15 tipů na turistické trasy a výlety v Triglavském národním parku, Slovinsko (+ mapa)

Slovinsko Triglavský národní park

Pokud milujete nádhernou přírodu a pěší turistiku, Triglavský národní park a Julské Alpy ve Slovinsku by vám neměly uniknout. Zde je 15 tipů na výlety a trasy v Triglavském národním parku, Slovinsko.

Triglavský národní park je jako z pohlednice – zelené louky plné květin, křišťálově čisté horské řeky a jezera, hluboká údolí a strmé skalní vrcholy. Najdete tu nenáročné trasy vhodné i pro rodiny s dětmi, stejně tak vysokohorské túry, odkud se vám naskytnou dechberoucí výhledy.

Pojďte se s námi podívat na nejkrásnější výlety a trasy, které můžete v Triglavském národním parku navštívit. Součástí článku jsou taky tipy na oblasti, kde se ubytovat, abyste si mohli udělat přehled, jaké zajímavosti se v okolí nacházejí. Na konci pak najdete přehlednou mapu, kterou si můžete stáhnout, upravit a naplánovat svojí dovolenou ve slovinských Alpách.

Triglavský národní park, Slovinsko

Triglavský národní park je jediný národní park ve Slovinsku. Nachází se v severozápadní části země a zaujímá téměř celé Julské Alpy ve Slovinsku. Park je pojmenovaný po nejvyšší hoře Slovinska a celých Julských Alp – Triglavu, který dosahuje výšky 2 864 metrů nad mořem.

Park byl oficiálně založený v roce 1981, ale oblast je chráněna už od roku 1924. Pokrývá plochu přibližně 880 km² a je tak třetím největším národním parkem v Evropě.

Park je známý svou rozmanitou flórou a faunou. Nachází se tady víc než 1 500 různých druhů rostlin a mnoho druhů živočichů, včetně jelenů, kamzíků, svišťů, rysů a dokonce i medvědů hnědých.

Triglavský národní park / co navštívit ve Slovinsku
Triglavský národní park / co navštívit ve Slovinsku

Triglavský národní park: nejkrásnější výlety a trasy

Do Triglavského národního parku je vstup volný, neplatí se vstupné.

V celém národním parku platí zákaz sbírání hub a rostlin, koupání, kempování mimo vyznačená místa.

Poznámka: Přibližné časy jsou počítány ve směru tam a zpět, pokud není uvedeno jinak.

1. Triglav

 • Náročnost: středně náročné-náročné (velké převýšení a jištěné úseky)
 • Čas: celodenní až dvoudenní trasa
 • Horské chaty: ano

Na samotný Triglav vede celodenní trasa, která je vhodná především pro ty, co mají zkušenost s vysokohorským terénem (jištěné a strmé úseky, velké převýšení). Přesto je nahoře plno, takže pokud si chcete užít Triglav víc v klidu, můžete přespat na horské chatě kousek od vrcholu a ráno si vyšlápnout na vrchol mezi prvními.

Pohled na Triglav, Slovinsko
Pohled na Triglav, Slovinsko

Na Triglav vede víc tras – nejjednodušší začíná na parkovišti na Triglavské cestě u horské chaty Aljažev dom nebo v dolině Krma. Oblíbená, ale náročná je trasa z Trenta na západě parku.

2. Soutěska Vintgar a vodopád Šum

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 1,5-2 hodiny (okružní trasa)
 • Občerstvení: před vstupem do soutěsky

Soutěska Vintgar, známá taky jako Blejská soutěska, je nejznámější soutěskou v Triglavském národním parku. Ideální místo pro horké letní dny, kde se můžete zchladit mezi skalami ve stínu stromů.

soutěska Vintgar Slovinsko

Soutěska Vintgar je známá svými vertikálními skalními stěnami, jasně modrou řekou Radovna a průzračnými bazény. Je dlouhá jen 1,6 km a skládá se z mostů a visutých lávek, po kterých dojdete až k 13 metrů vysokému vodopádu Šum.

Soutěsku projdete asi za hodinu, cesta je jednosměrná, takže se pak musíte vrátit zpět k autu jednou ze značených stezek.

soutěska Vintgar Slovinsko

Jak navštívit soutěsku Vintgar

U vstupu do soutěsky se nachází placená parkoviště, případně sem můžete přijet místním autobusem. Vstupenky je v sezóně lepší koupit předem, ať se na místě vyhnete frontám, popř. přijeďte brzy ráno.

Na tomto odkazu najdete aktuální otevírací dobu a vstupné pro soutěsku Vintgar.

Kranjska Gora má strategickou polohu pro poznávání Triglavského národního parku – můžete odtud navštívit přírodní rezervaci Zelenci, jezero Jasna, vodopády Martuljek, koryto řeky Soča, horský průsmyk Vršič nebo vystoupat na jeden z impozantních vrcholů včetně Triglavu. Půl hodiny autem je vzdálené jezero Bled a soutěska Vintgar.

Ubytování Kranjska Gora 😴

ubytování kranjska gora triglav národní park
Hotel Alpina

Oblíbený hotel za dobrou cenu

apartmány triglav národní park
Vitranc Apartments

Kompletně vybavené apartmány s bazénem

3. Bohinjské jezero

Bohinjské jezero je největším jezerem v Triglavském národním parku a zároveň v celém Slovinsku. Patří taky mezi nejkrásnější jezera v zemi, obklopené majestátními horami a zelenými lesy.

Bohinjské jezero Slovinsko

Jezero Bohinj má zároveň strategickou polohu pro objevování východní části Triglavského národního parku.

Celá oblast nabízí ideální podmínky pro venkovní aktivity včetně pěší turistiky, koupání, jízdy na kajaku, rybaření nebo plavby lodí po jezeře.

Bohinjské jezero Slovinsko

S mírným klima, klidným prostředím a nádhernými scenériemi je to jedno z nejlepších míst, co navštívit ve Slovinsku.

Ubytování Bohinjské jezero 😴

ubytování bohinjské jezero
Hotel Jezero

4* hotel na břehu jezera

ubytování bohinjské jezero
Apartmaji Triglav

Plně vybavené apartmány u jezera

4. Soutěska a vodopád Mostnice

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 1,5 hodiny okružní trasa kolem soutěsky nebo 3 hodiny okružní trasa až k vodopádu Mostnice
 • Občerstvení: ano

Jen kousek od Bohinjského jezera leží soutěska Mostnice (Korita Mostnice). Nenáročná trasa lemuje horskou řeku Mostnice, která tu vytváří hluboké bazény s křišťálově čistou vodou a krásnými skalními formacemi (platí zde zákaz koupání).

soutěska a vodopád Mostnice Slovinsko
soutěska a vodopád Mostnice Slovinsko

Cesta vede nejprve kolem soutěsky (45 minut), poté jdete údolím Voje, kde si můžete udělat zastávku na výborný borůvkový koláč a pokračovat až k vodopádu Mostnice.

Jak navštívit soutěsku a vodopád Mostnice

Výchozím bodem je obec Stara Fužina u Bohinjského jezera, kam dojedete kyvadlovým autobusem nebo můžete zaparkovat na placeném parkovišti tady (3 €/hod).

Vstup do soutěsky Mostnice je placený za 3 €, pro děti ve věku 7-14 let za 1,50 € a pro studenty a seniory 65+ za 2,50 €.

5. Vodopády Peričnik

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 1 hodina tam a zpět
 • Občerstvení: ne

Vodopády Peričnik patří mezi nejkrásnější vodopády ve Slovinsku. Nachází se na severu Triglavského národního parku.

Spodní vodopád Peričnik, Slovinsko co navštívit
Spodní vodopád Peričnik, Slovinsko

Tento dvojitý vodopád má spodní kaskádu vysokou 52 metrů a horní kaskádu vysokou 16 metrů. Za spodním vodopádem vede stezka, po které se můžete projít za padající vodou.

K horním vodopádu se dostanete lesní stezkou – je tu o poznání méně lidí, protože většina lidí se zastaví pouze u spodního vodopádu.

vodopády Peričnik Triglavský národní park Slovinsko

Jak navštívit vodopády Peričnik

Placené parkoviště (5 €/2 hod) se nachází kousek pod vodopádem. Vstup k vodopádům je zdarma. Cesta je nenáročná, ale může být místy kluzká.

Je nutné cestovní pojištění na Slovinsko? Váš Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC) pokryje nezbytné lékařské ošetření v důsledku nemoci nebo úrazu. Pojištění ale nepokrývá případnou spoluúčast (například za hospitalizaci, při stomatologických zákrocích či při nákupu léků). Tuto spoluúčast pokrývá právě cestovní pojištění, stejně jako situace, jako je zrušení cesty, ztráta zavazadel nebo pojištění odpovědnosti za škodu. Zjistěte více o tom, co vše cestovní pojištění zahrnuje.

6. Údolí řeky Soča

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: podle zvolené trasy – můžete si vybrat krátkou trasu vhodnou i pro děti nebo zvolit delší okruh
 • Občerstvení: ne

Údolí řeky Soča (Velika korita Soče) patří mezi nejkrásnější místa v Triglavském národním parku v Julských Alpách. Jedná se o úzký a hluboký kaňon, který tady vytvořila řeka Soča. Ta je známá svou neuvěřitelně tyrkysovou a čistou vodou. Přes řeku vedou mosty, můžete se projít kolem kaňonu a vykoupat se.

Řeka Soča / co navštívit ve Slovinsku
Řeka Soča / co navštívit ve Slovinsku

Místo je přístupné zdarma, ale připravte se na davy lidí. Zaparkovat můžete přímo u vstupu do Velika korita Soče – je tu několik míst podél silnice.

Soča Slovinsko
Soča Slovinsko

O něco dál se nachází Mala korita Soče. Tato část koryta je známá svými úzkými a hlubokými kaňony, které řeka vyhloubila do vápencového podloží. Voda tady teče rychle a prudce a vytváří jasně modré a zelené tóny, které jsou typické pro řeku Soča.

Ze stezky si užijete nádherné výhledy. Bezplatné parkování se nachází na kraji stezky.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit na řece Soča je rafting nebo kaňoning:

 

7. Tolminské soutěsky

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 2-3 hodiny
 • Občerstvení: kousek od vstupu do soutěsek

Tolminské soutěsky (Tolminska korita) patří mezi nejkrásnější přírodní zajímavosti v Triglavském národním parku. Najdete je nedaleko města Tolmin, na nejjižnějším výběžku Juljských Alp.

Tolminské soutěsky, Slovinsko
Tolminské soutěsky, Slovinsko

Soutěsky vytvořily řeky Tolminka a Zadlaščica, které se tu zařezávají hluboko do skalního podloží. Z mostů a vyhlídkových chodníků si užijete fantastický výhled na průzračnou, tyrkysově modrou vodu, která tvoří dokonalý kontrast k tmavým skálám.

Tolminské soutěsky, Slovinsko

Jak navštívit Tolminské soutěsky

Pokud přijíždíte autem, na výběr máte dvě parkoviště: malé placené parkoviště přímo u vstupu a neplacené parkoviště, které je vzdálené asi 20 minut chůze mírně do kopce (v sezóně od konce června do konce října jezdí zdarma mezi dolním parkovištěm a vstupem kyvadlový autobus).

Na tomto odkazu najdete aktuální informace o vstupném a otevírací době do Tolminských soutěsek.

8. Zřícenina hradu Kozlov Rob

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 2 hodiny tam a zpět
 • Občerstvení: na začátku nebo na konci trasy v obci Tolmin

Hledáte místo, odkud si užijete krásný výhled poblíž Tolminských soutěsek? Zřícenina hradu Kozlov Rob se nachází nedaleko odtud a vede k ní krátká trasa lesem po upravené cestě.

Výchozím bodem je bezplatné parkoviště pro Tolminské soutěsky. Hrad je přístupný celoročně zdarma.

Zřícenina hradu Kozlov Rob Slovinsko

9. Vodopád Savica

 • Náročnost: nenáročné, nevhodné pro lidi s pohybovým omezením a kočárky (cesta vede převážně po schodech)
 • Čas: 1 hodiny tam a zpět
 • Občerstvení: restaurace u parkoviště

Vodopád Savica je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších vodopádů v Triglavském národním parku ve Slovinsku. Nachází se v blízkosti jezera Bohinj, takže se tvoří v sezóně u vodopádu fronty.

Savica je unikátní svým charakteristickým tvarem “A”, který vytváří dva hlavní proudy vody, které se řítí do hlubokého zeleného jezírka. Hlavní proud je vysoký přibližně 78 metrů, zatímco menší proud má výšku okolo 25 metrů.

vodopád Savica Triglavský národní park Slovinsko

Cesta k vodopádu Savica vede po značené stezce, která začíná na parkovišti u domu Savica. Po cestě k vodopádu vás čeká více jak 550 schodů s lavičkami a vyhlídkami do údolí.

Jak navštívit vodopád Savica, Triglavský národní park

K domu Savica můžete přijet vlastním autem (parkování za 4 € na 3 hodiny – nikdo nekontroluje, jak dlouho to budete) nebo kyvadlovým autobusem od jezera Bohinj.

Odtud vás čeká asi 20 minutový výstup k vodopádu Savica. Za návštěvu vodopádu se platí vstupné 5 € (pro děti, studenty a důchodce snížené vstupné a děti do 6 let zdarma).

10. Dolina Sedmi triglavských jezer

 • Náročnost: středně náročná
 • Čas: 7-8 hodin tam a zpět
 • Občerstvení: Horská chata Koča pri Triglavskih jezerih přímo v dolině

Hledáte celodenní túru v Triglavském národním parku, která vás provede nádhernou vysokohorskou přírodou? Dolina Sedmi triglavských jezer (Dolina Sedmerih jezer nebo Dolina triglavskih jezer) patří mezi nejkrásnější trasy v Julských Alpách.

Dolina triglavských jezer Triglavský národní park Slovinsko

Údolí je pojmenované po sedmi horských jezerech různých velikostí, která se rozprostírají v nadmořské výšce mezi 1 000 a 2 000 metry. Každé z jezer má svůj jedinečný charakter.

Dolina triglavských jezer Triglavský národní park Slovinsko
Dolina triglavských jezer Triglavský národní park Slovinsko

Jak navštívit Dolinu Sedmi triglavských jezer

Na výběr je několik možností, jak navštívit Dolinu triglavských jezer. Všechny jsou celodenní až dvoudenní (po cestě jsou možnosti, kde můžete přespat).

Nejjednodušší, jednodenní trasa začíná v malebné osadě Planina Blato, kam se dostanete po placené vysokohorské silnici (20 € na den v roce 2023) od jezera Bohinj. Parkoviště se v sezóně brzy se plyní. Dostanete se sem taky kyvadlovým autobusem.

Z Planina Blato vyrazíte směrem k horské chatě Koča na Planini pri Jezeru. Planina Blato je výborným výchozím bodem pro další túry v Triglavském národním parku.

Ubytování Bledské jezero 😴

ubytování bledské jezero
Hotel Ribno

Útulný horský hotel s wellness

ubytování bledské jezero
Vila Alpina

Čisté, nové ubytování za skvělou cenu

11. Horský průsmyk Vršič

Horský průsmyk Vršič je nejvyšší průsmyk ve Slovinsku a jedno z nejvýznamnějších dopravních spojení přes Julské Alpy, kde spojuje města Kranjska Gora a Bovec. Průsmyk je vysoký 1 611 metrů a je proslulý svou křivolakou cestou s celkem 50 vlásenkovými zatáčkami. Projedete ho asi za hodinu, pokud si nebudete dělat delší zastávky.

Horský průsmyk Vršič Slovinsko

Silnice, která průsmykem prochází, je známá jako Ruska cesta, protože jí postavili ruský váleční zajatci během první světové války. Na jejich památku byla postavená nedaleko vrcholu průsmyku ruská kaple.

Podél průsmyku se nachází občerstvení, odpočívadla a neplacená parkoviště, odkud se můžete jen kochat výhledy nebo se vydat dál do hor.

V sezóně přijeďte brzy, abyste se vyhnuli frontám. Pokud pojedete od obce Kranjska Gora, zatáčky budou číslované vzestupně.

 Horský průsmyk Vršič Slovinsko

12. Vodopády Martuljek

 • Náročnost: nenáročná až středně náročná podle zvolené trasy
 • Čas: 1-3 hodiny tam a zpět
 • Občerstvení: ano

Vodopády Martuljek se nacházejí nedaleko obce Gozd Martuljek, poblíž Kranjska Gora ve Slovinsku. Vodopády jsou součástí řeky Martuljek, která pramení v Julských Alpách.

Martuljek Slovinsko

První vodopád Martuljek je snadno dostupný – 20 minut po nenáročné stezce z obce.

Druhý vodopád Martuljek je o něco náročnější na přístup, ale rozhodně stojí za návštěvu, protože ho obklopují impozantní skály. Nachází se asi hodinu chůze od prvního vodopádu – po cestě procházíte soutěskou s mosty a ocelovými schody.

Vodopády jsou přístupné zdarma. Parkoviště se nachází v obci Gozd Martuljek (vedle restaurace Triangel).

13. Mangartské sedlo

 • Náročnost: nenáročné
 • Čas: 1 hodina, pokud neplánujete jít na túru
 • Občerstvení: ano

Mangartsko sedlo je nejvyšší silnice ve Slovinsku, kde zažijete pořádné dobrodružství. Silnice je úzká, s vlásenkovými zatáčkami a zavede vás až do výšky 2 072 metrů.

Mangortské sedlo Slovinsko

Vine se po svazích třetí nejvyšší hory Slovinska – Mangartu, která dosahuje výšky 2 679 metrů. Ze sedla se otevírá pohled na italskou stranu Julských Alp a při dobrých povětrnostních podmínkách uvidíte až na Jadranské moře.

Autem můžete vyjet do dvou třetin cesty, kde je parkoviště. Silnice není průjezdná a mýtné je 10 €.

☞ Jak se ochránit při cestování autem: Pojištění autoasistence vám zajistí v případě potřeby opravu auta, odtah do autoservisu, přepravu zpět domů nebo poskytnutí náhradního vozidla. Vše zařídí a vykomunikují za Vás.

Mangortské sedlo Slovinsko

14. Vogel

 • Náročnost: nenáročné až středně náročné podle zvolené trasy
 • Občerstvení: ano

Vrchol Vogel (1 923 m) patří mezi nejpopulárnější vrcholy v Triglavském národním parku, který je v zimě oblíbeným lyžařským střediskem.

Vogel Triglavský národní park Slovinsko
Vogel Triglavský národní park Slovinsko

Z osady Ukanc u Bohinjského jezera můžete nasednout na gondolovou lanovku, kterou se dostanete do nadmořské výšky 1 535 m, kde se nachází horská chata a vyhlídka s fantastickým výhledem na jezero Bohinj.

Odtud pak můžete pokračovat po jedné z turistických tras a dojít například až na vrchol Vogel (2 hodiny) a dál po hřebeni.

Zde najdete aktuální informace o jízdních řádech a ceně za lanovku Vogel.

Vogel Triglavský národní park Slovinsko

15. Pevnost Kluže

 • Náročnost: nenáročné, parkování přímo u pevnosti
 • Čas: 1 hodina

Pevnost Kluže (Trdnjava Kluže) je impozantní historická pevnost nacházející se nedaleko města Bovec ve Slovinsku. Pevnost, situovaná ve strategické poloze u úzké soutěsky nad řekou Koritnica, hrála klíčovou roli v obraně regionu během různých konfliktů.

pevnost Kluže Triglavský národní park Slovinsko

V pevnosti se nachází muzeum s exponáty z první světové války a z období rakousko-uherské říše. Můžete prozkoumat pevnostní struktury a vychutnat si nádherný výhled do okolí.

Přímo naproti pevnosti Kluže uvidíte tunel, kterým dojdete na stezku vedoucí ke zřícenině pevnosti Hermann (cca 30 minut po kamenité cestě). Ta je přístupná zcela zdarma, ale na vlastní nebezpečí.

Kde se ubytovat v Triglavském národním parku

Triglavský národní park je rozlehlý – ubytování je dobré zvolit strategicky. Níže najdete nejlepší oblasti pro ubytování v okolí národního parku. Většina míst zároveň nabízí taky možnost půjčení kol nebo vybavení pro vodní sporty.

Kranjska Gora

Horská obec Kranjska Gora nabízí perfektní zázemí pro turistiku i zimní lyžování. Kousek odtud můžete navštívit přírodní rezervaci Zelenci, jezero Jasna, vodopády Martuljek, koryto řeky Soča, horský průsmyk Vršič nebo vystoupat na jeden z impozantních vrcholů včetně Triglavu. Půl hodiny autem je vzdálené jezero Bled a soutěska Vintgar.

Kranjska Gora Slovinsko
 • Best Western Hotel: Čtyřhvězdičkový hotel se zázemím, který poskytuje bazén, posilovnu, zahradu, parkování zdarma a možnost polopenze
 • Hotel Alpina: Oblíbený tříhvězdičkový hotel se společenskou místností, restaurací a parkováním zdarma
 • Erjavčeva mountain hut: Tradiční horská chata přímo v sedle Vršič
 • Vitranc Apartments: Kompletně vybavené apartmány s kuchyňským koutem, bazénem a parkováním zdarma
 • Planinska Koča na Gozdu: Tradiční horská chata v nádherném prostředí, která nabízí ubytování za skvělou cenu

Ubytování Kranjska Gora 😴

ubytování kranjska gora triglav národní park
Hotel Alpina

Oblíbený hotel za dobrou cenu

apartmány triglav národní park
Vitranc Apartments

Kompletně vybavené apartmány s bazénem

Mojstrana

Malá obec Mojstrana se nachází na severu Triglavského národního parku, nedaleko Kranjska Gora. Ideální místo pro ty, co hledají klidnější zázemí, a přesto výbornou dostupnost pro výlety na západní i východní část parku.

Bledské jezero

Bled je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací ve Slovinsku. Město je známé svým malebným jezerem, hradem a kostelem na ostrově. Díky tomu nabízí široké možnosti hotelů a apartmánů, restaurací a možnosti vyžití.

Bledské jezero Slovinsko
 • Hotel Ribno: Nádherný horský hotel s wellness a výbornou kuchyní
 • Hotel Bled Rose: Stylový hotel s wellness, bazénem, vynikající kuchyní a obklopený spoustou zeleně
 • Vila Alpina: Nové, moderní ubytování s výhledem do přírody a venkovním posezením

Ubytování Bledské jezero 😴

ubytování bledské jezero
Hotel Ribno

Útulný horský hotel s wellness

ubytování bledské jezero
Vila Alpina

Čisté, nové ubytování za skvělou cenu

Bohinjské jezero

Jezero Bohinj je další skvělou destinací, kde se můžete v létě vykoupat, plavit se na lodi, vyjet lanovkou na Vogel, navštívit vodopády Savica a soutěsku Mostnica nebo vyrazit po jedné z mnoha turistických stezek včetně Doliny triglavských jezer. Za 20 minut dojedete autem k jezeru Bled nebo soutěsce Vintgar.

 • Hotel Jezero: Tradiční čtyřhvězdičkový hotel na břehu Bohinjského jezera
 • Apartmaji Triglav: Plně vybavené a nově zařízené apartmány s výhledem na hory a Bohinjské jezero
 • Hiša Pr’Pristavc: Příjemný, velmi útulný hotel s výbornou kuchyní a skvělým poměrem ceny a kvality
 • Hiša Erlah: Rodinný penzion s přátelskou atmosférou, útulnými pokoji a venkovním posezením

Ubytování Bohinjské jezero 😴

ubytování bohinjské jezero
Hotel Jezero

4* hotel na břehu jezera

ubytování bohinjské jezero
Apartmaji Triglav

Plně vybavené apartmány u jezera

Bovec

Bovec je obec ležící na řece Soča, která je známá svými vodními sporty a adrenalinovými aktivitami, od raftingu až po zip line.

 • Hotel Soča: Fantastický čtyřhvězdičkový hotel s venkovním bazénem a kompletním zázemím
 • Hotel Sanje ob Soči: Stylové, moderní ubytování (pokoje i apartmány) s wellness a obklopené přírodou
 • Apartments and Rooms Skok: Moderní a plně vybavené apartmány s kuchyňským koutem a venkovním posezením za skvělou cenu
 • Hostel Soča Rocks: Levné ubytování se společnými nebo samostatnými pokoji a sdílenou kuchyní

Triglavský národní park – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Triglavského národního parku ve Slovinsku. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci, co navštívit v Triglavském národním parku. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Poté se vám uloží mezi Google mapy a můžete si jí kdykoliv načíst v mobilu nebo počítači. Pro větší verzi mapy klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byly tipy na výlety a turistické trasy pro Triglavský národní park, Slovinsko. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Slovinsku

SLOVINSKO: Inspirujte se tipy na nejkrásnější místa, co navštívit ve Slovinsku.

V samostatném článku najdete ještě více tipů na výlety a trasy v Julských Alpách ve Slovinsku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *