28 tipů na památky, co navštívit v Barceloně (2023) + MAPA

Barcelona co navštívit a nejkrásnější místa

Plánujete, co vidět a jaké památky v Barceloně navštívit? Podívejte se na našich 28 tipů na nejlepší místa, co navštívit v Barceloně (Sagrada Familia, park Güell, La Pedrera a spousta dalších). Ukážeme si známá i neznámá místa v Barceloně, pokud byste chtěli vidět v Barceloně víc.

Od Olympijských her v roce 1992 se z Barcelony stalo nádherné kosmopolitní město, které je staré 2500 let. Každoročně se otevírají nová místa a atrakce, která činí z Barcelony ideální město, kam se můžete neustále vracet a získávat nové zážitky.

A i když se město potýká s nadměrnou turistikou, zamilujete si ho. Její historie tu čiší z každého koutu. Ať už v podobě uliček v Gotické čtvrti nebo staveb, do kterých se propsal rukopis Gaudího z 19. a 20. století.

Lidé tu jsou přátelští a atmosféra sousedská a živá, i když bohužel ne všichni místní jsou z turistů nadšení. Město je podobně jako Madrid vzhůru do ranních hodin.

Vstupenky na památky v Barceloně

Barcelona je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Evropě a fronty tady bývají opravdu dlouhé. Při rezervaci vstupenek předem odpadá čas strávený ve frontách. Navíc někdy jsou lístky předem levnější. Doporučuji rezervovat vstupenky především na tato místa:

Vstupenky s přeskočením fronty: park Guëll bazilika Sagrada Familia Casa Battló

Pokud plánujete navštívit víc památek a míst, mohla by se vám hodit turistická karta, se kterou získáte za jednu cenu zdarma vstup do většiny památek v Barceloně. Na výběr je ze dvou možností:

 • Barcelona Card – oficiální barcelonská karta, se kterou můžete neomezeně cestovat po Barceloně, navštívit zdarma muzea nebo získat slevu do většiny památek. Délku platnosti (3, 4 nebo 5 dní) si můžete sami zvolit.
 • Barcelona Pass – turistická karta, se kterou získáte neomezený vstup do více než 35 památek v Barceloně. Volíte si počet dní nebo počet atrakcí.

Tipy, jak si užít dovolenou v Barceloně

 • Motel One je jedním z nejlepších hotelů v Barceloně – skvělý poměr kvality a služeb, strategická poloha u Vítězného oblouku kousek od památek i pláže a navíc za dostupnou cenu. Pokud hledáte hotel u pláže, skvělou volbou je hotel Acta Voraport. Co se týká levného ubytování v centru, v hotelu River získáte dobré služby za nízkou cenu.
 • Neomezené cestování po Barceloně – Barcelona je velké město a je těžké pojmout všechna místa pěšky. Doprava je tady efektivní a dostane vás všude, kam potřebujete. Vstupenka zahrnuje neomezenou dopravu včetně transferu z/na letiště.
 • Vyhlídkový autobus – jednoduchý a pohodlný způsob, jak se dostat k nejoblíbenějším místům v Barceloně. Autobus operuje na 2 trasách a díky tomu se dostane i ke vzdálenějším místům, jako je Camp Nou nebo park Güell.

Památky, zajímavosti a co navštívit v Barceloně

Bazilika Sagrada Familia

Barcelona památky Sa;grada Familia / co navštívit v Barceloně

Ikona Barcelony. Sagrada Familia je mistrovské dílo katalánského architekta Gaudího, které se staví díky darům a příspěvkům široké veřejnosti. Bazilika má být dostavěná v roce 2026 ke 100. výročí Gaudího smrti.

Pokud se zeptáte většiny lidí, kam v Barceloně, většina vám odpoví – Sagrada Familia. Po stadionu Camp Nou je to nejnavštěvovanější stavba v Barceloně. Španělé a fotbal, to nejde jen tak trumfnout :).

Barcelona památky Sa;grada Familia / co navštívit v Barceloně

Bazilika vás dostane jak svým zevnějškem, tak interiér, který navozuje pocit, že jste v lese. Tyčící se sloupy s větvemi a listy a okna z barevného skla filtrující světlo v celém barevném spektru.

Jak se vyhnout frontám: Fronty do Sagrada Familia bývají opravdu hodně dlouhé a to i mimo sezónu. Doporučuju rezervovat vstupenku předem s možností přeskočit frontu. Na svátky a víkendy rezervujte raději s ještě větším předstihem. Zrušení rezervace 24 hodin předem zdarma.

Vstupné do Sagrada Familia: dospělí 32,50 €, děti 11-17 let a studenti 31,20 €, senioři nad 65 let 27,30 €, děti do 11 let zdarma; je lepší rezervovat předem; Vstupenky získáte zde (s přeskočením fronty)

Casa Milà – La Pedrera

Casa MilàLa Pedrera je nádherný bytový dům s vlnící se fasádou inspirovanou horou Montserrat, se zamotaným kovem na balkóně až po střešní komíny.

Je to jedno z nejlepších Gaudího děl, památka UNESCO, která byla původně navržená pro rodinu bohatého průmyslníka Casa Mila. Budova je druhou nejznámější stavbou na Passeig de Gracia.

Casa Mila La Pedrera Barcelona co navštívit

Krátce po jejím dostavění byla prohlášená za památku, aby unikla demolici kvůli překročení povolené velikosti a výšky budov na Passeig de Gracia. I přesto, že se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších památek v Barceloně, je to stále bytový dům obývaný lidmi, kteří tady platí nízké nájemné kvůli starému zákonu. Ten brání jejich majitelům zvýšit nájemné nebo je vystěhovat.

Při své návštěvě si určitě nenechte ujít výhled ze střechy, odkud dohlédnete až k moři.

Tip: Pokud si koupíte vstupenky předem, ušetříte.

Vstupné: na místě – dospělí 27 €, děti 7-12 let 15 €, studenti a senioři nad 65 let 21,5 €; online – dospělí 25 €, děti 7-12 let 12,50 €, studenti a senioři nad 65 let 19 €; KOUPIT VSTUPENKY (s přeskočením fronty)

Casa Vicens

Casa Vicens je prvním dílem Gaudího. Stavbu najdete ve čtvrti Garcia. Až do roku 2007 byla v soukromém vlastnictví a od roku 2019 se otevřela veřejnosti.

Liší se od pozdějších Gaudího děl, pro která jsou typické výrazně zvlněné linie. Casa Vicens vykazuje silný maurský vliv. Místo je hravé a bohaté s mozaikovými podlahami, pestrobarevnými dlaždicemi a vitrážemi. Objekt byl původně navržený jako letní zahradní domek pro rodinu Vicensových, později byl rozšířen a jako poslední přistavěli zahradu.

Vstupné: dospělí 18 €, studenti nad 12 let a senioři nad 65 let 16 €, děti 11 let a méně zdarma; na místě o 2 € dražší; doporučuje se rezervace předem; KOUPIT VSTUPENKY

Casa Batlló

Kam v Barceloně / Barcelona

Na konci 19. století byl Gaudí najatý, aby oživil nudný bytový dům. A vzniklo z toho vrcholné architektonické dílo Casa Batlló s fasádou zvlněného vzhledu, mozaikovým sklem, keramickými deskami, kamenným sloupy ve tvaru kostí a střechou symbolizující drakova záda, který byl dle legendy zabitý svatým Jiřím.

I vevnitř si budete připadat jako v jiném světě. V podmořském, kde kolem vás ožívají ryby a další stvoření z hlubin, vlnící se stěny, stropní vzory připomínající mušle a vlnité zábradlí z leštěného dřeva.

Střešní terasa se nádherně třpytí kaleidoskopickými vzory z rozbitých keramických tašek a skla, které pokrývají zvlněné komíny představující páteř zabitého draka. Vše doplňuje 10D, které kombinuje umělou inteligenci, rozšířenou realitu a strojové učení.

Vstupné: dospělí 35 €, děti 12-17 let a studenti 29 €, senioři nad 65 let 32 €, děti do 11 let zdarma; KOUPIT VSTUPENKY (s přeskočením fronty)

Casa Amatller

Casa Amatller je historický katalánský dům, který leží hned vedle Casa Batlló. A to je přesně ten důvod, proč sem zavítá daleko méně turistů. Stavbu postavili podle návrhu architekta Josefa Puiga, který se inspiroval domy v Nizozemsku.

Casa Amatller odráží mnoho architektonických prvků z barcelonské minulosti od středověku až po gotiku. Všimněte si na fasádě středověkých věžiček a větví mandloní, protože jméno Amatller znamená v katalánštině mandloň.

Uvnitř budovy se budete cítit jako v Gotické čtvrti s klenutým nádvořím.

Kam v Barceloně / Barcelona

Rodina Amatller byla v 18. století známá výrobou čokolády. V přízemí domů se nachází obchod s čokoládou Faborit, kde si můžete dát horkou čokoládu Amatller s churros a melindros (a další občerstvení).

Prodejna zachovává původní kuchyni budovy jako dekorativní prvek a prodává čokoládové výrobky zabalené v originálních secesních obalech, které značku proslavily. Pokud si chcete dovézt z Barcelony něco dobrého, zajděte sem.

Vstupné: plné vstupné nad 8 let 24 € – nyní v akci za 12 €; rezervace předem na konkrétní čas s audioprůvodcem; KOUPIT VSTUPENKY

Poble Espanyol

kam v Barceloně / Barcelona město

Poble Espanyol je architektonické muzeum a skanzen, který představuje typickou španělskou vesnici o 117 nejznámějších španělských památkách. Vytvořili ho pro mezinárodní výstavu v Barceloně v roce 1929. Cílem bylo postavit ideální model Iberské vesnice.

Místo se stalo tak populární, že bylo zachováno. Jeho podoba ke skutečným památkám je natolik přesná, že byly použity jako kulisa pro několik filmů včetně filmu Parfém.

Poble Espanyol je ideální místo pro zábavu, večírky, letní koncerty nebo nejšílenější silvestrovskou party v Barceloně. S dětmi se můžete zúčastnit hledání pokladu.

Vstupné: plné nad 13 let 11,20 €, děti 4-12 let 9 €; při rezervaci předem sleva; KOUPIT VSTUPENKY (s přeskočením fronty)

Nemocnice Sant Pau

Bývalá veřejná nemocnice Sant Pau (Recinte Modernista Sant Pau) je extravagantní secesní komplex se spoustou kování, mozaiky, vitráží a soch. 27 pavilonů zakončených zlatými kopulemi nyní funguje jako muzeum a kulturní centrum, ale stačí se tu jen procházet a kochat se nádhernými dekoracemi.

Kam v Barceloně / Barcelona

Nemocnice de la Santa Creu i Sant Pau je mistrovským dílem Lluíse Domènecha i Montaner a stala se jednou z prvních památek UNESCO. Nemocnici financoval obchodník, který po své smrti v závěti uvedl, aby byl jeho majetek použit pro vybudování větší nemocnice na počest svatého Pavla.

Ta měla nahradit stárnoucí nemocnici Svatého kříže v centru Barcelony. Sant Pau fungovala jako zdravotnická instituce od roku 1902 až do roku 2009. Budovy poté prošly rozsáhlou rekonstrukcí a dnes je můžete navštívit samostatně nebo s průvodcem.

Vstupné: dospělí 30-64 let 16 €, mladí 12-29 let a senioři nad 65 let 11,20 €, děti pod 11 let zdarma; KOUPIT VSTUPENKY

Park Guell

Na severním okraji Barcelony najdete jedno z nejznámějších a nejambicióznějších Gaudího děl – park Güell. Ten byl původně postavený pro rodinu Guellových jako jejich domov a nemovitostní komplex pro několik dalších rodin.

Nikdy ale nebyl dokončený a skončil fiaskem, protože se barcelonská elita nechtěla stěhovat z centra Barcelony. V roce 1922 se tak park Güell otevřel veřejnosti.

Park se stal v posledních letech natolik oblíbený, že je vstup od roku 2013 do nejoblíbenějších částí parku zpoplatněný. Jakmile se pokocháte zpoplatněnou částí, můžete si projít v klidu zbytek parku včetně slavné sochy ještěra u vchodu.

Vstupenky bývají často vyprodané i pár dní předem – rezervujte raději včas (se zrušením rezervace do 24 hodin před zdarma).

Mezi hlavní zajímavosti parku patří dvě perníkové chaloupky hned za hlavním vchodem, dračí schodiště, obrovská síň sloupů připomínající zkamenělý les a terasa s lavičkami pokrytými barevnou mozaikou.

Terasu na vrcholu sloupové síně lemují klikaté keramické lavičky pokryté barevnou mozaikou z rozbitých dlaždic a skla. Je odtud parádní výhled na město. Udělejte si zastávku v růžovém Gaudího domě uprostřed parku, kde Gaudí kdysi žil.

Park Guell Co navštívit v Barceloně

Vstupné: dospělí 13 €, děti 7-12 let a senioři nad 65 let 9,50 €, děti do 6 let zdarma; na místě dlouhé fronty a počet návštěvníků limitován; vstupenky vyprodané i několik dní dopředu; KOUPIT VSTUPENKY s přeskočením fronty

Plánujete navštívit více placených památek, muzeí a atrakcí? Pořiďte si Barcelona Pass. Jedná se o turistickou kartu, se kterou máte vstup zdarma do více než 35 míst v Barceloně včetně Sagrada Familia, park Güell, Casa Batlló, La Pedrera nebo Camp Nou. V itineráři, co navštívit v Barceloně, jsem u každého místa poznamenala, zda je součástí Barcelona Pass pro snadnější orientaci, co vše karta zahrnuje. Více informací o Barcelona Pass se dočtete v samostatném článku.

Hora a pevnost Montjuïc

Nad barcelonským přístavem se tyčí strmý kopec Montjuïc, v překladu Hora Židů podle malé židovské komunity, která kdysi žila na jeho svazích.

Na kopci najdete řadu zajímavých míst včetně rozlehlých zahrad, kde se můžete jen tak procházet. Severní svahy zabírají terasy, kašny a neoklasicistní budovy z mezinárodní výstavy v roce 1929.

Montjuïc je taky domovem olympijského stadionu a dvou významných uměleckých galerií – muzeem katalánského a románského umění Museu Nacional d´art de Catalunya a muzeem moderního umění Fundació Joan Miró.

Hora Montjuïc a Museu Nacional d´art de Catalunya

Hora Montjuïc byla téměř neobydlená a nevyužívaná až do 17. století, kdy tu postavili malou pevnost a strážní věž jako obranný mechanismus města. O staletí později byla po válce o dědictví přestavěna na silnější pevnost a vznikl hrad Montjuïc v dnešní podobě.

Po vypuknutí občanské války vztyčil katalánský prezident Lluis Companys katalánskou vlajku a hrad převzal politickou roli a stal se zároveň vojenským vězením, kde republikánská strana věznila a soudila zrádce.

pevnost Montjuic Barcelona památky

Když ale národní síly vstoupily do Barcelony, použily hrad jako vězení pro republikánské vězně. Konaly se zde válečné tribunály a byli popravováni odsouzení včetně samotného Lluise Companyse. Právě k jeho úmrtí se tady konají každoročně vzpomínkové akce. Katalánskou vlajku opět vztyčili v roce 2011.

Z hradu je mimo jiné nádherný výhled na Barcelonu a přístav.

Vstupné na pevnost Montjüic: plné vstupné 5 €, snížené 3 €, zdarma do 16 let, první neděli v měsíci a každou neděli po 15. hodině

Kabinová lanovka na Monjuïc

Dechberoucí zážitek pro všechny, co chtějí vidět Barcelonu z ptačí perspektivy. Můžete si vybrat mezi 2 kabinovými lanovkami:

Starší kabinová lanovka (Telefèric del Puerto; viz foto výše), která startuje na San Sebastián Tower na pláži La Barcelonata a končí ve stanici Miramar. Odtud vás ještě čeká většina kopce Montjuïc, ale ty výhledy na moře, přístav a město za to stojí.

Lístky koupíte na místě – jednosměrná jízda vyjde na 11 € a zpáteční lístek na 16,50 €. Doporučuji vyrazit ráno/dopoledne, kdy je tu nejméně lidí. Stará lanovka je oblíbenou atrakcí a fronty tu bývají i víc jak hodinové.

Otevírací doba staré kabinové lanovky:

 • 1. ledna – 28. února 11:00-17:30
 • 1. března – 31. května 10:30-19:00
 • 1. června – 11. září 10:30-20:00
 • 12. září – 27. října 10:30-19:00
 • 28. října – 31. prosince 11:00-17:30

Nová kabinová lanovka (Telefèric de Montjuïc) startuje ve stanici Parc Monjuïc a zaveze vás až k pevnosti Monjuïc s výhledy na město. Směrem nahoru nezastavuje, ale směrem dolů můžete po cestě vystoupit na falších 2 zastávkách.

Jednosměrný lístek vyjde na 9,40 € (pro děti 4-12 let 7,50 €) a zpáteční lístek na 14,20 € (pro děti 4-12 let 10,20 €). Lístky si můžete koupit na tomto odkazu.

Otevírací doba nové kabinové lanovky:

 • Leden-únor 10:00-18:00
 • Březen-květen 10:00-19:00
 • Červen-září 10:00-21:00
 • Říjen 10:00-19:00
 • Listopad-prosinec 10:00-18:00

MNAC – Museu Nacional d´art de Catalunya

Dominantou kopce Montjuïc je jedno z nejlepších barcelonských muzeí – Národní muzeum katalánského umění (Museu Nacional d´art de Catalunya), zkráceně MNAC. To musí být na seznamu každého, kdo se chce dozvědět víc o katalánské historii a pokochat se jednou z největších románských sbírek na světě.

Muzeum sídlí v Palau Nacional de Montjuïc, který byl postavený pro světovou výstavu v roce 1929. MNAC uchovává většinu katalánského umění, které není v soukromých rukou od středověku po renesanci, baroko a modernu.

Vystavuje taky umělecká díla z andorrských románských kostelů a díla španělských umělců, jako je Velazquez.

Vstupné: základní včetně terasy 12 €, pouze přístup do paláce a na terasu bez muzea 2 €, do 16 let a nad 65 let zdarma; KOUPIT VSTUPENKY

Fundació Joan Miró

Fundació Joan Miró je další oblíbená galerie na kopci Montjuïc. Ta je zasvěcená umělci Joan Miró. Pro jeho díla je specifické použití základních barev a vlnitých tahů v černé. Umělec si vytvořil vlastní umělecké hnutí a následně založil vlastní nadaci a již zmíněné muzeum v roce 1975, kde propagoval současné umění a vystavoval svá díla.

Už bílá modernistická budova sama o sobě stojí za vidění. Určitě si nenechte při své návštěvě ujít tapisérii Tapis de la Fundacio, který měří 7,5 m2 a váží tunu.

Vstupné: dospělí nad 15 let 13 €, děti pod 14 let zdarma; KOUPIT VSTUPENKY (s přeskočením fronty)

Parc de la Ciutadella

Parc de la Ciutadella je místo, kde si dokonale odpočinete od shonu města. Největší barcelonský park, kde se nachází taky oblíbená ZOO. Do parku se dostanete skrz velký Vítězný oblouk.

Můžete se tu jen tak procházet, sledovat pouliční umělce nebo obdivovat několik krásných budov včetně budovy katalánského parlamentu ve středu parku.

Na severozápadě dojdete k modernistické budově Castell dels Tres Dragons, která připomíná hrad. V severovýchodním rohu pak můžete obdivovat barokní kašnu podle návrhu Josepa Fontseré i Mestrès, kterému pomáhal mladý Gaudí (viz foto vpravo).

Barcelonská katedrála

Nejstarší části Barcelony, Gotické čtvrti, která byla dříve obehnána městskými zdmi, dominuje Barcelonská katedrála. Náboženské srdce Barcelonské diecéze a sídlo arcibiskupa, odkud nese název katedrála. V Barceloně a okolí je mnoho bazilik, ale pouze jedna katedrála.

Její stavba začala už ve 4. století a pokračovala až do 13. století, takže se tu mísí několik stylů od paleokřesťanských základů, po románské prvky a gotickou fasádu s 8 vitrážemi, kdy některá jsou modernistická a jiná renesanční.

Vstupné: 9 € nad 12 let; KOUPIT VSTUPENKY

Placa del Rei

Královské náměstí neboli Place del Rei se rozprostírá přímo před Barcelonskou katedrálou. Traduje se, že náměstí bylo místem, kde katolický král a královna Fernando a Isabela přijali Kryštofa Kolumba po jeho návratu z objevu Nového světa.

Náměstí obklopuje řada monumentálních budov od Palau Reial Major, který byl sídlem královské rodiny s velkolepou hodovní síní Saló del Tinell a strážnou věží, Poručíkovým palácem a kaplí svaté Agáty. Přístupný je jen Královský palác spolu se vstupenkou do MUHBA (viz níže).

MUHBA – Museu d’Historia de Barcelona

Věděli jste, že dříve stálo na místě Barcelony římské město Barcina, které nechal postavit císař Augustus? A právě v Museu d’Historia de Barcelona na náměstí Placa del Rei hned vedle katedrály se dozvíte víc.

Sestoupíte přes Královský palác do podzemí, kde se ukrývá zachovalé římské město. To bylo objeveno během archeologických vykopávek uchovaných po staletí pod vrstvami půdy.

Museu d’Historia de Barcelona, zdroj: Richard Mortel

Muzeum umožňuje procházet se podzemními visutými chodníky nad základovou a podlahovou mozaikou starověkých domů. Pod správnou MUHBA je taky několik dalších památek ve městě, které odkazují na římský a řecký původ. Ujít by vám ale nemělo především toto na Placa del Rei.

Vstupné: dospělí 7 €, mládež 16-29 let a senioři nad 65 let 5 €

Muzeum MUHBA je stejně jako spousta dalších památek v Barceloně součástí karty Barcelona Card, se kterou získáte taky neomezené cestování po Barceloně. Kartu si můžete zvolit na 3, 4 nebo 5 dní.

Picassovo muzeum (Museu Picasso)

Picasso byl jedním z největších španělských umělců 20. století a v Museu Picasso najdete rozsáhlou sbírku, která sleduje jeho umělecký vývoj od dětských let až po závěrečná díla z Provence a Francouzské riviéry.

Picasso nebyl původem z Barcelony. Přestěhoval se sem s rodiči z Malagy v roce 1895 a zůstal až do roku 1904, kdy se přesunul do Paříže. Přesto s městem udržoval kontakt pravidelnými návštěvami. Jeho muzeum bylo otevřené v roce 1963 v paláci Berenguer d’Aguilar ve čtvrti, ve které žil.

Vstupné: dospělí 12 €, mládež 18-25 let a senioři nad 65 let 7 €; na místě vstupenky o 1 € dražší; zdarma 1. neděli v měsíci a každý čtvrtek po 17 h; omezená kapacita – doporučuje se rezervace předem a to i ve dnech zdarma; KOUPIT VSTUPENKY

La Rambla

La Rambla je 1,2 km dlouhá třída, která spojuje Placa de Catalunya s přístavem a odděluje Gotickou čtvrť od Ravalu. Ulici postavili v roce 1733 podél bývalých středověkých hradeb města.

Placa de Catalunya

Nejlepší je projít bulvár od shora dolů a natrefit na řadu barcelonských atrakcí – barcelonskou operu Gran Teatre del Liceu, trh La Boqueria nebo prodejnu hudebních partitur Casa Beethoven.

Fanoušci FC Barcelona si nemůžou nechat ujít fontánu Canaletes, kde se dříve shromažďovali fanoušci Barcy před bývalými novinami El Sol během zápasu, protože noviny dříve vyvěšovaly výsledky na hlavní tabuli.

Tradici zůstává dodnes a kdykoliv vyhraje Barca velkou hru, fanoušci sem chodí slavit.

La Rambla je jednou z nejrušnějších a turisticky nejnavštěvovanějších oblastí v Barceloně, kde si dobře hlídejte své věci. Kapsáři a drobné krádeže tu jsou dost časté.

Další tip: Nedávejte si tu jídlo. Je to předražené a kvalitou rozhodně neodpovídá. Na jídlo raději zajděte do některé z úzkých středověkých uliček v okolí La Rambla.

Kolumbův pomník

Na konci bulváru La Rambla se tyčí Kolumbův pomník s vyhlídkou, který tady byl postaven v roce 1888, protože se Columbus po objevení Ameriky rozhodl vrátit do Barcelony. Jeho prst ukazuje na Ameriku. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 51 m a budete z ní mít skvělý výhled na La Rambla a přístav. V přízemí je vinotéka, kde se konají ochutnávky vín.

Námořní muzeum

V gotické královské loděnici ze 14. století sídlí Námořní muzeum, které vypráví o bohatém dědictví a tradici stavby lodí. Najdete tu artefakty, exponáty a dokumentaci a prohlédnout si můžete loď Santa Eulalia. Námořní muzeum sídlí přímo u přístavu, odkud je to jen kousek k Maremagnum.

Maremagnum a Rambla de Mar

Maremagnum je místo u vody, kde se mimo jiné dobře najíte. Skládá se z několika pater obchodů, restaurací, barů i klubů. Ale co stojí za návštěvu ještě víc, je dřevěná promenáda Rambla de Mar, odkud si prohlédnete rybářské lodě a jachty.

Bazilika Santa Maria del Mar

Gotická bazilika Santa Mara del Mar je druhou nejdůležitější bazilikou v Barceloně. Najdete jí ve čtvrti El Born. Na rozdíl od jiných velkých náboženských budov byla postavená místními obyvateli a to, co postrádá na velikosti, dohání v detailech.

Projděte kolem baziliky dozadu, kde se nachází místo bývalého středověkého trhu Passeig del Born. Pěší třída obklopená dvěma úzkými uličkami a lemovaná stromy, kde se odehrávaly souboje středověkých rytířů. Právě proto dnes nese tato část Barcelony název El Born.

Dnes je oblast plná skvělých restaurací, kde můžete posedět na venkovní zahrádce a pozorovat okolí.

Palau de la Música Catalana

Modernistická budova Palau de la Música je sídlem sborového sdružení Orfeó Català a je to plně funkční koncertní sál s pravidelným programem. Je známý především díky svému interiéru s nádhernými vitrážemi a světlíkem hlavního hlediště ve tvaru slzy, které využívá všechny barvy duhy, aby propouštěl denní světlo.

Budova vás ale zaujme i zvenčí svou fasádou s prvky z keramiky, červených cihel a štuků.

Focení uvnitř je zakázané – pouze s povolením. Chcete se vyhnout davům? Navštivte místo hned ráno. Brzy ráno máte navíc možnost prohlédnut si koncertní sál bez průvodce.

Barcelonata a Marina

Barcelona je jedno z mála velkých měst v Evropě s přístupem k moři, které má dlouhé úseky pláží a dlouhou námořní historii.

La Barcelonata

Barcelona ale dříve nebývala plážovým městem. K vodě jste se museli vydat na sever nebo jih od města. To se změnilo až po Olympijských hrách, kdy se nábřeží zrekonstruovalo a olympijskou vesnici postavili podél dnešní Barcelonaty a Mariny.

Barcelonata bývala kdysi rybářskou vesnicí a Marina je nová zástavba. Obě oblasti mají skvělý přístup k moři.

Marina a Zlatá ryba jako symbol Olympijských her

Tibidabo

Kopec Tibidabo je sídlem stejnojmenného zábavného parku Tibidabo, který tu otevřeli už v roce 1905. Je tak druhým nejstarším parkem v Evropě. Kromě ikonického barevného kola si užijete nádherné výhledy na město z atrakce Talaia nebo lanovky, která byla první velkou atrakcí.

Za návštěvu stojí taky Zrcadlová síň nebo Muzeum automatizace s automaty, které se pokusilo Walt Disney koupit v 50. letech minulého století.

Na Tibidabu se pokocháte nádherným neogotickým chrámem Nejsvětějšího srdce, jehož složitá fasáda se stala symbolem hory Tibidabo.

Na horu se dostanete lanovkou z Plaça Doctor Andreu, která během 7 minut překoná převýšení 250 m. Jízdní řady najdete tady. Ceny lanovky je součástí ceny vstupenky do zábavného parku. Více na oficiálních stránkách.

Kam v Barceloně: JÍDLO

La Boqueria

A začneme tím nejturističtějším místem, které najdete na bulváru La Rambla. La Boqueria je nejslavnější trh města, který se za poslední léta proměnil v atrakci. Přesto se tu stále dají najít autentičtí prodejci a vy se tak dozvíte více o místní produkci.

Oblíbeným stánkem na oběd je Pinoccio, kde vás obslouží majitel s motýlkem. Bývá brzy obsazeno, tak to chcete přijít včas. Vařené jídlo se podává jen přes oběd, ale přijít můžete už od 8 ráno, kdy je tu nejméně lidí.

Trh Santa Catarina

Je na vás La Boqueria moc turistický? Zkuste trh Santa Caterina, který v Barceloně funguje už od roku 1844. Stal se tak prvním krytým trhem ve městě. Hned u vchodu najdete několik restaurací s tradičním katalánským jídlem.

Trh je otevřený kromě neděle denně od 7:30. V pondělí, středu a sobotu zavírá v 15:30 a ostatní dny až ve 20:30.

Kavárna v Palau de la Musica

Pokud budete ve čtvrti El Born, zajděte si na jídlo do Palau de la Musica (a taky obdivovat koncertní sál jako takový). Dostanete tu výhodné denní menu skládající se z předkrmu, hlavního jídla, dezertu a nápoje.

Maremagnum

Navštívit Barcelonu a nezajít k moři by byl hřích. Je tu navíc několik míst, kde se skvěle zabavíte. A taky najíte v Maremagnum. Obchodním domě o 4 patrech, kde máte velký výběr z mezinárodní kuchyně. Za jednu cenu získáte možnost ochutnat kolik jen chcete z různých koutů světa.

Tipy na nejlepší místa, co navštívit v Barceloně: MAPA

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Barcelony s tipy na nejkrásnější místa a památky, co navštívit. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci, co vidět v Barceloně. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Kde se ubytovat v Barceloně?

 • Motel One Barcelona-Ciutadella – jeden z nejlepších hotelů v Barceloně a navíc za dobrou cenu; strategická poloha u Vítězného oblouku a parku Ciutadella
 • Residencia Universitaria Campus del Mar – apartmány včetně kuchyňského koutu kousek od pláže La Barcelonata
 • Hotel River – levný hotel kousek od La Rambla
 • Hotel Ronda House – útulný a moderní hotel s dobrou kvalitou služeb a jen 10 minut od La Rambla
 • Hotel Medicis – útulný hotel u secesní nemocnice Sant Pau a 5 minut od baziliky Sagrada Familia
 • Hotel ibis Styles má skvělý poměr ceny a kvality; ideální ubytování pro páry i rodiny s dětmi (rodinné pokoje i dětský koutek)
 • Hotel Acta Voraport – moderní a nově zařízený hotel kousek od pláže Bogatell
 • Hotel Arya Stadium – čistý a moderně zařízený hotel s venkovním bazénem kousek od stadionu Camp Nou

Pro ubytování v Barceloně jsem sepsala podrobného průvodce s tipy na nejlepší oblasti a hotely v Barceloně.

Jak si užít Barcelonu?

 • Rezervujte si vstupenky na nejnavštěvovanější místa. Fronty bývají v Barceloně opravdu dlouhé (i na kabinovou lanovku z přístavu můžete čekat přes hodinu) a některá místa můžou být vyprodaná dopředu. Například u parku Güell můžete vidět otáčející se turisty, kteří se dovnitř nedostanou. Informace o tom, kam je potřeba rezervovat vstupenku předem, najdete u jednotlivých míst.
 • Barcelona Card – oficiální barcelonská karta, se kterou můžete neomezeně cestovat po Barceloně, navštívit zdarma muzea nebo získat slevu do většiny památek. Délku platnosti (3, 4 nebo 5 dní) si můžete sami zvolit.
 • Barcelona Pass – turistická karta, se kterou získáte neomezený vstup do více než 35 památek v Barceloně. Volíte si počet dní nebo počet atrakcí.
 • Neomezené cestování po Barceloně – Barcelona je velké město a je těžké pojmout všechna místa pěšky. Doprava je tady efektivní a dostane vás všude, kam potřebujete. Vstupenka zahrnuje neomezenou dopravu včetně transferu z/na letiště.
 • Vyhlídkový autobus – jednoduchý a pohodlný způsob, jak se dostat k nejoblíbenějším místům v Barceloně. Autobus operuje na 2 trasách a díky tomu se dostane i ke vzdálenějším místům, jako je Camp Nou nebo park Güell.

Toto bylo našich 28 tipů na památky, co navštívit v Barceloně. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentářích níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Barceloně

BARCELONA ITINERÁŘ: Naplánujte si svojí cestu pomocí našeho 3- denního itineráře pro Barcelonu. V samostatném článku se dozvíte, jaké je vstupné do památek v Barceloně.

Připravili jsme taky samostatný článek, jak navštívit Sagrada Familia (zajímavosti, jak se vyhnout frontám, vstupné atd.)

BARCELONA PRŮVODCE: Podívejte se na našeho kompletního průvodce Barcelonou (doprava, MHD a další praktické tipy).

BARCELONA UBYTOVÁNÍ: Kde se ubytovat jsme sepsali v tipech na nejlepší ubytování v Barceloně (nejlepší oblasti a hotely).

JAK UŠETŘIT V BARCELONĚ: V dalším článku sdílíme tipy, jak ušetřit v Barceloně.

BARCELONA S DĚTMI: V samostatném článku sdílíme tipy, co navštívit v Barceloně s dětmi.

ŠPANĚLSKO: V našem seznamu o nejkrásnějších místech Španělska přinášíme tipy, co navštívit ve Španělsku.

Shrnutí článku s tipy na památky, co navštívit v Barceloně

Jaké památky v Barceloně navštívit?

Mezi nejkrásnější a nejznámější památky v Barceloně patří Sagrada Familia, Barcelonská katedrála, park Güell, La Pedrera a spousta dalších. Barcelona má spoustu nádherných míst, co stojí za to vidět. V článku najdete podrobný přehled nejkrásnějších míst, co navštívit v Barceloně, pomocí kterého si můžete sestavit svůj itinerář.

Je potřeba rezervace předem na památky v Barceloně?

U některých památek, atrakcí a muzeí v Barceloně je lepší provést rezervaci předem, abyste se vyhnuli na místě frontám. Mezi tato místa patří například Sagrada Familia, park Güell nebo Casa Batlló. Konkrétní informace o rezervaci najdete u jednotlivých míst v článku.

Odkud jsou nejkrásnější výhledy v Barceloně?

Vystoupejte na jednu z věží Sagrada Familia a užijte si výhled na celé město. Nebo se pokochejte výhledem z lanovky na Montjuïc. Krásné výhledy nabízí taky Tibidabo nebo Kolumbův památník, ze kterého uvidíte na promenádu a pěší zónu La Rambla.

1 názor na “28 tipů na památky, co navštívit v Barceloně (2023) + MAPA”

 1. Pingback: Why Pick All Inclusive Travel Getaway Packages? - Winter-Leak

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *