Kde se ubytovat ve Vídni v roce 2024: Nejlepší hotely a mapa

Kde se ubytovat ve Vídni

Pokud se rozhodujete, kde se ubytovat ve Vídni, máte na výběr spoustu možností. Velké řetězce hotelů, menší butikové hotely nebo penziony s autentickou atmosférou. Výběr ubytování ve Vídni tak může být docela oříšek.

Abychom vám rozhodování usnadnili, vytvořili jsme podrobného průvodce s nejlepšími hotely a ubytováním ve Vídni.

Zde je naše doporučení, kde se ubytovat ve Vídni. Přidáme taky tipy, proč si danou oblast nebo ubytování vybrat a jaká je dostupnost k památkám a zajímavostem ve Vídni.

V našem průvodci Vídní najdete užitečné informace o dopravě, parkování, cenách a co navštívit ve Vídni (včetně vstupného a otevírací doby).

Kde se ubytovat ve Vídni – nejlepší čtvrti

Vídeň je známá svými krásnými čtvrtěmi, které nabízí řadu zajímavostí a atrakcí. Mezi nejoblíbenější vídeňské čtvrti patří Innere Stadt, Josefstadt, Neubau, Mariahilf a Leopoldstadt.

Innere Stadt – ubytování ve Vídni uprostřed dění

Innere Stadt je živá čtvrť představující historické centrum města, kde najdete několik z nejznámějších vídeňských památek, jako je Vídeňská státní opera a katedrála svatého Štěpána. Je plná historických budov, krásných parků, nákupních center a dlážděných ulic.

Graben Vídeň za 3 dny
Hlavní třída Graben v Innere Stadt

Josefstadt – ubytování ve Vídni s autentickou atmosférou

Pokud hledáte živější atmosféru, ubytujte se v Josefstadt – v této čtvrti se nachází jedny z nejlepších barů, kaváren a klubů ve městě. Navíc má vynikající spojení veřejnou dopravou.

Rathaus - Vídeň za 3 dny
Josefstadt se rozprostírá za Rathaus

Josefstadt je skvělou volbou pro ty, kteří hledají autentické a místní zážitky. Tato oblast se nachází v blízkosti centra města a nabízí celou řadu možností ubytování od hotelů a hostelů až po apartmány a penziony.

Neubau

Čtvrť Neubau je známá svou hipsterskou atmosférou – je plná módních obchodů a restaurací a taky uměleckých galerií a muzeí. Podle mnohých se jedná o nejlepší čtvrť, kde se ubytovat ve Vídni. Má dobré spojení s centrem města i dalšími atrakcemi ve Vídni.

Mariahilf

Mariahilf je skvělou volbou pro ty, kteří při návštěvě Vídně hledají spíše rezidenční prostředí. Tato čtvrť nabízí pohodlné možnosti ubytování, jako jsou hotely, apartmány a penziony, které se nacházejí v blízkosti centra města.

Mariahilf je taky snadno dostupná veřejnou dopravou, protože jí z obou stran lemují linky metra U3 a U4. Zároveň je domovem Haus des Meeres a trhu Naschmarkt, kde si můžete nakoupit lokální produkty a výborně se najíst.

Trh Naschmarkt ve čtvrti Mariahilf

Leopoldstadt – nejlepší čtvrť k pobytu ve Vídni

Leopoldstadt je jednou z nejlepších čtvrtí, kde se ubytovat ve Vídni. Sousedí s Dunajským kanálem a z jedné strany jí lemuje historické centrum Vídně a z druhé strany Donaupark s Dunajskou věží.

Donauturm / Dunajská věž Vídeň / co vidět ve Vídni
Dunajská věž nedaleko čtvrti Leopoldstadt

Najdete tu restaurace, bary, obchody (Lidl, Hofer) a taky řadu možností, co podniknout včetně obrovského parku Prater se zábavným parkem a Obřím kolem ve Vídni. Na severu se nachází rozlehlý park Augarten.

Díky perfektnímu zázemí má Leopoldstadt širokou nabídku ubytování a je vhodnou čtvrtí taky pro rodiny s dětmi.

Favoriten – levné ubytování ve Vídni

Favoriten je rozlehlá čtvrť na jihu Vídni. Sousedí s hlavním vlakovým nádražím, takže je ideální pro ty, co do Vídně přijíždějí vlakem. V okolí se nachází řada P+R parkovišť a možností levného parkování. Favoriten je dobrou volbou taky pro ty, co hledají levné ubytování ve Vídni.

památky ve Vídni / vienna city card
Palác Belvedér leží na kraji čtvrti Favoriten

Nejlepší ubytování a hotely ve Vídni

1. Hotel Melia – nejlepší hotely ve Vídni

Hotel Melia je luxusní hotel v nejvyšším mrakodrapu v Dunai City, kde si užijete fantastický výhled z pokojů i střešní terasy. Pokoje/apartmány jsou moderně vybavené s francouzskými okny.

Hotel leží kousek od nábřeží Dunaje, kde je menší pláž, restaurace a promenáda. Nedaleko odtud se nachází taky Donaupark s Dunajskou věží.

Součástí hotelu je restaurace a bar. Na rohu od hotelu je pekařství a za ním supermarket Hofer. Zastávka metra je jen 3 minuty chůze – linkou U1 se odtud dostanete za 10 minut k Prátru nebo do historického centra. Hotel je snadno dostupný z dálnice, ale přesto je tu klid.

2. Prizeotel – ubytování u Hauptbahnhof

Prizeotel je jedním z nejoblíbenějších hotelů ve střední cenové třídě. Plusem je jeho poloha – leží jen pár minut od hlavního vlakového nádraží ve čtvrti Favoriten, takže má výborné napojení na letiště i pro ty, co přijíždějí do Vídně vlakem.

Samotné ubytování je moderní, zábavné a prakticky řešené. Pokud jedete vlastním autem, hotel nabízí soukromé parkování za poplatek.

Přímo od hotelu dojdete za 10 minut k paláci Belvedér. Kousek od hotelu můžete nasednout na metro ve stanici Keplerplatz a dojet za 10 minut do centra, popř. ještě blíže je tramvajová a autobusová zastávka. Pěšky dojdete do centra za necelou půl hodinu. V okolí hotelu je několik supermarketů včetně Hofer a Billa.

3. Austria Trend Parkhotel – ubytování poblíž zámku Schönbrunn

Čtyřhvězdičkový hotel Austria Trend Parkhotel je jedním z nejlepších hotelů v blízkosti zámku Schönbrunn. Je to doslova jen pár kroků k zámku, ZOO a do Technického muzea.

Hned na rohu u hotelu se nachází stanice metra Hietzing, odkud se do historického centra dostanete za 20 minut.

Okolí hotelu je klidné a z pokojů a terasy budete mít výhled do parku. Hotel je zařízený moderně a v tradičním rakouském stylu. Součástí je taky restaurace a bar.

4. Superbude Wien Prater – nejlepší ubytování ve Vídni

Hotel Superbude Wien Prater je designový hotel se skvělým poměrem ceny a kvality. Hotel leží ve čtvrti Leopoldstadt, která je jednou z nejoblíbenějších čtvrtí, kde se ubytovat ve Vídni.

Samotná ulice, kde hotel stojí, je klidná, ale zároveň poskytuje výborné spojení do centra – jen 2 minuty pěšky k nejbližší stanici metra. Supermarket Billa je nedaleko odtud a v okolí se nachází řada restaurací s lokální i mezinárodní kuchyní.

Za pár minut dojdete z hotelu k zábavnému parku Prater a asi 15 minut je vzdálené muzeum Kunst Haus a Hundertwasserhaus.

5. Lenas Donau Hotel – levné ubytování ve Vídni

Lenas Donau Hotel je levný, jednoduše zařízený hotel u Dunaje, který ale nabízí vše potřebné k pohodovému pobytu.

Naproti hotelu si nakoupíte v obchodě Billa nebo můžete zajít do jedné z restaurací v okolí. Tramvajová a autobusová zastávka se nachází u hotelu, stanice metra je pár minut chůze.

Hotel je ideální pro ty, co plánují navštívit centrum Vídně, park Prater nebo Donaupark s Dunajskou věží (ten se nachází jen 10 minut pěšky od hotelu). Pokud plánujete navštívit zámek nebo ZOO Schönbrunn, doporučila bych zvolit jiné ubytování, protože Lenas Donau Hotel se nachází na druhé straně Vídně.

6. Bassena hotel – skvělý poměr ceny a kvality

Bassena hotel se nachází na rohu od hotelu Superbude Wien Prater ve čtvrti Leopoldstadt s parkem Prater v jejím srdci. V okolí je stanice metra, supermarket a dostatek restaurací.

Samotný hotel Bassena je stylový a kvalitou služeb plně odpovídá čtyřem hvězdičkám. Pokoje jsou čisté, moderně zařízené a prostorné včetně vlastní koupelny.

Součástí hotelu je bar, kavárna a bistro, kde si můžete dát polední menu i večerní tapas.

7. Hotel Brauhof – nejlepší ubytování ve Vídni

Hotel Brauhof je oblíbený hotel na Mariahilfer Strasse, která prochází celou čtvrtí Mariahilf. Hotel má strategickou polohu pro návštěvu památek ve Vídni.

Před hotelem staví tramvaj, kterou se dostanete za pár minut k zámku Schönbrunn nebo ZOO Schönbrunn. Nedaleko odtud projíždí tramvaj až k paláci Belvedér. Zastávka metra leží 7 minut chůze a zaveze vás během mžiku do historického centra.

Hotel je zařízený útulně a pohodlně. Stejně jako předešlé hotely poskytuje soukromé parkování za poplatek (v porovnání s jiným hotely za dobrou cenu) a restauraci s venkovní zahrádkou.

8. The Social Hub

The Social Hub ve čtvrti Leopoldstadt si můžete představit jako kreativní a zábavný prostor, kde si užijí skvělý pobyt jednotlivci, páry i rodiny s dětmi. A to klidně na delší pobyt, protože je k dispozici taky několik pokojů s kuchyňským koutem.

V hotelu najdete veškeré zázemí – fitness centrum, zahrada, sdílené prostory, bar, restaurace, večerní program, dětské hřiště a další.

Za rohem si nakoupíte v supermarketu Hofer a tramvaj staví přímo před hotelem. Zastávka metra nebo příměstských vlaků Praterstern je pár minut chůze. Stejně tak zábavný park Prater nebo park Augarten.

9. La Perla Vintage-Apartments – apartmány ve Vídni

Pokud hledáte ubytování v soukromí s veškerým zázemím, La Perla Vintage-Apartments je skvělou volbou. Leží ve čtvrti Reindorf, která má dobré napojení k zámku Schönbrunn (15 minut pěšky) i do historického centra (15 minut metrem).

Stanice metra Meidling Hauptstrasse se nachází asi 7 minut od apartmánů, autobusová zastávka leží hned za rohem.

Apartmány jsou moderně vybavené, vzdušné a prostorné s vlastním kuchyňským koutem a leží v klidné čtvrti. Na výběr jsou menší apartmány pro páry i větší apartmány pro rodiny. Obchod Billa je 2 minuty od apartmánů, stejně tak několik restaurací v okolí.

Pokud jedete autem, součástí ubytování je velmi levné soukromé parkování.

Ubytování ve Vídni na mapě

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu, kde se ubytovat ve Vídni. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o ubytování ve Vídni. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Tip: Hledáte možnost, jak ušetřit při návštěvě Vídně? S turistickou kartou Vienna City Card získáte zdarma dopravu a slevu na více než 200 míst ve Vídni. O kartě jsem psala podrobný článek, abyste si mohli udělat obrázek, zda se karta vyplatí i vám.

Druhou možností je karta Vienna Pass, která zahrnuje vstup zdarma do většiny míst ve Vídni na 1, 2, 3 nebo 6 dní. Alternativou je Vienna Flexi Pass, kde si zase vybíráte počet atrakcí, které chcete navštívit. Více o Vienna Pass a Vienna Flexi Pass se dozvíte v předchozím článku.

Toto byly naše tipy k výběru ubytování ve Vídni. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Rakousku

VÍDEŇ: Podívejte se na tipy, co navštívit ve Vídni (včetně vstupného a otevírací doby) a itinerář, jak strávit 3 dny ve Vídni. V článku Vídeň s dětmi sdílíme tipy, jak si užít Vídeň celá rodina.

Vienna City Card je jednou z nejoblíbenějších možností, jak ušetřit ve Vídni. Nebo se podívejte na srovnání Vienna City Card a Vienna Pass.

RAKOUSKÉ ALPY: Inspirujte se našimi tipy, co navštívit v rakouských Alpách (turistické trasy, výlety).

Tyrolsko je jednou z nejoblíbenějších částí rakouských Alp, stejně jako pohoří Dachstein. Pokud si chcete užít nádherné nedotčené přírody národního parku Vysoké Taury, podívejte se, co navštívit ve Vysokých Taurách.

Čtěte ještě více inspirace pro cestování po Evropě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *