BARCELONA ZA 3 DNY: itinerář a tipy, co v Barceloně vidět

Barcelona za 3 dny

Plánujete navštívit město Barcelona na 3 dny? Při plánování vám pomůže itinerář a průvodce nejkrásnějšími místy, co vidět v Barceloně za 3 dny včetně přehledné mapy.

Obsah článku:

Barcelona

Barcelona je hlavním městem Katalánska a po Madridu druhé největší město Španělska. Pro spoustu turistů je taky snadněji dostupná než Madrid, protože leží poblíž francouzských hranic. Je to nádherné kosmopolitní město, které patří k nejnavštěvovanějším městům v Evropě.

K jejímu největšímu rozvoji přispělo hostování olympijských her v roce 1992, od kterého se začala Barcelona potýkat s větší a větší turistikou. Ta je v současné době tak nadměrná, že musí být na některých místech počet návštěvníků limitován a je důležité rezervovat si vstupenky předem.

Historie Barcelony sahá až do 3. století před naším letopočtem. Díky dlouhé historii je Barcelona různorodá. Uvidíte římské pozůstatky už z dob starověku i modernistické stavby z 19. a 20. století.

V Barceloně se budete cítit skvěle. A může za to nejen přímořský vánek a písčité pláže. Zdejší lidé jsou totiž přátelští a atmosféra je sousedská a živá. Vřelost místních pocítíte především při návštěvě Barcelony s dětmi, protože místní své děti berou všude.

Dá se navštívit Barcelona za 3 dny?

Barcelona je rozlehlé a kosmopolitní město, na které potřebujete minimálně 3 celé dny. Doporučovala bych tu strávit klidně týden, pokud si chcete udělat výlet do okolí nebo strávit nějaký čas na pláži.

Na návštěvu nejkrásnějších míst v Barceloně budou ale 3 dny stačit. Uvidíte to, kvůli čemu sem jezdí miliony návštěvníků ročně – baziliku Sagrada Familia, park Güell, Casa Batlló, Barcelonskou katedrálu s Gotickou čtvrtí nebo zdejší promenádu. Užijete si krásné výhledy, pokocháte tvorbou Gaudího a ochutnáte výborné tapas. A mnohem víc.

Podrobný itinerář vás provede místy, co vidět v Barceloně za 3 dny.

Barcelona za 3 dny / Montjüic
výhled z Montjüic

Jak si užít Barcelonu za 3 dny?

Choďte pěšky

Trasy na jednotlivé dny jsou naplánované tak, aby se daly projít z velké části pěšky. Díky tomu nestrávíte v metru víc času, než musíte.

Navíc při procházkách městem poznáte lépe místní kulturu. Uvidíte, čím se jednotlivé čtvrti odlišují a jak je Barcelona různorodá. To jsou přesně důvody, proč se vždy snažíme ve městech co nejvíc prochodit pěšky a doslova prošmejdit každý kout. 

Ubytujte se strategicky

Barcelona je rozlehlá a pokud máte na její návštěvu jen 3 dny, nechcete strávit na cestě do centra hodinu. Navíc každá čtvrť je jiná. Některé jsou klidnější a vhodné pro rodiny s dětmi, centrum kolem La Rambla je zase hlučnější a žije to tu až do rána. Tipy na ubytování v Barceloně najdete na konci tohoto průvodce.

Motel One je jedním z nejlepších hotelů v Barceloně – skvělý poměr kvality a služeb, strategická poloha u Vítězného oblouku kousek od památek i pláže a navíc za dostupnou cenu. Pokud hledáte hotel u pláže, skvělou volbou je hotel Acta Voraport. Co se týká levného ubytování v centru, v hotel River získáte dobré služby za nízkou cenu.

Ušetřete za vstupné a dopravu

Barcelona nabízí několik možností, jak ušetřit za vstupné do památek a muzeí nebo za dopravu:

 • Barcelona Card – oficiální barcelonská karta, se kterou můžete neomezeně cestovat po Barceloně, navštívit zdarma muzea nebo získat slevu do většiny památek. Délku platnosti (3, 4 nebo 5 dní) si můžete sami zvolit.
 • Barcelona Pass – turistická karta, se kterou získáte neomezený vstup do více než 35 památek v Barceloně. Volíte si počet dní nebo počet atrakcí.
 • Hola BCN – karta, která vám umožňuje neomezeně cestovat po předem vybraný počet dní. Na rozdíl od T-Casual platí i pro metro z letiště. Cena karty se liší dle platnosti – 48 hodin za 16,40 €, 72 h za 23,80 €, 96 h za 31 € a 120 h za 38,20 €.
 • Jízdenka T-Casual na 10 jízd od 7,95 € (cena podle počtu zón) – 1 jízda má platnost 75 minut a maximálně 3 přestupy (žádný nesmí být zpáteční). Platí pro MHD v Barceloně kromě metra na letiště (linka L9S). Jízdenku si můžete koupit v červeném automatu v metru nebo u vchodu k nádraží na letišti.
Automaty na lístky

Rezervujte si vstupenky předem

Barcelona je jedno z nejnavštěvovanějších měst v Evropě. Fronty jsou tady opravdu dlouhé a na několika místech je taky omezená kapacita.

Pokud můžete, rezervujte si vstupenky předem. Na místě jen oskenujete lístek v mobilu nebo ukážete email se vstupenkou (popř. si ho můžete vytisknout, pokud je vám to příjemnější).

Navíc někdy vychází vstupenky při objednání předem levněji. V případě potřeby se dají většinou stornovat do 24 hodin předem zdarma.

Vstupenky s přeskočením fronty: park Guëll bazilika Sagrada Familia Casa Battló

Co navštívit a vidět v Barceloně za 3 dny?

Itinerář pro Barcelonu je vytvořený tak, aby bylo v každém dni od všeho něco. Památky, muzea, parky a bloudění v barcelonských uličkách.

Místa leží poblíž sebe, abyste nemuseli využívat barcelonské metro nebo autobusy víc, než je potřeba.

Při plánování vám pomůže mapa, kde jsou vyznačené trasy pro jednotlivé dny. Mapu si můžete stáhnout do PC nebo mobilu a upravit si jí podle svých představ. Na konci článku pak najdete celkovou mapu Barcelony se všemi místy, ke kterým najdete popis v článku, co navštívit v Barceloně.

Mapa trasy, co vidět v Barceloně za 3 dny

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu trasy v Barceloně. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci pro město Barcelona za 3 dny. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Barcelona za 3 dny: Sagrada Familia a park Guell

Itinerář na 1. den v Barceloně

 • Bazilika Sagrada Familia
 • Nemocnice Sant Pau
 • Park Güell
 • Vítězný oblouk a Parc de la Ciutadella
 • Čtvrť El Born a bazilika Santa Maria del Mar

Chrám Sagrada Familia

Hned z úvodu začneme ikonou Barcelony. Chrám Sagrada Familia je nejznámějším dílem katalánského umělce Antoni Gaudího. Staví se už téměř 150 let a ještě pár let se stavět bude.

Důvodem je financování stavby, které probíhá výhradně ze vstupného do Sagrada Familia a příspěvků veřejnosti. Svým vstupným tak přispějete k dokončení stavby, které je prozatím stanovené na rok 2026 ke 100. výročí smrti Gaudího.

Pokud v Katalánsku něco trvá příliš dlouho, místní říkají, že je to jako Sagrada Familia.

Barcelona za 3 dny: Sagrada Familia

Vyhraďte si na návštěvu baziliky klidně 2 hodiny. Je tu tolik detailů, které je potřeba prozkoumat. Salvador Dalí jí nazval děsivou a jedlou krásou.

Ještě než vstoupíte dovnitř, musíte si prohlédnout její exteriér. Bazilika Sagrada Familia má totiž 3 různé fasády, kdy každá z nich je tematicky věnovaná jiné kapitole Kristova života. Jakmile vstoupíte dovnitř, budete si připadat jako v lese.

A to je přesně to, co Gaudí zamýšlel při návrhu stavby. Sagrada Familia měla představovat únik do přírody. 36 sloupů různých výšek a šířky představují stromy s větvemi a listy a okna z barevného skla filtrují světlo v celém barevném spektru.

fasáda Umučení Sagrada Familia Barcelona
Jak přeskočit fronty do Sagrada Familia?

Sagrada Familia je nádherná. Pokud byste se měli podívat jen do jedné památky v Barceloně, musí to být Sagrada Familia. Co už není tak hezké, jsou fronty. Především v hlavní sezóně (cca od dubna do podzimu) se můžou fronty dost prodloužit.

Z toho důvodu je lepší přijít mimo nejvytíženější časy a naplánovat si návštěvu na ráno nebo později odpoledne. Navíc si můžete udělat ikonickou fotku baziliky před jezírkem bez davů kolem vás.

Upozornění: Vstupenky do Sagrada Familia si musíte zakoupit online – na výběr je vstupenka do baziliky nebo návštěva baziliky s přístupem do věže. Vstupenky si poté stáhnete do mobilu nebo si je můžete vytisknout. Při vstupu pak jen nasnímáte QR kód ze vstupenky a po bezpečnostní kontrole můžete vstoupit dovnitř.

Vstup do Sagrada Familia je taky součástí Barcelona Pass v rámci prohlídky s průvodcem. Při prohlídce se dozvíte další zajímavosti a objevíte detaily, kterých byste si možná jinak ani nevšimli (je toho tolik k vidění).

Při vstupu taky myslete na to, že se jedná o náboženskou stavbu a měli byste mít přikrytá ramena a kolena. Chrám Sagrada Familia se otevírá veřejnosti už v 9 hodin ráno.

Jaká je otevírací doba Sagrada Familia:

 • duben-září 9:00-20:00
 • březen a říjen 9:00-19:00
 • listopad-únor 9:00-18:00
 • v neděli vždy otevřeno až od 10:30

Kolik je vstupné do Sagrada Familia:

 • Plné vstupné je 32,50 €
 • Snížené vstupné 31,20 € pro děti a mladé 11-29 let a studenty
 • Snížené vstupné 27,30 € pro seniory nad 65 let
 • Děti do 11 let mají vstup zdarma

Upozornění: Vstupenky do Sagrada Familia si musíte zakoupit online – na výběr je vstupenka do baziliky nebo návštěva baziliky s přístupem do věže. Vstupenky si poté stáhnete do mobilu nebo si je můžete vytisknout. Při vstupu pak jen nasnímáte QR kód ze vstupenky a po bezpečnostní kontrole můžete vstoupit dovnitř.

Nemocnice Sant Pau

Nemocnice Sant Pau (Recinte Modernista Sant Pau) představuje bývalou veřejnou nemocnici, která sídlila v extravagantním secesním komplexu se spoustou kování, mozaik, vitráží a soch. Komplex se skládá z 27 pavilonů, které jsou zakončené ikonickými zlatými kopulemi.

nemocnice Sant Pau Barcelona za 3 dny

Nemocnice Sant Pau se otevřela veřejnosti až před pár lety (do roku 2009 stále fungovala jako zdravotní zařízení). Její popularita roste každým rokem. A není divu.

Recinte Modernista Sant Pau je mistrovským dílem Lluíse Domènecha i Montaner a stala se jednou z prvních památek UNESCO v Barceloně. Můžete se tu procházet a jen se kochat nejspíš tím neokázalejším nemocničním komplexem na světě.

K nemocnici Sant Pau se dostanete od Sagrada Familia po pěší třídě Avinguda de Gaudí asi za 10 minut. Třídu lemují historické domy, obchody a restaurace. Je čas na jídlo? Zajděte na tapas nebo jinou španělskou pochoutku do Sagradas Tapas, kde otevírají už v 11 hodin. Kousek od nemocnice Sant Pau mají výbornou italskou kuchyni v restauraci BelleBuòn (otevírají ve 13 h).

Jaká je otevírací doba:

 • duben-říjen 10:00-18:30
 • listopad-březen 10:00-17:00

Kolik je vstupné do Recinte Modernista de Sant Pau:

 • Plné vstupné je 16 € pro všechny ve věku 30-64 let
 • Snížené vstupné 11,20 € pro mladé 12-29 let, seniory nad 65 let, ZTP s postižením pod 65 %
 • Vstup zdarma pro děti do 11 let a ZTP s postižením nad 65 %
 • Vstupenky: Rezervujte si vstupenky do Sant Pau.

Park Güell

Park Güell leží na severním okraji Barcelony. Je trochu bokem od hlavních atrakcí města, ale od nemocnice Sant Pau je relativně blízko. Dá se sem dojít pěšky za necelou půl hodinku.

Po cestě budete procházet méně turistickými oblastmi Barcelony a můžete tak lépe nasát místní atmosféru.

park Güell Barcelona

Park leží ve čtvrti Gràcia na kopci, takže vás nemine menší stoupání (taky v případě jízdy autobusem nebo metrem vás čeká posledních 10-15 minut pěšky do kopce; nejbližší spoje zjistíte na Google mapách). Jakmile budete poblíž parku Güell, snadno se už zorientujete podle dalších návštěvníků, kteří do parku směřují.

Park Güell byl postavený jako domov pro rodinu Guellových a několik dalších bohatých rodin. Nikdy ale nebyl zcela dokončený a skončil fiaskem, protože se barcelonská elita nechtěla stěhovat z centra města. V roce 1922 byl park Güell zpřístupněný veřejnosti.

Desítky let jste se sem mohli přijít podívat zadarmo, ale v posledních letech byl natolik navštěvovaný, že musela být omezená kapacita návštěvníků a zavedené vstupné, které odradí davy.

Park Güell Barcelona / Barcelona za 3 dny / co vidět v Barceloně za 3 dny

Park se dělí na dvě zóny – monumentální zónu, která je na seznamu světového dědictví UNESCO a obsahuje Gaudího tvorbu, a veřejnou zónu, která je zalesněná a představuje spíš klasický park.

Přímo u vchodu je socha ještěra a chaloupky, které působí jako z pohádky o perníkové chaloupce s cukrovou polevou na střeše. V parku se pak ukrývají další krásná místa, jako je obrovská síň sloupů připomínající zkamenělý les nebo terasa s lavičkami pokrytými barevnou mozaikou a výhledem na město. Uprostřed parku stojí růžový dům, kde kdysi Gaudí žil.

Jak přeskočit fronty do parku Güell?

Park Güell je jedním z míst v Barceloně, kde si určitě rezervujte vstupenku předem. Fronty sem jsou dlouhé a díky omezené kapacitě se na místě nedostane na všechny návštěvníky.

Běžně se stává, že lidé odcházejí pryč, protože jsou vyprodané všechny vstupenky na několik časů i dní dopředu. Při rezervaci si zvolíte konkrétní čas s časovým oknem půl hodiny, tj. pokud si zvolíte 14 h, musíte přijít mezi 14:00-14:30.

 • Vstupné do parku Güell: dospělí 13 €, děti 7-12 let a senioři nad 65 let 9,50 €, děti do 6 let zdarma; na místě dlouhé fronty a počet návštěvníků limitován; vstupenky vyprodané i několik dní dopředu
 • Vstupenky: Kliknutím sem si zakoupíte vstupenky s přeskočením fronty.
 • Otevírací doba parku Güell: 9:30-19:30

Rezervujte si vstupenky na nejoblíbenější památky v Barceloně:

Vítězný oblouk

Park Güell leží mimo centrum města, takže si odtud bereme místní dopravu a jedeme k Vítěznému oblouku (Arc de Triomf).

Jednou z možností, jak se dostat k Vítěznému oblouku, je sejít od parku Güell k zastávce metra (linky L3 nebo L4 na Plaça de Catalunya a odtud asi 10 minut pěšky) nebo autobusu (V19 přímo k Arc de Triomf). Cesta trvá asi půl hodinky v obou případech.

Vítězný oblouk Barcelona / Barcelona za 3 dny / co vidět v Barceloně za 3 dny

Vítězný oblouk v Barceloně se liší od Vítězného oblouku v Paříži nebo v jiných městech. Je totiž z červených cihel.

Prohlédněte si ho zblízka a uvidíte reliéfy o zemědělství, umění a obchodu. Arc de Triomf stojí na třídě Passeig de San Joan a je vstupní bránou do modernější částí Barcelony.

Tip: Plánujete navštívit více placených památek, muzeí a atrakcí? Pořiďte si Barcelona Pass. Jedná se o turistickou kartu, se kterou máte vstup zdarma do více než 35 míst v Barceloně včetně Sagrada Familia, park Güell, Casa Batlló, La Pedrera nebo Camp Nou. V itineráři níže jsem u každého místa poznamenala, zda je součástí Barcelona Pass pro snadnější orientaci, co vše karta zahrnuje. Více informací se dočtete v samostatném článku.

Parc de la Ciutadella

Vítězný oblouk tvoří vchod do největšího barcelonského parku Parc de la Ciutadella. Můžete se tu jen tak procházet, sledovat pouliční umělce nebo obdivovat krásné budovy včetně katalánského parlamentu.

Barcelona za 3 dny / co vidět v Barceloně za 3 dny / Parc de la Ciutadella
Barcelona za 3 dny / co vidět v Barceloně za 3 dny / Parc de la Ciutadella

Jakmile vstoupíte do parku, po pravé straně uvidíte krásnou budovu Castell dels Tres Dragons. Vydáte se doleva a po pár minutách dojdete ke slavné barokní kašně, kterou navrhl Josepa Fontseré i Mestrès s mladým Gaudím.

 • Vstupné: Zdarma
 • Otevírací doba: 10:00-22:30

Čtvrť El Born

Picasso muzeum / Barcelona za 3 dny / co vidět v Barceloně za 3 dny
Picassovo muzeum

El Born je živá čtvrť se středověkými ulicemi, skvělými restauracemi, značkovými butiky a tou správnou atmosférou.

Najdete tu taky jedny z nejlepších muzeí v Barceloně. Tím vůbec nejlepším je Picassovo muzeum s největší sbírkou malíře Picassa na světě (sám umělec daroval asi 800 svých děl; celkem je tu přes 3000 děl).

Muzeum sídlí ve středověkých kamenných budovách a je otevřené až do 8 h večer, pokud máte ještě v závěru dne chuť prohlédnout si další umění.

 • Vstupné do Picassova muzea: dospělí 12 €, mládež 18-25 let a senioři nad 65 let 7 €; zdarma 1. neděli v měsíci a každý čtvrtek po 17 h; omezená kapacita – doporučuje se rezervace předem a to i ve dnech zdarma; KOUPIT VSTUPENKY
 • Otevírací doba: PO zavřeno, ÚT-NE 10:00-20:00

Máte radši současné pouliční umění? Zajděte do muzea Moco. Jeho další pobočka je v Evropě jen v Amsterdamu a v obou městech určitě stojí za to. Je to zase něco zcela jiného, než jste možná zvyklí. Pokud máte rádi Banksyho, tady si přijdete na své.

 • Vstupné do muzea Moco: dospělí 17,50 €, děti 10-17 let a studenti 12,50 €, děti pod 9 let zdarma; KOUPIT VSTUPENKY
 • Otevírací doba: PO-ČT 9:00-19:00, PÁ-NE 9:00-20:00

Kostel Santa Maria del Mar

Kostel Santa Maria del Mar je pomyslnou třešinkou čtvrti El Born a dokonalým příkladem katalánské gotiky. Je impozantní a má nádherné detaily. Na rozdíl od jiných náboženských staveb byl kostel Santa Maria del Mar postavený místními obyvateli.

kostel Santa Maria del Mar Barcelona

Přímo za kostelem začíná pěší třída Passeig del Born, kde se kdysi odehrávaly souboje středověkých rytířů. Právě proto dnes celá čtvrť nese název El Born. Passeig del Born je lemovaná stromy a historickými budovami.

V okolí je několik skvělých tapas barů i katalánských restaurací, kde se můžete najíst. Jen pozor na otevírací dobu, protože některé restaurace mají na večer zavřeno a otevírají až mezi 18-20 h (stejně jako jinde v Barceloně).

 • Vstupné do baziliky Santa Maria del Mar: 5 €, 10 € včetně vstupu do věží a terasy
 • Otevírací doba: Pondělí-sobota 9:00-13:00 a 17:00-20:30, neděle 10:00-14:00 a 17:00-20:00

Barcelona za 3 dny: Passeig de Gràcia a Gotická čtvrť

Itinerář na 2. den v Barceloně

 • Casa Milà – La Pedrera
 • Casa Batlló
 • Katalánské náměstí
 • Gotická čtvrť
 • La Rambla

Casa Milà – La Pedrera

Barcelona má dvě nejznámější třídy – La Rambla a Passeig de Gràcia. Pro Katalánce je důležitá především Passeig de Gràcia, která je hlavní obchodní tepnou města.

A právě tady dnes začínáme, protože třída je lemovaná nádhernými modernistickými budovami.

První z nich je Casa Milà – La Pedrera, která je jednou z nejznámějších staveb v Barceloně a dalším dílem Gaudího.

Casa MIla La Pedrera / Barcelona za 3 dny / co vidět v Barceloně za 3 dny

Hned na první pohled vás zaujme vlnící se fasádou, která napodobuje nedalekou horu Montserrat. Balkóny zdobí hojně omotaný kov a ze střechy vykukují netradiční komíny.

Uvnitř Casa Milà můžete obdivovat interiér a vystoupat až na střechu, odkud je skvělý výhled na město. La Pedrera byla posledním dílem Gaudího před chrámem Sagrada Familia.

Casa MIla La Pedrera / Barcelona za 3 dny / co vidět v Barceloně za 3 dny

Jaké je otevírací doba:

 • v sezóně 9:00-20:30, noční prohlídka 20:30-23:00
 • mimo sezónu 9:00-18:30, noční prohlídka 20:40-22:00
 • poslední vstup půl hodiny před koncem otevírací doby

Kolik je vstupné do Casa Milà:

 • Plné vstupné je 27 € na místě a 25 € při rezervaci online
 • Snížené vstupné je 15 € pro děti 7-12 let na místě a 12,50 € při rezervaci online
 • Snížené vstupné je 21,50 € pro studenty a seniory nad 65 let na místě a 19 € při rezervaci online
 • Vstupenky: Rezervujte si vstupenky zde a ušetřete.

Pokračujeme třídou směrem dolů ke Katalánskému náměstí a za pár minut přicházíme k další známé stavbě – Casa Batlló.

Casa Batlló

Casa Batlló zaujme už z dálky svými barvami a vitrážemi. V minulosti se jednalo o nudný bytový dům, který Gaudí dostal za úkol oživit. Na první pohled uvidíte, že měl ve své tvorbě zcela volnou ruku.

Casa batlló Barcelona vstupné / co navštívit v Barceloně

Fasáda zvlněného vzhledu s mozaikovým sklem, keramickými deskami a kamennými sloupy je jen malou ochutnávkou toho, co vás čeká uvnitř. Podmořský svět s vlnícími se stěnami, stropní vzory připomínající mušle a střecha s kaleidoskopickými vzory z rozbitých keramických tašek a skla, které představují páteř zabitého draka.

Casa batlló Barcelona vstupné / co navštívit v Barceloně

Vstupenky nejsou nejlevnější, ale pokud se vám líbí Gaudího tvorba, budete z interiéru Casa Batlló a celkového 10D zážitku nadšení. 

Jaké je otevírací doba Casa Batlló:

 • v sezóně 9:00-20:15
 • mimo sezónu 9:00-18:30

Kolik je vstupné do Casa Batlló:

 • Plné vstupné je 35 € při rezervaci online a 39 € na místě
 • Snížené vstupné 29 € pro děti 12-17 let a studenty a 33 € na místě
 • Snížené vstupné 32 € pro seniory nad 65 let a 36 € na místě
 • Děti do 11 let mají vstup zdarma
 • Vstupenky: Vstupenky jsou při koupi předem výrazně levnější – rezervujte si vstupenky zde.

Jak přeskočit fronty do Casa Batlló: Casa Batlló patří k nejoblíbenějším památkám. Přijďte ráno nebo naopak později odpoledne, abyste se vyhnuli největším davům. Rezervujte si vstupenky předem, protože na místě jsou výrazně dražší.

Casa Amatller

Nalevo od Casa Batlló stojí Casa Amatller. Na rozdíl od Casa Batlló sem zavítá daleko méně turistů. Casa Amatller je dílem architekta Josefa Puiga a je známá svou krásnou fasádou. Tu tvoří středověké věžičky a větve mandloní – z toho Amatller, které v katalánštině znamená mandloň. 

Kam v Barceloně / Barcelona

Rodina Amatller byla v 18. století známá výrobou čokolády. V přízemí domů se nachází obchod s čokoládou Faborit, kde si můžete dát horkou čokoládu Amatller s churros a melindros (a další občerstvení). Prodejna zachovává původní kuchyni budovy jako dekorativní prvek a prodává čokoládové výrobky zabalené v originálních secesních obalech, které značku proslavily. Pokud si chcete dovézt z Barcelony něco dobrého, zajděte sem.

Jaká je otevírací doba: Casa Amatller je otevřená denně v čase 10:00-20:00.

Kolik je vstupné do Casa Amatller:

 • Plné vstupné je 17 €
 • Snížené vstupné je 10 € pro mladé do 30 let
 • Snížené vstupné je 15 € pro seniory nad 65 let
 • Děti do 7 let mají vstup zdarma
 • Vstupenky: Rezervujte vstupenky do Casa Amatller.

Pokračujeme po třídě směrem dolů a procházíme kolem několika dalších krásných budov, jak je Casa Mulleras a o kousek níž Casa Malagrida (obě po pravé straně).

Katalánské náměstí

Katalánské náměstí (Plaça de Catalunya) je centrum Barcelony, které odděluje starou část města od elegantní čtvrti Eixample. Sbíhají se tady 2 nejznámější ulice v Barceloně – La Rambla a Passeig de Gràcia Je tu několik nákupních center, obchody a kavárny.

Můžete tu jen tak sedět na lavičce a pozorovat cvrkot lidí. Kolem náměstí je 6 sousoší, které představují 4 katalánská hlavní města, moudrost a práci.

Barcelona za 3 dny / co vidět v Barceloně za 3 dny / placa de catalunya

Gotická čtvrť

Je kolem poledne a nejvyšší čas vyrazit do Gotické čtvrti (Barri Gotic), kde strávíme zbytek dne. Barri Gotic byla dříve obehnaná městskými zdmi a během nadvlády Římanů a později ve středověku byla srdcem města.

I když je stará 2000 let a je tak nejstarší čtvrtí v Barceloně, spousta budov tady pochází z 19. a 20. století. Pro Gotickou čtvrť jsou typické úzké dlážděné uličky a spousta historických zákoutí, která vás vrátí v čase. Můžete se tu jen tak procházet a kochat se.

Naše tipy, co vidět v Barri Gotic (místa následují po sobě směrem od Katalánského náměstí):

Nástěnná malba Kiss of Freedom

Nástěnná malba Kiss of Freedom vznikla v roce 2014 ke 300. výročí katalánské kapitulace ve Španělské válce o dědictví. Na první pohled vidíte polibek, ale určitě přijďte blíž k malbě.

Tvoří jí totiž spousta malých čtverečků, které posílali místní lidi. Úkolem bylo ztvárnit, co pro Katalánce znamená svoboda.

Barcelona za 3 dny / co vidět v Barceloně za 3 dny / Kiss Barcelona

Malba je trochu zastrčená, ale dostanete sem sem snadno. Od Barcelonské katedrály projdete přes náměstí lehce doleva k budově z cementu, na které jsou Picassovy nákresy.

Určitě jí rozpoznáte mezi ostatními historickými domy na první pohled. Projdete kolem budovy (budovu máte po levé straně) uličkou až k malbě, která je za zahrádkou restaurace.

Barcelonská katedrála

Gotické čtvrti dominuje Barcelonská katedrála, sídlo arcibiskupa, odkud nese název katedrála. Je tak jedinou katedrálou v Barceloně. Její oficiální název je katedrála sv. kříže a sv. Eulálie a místní jí přezdívají Le Seu (v překladu Sídlo).

Barcelonská katedrála

Stavba Barcelonské katedrály začala už ve 4. století a s přestávkami pokračovala až do 13. století. Díky tomu se na ní mísí několik stylů od paleokřesťanských základů, přes románské prvky a gotickou fasádu až po modernistické a renesanční vitráže.

 • Vstupné do Barcelonské katedrály: 9 € nad 12 let; v některé časy přístup zdarma
 • Otevírací doba: pracovní týden 9:30-18:30, SO 9:30-17:30, NE 14:00-17:00 (poslední vstup vždy 45 minut před)

Plaça de Sant Felip Neri

Plaça de Sant Felip Neri je malé náměstí, které vás zasáhne. Dostanete se sem úzkou uličkou od katedrály – půjdete po pravé straně katedrály a odbočíte doprava, až dojdete na malé náměstíčko s barokním kostelem.

Na zdech uvidíte pozůstatky od bomb z občanské války, které tu zabily desítky lidí (převážně dětí, které tu hledaly útočiště).

Plaça del Rei

Úzkou uličkou se dostanete za katedrálu, kde odbočíte doleva k Plaça del Rei. Na náměstí se nachází MUHBA neboli Barcelonské historické muzeum, kde v rámci prohlídky můžete sestoupit do podzemí. Tady se ukrývá staré římské město Barcina, které dříve stálo na místě Barcelony.

Plaça del Rei Barcelona

El Pond del Bisbe

Vraťte se od náměstí Plaça del Rei zpět za katedrálu a pokračujte úzkými uličkami až k mostu El Pont del Bisbe, který spojuje 2 budovy na ulici Carrer del Bisbe. Uličkou dojdete až na otevřené náměstí Plaça de Sant Jaume, kde sídlí katalánská vláda a barcelonská radnice.

El Pond del Bisbe Barcelona

Plaça Reial

Plaça Reial je dalším krásným náměstím v Barri Gotic, které v překladu znamená Královské náměstí. Je známé svými neoklasicistními sloupy a oblouky a uprostřed fontánou Tří grácií s 2 lucernami, které navrhl Gaudí.

Plaça Reial Barcelona

La Rambla

La Rambla je 1,2 km dlouhá pěší třída, která lemuje Gotickou čtvrť a odděluje jí od čtvrti El Raval. Je kousek, takže si sem můžete odběhnout z Gotické čtvrti na trh La Boqueria, až budete mít hlad. Je trochu zastrčený mezi domy (od Katalánského náměstí po pravé straně asi v polovině La Rambla), ale určitě ho nepřehlédnete.

Je šílené turistický, ale přesto se tady dá dobře nakoupit a najíst. V létě se můžete osvěžit ovocnými šťávami a smoothie.

Jiné místo k jídlu bych na La Rambla nedoporučila (jedna restaurace na la Rambla dokonce “vyhrála” titul nejhorší restaurace ve Španělsku). Lepší volbou bude určitě Gotická čtvrť, kde je spousta autentičtějších restaurací.

La Rambla Barcelona
Zajímavosti na La Rambla

Pokud jste fotbalový fanoušek (a nefandíte Real Madrid ?), nenechte si ujít fontánu Canaletes hned na začátku La Rambla.

K místu se váže hezká tradice. U fontány dříve sídlily noviny El Sol a během utkání FC Barcelona se tady shromažďovali fanoušci, protože noviny vyhlašovaly výsledky dříve. Kdykoliv vyhraje Barça velkou cenu, fanoušci sem chodí slavit.

Mezi další zajímavosti na La Rambla patří historická opera Gran Teatre del Liceu nebo mozaika na zemi od umělce Joan Miró v jeho typických barvách (černá, bílá, červená, žlutá, modrá).

Kolem památníku Kryštofa Kolumba (dá se za poplatek vyjít na vyhlídku) dojdete až do Port Vell (Starého přístavu), kde se můžete projít po chodníku na vodě Rambla de Mar. Večer je to tu hezky nasvícené.

La Rambla Barcelona
Barcelona za 3 dny
Výhled z památníku Kryštofa Kolumba na La Rambla

Barcelona za 3 dny: La Barcelonata a Montjüic

Itinerář na 3. den v Barceloně

 • Palau de la Musica Catalana / Casa Vicens
 • La Barcelonata / kopec Montjüic
 • Magická fontána
 • El Raval

Jak už to bývá zvykem, třetí den si necháme trochu otevřený. Ráno můžete navštívit místa, která jsme nestihli předchozí dny. Mé návrhy na další nejkrásnější místa v Barceloně:

Palau de la Música Catalana

Palau de la Música Catalana Barcelona

Palau de la Música Catalana je modernistická budova od architekta Lluíse Domènecha i Montanera, která stále funguje jako koncertní sál. Je to jediná koncertní síň na světě, která je na seznamu UNESCO.

Budova vás zaujme už zvenčí, ale až vstoupíte dovnitř, začne to pravé představení. Palau de la Música Catalana je honosný, zdobený a možná až kýčovitý.

Má nádherné vitráže a světlík hlavního hlediště ve tvaru slzy, který využívá všechny barvy duhy, aby propouštěl denní světlo. To jsou jen některé z magnetů, díky kterým je Palau de la Música zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Kromě návštěvy představení sem můžete zajít na prohlídku bez průvodce nebo s průvodcem, který upozorní na ty nejkrásnější detaily.

Jaká je otevírací doba: Palau de la Música Catalana funguje jako koncertní sál, takže je otevírací doba pro prohlídky omezená v čase 9:00-15:30.

Kolik je vstupné do Palau de la Música Catalana: Plné vstupné stojí 16 €, popř. 20 € s průvodcem, se kterým si poslechnete zdejší varhany. Rezervujte vstupenky zde.

Casa Vicens

Casa Vicens / Barcelona za 3 dny

Casa Vicens se asi nevybaví většině návštěvníkům při pomyšlení na Gaudího díla, ale to je velká škoda. Casa Vicens je totiž prvním dílem Gaudího, je živá, hravá a vykazuje silný maurský vliv.

Má mozaikové podlahy, pestrobarevné dlaždice a vitráže. Veřejnosti se zpřístupnila až v roce 2019 a od té doby se stává čím dál populárnější. Kousek od Casa Vicens staví zelená linka metra L3 (stanice Fontana).

Tip: Doporučuji rezervovat vstupenky předem – ušetříte 2 €. Vstupenku pak jen stačí ukázat v emailu v mobilu nebo si jí vytisknout, pokud máte radši něco v ruce.

Jaká je otevírací doba:

 • duben-říjen denně 10:00-20:00
 • listopad-březen v pondělí 10:00-15:00 a od úterý do neděle 10:00-19:00

Kolik je vstupné do Casa Vicens:

 • Plné vstupné je 18 € při rezervaci online
 • Snížené vstupné 16 € pro studenty nad 12 let a seniory nad 65 let při rezervaci online
 • Děti do 11 let mají vstup zdarma
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Vstupenky: Při rezervaci předem jsou vstupenky levnější – rezervujte vstupenky do Casa Vicens.

Camp Nou

Camp Nou Barcelona

Jste fotbaloví fanoušci? Pak si možná budete chtít udělat cestu k největšímu fotbalovému stadionu v Evropě, kam se vejde až 100 tisíc lidí – stadionu Camp Nou. Máte dvě možnosti, jak se sem dostat:

 • Zajděte na fotbalové utkání – v předprodeji se dají sehnat lístky na méně známé i známější rivaly, jako je už zmíněný Real Madrid. Měla jsem možnost navštívit utkání s Villarreal a stálo to za to, takže atmosféra v případě větších rivalů musí být nejen pro fanouška jedinečná.
 • Prohlídněte si stadion v rámci prohlídky – dostanete se do míst, kde sedí televizní a rozhlasové stanice, omrknete zákulisí včetně šaten, tiskové místnosti, tunelů hráčů apod. Součástí jsou multimediální a interaktivní výstavy.
 • Vstupné na prohlídku a do muzea: na místě dospělí 31,5 €; online: dospělí 28 €, děti 4 – 10 let a senioři nad 71 let 21 €; lepší rezervovat předem – levnější vstupenky
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Otevírací doba: 2. 5.-16. 10. 9:30-19:00, 1. 11-19. 12. 10:00-18:00 (v neděli 10:00-15:00), 20. 12.-9. 1. 10:00-19:00, 10. 1.-1. 5. 10:00-18:00 (v neděli 10:00-15:00)
 • Jak se dostat ke stadionu Camp Nou: stanice metra Palau Reial nebo Les Corts (linka L3), popř. stanice metra Collblanc nebo Badal (linka L5)

La Barcelonata

Málokteré město v Evropě má tak dobrý přístup k moři jako Barcelona. Navštívit Barcelonu a neprojít si zdejší slavnou promenádu kolem pláže La Barcelonata by byla velká škoda. A to kdykoliv v průběhu roku. La Barcelonata je uměle vytvořená pláž k olympijským hrám v roce 1992.

Dříve se jednalo o menší rybářskou vesnici, která se po olympijským hrách změnila k nepoznání. Palmy, výhledy na mrakodrapy a odpočívající místní i turisté. Můžete tu strávit odpoledne nebo se tu jen projít.

LA BArcelonata Barcelona

Kopec Monjüic

Druhou variantou, jak strávit odpoledne třetí den v Barceloně, je kopec Monjüic. Ten ukrývá spoustu zajímavých míst a je ideálním místem k procházkám, výhledům na město a nasávání umění. Naše tipy, co vidět na Monjüic:

Španělské náměstí

Doporučuju vystoupit na Španělském náměstí (Plaça d’Espanya), rozlehlém a rušném náměstí, které je druhým nejdůležitějším v Barceloně. Najdete tu bývalou býčí arénu, kterou přestavěli na nákupní centrum. Můžete vyjít až nahoru (nebo vyjet za drobný poplatek výtahem) a pokochat se okolím.

Od Plaça d’Espanya se vydáte k impozantním benátským věžím Torres Venecianes, které tvoří pomyslný vstup na kopec Monjüic.

Plaça d'Espanya Barcelona
Benátské věže a za nimi Monjüic a muzeum MNAC – pohled od býčí arény
Národní muzeum katalánské umění

Jako první máte na dohled Národní muzeum katalánské umění (Museu Nacional d´art de Catalunya), zkráceně MNAC. To musí být na seznamu každého, kdo se chce dozvědět víc o katalánské historii a pokochat se jednou z největších románských sbírek na světě.

Montjuic Barcelona
 • Vstupné: základní vstupné včetně terasy stojí 12 €, pouze přístup do paláce a na terasu bez muzea 2 €, do 16 let a nad 65 let je vstup zdarma zdarma
 • Otevírací doba: od května do září úterý-sobota 10:00-20:00 a neděle a svátky 10:00-15:00, od října do dubna úterý-sobota 10:00-18:00 a neděle a svátky 10:00-15:00
 • Jak se tam dostat: stanice metra Espanya (linky L1, L3 a L8) a odtud pár minut směrem ke kopci Montjuïc

JAK SE DOSTAT Z LETIŠTĚ DO CENTRA: Z letiště vyjíždí speciální linka metra L9S, kterou se dostanete na Španělské náměstí za 20 minut. Lístek si koupíte v automatu (5,15 €) nebo můžete využít kartu Hola BCN, která zahrnuje neomezenou dopravu v Barceloně. Druhou možností je autobus Aerobús (přímo na letišti uvidíte značení), který jezdí nepřetržitě i v noci a za 30 minut vás vysadí v úplném centrum na Katalánském náměstí.

Magická fontána

Přímo pod muzeem MNAC je Magická fontána, kde se večer koná zvuková a světelná show. Konkrétní časy, kdy fontána hraje, se liší dle období – klikněte pro aktuální časy. Doporučuju přijít o něco dřív, protože tu bývá opravdu plno, tak ať máte dobrý výhled.

Upozornění: Magická fontána je vzhledem k problémům s vodou v Barceloně momentálně mimo provoz až do odvolání (platné v roce 2023).

Magická fontána Barcelona
Pohled na Magickou fontánu z MNAC
Fundació Joan Miró

Kousek od Národního muzea katalánského umění sídlí další oblíbené muzeum – Fundació Joan Miró, kde na vás čeká nejlepší sbírka katalánského abstraktního umělce Joana Miró. Sídlí v bílé modernistické budově a kromě barevné sbírky nabízí i skvělý výhled na Barcelonu.

Určitě si nenechte při své návštěvě ujít tapisérii Tapis de la Fundacio, který měří 7,5 m2 a váží tunu.

 • Vstupné: plné vstupné 13 € pro všechny nad 15 let, děti pod 14 let zdarma
 • Otevírací doba: pondělí zavřeno, úterý-sobota 10:00-20:00, neděle 10:00-18:00
 • Jak se tam dostat: stanice metra Paral-lel (linky L2 a L3) a odtud pozemní lanovkou (platí stejné jízdné jako pro metro), popř. pěšky (cca 20 minut)
Poble Espanyol

Poble Espanyol je další místo, které najdete na Montjüic. Jedná se o architektonické muzeum a skanzen, který představuje typickou španělskou vesnici. Na jednom místě tak můžete vidět nejrůznější oblasti z celého Španělska.

Poble Espanyol Barcelona

Místo bylo vytvořeno pro mezinárodní výstavu v Barceloně v roce 1929, ale stalo se tak populární, že ho zachovali.

Večer to tu ožívá, jsou tu restaurace a bary. Přes den můžete navštívit řemeslné dílny, malé obchůdky a užít si výhled na město. Do Poble Espanyol se dostanete od Magické fontány pod muzeem MNAC, kde odbočíte doprava a pokračujete podél silnice. Po pár minutách dojdete ke vstupu.

 • Jaká je otevírací doba: Poble Espanyol je otevřený v pondělí v čase 10:00-20:00 a od úterý do neděle v čase 10:00-00:00.
 • Kolik je vstupné do Poble Espanyol: Plné vstupné je 11,20 € pro všechny nad 13 let a snížené vstupné 9 € pro děti ve věku 4-12 let.
 • Vstupenky: Rezervujte si vstupenky zde.

Rezervujte si vstupenky na nejoblíbenější památky v Barceloně:

Pevnost Montjüic

Pevnost a hrad Montjüic leží na samém vrcholu kopce, takže je odtud nádherný výhled na Barcelonu. Pevnost byla postavená v 17. století, kdy tu vznikla malá pevnost a strážní věž pro obranu města. O staletí později byla po válce o dědictví přestavěná na silnější pevnost do dnešní podoby.

Později sloužila taky jako vojenské vězení. Dnes tu sídlí vojenské muzeum a v průběhu roku se tady koná řada akcí.

výhled z Montjuïc Barcelona

K hradu vás čeká strmější výstup nebo se sem dostanete kabinovou lanovkou Telefèric de Montjuïc. Lanovka startuje ve stanici Parc Montjuïc a zaveze vás až k pevnosti. Směrem nahoru nezastavuje, ale směrem dolů můžete po cestě vystoupit na falších 2 zastávkách.

Jednosměrný lístek vyjde na 9,40 € (pro děti 4-12 let 7,50 €) a zpáteční lístek na 14,20 € (pro děti 4-12 let 10,20 €). Lístky si můžete koupit na tomto odkazu.

 • Vstupné na pevnost Montjüic: plné vstupné 5 €, snížené 3 €, zdarma do 16 let, první neděli v měsíci a každou neděli po 15. hodině
 • Otevírací doba: 10:00-20:00

Nebo se můžete svézt historickou lanovkou, která vám sice nepomůže překonat celé převýšení na kopec Montjuïc, ale výhledy na město, přístav a moře jsou úžasné. Lanovka totiž startuje na La Barcelonata a pomáhá překonat část kopce.

Historická kabinová lanovka (Telefèric del Puerto)

Historická lanovka patří k nejoblíbenějším atrakcím v Barceloně a stojí se tu dlouhé fronty. Přijďte ráno či naopak později odpoledne nebo si rezervujte jízdenky předem.

El Raval

Chcete se jít bavit spolu s místními? Vyrazte do čtvrti El Raval. Teda pokud se nebojíte. El Raval má totiž pověst drsnější čtvrti, kde večer natrefíte na prostitutky nebo dealery. Přesto se nejedná o nebezpečnou čtvrť.

Na druhou stranu je tu spousta restaurací, barů, alternativních a designových obchodů. Výborné tapas vám připraví v tapas baru Palosanto u Rambla del Raval, které je známé obrovskou sochou kočky ve zdejším parku. Nebo zkuste paellu v oblíbené restauraci Güell Tapas.

El Raval Barcelona

Barcelona za 3 dny: Kde se ubytovat?

 • Motel One Barcelona-Ciutadella – jeden z nejlepších hotelů v Barceloně a navíc za dobrou cenu; strategická poloha u Vítězného oblouku a parku Ciutadella
 • Hotel Acta Voraport – moderní a nově zařízený hotel kousek od pláže Bogatell
  Residencia Universitaria Campus del Mar – apartmány včetně kuchyňského koutu kousek od pláže La Barcelonata
  Hotel River – levný hotel kousek od La Rambla
  Hotel Ronda House – útulný a moderní hotel s dobrou kvalitou služeb a jen 10 minut od La Rambla
 • Hotel Medicis – útulný hotel u secesní nemocnice Sant Pau a 5 minut od baziliky Sagrada Familia
 • Hotel ibis Styles má skvělý poměr ceny a kvality; ideální ubytování pro páry i rodiny s dětmi (rodinné pokoje i dětský koutek)
 • Hotel Arya Stadium – čistý a moderně zařízený hotel s venkovním bazénem kousek od stadionu Camp Nou

Podrobné informace o ubytování v Barceloně se dočtete v samostatném článku – tipy na nejlepší čtvrti a hotely s dobrým poměrem cena/kvalita. Součástí článku je taky mapa s vyznačenými památkami v Barceloně pro snadné plánování itineráře a dovolené v Barceloně.

Motel One je jedním z nejlepších hotelů v Barceloně a navíc za dobrou cenu

Jak ušetřit v Barceloně za vstupné do památek?

Jednou z možností, jak ušetřit ve většině velkých měst, jsou turistické karty. I Barcelona je má. První z nich je Barcelona Pass, se kterou získáte zdarma vstup do více než 35 míst v Barceloně. Patří sem bazilika Sagrada Familia, park Güell, Casa Batlló, akvárium, ZOO, plavba lodí, vyhlídkový autobus a další.

Barcelona Pass si můžete koupit na vybraný počet dní nebo podle počtu atrakcí. Záleží, co vše plánujete navštívit, ale podle našich zkušeností i zpětné vazby může Barcelona Pass pomoct výrazně ušetřit.

Další turistickou kartou je Barcelona Card, kterou využijete ale spíš se staršími dětmi. Barcelona Card zahrnuje zdarma vstup do více než 25 muzeí ve městě, slevy do dalších míst v Barceloně a neomezenou dopravu zdarma.

Více o Barcelona Pass a Barcelona Card najdete v samostatném článku včetně dalších tipů, jak ušetřit v Barceloně.

Mapa Barcelony

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu trasy v Barceloně. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci pro město Barcelona za 3 dny. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Toto byl náš itinerář, jak si užít Barcelonu za 3 dny. Dejte nám vědět v komentáři, pokud máte nějaký dotaz. Šťastnou cestu!

Více informací o Barceloně

BARCELONA ITINERÁŘ: V samostatném článku se dozvíte tipy na nejkrásnější místa a atrakce, co navštívit v Barceloně nebo co dělat v Barceloně zdarma.

Připravili jsme taky samostatný článek, jak navštívit Sagrada Familia (zajímavosti, jak se vyhnout frontám, vstupné atd.). V samostatném článku sdílíme tipy, co navštívit v Barceloně s dětmi.

BARCELONA PRŮVODCE: Podívejte se na našeho kompletního průvodce Barcelonou (doprava, MHD a další praktické tipy). Kde se ubytovat jsme sepsali v tipech na nejlepší ubytování v Barceloně (nejlepší oblasti a hotely). V dalším článku sdílíme tipy, jak ušetřit v Barceloně.

ŠPANĚLSKO: V našem seznamu o nejkrásnějších místech Španělska přinášíme tipy, co navštívit ve Španělsku.

2 názory na “BARCELONA ZA 3 DNY: itinerář a tipy, co v Barceloně vidět”

 1. Dobrý den,

  ráda bych se Vás zeptala, pokud se rozhodnu zakoupit turistickou kartu Barcelona card či Barcelona pass (ty se aktivují až prvním použitím). Jak to funguje v případě, že chci zakoupit online vstupenky na některé atrakce, které budu mít v rámci turistické karty slevu či vstupné zdarma. Zadává se ta turistická karta někde při rezervaci vstupenky, aby se zohlednila sleva či vstupné zdarma?

  Děkuji mnohokrát předem, informace zde máte krásně a přehledně zpracované, možná se ptám hloupě, nemám tak velké zkušenosti. Adéla

  1. Dobrý den,

   určitě se neptáte hloupě, každá karta a město to má trochu jinak. S Barcelona Card ukážete na místě, s Barcelona Pass je někde potřeba rezervace předem – zde odkaz, kam se musí dělat rezervace předem. Bohužel na jiná místa rezervace předem možná není, až na místě ukážete kartu.

   Pokud bude ještě něco nejasné, dejte vědět :).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *