BARCELONA ZA 3 DNY: itinerář a tipy, co v Barceloně vidět

co vidět v barceloně za 3 dny

Plánujete navštívit město Barcelona na 3 dny? Při plánování vám pomůže itinerář a průvodce nejkrásnějšími místy, co vidět v Barceloně za 3 dny včetně přehledné mapy.

Barcelona

Barcelona je hlavním městem Katalánska a po Madridu druhé největší město Španělska. Pro spoustu turistů je taky snadněji dostupná než Madrid, protože leží poblíž francouzských hranic. Je to nádherné kosmopolitní město, které patří k nejnavštěvovanějším městům v Evropě.

K jejímu největšímu rozvoji přispělo hostování olympijských her v roce 1992, od kterého se začala Barcelona potýkat s větší a větší turistikou. Ta je v současné době tak nadměrná, že musí být na některých místech počet návštěvníků limitován a je důležité rezervovat si vstupenky předem.

Historie Barcelony sahá až do 3. století před naším letopočtem. Díky dlouhé historii je Barcelona různorodá. Uvidíte římské pozůstatky už z dob starověku i modernistické stavby z 19. a 20. století.

Dá se navštívit Barcelona za 3 dny?

Barcelona je rozlehlé a kosmopolitní město, na které potřebujete minimálně 3 celé dny. Doporučovala bych tu strávit klidně týden, pokud si chcete udělat výlet do okolí nebo strávit nějaký čas na pláži. Pokud máte víc času, zde je itinerář pro 4 dny v Barceloně.

Na návštěvu nejkrásnějších míst v Barceloně budou ale 3 dny stačit. Uvidíte to, kvůli čemu se sem sjíždějí miliony návštěvníků ročně – baziliku Sagrada Familia, park Güell, Casa Batlló, barcelonskou katedrálu s Gotickou čtvrtí nebo zdejší pobřežní promenádu. Užijete si krásné výhledy, pokocháte tvorbou Gaudího a ochutnáte výborné tapas.

Podrobný itinerář vás provede místy, co vidět v Barceloně za 3 dny.

Rychlý průvodce pro Barcelonu

Kde je povinná nebo doporučená rezervace: Sagrada Familia (povinná rezervace), park Güell (bývá vyprodáno předem), Casa Batlló

Jak ušetřit za vstup do památek: Barcelona Pass umožňuje vstup zdarma do více než 35 míst v Barceloně. Alternativou je Barcelona Essentials Pass, která zahrnuje neomezenou dopravu zdarma a vstup do 2 nejoblíbenějších atrakcí v Barceloně – Sagrada Familia a park Güell.

Kde se ubytovat: Hotel Acta Voraport (hotel s bazénem za skvělou cenu u moře), Motel One Barcelona-Ciutadella (výborný poměr ceny a kvality), Hotel Ronda House (levné ubytování v centru)

Jak se dopravovat po městě: Při pohybu po městě nejčastěji využijete metro a autobusy. Nejlepší způsob platby za dopravu je T-Casual, popř. karta HolaBCN, která umožňuje neomezené cestování po Barceloně včetně metra z letiště.

Mapa trasy, co vidět v Barceloně za 3 dny

Itinerář pro Barcelonu je vytvořený tak, aby místa ležela poblíže sebe a nemuseli jste složitě přejíždět napříč městem. V každém dni je od všeho něco – kultura, historie, odpočinek a krásné výhledy.

Při plánování vám pomůže mapa, kde jsou vyznačené trasy pro jednotlivé dny. Mapu si můžete stáhnout a upravit podle potřeby.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu trasy v Barceloně. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci pro město Barcelona za 3 dny. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

CO NAVŠTÍVIT A VIDĚT V BARCELONĚ ZA 3 DNY?

BARCELONA ZA 3 DNY: Sagrada Familia a La Barceloneta

Itinerář na 1. den v Barceloně

 • Bazilika Sagrada Familia
 • Nemocnice Sant Pau
 • Vítězný oblouk a Parc de la Ciutadella
 • Čtvrť El Born
 • La Barceloneta

Chrám Sagrada Familia

Hned z úvodu začneme ikonou Barcelony. Chrám Sagrada Familia je nejznámějším dílem katalánského umělce Antoni Gaudího. Staví se už téměř 150 let a ještě pár let se stavět bude. Původní termín v roce 2026 byl posunutý na 2040 – důvodem je pandemie v předchozích letech a další okolnosti. Stavba baziliky navíc probíhá výhradně z příspěvků a vstupného veřejnosti.

sagrada familia barcelona / 4 dny v barceloně / kam v barceloně

Zajímavost: Pokud v Katalánsku něco trvá příliš dlouho, místní říkají, že je to jako “Sagrada Familia”.

Bazilika Sagrada Familia musí být určitě na každém seznamu, co vidět v Barceloně. Každý chce vidět dílo, které Salvador Dalí nazval “děsivou a jedlou krásou”.

Když se blížíte k chrámu, všimnete si, že jeho fasády vyprávějí příběh: fasáda Narození, oslava života a přírody, je bohatá na detailní řezby rostlin a zvířat (viz níže). V kontrastu s tím stojí fasáda Umučení Krista se strohými, kostěnými strukturami, které dojemně znázorňují Kristovo utrpení (viz foto výše).

Fasáda Slávy, která je stále ve výstavbě, slibuje být velkolepým zobrazením cesty k Bohu. Ze všech 3 fasád by měla být fasáda Slávy nejmonumentálnější.

sagrada familia barcelona / 4 dny v barceloně / kam v barceloně

To nejlepší se ale ukrývá uvnitř. Jakmile vstoupíte, budete si připadat jako v lese. A to je přesně to, co Gaudí zamýšlel při návrhu stavby.

Sagrada Familia měla představovat únik do přírody. 36 sloupů různých výšek a šířky představují stromy s větvemi a listy a okna z barevného skla filtrují světlo v celém barevném spektru.

sagrada familia barcelona

Jak přeskočit fronty do Sagrada Familia?

Sagrada Familia je nádherná. Pokud byste se měli podívat jen do jedné památky v Barceloně, musí to být Sagrada Familia. Co už není tak hezké, jsou fronty. Především v hlavní sezóně (cca od dubna do podzimu) se můžou fronty dost prodloužit.

Z toho důvodu je lepší přijít mimo nejvytíženější časy a naplánovat si návštěvu na ráno nebo později odpoledne.

☞ Upozornění: Vstupenky do Sagrada Familia si musíte zakoupit online – na výběr je vstupenka do baziliky nebo návštěva baziliky s přístupem do věže. Vstupenky si poté stáhnete do mobilu nebo si je můžete vytisknout. Při vstupu pak jen nasnímáte QR kód ze vstupenky a po bezpečnostní kontrole můžete vstoupit dovnitř.

Vstup do Sagrada Familia je součástí turistické karty Barcelona Pass v rámci prohlídky s průvodcem. Při prohlídce se dozvíte další zajímavosti a objevíte detaily, kterých byste si možná jinak ani nevšimli (je toho tolik k vidění).

Při vstupu taky myslete na to, že se jedná o náboženskou stavbu a měli byste mít přikrytá ramena a kolena. Chrám Sagrada Familia se otevírá veřejnosti už v 9 hodin ráno.

Jaká je otevírací doba Sagrada Familia:

Otevírací doba se liší podle období – konkrétní čas si zvolíte při rezervaci, která je povinná:

 • od dubna do září je otevřeno od pondělí do pátku v čase 9:00-20:00, v sobotu 9:00-18:00 a v neděli 10:30-20:00
 • v březnu a říjnu je otevřeno od pondělí do pátku v čase 9:00-19:00, v sobotu 9:00-18:00 a v neděli 10:30-19:00
 • od listopadu do února je otevřeno od pondělí do soboty v čase 9:00-18:00 a v neděli 10:30-18:00

Kolik je vstupné do Sagrada Familia:

Vstupné do Sagrada Familia v Barceloně se liší podle toho, zde plánujete navštívit “pouze” kostel nebo kostel i jednu s věží. Vstupné se pak liší následovně:

 • pouze kostel: dospělí 26 €, děti, studenti a mladí do 30 let 24 €, senioři nad 65 let 21 €, zdarma děti do 11 let, ZTP a jejich doprovod
 • kostel a jedna z věží: dospělí 36 €, děti, studenti a mladí do 30 let 34 €, senioři nad 65 let 28 €, doprovod pro ZTP 10 €, zdarma děti do 11 let a ZTP

☞ Upozornění: Vstupenky do Sagrada Familia si musíte zakoupit online – na výběr je vstupenka do baziliky nebo návštěva baziliky s přístupem do věže. Vstupenky si poté stáhnete do mobilu nebo si je můžete vytisknout. Při vstupu pak jen nasnímáte QR kód ze vstupenky a po bezpečnostní kontrole můžete vstoupit dovnitř.

Nemocnice Sant Pau

Nemocnice Sant Pau (Recinte Modernista Sant Pau) představuje bývalou veřejnou nemocnici, která sídlila v extravagantním modernistickém komplexu se spoustou kování, mozaik, vitráží a soch. Komplex se skládá z 27 pavilonů, které jsou zakončené ikonickými zlatými kopulemi.

Recinte Modernista de Sant Pau Barcelona památky

Nemocnice Sant Pau se otevřela veřejnosti až před pár lety (do roku 2009 stále fungovala jako zdravotní zařízení). Její popularita roste každým rokem.

Recinte Modernista Sant Pau je mistrovským dílem Lluíse Domènecha i Montaner a stala se jednou z prvních památek UNESCO v Barceloně. Můžete se tu procházet a jen se kochat nejspíš tím neokázalejším nemocničním komplexem na světě.

K nemocnici Sant Pau se dostanete od Sagrada Familia po pěší třídě Avinguda de Gaudí asi za 10 minut. Třídu lemují historické domy, obchody a restaurace.

Je čas na jídlo? Zajděte na tapas nebo jinou španělskou pochoutku do Sagradas Tapas, kde otevírají už v 11 hodin. Kousek od nemocnice Sant Pau mají výbornou italskou kuchyni v restauraci BelleBuòn (otevírají ve 13 h).

Recinte Modernista de Sant Pau Barcelona památky

Jaká je otevírací doba:

 • duben-říjen 10:00-18:30
 • listopad-březen 10:00-17:00

Kolik je vstupné do Recinte Modernista de Sant Pau:

 • Plné vstupné je 16 € pro všechny ve věku 30-64 let
 • Snížené vstupné 11,20 € pro mladé 12-29 let, seniory nad 65 let, ZTP s postižením pod 65 %
 • Vstup zdarma pro děti do 11 let a ZTP s postižením nad 65 %
 • Vstupenky: Rezervujte si vstupenky zde a na místě přejděte rovnou ke vstupu (po pravé straně za vstupní bránou).

Vítězný oblouk

U nemocnice Sant Pau můžete nasednout na linku autobusu V19, kterou se dostanete přímo k Vítěznému oblouku. Můžete jet taky metrem, které má zastávku vedle nemocnice. V obou případech vychází cesta na cca 20 minut.

Vítězný oblouk (Arc de Triomf) byl postavený pro světovou výstavu v Barceloně v roce 1888. Stal se ale natolik populární, že dnes patří k jedné z dominant Barcelony.

Vítězný oblouk Barcelona

Vítězný oblouk je příkladem moderní renesanční architektury s použitím červených cihel – což je odkaz na středověké maurské řemeslo – a je zdoben čtyřmi vlysy. Na těchto vlysech je Barcelona zobrazena jako žena vítající národy, která předává medaile účastníkům výstavy a představuje prolínání hospodářského a kulturního růstu města.

Za Vítězným obloukem vede upravená promenáda lemovaná lavičkami, která vás zavede k Parc de la Ciutadella.

Nejlepší ubytování v Barceloně 😴
barcelona ubytování
Hotel Acta Voraport

Ubytování s bazénem kousek od pláže

barcelona ubytování
Motel One Barcelona

Skvělý poměr ceny a kvality v centru města

vítězný oblouk barcelona / 4 dny v barceloně / kam v barceloně

Parc de la Ciutadella

Vítězný oblouk tvoří vstupní bránu do největšího barcelonského parku Parc de la Ciutadella. Můžete se tu jen tak procházet, sledovat pouliční umělce nebo obdivovat krásné budovy včetně katalánského parlamentu.

Jakmile vstoupíte do parku, po pravé straně uvidíte krásnou budovu Castell dels Tres Dragons. Vydáte se doleva a po pár minutách dojdete ke slavné barokní kašně, kterou navrhl Josepa Fontseré i Mestrès s mladým Gaudím.

parc de la ciutadella / 4 dny v barceloně / kam v barceloně

Otevřeno je už od brzkého rána, i když oficiální zdroje uvádí něco jiného. Místní sem chodí venčit své psy nebo za ranním během. Moc se o tom nemluví, ale mezi keři uvidíte dost stanů, kde přespávají bezdomovci. Nemusíte se ale bát, protože vás nikdo obtěžovat nebude.

El Born

El Born (La Ribera) je živá čtvrť se středověkými ulicemi, skvělými restauracemi, značkovými butiky a tou správnou atmosférou. El Born jsem si zamilovala a určitě bych doporučila každému alespoň krátkou procházku v jejích úzkých uličkách. Navíc bezprostředně navazuje na Parc de la Ciutadella.

el born barcelona

Najdete tu taky jedny z nejlepších muzeí v Barceloně. Tím vůbec nejlepším je Picassovo muzeum s největší sbírkou malíře Picassa na světě (sám umělec daroval asi 800 svých děl; celkem je tu přes 3000 děl).

Nebo máte raději současné pouliční umění? Zajděte do muzea Moco. Pokud máte rádi Banksyho, tady si přijdete na své. Muzeum Moco se bude líbit taky těm, kteří muzea a umění běžně nevyhledávají.

Srdcem čtvrti je kostel Santa Maria del Mar. Na rozdíl od jiných náboženských staveb byl kostel Santa Maria del Mar postavený místními obyvateli. Můžete si užít nádherné gotické interiéry a za poplatek vystoupat až na terasu.

 • Vstupné do baziliky Santa Maria del Mar: Vstupné 5 € se platí od pondělí do soboty v čase 10:00-18:00 a v neděli v čase 13:30-17:00. Mimo tyto časy je vstup zdarma. Vstupné 10 € se platí pro vstup do věží a terasy. Vstup zdarma pro děti do 10 let a osoby s tělesným postižením nad 65 %.
 • Otevírací doba: denně v čase 10:00-20:30

Kam na jídlo ve čtvrti El Born?

El Born je známá pro své restaurace, tapas bar a koktejlové bary. Tady málokdy šlápnete vedle. Zde je několik našich tipů:

 • Puertecillo Born – vyhlášená restaurace s mořskými plody v autentickém prostředí
 • CAJÚ gelato – nejlepší gelato v okolí se sympatickým majitelem
 • La Pizza Del Born – výborná pizza a empanadas za skvělé ceny

La Barceloneta

Málokteré město v Evropě má tak dobrý přístup k moři jako Barcelona. Navštívit Barcelonu a neprojít si slavnou promenádu kolem pláže La Barceloneta by byla velká škoda. A to kdykoliv v průběhu roku.

La Barceloneta je uměle vytvořená pláž k olympijským hrám v roce 1992. Dříve se jednalo o menší rybářskou vesnici, která se po olympijským hrách změnila k nepoznání. Vše je krásně upravené a v okolí je spousta možností, kam zajít na jídlo.

Barcelona City Pass zahrnuje nejoblíbenější památky v Barceloně, včetně baziliky Sagrada Familia a parku Güell.

la barceloneta

Kam na jídlo v okolí La Barceloneta?

V okolí La Barceloneta je spousta možností, kam zajít na jídlo. Pro španělskou kuchyni zkuste restauraci Salamanca, Barceloneta nebo Tapa Tapa s výhledem na pláž. Mořské plody vám čerstvě připraví v Casa Marina Picufi.

Na výborné tapas zajděte do La Bombeta, Cal Chusco, Bar Jai-Ca nebo La Cova Fumada. Pokud si chcete užít hamburger, tortillu nebo jinou mezinárodní kuchyni, zkuste Surf House Barcelona s výhledem na moře. La Malandrina je vyhlášená pro svou argentinskou kuchyni.

Všechny tipy najdete v mapě na začátku článku.

la barceloneta barcelona

BARCELONA ZA 3 DNY: Passeig de Gracia a Gotická čtvrť

Itinerář na 2. den v Barceloně

 • Casa Milà – La Pedrera
 • Casa Batlló
 • Katalánské náměstí
 • Gotická čtvrť
 • La Rambla
 • Parc Olympic

Casa Milà – La Pedrera

Barcelona má dvě nejznámější třídy – La Rambla a Passeig de Gràcia. Pro Katalánce je důležitá především Passeig de Gràcia, která je hlavní obchodní tepnou města.

A právě tady dnes začínáme, protože třída je lemovaná nádhernými modernistickými budovami.

První z nich je Casa Milà – La Pedrera, která je jednou z nejznámějších staveb v Barceloně a dalším dílem Gaudího.

Hned na první pohled vás zaujme vlnící se fasádou, která napodobuje nedalekou horu Montserrat. Balkóny zdobí hojně omotaný kov a ze střechy vykukují netradiční komíny.

casa mila

Uvnitř Casa Milà můžete obdivovat interiér a vystoupat až na střechu, odkud je skvělý výhled na město. La Pedrera byla posledním dílem Gaudího před chrámem Sagrada Familia.

Jaké je otevírací doba?

 • v sezóně 9:00-20:30, noční prohlídka 20:30-23:00
 • mimo sezónu 9:00-18:30, noční prohlídka 20:40-22:00
 • poslední vstup půl hodiny před koncem otevírací doby
casa mila la pedrera barcelona

Kolik je vstupné do Casa Milà?

 • Plné vstupné je 27 € na místě a 25 € při rezervaci online
 • Snížené vstupné je 15 € pro děti 7-12 let na místě a 12,50 € při rezervaci online
 • Snížené vstupné je 21,50 € pro studenty a seniory nad 65 let na místě a 19 € při rezervaci online

☞ Casa Milà patří k nejoblíbenějším památkám v Barceloně, kde se mohou tvořit fronty. Pokud si rezervujete vstupenky předem, na místě přeskočíte frontu a zároveň ušetříte (na místě jsou vstupenky dražší). Casa Milà je otevřená až do večerních hodin, kdy se můžete zajít podívat do La Pedrera na světelnou show, výhledy na večerní Barcelonu a sklenku cava (španělské šumivé víno).

U vstupu stojí pracovník/pracovnice, kde ukážete vstupenky a můžete jít dovnitř.

Pokračujeme třídou směrem dolů ke Katalánskému náměstí a za pár minut přicházíme k další známé stavbě – Casa Batlló.

Casa Batlló

Casa Batlló zaujme už z dálky svými barvami a vitrážemi. V minulosti se jednalo o nudný bytový dům, který Gaudí dostal za úkol oživit. Na první pohled uvidíte, že měl ve své tvorbě zcela volnou ruku.

casa batllo barcelona / kam v barceloně za 4 dny

Fasáda zvlněného vzhledu s mozaikovým sklem, keramickými deskami a kamennými sloupy je jen malou ochutnávkou toho, co vás čeká uvnitř. Podmořský svět s vlnícími se stěnami, stropní vzory připomínající mušle a střecha s kaleidoskopickými vzory z rozbitých keramických tašek a skla, které představují páteř zabitého draka.

Vstupenky nejsou nejlevnější, ale pokud se vám líbí Gaudího tvorba, budete z interiéru Casa Batlló a celkového 10D zážitku nadšení. 

Jaké je otevírací doba Casa Batlló?

 • v sezóně 9:00-20:15
 • mimo sezónu 9:00-18:30

Kolik je vstupné do Casa Batlló:

 • Plné vstupné je 35 € při rezervaci online a 39 € na místě
 • Snížené vstupné 29 € pro děti 12-17 let a studenty a 33 € na místě
 • Snížené vstupné 32 € pro seniory nad 65 let a 36 € na místě
 • Děti do 11 let mají vstup zdarma

Doporučuji určitě koupit vstupenku dopředu, protože ušetříte a zároveň se dostanete dovnitř hned. Když půjdete ráno, uvnitř si můžete dům prohlédnout jen s pár dalšími. Dopoledne se nahrnou davy lidí a na střeše už pak může být trochu přeplněno. Konkrétní čas si zvolíte při rezervaci.

Casa Amatller

Nalevo od Casa Batlló stojí Casa Amatller. Na rozdíl od Casa Batlló sem zavítá daleko méně turistů. Casa Amatller je dílem architekta Josefa Puiga a je známá svou krásnou fasádou. Tu tvoří středověké věžičky a větve mandloní – z toho Amatller, které v katalánštině znamená mandloň. 

casa amatller barcelona

Rodina Amatller byla v 18. století známá výrobou čokolády. V přízemí domů se nachází obchod s čokoládou Faborit, kde si můžete dát horkou čokoládu Amatller s churros a melindros (a další občerstvení).

Jaká je otevírací doba: Casa Amatller je otevřená denně v čase 10:00-20:00.

Kolik je vstupné do Casa Amatller:

 • Plné vstupné je 17 €
 • Snížené vstupné je 10 € pro mladé do 30 let
 • Snížené vstupné je 15 € pro seniory nad 65 let
 • Děti do 7 let mají vstup zdarma
 • Vstupenky: Rezervujte vstupenky do Casa Amatller.

Pokračujeme po třídě směrem dolů a procházíme kolem několika dalších krásných budov, jak je Casa Mulleras a o kousek níž Casa Malagrida (obě po pravé straně).

eixample barcelona za 3 dny

Katalánské náměstí

Katalánské náměstí (Plaça de Catalunya) je centrem Barcelony, které odděluje starou část města od elegantní čtvrti Eixample. Sbíhají se tady 2 nejznámější ulice v Barceloně – La Rambla a Passeig de Gràcia. Je tu několik nákupních center, obchody a kavárny.

katalánské náměstí barcelona

Můžete tu jen tak sedět na lavičce a pozorovat cvrkot lidí. Kolem náměstí je 6 sousoší, které představují 4 katalánská hlavní města, moudrost a práci. Kromě toho tu ale moc k vidění, takže se přesouváme brzy dál.

Pokud vám čas dovolí, zajděte do El Nacional Barcelona – stylové a vyhlášené místo, kde se nachází několik restaurací a barů. Otevřeno mají od poledne až do noci (přesnou polohu jsme vyznačili v mapě).

Jak ušetřit na vstupném za památky: Plánujete navštívit více placených památek, muzeí a atrakcí? Pořiďte si Barcelona Pass. Jedná se o turistickou kartu, se kterou máte vstup zdarma do více než 35 míst v Barceloně včetně Sagrada Familia, park Güell, Casa Batlló, La Pedrera nebo Camp Nou.

Gotická čtvrť

Je kolem poledne a nejvyšší čas vyrazit do Gotické čtvrti (Barri Gotic), kde strávíme zbytek dne. Barri Gotic byla dříve obehnaná městskými zdmi a během nadvlády Římanů a později ve středověku byla srdcem města.

I když je stará 2000 let a je tak nejstarší čtvrtí v Barceloně, spousta budov tady pochází z 19. a 20. století. Pro Gotickou čtvrť jsou typické úzké dlážděné uličky a spousta historických zákoutí, která vás vrátí v čase. Můžete se tu jen tak procházet a kochat se.

barri gotic barcelona

Naše tipy, co vidět v Barri Gotic (místa následují po sobě směrem od Katalánského náměstí):

Nástěnná malba Kiss of Freedom

Nástěnná malba Kiss of Freedom vznikla v roce 2014 ke 300. výročí katalánské kapitulace ve Španělské válce o dědictví. Na první pohled vidíte polibek, ale určitě přijďte blíž k malbě.

Tvoří jí totiž spousta malých čtverečků, které posílali místní lidi. Úkolem bylo ztvárnit, co pro Katalánce znamená svoboda.

 El mural del petó barcelona

Malba je trochu zastrčená, ale dostanete sem sem snadno. Od barcelonské katedrály projdete přes náměstí lehce doleva k budově z cementu s Picassovými nákresy.

Určitě jí rozpoznáte mezi ostatními historickými domy na první pohled. Projdete kolem budovy z cementu uličkou až k malbě, která se nachází za zahrádkou restaurace.

☞ Podívejte se na popis a mapu trasy, jak strávit 4 dny v Barceloně.

Nejlepší ubytování v Barceloně 😴
ubytování barcelona
Leonardo Royal Hotel

Ubytování se střešním bazénem za výhodnou cenu

ubytování barcelona
Hotel Ronda House

Levné a útulné ubytování v centru města

Katedrála v Barceloně

Gotické čtvrti dominuje katedrála v Barceloně, sídlo arcibiskupa, odkud nese název katedrála. Je tak jedinou katedrálou v Barceloně. Místní jí přezdívají “Le Seu” (v překladu “Sídlo”).

Stavba barcelonské katedrály začala už ve 4. století a s přestávkami pokračovala až do 13. století. Díky tomu se na ní mísí několik stylů od paleokřesťanských základů, přes románské prvky a gotickou fasádu až po modernistické a renesanční vitráže.

barcelonská katedrála / kam v barceloně za 4 dny

Jedním z jejích nejunikátnějších prvků je křížová chodba, v níž se nachází hejno bílých hus, které se zde tradičně chovají již od středověku jako symbol čistoty a jako poctu svaté Eulálii, patronce katedrály.

 • Vstupné do barcelonské katedrály: 9 € pro všechny nad 12 let, za poplatek přístup taky na terasu
 • Otevírací doba: Pondělí až pátek 9:30-18:30, sobota a svátky 9:30-17:15, neděle 14:00-17:00 (poslední vstup vždy 45 minut před koncem otevírací doby)

Plaça de Sant Felip Neri

Plaça de Sant Felip Neri je malé náměstí, které vás zasáhne. Dostanete se sem úzkou uličkou od katedrály – půjdete po pravé straně katedrály a odbočíte doprava, až dojdete na malé náměstíčko s barokním kostelem.

Na zdech uvidíte pozůstatky od bomb z občanské války, které tu zabily desítky lidí (převážně dětí, které tu hledaly útočiště).

co vidět v barceloně za 3 dny - barri gotic

Plaça del Rei

Úzkou uličkou se dostanete za katedrálu, kde odbočíte doleva k Plaça del Rei. Na náměstí se nachází MUHBA neboli Barcelonské historické muzeum, kde v rámci prohlídky můžete sestoupit do podzemí. Tady se ukrývá staré římské město Barcina, které dříve stálo na místě Barcelony.

Plaça del Rei barcelona za 3 dny

El Pond del Bisbe

Vraťte se od náměstí Plaça del Rei zpět za katedrálu a pokračujte úzkými uličkami až k mostu El Pont del Bisbe, který spojuje 2 budovy na ulici Carrer del Bisbe. Uličkou dojdete až na otevřené náměstí Plaça de Sant Jaume, kde sídlí katalánská vláda a barcelonská radnice.

Plaça Reial

Plaça Reial je dalším krásným náměstím v Barri Gotic, které v překladu znamená “Královské náměstí”. Je známé svými neoklasicistními sloupy a oblouky a uprostřed fontánou Tří grácií s 2 lucernami, které navrhl Gaudí.

Plaça Reial barcelona barri gotic / co vidět v barceloně za 3 dny

La Rambla

La Rambla je 1,2 km dlouhá pěší třída, která lemuje Gotickou čtvrť a odděluje jí od čtvrti El Raval.

Je kousek, takže si sem můžete odběhnout z Gotické čtvrti na trh La Boqueria, kde mají spoustu možností na jídlo. Je trochu zastrčený mezi domy (od Katalánského náměstí po pravé straně asi v polovině La Rambla), ale určitě ho nepřehlédnete.

Trh je hodně turistický, ale přesto stojí za vidění a dá se tady dobře nakoupit a najíst. V létě se můžete osvěžit ovocnými šťávami a smoothie.

☞ Zde je podrobný průvodce, jak se dostat z letiště do centra Barcelony.

la rambla barcelona

Kam na jídlo v okolí La Rambla

Jiné místo k jídlu bych na La Rambla nedoporučila (jedna restaurace na la Rambla dokonce “vyhrála” titul nejhorší restaurace ve Španělsku). Lepší volbou bude určitě Gotická čtvrť, kde je spousta autentičtějších restaurací (jen je většinou potřeba počítat s přirážkou).

Zde je několik tipů, kam na jídlo v Barri Gotic:

 • Colom – výborná restaurace se španělskou kuchyní, často bývají fronty, ale vyplatí se počkat
 • Tapas bar L’Alcoba Azul
 • Bodega Biarritz 1881 Tapas bar
 • Tapas bar Bodega Oliva
 • Irati Taverna Basca se španělskou kuchyní
 • Can Culleretes – jedna z nejstarších restaurací ve městě, kde můžete ochutnat katalánskou kuchyni
barri gotic barcelona

Nebo zajděte do čtvrti El Raval, která se nachází na druhé straně La Rambla a nabízí ještě autentičtější podniky za lepší cenu:

 • Güell Tapas – stojí se tu fronty, ale vyplatí se počkat
 • Tròpico – skvělé místo na snídani, menší oběd nebo občerstvení během dne
 • Torres del Paine – levná, ale výborná restaurace s chilskou kuchyní

Zajímavosti na La Rambla

Pokud jste fotbalový fanoušek (a nefandíte Real Madrid), nenechte si ujít fontánu Canaletes hned na začátku La Rambla.

K místu se váže hezká tradice. U fontány dříve sídlily noviny El Sol a během utkání FC Barcelona se tady shromažďovali fanoušci, protože noviny vyhlašovaly výsledky dříve. Kdykoliv vyhraje Barça velkou cenu, fanoušci sem chodí slavit.

La Rambla Barcelona

Mezi další zajímavosti na La Rambla patří historická opera Gran Teatre del Liceu nebo mozaika na zemi od umělce Joan Miró v jeho typických barvách (černá, bílá, červená, žlutá, modrá).

Jinak nás samotná La Rambla moc neuchvátila. Je to hodně turistické místo, spousta stánků s cetkami a chybí tomu atmosféra.

Rambla De Mar

Sejdeme po La Rambla směrem k moři kolem památníku Kryštofa Kolumba (dá se za poplatek vyjít na vyhlídku), až dojdeme do Port Vell (Starého přístavu), kde se můžete projít po nábřežní promenádě Rambla de Mar.

Jsou tu lavičky, příjemné posezení a na jejím konci se nachází nákupní centrum, za kterým sídlí akvárium Barcelona, jedno z nejlepších v Evropě.

rambla de mar

Port Olímpic

Port Olímpic bylo naše oblíbené místo v Barceloně. Moderní přístav postavený pro olympijské hry v roce 1992, který představuje perfektní kontrast ke starým uličkám v Barri Gotic. Přístav je zaklíněný mezi plážemi Barceloneta a Nova Icària a večer se mění na živou pobřežní promenádu.

park olympic barcelona

Port Olímpic je proslulý svou moderní architekturou, včetně pozoruhodných dvou věží a ikonické sochy “Peix d’Or” od Franka Gehryho, která připomíná třpytivou rybu a stala se dominantou oblasti.

Přes den je to ideální místo pro nenáročné procházky a opalování na nedalekých plážích. Večer si užijte výborné jídlo a živou atmosféru moderního přístavu.

☞ Čtěte podrobného průvodce, co navštívit v Barceloně (vstupné, otevírací doba, jak se dostat).

park olympic

BARCELONA ZA 3 DNY: Park Güell a Montjüic

Itinerář na 3. den v Barceloně

 • Park Güell
 • Palau de la Musica Catalana nebo Casa Vicens
 • Španělské náměstí
 • Montjüic

Park Güell

Park Güell leží na severním okraji Barcelony ve čtvrti Gràcia na kopci, takže vás nemine menší stoupání. Jakmile budete poblíž parku Güell, snadno se už zorientujete podle dalších návštěvníků, kteří do parku směřují.

Park Güell byl postavený jako domov pro rodinu Guellových a několik dalších bohatých rodin. Nikdy ale nebyl zcela dokončený a skončil fiaskem, protože se barcelonská elita nechtěla stěhovat z centra města. V roce 1922 byl park Güell zpřístupněný veřejnosti.

park Güell Barcelona

Desítky let jste se sem mohli přijít podívat zadarmo, ale v posledních letech byl natolik navštěvovaný, že musela být omezená kapacita návštěvníků a zavedené vstupné, které odradí davy.

Park se dělí na dvě zóny – monumentální zónu, která je na seznamu světového dědictví UNESCO a obsahuje Gaudího tvorbu, a veřejnou zónu, která je zalesněná a představuje spíš klasický park.

Přímo u vchodu je socha ještěra a chaloupky, které působí jako z pohádky o perníkové chaloupce s cukrovou polevou na střeše. V parku se pak ukrývají další krásná místa, jako je obrovská síň sloupů připomínající zkamenělý les nebo terasa s lavičkami pokrytými barevnou mozaikou a výhledem na město. Uprostřed parku stojí růžový dům, kde kdysi Gaudí žil.

barcelona za 3 dny - park guell

Jak přeskočit fronty do parku Güell?

Park Güell je jedním z míst v Barceloně, kde budete rádi, že jste si rezervovali vstupenky předem. Fronty tu jsou dlouhé a kapacity omezená, takže se ne vždy dostane na všechny.

Běžně se stává, že lidé odcházejí pryč, protože jsou vyprodané všechny vstupenky na několik časů i dní dopředu. Při rezervaci si zvolíte konkrétní čas s časovým oknem půl hodiny, tj. pokud si zvolíte 14 h, musíte přijít mezi 14:00-14:30.

Nejlepší doba na návštěvu je brzy ráno, kdy je tu nejméně lidí a nebudete se tak mačkat s dalšími turisty u nejoblíbenějších míst. Později se sem nahrnou davy a celkový dojem z parku to může narušit.

Jaké je vstupné a otevírací doba parku Güell?

Plné vstupné do parku Güell je 13 € a snížené vstupné 9,50 € pro děti ve věku 7-12 let a seniory nad 65 let. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

Otevřeno je denně v čase 9:30-19:30. Nedoporučuji si kupovat vstupenky na večerní časy, kdy je už tma – park není moc dobře osvětlený.

Rezervujte vstupenky do parku Güell zde.

park Güell Barcelona / co navštívit v Barceloně

Jak se dostat do parku Güell?

 • Metro: Nejjednodušší je jet barcelonským metrem. Nejbližší stanice metra jsou Vallcarca a Lesseps na trase L3 (zelená linka) – doporučuji Lesseps s výstupem na Avinguda del Santuari de Sant Josep de la Muntaya, kde se nachází eskalátory. Z obou těchto stanic je to do parku Güell asi 15-20 minut chůze, přičemž některé úseky jsou do kopce. Cestu do parku označují směrovky.

Autobus: Další pohodlnou možností je autobus. Můžete využít autobusové linky 24, 92, H6 nebo D40, které zastavují v blízkosti parku. Konkrétně linky 24 a 92 nabízejí zastávky v blízkosti hlavního vchodu.

Palau de la Musica Catalana

Palau de la Música Catalana je modernistická budova od architekta Lluíse Domènecha i Montanera, která funguje jako koncertní sál. Je to jediná koncertní síň na světě, která je na seznamu UNESCO.

Budova vás zaujme už zvenčí, ale až vstoupíte dovnitř, začne to pravé představení. Palau de la Música Catalana je honosný, zdobený a možná až kýčovitý.

Palau de la Música Catalana Barcelona

Má nádherné vitráže a světlík hlavního hlediště ve tvaru slzy, který využívá všechny barvy duhy, aby propouštěl denní světlo. To jsou jen některé z magnetů, díky kterým je Palau de la Música zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Kromě návštěvy představení sem můžete zajít na prohlídku bez průvodce nebo s průvodcem, který upozorní na ty nejkrásnější detaily.

Jaká je otevírací doba: Palau de la Música Catalana funguje jako koncertní sál, takže je otevírací doba pro prohlídky omezená v čase 9:00-15:30.

Kolik je vstupné do Palau de la Música Catalana: Plné vstupné stojí 18 €. Rezervujte vstupenky s audioprůvodcem zde. Druhou možností je prohlídka s průvodcem, kterou si užijí i ti, kteří dávají přednost prohlídkám bez průvodce. S průvodcem se totiž dostanete do míst, kam je běžně vstup zakázán.

Palau de la Música Catalana barcelona

Casa Vicens

Alternativou k Palau de la Música Catalana je Casa Vicens.

Casa Vicens se asi nevybaví většině návštěvníkům při pomyšlení na Gaudího díla, ale to je velká škoda. Casa Vicens je totiž prvním dílem Gaudího, je živá, hravá a vykazuje silný maurský vliv. Nám se líbila moc.

casa vicens barcelona

Je obklopená menší zahradou s fontánou, kam se dostanete pouze po zaplacení vstupného. Můžete vystoupat až na střechu a užít si pohled na střechy Barcelony.

Stavba má mozaikové podlahy, pestrobarevné dlaždice a vitráže. Veřejnosti se zpřístupnila až v roce 2019 a od té doby se stává čím dál populárnější.

Jak se dostat: Nejbližší stanice metra je Fontana (linka L3), odkud se vydáte lehce do kopce. Po 5 minutách odbočíte doleva, kde se nachází po pravé straně Casa Vicens.

Jaká je otevírací doba: duben-říjen denně 10:00-20:00, listopad-březen v pondělí 10:00-15:00 a od úterý do neděle 10:00-19:00

Kolik je vstupné do Casa Vicens: Při rezervaci předem jsou vstupenky levnější (plné vstupné 18 €) – rezervujte vstupenky do Casa Vicens.

casa vicens

Španělské náměstí

Španělské náměstí (Plaça d’Espanya) je rušné náměstí a důležitý dopravní uzel v Barceloně, které bylo vybudováno pro Mezinárodní výstavu v roce 1929. Jeho dominantou jsou velké benátské věže, které slouží jako vstupní brána na výstaviště na kopci Montjuïc.

španělské náměstí barcelona

Najdete tu bývalou býčí arénu, kterou přestavěli na nákupní centrum. Můžete projít nákupním centrem až nahoru (nebo vyjet za 1 € proskleným výtahem zvenčí) a pokochat se zdarma okolím.

☞ Čtěte kompletního průvodce dopravou v Barceloně.

barcelona arenas de barcelona

Montjuïc

Od Plaça d’Espanya se vydáme k impozantním benátským věžím Torres Venecianes, které tvoří pomyslný vstup na kopec Monjüic. Ten je opravdu rozlehlý a snadno tu strávíte celý den – zde jsou největší zajímavosti, co můžete vidět na Monjüic:

Národní muzeum katalánské umění

Jako první máte na dohled Národní muzeum katalánské umění (Museu Nacional d´art de Catalunya), zkráceně MNAC. To musí být na seznamu každého, kdo se chce dozvědět víc o katalánské historii a pokochat se jednou z největších románských sbírek na světě.

muzeum katalánská montjuic barcelona
 • Vstupné: základní vstupné včetně terasy stojí 12 €, pouze přístup do paláce a na terasu bez muzea 2 €, do 16 let a nad 65 let je vstup zdarma zdarma
 • Otevírací doba: od května do září úterý-sobota 10:00-20:00 a neděle a svátky 10:00-15:00, od října do dubna úterý-sobota 10:00-18:00 a neděle a svátky 10:00-15:00
 • Jak se tam dostat: stanice metra Espanya (linky L1, L3 a L8) a odtud pár minut směrem ke kopci Montjuïc

Přímo pod muzeem MNAC je Magická fontána, kde se večer koná zvuková a světelná show. Konkrétní časy, kdy fontána hraje, se liší dle období – klikněte pro aktuální časy. Doporučuju přijít o něco dřív, protože tu bývá opravdu plno, tak ať máte dobrý výhled.

Upozornění: Magická fontána je vzhledem k problémům s vodou v Barceloně momentálně mimo provoz už od roku 2023.

Místo fontány se můžete projít přes krásně upravené zahrady, které pokrývají svahy Montjuic.

montjuic barcelona

Fundació Joan Miró

Kousek od Národního muzea katalánského umění sídlí další oblíbené muzeum – Fundació Joan Miró, kde na vás čeká nejlepší sbírka katalánského abstraktního umělce Joana Miró. Sídlí v bílé modernistické budově a kromě barevné sbírky nabízí i skvělý výhled na Barcelonu.

Určitě si nenechte při své návštěvě ujít tapisérii Tapis de la Fundacio, který měří 7,5 m2 a váží tunu.

 • Vstupné: plné vstupné 13 € pro všechny nad 15 let, děti pod 14 let zdarma
 • Otevírací doba: pondělí zavřeno, úterý-sobota 10:00-20:00, neděle 10:00-18:00
 • Jak se tam dostat: stanice metra Paral-lel (linky L2 a L3) a odtud pozemní lanovkou (platí stejné jízdné jako pro metro), popř. pěšky (cca 20 minut)

S turistickou kartou Hola Barcelona můžete neomezeně využívat hromadnou dopravu po celé Barceloně – karta platí pro metro, autobusy, tramvaje, vlaky, pozemní lanovku na Montjuic a dopravu z a na letiště. Karta je k dispozici na 48 až 120 hodin a aktivujete si jí jednoduše prvním použitím.

Alternativou je Barcelona Essentials Pass, která zahrnuje neomezenou dopravu zdarma a vstup do 2 nejoblíbenějších atrakcí v Barceloně – Sagrada Familia a park Güell.

Poble Espanyol

Poble Espanyol je další místo, které najdete na Montjüic. Jedná se o architektonické muzeum a skanzen, který představuje typickou španělskou vesnici. Na jednom místě tak můžete vidět nejrůznější oblasti z celého Španělska.

Místo bylo vytvořeno pro mezinárodní výstavu v Barceloně v roce 1929, ale stalo se tak populární, že ho zachovali.

Večer to tu ožívá, jsou tu restaurace a bary. Přes den můžete navštívit řemeslné dílny a malé obchůdky.

 Poble Espanyol Barcelona / co navštívit v Barceloně

Jak se dostat do Poble Espanyol: Poble Espanyol se nachází na úpatí kopce Montjuïc, asi 10 minut chůze od Španělského náměstí (linky metra L1 a L3). Přímo ke vchodu se dostanete taky autobusem (linka 150 jede od Španělského náměstí).

Jaká je otevírací doba: Poble Espanyol je otevřený v pondělí v čase 10:00-20:00 a od úterý do neděle v čase 10:00-00:00.

Kolik je vstupné do Poble Espanyol: Plné vstupné je 13,50 € pro všechny nad 13 let – na místě jsou vstupenky dražší. Rezervujte si vstupenky zde.

Pevnost Montjüic

Pevnost a hrad Montjüic leží na samém vrcholu kopce, takže je odtud nádherný výhled na Barcelonu. Pevnost byla postavená v 17. století, kdy tu vznikla malá pevnost a strážní věž pro obranu města. O staletí později byla po válce o dědictví přestavěná na silnější pevnost do dnešní podoby.

pevnost montjuic barcelona

Později sloužila taky jako vojenské vězení. Dnes tu sídlí vojenské muzeum a v průběhu roku se tady koná řada akcí.

 • Vstupné na pevnost Montjüic: plné vstupné 5 €, snížené 3 €, zdarma do 16 let, první neděli v měsíci a každou neděli po 15. hodině
 • Otevírací doba: 10:00-20:00

Lanovka Telefèric de Montjuïc

K hradu vás čeká strmější výstup nebo se sem dostanete autobusem č. 150 či kabinovou lanovkou Telefèric de Montjuïc. Lanovka startuje ve stanici Parc Montjuïc a zaveze vás až k pevnosti. Směrem nahoru nezastavuje, ale směrem dolů můžete po cestě vystoupit na falších 2 zastávkách.

K této lanovce se dostanete ze stanice metra Para-lel (staví tu linky L2 a L3). V metru pak sledujte zelené značení k pozemní lanovce, kde platí stejný tarif jako pro ostatní MHD v Barceloně. Pozemní lanovkou se dostanete k dolní stanici kabinové lanovky, kde si už musíte zakoupit jízdenky za speciální jízdné.

kabinová lanovka na Montjuïc Barcelona

Nebo se můžete svézt historickou lanovkou, která vám sice nepomůže překonat celé převýšení na kopec Montjuïc, ale výhledy na město, přístav a moře jsou úžasné. Lanovka totiž startuje na La Barceloneta a pomáhá překonat část kopce.

Historická lanovka patří k nejoblíbenějším atrakcím v Barceloně a stojí se tu dlouhé fronty. Přijďte ráno či naopak později odpoledne nebo si rezervujte jízdenky předem.

Ubytování v Barceloně

 • Hotel Acta Voraport – moderní a nově zařízený hotel s bazénem, kousek od pláže i metra
 • Motel One Barcelona-Ciutadella – jeden z nejlepších hotelů v Barceloně a navíc za dobrou cenu; strategická poloha u Vítězného oblouku a parku Ciutadella
 • Leonardo Royal Hotel – stylový hotel se střešním bazénem za výbornou cenu a s dobrou dostupností na letiště
 • Hotel Ronda House – útulný a moderní hotel s dobrou kvalitou služeb v centru města
 • Hotel ibis Styles má skvělý poměr ceny a kvality; ideální ubytování pro páry i rodiny s dětmi (rodinné pokoje i dětský koutek)
barcelona ubytování
Hotel Acta Voraport

Ubytování s bazénem kousek od pláže

barcelona ubytování
Motel One Barcelona

Skvělý poměr ceny a kvality v centru města

ubytování barcelona
Leonardo Royal Hotel

Ubytování se střešním bazénem za výhodnou cenu

ubytování barcelona
Hotel Ronda House

Levné a útulné ubytování v centru města

Jak ušetřit v Barceloně za vstupné do památek?

Jednou z možností, jak ušetřit ve většině velkých měst, jsou turistické karty. I Barcelona je má. První z nich je Barcelona Pass, se kterou získáte zdarma vstup do více než 35 míst v Barceloně. Patří sem bazilika Sagrada Familia, park Güell, Casa Batlló, akvárium, ZOO, plavba lodí, vyhlídkový autobus a další.

Barcelona Pass si můžete koupit na vybraný počet dní nebo podle počtu atrakcí. Záleží, co vše plánujete navštívit, ale podle našich zkušeností i zpětné vazby může Barcelona Pass pomoct výrazně ušetřit.

Další turistickou kartou je Barcelona Card, kterou využijete ale spíš se staršími dětmi. Barcelona Card zahrnuje zdarma vstup do více než 25 muzeí ve městě, slevy do dalších míst v Barceloně a neomezenou dopravu zdarma.

Více o Barcelona Pass a Barcelona Card najdete v samostatném článku včetně dalších tipů, jak ušetřit v Barceloně.

barcelona la barceloneta

Jak si užít Barcelonu na 3 dny

 • Spousta míst se nachází v centru města a jsou snadno dostupná. Pro vzdálenější místa využijte metro nebo autobusy, podél pláží tramvaje – doprava je bezpečná a spolehlivá.
 • Cestujte neomezeně veřejnou dopravou s kartou Hola BCN, která zahrnuje metro z letiště, autobusy, vlaky a pozemní lanovky.
 • Barcelona je velká, ale z části se dá prochodit pěšky – objevíte různé čtvrti, kdy každá má zcela jinou atmosféru.
 • Rezervujte si vstupenky na nejoblíbenější památky v Barceloně včas. Barcelona je extrémně populární a vstupenky mohou být vyprodané nebo se na místě tvoří dlouhé fronty.
 • Dávejte si pozor na věci před kapsáři – především na La Rambla, u Sagrada Familia a dalších podobně exponovaných míst.
 • Zajděte na paellu, mořské plody nebo do tapas baru. Ty nejlepší místa jsou trochu skrytá za rohem a stojí se tu fronty, ale stojí to za to.
 • Plánujete navštívit více placených památek, muzeí a atrakcí? Pořiďte si turistickou kartu – na výběr je Barcelona Pass, Barcelona Explorer Pass nebo Barcelona Card. Více informací najdete v samostatném článku, jak ušetřit v Barceloně.

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byl náš itinerář, jak si užít Barcelonu za 3 dny. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Barceloně

BARCELONA ITINERÁŘ: Podívejte se na popis a mapu trasy, jak strávit 4 dny v Barceloně. V samostatném článku se dozvíte tipy na nejkrásnější místa a atrakce, co navštívit v Barceloně nebo co dělat v Barceloně zdarma.

Připravili jsme taky samostatný článek, jak navštívit Sagrada Familia (zajímavosti, jak se vyhnout frontám, vstupné atd.). V samostatném článku sdílíme tipy, co navštívit v Barceloně s dětmi.

BARCELONA PRŮVODCE: Zde je podrobný průvodce dopravou v Barceloně. Kde se ubytovat jsme sepsali v tipech na nejlepší ubytování v Barceloně (nejlepší oblasti a hotely). V dalším článku sdílíme tipy, jak ušetřit v Barceloně.

Zde jsou možnosti, jak se dostat z letiště Barcelona – El Prat do centra.

ŠPANĚLSKO: V našem seznamu o nejkrásnějších místech Španělska přinášíme tipy, co navštívit ve Španělsku.

4 názory na “BARCELONA ZA 3 DNY: itinerář a tipy, co v Barceloně vidět”

 1. Dobrý den,

  ráda bych se Vás zeptala, pokud se rozhodnu zakoupit turistickou kartu Barcelona card či Barcelona pass (ty se aktivují až prvním použitím). Jak to funguje v případě, že chci zakoupit online vstupenky na některé atrakce, které budu mít v rámci turistické karty slevu či vstupné zdarma. Zadává se ta turistická karta někde při rezervaci vstupenky, aby se zohlednila sleva či vstupné zdarma?

  Děkuji mnohokrát předem, informace zde máte krásně a přehledně zpracované, možná se ptám hloupě, nemám tak velké zkušenosti. Adéla

  1. Dobrý den,

   určitě se neptáte hloupě, každá karta a město to má trochu jinak. S Barcelona Card ukážete na místě, s Barcelona Pass je někde potřeba rezervace předem – zde odkaz, kam se musí dělat rezervace předem. Bohužel na jiná místa rezervace předem možná není, až na místě ukážete kartu.

   Pokud bude ještě něco nejasné, dejte vědět :).

   1. Dobrý den vážení
    Právě jsem se vrátila z Barcelony. Díky Vám a Vašim postřehům vybaveni vstupenkami včas nakoupenými a krásnými zážitky oblaženi. Stáli jsme v 9 od ráno u Sagrada family a těšili se. Lidé kolem sháněli lístky….nejsou 14 dnů dopředu vyprodáno. My si užili atmosféru. Prostě nádhera.
    Pro mě však nejkrásnější zážitek v Palau de la Música Catalana. I s hudební produkcí, úžasné, krásné, dech beroucí.
    Tak Vám velice děkuji a přeji hodně štěstí na cestách…..
    ….a já jdu chystat další výlet. Eva K S

    1. Dobrý večer Evi,

     nádhera, udělala jste nám zprávou velkou radost :).

     Moc děkujeme a ať se daří nejen na cestách.

     Blanka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *