii Tapis de la Fundacio, který měří 7,5 m2 a váží tunu.

 • Vstupné: plné vstupné 13 € pro všechny nad 15 let, děti pod 14 let zdarma
 • Součástí Barcelona Pass: ne
 • Otevírací doba: pondělí zavřeno, úterý-sobota 10:00-20:00, neděle 10:00-18:00
 • Jak se tam dostat: stanice metra Paral-lel (linky L2 a L3) a odtud pozemní lanovkou (platí stejné jízdné jako pro metro), popř. pěšky (cca 20 minut)

Ubytování v Barceloně 😴

ubytování barcelona
Leonardo Royal Hotel

Ubytování se střešním bazénem za výhodnou cenu

ubytování barcelona
Hotel Ronda House

Levné a útulné ubytování v centru města

15. Barcelonská katedrála

Barri Gotic je nejstarší částí Barcelony, která byla dříve obehnaná městskými zdmi. Její dominantou je barcelonská katedrála, která se stavěla mezi 4. a 13. stoletím, takže se tu mísí několik stylů od paleokřesťanských základů, přes románské prvky až po gotickou fasádu s vitrážemi.

katedrály barcelony / památky v barceloně

Barcelonská katedrála je náboženským srdcem barcelonské diecéze a sídlo arcibiskupa, odkud nese název katedrála. V Barceloně a okolí je mnoho bazilik, ale pouze jedna katedrála.

Jedním z jejích nejunikátnějších prvků je křížová chodba, v níž se nachází hejno bílých hus, které se zde tradičně chovají již od středověku jako symbol čistoty a jako poctu svaté Eulálii, patronce katedrály.

 • Vstupné do barcelonské katedrály: 9 € pro všechny nad 12 let, za poplatek přístup taky na terasu
 • Součástí Barcelona Pass: ne
 • Otevírací doba: Pondělí až pátek 9:30-18:30, sobota a svátky 9:30-17:15, neděle 14:00-17:00 (poslední vstup vždy 45 minut před koncem otevírací doby)
 • Jak se dostat k barcelonské katedrále: katedrála leží v centru města ve čtvrti Barri Gotic a je dobře dostupná pěšky, popř. můžete vystoupit ve stanici metra Jaume I (linka L4)

Barcelona City Pass zahrnuje nejoblíbenější památky v Barceloně, včetně baziliky Sagrada Familia a parku Güell.

16. Plaça del Rei

Královské náměstí neboli Plaça del Rei se rozprostírá přímo před Barcelonskou katedrálou. Traduje se, že náměstí bylo místem, kde katolický král a královna Fernando a Isabela přijali Kryštofa Kolumba po jeho návratu z objevení Nového světa.

barri gotic barcelona

Náměstí obklopuje řada monumentálních budov od Palau Reial Major, který byl sídlem královské rodiny s velkolepou hodovní síní Saló del Tinell a strážnou věží, Poručíkovým palácem a kaplí svaté Agáty. Přístupný je jen Královský palác spolu se vstupenkou do MUHBA (viz níže).

17. Picassovo muzeum

Picasso byl jedním z největších španělských umělců 20. století a v Museu Picasso najdete rozsáhlou sbírku, která sleduje jeho umělecký vývoj od dětských let až po závěrečná díla z Provence a Francouzské riviéry.

Picasso nebyl původem z Barcelony. Přestěhoval se sem s rodiči z Malagy v roce 1895 a zůstal až do roku 1904, kdy se přesunul do Paříže. Přesto s městem udržoval kontakt pravidelnými návštěvami. Jeho muzeum bylo otevřené v roce 1963 v paláci Berenguer d’Aguilar ve čtvrti, ve kterém žil.

 • Vstupné: dospělí 12 €, mládež 18-25 let a senioři nad 65 let 7 €; zdarma 1. neděli v měsíci a každý čtvrtek po 17 h; omezená kapacita – doporučuje se rezervace předem a to i ve dnech zdarma
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Otevírací doba: pondělí zavřeno, úterý-neděle 10:00-20:00
 • Jak se tam dostat: stanice metra Jaume I (linka L4) ve čtvrti El Born

18. Španělské náměstí

Plaça d’Espanya, neboli Španělské náměstí, je jedno z nejvýznamnějších a největších náměstí v Barceloně. Bylo vybudované pro Světovou výstavu v roce 1929 a je významným dopravním uzlem města s velkým kruhovým obchvatem a fontánou v jeho středu.

Pohled na Plaça d'Espanya z Arenas de Barcelona - Benátské věže a za nimi Montjuïc
Pohled na Plaça d’Espanya z Arenas de Barcelona – Benátské věže a za nimi Montjuïc

Vystoupejte na střechu budovy Arenas de Barcelona, která původně sloužila jako býčí aréna, abyste si užili jeden z nejlepších výhledů na Plaça d’Espanya. Arenas de Barcelona dnes slouží jako obchodní centrum. Na vyhlídku se dostanete venkovním výtahem za drobný poplatek nebo zdarma vnitřkem obchodního centra.

Pohled na Plaça d'Espanya z Arenas de Barcelona - Benátské věže a za nimi Montjuïc

Před náměstím se nachází dva významné věže ve stylu Benátek, které jsou vstupem do oblasti Montjuïc, kde se nachází řada muzeí, jako je Museu Nacional d’Art de Catalunya (MNAC), a také Olympijský stadion a další sportoviště z olympijských her v roce 1992.

19. Hora a pevnost Montjuïc

Nad barcelonským přístavem se tyčí strmý kopec Montjuïc, v překladu Hora Židů podle malé židovské komunity, která kdysi žila na jeho svazích.

Na kopci najdete řadu zajímavých míst včetně rozlehlých zahrad, kde se můžete jen tak procházet. Severní svahy zabírají terasy, kašny a neoklasicistní budovy z mezinárodní výstavy v roce 1929.

Pohled z Montjuïc na Barcelonu
Pohled z Montjuïc na Barcelonu

Montjuïc je taky domovem pevnosti, olympijského stadionu a dvou významných uměleckých galerií – muzeem katalánského a románského umění Museu Nacional d´art de Catalunya a muzeem moderního umění Fundació Joan Miró.

Na Montjuïc můžete klidně strávit celý den. Navštivte Národní muzeum katalánského umění, užijte si výhled z pevnosti, projděte si rozsáhlé zahrady a parky, večer si užijte představení Magické fontány nebo nasajte atmosféru v Poble Espanyol, který se nachází na úpatí hory a je otevřený do pozdních hodin.

pevnost montjuic barcelona
 • Hora Montjüic je přístupná neomezeně po celý rok. Pokud ale budete chtít navštívit pevnost Montjüic, tady se platí vstupné – viz níže.
 • Vstupné na pevnost Montjüic: plné vstupné 5 €, snížené 3 €, zdarma do 16 let, první neděli v měsíci a každou neděli po 15. hodině
 • Součástí Barcelona Pass: ne
 • Otevírací doba pevnosti Montjüic: 1. 11. – 28. 2. 10:00-18:00, 1. 3. – 31. 10. 10:00-20:00

Jak se dostat na Montjuïc: Nejoblíbenější možností je lanovka – na výběr máte moderní lanovku ze Španělského náměstí a historickou lanovkou z pláže La Barceloneta. Obě možnosti si teď blíže představíme.

20. Kabinová lanovka na Montjuïc

Jízda lanovkou je jednou z nejoblíbenějších aktivit, co navštívit v Barceloně. Díky lanovce se vám naskytne fantastický výhled na Barcelonu a zbyde vám dostatek sil, abyste mohli prochodit zahrady a parky na Montjuïc.

Můžete si zvolit jednu z těchto lanovek:

Historická kabinová lanovka

Historická kabinová lanovka (Telefèric del Puerto) startuje na San Sebastián Tower na pláži La Barceloneta a končí ve stanici Miramar. Odtud vás ještě čeká většina kopce Montjuïc, ale ty výhledy na moře, přístav a město za to stojí. V mapě, která je součástí článku, najdete přesnou polohu, kde se nachází stanice lanovky.

historická kabinová lanovka na Montjuïc Barcelona

Kolik stojí jízdenka na historickou kabinovou lanovku: Na výběr je zpáteční jízdenka za 20 € nebo jednosměrná jízdenka za 12,50 €.

Jak přeskočit fronty na historickou lanovku: Vyrazte ráno nebo naopak pozdě odpoledne, kdy je tu nejméně lidí. Historická lanovka je oblíbenou atrakcí a fronty tu bývají i víc jak hodinové. Frontu na lístky můžete přeskočit taky zakoupením jízdenky předem (cena je stejná jako při zakoupení na místě).

Jaká je otevírací doba:

 • 1. ledna – 28. února 11:00-17:30
 • 1. března – 31. května 10:30-19:00
 • 1. června – 11. září 10:30-20:00
 • 12. září – 27. října 10:30-19:00
 • 28. října – 31. prosince 11:00-17:30

Nová kabinová lanovka

Nová kabinová lanovka (Telefèric de Montjuïc) startuje ve stanici Parc Montjuïc a zaveze vás až k pevnosti Montjuïc s výhledy na město. Směrem nahoru nezastavuje, ale směrem dolů můžete po cestě vystoupit na falších 2 zastávkách.

Jízdenky si můžete koupit opět online. I když tu fronty nejsou tak dlouhé jako u historické lanovky, ve vytížených časech se během dne tvoří – je lepší naplánovat jízdu na ráno nebo později odpoledne, abyste se vyhnuli největším davům.

kabinová lanovka na Montjuïc Barcelona

Kolik je vstupné Telefèric de Montjuïc: Jednosměrná jízdenka stojí od 15 €.

Otevírací doba nové kabinové lanovky:

 • Leden-únor 10:00-18:00
 • Březen-květen 10:00-19:00
 • Červen-září 10:00-21:00
 • Říjen 10:00-19:00
 • Listopad-prosinec 10:00-18:00

Jak se dostat k Telefèric de Montjuïc: K této lanovce se dostanete ze stanice metra Para-lel (staví tu linky L2 a L3). V metru pak sledujte zelené značení k pozemní lanovce, kde platí stejný tarif jako pro ostatní MHD v Barceloně. Pozemní lanovkou se dostanete k dolní stanici kabinové lanovky, kde si už musíte zakoupit jízdenky za speciální jízdné.

21. MNAC – Museu Nacional d´art de Catalunya

Na úpatí hory Montjuïc se rozprostírá v honosné budově Palau Nacional de Montjuïc Národní muzeum katalánského umění (Museu Nacional d´art de Catalunya), zkráceně MNAC. Muzeum uchovává většinu katalánského umění, které není v soukromých rukou od středověku po renesanci, baroko a modernu. Vystavuje taky umělecká díla z andorrských románských kostelů a díla španělských umělců, jako je Velazquez.

MNAC Barcelona
 • Vstupné: základní vstupné včetně terasy stojí 12 €, pouze přístup do paláce a na terasu bez muzea 2 €, do 16 let a nad 65 let je vstup zdarma zdarma
 • Součástí Barcelona Pass: ne
 • Otevírací doba: od května do září úterý-sobota 10:00-20:00 a neděle a svátky 10:00-15:00, od října do dubna úterý-sobota 10:00-18:00 a neděle a svátky 10:00-15:00
 • Jak se tam dostat: stanice metra Espanya (linky L1, L3 a L8) a odtud pár minut směrem ke kopci Montjuïc

22. Magická fontána – co navštívit v Barceloně

Magická fontána (Font Màgica) se skládá ze 3 soustředěných bazénů, kde za sekundu proteče neuvěřitelných 2 600 litrů vody. Ta největší show začíná večer, kdy se fontána nasvítí díky 4 760 žárovek a začne světelná show v 5 barvách za zvuků klasické hudby.

Magická fontána se nachází na úpatí Montjuïc u Španělského náměstí. Nejlepší výhled se vám naskytne při pohledu od Národního muzea katalánského umění (viz foto níže).

Upozornění: Magická fontána je vzhledem k problémům s vodou v Barceloně momentálně mimo provoz až do odvolání (platné od roku 2023).

Magická fontána Barcelona / co navštívit v Barceloně
 • Vstupné: zdarma
 • Otevírací doba: Konkrétní časy, kdy fontána hraje, se liší podle období – klikněte pro aktuální časy. Pro dobrý výhled přijďte alespoň 30 minut předem.
 • Jak se dostat k Magické fontáně: stanice metra Espanya (linky L1, L3 a L8) a odtud pár minut směrem ke kopci Montjuïc a Katalánskému národnímu muzeu umění

23. Vítězný oblouk a Parc de la Ciutadella

Parc de la Ciutadella je domovem ZOO a největším barcelonským parkem, jehož vstup najdete za velkým Vítězným obloukem. Můžete se tu jen tak procházet, sledovat pouliční umělce nebo obdivovat krásné budovy včetně budovy katalánského parlamentu v centru parku.

vítězný oblouk barcelona / co navštívit v barceloně

Na severozápadě parku dojdete k modernistické budově Castell dels Tres Dragons, která připomíná hrad. V severovýchodním rohu pak můžete obdivovat barokní kašnu podle návrhu Josepa Fontseré i Mestrès, kterému pomáhal mladý Gaudí (viz foto vpravo).

Parc de la Ciutadella / co navštívit v Barceloně
 • Vstupné: zdarma
 • Otevírací doba: Oficiální zdroje uvádějí 10:00-22:30, ale podle našich zkušeností je otevřeno už od brzkého rána.
 • Jak se tam dostat: stanice metra Ciutadella Vila Olímpica (linka L4), park leží mezi čtvrtí El Born a Olympijskou vesnicí kousek od moře

24. Katalánské náměstí a La Rambla

Plaça de Catalunya je jedno z nejvýznamnějších a nejrušnějších náměstí v Barceloně, které spojuje starou čtvrť Ciutat Vella s modernější částí Eixample. Jde o centrální bod města, kde se setkávají některé z hlavních ulic Barcelony, včetně slavného bulváru La Rambla, Passeig de Gràcia a Rambla de Catalunya.

Katalánské náměstí / co navštívit v Barceloně

La Rambla je 1,2 km dlouhá třída, která spojuje Plaça de Catalunya s přístavem a odděluje Gotickou čtvrť od čtvrti Raval. Ulici postavili v roce 1733 podél bývalých středověkých hradeb města.

Nejlepší je projít bulvár od shora dolů a natrefit na řadu barcelonských atrakcí – barcelonskou operu Gran Teatre del Liceu, trh La Boqueria nebo prodejnu hudebních partitur Casa Beethoven.

Fanoušci FC Barcelona si nemůžou nechat ujít fontánu Canaletes, kde se dříve shromažďovali fanoušci Barcy před bývalými novinami El Sol během zápasu, protože noviny dříve vyvěšovaly výsledky na hlavní tabuli.

Tradici zůstává dodnes a kdykoliv vyhraje Barca velkou hru, fanoušci sem chodí slavit.

La Rambla Barcelona

La Boqueria je nejslavnější trh města, který se za poslední léta proměnil v atrakci. Přesto se tu stále dají najít autentičtí prodejci.

Památník Kryštof Kolumbus

Na konci La Rambla dojdete k památníku Kryštofa Kolumba. Tohle je to nejlepší, co můžete dělat na La Rambla, protože je odtud fantastický výhled na La Rambla, přístav a celou Barcelonu (viz foto níže).

Pokud se zadíváte na sochu, všimnete si, že prst Kryštofa Kolumba ukazuje symbolicky na Ameriku.

Nahoru vás vyveze výtah. Památník je otevřený denně v čase 8:30-14:30. Vstupné je 8 € pro všechny nad 13 let a 6 € pro děti 4-12 let a seniory nad 65 let. Vstupenky koupíte na místě nebo zde (na místě jen stačí ukázat vstupenku v mobilu).

Výhled z památníku Kryštofa Kolumba na pěší třídu La Rambla, Barcelona
Výhled z památníku Kryštofa Kolumba na pěší třídu La Rambla

Upozornění: La Rambla je jednou z nejrušnějších a turisticky nejnavštěvovanějších oblastí v Barceloně, kde si dobře hlídejte své věci. Kapsáři a drobné krádeže tu jsou dost časté.

Tip: Nedávejte si tu jídlo. Je to předražené a kvalitou rozhodně neodpovídá. Na jídlo raději zajděte do některé z úzkých středověkých uliček v okolí La Rambla.

25. Námořní muzeum

V gotické královské loděnici ze 14. století sídlí Námořní muzeum, které vypráví o bohatém dědictví a tradici stavby lodí. Najdete tu artefakty, exponáty a dokumentaci a prohlédnout si můžete loď Santa Eulalia. Námořní muzeum sídlí přímo u přístavu, odkud je to jen kousek k Maremagnum. Zde najdete aktuální otevírací dobu a vstupné.

S turistickou kartou Hola Barcelona můžete neomezeně využívat hromadnou dopravu po celé Barceloně – karta platí pro metro, autobusy, tramvaje, vlaky, pozemní lanovku na Montjuic a dopravu z a na letiště. Karta je k dispozici na 48 až 120 hodin a aktivujete si jí jednoduše prvním použitím.

Alternativou je Barcelona Essentials Pass, která zahrnuje neomezenou dopravu zdarma a vstup do 2 nejoblíbenějších atrakcí v Barceloně – Sagrada Familia a park Güell.

26. Maremagnum a Rambla de Mar

Z La Rambla pokračujete na pěší promenádu a dřevěný most Rambla de Mar přes přístav Port Vell až k nákupnímu centru Maremagnum.

Most má charakteristický vlnovitý tvar, který symbolizuje vlny na moři, a je unikátní svou pohyblivou konstrukcí, která umožňuje průjezd lodí. Na Rambla de Mar najdete také Imax kino, akvárium a několik restaurací. Je to také ideální místo k procházkám a sledování lodí a jachet, které vplouvají do přístavu.

Rambla de Mar Barcelona

Maremagnum je velké obchodní a zábavní centrum, které je jedinečné tím, že se nachází na vodě. Pokud hledáte místo na rychlý oběd, Maremagnum je sázka na jistotu – ve FrescCo si můžete vybrat z široké mezinárodní kuchyně, navíc za dobré ceny.

27. El Born a bazilika Santa Maria del Mar

Gotická bazilika Santa Mara del Mar je druhou nejdůležitější bazilikou v Barceloně. Na rozdíl od jiných velkých náboženských budov byla postavená místními obyvateli a to, co postrádá na velikosti, dohání v detailech.

Bazilika je srdcem El Born, živé a módní čtvrti, která je známá svým nočním životem a kulturní scénou.

El Born je ideálním místem pro poznání středověké minulosti Barcelony s úzkými uličkami, řemeslnými obchůdky a Picassovým muzeem.

Projděte si uličky kolem baziliky Santa Maria del Mar, navštivte skvělá muzea (muzeum Moco, Picassovo muzeum, Muzeum čokolády) nebo Centrum kultury a historie, kde se nacházejí vykopávky Barcelony z 18. století (vstup zdarma).

28. Palau Güell – co navštívit v Barceloně

Palau Güell není tak známý jako jiné Gaudího stavby i přesto, že se nachází ve čtvrti Raval jen kousek od La Rambla. Budova je skvělým příkladem Gaudího raného stylu, který je kombinací gotických a mudéjarských prvků.

Palau Güell Barcelona
Palau Güell / co navštívit v Barceloně

Prohlédněte si dekorativní kovové brány, unikátní komíny na střeše, a působivý hlavní sál s parabolickým stropem a pochopíte, proč je Palau Güell zapsaný na seznamu UNESCO.

Palau Güell Barcelona
 • Jaká je otevírací doba: Palác je otevřený denně kromě pondělí v čase 10:00-20:00.
 • Kolik je vstupné do Palau Güell: Plné vstupné je 12 €, snížené vstupné 10 € pro studenty a seniory nad 65 let a dětská sazba 5,50 € pro děti 10-17 let.
 • Vstupenky: Rezervujte vstupenky do Palau Güell.

29. Tibidabo – co navštívit v Barceloně

Kopec Tibidabo je sídlem stejnojmenného zábavného parku Tibidabo, který tu otevřeli už v roce 1905. Patří tak mezi nejstarší parky v Evropě. Kromě ikonického barevného kola si užijete nádherné výhledy na město z atrakce Talaia nebo lanovky, která byla první velkou atrakcí.

Za návštěvu stojí taky Zrcadlová síň nebo Muzeum automatizace s automaty, které se pokusilo Walt Disney koupit v 50. letech minulého století.

zábavný park Tibidabo Barcelona

Nenechte si ujít návštěvu neogotického chrámu Nejsvětějšího srdce, odkud je nádherný výhled na Barcelonu.

Chrám Nejsvětějšího srdce na vrcholu Tibidabo, Barcelona
Chrám Nejsvětějšího srdce na vrcholu Tibidabo / co navštívit v Barceloně
Výhled z chrámu Nejsvětějšího srdce na vrcholu Tibidabo, Barcelona
Výhled z chrámu Nejsvětějšího srdce na vrcholu Tibidabo, Barcelona

Jak se dostat na Tibidabo:

 • Historická tramvaj a lanovka – tramvaj momentálně v rekonstrukci: Nejoblíbenější možností je historická modrá tramvaj, která vyjíždí z Avinguda Tibidabo (tramvaj stojí 5,5 €). Sem se dostanete linkou metra L9. Tramvaj vás doveze na Plaça del Doctor Andreu, kde se nachází dolní stanice lanovky. Místo tramvaje můžete jít taky pěšky – od konečné metra L9 je to asi 15 minut, popř. jezdí autobusy. Lanovka vás poté za pár minut doveze až na vrchol Tibidabo (cena 7,7 €), popř. můžete jít pěšky (necelá hodinka po zpevněných nebo vyšlapaných stezkách do kopce s několika vyhlídkami na město).
 • Autobus a lanovka: Z centra města jezdí taky kyvadlový autobus T2A – jízdenka je zdarma se vstupenkou do zábavného parku.
 • Veřejná doprava a lanovka: Pokud chcete jet výhradně barcelonskou MHD, jeďte příměstským vlakem S1 nebo S2 do stanice Peu del Funicular, kde nasednete na lanovkou do Vallvidrera Superior. Od horní stanice lanovky jezdí autobus 111 až na Tibidabo. Na cestu můžete klasické jízdenky T10 nebo kartu Hola BCN, která umožňuje neomezené cestování po Barceloně.

Podrobný popis tras najdete zde.

Powered by GetYourGuide

30. ZOO Barcelona

ZOO Barcelona najdete v jižní části parku Ciutadella. Je rovinatá, spíše menší a dobře přístupná. Prohlédnete si více než 400 druhů zvířat včetně ohroženého iberského vlka a tygra sumaterského. Dopoledne se odehrává delfíní show (delfinárium je po pravé straně pár minut od vstupu).

 • Jak se dostat do ZOO Barcelona: Nasedněte na metro L4 a vystupte ve stanici Ciutadella Vila Olímpica.
 • Jaká je otevírací doba: Otevírací doba se liší podle období a dne v týdnu – v zimě většinou 10:00-16:30 (až 17:30), v létě 10:00-19:00 (až 20:00).
 • Kolik je vstupné: Plné vstupné je 21,40 € pro všechny nad 13 let a snížené vstupné 12,95 € pro děti 3-12 let.
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Vstupenky: Na místě se často tvoří fronty – rezervujte vstupenku předem a v ZOO rovnou přejděte ke vstupu.

31. Bunkers del Carmel

Bunkers del Carmel jsou bývalé bunkry, které se využívaly během španělské občanské války. Jsou oblíbené mezi mladými Katalánci i turisty, kteří se tu na večer shlukují, popíjejí a užívají si pohled na město. A pokud počkáte až do večera, výhledy jsou fantastické. Tohle je jedna z nejlepších věcí, co dělat v Barceloně zdarma.

Bunkers del Carmel Barcelona

Jak se dostat na Bunkers del Carmel: Nejbližší stanice metra je Alfons X (linka L4), která staví asi 20 minut odtud. Poté vás čeká výstup do kopce. Pokud si chcete zkrátit výstup, můžete jet autobusem 119 téměř pod bunkry.

32. Montserrat

Montserrat, drsné pohoří nedaleko Barcelony, je zvláštní svým výrazným pilovitým profilem, podle něhož se jmenuje – Montserrat v katalánštině doslova znamená “zubatá hora”.

Pohoří je zároveň významným duchovním místem. Mezi skalami je zaklíněný benediktinský klášter Santa Maria de Montserrat, jehož součástí je bazilika, kde se nachází socha Černé Madony. Ta přitahuje poutníky a návštěvníky z celého světa.

montserrat barcelona

V bazilice vystupuje taky Escolania de Montserrat, jeden z nejstarších chlapeckých sborů v Evropě, obvykle v odpoledních hodinách.

Více informací: Podrobné informace, jak se dostat do Montserrat, najdete v našem itineráři pro 4 dny v Barceloně.

Kde se ubytovat v Barceloně

 • Hotel Acta Voraport – moderní a nově zařízený hotel s bazénem, kousek od pláže i metra
 • Motel One Barcelona-Ciutadella – jeden z nejlepších hotelů v Barceloně a navíc za dobrou cenu; strategická poloha u Vítězného oblouku a parku Ciutadella
 • Leonardo Royal Hotel – stylový hotel se střešním bazénem za výbornou cenu a s dobrou dostupností na letiště
 • Hotel Ronda House – útulný a moderní hotel s dobrou kvalitou služeb v centru města
 • Hotel ibis Styles má skvělý poměr ceny a kvality; ideální ubytování pro páry i rodiny s dětmi (rodinné pokoje i dětský koutek)

Ubytování v Barceloně 😴

ubytování barcelona
Hotel Acta Voraport

Ubytování s bazénem kousek od pláže

ubytování barcelona
Motel One Barcelona

Skvělý poměr ceny a kvality v centru města

Toto byl přehled vstupného a otevírací doby na památky, co navštívit v Barceloně. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Barceloně

BARCELONA ITINERÁŘ: Naplánujte si svojí cestu pomocí našeho 3- denního itineráře pro Barcelonu. Podívejte se na popis a mapu trasy, jak strávit 4 dny v Barceloně. V samostatném článku se dozvíte, co dělat v Barceloně. V dalším článku sdílíme tipy, co navštívit v Barceloně s dětmi.

Připravili jsme taky samostatný článek, jak navštívit Sagrada Familia (zajímavosti, jak se vyhnout frontám, vstupné atd.)

BARCELONA PRŮVODCE: Zde je podrobný průvodce dopravou v Barceloně. Kde se ubytovat jsme sepsali v tipech na nejlepší ubytování v Barceloně (nejlepší oblasti a hotely). V dalším článku sdílíme tipy, jak ušetřit v Barceloně.

Zde jsou možnosti, jak se dostat z letiště Barcelona – El Prat do centra.

ŠPANĚLSKO: V našem seznamu o nejkrásnějších místech Španělska přinášíme tipy, co navštívit ve Španělsku.

Plánujete si půjčit auto ve Španělsku? Sepsali jsme podrobného průvodce pro půjčení a řízení auta ve Španělsku.

Shrnutí: Co navštívit v Barceloně

Co navštívit v Barceloně?

Je tolik nádherných památek a míst, co navštívit v Barceloně. Od ikonické Sagrada Familia, jedinečného parku Güell po moderní nábřeží, které lemují písečné pláže. V článku jsme sepsali 33 míst, co vidět v Barceloně, včetně našich zkušeností a tipů, vstupného, otevírací doby a jak se k jednotlivým místům dostat.

Jak přeskočit fronty na památky v Barceloně?

Barcelona patří mezi nejoblíbenější města v Evropě. Fronty jsou tu legendární. Naštěstí se dají většinou snadno přeskočit rezervací vstupenek předem – konkrétní informace najdete u každého místa. Dalším tipem je přijít na nejrušnější místa ráno – Barcelona žije do pozdních večerních hodin a ráno si tak užijete některá místa jen s pár dalšími návštěvníky.

Kolik si připravit na vstupné do památek v Barceloně?

Vstupné na některé památky v Barceloně nepatří k nejlevnějším. Na druhou stranu vás čeká jedinečný zážitek, který jen tak někde nezažijete. I Barcelonu je ale možné navštívit s rozpočtem. U každého místa v článku najdete aktuální informace o vstupném a kde si rezervovat vstupenky na památky v Barceloně.

Jaké památky a místa navštívit v Barceloně zdarma?

Barcelona nabízí spoustu nádherných míst, která si můžete užít zdarma. Ať už to jsou výhledy z hory Montjuïc nebo Bunkers del Carmel nebo relaxace na dlouhých písčitých plážích s upravenými nábřežím. Projděte se parkem Ciutadella s nádhernou fontánou a Vítězným obloukem nebo se toulejte ve středověkých uličkách čtvrti El Born. V článku si ukážeme více míst, co můžete v Barceloně navštívit.

6 názorů na “33 tipů na památky, co navštívit v Barceloně (2024) + vstupné a mapa”

 1. Dobrý den paní Blanko,

  moc děkujeme za obsáhlé a detailní informace, chystáme se do Barcelony nyní v červenci a jedna věc mi stále není jasná – píšete, že se na některé památky musí udělat rezervace předem, což je pochopitelné, ale pokud si chci jen rezervovat čas a datum (protože mám v plánu zakoupení All inclusive Pass), pak to po mě stejně chce platbu… k čemu je mi pak Barcelona Pass, když si vstupenky musím předem zakoupit abych si mohla čas rezervovat, přestože bych měla mít vstup do těchto památek s Barcelona Pass v ceně a tudíž zdarma?
  Nepřehlédla jsem něco při rezervaci vstupenek?
  Moc děkuji za zpětné info a přeji příjemný zbytek dne,
  Dita

  1. Dobrý den Dito,

   pokud si koupíte Barcelona Pass, rezervujete pak přes speciální odkazy – informace vám přijdou do emailu. To platí především pro Sagrada Familia a park Güell, kde probíhá prohlídka s průvodcem. U většiny ostatních míst pak stačí na místě ukázat Barcelona Pass a nic se předem nerezervuje.

   Ať se v Barceloně líbí a kdyby bylo ještě něco nejasné, dejte vědět :).

 2. Dobrý den, předem děkuji za velmi užitečné rady a tipy zde uvedené. Jedeme s kamarádkou v září na týden do Barcelony a můj dotaz se týká ohledně jízdenek T casual, zda pokud jde koupit už na letišti, mohu jí uplatnit už v autobuse 46 z letiště, nebo si musím koupit jen tu za 2,40€. Děkuji předem za odpověď a přeji krásný den, Jan

  1. Dobrý den,

   ano, platí – přikládám výňatek z mého článku:
   červený autobus 46 s nápisem TMB integrovaného dopravního systému Barcelony staví u terminálu T2 a následně T1. Nejedná se o přímý spoj, takže cesta trvá výrazně déle než u autobusů Aerobús. Na autobus se vztahuje karta T-Casual (neplatí Hola BCN).

   Ať se v Barceloně líbí :).

 3. Jarmila Momutová

  Dobrý den, vaše informace jsou úžasné, návštěva Barcelony mě čeká, ale už se nemůžu dočkat…Jenom jsem se chtěla zeptat, jestli jsem dobře pochopila, že pokud si koupím některou výhodnou kartu na návštěvu památek v Barceloně, tak musím stát frontu a není jisté, že se tam dostanu. A pokud si koupím lístek online, tak zaplatím internetovou cenu a nejde tam dát, že si zamlouvám čas a uplatňuji kartu …děkuji za odpověď, krásné dny, Jarmila Momutová

  1. Dobrý den Jarmilo,

   moc děkuji, to mě těší :).

   Co se týká karty, máte na mysli Barcelona Pass a Barcelona Explorer Pass? Cílem podobných karet je především úspora (i když i tady to záleží na tom, jaký itinerář máte). Když si kartu zakoupíte, dorazí vám potvrzení do emailu, kde budou veškeré informace o tom, kam je potřeba provést rezervaci. Těch míst není mnoho – pro většinu lidí se to týká Sagrada Família a park Güell.

   Pokud máte například v plánu Poble Espanyol, Sant Pau, Casa Vicens apod., tak tady stačí ukázat kartu při vstupu (nebo ukázat z telefonu) a dovnitř se bez problémů dostanete. Problém bývá především u Sagrada Família a především park Güell, kam jsou dlouhé fronty a v parku navíc limit na počet návštěvníků.

   Přeji krásnou dovolenou v Barceloně :).

   Blanka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *