3 dny v Madridu: Itinerář trasy, kam v Madridu (+ mapa)

kam v Madridu za 3 dny

Madrid je známý svými ikonickými památkami, jako je Královský palác a katedrála Panny Marie Almudenské, stejně jako bohatou historií, krásnými zahradami a světoznámými galeriemi. Tento itinerář pro 3 dny v Madridu přináší ty nejkrásnější památky a zajímavosti, kam v Madridu.

Itinerář jsem vytvořila tak, aby pokryl oblíbené památky v Madridu, vyhlášená muzea, svěží zahrady a autentické čtvrti, které patří k tomu nejlepšímu v Madridu.

Madrid je elegantní město známé svou živou a autentickou atmosféru, pro kterou se sem budete rádi vracet. Sice nemá Gaudího stavby a moře Barcelony, ale přesto nás okouzlil ještě víc. S jeho nádhernými parky, zdobenými budovami, tapas bary a neuvěřitelně místním prostředím, kde se budete cítit skvěle.

Madrid za 3 dny – mapa trasy

Na mapě najdete vyznačenou trasu, kam v Madridu za 3 dny. Trasa se dá prochodit z velké části pěšky, takže kromě návštěvy památek a zajímavostí zažijete i tu pravou místní atmosféru.

Začínáme v historickém centrum Madridu v okolí Plaza Mayor a hlavní třídy Gran Vía. Postupně navštívíme více památek, autentických čtvrtí a světoznámých muzeí. Projdeme si rozlehlé parky plné květin a ochutnáme výborné churros. A najde se i čas, pokud byste si chtěli zajít na zápas Real Madrid.

madrid za 3 dny / kam v madridu

3 dny v Madridu jsou podle nás úplný základ k tomu, jak poznat centrum města a blízké okolí. Madrid je velké město a na jeho bližší prozkoumání byste potřebovali alespoň týden. Nejoblíbenější památky a místa se ale nacházejí poblíž sebe, takže i během krátké návštěvy stihnete vidět hodně.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s trasou, co vidět v Madridu za 3 dny. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v itineráři pro tři dny v Madridu, Španělsko. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

KAM V MADRIDU ZA 3 DNY

TŘI DNY V MADRIDU – ITINERÁŘ PRO 1. DEN

 • Plaza Mayor a trh San Miquel
 • Palác Cibeles a Gran Vía
 • Plaza de España a chrám Debod

První den strávíme v nejužším centru Madridu, které je perfektním úvodem pro bližší poznání hlavního španělského města. Navíc ukrývá několik míst, které si nemůžete nechat při návštěvě Madridu ujít.

Projdeme si hlavní třídu Gran Vía a navštívíme egyptskou památku, kterou byste možná v Madridu nečekali. Den zakončíme v autentické čtvrti, kam chodí místní na jídlo nebo se bavit do jednoho z barů.

madrid čtvrť lavapies

Plaza Mayor

Navštivte Plaza Mayor, důležité madridské náměstí se sochou Felipa III. na koni. Náměstí je uzavřené a dostanete se sem jedním z 9 vchodů. Lemují ho barokní obytné stavby s krásnými malbami.

Můžete si sednout do jedné z restaurací s otevřenou zahrádkou a pozorovat okolní cvrkot. A že je co pozorovat – Plaza Mayor je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Madridu. Pokud se chcete vyhnout davům, zařaďte ho na začátek svého itineráře.

plaza mayor madrid
plaza mayor madrid

Mercado de San Miguel

Jen pár kroků od Plaza Mayor se nachází nejznámější trh v Madridu – Mercado de San Miguel, zastřešený trh sídlící v krásné secesní budově.

Pokud si chcete nakoupit lokální potraviny nebo zajít na něco dobrého, nenechte si návštěvu trhu ujít. Trhy jsou pro Madrid a celé Španělsko typické. A velmi oblíbené i mezi turisty.

Mercado de San Miguel otevírá denně v 10:00 a je otevřený až do pozdních nočních hodin. Navíc se sem můžete díky jeho centrální poloze vrátit kdykoliv během dne nebo svého pobytu v Madridu.

Procházejte se okolními uličkami a po chvíli dojdete k Chocolatería San Ginés. Pokud chcete ochutnat tu pravou čokoládu a výborné churros, zamiřte sem. V závislosti na denní době tu může být fronta, ale ubíhá rychle a vyplatí se počkat. Je otevřeno od ráno až do pozdních nočních hodin.

Ubytování v Madridu 😴

Hostal Abadia Madrid

Levný a útulný penzion v centru

Hotel Ilunium Atrium

Moderní hotel s bazénem za skvělou cenu

Puerta del Sol

Jen pár minut chůze a nacházíme se na dalším slavném náměstí – Puerta del Sol. Jedná se o centrální náměstí v Madridu, kde původně stála jedna z východních bran ozdobený sluncem. Odtud nese náměstí svůj název – v překladu “Sluneční brána”.

Nejvýraznější stavbou Puerta del Sol je budova pošty s hodinami, které každoročně slouží k televiznímu odpočítávání posledních minut do příchodu nového roku.

puerta del sol madrid / kam v madridu

V rohu náměstí stojí socha medvěda u jahodníku, který je symbolem Madridu už od středověku a představuje madridský erb. Získat jeho fotku bez fotících se turistů je trochu nadlidský úkol, ale přesto je to symbolické místo ke krátkému zastavení.

Palác Cibeles

Vydejte se po hlavní třídě lemované zdobenými budovami až k paláci Cibeles.

Palác Cibeles je jednou z nejkrásnějších staveb v Madridu. Dříve sloužil jako sídlo pošty, dnes tu sídlí městská rada. V 8. patře je restaurace s vyhlídkou na rušné náměstí Plaza de Cibeles přímo před budovou.

palác cibeles madrid

Vyhlídka je přístupná kromě pondělí denně v časech 10:30-14:00 a 16:00-19:30. Plné vstupné je 3 €, pro děti, seniory a ZTP se slevou. Vstupenky si můžete rezervovat zde.

Náměstí Plaza de Cibeles před palácem dominuje slavná fontána, která představuje bohyni Kybelu, jak sedí na kočáru tažená lvy.

palác cibeles madrid

Gran Vía

Gran Vía je nejznámější třída v Madridu, která lemuje historické centrum a propojuje palác Cibeles s Plaza de España. Lemují jí skvěle zachovalé budovy, kde sídlí restaurace, obchody a bary. Tady to žije do ranních hodin.

Určitě si projděte Gran Vía taky večer, kdy třída září díky neonovým billboardům.

gran via madrid za 3 dny
gran vía madrid

Pro jeden z nejlepších výhledů na Gran Vía si nenechte ujít vyhlídku z mrakodrapu Circulo Bellas Artes, který se nachází jen pár minut chůze od paláce Cibeles (po levé straně od paláce – mrakodrap ve stylu Art Deco).

Vyhlídka se nachází u baru s restaurací v 7. patře, která je otevřená až do pozdních hodin – pondělí až čtvrtek 10:00-01:00, pátek až sobota 10:00-02:00, neděle 10:00-01:00. Vstupné je 5,50 €, snížené 4 € pro děti, studenty a seniory (lístky si koupíte uvnitř v automatu). Děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma.

gran via madrid za 3 dny

Plaza de España

Asi za půl hodiny bez zastávek dojdeme na Plaza de España, jedno z nejdůležitějších a taky největších náměstí v Madridu. Lemují ho budovy v Art Deco včetně ikonického hotelu RIU. Jsou tu restaurace, obchody, lavičky, dětské hřiště a uprostřed stojí Cervantesův pomník.

španělské náměstí madrid za 3 dny

Chrám Debod

Je pozdě odpoledne a nejvyšší čas vydat se k chrámu Debod, který je poslední zajímavostí v našem prvním dni v Madridu.

Chrám Debod se nachází jen pár minut od Plaza de España – ukazatelé ve spodní straně náměstí vás navedou tím správným směrem.

Temple de Debod byl postavený v Egyptě už ve 2. století před naším letopočtem. Do Madridu se dostal až v roce 1968 jako poděkování egyptské vlády za pomoc při záchraně egyptských památek vlivem stoupající vody Asuánské přehrady.

temple de debod madrid

V sezóně je kolem chrámu napuštěná voda, ve které se především při západu slunce památka krásně odráží. V okolí si můžete rozbalit deku na trávě nebo si užít výhled na město. Ideální místo pro zakončení dne.

Malasaña a Chueca

Hledáte místo, kam zajít na dobré jídlo a pití v okolí? Zkuste studentskou čtvrť Malasaña nebo na ní navazující čtvrť Chueca, která je známá svými bary a LGBT komunitou. Obě čtvrti lemují třídu Gran Vía a poskytují dostatek možností, kde se najíst, od rozmanitých trhů po autentické restaurace.

KAM V MADRIDU ZA 3 DNY

TŘI DNY V MADRIDU – ITINERÁŘ PRO 2. DEN

 • Královský palác
 • Katedrála Panny Marie Almudenské
 • Zahrady Sabatini a Campo del Moro
 • La Latina
 • Stadion Santiago Bernabéu

Královský palác v Madridu

Druhý den začneme svou návštěvu na Plaza de Oriente, náměstí se sochami, lavičkami a vzrostlými stromy, kde si můžete zblízka prohlédnout Královský palác v Madridu.

Ten je největším královským palácem v západní Evropě a jedním z největších na světě. Je dokonce okázalejší než Versailles v Paříži.

královský palác madrid

Palác je nádherný už zvenku díky své barokní fasádě. To nejlepší se ale ukrývá uvnitř, včetně italských fresek, francouzských tapisérii, španělského porcelánu a významných děl od Goyi, Caravaggia i Velázquéze. Interiéry jsou majestátní, bohatě zdobené a pozlacené, se spoustou starožitností a šperků.

Kromě nádherného interiéru ukrývá Královský palác největší sbírku hudebních nástrojů Stradivarius na světě. Přes nádvoří leží zbrojnice se zbraněmi patřícími různým španělským králům (jedna z nejlepších sbírek na světě).

Součástí prohlídky je taky královská lékárna se stovkami lahviček od léků, zdobenými skříňkami a věrnou rekonstrukcí laboratoře.

Pokud byste chtěli vidět střídání stráží, podrobné informace najdete na oficiálních stránkách.

Vstupné a otevírací doba Královského paláce v Madridu

Palác je otevřený denně v následujících časech – pondělí až sobota 10:00-18:00, v neděli 10:00-16:00 (poslední vstup vždy hodinu před). Vstup zdarma pro všechny od pondělí do čtvrtka v čase 16:00-18:00 – v závislosti na době mohou být dlouhé fronty na vstup.

Plné vstupné do Královského paláce je 14 € a snížené vstupné 7 € pro děti 5-16 let, studenty do 25 let a seniory nad 65 let. Děti do 5 let a ZTP mají vstup zdarma. Vstupenky mohou být vyprodané i týden dopředu – je lepší rezervovat s předstihem (viz níže).

Vstup do paláce se nachází na rohu náměstí Plaza de la Armería – z Plaza de Oriente se dejte doleva (nasměrují vás taky ukazatelé).

Jak přeskočit fronty do Královského paláce: Přijďte hned na otevírací dobu – palác je jednou z nejoblíbenějších památek v Madridu a fronty dovnitř bývají dlouhé. Zároveň si zarezervujte lístek předem, protože bývá vyprodáno i několik dní dopředu.

královský palác madrid

Katedrála Panny Marie Almudenské

Jakmile přijdete na náměstí Plaza de la Armería, zažijete jeden z nejkrásnějších pohledů v celém Madridu. Otevřené náměstí lemuje z jedné strany impozantní katedrála Panny Marie Almudenské a z té druhé Královský palác.

katedrála panny marie almudenské madrid

Katedrála Panny Marie Almudenské patří k největším katedrálám na světě – její stavba trvala více než století. Patří jí taky jedno prvenství – 15. června 1993 byla vysvěcená papežem Janem Pavlem II. a stala se tak první katedrálou vysvěcenou mimo Řím.

Hlavní vstup se nachází z boku katedrály. Uvnitř si můžete prohlédnout hravý strop plný živých barev, oltářní obraz z 15. století a obrovské varhany s 5 000 píšťalami.

katedrála panny marie almudenské madrid

Vstup do katedrály je zdarma, ale doporučuje se příspěvek na provoz ve výši alespoň 1 €. Otevřeno je denně v čase 10:00-20:00, v červenci a srpnu až do 21:00.

Za poplatek 7 € (snížené 5 € pro vybrané skupiny) můžete navštívit taky muzeum a užít si výhled z kopule.

katedrála panny marie almudenské madrid

Zahrady Sabatini

Po pravé straně Královského paláce od Plaza de Oriente se nachází vstup do zahrad Sabatini, které přiléhají ke Královskému paláci. Nejsou rozlehlé, ale přesto poskytují nádherné výhledy na palác a v létě stinná místa k odpočinku.

Vstup do zahrad je zdarma. Druhý vstup se nachází z Cta. San Vicente (je tu taky samoobslužný výtah).

zahrada sabatiny madrid královský palác

Campo del Moro

Campo del Moro je park rozprostírající se ve svahu pod Královským palácem. Dá se sem snadno projít přes zahrady Sabatini – sjedete výtahem ze zahrad a dáte se o pár metrů níž z kopce, kde se nachází vstup do parku.

campo del moro madrid

Park je perfektním místem pro odpočinek po návštěvě Královského paláce a katedrály. Jsou tu lavičky, stinná místa a krásné výhledy na palác. Můžete projít skrz celý park a vyjít na druhé straně pod katedrálou Panny Marie Almudenské.

Otevřeno je denně v čase 10:00-20:00, mimo sezónu 10:00-18:00.

campo del moro madrid královský palác

La Latina

La Latina je jednou z nejlepších čtvrtí v Madridu, kam zajít na výborné jídlo. Navíc se nachází jen pár minut od Královského paláce.

Zdejší uličky jsou úzké, s otevřenými náměstími, které lemují zahrádky a stromy poskytující stín v parném létě. V době oběda a na večer může být La Latina velmi zaneprázdněná – především na hlavní ulici Calle de la Cava Baja.

Doporučuji si projít okolí Plaza Paja s komunitní zahradou – je tu kostelík a z náměstí vybíhají kouzelné uličky.

madrid la latina

Stadion Santiago Bernabéu

Návštěva stadionu Santiago Bernabéu je zážitek nejen pro fanoušky Real Madrid.

Real Madrid je 15ti násobný vítěz Ligy mistrů a díky tomu nejúspěšnějším evropským fotbalovým týmem. Samotný stadion je jedním z největších světových stadionů, který pojme až 80 000 lidí.

Stadion Santiago Bernabéu můžete navštívit v rámci zápasu Real Madrid nebo při prohlídce, kde navštívíte místní muzeum a nakouknete do zázemí týmu. Vstupenky na prohlídku stadionu můžete pořídit předem.

Stadion leží mimo centrum Madridu. Dostanete se sem asi za půl hodinky metrem nebo autobusem. Stanice metra Santiago Bernabeu se nachází pár metrů od stadionu.

Ubytování v Madridu 😴

Hostal RIU

4* hotel v centru se střešním barem

Vértice Roomspace

Levné, čisté ubytování na kraji města

KAM V MADRIDU ZA 3 DNY

TŘI DNY V MADRIDU – ITINERÁŘ PRO 3. DEN

 • Zlatý trojúhelník umění
 • Park El Retiro
 • Lavapiés

Zlatý trojúhelník umění

Třetí den v Madridu začneme ve Zlatém trojúhelníku umění. Sem patří tři významná muzea umění, která se nacházejí nedaleko sebe, oddělená alejí stromů. Jedná se o muzeum Prado, muzeum Reina Sofía a muzeum Thyssen-Bornemisza. Všechna si blíže přiblížíme, ať víte, na co se při návštěvě připravit.

Tip: Všechna muzea jsou vyhlášená a dovnitř se stojí fronty. Z toho důvodu doporučuji přijít hned na otevírací dobu a rezervovat si vstupenky předem, ať se dlouhým frontám na lístky vyhnete.

zlatý trojúhelník umění madrid
Alej protínající Zlatý trojúhelník umění

Muzeum Prado

Muzeum Prado patří mezi přední světová muzea umění, které zahrnuje rozsáhlou sbírku s 11 tisíci díly od maleb, fotografií, soch, dekorativních předmětů až po mince a medaile. Je toho opravdu hodně a jedna návštěva nestačí, abyste prošli důkladně vše.

muzeum prado madrid

Tím nejlepším je sbírka evropských mistrů – od španělských umělců, jako byl Goya a Velázquez, po italské umělce včetně Rafaela.

Poznámka: Uvnitř muzea je zákaz focení.

muzeum prado madrid

Vstupné a otevírací doba muzea Prado

Muzeum Prado je otevřené denně v následujících časech – pondělí až sobota 10:00-20:00 a neděle a svátky 10:00-19:00. Pokud cestujete s rozpočtem, vždy 2 hodiny před koncem otevírací doby je vstup zdarma. Připravte se jen na to, že fronty jsou tu ještě delší než obvykle a díky tomu pak nebudete mít vevnitř tolik času, kolik je na prohlídku sbírky potřeba.

Vstupné do muzea Prado je 15 € a snížené vstupné 7,50 € pro seniory nad 65 let. Děti do 18 let, studenti do 25 let a osoby s průkazem ZTP mají vstup zdarma.

muzeum prado fronta madrid
Fronty do muzea Prado bývají především v sezóně dlouhé.

Jak přeskočit fronty do muzea Prado: Fronty do muzea Prado jsou opravdu dlouhé. Často se tu tvoří 2 fronty – nejprve fronta na vstupenky, která se vine podél budovy až dozadu za roh (a to i mimo sezónu na začátku března). Poté přejdete k samostatnému vstupu se vstupenkou, kde se tvoří bezpečnostní fronta – ta už naštěstí ubíhá rychle. Z toho důvodu je lepší rezervovat vstupenky předem a přijít hned na 10:00 nebo naopak později odpoledne.

muzeum prado madrid
Kostel nad muzeem Prado

Muzeum Reina Sofía

Muzeum Reina Sofía je nejlepší madridská galerie současného umění, která zahrnuje různé styly, od kubismu po surrealismus. Specializuje se především na španělské umělce (Picasso, Dalí, Miró), ale najdete tu taky umělce mimo Španělsko (Kandinski, Braque a další).

muzeum reina sofía madrid

Nejslavnějším dílem je Guernica od Picassa, monumentální dílo inspirované vybombardovaným městem Guernica.

Oblíbenou atrakcí při návštěvě muzea Reina Sofía je jízda proskleným výtahem, ze kterého budete mít skvělý výhled na přilehlé náměstí.

reina sofía muzeum madrid

Vstupné a otevírací doba muzea Reina Sofía

Kromě úterý je muzeum otevřené denně v čase 10:00-21:00 a v neděli v čase 10:00-14:30.

Vstupné do muzea Reina Sofía je 12 €, vstup zdarma pak pro děti do 18 let, studenty do 25 let, seniory nad 65 let a ZTP. Vstup zdarma mají všichni denně 2 hodiny před koncem otevírací doby, ale připravte se na fronty.

Jak přeskočit fronty do muzea Reina Sofía: Pokud si rezervujte vstupenky do muzea Reina Sofía předem, na místě jdete rovnou ke vstupu – nalevo je fronta na lístky, napravo vstup pro rezervace předem.

muzeum reina sofia madrid

Muzeum Thyssen-Bornemisza

Muzeum Thyssen-Bornemisza se nachází jen kousek do muzea Prado.

Uvnitř muzea najdete anglickou a německou školu umění, včetně umělců Holbein a Dürer, americký abstraktní expresionismus a řadu impresionistických a post expresionistických děl včetně Moneta, Renoira a Degasa.

Vstupné do muzea Thyssen-Bornemisza je 13 € a snížené vstupné 9 € pro studenty do 25 let a seniory nad 65 let. Děti do 18 let a osoby s průkazem ZTP mají vstup zdarma.

Každé pondělí je vstup zdarma pro všechny. Není potřeba rezervace předem – v sezóně je lepší přijít hned ráno nebo naopak později odpoledne, pokud se chcete vyhnout davům.

Muzeum je otevřené denně v následujících časech – pondělí 12:00-16:00, úterý až neděle 10:00-19:00.

Více informací: Inspirujte se nejkrásnějšími místy, co navštívit a vidět v Madridu.

caixa forum madrid
Po cestě se zastavte u CaixaForum

Park El Retiro

Madrid je proslulý svými parky a zahradami. Najdete je rozeseté po celém městě, skvěle udržované a hojně navštěvované místními.

Park El Retiro je nejoblíbenější madridský park, který leží jen kousek od muzea Prado. Ideální místo pro odpočinek po dopoledni stráveném uměním.

el retiro park madrid

Srdcem parku je Palacio de Cristal, skleněný palác s několika vystavenými díly z muzea Reina Sofía. Při návštěvě parku El Retiro si nenechte ujít taky pomník Alfonse XII., před kterým se rozprostírá jezero lemované kavárnami. Na severozápadním kraji parku stráží vstup Puerta de Alcalá, impozantní vítězný oblouk.

el retiro park madrid

Jedním z nejkrásnějších míst v parku El Retiro jsou zahrady Cecilio Rodríguez, které se nacházejí na jihovýchodě parku. Nádherně zahrady plné fontán, květin a volně se procházejících pávů. Nedaleko odtud můžete navštívit taky zahradou plnou růží.

Park El Retiro je otevřený denně v čase 06:00-22:00.

Více informací: Zde jsou užitečné tipy a průvodce, jak si užít Madrid.

el retiro park madrid
el retiro park madrid
el retiro park madrid

S parkem El Retiro sousedí Královská botanická zahrada, kterou můžete navštívit za drobný poplatek. Je opravdu rozlehlá, se spoustou laviček a skrytých zákoutí.

královská botanická zahrada madrid

Lavapiés

Den zakončíme v Lavapiés, multikulturní čtvrti rozprostírající se západně od muzea Reina Sofía. Čtvrť je známá svými starobylými ulicemi, které jsou domovem pro komunity z celého světa.

Tady dokonale nasajete místní atmosféru. Navíc se tu nachází řada skvělých restaurací a taberen s autentickou kuchyní. Madrid má spoustu zajímavých a zcela odlišných čtvrtí. Nás nejvíc zaujala právě Lavapiés.

lavapies madrid

Ubytování v Madridu

 • Hotel RIU – ikonický hotel v centru města se střešní terasou, restaurací a výbornými službami
 • Hostal Abadia Madrid – 3* penzion za skvělou cenu přímo v centru, s klimatizací a vlastní koupelnou
 • Ilunion Atrium – moderní hotel s bazénem, restaurací a výbornou dostupností do centra
 • NYX Hotel Madrid by Leonardo Hotels – stylový 4* hotel s bazénem, restaurací a pár minut od stadionu Real Madrid
 • Vértice Roomspace – levný, moderní hotel na kraji města s restaurací a kousek od nádraží

Ubytování v Madridu 😴

Hostal Abadia Madrid

Levný a útulný penzion v centru

Hotel Ilunium Atrium

Moderní hotel s bazénem za skvělou cenu

Jak se dostat do Madridu

Hlavním letištěm pro Madrid je letiště Adolfa Suáreze, které se nachází na kraji města. A jaké aerolinky sem z Prahy létají?

 • Iberia – tradiční španělská aerolinka spojuje Prahu s terminálem 4 a nabízí v sezóně až dva přímé lety denně.
 • Ryanair – nízkonákladová letecká společnost, která propojuje Prahu s terminálem 1 a často konkuruje svojí cenou.
 • Czech Airlines – předchozí aerolinky doplňuje Czech Airlines, která létá především v sezóně od dubna.

Zde najdete všechny lety do Madridu.

královská botanická zahrada v madridu
Královská botanická zahrada v Madridu

Jak se dostat z letiště Adolfa Suáreze do centra Madridu?

Z letiště se dostanete nejsnadněji autobusem, metrem nebo samozřejmě taxi. Ve všech případech trvá cesta do centra 25-40 minut v závislosti na tom, kde budete vystupovat (nejdelší čas platí pro nádraží Atocha na kraji centra).

Autobus (linka 203) stojí 5 € a staví hned před příletovou halou (jízdenku koupíte u řidiče). Autobusy jsou bezbariérové s místem pro odložení kufrů. Odjíždějí z terminálu T4 přes další terminály.

Podobně cenově vychází taky metro, kde je potřeba po cestě přestoupit na další linku, protože nejede až do centra. Na druhou stranu jsou spoje častější než autobusy, které bývají často přeplněné.

Oficiální taxíky jsou bílé s červeným pruhem a staví hned za autobusy před příletovou halou.

Ubytování v Madridu 😴

Hostal RIU

4* hotel v centru se střešním barem

Vértice Roomspace

Levné, čisté ubytování na kraji města

Jak se dopravovat po Madridu

Páteří madridské dopravy je metro, autobusy EMT a příměstské vlaky Cercanías. Metro a vlaky Cercanías využijete zejména na delší vzdálenosti, autobusy jsou skvělé v okolí centra nebo tam, kde metro nejezdí.

Pro cestování v metru potřebujete červenou bezkontaktní kartu TTP. Tu si koupíte jednoduše v automatu ve stanici metra a stojí 2,50 €. Karta není vázaná na osobu, takže jí může využívat více osob najednou. Platí 10 let.

Na kartu si přednabijete jízdenky – jednotlivě za 1,50 € nebo balíček 10 jízdenek za zvýhodněnou cenu 12,20 € (hledejte název Metrobús). Jízdenky se vztahují na metro i autobusy. Cena platí pro zónu A, kam spadá téměř celé město kromě letiště (na letiště je příplatek). Zóny si můžete prohlédnout na mapě níže.

Metro a autobusy doplňují příměstské vlaky Cercanías. Ty jsou značené C a číslo – například C1 (u metra je to E a číslo nebo jen číslo). Na vlaky můžete přestoupit taky na některých stanicích metra. Jízdenku si musíte ale koupit zvlášť – v pokladně nebo v automatu (neplatí tu lístky na metro). V rámci města stojí jednosměrná jízdenka na vlak 1,70 €.

Zde je ke stažení mapa metra a vlaků Cercanías.

Pro aktuální cenu jízdného můžete využít aplikaci Citymapper, která poskytuje pro podobně velká města nejbližší informace o dopravě.

Kromě veřejné dopravy můžete využít taky taxi – oficiální taxi jsou bílé s červeným pruhem. Stačí na ně mávnout na ulici. Kromě taxi tu funguje taky Uber či Bolt.

☞ Čtěte podrobného průvodce dopravou v Madridu.

atocha nádraží madrid
Botanická zahrada na nádraží Atocha

Máte dotaz k našemu itineráři, kam v Madridu za 3 dny? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Madridu

MADRID: Inspirujte se nejkrásnějšími místy, co navštívit a vidět v Madridu. Zde jsou tipy a průvodce, jak si užít Madrid. Čtěte podrobného průvodce dopravou v Madridu.

BARCELONA: Podívejte se na tipy, co navštívit v Barceloně (vstupné, otevírací doba, fotografie, mapa) nebo si naplánujte svojí cestu pomocí itineráře pro Barcelonu za 3 dny. Pokud máte víc času, zde je itinerář pro 4 dny v Barceloně.

ŠPANĚLSKÁ MĚSTA: Valencie je dalším krásným městem ve Španělsku. Granada je historický skvost, kde se nachází světoznámý palác Alhambra. Sevilla vás uchvátí svou nádhernou architekturou a pevností Alcázar. Málaga má vše – bohatou historii i dlouhé písčité pláže.

ŠPANĚLSKO: V našem seznamu o nejkrásnějších místech Španělska přinášíme tipy, co navštívit ve Španělsku.

Plánujete si půjčit auto ve Španělsku? Sepsali jsme podrobného průvodce pro půjčení a řízení auta ve Španělsku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *