BARCELONA » tipy na nejlepší ubytování (centrum, u pláže, s dětmi)

Hledáte tipy, kde se ubytovat v Barceloně? Tento průvodce vám ukáže ta nejlepší místa pro ubytování. Barcelona má nepřebernou řadu možností ubytování od hotelů po penziony, ubytování u moře, u pláže nebo naopak v historickém centru. Vyberou si páry i rodiny s dětmi. Podívejte se v článku na naše tipy na nejlepší ubytování v Barceloně rozdělené dle typu ubytování a čtvrtí s popisem jednotlivých čtvrtí.

Ceny za ubytování v Barceloně

Ubytování v Barceloně není levné. Pokoj pro pár poblíž centra se nejčastěji pohybuje v rozmezí 2500-4000 Kč. Mimo sezónu pořídíte pokoj už od 1500 Kč a v sezóně květen-září naopak i třikrát dráž. Ceny ubytování stoupají nejvíc v období červen-červenec a poté během Vánoc. Není to pravidlo, ale je to častá praxe.

Hotely a penziony mívají ceny stanovené už dopředu, ale i tak se vyplatí kouknout už pár měsíců před návštěvou Barcelony, zda na váš termín nejsou nějaké cenově příznivé termíny, pokud chcete za ubytování ušetřit. Našli jste ubytování za dobrou cenu? Doporučuju rezervovat klidně několik měsíců dopředu. Většina ubytování navíc v dnešní době nabízí storno ubytování pár dní předem bez dodatečných poplatků, takže v případě potřeby můžete rezervaci hotelu bez problémů zrušit.

Barcelona ubytování: MAPA

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu ubytování v Barceloně. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci “Barcelona ubytování”. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Nejlepší místa v Barceloně – kde se ubytovat?

Barcelona je rozlehlé město, které se dělí na 10 městských částí (district). Ty se dál větví na menší čtvrti (barri). Každá čtvrť nebo oblast má svojí specifickou atmosféru. Barcelonu si můžete představit jako 10 samostatných vesnic, které tvoří jeden celek vzájemně spojený díky rozvinuté infrastruktuře. Volba správné čtvrti je proto důležitá. Pokud plánujete navštívit Barcelonu na 3 dny nebo máte podobně omezený čas, je dobré si ubytování v Barceloně strategicky naplánovat.

Rodina s dětmi bude v Barceloně volit jinou oblast než mladí, kteří si chtějí užít bujarý noční život. To samé, pokud plánujete trávit čas především na pláži nebo naopak plánujete navštívit ty nejznámější památky v Barceloně.

Kde se ubytovat v Barceloně: CIUTAT VELLA

Ciutat Vella znamená v překladu Staré město. Skládá se ze 4 známých a turisty oblíbených čtvrtí:

  • Barri Gotic
  • El Raval
  • La Barcelonata
  • Santa Caterina, Sant Pere i la Ribera

Ciutat Vella je jednou z nejlepších částí Barcelony pro turisty, kteří plánují navštívit Barcelonu poprvé. Většina hlavních atrakcí a památek ve městě je odtud pěšky dostupná. Ty vzdálenější jsou pak dobře propojené zdejší dopravou a nejsou vzdálené víc než pár zastávek metrem. Ciutat Vella má taky řadu míst, kde se skvěle najíte. Nebo sem můžete vyrazit na nákupy, protože tu najdete velké řetězce i menší butiky s tvorbou od místních návrhářů.

Barcelona ubytování centrum

Staré město nemá jednotnou atmosféru. Každá ze čtyř čtvrtí uvnitř je zcela odlišná, a proto si je teď postupně představíme, abyste si mohli udělat obrázek, kde se ubytovat v Barceloně a jaká jsou tady ta nejlepší místa.

Barri Gotic

Barri Gotic neboli Gotická čtvrť je historické centrum Barcelony, kde se během nadvlády Římanů nacházelo město Barcina. Dnes si jeho zbytky můžete prohlédnout v podzemí v muzeu MUHBA na náměstí Plaça del Rei. Gotická čtvrť je doslova labyrint starých, úzkých a dlážděných uliček, které jsou určené především pro pěší. Můžete se tu jen procházet, nasávat zdejší atmosféru a podobně jako v Římě se neustále ztrácet a zase objevovat.

Barcelona ubytování centrum

Barri Gotic má spoustu historických zákoutí, malých náměstí se zahrádkami a taky je domovem jedné z nejkrásnějších staveb v Barceloně – Barcelonské katedrály. Kromě toho tu najdete několik skvělých restaurací a obchodů a sídlí tady městská radnice. Nenechte si ujít Gotickou čtvrť po ránu, kdy ještě všichni spí a uličky zejí prázdnotou. Barri Gotic je z levé strany lemovaná pěší třídou La Rambla s vyhlášeným trhem La Boqueria (ostatním restauracím na La Rambla se doporučuju vyhnout – za hodně peněz málo muziky na talíři). Barri Gotic má skvělou výchozí pozici, ale připravte se na to, že přes den je přeplněná turisty.

Ubytování v Barri Gotic

Hostal Benidorm leží přímo na pěší třídě La Rambla. Pokoje jsou menší, kompletně a moderně vybavené a některé navíc i s balkonem. V okolí je spousta restaurací, Gotická čtvrť s katedrálou, přístav a další zajímavosti. Stanice metra je jen 1 minutu od ubytování.

El Raval

Jestli má Barri Gotic pověst historické čtvrti v Barceloně, má El Raval pověst té nejdrsnější části. Bývaly časy, kdy byla El Raval čtvrtí červených luceren (podobně jako v Amsterdamu) a sházeli se tu drogoví dealeři. I dnes na jejím jižním konci natrefíte v noci na prostitutky. Přesto se jedná o bezpečnou čtvrť, která se za posledních dvacet let výrazně změnila k lepšímu.

Barcelona ubytování  centrum El Raval

El Raval se přezdívá čínská čtvrť, protože je tu spousta asijských přistěhovalců. A nejen asijských. Východ se tu mísí se západem a tím získala El Raval skvělou multikulturní atmosféru. Nezávislé bary, butiky a autentické restaurace. To jsou hlavní magnety, proč je El Raval jednou z nejoblíbenějších čtvrtí v Barceloně, především pro zkušenější cestovatele. Čtvrť El Raval leží ve Starém městě nalevo od La Rambla a je sídlem Palau de Güell a muzea současného umění MACBA (Museu d´Art Contemporani). 

Ubytování v El Raval

Hotel Lleó najdete na kraji čtvrti El Raval kousek od Katalánského náměstí, kde staví autobus z/na letiště. Katalánské náměstí je taky hlavní spojnicí pro celou Barcelonu. Hotel má jednoduché a čistě zařízené pokoje s vlastní koupelnou a některé i s balkonem. V sezóně můžete využít venkovní bazén. Díky poloze hotelu je odtud pěšky dostupná většina hlavních atrakcí.

La Barcelonata

La Barcelonata byla dříve rybářskou vesnici, ale při olympijských hrách v roce 1992 byla kompletně přestavěná. V té době taky vznikla nejoblíbenější pláž v Barceloně – La Barcelonata, která je ve dne i v noci plná místních a turistů. Tradice rybářské vesnice ale zůstala dodnes. Pokud si chcete pochutnat na mořských plodech, určitě zamiřte sem. Ulice v La Barcelonata jsou pravidelné a na první pohled si hodně podobné, takže pro někoho s horším orientačním smyslem může být docela snadné se tu ztratit.

Barcelona ubytování La BArcelonata u pláže
Barcelona Beach, Spain

La Barcelonata leží trochu bokem od centra města. Sousedí se čtvrtí Santa Caterina, Sant Pere i la Ribera (neoficiálně El Born). V docházkové vzdálenosti je již zmíněná čtvrť El Born nebo Gotická čtvrť. La Barcelonata nemá tak širokou nabídku ubytování jako jiné čtvrti v Ciutat Vella. Najdete tu především apartmány. La Barcelonata je ideální pro všechny, kteří plánují strávit dovolenou v Barceloně hlavně na pláži nebo při procházkách po promenádě.

Ubytování v La Barcelonata

Residencia Universitaria Campus del Mar leží jen pár minut od pláže La Barcelonata. V nabídce jsou pokoje a apartmány s kuchyňským koutem a vlastní koupelnou. Ubytování je vhodné pro páry i rodiny s dětmi. K dispozici je společenská místnost, kulečník a stolní tenis.

El Born

El Born je neoficiální název pro čtvrť Santa Caterina, Sant Pere i la Ribera. El Born je jedním z nejlepších míst, kde se ubytovat v Barceloně. Má romantické středověké uličky, které svádí k procházkám. Ulice lemují butiky s tvorbou od nezávislých návrhářů a skvělé restaurace a tapas bary.

Baercelona ubytování El Born centrum

El Born sousedí nalevo s Gotickou čtvrtí a hned napravo se rozprostírá nejoblíbenější barcelonský park Parc de la Ciutadella s Vítězným obloukem. Od Vítězného oblouku je to kousek k bazilice Sagrada Familia. Čtvrť ukrývá několik krásných památek a muzeí včetně nádherného koncertního sálu Palau de la Música Catalana, baziliky Santa Maria del Mar nebo Picassova muzea. Pokud vás láká koupání v moři, na pláž je to čtvrť hodinky.

Ubytování v El Born

Hotel Ciutat de Barcelona má v nabídce prostorné pokoje s pohodlnými postelemi a vlastní koupelnou. K dispozici je taky terasa a venkovní bazén s lehátky. Pláž je vzdálená jen 15 minut chůze. Hotel leží 5 minut od Picassova muzea a nedaleko Gotické čtvrti a parku Ciutadella. V okolí je spousta možností, kde se dobře najíte.

Kde se ubytovat v Barceloně: EIXAMPLE

Eixample je rozlehlá čtvrť, kde najdete ty nejlepší modernistické stavby od Antoni Gaudího včetně známé baziliky Sagrada Familia. Výstavba zdejších domů začala v 19. století, kdy byly svržené staré městské zdi kolem Ciutat Vella, aby se mohla Barcelona rozrůstat. Domy jsou rozestavěné do mřížky s otevřenými ulicemi, které dýchají. Eixample je úplným opakem Starého města.

Čtvrtí prochází hlavní obchodní tepna Barcelony – Passeig de Gràcia. Přímo na ní leží dvě další Gaudího stavby – Casa Milà – La Pedrera a ještě známější Casa Batlló, která září už z dálky svými barvami a vitrážemi. Passeig de Gràcia zakončuje Plaça de Catalunya, které je centrem Barcelony. Staví tady autobus z letiště a projíždí řada spojů do dalších částí Barcelony. Plaça de Catalunya odděluje čtvrť Eixample od Ciutat Vella. Eixample má řadu skvělých restaurací a možností, kde si nakoupit včetně těch nejluxusnějších butiků v Barceloně.

Ubytování v Eixample

Hostal Central Barcelona nabízí útulné pokoje v přírodních odstínech s pohodlnými postelemi, TV s napojením na internet a vlastní koupelnou. Velká okna propouští dostatek denního světla a některé pokoje jsou navíc s balkonem. Penzion má výbornou polohu ve čtvrti Eixample v docházkové vzdálenosti od centra a baziliky Sagrada Familia.

Kde se ubytovat v Barceloně: SANT MARTÍ

Sant Martí je velká čtvrť na severovýchodě od centra, která se dělí na 10 menších podcelků. Z nich jsou nejoblíbenější Poblenou a La Vila Olímpica de Poblenou, pro které jsou typické promenády, pláže, tapas bary a noční život. Poblenou se přezdívá katalánský Manchester. Dříve bylo průmyslovou oblastí a postupně se přeměnilo na čtvrť s designovými budovami a showroomy.

Barcelona ubytování u moře

Sant Martí je moderní, elegantní a rovinatá čtvrť. Pokud hledáte oblast mimo turistické centrum a s dobrým přístupem k moři, je Sant Martí skvělou volbou. Metrem se dostanete za 20 minut k Sagrada Familia (pěšky asi za půl hodiny) a ve Starém městě jste za 15 minut.

Ubytování v Sant Martí

Hotel ibis Styles je oblíbená síť cenově dostupných hotelů. Hotel leží kousek od stanice metra, ze které se pohodlně dostanete do celého města. Má venkovní bazén s lehátky a pokoje jsou zařízené v moderním stylu s vlastní koupelnou. Kousek je to taky na pláž a do parku Ciutadella.

Hotel Catalonia Sagrada Familia stojí jen 10 minut od baziliky Sagrada Familia. Vlakové nádraží Clot je kousek od hotelu (staví tady vlak z letiště). Pokoje jsou útulné s pohodlnými postelemi a vlastní koupelnou. V sezóně je k dispozici venkovní bazén, ale v docházkové vzdálenosti je taky pláž.

Více tipů, kde se ubytovat v Barceloně

Výše uvedené oblasti – Ciutat Vella, Eixample a Sant Martí jsou jedny z nejlepších oblastí, kde se ubytovat v Barceloně. Mezi nejlepší místa k pobytu patří taky čtvrť Gràcia na kopci severně od Eixample. Gràcia je domovem parku Güell a první Gaudího stavby Casa Vicens. Je to oblíbená rezidenční čtvrť s místní atmosférou, které se vyhýbají davy turistů. Centrum je odtud vzdálenější, ale pokud hledáte autentičtější oblast mimo centrum, je Gràcia dobrou volbou.

Nalevo od El Raval se rozprostírá čtvrť Poble Sec. Je to dobrá základna pro všechny, kteří si chtějí projít kopec Montjüic po levé straně od Poble Sec a historickou část Barcelony směrem napravo.

Ubytování v Barceloně mimo centrum

Ayre Hotel Gran Ví stojí na úpatí Montjüic nedaleko Magické fontány a Španělského náměstí, kdy staví autobus z/na letiště. Španělské náměstí je taky důležitou dopravní spojkou v Barceloně, takže se odtud dostanete pohodlně do dalších oblastí města. Pokoje jsou čisté, moderní a prostorné s vlastní koupelnou

Arya Stadium Hotel je moderní hotel nedaleko stadionu Camp Nou. Zastávka na letiště je jen pár minut chůze stejně jako metro, kterým jste za 15 minut v centru. V sezóně se můžete zchladit ve venkovním bazénu.

B&B Hotel Barcelona Viladecans představuje ideální volbu pro všechny, co hledají levné, a přesto kvalitní ubytování mimo centrum Barcelony. Do centra nebo na pláže v okolí Barcelony se dostanete vlakem asi za 20 minut. Autobus na letiště staví pár kroků od hotelu.

Barcelona ubytování v centru

Centrum má strategickou polohu pro objevování Barcelony. Navíc nabízí celou škálu ubytování od levného ubytování po luxusní hotely. Několik tipů na ubytování v centru Barcelony najdete výše. Další skvělou volbou s dobrým poměrem cena/kvalita je:

Motel One Barcelona-Ciutadella

Motel One stojí přímo u parku Ciutadella a Vítězného oblouku. Pěšky dojdete do půl hodinky k bazilice Sagrada Familia, Casa Batlló, do Gotické čtvrti, na pláž a další známá místa. Kousek odtud leží čtvrť El Born, která je známá svými skvělými restauracemi a tapas bary. Motel One je sázka na jistotu, co se týče kvality ubytování. Pokoje jsou moderní s vlastní koupelnou a za dobrou cenu.

Barcelona ubytování u moře

Výstavba v Barceloně podléhá vyhlášce, která umožňuje stavět hotely a jiné budovy minimálně 100 metrů od moře. Díky tomu nemá Barcelona bezprostředně u moře žádné ubytování. Až na ikonický W hotel. Ten byl totiž postavený na půdě, která byla dříve považována za součást přístavu a nevztahovala se na ní městská vyhláška.

Barcelona je možná jediné velké evropské město, které má tak dobrý přístup k moři. Najít tady ubytování u pláže tak není vůbec problém. Navíc pláže jsou veřejně přístupné.

Hotel SB Icaria Barcelona

Hotel SB Icaria Barcelona je skvělou volbou pro rodiny s dětmi, ale líbit se tady bude i párům. Hotel leží jen pár minut od písečné pláže Nova Icària, která má dobrý přístup do moře a je jednou z nejlepších pláží v Barceloně pro děti. Pokoje jsou zařízené v moderním stylu s vlastní koupelnou. K dispozici je venkovní bazén, sauna i posilovna. Kousek od hotelu leží park Ciutadella s Arc de Triomf. V historickém centru nebo u baziliky Sagrada Familia jste pěšky za půl hodinky nebo se tam snadno dostanete metrem.

Hotel Hesperia Barcelona Del Mar

Hotel Hesperia Barcelona del Mar leží jen 3 minuty od pláže. Pokoje jsou zařízené v čistém jednoduchém stylu a mají výhled do zahrady (některé až k moři). V okolí je spousta možností, kde se najíst od mořských plodů a tapas barů po veganské restaurace. Metrem se snadno dostanete do centra města.

Hotel Occidental Atenea Mar (jen pro dospělé)

Ekologicky udržitelný hotel Occidental Atenea Mar leží jen 5 minut od pláže. Nabízí moderní pokoje zařízené ve světlých barvách s vlastní koupelnou. Součástí komplexu je nekonečný venkovní bazén s hydromasážními lůžky, terasa s výhledem na moře a středomořská restaurace. V okolí je spousta dalších možností, kde se můžete najíst. Metro je odtud vzdálené jen pár minut.

Co se týká Airbnb, město v posledních letech proti němu bojuje. V posledních měsících se zdá, že bude Airbnb v Barceloně výrazně regulováno. Airbnb neschvalují ani místní, kteří si stěžují, že nepřiměřené zvedá ceny nájmů.

Související články

Scroll to Top