1 den ve Veroně: Nejlepší itinerář, co vidět + mapa trasy

Verona za jeden den

Verona je jedním z nejoblíbenějších měst v severní Itálii. Má vše, co od italského města očekáváte – bohatou historii, nádherné památky, živou atmosféru, výbornou kuchyni a klikaté uličky, kde se neustále ztrácíte. Centrum Verony je kompaktní a dá se snadno projít za 1 den. Dnes si ukážeme itinerář trasy, pokud plánujete strávit jeden den ve Veroně.

Dá se stihnout Verona za jeden den?

Ano, historické centrum Verony se dá projít i za pár hodin. Pokud ale chcete víc nasát atmosféru města a navštívit některou z nejkrásnějších památek v Itálii, doporučuji ve Veroně přespat alespoň na jeden den.

V pomalejším tempu si město užijete daleko víc nebo můžete navštívit další krásná místa v okolí Verony.

Tip: Rádi byste ušetřili na vstupném do památek? Verona Card je oficiální turistická karta Verony, se kterou získáte zdarma vstup do Arena di Verona, Castelvecchio, Casa di Giulietta, Torre dei Lamberti nebo 4 hlavních kostelů ve Veroně. Součástí je taky neomezená doprava místními autobusy zdarma.

Verona za 1 den – mapa trasy

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s trasou, co vidět ve Veroně za jeden den. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která v itineráři pro jeden den ve Veroně v Itálii. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Verona za jeden den – itinerář

Piazza Bra

Začínáme na Piazza Bra, kde začíná většina návštěvníků. Leží totiž na kraji historického centra a je v docházkové vzdálenosti od nádraží i parkovacích garáží v okolí (podívejte se, kde zaparkovat ve Veroně v našem průvodci Veronou).

Jednou ze vstupních bran na Piazza Bra je Portoni della Bra. Krásná středověká brána s cimbuřím a hodinami, která bývala součástí středověkých hradeb.

Portoni della Bra Verona

Piazza Bra je rozlehlé náměstí plné lidí s menším zeleným parkem uprostřed. Je obklopené krásnými budovami a restauracemi s venkovními zahrádkami, odkud můžete pozorovat impozantní Arena di Verona.

Piazza Bra Verona

Pokud tady začnete svůj itinerář pro 1 den ve Veroně, máte šanci užít si náměstí bez davů lidí.

Tip: Pokud jste si pořizovali Verona Card, právě tady na Piazza Bra si jí můžete vyzvednout v turistických informacích. Ty se nachází po pravé straně od Portoni della Bra v budově Palazzo Bra s cimbuřím. Otevírají v 9 hodin (v neděli až v 10 h). Více informací tady.

Arena di Verona

Přejdeme Piazza Bra a pokračujeme k Arena di Verona, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Aby ne, jedná se o třetí největší amfiteátr svého druhu v Itálii (po Koloseu v Římě a amfiteátru u Neapole).

Zároveň se jedná o nejzachovalejší amfiteátr, kde se v létě konají různá představení (podívejte se na aktuální program v Arena di Verona).

Verona arena / Verona amfiteátr
Arena di Verona

Římský amfiteátr ve Veroně byl postavený v prvním století našeho letopočtu (stejně jako Koloseum) a původně měl 3 řady oblouků, z nichž dodnes se uchovaly 2 řady. Využíval se jako místo pro zápasy gladiátorů, hon na zvířata a nejspíš taky pro mučednictví křesťanů. S příchodem křesťanství se pak aréna stala na čas kamenolomem. Zlom nastal v roce 1913, kdy se tu poprvé konalo představení Verdiho Aidy.

Pokud milujete starověkou architekturu, neměla by vám návštěva Arena di Verona uniknout. Především v sezóně se tu ale můžou tvořit fronty na vstupenky. Existují 2 možnosti, jak se jim vyhnout – pořiďte si Verona Card, se kterou získáte prioritní vstup, nebo si kupte vstupenky předem.

Před návštěvou taky doporučuji zkontrolovat, zda se nekoná v amfiteátru nějaká akce a Arena di Verona není pro prohlídky nepřístupná.

Arena di Verona / Verona za jeden den

Vstupné a otevírací doba Arena di Verona

Vstupné: Plné vstupné do Arena di Verona je 12 €, pro seniory nad 65 let 9 €, pro studenty 18-25 let 3 €. Děti do 18 let a ZTP s doprovodem mají vstup zdarma.

Otevírací doba: Otevírací doba Arena di Verona pro prohlídky se liší podle období: říjen-květen je otevřeno od úterý do neděle v čase 9:00-19:00 a červen-září je otevřeno v pondělí v čase 9:00-19:00 (poslední vstup v 18:30) a od úterý do neděle v čase 9:00-17:00 (poslední vstup v 16:00). Pokladny zavírají hodinu před koncem otevírací doby.

Součástí Verona Card: Ano, prohlídka Arena di Verona je zdarma s kartou Verona Card.

Castelvecchio a Ponte Scaligero

Castelvecchio

Jen 5 minut chůze od Piazza Bra se nachází Castelvecchio a Ponte Scaligero. Ikonické místo, které uvidíte na mnoha fotografiích Verony.

Castelvecchio je jedním z největších a nejznámějších hradů v Itálii, který leží přímo u břehu řeky Adiže. Hrad byl postavený ve 14. století a je mistrovským dílem středověké architektury.

Hradby Castelvecchio
Hradby Castelvecchio

Uvnitř sídlí muzeum, které shromažďuje rozsáhlou sbírku renesančního umění a antických artefaktů včetně zbraní, soch, obrazů a knih. Můžete se projít po terasách a užít si výhled na město.

Muzeum v Castelvecchio Verona
Muzeum v Castelvecchio

Vstupné: Plné vstupné do muzea hradu Castelvecchio je 9 €, pro seniory nad 65 let 6 € a pro studenty 18-25 let 2 €. Od listopadu do března je první neděli v měsíci vstupné jen 1 €. Osoby se zdravotním postižením a děti do 18 let mají vstup zdarma.

Otevírací doba: Castelvecchio je otevřený od úterý do neděle v čase 10:00-18:00 (poslední vstup v 17:15).

Součástí Verona Card: Ano, vstup zdarma s Verona Card

Ponte Scaligero

Skrz Castelvecchio můžete projít na most Ponte Scaligero (zdarma – nemusíte kupovat vstupenku do Castelvecchio, pokud neplánujete návštěvu hradu).

Ponte Scaligero je výrazný most s cimbuřím z červených cihel postavený už ve 14. století.

V polovině mostu se nachází po obou stranách schody, na které můžete vystoupat a užít si pohled na okolí z větší výšky.

Pohled nad Ponte Scaligero z Castelvecchio
Pohled nad Ponte Scaligero z Castelvecchio
Pohled z Ponte Scaligero na Castelvecchio
Pohled z Ponte Scaligero na Castelvecchio

Za Castelvecchio stojí Arco dei Gavi, římský oblouk z bílého veronského kamene, který byl součástí římských hradeb už v 1. století našeho letopočtu. Během Napoleonské vlády ho francouzské vojsko zbořilo a na začátku 20. století byl zrekonstruován a umístěn na malé náměstí Piazzetta Castelvecchio.

Arco dei Gavi
Arco dei Gavi

Bazilika San Zeno Maggiore

Bazilika San Zeno Maggiore je jednou z nejvýznamnějších náboženských staveb ve Veroně. Pro milovníky příběhu Romea a Julie je možná tou nejvýznamnější vůbec, protože právě tady, v kryptě baziliky, se údajně konal jejich sňatek.

Bazilika leží mimo historické centrum. Pokud plánujete její návštěvu (která rozhodně stojí za to, protože patří k nejkrásnějším románským bazilikám v Itálii), teď je ideální čas.

bazilika San Zeno Maggiore Verona za 1 den
bazilika San Zeno Maggiore Verona za 1 den
Bazilika San Zeno Maggiore – krypta

Z Castelvecchio jste u baziliky za 15 minut (většina cesty vede podél řeky). Nebo nasedněte na autobus (linky 30, 31 a 32), které staví kousek od Castelvecchio, a za pár minut vystupte u baziliky (s Verona Card je doprava autobusy po Veroně zdarma).

Od baziliky San Zeno Maggiore se pak vraťte zpět do centra.

Tip: Alternativní trasa by pak mohla vypadat takto: Pokud plánujete návštěvu baziliky San Zeno, navštivte jí ve svém itineráři jako první. Poté se přesuňte ke Castelvecchio a odtud na Piazza Bra s Arena di Verona.

Ubytování ve Veroně 😴

ubytování verona
Hotel Milano

Ubytování v centru se střešní terasou

ubytování verona
Euromotel Croce Bianca

Levné ubytování na kraji města s parkováním

Porta Borsari

Od Arco dei Gavi pokračujeme po široké ulici lemované barevnými domy Corso Cavour, která vás po pár minutách zavede k Porta Borsari.

Porta Borsari Verona

Porta Borsari představuje další vstupní bránu do historického centra, která byla dříve součástí městských hradeb. V tomto případě se ale jedná o bránu už z 1. století, kdy byla Verona římskou osadou.

Dvoupatrová brána Porta Borsari je postavená z místního vápence a je bohatě zdobená s korintskými sloupy.

Tip: Po cestě můžete vyzkoušet domácí kuchyni v Hosteria Il Punto Rosa.

Piazza delle Erbe

Od Porta Borsari se dlážděnými uličkami, které jsou na seznamu UNESCO, dostáváme po pár minutách na rušné náměstí Piazza delle Erbe (v překladu Náměstí bylinek).

Piazza delle Erbe lemují nádherné domy, kavárny a restaurace. Uprostřed stojí kašna s římskou sochou Madonna Verona.

Tip: Přímo na Piazza delle Erve je výborná toskánská restaurace La Prosciutteria Verona.

Torre dei Lamberti

Odkud zažijete jeden z nejlepších výhledů na Veronu? Torre dei Lamberti je 82 metrů vysoká věž (nejvyšší ve Veroně), která se nachází přímo na Piazza delle Erbe. Dříve sloužila k obranným účelům a částečně jako věznice.

Torre dei Lamberti výhled Verona za 1 den
Torre dei Lamberti výhled

Nahoru se dostanete po 368 schodech nebo průhledným výtahem (do dvou třetin a zbytek musíte dojít po schodech).

Vstupné: Plné vstupné je 6 € a snížené 4,5 € (senioři nad 60 let a děti 8-14 let). Součástí vstupenky je taky vstup do Galerie moderního umění. Kliknutím si zakoupíte vstupenky předem (a přeskočíte na místě frontu).

Otevírací doba: Torre dei Lamberti je otevřená od pondělí do pátku v čase 10:00-18:00 a v sobotu, v neděli a ve svátky v čase 11:00-19:00. Poslední vstup je vždy 45 minut před koncem otevírací doby.

Součástí Verona Card: Ano, vstup zdarma s Verona Card

Podívejte se na nejkrásnější místa, co navštívit ve Veroně (včetně užitečných informací o vstupném a otevírací době). Součástí je taky průvodce s dalšími tipy (doprava, ubytování, jídlo, Verona Card).

Piazza dei Signori

Z rušného a prostorného náměstí Piazza delle Erbe pokračujeme pod obloukem Arco della Costa na menší a komornější náměstí Piaza dei Signori. Až budete procházet pod obloukem, podívejte se nahoru, kde uvidíte viset žebro velryby. Legenda praví, že žebro spadne na skutečně spravedlivého člověka, který pod ním projde.

Verona za 1 den
Žebro velryby na Arco della Costa

Piazza dei Signori stojí ve Veroně už od 12. století, kdy bylo centrem politického života. Obklopují ho krásné budovy a uprostřed stojí socha básníka Danteho. Ten žil ve Veroně 7 let poté, co ho vyhostili z Florencie. Náměstí Piazza dei Signori se proto někdy přezdívá taky Piazza Dante.

Socha Danteho na Piazza dei Signori
Socha Danteho na Piazza dei Signori

Za sochou Danteho uvidíte nahoře sochu astronoma Girolama Fracastora, který drží v ruce kouli. Ta má symbolizovat svět. Podle legendy spadne koule na hlavu opravdového gentlemana, který pod ní projde.

Kousek od Piazza dei Signori se nachází Scaligerovy hrobky. Jedná se o zdobené gotické hrobky nejvýznamnějších členů rodu Scaligerů, který žil ve Veroně kolem 13. století.

Scaligerovy hrobky
Scaligerovy hrobky

Casa di Giulietta

Pokud jste fanoušky příběhu Romea a Julie, od náměstí Piazza dei Signori pokračujeme k Julietině domu. Vrátíme se zpět na Piazza delle Erbe, kde navážeme na Via Cappello, která je lemovaná spoustou obchodů.

Hned po pár metrech uvidíte vlevo značení pro Casa di Giulietta. Bezpečně to poznáte podle zdí plných žvýkaček, na které lidi lepí své vzkazy. Ano, není to hezký pohled.

Na nádvoří u Casa di Giuelietta uvidíte Julietin balkon a bronzovou sochu Julie (kopii, originál je uvnitř v muzeu). Balkon je pouze fiktivní, nejedná se o původní balkon. Byl postaven až dodatečně pro fanoušky Shakespearovy hry.

Na nádvoří se dostanete zdarma, ale můžete navštívit muzeum v domě Casa di Giulietta, který byl kdysi domovem rodiny Montecchi. V muzeu se dozvíte více o příběhu Romea Julie a uvidíte, jak tady kdysi rodina žila. Z muzea můžete taky vystoupit na balkon.

Casa di Giulietta Verona za jeden den

Vstupné: Plné vstupné do Julietina domu je 12 €, pro osoby nad 65 let 9 € a pro studenty 18-25 let 3 €. Děti do 18 let a osoby se ZTP a doprovodem mají vstup zdarma. Nutná rezervace předem.

Otevírací doba: Od úterý do neděle v čase 9:00-19:00 (poslední vstup v 18:30), v pondělí zavřeno

Součástí Verona Card: Ano, vstup zdarma s Verona Card – přesto nutná rezervace předem na základě pokynů, které dorazí do emailu.

Tip: Pokud hledáte restaurace s výbornou domácí kuchyní poblíž Casa di Giulietta, doporučuji La Taverna di Via Stella nebo vyhlášenou Ristorante Greppia.

Ubytování ve Veroně 😴

ubytování verona
Hotel Porta Palio

3* hotel kousek od nádraží a centra

verona ubytování
Hotel Leopardi

Moderní hotel s wellness a parkováním

Bazilika Santa Anastasia nebo katedrála Santa Matia Matricolare

Bazilika Santa Anastasia se nachází 5 minut od Julietina domu. Za dalších 5 minut od baziliky dojdete ke katedrále Santa Maria Matricolare. Obě místa nejspíš nestihnete, pokud plánujete navštívit Veronu za jeden den.

Bazilika Santa Anastasia je dokonalým příkladem veronské gotické katedrály s renesančními prvky a freskami od Pisanella. Ze všech kostelů ve Veroně je nejslavnostnější.

Bazilika Santa Anastasia Verona
Bazilika Santa Anastasia
Bazilika Santa Anastasia Verona
Bazilika Santa Anastasia

Katedrála Santa Maria Matricolare má pruhovanou fasádu z růžového mramoru a uvnitř ukrývá oltář od Tiziana. Dohromady s baptisteriem a sousedním kostelem svaté Eleny tvoří celý komplex, který můžete navštívit v rámci jedné vstupenky.

Katedrála Santa Maria Matricolare Verona
Katedrála Santa Maria Matricolare
Katedrála Santa Maria Matricolare Verona
Katedrála Santa Maria Matricolare

Vstupné je v obou případech 4 € nebo zdarma s Verona Card.

Po cestě se můžete stavit na jídlo v jedné z následujících restaurací (záleží, kolik bude hodin – na siesty bývá zavřeno a znovu se otevírá až večer):

Pokračujeme ke zlatému hřebu celého itineráře pro jeden den ve Veroně – k mostu Ponte Pietra, odkud se vydáme na nejlepší vyhlídku ve městě.

Čtěte: Nejkrásnější místa, co navštívit u Lago di Garda.

Ponte Pietra

Ponte Pietra je starověký římská most, který překlenuje řeku Adiže a patří k nejstarším mostům v Itálii.

Při návštěvě Ponte Pietra máte pocit, jak byste se přenesli do římských dob. Pokud budete mít štěstí na krásný západ slunce, teplé světlo se bude odrážet do červených cihel mostu.

Ponte Pietra
Ponte Pietra

Castel San Pietro

Přes Ponte Pietra dojdete do rušné čtvrti Veroneta, která je plná středověké architektury, úzkých uliček a restaurací. Přímo naproti mostu uvidíte schody, po kterých můžete za 10 minut vystoupat k pevnosti Castel San Pietro pro jeden z nejlepších výhledů na Veronu.

Schody ke Castel San Pietro Verona
Schody ke Castel San Pietro

K pevnosti se dostanete taky velmi oblíbenou lanovkou – od mostu sledujete ukazatel na Funicolare di Castel San Pietro, po kterém se dáte doleva. Dojdete na menší nádvoří s restaurací, kde už uvidíte vstup do lanovky. Nahoře jste za 1,5 minuty.

Tady se nachází panoramatická terasa, kam chodí taky místní, aby se pokochali výhledem na město. Slunce se odráží po vaší pravé straně do budov a vytváří krásnou hru stínů, světel a barev.

Pevnost je uzavřená, ale vyhlídka je zpřístupněná všem zdarma.

Výhled z Castel San Pietro

Lanovka ke Castel San Pietro

Jízdné: Zpáteční jízdné stojí 3 € (jednosměrná jízdenka 2 €). Snížené zpáteční jízdné 2 € platí pro děti do 10 let a seniory nad 65 let. Děti do 1 roku a ZTP s doprovodem mají lanovku zdarma.

Otevírací doba: Lanovka je otevřená denně a čas se liší podle období – od dubna do října je lanovka v provozu 10:00-21:00 a po zbytek roku v čase 10:00-17:00.

Pohledem na město jsme zakončili jeden den ve Veroně. Pokud přemýšlíte, jak naložit s načatým večerem, doporučuji se zastavit na Piazza Bra a pokochat se pohledem na krásně nasvícené náměstí s římským amfiteátrem. Některé restaurace tady navíc zavírají až po půlnoci, tak si můžete užít dobrého jídla a vína.

Kde se ubytovat ve Veroně?

 • Hotel Milano: Fantastický hotel v historickém centru se střešní terasou a výhledem na město
 • Hotel Leopardi: 4* hotel s wellness, parkováním a v docházkové vzdálenosti do centra
 • Euromotel Croce Bianca: Levné, čisté ubytování na kraji centra s parkováním zdarma
 • Hotel Porta Palio: Příjemný hotel ve střední cenové relaci kousek od nádraží a centra

Ubytování ve Veroně 😴

ubytování verona
Hotel Milano

Ubytování v centru se střešní terasou

ubytování verona
Euromotel Croce Bianca

Levné ubytování na kraji města s parkováním

Jak si užít návštěvu Verony za jeden den

 • Pořiďte si Verona Card, se kterou získáte vstup zdarma do většiny míst ve Veroně a neomezenou dopravu místními autobusy k tomu. Více se o Verona Card dočtete v našem průvodci Veronou.
 • Navštivte restauraci s lokální kuchyní. Ve Veroně vaří výborně a málokdy šlápnete vedle (pozor jen kolem Piazza delle Erbe a podobných, hodně turistických míst).
 • Restaurace mívají siestu cca mezi 14:30 a 18:30 (u každé restaurace se to může trochu lišit).
 • Pokud plánujete návštěvu kostelů, nezapomeňte si zakrýt kolena a ramena.
 • Užijte si pohled na Veronu z ptačí perspektivy. Stojí to za to. Na výběr máte například věž Torre dei Lamberti v historickém centrum nebo pevnost Castel San Pietro.
 • Nejlepším obdobím pro návštěvu Verony je jaro a podzim. Léta tu jsou horká a ceny jsou nejvyšší. Zimy jsou chladné a deštivé, ale na druhou stranu je tu nejméně lidí.
 • Typickým neformálním pozdravem v Itálii je ciao. My se vždy snažíme naučit pár základů v daném jazyce – v případě Itálie to jsou:
  • Biongiorno – Dobrý den
  • Buona Sera – Dobrý večer
  • Grazie – Děkuji
  • Gelato – Zmrzlina
  • Per favore – Prosím
  • Dove si trova… – Kde se nachází…

Tady končí náš itinerář pro jeden den ve Veroně. Pokud máte víc času, podívejte se na seznam všech míst, která můžete navštívit ve Veroně.

Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentářích níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Itálii

VERONA: Podívejte se na nejkrásnější místa, co navštívit ve Veroně (včetně užitečných informací o vstupném a otevírací době). Součástí je taky průvodce s dalšími tipy (doprava, ubytování, jídlo, Verona Card).

Zde je víc než 30 tipů, co navštívit u Lago di Garda včetně dalších užitečných informací.

ITÁLIE: Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Itálii.

BENÁTKY: V článku Co navštívit v Benátkách přinášíme tipy na nejkrásnější místa a další užitečné tipy.

ŘÍM: Řím je jedno z nejoblíbenějších měst v Evropě. Zde je seznam toho nejlepší, co navštívit v Římě. Sestavte si svůj 3-denní itinerář Říma a podívejte se, jak ušetřit v Římě. Zjistěte vše o Vatikánských muzeích nebo Koloseu.

LOMBARDIE: Milán je hlavním městem Lombardie, které je známé pro svojí nádhernou katedrálou. Pro více tipů a praktických informací, kde se ubytovat v Miláně, čtěte našeho průvodce ubytováním v Miláně (ubytování podle rozpočtu, spojení s letištěm a k památkám, mapa).

Jen kousek od Milána leží Lago di Como, krásné alpské jezero. Nebo se podívejte na 15 tipů, co vidět v Bergamu.

TOSKÁNSKO: Toskánsko je jednou z nejoblíbenějších částí Itálie. Při své návštěvě Toskánska nemůžete vynechat Florencii.

Pisa je dalším nádherným městem, které stojí za to vidět v Toskánsku.

Čtěte ještě více tipů o cestování v Itálii.

Shrnutí: Verona za jeden den

Kolik času je potřeba pro návštěvu Verony?

Pokud chcete vidět ta nejkrásnější a nejznámější místa ve Veroně, jeden den vám bude k návštěvě stačit. Nejlépe s přespáním, abyste si užili Veronu večer, kdy se některá místa vylidní a nádherně nasvítí. Navíc západ slunce z Castel San Pietro stojí za to. Pokud si chcete Veronu projít v pohodovém tempu, dva dny jsou ideální.

Jaká místa si nenechat ujít při návštěvě Verony na jeden den?

Začněte u Arena di Verona a pokračujte kolem Castelvecchio až do historického centra kolem Piazza delle Erbe. V okolí se nachází taky Julietin dům a nádherné kostely. Odtud pokračujte přes nejstarší most ve Veroně – Ponte Pietra a na jednu z nejlepších vyhlídek ve městě ke Castel San Pietro.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *