Tre Cime di Lavaredo – Sexten Dolomity: průvodce a nejkrásnější treky (2023)

Když se řekne Itálie, většina lidí v mém okolí si vybaví moře. Co si vybavím já? Dolomity a nejkrásnější alpská jezera. Ta nejkrásnější místa nejen v Evropě, ale i na světě. Nebo alespoň z těch, co jsem měla možnost vidět na vlastní oči. Součástí jsou i Sextenské Dolomity. Místo, které skrývá symbol italských Alp – Tre Cime di Lavaredo.

Sextenské Dolomity, to je ráj pro pěší turistiku. Skvěle značené turistické trasy, kde podniknete nezapomenutelné treky každý den. I s dětmi.

Co jsou Sextenské Dolomity?

Jedná se o horský masiv na severovýchodě Itálie. Svůj název získaly po městečku Sexten, u kterého se rozprostírají.

Sextenské Dolomity představují pohoří dvou tváří. Na jedné straně je část velmi známá a frekventovaná, kam míří stovky turistů denně. Odvrácená tvář Sextenských Dolomitů je divoká, neznámá a osamělá.

Na území Sextenských Dolomitů najdete čtyři vrcholy, jejichž nadmořská výška přesahuje hranici tří tisíc metrů:

 • nejvyšší vrchol Sexten Dolomitů Dreischusterspitze (Punta dei Tre Scarperi) 3145 m
 • Zwölferkofel (Croda dei Toni) 3094 m
 • Elferkofel (Cima Undici) 3092 m
 • Hochbrunnerschneid (Monte Popera) 3046 m

Nejznámějším vrcholem je však jeden ze štítů Tre Cime – Große Zinne, kterému chybí do tří tisíc metrů jeden metr – 2999 m.

Sexten Dolomity na mapě

Pro více informací klikněte na mapu.

Nejkrásnější místa v Dolomitech: Tre Cime di Lavaredo

Tre Cime di Lavaredo se nachází v Tre Cime Natural Park a bezesporu patří mezi nejkrásnější místa Dolomitů.

Jedná se o tři ikonické vrcholy z vápence zapsané na seznamu památek UNESCO. Tre Cime di Lavaredo je nejznámějším symbolem Dolomit a pokud jste milovníky hor, trek v tomhle národním parku byste si neměli nechat ujít.

Navíc odsud podniknete řadu nezapomenutelných treků. Ať už kratšího celodenního, který je velmi oblíbený i pro rodiny s dětmi nebo několikadenní trek s přespáním v některé z horských chat (německy hütte, italsky rifugio).

V Sextenských Dolomitech se mluví italsky i německy. Setkat se tak můžete s různými názvy parku Tre Cime Natural Park:

 • Parco Naturale Tre Cime di Lavaredo
 • Naturpark Drei Zinnen

Také vrcholy a horské chaty tu nesou německé i italské pojmenování. Nenechte se tak zmást dvěma názvy pro tyto štíty – Tre Cime a Drei Zinnen. Obojí značí tentýž skalní masiv.

Tre Cime di Lavaredo
Tre Cime di Lavaredo / Sextenské Dolomity
Sexten Dolomity / Tre Cime Natural Park
Náš malej si tu pěkně dáchnul – to asi ten vysokohorský vzduch 🙂

Mapa Tre Cime di Lavaredo

Na mapě níže jsou vyznačené samotné štíty Tre Cime a rovněž mýtná brána a parkoviště. O parkovišti a mýtu na Tre Cime se dočtete víc dále.

Prohlédněte si Tre Cime di Lavaredo v 3D.

Kdy navštívit Tre Cime di Lavaredo?

Nejlepším obdobím pro návštěvu Dolomit je období od poloviny června do konce září, kdy otevírá většina vysokohorských chat. Výjimku tvoří chata Rifugio Auronzo, která je otevřená od konce května.

Pokud se chcete vyhnout návalům turistů, navštivte Tre Cime di Lavaredo v září, kdy bývá vysokohorské počasí nejustálenější.

My jsme tady byli v polovině července. Dorazili jsme ráno a parkoviště už pnulo jako knoflík po štědrovečerní večeři. Na druhou stranu se to množství lidí v horách rozptýlí, tak to nakonec není tak hrozné, jako když stojíte o prázdninách před Koloseem v Římě.

Bez problémů jsme si tady našli místa, kde jsme si dali chleba s paštikou v trávě. Výhled na Tre Cime to posunul na gastronomický zážitek.

Sextenské Dolomity / Tre Cime

Parkování u Tre Cime di Lavaredo

Pokud jedete svým autem, máte 3 možnosti, kde jej nechat poblíž národního parku Tre Cime a vyrazit na trek prozkoumávat okolí majestátních štítů:

 • Zajeďte autem až těsně pod Tre Cime di Lavaredo k chatě Rifugio Auronzo. Najdete tady velké parkoviště, ale za přístup až sem se platí mýtné (viz kousek níže). Parkoviště samo o sobě je zdarma. V létě tu bývá parkování korigované s obsluhou. Je tu opravdu dost těsno. Mimo sezónu si užijete více klidu.
 • Nechte auto u Parkplatz Fischleintal v městečku Sexten – tahle varianta je ideální především v tom případě, že plánujete několikadenní trek s přespáním v některé z horských chat. Parkoviště je v tomto případě placené – 5 €.
 • Zaparkujte auto na placeném parkovišti u hotelu Tre Cime (Drei Zinnen) v údolí Höhlensteintal. Toto místo je také známým balkónem, odkud budete mít štíty Tre Cime na dohled v jejich plné kráse. Pokud neplánujete navštívit Tre Cime po svých, udělejte si zastávku alespoň tady. Zadarmo a bez námahy uvidíte jedno z nejkrásnějších míst Dolomit.

Mýto na Tre Cime di Lavaredo

Cesta k Tre Cime di Lavaredo je zpoplatněná (parkoviště u chaty Rifugio Auronzo je pak už zdarma). Mýtné se odvíjí podle toho, zda jste přijeli autem, na motorce nebo karavanem a zda plánujete zůstat přes noc.

[table id=18 /]

Chcete se vyhnout mýtnému? Svezte se místním autobusem. Lístek vás vyjde od jezera Misurina zhruba na 4 €.

Tre Cime di Lavaredo

 

? PRŮVODCE TRE CIME V SEXTENSKÝCH DOLOMITECH

 • Jak se dostat k Tre Cime di Lavaredo
 • Nejkrásnější treky v okolí Tre Cime di Lavaredo
 • Nejkrásnější ferraty v okolí Tre Cime di Lavaredo
 • Horské chaty v okolí Tre Cime di Lavaredo
 • Tri Cime na kole

 

DALŠÍ ČLÁNKY O DOLOMITECH

Jak se dostat k Tre Cime di Lavaredo?

Před tím, než vyrazíte za turistikou do Dolomit, mrkněte se, jaké značení turistických tras se v Dolomitech používá.

Určení obtížnosti turistických tras dle barev: 

Modrá – turistické trasy vhodné i pro začátečníky. 

 • dobře popsané a značené
 • udržované trasy bez hrozby nebezpečí

Červená – turistické trasy vhodné pro zkušenější návštěvníky alpského terénu 

 • cesty mohou být strmé a kamenité; vedou vysokohorským terénem
 • bez nebezpečných míst, ale některá místa můžou být jištěná například ocelovými lany
 • dobře popsané a značené

Černá – trasy nevhodné pro začátečníky

 • náročné horské trasy, většinou dlouhé 
 • výskyt exponovaných a nebezpečných míst
 • velký vliv počasí na schůdnost tras

V Sextenských Dolomitech červená válcuje černou a modrou

#1: Trasa přes chatu Rifugio Auronzo

Chata Rifugio Auronzo se nachází přímo pod ikonickými štíty. Při své cestě je budete obcházet.

Na začátku panoramatické silnice k Tre Cime zaplatíte mýtné a nahoře zaparkujete na prostorném parkovišti přímo pod Tre Cime. Vydáte se po asfaltové cestě k chatě Rifugio Auronzo, kterou uvidíte přímo z parkoviště (napravo od Tre Cime di Lavaredo). Je to jen pár kroků.

Pokračujete dál kolem chaty po široké stezce č. 101, která je červeně značená. Cesta je vhodná i pro děti nebo kočárek, který obstojí ve štěrkovitého terénu. Po levé straně máte Tre Cime a po pravé straně se vine dlouhé údolí až k jezeru Lago di Santa Caterina v městečku Auronzo di Cadore.

Sextenské Dolomity

Dojdete až k chatě Rifugio Lavaredo, odkud začíná terén stoupat.

Chata Rifugio Lavaredo / Setxen Dolomity
Trasa od chaty Rifugio Lavaredo k chatě Dreizinnenhütte / Sexten Dolomity
Trasa od chaty Rifugio Lavaredo k chatě Dreizinnenhütte

Po červené se dostanete za čtvrt hodiny přímo na vyhlídku Paternsattel k Tre Cime di Lavaredo. Pokud jste kočárkem, tak v tomto bodě je nejlepší otočit se a vyrazit zpět stejnou trasou. Určitě vám to ale nebude líto, protože výhled tady je nádherný.

Tre Cime di Lavaredo / Sexten Dolomity

Trek kolem Tre Cime di Lavaredo přes chatu Dreizinnenhütte

Chcete získat ten nejkrásnější pohled na Tre Cime? Pokračujte v 10 kilometrovém okruhu přes chatu Dreizinnenhütte (Rigugio Locatelli) po trase č. 101 kolem vrcholu Monte Paterno po pravé straně.

Okruh je dlouhý 10 km a časově vám zabere necelé 4 hodiny.

Tre Cime di Lavaredo / Sexten Dolomity
Od štítů půjdete trasou 101 – viz vlevo

Mapa trasy k Tre Cime od chaty Rifugio Auronzo

Pro více informací o trase klikněte přímo na mapu.

Trek kolem Tre Cime di Lavaredo přes chatu Malga Langalm

Cestu k chatě Dreizinnenhütte kříží trasa č. 105 k horské chatě Malga Langalm. Kolem téhle chaty půjdete tak i tak, ale pokud vás limituje čas, využijte tuhle zkratku. Ušetříte hodinku.

Tre Cime můžete obejít jen kolem dokola, ale ochudíte se o ten výhled, který se vám naskytne z chaty Dreizinnenhütte, popř. chaty Malga Langalm. Tahle trasa je dlouhá 6,5 km a zabere vám necelé 3 hodiny času.

Kratší trasa přes horskou chatu Malga Langalm

Ať už vyberete jakoukoliv z tras, štíty máte pořád na dohled. Navíc ta krajina je v národním parku Tre Cime Natural Park úžasná a kochat se rozhodně nebudete jenom štíty.

#2: Trasa přes parkoviště v městečku Sexten

Další variantou je túra k horské chatě Dreizinnenhütte kolem chaty Rifugio Fondo Valle. Od chaty Dreizinnenhütte je pohled na Tre Cime di Lavaredo nejpůsobivější.

Trasa č. 102 začíná v městečku Sexten. Výhodou je, že neplatíte mýtné, ale jen parkovné ve výši 5 €. Cestou k horské chatě budete míjet dvě jezera Lago dei Piani.

Čeká vás stoupání až 1000 výškových metrů. Výstup vám zabere necelé 4 hodiny. Záleží pak na vás, zda se vrátíte stejnou cestou zpět nebo se rozhodnete přespat v horské chatě (v tom případě si raději předem zarezervujte ubytování) a další den pokračovat dál okruhem přes chatu Rifugio Pian di Cengia (Büllelejochhütte) a chatu Zsigmondyhütte až zpět k parkovišti v Sextenu.

#3: Trasa od hotelu Tre Cime v údolí Höhlensteintal

Trasa k Tre Cime začíná u hotelu Tre Cime (Drei Zinnen), který leží v údolí Höhlensteintal, pokud se dáte z Toblach po silnici 51. Auto necháte zaparkované na placeném parkovišti. Dojet sem můžete také autobusem z Toblachu. Vystoupíte přímo u hotelu, odkud vede značená trasa ke štítům.

Výchozí bod je zároveň skvělým panoramatickým místem s výhledem na Tre Cime di Lavaredo. Začínáte v nadmořské výšce 1405 m po pohodlné písčité cestě. Ze začátku jdete po rovině a postupné začínáte stoupat do údolí Rienztal a pokračujete podél řeky Reinza.

Štěrkovitá cesta se mění na turistickou cestu, která se vine vzhůru údolím Valle di Rimbon až k chatě Dreizinnenhütte (2405 m). Od chaty na vás čeká nejznámější pohled na vrcholy Tre Cime z jejich severní strany.

Stejnou cestou se pak můžete vrátit zpět. Trasa je dlouhá, ale nenáročná.

Mapa trasy k Tre Cime od hotelu Tre Cime

Pro více informací o trase klikněte přímo na mapu.

Pokud vás nelimituje auto na parkovišti u hotelu Tre Cime, můžete se vrátit přes Lange Alm. Od chaty Dreinzinnenhütte se vrátíte kousek dolů k rozcestníku, kde odbočíte doleva na Rienzboden. Stoupáte a klesáte, dokud se nedostanete k vrcholu Col Forcellina (2232 m), kde se můžete občerstvit v chatě Lange Alm.

Stezka pokračuje dál až k horskému sedlu Col di Mezzo, kde odbočíte doprava po trase 108, která v zákrutech klesá do Val della Arghena až k jihu k panoramatické silnici na Tre Cime nedaleko jezera Misurina. Odtud jezdí autobusy do okolí.

Sexten Dolomity: nejkrásnější treky v okolí Tre Cime di Lavaredo

Spojení krásné přírody a pěší turistiky? To zní vždycky jako dobrej nápad :). V Sextenských Dolomitech si přijdete na své – trasy jsou dobře značené a krásných treků je tady celá řada. Nemusíte se bát vyrazit ani s dětmi.

⛰ Trek kolem Paternkofelu (Monte Paterno)

 • Obtížnost: nenáročná trasa po dobrých a výborně značených trasách
 • Délka trasy: 4,5 hodiny
 • Výškový rozdíl: 220 m
 • Výchozí bod: horská chata Rifugio Auronzo, ke které se dostanete po panoramatické silnici od jezera Misurina. Musíte zaplatit mýtné 30 €.

Trasa ze začátku kopíruje okružní cestu kolem Tre Cime di Lavaredo. Vyrazíte od horské chaty Rifugio Auronzo po štěrkovité široké cestě podél štítů po levé straně. Dojdete k chatě Rifugio Lavaredo, za níž se dáte na dalším rozcestníku doprava kolem jezírek Lagho di Lavaredo a pokračujete dolů přes sutě a louky náhorní plošiny Pian di Cengia.

Laghi di Lavaredo / Sexten Dolomity
Pian di Cengia u Lagho di Lavaredo

Máte nyní parádní výhled na vrchol Monte Cengia, za nímž se tyčí masivní, široký vrchol Zwölferkofel s výškou 3094 m. Míjíte mělké jezero Lagho di Cengia a začínáte stoupat k chatě Büllelejochhütte (2528 m).

Od horské chaty pokračujete po vytesané cestě kolem skalnatého rohu k hřebeni a krátce dolů do horského sedla Büllelejoch (2522 m). Sestupujte směrem na sever po kamenité stezce a po přechodu kolem jezírek Bödenseen (Lago dei Piani) začínáte opět mírně stoupat k chatě Dreizinnenhütte (2405 m).

Lagho dei Piani / jezera Bödenseen
Lagho dei Piani kousek od chaty Dreizinnenhütte
Paternkofel /Monte Paterno ferrata
Paternkofel

S chaty pak pokračujete směrem na Lange Alm (na rozcestníku doleva), odkud se z údolí pokocháte severní stranou štítů Tre Cime.

Trasa kolem vrcholu Paternkofel

Monte Paterno / Paternkofel ferrata výhled na Tre Cime / Sexten Dolomity
Výhled z Paternkofel na Tre Cime di Lavaredo

⛰ Trek k chatě Rifugio Fonda-Savio nad jezerem Misurina

 • Obtížnost: nenáročná krátká trasa
 • Délka trasy: 3 hodiny
 • Výškový rozdíl: 602 m
 • Výchozí bod: kemp Misurina nedaleko panoramatické silnice na Tre Cime, pokud přijíždíte autobusem nebo parkoviště o kousek výš po pravé straně při cestě k Tre Cime

Z parkoviště u panoramatické silnice vedoucí na Tre Cime se dáte doprava po cestě Pian dei Spiriti (Cesta duchů). Této cesty se držíte až k chatě Fonda-Savio (2359 m). Nalevo od horské chaty se rozestoupí skalnatý hřeben včele s vrcholem Torre Wundt (2517 m).

Z terasy chaty se pokocháte výhledem na bizarní skalní kulisu Cadin del Nevaio (Sněhový kotel) s nejvyšším vrcholem Cima Cadin di San Lucano (2839 m). Za ní se vypíná Tre Cime z úplně jiného úhlu pohledu.

Trasa k horské chatě Rifugio Fonda-Savio

Fonda Savio /Sexten Dolomity
Chata Rifugio Fonda Savio
Cadini / Sexten Dolomity
skalní masiv Cadini

⛰ Trek k muzeu na vrcholu Monte Piano

 • Obtížnost: nenáročná krátká trasa
 • Délka trasy: 4 hodiny
 • Výškový rozdíl: 200 m
 • Výchozí bod: chata Rifugio Angelo Bosi al Monte Piana

Cesta k muzeu na vrcholu Monte Piano začíná u chaty Rifugio Angelo Bosi al Monte Piana, odkud je krásný pohled na štíty Tre Cime a skupinu Cadini jižním směrem. Sem se dostanete od nedalekého parkoviště.

Vyrážíte kolem chaty po červené směr vrcholy Monte Piana (2324 m) a následně přes sedlo Monte Piano (2305 m).

Na obou stranách cesty se dodnes nacházejí četné pozůstatky z první světové války, jako jsou střelecké zákopy a opevňovací zařízení.

Trasa k muzeu na vrcholu Monte Piano

Monte Piano / Sexten Dolomity
Monte Piano

Sexten Dolimity: nejkrásnější ferraty v okolí Tre Cime di Lavaredo

Sextenské Dolomity nabízí řadu ferrat a několik z nich se nachází taky v okolí Tre Cime di Lavaredo.

⛰ Ferrata na vrchol Paternkofel (Monte Paterno) – Innerkofler

Lehká ferrata vede na vrchol Paternkofel neboli Monte Paterno (2744 m), který se tyčí přímo naproti štítům Tre Cime di Lavaredo. To znamená co? Přesně tak. Výhled odtud je dechberoucí. Asi proto je tu taky dost těsno, co se týká návštěvníků. S sebou si nezapomeňte čelovku nebo baterku.

 • Obtížnost: lehká
 • Čas na výstup: 1 hodina 15 minut; 350 výškových metrů (počítáno od chaty Rifugio Locatelli – Dreizinnenhütte)

Výstup: od chaty Rifugio Locatelli (Dreizinnenhütte) se dáte směr vrchol Paternkofel – ferrata Innerkofler – doprava, pokud budete mít za zády štíty. Ze začátku vede trasa skrz vrchol – Patern Gallerie und Krieggsteige – procházíte tunelem z 1. světové války o délce 400 m. Dostanete se až do sedla Forcella del Camoscio – Gamsscharte, kde směřujete doprava po Ferrata De Luca Innerkofler Klettersteig až na vrchol Paternkofel.

Sestup: na prvním i druhém rozcestí se dáte doprava směrem dolů po Ferrata De Luca Innerkofler Klettersteig. Míjíte dvě jezírka Lagho di Lavaredo, až přicházíte k chatě Rifugio Lavaredo.

Monte Paterno /Paternkofel / výhled na Dreizinnenhütte
Výhled z Paternkofel na Dreizinnenhütte a Lago dei Piani
Chamsschartensteig / Monte Paterno
Monte Paterno – Chamsschartensteig

Mapa trasy – ferrata na Paternkofel – Innerkofler

Pro více informací klikněte na mapu.

⛰ Ferrata Alpinisteig

Náročná a taky velmi dlouhá ferrata Alpinisteig začíná kousek od chaty Zsigmondy hütte.

Napříč Sextenskými Dolomity probíhala za první světové války alpská fronta. Alpinisteig (Strada degli Alpini) je pozůstatkem z této doby a zároveň jedna z nejkrásnějších ferrat v Dolomitech.

 • Obtížnost: těžká, stupeň obtížnosti B, celková délka trasy 16 km (8,5 hodin)
 • Čas lezení: 2 hodina 30 minut, 3 hodiny cesta k ferratě a 3 hodiny na sestup zpět k parkovišti; celkem 8,5 hodiny

Výstup: Trasa začíná na placeném parkovišti Fischeintal v Sextenu. Odtud vyrazíte směr chata Rifugio Fondo Valle (Talschlusshütte) a dále chata Zsigmondyhütte.

U chaty odbočíte na rozcestníku doleva a za 40 minut se dáte na dalším rozcestníku opět doleva. Zde začíná Alpinisteig, která je sevřená mezi vrcholy Elferkofel a Einserkofel. Výstup do nejvyššího bodu Alpinisteig vám zabere 2,5 hodiny. Některá místa jsou jištěná lany, protože na konci června tu může být ještě sníh.

Trasa je dlouhá a vyčerpávající, ale nabídne vám za odměnu skvělá panoramata. Nejobtížnějším úsekem je často zledovatělý severní svah Elferu, tak je nutné myslet na potřebné vybavení.

Einserkofel / Sexten Dolomity / Tre Cime
vrchol Einserkofel

Mapa trasy Alpinisteig

Pro více informací klikněte na mapu.

Sexten Dolomity: horské chaty v okolí Tre Cime di Lavaredo

Rifugio Auronzo / Sexten Dolomity

RIFUGIO AURONZO

Chata Rifugio Auronzo je jedinou chatou v této oblasti, kam se dostanete autem. To může být zároveň její nevýhodou, protože vás tu můžou rušit zvuky přijíždějících aut. Díky její poloze tu pro mě chybí ta pravá atmosféra ubytování uprostřed Dolomit, kde přichází to pravé spojení s horami. Výhled v okolí chaty je na druhou stranu opravdu nádherný. Chata leží v nadmořské výšce 2333 m. Ubytuje celkem na 104 osob rozdělených do 25 pokojů. 

Telefon:  +39 0435 39002

E-mail:  [email protected]

Dreizinnenhütte / Sexten Dolomity

DREIZINNENHÜTTE 

Z chaty Dreizinnenhütte (Rifugio Locatelli) v nadmořské výšce 2405 m se vám naskytne nejlepší pohled na ikonické štíty. Nachází se na jejich severní straně. Chata je velmi oblíbená díky své jihortyrolské kuchyni i kvůli ubytování, tak si raději místo zarezervujte předem. 

Telefon: Léto +39 0474 972002
Zima+39 329 6690335

Email: [email protected] / [email protected]

Zsigmondy Hütte / Sexten Dolomity

ZSIGMONDY HÜTTE

Horská chata Zsigmondy-Hütte (Rifugio E. Comici) je obklopená pastvinami s osli. Je nejníže položenou horskou chatou v oblasti kolem Tre Cime di Lavaredo – 2224 metrů. Ubytuje na 80 lidí. 

Telefon:  +39 0474 710358

E-mail: [email protected]

Büllelejochhütte / Sexten Dolomity

BÜLLELEJOCHHÜTTE

Tato malebná horská chata Büllelejochhütte (Rifugio Pian Di Cengia) je nejvýše položenou horskou chatou ze všech jmenovaných. Najdete jí na trase č. 101 v nadmořské výšce 2528 metrů uprostřed Sextenských Dolomit. Kolem vás budou jen strmé svahy vrcholků, divoké a odlehlé prostředí. Ubytuje pouze na 13 turistů, tak si místo rezervujte předem. 

Telefon: +39 337 45 15 17

Rifugio Lavaredo

RIFUGIO LAVAREDO

Chata Rifugio Lavaredo (2344 m) leží přímo na úpatí Tre Cime di Lavaredo. Najdete jí asi 20 minut pohodlné chůze od Rifugio Auronzo. Díky jejímu skvělému strategickému umístění je dobrou výchozí stanicí pro další treky v Tre Cime Natural Park. Pokud zde plánujete přespat, máte na výběr ze 2 čtyřlůžkových, 2 pětilůžkových a jednoho šestilůžkového pokoje. 

Telefon: +39 349 6028675

E-mail:  [email protected]


Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek hotovosti. Horské chaty nepřijímají platební karty. 

 

Tre Cime na kole

Jestli jste vášnivými cyklisty (ta vášeň bude při takovém stoupání potřeba :)), můžete si vyšlápnout cestu k Tre Cime di Lavaredo pomocí pedálů.

Trasa začíná u jezera Misurina, odkud se vydáte po cyklostezce Auronzo-Misurina a u rozcestníku doprava po cyklostezce Auronzo Tre Cime Misurina. Míjíte jezero Lago d´Antorno a kopírujete panoramatickou silnici až k chatě Rifugio Auronzo.

Trasa je náročná a při délce 8 kilometrů nastoupáte téměř 600 výškových metrů.

Pro více informací klikněte na mapu.

Sexten Dolomity
Sexten Dolomity / Tre Cime di Lavaredo

Kde se ubytovat v okolí Tre Cime?

Pokud plánujete blíže prozkoumat okolí národního parku Tre Cime, je lepší zvolit ubytování někde poblíž.

My máme dva tipy, které mají skvělý poměr ceny/kvality a zrušení rezervace zdarma. Leží jen kousek od známého jezera Lago di Braies a půl hodinky autem od štítů Tre Cime:


Toto byly naše tipy, co navštívit v okolí Tre Cime a v Sextenských Dolomitech. Líbil se vám článek? Zanechte komentář nebo sdílejte. Šťastnou cestu!


Inspirace na cesty:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *