Vysoké Tatry: 16 tipů na výlety, turistické trasy a nejkrásnější místa | Průvodce

Kompletní turistický průvodce pro Vysoké Tatry, kde se dozvíte vše podstatné před vaší dovolenou ve Vysokých Tatrách:

 • cestovatelské tipy, jak se nejvýhodněji dopravit do Vysokých Tater a jak je to s dopravou v okolí;
 • kde hledat levné ubytování ve Vysokých Tatrách
 • kdy do Vysokých Tater s ohledem na počasí vyrazit;
 • tipy na výlety a jaká jsou nejkrásnější místa Vysokých Tater – tipy na nenáročné i náročnější turistické túry a trasy.

Nenáročné trasy, kam vyrazíte i s malými dětmi, ale taky vysokohorské túry, při kterých budete v průběhu cesty nadávat, do čeho jste se to zase uvrtali a na konci si užijete odměnu v podobě dechberoucího výhledu. Jó, tak to jsou Vysoké Tatry.

Podrobný průvodce pro Vysoké Tatry:

Doprava do Vysokých Tater: auto nebo vlak?

My lobujeme za vlak. Samozřejmě záleží na tom, zda vyrážíte z Ostravy nebo třeba od Karlových Varů jako my. Pro nás ze západu Čech už je to do Tater pořádná štreka a představit si, že půl dne strávím na D1 a na Slovensko dorazím jak naklepaná kotleta, volím vlak. 

Vlakem do Vysokých Tater

Vybrat si můžete z několika vlakových přepravců – České dráhy, Regiojet a Leo Express. Především u Regiojetu se dají sehnat zpáteční jízdenky už od 1000 Kč.

Všichni nabízí přímé spoje minimálně do Popradu, který je jednou z bran dál do Tater. Druhou pomyslnou bránou je Štrba, kde vlak taky staví kousek před Popradem. Samozřejmě těch bran je víc, ale mluvím o té nejnavštěvovanější části Tater, která je spojená tatranskou železnicí a zubačkou.

Pokud budeme brát jako výchozí stanici Prahu (i pro další výpočty níže), na cestě strávíte u všech přepravců přibližně stejný čas – 7 a půl hodiny. Záleží, v kolik vyrazíte, ale ty rozdíly nejsou velké.

Autem do Vysokých Tater

Pokud chcete mí v Tatrách svobodu pohybu a zajet si jednoduše, kam potřebujete, je auto pohodlnější varianta. Nevýhodou cesty autem na Slovensko je čas a cena. V cíli totiž budete téměř za stejný čas, jako když jedete vlakem. Druhou nevýhodou je cena, která u auta vychází o mnohem dráž.

Na kolik vás vyjde cesta autem do Vysokých Tater si můžete spočítat sami v kalkulačce. 

Dálniční známka pro Slovensko vás vyjde na cca 450 Kč/10 dní.

Vysoké Tatry výlety turistické trasy

Električka a zubačka ve Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry mají 2 základní pilíře místní dopravy – električku a zubačku. Díky tomu se dostanete téměř všude, kam potřebujete. Především v turisticky navštěvovanějších částech Tater.

Tarifní systém tatranské električky a zubačky je rozdělený do pásem podle vzdálenosti. Zaplatíte mezi 0,5 € až 2 €. Například za zubačku mezi Štrbou a Štrbským plesem zaplatíte 1 €  nebo Popradem a Starým Smokovcem 2 €. Za pejska zaplatíte poloviční cenu. Lístek si označíte při svém nástupu do zubačky nebo vlaku. 

Pokud plánujete tatranské železnice využít víc, můžete si koupit předplacený lístek na den za 4 €, na 3 dny za 8 €, na týden za 14 € nebo na měsíc za 16 €. Lístek platí na električce a zubačce neomezeně ve všech směrech. 

Lístek si koupíte online na stránkách slovenských železnic – KOUPIT LÍSTEK NA TATRANSKOU ŽELEZNICI A ZUBAČKU

Autem ke Štrbskému plesu

Štrbské pleso je pro turisty jako magnet. Je tu doslova narváno. Pokud jedete autem a přemýšlíte, jak se dostat ke Štrbskému plesu, je to jednoduché. Až ke Štrbskému plesu můžete přijet autem.

Parkovišť v okolí Štrbského plesa je hned několik. V letní sezóně je tu až 11 parkovacích zón, takže nemusíte mít strach, že nezaparkujete. Ceny jsou různé, ale obecně vás vyjde parkování na 1,5 – 2 €/1 hod. a na celý den kolem 5,5-6 €.

Podrobné informace o parkování u Štrbského plesa

Autem k Popradskému plesu

Popradské pleso je po Štrbském plesu druhým neoblíbenějším plesem ve Vysokých Tatrách. Na rozdíl od Štrbského plesa ale Popradské pleso není běžně dostupné autem.

Auto zaparkujete podél cesty u vlakové stanice TEŽ Popradské pleso (sem můžete dojet i tatranskou električkou).

Odtud vyrazíte po pohodlné asfaltové cestě spolu s dalšími turisty.

Ubytování ve Vysokých Tatrách

Vyrážíte do Tater s vlastním stanem? Dobrou zkušenost máme s autokempem Tatranská Štrba. Oblíbeným kempem je taky Intercamp Tatranec v Tatranské Lomnici.

Stanování a bivakování je na Slovensku dle zákona o lesích ve Vysokých Tatrách zakázané. Napříč horami je hned několik turistických chat, kde můžete přespat.

Penziony a hotely ve Vysokých Tatrách 

Sruby, boudy a chalupy k horám neodmyslitelně patří. Pokud si chcete užít wellness s polopenzí, zkuste srubové domečky u hotelu Nezábudka.

Penzion Partizan má dobrý poměr ceny a kvality a skvělé místo pro poznávání Vysokých Tater. Pro rodiny s dětmi a kohokoliv, kdo chce víc soukromí v apartmánu, je ideální penzion Júlia v Tatranské Lomnici.

Chcete se kochat nádherným výhledem přímo ve vrcholcích? Z chaty pod Soliskom se můžete rozplývat okolím od rána do večera. Mají útulné pokoje a skvělé snídaně.

Kdy do Tater?

Záleží, jaké trasy a výlety ve Vysokých Tatrách plánujete. Ne všechny turistické trasy jsou otevřené celoročně. Naopak řada z nich je od 1.11. do 14.6. uzavřená. V červnu je na řadě míst ještě běžná sněhová nadílka a červenec je nevyzpytatelný jako apríl. Bouřky, déšť, výkyvy v teplotách.

Nejlepším obdobím pro turistiku v Tatrách je září, popř. říjen, kdy tu je méně turistů a fantastické výhledy podpoří okolní zbarvená příroda v podzimních tónech. K horským chatám se dostanete po celý rok (kromě chaty pod Rysmi).

Co navštívit ve Vysokých Tatrách? Tipy na výlety a turistické trasy

Tipy na turistické trasy a výlety jsem rozdělila do dvou částí. První část je ideální pro ty, co hledají nenáročné trasy, kam můžou vyrazit i s dětmi. Druhá část uspokojí všechny, co si chtějí dát pořádně do těla nebo vyšlápnout jeden ze štítů.

Nenáročné trasy ve Vysokých Tatrách

 1. Štrbské pleso
 2. Chata pod Soliskom
 3. Popradské pleso
 4. Vodopád Skok
 5. Hrebienok – Rainerova chata
 6. Skalnaté pleso
 7. Lomnický štít
 8. Zelené pleso
 9. Belianská jeskyně

1. Štrbské Pleso 

Štrbské pleso (1344 m. n. m.) je asi nejnavštěvovanější místo v Tatrách. A bohužel to jde taky vidět. Masa lidí. Všude stánky. Trochu mi to chvílemi připomínalo pouť. Ale procházka kolem jezera je krásná. Pohodová a ideální i s malými špunty. Paradoxně přímo u plesa bylo nejmíň lidí.

Štrbské pleso / tipy na výlet ve Vysokých Tatrách

Můžete si půjčit člun a projet se přímo po plese s výhledem na tatranské vrcholky. Na 4 minut vás jízda v menším členu pro 3 osoby vyjde na 18 € a ve větším člunu pro 4 osoby na 23 €.

Štrbské pleso je ideální základna pro další túry, o kterých si povíme za malou chvíli. Ke Štrbskému plesu se dostanete pohodlně autem, električkou nebo zubačkou z Tatranské Štrby.

2. Chata pod Soliskom 

Na horskou Chatu pod Soliskom (1840 m. n. m.) se dostanete nejpohodlněji lanovkou. Lanovka Štrbské pleso – Solisko vás vyjde na 11 € ve směru nahoru a 9 € ve směru dolu. Zpáteční lístek je zvýhodněný za 15 €. Na lanovku nasednete za Štrbským plesom nad skokanskými můstky.

Druhou možností je dostat se k Chatě pod Soliskom po svých. Mírně náročná trasa začíná na levé straně Štrbského plesa, kde se budete řídit modrou turistickou značkou, která vás provede Furkotskou dolinou. Po pravé straně uvidíte sedačkovou lanovku.

Od chaty si můžete vyběhnout po červené 250 výškových metrů přímo na vrchol Predné Solisko (2117 m. n. m.). Zaberete vám to cca půl hodinky.

Priedne Solisko / Solisko / chata pod Soliskom / Vysoké Tatry

3. Popradské Pleso 

Jedním z dobře dostupných a zároveň nejkrásnějších míst Vysokých Tater je Popradské pleso v nadmořské výšce 1511 m. n. m.

Ze Štrbského plesa se sem dostanete po Tatranské magistrále – červené – naučná stezka Cesta lesom medzi Plesom a plesom. Červená se sice v jedné chvíli rozdvojuje na červenou a zelenou, ale i když obě vedou k Popradskému plesu, zůstaňte věrní červené. Odmění vás lepšími výhledy.

Popradské pleso Vysoké Tatry

U Popradského plesa se osvěžíte v Majlátově chatě nebo v Chatě pri Popradskom plese.

Popradské pleso Vysoké Tatry

Další trasa k Popradskému plesu začíná u stanice TEŽ Popradské pleso (staví tu električka nebo tu je parkoviště pro auta). Odtud se dáte po modré po asfaltové cestě, která je úplně ideální i pro kočárky. 

U rozcestníku Popradská polana si můžete udělat odbočku doprava po žluté k symbolickému hřbitovu obětí Tater – Symbolický cintorín.

4. Vodopád Skok 

Túra na vodopád Skok (1754 m. n. m.) začíná u Štrbského plesa. Dáte se po žluté turistické značce napravo od jezera. Ta vás dovede Mlynickou dolinou přímo k vodopádu.

vodopád Skok Vysoké Tatry

Jestli nebudete mít dost, můžete pokračovat dál po žluté až k Bystré lávce (2300 m. n. m.) kolem Capie plesa. Jen už se teda u téhle trasy o dost víc zapotíte. Trasa od vodopádu Skok k Bystré lávce je přístupná jen od 15.6. do 30.10.

5. Hrebienok – Rainerova chata

Pokračujeme směrem na východ Tater. Ze Starého Smokovce vede trasa k Hrebienku, u kterého se nachází o kousek výš Bilíkova chata. Hrebienok je oblíbené středisko v nadmořské výšce 1272 m na úpatí Slavkovského štítu.

Jak se dostat na Hrebienok

Nejjednodušší varianta, jak se dostat na Hrebienok, je lanovka ze Starého Smokovce. Cena za lanovku na Hrebienok pro rok 2020 byla 11 € za zpáteční jízdu (popř. 10 € nahoru a 9 € dolů). Ty ceny se moc nemění, ba jsou už dokonce několik let stejné.

Na Hrebienok se dostanete taky po svých po zelené turistické značce, která vede napravo od lanovky. Ještě víc napravo od stezky vede cyklostezka, která je o něco delší, ale schůdnější i s kočárkem.

V zimní sezóně (listopad – duben) určitě navštivte Tatranský ledový dům Hrebienok, kde si prohlédnete ledové sochy. Vstupné je zdarma.

Hrebienok – nenáročné turistické trasy v okolí:

 • Rainerova chata – k chatě pohodlně dojedete i s kočárkem, pokud budete pokračovat po cyklostezce 2864 (značeno červeně).
 • Zamkovského chata je nejníže položenou horskou chatou ve Vysokých Tatrách. Cesta k ní je nenáročná a pohodlně jí zvládnete i s dětmi. Časově vám zabere něco přes hodinku od Hřebienku. Po červené. Cestou k Zamkovského chatě budete míjet Obrovský vodopád.
 • Vodopády Studeného potoka – po zelené turistické značce dorazíte po kilometru k vodopádům Studeného potoka.
 • Dlhý vodopád – k Dlhému vodopádu vykročíte taky po zelené. U rozcestníku Nad Dlhým vodopádom – rázc. odbočíte doprava po žluté.
Zdroj: Michal Klajban

5. Lanovka na Skalnaté pleso 

Na Skalnaté pleso (1751 m. n. m.) se dostanete pohodlně lanovkou z městečka Tatranská Lomnica. Obousměrný lístek vás bude stát 22 € (jednosměrný lístek nahoru 19 € a dolů 16 €). Ze Skalnatého plesa máte krásný výhled do Skalnaté doliny.

Odtud si můžete udělat odbočku na vrchol Huncovský štít s vyhlídkou a pokračovat dál na vrchol Velká Svišťovka (2038 m. n. m.) a k Zelenému plesu. Trasa je přístupná jen v letní sezóně.

6. Lanovka na Lomnický štít 

Lomnický štít (2634 m. n. m.) je jedním z nejvyšších vrcholů ve Vysokých Tatrách. Není ale po turisticky značených trasách přístupný.

Jak se dostat na Lomnický štít? Máte 2 možnosti – horského průvodce nebo kabinkovou lanovku.

Nejprve vyjedete lanovkou na Skalnaté pleso (viz předchozí tip) a odtud nasednete na další lanovku na Lomnický štít. Cena lanovky na Lomnický štít je 29 €. Na Lomnickém štítu se pokocháte Tatrami z vyhlídkové terasy. Ze Skalnatého plesa jede ještě jedna lanovka – na Lomnické sedlo, odkud máte úžasný výhled. Zpáteční lístek vás bude stát 9 €

7. Zelené pleso 

Zelené pleso (1551 m. n. m. ) je prý tím nejkrásnějším plesem ve Vysokých Tatrách. Nejméně náročná trasa k němu vede od zastávky Kežmarská Biela Voda po žluté. Možná se zaleknete převýšení, ale cesta sem je udržovaná a zvládnou jí i větší děti.

Druhou možností, jak se dostat k Zelenému plesu, je vzít to přes Velké Biele pleso. Začátek trasy je stejný, jen u rozcestníku Šalviový prameň sejdete ze žluté na modrou. Té se držíte až na Velké Biele pleso. Odtud pak sestoupíte po červené k Zelenému plesu.

8. Belianská jeskyně

Belianská jeskyně je dostupná z Tatranské Kotliny. Parkoviště přímo pro Belianskou jeskyni se nachází u hlavní silnice a určitě ho nepřehlédnete. Jeskyně je pak už jen pár kroků po žluté.

Belianská jeskyně Vysoké Tatry / výlety ve Vysokých Tatrách

Turistické túry ve Vysokých Tatrách

Nebaví vás nenáročné procházky a chcete ve Vysokých Tatrách překonat sami sebe? Kam v Tatrách vyrazit za náročnější turistikou nebo celodenní túry?

 1. Koprovský štít
 2. Rysy
 3. Kriváň
 4. Sliezsky dom a Velický vodopád
 5. Slavkovský štít
 6. Téryho chata a Spišská plesa
 7. Jahňačí štít
 8. Gerlachovský štít

1. Výstup na Koprovský štít

Většina turistů zdolává Kriváň a Rysy (i na ty dnes dojde). Kriváň je národním vrcholem a Rysy jsou trojvrchol napravo od Koprovského štítu. Koprovský štít (2363 m. n. m.) zůstává trochu v pozadí slavnějších kolegů, ale podle mě nebudete výšlapu litovat. 

Koprovský štít Vysoké Tatry

Já si při sestupu z Koprovského štítu vymkla kotník a než jsem dopajdala ještě tu štreku po šutrovitém terénu k TEŽ Popradské pleso, otekl mi do dvojitých rozměrů. A stejně bych tam šla znova.

Výhodou Koprovského štítu je, že vám při cestě na vrchol nabídne po cestě hned několik mezicílů, kterými se můžete pokochat. Jako nevýhodu může někdo vidět, že posledním místem, kde se občerstvíte jinak než z vlastních zásob, je Popradské pleso. Nějakou kalorii při výstupu vypotíte, tak zásobu vody a jídla s sebou.

Zase ale musíte uznat, že rozbalit si chleba s paštikou na šutru u Hincovo plesa po pár hodinách chůze má něco do sebe. To povyšuje chleba s paštikou hned o několik levelů výš.

Výstup na Koprovský štít začnete na TEŽ Popradské pleso, odkud se vydáte po modré k Popradskému plesu. Alternativou je přijít k Popradskému plesu od Štrbského plesa po červené. Od Popradského plesa pokračujete po modré Mengusovskou dolinou. Budete míjet Velké Hincovo pleso, což je největší a nejhlubší jezero na Slovensku.

Velké Hincovo jezero Vysoké Tatry

Od plesa začínáte výrazně stoupat. Na rozcestníku Vyšné Koprovské sedlo opustíte modrou a pokračujete po červené, která vás dovede až na vrchol. V sedle nabudete mylného dojmu, že tam jste za 5 minut, ale není to tak. Ještě vás čeká cca půl hodiny.

U posledního úseku je potřeba zvýšit opatrnost. Některé úseky jsou úzké a budete se navzájem pouštět s ostatními návštěvníky.

2. Výstup na Rysy

Vezmeme hned bratia napravo od Koprovského štítu – trojvrchol Rysy, nejvyšší vrchol za polskou stranu Tater (2499 m. n. m.).

Na Rysy směřuje každoročně plno turistů. Proč? Je ve Vysokých Tatrách nejvyšším vrcholem, na který vedou turisticky značené trasy.

Cesta na Rysy je až do rozcestníku Nad Žabím potokom totožná jako trasa na Koprovský štít.

Od rozcestníku se dáte na Rysy doprava po červené. Nemusíte se bát, že byste to přehlédli. Až k rozcestníku půjdete v hloučku lidí. Ti se pak rozdělí na ty, kteří razí na Koprovský štít a na ty, kteří se budou s vámi šplhat na Rysy. Podstatně větší bude skupinka těch, co jdou s vámi na Rysy.

Pokračujete Mengusovskou dolinou kosodřevinou a po chvíli začínáte výrazněji stoupat do travnatého svahu. Jdete kolem Malého a Velkého Žabieho plesa, kde naberete sílu. Ano, bude potřeba 😃.

Od Kotliny Žabích plies začnete opět výrazněji stoupat a překonáte technicky náročnější úsek, kdy se v jedné části budete jistit řetězy a lany.

Výhodou výstupu na Rysy je, že se po cestě nachází Chata pod Rysmi, nejvýše položená chata (2250 m. n. m.).

Od chaty váš čeká ještě asi hodinka chůze. Stoupáte až do sedla Váha, které bývá celoročně pokryté sněhem, tak tu zvyšte opatrnost. Z tohoto místa máte krásný výhled na Gerlachovský štít a Tatry celkově. Po turistickém chodníku pokračujete až na vrchol.

 • Náročnost: celodenní túra; 9,1 km; 5 hodin; převýšení 1273 m; nepřístupné od 1.11. do 14.6.
 • Trasa na vrchol Rysy

3. Výstup na Kriváň

Národní vrchol Slovenska Kriváň (2494 m. n. m.) tady nemůže chybět. Národní, nikoliv nejvyšší, jak se většina lidí domnívá. Nejvyšším vrcholem je Gerlachovský štít (2655 m. n. m.).

Po cestě nenajdete žádnou chatu, tak si do batohu určitě přibalte dostatek vody a něco energetického, ať máte dost síly na výstup. Hlavně poslední část výstupu je dost náročná.

Trasy na Kriváň

První trasa začíná u rozcestníku Tři studničky, odkud se dáte po zelené. Půjdete Važeckou dolinou, dokud nedojdete k rozcestníku Rázcestie v Kriváňskom žlabě. Tady odbočíte doleva po modré. Terén se zcela mění. Turistický chodník vystřídají skaliska. Cestou se pokocháte po pravé straně Krivánským Zeleným plesom. Skrz Daxnerovo sedlo se dostanete na Kriváň.

Druhou variantou je trasa od Štrbského plesa. Tady vyrazíte Furkotskou dolinou po červené turistické značce. Než se bude červená stáčet doleva na Jamské pleso, dáte se dál po modré. Stejně jako v prvním případě dojdete přes Daxnerovo sedlo na Kriváň.

4. Sliezsky dom a Velický vodopád

Sliezsky dom nebol Slezský dům (1670 m. n. m.) je nejvýše položeným hotelem ve Vysokých Tatrách. Přímo u Sliezského domu se pokocháte Velickým plesem a Velickým vodopádem, za nimiž se tyčí vrchol Květnicové věže (2433 m. n. m.).

Výstup ke Sliezskému domu

Z Tatranské Polianky vede ke Sliezskému domu krátká, ale výrazně stoupající cesta. Celou trasu půjdete po zelené lesem a u rozcestníku Velická polaňa se mění lesní porost na kosodřevinu. Chatu Sliezský dom už máte odtud na dohled.

Sliezský dom / Velický vodopád Vysoké Tatry

Další možností je túra přes Tatranskou magistrálu. Je to trasa dechberoucích výhledů. Budete mít odtud na dosah nejvyšší vrchol Slovenska – Gerlachovský štít.

Cesta začíná u Popradského plesa, kam dorazíte od TEŽ Popradské pleso nebo Štrbského plesa. Obejdete Popradské pleso po jeho severní straně kolem Chaty pri Popradskom plese a dáte se po červené.

Nad Popradským plesom se tyčí vrchol Ostrva (1984 m. n. m.). Do jeho sedla teď začnete stoupat. Sice si tady dáte do těla, ale to vám vynahradí skvělé výhledy na Popradské pleso, Mengusovskou dolinu nebo Koprovský štít.

Chvíli stoupáte po boční straně vrcholu Klín a poté začnete pozvolna klesat Štólskou dolinou. Na konci Štólské doliny vás za kopcem čeká Batizovská dolina s výhledem na Batizovské pleso. Od Batizovského plesa postupně klesáte k Sliezskému domu.

5. Výstup na Slavkovský štít

Nejméně záživný výstup na jeden z nejvyšších vrcholů ve Vysokých Tatrách Slavkovský štít (2452 m. n. m.). Nabízí ale jedy z nejlepších výhledů. Výhodou je, že na rozdíl od Kriváně nebo Rysů si tady vychutnáte privátnější výhled, aniž by vám na krk dýchalo dalších x desítek návštěvníků.

Slavkovský štít je ve Vysokých Tatrách výjimečný. Tvarem připomíná zaoblenou haldu kamení. Cesta na něj je hodně monotónní a musíte se obrnit velkou dávkou trpělivostí.

Slavkovský štít Vysoké Tatry

Trasa na Slavkovský štít začíná ve Starém Smokovci u dolní stanice lanovky na Hrebienok. Vyrazíte po modré a té se držíte až do konce. Procházíte Slavkovskou dolinou. Krásné výhledy nabízí Slavkovského vyhliadka v cca 1500 m. n. m.

6. Téryho chata a Pět Spišských ples

Téryho chata (2015 m. n. m.) je druhá nejvýše položená horská chata, která má celoročně otevřeno.

Nejlépe je Téryho chata přístupná ze Starého Smokovce. Dostanete se sem přes Hrebienok, kolem Rainerovy chaty a Zamkovského chaty. Trasa sem je podrobně popsána výše. Od Zamkovského chaty vás čeká ještě 500 výškových metrů Malou Studenou dolinou po zelené turistické značce.

Téryho chata Vysoké Tatry

Přímo u Téryho chaty najdete Pět Spišských ples:

 • Vyšné Spišské pleso
 • Velké Spišské pleso
 • Prostředné Spišské pleso
 • Malé Spišské pleso
 • Nižné Spišské pleso

Trasa kolem Spišských ples není v zimní sezóně přístupná.

7. Výstup na Jahňací štít

Výstup na Jahňací štít (2229 m. n. m.), nejvýchodnější vrchol Východních Tater je jedním z těch náročnějších.

Zdroj: Rafał Kozubek

Dorazíte k němu přes Zelené pleso a Chatu pri Zelenom plesu. Od chaty vás čeká ještě asi dvouhodinový výšlap a 700 výškových metrů po žluté. Na vrcholu se nachází místa s uvolněnými kameny a chce to jistou nohu.

 • Náročnost: celodenní túra; 9,9 km; 5 hodin; převýšení 1300 m; nepřístupné od 1.11. do 14.6.
 • Trasa na Jahňací štít

8. Výstup na Gerlachovský štít

Na nejvyšší vrchol Slovenska – Gerlachovský štít (2655 m. n. m.) se bez vůdce nedostanete. A vzhledem k tomu, že i pro zkušené horolezce je výstup na Gerlach ve zhoršeném počasí hodně náročný, neriskujte to a raději si připlaťte za horského vůdce.

Gerlachovský štít Vysoké Tatry / nejvyšší hora Slovenska
Batizovské pleso a Gerlachovský štít

Zajímá vás cena za horského vůdce na Gerlach? Podrobný výpis cen vůdce na Gerlachovský štít najdete níže. Kromě Gerlachovského štítu je možné s horským vůdcem zdolat i další turisticky nepřístupné štíty – Lomnický štít, Ľadový štít, Satan atd.


Co plánujete ve Vysokých Tatrách navštívit? Kam vás nohy zavanou?

Šťastnou cestu 🙋‍♂️🙋‍♀️!

Další průvodci

Shrnutí článku Vysoké Tatry: tipy na výlety a túry

Jaké nenáročné trasy ve Vysokých Tatrách doporučujete?

Příjemná procházka vede kolem Štrbského plesa, které má ideální startovní polohu pro další túry. Například k vodopádu Skok nebo k Popradskému plesu. Lanovkou se můžete nechat vyvézt k chatě pod Soliskom nebo z Tatranské Lomnice na Lomnický štít do nadmořské výšky 2634 m. Další tipy a podrobný popis tras najdete v článku.

Jaké túry ve Vysokých Tatrách patří mezi nejkrásnější?

Jakýkoliv z tatranských štítů vás omráčí svými výhledy. Můžete si vybrat mezi národní horou Slovenska Kriváň, oblíbeným vrcholem Rysy nebo například Koprovským štítem, kam vede trasa kolem Velkého Hincovo jezera. Celoročně je přístupná trasa k Téryho chatě nebo přes Batizovskou dolinou k Sliezskému domu. Další tipy a podrobný popis tras najdete v článku.

Kde se ubytovat ve Vysokých Tatrách?

Skvělý poměr ceny a kvality má pension Partizán. Ubytování v soukromí najdete v penzionu Júlia. Rádi byste se ubytovali vysoko v horách? Líbit se vám bude v chatě pod Soliskom.

Scroll to Top