10 tipů na ubytování v Barceloně 2023 (v centru, u pláže, pro rodiny)

Kde se ubytovat v Barceloně / Barcelona ubytování

Barcelona je jedním z nejoblíbenějších evropských měst. Díky tomu je tady nabídka ubytování široká – od hotelů až po apartmány. Ne vždy ale cena odpovídá kvalitě ubytování, jako je tomu v jiných městech. V našem průvodci si povíme tipy a praktické informace, pokud hledáte ubytování v Barceloně. Ukážeme si taky ty nejlepší oblasti, kde se ubytovat v Barceloně, ať už plánujete navštívit Barcelonu v páru nebo s dětmi, popř. plánujete strávit dovolenou na pláži či naopak projít nejkrásnější místa v Barceloně.

Nejlepší hotely v Barceloně – rychlý přehled

Tipy před výběrem ubytování v Barceloně

Pokud vybíráte ubytování v Barceloně, je lepší si předem ohlídat, zda hotel splňuje několik základních požadavků. Ne vždy tomu tak totiž v Barceloně je. Ubytování v hlavním městě Katalánská není nejlevnější, ale s tím ne vždy korespondují ceny, jako je tomu například v Londýně nebo Berlíně.

Jak se pohybují ceny za ubytování a hotely v Barceloně?

Pokoj pro pár poblíž centra se nejčastěji pohybuje v rozmezí 2500-4000 Kč. Mimo sezónu pořídíte pokoj už od 1500 Kč a v sezóně květen-září naopak i třikrát dráž.

Pokud plánujete navštívit Barcelonu v létě, cenově výhodněji vyjde hotel v srpnu oproti červenci, kdy jsou ceny nejvyšší.

V srpnu ale probíhají v Barceloně siesty a některé restaurace a obchody mohou být uzavřené. Přesto je tu stále dostatek možností, kde se najíst a turistů je o něco méně než v nejvytíženějším červenci (pořád jich je ale dost).

Cenově nejvýhodnější nabídky ubytování najdete v zimní sezóně od ledna do března. To je zároveň taky nejlepší čas pro poznávání Barcelony, pokud se neplánujete koupat v moři. Zimy tu jsou mírné a teploty jsou někdy až jarní. Pro prozkoumávání města ideální čas.

Barcelona je oblíbené město, kam proudí davy turistů. Z toho důvodu je lepší rezervovat ubytování několik měsíců dopředu – nejlepší doba je 3 měsíce předem, kdy je ubytování nejvýhodnější. Někdy se objevují dobré nabídky na poslední chvíli, aby hotely zaplnily volné pokoje.

Motel One je jedním z nejlepších hotelů v Barceloně a navíc za dobrou cenu

Co si ohlídat při rezervaci hotelu a ubytování v Barceloně?

 • Klimatizace – léta jsou v Barceloně horká, takže klimatizace na pokoji je víc než vítaná.
 • Topení – ne všechna ubytování mají zabudované ústřední topení. Po většinu roku sice topení nevyužijete, ale v zimě se někdy může hodit. Zkontrolujte, zda má vybrané ubytování ústřední topení a ne jen přídavné topení.
 • Zvuková izolace – pokud hledáte hotel v centru Barcelony a rádi byste se v noci v klidu vyspali, podívejte se, zda má hotel zvukovou izolaci. V Barceloně to totiž opravdu žije až dlouho do noci a ještě víc v centru kolem La Rambla.
 • Úschovna zavazadel a 24h recepce – řada hotelů v Barceloně nabízí možnost úschovny zavazadel a nepřetržitě otevřené recepce, pokud přiletíte brzy ráno nebo naopak pozdě večer. Svá zavazadla si tak můžete odložit na hotel i po svém odhlášení do doby svého odletu a to většinou zcela zdarma. To samé platí, pokud přiletíte dřív, než bude váš pokoj volný.

Barcelona ubytování u moře

Výstavba v Barceloně podléhá vyhlášce, která umožňuje stavět hotely a jiné budovy minimálně 100 metrů od moře. Díky tomu nemá Barcelona bezprostředně u moře žádné ubytování. Až na ikonický W hotel. Ten byl totiž postavený na půdě, která byla dříve považována za součást přístavu a nevztahovala se na ní městská vyhláška.

Barcelona je možná jediné velké evropské město, které má tak dobrý přístup k moři. Najít tady ubytování u pláže tak není vůbec problém. Navíc pláže jsou veřejně přístupné.

Nejlepší ubytování a hotely v Barceloně

1. Motel One Barcelona-Ciutadella – nejlepší poměr cena/kvalita

Čtvrť El Born • klimatizace 24h recepce úschovna zavazadel

Motel One je jeden z nejlepších hotelů v Barceloně. Stojí přímo u parku Ciutadella a Vítězného oblouku u čtvrti El Born, která je známá svojí atmosférou a skvělými restauracemi a tapas bary. Pěšky je odtud dobře dostupná řada známých míst včetně baziliky Sagrada Familia, Casa Batlló nebo Gotická čtvrť. Blízko je to taky k pláži. Hotel má střešní terasu s barem a výhledem na pláž i Barcelonu. Stanice metra Arc de Triofh je jen 400 m od hotelu. Zkontrolovat cenu a dostupnost

2. Hotel ibis Styles – dobrá volba pro rodiny s dětmi

Čtvrť Sant Martí • klimatizace 24h recepce úschovna zavazadel

Hotel ibis Styles je oblíbená síť cenově dostupných hotelů. Hotel leží kousek od stanice metra Bogatell, ze které se pohodlně dostanete do celého města. Má venkovní bazén s lehátky a pokoje jsou zařízené v moderním stylu s vlastní koupelnou. Kousek je to taky na pláž a do parku Ciutadella. Rodiny s dětmi můžou využít dětskou hernu i možnost půjčení kočárku. Zkontrolovat cenu a dostupnost

3. Hotel River – levné ubytování v centru

La Rambla  24h recepce úschovna zavazadel

Hotel River leží přímo v centru kousek od La Rambla a stanice metra Liceu. Pěšky se odtud dostanete do většiny míst v Barceloně a na jídlo můžete zajít na trh přímo na La Rambla. Pokoje jsou jednoduché, ale čisté. V noci tu může být hlučněji a chybí klimatizace, ale na druhou stranu cena je vzhledem k poloze bezkonkurenční. Zkontrolovat cenu a dostupnost

4. Hotel Acta Voraport – ubytování u pláže v Barceloně

Čtvrť Sant Martí  klimatizace 24h recepce úschovna zavazadel restaurace

Hotel Acta Voraport leží kousek od krásné pláže Bogatell. Navíc má taky venkovní bazén, odkud je výhled na Barcelonu a moře. Zastávka metra Llacuna je jen 5 minut chůze, takže jste za pár minut v centru Barcelony. Pokoje jsou moderní a útulné včetně kompletního vybavení. Zkontrolovat cenu a dostupnost

5. Hotel Medicis – ubytování v centru u baziliky Sagrada Familia

Čtvrť Eixample  klimatizace 24h recepce úschovna zavazadel

Hotel Medicis najdete hned vedle nádherné secesní nemocnice Sant Pau a jen 5 minut od baziliky Sagrada Familia. V ulici je spousta možností, kam zajít na jídlo (na oběd i snídani do pekárny). Hotel leží kousek od stanice metra Sant Pau. Má čisté, menší pokoje a venkovní terasu. Zkontrolovat cenu a dostupnost

6. Hotel Arya Stadium – ubytování u stadionu Camp Nou

Stadion Camp Nou  klimatizace 24h recepce úschovna zavazadel restaurace

Arya Stadium Hotel je moderní hotel nedaleko stadionu Camp Nou. Zastávka na letiště je jen pár minut chůze stejně jako metro, kterým jste za 15 minut v centru. V sezóně se můžete zchladit ve venkovním bazénu. Zkontrolovat cenu a dostupnost

7. Hotel Ronda House – ubytování v centru Barcelony

Čtvrť Ciutat Vella  klimatizace 24h recepce úschovna zavazadel

Hotel Ronda House leží přímo v centru města a jen 10 minut od La Rambla. Má moderní, čisté pokoje a zvukovou izolaci, takže se v noci dobře vyspíte. Pěšky za chvíli dojdete na Katalánské náměstí, k bazilice Sagrada Familia a kousek je to taky ke stanici metra Sant Antoni. Zkontrolovat cenu a dostupnost

8. Hotel Occidental Atenea Mar – ubytování u pláže

Čtvrť Sant Martí  klimatizace 24h recepce úschovna zavazadel restaurace

Udržitelný hotel Occidental Atenea Mar leží jen 5 minut od pláže. Pokoje jsou moderní a zařízené ve světlých barvách s vlastní koupelnou včetně vana. Součástí hotelu je nekonečný venkovní bazén s hydromasážními lůžky, terasa s výhledem na moře a středomořská restaurace. V okolí je spousta dalších možností, kde se můžete najíst. Metro je odtud vzdálené jen pár minut. Zkontrolovat cenu a dostupnost

9. Hotel Hesperia Barcelona Del Mar – ubytování u moře v Barceloně

Čtvrť Sant Martí  klimatizace 24h recepce úschovna zavazadel restaurace

Hotel Hesperia Barcelona del Mar leží jen 3 minuty od pláže. Pokoje jsou zařízené v čistém, jednoduchém stylu a mají výhled do zahrady (některé až k moři). V okolí je spousta možností, kde se najíst – od mořských plodů a tapas barů po veganské restaurace. Metrem se snadno dostanete do centra města. Zkontrolovat cenu a dostupnost

10. Residencia Universitaria Campus del Mar – ubytování u pláže

Čtvrť La Barcelonata  klimatizace 24h recepce úschovna zavazadel kuchyňský kout

Residencia Universitaria Campus del Mar leží jen pár minut od pláže La Barcelonata. Vybrat si můžete mezi pokoji a apartmány s kuchyňským koutem a vlastní koupelnou. Ubytování je vhodné pro páry i rodiny s dětmi. K dispozici je společenská místnost, kulečník a stolní tenis. Zkontrolovat cenu a dostupnost

Nejlepší místa v Barceloně – kde se ubytovat?

Barcelona je rozlehlé město, které se dělí na 10 městských částí (district). Ty se dál větví na menší čtvrti (barri). Každá čtvrť nebo oblast má svojí specifickou atmosféru. Barcelonu si můžete představit jako 10 samostatných vesnic, které tvoří jeden celek vzájemně spojený díky rozvinuté infrastruktuře. Volba správné čtvrti je proto důležitá. Pokud plánujete navštívit Barcelonu na 3 dny nebo máte podobně omezený čas, je dobré si ubytování v Barceloně strategicky naplánovat.

Rodina s dětmi bude v Barceloně volit jinou oblast než mladí, kteří si chtějí užít bujarý noční život. To samé, pokud plánujete trávit čas především na pláži nebo naopak plánujete navštívit ty nejznámější památky v Barceloně.

Nejlepší hotely v Ciutat Vella

Barcelona ubytování centrum

Ciutat Vella je jednou z nejlepších částí Barcelony pro turisty, kteří plánují navštívit Barcelonu poprvé. Většina hlavních atrakcí a památek ve městě je odtud pěšky dostupná. Ty vzdálenější jsou pak dobře propojené městskou dopravou a nejsou vzdálené víc než pár zastávek metrem. Ciutat Vella má taky řadu míst, kde se skvěle najíte. Nebo sem můžete vyrazit na nákupy, protože tu najdete velké řetězce i menší butiky s tvorbou od místních návrhářů.

Ciutat Vella znamená v překladu Staré město a skládá se ze 4 čtvrtí, kdy každá je zcela jiná: Barri Gotic, El Raval, La Barcelonata a Santa Caterina, Sant Pere i la Ribera. Jednotlivé čtvrti si teď blíž představíme:

• Barri Gotic: nejlepší oblast pro památky a kulturu

Barcelona ubytování centrum

Barri Gotic neboli Gotická čtvrť je historické centrum Barcelony, kde se během nadvlády Římanů nacházelo město Barcina. Dnes si jeho zbytky můžete prohlédnout v podzemí v muzeu MUHBA na náměstí Plaça del Rei. Gotická čtvrť je doslova labyrint starých, úzkých a dlážděných uliček, které jsou určené především pro pěší. Můžete se tu jen procházet, nasávat zdejší atmosféru a podobně jako v Římě se neustále ztrácet a zase objevovat.

Barri Gotic má spoustu historických zákoutí, malých náměstí se zahrádkami a taky je domovem jedné z nejkrásnějších staveb v Barceloně – Barcelonské katedrály. Kromě toho tu najdete několik skvělých restaurací a obchodů a sídlí tady městská radnice. Nenechte si ujít Gotickou čtvrť po ránu, kdy ještě všichni spí a uličky zejí prázdnotou. Barri Gotic je z levé strany lemovaná pěší třídou La Rambla s vyhlášeným trhem La Boqueria (ostatním restauracím na La Rambla se doporučuju vyhnout – za hodně peněz málo muziky na talíři). Barri Gotic má skvělou výchozí pozici, ale připravte se na to, že přes den je přeplněná turisty.

• El Raval: nejlepší oblast pro noční život

Barcelona ubytování centrum El Raval

Jestli má Barri Gotic pověst historické čtvrti v Barceloně, má El Raval pověst té nejdrsnější části. Bývaly časy, kdy byla El Raval čtvrtí červených luceren (podobně jako v Amsterdamu) a sházeli se tu drogoví dealeři. I dnes na jejím jižním konci natrefíte v noci na prostitutky. Přesto se jedná o bezpečnou čtvrť, která se za posledních dvacet let výrazně změnila k lepšímu.

El Raval se přezdívá čínská čtvrť, protože je tu spousta asijských přistěhovalců. A nejen asijských. Východ se tu mísí se západem a tím získala El Raval skvělou multikulturní atmosféru. Nezávislé bary, butiky a autentické restaurace. To jsou hlavní magnety, proč je El Raval jednou z nejoblíbenějších čtvrtí v Barceloně, především pro zkušenější cestovatele. Čtvrť El Raval leží ve Starém městě nalevo od La Rambla a je sídlem Palau de Güell a muzea současného umění MACBA (Museu d´Art Contemporani). 

• La Barcelonata: nejlepší oblast pro dovolenou u moře

Barcelona ubytování La BArcelonata u pláže

La Barcelonata byla dříve rybářskou vesnici, ale při olympijských hrách v roce 1992 jí kompletně přestaveli. V té době taky vznikla nejoblíbenější pláž v Barceloně – La Barcelonata, která je ve dne i v noci plná místních a turistů. Tradice rybářské vesnice ale zůstala dodnes. Pokud si chcete pochutnat na mořských plodech, určitě zamiřte sem. Ulice v La Barcelonata jsou pravidelné a na první pohled si hodně podobné, takže pro někoho s horším orientačním smyslem může být docela snadné se tu ztratit.

La Barcelonata leží trochu bokem od centra města. Sousedí se čtvrtí Santa Caterina, Sant Pere i la Ribera (neoficiálně El Born). V docházkové vzdálenosti je taky nejužší centrum Barcelony kolem katedrály. Ve čtvrti La Barcelonata najdete tu především apartmány. Oblast je ideální základnou pro ty, kteří plánují strávit dovolenou v Barceloně u moře na pláži.

• El Born: nejlepší oblast s tou pravou atmosférou

Baercelona ubytování El Born centrum

El Born je neoficiální název pro čtvrť Santa Caterina, Sant Pere i la Ribera. El Born je jedním z nejlepších míst, kde se ubytovat v Barceloně. Má romantické středověké uličky, které svádí k procházkám. Ulice lemují butiky s tvorbou od nezávislých návrhářů a skvělé restaurace a tapas bary.

El Born sousedí nalevo s Gotickou čtvrtí a hned napravo se rozprostírá nejoblíbenější barcelonský park Parc de la Ciutadella s Vítězným obloukem. Od Vítězného oblouku je to kousek k bazilice Sagrada Familia. Čtvrť ukrývá několik krásných památek a muzeí včetně nádherného koncertního sálu Palau de la Música Catalana, baziliky Santa Maria del Mar nebo Picassova muzea. Pokud vás láká koupání v moři, na pláž je to čtvrť hodinky.

Ubytování v centru Barcelony

Nejlepší hotely v Eixample

Eixample je rozlehlá čtvrť, kde najdete ty nejlepší modernistické stavby od Antoni Gaudího včetně známé baziliky Sagrada Familia. Výstavba zdejších domů začala v 19. století, kdy byly svržené staré městské zdi kolem Ciutat Vella, aby se mohla Barcelona rozrůstat. Domy jsou rozestavěné do mřížky s otevřenými ulicemi, které dýchají. Eixample je úplným opakem Starého města.

Čtvrtí prochází hlavní obchodní tepna Barcelony – Passeig de Gràcia. Přímo na ní leží dvě další Gaudího stavby – Casa Milà – La Pedrera a ještě známější Casa Batlló, která září už z dálky svými barvami a vitrážemi. Passeig de Gràcia zakončuje Plaça de Catalunya, které je centrem Barcelony. Staví tady autobus z letiště a projíždí řada spojů do dalších částí Barcelony. Plaça de Catalunya odděluje čtvrť Eixample od Ciutat Vella. Eixample má řadu skvělých restaurací a možností, kde si nakoupit včetně těch nejluxusnějších butiků v Barceloně.

Ubytování v Eixample

 • Hotel Medicis – útulný hotel u secesní nemocnice Sant Pau a 5 minut od baziliky Sagrada Familia

Nejlepší hotely v Sant Martí

Barcelona ubytování u moře

Sant Martí je velká čtvrť na severovýchodě od centra, která se dělí na 10 menších podcelků. Z nich jsou nejoblíbenější Poblenou a La Vila Olímpica de Poblenou, pro které jsou typické promenády, pláže, tapas bary a noční život. Poblenou se přezdívá katalánský Manchester. Dříve bylo průmyslovou oblastí a postupně se přeměnilo na čtvrť s designovými budovami a showroomy.

Sant Martí je moderní, elegantní a rovinatá čtvrť. Pokud hledáte oblast mimo turistické centrum a s dobrým přístupem k moři, je Sant Martí skvělou volbou. Metrem se dostanete za 20 minut k Sagrada Familia (pěšky asi za půl hodiny) a ve Starém městě jste za 15 minut.

Ubytování v Sant Martí

 • Hotel ibis Styles má skvělý poměr ceny a kvality; ideální ubytování pro páry i rodiny s dětmi (rodinné pokoje i dětský koutek)
 • Hotel Acta Voraport – moderní a nově zařízený hotel kousek od pláže Bogatell
 • Hotel Occidental Atenea Mar – hotel jen pro dospělé kousek od pláže, s nekonečným bazénem a výhledem na moře
 • Hotel Hesperia Barcelona Del Mar – kompletně vybavený hotel u pláže ideální i pro rodiny s dětmi a s dobrou dostupností do centra

Další skvělé oblasti, kde se ubytovat v Barceloně

Výše uvedené oblasti – Ciutat Vella, Eixample a Sant Martí jsou jedny z nejlepších oblastí, kde se ubytovat v Barceloně. Mezi nejlepší místa k pobytu patří taky čtvrť Gràcia na kopci severně od Eixample.

Gràcia je domovem parku Güell a první Gaudího stavby Casa Vicens. Je to oblíbená rezidenční čtvrť s místní atmosférou, které se vyhýbají davy turistů. Centrum je odtud vzdálenější, ale pokud hledáte autentičtější oblast mimo centrum, je Gràcia dobrou volbou.

Nalevo od El Raval se rozprostírá čtvrť Poble Sec. Je to dobrá základna pro všechny, kteří si chtějí projít kopec Montjüic po levé straně od Poble Sec a historickou část Barcelony směrem napravo.

 • Hotel Arya Stadium – čistý a moderně zařízený hotel s venkovním bazénem kousek od stadionu Camp Nou

Co se týká Airbnb, město proti němu už pár let bojuje. V posledních měsících se zdá, že bude Airbnb v Barceloně výrazně regulováno. Airbnb neschvalují ani místní, kteří si stěžují, že nepřiměřené zvedá ceny nájmů.

Barcelona ubytování: MAPA

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu ubytování v Barceloně. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci “Barcelona ubytování”. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Více informací o Barceloně

BARCELONA ITINERÁŘ: Naplánujte si svojí cestu pomocí našeho 3- denního itineráře pro Barcelonu. V samostatném článku se dozvíte, co navštívit v Barceloně nebo jaké je vstupné do památek v Barceloně.

Připravili jsme taky samostatný článek, jak navštívit Sagrada Familia (zajímavosti, jak se vyhnout frontám, vstupné atd.)

BARCELONA PRŮVODCE: Podívejte se na našeho kompletního průvodce Barcelonou (doprava, MHD a další praktické tipy).

JAK UŠETŘIT V BARCELONĚ: V dalším článku sdílíme tipy, jak ušetřit v Barceloně.

BARCELONA S DĚTMI: V samostatném článku sdílíme tipy, co navštívit v Barceloně s dětmi.

ŠPANĚLSKO: V našem seznamu o nejkrásnějších místech Španělska přinášíme tipy, co navštívit ve Španělsku.

Shrnutí průvodce, kde se ubytovat v Barceloně (nejlepší hotely a oblasti)

Kde se ubytovat v Barceloně?

Každá čtvrť má v Barceloně svojí specifickou atmosféru. Můžete si užít noční život kolem La Rambla a ve čtvrti El Raval, trávit dny na pláži v La Barcelonata nebo nasávat historii a architekturu v Barri Gotic nebo Eixample.

Jaké jsou nejlepší hotely v centru Barcelony?

Jedním z nejlepších hotelů v Barceloně je Motel One u Vítězného oblouku – skvělé služby za dobrou cenu a je to kousek na pláž i k památkám. Mezi další skvělé hotely v centru patří hotel Ronda House a z levných hotelů pak hotel River.

Jaké jsou nejlepší hotely u pláže?

Hotel Acta Voraport má skvělé služby za fajn ceny a k tomu bazén s nádherným výhledem. Dobrou alternativou je taky hotel Hesperia Barcelona Del Mar nebo hotel Occidental Atenea Mar, který je pouze pro dospělé. Residencia Universitaria Campus del Mar je dobrá volba, pokud hledáte ubytování s kuchyňským koutem, kde byste si mohli sami vařit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *