20 tipů na výlety a turistiku, kam v Julských Alpách, Slovinsko (+ mapa)

Julské Alpy Slovinsko

Julské Alpy patří mezi nejkrásnější hory ve Slovinsku. S vysokými vodopády, soutěskami kolem tyrkysově modrých řek a turistickými trasami, které vás vezmou přes nejvyšší vrcholy. Zde je seznam 20 tipů na výlety, trasy a turistiku, kam v Julských Alpách ve Slovinsku.

Součástí článku jsou taky tipy na oblasti, kde se ubytovat v Julských Alpách, abyste si mohli udělat přehled, jaké zajímavosti se v okolí nacházejí. Na konci pak najdete přehlednou mapu, kterou si můžete stáhnout, upravit a naplánovat svojí dovolenou ve slovinských Alpách.

Pojďte se s námi podívat na nejkrásnější výlety a trasy, které můžete v Julských Alpách ve Slovinsku navštívit.

Julské Alpy, Slovinsko

Julské Alpy (Julijske Alpe) jsou horské pásmo, které se rozprostírá na severozápadě Slovinska a částečně i v Itálii. Jsou pojmenované po římském císaři Juliu Caesarovi.

Národní park Triglav, který zaujímá většinu Julských Alp ve Slovinsku, je jedním z nejstarších národních parků v Evropě.

Triglav je s výškou 2 864 metrů nejvyšším bodem Julských Alp i celého Slovinska. Jedná se o národní vrchol země a je dokonce vyobrazený na slovinské vlajce.

Kranjska Gora Slovinsko

Výlety a turistické trasy, kam v Julských Alpách

Do Triglavského národního parku je vstup volný, neplatí se vstupné.

V celém národním parku platí zákaz sbírání hub a rostlin, koupání, kempování mimo vyznačená místa.

Poznámka: Přibližné časy jsou počítané ve směru tam a zpět, pokud není uvedeno jinak.

1. Soutěska Vintgar a vodopád Šum

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 1,5-2 hodiny (okružní trasa)
 • Občerstvení: před vstupem do soutěsky

Soutěska Vintgar (taky Blejská soutěska) je nejnavštěvovanější soutěskou v Julských Alpách a v celém Slovinsku. Trasa je dlouhá jen 1,6 kilometrů, ale díky visutým chodníkům a mostům si odtud užijete nádherné výhledy na vertikální skalní stěny a jasně modrou řeku Radovna s průzračnými bazény. Ideální místo pro horké letní dny, kde se můžete zchladit mezi skalami ve stínu stromů.

soutěska Vintgar Slovinsko

V závěru trasy dojdete až k 13 metrů vysokému vodopádu Šum, který patří mezi nejkrásnější vodopády ve Slovinsku. Soutěsku projdete asi za hodinu. Cesta je jednosměrná a zpět si můžete vybrat jednu ze značených tras, včetně jezera Bled.

soutěska Vintgar Slovinsko

Jak navštívit soutěsku Vintgar

U vstupu do soutěsky se nachází placená parkoviště, případně sem můžete přijet autobusem.

V sezóně se na místě tvoří fronty, takže je lepší přijít brzy ráno a vstupenky koupit předem. Na tomto odkazu najdete aktuální otevírací dobu a vstupné pro soutěsku Vintgar.

2. Bledské jezero

Bledské jezero patří mezi nejkrásnější jezera ve Slovinsku. Ikonické horské jezero, které je známé svým ostrůvkem s kostelem uprostřed. Jezero Bled obklopují majestátní Alpy a přímo na skalnatém útesu nad jezerem se tyčí středověký hrad.

Bledské jezero Slovinsko
Bledské jezero / nejhezčí místa Slovinska
Bledské jezero / co navštívit ve Slovinsku
Bledské jezero / nejhezčí místa Slovinska

Vyzkoušejte si jízdu na tradiční dřevěné lodi zvané “pletna”, na které se dostanete až k ostrůvku s kostelem. Jezero je ideálním místem pro aktivní dovolenou, včetně pěší turistiky, jízdy na kole, koupání, veslování a v zimě bruslení. Bled lemují stezky, odkud si užijete nádherné výhledy na jezero.

Nedaleko odtud se nachází soutěska Vintgar a spousta dalších možností, co dělat v okolí jezera Bled.

Ubytování Bledské jezero 😴

ubytování bledské jezero
Hotel Ribno

Útulný horský hotel s wellness

ubytování bledské jezero
Vila Alpina

Čisté, nové ubytování za skvělou cenu

3. Přírodní rezervace Zelenci

Přírodní rezervace Zelenci se rozprostírá nedaleko města Kranjska Gora na severozápadě Julských Alp. Oblast je pojmenována po Zelencích, prameni řeky Sávy, který má nádhernou smaragdově zelenou barvu. V okolí pramene se nachází mokřadní ekosystémy, které jsou domovem vzácných a chráněných rostlin a živočichů.

přírodní rezervace Zelenci Slovinsko

Díky dřevěným chodníkům a vyhlídkové plošině si můžete přírodní rezervaci pohodlně projít. Trasa je krátká a vhodná jako zastávka po cestě nebo výlet s malými dětmi. Parkoviště leží jen kousek od vstupu na stezku, která je přístupná celoročně zdarma.

4. Kranjska Gora, Julské Alpy

Kranjska Gora je pěkně upravená, horská obec na severozápadě Julských Alp, která má strategickou polohu pro objevování Julských Alp a Triglavského národního parku. V obci se nachází vše potřebné, obchody a restaurace.

Kranjska Gora Julské Alpy

Tip: Pokud chcete ochutnat výbornou místní kuchyni, zajděte do Lačni Kekec, kde podávají taky grilované speciality, je tu krásné horské zázemí a dětské hřiště pro děti.

Za 15 minut dojdete z Kranjska Gora pohodovou procházkou k jezeru Jasna (je tu taky parkoviště), které je známé svou sochou kozoroha a smaragdovou barvou s odrážejícími se vrcholky Julských Alp. Můžete posedět v útulné kavárně a kochat se krásným prostředím.

jezero Jasná Kranjska Gora Slovinsko

Kranjska Gora má strategickou polohu pro poznávání Triglavského národního parku – můžete odtud navštívit přírodní rezervaci Zelenci, jezero Jasna, vodopády Martuljek, koryto řeky Soča, horský průsmyk Vršič nebo vystoupat na jeden z impozantních vrcholů včetně Triglavu. Půl hodiny autem je vzdálené jezero Bled a soutěska Vintgar.

Ubytování Kranjska Gora 😴

ubytování kranjska gora triglav národní park
Hotel Alpina

Oblíbený hotel za dobrou cenu

apartmány triglav národní park
Vitranc Apartments

Kompletně vybavené apartmány s bazénem

5. Vodopád Virje

 • Náročnost: snadné
 • Čas: 30 minut
 • Občerstvení: ne

Vodopád Virje (Slap Virje) je 10 metrů vysoký vodopád, který se nachází na říčce Gljun nedaleko obce Bovec. Velmi nenáročný výlet, který se nachází jen 5 minut od parkoviště (placené za 5 €/ 2 hod). V létě může být vodopád malý, ale po deštích nebo po zimě je plný vody a stojí za vidění.

vodopád Virje Julské Alpy

Od parkoviště dojdete taky za pár minut k umělému jezeru se sytě zelenou barvou nebo se můžete vydat dál do hor.

6. Bohinjské jezero

Dalším krásným jezerem na území Julských Alp je Bohinské jezero, které se nachází nedaleko Bledského jezera. Bohinjské jezero je větší a klidnější než jezero Bled.

Bohinjské jezero Julské Alpy
Bohinjské jezero Julské Alpy

Opět se jedná o skvělé místo pro dovolenou, protože tu můžete provozovat vodní sporty, koupat se nebo se vydat po jedné z turistických stezek, které se nacházejí v okolí Bohinjského jezera. Udělejte si výlet k soutěskám Mostnice, vodopádu Savica nebo na vrchol Vogel.

Ubytování Bohinjské jezero 😴

ubytování bohinjské jezero
Hotel Jezero

4* hotel na břehu jezera

ubytování bohinjské jezero
Apartmaji Triglav

Plně vybavené apartmány u jezera

7. Vodopády Peričnik

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 1 hodina tam a zpět
 • Občerstvení: ne

Vodopády Peričnik patří mezi nejkrásnější vodopády ve Slovinsku. Skládají se ze dvou vodopádů – spodní kaskáda je vysoká 52 metrů a horní kaskáda 16 metrů.

Za spodním vodopádem vede stezka, která vám umožní se procházet za padající vodou a obdivovat vodopád z úplně jiné perspektivy.

Spodní vodopád Peričnik, Slovinsko co navštívit
Spodní vodopád Peričnik, Slovinsko

K horním vodopádu se pak dostanete lesní stezkou – je tu o poznání méně lidí, protože většina lidí se zastaví pouze u spodního vodopádu.

Parkoviště se nachází kousek pod vodopádem. Vstup k vodopádům je zdarma.

vodopády Peričnik Triglavský národní park Slovinsko

8. Údolí řeky Soča

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: podle zvolené trasy – můžete si vybrat krátkou trasu vhodnou i pro děti nebo zvolit delší okruh
 • Občerstvení: ne

Údolí řeky Soča (Velika korita Soče) patří mezi nejkrásnější místa v Triglavském národním parku v Julských Alpách. Jedná se o úzký a hluboký kaňon, který tady vytvořila řeka Soča. Ta je známá svou neuvěřitelně tyrkysovou a čistou vodou. Přes řeku vedou mosty, můžete se projít kolem kaňonu a vykoupat se.

Řeka Soča / co navštívit ve Slovinsku
Řeka Soča / co navštívit ve Slovinsku

Místo je přístupné zdarma, ale připravte se na davy lidí. Zaparkovat můžete přímo u vstupu do Velika korita Soče – je tu několik míst podél silnice.

Soča Slovinsko
Soča Slovinsko

O něco dál se nachází Mala korita Soče. Tato část koryta je známá svými úzkými a hlubokými kaňony, které řeka vyhloubila do vápencového podloží. Voda tady teče rychle a prudce a vytváří jasně modré a zelené tóny, které jsou typické pro řeku Soča.

Ze stezky si užijete nádherné výhledy. Bezplatné parkování se nachází na kraji stezky.

Napoleonův most

Dalším nádherným místem je Napoleonův most, který se nachází jižněji u města Kobarid. Jméno mostu odkazuje na období, kdy byla oblast pod francouzskou nadvládou během začátku 19. století. Most se stal důležitým místem za první světové války, kdy se v oblasti odehrála bitva u Caporetta. Kousek odtud se nachází impozantní kostnice italských vojáků padlých během této bitvy.

Ještě o něco jižněji se u Tolminu do řeky Soča vlévá Tolminka. Tady se můžete vykoupat, pokud vám nevadí, že je voda studenější.

Soutok řek Soča a Tolminka, Slovinské Alpy
Soutok řek Soča a Tolminka

Jednou z nejoblíbenějších aktivit na řece Soča je rafting nebo kaňoning:

 

☞ Obec Bovec má strategickou polohu pro poznávání západní části Julských Alp – řeka Soča, vodopád Kozjak, Mangartské sedlo, horské sedlo Vršič, vodopády Virje a Boka.

Nejlepší ubytování v obci Bovec:

 • Hotel Soča: Fantastický čtyřhvězdičkový hotel s venkovním bazénem a kompletním zázemím
 • Hotel Sanje ob Soči: Stylové, moderní ubytování (pokoje i apartmány) s wellness a obklopené přírodou
 • Apartments and Rooms Skok: Moderní a plně vybavené apartmány s kuchyňským koutem a venkovním posezením za skvělou cenu
 • Hostel Soča Rocks: Levné ubytování se společnými nebo samostatnými pokoji a sdílenou kuchyní

9. Vodopád Kozjak – výlety v Julských Alpách

Slovinsko je zemí nádherných vodopádů. Vodopád Kozjak patří mezi nejkrásnější vodopády v Julských Alpách a to především díky jeho poloze – padá totiž do úzké skalní průrvy z výšky 15 metrů a pod ním se tvoří jezero s nádherně tyrkysovou barvou vody.

vodopád Kozjak Slovinsko

Nachází se v blízkosti města Kobarid, nedaleko obce Bovec na západě Julských Alp. Jako jeden z mála vodopádů ve Slovinsku je vodopád Kozjak v sezóně zpoplatněný – aktuální informace o otevírací době a vstupném najdete tady. Parkoviště se nachází půl hodiny od vodopádu – odtud pak půjdete podél řeky Soča s nádherným výhledem, kolem vodopádu Mali Kozjak až k vodopádu Veliki Kozjak.

10. Horské sedlo Vršič

Horský průsmyk Vršič je nejvyšší průsmyk ve Slovinsku a jedno z nejvýznamnějších dopravních spojení přes Julské Alpy, kde spojuje města Kranjska Gora a Bovec. Průsmyk je vysoký 1 611 metrů a je proslulý svou křivolakou cestou s celkem 50 vlásenkovými zatáčkami. Projedete ho asi za hodinu, pokud si nebudete dělat delší zastávky.

Horský průsmyk Vršič Slovinsko

Silnice, která průsmykem prochází, je známá jako Ruska cesta, protože jí postavili ruský váleční zajatci během první světové války. Na jejich památku byla postavená nedaleko vrcholu průsmyku ruská kaple.

Podél průsmyku se nachází občerstvení, odpočívadla a neplacená parkoviště, odkud se můžete jen kochat výhledy nebo se vydat dál do hor.

V sezóně přijeďte brzy, abyste se vyhnuli frontám. Pokud pojedete od obce Kranjska Gora, zatáčky budou číslované vzestupně.

 Horský průsmyk Vršič Slovinsko

11. Vodopád Boka

Vodopád Boka (Slap Boka) je jedním z nejkrásnějších vodopádů ve Slovinsku. Nachází se v západní části Julských Alp, v blízkosti města Bovec.

vodopád Boka Slovinsko Julské Alpy

Vodopád Boka je dvoustupňový vodopád – první stupeň má výšku 106 metrů a druhý 33 metrů, takže je nejvyšším vodopádem na Slovinsku. Nejlepší výhled si užijete na jaře, kdy taje sníh a přítoky jsou největší. V tuto dobu můžete přítok dosahovat až 100 kubických metrů vody za sekundu.

Na rozdíl od jiných vodopádů ve Slovinsku je cesta k vodopádu Boka trochu náročnější, ale záleží, jakou cestu zvolíte. Na první vyhlídku je trasa nenáročná. Pokud půjdete vpravo, stezka je náročná, ale na druhou stranu se dostanete blízko k vodopádu. Chce to pevné boty a jistou nohu.

12. Mangartské sedlo

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 1 hodina, pokud neplánujete jít na túru
 • Občerstvení: ano

Mangartské sedlo je nejvyšší silnice ve Slovinsku, kde zažijete pořádné dobrodružství. Úzká silnice vás zavede až do výšky 2 072 metrů, odkud se pak musíte vrátit zpět (cesta není průjezdná). Nahoru si užijete vlásenkové zatáčky, kde vám určitě vyskočí adrenalin pořádně vysoko (zvlášť, pokud máte respekt z výšek).

Mangortské sedlo Slovinsko

Mangartská cesta se vine po svazích třetí nejvyšší hory Slovinska – Mangartu, která dosahuje výšky 2 679 metrů. Ze sedla se otevírá pohled na italskou stranu Julských Alp a při dobrých povětrnostních podmínkách uvidíte až na Jadranské moře.

Autem můžete vyjet do dvou třetin cesty, kde je parkoviště. Silnice není průjezdná a mýtné je 10 €.

Mangortské sedlo Slovinsko

Zde je seznam 20 nejkrásnějších míst ve Slovinsku.

13. Vogel

 • Náročnost: nenáročné až středně náročné podle zvolené trasy
 • Občerstvení: ano

Vrchol Vogel (1 923 m) patří mezi nejpopulárnější vrcholy v Julských Alpách, které se v zimě mění na oblíbené lyžařské středisko a v létě cíl turistů.

Vogel Triglavský národní park Slovinsko
Vogel Triglavský národní park Slovinsko

Z osady Ukanc u Bohinjského jezera můžete nasednout na gondolovou lanovku, kterou se dostanete do nadmořské výšky 1 535 m, kde se nachází horská chata a vyhlídka s fantastickým výhledem na jezero Bohinj.

Odtud pak můžete pokračovat po jedné z turistických tras a dojít například až na vrchol Vogel (2 hodiny) a dál po hřebeni.

Zde najdete aktuální informace o jízdních řádech a ceně za lanovku Vogel.

Vogel Triglavský národní park Slovinsko

14. Spodnja Sorica a Planina Soriška

Na území Julských Alp se nachází malebné vesničky s vykukujícími věžemi místních kostelů. Spodnja Sorica je jednou z nejkrásnějších vesniček v okolí. S oblými, sytě zelenými kopečky, které svádějí k nenáročným procházkám a fotografování.

Spodnja Sorica je ideální místo pro ty, co hledají ubytování v klidné, malebné krajině. V Guesthouse Tolc si užijete ubytování v horském prostředí a výbornou lokální kuchyni.

Kousek odtud se rozprostírá v nadmořské výšce 1 277 metrů Soriška planina, která nabízí celoroční vyžití – v zimě se sem můžete vydat na lyže, v létě za turistikou. Přímo v sedle se nachází velké, bezplatné parkoviště a horská chata.

Je to ideální místo, pokud hledáte nenáročné trasy s fantastickými výhledy. Najdete tu ale i celodenní trasy po hřebenech Julských Alp.

☞ Pokud vyrážíte do slovinských Alp především za turistikou, planina Soriška je perfektní základnou. Nemusíte nikam přejíždět a můžete rovnou vyrazit od penzionu po jedné z turistických stezek, hřebenové trase nebo na kole po cyklostezkách.

Planina Soriška má taky dobrou výchozí pozici pro výlety ve východní části Julských Alp – za půl hodiny autem jste u Bohinjského nebo Bledského jezera.

Přímo v sedle Soriška planina se nachází tato ubytování:

Ubytování Soriška planina 😴

ubytování julské alpy
Guesthouse Lajnar

Pokoje a apartmány s kuchyňským koutem

ubytování julské alpy soriška planina
Brunarica

Útulný horský penzion

15. Blegoš

Blegoš je oblíbený vrchol ve východních Julských Alpách. Jedná se o nenáročný rodinný výlet na půl dne, kde nechybí horská chata k občerstvení. Blegoš sice dosahuje výšky “jen” 1 562 metrů, ale výhledy odtud jsou jedny z nejlepších v Julských Alpách.

Blegoš Julské Alpy

Výchozím bodem je bezplatné lesní parkoviště v osadě Gorenja Žetina, které slouží především pro túru na Blegoš. Odtud vede značená trasa až na vrchol.

16. Triglav

 • Náročnost: náročné (velké převýšení a jištěné úseky)
 • Čas: celodenní až dvoudenní trasa
 • Horské chaty: ano

Přesouváme se zpět do Triglavského národní parku, jehož srdcem je Triglav, národní vrchol Slovinska. Na samotný Triglav vede celodenní trasa, která je vhodná především pro ty, co mají zkušenost s vysokohorským terénem (jištěné a strmé úseky, velké převýšení).

Přesto je nahoře plno, takže pokud si chcete užít Triglav víc v klidu, můžete přespat na horské chatě kousek od vrcholu a ráno si vyšlápnout na vrchol mezi prvními.

Pohled na Triglav, Slovinsko
Pohled na Triglav, Slovinsko

Na Triglav vede víc tras – nejjednodušší začíná na parkovišti na Triglavské cestě u horské chaty Aljažev dom nebo v dolině Krma. Oblíbená, ale náročná je trasa z Trenta na západě parku.

Čtěte ještě více tipů, co navštívit v Triglavském národním parku.

17. Tolminské soutěsky

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 2-3 hodiny
 • Občerstvení: kousek od vstupu do soutěsek

Tolminské soutěsky (Tolminska korita) patří mezi nejkrásnější přírodní zajímavosti v Julských Alpách. Najdete je nedaleko města Tolmin, na nejjižnějším výběžku Juljských Alp.

Tolminské soutěsky, Slovinsko
Tolminské soutěsky, Slovinsko

Soutěsky vytvořily řeky Tolminka a Zadlaščica, které se tu zařezávají hluboko do skalního podloží. Z mostů a vyhlídkových chodníků si užijete fantastický výhled na průzračnou, tyrkysově modrou vodu, která tvoří dokonalý kontrast k tmavým skálám.

Tolminské soutěsky, Slovinsko

Jak navštívit Tolminské soutěsky

Pokud přijíždíte autem, na výběr máte dvě parkoviště: malé placené parkoviště přímo u vstupu a neplacené parkoviště, které je vzdálené asi 20 minut chůze mírně do kopce (v sezóně od konce června do konce října jezdí zdarma mezi dolním parkovištěm a vstupem do soutěsek kyvadlový autobus).

Na tomto odkazu najdete aktuální informace o vstupném a otevírací době do Tolminských soutěsek.

Je nutné cestovní pojištění na Slovinsko? Váš Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC) pokryje nezbytné lékařské ošetření v důsledku nemoci nebo úrazu. Pojištění ale nepokrývá případnou spoluúčast (například za hospitalizaci, při stomatologických zákrocích či při nákupu léků). Tuto spoluúčast pokrývá právě cestovní pojištění, stejně jako situace, jako je zrušení cesty, ztráta zavazadel nebo pojištění odpovědnosti za škodu. Zjistěte více o tom, co vše cestovní pojištění zahrnuje.

18. Vodopád Savica

 • Náročnost: nenáročné, ale nevhodné pro lidi s pohybovým omezením a kočárky (cesta vede převážně po schodech)
 • Čas: 1 hodiny tam a zpět
 • Občerstvení: restaurace u parkoviště

Vodopád Savica je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších vodopádů v Julských Alpách ve Slovinsku. Nachází se v blízkosti jezera Bohinj. V sezóně je lepší dorazit brzy ráno, protože se u vyhlídky na vodopád tvoří fronty.

Savica je unikátní svým charakteristickým tvarem “A”, který vytváří dva hlavní proudy vody. Ty se řítí do hlubokého zeleného jezírka. Hlavní proud je vysoký přibližně 78 metrů, zatímco menší proud má výšku okolo 25 metrů.

vodopád Savica Triglavský národní park Slovinsko

Cesta k vodopádu Savica vede po značené stezce, která začíná na parkovišti u domu Savica. Po cestě k vodopádu vás čeká více jak 550 schodů s lavičkami a vyhlídkami do údolí.

Jak navštívit vodopád Savica, Triglavský národní park

K domu Savica můžete přijet vlastním autem (parkování za 4 € na 3 hodiny – nikdo nekontroluje, jak dlouho to budete) nebo kyvadlovým autobusem od jezera Bohinj.

Odtud vás čeká asi 20 minutový výstup k vodopádu Savica. Za návštěvu vodopádu se platí vstupné 5 € (pro děti, studenty a důchodce snížené a děti do 6 let zdarma).

19. Matajur

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 2 hodiny
 • Občerstvení: ano

Matajur je vrchol na slovinsko-italských hranicích. I s výškou 1 641 metrů poskytuje fantastické výhledy na slovinské Alpy a na planinu Friuli v Itálii.

Matajur Julské Alpy
Matajur Julské Alpy

Výchozím bodem je horská chata Rifugio Pelizzo v Itálii, která je ze Slovinska velmi snadno dostupná. Odtud vede několik značených tras na vrchol – cesta je strmá, ale nenáročná a trvá 45-60 minut.

20. Gregorčičev vodopád

 • Náročnost: náročné
 • Čas: 2 hodiny tam a zpět
 • Občerstvení po cestě: ne

Jako poslední tu máme možná nejkrásnější vodopád v celých Julských Alpách (a že je tady konkurence obrovská). Gregorčičev vodopád (Gregorčičev slap) je schovaný v lesích a vede k němu neznačená, ale vyšlapaná cesta, která je vhodná pro zkušené turisty. Pořádné boty jsou nutností, stejně tak opatrnost a jistá noha, protože cesta je strmá, místy jištěná a nevhodná pro děti. Pokud si ale chcete užít nádherný vodopád bez lidí, stojí to za to.

Gregorčičev vodopád Slovinsko Julské Alpy

Trasa k vodopádu začíná v obci Selce, odkud uvidíte značení na menší vodopád Brinta a na druhou stranu vodopád Gregorčičev. Cesta je dlouhá asi hodinu. Vodopád je úzký, takže je dobré přijít po zimě nebo deštích, aby nebyl vyschlý.

Kde se ubytovat v Julských Alpách

Julské Alpy jsou rozlehlé, takže je dobré zvolit ubytování strategicky. Níže najdete nejlepší oblasti, kde se ubytovat v Julských Alpách:

Kranjska Gora

Horská obec Kranjska Gora nabízí perfektní zázemí pro turistiku i zimní lyžování. Kousek odtud můžete navštívit přírodní rezervaci Zelenci, jezero Jasna, vodopády Martuljek, koryto řeky Soča, horský průsmyk Vršič nebo vystoupat na jeden z impozantních vrcholů včetně Triglavu. Půl hodiny autem je vzdálené jezero Bled a soutěska Vintgar.

 • Best Western Hotel: Čtyřhvězdičkový hotel se zázemím, který poskytuje bazén, posilovnu, zahradu, parkování zdarma a možnost polopenze
 • Hotel Alpina: Oblíbený tříhvězdičkový hotel se společenskou místností, restaurací a parkováním zdarma
 • Vitranc Apartments: Kompletně vybavené apartmány s kuchyňským koutem, bazénem a parkováním zdarma
 • Planinska Koča na Gozdu: Tradiční horská chata v nádherném prostředí, která nabízí ubytování za skvělou cenu

Ubytování Kranjska Gora 😴

ubytování kranjska gora triglav národní park
Hotel Alpina

Oblíbený hotel za dobrou cenu

apartmány triglav národní park
Vitranc Apartments

Kompletně vybavené apartmány s bazénem

Mojstrana

Malá obec Mojstrana se nachází na severu Triglavského národního parku, nedaleko Kranjska Gora. Ideální místo pro ty, co hledají klidnější zázemí a přesto výbornou dostupnost pro výlety na západní i východní část parku.

Bledské jezero

Bled je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací ve Slovinsku. Město je známé svým malebným jezerem, hradem a kostelem na ostrově. Díky tomu nabízí široké možnosti hotelů a apartmánů, restaurací a možnosti vyžití.

jezero Bled Slovinsko
 • Hotel Ribno: Nádherný horský hotel s wellness a výbornou kuchyní
 • Hotel Bled Rose: Stylový hotel s wellness, bazénem, vynikající kuchyní a obklopený spoustou zeleně
 • Vila Alpina: Nové, moderní ubytování s výhledem do přírody a venkovním posezením

Ubytování Bledské jezero 😴

ubytování bledské jezero
Hotel Ribno

Útulný horský hotel s wellness

ubytování bledské jezero
Vila Alpina

Čisté, nové ubytování za skvělou cenu

Bohinjské jezero

Jezero Bohinj je další skvělou destinací, kde se můžete v létě vykoupat, plavit se na lodi, vyjet lanovkou na Vogel, navštívit vodopády Savica a soutěsku Mostnica nebo vyrazit po jedné z mnoha turistických stezek včetně Doliny triglavských jezer. Za 20 minut dojedete autem k jezeru Bled nebo soutěsce Vintgar.

 • Hotel Jezero: Tradiční čtyřhvězdičkový hotel na břehu Bohinjského jezera
 • Apartmaji Triglav: Plně vybavené a nově zařízené apartmány s výhledem na hory a Bohinjské jezero
 • Hiša Pr’Pristavc: Příjemný, velmi útulný hotel s výbornou kuchyní a skvělým poměrem ceny a kvality
 • Hiša Erlah: Rodinný penzion s přátelskou atmosférou, útulnými pokoji a venkovním posezením

Ubytování Bohinjské jezero 😴

ubytování bohinjské jezero
Hotel Jezero

4* hotel na břehu jezera

ubytování bohinjské jezero
Apartmaji Triglav

Plně vybavené apartmány u jezera

Bovec

Bovec je obec ležící na řece Soča, která je známá svými vodními sporty a adrenalinovými aktivitami, od raftingu až po zip line. Bovec je ideální pro prozkoumání západní a jižní části Julských Alp.

 • Hotel Soča: Fantastický čtyřhvězdičkový hotel s venkovním bazénem a kompletním zázemím
 • Hotel Sanje ob Soči: Stylové, moderní ubytování (pokoje i apartmány) s wellness a obklopené přírodou
 • Apartments and Rooms Skok: Moderní a plně vybavené apartmány s kuchyňským koutem a venkovním posezením za skvělou cenu
 • Hostel Soča Rocks: Levné ubytování se společnými nebo samostatnými pokoji a sdílenou kuchyní

Julské Alpy, Slovinsko – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Julských Alp ve Slovinsku. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci, co navštívit v Julských Alpách. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Poté se vám uloží mezi Google mapy a můžete si jí kdykoliv načíst v mobilu nebo počítači. Pro větší verzi mapy klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byly tipy na výlety a turistické trasy pro Triglavský národní park, Slovinsko. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Slovinsku

SLOVINSKO: Inspirujte se tipy na nejkrásnější místa, co navštívit ve Slovinsku.

V samostatném článku najdete ještě více tipů na výlety v Triglavském národním parku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *